PDA

View Full Version : Фимоза, или защо не мога да забеля главичката



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

punto6940
04-27-2010, 09:23
Здравейте!
Crowz- нямам представа дали е фимоза или малко си играеш с пишока :-D
Говори с родителитети и утиди на лекар да те прегледа.

Днес бях на доктор и мъртвата тъкан е почти премахната, остана малко, но тя трябва да падне сама. Казаха че тва е нормално да се получи и че е излизало при много хора. Утре съм пак да ме прегледат и махнат последните 2 конеца!

nutrition
04-27-2010, 09:30
Здравейте,
вчера ме обрязаха, диагнозата ми беше - фимоза и късо гемче :-o
Операцията ми беше над 30 мин, незнам защо толкова време отне - четох тук че обикновено трае 10тина минути, но може би защото ми махнаха и гемчето.
До кой ден да си правя превръзки. В момента ми е адски некомфортно, дори с превръзката усещам дразнене. Доктора ми каза да си правя по 2 бани на ден с калиев пергаментат (може да бъркам името в момента). Каза по 2 гранули да сипвам в една пластмасова чашка вода и да топя.
Ако може някой да каже все пак по колко от Кал. пер. да слагам във водата, колко време да го държа в нея и т.н. Изобщо цялата процедура, ще съм ви благодарен.
Имам и един друг проблем - не мога да пикая като нормален човек - сега като пикая и една струя целя всичко само не и тоалетната чиния - дори първия път си опиках гащите.Чудя се дали винаги ще е така, може ли да споделите при вас как е .
И още един въпрос - тренирам фитнес и въпроса ми след кой ден мога да започна отново с тренировките - доктора единия път ми каза 10 дена, после 15 :-o

SK0RP10N
04-27-2010, 10:36
Аз можех още в деня на операцията да тичам, скачам, викам и дигам по 100кг, въпреки че бях с пълна упойка.Просто си е до организъм

nutrition
04-27-2010, 10:53
Ако зависи от мен мога още днес да отида и да тренирам.
Вчера ми сложиха местна упойка, още като свърши станах от операционното легло облякох се и се запътих към стаята, а докторите ме гледат учудено :-o
Просто искам да знам дали от медицинска гледна точка е добро за мен и най-вече за "малкия ми приятел" да тренирам. :)

SK0RP10N
04-27-2010, 10:56
Изчакай все пак да мине седмица, за да знаеш, че всичко е тип-топ

nutrition
04-27-2010, 12:19
Ще изчакам 1 седмица
Кога да почвам с баните (днес ми е 2ри ден, вчера ме оперираха), ще ги правя с калиев перманганат. Четох назад в темата, че било опасно с кал. перман. :shock: Ако може обяснете какви са стъпките, за да не направя някой фал

vrata13
04-27-2010, 16:02
nutrition,пълниш един буркан с водя и слагаш калиев перманганат 2-3 кристалчета,водата трябва да стане розова..не лилава...розова :)
и държиш патлака вътре горе долу 7-12мин.
Спокойно няма човек който да не му е било некомфортно,но се свиква,при мен вече няма никъква чувствителност (34-35 ден някъде)
А до пикането...честно ти казвам брато,молех се да не ми се пикае...същата работа като тебе,всичко целя но не и тоалетната чиния...ти казвам..направо душ:lol: ...но сега вече всичко е нормално,и при тебе всичко ще си дойде на мястото де...търпението е 50% от успеха.. :P
Ако има нещо питай :)

r0ckst4r
04-27-2010, 17:00
С какво е по-добре да си правя баните: лайка или смрадлика? До сега използвах лайка ама не сам особено доволен и се чудя дали да я сменя..

Иначе за пикането и при мене беше отначалото много лошо, сега взе да се оправя, ама пак не напълно добре.

nutrition
04-27-2010, 17:15
vrata13 - мерси за отговора.
Значи кога да почна да правя бани с калиевия перман. ?
И превръзката - купил съм си марли от аптеката и лейкопласт, и след това вадя марля от пакета и си правя превръзка.Има ли някаква друга цака към превръзката ?

georgi12
04-27-2010, 18:57
С какво е по-добре да си правя баните: лайка или смрадлика?
И двете са билки , за разлика от калиевият перманганат , който може да изгори кожата.Смрадликата , разбира се е по-ефикасна от Лайката .
Нищо не ти пречи да продължиш със Смрадликата.

Jokerwuzhere
04-28-2010, 01:47
Здравейте.Аз имам този проблем късо гемче.Правих секс преди няколко дни (за първи път) но за мое огромно съжаление това гемче НЕ се скъса. Какво да правя сега? Да се опитам ли да го скъсам докато си бия чекия,или да се консултирам с лекар ?
:(

georgi12
04-28-2010, 07:32
Сам си си задал отговор .Верният отговор е в самият край на поста ти ! ... или да се ...

vrata13
04-28-2010, 09:51
vrata13 - мерси за отговора.
Значи кога да почна да правя бани с калиевия перман. ?
И превръзката - купил съм си марли от аптеката и лейкопласт, и след това вадя марля от пакета и си правя превръзка.Има ли някаква друга цака към превръзката ?

Еми аз започнах от първия ден след операцията :) докато не ми паднаха всички конци...(21 дена) всеки ден по 2-3 пъти за по 7-12мин и няма да имаш ядове :) превръзките и аз си ги правех като тебе...само с марли и лейкопласт...хубаво е марлите да ги сменяш след баните :)

nutrition
04-28-2010, 10:05
Благодаря отново за отговора, vrata13 :smt006
След малко ще си направя първата баня (днес ми е 3 ден, 2ри след операцията).
Като го топя в калиевия пер. с или без превръзка да е ?

OldStar
04-28-2010, 14:10
Днес ми е 3-ти ден след пълното обрязване. Някой тук дали може да ми каже нормално ли е половината ми член да е в черни кръвоизливи?. Иначе отокът видимо спадна.

georgi12
04-28-2010, 16:49
http://www.circlist.de/images/w-019.jpg
Нормално е да има синини , но ако наистина е черно , сигурно има вътрешен кръвоизлив.Отиди до лекаря.

vrata13
04-28-2010, 17:54
Благодаря отново за отговора, vrata13 :smt006
След малко ще си направя първата баня (днес ми е 3 ден, 2ри след операцията).
Като го топя в калиевия пер. с или без превръзка да е ?

Без бе :) махаш превръзката и го пускаш да плува в бурканЯ :) после правиш нова превръзка :)

ssaassaa
04-28-2010, 20:42
Здравейте.Аз имам този проблем късо гемче.Правих секс преди няколко дни (за първи път) но за мое огромно съжаление това гемче НЕ се скъса. Какво да правя сега? Да се опитам ли да го скъсам докато си бия чекия,или да се консултирам с лекар ?
:(

все още немога да повярвам в това което си писал.Дано си се базикал,но в случая явно не е така.Тая ципа не е като на жената(По време на първият полов акт да се скъса...)порсто отиваш на лекар и той ще ти каже.Повярвай ми че сам ще те е страх да я скъсаш(ако знаеш че не е редно разбирасе).и БОЛКАТА Е ОГРОМНА.зАМИНАВАЙ НА ЛЕКАР ...

georgi12
04-29-2010, 06:27
Кръвотеченето е много по-голямо , отколкото болката...

nutrition
04-29-2010, 09:03
Така понеже почнах да чета темата от първата страница, виждам че почти всеки, който е минал през тази манипулация е писал "от-до".
Затова реших и аз да споделя, за информация на тези, на които им предстои операцията.
Значи аз съм на 20 години, този проблем го открих преди доста години, но заради срам досега не бях споделял на никой (при мен проблема беше, че баща ми е починал, а ме е срам да говоря с майка ми за такива работи. Тези неща принципно се споделят с бащата).
Престраших се, защото от това страда и половият ми живот. Споделих с майка ми, на другия ден взехме направление от личния лекар (2.40 е таксата при всеки личен лекар). Отидохме при един уролог (от Бургас съм, ако някой иска да знае при кой съм бил да ми пише лично съобщение). Взех си час (2-3 лв беше да запазиш час, разбира се можеш да отидеш и без да си платил и запазил час, но опашката от пенсионери често е прекалено голяма). Влязах аз вътре (естествено казах на майка ми да изчака отвън). Вътре имаше и сестра срамът достигна върха си - нестига че трябваше да си показвам пишока на някакъв непознат ами вътре и сестра :oops: . Помолих го да се обърнем с гръб, за да не ме гледа сестрата. Сложи ме на едно легло и вика сваляй. Свалям аз гащите(помислих си, че ще ме избазика за размера, защото от срама и страха се сви и за малко да останат само тестисите :D ) Както и да е, понатиска малко и го заголи (болка не усетих само дискомфорт лек), вика ми какъв е проблема бе младеж - казах му, че досега не съм успявал да го заголя :-o . Казах му че в еректирало състояние съм опитвал и ме боли ужасно. Каза ми, че имам някаква мъртва кожа (беше доста зачервена след като го заголи) - диагноза ми сложи "фимоза и късо гемче". Разбрахме се за операцията. Аз избрах след 2 седмици някъде, защото имах да дооправям малко изпити. Така дойде денят.
В 8 часа бях в болницата и доктора каза, че ще ми правят изследвания - така взеха ми кръв, дадох урина, слагаха ми едни работи по китката и глезените на крака и някакви работи по гърдите (забравих това как се казваше), и ходих на ехограф за снимки. Това е - всичко го направих в болницата - за 3-4 часа минах всичко.
След това влязох в операционната. Свалих си всички дрехи от кръста надолу, легнах - завързаха ми краката и ръцете за масата, сложиха ми едни чаршафи да не гледам и почнаха.
Първо ме почистваха с "нещо си" - не боли ама е неприятно. После ми биха упойката (бях с местна упойка) бият ти я в пениса (не в главичката както си мислех аз когато четях тук във форума) 8-)
Почнаха да ме пипат и ме питаха дали боли - казах им, че боли и ме изчакаха 10 мин.
След това вече изтръпна и се почна същинската част. От време на време усещах силни болки (особено когато почнаха да слагат конците) - упойката не ме хвана изцяло незнам защо. Но се търпяха хванах здраво операционната маса (доктора се шегуваше да не го хвана за "малкия" доктор :D ) и всичко мина. Накрая като свършиха станах, облякох се и щях да тръгвам към стаята (по настояване на доктора (още преди операцията) се разбрахме да пренощувам в болницата) а една от сестрите ми извика, да изчакам да дойдат да ме вземат с количка. Изчаках щом се налагаше, по принцип след операцията повечето не можели дори да станат от масата, затова и бяха малко изненадани.
Качиха ме в стаята - болки нямах никакви за мое голямо учудване.
Обаче имаше един голям дискомфорт - марлята доктора така ми я направи, че имаше похлупаче. И като ми се пикае дигам похлупачето и пикая - обаче въпреки това оставаше и по марлята. Бях като бебе, след 4 ставания да пикая целите ми слипове бяха се намокрили. Абе това само беше големия минус. На сутринта дойде доктора, изписа ме.
И това е. Много съм доволен от доктора, и като отида утре на преглед ще му изкажа огромни благодарности. Визуално си харесвам много пишок :grin:
За тези които са изчели поста ми, не се чудете - споделяйте с вашите, отивайте и не се страхувайте. Всичкия дискомфорт е 20-30 дена. После е време за разврат :-P

Едит : забравих да кажа колко ми излезе всичко :
2,40 за направление от личния лекар, 3 лв за запазен час при уролога, 4.10 за 1 пренощуване в болницата.
Общо 10 лв грубо. Аз съм студент. Значи докато си ученик или студент, здравните осигуровки ти ги поема държавата. Всичко ти плаща здравната каса, с изключение на тези 10 лв, за които споменах.
Айде късмет на всички \:D/

vrata13
04-29-2010, 11:48
В Лайф Хоспитал ли ти беше операцията ? моета беше там,не останах да нощувам но от мед. сестрите и като цяло обслужването просто съм повече от доволен :)

nutrition
04-29-2010, 12:05
Моята беше в МБАЛ, новото крило което се води. Литоса където е (сега забравих коя се водише, 1ва ли беше, 3та ли беше :-o ) До макдоналдс става дума

Едит : vrata13 ако правя по 3 бани на ден с калиев пер. дали е проблем ?

vrata13
04-30-2010, 06:58
Предполага не,някой казаха,че правели по 3 бани на ден и конците им паднали по-бързо... :) ама да не земе ти изгори войника :D

nutrition
04-30-2010, 09:41
Ох да се надявам, че няма да му направя нищо :-D
Днес бях на преглед, всичко е нормално. Само тоя оток се надявам вече да се маха (доктора спомена нещо май за "хематон" ама каза че е нормално :-o )
Ох как искам вече да се свършва

Mbio
04-30-2010, 11:02
В темата не видях някой да са го рязали повторно. При мен и това ще става.
Шиха ме за трети път, т.н. оток не спадна и ще се наложи тази тъкан да се реже изцяло. Като се има предвид и това че останалата част след повторното шиене е грозна картинка, ще се наложи да се подложа наново на пълно обрязване.
Е такъв кошмар не бях очаквал.

georgi12
04-30-2010, 16:11
Не си чел внимателно .Tarikata мина повторно под ножчето .беше счастично , сега е с пълно .Не съм го чувал от два месеца , но тогава беше много доволен от резултата.

Mbio
04-30-2010, 17:58
Това ми е убягнало но при него вероятно проблема е бил друг. Пък и аз съм с пълно.
Моля за предложения за хирург в София с добри отзиви, при който да си направя повторна операция. Реших че за нещо толкова елементарно не си заслужава да бия тоя път но отново съм грешил. Още една лекарска грешка и после и пластичен няма да може да ме оправи.
Нямам сили да прочета отново 200 страници, вече сънувам само рязани пишки и бани с тетра.
Та не ми е въпроса кой е оперирал всеки от вас а на кои хирурзи им се носи славата като най-добри за тази процедура.

georgi12
04-30-2010, 19:11
В пръвият си пост мисля , че беше писал частично...
Ами на Милен Кацаров му се носи доста славата и е доста кадърен .От личен опит знам.
Потърси инфо за него в Гугъл.

nutrition
04-30-2010, 21:03
Днес (4 ден след операцията) 5 като цяло ми паднаха 2-3 конеца, което незнам дали е нормално :?
На мястото където бяха тия конци сега има някакви дупчици.
Плюс сега тъкмо си направих баня с калиев перманганат и след като извадих патлака имаше някакви гадни бели работи по главичката. Интересното, е че докато правих банята водата в буркана беше розово, а след като го извадих беше само вода. Тоест безцветна и се притеснявам да не сам направил някой фал.
И до мястото където ми беше късия гем точно под него има някаква бяла гадория, това нормално ли е ? И стои надуто

punto6940
04-30-2010, 21:13
На мене на 6-я ден след операцията ми махнаха по-голяма част от конците.
nutrition- от тая бяла гадория, идва ли лоша миризма!

nutrition
05-01-2010, 09:31
Ами не усещам нищо засега.
При вас до кой ден имаше оток ?

Едит : Абе вече 6 дена откакто ми взеха кръв мястото, от което ми взеха кръв още ме боли. Като си сгъна бицепса и почва да боли, да не говорим че бутилката (предмишницата) ми е леко посиняла. Сестрата май ми е пукнала вената и се чудя и това нещо кога ще се оправи (и само или трябва да правя нещо) :o

Gr0zDan0v
05-01-2010, 12:21
супер темичка евала :)

punto6940
05-01-2010, 14:02
nutrition- при мене е 10 дена след операцията и оттока си седи, но е намалял(нее както беше първите дни).Иначе и аз имам голяма синкавица от зимането на кръв, и като свия бицепса се усеща, чее синьо!

Имам проблем и моля ако някой е имал същото да сподели какво е правил. Излезна ми някъкъв обрив, тази нощ и се намира точно под оперираното место, има лек отток и доста често сърби. В момента го мажа с алергозан и се надявам да се разскара!

georgi12
05-01-2010, 17:01
Не мога да разбера защо предпочитате Калиевият перманганат , който е химикал и има опасност от изгаряне пред БИЛКАТА Смрадлика , която и ма доказан ефект и няма противопоказания ?

replacer
05-01-2010, 18:11
Абе хора, какви са тия бани във отвари дето ги правите по една година. Аз си правих точно 5 дена по един път със смрадлика и това беше. Един ден май правих два пъти. Освен това започнах да ги правя след десетия ден. А да не забравяме, че съм с пълно обрязване. Месец и половина след операцията вече нямам абсолютно никакви проблеми с изключение на белезите. И това че като ми стане в гащите изпуска малко лепкав секрет(най-нормалното нещо на света) и след това главичката ми се залепя за слиповете. :razz: :razz: :razz:

nutrition
05-01-2010, 19:01
Защото с това ми каза доктора. Смятам, че свърши много добра работа по операцията и знам, че е много добър лекар. Предпочитам да карам на калиев ...... след като той ми каза да съм с него.
А баните ги правя по 2 пъти на ден вече 3 дни. Благодарение на тях ми изпадаха половината конци (на 6 ден сам) и като ги правя ми е приятно а и малко или много ми се мие хуя така. Може би затова си на тоя хал и ти лепне твоя по боксерките и тия секрети дето ти излизат 8-)

georgi12
05-01-2010, 19:25
Секретът се казва прекум или предсеменна течност.Той е прозрачен и без миризма .
Репласерът явно доста се възбужда , в което няма нищо лошо.
Лошо има в падането на конците на 6-ят ден.Като се отворят раните , тогава става лошо.Няма рана , която да е напълно заздравяла на 5 -ят ден.щом искаш да караш н Калиев - карай .Просто се чудя защо доброволно си киснете пишките в химически съединения , които обикновено се използват за киснене на крака , за да трепят гъбичките а не в билка , която е еквивалент на тази отрова и качествата са и много по-добри .
Ваша си работа .

Ето едно момче на 15 е имало проблем като вашият .Майка на две момчета го съветва да използва разтвор от Калиев перманганат и вижте Д-р Атанасов , хирург какво му отговаря:

Re: Molqvi daite mi nqkakav suvet !
от Dr.Atanassov » 10 Окт 2008 14:34

Съветвам ви да отидете на уролог, няма нищо срамно във вашият проблем.
НЕ пробваите сам да си правите промивки, защото ако не разредите достатъчно калиевия перманганат е възможно да получите изгаряне на лигавицата.
Д-р Атанасов, ДМ
IV-та хирургия
Сектор по лапароскопска хирургия
Болница "Пирогов"
Dr.Atanassov

Мнения: 257
Регистриран на: 07 Дек 2007 01:30)

Това от друг форум:
При възпаление или като профилактика след процедура за разделяне- антисептични средства - най безобидните са лайка и смрадлика. НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ НА СВОЯ ГЛАВА КАЛИЕВ ПЕРМАНГАНАТ - РИСКА ОТ ИЗГАРЯНЕ Е РЕАЛЕН ПРИ ЛИПСА НА ОПИТ!!! Лекарят може да назначи и естрогенен крем за къс период.

nutrition
05-01-2010, 19:42
Наистина ли е проблем конците да са паднали до 6тия ден (преди малко си смених превръзката и заедно с нея заминаха 3 конеца, сега имам само един, който е точно под късия гем).
Май в понеделник ще отида при доктора за съвет.

