PDA

View Full Version : Спинозен съм!



Спинозен съм!
04-26-2007, 03:14
Хора, искам да си кажа за проблема, макар че съм много зле..
Преди две годиними откриха спин.За това на никой не казах, камо ли на майка ми че съм ХИВ-позитивен, защото тя не е добре и незнам какво щеше да и се случи..
Но проблема е друг, вече доста почна да си личи..Започна да ми опада косата, често пребледнявам и припадам, лесно се уморявам, постоянно ми излизат разни херпеси и стресници, слабея със всеки изминат ден и като отидох на лекар...ме успокои че това е нормална фаза от спин-а...
Незнам, но май около 6 - 7 години живот ми остават, така поне казаха и искам да си изживея по всякакъв хубав начин останалите ми дни.
Помогнете ми, моля ви не се ебавайте, това е сериозно и ако ме видите е достатъчно да се уверите... :|

x-tinaa
04-26-2007, 06:14
Ako su4uvstvieto za teb e pomo6t imash go.Spored men trqbva da kajesh na maika si za da e podgotvena posle moje da stane po losho. :? :|

ЦвЕтИт0
04-26-2007, 06:23
Здравей.Това което споделяш е нещ наистина много лошо и ще те излъжа ако ти кажа че се поставям на твое място защото това е невъзможно.Като за начало е по-добре да поговориш с най-близките се хора и приятели редно е да знаят твоето здравословнно състоание.Толкова ми е трудно докато пиша тези редове но не най-важното е да не се предаваш да се бориш с тази болест.Нека тези 6 или 7 години бъдат доколкото е възможно щастливи за теб.Живей ги спокойно не мисли изцяло за своа житейски край.Вярвай в себе си в това което си не се срамувай от спин-а а просто погледни напред и се опита поне за малко да се апрстрахираш от случващото се.Направи така че да бъдеш ценен обичан и уважан от околните не се самосъжалявай и не търси съжаление.бОРИ СЕ СЪС ЗЪБИ И НОКТИ И ПОКАЖИ ЧЕ СИ ПО-СИЛЕН ДУХОВНО ОТ КОЯТО И ДА Е БОЛЕСТ В ТОЗИ СВЯТ.бЪДИ ЧОВЕК КОЙТО Е УСЪЗНАЛ ИСТИНСКАТА СТОЙНОСТ НА ЖИВОТА ТАКЪВ КОЙТО Е ГОТОВ НА ВСИЧКО ДРУТО НО НЕ И ДА СЕ ПРЕДАДЕ ПРЕД ТРУДНОСТИТЕ.жИВЕЙ ТАКА КАКТО НА ТЕБ ТИ ХАРЕСВА БЕЗ ДА СЕ СЪОБРАЗЯВАШ С ВСИЧКО И ВСИЧКИ БЪДИ ЛИЧНОСТ ХАРАКТЕР ЧОВЕК А НЕ ПРОСОТ ЧАСТ ОТ МНОЖЕСТВОТО.УСПЕХ

f1s714e70
04-26-2007, 14:51
izjivei ostanalite godini ot jivota si ( koito moje da sa 20-30 a ne 6-7) po na4in po koito iska6,pravi kakvoto ti skimne nedei da misli6 postoqnno za tova 4e si bolen..za sajelenie ima mn xora kato teb i spored men kolkkoto i da e trydno ne rqbva da se ot4aivat i da se samosajelqvat GORE GLAVATA KOLKOTO I DA E TRYDNO i spored men e dobre da spodeli6 s va6ite za6toto e dobre da sa podgotveni i da znaq kakvo moje da se slu4i :( naistina mn iskam da se opravi6 ni6ty 4e kazvat 4e zasega e nevazmojno...Ne se 4yvstai razli4en i ne se potiskai ot tova 4e si bolen kato vs drugi si ! kasmet ! ! !

04-26-2007, 19:18
много лошо дано намериш на4ин да забавиш болеста :( [-o<

04-26-2007, 20:49
от кой град си ?

Спинозен съм!
04-27-2007, 04:54
Много ви благодаря за съветите, обичам ви

vivian
04-27-2007, 20:23
nqma li lekrstva s koito da podtisne6 bolestta ili da hopdi6 na terapii.badi mn silen i kaji na maika ti po-dobre,tq ima pravo da znae(ako zdrazvoslovnoto i sastoqnie go pozvolqva razbira se).vsi4ki tuk te podkrepqme,ako tova moej da ti e ot pomo6t po nqkakv na4in.dano se opravi6 stiskam palci iskreno....

04-27-2007, 20:54
ako ne e neudobno moje li da popitam na kolko si godini i ima6 li predstava kak to4no si se zarazil ?

ina4e e ujasno ... naistina tova e edna stra6na bolest i e dobre horata da spodelqt opit ili ne6to 4uto po vyprosa za da se izbegne razmnojavaneto i...
spored men oba4e kaji na va6te...mislq 4e zaslujavat da znaqt

mishonche
04-29-2007, 21:19
Male...mili4kiq :( Tva e mn gadno :( Sry ... :cry: :cry: I az predlagam da kaje6 na maika si da e podgotvena...A jivota ot tuk natatuk go jivei na 100%...

RhytmiX
04-30-2007, 06:23
Pi4...mnogo ti su4ustvam :( ...mn e gadno da znae6 4e ti ostavat tam nqkvi si 6-7 godini jivot.....ISKRENO TI SU4USTVAM I TE PODKREPQM... :( !

