PDA

View Full Version : Врастнали косми?!?



гост_152
03-18-2007, 08:33
Някой може ли да ми каже как да се справя с врастналите косми. Използвам епилатор, но космите започват да растът под кожата...Кажете какво да направя! :(

Lorraine
03-18-2007, 14:14
Ми..пробвай да ги изваждаш с нещо остро-кърфица,игла.. :wink:

kati_0513
03-18-2007, 14:21
С карфица или игла се разкъсва кожата над косъмчето и понякога става още по- лошо, но веднъж можеш да рискуваш, а след това като поизраснат малко над кожата използвай депилиращи кремчета, след това ако искаш по- добър ефект- използвай епилатора...

ProstoAz
03-18-2007, 15:18
В никакъв случай с иглички, карфици и т.н.! [-X
Вземи си някакъв хубав ексфолиант за тяло. :wink:

christina_aguilera
03-18-2007, 15:22
Eми...с пинсета :mrgreen:

martyivanova
03-18-2007, 23:28
I az pravq s pinsetka i nqmam problemi :) :roll:

radiks
05-15-2007, 10:54
А какво да правя ако врастналите косъмчета са много. С пинсета има да си играя.

Пробвах да търкам краката с гъба, има малко ефект, но явно аз съм трагичен случай, защото имам още доста подкожни. Така като гледам и това лято ще съм с дънките. Вече ми омръзна, но с бръснене става все по зле, а от епилацията ми излизат подкожни, каквато и да е тя. От кола маска по малко отколкото с епилатор.

Дайте съвет ако има такъв:)

Maia_064029
05-15-2007, 22:51
Здравей,аз имам абсолютно същия проблем.Ужасно много косъмчета са ми враснали точно от епилатора.Аз разбрах къде ми е грешката.След епилация в близките няколко часа не мажи краката с никакви лосиони,кремчета и т.н.,защото след епилирането от самото изскубване на космите ти остават нещо като дупчици на това място и той ги запушва.А след като вече ти се е случило решението е бръснене и мазане с ексфолиант.Аз вече го направих и има ефект.Бръсни докато видиш че намаляват и тогава пак започни с епилатора и постоянно си използвай ексфолиант.Дано съм ти помогнала.

Adwokat
05-16-2007, 00:36
С пинсета... но недей с иглата !

radiks
05-17-2007, 07:31
Благодаря ти!

Не искам дори и да си помислям за бръснене. Стават ми много твърди, черни и се сгъстяват. А когато са ми подкожни и се избръсна после ставам цялата на рани.

Може би с ексфолиант да се пробвам.

Бихте ли ми препоръчали някакъв?:)

А какво мислите за tend skin лосиона? Някой ползвал ли го е?