PDA

View Full Version : Фимоза, или защо не мога да забеля главичката



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

marqnz
09-27-2009, 09:27
пак ще си позволя да кажа нещо по темата за притеснителността.нещо което стана току що даже.понеже трябва да си направя снимки на пениса относно моя проблем със свръхчувствителността а нямам добро апаратче поисках от един много добър приятел да ми услужи.той ми го донесе и ме попита за какво ми е и аз му казах-имам проблеми с пениса ,боли ме при пиане и трябва да се снимам нали да се види все пак визуално какво е положението.ама въобще без да ми пука:)и какво-той въобще не се шашна-попита ме точно какво ми е и каза ок на мен не ми трябва скоро прави там снимките.всичко това е нормално разберете.даже понеже трябва да ходя на лекар преди и трябваше да изляза от работа казах и на колежката защо излизам:)смело напред:)

HauBeH
09-27-2009, 20:44
Е да разбирам че когато го кажя ще ми олекне обаче на всички ни се струва не естествено да говорим с родителите си за това :( глупава работа, но е така.Няма къде да отида рано или късно ще трябва да се подложя на тая срамотия :oops: ама за момента ми е по-добре късно.Не че ми е одобно така, но болката е малка срама е голям ;)

marqnz
09-28-2009, 09:49
naiven, как може да те е срам от нещо,което за мен не е срамно,а и да те е срам точно от родителите ти.недей така ,ако искаш като мене да си легнеш с жена чак на 24г и сега на 30 г още съм с проблема.ти ще преодолееш притеснението само ако им споделиш,какво ще чакаш?да станеш на зряла възраст ли?недейте така бе хора,да се срамувате от родителите си?пък и от докторите?как може от доктор на когото това му е специалността и само такива пишки гледа да те е срам?на доктор всичко се показва,той е затова там,а не да ходиш при него без проблем и да се хвалиш:)сега аз не ви криткувам ,искам да ви помогна,щото и аз бях така,но на мен едно време нямаше кой да ми ги каже тия неща ,нямаше форуми и т.н.

georgi12
09-28-2009, 16:50
Тея дни -тая, другата, по-другата седмица- мисля да кажя на майка....ама немога да събера смелост :X и колко време след това неможеш да мастурбираш, щото знам, че когато неможеш нещо ще го искаш най-много.И ако ти стани от неволно видяна голотия боли ли?И последен въпрос задължително ли е резултата от операцията да е обрязън пенис или може и да се размине?Че си падам националист, знам че е глупаво да си мисля, че като си обрязън си турчин ама.....

А и друго предпочитам уролога ми да е жена :X и ще се наложи ли да ми го гледа в еректирало състояние, ще го бара ли и други такива?Малко съм притеснителен защото още не е огрявал дамски очи :X

След подобен пост едва ли някой би ти отговорил , но понеже съм добра душа ще го направя .
Като първо искам да ти кажа , щом си националист е хубаво и да знаеш националният език.Той между другото ти е и роден .
Немога , неможеш - това са две думи . Ако ти стани - пише се по друг начин , обрязън - също се пише по друг начин .Думата БАРА се използва по дворове и градинки .
Сега за проблема ти - Нито си откраднал нещо , нито си пребил някого , та да се срамуваш .
Относно мастурбирането - зависи от това за колко време организмът ти ще се справи със зарастването на раната .Средно между 15 и 20 дни е нужно да се въздържиш .
Относно начина на оправяне - това може да каже единствено лекаря след преглед. В момента това е все едно да правиш секс по телефона .
Не виждам абсолютно никаква логика в желанието ти именно жена да те преглежда .
В случая се търси добър специалист , а дали е жена или мъж , дали е 30 годишен/на ИЛИ 55 годишен/на - това е без значение , важното е да е специалист и да свърши добре работата .
Щом се притесняваш от обрязване - трябвало е още като малък да започнеш да си го оголваш - примерно при уриниране и къпане .
Мой съсед , който има две момчета , вече на 28 и 25 г . Ги беше научил още от 6-7 годишни да го правят . Баба им се възмущаваше и разправяше на всички какво ги учел .
Колкото до обрязАният пенис - Освен турците , заедно с останалият мюсюлмански свят обрязване се прави и на евреите ,индусите , разните племена в Африка и Австралия , над 80% от американците .В Австралия и южна Америка е все по-разпространено , както и вече в Европа.
Обрязването все повече навлиза в развитите страни , като превантивна мярка срещу дискутираните тук проблеми , от чисто естетическа и хигиенна гледна точка .
Аз съм обрязан по свое желание и нео се срамувам от това .Не се чувствам по-малко българин , отколкото ти .

deardevil
09-30-2009, 16:37
Не знам защо но имам странното чувство че не всички които се представят за малки са наистина такива.Мисля че го праят нарочно,за да не си кажат "аз съм станал на 20,пък още съм с този проблем..тее сега кажат..до сега какво чака",което е адски тъпо.Аз от четенето на темата срешнах доста 14год. интересно как толкова от малко знаят какво и къде да търсят.Не казвам че всички лъжат,просто имам чувството че една част от тях го праят.

getopa
09-30-2009, 17:42
Намерих си лекар и операцията ще ми е към 20 октомври .

georgi12
10-01-2009, 17:51
Не знам защо но имам странното чувство че не всички които се представят за малки са наистина такива.Мисля че го праят нарочно,за да не си кажат "аз съм станал на 20,пък още съм с този проблем..тее сега кажат..до сега какво чака",което е адски тъпо.Аз от четенето на темата срешнах доста 14год. интересно как толкова от малко знаят какво и къде да търсят.Не казвам че всички лъжат,просто имам чувството че една част от тях го праят.
Има хора , които още от малки разбират , че имат някакъв проблем . Аз също имах като малък лек проблем , който разреших с масажи и игра , без да ми е казвал някой и без да съм чел , както и без да съм ходил по доктори и дори не съм и споменавал на никой . По мое време имаше само ограничен брой книжки .Без интернет , Без каквато и да било специализирана литература .
На 14 даже вече е късно човек да осъзнае , че има проблем . За съжаление в България ниската хигиенна и полова култура водят до множество проблеми , от които един е дискутираният в темата .

getopa
10-01-2009, 18:30
Не знам защо но имам странното чувство че не всички които се представят за малки са наистина такива.Мисля че го праят нарочно,за да не си кажат "аз съм станал на 20,пък още съм с този проблем..тее сега кажат..до сега какво чака",което е адски тъпо.Аз от четенето на темата срешнах доста 14год. интересно как толкова от малко знаят какво и къде да търсят.Не казвам че всички лъжат,просто имам чувството че една част от тях го праят.
Има хора , които още от малки разбират , че имат някакъв проблем . Аз също имах като малък лек проблем , който разреших с масажи и игра , без да ми е казвал някой и без да съм чел , както и без да съм ходил по доктори и дори не съм и споменавал на никой . По мое време имаше само ограничен брой книжки .Без интернет , Без каквато и да било специализирана литература .
На 14 даже вече е късно човек да осъзнае , че има проблем . За съжаление в България ниската хигиенна и полова култура водят до множество проблеми , от които един е дискутираният в темата .
Абсолютно съм съгласен ! Единствената грешка до момента в живота ми е ,че не си взех мерки навреме за фимозата - 19 годишен съм . Докато съм жив ще съжалявам за това !

deardevil
10-04-2009, 08:07
Приятели имам проблем!Вече мина повече от месец,а още имам оток и то не малък.Гледам че на хората им минава след 10 ден че и по рано ...

haidutin1
10-04-2009, 13:52
Скоро би трябвало да спадне, различно е при всеки. Отиди при хирурга, който ти е правил операцията, за да разбереш дали трябва да се притесняваш или всичко е наред.

dgdef
10-05-2009, 08:25
Имам следния проблем:При нормално състояние в 90% от случаите се забелва нормално главичката,а в състояние на ерекция се забелва на около 70%.Веднъж я забелих до край но връщането на кожичката беше малко по-трудно от обикновено.Някакви съвети?

haidutin1
10-05-2009, 08:34
Фимоза ---> лекар

lupi
10-05-2009, 13:26
аз имам проблем с пениса ама не знам какъв е точно. Значи отдолу където попринцип тябва да е гемчето аз нямам гем а препуциумът е закрепен директно за главето. Някой знае ли как се лекува този проблем ( обрязване или някакъв вид др операция). и при какъв вид доктор трябва да отида btw мога да постна снимка
http://www.male-initiation.net/library/gallery/fren_att/fren_att.html

batkodoki
10-05-2009, 22:27
аз имам проблем с пениса ама не знам какъв е точно. Значи отдолу където попринцип тябва да е гемчето аз нямам гем а препуциумът е закрепен директно за главето. Някой знае ли как се лекува този проблем ( обрязване или някакъв вид др операция). и при какъв вид доктор трябва да отида btw мога да постна снимка
http://www.male-initiation.net/library/gallery/fren_att/fren_att.html

от снимка щеше да има смисъл САМО ако е твоя!

Разбира се, че имаш „гем“ - при теб той просто изглежда малко по-различно от другите 70%.
Но не е нещо невиждано и нечувано. В Медицината даже си има точно име на състоянието.

Решението зависи от функционалната годност на пениса – при нормална полова такава не се налага никакво „рязане“.
При дeфицит е възможно делтовидният гем да бъде отстранен.

batkodoki
10-05-2009, 22:30
Имам следния проблем:При нормално състояние в 90% от случаите се забелва нормално главичката,а в състояние на ерекция се забелва на около 70%.Веднъж я забелих до край но връщането на кожичката беше малко по-трудно от обикновено.Някакви съвети?

без посочена възраст - всякакви съвети са безпредметни!

batkodoki
10-05-2009, 22:31
Приятели имам проблем!Вече мина повече от месец,а още имам оток и то не малък.Гледам че на хората им минава след 10 ден че и по рано ...

пиши ми на ЛС ако обичаш

batkodoki
10-05-2009, 22:48
Е да разбирам че когато го кажя ще ми олекне обаче на всички ни се струва не естествено да говорим с родителите си за това :( глупава работа, но е така.Няма къде да отида рано или късно ще трябва да се подложя на тая срамотия :oops: ама за момента ми е по-добре късно.Не че ми е одобно така, но болката е малка срама е голям ;)

не ми се коментира!

виж ТОВА:

http://www.pravoslavieto.com/calendar/feasts/01.01_Obrezanie_Gospodne.htm

dgdef
10-06-2009, 19:32
[quote]без посочена възраст - всякакви съвети са безпредметни!

16 год.

Mitara6ki
10-09-2009, 14:25
Пичове не се притеснявайте споделяйте, няма нищо страшно, родителите са ви най-близките хора! Събирате кураж и казвате и после ще ви 3413 пъти по-готино :)

antineutral
10-10-2009, 08:56
Здравеите отново и от мен. Мина един месец след обрязването ми и конците ми паднаха, мастурбирам си 4ат пат и вси4ко е ок, но се появи един проблем- в основата на глави4ката, под ръб4ето ми пари при допир(например като си обувам гащите), понякога по-силно, понякога по4ти не се усеща, но главно когато вървя много време или като си ударя малко по-мощна 4екия. С 2 думи- мястото там(особено от двете страни на гема и страни4но по ръб4ето на основата) е бая 4увствително. Нормално ли е това?
24/м съм 1 месец от операцията.

haidutin1
10-10-2009, 09:20
Още не си преодолял напълно чувствителността, според мен е нормално. Едно момче ми сподели, че в началото след операцията след мастурбация му се е зачервявал и го е болял малко, сега му е минало. Дано и при теб да мине скоро :)

antineutral
10-10-2009, 09:27
Още не си преодолял напълно чувствителността, според мен е нормално. Едно момче ми сподели, че в началото след операцията след мастурбация му се е зачервявал и го е болял малко, сега му е минало. Дано и при теб да мине скоро :)
Мерси много, бях се притеснил, маи тряя да спра да гърмя пистолета за седмица, което за мен си е цяла трагедия, ама караи- ше търпим :Д Лошото е, 4е работата ми е с много джижение, а и в момента няма как да си правя баните- ползвам едно крем4е с невен. Отокът ми е някаква мъни4ка изолирана то4ица, която до 2-3 дни няма да я има. Дано паренето да се оправи бързо :)

getopa
10-10-2009, 15:04
Пичове не се притеснявайте споделяйте, няма нищо страшно, родителите са ви най-близките хора! Събирате кураж и казвате и после ще ви 3413 пъти по-готино :)
Абсолютно прав си . Това го разбрах и аз ама много, много къснооо

negative
10-11-2009, 13:39
Как мислите - дали възстановяването след обрязване ще ми отнеме по-малко време, при положение, че няма да ми пипат гема, който вече е отрязан преди половин година? Питам, защото гледам, че повечето от хората разправят, че най-дълго им е се е възстановявала областта, където е бил гема.

haidutin1
10-11-2009, 16:41
Вижда ми се логично това, сигурно ще се оправиш по-бързо. Стискаме палци!

georgi12
10-12-2009, 15:05
Как мислите - дали възстановяването след обрязване ще ми отнеме по-малко време, при положение, че няма да ми пипат гема, който вече е отрязан преди половин година? Питам, защото гледам, че повечето от хората разправят, че най-дълго им е се е възстановявала областта, където е бил гема.
Аз преди обрязването нямах също гем - просто нямах , не е опериран и въпреки всичко там зарастна най-трудно поради куп причини - немърливост от моя страна . Неправилна форма на обрязване отдолу, ниско обрязване - на 10 мм под главичката .

unnamed123
10-16-2009, 11:17
Така,аз вчера след дълго чакане се оперирах от късото гемче..очаквах доста по-голями болки,но слава богу търпи се.Иначе операцията протече някъде около 20 минути..в 12 без 15 влезнах в операционната,последваха нормалните разговори от анестезиолога и упойката,която беше Пълна!Към 12 и 15 помна,че се събудих вече в количка и чакайки асансьора..поседях в болницата до към 16 часа и се прибрах.Днес направих една промивка,после пак и така..често казано съм супер доволен,защото аз имах невероятен страх от операции,но се радвам,че всичко свърши.Сега само трябва да се възстановя.
Гледам,че има доста хора,които се притесняват да говорят с родителите си за това,но повярвайте ми рано или късно ще ви се наложи,така че колкото по-рано толкова по-добре,а също така има такива,които си мислят,че могат да го карат и без да премахват късия гем..е значи сте доста смели..доктора и на мен обясни,както още пише в първия пост,че оттам минават артерии и при късането на гема се къса и артерия и който е учил по Биология знае,че почва едно цръцкане на кръв и такива работи:))Не се притеснявайте!
Успех на всичкИ!

georgi12
10-16-2009, 12:07
И какво излиза за пореден път - че страхът е най-голямата болка .
Сигурен съм , че повечето от вас ще потвърдят мнението , че порязан пръст боли повече от обрязан пенис .
При последния болката е някак си по-странна , но в никакъв случай нетърпима . Относно упойката в главичката на пениса - това при локална - боли повече , като се взема кръв за изследване ( ако може да се нарече въобще болка )Отколкото пробождането долу .
Надявам се миналите през операции за сетен път да споделят относно болката , защото все ще има такива , които не са прочели всичко и ще им е от полза да се прочете отново .
Мисля , че Батко Доки би било добре да раздели тази тема на няколко подтеми , защото вече наистина темата набъбна и се забатачи здраво .

unnamed123
10-16-2009, 17:08
georgi12,съгласен съм.Доста хора ми говореха пък и четох за някаква непоносима болка,но вече 2ри ден аз нямам проблем..може би след някой друг ден като паднат конците и в състояние на ерекция ще боли,но се надявам да не е така,ще видим.При мен упойката бе пълна,но при местната най-вероятно болката идва от мисълта ти, че ще те боднат точно там,а всъщност не усещаш кой знае какво.Не се страхувайте

deardevil
10-16-2009, 22:44
При всеки е различно,преди да ми бият упойката(местна) доктора ми почисти главичката-беше ужасно,тресях се от болка,доктора каза че попадам в челната десятка по свръхчувствителност.Прост не беше виждала бял свят,и затова така...след като ми биха упойката по се търпеще,но докато ме почистваше се тресях целия...не искам да си спомням даже... :?

negative
10-17-2009, 09:18
Що? Почистват те с нещо, което пари, или от търкането с памучето (или каквото е там)?

deardevil
10-17-2009, 12:45
От чувствителноста...не от някакаво мазило...просто като почистваше с марлята се получава едно търкане и адски много ме боля защото на мен цялата главичка ми беше скрита и не беше свикнала средата

lupi
10-18-2009, 07:58
аз имам проблем с пениса ама не знам какъв е точно. Значи отдолу където попринцип тябва да е гемчето аз нямам гем а препуциумът е закрепен директно за главето. Някой знае ли как се лекува този проблем ( обрязване или някакъв вид др операция). и при какъв вид доктор трябва да отида btw мога да постна снимка
http://www.male-initiation.net/library/gallery/fren_att/fren_att.html

от снимка щеше да има смисъл САМО ако е твоя!

Разбира се, че имаш „гем“ - при теб той просто изглежда малко по-различно от другите 70%.
Но не е нещо невиждано и нечувано. В Медицината даже си има точно име на състоянието.

Решението зависи от функционалната годност на пениса – при нормална полова такава не се налага никакво „рязане“.
При дeфицит е възможно делтовидният гем да бъде отстранен.
a ако искаш мога да ти изпратя снимка на пощтата а и също така можеш ли да ми пишеш на ли4но съобщение да ми разясниш някой неща ?

