PDA

View Full Version : RASTA



ooops
03-08-2007, 08:05
xm kvo mislite za rastata :?: :?: :?: :?: :?:

hUrTeD_bY_y0u`f
03-08-2007, 08:13
[b]Една приятелка искаше раста ама се отказа, защото после трябвало да се острижа нула номер за да се махне!
Мене ме кефи, ама то си е индивидуално тва!

kudravoto
03-08-2007, 08:13
za rasta ili dredove ama vie mai ne pravite razlika???

ooops
03-08-2007, 08:16
za rasta ili dredove ama vie mai ne pravite razlika???aaz pitam za rasta ina4e razlika ima mz dvete :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

03-08-2007, 10:37
грозно е ...

Jamalska
03-08-2007, 10:40
Хихи ама не си личи за разликата...ми познавам мн расти ама пвоечето са просто некфи с дреди,а не истински...иначе мн ги уважавам...

Петето
03-08-2007, 10:48
Принципно не харесвам растите, но ако ги гледаме от гледна точка на някакъв вид изкуство, еми... добре. Ама за да се получат хубави расти е нужно да имаш и хубава дълга косичка, а при наличието на такава косичка, трябва съвсем да не я оценяваш, за да си направиш... расти. :roll: Твърде е нехигиенично, според мен, но това е друга тема. :lol: Иначе стои що - годе добре, ако косата е руса и дълга. \:D/

RiseGirl
03-08-2007, 10:57
Някой може ли да ми обясни какво всъшност е това. Благодаря предварително :-)

miloto_girl_4e
03-08-2007, 11:07
Хубаво е, но не и на моята глава :P :P :wink: А и го мисля за доста нехигиенично(сега 1000% ще ме нападнете заради това мое изказване..)

ninsy
03-08-2007, 11:16
Хубаво е, но не и на моята глава :P :P :wink: А и го мисля за доста нехигиенично(сега 1000% ще ме нападнете заради това мое изказване..)

да на същото мнение съм и аз

positive
03-08-2007, 11:56
kefqt me rastite ama na mene nqma da mi ti4a :wink: :smt005

Jamalska
03-08-2007, 12:32
Някой може ли да ми обясни какво всъшност е това. Благодаря предварително :-)
Раста е ЧОВЕШКО СЪЩЕСТВО изповядващо вярата и начина на мислене на културата растафарай.в повечето случаи растите сплитат или оставят сами да се сплетат косите си...на масури...тези масури се наричат дредлокз или дреди...
и тук сички питат за дреди,а не з арасти според мен ама ае нищо
http://www.vbox7.com/play:d8a2209d? това е един от най-изтрещелите расти,които познавам...

ninsy
03-08-2007, 12:39
Някой може ли да ми обясни какво всъшност е това. Благодаря предварително :-)
Раста е ЧОВЕШКО СЪЩЕСТВО изповядващо вярата и начина на мислене на културата растафарай.в повечето случаи растите сплитат или оставят сами да се сплетат косите си...на масури...тези масури се наричат дредлокз или дреди...
и тук сички питат за дреди,а не з арасти според мен ама ае нищо
http://www.vbox7.com/play:d8a2209d? това е един от най-изтрещелите расти,които познавам...

тоя е от мойто даскало :-D

Jamalska
03-08-2007, 12:51
Някой може ли да ми обясни какво всъшност е това. Благодаря предварително :-)
Раста е ЧОВЕШКО СЪЩЕСТВО изповядващо вярата и начина на мислене на културата растафарай.в повечето случаи растите сплитат или оставят сами да се сплетат косите си...на масури...тези масури се наричат дредлокз или дреди...
и тук сички питат за дреди,а не з арасти според мен ама ае нищо
http://www.vbox7.com/play:d8a2209d? това е един от най-изтрещелите расти,които познавам...

тоя е от мойто даскало :-D
предай му,че ми е обещал дискове и имам въпрос за некфи записи;)

carevi4noto_momi4e
03-08-2007, 16:45
za rasta ili dredove ama vie mai ne pravite razlika???mi temata e rasta a ne dredove ti prai6 li razlika?!?!?!mene mnogo me kefii super sa rasite :smt007

ooops
03-08-2007, 16:49
za rasta ili dredove ama vie mai ne pravite razlika???mi temata e rasta a ne dredove ti prai6 li razlika?!?!?!mene mnogo me kefii super sa rasite :smt007barvo dobre kazano xm =D> =D> =D> =D> :-D :-D :-D :-D

