PDA

View Full Version : Фимоза, или защо не мога да забеля главичката



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24

batkodoki
07-18-2010, 12:55
Здравейте, момчета.

Пиша Ви 9 месеца след операцията ми от фимоза + късо гемче.
На 1ви ноемрви, направих най-голямата си грешка. Воден от порива на любовта, какъвто съм и до днес отидох да се обрежа напълно във Военна болница. Първият път ме вдигнаха от масата, като умирах от болки, тъй като забравиха да ми сложат упойка. Вторият път след 2 дена се подложих незнайно защо, пак там, само че при друг лекар. Резултатът беше покъртителен. Зашити линфни възли заедно отзад с главичката. Не ме питайте как е станало ... не знам.След 2 седмици чакане и ридаене от болки, тъй като имах изключително чувствителна главичка, отидох да ми махат конците. Махнаха ми 5 и ми казаха ела след Нова година (говорим за средата на ноември). Отчаях се и попаднах в интернет на частна клиника при моите спасители. Попаднах от отчаяние. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx. Там се видяха в чудо, никога не бяха виждали толкова осакатено нещо, махнаха ми конците веднага и ме сложиха на операционната след 2 седмици за да спаднат отоците малко. С лазер го "гравираха", но имах друг проблем много дълго време след това - свръхчувствителна главичка. Казваха ми прави секс, спокойно, ще мине .. аз не вярвах. Докато най-накрая февруари се реших да го направя. Момчета ако имате такъв проблем като моя не се страхувайте, НИЩО НЕ СЕ УСЕЩА (имам впредвид като ужасната чувствителност). Лека полека минава чувствителноста, но при някой тя е по-силно изразена, както явно е при мен. Така че един съвет от мен - НЕ СЕ СТРАХУВАЙТЕ ДА НАПРАВИТЕ ОПЕРАЦИЯТА, родителите ми не знаят че съм си я правил, крих го по всевъзможни начини 3 месеца докато ме болеше. НЕ СЕ СПИРАЙТЕ ОТ ТОВА ДА БЪДЕТЕ ПЪЛНОЦЕННИ. Вчера правих най-страхотния секс, с момичето което обичам повече от всичко.Без операцията и смелостта нямаше да имам нищо - нито нея, нито самочувствие за пълниценност, нито смелост. Поздрави!


нямам нито време нито желание за типично в мой стил "разгромителният" коментар, който този пост заслужава!

и все пак как да оставя младият човек/или госпожица ?! пощадени от гневните ми филипики:
- да "забравят" да ви сложат упойка и заради това да ви вдигнат от "масата" и то във Военна болница - е равнозначно да твърдите, че БГ се намира на Северният полюс в момента!

за сагата " Зашити линфни възли заедно отзад с главичката." - като скромен проф по Медицина и д.м.н ме е срам да коментирам!
в наше време поне анатомията и физиологията на човека са достъпни без ограничения за който търси познания!

дори за идеята "лимфни възли" в пениса(!!??!!) пращам НЕЗАБАВНО и без колебание на ликвидация, (без шансове за прескок) а какво остава и да ги намерим, че и зашием реално към какво всъщност?!?

=> вариантите за решение са два:
1/ или някой ви е въвеждал в заблуждение, целево, с термини и понятия спекулирайки с вашата обща медицинска култура - ви е превърнал в рекламен рупор;
2/ или имаме цинично груб опит за прокарване на поредната рекламна кампания!

batkodoki
07-18-2010, 13:27
Ето и моя въпрос - имам фимоза на 90% (скоро и при доктор ще отида)
Възможно ли е да се ПРОБВА да се оправи по някакъв друг начин а не обрязване. Доста писах и вече знам че най-добрия възможен начин, а и най-сигурният, е обрязване, но все още се надявам да има и по лесен начин. Баща ми ме посъветва за месец, месец и нещо да дърпам кожичката на пениса колкото мога ( Аз мога малко и то при болка ), но всеки ден и ако няма резултат тогава към уролога и т.н. В смисъл знам че не трябва насилствено да забеля ЦЯЛАТА главичка, защото става тогава вече парафимоза.
Вече минах периода на срама и казах на баща ми ( на майка ми ако е наложително, така де ако трябва обрязване ). Та очаквам отговор дали моя метод има смисъл и ако не дали има още нещо подобно или направо трябва при уролог и от там при хирург.

да се ПРОБВА могат много и разни неща: като основно при тези палиативи е ВЪЗРАСТТА на респондента и степента на изразеност на патологията.

примери: -
- с добре поставени мануални упражнения е възможно да се избегне хирургична интеренция при слаби прояви на фимоза.
- пак така но плюс бетаметазон в контролирани дози е вузможно да се избегне проблем с Фимоза ПРИ КЪРМАЧЕТА или ПОЛОВО НЕЗРЕЛИ ДЕЦА - с всички рискове от това!!!