Sx0rDie
10-19-2009, 21:10
Значи здравейте на всички ... На 15 години съм и ... ясно ми е , че имам фимоза :shock: Така утре съм запазил час за лекар (гп от което трябва да зема направление за гинеколог ако не се лъжа) :) Мисля да настоявам да ми махнат гемчето и искам пълно обрязване ... ясно ми е че 1вите дни ще боли и че възтановяването трае повече от месец , но ... от изчетеното тук реших че пълна е по-добре ! Надявам се да имам късмет и още утре да ме оперират , че да минава сичко по-бързо :D Искам да питам ... някой знае ли как да се намалят болките от първите няколко нощи защото разбрах че те са най-болезнени (когато ти стане и ти се опънат конците) и също така това промиване със смрадлика какво точно представлява ... трябва да си потопя пишката в разтвора ли какво ? (не че нещо ама имам чувството че много ще боли първите дни като го правя тва :D ) Това са въпросите ми за сега надявам се утре вече да пиша как е минала операцията :P



***20.10*****
Нищо не стана ... урологът ми каза че съм имал стеснен пръстен и фимоза но каза че с гимнастика трябвал да се оправи :( вика не може да можеш да забелваш в нормално състояние а в ерекция да не можеш :-o каза и че ако до 3 седмици няма ефект от гимнастиката да ида пак щели да ми цепнат пръстена ... :shock: смятам след 3 седмици да ида и да му заявя директно че искам да си ме обрежат а не някви цепеници мехлемчета ау ... само дето ще бавим процеса :(

marqnz
10-20-2009, 10:01
ами то вече едно е дали има нужда от обрязване ,друго дали искаш да те обрежат:)сега нека специалиста да каже ,но понякога гимнастиката помага.понякога не.при всеки е различно.съдя по себе си-аз не знам дали съм имал фимоза всъщност ,но с игра и гимнастика както се ,казва ,мога да кажа ,че кожата ми се дърпа много по назад.пак казвам-споделям моя си опит.при всеки е различно.иначе знаеш как е.по принцип си има едно правило,а в този случай важи още повече-отиди при други лекари за мнение

hyljown
10-20-2009, 18:06
Привет,

искам да попитам следните неща:

- болницата има ли апаратура за извършване на лазерна /безкръвна/ операция;
- питат ли ви каква упойка искате, локална или пълна;
- какви са мненията за хирурзите, как се отнесоха към вас и т.н, казаха ли ви след операцията какво трябва да правите до пълно възстановяване;
- колко горе-долу ви излезе цялата операция?

Благодаря предварително!

marqnz
10-20-2009, 19:49
дано ти отговрят за Плевен,аз съм в София и не знам,но може ли да споделиш или някой друг да каже за безкръвната лазерна оперция.тя само за гемче ли е или става и за обрязване?

batkodoki
10-20-2009, 20:38
Привет,

искам да попитам тези, които са оперирани следните неща:

- болницата има ли апаратура за извършване на лазерна /безкръвна/ операция;
- питат ли ви каква упойка искате, локална или пълна;
- какви са мненията за хирурзите там, как се отнесоха към вас и т.н, казаха ли ви след операцията какво трябва да правите до пълно възстановяване;
- колко горе-долу ви излезе цялата операция?

Благодаря предварително!

здравей :)

аз също благодаря за включването, но имам една ЗНАЧИТЕЛНА забележка:

- в тази Тема по презумпция сме постигнали съгласие, че касае взаимопомощ, солидарност, съчувствие и Подкрепа на Пишконосци - Индивиди и в никакъв, ама в никакъв случай НЕ МОЖЕ да бъде територия на РЕКЛАМА (освен на отрицателна такава, от първо лице единствено число, в нещо като "черен списък")!

С общи усилия сме успели да опазим този Стандарт на Обективност и точно за това сме стигнали до 154 стр, 2296 мнения и 197060 влизания.
И точно с този стандарт сме влезли на 2-ро или 1- во място в индексацията на Гугъл!

Та, бдейки - ще помоля глуповато формулираната реклама на горепосоченият център да бъде изтрита от Правоимащ!!! Благодаря!

(а за казаният Център и аз бих говорил, но не по този начин и не така...)

hyljown
10-20-2009, 20:48
Привет,

искам да попитам следните неща:

- питат ли ви каква упойка искате, локална или пълна;
- какви са мненията за хирурзите там, как се отнесоха към вас и т.н, казаха ли ви след операцията какво трябва да правите до пълно възстановяване;
- колко горе-долу ви излезе цялата операция?

Благодаря предварително!

здравей :)

аз също благодаря за включването, но имам една ЗНАЧИТЕЛНА забележка:

- в тази Тема по презумпция сме постигнали съгласие, че касае взаимопомощ, солидарност, съчувствие и Подкрепа на Пишконосци - Индивиди и в никакъв, ама в никакъв случай НЕ МОЖЕ да бъде територия на РЕКЛАМА (освен на отрицателна такава, от първо лице единствено число, в нещо като "черен списък")!

С общи усилия сме успели да опазим този Стандарт на Обективност и точно за това сме стигнали до 154 стр, 2296 мнения и 197060 влизания.
И точно с този стандарт сме влезли на 2-ро или 1- во място в индексацията на Гугъл!

Та, бдейки - ще помоля глуповато формулираната реклама на горепосоченият център да бъде изтрита от Правоимащ!!! Благодаря!

(а за казаният Център и аз бих говорил, но не по този начин и не така...)

Искрено се извинявам, че съм оставил такова впечатление! Сам изтрих името на центъра, просто точно от търсене в Google видях, че някой беше писал нещо за центъра в тази тема, та реших да попитам. Извиявам се повторно!

Написах този post само да се извиня, но ще съм благодарен, ако ми драснеш няколко реда информация, за клиниката на ЛС.

***

(Някой модератор/или batkodoki (като прочете мнението ми) да редактира и неговото, където ме е цитирал и се вижда името на клиниката)

Поздрави.

hyljown
10-24-2009, 11:36
Разбрахме се с batkodoki!

---

Искам да попитам момчетата, които са претърпяли операцията, преди да отидете на хирург, ходили ли сте на уролог и задължително ли е всъщност, примерно може ли да отида да се обрежа, без първо да съм ходил на уролог, знам, че ако отида на уролог (с направление), операцията ще ми излезе почти без пари, а в другия случай се плащаше нещо, предпочитам всичко да свърши колкото се може по-бързо.

haidutin1
10-24-2009, 13:18
Аз взех направление от личния и отидох при уролога, който ми направи и операцията. Каза ми, че по принцип трябва да се плати нещо, но на мен нищо не ми взеха.

getopa
10-24-2009, 13:51
Благодаря на всички вас ,които ми ударихте рамо в трудния за мен период . Вече нямам фимоза и се чувствам като нов човек . Момчета нито да кажеш на родителите си е трудно , нито пък операцията е тежка .За това ако имате проблем споделяйте и действайте на време , не оставяйте проблемите ви да ви докарат до нервен срив както стана при мен .
В момента се възтановявам и всичко е ок , лошото е само ,че може би няма никога да мога да си ползвам оная работа по предназначение но .. такъв е животът !

marqnz
10-24-2009, 15:27
getopa как така няма да можеш да си ползваш онази работа по предназначение?за какво говориш бе човек?

georgi12
10-24-2009, 18:12
По всяка вероятност е сънувал някакъв кошмар .

marqnz
10-24-2009, 19:25
поговорих си с момчето.вижте момчета ,аз съм на 30 години и съм имал всичките тези притеснения ,които вие цитирате.това е нещо нормално.ненормалното е ,което и аз съм го правил,е да се затвориш в себе си ,да се самоотречеш и да откажеш да решиш проблема.но това води ли до оправяне?не ,напротив води до влошаване и след това в крайна сметка имате по сериозен проблем за оправяне.това е като страха от зъболекаря.имаш някакъв малък кариес ,ама тее страх от зъболекаря и не ходиш да те оправи.и какво става - отиваш накрая пак при него вече със много по-сериозен проблем.най-тъпото е ,че в повечето случай даже нямате проблем:)

Mitara6ki
10-26-2009, 22:22
Момчета при мен днеска се извърши операцията и мина като по-вода! Искам само да ви кажа, че и притесненията за операцията са излишни като притесненията да кажете на родителите си!Единственото, което усетих през цялото време е боцкането на иглите за упойката, но то почти не се усеща, дори за кръв като ви бодат боли 5 пъти повече! И понеже на мен ми удължиха и гемчето, ме заболя малко от електрическия нож, но веднага казах и ми сложиха още 1 упойка и пак всичко мина като по-вода!Дори след това не ме болеше, единствено остава неприятното усещане, от това, че главичката е много чуствителна и докато свикне, предполагам ще е така!Но искам да кажа, който да има каквито и да е притеснения, не отлагайте кажете на родителите си, самата операция е лека и ви изписват веднага след това пък и няма от какво да се срамувате!Всичките ми приятели знаят за това, дори приятелката ми и всички се отнасят с разбиране, няма нищо срамно!Няма да казвам къде ме оперираха, но и докторите бяха безапелационни,говорехме си с тях докато траеше операцията, че даже се и шегувахме :D Така че не позволявайте този сравнително малък проблем да ви смаже психиката, не си заслужава, особено като видите болни в урологията с далеч по-големи проблеми!

Mitara6ki
10-27-2009, 11:12
Имам един въпрос.Тая нощ станах 2 пъти през ноща и имах ерекция нали, болеше ме ама мина, но забелязах, че главичката ми е станала по-лилава на цвят.Има ли място за притеснение или е нормално?

georgi12
10-27-2009, 14:14
Няма място за притеснение . Цветовете се менят - от лилаво към тъмно-синьо , нормално е , защото все пак е имало хирургическа интервенция ,имало е и травми , докато са траели процедурите . Възможно е и стволът да поморавее.
Пиши ми на Л.С. къде и кой те е оперирал .Имам и няколко други питания , които ако желаеш можем да обсъдим на л.с.

loopski
10-28-2009, 14:39
Здравейте!
Искам да искажа огромни благодарности на всички писали в тази толкова важна тема!

С удоволствие бих описал всичко около моята операция, но първо имам един "проблем" за решаване-
тази глава ще ме побърка- мястото е много чувствително и наболява. :( Пробвах ваничките с калиев перманганат и смрадлика- но няма ли нещо по-ефикасно?!
Друго, което трябва да отбележа- когато ми е "спаднал" има кожа върху главата(както казват някои- "капачка"), а когато е в ерекция си е забелен перфектно. Не ми е постоянно "гол", ако може така да се изразя. Бях опериран от фимоза и късо гемче.
Всякакви идей и съвети в тази насока са добре дошли...
Благодаря.

(операцията ми беше на 9ти октомври, 17 годишен съм)

и...за всички, които се страхуват и се колебаят- НЯМА НИЩО СТРАШНО (ще ви разкажа в подробности тези дни....,
но просто да знаете- колкото по-рано решите проблема си-толкова по-добре, казвам го от личен опит).

georgi12
10-28-2009, 16:09
При голям процент главичката е чувствителна .Имай малко търпение . Носи превръзка докато свикне поне малко . Прави бани саво със Смрадлиска . Калиевият перманганат при дори и малко предозиране изгаря . Не ползвай Йодасепт повече от три дни л
Щом в покой главичката е покрита частично , значи и обрязването е частично . Предполагам са те попитали дали да е частично или пълно.

haidutin1
10-28-2009, 20:53
Не е задължително да е с частично обрязване, все пак при ерекция му е напълно забелен. Сигурно просто има повече кожа и не са му взели максимално.
За съветите - стой си у вас и не шавай много, превръзка носи за момента постоянно, като ти позарастне може да носиш само като излизаш примерно, за да не ти е гадно като крачиш навън в началото. Аз поне така правих.

georgi12
10-29-2009, 14:50
След като в покой кожа покрива част от главичката , значи е частично.

lupi
10-29-2009, 17:27
а бе Batkodoki тук ли е защото съм му писал сиг от 5 дни а не ми отговаря :( :( :( А иначе някой от вас има ли представа как се маха делтовиден гем .Чрез удължаване на гема или премахването му. А и ако утре ида до личната за какъв вид лекар трябва да потърся направление

haidutin1
10-29-2009, 18:22
Не знам как се поправя делтовиден гем, сигурно се отстранява, така или иначе трябва да си вземеш направление за уролог или андролог.
Георги12, познавам човек, на когото са направили пълно обрязване и въпреки това в спокойно състояние част от главичката му е покрита от малко кожа, не че ръба на кожата пак е пред короната, просто някак се "набира", все едно се обръща чорап ако ме разбираш. Ръбът на кожата стига до преди коронката и обрязването пак е пълно.

marqnz
10-29-2009, 19:53
а бе Batkodoki тук ли е защото съм му писал сиг от 5 дни а не ми отговаря :( :( :( А иначе някой от вас има ли представа как се маха делтовиден гем .Чрез удължаване на гема или премахването му. А и ако утре ида до личната за какъв вид лекар трябва да потърся направление
batkodoki влиза ,но не знам кога ще ти отговори,защото е доста затрупан предполагам.на мен лично не ми е отговарял от повече от месец и половина

deardevil
10-31-2009, 20:29
Колеги и аз съм обрязан така.В смисъл в покой кожичката ми не е испъната,ами се събира лекичко на ръба на коронката,но не я покрива,просто се събира на ръбчето.Чудех се дали е частично или пълно.В ерекция си е забелен до край.Мисля че съм с един вид пълно?Всъщност не ме е грижа много защото се чувствам добре :-D

admin12
10-31-2009, 20:37
здр. от мен, като се оперираш от късо гемче , премахватго напълноли или ти го удължават по някакъв начин (като ти го махнат напълно не си ОБРЯЗАН напълно нали )??? . Ако може някой да даде или да качи някоя снимка на премахнат гем ( в ерекция)

Щото и аз имам късо гемче, когато го забеля(в ерекция) кожичката която стои върху главичката се подгъва точно под коронката на главичката, и ако го напъна малко повече ме боли . Гемчето става някво бяло ....

haidutin1
11-01-2009, 13:32
Админ12, за гемчето - може и по двата начина, да ти го премахнат или да ти го удължат (пластика), мисля, че по-сполучливо е премахването, но не съм сигурен. Махането на гемчето и обрязването са две различни неща, разбира се, може само да ти го махнат и да не ти пипат кожата, стига проблемът да е само гема.
g0sheto94, малко е странно, че докторът те кара да стоиш с една и съща превръзка няколко дни, по принцип е добре да се сменят примерно 2 пъти на ден и то с промивки от съображения за сигурност. На тренировки можеш да отидеш когато се почувстваш готов за това. Колкото и да ти се иска за сега е добре да не си "чешеш крастата" пак от съображения за сигурност. Аз лично го направих на 20-тия ден след операцията.

Alexsandro
11-01-2009, 17:24
Браво на Батко Доки,Хайдутин1,всички други който постоянно сьветват и споделят с останалите който имат нужда от сьвет.Моята операция беше преди 3 месеца.Напьлно се вьстанових на втория месец.На 40 години сьм,с придобита фимоза.махнаха ми и гемчето.Според мен е по добре да го няма.Ами всичко е по добре,само плюсове.Мацките много се кефят на гола глава.изглежда и по голяма.Ако мога да помогна на някой ,с удоволствие.Следя редовно форума.Успехи на всички.А тези който ги е страх,няма защо.Действайте.

admin12
11-03-2009, 09:11
haidutin1 , мерси задължен съм ти :)

georgi12
11-03-2009, 15:33
Колеги и аз съм обрязан така.В смисъл в покой кожичката ми не е испъната,ами се събира лекичко на ръба на коронката,но не я покрива,просто се събира на ръбчето.Чудех се дали е частично или пълно.В ерекция си е забелен до край.Мисля че съм с един вид пълно?Всъщност не ме е грижа много защото се чувствам добре :-D
Когатосе събира малко зад коронката е пълно , но когато покрива част от главичката си е частично.

formula 1
11-04-2009, 09:04
Колеги и аз съм обрязан така.В смисъл в покой кожичката ми не е испъната,ами се събира лекичко на ръба на коронката,но не я покрива,просто се събира на ръбчето.Чудех се дали е частично или пълно.В ерекция си е забелен до край.Мисля че съм с един вид пълно?Всъщност не ме е грижа много защото се чувствам добре :-D
Когатосе събира малко зад коронката е пълно , но когато покрива част от главичката си е частично.