Jamalska
03-08-2007, 19:42
Хихи а вие сеш'те ли се че темата е зададена "РАсТА;Какво мислите за расТАТА..."
Ако ще си говорим за един/една определен/а раста уточнявайте..ние може и да не го/я познаваме...Аз мислех,че темата е за прическата дреди :P :P ха разбирачи

lost_girl_in_love
03-08-2007, 23:15
много тупо

WindfaLL
03-09-2007, 07:59
Еми на някои им отива и е мн сладко :) (обаче за моята коса не ме кефи :roll: )

ninsy
03-09-2007, 13:16
Някой може ли да ми обясни какво всъшност е това. Благодаря предварително :-)
Раста е ЧОВЕШКО СЪЩЕСТВО изповядващо вярата и начина на мислене на културата растафарай.в повечето случаи растите сплитат или оставят сами да се сплетат косите си...на масури...тези масури се наричат дредлокз или дреди...
и тук сички питат за дреди,а не з арасти според мен ама ае нищо
http://www.vbox7.com/play:d8a2209d? това е един от най-изтрещелите расти,които познавам...

тоя е от мойто даскало :-D
предай му,че ми е обещал дискове и имам въпрос за некфи записи;)

когато се вясна в даскало.. :)нямаш проблемз

Cheesy
03-10-2007, 16:49
Много ми харесва http://www.planeta.tv/forums/style_emoticons/default/smile.gif

martyivanova
03-10-2007, 17:30
Kogato vidq nqkoi po film s rasta ili DREDI nqkak si mi haresva,no nqkoi kato zastanedo men na ulicata i ... ujas :) nz 6to

Amayo
03-10-2007, 18:10
Ми кво да ви кажа - тия с растите са зверските глупаци :lol: .

IdiOtKa
03-10-2007, 18:51
и аз мисля че става вапрос за дредове а не за самите растита ...
иначе и дредовете ме кефят и раститата ... то може да си расти и без дредове ...може да имаш дредове и без да си расти ... само незнам как е по правилно д асе казва расти или раста .. маи раста ...но както и да е тва са подробности ... ае растенията са супер яки неща и не трябва да се забраняват ... !

За декриминализацията на тревата ! www.promena.org

Glezanka
03-10-2007, 19:01
Mi grozno mi sedi na mene ... deanam i az ...
P.S.-Nqma li nqkakwi ogranicheniq za awatarite,zashtoto mai WindfaLL se e poulql/a.

Mimka_sweet
03-10-2007, 19:35
Големи сладури :-D

Jamalska
03-10-2007, 20:09
и аз мисля че става вапрос за дредове а не за самите растита ...
иначе и дредовете ме кефят и раститата ... то може да си расти и без дредове ...може да имаш дредове и без да си расти ... само незнам как е по правилно д асе казва расти или раста .. маи раста ...но както и да е тва са подробности ... ае растенията са супер яки неща и не трябва да се забраняват ... !

За декриминализацията на тревата ! www.promena.org
растИ е множествено число..Раста е единственото и за мъжки и за женски пол;) "растьо"."растав" :smt005 :smt005 :smt005

Jamalska
03-12-2007, 18:09
Jamalska,ако се сещаш за снимките на моето приятелче- готината раста :P ,на него един познат му викаше педераста : Pp
мда сещам се:))
Ogonek - Rasta Pederasta (Fuck the U Coffee).mp3 тоя Аганьок е за бой :smt005

FreaKy_KiD
03-12-2007, 18:51
i dredite i rastite super mn me kefqt...ama kak sedqt na drugite...na men ne mi stiska da si napravq...za6toto kato mi pisne ot neq...i da uspeq da q razpleta nai-mn da padne nqkoe jivotno ot kosata mi...a ako ne uspeq da q razpleta...da si reja kosata...nikoga... :-D

vignete
03-13-2007, 06:38
Dreadlocks отдавна не са това, което бяха. Ама то кое "е"?!
За този вид "плитки" имало сведения още от Древен Египет, където хората са сплитали косите си по този начин.
Съвременнта дума Dreadlocks идва !отново! от Jamaica, и идва от "dread" - страх, ужас, lock - кичур. Стават символ на движението на Rastafan.
Най-лесно можем да познаем един растафар по брадата му и плитките :mrgreen: Като цяло НЕрязането на косата и брадата е забранено, тъй като според някой си там светец(или ала-бала) "...хората не трябва да правят зло на главите си..."(т.е. да ги решат и цецкат). Раста без плитки се е смятал за "плешивец" :-# . Те не са просто прическа, а съпътстват цяла религия. За да оказват контрол и да демонстрират власт, когато куките арестували расти ги бръснели :smt012 .
А според самите расти плитките им помагали да мислят и така можели да получават послания от Jah, т.е. за хората растите били един вид рецептори...
Само не разбрах защо писах в минало време...ама ще си помисля!
Има мнОООооОоооого да се говори още, но като за първо време-май стига 8-[