SK0RP10N
05-01-2010, 21:58
Абе какво се косиш - когато падне, тогава...
На мен ми паднаха за 10тина дни

nutrition
05-03-2010, 10:30
Ще споделите ли кой, кога спря с превръзките и баните.

r0ckst4r
05-03-2010, 10:50
Аз превръзките на 3тия ден ги спрях, иначе баните вече 2ра седмица ги правя и ще продължавам докато не спадне напълно оттока :Р

nutrition
05-03-2010, 11:18
Аз се страхувам без превръзка да съм. Долу под гема имам някаква бяла гадория, която полепва по марлята и ми е трудно дори марлята да махна. Какво остава ако вземе да полепне по боксерките :-&
r0ckst4r при теб полепвал ли е по бельото ?

r0ckst4r
05-03-2010, 15:57
Абе само като бях с марлята само тогава полепваше и, както при тебе, страшно много ме болеше като трябваше да я махам. След като я свалих нямах такива проблеми. Само горе при главичката залепва много леко и като го махам въобще не ме боли. Иначе и аз като тебе имам тази бяла гадория.. хубавото е, че в последно време взе да намалява. Днеска даже си махах коричките и съм супер доволен. :Д За сега много добре се движа хахах :)

Сваляй марлята и не се тревожи :) Колкото по-бързо свикнеш, толкова по-добре. Отначалото сигурно ще ти е много гадно, ама с времето ще отмине :)

georgi12
05-03-2010, 18:05
Тази бяла гадория спомага да се затвори раната .Не я махайте.Като изсъхне става на кожа.

djk14
05-03-2010, 19:04
В пръвият си пост мисля , че беше писал частично...
Ами на Милен Кацаров му се носи доста славата и е доста кадърен .От личен опит знам.
Потърси инфо за него в Гугъл.

Каква е цаната при него, за обрязване ?

georgi12
05-03-2010, 19:33
450 към Януари 2009 . На стационарния телефон можеш да попиташ и сестрата да ти даде точен отговор . Също можеш да получиш инфо дали работи с касата.

djk14
05-03-2010, 19:37
а евтиния начин е чрез направление през личния лекар така ли да разбирам ?

nutrition
05-03-2010, 19:42
През здравната каса ако имаш непрекъснати здравни осигуровки. Тогава е без пари (с изкл на 10тина лева - 4 за престоя в болница, 2.40 за личнич лекар)

djk14
05-03-2010, 19:56
До утре съм все още ученик обаче до колкото знам от сега нататък сам ще трябва да си внасям осигуровките. Ако отида примерно другия месец, процедурата е направление от личен лекар - преглед в болницата и евентуално насрочена операция за което ще заплатя някакви пари за престоя и запазения час. Правилно ли съм разбрал :)

nutrition
05-03-2010, 20:15
Ако искаш върни се 2-3 страници назаде, аз съм писал от-до как бях.
Общо взето 2.40 при личния за направление, после при уролога е без пари (запазване на час ако има е ако искаш (към 3 лв най-много да е) ако не искаш никой не може да те накара да си запазиш час). После дори и без да те оставят в болницата да пренощуваш пак ще те накарат да платиш 4.80 (ако не се лъжа, абе 5 лв най-много) да ги платиш на касата в болницата. Това е всичко.
Моя съвет е щом сега завършваш най-добре другия месец. Сега си избухни както се полага на бала пък после го оправяй малкия приятел :D
Ще се наложи там да си платиш за другия месец - 20 или 30 лв мисля беше осигуровката. Ако смяташ да следваш, отново осигуровките ти ги поема държавата.
Айде късмет и да пишеш по-нататъка как е минало всичко

djk14
05-03-2010, 20:24
Мерси, това исках да науча. До не е въпроса за 2-3 лева. И 50 ще дам ако трябва просто исках да знам дали ще се наложи да се изръся стабилно. Ще пиша след като оправя нещата :-D

Block4o
05-04-2010, 09:45
Значи, пиша за тези които питаха как е минала операцията и т.н. Значи сега съм на 11 миналата година ми я правиха. Незнам коя фаза е била при мен но когато оринирам пишката ми става на мехур и боли адски ужасно(като ми се доходи направо припадах) не можеше да ми се забелва изобщо. Съвсем спокойно казах на мама и на тати няма нищо срамно(нали майката първа ти е видяла пишката :D ). Отидохме при някакав доктор и той каза да идем на другия ден. Отидохме с мама и тати и тоя каза тати да ми държи краката а мама ръцете и аз направо припаднах. Легнах мама и тати ме хванаха и тоя почна с някво желязо да ми бърка в пишката, направо умрях от болки. Каза че неможе така и трябваше да ме оперират. Преди това ми правиха всякакви изследвания снимака ми кости и всякакви. И се стигна до операцията първо преди да вляза не ме беше страх . Влязох и вътре имаше някакво като легло легнах почнахме да се базикаме с докторите, сложиха ми абокат и ми пуснаха системи. Доктора ми сложи някаква маска и ми каза да дишам дълбоко. Вдишах 2 пъти и заспах :D . Като станах болеш около час-два, но после ми нямаше нищо. Само доктора идваше на посещение да види как съм и така. На 5-6 ден започнаха да ми падат конците. После трябваше да си го топя в смрадлика и всичко отмина. Доколкото до цената само так някакви стотинки за напрвление нищо друго, доктора каза че за пластична операция не се плаща. Който иска безплатно да идва във Враца :D. Това е от мен сега нямам никакви проблеми :grin:

fuggly
05-05-2010, 02:09
Здравейте,
Аз искам да попитам как мога да разбера,че имам фимоза?
Когато пенисът ми не е в ерекция мога да го оголвам.Но когато не е мога да го оголя до половината и после имам малка болка.Не искам да продължа,за да не стане нещо и да имам някакъв проблем!Нужна ли е операция в този случай?И,за да разбера трябва ли да се опитам да го оголя целият в ерекция?

Мерси предварително! :)

fuggly
05-05-2010, 02:11
Здравейте,
Аз искам да попитам как мога да разбера,че имам фимоза?
Когато пенисът ми не е в ерекция мога да го оголвам.Но когато не е мога да го оголя до половината и после имам малка болка.Не искам да продължа,за да не стане нещо и да имам някакъв проблем!Нужна ли е операция в този случай?И,за да разбера трябва ли да се опитам да го оголя целият в ерекция?

Мерси предварително! :)

Block4o
05-05-2010, 06:12
Най - добре отиди на лекар и на мен отначалото така ми беше. Ако пробваш по силно ще те заболи. Отначало като ти е така по добре отиди на лекар. За да не стане като при мен да се затвори напълно.

nutrition
05-05-2010, 07:56
fuggly - най-вероятно имаш фимоза. И при мен беше така - в покой се оголваше, но в ерекция ме болеше ако се опитам. Най-добре вземи едно напрвление от личния лекар (струва 2.40) и отиди на уролог. :)

При мене бялата гадория стана черна гадория, която е като коричка това нормално ли е (от 2 дена съм без превръзки, възможно ли е нещо от боксерките да е станало затова черно ?) и на главичката имам 3 "петна" бели (прозрачни малко) на цвят и са хванали коричка.
Нормални ли са тези работи :-o

privileg50
05-05-2010, 15:53
Хирурга ми каза че ако получа пълна ерекция щяло да бъде много лошо,можело да съм скъсал конците.Каза ми да пия валериан преди лягане но се съмнявам че ще помогне.Вие как решихте този проблем?/Днес ме оперираха на обяд-частично/

georgi12
05-05-2010, 19:28
Не бой се .Моето е пьлно/ ултрастегнато и не се скьсаха.

privileg50
05-05-2010, 20:41
:( Незнам защо тогава доктора ми каза така.Много се притеснявам да не стане нещо и сега ме е страх да си легна.

punto6940
05-06-2010, 00:06
Мисля, че няма да имаш проблеми с конците, само ще боли при ерекцията!

nutrition- тая гадория и при мене я имаше, кажи само дали става разстеглива, след банята със смрадлика!

privileg50
05-06-2010, 02:29
Пффф сега само стоя и пуша пред компа майна чуда се кво да праа дано утре след банята със смрадлика/1ва/ да се пооправя.А иначе питах доктора за отока каза че е нормално но сега забелязах,значи нали между конците има малко разстояние на самата кожа и там ми е станало черно,немоа да преценя дали е кръв това или нз.Нормално ли е ?

privileg50
05-06-2010, 04:57
Омръзна ми да мрънкам ама не се търпи. :( До колкото четох във форума е имало хора,на които докторите съм им изписали някакво лекарство против ерекция за известно време,всмисъл някой ако може да каже,щото ако има такъв вариант защо да се измъчвам?

punto6940
05-06-2010, 08:04
privileg50- мисля, че трябва да говориш с опериращия доктор по тоя въпрос, защото някой и да ти каже името на дадения медикамент, никой фармацевт няма да ти го даде без рецепта!

privileg50
05-06-2010, 08:21
Мерси,и аз така предполагах,че няма да стане без рецепта.Когато бях в болницата след операцията го попитах нали по тоя въпрос,каза ми без физически контакти нали и аз викам ''еми то през нощта нали сам става какво да направа'' и той ми вика ''еми пии валериан и лед слагай ако се наложи''. :( Иначе преди малко направих първата баня с Смрадлика и после доктора ми предписа някъв спрей да се напръскам-Неомицинум.Да се надявам,че поне до 1 седмица отока ще спадне. :)

privileg50
05-06-2010, 14:22
Хора колкото повече чета тая тема толкова повече се притеснявам.След операцията доктора ме видя няколко пъти и каза че всичко е супер,но като гледам,че има толкова много лоши отзиви за това частично и се спичам още повече :( :( Иначе всичко правя както си му е ред-/2/ ден след операцията почнах да си правя бани със смрадлика,оголвам го до край и го топвам,попитам с марля леко после с един спрей го пръскам,който ми предписа доктора/Неомицинум/...и така.Сменям си марлите след всяко уриниране.Някой който също е с частично да сподели как са минали при него нещата моля.На 19 години съм с частично.

nutrition
05-06-2010, 17:22
Мисля, че няма да имаш проблеми с конците, само ще боли при ерекцията!

nutrition- тая гадория и при мене я имаше, кажи само дали става разстеглива, след банята със смрадлика!
Да разтеглива е. Като махах марлите някой път е полепнало по марлята и като дърпа марлята почва да се свлича.
Така при мен вече няма нищо под главичката (бялата гадория я няма) - вчера и днес се къпах без да му слагам торбички и може би се е измило това нещо. Притеснявам се дали може да се окаже някакъв проблем (днес ми е 10 ден някъде). От няколко дена е без марля в гащите и горе долу свиквам, само днес имах малко работа и може би от напрягането ми потече кръв и му сложих марля. Днес ще направя баня и ще видя дали бялото нещо ще се покаже отново - че като го няма и ми е гадно при допир с боксерките
Punto ти с или без марли ли си и как си с чувствителността - при мен няма проблем. Само долу под главичката (на пръстена точно) понякога ме сърби зверски от космите. Ама ме е страх сега да се обръсна. И понякага осещам режеща болка под късото гемче където беше.
Нормални ли са тези работи :(


Едит : забравих да питам при вас има/ше ли образование като малко топчица под късото гемче?

privileg50
05-06-2010, 17:49
То не е топче а е леко подуто,тва е отока мисля?А между другото преди малко си направих баня със смрадлика и сега малко ме пощипва едно такова,това нормално ли е?Разстова го направих както трябва с съвсем леко топла вода.

Gost321
05-06-2010, 17:49
Здравейте.Преди време си направих операция от късо гемче,но проблема не изчезна защото се оказа,че имам и фимоза.Когато ми е в ерекция не се оголва главичката смисъл като дръпна кожата тя се връща обратно и по този начин при секс с презерватив не се усеща почти нищо.Някакви идеи.Частично обрязване ще реши ли проблема?

punto6940
05-07-2010, 04:50
nutrition- щом го няма бялото образувание е добре, при мене като е изсъхнало е като коричка, а като си направа баня със смрадлика става меко и застегливо, в момента вече не мирише, но преди 4-5 дена меришеше много гадно. Иначе при мене се беше получило малко усложнение- това бяло-кафеникаво и понякога с малко черно по него разстегливо образувание се нарича некроза(демек мъртва тъкан). Добре, че лелями е мед. сестра и се грижеше малко повече за мене, та всеки ден ходих в отделението и със малко скалпелче, внимателно изрезваше некрозата. И аз сега хода без превръзка и съм свикнал почти със търкането на главичката в гащите! На 6-стия ден след операцията, махнах космите с депилиращ крем, а раната и доста под нея бях облепил марлята хубаво с лекопласт. При мене също щипе от време на време, а иначе на мене гемчето нее махано!

nutrition
05-07-2010, 09:51
И при мен много миришеше това бяло образование. Сега го няма но има някаква коричка, която е черна (не мирише).
На десетия и единадесетия ден се къпах по един път без да му слагам торбичка и т.н. Дали съм сгрешил или вече да си се къпя без да се притеснявам за пишока ?
На 11 ден (имах малко работа) и може би малко съм се натоварил, защото имах кръв. Направих си превръзка и си довърших работата. Засега нямам проблеми, но се питам тези работи нормални ли са? Днес смятам да ходя на фитнес за пръв път от 12 дена насам. Дали ми е рано или няма да имам проблем ?
punto какъв е този депилиращ крем и каква работа върши ?
А за късия гем - моят е махнат. Секунди преди да легна на операционната маса напомних на доктора, че освен фимоза ми каза и за къс гем. Той каза няма проблем и него ще махнем.
Punto трябваше да поискаш да го махнат.

Gost321
05-07-2010, 12:39
Здравейте.Преди време си направих операция от късо гемче,но проблема не изчезна защото се оказа,че имам и фимоза.Когато ми е в ерекция не се оголва главичката смисъл като дръпна кожата тя се връща обратно и по този начин при секс с презерватив не се усеща почти нищо.Някакви идеи.Частично обрязване ще реши ли проблема?

punto6940
05-07-2010, 15:27
Gost321- прави направо пълно обрязване, поне според мене!

nutrition- Aз след операцията се къпах на 4-тия ден, без торбички или тем подобни, препоръчвам ти да не тренираш много, щото така се запарява раната, а иначе и при мене имаше от време на време кръвотечение.

п.п за гемчето, винаги можеш да легнеш под ножа, но не винаги могът да ти го върнат на местото. А и аз мислех, че са го махнали, но както и да е!

r0ckst4r
05-07-2010, 19:56
оф вече 19ти ден ми стои оттока и супер много почна да ме дразни.. иначе всичко друго е зарастнало почти
и така чакам сега да премине тоя пустия отток най-накрая...

punto6940
05-07-2010, 20:01
На мене доста пъти са ми казвали, че до месец се оправат нещата, такаче има време!

r0ckst4r
05-07-2010, 20:13
Дам, време има, ама търпение - НЕ :P :P :P :P

batkodoki
05-07-2010, 22:41
Днес ми е 12 ден.
Наложи се да премина през ужаса да ме шият повторно на няколко места, без грам упойка. Не мога да опиша какво е чувството да вкарват иглата през възпалената рана и то точно там....
Завиждам ви колко лек е следоперативния период при повечето от вас.
Гадния отток продължава да не спада, което изключително ми усложнява живота. Кожата около шевовете се свива и заголването с всеки изминал не ден ами час става по-трудно и болезнено.
Вече взех да се побърквам от всеки ден промивки, мазила, бинтове.
Ако някой от вас си е правил фотосесия на различните етапи ще помоля да изпрати снимка на състоянието към 10-я ден. Поне да се успокоя че визуално нещата не са толкова зле.
mihgvz@gmail.com

това е АБСОЛЮТНО НЕДОПУСТИМО!!!

кога ще разберете, че подобни диващни са възможни само докато сте пасивна страна, кротко гледаща как ненужно ви карат да страдате!?

що за безумия са това (чувам, че жена, на която само Господ знае как сме дали Специалност изявяваща се в скъпоплатена болница с японско звучащо име има такъв "новаторски и високотехнологичен" подход прикриващ очевАдна некадърност, липса на умел творчески подход и пълно отсъствие на съпричастна солидарност, което очевидно никак не е пречка да се "жънат" нови и нови "клиенти" измамени от звука на името на Заведението....")!

отока е последният проблем. той може лесно да бъде повлиян и дори да се обърне в градивна сила когато е правилно впрегнат в началните етапи на възстановяването.

пиши на ЛС!

batkodoki
05-07-2010, 22:47
Здравейте, искам да помоля някой, който е наясно с този проблем, да ми даде на лично съобщение скайпа си, да му пратя снимки да каже, нормално ли е месец след операцията, да ми е подуто венчето там, нз как точно се нарича и кожичката да не може да покрие главичката, а да стои отдолу, въпреки че съм с частично обрязване. Смисъл там има нещо като ципичка, която е срасната с кожата и не може да мине нагоре, нз дали ще се оправи...много ви моля, георги12 или баткодоки, оставете нещо скайп или имейл да ви пратя снимки и да кажете дали има проблем...

мейлът ми е публикуван в нишката на Темата. прост е: ника ми в този форум ат най-попупярната .bg поща :)

batkodoki
05-07-2010, 23:13
ХОРААААА. Ходете на лекар и при най-малкото съмнение. Не се правете на мъже. Все пак това ви е МЪЖКОТО ДОСТОЙНСТВО. После споделяйте във форума за какво иде реч!!! И да пращате снимки единствения който може да ви реши проблема е някой лекар. Фотосите са хубаво нещо, но да се види на живо е съвсем друго плюс това ако има нещо веднага може да се заемат с проблема и няма да се губи време. Като пратите фотоси и баткодоки или георги ви кажат, че ви има нещо пак ще трябва да ходите на лекар. Пък е друго да чуеш потвърждението, че всичко е наред и то от лекар, който ти го е гледал, пипал, промивал и т.н. Направихте най-голямата крачка не преебвайте всичко само заради страха си да идете на лекар или заради стремежа си да се правите на мъже и да можете да се оправяте сами.
!!!!!!!!!!!

точно така!

хорааааа....по презумпция бялата престилка дарява перманентно "Здраве", а доктора е "Знаещ"...комбото е идеално, само дето е теоретична абстракция!