Здравейте! :)
Мисля си, че е крайно време и аз да се намеся!
За тези от вас, които са тук в този форум отдавна съм познат, защото преди почти 8 месеца бях редовно тук- и аз минах по пътя от който на повечето от вас им предстои да минат.
На 17-ти март тази година ми направиха пълно циркумцизио или пълно обрязване. Причината за това беше придобита фимоза. Придобита фимоза може да се получи по няколко начина, но най-често причина за това са възпаление, травма (скъсване на гемчето) или раничка на препуциума. За тези от вас, които спорят, че има придобита фимоза ще разясня подробно как се получи при мен:
Придобитата фимоза при мен се получи главно от незнание и глупост. Незнам какво ми стана, но започнах да мия главичката на пишока по няколко пъти на ден със сапун. Това правех всеки ден и... и дойде момент в които главичката започна да ме сърби. Аз помислих, че това е от не добрахигиена и започнах още повече пъти на ден да се мия сус сапун. Сърбежът започна да преминава в болка и на кожичката точно под гемчето се появи раничка. Веднага отидох на кожен лекар- изписаха ми едно кремче с което да се мажа- започнах да го използвам, но преди всяко намазване внимателно измивах със сапунче мястото. От кремчето ефект нямаше а проблемът ми се задълбочи и получих възпаление. Тогава отидох при друг кожен лекар и... когато ме попита с какво се мия и по колко пъти на ден... Веднага спрях сапуна и започнах да мия пишока си само с вода. Започнах да мажа с едно мазилце разраненото място на кожичката под гемчето и... полека лека всичко се оправи и възстанови с изкличение на... кожичката, която покрива главичката на пишока ми се сви малко и започнах да не успявам да забелвам така лесно както преди-беше се получила така наречената придобита фимоза. Това не беше единствения проблем- заради това свиване запонах да не мога да задуржам ерекцията си, защото при ерекция и стимулиране ме болеше. Главичката започна да се зачервява и възпалява често. Това ме притесняваше и след като се позаинтересувах и изчетох малко материали за това взех решение да отида на уролог. Лекарят веднага след като ме прегледа разбра, че съм с придобита фимоза - издаде ми направление за хоспитализация и... на татък сигурно вече ви е ясно какво последва. Операцията при мен беше с местна упойка и мина успешно. Възстановяването не беше чак толкова кратко колкото очаквах, но благодарение на баните със смрадлика и повечко търпение всичко полека лека си доиде по местата! Сега вече след като минаха почти 8 месеца се чувствам прекрасно и честно казано съм много доволен. Операцията ми е успешна и няма помен от проблемите, които ми беше причинила фимозата. :)
Запомнете нещо от мен:
Честата употреба на сапун за хигиена на интимните части е нещо много противопоказно- сапуна изсушава кожата и намалява PH-то на кожата. Това води до възпаление и поява даже на ранички. Поддържането на добра хигиена в тази част на тялото е нещо важно, но не трябва да се прекалява- измиването само с вода е напълно достатъчно. Има и специални интимни гелчета за тази цел, които не вредят и не нарушават бактериалната флора на това място, а тя повярваите ми е нещо много важно за поддържането на доброто равновесие на кожата.
И още нещо искам да кажа:
Винаги бих помогнал със съвет на всеки от вас- може да разчитате на мен! Пжелавам успех на всички!
Стискам ви палци!
:)

xavi
11-04-2009, 10:19
formula 1,мн е поучителна твоята история!Ще бъде полезна на всички с подобни проблеми!Най-сърдечни поздрави!(btw, на колко си години?)Аз се извинявам,че дълго време не съм писал в темата,но нямам много голям достъп до интернет.А иначе и аз съм супер доволен от пълното обрязване(вследствие на фимоза).Точно днес правя 5 месеца(на 04.06 ме оперираха)!Това за сапуна е абсолютно вярно!Аз се мия с душ гел,и след всяко измиване или мастурбация се мажа с бебешко олио, за да не изсъхва главичката!Въобще горещо препоръчвам пълното обрязване, няма да имате никакви грижи както от сексуална, така и от хигиенична гледна точка!

georgi12
11-04-2009, 14:56
Здравейте Формула и Хави !
Радвам се , че отново сте тук и , че всичко при вас е ок .

Измиването , дори и само с вода върши работа . миенето със сапун освен , че изсушава , също така дразни и изхода на пикочния канал и понякога щипе неприятно .
Лично мен и душ -гела ме дразни , за това аз използвам пяна за бръснене .
Разбира се на никой не казвам какво да прави , просто споделям.

Alexsandro
11-04-2009, 17:47
Да,прав си за това,Моя уролог ми каза да ползвам крем за брьснене Каро.Засега не ме дразни.

admin12
11-04-2009, 19:02
Искам да попитам още един въпрос, като отида си зи взема направление за уролог от личната ЛЕКАРКА , трябвали да и показвам какъв ми е проблема пред нея за да ми даде направление ???

xavi
11-04-2009, 19:40
Искам да попитам още един въпрос, като отида си зи взема направление за уролог от личната ЛЕКАРКА , трябвали да и показвам какъв ми е проблема пред нея за да ми даде направление ???
Не е необходимо.Просто й разясняваш какъв по-точно ти е проблемът,тя знае какво да прави оттам насетне!

formula 1
11-04-2009, 19:53
formula 1,мн е поучителна твоята история!Ще бъде полезна на всички с подобни проблеми!Най-сърдечни поздрави!(btw, на колко си години?)Аз се извинявам,че дълго време не съм писал в темата,но нямам много голям достъп до интернет.А иначе и аз съм супер доволен от пълното обрязване(вследствие на фимоза).Точно днес правя 5 месеца(на 04.06 ме оперираха)!Това за сапуна е абсолютно вярно!Аз се мия с душ гел,и след всяко измиване или мастурбация се мажа с бебешко олио, за да не изсъхва главичката!Въобще горещо препоръчвам пълното обрязване, няма да имате никакви грижи както от сексуална, така и от хигиенична гледна точка!

Здравейте отново! :)
Пропуснах да добавя нещо, което ще доизясни нещата. Сигурно някой от вас ще се запитат какво толкова става когато се получи примерно раничка или някаква травма или нараняване на препуциума и защо това често води до стесняване на препуциума и до придобита фимоза. Ето и отговорът: вторичната кожа, която се образува при зарастването и покрива разраненото място не е така еластична както първичната. Ето, защо това води ди по-трудно забелване не главичката на пишока!
А иначе аз съм на 29 години, а през март, когато беше моята операция бях на 28. :)
Поздрави на всички!
:)

getopa
11-06-2009, 08:39
Здравейте приятели ! Изминаха 24 дни от операцията ми и вчера не издържах и се опитах да си бия една ръчна . Проблемът е ,че почти 20 минути не можах да свърша . Днес отново пробвам и отново не мога да свърша и ще се побъркам вече , някъкви съвети какво да направя за да изпусна парата ?

Kocha
11-06-2009, 09:19
кажи на някой мацка,че си 20 мин + и я остави тя да върши работата XD
или па си намери нещо дето да те дърви супер ама супер много :) няма значение колко извратено да е
само за това се сещам

:)

xavi
11-06-2009, 09:32
Здравейте приятели ! Изминаха 24 дни от операцията ми и вчера не издържах и се опитах да си бия една ръчна . Проблемът е ,че почти 20 минути не можах да свърша . Днес отново пробвам и отново не мога да свърша и ще се побъркам вече , някъкви съвети какво да направя за да изпусна парата ?
Здр,това въбще не ти е проблем.Радвай се даже,защото вследствие на операцията ставаш по-издържлив.Иначе при мастурбация ползваш ли бебешко олио?Ако не,започни с употребата му, мн е приятно с него! :)

getopa
11-06-2009, 09:37
xavi да закупих си бебешко олио гел . Иначе след операцията получавам страшно силна ерекция и главата ми набъбва доста

marqnz
11-06-2009, 09:56
getopa, а да те питам преди операцията как свършваше от мастурбацията? аз лично за себе си не мога да си представя толкова време да не съм свършвал и от чикия да не мога да е изпразня:)а ти как мастурбираш сега без кожа?каза, че сега си си взел олио,а преди да го вземеш?

xavi
11-06-2009, 10:01
xavi да закупих си бебешко олио гел . Иначе след операцията получавам страшно силна ерекция и главата ми набъбва доста
Това са част от предимствата на обрязването!:)

getopa
11-06-2009, 10:13
getopa, а да те питам преди операцията как свършваше от мастурбацията? аз лично за себе си не мога да си представя толкова време да не съм свършвал и от чикия да не мога да е изпразня:)а ти как мастурбираш сега без кожа?каза, че сега си си взел олио,а преди да го вземеш?
Ами преди операцията 5-6 минути чекийки и съм се изпразнил . Сега си изтърках ръцете и не става , готино ми е но не мога да се изхвърля !

marqnz
11-06-2009, 10:55
getopa, а да те питам преди операцията как свършваше от мастурбацията? аз лично за себе си не мога да си представя толкова време да не съм свършвал и от чикия да не мога да е изпразня:)а ти как мастурбираш сега без кожа?каза, че сега си си взел олио,а преди да го вземеш?
Ами преди операцията 5-6 минути чекийки и съм се изпразнил . Сега си изтърках ръцете и не става , готино ми е но не мога да се изхвърля !
да де ама каза ,че после си взел олиото.а прди да го вземеш и след като си обрязан вече как мастурбираше?

admin12
11-06-2009, 16:45
Каквиса тия 5-6 мин. бе хора ? аз като си пусна някое порно 30-40 мин. си задоволявам крастата стигало е и до Час - Час и половина.

5-6 мин бяха като започнах в началото.

getopa
11-06-2009, 17:08
Каквиса тия 5-6 мин. бе хора ? аз като си пусна някое порно 30-40 мин. си задоволявам крастата стигало е и до Час - Час и половина.

5-6 мин бяха като започнах в началото.
Еее изпразних се най-сетне . Около 20 минути ми отне ръкобойството ..

negative
11-06-2009, 19:28
И мен ме резнаха неска. 3 пъти ми слагаха местна упойка и не ме хвана. Накрая ме приспаха. Беше ужасен съня. Участвах във война на страната на Вавилон. Обаче не гледах нормално, а "екрана" ми беше разделен на множество малки екранчета и общо предаваха картината ми. Това виждах. Дет' се вика - яка поста. Като се събудих, бях с надрано гърло, което ме навежда на мисълта, че съм крещял докато съм сънувал тоя ужас.
А за резултата - наболява малко, но се търпи. Даже си кърви доволно, още. Но е доста отекло и не мога да видя точно откъде докъде са ми отстранили кожата.

Kocha
11-06-2009, 20:15
Сигурно знаете какво казват докторите "Няма да усетиш нищо".И тогава си мислят "Може да усетиш болката докато ти бием упойката в пениса ама ще живееш"...Което ме навежда на мисълта може ли след такава операция да се засегне нещо и да не можеш да го надървиш???

formula 1
11-07-2009, 07:19
Здравейте! :)
Надявам се, че всички сте добре и че страхът у повечето от вас на които им предстои да се оперират е все по-малък!
Искам да поясня нещо, което ми направи впечатление четейки различни изказвания тук:
При пълното обрязване е възможно част от кожата да покрива главичката на пениса- повярвайте ми така е! Това обаче не се дължи на недоизрязана кожа или на това, че обрязването е часточно! Кожата, която може малко да покрива главичката е кожата, която е на самият пишок. Просто в спокойно състояние тя се подвива и минава над ръбчето на главичката. В ерекция разбира се това няма как да стане, защото тогава цялата кожа се изпъва!
Когато операцията е извършена от добър и разбиращ хирург резултатът е точно такъв и това е търсен ефект. По този начин се предпазва главичката от прекомерно изсушаване и до някъде се запазва повече чувствителността и. При самата операция е много важно съответният хирург колко точно кожа ще изреже, защото става въпрос за милиметри, че и за по-малко!
И още нещо: аз съм доказателството, че наистина това е възможно, защото операцията при мен е направена точно така- иначе аз съм със 100% пълно обрязване!
:)

getopa
11-07-2009, 08:06
И при мен както при колегата формула 1 , в спокойно състояние част от кожата минава над ръбчето на главичката.
Днес отново опитах да се изпразня и стана доста бързо някъде за около 15 минути. Направи ми впечатление обаче ,че спермата ми стои някак жълтеникава

deardevil
11-07-2009, 08:50
Мале колко народ със този проблем.... :( помислете колко хора не посещават и форума.Аз съм благодарен защото точно от тук станах информиран,добих увереност и т.н.Затова и аз ще го посещавам за да помогам както вие ми помогнахте.Благодаря ви ! Поздрави и на Батко Доки за прекрасната тема,за този тъй важен за нас мъжете проблем :)

getopa
11-07-2009, 09:31
Съгласен съм с deardevil . Това е единственото място в нета с толкова много информация за въпросните заболявания на пишока . И аз благодаря на всеки един ,които ме насърчи за операцията . Пак го казвам , операцията е лека при мен поне единствената болка която имаше беше тази при слагането на спиналната упойка и никаква друга...
Но и аз съм очуден ,че има доста момчета с тези проблеми , а по едно време си мислех ,че само на мен ми е дефектно пишлето! :D

haidutin1
11-07-2009, 13:20
negative, честито! Наистина ужасно преживяване си изпитал по време на операцията, поне остава успокоението, че вече всичко е минало и като се възстановиш ще забравиш за проблема си.
Kocha, може и да е възможно нещо такова, все пак мястото е деликатно хората грешат, просто трябва да е някой прекалено глупав "доктор", или пък да е пиян, на никого не пожелавам да стават такива грешки.
getopa, това за жълтеникавата сперма мисля, че е нормално, все пак доста време си събирал, ще ти мине :)
formula 1, благодаря ти, че се появи и ме подкрепи за твърдението ми :)

georgi12
11-07-2009, 14:32
Сигурно знаете какво казват докторите "Няма да усетиш нищо".И тогава си мислят "Може да усетиш болката докато ти бием упойката в пениса ама ще живееш"...Което ме навежда на мисълта може ли след такава операция да се засегне нещо и да не можеш да го надървиш???
Ако има тема БИСЕРИ , то това мнение е за там .
Пенисът еректира , благодарение на кръвта , която го изпълва .
След такава операция просто няма как да се случи това .
Даже -напротив - ерекцията се увеличава.

georgi12
11-07-2009, 14:40
Ето това са стиловете :
Предполагам , че с гугъл преводач ще разберете за какво иде реч.
MINIMAL The goal of a minimal circumcision is to remain functionally and cosmetically uncircumcised, albeit with a slightly shorter foreskin. Reasons may include the removal of a small tight band of skin that makes retraction impossible or difficult, or reducing a long foreskin to a more average one.
PARTIAL A partial circumcision reduces the foreskin to one which is at the short end of the range of foreskins. When flaccid, part of the head remains exposed and the meatus is almost never covered, unless you are in Siberia during mid winter :-)
LOOSE A loose circumcision will fully expose the glans most of the times, but sometimes will still get covered partially. Some loose skin remains bunched up against the rim when soft. Once erect, the skin is not extremely tight and can still be moved a fair amount. There are cases where to allow for the growth in the erection, the penis will have to appear loosely circumcised when fully flaccid. In a loosely circumcised male, the loose skin behind the rim will "hide" the shape of the rim of head in underwear making the circumcision status less obvious when in underwear or speedos.
MODERATE This is your "average" circumcision. The head never gets covered, not even after a swim in a cold pool. Some skin may bunch up at the rim, but will generally be of lesser diameter than the rim of the glans. Once hard, movement of the skin depends on how much the penis grows. Generally the male would still be able to pull some skin to the rim of head, but not over it.
TIGHT In a tight circumcision, there is little of no loose skin on the shaft, thus making the shape of the head very prominent in underwear or speedos. When hard, there is little or no movement of the shaft skin which is very thin and tight.

xavi
11-07-2009, 18:26
Страхотна си е темата, поздрави на всички,които са минали по този път и продължават да помагат с каквото могат на другите!Ще продължаваме да пишем и да ви помагаме с каквото можем!:).Жалкото е, че мн малко се говори по тези въпроси,има оскъдни материали в интернет и за това мн хора се измъчват цял живот.Няма нищо срамно в това да имаш някакъв проблем с пениса - той си е нормална част от човешкото тяло!Затова: споделяйте с родителите си,няма от какво да се притеснявате, те винаги ще ви разберат!Колкото повече отлагате решаването на проблема,толкова повече той се задълбочава!Успех на всички и кураж!!! :):):)

negative
11-08-2009, 09:00
От вчера нещо ми е трудно като пикая. Някак си уретрата май е притисната частично, и пропуска по-тънка струя от пикнята. И естествено, в резултат пишката ми се издува, заради високото налягане. Това ще мине, ама нещо края на уретрата ме боли и пари, като на инфекция. Може би блокираната уретра задържа пикня и в тая среда се завъждат микрогадини?

formula 1
11-08-2009, 15:40
[quote="negative"]И мен ме резнаха неска. 3 пъти ми слагаха местна упойка и не ме хвана. Накрая ме приспаха. Беше ужасен съня. Участвах във война на страната на Вавилон. Обаче не гледах нормално, а "екрана" ми беше разделен на множество малки екранчета и общо предаваха картината ми. Това виждах. Дет' се вика - яка поста. Като се събудих, бях с надрано гърло, което ме навежда на мисълта, че съм крещял докато съм сънувал тоя ужас.
А за резултата - наболява малко, но се търпи. Даже си кърви доволно, още. Но е доста отекло и не мога да видя точно откъде докъде са ми отстранили кожата.[/quote
Здравей negative! :)
Събудил си се с усещането за надрано гърло, не защото си викал докато си бил под пълна анестезия, а защото си бил интубиран! Това е една тръба, която се слага в гърлото! Има различни размери такива тръби. След приключване на операцията тръбата се изважда и е съвсем нормално да усещаш дразнене, дискомфорт и дори лека болка в областа на гърлото! Не се притеснявай, всичко е наред!
:)

negative
11-09-2009, 09:54
Аха, ясно. В това има повече логика. :D
А на кой ден горе-долу започва да спада отока? При мен дори се подува още повече, вместо да спада. В петък ме оперираха, все пак. И малко ме притеснява, защото вече наистина ми е трудно да пикая.

deardevil
11-09-2009, 17:50
Не се притеснявай ще спадне!Точния ден кога ще спадне според мен никой неможе да ти каже.Обикновено 2 седмици,но при мен познай до кога ме държа-до 40тия ден!!!Просто при всеки е различно,разбира се ти пожелавам да е по-рано :)

clever
11-09-2009, 18:00
Сигурно знаете какво казват докторите "Няма да усетиш нищо".И тогава си мислят "Може да усетиш болката докато ти бием упойката в пениса ама ще живееш"...Което ме навежда на мисълта може ли след такава операция да се засегне нещо и да не можеш да го надървиш???
Ако има тема БИСЕРИ , то това мнение е за там .
има такава тема
аз я направих
ето линк http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=295044

motkodj
11-10-2009, 12:29
Здравейте :) Ето че съм на 23г и чак сега разбрах че имам фимоза благодарение на форума тук :) Мислех че всичко е нормално до сега, не съм и се змислял че нещо не ми е наред. Днес започна всичко ходих при личния лекар да си взема направление за уролог... Дотук добре, но аз съм от бургас и въобще не знам при кой уролог да отида, за това ви моля да ми помогнете (насочите). Разбрах за д-р Хамис Албелтажи за лазерни операции и някакви такива, това с лазера добре ли ще му се отрази на "моя милост" :) Ох не занам какви говоря понеже съм много притеснен за тази операция но виждам че няма страшно много хора са я правили. Насочете ме към някой д-р дори и да е извън бургас (варна, стара загора...).