ooops
03-13-2007, 17:12
mi nz kvo da kaja osven 4e men mn me radva xaxxa bix si naparvila s odovolstvie ama ne vqrvam v bogovete na rastafan i tn v vsi4ko v koeto trqbva da vqrva 1rasta axxa ama ina4e dredovete sa mega qki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

marche
03-13-2007, 17:23
Mi men me kefi za mom4eta,no momi4etata ne e 4ak tolkova zle,no az znam 4e za da si q mahne6 trqbva da si ostrije6 taka 4e...nz no poprincip me kefi

WinHater
03-13-2007, 19:28
ооо супер яко е .. аз лично много се кефя като видя някви раста кучки... просто полудявам... тъпото е че главата ми е голяма и няма да ми отиват дредове.. #-o

haily
03-14-2007, 09:27
da na rastata(za po-neznae6tite-horata nose6ti dreadi ) :-D
samo iskam da kaja na tezi koito ne znaqt 4e tva ne prosto pri4eska,a kultura,ne6to veliko i svqto.....da ne si pravat,da ne susipvat kulturata...
prosto ne pravete ne6to koeto ne razbirate =;
i iskam da pozdrava Jamalska...e tva e 4oveka...razbira si momi4eto i si dava mnenieto 6ot znae za kvo staa na vapros
abe s nqkolko dumi-pravete si rasta ako imate napredstava s kvo se zahva6tate...tva ne vi e su6ttoto kato da se napraete na plitki i kat vi pisne da si gi razpletete...taka 4e pazete si "kosi4kite" ako smqtate 4e dreadite sa gadni i 4e tva e "susipvane na kosata"...ae

Amayo
03-14-2007, 15:33
Това е спуцифичната култура израрзяваща се в това - в косата ти да ти живеят разноцвенти микро организми и осмокраки гадини. НЕ РАЗВАЛЯЙТЕ културата , със ваште скапани и миризливи шитове, некви ми там шампоани и сапуни топла водя и теляци... :smt005

IdiOtKa
03-14-2007, 20:02
Dreadlocks отдавна не са това, което бяха. Ама то кое "е"?!
За този вид "плитки" имало сведения още от Древен Египет, където хората са сплитали косите си по този начин.
Съвременнта дума Dreadlocks идва !отново! от Jamaica, и идва от "dread" - страх, ужас, lock - кичур. Стават символ на движението на Rastafan.
Най-лесно можем да познаем един растафар по брадата му и плитките :mrgreen: Като цяло НЕрязането на косата и брадата е забранено, тъй като според някой си там светец(или ала-бала) "...хората не трябва да правят зло на главите си..."(т.е. да ги решат и цецкат). Раста без плитки се е смятал за "плешивец" :-# . Те не са просто прическа, а съпътстват цяла религия. За да оказват контрол и да демонстрират власт, когато куките арестували расти ги бръснели :smt012 .
А според самите расти плитките им помагали да мислят и така можели да получават послания от Jah, т.е. за хората растите били един вид рецептори...
Само не разбрах защо писах в минало време...ама ще си помисля!
Има мнОООооОоооого да се говори още, но като за първо време-май стига 8-[
някой неща не ги знаех ..беше ми интересно ..пишете още такива неща :) хубаво е човек да разбира нови неща ...