ако беше така изобщо от тази Тема не би имало смисъл!
и никой нямаше да влиза в нея.

и никой не би плакал покъртително как е бил "шит наживо" за отворени шевове след обрязване от Доктор...

и никой не би ми пращал на ЛС снимки на постоперативен оток, от който даже аз да се стряскам, че ще автоапутира гланса (т.е. стеснените шевове+халото от отока ще умъртвят главичката...) и цяла Катедра да обмисля и провежда героични спасителни мероприятия...

....с една дума защо изобщо да четете Тема със стотици постове, която би ви дала базова информация. това винаги е вредно....информираните пациенти са крайно досадни .....и нагли.....

я бягайте при "бялата престилка" на "чичо доктор" направо - така ще се сигурни, че когато ви отрежат пишока поради неблагополучие - ще сте благодарни, че не са ви отрязали главата.....

batkodoki
05-07-2010, 23:19
Здравейте!На 14 съм и мисля ,че и аз имам този проблем (фимоза).Когато пенисът ми не е в ерекция мога да си забеля главичката,но когато ми е в ерекция не мога напълно .Та въпроса ми е дали с времето може да се оправи по някакъв начин този проблем?Защото ,ако единствения начи е да се отиде на доктор смятам като навърша 15 да взема мерки.

на 14 - все още да речем, че да, може!

при всяка игра - максимално забелване колкото позволява, ДО границата на болката, БЕЗ напъване, насилие, натягане!

игра - всеки ден, ако може няколко пъти на ден, но ВИНАГИ със смазка!

ако си упорит и волеви - имаш шанс мн скоро да докладваш за подобрение и завинаги да се разминеш с описаните тук проблеми.

batkodoki
05-07-2010, 23:54
Имам Фимоза. Прочел съм цялата тема и още много други описания и съм наясно с нещата. Преди няколко дни взех направление от личния лекар за хирург в пирогов, тя каза, че няма смисъл да ми дава за уролог защото той пак щял да ме препрати при хирург. Та отидох днес с баща ми в пирогов, влезнах при хирурга обясних сичко, те погледнаха направлението и се шокираха, защото личната ми лекарка беше написала Парафимоза, та както и да е разбрахме се че не е пара фимоза, хирурга ми погледна пишката и каза, че нищо ми няма, поспорихме малко обясних му че при ерекция не мога да дърпам кожичката зад главичката, той продължи да ме обеждава,че 1/3 от младежите в България са така и, че не било страшно, можел съм да си намера една кака и тя щяла да ме оправи. Изобщо не ми направи добро впечатление, че се отнесе с такова невнимание и че не взе под въпрос мойто мнение. Аз знам, че ако последвам съвета му и се опитам насила да дръпна кожичката зад главичката ще стане Парафимоза и ще бъде още по-зле. Такаче реших да не се занимавам с него повече и излезнах. Утре ще отида отново при личната ми лекарка този път за направление за уролог, който да реши какво ще се прави.
Та въпроса беше, че най-добре е първо да разучите как стоят нещата и тогава да се доверявате на "специалисти".
Когато отида при лекарката и уролога ще пиша пак.

вечният проблем: " в Пирогов" или никъде!" - знам разбира се кой, кога и защо е внушил на хората, че в "пирогов" работи "елита" на медицината. но не желая да вдигам костите на д-р Петрана Кондова, която с желязна ръка създаде и утвърди Института Пирогов, като единственият и меродавен по онова време (1960-1971-1982) Център.
от там е тоя отглас-спомен........

не твърдя разбира се, че колегите от "Пирогов" са "металурзи" каквито слухове шевствуват, напротив: казвам че колегата проф Бранков е новатор с афинитет кум детската фимоза, ЕДИНСТВЕНИЯТ хабилитиран медик, признал публично медицинската несъстоятелност на "Аблациото" в БГ след дълъг добре документиран спор в който е защитавал обратната теза! Чест и хвала!!!

цялото това писане е само за да кажа, че винаги имаш възможност да протестираш решението на кой да е от екипа хирурзи пред Главата.

с неизбежното уточнение, че що се касае за пеленачета - в Детската хирургия на Пиригов правят чудеса!!!
но когато иде реч за съзрели биологически индивиди (но не и юридически) грешките им клонят към 100!

batkodoki
05-08-2010, 00:08
Здравейте.Аз имам този проблем късо гемче.Правих секс преди няколко дни (за първи път) но за мое огромно съжаление това гемче НЕ се скъса. Какво да правя сега? Да се опитам ли да го скъсам докато си бия чекия,или да се консултирам с лекар ?
:(


"НЕ СЕ СКЪСА.." и това е проблем?!

когато се храниш езика ти извършва движения ограничени от "гемчето" под него. отрежи го с цел свобода на движението - така поне окончателно ще дадеш повод на правоохранителните органи да те затворят в лудница

batkodoki
05-08-2010, 00:25
В темата не видях някой да са го рязали повторно. При мен и това ще става.
Шиха ме за трети път, т.н. оток не спадна и ще се наложи тази тъкан да се реже изцяло. Като се има предвид и това че останалата част след повторното шиене е грозна картинка, ще се наложи да се подложа наново на пълно обрязване.
Е такъв кошмар не бях очаквал.

повторно рязани в Темата са поне 1/3. 99% от тях са били с "частично" на първа ножица.
защо се получава така на дълго и широко съм писал в Темата, в резюме: резач, който не види пениса в максимална ерекция и не отчете неговите идивидуални кривини и огъвания - няма шанс за успех!

batkodoki
05-08-2010, 00:35
Здравейте,
Аз искам да попитам как мога да разбера,че имам фимоза?
Когато пенисът ми не е в ерекция мога да го оголвам.Но когато не е мога да го оголя до половината и после имам малка болка.Не искам да продължа,за да не стане нещо и да имам някакъв проблем!Нужна ли е операция в този случай?И,за да разбера трябва ли да се опитам да го оголя целият в ерекция?

Мерси предварително! :)

ВЪЗРАСТ!?

и уточни как се държи в ПОКОЙ и как в ЕРЕКЦИЯ?

"Когато пенисът ми не е в ерекция мога да го оголвам.Но когато не е мога да го оголя до половината и после имам малка болка..." - това е противоречащо си безсмислено изречение

punto6940
05-08-2010, 07:33
Здравейте!
BATKODOKI- тъй като си по-разбиращ отправям въпроса си директно към теб- в следствие на какво се получава некрозата!

SK0RP10N
05-08-2010, 13:56
При фимозата причината е кофти оросяване на тъканите

privileg50
05-08-2010, 22:44
Кога мога да изкъпя 'малкия разбойник'?/3 дни и половина след операцията/.А също така и да ви питам-след колко време ви спадна отока който се получава до гемчето?С частично съм.

SK0RP10N
05-09-2010, 00:22
При мен отокът спадна за около седмица, а всичко (т.е. зарастване на рани, падани на конци и т.н.) стана за около месец

punto6940
05-09-2010, 07:52
При фимозата причината е кофти оросяване на тъканите



Демек е било невъзможно да се избегне!
Благодаря за отговора!

batkodoki
05-10-2010, 23:32
Здравейте!
BATKODOKI- тъй като си по-разбиращ отправям въпроса си директно към теб- в следствие на какво се получава некрозата!

некрозата винаги е ефективният резултат от частично и/или пълно прекъсване на кръвният ток перфузиращ през дадена тъкан.

причините за това прекъсване могат да бъдат най-разнообразни: от чисто физическото такова, през сложни съдови процеси, до биохимични нарушения. в крайна сметка днес се приема, че и трите елемента са налице като етапи при настъпила некроза.

онто- и фило- генетично процеса на некроза е древен вид краен защитен механизъм цялящ крайното оцеляване на индивида при загуба на физическа част от него.

в наше време самият термин "некроза" внушава суеверен ужас и това не е лишено от основание. но също не е лишено от основание използването на този процес за медицински цели. най-баналното описание на сходен процес е превързването на пъпната връв на новороденото, всички носим този белег на некротично отпадане в/у телата си...

що се касае за фимоза и свързаните състояния, например в ислямският свят от години (обрязване по религиозни причини) се практикува едно уредче, вид клампа за еднократна употреба чрез която се постига точно некроза на прихванатите тъкани.
няма кървене, няма шевове, няма белези, няма отоци, няма болки, няма стриктури, няма постоперативни усложнения.........чудесна измишльотина....само дето не е подходяща за тийнове и + тях..

но в повечето случаи в медицината некрозата е нежелана, явява се неочаквано и отнема, нещо за което воюваме. тази битка е с променлив успех, като за сега 9/8 не е в полза на човека.

punto6940
05-11-2010, 06:25
Благодаря за изчерпателния отговор!

privileg50
05-11-2010, 11:00
Преди малко се връщам от първия преглед.Хирурга каза ''сууупер'',че всичко е точно :) . Питах го за шевовете каза,че ще паднат ''когато си поискат'' :D

kaspichanec
05-11-2010, 14:07
Здравейте хора, на 14 години съм момче и имам съмнения че имам фимоза - днес като пробвах да я забеля в ерекция - докрай, но малко ми стяга 8-) Възможно ли е да се излекува ако примерно имам без операция?

WaterLilly
05-11-2010, 20:05
Здравейте хора, на 14 години съм момче и имам съмнения че имам фимоза - днес като пробвах да я забеля в ерекция - докрай, но малко ми стяга 8-) Възможно ли е да се излекува ако примерно имам без операция?
Не. Отговорът ми идва от това, че прочетох темата, в която пишеш.(сори, че ви нарушавам мъжкото царство)

privileg50
05-11-2010, 20:16
Естествено,че така никой няма да може да ти отговори ''какво ти е '',така че отиди на уролог и той ще ти каже.Няма нищо страшно,ще е по-добре за теб.Мисля,че повечето,които са писали в този форум са минали по оперативния път и не са съжалявали за резултата.Все пак става въпрос за мъжкото ти достойнство и проблема /ако има такъв/ не трябва да се проточва,както мисля,че повечето като мен на по 18+ години го решават.

ogie
05-12-2010, 00:00
na 17 sym i ot nqkolko godini sigurno zabelqzwam tozi problem sudeiki po napisanoto ne e to4no fimoza ili kuso gem4e ... nemoga da go zabelq celiq pri spadnalo polojenie idi doidi polowinata ... no pri erekciq prosto si mi opuwa i stqga ... nikoga ne sam chustwal parene draznene ili zacherwqwqniq ... wurpsoa mi e ako ne naprawa tazi operaciq krie li nqkqkwi riskowe ... i sushto taka ako si sloja prezarwatiw seksa shte mi e problem li ? zashtoto sam probwal s lubrikant da masturbiram i mi se struwa bez nikakaw problem dori kato stiskam powe4e :?

Croaker
05-13-2010, 17:47
Здравейте хора, на 14 години съм момче и имам съмнения че имам фимоза - днес като пробвах да я забеля в ерекция - докрай, но малко ми стяга 8-) Възможно ли е да се излекува ако примерно имам без операция?

Не разбрах само дали ти стяга, като го забелиш или не можеш да го забелиш докрай, защото ти стяга ... ? И в двата случая според мен първо трябва да пробваш с упражнения, като се има впредвид възрастта ти (без да се насилваш - при болка спираш и имай наум, че иска време). В краен случай - обрязване. Хвърли един поглед на предната страница.

Ogie - щом не можеш да го забелилиш и в спокойно състояние си е баш фимоза според мен и най - добре отивай на уролог.

georgi12
05-13-2010, 19:06
na 17 sym i ot nqkolko godini sigurno zabelqzwam tozi problem sudeiki po napisanoto ne e to4no fimoza ili kuso gem4e ... nemoga da go zabelq celiq pri spadnalo polojenie idi doidi polowinata ... no pri erekciq prosto si mi opuwa i stqga ... nikoga ne sam chustwal parene draznene ili zacherwqwqniq ... wurpsoa mi e ako ne naprawa tazi operaciq krie li nqkqkwi riskowe ... i sushto taka ako si sloja prezarwatiw seksa shte mi e problem li ? zashtoto sam probwal s lubrikant da masturbiram i mi se struwa bez nikakaw problem dori kato stiskam powe4e :?

Ami prodaljavai si taka. Interesno kak si go izmivach ,pri pologenie ,4e i v pokoi ne se zabelva. Smegmata kato ne se po4istva e predpostavka za rak na penisa.Edva li njakoja bi jelala va pravi seks ,pri polojenie ,4e organa ti ne e v izpravnost .100 procenta i smegmata ,kojato se sabira namirisva zdravo.
Sam si otgovori na vaprosa dali krie riskove . Ako njama6e problem dali tezi ,koito sa pisali i spodeljali predi teb sa gi obrjazali ei taka.
Izvinjavai za tona ,no na 17 sam trjabva da usetish , che ti e goljam problema.
Otnosno napisanoto za problema - samo obrjazvane chte pomogne.

kaspichanec
05-15-2010, 11:07
Здравейте хора, на 14 години съм момче и имам съмнения че имам фимоза - днес като пробвах да я забеля в ерекция - докрай, но малко ми стяга 8-) Възможно ли е да се излекува ако примерно имам без операция?

Не разбрах само дали ти стяга, като го забелиш или не можеш да го забелиш докрай, защото ти стяга ... ? И в двата случая според мен първо трябва да пробваш с упражнения, като се има впредвид възрастта ти (без да се насилваш - при болка спираш и имай наум, че иска време). В краен случай - обрязване. Хвърли един поглед на предната страница.

Ogie - щом не можеш да го забелилиш и в спокойно състояние си е баш фимоза според мен и най - добре отивай на уролог.
Виж ся във нееректирало състояние си го забелвам без абсолютно никакъв проблем, а в еректирало, с малко затруднение.

privileg50
05-15-2010, 15:29
Кaspichanec здравей.Тук всеки може да ти даде някакво мнение и съвет,но най-добре за да не го мислиш повече,отиди на лекър.Колкото по-рано толкова по-добре за теб.

punto6940
05-15-2010, 21:09
privileg50- как мина при тебе следоперативния период!

privileg50
05-15-2010, 21:25
Днес стават 10 дни след операцията.Първо ''малкия звяр'' не приличаше на нищо :-D .Първата нощ изобщо не мигнах,както и 2-3 след това заради нощните ерекции.Всекидневно/и продължавам/ си правя бани със смрадлика.Отоците значително са поспаднали.Абе голяма мъка в началото ми се видя ама му се вижда края лека по лека :) .Някой ако иска нещо да ме пита няма проблеми.

punto6940
05-15-2010, 22:30
Браво, трябва си време за всичко. При мене има една малка раничка, чакам да се затвори, а оттока почти го няма вече!

r0ckst4r
05-16-2010, 00:38
Оф моя оток още си стои.. вярно е, че е по-малко от преди ама след 2 дена ще стане месец пък още не се е махнал на 100% :S Иначе отзад имах 1 раничка, която вече заздравя почти.. остана само т'ва.. и малко ме притеснява.. тука четох как някои са ги рязали повторно и съвсем си набих филмите. Според вас какво да правя? да си взема ли някакъв крем за успокояване на кожата или ? :s

nutrition
05-16-2010, 09:12
Пичове до кой ден правихте бани ? При мен вече няма нито отоци, конци, зачервявания или каквото и да е. Пишока излгежда много добре в спокойно и в еректирало състояния. На 26 април ми беше операцията.
Значи ако да речем вчера не съм си направил за целия ден нито една баня, на другия ден ме сърби и ми е малко кофти като е в гащите. Като направя баня нямам никакви проблеми - дали си въобразявам или ?

punto6940
05-16-2010, 15:24
На мене операцията ми беше на 21 април, бани си права още(имам една малка раничка, която чакам да се затвори). Мисля че си въобразяваш за сърбежа, при мене след смрадликата или като се къпя и след това се потсушавам с марля, от лявата страна на главата(точно под ръба) се събира малко власинки от марлята и тогава идва много сърбеш, като се махнат и спира да ме сърби!

ssaassaa
05-19-2010, 12:28
Здравейте.Аз съм с частично обрязване преди 2 месеца.Нещата при мен са просто первектни.1 едно проблемче възникнало заради моита немърливост,чакам лс от батко доки и тея дни мисля да хода да го оправя.Някой ако има въпрости да пише.л

cskavd
05-21-2010, 21:13
Здравейте. На 15 съм и преди 9 дена ме оперираха от фимоза в Пирогов и сега половината конци гопе долу са се разложили / моите са такива /. Вече свиквам с чувствителността, но когато пипам юздичката забелязвам , че малко ме понаболва. Докторката каза, че не ми я е махнала, защото там се били намирали най-много нерви и др. такива и удоволствието било най-голямо. Но като гледам тази юздичка мисля че е възможно по натам да се скъса..
Вие как мислите ? Моля споделете мнения, защото не съм много запознат.

punto6940
05-22-2010, 00:29
Няма да скъсаш юздичката, защото доктора щом я е оставил, значи няма проблеми!

asdfghjk
05-23-2010, 19:54
Здравейте.. Оперирах се от фимоза на 6ти февруари, пълно обрязване. Не съм слагал нищо.. Само компреси 2-3 седмици без смрадлика и т.н.
Бях на контролен преглед и лекарката каза че е ок..
Проблема е че като правя секс, все още има оток където бяхя шевовете, и за да сложа презерватива тряа да го разтегна за да влезе и после като го смъквам кожата се опъва и цепва.. След секс винаги се подува и е кофти.. Ако е от значение отново почнах да правя секс някъде средата на март или по-късно.. Кажете какво да правя? Многократно питам лекарката дали да слагам нещо и тн и тя казва няма нужда няма нужда..
Дали този проблем ще изчезне, ако преди да слгам презерватива слагам лубрикант да се плъзга по-лесно без да опъва толкова кожата?

georgi12
05-24-2010, 10:55
Докторката каза, че не ми я е махнала, защото там се били намирали най-много нерви и др. такива и удоволствието било най-голямо.
Имало и мислещи лекари в тая държава! Браво!
Относно френулума- в ерекция ако главичката не се накланя така ,че да изпитваш болка и дискомфорт - всичко е ок.

Croaker
05-26-2010, 17:00
Здравейте.. Оперирах се от фимоза на 6ти февруари, пълно обрязване. Не съм слагал нищо.. Само компреси 2-3 седмици без смрадлика и т.н.
Бях на контролен преглед и лекарката каза че е ок..
Проблема е че като правя секс, все още има оток където бяхя шевовете, и за да сложа презерватива тряа да го разтегна за да влезе и после като го смъквам кожата се опъва и цепва.. След секс винаги се подува и е кофти.. Ако е от значение отново почнах да правя секс някъде средата на март или по-късно.. Кажете какво да правя? Многократно питам лекарката дали да слагам нещо и тн и тя казва няма нужда няма нужда..
Дали този проблем ще изчезне, ако преди да слгам презерватива слагам лубрикант да се плъзга по-лесно без да опъва толкова кожата?