BekoA
11-10-2009, 15:08
Здравейте :)
Преди всичко бих желал да изкажа благодарности към БаткоДоки и всички пишещи в тази тема, благодарение на която много хора се решават да потърсят решение на своя проблем. Темата е безкрайно полезна и с пълната информация и съветите, които съдържа за по-добро и по-бързо възстановяване, тъй като не винаги можем да разчитаме на съпричастност и отзивчивост от страна на лекарите. Ще разкажа накратко и моята история: на 19 години съм и преди 5 дни ми направиха пълно обрязване. Упойката беше местна и неприятно усещане имаше единствено при поставянето на упойката и при последните конци, но болката в никакъв случай не е нетърпима :) След операцията се чувстваше някакво парене, което бързо отшумя. Първите 3 дни седях с превръзка, която сменях всеки ден и не съм усетил някакъв дискомфорт или свръхчувствителност. На 4-тия ден вече свалих превръзката, но все още си слагам една марля на главичката, която служи като капаче и се стремя да свиквам с неприятното триене най-вече на конците. На този етап кой знае какви проблеми с нощните ерекции не съм имал. Разбира се има го буденето нощем по няколко пъти и известно стягане, но болка не бих казал :) Както всички минали през всичкото това и аз имам известни притеснения, които може би са неоснователни, но все пак ще Ви помоля за мнение и съвет :) Ще се опитам да обясна максимално точно състоянието си, макар че ми е малко трудно. От дясната страна на главичката, както и от долната около шевовете има нещо като ранички, на места се образуват по-твърди кръгчета от кожичката. От горната страна на ствола и от лявата кожичката вече е закрила почти напълно шевовете и те отиват под нея. Също така ми се струва, че 2-3 конеца са се срастнали с главичката и излизат през нея, при вас имало ли е подобно нещо ? Тези неща в рамките на нормалното ли са и има ли поводи за притеснение ? Последният ми въпрос е свързан с прахчето "Topocin", което слагам върху шевовете около главичката, тъй като в темата не видях никой да го споменава, та какво Ви е мнението и за него и удачно ли е да го използвам? Ако това се счита за реклама ще го изтрия незабавно. Извинявам се, ако някъде в темата вече са разгледани тези въпроси, но аз не можах да открия необходимите ми отговори, макар че я изчетох почти цялата. Предварително Ви благодаря и се надявам, че ще продължаваме да помагаме на всички колеги по проблем. :)

negative
11-10-2009, 15:41
Ами да, при мен има едно такова "врязване" на шев в главичката. Но съм още пресен-пресен и също не знам, дали е за притеснение това. И също линията с шевовете е стисната зад ръба на главичката и един вид, ми я "удушава".

getopa
11-10-2009, 16:32
BekoA аз използвах прахчето Топуцин -то има антибактериално действие. Не трябва да се използва повече от 8-9 дни. Аз не слагах абсолютно нищо друго освен това прахче -сутрин и вечер, след като съм си измил пишока с хладка вода ,без сапун.

lupi
11-10-2009, 19:37
такам искам да попитам ,понеже ме е срам да говоря с наще за моя проблем, мога ли например утре да отида при личната и да и поискам направление. Аз знам че не мога да се оперирам сам , но мога ли просто да отида на лекар ?

Kocha
11-10-2009, 20:42
ем тя би трябвало да ти даде ама хирурга или там лекаря който ще ти прегледа инструмента като види годините и може да те върне... ;(

haidutin1
11-10-2009, 21:18
BekoA, според мен няма място за притеснение. Конците само ти изглеждат така врязани в кожата или главичката заради отоците. Раничките и по-твърдите кръгчета също са нормални, и аз ги имах, всъщност дори и сега имам по-твърди места там, където са ми били шевовете от долната страна.
motkodj, Alex89 се е оперирал при хирурга, който си споменал. Поне така мисля, че беше. Ако му пишеш може да ти отговори как е била операцията с лазер, но доколкото си спомням беше много доволен и се е възстановил изключително бързо, в последствие дори не е личало много, че има операция.
negative, отокът си е нормален, в реда на нещата си е да има дискомфорт при уриниране. Ако се притесняваш за инфекция обаче е добре да отидеш на лекар, най-добре този, който те е резнал.

getopa
11-11-2009, 04:50
lupi само за преглед мисля ,че няма да имаш проблем да ти бъде направен . Но постъпваш глупаво ,че не си споделил с родителите си . Разбери най-голямата грешка е да държиш проблема вътре в себе си . Успех и действай ,не оставяй нещата така !

BekoA
11-11-2009, 10:17
Благодаря Ви за отговорите. :) Ден 6 след операцията за първи път не се събудих нито веднъж през нощта и днес наистина се вижда добре, че кончетата, за които имах притеснения, че са врязани в главичката, всъщност не са :) Ще Ви помоля, ако има някакви медикаменти за борбата със свръхчувствителността на главичката или нещо, което е хубаво да правя да ми напишете на ЛС, защото след като свалих напълно марлите установих, че при мен тя също е силно изразена и е доста неприятно :)

getopa
11-11-2009, 14:25
BekoA радвам се ,че всичко при теб е ок . За чувствителността на главичката лично аз не мога да ти помогна със съвет просто защото марлите ги свалих веднага след като ме изписаха от болницата и аз такъв проблем нямах . Пробвай да си вземеш някакви по-стегнати боксерки .

loopski
11-11-2009, 15:07
Здравей!
Моята операция беше на 9ти октомври. Възстанових се доста бързо, като отначало бях в лек стрес, но всичко мина.
Ето моите съвети (моята главичка също е чувствителна):
- стегнати боксерки/слип - така няма да се движи свободно, съответно няма да те дразни:
- ванички с калиев перманганат - помагат.... разтваряш си в една чашка. Аз си правих разтвора лилав, не знам дали гори много или не, но на мен това ми помогна достатъчно.
- ваничките със смрадлика, ествествено!...

Не знам за вас, но аз лично на 7мия ден след операцията мастурбирах за първи път. Този и следващите няколко пъти наблюдавах същото "явление" както и някои други от вас- не мога да свърша за 20 (че и повече) минути. Сега всичко си е нормализирано, но определено ми отнема повече минутки тази "дейност". След първите опити също бях отчаян и се бях отказал да мастурбирам.
Вече, месец след операцията чувствителността на главичката ми е намаляла предоволно. За сравнение: в първите дни беше немислимо да я докосна с пръст, камоли да се опре в бельото ми. Затова и носих превръзки повече време, сменях ги по два пъти на ден (нищо особено-лесно е..). Сега такъв проблем нямам, всичко е 6! ( : ее айде, 5 и 1/2 : )

Искам да се обърна към всички момчета: ПИЧОВЕ, след операцията ще ви е странно, особенно, малко ще сте стреснати...но да знаете, че този период ще мине МНОГО БЪРЗО!!! Важното е да не се отчайвате! Аз след операцията (бях с пълна упоика) се разхождах из Плевен по центъра и магазините, сякъш не съм бил опериран. Боли- който ви каже че не боли- лъже! НООО болката е поносима, утихва с времето...НИЩО СТРАШНО! (натъртено боли повече...!) Аз месец преди операцията бях нахапан от куче по левия крак, с две шити рани...тогава да, тогава болеше много. След обрязването болката е значително, направо в пъти по-малка!!!

Моята операция продължи 40 мин-фимоза и късмо гемче...понеже съм късметлия, от всичко.. по много :D

НАЙ-ХУБАВИЯТ ЕТАП Е СЛЕД ВЪЗСТАНОВЯВАНЕТО (който от своя страна не е никак страшен, ама изобщо)!
Ще се кефите толкова много, че ще ви се иска да го покажете на всички мацки около вас, сигурен съм!
Аз с всеки изминал ден съм все по-доволен от резултата, и не съжелявам нито за миг, че си направих тази операция. Помнете, че колкото по-рано решите проблема си, толкова по-добре за вас (и за мацката до вас ест :D )!

Друго нещо, което искам да кажа- срамът няма място в цялата схема! Всички мой приятели знаят, че съм опериран и досега бъзици и ебавки на тази тема не е имало! Няма нищо срамно в това, уверявам ви!
(ако някой се ебава с вас, това само показва колко е неинформиран и заблуден!)

Пожелавам ви успех, с цялото си сърце, ще се справите!
Ако някой има въпроси, ще се радвам ако мога да йм отговоря... ЛС, тук в темата..или на скайп (драскате ЛС и го давам).

Лек и усмихнат ден на всички ПИЧОВЕ!

georgi12
11-11-2009, 15:52
Времето за възстановяване е строго индивидуално . така , както някой може да се възстанови за 15 дни , друг може за 30 . Всичко е до организъм . Има хора , като се порежат още същият ден раната е хванала кора и след три няма и помен , като други пък си носят 2-3 дни отворена рана и чак на 10-я ден се оправят. Така е и в този случай.
Единствено не съм съгласен с това , Лоопски - ваничка с калиев перманганат и то лилав цвят на течността . Цяло чудо е , че не си се изгорил . Разтвора се прави бледо розов. Отварата от Смрадлика върши абсолютно същата работа , с тая разлика , че перманганата е химия , а смрадликата - естествена билка .

admin12
11-11-2009, 16:35
Мен ме спира да си направя операция с мисълта , че като отида при уролога и като трагне да ми гледа пишока , ще влезне в ерекция :oops: :oops: :oops:

се някога трябва да го прглътна по някакъв начин :oops:

georgi12
11-11-2009, 17:10
Мен ме спира да си направя операция с мисълта , че като отида при уролога и като трагне да ми гледа пишока , ще влезне в ерекция :oops: :oops: :oops:

се някога трябва да го прглътна по някакъв начин :oops:
Ами остани си с проблема до дълбока старост .

marqnz
11-11-2009, 17:11
Мен ме спира да си направя операция с мисълта , че като отида при уролога и като трагне да ми гледа пишока , ще влезне в ерекция :oops: :oops: :oops:

се някога трябва да го прглътна по някакъв начин :oops:
не мога да разбера ,защо си мислите,че събуете ли си гащите и ще еректирате:)повярвай ми ,че пред доктора и насила да ти каже да го надървиш няма да можеш:)пък и така да е -голяма работа!това са нормални неща.ти не ходиш ли на басейн?там би трябвало да си все в ерекция?не се притеснявай от нищо.виж всички какво пишат.винаги това , което ги е притеснявало по тази тема се е оказало съвсем необосновано в последствие

getopa
11-11-2009, 17:25
Мен ме спира да си направя операция с мисълта , че като отида при уролога и като трагне да ми гледа пишока , ще влезне в ерекция :oops: :oops: :oops:

се някога трябва да го прглътна по някакъв начин :oops:
Чувай Боже !С коя ръка да се прекръстя ? Ае пич , последното нещо което ще стане като отидеш при уролога е да се надървиш . Ако питаш мен отивай на лекар час по-скоро и се отърви от проблема си.

loopski
11-11-2009, 18:25
Това, че ще мине бързо възстановяването го казвам от гледна точка на отминало време...минал процес.След като премине, с всеки изминал ден, сякъш не е било толкова страшно и сякъш е минало много бързо. Да, строго индивидуално е, но това не го прави нещо несломимо, едвали не. При някои по-лесно ще мине, при други не, но все ще мине! Хубавото е след това!
Само да вметна, че аз след операцията не съм забелязвал някакви рани, корички и разни от сорта, както споделиха други съфорумници...

А относно калиевия перманганат....хмм.. не знам...
Правих бледорозов..после по-тъмно розов, накрая още по-тъмно...не ми е парило, не съм се горил...по-скоро действаше.
Но все пак бях предпазлив....в банята под душа, ако пък нещо се обърка, за всеки случай..Но всичко е добре.

Бях забравил и друго. Едно момче скоро беше попитало дали може да отидеш на лекар без родител- може, с направление, иначе прегледа е около 25 кинта (на мен след изтекло направление ми взеха толкова, като това може и да варира, знам ли при другите лекари как е).
За операцията обаче, ако си под 18- с родител, няма как иначе.
Мен лично, проблемът ми беше, че изпитвам страх от болници и болести. Да не говорим, че не мога да търпя болка. Преди операцията изобщо не мислех за самата операция и след нея. Шок за мен си беше операционната, нещо като по филмите (ама не съвсем). Беше ме страх от упоиката, т.е. не от самата упоика а от тръбата, коята слагат в гърлото...абе всякакви такива. Неприятно ми е, но какво да се прави- страх, индивидуален, всеки има собствен, това е моят. Радвам се, че въпреки него, намерих сила и всичко вече е минало.

Финансовия апсект, който е важен за много хора- нито стотинка не съм дал по самата операцията. Разход ми беше влака (да, с влак отидох и с влак се прибрах на същия ден) и после бинта за превръзките, нищо, което заслужава да се отбележи като съществено. Бяхме си приготвили пари, който после заминаха като един вид подарък за притежателя на ремонтираната буба, моя милост 8-)

Малко преди да започне самата операция, преди да ме упоят, си помислих, че толкова много хора са минали през това, че аз няма да съм нито първия , нито последния..и си е така де. Замислете се, а който се чуди, време е да действа, времето върви...не чакайте като мен ножа да опре в гърлото!

negative
11-13-2009, 10:30
Вече седмица мина. За съжаление, не е мръднал отока. Гъбичките също се завърнаха, между ръба на главичката и отока под нея. Честно казано, очаквах да е доста по-бързо възстановяването. Но този оток сигурно е толкова упорит, 'щото ми биха 3 местни упойки и повече от 10 пъти ме бодяха да видят дали усещам... :o

batkodoki
11-13-2009, 11:06
Вече седмица мина. За съжаление, не е мръднал отока. Гъбичките също се завърнаха, между ръба на главичката и отока под нея. Честно казано, очаквах да е доста по-бързо възстановяването. Но този оток сигурно е толкова упорит, 'щото ми биха 3 местни упойки и повече от 10 пъти ме бодяха да видят дали усещам... :o

привет :)

опиши ми конкретно, точно, ясно и ПОДРОБНО твоят случаи, но на ЛС!

гарантирам Ти обоснован отговор, но никой имащ минимална представа от Медицина не би направил а-нормалната връзка "оток= 'щото ми биха 3 местни упойки и повече от 10 пъти ме бодяха да видят дали усещам... "

всичко това как НЕ те е "хванала упойката" е момчешки фолклор, който има степен на истинност САМО ако ТИ имаш вземане-даване със збранените В/ва, най паче - амфетаминовият ред .....
тук се прилагат и всякакви "безвредни" добавки правещи ....мускули....