ooops
03-15-2007, 20:51
da na rastata(za po-neznae6tite-horata nose6ti dreadi ) :-D
samo iskam da kaja na tezi koito ne znaqt 4e tva ne prosto pri4eska,a kultura,ne6to veliko i svqto.....da ne si pravat,da ne susipvat kulturata...
prosto ne pravete ne6to koeto ne razbirate =;
i iskam da pozdrava Jamalska...e tva e 4oveka...razbira si momi4eto i si dava mnenieto 6ot znae za kvo staa na vapros
abe s nqkolko dumi-pravete si rasta ako imate napredstava s kvo se zahva6tate...tva ne vi e su6ttoto kato da se napraete na plitki i kat vi pisne da si gi razpletete...taka 4e pazete si "kosi4kite" ako smqtate 4e dreadite sa gadni i 4e tva e "susipvane na kosata"...aee tva e istina napulno podkrepqm =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Jamalska
03-15-2007, 21:34
Нищо общо с темата ама днес в час по история даскалката спомена нещо за Етиопия и за това,че етиопският император искал подкрепа от Обществото на народите...моето заспало състояние беше заменено от възбуда и интерес...викам й 'Хайле Селасиай нали?' и тя ми оправи ударението за да звучало на френски (щото историята ни е на френски)..и понечи да продължи ама аз продължавам да обеснявам 'и после са го издигнали до бог' и тя вика 'да бе' и ме отряза супер гадно кучката и ми уби секфи желание.Ебати даскала ебати...една тема да ми е интересна и тя такъв игнор...

<black soul>
03-16-2007, 12:49
За дредовете - много ме кефят, но не на всички отива! А за растата - :-k ..само мога да кажа, че ето какво написа един/на



Някой може ли да ми обясни какво всъшност е това. Благодаря предварително :-)
Раста е ЧОВЕШКО СЪЩЕСТВО изповядващо вярата и начина на мислене на културата растафарай.в повечето случаи растите сплитат или оставят сами да се сплетат косите си...на масури...тези масури се наричат дредлокз или дреди...
и тук сички питат за дреди,а не з арасти според мен ама ае нищо
http://www.vbox7.com/play:d8a2209d? това е един от най-изтрещелите расти,които познавам...

IdiOtKa
03-17-2007, 08:36
Хайле Селасиай я обяснете какъв е тоя че ми стана интересно ...

Amayo
03-17-2007, 10:20
Хайле Селасиай я обяснете какъв е тоя че ми стана интересно ...
Изобретателят на пейката, двулитровото шише бира и мързела. :smt004

IdiOtKa
03-17-2007, 14:12
Хайле Селасиай я обяснете какъв е тоя че ми стана интересно ...
Изобретателят на пейката, двулитровото шише бира и мързела. :smt004
:-D :-D е тоя моя идол ... самоче аз питах сериозно ...щото ми е интересно но кактои да е ..

03-17-2007, 20:53
Amayo, niama li nai-setne da slojish sam krai na mizernia si jivot ?

Amayo
03-17-2007, 22:37
Amayo, niama li nai-setne da slojish sam krai na mizernia si jivot ?
:roll: ? Нема ли да палнете един бонг в моя чест? ЧЕ ви показах истината в очите какви сте нещастници, то се изисква маса усилия да се постигне щото превъзбудата е враг номер едно а най зле е като си вярваш че си прав само щото е напук на останалите. :smt007 ](*,)

ooops
03-19-2007, 17:50
Amayo, niama li nai-setne da slojish sam krai na mizernia si jivot ?
:roll: ? Нема ли да палнете един бонг в моя чест? ЧЕ ви показах истината в очите какви сте нещастници, то се изисква маса усилия да се постигне щото превъзбудата е враг номер едно а най зле е като си вярваш че си прав само щото е напук на останалите. :smt007 ](*,)abe ti ve4e se olq napravoo nqmam dumi ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

Amayo
03-19-2007, 20:41
Пуснах си две расти на космите на подмишниците днеска. Ми некъв доволен съм. Мисля да ме направите главен сектант на раста култът кво ше кажете. Квото и да кажете май нямате много избор така ги виждам аз нещата. 8)

ooops
03-20-2007, 18:32
Пуснах си две расти на космите на подмишниците днеска. Ми некъв доволен съм. Мисля да ме направите главен сектант на раста култът кво ше кажете. Квото и да кажете май нямате много избор така ги виждам аз нещата. 8)llele ti si nai -tupoto u6testvo koeto sum sre6tala iz forumite mn si zle ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) :mrgreen:

03-22-2007, 10:19
Тия растове са най големите смешници които могат да съществуват. Заклеееееам сееееееее.

WinHater
03-22-2007, 19:12
аве тъпак познаваш ли някоя раста че да приказваш.. или просто като не са чалгари са смешни нали... :smt013

Misha_
03-23-2007, 11:58
na men rastata mi dopada no ne bih si napravila zavisi na ne na vseki bi mu stoqla dobre pak i sled tova trqbva da se ostrije6 nula nomer za da q mahne6 ako mojete da si q napravi6 no posle da ne se postrigva6 nula nomer mojebi mnogoo hora biha si napravili no tova gi spira opredeleno :D