Имах сходен проблем около 3-4 седмици след обрязването. След по-продължителна ерекция мястото където беше рязано се подуваше - дори понякога напомняше мехур. Междувременно хирургът ми каза да се мажа с контратубекс и да продължавам промивките със смрадлика, които бях спрял още на втората седмица ( и според мен именно те помогнаха). Смрадликата е билка и няма да ти навреди.

marqnz
05-28-2010, 16:13
Относно тези, които имат моя проблем с болката(чувствителността при допир на главичката на пениса). Който не ми е чел постовете на 31 год. и все още го имам този проблем, обиколил съм какви ли не специалисти и от никой макар и малко не съм научил полезно-напротив те се чудят за какво им говоря!!(по дяволите).
Аз ходя забелен от 9 месеца и има подобрение сериозно,но и има и сериозна болка все още.особено на входа на уретрата.
Ходих при поредния професор ,този в правителствена болница. Пълно разочарование. Обясних му подробно моя случай,обясних му и защо ходя забелен-за да ми загрубее главичката. Той ми каза-абе нямаш никакъв проблем,никакво възпаление няма.Аз му казвам, че ме боли,но нищо не можа да ми каже-просто не искаше да признае ,че НЯМА ИДЕЯ.Искаше да ми предпише Лидоакин маз да се мажа.Това съм го чувал и съм минал по този път,ама това какво решение е това-никакво. Ей така ,да ми предпише нещо да се махна от главата му.И аз му казах- то няма смисъл да се обрязвам, защшото си ходя забелен така и промяна няма да имам.Реакцията му-абе какво обрязване и не ходи забелен-я каква хубава кожичка си имаш. Какво ще кажете а?? Има ли смисъл да ходя при още лекари? Ходил съм при над 10 на брой и все специалисти!!
Така че моя съвет с момчета с моя проблем е да забелват и да ходят така и да стискат зъби в началото,след време ще отшуми и дано изезне-при мен не изчезва , но при всеки е индивидуално!
Ето виждаш ли Batkodoki като ти казвам ,че ти си ни надеждата? Отникде помощ не иде. Така че те умолявам,понеже виждам , че влизаш и отговаряш на стандартните въпроси: обърни внимание и на нас момчетата с този проблем. На нас няма кой да ни помогне.

asdfghjk
05-28-2010, 22:05
Здравейте.. Оперирах се от фимоза на 6ти февруари, пълно обрязване. Не съм слагал нищо.. Само компреси 2-3 седмици без смрадлика и т.н.
Бях на контролен преглед и лекарката каза че е ок..
Проблема е че като правя секс, все още има оток където бяхя шевовете, и за да сложа презерватива тряа да го разтегна за да влезе и после като го смъквам кожата се опъва и цепва.. След секс винаги се подува и е кофти.. Ако е от значение отново почнах да правя секс някъде средата на март или по-късно.. Кажете какво да правя? Многократно питам лекарката дали да слагам нещо и тн и тя казва няма нужда няма нужда..
Дали този проблем ще изчезне, ако преди да слгам презерватива слагам лубрикант да се плъзга по-лесно без да опъва толкова кожата?

Имах сходен проблем около 3-4 седмици след обрязването. След по-продължителна ерекция мястото където беше рязано се подуваше - дори понякога напомняше мехур. Междувременно хирургът ми каза да се мажа с контратубекс и да продължавам промивките със смрадлика, които бях спрял още на втората седмица ( и според мен именно те помогнаха). Смрадликата е билка и няма да ти навреди.


Мерси много.. Аз никаква смрадлика .. Тая лекарка само викаше няма нужда и тн..
И кога спря да се подува и тн?

fencheto12
05-29-2010, 12:25
Моля за помощ много съм притеснен... на 18 съм
Изчетох доста информация и мисля че имам фимоза, очертава ми се мехур като пикая и ми е невъзможно да го заголя докрай..... но вчера докато си вършех работата, беше ми влажен и някак ми беше лесно да го заголя, натиснах по силно и ми се оголи докрай само от дясната страна... от лявата страна имам нещо като "израстък", който започва от върха и не ми позволява да го забеля докрай ... на капак на всичко ми е много чувствителен. Смятате ли че е нещо много сериозно :(:(:(:(

Croaker
05-29-2010, 12:42
asdfghjk бяха ми необходими около 2-3 седмици след като започнах промивките наново, докато изчезне проблема напълно. През този период се стараех да не получавам ерекция, за да се успокои мястото. Предполагам, също така че смрадликата е спомогнала да се отпусне кожата един вид. Като се има впредвид, че операцията ти е била на 6 февруари т.е. отпреди почти 3-4 месеца вече (доколкото знам обикновенно пълното възстановяване след тази операция е около 2 месеца) съм склонен да предположа, че проблема е сериозен и ще е разумно да се въздържаш от ерекции по дълго време - по компетентно мнение и съвети може да ти даде Баткодоки ако прецени, че споменатото от мен е недостатъчно (ако проблема е от същото естество, като моя смрадликата би трябвало да свърши работа). Виж може да пробваш и контратубекс - той е за белези, но според мен надали ще повлияе на подуването (може и да бъркам).


fencheto12 - отивай на уролог веднага (обрязване като че ли му е майката - той ще ти каже).

.

xavi
05-29-2010, 18:53
Моля за помощ много съм притеснен... на 18 съм
Изчетох доста информация и мисля че имам фимоза, очертава ми се мехур като пикая и ми е невъзможно да го заголя докрай..... но вчера докато си вършех работата, беше ми влажен и някак ми беше лесно да го заголя, натиснах по силно и ми се оголи докрай само от дясната страна... от лявата страна имам нещо като "израстък", който започва от върха и не ми позволява да го забеля докрай ... на капак на всичко ми е много чувствителен. Смятате ли че е нещо много сериозно :(:(:(:(
Здр! Аз имах същия проблем.Късо гемче+фимоза, сега на 04.06 правя 1 година от операцията(пълно обрязване).Няма нищо страшно,отиди при някой хирург,уролог или андролог, за да се оперираш. Недей отлага, от само себе си няма как да се оправи, трябва външна намеса,защото вече си напълно полово развит.

a3rll
05-30-2010, 16:59
Аз съм момче на 17 години. Пенисът ми не е като нормалните. се едно препуциума е закрепен дирекно за главичката. Като еректира в дадени моменти боли Sad . Също така като еректира главичката не се заголва сама ами трябва на ръка, но стига само зад ръба на главичката, след това боли . Също така знам че като малък съм опериран от вродена фимоза или там как се казва. Писах на баткодки преди седмица две но не отговаря

punto6940
05-30-2010, 19:54
Аз съм момче на 17 години. Пенисът ми не е като нормалните. се едно препуциума е закрепен дирекно за главичката. Като еректира в дадени моменти боли Sad . Също така като еректира главичката не се заголва сама ами трябва на ръка, но стига само зад ръба на главичката, след това боли . Също така знам че като малък съм опериран от вродена фимоза или там как се казва. Писах на баткодки преди седмица две но не отговаря


Според мене ходи да ти махнат гемчето, и мисля че няма да имаш проблеми!
Ако греша, поправетеме! :-x

georgi12
05-31-2010, 13:48
Ако не ти е късо гемчето нямаш проблем.
А за това , че кожичката при ерекция стига зад ръба на главичката - както казва баткодоки - с повечко тренировка ще се оправи .
И аз на 15 като бях стигаше само зад ръба на главичката .
Това , че при ерекция не се заголва сам не е проблем .
Само не разбрах това - Все едно препуциума е закрепен директно за главичката .
Всъщност анатомично той е закрепен за главичката или по-скоро тя е закрепена за него .
Моля те уточни какво искаш да кажеш с това .

nutrition
06-01-2010, 18:31
Днеска трябваше да отида на преглед, ама нещо съм болен и цял ден спах. Утре съм на работа и т.н., какво ще стане ако не отида.
Чувствам се добре, малкия другар и той така - изглежда и добре.
? :-o

ssaassaa
06-02-2010, 09:35
георги я кажи с какъв сапун да се къпа и по-точно с какво да измивам хубаво главичката.Бях чул че с обикновен сапун не става...

georgi12
06-02-2010, 15:22
Аз не използвам специален сапун .Ти си вземи бебшки .
И да те питам -не е ли гадно , като половината главичка ти е навън ?

nutrition - какъв беше точно твоят случай ?

tupanara
06-03-2010, 18:07
значи аз съм опериран вече но ми се струва че ми е малак и нерасте аз съм на 14 преди 2 години ми го правеха и нямам кожа по главичката значи е тази с Ф. Забравих я как се казва , нещо да ми кажете за това че неми расте 6 см ми е от как се помня .... :@

xavi
06-03-2010, 18:53
значи аз съм опериран вече но ми се струва че ми е малак и нерасте аз съм на 14 преди 2 години ми го правеха и нямам кожа по главичката значи е тази с Ф. Забравих я как се казва , нещо да ми кажете за това че неми расте 6 см ми е от как се помня .... :@
Значи си бил обрязан 12-годишен, а "тази с Ф" се нарича ФИМОЗА.Няма смисъл да се притесняваш и да се комплексираш от нищо! Ти си в процес на ръстеж,предстои да претърпиш мн промени във физиологично отношение! Има време пишока ще порастне!Главата горе и смело напред! :)

nutrition
06-04-2010, 21:05
nutrition - какъв беше точно твоят случай ?

пълно обрязване

punto6940
06-04-2010, 23:41
nutrition- при тебе оттока изчезна ли, при мене кожата под гемчето седи некакси набъбнала и мисля, че няма да спадне това, и тея дни ще требва да ида до доктора да видим що ще правим!

nutrition
06-05-2010, 08:30
punto60
пръстена около главичката седи малко удебелен. Но оттока, който имах преди, мисля че го няма вече. В понеделник няма да съм на работа и ще отида при него. А ти не се колебай и ако имаш време отивай.

fencheto12
06-06-2010, 19:16
Някой знае ли колко пари е прегледа при уролог ориентировъчно

carburator
06-08-2010, 21:49
Здравейте, пичове. Налага ми се и на мен да се обрежа и ме вълнуват някои въпроси:
на първо място, колко отнема възстановяването т.е. след колко време ще мога да правя секс (ориентировъчно, знам че е различно при всеки)
също така, горе долу колко време трябва да си стоя вкъщи...
и на последно място, не толкова важен въпрос но все пак - по-малък ли изглежда след обрязването.
Мерси предварително.

punto6940
06-08-2010, 23:01
fen4eto12- прегледа е някъде 20-25лв поне в Благоевград :-D
carburator- за да правиш секс, трябва да изчакаш минимум месец, желателно е поне 2-3 дена да я караш по-спокойно, но това зависи и от докторите(не знам, но аз след операцията едвам се движех, а един приятел го бяха оприрали в София и на вечерта си се прибра без проблеми!)
Ще изглежда по-голям, защото задния ръб на главичката е оголен!

SK0RP10N
06-10-2010, 21:41
punto6940, как така едва си се движел бе ?
Аз 2 часа след операцията си събрах партакешите и си тръгнах за вкъщи, като си ходех пеша (т.е. стигнах пеша до такси някъде около болницата, все едно нищо не бе станало).
И бях с пълна упойка - пропофол венозна система

punto6940
06-10-2010, 23:50
И при мене беше пълна упойка, с красиво събуждане от страна на сестрите(изстресоха ме като чувал с картофи на леглото), до 1 час след операцията не можех да си намера место на леглото от болка. След това ми биха течен аналгин и оле, мале се търпеше. Малко се поуспокоиха нещата и почна некво кръвотечение, дойде доктора и пристегна там 1 конец и кръвта спря.
В 6 часа същия ден ме изписаха, едвам станах от леглото и по пътя за вкъщи, в колата усещах всяка неравност по пътя!

SK0RP10N
06-11-2010, 08:26
Кофти работа, при мен всичко мина като по вода, което е странно, имайки в предвид моя лош късмет.
Когато се събудих, нямах никакви болки, а усещах само леко затопляне по оная си работа, която бе бинтована като египетска мумия.
Само първоначално като ходех, ми бе трудно да пазя равновесие и движенията ми бяха леко сковани, но това отшумя бързо.
Преди да ме пусне на 100% упойката, се чувствах като добре подпийнал (без гадене, само приятните ефекти).
Как са ме преместили от операционната на носилката (която е като легло с колела), с моите 75кг, не знам.
Сигурно следващата операция в операционната е била назначена да оперират тоя, който ме е местил, от херния.

georgi12
06-11-2010, 18:16
Като чета за тея пълни упойки направо настръхвам.моята беше локална .15 минути след операцията си тръгнах .

mgmg9966
06-11-2010, 23:43
Здравейте. Аз имам фимоза от малък. проблемът ту се влошаваше, ту се намираше някаков успокоение отвреме навреме. Както и да е, в крайна сметка почнах да се мажа и разтягам с бетаматезон и след 10-15 дни нещата вървяха много надобре с доста голям прогрес в забелването, но изведнъж за около 48 часа нещо се случи, предполагам някакво възпаление, имаше зачервяване и пръстенът се сви обратно много бързо, като положението е значително по зле отпреди. Не мога да се занимавам повече с тези кремове и да си разтягам инструмента и реших че е крайно време да отида на лекар и проблемът да бъде радикално решен. Естествено, след леко болезнен и много некомфортен от психологическа гледна точка преглед, лекарят каза че трябва да ме обрежат. Вече съм се примирил с тази мисъл и всъщност се радвам, че ще си реша веднъж завинаги този отвратителен дефект. В темата е изписана много информация за периода на възтановяване. Аз обаче бих желал някои да ми разясни как протича операцията и как се слага упойката. Аз съм доста страхлив в такита ситуации и направо се побърквам. На всяка цена отказвам пълна упойка, четох за спиналната, но там също ми се струва някакъв ужас да не си усещаш долната част на тялото и да ти бият упойката в гръбначния стълб. Лекарят ми каза, че може да ме обрежат с местна упойка, която се биела в самия член и общо взето не би трябвало да боли и да се усеща нещо. Моля, който е минал по този път с този вид упойка, да ми разясни как се случват нещата. Боли ли при самото слагане, колко време държи, усеща ли се някаква болка изобщо или не и т.н. Освен това четох, че след операцията може да използвам спрейовете за задържане на ерекцията за да намалявам чувствителноста на главичката. Като опитен член в клуба на незабелващтите се, съм много добре запознат със въпросната свръхчувстителност на пениса и съм сигурен, че ако не се пръскам и не взимам мерки, ще се побъркам през първите дни и няма да мога да върша нищо. От друга страна пък ми се вижда пълен абсурд постоянно да си пръскам спрей в гащите като ненормален :) та може да ме посъветвате и в тази насока.

georgi12
06-12-2010, 13:19
Упойката , която ми поставиха беше точно такава , която визираш -локална .Една в пениса и една в самата главичка .
Болката е малка и много особена .По-скоро е като леко ужилване.Иглите са много тънки , което позволява да бъде безболезнено.Упойката отпуска след няколко часа .
След неяима малка болка , която не е силна а тъпа . В първите дни носи превръзка , докато главичката свикне . За около месец ще се обезчувстви.
След операцията не са ти нужни спрейове .Ще видиш , че ерекцията ти ще е много по-продължителна .
Надявам се да си избрал какво обрязване да бъде - пълно или частично .
Ако ти е все тая - избери пълното.

mgmg9966
06-12-2010, 15:02
мерси за отговора. за спрейовете имах предвид да ги ползвам за да намая чувствителноста на главичката при триенето в гащите, защото се опасявам, че ще ми е голям проблем в началото :?

georgi12
06-12-2010, 16:13
Докато трае възстановителният период и по-сокро докато се затворят напълно раните ерекцията е нежелана , тъй като е леко болезнена .а и не е добре да я има , защото се получава напрежение и среза се отваря наново , дори се стига и до скъсване на конците .
За чувствителността - ще му правиш чалма , като излизаш , като спиш в началото махай чалмата , но спи с бельо . След като заздравеят раните спи без бельо , когато си в къщи не слагай превръзка , като излизаш слагай .Постепенно намалявай носенето на превръзка и до 20-30 дни чувствителността ще е ок.

mgmg9966
06-13-2010, 00:25
благодаря жоре. тази седмица ще гледам да си уредя операцията и дано не се паникъосам докато ми я правят... :)

SK0RP10N
06-13-2010, 07:04
Споко бе, мен ме оперираха с пълна и за яд на много хора, още съм на този свят.
На мен малко ми бе напрегнато като започна операцията, но от 5 двишвания на райски газ, отнесох плувката.
После, като ссе събудих, нямаше никаква болка, както и часове по-късно - също.
Превръзката си я свалих още първата нощ, докато съм спал (т.е. на сън).
на следващия ден е малко странно чувството, все едно усещаш леко парване по главичката, когато се добре по-силно до бельото, но не е нещо страшно.
Аз на 3тия ден след операцията си ударих първата чекия

mgmg9966
06-13-2010, 11:23
а фактът, че допреди броени дни съм го мазал здраво с бетаметазонови кремове, дали ще е проблем за самата операция. мен не ми казаха нищо затова, ама то лекарят не е от приказливите така и така..... .

snoopy123
06-13-2010, 16:48
Здравейте. От 1 година горе долу следя темата и благодарение на нея установих, че имам фимоза. Престраших се, казах на наще, взех си направление и отидох на уролог ( кйто ми постави диагноза фимоза - каза, че има 2 решения - едното е обрязване, а другото някво мазило, което уж щяло да помогне ( контрактубекс ). Аз, естествено, предпочетох мазилото и ето ме година по-късно без никакво подобрение. Сега съм се решил на операция и всичките ми въпроси са към тези с частично обрязване - като за начало препоръки за уролог, хирург и болница в София. Благодаря ви предварително.

ПС на 18 съм.

mikity_sladky
06-13-2010, 22:47
Контрактубекса е за зарастване на рани(белези по точно),следоперативни козметични белези,изгаряния,нараняван ия...
Как може да ти го изпише,за да ти се оправи Фимозата? :shock:
На мен ми го предписаха,след пълното обрязване за да се махнат белези и да зарастнат по добре раните.Макар,че според мене не върши работа.. :? .
Малкия не зарастна благодарение на него... :D

georgi12
06-14-2010, 08:47
Здравейте. От 1 година горе долу следя темата и благодарение на нея установих, че имам фимоза. Престраших се, казах на наще, взех си направление и отидох на уролог ( кйто ми постави диагноза фимоза - каза, че има 2 решения - едното е обрязване, а другото някво мазило, което уж щяло да помогне ( контрактубекс ). Аз, естествено, предпочетох мазилото и ето ме година по-късно без никакво подобрение. Сега съм се решил на операция и всичките ми въпроси са към тези с частично обрязване - като за начало препоръки за уролог, хирург и болница в София. Благодаря ви предварително.