Mitara6ki
11-14-2009, 07:58
Момчета, а тея пъпчици по ръба на главичката, какво да ги правя? Преди бяха изчезнали, но пак се появиха, не че ме притесняват особено, но кво да кажа на приятелката сми ще вземе да си помисли, че съм болен от нещо :?

baby_join_me_in_dead
11-14-2009, 19:43
Мисля че приятеля ми има фимоза?

momchil94
11-14-2009, 23:41
Здравейте.Обръщам се към batkodoki.Наскоро навърших 15 години от Варна и мисля че имам и 3-те заболявания или състояния.За Фимозата в покои нямам проблеми никакви но в ерекция го оголвам мн трудно и е съпроводено с болка.Имам и синехии и късо гемче.Искам да Ви попитам заедно ли ще се премахнат и 3-те неща ако отида при уролог или 1 по 1 смисъл 1-то после възтановяване после за др и после за др.И да ви помоля някои съвет ще ми е от голяма полза.Благодаря предварително

getopa
11-15-2009, 06:32
Здравейте.Обръщам се към batkodoki.Наскоро навърших 15 години от Варна и мисля че имам и 3-те заболявания или състояния.За Фимозата в покои нямам проблеми никакви но в ерекция го оголвам мн трудно и е съпроводено с болка.Имам и синехии и късо гемче.Искам да Ви попитам заедно ли ще се премахнат и 3-те неща ако отида при уролог или 1 по 1 смисъл 1-то после възтановяване после за др и после за др.И да ви помоля някои съвет ще ми е от голяма полза.Благодаря предварително
Здравей приятелю ! Според мен ако ги имаш наистина и трите неща ще се премахнат наведнъж , по простата причина ,че всички тези "дефекти" се оправят по един и същи начин . Но нека наистина някой които е по запознат да ти отговори щото отскоро се занимавам с болести по половата с-ма :-D Успех и да пишеш как върви всичко с възтановяването!
@baby_join_me_in_dead сядате и говорите . В това няма нищо срамно . Успех

deardevil
11-15-2009, 10:42
Baby_join_me_in_dead предлагам ти да го посъветваш да посети сайта.Предполагам си мисли,че само той е с такъв проблем.Както виждаш не е така.Това че си се притеснила относно неговото здраве е хубаво и той трябва да го разбере.Ако смени темата му кажи че има маса народ с този проблем,да влезе да прочете и ще му улекне.Надявам се да се получи защото знам какво му е(ако наистина има фимозка).Действай :)

georgi12
11-15-2009, 14:22
.Искам да Ви попитам заедно ли ще се премахнат и 3-те неща ?
Тъй като БаткоДоки е доста зает аз ще ти отговоря - и трите неща се оправят с една операция , която е доста проста .

render360
11-16-2009, 00:34
Хей хора доста си почетох по тази темичка и ми стана "леко" претиснено да ви кажа честно...При мен няма фимоза и подобни но мисля че имам късо гемче...Смисъл,до колкото разбрах всяко момче има такава ципа свързваща кожата с долната част на главичката..Говорих с баща ми той каза че му се е скъсала на към 14 години и за съвет каза само яко чекий и лубрикант (бебешко олио и тем подобни..)Обаче искам и вашето мнение..Доста ми е нервно вече..Пениса ми не се слепва от сперма по никакъв начин единствения ми проблем е че тази ципа си седи а сам да ч скъсам ме е страх а ако ида на доктор съвсем ужас..Ако някой може да сподели който я няма вече как си я е махнал и подобни..Споделете :( :(

negative
11-16-2009, 08:24
О-ПЕ-РА-ЦИ-Я!!!

render360
11-16-2009, 10:25
У-споко-и-ме...Освен тази идея други предложение ? от опит нещо :?

haidutin1
11-16-2009, 12:37
Как така да си я скъсаш сам ципата????????????
Първо, сигурен ли си, че имаш късо гемче, опъвали ти, защото ако не не се налага да правиш нищо. Това да си го скъсаш сам на 14 години или на колкото и да е (като баща ти) не е работа, не знаеш каква беля може да си докараш на главата. Като имаш съмнения бягай при лекар да види как е, ако се наложи ще те оперират.
baby_join_me_in_dead, както и другите момчета казаха, кажи му да посети форума и да почете малко, нищо няма да му стане ако се информира, дори и да му няма нищо (за което се надявам). Все пак не бъди много настоятелна и подробна, да не вземе да каже "ти си момиче и не ги разбираш тези работи". Нека той сам реши проблема си ако има такъв.

baby_join_me_in_dead
11-16-2009, 13:10
Ми не знам кво да му кажа просто... Една приятелка каза изобщо да не повдигам на въпрос да не се сдуха.. Друга каза,че е важно да му кажа и даде идея да му кажа нещо от сорта..
Трябва да поговориме сериозно за нещо,което предполагам че знаеш отдавна..
ИИИИИИИИИ на там какво да му кажа ух :( МНого ми е трудно ама съм загрижена за него.. и се пак.. :(

DarkBass
11-16-2009, 14:55
Брей това са фрапиращи и често срещани проблеми относно последния е така ч е операцийката мн бързо се възтановява и се забравя бързо .. интересното е момичетата като влезнат с идеи :D

unnamed123
11-16-2009, 21:29
У-споко-и-ме...Освен тази идея други предложение ? от опит нещо Confused
Така,render360, приятелю няма от какво да се притесняваш преди 1 месец ми резнаха гемчето.Искам да те успокоя, като ти кажа, че не чувствах почти никакви боли,мога да кажа дори никакви,има само леко напрежение ,но това повече идва от самата ти психика,че си опериран там долу:))Отивай и хич не се притеснявай!:) Успех на теб! За сметка на това пък аз мислех,че само късия гем е проблем при мен,а сега тръгва да се оказва, че имам и друг и доколкото съм информиран от тази тема и други подобно ще да бъде фимозното пръстенче или някаква частична фимоза(ако не е едно и също:)) Тъ,сега тая седмица отивам пак на преглед иии..най-вероятно ще се наложи да ме резнат пак(какъв съм късметлия:))..
Имам един въпрос и някой по-компетентен, ако може да ми отговори:искам да знам дали ще има някакъв проблем с упойките,защото преди един месец за едната операция ми правиха пълна и сега ако се наложи ще ми повлияе ли по някакъв начин..?:))
Благодаря предварително!
И един съвет:Изисквайте от уролозите да си ве преглеждат изцяло,а не само да ви питат точно какъв е проблема ви и вие да си кажете,както мен "късо гемче" и до там..въпроса е, че в моя случай човека нямаше как да види тази фимоза поради простата причина,че в спокойно състояние на пишока тя няма как да се забележи или поне така си мисля:)Хайде стига съм писал:)Лека вечер на всички и късмет още веднъж!:)

render360
11-16-2009, 21:32
Ем явно друг избор освен да ходя на лекар няммаа...Иначе има просто една проклета ципа свързана с дупчицата на ***-а ми и с кожата под него.Оная ми работа може да си се избели само онази ципичка я има...Не е друго залепено или сраснало само една ципичка ...Може пък сама да се къса при пръв път секс или нещо :(

unnamed123
11-16-2009, 21:37
Ем явно друг избор освен да ходя на лекар няммаа...Иначе има просто една проклета ципа свързана с дупчицата на ***-а ми и с кожата под него.Оная ми работа може да си се избели само онази ципичка я има...Не е друго залепено или сраснало само една ципичка ...Може пък сама да се къса при пръв път секс или нещо :(
Така..слушай сега..ще си навлечеш само неприятности,ако чакаш сама да се скъса:))Не си заслужава да си навличаш такава беля,като можеш с една кратка оперцийка след,която както споменах няма кой знае каква болка,даже няма!(поне при мен)..да си решиш тоя проблем и после да си спокоен.!:)
Въпрос:Какво точно те притеснява?Операцията ли?Това, че ще ти се подиграт ли?Кажи и ще помагаме:)

haidutin1
11-16-2009, 21:57
render360, ГЕМЧЕ ИМА ВСЯКО МОМЧЕ, какво притеснително има в това: "Иначе има просто една проклета ципа свързана с дупчицата на ***-а ми и с кожата под него.Оная ми работа може да си се избели само онази ципичка я има...Не е друго залепено или сраснало само една ципичка .."
Какъв е проблемът, не разбирам, казваш, че се забелва нормално и че "ципичката" не ти пречи, само те дразни че стои там ли какво, там и е мястото, момче, не се филмирай чак толкова. Както ти казах, отивай на лекар да ти каже още на момента като те види имаш ли аджеба късо гемче (в случай, че това те притеснява).


unnamed123, кофти е наистина това отношение на лекарите тук - какви са ти оплакванията, така и така, това имаш, айде готово. И при мен беше така и личният не ми вярваше за фимозата, защото беше лека и в спокойно състояние не личеше. Аз обаче си настоявах и така.
По въпроса за упойката - хора, няма смисъл такава операция да се прави с пълна упойка, тя вреди повече отколкото помага, правете си я с местна да ви е мирна главата, тези лекари за нищо ги нямат упойките. Иначе не виждам защо да ти повлиява нещо отпреди месец.

unnamed123
11-16-2009, 22:02
render360, ГЕМЧЕ ИМА ВСЯКО МОМЧЕ, какво притеснително има в това: "Иначе има просто една проклета ципа свързана с дупчицата на ***-а ми и с кожата под него.Оная ми работа може да си се избели само онази ципичка я има...Не е друго залепено или сраснало само една ципичка .."
Какъв е проблемът, не разбирам, казваш, че се забелва нормално и че "ципичката" не ти пречи, само те дразни че стои там ли какво, там и е мястото, момче, не се филмирай чак толкова. Както ти казах, отивай на лекар да ти каже още на момента като те види имаш ли аджеба късо гемче (в случай, че това те притеснява).


unnamed123, кофти е наистина това отношение на лекарите тук - какви са ти оплакванията, така и така, това имаш, айде готово. И при мен беше така и личният не ми вярваше за фимозата, защото беше лека и в спокойно състояние не личеше. Аз обаче си настоявах и така.
По въпроса за упойката - хора, няма смисъл такава операция да се прави с пълна упойка, тя вреди повече отколкото помага, правете си я с местна да ви е мирна главата, тези лекари за нищо ги нямат упойките. Иначе не виждам защо да ти повлиява нещо отпреди месец.
Хайдутин,благодаря за бързият отговор! 8)
Значи..за упойката имах в предвид дали това насъбиране за толкова кратко време на упойки няма да доведе до нещо:)А иначе доктора е наш познат той със сигурност ще ми каже как е по-добре и му имам пълно доверие,а и не мога да го виня за това,че не е видял фимозата,защото и аз си му натяквах,че си е късо гемче и и така..но сега тая седмица отивам пак на преглед и колкото се може по-бързо да задействаме нещата и да ме резнат:)Мисля за Нова Година да съм "чисто нов и готин" :grin: :grin: :-D :-D :D :D

negative
11-17-2009, 07:34
Абе, няма такива работи - натяквал си му, гемче, ала-бала. Щом отиваш на лекар, той те оперира и в крайна сметка се оказва недостатъчно - и той има вина. При мен стана същото. Април - гемче, ноемрви - обрезание.

getopa
11-17-2009, 07:44
Имам един въпрос към вас . Всичко с операцията ми е ок , правих секс с една девойка 4 пъти в продължение на има-няма 5 дни и забелязвам след секс главичката ми става лилава . Има ли повод за притеснение ?

unnamed123
11-17-2009, 09:16
Абе, няма такива работи - натяквал си му, гемче, ала-бала. Щом отиваш на лекар, той те оперира и в крайна сметка се оказва недостатъчно - и той има вина. При мен стана същото. Април - гемче, ноемрви - обрезание.


negative,Здравей!
И все пак не съм тук да коментирам доктора и дали има вина.:)Исках просто да знам за упойката,дали някой може да изкаже мнение:)
А ти защо през такъв период от време ги направи операциите имало ли е някаква здравословна причина или?:))

negative
11-17-2009, 09:33
Да. Дълго време борих бактериална и гъбична инфекция (на пишката), а след това ми вадиха мъдрец.

unnamed123
11-17-2009, 09:46
negative,а имаше ли някакъв проблем с това, че пред 7 месеца са ти резнали гемчето?
При мен може би няма да се наложи пълно обрязване,но пък се чудя дали направо да не го направя пълно..да се знае после,че всичко е тип-топ..

negative
11-17-2009, 11:00
Ами, не, нямаше проблем. Даже на хирурга му е било по-лесно при обрязването, 'щото не се е налагало да ми реже и гемчето.

render360
11-17-2009, 11:56
Ем казах на нашите и утре сигурно отивам да ми го опрерират.Прятели ми казват че боляло и се правило без упойка ? Това задължително ли е ? Неможе ли с ? Аз имам нещо като фобия като чуя хирург,лекар,пирогов и ми става лошо просто...Ще пиша пак като го махнат пък да видим...А какви са последствията освен че ще мога да си оголвам главата ?

getopa
11-17-2009, 13:20
Ем казах на нашите и утре сигурно отивам да ми го опрерират.Прятели ми казват че боляло и се правило без упойка ? Това задължително ли е ? Неможе ли с ? Аз имам нещо като фобия като чуя хирург,лекар,пирогов и ми става лошо просто...Ще пиша пак като го махнат пък да видим...А какви са последствията освен че ще мога да си оголвам главата ?
За болката да кажа ,че изобщо я няма ще те излъжа . Повярвай ми болката която човек изпитва докато носи в себе си тези проблеми е 100000000000000000 пъти по-голяма от тази след операцията . Прави се със упойка - местна,спинална или пълна по преценка на анестезиолога след като се види кръвната картина и електрокардиограмата ,които ще ти бъдат направени . Успокой се ,не е страшно ,всичко ще мине ок . Позитивите са ще си ебеш на воля , по добра ерекция , по хигиенично ,по-дълъг полов контакт . Ако закупиш и презервативи Дюрекс перформа ,които са със специален лубрикант за удължаване на половия акт ще се скъсате и т.н. А и пичките се кефят на обрязани :D
Успех с теб сме и не забравяй да споделяш как върви възтановяването и самата операция .

cvetomir4o
11-17-2009, 16:19
Здравйте , аз преди време бях писал тук. Имах фимоза спред лекаря беше леко изразена.Имах два варианта "Пластика" или Обрязване.
Избрах пластиката , защото не исках да съм обрязан. Но лекаря даде гаранция че и двете вършат работа.Операцията мина добре , въпреки че го преживах много зле.Вече е 2 или 3-я месец , забравих какво се е случило.При мен нямаше никаква болка , само дискомфорт при уриниране.
Чувствителността на главичката ми е голяма.... И така

Основния въпрос : Значи доста преди операцията имах едно зачервено на дупчицата , което беше леко подуто. На прегледа доктора каза, че е раздразнено , поради това че човек с такъв проблем не може да спазва нужната хигиена. Той ме увери че след операцията ще изчезне , но уви не изчезна. Да не говорим, че сега мога да забеля само в спокойно състояние, а в ерекция не.Заради голямата чувствителност не можех да се бутам , болеше неприятно и т.н. Затова аз забелвам кожата и с една чашка поливам около 5 минути отгоре. Няма някакви "сирена" :D
Вече като че ли е по слаба болката , но още не съм готов да се пипам и да търкам с ръка.Може би проблема идва точно от там , че не се измивам достатъчно добре ? Силно притеснен съм за това зачервеното на дупчицата на главичката, което се нарича Стеноза на меатуса на уретрата.Доктора ме увери че няма нищо опасно в това.Но след операцията аз продължих да се притеснявам и посетих друг лекар. Казах му за тази стеноза , казах му че като си пипна главичката ме боли ,а той ме забели и накрая каза че с времето ще изгувя чувствителността и всичко ще изчезне. Още съм много притеснен , кажете какво да правя. ? ? ?

negative
11-17-2009, 19:45
Не знам, човече. Звучи гадно. Аз, да ти кажа, имах повече от 4 месеца проблеми с гъбички след една операция. Не могат да ме разберат какво ми е... Единия вика - нищо ти няма, не се лигави; другия - оле, много е зачервено, ето ти тука една шепа хапове. И в крайна сметка нищо. И това за едни мизерни гъбички, представяш ли си? А за Стеноза на меатуса на уретрата, направо не ми се мисли. Аз лично се оправих, когато започнах да чета за проблема си. Така знаех, как да го поддържам, третирам и т.н. На някои може да не им хареса, че давам такъв съвет, но от собствен опит не се доверявам сляпо на лекари.

marqnz
11-17-2009, 20:08
cvetomir4o, да те питам тази чувствителност и да си я кажем то си е болка ,та откога ти е?в смисъл след тази пластика или отпреди още?и на колко си години?

negative
11-18-2009, 09:01
Бра'о майна, много подходящ момент за среднощно изхвърляне! Направо целия се оклепах. Е*и му майката!
На 12-тия ден отокът не е мръднал изобщо - има ли място за нова доза паника и притеснение?

getopa
11-18-2009, 09:44
Бра'о майна, много подходящ момент за среднощно изхвърляне! Направо целия се оклепах. Е*и му майката!
На 12-тия ден отокът не е мръднал изобщо - има ли място за нова доза паника и притеснение?
Не ми напомняй за оклепване ,че аз си изкарах любовния елексир чак на 23 ден . Пребоядесах си косата ,тавана , мазало !

georgi12
11-18-2009, 10:30
Здравйте , аз преди време бях писал тук. Имах фимоза спред лекаря беше леко изразена.Имах два варианта "Пластика" или Обрязване.
Избрах пластиката , защото не исках да съм обрязан. Но лекаря даде гаранция че и двете вършат работа....
..... Да не говорим, че сега мога да забеля само в спокойно състояние, а в ерекция не.
Отговорът на ВТОРАТА част се крие в ПЪРВАТА.
като допълнение - ...не исках да съм обрязан... - сто процента това го свързваш с ентическа принадлежност .Страх те е да не ти казват турчин или арабин или евреин и т.н. или ти самият би се приемал като такъв .
От всички пишещи в тази тема може би единствено аз съм искал да бъда обрязан , защото съм го направил без да имам каквато и да било физиологическа причина . Бъди сигурен , че останалите също не са искали да бъдат обрязани , но са се примирили с факта , че имат проблем и това е решението . Дай Боже да се бъркам , но след три месеца щом няма промяна , ще ти се наложи повторно да бъдеш опериран и разбира се това вече ще бъде обрязване . Все пак урологът ти ще ти каже дали е така , но аз от скромният си опит и познания се опасявам , че ще е така . Когато има някаква пластика ( всъщност не съм и запознат какво точно се отнема или само се разцепва , защото за мен това не е решение на проблема) То тя рецидивира , защото на мястото на среза кожата се свива , не е толкова еластична както останалата и един фимозен пръстен само разцепен става по-голям пръстен.
Разбира се това си е само мое мнение и не би могло да се счита за точен и компетентен отговор.