04-30-2007, 08:18
Ами... мерси и аз искрено за съчувствието...
Някой беше питал на колко съм..ами това неискам да казвам, но ще го споделя защото съм на 17 и се заразих още преди две години, по полов път..за това и колкото банално да звучи ИЗПОЛЗВАЙТЕ ПРЕЗЕРВАТИВИ и всякакви предпазни средства, вярвай те ми за тези две години съм се променил коренно,както вътрешно така и външно в не много хубава посока...но така е, ще си търпя последствията..

sladoled
04-30-2007, 10:39
Прегръщам те! Ако искаш ми пиши на лични.

second_heartbeat
04-30-2007, 10:51
Наистина много съжалявам, и знам, че каквото и да кажа едва ли ще мога да ти помогна много. Първо трябва да бъдеш честен с майка си, да я подготвиш, защото после би го понесла много по-зле. Ако бъдем реалисти, съвета който ти дадоха по-нагоре, да забравиш болестта си, е един вид повърхностен и не възможен. Просто се забавлявай, гледай на света от добрата страна, опитай се да изживееш тези години пълноценно, но в никакъв случай с мисълта, че са ти последни. Ако приятелите ти не знаят за болестта ти трябва да им кажеш, защото може би ще се чудят какво ти става изведнъж, ако примерно станеш по-раздразнителен, при положение, че не те разбират. Така че, ако не знаят, кажи им за да разберат. А от цялата тази история всички в този форум трябва да си вземат нещо като забележка, да мислят, преди да вършат неща, като секс с непознати, или хора, които познават от скоро, а дори и с половинките си и да използват предпазни средства.

mid_get
04-30-2007, 14:11
Боже :cry: Ех, какво да ти кажа :?: :!: :-k Знам, че решението да споделиш проблема си тук е продиктувано от желанието или по-скоро необходимостта от не съчувствие, не съжаление, а чисто и просто едно приятелско рамо, духовна подкрепа... И ако наистина това е желанието ти-сам виждаш, че всички ние сме твои приятели. Готови сме да те изслушаме и да ти помогнем, разбира се, доколкото това е в нашите възможности. Мнозина биха започнали да те упрекват, че си бил безотговорен и т.н., но всъщност не това е начина. И нито един от нас не го направи, а вярвам дори и не го е помислял :) Така че, на мен не ми остава нищо друго, освен да се присъединя към съветите на другите и да ти пожелая да извървиш остатъка от земния си път, па макар и тези няколко години, които са ти определили, за което искрено се надявам да са сгрешили :wink: ,така, сякаш си напълно здрав и пълноценен човек. И още един съвет от мен, ако ми позволиш-сподели за проблема с майка си. Не мислиш ли, че 2 години са вече прекалено дълъг период, за да криеш болестта от нея. Та тя ти е майка-кой, ако не тя ще те разбере най-правилно :?: :!: Наистина, сподели с нея. Успех ти пожелавам. Не се отчайвай!!!

Kill Zone
05-01-2007, 10:50
Абе ти нещо да не си збъркал болестта?Извинявай ама СПИН ако говориш за онзи вирус никога НИКОГА няма продължителност на живота 6-7 година а в твоя случей както го имаш от 2 8-9 години.Спина те обива за 2-3 години най-много (та даже и това е множко) ако имаш здрава имунна система и си по-издръжлив.Айде да не се лъжем за тези неща един приятел наскоро почина от тази гнусна болест.

RhytmiX
05-01-2007, 16:19
Bratooo... :( ..kak si mogul be....znae6 li kolko e tejko mladite na Bulgaria da si zaminavat po takuv gaden na4in :smt011 ....iska6 d ami kaje6 4e 6te jivee6 do 24-25 godi6na vuzrast....ta 4ove4e...togava jivotut ti zapo4va...OMG.. :smt010

rubi
05-01-2007, 22:58
Аре набийте го........Абе Като ХИВ може да живее и 50 години,но стане ли вече СПИН е лошо.... :smt010 Братле имаш и моето рамо,и аз мисля че трябва си си изживееш живота на 1000%,но трябва да кажеш на майка ти защото после това може да е голям шок за нея, тряббва да е подготвена!

Presley
05-02-2007, 16:11
Много ми се вижда странно,да не кажа НЕВЪЭМОЖНО да ти остават 7 години....при положение ,че имаш болеста от 2-3....!Но както и да е....
Та по темата: сиг съм ,че съчувствието эа теб е един вид морална подкрепа и ти носи иэвестни сили и кураж..!Е аэ найстина ти съчувствам и мога да эаява ,че найстина се раэтройх от раэкаэа ти!Каэвам ти ДАВАЙ!ДРАПАЙ със сички сили и не се предавай...!не эабравяй ,че краят идва ,но и не мисли само эа това...приеми го ,като даденост ,която не можеш да промениш и преодолей СТРАХА,эа да бъдат теэи 6-7 години приятни и иэпълнени с емоции....желая ти КЪСМЕТ от цялото си сърце!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!:

dadunik
05-04-2007, 13:09
spored mene trqbva da kaje6 na maika si.i za tebe sa4uvstvieto moje da e lekarstvo kakto se vika,no za smetna na tova e mnogo po lo6o.ne karai horata da ti sa4uvstvat.ot tova 6te strada6 o6te pove4e.tazi bolest nikoga ne moje6 da q zabravi6 kolkoto i da iska6.pro4etah po otgore i ne sam saglasna s tova da zabravi6 za bolestta.kolkoto i da ni e gadno prosto tova ni e sadbata i trqbva da q priemem takava kakvato e. :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(