ПС на 18 съм.
Малко по- нагоре участник е написал какъв е ефекта от мазилата.

mgmg9966
06-14-2010, 10:21
утре ще ме обрязват.. така се оказа :-D
тази седмица имам няколко ангажимента и освен това трябваше да излизам малко по заведения, та мисълта ми е - според вас колко време след операцията ще бъда в състояние спокойно да си изляза от нас и да си ходя? смисъл ако утре сутринта ме оперират, вечерта дали ще бъда в състояние да се виждам с хора и да съм извън нас, или ще е прекалено тежко положението.. :?

georgi12
06-15-2010, 12:04
Въздържай се няколко дни от ходене напред -назад.

SK0RP10N
06-15-2010, 14:32
Ако операцията ти е направена качествено, както при мен, 4 часа след операцията (с цел да ти е изчезнало действието от упойката) можеш да вървиш и тичаш, колкото поискаш, без проблеми :)

kefchoyy
06-15-2010, 15:29
Хора аз съм с частична фимоза лекарят ми каза да си сваря тетра и да го потопя в тетрата и постепенно да го забелвам с бебешки клечки за уши ... надявам се да помогне от малък съм така ...

SpeedRacer
06-17-2010, 18:30
Привет :) От доста време не бях влизал :) Вече дори забравих кога ме оперираха , но минаха 4-5 месеца от тогава и положението е доста добро , но кофтито е , че още имам по-голяма чувствителност от необходимото :) Примерно като го мушна под душа и струята го бие директно и ми е некомфортно , но се справям :) Ако някой има идея да го тръкна със шкурка или нещо по добро , да пише :)

mgmg9966
06-19-2010, 17:13
пръскал ли сиго с лидокаинов спрей? хора мен ме обрязха във вторник още преди 4 дни. пложението беше много на зле в началото в момента леко съм почнал да се оправям но оше имам проблеми и съм с превръзка и тн. значи проблемът при мен се оказа явно упойката която избрах. аз исках с местна тъй като ми беше обещано че боли само самото слагане. в последствие обаче сео каза че направо си усещам част от рязането там долу и така операцията мина много нервно и явно не ме зашиха добре. след операцията не спрях да кървя сериозно около 10-12 часа и накрая спешно извикаха отново лекаря и като махнахме превръзката беше някакъв ужас. не бяха зашили добре някакъв кръвоносен съд и целият ми член беше напомпан с кръв и беше дебел сигурно 3 пъти повече отколкот о по време на ерекция а болката беше неописуема и вече бях изтекъл с поне половин литър кръв за цялото това време.. свикаха спешно екип и ме оперираха отново вечерта. този път с пълна упойка което беше поредния голям ужас за мен. слава богу втората операция е коригирала нещата според лекарите и така от вторник вечер вече 4 денонощия се стабилизирам. първоначално имах силна болка при уриниране и течеше повечко кръв. вече кръвта е малко , макар че все оше прокървявам отвреме навреме и ходя с преръзката, която поливам през 1 час с риванол за дезинфекция. цветът на члена също се подобри съшествено така че напрактика при мен остават нерешени 2 проблема. кога ще спре изцяло кървенето и ше се затворят раните, надявам се да стане до няколко дни защото все още имам болки и пощипвания , а и ми писна от тези превързвания. вторият много по-голя проблем за мен е чувствителноста на главичката. моля ви дайте ми някакъв съвет, или поне някакво успокоение за колко време ще се намали тази чувствителност. не съм ходил много с дреих, но едвам си слагам нещото в гащите и то го навивам в марли и го пръскам здраво с лидокаин за обезболяване и пак е леко некомфортно. наистина се побърквам. възстановяването върви горе долу добре според мен а и според доктора , но нямам идея как ще изляза следващата седмица от нас с тази свръхчувствителност. дано не наплаша с горенаписаното хората, които са решили да се обрязват. надявам се, че всичко ше си дойде мн бързо на мястото и ще съм доволен от 'новия' ми пенис, но наистина не е толкова лесна тази манипулация и възстановяването, както бях прочел по форуми и други места. може би аз не съм имал късмет , не знам.. ще се радвам много на някаква подкрепа защото засега само в нас си стоя. дори не мога да се обръщам спокойно в леглото без да ме заболи от чувствителноста. чао засега :lol:

mgmg9966
06-19-2010, 17:23
та в тази връзка не е зле да питам спийдрейсър или другите, за какво време горе долу мога да очаквам чувсвителноста да намалее дотолкова , доколкото да ми позволява свободно да си го слагам в гащите и да не ходя като разчекнат, както правя в момента.. :)

SK0RP10N
06-19-2010, 18:05
предполагам за рамките на седмица ще можеш
Аз още от първия ден си ходех нормално о.О
Аз ли съм машина, вие ли сте вся накакви кекави, не знам, но всичките случаи, които чета са, че не можели да ходят след операцията, че адски болки, кървене, свръхчувствителност и т.н.
Много сте изнежени :)

mgmg9966
06-19-2010, 19:25
ми не знам сигурно заради това че два пъти ме рязаха.. в началото си имаше доста кръв. днес, 4 дни след операцията, беше всъщност първия ден в който (почти) нямаше никакво кървене. иска ми се това да отмине по бързо и да забрявя. от 1 седмица не живея нормално заради тази глупост. не мога и да се наспя хубаво. ерекциите са болезнени и крият риск от прокървяване, което всъщност ми се случи на 2рата вечер... и сънувам само еротични сънища, в разгара на която се събуждам с изхръкнали очи и почвам да дишам тежко и да се опитам малко да си контролирам мислите, та да спадне :D според мен си заслужих прекалено много новия пенис, така че дано следващите дни да се подобря значително, че вече почвам да забравям какво е да си ходи човек нормално, без да му мисли :)

georgi12
06-19-2010, 19:50
предполагам за рамките на седмица ще можеш
Аз още от първия ден си ходех нормално о.О
Аз ли съм машина, вие ли сте вся накакви кекави, не знам, но всичките случаи, които чета са, че не можели да ходят след операцията, че адски болки, кървене, свръхчувствителност и т.н.
Много сте изнежени :)
Ако преди операцията не си подксачал и не си мислел , че едва ли не ще те убият , както , че няма да има и никакви проблеми по време на възстановяването - може би за това си се справил добре .
Аз също не съм подскачал , не съм си мислел , че ще стане лошо и за това като теб бях ок , сизключение на една раничка от превръзката , която доста ме поизмъчи , но тя беше на 3 см от среза и не може да се третира като нещо , което е от самата операция.
Самоконтролът и самовнушението са много силни медикаменти .
За болките използвах Хомеопатия -нещо като народна медицина и болки не е имало.
Превръзката свалих на втория ден .

Unabomber
06-19-2010, 20:20
Пичове някой навит ли е да прати снимка на оная си работа преди и след обрязването (или поне след). Аз мисля да си направя пълно обрязване, не по медицински причини, а просто искам. Ако никой не се навие поне да даде линк към снимки, преди/след обрязване :)

batkodoki
06-19-2010, 20:47
ВЪЗРАСТ?!

предполагам, че както мнозина и ти просто не си имал желанието и/или мотивацията да прочетеш внимателно и системно нишката на ЦЯЛАТА Тема...алтернативната хипотеза е да си самонадеян глупчо живеещ с илюзорното убеждение, че САМ може да се справи с проблема Фимоза. крайният резултат е крайно неприятната ситуация, която се е получила при теб!
нека се опитаме бегло да проследим последователността от причинно-следствени връзки довели до стряскащата ситуация в която си изпаднал:


Здравейте. Аз имам фимоза от малък. проблемът ту се влошаваше, ту се намираше някаков успокоение отвреме навреме. Както и да е, в крайна сметка почнах да се мажа и разтягам с бетаматезон и след 10-15 дни нещата вървяха много надобре с доста голям прогрес в забелването, но изведнъж за около 48 часа нещо се случи, предполагам някакво възпаление, имаше зачервяване и пръстенът се сви обратно много бързо, като положението е значително по зле отпреди. Не мога да се занимавам повече с тези кремове и да си разтягам инструмента и реших че е крайно време да отида на лекар и проблемът да бъде радикално решен. Естествено, след леко болезнен и много некомфортен от психологическа гледна точка преглед, лекарят каза че трябва да ме обрежат. Вече съм се примирил с тази мисъл и всъщност се радвам, че ще си реша веднъж завинаги този отвратителен дефект. В темата е изписана много информация за периода на възтановяване. Аз обаче бих желал някои да ми разясни как протича операцията и как се слага упойката. Аз съм доста страхлив в такита ситуации и направо се побърквам. На всяка цена отказвам пълна упойка, четох за спиналната, но там също ми се струва някакъв ужас да не си усещаш долната част на тялото и да ти бият упойката в гръбначния стълб. Лекарят ми каза, че може да ме обрежат с местна упойка, която се биела в самия член и общо взето не би трябвало да боли и да се усеща нещо. Моля, който е минал по този път с този вид упойка, да ми разясни как се случват нещата. Боли ли при самото слагане, колко време държи, усеща ли се някаква болка изобщо или не и т.н. Освен това четох, че след операцията може да използвам спрейовете за задържане на ерекцията за да намалявам чувствителноста на главичката. Като опитен член в клуба на незабелващтите се, съм много добре запознат със въпросната свръхчувстителност на пениса и съм сигурен, че ако не се пръскам и не взимам мерки, ще се побъркам през първите дни и няма да мога да върша нищо. От друга страна пък ми се вижда пълен абсурд постоянно да си пръскам спрей в гащите като ненормален :) та може да ме посъветвате и в тази насока.

първото, което се набива на очи, че не е посочена ВЪЗРАСТ, нито дали изобщо квалифициран спец те е гледал "на живо", не е ясно кой кога и по какъв повод е поставил диагноза Фимоза - но всичко това е простимо и обяснимо.
необяснимо е лекотата с която си подходил самолекувайки се с бетаметазоново-съдържащи мазила!
в нишката на Темата е казано почти всичко за тях: обяснено е че те имат своето място, най-вече при полово НЕзрели момчета, със съмнителен успех при съзряващи и с почти никакъв при зрели полово индивиди, като употребата му винаги се предписва след много ПРЕЦИЗНА преценка на съотношението "риск-полза"!
и пак някъде в нишката на Темата е обяснено, че всеки грамотен спец с достатъчно опит е наясно с един основен постулат: ако за всички останали лекарствени средства страничните ефекти са ВЕРОЯТНИ (но не задължителни!), то при лечение с препарати от Кортизоловият ред страничните ефекти ТРЯБВА да се очакват като ЗАДЪЛЖИТЕЛНА проява на действието на глюкортикоидните хормони, понеже няма система, орган или клетка нечувствителна към тяхното физиологично действие.
(в скоба: някъде трябва да е обяснено, че откриването и прилагането на кортикостероидите е велико достояние на Човечеството, сравнимо ако не и по-голямо от това на антибиотиците...)
пак някъде Там е обяснено, че всяка употреба на кортикостероиди по правило дава незабавно драматично добър ефект на подобрение в началото, което е лесно обяснимо ако се познава механиката на физиологично ниво на този клас препарати. част от задължителните им физиологични ефекти е рязкото подтискане на имунните реакции на место или системно равнище.

от прочетеното мога да изградя следната до тук причинно-следствена връзка:

налице е Фимоза => бетаметазон локално (за неясен период от време и дозировка) => ефекта на драматично подобрение => задулжителният ефект на срив, понеже локалният имунитет е подтиснат и с нищо не е осигурен "чадър" срещу евентуални нашественици = > или нашествие на външен аген (секс или друго) или свръхколонизация от нормално живеещата по тялото флора => системата реагира по единственият достъпен за нея начи към оня момент - ограничава откриването на лигавицата на гланса чрез фимозообразен пръстен.

дотук вкратце това е повърхностното описание какво се е случило преди следващата фаза. тук е важно да запомним, че прехождаме в нея с два важни факта: 1/ употреба на бетаметазон за неясно по продължителност време и дозировка, на неясен по възраст и стаус пациент.
и
2/ сме на стадия, когато въпреки употребата на бетаметазон локално, пак локално имаме тъканна реакция на преодоляване инхибиращата роля на кортикостероидите и създаване да защитен механизъм за достъп до лигавижата на гланса от механичен тип.
т.е. налице е тъканна имунна реакция на "нещо", която преодолява "бента" издигнат пред имунн система.

на практика във всички случаи сме пред катастрофа на локално ниво и респондента избира да разреши проблема по възможно най-драматичният начин, поемайки - не зам защо - непомерни рискове!

ето какво се случва:


пръскал ли сиго с лидокаинов спрей? хора мен ме обрязха във вторник още преди 4 дни. пложението беше много на зле в началото в момента леко съм почнал да се оправям но оше имам проблеми и съм с превръзка и тн. значи проблемът при мен се оказа явно упойката която избрах. аз исках с местна тъй като ми беше обещано че боли само самото слагане. в последствие обаче сео каза че направо си усещам част от рязането там долу и така операцията мина много нервно и явно не ме зашиха добре. след операцията не спрях да кървя сериозно около 10-12 часа и накрая спешно извикаха отново лекаря и като махнахме превръзката беше някакъв ужас. не бяха зашили добре някакъв кръвоносен съд и целият ми член беше напомпан с кръв и беше дебел сигурно 3 пъти повече отколкот о по време на ерекция а болката беше неописуема и вече бях изтекъл с поне половин литър кръв за цялото това време.. свикаха спешно екип и ме оперираха отново вечерта. този път с пълна упойка което беше поредния голям ужас за мен. слава богу втората операция е коригирала нещата според лекарите и така от вторник вечер вече 4 денонощия се стабилизирам. първоначално имах силна болка при уриниране и течеше повечко кръв. вече кръвта е малко , макар че все оше прокървявам отвреме навреме и ходя с преръзката, която поливам през 1 час с риванол за дезинфекция. цветът на члена също се подобри съшествено така че напрактика при мен остават нерешени 2 проблема. кога ще спре изцяло кървенето и ше се затворят раните, надявам се да стане до няколко дни защото все още имам болки и пощипвания , а и ми писна от тези превързвания. вторият много по-голя проблем за мен е чувствителноста на главичката. моля ви дайте ми някакъв съвет, или поне някакво успокоение за колко време ще се намали тази чувствителност. не съм ходил много с дреих, но едвам си слагам нещото в гащите и то го навивам в марли и го пръскам здраво с лидокаин за обезболяване и пак е леко некомфортно. наистина се побърквам. възстановяването върви горе долу добре според мен а и според доктора , но нямам идея как ще изляза следващата седмица от нас с тази свръхчувствителност. дано не наплаша с горенаписаното хората, които са решили да се обрязват. надявам се, че всичко ше си дойде мн бързо на мястото и ще съм доволен от 'новия' ми пенис, но наистина не е толкова лесна тази манипулация и възстановяването, както бях прочел по форуми и други места. може би аз не съм имал късмет , не знам.. ще се радвам много на някаква подкрепа защото засега само в нас си стоя. дори не мога да се обръщам спокойно в леглото без да ме заболи от чувствителноста. чао засега :lol:

а се е случило нещо просто и ясно на всеки, който би имал желанието да прочете ЦЯЛАТА нишка на Темата ВНИМАТЕЛНО!

вече е било начлично възпаление, подостро, не манифестирано, маскирано от инхибиращата роля на бетаметазона => местната упойка е нямало как да сработи: та нали средата и биохимията на клетките е вече била променена не в полза на очакваното?! =>

(малка скоба: оня откачалник колегата д-р Хаус, който без съмнение е само филмов образ опира цялото си амплоа на фраза безусловно вярна - "пациентите ВИНАГИ лъжат!" - хиперболизирано това твърдение носи печалби на компанията сътворила Хаус, което не променя факта, че за жалост това е И самата истина, поне според моят няколко десетки годишен опит!!!)

=> не зная кой какво не е бил зашил при първичната операция, но зная, че кортикостероидите поддържат периферната реактивност към ендогенните вазоконстриктрни амини - катехоламините. и така е било предполагам. при отказа обаче от външното приемане се е получил срив в прага на чувствителност. който е нараснал до безкрайност на локално равнище. от там и стряскащият вътрешен кръвоизлив променил дори геометрията на пениса!
АБСУРДНО Е В ТАКАВА СИТУАЦИЯ ДА СЕ ЧАКА ЧАСОВЕ„ ДЕНОНОЩИЕ, КОНСУЛТИ и тути кванти дивотии - ревизията се прави веднага, от грамотен съдов хирург!!!!
(това в идеалният случай, когато не сме лъгали оператора за нищо - което просто не се случва!)

стана мн дълго и телеграфно ще се ориентирам към приключване:

- кога ще изчезне свръхчувствителността: ДО когато ползваш локален анестетик било то спрей, пяна, маз - НЯМА да изчене! напротив, ще става все по зле след всяка доза. интервала на анестезията ще се смалява и обратно - при всяко отшумяване на "упойката" - сетивността ще е повишена.

не е това пътя!
пътят за безпроблемен преход от НЕобрязан към ОБрязан е подробно споделен в нишката на Темата: бани със Смрадлика (след проба за чувствителност и ако няма лекарска забрана за това!), плавен и бърз преход от със кум БЕЗ защитни марлички по гланса, меки "галещи" памучни гащета със или без ликра, подстригване но не бръснене на космената покривка около пениса......

толкова,
но наистина си най-симптоматичният казус описан тук и касаещ потребата на бетаметазон!
ще се радвам да продължиш да споделяш, с каквото можем ще помагаме и ние!

поздрави! :)

mgmg9966
06-19-2010, 23:44
на 20 години съм. благодаря много за дългия отговор. ще се опитам да пиша отвреме навреме какво точно ми се случва в процеса на заздравяване. темата съм я започнал, но е много дълга и едва ли ще успея да мина дори половината. АКо може някой да ми постне линк как точно се правят въпросните бани със смрадлика ? Все оше не са ми заздравяли раните от операцията и съм с превръзка , така че мисля още няколко дни да си ходя с марлите като излзиам навън, защото и без друго още ме боли, щипе, боцка и каквото още се сетите... :o

punto6940
06-20-2010, 05:48
Купуваш си смрадлика от аптеката, отзад на гърба си пише как да се приготви, но да поясня, защото въпреки това е питано!
Аз го правих така, оставям да зъври за 5-10мин водата(200-300г), слагам 2 супени лъжици от смрадликата и оставам да седи 30мин докато изстине разствора, след това прецеждам през цедка и отгоре марля и държиш пишката 10мин. Това се прави 2-3 в дена! Това е от мене, ако имаш още въпроси питай!