georgi12
11-18-2009, 10:50
cvetomir4o, да те питам тази чувствителност и да си я кажем то си е болка ,та откога ти е?в смисъл след тази пластика или отпреди още?и на колко си години?
Няма как тази чувствителност да е след операцията . Ако е след , значи имаме случай на уникалност , която се среща 1:2 500 000 000 .
Всеизвестно е , че след циркумцизия чувствителността на главичката и вътрешната кожа ( ако е оставена (намалява до едно поносимо ниво в отпуснато състояние .
Естествено е , че първият месец тя ще е голяма , тъй като главичката и вътрешната кожа са били покрити и влажни . След месец време тази чувствителност изчезва .
С теб сме разговаряли по този въпрос .Разбирам , че искаш да го чуеш от колкото може повече хора , но това е действителността .Разбира се едни са по-чувствителни , други не , но до някаква степен и тази чувствителност преди циркумцизия зависи от хигиената , която е практикувана. При един фимозен пенис поддържането на хигиена е невъзможно .Друг момент е , че майки и бащи , слушайки учили -недоучили доктори от близкото минало не поддържат тази част на тялото на своето момче , не са му създали хигиенен навик за същата част и в един хубав момент - на 13-14 осъзнава , че има фимозен пенис , който е нехигиеничен и силночевствителен . При положение , че 13 години не се е показвал навън , то няма как да е приятно измиването му . За щастие аз не съм имал такъв проблем.Имал съм синехии , които бяха разлепени по стандартния варварски начин от лекар в Пирогов - бях на 6 , не беше много приятно , но мина . Имах и лека фимоза , която с игри и упражнения оправих и т.н.
когато бях на 13 имаше компютри Правец 8 и абсолютно никаква литература за тази тема , но просто усещах , че не е редно да се оголи и после да не се прибере .

render360
11-19-2009, 11:20
А хора аз лично отивам тази събота при доктор Момчил се казвал до колкото разбрах...бил голям спец.. в пирогов е ,специализиран в "детска урология".Иначе минах и през уролога за възрастни и той само каза че може да потвърди че е къс гем което се и оказа..
Да ви кажа честно не ме е страх вече..Това е нещо което трябва да се направи рано или късно и по добре да е рано..Да не говориме за положителните ефектииии :grin: :D :P 8-)

getopa
11-19-2009, 12:04
Точно така,колкото по рано толкова по-добре . Успех пич и да пишеш как е минало всичко . Няма да те боли повече от това все едно да те ощипе някоя девойка по време на оргазъм която не си е рязала ноктите 1 година .

cvetomir4o
11-19-2009, 12:22
Не тази чувствителност беше още от преди операцията.Смея да кажа вече малко се е претъпила болката и не е толкова чувствително, но все пак има известна чувствителност.Болката не е непоносима , но ми е изключително неприятно.Може би повече ме е страх да се бутна, а не от това че ще усетя някаква болка. Но наистина има промяна от началото до сега, но не е достатъчно.Мога да забелвам само когато не съм в ерекция.За обрязването не бях особено против, не заради това че ще ми викат че съм турчин.

deardevil
11-19-2009, 19:24
Колеги я аз да ви питам нещо.Значи преди операцията имах силно изразена чувствителност(да напомня-направо се тресях на леглото като ми почистваше главичката).Значи тя малко поспадна,но все още испитвам болка когато се търка някъде.Особенно след баня примерно като се протърка в хавлията и ме боли(при прост допир не ме боли).Иначе си ходя без марли и такива истории.Минаха почти 3 месеца от операцията ми.Какво мислите? :neutral:

xavi
11-20-2009, 21:49
А хора аз лично отивам тази събота при доктор Момчил се казвал до колкото разбрах...бил голям спец.. в пирогов е ,специализиран в "детска урология".Иначе минах и през уролога за възрастни и той само каза че може да потвърди че е къс гем което се и оказа..
Да ви кажа честно не ме е страх вече..Това е нещо което трябва да се направи рано или късно и по добре да е рано..Да не говориме за положителните ефектииии :grin: :D :P 8-)
Айде успех с операцията и да пишеш за възстановяването, ще си мн полезен на всички!Бтв,на колко си години?

xavi
11-20-2009, 21:53
georgi12,как така уж си нямал физиологични проблеми, а в същото време си имал синехии и лека форма на фимоза?Аз преди да разбера за съществуването на фимозата бях мн скептично настроен към обрязването.Виждам само позитиви в него и съжалявам,че не го направих по-рано!Сега като се замисля,дори да не съм имал фимоза,пак бих се обрязал!

render360
11-21-2009, 09:25
Уролога бачка само делнични дни...Явно няма да ходя на даскало този понеделник защото сам 1ва смяна а той е само сутрин...Ще ви пиша веднага като мине но да ви кажа честно вече не ме и интересува какво ще ми правят...да боли да кърви се ми е едно..Нещо ме налегна депресията (отново) и сдадох багажа..Като мине ще ви пиша

Иначе сам на 14 години..

georgi12
11-21-2009, 14:55
georgi12,как така уж си нямал физиологични проблеми, а в същото време си имал синехии и лека форма на фимоза?Аз преди да разбера за съществуването на фимозата бях мн скептично настроен към обрязването.Виждам само позитиви в него и съжалявам,че не го направих по-рано!Сега като се замисля,дори да не съм имал фимоза,пак бих се обрязал!
Благодаря ти за въпроса!
Синехии имах на 6 ,леката форма на фимоза на 13, а обрязването на 35.
Аз също съжалявам,че не го направих по=рано.

georgi12
11-21-2009, 14:57
Уролога бачка само делнични дни...Явно няма да ходя на даскало този понеделник защото сам 1ва смяна а той е само сутрин...Ще ви пиша веднага като мине но да ви кажа честно вече не ме и интересува какво ще ми правят...да боли да кърви се ми е едно..Нещо ме налегна депресията (отново) и сдадох багажа..Като мине ще ви пиша

Иначе сам на 14 години..
Уверявам те ,че само страха е голям.Болката е малка , търпима е!

render360
11-21-2009, 18:54
Мене болката не ме итнересува..хич не се вълнувам от тази операция...просто отсякаде сдадох всичко имам чусвстото че всички ме мразят вече..Мое да хода на психолог :grin: :razz: ...

xavi
11-22-2009, 21:49
Мене болката не ме интересува..хич не се вълнувам от тази операция...просто отсякаде сдадох всичко имам чусвстото че всички ме мразят вече..Мое да хода на психолог :grin: :razz: ...
Момче,няма от какво да се притесняваш! Горе главата!Операцията ще мине,проблема ти ще се оправи и всичко ще бъде наред!Никой не те мрази,ти просто си вкарваш такива фимли най-вероятно!Всички ти мислят доброто и здравето!Успех и кураж!И да пишеш за възстановяването! :)

Sx0rDie
11-23-2009, 10:49
Здравейтееее :) Значи знам че имам фимоза днеска ходих на уролог ... същия дето преди 3 седмици ми предписа някво кремче защото бил по-добре без обрязване да мине цялата работа . Да ама нищо не стана с тоя крем и утре влизам в болница ... 2 дни ще седя 1вия ще ми правят някви изследвания а 2рия е операцията ... :grin: Лекаря ми каза , че ще бъде с пълна упойка и ... абе общо взето пълен кеф :D Много се радвам че най-сетне ще мога да си ползвам малкия пълноценно :grin: Само 1 въпрос ако може ... при пълното обрязване гемчето директно ли се маха или трябва да помоля хирурга да ми го махне смисъл ... дали върви заедно с обрязването :? :D Айиде мерси предварително ако някой отговори ако не след 2-3 дена ще пиша как е минала операцията :-D

BekoA
11-23-2009, 12:52
Здравей :)
в случай, че ти си настоял за пълна упойка, мога да ти кажа, че не е най-добрият избор за такава операция, ако погледнеш по-назад в темата ще разбереш и защо... писано е по темата. На мен операцията ми я направиха с местна упоика, както и на повечето от опериралите се и мога да ти кажа, че не боли. :) Вече ако доктора е преценил, че трябва да те оперира с пълна упойка е друга работа. Гемчето ще ти го махне споко :) айде успех и да пишеш как е минало :)

Sx0rDie
11-23-2009, 19:03
Хора наистина не мога да повярвам ! :-x Ей сега родителите ми са разговаряли и ми казват че не дават да си направя пълно обрязване защото можело да ми създаде проблеми като се преместя в по-голям град където хората мразят мюсюлманите ... Що за тъпа логика ](*,) Това че ще съм обрязан не ме пвари мюсюлманин ! :-x :? И ся искат с пластика да стане сичко ... оф напрао нз кво да правя откачам от нерви ... :-x :booooomb:

amk933
11-23-2009, 20:09
Хора наистина не мога да повярвам ! :-x Ей сега родителите ми са разговаряли и ми казват че не дават да си направя пълно обрязване защото можело да ми създаде проблеми като се преместя в по-голям град където хората мразят мюсюлманите ... Що за тъпа логика ](*,) Това че ще съм обрязан не ме пвари мюсюлманин ! :-x :? И ся искат с пластика да стане сичко ... оф напрао нз кво да правя откачам от нерви ... :-x :booooomb:

Кажи им, че, ако сега не ти дадат да се обрежеш, ще го направиш като станеш на 18 и пак няма да те спрат. На колко години са майка ти и баща ти, че мислят така? 13? 15? Много повърхностно.

Сори за въпроса, ама що за малоумщина е това? Това, че си обрязан не те прави мюсюлманин. В Америка имаше една много полезна практика, при раждането на всяко дете, да се питат родителите дали искат обрязване. В Америка по тази логика трябва да е пълно с мюсюлмани. Да бе да. :?

haidutin1
11-24-2009, 00:10
Така е. На това му се казва ограничено мислене. Обрязването по никакъв начин не те прави с друга религия, разбирания и т.н. Не че не може пластиката да реши проблема, но според повечето хора обрязването е по-ефикасно. Мисля, че съфорумецът с псевдоним cvetomir4o беше си направил пластика, може да го попиташ до каква степен е успешна и сега какви проблеми му създава. И това само защото лекарят решил, че ще стане, но не го направил както трябва. А за пълната упойка - наистина не би трябвало да е така, по принцип се прави с местна и няма проблеми, казаха ли ти защо ще е с пълна? И още нещо - на колко години си, че родителите ти правят такива спънки с необоснованите си възражения?

BaD_BeaST
11-24-2009, 00:32
Здравейте момчета. Аз искам да попитам коя упойка е по добре пълна или местна и защо ? Търсих доста в темата, но нещо не можах да открия. Извинявам се. Благодаря предварително и лек ден :)))

BaD_BeaST
11-24-2009, 00:44
Здравей :)
в случай, че ти си настоял за пълна упойка, мога да ти кажа, че не е най-добрият избор за такава операция, ако погледнеш по-назад в темата ще разбереш и защо... писано е по темата. На мен операцията ми я направиха с местна упоика, както и на повечето от опериралите се и мога да ти кажа, че не боли. :) Вече ако доктора е преценил, че трябва да те оперира с пълна упойка е друга работа. Гемчето ще ти го махне споко :) айде успех и да пишеш как е минало :)


Просто прочетох това и се запитах защо ?

BekoA
11-24-2009, 08:56
Доколкото аз бях чел пълната анестезия влияе на мозъка и на нервната система, убиват се мозъчни клетки, поради което е препоръчително да се избягва в случаите, когато е възможно... моля някой да ме поправи ако греша :) Съветвам всеки, който се колебае между пълна и местна упойка, да избере местната, операцията се извършва за 20-30 минути, не боли, няма да ви оставят да гледате как ви кълцат инструмента и забравяте за проблема :)

BekoA
11-24-2009, 10:42
При мен вече е 19-ти ден след операцията и нещата според мен не са особено добре. Около главичката, където са шевовете, всичко е в ранички и корички вече 12-13 дни, между които се виждат и конците, твърдите топчета също си седят. Чувствителността поне се подобрява с всеки изминал ден, правя баните със смрадлика сутрин и вечер като се чудя дали да продължавам още... :(

negative
11-24-2009, 11:08
И при мен е така. Само че, аз съм в 18-тия ден. Толкова много втвърдена кръв има, че направо... И още главичката ми е извъртяна спрямо препуциума. Поне избих гъбите! :grin:

georgi12
11-24-2009, 14:36
Интересно кой ви е казал , че на 20-я ден вече всичко ще е ок?
И при двамата - щом имате сухи корички не виждам какъв ви е проблема .Раните по ръцете си ги влачите с месеци , ама там не виждате какво е . Спокойно - щом има твърди корички , те ще си паднат сами . Конците също ще си паднат сами .

georgi12
11-24-2009, 14:50
Хора наистина не мога да повярвам ! :-x Ей сега родителите ми са разговаряли и ми казват че не дават да си направя пълно обрязване защото можело да ми създаде проблеми като се преместя в по-голям град където хората мразят мюсюлманите ... Що за тъпа логика ](*,) Това че ще съм обрязан не ме пвари мюсюлманин ! :-x :? И ся искат с пластика да стане сичко ... оф напрао нз кво да правя откачам от нерви ... :-x :booooomb:
Искрено съжарявам , че родителите ти мислят така . За съжаление са поставили здравето ти на второ място , а хорските приказки на първо.Прочети Цветомирчо какво е написал по -назад в темата - че 3 месеца след пластиката проблемът си седи .Поговори пак с родителите си .Попитай ги като отидете в по-голямия град ти по улиците гол ли ще ходиш , та другите ще те мразят.
Както по-нагоре е споменато и аз също съм го писал няколко пъти обрязването се практикува в много страни по всички континенти .Мюсюлмани , юдеи , индуси , християни , разните му племена в Африка , Австралия ,южна Америка , както и 70% от американците са обрязани . В Америка например необрязаният се счита за нечистоплътен .

amk933 , в Америка новороденото момченце се обрязва без да бъдат питани родителите . Ако те заявят , че не желаят , тогава не се обрязва.

amk933
11-24-2009, 17:35
В Америка например необрязаният се счита за нечистоплътен .

amk933 , в Америка новороденото момченце се обрязва без да бъдат питани родителите . Ако те заявят , че не желаят , тогава не се обрязва.

Не е вярно това. Никой няма да ти обреже детето, ако не си поискаш, но ще те попитат дали искаш. Въпросът е, че се практикува доста. Никой няма да те мисли за нечистоплътен, ако не си се обрязал. Да не ти го пише на челото? :? Просто е разпространено повече. :)

П.С: От моите приятели само евреите за обрязани всички. Иначе от другите (християни) са много малко, обрязаните по рождение. ;)

negative
11-25-2009, 08:12
Интересно кой ви е казал , че на 20-я ден вече всичко ще е ок?
Ми, на мен ми го каза доцентът, който ме оперира. И също, че шевовете щяли да паднат около 10-тия ден.

georgi12
11-25-2009, 14:36
В момента имам в устата си шевове , които са на 8 дни вече и помен няма от изгниването им .Ще кажете - в устата трябва и да изгният по-бавно . Да прави сте , но итези с които е шито онова място трябва да са здрави .Забравяте , че имате ерекции , от които пениса уверичава двойно дължината си , движенията са са постоянни ( местоположението му в различните части на денонощието ). Конците трябва да са все пак здрави .Урологът, който ме оперира е водещ в България . Каза ми , че конците падат между 15 и 20 ден. Така и стана , изключая един отдолу , който просто много бързо изгни и ми донесе много главоболия . Тъй , че - колкото по-късно - толкова по-добре

Sx0rDie
11-26-2009, 09:17
Хора преди 10 минути се върнах от болницата ... лежах 2 дена :-D Ми кво да ви кажа оказа се че и лекарят е съученик на майка и познайте къв избор имах ... пластика ми казаха и това е ... Лекаря каза , че като стана на 18 и още мисля че искам да се обрежа да ида пак ... Та ся да кажа за операцията - лекаря не ме е питал с каква упойка искам той директно заяви , че ще е с пълна ... Бързо мина операцията като се събудих само малко ме пареше , но не ме е боляло изобщо ! Значи шевовете са вътрешни , в момента мога да си забелвам главата , но още имам оток на кожата и ми седи като боздуган :D Даде ми един спрей да си пръскам раните и ми каза , че след 2-3 дни вече мога да се къпя без да си крия пишока и каза че след 5-6 дни конците трябва да почнат да падат ! Интерестно ми е баче дали като ми паднат конците ще успея да забеля в ерекция щото малко се съмнявам а ако не успея на родителите ми ще им го очукам в главата .... можеше вече да съм си обрязан вместо още 3 години да чакам .... :o :-x :oops:

deardevil
11-26-2009, 12:31
Именно, не виждам смисъл да си третираш така пишока.Дано да нямаш проблеми да не се занимаваш повече.Глупаво е че така са постъпили родителите ти.Аз съм обрязан и не се чувствам по-малко българин и не ми пука какво ще кажат другите защото те хабер си нямат за кво иде реч така че... успех с възстановяването и пиши ако има проблеми да помагаме.Според мен е малко рано след 2 3 ден да се къпеш,но аз не съм лекар все пак.