SK0RP10N
06-20-2010, 08:20
предполагам за рамките на седмица ще можеш
Аз още от първия ден си ходех нормално о.О
Аз ли съм машина, вие ли сте вся накакви кекави, не знам, но всичките случаи, които чета са, че не можели да ходят след операцията, че адски болки, кървене, свръхчувствителност и т.н.
Много сте изнежени :)
Ако преди операцията не си подксачал и не си мислел , че едва ли не ще те убият , както , че няма да има и никакви проблеми по време на възстановяването - може би за това си се справил добре .
Аз също не съм подскачал , не съм си мислел , че ще стане лошо и за това като теб бях ок , сизключение на една раничка от превръзката , която доста ме поизмъчи , но тя беше на 3 см от среза и не може да се третира като нещо , което е от самата операция.
Самоконтролът и самовнушението са много силни медикаменти .
За болките използвах Хомеопатия -нещо като народна медицина и болки не е имало.
Превръзката свалих на втория ден .

Може би фактът, че съм се насочил към следване на медицина (сега завършвам 11 клас), от което следва, че съм запознат с процедурите в доста по-добра степен от останалите, ми е помогнал психически.
Аз като отивах към операционната бях ухилен до уши (без майтап), като си казвах "Аз имам проблем и трябва да го реша.след по-малко от час всичко ще е наред, лекарите си знаят работата."
Аз като легнах на операционната маса, почнах да си приказвам с екипа "това какво е, а онова, пък трето" :)
Бях леко напрегнат, защото ме изненадаха с факта, че ще минат на обща анестезия, вместо местна, както се очакваше в началото, но не се страхувах :)

Разказаха ми как след като съм се събудил съм им викал "е, ще ви *ба п*тката майна, дайте ми ракия, водка, ром или бира, че умирам от жажда", защото 12 часа вече не бях пил вода

mgmg9966
06-20-2010, 14:22
и аз кандидатствах медицина преди няколко години и съм от лекарско семейство, но бях уплашен до смърт преди втората операция. за първата бях горе долу подготвен до моммента, в който се оказа че от местната упойка всъщност си усещам как ме режат. по-горе баткодоки е обяснил защо навярно се е получило така при мен. и пак всичко понесох без супер стрес, но следващите 12 часа ме изкараха от равновесие. преди втората операция бях загубил напълно чувствителност в члена, беше изцяло синя главата и напомпан с кръв и сменях марлите през 3 минути буквално, защото се напояваха толкова бързо. лекарите също погледнаха леко шокирано, когато ми го видяха и след няколко неуспешни опита да ме успокоят бях решил, че едва ли не ще ми го отрежат накрая ако нещата се объркат и изпаднах съответно в пълна истерия. не пожелавам на никого да преживее тази уж рутинна процедура по начина , по който аз я преживях. днес ми е пети ден след операцията. вече няма никакво кръвотечение, болката докато ходя с превръзката е доста по-малка, да се надяваме че раните зарастват добре. главичката обаче си е супер чувстителна и довечера ще се мокрят марли пак усещам това.. :) поне на цвят вече повече го докарва. силно се надявам да се оправя максимално бързо. даже съм щракнал тук там някои снимки и може да ги кача тук след 2-3 седмици, когато напълно приключа с въпроса, за да могат хората да видят как изглежда с превръзка, после без и тн. това е засега от мен. имам един въпрос към баткодоки обаче - дали е приемливо според него да се пръскам с неомицинов спрей за избягване на възпаление. аз съм на аугментин, предписан ми от лекаря, като от болницата си взех и лидокаина и неомициновия спрей и не са ми забранили да ги ползвам, макар че не са ме и задължавали. вчера и днес сутринта имах леко парене от уринирането,което като че ли не бе толкова ясно изразено преди това и се плаша да не би да тръгва някакво възпаление, защото това вече би било тотален удар за мен. айде мерси и доскоро

ro6lio
06-20-2010, 14:56
здравейте
когато не съм в ерекция забелвам главичката но леко трудно(за първи път го напавих днес защото си мислех че е нормлано да не мога... на 17 съм)кожичката застнаа малко върху пръстенчето но за 30 сек я върнх някаде
когато съм в ерекция немога главата е твърде голяма имам чувството че ще скъсам кожата ако дръпна по силно
това значи ли че имам фимоза?

както казах днес за пръв път опитах понеже си мислих че е нормално..

SK0RP10N
06-20-2010, 22:00
Имаш наченки на фимоза, издърпвай кожата по-често (всеки ден го упражнявай това), зада не стигнеш до операцията.
Ама и толкова да не си информиран за собствения си полов орган...

mgmg9966
06-21-2010, 05:52
днес ми е ден 6ти след операцията. след малко отивам на предлег да ме види лекаря. кървенето отдавна е в историята, болезнените усещания от самата операция също отслабват все повече. остават 2 проблема - първо срвъхчувствителната главичка, с която едвам едвам се оправям и излизането навън е огромно предизвикателство, дори когато съм го обгърнал както трябва. вторият проблем са нощните ерекции. не мога да изкарам и 1 час сън без прекъсване. на всяка 20та минута се събуждам със силна ерекция, която опъва шевовете и болката е доста неприятна. за разлика от първите вечери, ерекцията ми вече е стопроцентова, не е частична, и освен това се овладява много трудно, като са ми нужни сигурно 5 минути за да изляза от нея в някои от случайте.. както и да е. аз лично бих избрал да ми е надървен нонстоп, но да не ме боли от триенето. айде на преглед... :? :? :shock:

georgi12
06-21-2010, 10:11
Пич , извинявай , че питам , ама защо си чакал да станеш на 20 за да се оттървеш от този проблем ?Още повече , че си от лекарско семейство.Извини ме , но е нормално ,като човек стане на 13 и започнат ерекциите и пишлето не иска да се покаже да разбере , че нещо не е наред.

ro6lio
06-21-2010, 12:33
георги какво ще кажеш за моя проблем ? струва ми се че все по лесно започвам да обелвам главичката но все още нестава от самосебе си обелването
дали ще мине или операция? утре мисля да ида при личния лекар да видим какво ще каже (на 17 съм)

mgmg9966
06-21-2010, 16:03
Пич , извинявай , че питам , ама защо си чакал да станеш на 20 за да се оттървеш от този проблем ?Още повече , че си от лекарско семейство.Извини ме , но е нормално ,като човек стане на 13 и започнат ерекциите и пишлето не иска да се покаже да разбере , че нещо не е наред.

проблемът беше различно проявен през годините. аз таих до последния момент надежда, че нещата някак си ще минат без обрязването. може да съм от лекарско семейство, но съм страхлив на такива теми и тази седмица беше доста голям ужас за мен. в крайна сметка , след като нещата през последната година две доста се влошиха , вместо да се подобрят, пробвах като поселден вариант бетаметазон и в крайна сметка реших , че искам да ме обрежат. Доста смелост се искаше да събера за да се навия да споделя на всички около мен за тези мои проблеми и да ги решавам по начин, от който ме е страх изключително много. И за капак на всичко вместо да мине относително спокойно, процедурата мина с усложнения и едно особено неприятно начало на възтановителния период. Прав си че е трябвало по рано да реша проблема, затова съветвам и всички останали, които са по малки от мен, въобще да не го отлагат и да не се замислят. Аз съзрях полово и както още се сетиш сравнително късно. На 13 години ми е било малко рано да го мисля , но определено преди 4-5 години можеше да го направя. Така и така органът вече е бил доста нараснал и кръвоснабден и не съм сигурен, че всичко щеше да е задължително много по-гладко отсега. Проблемът е единствено за мен, че се мъчих с този проблем повече време от живота си, но се надявам че сега всичко ще се оправи.

Днес бях на преглед. Лекарят каза, че всичко е много по-добре. Не ме беше виждал през уикенда. Кофтито се получи, че малко прокървях при смяната на превръзката. Обилно го поляхме с кислородна вода, но тази превръзка залепва много здраво точно в проблемните зони, кадето са правени шевовете. Имам едно местенце под главичката, което все още не е напълно зараснало. Но кръвта е само няколко капки по превръзката за целия ден и нищо особено не текло. Ходих дълго време днес. и усещането беше бая неприятно, но ми се струва че ще му свикнан за 1-2 седмици. Внимавам какво правя и се надявам всичко да завърши добре. Това е от мен за днес.

mikity_sladky
06-21-2010, 21:12
Аз съм на 24 с пълно обрязване.
При мен кръв нямаше-и капка дори.1 час след операцията имах работа и обикалях с колата и ходих дори из гората -без никакви проблеми изобщо!!!На втория ден след операцията бях на работа-без никакви проблеми.Работя в офис,но постоянно съм в движение.Малко кофти беше втората седмица защото тогава махнах вече превръзките и докато свикна 2-3 дена и после всичко се оправи.Ерекциите(вечер) бяха доста,но се свиква.Трудно но няма как.И въпреки това всеки ден бях в движение- всеки!!!Обрязването ми беше февруари.Сега съм супер.
Чувствителност на главичката не съм имал никога.Сякаш винаги съм бил обрязан.Малко не съм доволен щото останаха маааалко белези,но доктора ми каза че е нормално.Аз не съм на 12....Един белег,който ме дразнеше ми го махнаха с ток(струваше ми 20 лв),много болеше но се махна(струваше си).И сега вече е много по красив(малкия приятел).
Е 100% от белезите причинени от рязането не могат да се махнат,но съм доволен.Ако някой има проблеми или знае как се махат дори и малки белези да пише.Това е от мен,не се сещам за друго сега.Ако някой се интересува ще пиша. :grin:

georgi12
06-22-2010, 08:57
mgmg9966, похвално е , че мислиш изключително трезво и осъзнаваш малката грешка .
От тук нататък мисли позитивно и ще видиш , че всичко ще се оправи . Всеки организъм е различен и различно се справя с травмите .
Голям процент от нормалното преминаване на процедурата е и самовнушението.

mgmg9966
06-22-2010, 12:57
днес е ден 7ми : от сутринта всичко тругна доста надобре. Болки при движение вече нямам, чувсвителноста остава на макс, но малко по-лесно ми беше излизането навън за преглед. Също така ходя почти нормално вече. цветът на пениса е станал почти нормален. Виждам подобрение и при тестисите , които ми бяха доста сини, набъбнали и болезнени след операцията (явно доста кръв се е проляла :lol: ) Сложиха ми още по-тънка превръзка и този път цялата процедура мина доста по нормално без да имам голяма болка или прекалена чувствителност. Вчера започнах добре известните ви бани със смрадлика, като здравата го накиснах. Може и това да е изиграло лек положителен ефект от вчера до днес. Продължавам си със смрадликата 2-3 пъти дневно. Надявам се , че ще се оправя бързо. Последната и най-дълга битка ще бъде със свръхчувстивтелната и емоционална главичка, която не се отказва да създава неприятности във всяко едно положение и при всякакъв контакт с каквото и да било 8-) Това е засега момчета

SK0RP10N
06-24-2010, 18:03
Аз на 3тия ден лъсках бастуна, вие по седмица, че някои и по месец носите превръзки @_@

ezrc
06-24-2010, 22:29
Момчета утре съм на операция от късо гемче.Ще ме оперират в Пирогов.Страшно много съм се шокирал, но от друга страна ми е спокойно защото ще знам,че след това малкия ще е наред. Пожелайте ми късмет, утре като се прибера ще пиша да разкажа.

punto6940
06-24-2010, 23:58
Аз на 3тия ден лъсках бастуна, вие по седмица, че някои и по месец носите превръзки @_@


:D :D Аз на 7мия ден го лъснах, не можах да издържа на напрежението! :D :D

mgmg9966
06-25-2010, 09:11
не знам как си лъскал на 3тия ден бастуна, при положение че отнема 20-30 дни да паднат конците, а на 3тия ден би трябвало да не едобре зараснало и със сигурност не е нещо препоръчително. както и да е.
днес ми е 10ти ден след операцията. пишката вече има доста-приличен вид. нямам никакви оплаквания, като изключим чувствителноста, която все още е много много далече от поносима. дано да се понамали до една две седмици, че да ви кажа честно вече съвсем ми омръзна да се занимавам..
може ли някой да ми даде линк към пост за калиевия перманганат или директно да ми разкаже съвсем накратко преживяванията си и как се прави процедурата, защото лекарят ми го препоръча, но аз не разбрах много как да си го приготвя и колко да го топя. мерси и успех на тези, на които им предстои операция !

georgi12
06-25-2010, 10:06
Аз на 3тия ден лъсках бастуна, вие по седмица, че някои и по месец носите превръзки @_@
Някой път се изхвърляш като чикия на плочка. Интересно как си го лъснал на 3-ят ден?

georgi12
06-25-2010, 10:15
може ли някой да ми даде линк към пост за калиевия перманганат или директно да ми разкаже съвсем накратко преживяванията си и как се прави процедурата, защото лекарят ми го препоръча, но аз не разбрах много как да си го приготвя и колко да го топя. мерси и успех на тези, на които им предстои операция !
НЕ ТИ ТРЯБВА КАЛИЕВ ПЕРМАНГАНАТ . ТОВА Е ХИМИКАЛ , КОЙТО СЕ ИЗПОЛЗВА ЗА КИСНЕНЕ НА КРАКА ПРОТИВ ГЪБИЧКИ. В ПРОТИВОПОКАЗАНИЯТА МОЖЕ ДА СЕ ПРОЧЕТЕ , ЧЕ НЕ Е ПОДХОДЯЩ ЗА ЛИГАВИЦИ.
Вземи си Смрадлика от аптеката и си свари .Ползвай нея вместо този отровен химикал.
Естествено , че доктора ще ти препоръча перманганат - нали фармацевтичната индустрия трябва да върви.
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=5136387&sid=752138df013d11ebeaf730cb78a0564e
Прочети поста на НЕГАТИВ за да разбереш как се е изгорил с перманганат.

SK0RP10N
06-25-2010, 10:41
Аз на 3тия ден лъсках бастуна, вие по седмица, че някои и по месец носите превръзки @_@
Някой път се изхвърляш като чикия на плочка. Интересно как си го лъснал на 3-ят ден?

Ами така, ако искаш, прочети около 30 страници назад в темата - операцията ми бе на 5ти март, на 8 си ударих първата злобарка след операцията.
Аз още през нощта 5ти срещу 6ти (март) докато съм спал, съм си свалил превръзката.
После получавах нон-стоп ерекции, които не бяха нетърпими от страна на болката, а от страна на желанието.
И накрая се реших, та на 8ми си ударих чекия както трябва.
Вярно, беше подут и карах леко, но работата стана

TykaSePisheNick
06-25-2010, 10:52
Имаш наченки на фимоза, издърпвай кожата по-често (всеки ден го упражнявай това), зада не стигнеш до операцията.
Ама и толкова да не си информиран за собствения си полов орган...
И като спре за малко и кожата пак ще се свие..Пробвах го тоя метод - не става..Иначе и аз съм така..Имал съм ерекции, в които забелвам до средата и такива, при които главата става толкова огромна, че не мога въобще да си дръпна кожата..Направо през кожичката се вижда как се откроява главата от останалата част от члена..Сигурно 1 мм прагче има 8-)

ezrc
06-25-2010, 14:28
Прибрах се. Операцията мина като по вода. В момента нямам никакви болки, само от време на време леко ме пощипва. Нямам преврезка, нямам отоци, като преди си и като изключим конците отдоло. Повреме на операцията бях с пълна опойка във вената, абсолютно нищо не съм усетил, заспах на операционната маса и се събудих в стаята ми като нямах болки. Преди да тръгна към операционната ме надрусаха с нещо за да не се притеснявам и "сичко да е розово". В операционната влязох с усмивка естествено, имаше някакви стажанти които се въртяха покрай мене, последните ми думи преди да заспя бяха "ама да не объркат нещо".
ииии така нищо страшно няма всичко мина наред, сега ще се възстановявам

:) :)

ezrc
06-25-2010, 17:19
започнах след всяко ходене до тоалетна да го мажа с гентамицин

punto6940
06-25-2010, 18:41
започнах след всяко ходене до тоалетна да го мажа с гентамицин


Браво! Бързо възстановяване!

ezrc
06-25-2010, 18:51
има нещо което ме претеснява супер много, значи те хубаво ме оперираха от късо гемче, но фактически моя проблем беше,че не мога да го забела докрая като е в ерекция. Всички уролози при които бях казаха късо гемче никой не спомена нищо за фимоза, но мисълта,че може да са пропуснали нещо и,че може да се наложи да изтърпя още една операция но този път от фимоза, просто ме побърква...
моля ви се някой който повече разбира или е опериран вече от късо гемче да сподели опита си
благодаря предварително

mgmg9966
06-26-2010, 08:43
ezrc според мен лекарите няма начин да ти правят операция, без да знаят какво точно поправят и какъв проблем разрешават :) много силно се съмнявам, че ще имаш проблеми оттук нататък. пожелавам ти бързо оздравяване . на мен днес ми е 11ти ден след операцията. чувствителността на главичката ми понамаля, само по ръба е повишена , но предполагам че с времето нещата ще си дойдат на мястото. гледам да ходя без никакви превръзки, само като излизам навън слагам марлите все още , защото не съм свикнал съвсем с триенето. топя го в смрадлика отвреме навреме като се сетя, не знам дали има някакъв супер ефект, но като цяло ситуацията ми е много по-прилична, отколкото преди една седмица, когато направо не знаех къде се намирам и не можех да върша нищо.

ezrc
06-26-2010, 15:03
Предполагам, че като паднат конците кожата трябва да се отпусне малко нали?

georgi12
06-26-2010, 17:53
След падането на конците спада и отока ,защото раните заздравяват . тогава кожата се отпуска , но не очаквай да се отпусне като преди операцията.

ezrc
06-26-2010, 18:45
аз оток нямам, само гемчето ми махнаха, това което ме интересува е дали ще мога да го забелвам както трябва след падането на конците

ezrc
06-26-2010, 23:00
Сега като попрочетох още неща във темата и стигнах до мнението на "batkodoki" в което той казва: "имай обаче едно на ум, че 81% от поправилите САМО "гемчето", рано или късно пак лягат на масата", се притесних още повече и изключително много се надявам да съм от тези 19% които не лягат на масата повторно. Засега нещата вървят добре, малко ме щипе покрай конците като го оголвам, но не е непоносимо, нямам отоци, дори корички или кръв, просто около шевовете е леко зачервено. В понеделник съм на контролен в пирогов и се надявам да чуя добри новини. Но проблема с фимозата продължава да ме тормози....
Моля batkodoki да изкаже своето професионално мнение по въпрса, разбирам, че не съм първият който го занимава с личните си проблеми, но в момента съм супер объркан. Още един път казвам, че съм на 16 години.

Faithless51
06-27-2010, 00:32
Здрасти на всички,
Аз съм на 17 години и преди 6 дни си направих частично обрязване(премахване на пръстена) и премахване на късото гемче.
Въпроса ми е следния - след колко време ще мога да го заголвам и има ли вероятност да се наложи повторна операция поради каквато и да е причина?

100% въпроса се повтаря,но немога да прегледам 230 страници с постове :D

mgmg9966
06-27-2010, 18:01
12ти ден мина днес. вече мога да го държа в гащите без да го покривам с марлите, макар че не е най-приятното усещане. към върха на главата чувствителността намаля съществено, но отзад по ръба на главата е нещо страшно :) мажа го с дипрогента 1-2 пъти на ден и все още го топя в смрадлика. не се жертвах на калиевия перманганат. само едно не ми е ясно при вас другите - като така или иначе ще минавате през този ад с операциите, защо не си направите направо едно пълно обрязване като нас другите, да се прикючи въпроса за един месец и да забравите след това? смисъл така и така ще ви режат, защо само да ви оперират френулума или да ви обрязват частично.. рано е още да преценя за себе си дали постъпих правилно че така бързо се навих на операцията ,но за мен решението стоеше така - или ще ме обрязват както си трябва изцяло или ще си стоя с фимозата и ще се мажа до края на дните си :-D

nutrition
06-28-2010, 10:09
Един въпрос от мен, тъй като не мога да намеря свободно време да отида при доктора.
Минаха вече два месеца от моята операция, интересува ме само при вас как е : значи пръстенът (разбирай там където бяха конците) кожичката е много тънка, но точно под главичката (късият гем където) - тази част от пръстенчето е малко по-дебела. При вас така ли и възможно ли е да имам оток (в което се съмнявам де).
След операцията единственото нещо, което съм правил бе да го топя в калиев перм. С никакви мазила и прочие не съм го мазал

snoopy123
06-28-2010, 15:00
Пичове моля ви тия които сте с частично да споделите при кой лекар и в коя болница сте си направили операцията. За София става въпрос.

Faithless51
06-29-2010, 17:13
Пичове моля ви тия които сте с частично да споделите при кой лекар и в коя болница сте си направили операцията. За София става въпрос.

Аз бях в Токуда при д-р Такова :)

georgi12
06-30-2010, 09:16
Имаше участник във форума , който след операция в Токуда при доктор -ЖЕНА -частично претърпя повторна операция .Ако те интересува -драсни едно л.с. за да ти кажа с кой ник е въпросният участник , за да се свържеш.
Искам само да знаеш , че гледката на вече зарастналата операция не беше много приятна.

koko_taisana
07-02-2010, 00:37
Много се е изписало по темата,но ще ви помоля за малко помощ.
Първо симптомите са ми като при късо гемче(в спокойно състояние забелвам главичката до край,но гемчето наистина е късо и виждам как издърпва и главичката.Не изпитвам никаква болка,но когато се възбудя забелването стига само до ръба на главичката и е придружено със силна болка.)
Искам да ми препоръчате добър специалист в БУРГАС.

mgmg9966
07-03-2010, 00:02
днес ми е 18ти ден след операцията. всичко се развиваше добре до вчера, всякакви оплаквания бяха отминали и чакаме да падат конците. днес обаче ми се отдръпна главата от шевовете. в смисъл, че се отвори разстояние между ръба на главата и шевовете по-надолу от нея. през цялото време от операцията досега не стоеше така разделено в отпуснато състояние, а само в ерекция. освен това между главата и конците в това малко разстояние има малко кръв, която изглежда прясна. Днес беше капнало малко на марлята с която го увивах, което не беше ставало от много време. но количеството кръв е абсолютно минимално и изобщо не кърви в момента, просто изглежда леко кърваво там. Та не мога да си обясня някаква беля ли направих, или просто така започват да падат тези конци и да приключват нещата. струва ми се , че 18 дни след операцията е малко вероятно нещо да се обърка дотолкова, че да се отвори някаква рана, при положение че вече е доста позараснало. Който си спомня, ако може да опише какво точно става като започнат да падат конците и дали моето състояние е нормално, тъй като чак в понеделник ще може да ме види лекаря, пък не е нещо спешно да му звъня в събота..

SpeedRacer
07-03-2010, 11:02
днес ми е 18ти ден след операцията. всичко се развиваше добре до вчера, всякакви оплаквания бяха отминали и чакаме да падат конците. днес обаче ми се отдръпна главата от шевовете. в смисъл, че се отвори разстояние между ръба на главата и шевовете по-надолу от нея. през цялото време от операцията досега не стоеше така разделено в отпуснато състояние, а само в ерекция. освен това между главата и конците в това малко разстояние има малко кръв, която изглежда прясна. Днес беше капнало малко на марлята с която го увивах, което не беше ставало от много време. но количеството кръв е абсолютно минимално и изобщо не кърви в момента, просто изглежда леко кърваво там. Та не мога да си обясня някаква беля ли направих, или просто така започват да падат тези конци и да приключват нещата. струва ми се , че 18 дни след операцията е малко вероятно нещо да се обърка дотолкова, че да се отвори някаква рана, при положение че вече е доста позараснало. Който си спомня, ако може да опише какво точно става като започнат да падат конците и дали моето състояние е нормално, тъй като чак в понеделник ще може да ме види лекаря, пък не е нещо спешно да му звъня в събота..

Аз имах подобен проблем . Няколко седмици след операцията ми се наложи да пътувам и по време на пътя (незнайно защо) се поодървих на няколко пъти , и като се прибрах в нас видях , че зад ръба - там където бяха шевовете има кръв и се поспекох леко , но забелязах , че точно от мястото от което беше потекло , сякаш стърчи нещо като конец . Няколко дена след това при самото къпане му пуснах по силна струя за няколко минути и това падна . От тогава минаха 4 месеца и нямам проблеми . Явно е имало останал конец , който е отварял малка раничка , но с времето зараства . Сега едниственото кофти ми е , че още имам средно голяма чувствителност . Под средно голяма разбирайте , че като го "тормозя" не трия длан-ръб , а използвам кожата , която ми е останала . Опитвал съм , но ми е мн неприятно . Също така не мога да го мушна под душа директно да го бият струите , защото ми става адски дискомфортно ... надявах се да се махне тази чувствителност , но уви . Искам да питам и някой с частично - зарастнало и т.н , дали като го дообелят , има едно пръстенче с мноого малък ръб ? Защото като тръгна да слагам "шушляк трябва да прая разни маневри за да го сложа , тъй като ми става малко неприятно като закачи там ?!

JohnQ
07-03-2010, 11:42
Здравейте,

Имам едно питане към всички претърпели частично (или пълно обрязване) - колко време след операцията състоянието ви беше дотолкова добро, че да можене да правите нормално секс? Тоест дори и да не сте правили, но преценявате, че всичко вече е ок. Знам, че при всеки е индивидуално според организма, затова питам за конкретни мнения ако може

И още един въпрос - колко дни след операцията ходихте с превръзка?

Мерси на всички "колеги" :)

georgi12
07-03-2010, 12:11
След около месец оже да се прави секс.ккато сам казваш всичко е до организъм.Превръзката - зависи колко е чувствителна главичката.

JohnQ
07-03-2010, 12:21
След около месец оже да се прави секс.ккато сам казваш всичко е до организъм.

благодаря за отговора!


Превръзката - зависи колко е чувствителна главичката.
това не е проблем за мен, аз и преди операцията съм ходил понякога "забелен". Е, 1-2 пъти беше некомфортно в началото, но след това мина, та мисълта ми е, че нямам проблем с прекалена чувствителност

baller
07-04-2010, 11:05
Здравейте, на 19съм и преди 4 дена ми правиха операция за премахване на късо гемче. Всичко мина нормално, сложиха два конеца и доктора каза ще паднат след 15-на дена, но единият падна вчера. Опасно ли е и трябва ли веднага да отида на преглед при доктора? Благодаря предварително.

ezrc
07-04-2010, 16:18
и на мен ми направиха операция от гъсо гемче, днеска ми е 8 ден и нямам паднали конци. Като го забелвам ме щипе и боли лекичко но успявам, не знам при теб как е.

elitfc
07-04-2010, 20:53
Здравейте, момчета.

Пиша Ви 9 месеца след операцията ми от фимоза + късо гемче.
На 1ви ноемрви, направих най-голямата си грешка. Воден от порива на любовта, какъвто съм и до днес отидох да се обрежа напълно във Военна болница. Първият път ме вдигнаха от масата, като умирах от болки, тъй като забравиха да ми сложат упойка. Вторият път след 2 дена се подложих незнайно защо, пак там, само че при друг лекар. Резултатът беше покъртителен. Зашити линфни възли заедно отзад с главичката. Не ме питайте как е станало ... не знам.След 2 седмици чакане и ридаене от болки, тъй като имах изключително чувствителна главичка, отидох да ми махат конците. Махнаха ми 5 и ми казаха ела след Нова година (говорим за средата на ноември). Отчаях се и попаднах в интернет на частна клиника при моите спасители. Попаднах от отчаяние. ЦЕНЗУРА Там се видяха в чудо, никога не бяха виждали толкова осакатено нещо, махнаха ми конците веднага и ме сложиха на операционната след 2 седмици за да спаднат отоците малко. С лазер го "гравираха", но имах друг проблем много дълго време след това - свръхчувствителна главичка. Казваха ми прави секс, спокойно, ще мине .. аз не вярвах. Докато най-накрая февруари се реших да го направя. Момчета ако имате такъв проблем като моя не се страхувайте, НИЩО НЕ СЕ УСЕЩА (имам впредвид като ужасната чувствителност). Лека полека минава чувствителноста, но при някой тя е по-силно изразена, както явно е при мен. Така че един съвет от мен - НЕ СЕ СТРАХУВАЙТЕ ДА НАПРАВИТЕ ОПЕРАЦИЯТА, родителите ми не знаят че съм си я правил, крих го по всевъзможни начини 3 месеца докато ме болеше. НЕ СЕ СПИРАЙТЕ ОТ ТОВА ДА БЪДЕТЕ ПЪЛНОЦЕННИ. Вчера правих най-страхотния секс, с момичето което обичам повече от всичко.Без операцията и смелостта нямаше да имам нищо - нито нея, нито самочувствие за пълниценност, нито смелост. Поздрави!

В темата изрично е ясно да не се пишат имена на доктори, клиники и етц. Ценурата е от мен.
амк933

georgi12
07-05-2010, 08:15
Поздравявам те за героизма !
Радвам се , че си се възстановил напълно и разбира се съжалявам , че си изтърпял толкова мъки .
ти си поредното доказателство , че здравеопазването в България не работи .Ето за това е по-добре човек да даде някой лев , но да бъде качествено свършена работата.

JohnQ
07-05-2010, 09:28
Минали са точно 48 часа от операцията и от горната страна има доста голям оток на кожата (тази която покрива члена). Може би с дебелина колкото показалец. Ходих преди малко на преглед и докторът (Георгиев от Нефертити) каза, че е съвсем нормално и да не се притеснявам. Аз обаче доста се тревожа, чудя се дали да не направя даже втора консултация в хил клиник, щом ги хвали толкова момчето преди мен...

Marco
07-05-2010, 10:07
Здравейте.. Преди 10 дни имах лазерна операция за отстраняване на късо гемче.. Операцията мина ок, казаха, че всичко е 6.. Без конци, без кръв и без изобщо болка.. Казаха ми първите няколко дни да го мажа с Йодасепт, поради възможна инфекция и след това няма проблем.. Но вече 10-ти ден, а май заздравява бавно.. И сега като заздравее, ще видя поне дали са си свършили работата както трябва, защото като го забеля не ме опъва и няма нищо, но главата все още стой леко надолу..

baller
07-05-2010, 10:17
Някой случвало ли му се е да му се скъса доста по-рано конец след операция на късо гемче, при мен стана 4 дена след операция, опасно ли e?

xmanx
07-05-2010, 11:42
Ето и моя въпрос - имам фимоза на 90% (скоро и при доктор ще отида)
Възможно ли е да се ПРОБВА да се оправи по някакъв друг начин а не обрязване. Доста писах и вече знам че най-добрия възможен начин, а и най-сигурният, е обрязване, но все още се надявам да има и по лесен начин. Баща ми ме посъветва за месец, месец и нещо да дърпам кожичката на пениса колкото мога ( Аз мога малко и то при болка ), но всеки ден и ако няма резултат тогава към уролога и т.н. В смисъл знам че не трябва насилствено да забеля ЦЯЛАТА главичка, защото става тогава вече парафимоза.
Вече минах периода на срама и казах на баща ми ( на майка ми ако е наложително, така де ако трябва обрязване ). Та очаквам отговор дали моя метод има смисъл и ако не дали има още нещо подобно или направо трябва при уролог и от там при хирург.

SK0RP10N
07-05-2010, 12:07
С кортикостероидни кремове, съдържащи например бетаметазон

Marco
07-05-2010, 13:08
А мен някой няма ли да ми отговори.. Защото си е спешно, да знам какво да правя..
Редакция : Ако някой, който разбира и може да помогне, мога да му пратя снимки, да види и да каже..

SK0RP10N
07-05-2010, 14:01
Marco, ако искаш ми прати снимки на мен, аз също съм преминал през обрязване + премахване на гемче (макар и не лазерно).
И на мен ми се струваше бавно, защото бях получил некроза на тъканта, където ми беше гемчето, та след като падна умрялата тъкан, ходех 1-2 седмици с една дупка от долната страна,, дълбока около 1/3 - 1/2 см

deardevil
07-05-2010, 20:32
xmanx здрасти долкото знам ако не искаш да си направиш обрязване ,алтернативата е "пластика".Аз страдах също от фимоза,и то в доста напреднал стадии защото на мен ми се беше образувало хоботче(отворът на кожичката)който гледаше встрани,а не централно пред дупката на главичката.Така де с риск да се повторя ти препоръчвам пълното обрязване.Не се чувствам по-малко българин,както и много други колеги във форума не го мисли ! много по хигиенично е а и чпленаима много добър вид ! Не проповядвам обрязване на всеки,но ти просто нямаш избор.Не си усложнявай живота с пластики и т.н.Аз също се втрещих отначало обаче сега ми е супер яко,никакви проблеми нямам.Отивай и действай!!!
А за отоците момчета сигурно във форума аз съм претърпял най-дългия отoк,близо 4 5 месеца.

georgi12
07-06-2010, 09:13
С кортикостероидни кремове, съдържащи например бетаметазон
Ето някои неща за кортикостероидите-

... 28 г.с. ми поставиха 5 ампули от кортикостероида Дипрофос.

Още в болницата четох за страничните ефекти и при мен се проявиха всичките и все гадни....задържане на вода, лицето отича до квадратно, зрението - губиш фокус....и т.н.
Атова е за Бетаметазона , който ти се препоръчва от Скорпион.
Само да вметна , че май ще ти се наложи да го ползваш доста време:
Странични ефекти: При продължително лечение, особено в по-големи дози дава страничните ефекти на гликокортикостероидната терапия: остеопороза, психични прояви, изостряне на язвена болест, активиране на инфекциозни и особено вирусни заболявания и други.

go6i
07-06-2010, 15:03
Здравейте. Аз съм момче на 13 години. Току-що забелязах тази тема и от любопитство реших да я отворя. Прочетох целия първи пост, докъто стигнах до подточката за "късотот гемче". Разгледах снимките и видях, че на тези хора членовете им са почти еднкави като с моя. Аз си мислех че всичко ми е наред, но явно не е :shock: . Въпросът ми е къде мога да намеря "детски хирург" в смисъл да лекува деца. И ако може родителите да не разберът ще е супер. И ако да, къде се намира той.

П.П.: Не съм гледъл дали има такъв въпрос, защото не ми се проверяват всичките 231 страници. Благодаря предварително.

П.П.: От София съм.

ezrc
07-06-2010, 19:55
В Пирогов в "Детска урология",но първо ти трябва направление от личния лекар. От ваще няма смисъл да го криеш, щото в крайна сметка ше разберът.

georgi12
07-07-2010, 09:58
go6i:
докъто - докАто.
разберът - разберАт.
гледъл-гледАл.
ezrc:
ваще - ваШИте.
разберът - разберАт.
До тук с граматиката . като цяло и словореда е отвратителен , но сега по темата:
ГОШИ , няма как да скриеш за операцията от родителите си ,но прегледите може да ги направиш без родителите си .
препоръчвам ти да говориш с тях и да потърсиш помощ някъде в частна клиника , защото вече в т.н. бивши държавни болници всичко е под всякаква критика .

ezrc
07-07-2010, 10:36
go6i:
докъто - докАто.
разберът - разберАт.
гледъл-гледАл.
ezrc:
ваще - ваШИте.
разберът - разберАт.
До тук с граматиката . като цяло и словореда е отвратителен , но сега по темата:
ГОШИ , няма как да скриеш за операцията от родителите си ,но прегледите може да ги направиш без родителите си .
препоръчвам ти да говориш с тях и да потърсиш помощ някъде в частна клиника , защото вече в т.н. бивши държавни болници всичко е под всякаква критика .
Напротив, ако знаеш в коя болница и при кой хирург да идеш няма да имаш никакви проблеми

elitfc
07-07-2010, 17:09
go6i:
докъто - докАто.
разберът - разберАт.
гледъл-гледАл.
ezrc:
ваще - ваШИте.
разберът - разберАт.
До тук с граматиката . като цяло и словореда е отвратителен , но сега по темата:
ГОШИ , няма как да скриеш за операцията от родителите си ,но прегледите може да ги направиш без родителите си .
препоръчвам ти да говориш с тях и да потърсиш помощ някъде в частна клиника , защото вече в т.н. бивши държавни болници всичко е под всякаква критика .


Георги е много прав. Ако имаш възможност отиди в частна клиника. Другото е порнография с твое участие.

nqkoisineizvesten
07-09-2010, 10:47
И аз имам някакъв проблем, немога да я забеля главичката, при ерекция се показва съвсем малко. При това положение ще имам ли проблеми по време на секс? :(

baller
07-09-2010, 11:02
Какво представлява по-късата уретра от нормалното, какви са последствията, какви проблеми може да има?

punk14
07-10-2010, 17:35
Здравейте на всички.искам да попитам за късото гемче.съмнява ме че имам.та искам да задам един въпрос:когато ми е в ерекция пишока и го забеля до ръбеца всичко е нормално обаче когато дам опън надолу и увисва.това късо гемче ли е?ако искате ще дам снимка(първо да попитам че малко ме е срам

deardevil
07-13-2010, 19:46
punk14 къс гем имаш.