Sx0rDie
11-26-2009, 13:21
Начи аз преди малко се изкапах уж чанти ау ама то си се намокри ... ама ... те шевовете са подкожни смисал под самата кожа са и за да ги видя трябва да забеля ... той доктора майче даже каза че самите рани мога след 3тия ден а че ся мога да си се капя спокойно ... :)

georgi12
11-26-2009, 16:29
cvetomir4o написа:
Здравйте , аз преди време бях писал тук. Имах фимоза спред лекаря беше леко изразена.Имах два варианта "Пластика" или Обрязване.
Избрах пластиката , защото не исках да съм обрязан. Но лекаря даде гаранция че и двете вършат работа....
..... Да не говорим, че сега мога да забеля само в спокойно състояние, а в ерекция не.
Това е след 3 месеца от операцията.
Дано при теб да не е така.

Skoklev
11-26-2009, 17:02
Преди няколко години от този форум научих за фимозата и предприех мерки. От може би 2-3 години съм обрязан напълно, и честно казано се "родих" след тази интервенция. За момчетата, които сега минават през това, искам да ви кажа, че никой НЕограничен човек няма да ви се присмее! Обратното, като разберат, че "джаскате" по 1-2 часа като животни, може пък и да ви последват. Не се страхувайте от операцията,кратка и безболезнена е. След това има лека, но търпима болка няколко дни. Само 1 съвет - не избързвайте да се "пипате" вечер, или да радвате приятелките си, че може да ви изиграе лоша шега.

getopa
11-27-2009, 05:45
Еми и аз съм казал на този онзи ,че съм обрязан и до сега никой ама никой не ми се е подигравал.Даже приятелката ми като разбра,че съм боздуганче и светнаха очичките :D :D :D

negative
11-27-2009, 07:55
@BekoA, днес вече как е?

BekoA
11-27-2009, 09:06
Ами, все същото, никаква промяна почти. Една коричка е тръгнала да пада като се държи на конеца, който е на това място, и от раничката под нея има някаква бледа жълтеникава течност. Конците си стоят, все още правя баните със смрадлика сутрин и вечер ... да продължавам ли още или да ги спирам вече ? С нещо евентуално да мажа или да пръскам ? negative, при теб как е положението ?

negative
11-27-2009, 09:38
При мен днес 2 от шевовете са тръгнали да падат, но тъй като са оплетени в една масивна кора от засъхнала кръв, си стоят още. Мен това ме подсети да те питам, де.
А смрадликата, още преди няколко дни я смених с лайка, че май е по-лекичка и по-малко изсушава кожата. Сега, не знам при теб как е, но на мен беше взела да ми се бели кожата от смрадликата и перманганата.

getopa
11-27-2009, 12:24
Оллее кви са тези смрадлики работи ,при мен само един прах за 5 дена и тва беше...

negative
11-27-2009, 13:25
Еми, за толкова време (възстановяването), нито един път ли не си си измил х*я? Или си си го мил направо с вода?

getopa
11-27-2009, 15:14
Ами казаха ми да го мия само с хладка вода . И аз го миех всяка сутрин и вечер . Но при мен всичко мина многооо бързо.

action4k
11-27-2009, 15:27
Здравейте! Преди време писах в тази тема, тъй като и аз имах фимоза. При мен това явление си го имаше откакто се помня. Бях опериран март месец.Тогава мина един месец от операцията и си мислих, че нещата не са се подобрили(все още не можех да си избелвам кожичката).Да, но в последствие се оправих и сега всичко е ОК! При мен операцията беше само цепване на кожичката(НЕ ми правиха пълно обрязване). Казвам това на всеки, който има проблем с избелването: КОЛКОТО И ДА Е ТРУДНО, преодолейте срама и отидете на лекар.Знам наистина колко е неловка ситуацията, но се налага, за вашe добро е.Просто трябва да преглътнете този тежък камък и да отидите при личния доктор, и да му споделите. Само горе главата, защото нещатата се оправят и после ще бъдете наистина доволни от поправеното 'пишле' :P Мен ме беше адски много срам, но някакси минах през този гаден период, макар и трудно.Препоръчвам на всеки, който има проблем, да не се мота много, да събира кураж и да действа.Пожелавам на всички ви успех и да се оправите, само действайте по-бързо, за да дойде и подобрението по-бързо! УСПЕХ МОМЧЕТА !

getopa
11-27-2009, 15:34
action4k присъединявам се към твоите думи ... Абе не е срамно да си покажеш пишока беее тва си е нормална част от човешкото тяло. Аз сега си го вея наляво и надясно и въобще не ми пука вече

anonimen123
11-28-2009, 14:08
Така аз мисля, че имам фимоза макар и много лека спокойно си забелвам главичката, само когато ми в ерекция пениса като я забеля леко ме стяга това е.... чудя се дали да не ида до лекар но ме е страх... през главата ми минават някакви такива мисли: " ами ако нещо се обърка..., Ако ме осъкатят за цял живот..., Ако се появят някакви странични ефекте..., ако спре да ми става.... и още куп такива моля помогнете, дайте савет какво да правя...

negative
11-28-2009, 14:11
" ами ако нещо се обърка..., Ако ме осъкатят за цял живот..., Ако се появят някакви странични ефекте..., ако спре да ми става.... и още куп такива моля помогнете, дайте савет какво да правя...
Малка е вероятността, да стане. Прекалено често правят такива лесни операции, за да се счита за риск. Неслучайно никой нищо няма да ти спомене за шанса, операцията да не е успешна.

chilledMind
11-28-2009, 16:27
Здравейте , оперираха ме преди около 3 месеца от фимоза с частично обрязване.Имам 2 проблема и се надявам да намеря помощ тук.1-вия проблем е , че все още имам голяма чувствителност на главичката.При триене с пръст има болка , на места е отвратителна , на някои търпима - защо е така незнам.Втория проблем е , че имам гъбички или незнам как се казват , нещо като малки пъпчици .Очаквах да се махнат , но не се получи.
П.П. когато търкам главичката под душа , а тя е морка , болката е със пъти по-голяма .Когато на сухо я търкам болката е доста по-малка.
Моля ви помогнете с нещо...На 16 години съм.
мерси предварително !

negative
11-28-2009, 18:40
За пъпките отивай на дерматолог, не на уролог. Аз това мога да те посъветвам, понеже имах много проблеми с гъбички.

iaponesa
11-29-2009, 12:39
здравеите минаха 12 дена от операцията и забелязах че там дето са конците точно се е подуло дали е нормално все пак се мия с смрадлика и прахчето си слагам какво мислите ?

haidutin1
11-29-2009, 17:22
Според мен е нормално, не се притеснявай. При мен също отокът се изменяше с времето - като форма и големина. Скоро ще започне да ти минава.

iaponesa
11-29-2009, 18:04
Мерси за отговора :) Впрочем ако има някои да се чудят още дали отидат на доктор ,това е задължително ,за тяхно добро е и рано или късно в живота трябва да стане по- добре сега, колко по-рано толкова по-добре.Няма НИЩО срамно !. болката е търпима с местна упойка за 3- 4 дни спря да ме боли остана само отока и конците чувствителноста и тя изчезна.Добре че попаднах на тоя форум и видях че има много момчета като мене та да си вдъхна кураж :D

deardevil
11-29-2009, 21:57
хубу де моята чувствителност защо не минава вече 3ти месец.Както казак при допир не ме боли , но при търкане... :(

chilledMind
11-30-2009, 14:19
хубу де моята чувствителност защо не минава вече 3ти месец.Както казак при допир не ме боли , но при търкане... :(
При мен е същото...Надявам се някой да помогне , че.....

georgi12
11-30-2009, 14:27
Ами защото все пак трябва да мине време , за да се попритъпи чувствителността. Тя не изчезва напълно , просто най-чувствителните окончания се притъпяват.
Мастурбирайте и правете секс задължително с лубрикант ( по ваш избор).

negative
11-30-2009, 15:44
Плюнка is the best. Горещо препоръчвам! :D

chilledMind
11-30-2009, 16:59
Плюнка is the best. Горещо препоръчвам! :D

Добре де , с това също става , но някъква идея защо ме боли в пъти повече , когато го правя със това или някаква друга смазка?

negative
11-30-2009, 21:50
Шш, тия шевове ги разцепих днес. Измъкнах 11 от тях, общо 13 засега. Остават още 9. Добре че се сетих, да ги поразръчкам малко. 24-ти ден ми е все пак и някак си не се стърпях.

georgi12
12-01-2009, 08:37
Ако беше ползвал Смрадлика вече щяха да са ти паднали по-голямата част от тях , а другите съвсем леко щеше да отстраниш .

negative
12-01-2009, 10:03
Ползвах бе, как:
ден 1-7 смрадлика
8-20 калиев перм.
21-х лайка

elitfc
12-01-2009, 10:38
Здравейте,

вчера се оперирах от фимоза, днес махнах марлите за да промия с реванол, както ми каза доктора, но главичка ме боли нереално при най-малкия допир. Това нормално ли е :S

georgi12
12-01-2009, 12:17
Здравейте,

вчера се оперирах от фимоза, днес махнах марлите за да промия с реванол, както ми каза доктора, но главичка ме боли нереално при най-малкия допир. Това нормално ли е :S
Нормално е . Досега главичката ти е била покрита с кожа и малко се е показвала навън . Сега вече ще е постоянно навън . След 10 дни ще е поносимо , след 30 ще е ок. Освен Реванола , който спомага за спадане на отока , макар и слабо , ползвай и Смрадлика .
Прави бани по два пъти на ден за по 5 минути . На пракетчето има указания за приготвяне - 1 супена лъжица в литър вода , 5 минути варене , , прецеждане , като изстине - топиш в каквото ти е удобно . Разтворът не бива да се използва повече от 24 часа след като е бил сварен . Съхранява се в хладилник .
Носи превръзка , която трябва да е стерилна десетина дена докато се оправи раната и чувствителността . Пази раната от тпопадане на урина .
Къпи се с найлоново пликче , което завързвай с ластик в основата на пениса . тестисите също прибирай в торбичката , за да не се изхлузва при къпане .

elitfc
12-01-2009, 14:30
Благодаря ти за адекватния отговор георги12!

Имам чувството че тази чувствителност няма да изчезне, просто е непоносимо :X

BekoA
12-01-2009, 14:42
Ще изчезне, не се притеснявай, просто е нужно време за да свикне главичката с новата среда, но скоро ще установиш, че с всеки изминал ден чувствителността намалява. :) Слагай по-тесни боксерки и всичко ще е точно

negative
12-01-2009, 16:13
Освен Реванола , който спомага за спадане на отока
Т'ва вярно ли е? Понеже за 25 дни ми паднаха повечето конци, а отока си ми седи същия. Да взема да се мажа малко с Риванол?

georgi12
12-01-2009, 17:58
При всеки човек отока спада различно . Спи без бельо , за да може пениса да е свободен а не затиснат.

elitfc
12-02-2009, 15:54
Днес бе втори ден след операцията и трябваше да отида на преглед. Отидох и хирурга ми каза, че понеделник ще ми маха конците. Видя ми се малко странно след само седмица да ми маха конците ... Попитах го за чувствителноста на главичката ми, която е нетърпима и ми каза че с течение на времето ще мине, което силно се надявам да е така, защото болката при допир е нетърпима. Каза ми да го топя в реванол всяка сутрин и вечер и сега чакам понеделник ... и разбира се чувствителноста да започне да си отива :((

georgi12
12-02-2009, 17:16
Топи го и в Смрадлика . Ако не се лъжа реванол се приготвя от Смрадлика .Интересно този хирург в кой век живее , та използва неразграждащи се конци .Явно болницата му още е в голямата депресия .

elitfc
12-02-2009, 17:35
Оперирах се във Военна болница. Честно казано хирурга много го хвалят, но аз не съм доволен, защото не обръща необходимото внимание. Така и не получих отговорна въпроса ми за страшната чувствителност ...

negative
12-02-2009, 18:08
И все пак, сигурен ли си, че конците са от неразложимите?

elitfc
12-02-2009, 18:48
Не съм казал, че са неразложими. Каза ми че тези, които са останали понеделник ще ми ги махне. Имах впредвид това, че ми се вижда много бързо, едва седмица, а ще ми маха тези, които са останали.

negative
12-02-2009, 19:15
Добре. Сега ще те посъветвам нещо. Ако са от разложимите, просто не давай да ти ги махат с ножа. Ужасно е. На мен при първата ми операция ми ги махаха, понеже се бяха пооплели. И това на 14-тия ден. А на 7-мия ден ще са още по-здрави.

elitfc
12-02-2009, 19:24
А имаше ли чувствителност на главичката и колко време продължи тя? Третира ли я с нещо?

Sx0rDie
12-02-2009, 19:38
Хора искам да питам какво знаете за лазерното обрязване ... :) Начи аз съм чувал че при него няма кръв сичко свършва за 1 час някъде и без конци без нищо ... единственото което трябва да правиш после е една седмица да мажеш мястото където вече нямаш кожа с някакъв крем ... Според мен това е супер начин без болка без конци чакане 1 месец да паднат отоци болезнени ерекции и така нататък ... ! Ако греша някъде ме поправете :grin: И ако ми кажете и дали знаете къде в България се предлага тая услуга :? :grin: :-P

amk933
12-02-2009, 20:56
^Знам, че в Америка го има, но в България не ми е известно да се практикува. :)

getopa
12-03-2009, 04:31
В столицата правят лазерно обрязване провери в Гугъл !

elitfc
12-03-2009, 09:23
Днес е 3ти ден след операцията. Започнах да ръся прахчето Топоцин върху главичката, за да закърнее може би по - бързо, защото болката е нетърпима при най-елементарно докосване. Тази нощ бе и най тежката ми, будих се през 15 мин, поради причината че се възбуждах и болеше страшно...

getopa
12-03-2009, 09:43
Уфф тва е гадно . Аз само една вечер изкарах на кокалче почти цялата но това беше към 10-11 ден . Но поне нямах чувствителност .Даже имаше момент в които си пипах главичката а не чувствах допир или по точно казано съвсем слабо.

elitfc
12-03-2009, 09:51
Аз имам някаква свръхчувствителност, която имам чувството, че няма да си отиде и не знам кво да права ;(

negative
12-03-2009, 12:01
Аз имам вече само от лявата страна на главата. :D Дясната ми се трие в превръзката и вече е по-добре. Но никога, никъде не ме е боляло от допир, само от търкане.

Ред.: Забравих да споделя, че ми паднаха всички шевове и аз веднага побързах да лъсна. Още ми е яко подут, но просто вече не се издържаше. Почвах да се дървя и от най-малката голотия по телевизията, като например коремче или баджаче. 27-ми ден.

elitfc
12-04-2009, 11:37
След операцията главичката трябва да закърнее нали? За да я няма тази ужасна чувствителност :(

LiveToWin
12-04-2009, 15:00
Така значи , преди няколко дни (3) си направих операция - обрязване. Всичко се тръгна от там че имах фимоза , отидох на уролог и той ми препоръча обрязване. Имам малко против турците но обрязването е най-готиното нещо което могат да измислят :D (дори и да не са го измислили те) Четох само за положителни страни на обрязването че секса бил много по хубав - издържаш повече , шанса да хванеш някакви кофти болести се намалял с няколко хиляди пъти ии било много хигиенично. Супер. Хирурга ме пита дали искам пълно или частично и аз казах пълно естествено, като ще се режа да се режа до край , нали така :) Иии че всичко си е перфектно ноо забелязах че сега нали след операцията като му правя баните на "пича ми" че кожичката не е напълно махната ами е до половината на главичката (в не еректирало състояние) ... сад.. това какво означава че са ми направили частично или е нормално така от началото след операцията. Защото ако е частично много бой ще ядат копелетата. Ии другия въпрос .. колко попринцип е възстановителния период и през какви "периоди" преминава. Защото след точно 3 седмици съм на лагер със приятелката ми (девствена е) ии искаме да го направим там. Това ми е главното притеснение . От началото единия лекар ми каза 2 седмици и ще мога да си го ползвам , друг ми каза 10 дена ии сега като чета всиччки казват някакви месеци и много се плаша :shock: Ако някой проочете написаното от мен и отговори ще съм благодарен :) Мерси предварително :)

getopa
12-04-2009, 15:17
Здравей !
Ами и при мен в нееректирало състояние кожата ми покрива част от главичката. За възтановителния период при всеки е различно .При мен лично продължи около 23-25 дни ,след тях бях абсолютно възтановен след обрязването.
Иначе за секса да наистина ще държиш повече и определено ще ти хареса ,както и на мацката до теб . Овлажни я добре , можете да ползвате и лубрикант , слагаш капута и ръгаш без да се плашиш ! Докато се усети и вече няма да е девствена
:D :D

LiveToWin
12-04-2009, 15:42
Мерси брат , златен си :grin: Вече няма от какво да се притеснявам (whew) Аам само въпросче, с какво ти казаха да се мажеш и по колко пъти защото на мен ми казаха значи сутрин правя баня със Тетра и след това марличка която по нея да има вид лубрикант за да не залепва защото било много болезнено а вечерта трябва да правя марличка със някакво супер странно на вид лекарство "йодацепт". На вид е такова червено точно като кръв лол О.о Иии ми казаха че трябва да нося марли докато не зараснело напълно... тоест трябва още 1 месец да нося марли така ли ? ... -.- Ии вече наистина последно въпросче. Как ПОДЯВОЛИТЕ се справи със шибаните нощни ерекций. Ужасно е ! Лекаря ми каза че по добре да не взимам хапчета нали против шото имали много странични ефекти ... ама незнам ужасно е :shock:

getopa
12-04-2009, 16:38
Такаммм аз освен прахчето топуцин нищо друго не слагах . Марли слагах само първите 2-3 дни и след това си го оставих приятелчето да се вее из гащите .Никакви бани и нищо друго не съм правил , едиствено го миех само с вода ,хладка без сапун .
А за нощните ерекции ,ми да ставаше ми доста ,щръкваше ми антената ама не ме е боляло особено ,съвсем леко ме дърпаха конците . А за хапчетата за ерекцията ,не ги взимай , радвай се ,че я имаш , щото после има доста смущения при нея ако се взимат такива медикаменти .
И едно предупреждение от мен , не давай на момичето дето е с теб да ти гълта след като се възтановиш , щото има опасност да я удавиш девойчето , ако пък таванът у вас е за пребоядисване значи може да свършиш 2 полезни работи след първата еякулация след операцията .
Ако имаш други въпроси пиши !