FernandoTorres
07-14-2010, 10:16
Някой, които си е правил операцията, да сподели.. ако трябва да оцени болката при ерекциите след операцията по десетобалната система, колко ще дадете ? моля ви кажете за да съм подготвен

anonimaaaa
07-14-2010, 10:46
Здравейте форум , имам следния проблем:
Момчена 13 години съм и от 12 годишен мастурбирам само че не по нормалния начин , a като го търкам.Само един път съм сe изхвърлял и тo малко защото тогава ми беше за първи път.От 12 годишен се пробвам да мастурбирам нормално , ама не може защото когато съм надървен не може повече да се забели oт колкото да се види горната част на главичката.Когато не e надървен мога малко по надоло но после пак става тясно
Това фимоза ли е , друго ли е или лека форма на фимоза

SK0RP10N
07-14-2010, 12:08
Някой, които си е правил операцията, да сподели.. ако трябва да оцени болката при ерекциите след операцията по десетобалната система, колко ще дадете ? моля ви кажете за да съм подготвен
2-3

ezrc
07-14-2010, 13:16
Здравейте форум , имам следния проблем:
Момчена 13 години съм и от 12 годишен мастурбирам само че не по нормалния начин , a като го търкам.Само един път съм сe изхвърлял и тo малко защото тогава ми беше за първи път.От 12 годишен се пробвам да мастурбирам нормално , ама не може защото когато съм надървен не може повече да се забели oт колкото да се види горната част на главичката.Когато не e надървен мога малко по надоло но после пак става тясно
Това фимоза ли е , друго ли е или лека форма на фимоза
Попринцип аз бях така, смисъл като е надървен можех малко да го забела, а като беше спаднал си можех, но гемчето ме опъваше леко, отидох на уролог и той каза че имам късо гемче. Разбрахме се за всичко, кога ще е операцията, каква ще е опойката и пр. Оперираха ме, след операцията говорих пак с уролога за опасност от фимоза, но той каза,че със секса няма да имам проблем, тоест ако има някакво по-тесно пръстенче няма да ми пречи. В момента съм на 2 или 3 седмица след операцията, имах 3 конеца, остана ми 1 другите паднаха. Сега мога да го забелвам като е в ерекция, но прасто кожичката не слиза надоло по ствола, тоест седи си зад главичката и не ми пречи на мастурбацията. Понтатък като се възтановя , ще пусна снимки.

JohnQ
07-14-2010, 13:51
Някой, които си е правил операцията, да сподели.. ако трябва да оцени болката при ерекциите след операцията по десетобалната система, колко ще дадете ? моля ви кажете за да съм подготвен
Считай, че първите 4-5 дни сутрин след 5 няма да спиш

anonimaaaa
07-14-2010, 16:56
Здравейте форум , имам следния проблем:
Момчена 13 години съм и от 12 годишен мастурбирам само че не по нормалния начин , a като го търкам.Само един път съм сe изхвърлял и тo малко защото тогава ми беше за първи път.От 12 годишен се пробвам да мастурбирам нормално , ама не може защото когато съм надървен не може повече да се забели oт колкото да се види горната част на главичката.Когато не e надървен мога малко по надоло но после пак става тясно
Това фимоза ли е , друго ли е или лека форма на фимоза
Попринцип аз бях така, смисъл като е надървен можех малко да го забела, а като беше спаднал си можех, но гемчето ме опъваше леко, отидох на уролог и той каза че имам късо гемче. Разбрахме се за всичко, кога ще е операцията, каква ще е опойката и пр. Оперираха ме, след операцията говорих пак с уролога за опасност от фимоза, но той каза,че със секса няма да имам проблем, тоест ако има някакво по-тесно пръстенче няма да ми пречи. В момента съм на 2 или 3 седмица след операцията, имах 3 конеца, остана ми 1 другите паднаха. Сега мога да го забелвам като е в ерекция, но прасто кожичката не слиза надоло по ствола, тоест седи си зад главичката и не ми пречи на мастурбацията. Понтатък като се възтановя , ще пусна снимки.

да ама проблема е , че аз немога да го забеля толкова , че да се покаже гемчето

ezrc
07-14-2010, 17:27
дори и не в ерекция?

anonimaaaa
07-14-2010, 18:26
da , malko mu ostava ama stava tqsno -.-

ezrc
07-14-2010, 18:54
Ами значи можеби имаш късо гемче + фимоза, отиди до личния лекар да си вземеш направление за уролог (НЕ ЗА ХИРУРГ), ако си от София ти препоръчвам да отидеш в Пирогов в детска урология при др. Панчев.
И не се панирай, няма от какво да се притесняваш

TykaSePisheNick
07-14-2010, 23:04
Искам да си излея и аз душата. /Няма да е за пръв път в тази тема, но вече поне имам някакъв прогрес/.Таа, от зимата може-би съм с притеснения за фимоза.Все си казвах, дай да свърши училището, тогава ще го мисля, дай да ми мине рд-то, сега нашите са заети по-нататък..И докато се усетя - минала половина година.Та днес се реших да приказвам с нашите /майка по-точно, бащата беше захъркал отдавна, а ми се искаше точно с него да говоря/.Та, приказвах с майка тя каза, че и баща ми си е правил подобна манипулация, което поражда първият въпрос - фимозата наследствена ли е (говоря за вродената такава)?Таа, при мен положението е такова - 15 годишен съм, в покой забелвам спокойно, но в ерекция, понякога стигам до средата, понякога съвсем-леко мърда.Смисъл има период в такава ерекция, че главичката доста ясно се очертава през кожата и едвам успявам да мръдна кожичката назад.Да не говорим, че ако не е пълна ерекцията ме е страх да мина повече от средата, за да не стигна до парафимоза - пък и не го правя.Не ме е страх от самата операция, а от въстановяването..Навсякъде чета проблеми със свръхчувствителност /каквато и аз мисля, че имам, защото като го докосна с пръст ми иде да си разбия кожата, но като се замисля е нормално, той горкия бял свят не е виждал../, болки при уриниране и понякога уриниране на кръв, някъде назад бях чел и някакви мании за 7-те седмици или нещо от сорта, че първата седмица дори не можеш да си го познаеш 8-) и т.н. Абе изобщо супер много съм се наплашил и то не от факта, че ще ме режат, а от това, че дребния няма да е същия никога отново 8-) Дано не се наложи пълно обрязване.Офф, че и вдругиден заминавам на почивка за седмица..Пхх, винаги всичко се прецаква.Таа, благодаря, ако някой е решил да прочете и е успял да разбере нещо.

Xrema
07-15-2010, 07:46
На 15 години съм , досега не ми дремеше не сам водел полов живот ама сега като чеета и се стряскам
Като ми е спокоен оголвам ама като е в ерекция с раката едвам стига ръбчетата с 1 дума не може да се оголи , сякаш късо гемче имам или незнам с наще не съм говорил и незнам какво да правя.. Има ли вариант да ми няма нищо и скоро да я оголя или нещо там подобно

Xrema
07-15-2010, 07:46
На 15 години съм , досега не ми дремеше не сам водел полов живот ама сега като чеета и се стряскам
Като ми е спокоен оголвам ама като е в ерекция с раката едвам стига ръбчетата с 1 дума не може да се оголи , сякаш късо гемче имам или незнам с наще не съм говорил и незнам какво да правя.. Има ли вариант да ми няма нищо и скоро да я оголя или нещо там подобно

mgmg9966
07-15-2010, 16:16
както знаете аз може би изкарах най-тежкото обрязване от всички в този форум :D днес се навършва един месец от операцията. за моя голяма радост чувствителноста изчезна, нося си го в гащите, нямам болка, всичко се оправи и се пооформи, само че конците оше стоят. та според вас възможно ли е 1 месец да не паднат конците, ако са органични ? Разбира се преди повече си личаха, но има още кончета. Лекарят каза да съм го мокрел много и да съм се опитвал да ги дръпвам обаче аз не съм много сигурен дали да го правя, тъй като ме е страх да не се разраня. Смисъл че просто няма как да ги дърпам без да ме боли и да се разраня. иначе всичко е зараснало като цяло, има си нова кожа, всичко дрго е наред. но дайте някой акъл за конците плс.. че вече идва време да влиза в действие, а с тези конци дето още стърчат отстрани на нищо не прилича :)

georgi12
07-16-2010, 07:08
Конците отвътре изгниват , но отвън им е по-трудно.След баня , докато е влажен вземи една пинсетка , която разбира се си почистил със спирт и лекичко пробвай да ги дръпнеш. Ако шевовете (в което не се съмнявам)са заздравяли и коричките са паднали няма опасност да се отвори раната.

smurfa12
07-16-2010, 13:09
Здравейте и аз имах подобен проблем като по-малък ( по-точно срастване между кожичката и лигавицата на главичката), което се премахна с операция. Сега нямам проблем с забелването освен, когато съм в ерекция и се чудя дали отново трябва да се обърна към лекар или просто да "се упражнявам" повече :D

Mimiqn
07-16-2010, 17:09
Здравейте,на 17 г. съм и може ли да помоля някой,който е по-наясно с нещата,да ми каже към какъв специалист да се обърна,за отсраняване на късо гемче ?




ПС : Не съм напълно сигурен ,че ми е къс гема.Втори въпрос : към кого да се обърна за проверка на "инструмента" ....уролог? или друг вид доктор не ги разбирам въобще ...

georgi12
07-17-2010, 10:51
Инструментите , както и всички болести покрай тях оправят уролозите.

punk14
07-17-2010, 12:09
punk14 къс гем имаш.а имали някакъв проблем да м исе направи операцията една година по-късно сега съм на 15.и още един въпрос това късо гемче пречи ли на растежа на пишока ми?

deardevil
07-17-2010, 17:10
punk14 Можеш да си я направиш по късно,но не отлагай твърде много(за твое добро е).Относно растежа нищо немога да ти кажа,защото не съм специалист.Моят съвет е да отидеш на уролог и той да ти разясни всичко,пък ти когато искаш се оперирай.

georgi12
07-17-2010, 17:11
Операция на гемче се прави ако ти пречи . Няма ограничение във възрастта. не пречи на растежа , но в ерекция изкривява главичката надолу.

georgi12
07-17-2010, 17:12
Здравейте и аз имах подобен проблем като по-малък ( по-точно срастване между кожичката и лигавицата на главичката), което се премахна с операция. Сега нямам проблем с забелването освен, когато съм в ерекция и се чудя дали отново трябва да се обърна към лекар или просто да "се упражнявам" повече :D
Пробвай с упражнения , и ако не става - кръц!

JohnQ
07-17-2010, 18:02
Искам да си излея и аз душата.
Няма да се плашиш - много зависи от индивидуалния организъм, от хирурга и от упойката. Не можеш да очакваш при двама души да протече еднакво оздравителния процес. На един приятел например му правиха пълна обрязване и той 1 седмица беше буквално на легло. Аз на третия ден ходех на работа.

Важното е, че имаш проблем, който трябва да бъде решен. От тук нататък трябва да избереш правилната процедура на правилното място. Например има вече операция с лазерен нож, където много по-бързо заздравява. Ако разбира се опаретора работи както трябва.

С две думи не се панирай, трябва да го свършиш това ако искаш да чукаш някой девойка.

y4itos
07-18-2010, 09:33
При мен мина повече от година от обрязването и удължаването на късото гемче.. Всичко е супер.. дори сега "малкия" е по готин :-D Единственото за което съжалявам е, че отлагах 7 месеца посещението на уролог и само се мъчех.. Така че действайте бързо няма нищо страшно :)

batkodoki
07-18-2010, 10:36
Сега като попрочетох още неща във темата и стигнах до мнението на "batkodoki" в което той казва: "имай обаче едно на ум, че 81% от поправилите САМО "гемчето", рано или късно пак лягат на масата", се притесних още повече и изключително много се надявам да съм от тези 19% които не лягат на масата повторно. Засега нещата вървят добре, малко ме щипе покрай конците като го оголвам, но не е непоносимо, нямам отоци, дори корички или кръв, просто около шевовете е леко зачервено. В понеделник съм на контролен в пирогов и се надявам да чуя добри новини. Но проблема с фимозата продължава да ме тормози....
Моля batkodoki да изкаже своето професионално мнение по въпрса, разбирам, че не съм първият който го занимава с личните си проблеми, но в момента съм супер объркан. Още един път казвам, че съм на 16 години.

здр:)

отдели време и прочети ЦЯЛАТА ТЕМА бавно и методично! това отнема време за няколко екшън-филми и/или прехождането до високи нива в коя да е РС мощна игра....

МНОГО се надявам, при теб проблема да е бил окончателно и безвъзвратно решен!!!

batkodoki
07-18-2010, 10:56
Здрасти на всички,
Аз съм на 17 години и преди 6 дни си направих частично обрязване(премахване на пръстена) и премахване на късото гемче.
Въпроса ми е следния - след колко време ще мога да го заголвам и има ли вероятност да се наложи повторна операция поради каквато и да е причина?

100% въпроса се повтаря,но немога да прегледам 230 страници с постове :D

за жалост отговора е същият като по-горе!

btv удивлявам се КАК човек и то мъжкополов може да подхожда така лековато към нещо тоооолкова сериозно, касаещо статуса му на Мъж изобщо, като лековато пренебрегва най-мощният архив в БГ касаещ проблема?!

бих се радвал някой, някога, обосновано и със собствени мотиви дори да обясни на мен - невежият - как става така, че контролираната цялостна подробна информация от първа ръка е досадно-нежелана поради обема си, наспроти нищо не казващи ощастливяващи реклами?!

конкретно НЕ разбрах какво значи "НЕМОГА да прегледам 230 страници.."?! не разбрах какво ти пречи?

но пък очевидно нищо НЕ пречи на нечелите да повтарят едни и същи грешки, водещи пак до тясна комуникация с операционната маса.

това е гнусно и много тъжно!!!

batkodoki
07-18-2010, 11:09
12ти ден мина днес. вече мога да го държа в гащите без да го покривам с марлите, макар че не е най-приятното усещане. към върха на главата чувствителността намаля съществено, но отзад по ръба на главата е нещо страшно :) мажа го с дипрогента 1-2 пъти на ден и все още го топя в смрадлика. не се жертвах на калиевия перманганат. само едно не ми е ясно при вас другите - като така или иначе ще минавате през този ад с операциите, защо не си направите направо едно пълно обрязване като нас другите, да се прикючи въпроса за един месец и да забравите след това? смисъл така и така ще ви режат, защо само да ви оперират френулума или да ви обрязват частично.. рано е още да преценя за себе си дали постъпих правилно че така бързо се навих на операцията ,но за мен решението стоеше така - или ще ме обрязват както си трябва изцяло или ще си стоя с фимозата и ще се мажа до края на дните си :-D

крайно резонен въпрос и неговият отговор по моите скромни наблюдения е прост: "ТЕ" НЕ ЧЕТАТ! още по-зле "ТЕ" НЕ желаят да четат!!!
сособността за предвиждане ли оскъднява или е стандартна реакция на мързел - не се наемам да прогнозирам, но е ФАКТ - твърде много хора се подлагат на хирургични манипулации по пениса без да са наясно с рисковете и възможносттите

sonoftruth
07-18-2010, 11:09
Не успях да прочета всичко , но и аз имам подобно нещо по рождение и помня , че ме карах на лекар и той каза да си бия чекии по-често :D
Вече за по-сложните случаи трябва да се иде на лекар според мене...
Иначе досега не съм чувствал болка и главичката си се показва , но не ясто очертана както при други...заредете се с повече порно и практикувайте всички възможни начити на свършване , коите се сетите.
Чудно ми става при тези от вас които имат по-сериозен проблем или са почуствали болка , по на каква възраст е има усложнениея?

batkodoki
07-18-2010, 11:28
Пичове моля ви тия които сте с частично да споделите при кой лекар и в коя болница сте си направили операцията. За София става въпрос.


ТЕМАТА съществува вече три години.

имаме изрична уговорка, че Темата НЕ Е:

- място за реклама на който и да било!!!!

на това държа изключително много и не се колебая да настоявам за максимално крути мерки при нарушаването на този принцип!

batkodoki
07-18-2010, 11:33
днес ми е 18ти ден след операцията. всичко се развиваше добре до вчера, всякакви оплаквания бяха отминали и чакаме да падат конците. днес обаче ми се отдръпна главата от шевовете. в смисъл, че се отвори разстояние между ръба на главата и шевовете по-надолу от нея. през цялото време от операцията досега не стоеше така разделено в отпуснато състояние, а само в ерекция. освен това между главата и конците в това малко разстояние има малко кръв, която изглежда прясна. Днес беше капнало малко на марлята с която го увивах, което не беше ставало от много време. но количеството кръв е абсолютно минимално и изобщо не кърви в момента, просто изглежда леко кърваво там. Та не мога да си обясня някаква беля ли направих, или просто така започват да падат тези конци и да приключват нещата. струва ми се , че 18 дни след операцията е малко вероятно нещо да се обърка дотолкова, че да се отвори някаква рана, при положение че вече е доста позараснало. Който си спомня, ако може да опише какво точно става като започнат да падат конците и дали моето състояние е нормално, тъй като чак в понеделник ще може да ме види лекаря, пък не е нещо спешно да му звъня в събота..

Аз имах подобен проблем . Няколко седмици след операцията ми се наложи да пътувам и по време на пътя (незнайно защо) се поодървих на няколко пъти , и като се прибрах в нас видях , че зад ръба - там където бяха шевовете има кръв и се поспекох леко , но забелязах , че точно от мястото от което беше потекло , сякаш стърчи нещо като конец . Няколко дена след това при самото къпане му пуснах по силна струя за няколко минути и това падна . От тогава минаха 4 месеца и нямам проблеми . Явно е имало останал конец , който е отварял малка раничка , но с времето зараства . Сега едниственото кофти ми е , че още имам средно голяма чувствителност . Под средно голяма разбирайте , че като го "тормозя" не трия длан-ръб , а използвам кожата , която ми е останала . Опитвал съм , но ми е мн неприятно . Също така не мога да го мушна под душа директно да го бият струите , защото ми става адски дискомфортно ... надявах се да се махне тази чувствителност , но уви . Искам да питам и някой с частично - зарастнало и т.н , дали като го дообелят , има едно пръстенче с мноого малък ръб ? Защото като тръгна да слагам "шушляк трябва да прая разни маневри за да го сложа , тъй като ми става малко неприятно като закачи там ?!

схемата е приблизително вярна.

за "чувствителността" - ще отшуми с времето (ако няма друга патология), но при частичните това винаги е проблематично, ясно е защо

archlord
07-18-2010, 12:23
Зачетох се за това късо гемче и се зачудих дали и аз го нямам.В ерекция мога да забеля пениса до край, това означав ли че нямам проблеми?Когато го забеля обаче съвсем леко главата ми се огъва надолу по посока към гемчето, това нормално ли е?И също, като го забеля с ръка докрай и го пусна не остава така, ами се връща малко нагоре..?
BTW. на 16 години съм, Благодаря!