LiveToWin
12-04-2009, 16:42
хахахаха :D :D Е не аз след възтановяването 1-вия ден шси наваксам за целия месец :D Цял ден няма да излизам , сам ше се сксм :grin: И после вече чисто нов "пича" ще е готов за нови подвизи 8-) Мерси пак , златен си :) Ако имам някакви други въпросчета ще питам пак :-o

getopa
12-04-2009, 16:47
ОК

georgi12
12-04-2009, 17:07
... Имам малко против турците но обрязването е най-готиното нещо което могат да измислят :D (дори и да не са го измислили те) . Хирурга ме пита дали искам пълно или частично и аз казах пълно естествено, като ще се режа да се режа до край , нали така :) Иии че всичко си е перфектно ноо забелязах че сега нали след операцията като му правя баните на "пича ми" че кожичката не е напълно махната ами е до половината на главичката (в не еректирало състояние) ... сад.. това какво означава че са ми направили частично или е нормално така от началото след операцията. .
Турците , както твоя милост , евреите , арабите , американците , зулусите , индианците и прочие са хора като теб самият . Расизмът е най-низшето духовно падане .По-ниско човек не би могъл . Нищо лично - просто казвам какво мисля .
По темата - многократно съм поствал един адрес , който отново ще сложа , за да можеш и ти да разгледаш и да прецениш какво е точно обрязването ти - http://chazhome.com/halfclip/ . Като кликнеш на circumcision styles ще видиш различните стилове обрязване и сам ще прецениш какво е . Аз знам какво е , но не искам да ти го казвам , за да няма после някакви коментари .
Има още една страница - http:// www.circlist.de . Там можеш да разгледаш и как е било непосредствено след операцията , как е било няколко дни , седмици и месеци след операцията , както и също различни стилове . Това разбира се на хора , които предимно по естетически причини са си направили обрязване .
За Йодасепт-а . Това е едно доста силно и опасно лекарство . Не бива да се използва повече от три дена , както и да се слага по много . В твоя случай слагай колкото грахово зърно максимум два пъти на ден до три дни . Йодасепта изгаря кожата , като е възможно да се появят и дълбоки рани и язви , които зарастват трудно . Участник от форума вече е прератил от Йодасепт и вече втори месец страда .
ЧЕТЕТЕ ЛИСТОВКИТЕ , КОГАТО ПОЛЗВАТЕ ЛЕКАРСТВЕНИ ПРОДУКТИ .
И още нещо младежо - поне , когато пишеш си оправи речника . Разбирам , че това е тийнейджърски форум , но когато се имате за културни ,печени , готини и оборотни , пишете и като такива .
Определенията може и да са старовремски , но дядо ви е стар...

LiveToWin
12-04-2009, 20:10
Така пич незнам кво си мислиш честно въобще и не ми пука обаче искам ти кажа че не съм Турчин , за тва си задръж коментара за себе си. Изобщо не ми пука дали е расистко или не просто си обичам страната за тва ...
И да мерси за линковете но не разбрах какво е О.о би ли ми казал ? И си направих обрязване заради Фимозата и всичките положителни качества които има!
Йодасепт-а днес го спирам. 2-ри ден ми е и лекарите ми казаха само 2 дена да го ползвам.
И още нещо "възрастни човече" 5 пари не давам как пиша по форумите .. познават ли ме хората? Не нали , тогава кво ми пука кво си мислят за речника ми. И не съм се изкарал "културни ,печени , готини и оборотни " за това нямаш никакво право да ме съдиш.

tarikata7
12-05-2009, 10:21
Аз вече 52 ден немога да се оправя... отока не спада и всеки ден е все едно нещо го "надува"... незнам дали е от тази йодасепт мас, но отока е почти като следоперативен... иначе функционално всичко е наред... мислех да пиша за операцията чак като се оправя напълно... живот и здраве ще пиша как върви по-нататък...

elitfc
12-05-2009, 11:09
tarikata7, къде си се оперирал и на кой ден ти махнаха конците?

Иначе колко време е нужно след операцията главичката да загрубее и да я няма тази чувствителност, която ме побърква ? :(((

tarikata7
12-05-2009, 11:33
tarikata7, къде си се оперирал и на кой ден ти махнаха конците?

Иначе колко време е нужно след операцията главичката да загрубее и да я няма тази чувствителност, която ме побърква ? :(((

В частна болница в София, а иначе съм от провинцията на 230км от столицата... конците сами падаха, но много трудно... след 30 ден... някой паднаха на 40... един остана даже малко по-вече, което е напълно ненужно конците да седят 40+ дни, но го подръпнах накрая и се махна... незнам аз сега не съм много на себе си заради ужасния оток и не обръщам много внимание на чувствителността, но аз ходя без марля от 14 ден... малко отдоло беше неприятно 3-4 дена докато зарасвташе и слагах марля без да я лепя или нещо просто като преграда преди да легна вечер... чусвтителност на моменти се още усещам... но това да ти е проблема... 100% със времето ще отшуми напълно... докато аз с моя неспадащ оток вече се побърквам... сега вторник ще ходя при опериращата лекарка, че мисля ми е време да ми се назначи някакво лечение... дано не остане така и да не се налагат нови хирургически интервенции... функционално както писах по-горе съм добре...

elitfc
12-05-2009, 11:36
На мен в понеделник, тоест на 7мият ден искат да ми махнат конците, което малко ме плаши. А за оттока ти мажеш ли го с нещо, тошиш ли го в смрадлика или нещо от сорта?

tarikata7
12-05-2009, 11:44
На мен в понеделник, тоест на 7мият ден искат да ми махнат конците, което малко ме плаши. А за оттока ти мажеш ли го с нещо, тошиш ли го в смрадлика или нещо от сорта?

Цял роман мога да ти напиша... от предписания на опериращата... после ме прати и на дерматоложка... първо нещо МОЖЕ БИ йодасепт мас не ми понесе... после мазах с "Елоком"... бани със смрадлика... после с калиев перманганат и мазах с цинкова паста... след това 3 седмици нищо... сега правих компреси с пчелен восък и краве масло... и на моменти спадаше... даже намирах компреса паднал и външната кожа покрила отока почти целия и стига до половината на главичката... ама после всичко се връщаше по старо му... и след 6 нощи(през първите 2 дена и през деня ходех с компреса) спрях и сега всичко пак много се наду... сега ще видим какво ще става...

elitfc
12-05-2009, 11:47
Наистна трябва да се обърнеш към някои РЕНОМИРАН дерматолог. В зависимост къде живееш, потърси в гугъл. При теб проблема е оттока, при мен е чувствителността, след като в понеделник ми махнат конците сигурно и аз ще съм като теб ...

georgi12
12-05-2009, 15:25
Така пич незнам кво си мислиш честно въобще и не ми пука обаче искам ти кажа че не съм Турчин , за тва си задръж коментара за себе си..
Имах впредвид , че както ти , така и останалите хора от различни раси имат място на земята и теб нищо не те прави по-различен от тях . Както и да е .
Не разбрах за кое О.о. питаш. Уточни .

karakostad
12-07-2009, 16:44
На 19 съм, доста късно. Но по добре късно , отколкото никога. Днеска ме оперираха гемчето и утре трябва пак да отида до доктора. В момента се чувствам кофти имам някъкви конци и не знам какво да правя. Поизтече доста кръв, та кажете от к'во да се паза и колко дни след тази операция. Май не бива и да се възбуждам, което е кофти. Трябва и това да стискам.

getopa
12-07-2009, 20:14
И аз се оперирах на 19 , но не мисля ,че е чак толкова късно приятел !
А за пазенето здрави нерви и поне едно 20 дни не го пипай пича щото лоша работа... За възбуждането ще търпиш , не ти препоръчвам да се тъпчеш с хапчета намаляващи ерекцията.. Успех и пиши как върви възтановяването

haidutin1
12-07-2009, 21:20
Айде и аз да се включа, че и без това скоро не бях писал :)
Моята операция също беше на 19 години, радвам се, че събрах смелост да го направя, напълно подкрепям момчетата, които решават да минат под ножа (моята беше пълно обрязване). Щом като при теб е само гемчето бързо ще се възстановиш. Прави си тетра и за нула време ще усетиш възстановяването. Успех!

negative
12-08-2009, 09:43
Не ви знам как ги носите тия тесни боксерки без превръзка. На мен като ми е притиснат нагоре, ми излизат звездички. Трие се в острите (избръснати) косми и е някакъв ужас. Като се пуснах с широките си е в пъти по-добре. От време на време се тръква в гащите, но това ми носи само малка ерекцийка. Мисля, че ще се свикне с това.
Другото, 32-ри ден вече отокът не е мръднал. Понеже е само от едната страна и отдолу, пишката изглежда адски крива. Само се опасявам да не са ми оставили повече вътрешна кожа от дясната страна отколкото от лявата. Дано да изглежда така, заради разпъване от отока. Забелязвам, и че кожата е малко посиняла точно по линията на среза. Дали да не ида при някой дерматолог?

tarikata7
12-08-2009, 14:24
Не ви знам как ги носите тия тесни боксерки без превръзка. На мен като ми е притиснат нагоре, ми излизат звездички. Трие се в острите (избръснати) косми и е някакъв ужас. Като се пуснах с широките си е в пъти по-добре. От време на време се тръква в гащите, но това ми носи само малка ерекцийка. Мисля, че ще се свикне с това.
Другото, 32-ри ден вече отокът не е мръднал. Понеже е само от едната страна и отдолу, пишката изглежда адски крива. Само се опасявам да не са ми оставили повече вътрешна кожа от дясната страна отколкото от лявата. Дано да изглежда така, заради разпъване от отока. Забелязвам, и че кожата е малко посиняла точно по линията на среза. Дали да не ида при някой дерматолог?

Аз правя 2 месеца от операцията на 14-ти... днес бях на преглед при опериращата... понеже и при мен отока е доста повече от дясно... каза това не е оток... на изложба ли ще го показваш... отдясно имам 5мм повече кожа, но не се наемала да я среже защото после можело да ме боли при ерекция... имало 270 уролози в България... вика нали неможеше да го забелваш в ерекция... аз съм уролог... сега вече можеш... а вида... да не ти казвам... вмъкна едно "това ми е първи такъв случай" така помежду другото...иначе на 20 години съм... тука гледам, че доста хора преди мен са писали, че са били на 19 по време на операцията... не се плаши... при теб всичко ще се оправи... много ще станем уникалните в случаи в тоя форум ;) ... иначе аз и при уролози, и при дерматолози ходих... и накрая нищо... няма оток според лекарката... а както съм описал на предната страница, благодарение на компресите той почти спадаше... но пак се появява... и сега на моменти ми се вижда малко по спаднало...кой да ми каже какво да направя, за да спадне окончателно... чакам чудо по Коледа май вече :(

negative
12-08-2009, 15:27
Какви компреси си бутал?

karakostad
12-08-2009, 16:59
Мина повече от един ден , от както лекаря ми прави късото гемче и още ми седят конците (трябва сами да паднат). При уринирам, когато забеля главата тук там виждам капчица кръв (кървене) , надявам се да мине. До сега почти не гледам , а чакам да мине времето след два дни пак трябва да ида на лекар и каза, че след това вече нямам работа. Само не зная дали да го изкъпя и също така , когато го забелих усетих стяхане - не знам от какво е (може би от конците).

Sx0rDie
12-10-2009, 15:44
Хора значи ... да си кажа ... преди 2-3 седмици някъде си напраих операция ... не пълно обрязване а пластика ... съветвам ви ... НИКОГА не правете тая грешка ! Ужасно е ... конците вече ми паднаха , и уж вече сичко трябваше да е наред ... да ама не ... като забелвам в нормално състояние преди не нищо не усещах а сега дори и така ме боли ... в ерекция вече го забелвам , но толкова боли и стяга , че ерекцията ... МОМЕНТАЛНО СПАДА ! Та аз няма да мога да правя секс ако не се обрежа ... И при положение , че родителите ми се направиха на умни когато им обяснявах предимствата на обрязването сега познайте какви виканици ще има по у нас ... Ясно ми е , че ще се наложи да си се обрежа ... жалко , че тряяше да си правя пишката опитно зайче ... Та въпроса ми е ... ако може някой да ми прати на ЛС болница където предлагат лазерно обрязване ... Просто определено не искам отново да имам конци по пишката и по 1-2 месеца да се възстановявам ... Като не взеха правилното решение ся да плащат колкото е нужно ... искам лазер ! Търсих в гугъл не намерих никъде да се предлага в българска болница тази услуга , но съм сигурен , че преди време четох за българин който се е обрязал с лазер в България така че знам , че има ... ! Моля помогнете :(

elitfc
12-10-2009, 17:58
Sx0rDie, приятелю,

ОТИВАЙ В ХИЛ КЛИНИК!!! Операцията ще ти струва 500 лева някъде. Намира се в София, квартал Бояна.

http://www.hillclinic.com/

2ма уролога, на видима възраст 25-30 години, уникални ХОРА, които наистина се интересуват от теб. Там е мястото, аз направих грешката да отида във Военно Медицинска Академия, НИКОГА НЕ ХОДЕТЕ ТАМ ПРИ ТЕЗИ КАСАПИ!!

tarikata7
12-10-2009, 19:01
Незнам за лазер... и незнам точните правила на форума... затова ще кажа... НЕ се оперирай в частна софийска болница с японско име, започващо с Т и завършващо на А ;) и на никой не го препоръчвам... след 4 дена правя 2 месеца от операцията... функционално съм добре, но външния вид е направо потресаващ... в предните 1-2 страници съм писъл за моя случай... сега търся на ново доктори... уролози, пластични хирурзи... как съм обрязан, частично ли, цялостно ли незнам... но стои като биберон... :( и в ерекция не е симетричен... лекарката оня ден ми вика... нали не можеше да забелваш... сега вече можеш... да не ще го показваш на изложба(това съм го обяснил някъде в предните 2 страници)...

georgi12
12-11-2009, 07:52
ПОРЕДНАТА КАСАПСКА ИСТОРИЯ !
Тия "лекари" е крайно време да бъдат осъдени . Аз също препатих от една постоперативна рана , получена от превръзката - беше останал отдолу някакъв твърд лейкопласт , нетъкан а нещо като пластмаса и благодарение на него се получи рана ,от която на седмия ден изтече гадно слузесто вещество , след което раната се отвори повече , стана дълбока , лимфна течност тече 15 дни и чак на 30-ят ден започна да завяхва полека .
Разкъсаният шев беше отдолу където е гемчето . Аз такова не съм имал , но срезът беше такъв , че все едно съм имал?!След като се разкъса шева кожата се отдели и се отвори дупка , през която се виждаше мръвка . Реших , че е редно да се зашие , но ми бееше казано , че само ще зарастне .Вярно зарастна пак с триста мъки и принудително залепване с анкерпласт , за да стои затворена раната , но все още стои твърдо отдолу и грозно .
За съжаление миналата година все още никой нищо не знаеше за лазер . Надявам се тези , които ще го ползват да са доволни от резултата .
В чужди форуми и сайтове има много добри отзиви за лазерното обрязване .

iaponesa
12-11-2009, 12:20
"" аз направих грешката да отида във Военно Медицинска Академия, НИКОГА НЕ ХОДЕТЕ ТАМ ПРИ ТЕЗИ КАСАПИ!! ""
Аз също бях там и (още не мога да кажа на 100%), съм доволен Лекарствата които бяха нужни ми се дадоха .На вид изглежда добре (има още оток на места но си мисля че всичко е наред или поне се надявам).Отношението беше добро , теб какво те притесни ? При кой доктор беше ?

Park
12-11-2009, 15:33
[b] пазете се момчета ! аз съм нямал такива проблеми и дано да нямам .. гадно е като се случи, но живота е несправедлив .. предприемаите бързи мерки, да не става по-лошо .. успех на всички и дано се оправите по-бързо и благополучно !

Park
12-11-2009, 15:33
пазете се момчета ! аз съм нямал такива проблеми и дано да нямам .. гадно е като се случи, но живота е несправедлив .. предприемаите бързи мерки, да не става по-лошо .. успех на всички и дано се оправите по-бързо и благополучно !

negative
12-11-2009, 16:04
И аз днеска бях до лекаря и ми каза, че нямам оток. Добре, сега как мога да го убедя, че имам оток, бе мамка му. Имам отдолу, на мястото на гема и отдясно. Като нося тесни боксерки, те ми стискат и всичкия оток се събира отдясно. То сигурно е течност това вътре, де... За да се мести така.
Иначе ми даде Дерматикс - че ми била подута линията на среза. Сега пък следва мазане с него, ама аз си взех и един Риванол да има.