- семейството/родителите са главният фактор - при добра полова култура, при нормална откритост и споделяне - в която Момчето се учи да си играе с пишока със и под надзора на възрастните , проблемите са малко.

batkodoki
07-18-2010, 13:44
Здравейте. Аз съм момче на 13 години. Току-що забелязах тази тема и от любопитство реших да я отворя. Прочетох целия първи пост, докъто стигнах до подточката за "късотот гемче". Разгледах снимките и видях, че на тези хора членовете им са почти еднкави като с моя. Аз си мислех че всичко ми е наред, но явно не е :shock: . Въпросът ми е къде мога да намеря "детски хирург" в смисъл да лекува деца. И ако може родителите да не разберът ще е супер. И ако да, къде се намира той.

П.П.: Не съм гледъл дали има такъв въпрос, защото не ми се проверяват всичките 231 страници. Благодаря предварително.

П.П.: От София съм.

пак това: НЕ искаМ да чета....

щом си на 13 НАСТОЯТЕЛНО ти препоръчвам да прочетеш ЦЯЛАТА нишка на ТЕМАТА!
ако си достатъчно умен - ще намериш ВСИЧКО, което ти трябва разлято в хилядите постове....

сам избери дали да си "геймър" за година-две, или "резак" за цял живот!

а ако точно на 179 примерно стр лежи решението на твоят проблем?!

Е, продължавай да НЕ четеш -

batkodoki
07-18-2010, 13:47
Здравейте форум , имам следния проблем:
Момчена 13 години съм и от 12 годишен мастурбирам само че не по нормалния начин , a като го търкам.Само един път съм сe изхвърлял и тo малко защото тогава ми беше за първи път.От 12 годишен се пробвам да мастурбирам нормално , ама не може защото когато съм надървен не може повече да се забели oт колкото да се види горната част на главичката.Когато не e надървен мога малко по надоло но после пак става тясно
Това фимоза ли е , друго ли е или лека форма на фимоза

ФИМОЗА му казват на това!

batkodoki
07-18-2010, 14:11
Здравейте форум , имам следния проблем:
Момчена 13 години съм и от 12 годишен мастурбирам само че не по нормалния начин , a като го търкам.Само един път съм сe изхвърлял и тo малко защото тогава ми беше за първи път.От 12 годишен се пробвам да мастурбирам нормално , ама не може защото когато съм надървен не може повече да се забели oт колкото да се види горната част на главичката.Когато не e надървен мога малко по надоло но после пак става тясно
Това фимоза ли е , друго ли е или лека форма на фимоза
Попринцип аз бях така, смисъл като е надървен можех малко да го забела, а като беше спаднал си можех, но гемчето ме опъваше леко, отидох на уролог и той каза че имам късо гемче. Разбрахме се за всичко, кога ще е операцията, каква ще е опойката и пр. Оперираха ме, след операцията говорих пак с уролога за опасност от фимоза, но той каза,че със секса няма да имам проблем, тоест ако има някакво по-тесно пръстенче няма да ми пречи. В момента съм на 2 или 3 седмица след операцията, имах 3 конеца, остана ми 1 другите паднаха. Сега мога да го забелвам като е в ерекция, но прасто кожичката не слиза надоло по ствола, тоест седи си зад главичката и не ми пречи на мастурбацията. Понтатък като се възтановя , ще пусна снимки.

Ахам...

а случайно да си имал "търпението" да изчетеш ЦЯЛАТА НИШКА на ТЕМАТА ПРЕДИ твоето питане?!

едно не разбирам: защо писалите тук са един вид врагове, а първият с бяла престилка, който за минута-две ви вижда пишока - е Авторитета комуто и поверявате Играчката си?!

batkodoki
07-18-2010, 14:28
Искам да си излея и аз душата. /Няма да е за пръв път в тази тема, но вече поне имам някакъв прогрес/.Таа, от зимата може-би съм с притеснения за фимоза.Все си казвах, дай да свърши училището, тогава ще го мисля, дай да ми мине рд-то, сега нашите са заети по-нататък..И докато се усетя - минала половина година.Та днес се реших да приказвам с нашите /майка по-точно, бащата беше захъркал отдавна, а ми се искаше точно с него да говоря/.Та, приказвах с майка тя каза, че и баща ми си е правил подобна манипулация, което поражда първият въпрос - фимозата наследствена ли е (говоря за вродената такава)?Таа, при мен положението е такова - 15 годишен съм, в покой забелвам спокойно, но в ерекция, понякога стигам до средата, понякога съвсем-леко мърда.Смисъл има период в такава ерекция, че главичката доста ясно се очертава през кожата и едвам успявам да мръдна кожичката назад.Да не говорим, че ако не е пълна ерекцията ме е страх да мина повече от средата, за да не стигна до парафимоза - пък и не го правя.Не ме е страх от самата операция, а от въстановяването..Навсякъде чета проблеми със свръхчувствителност /каквато и аз мисля, че имам, защото като го докосна с пръст ми иде да си разбия кожата, но като се замисля е нормално, той горкия бял свят не е виждал../, болки при уриниране и понякога уриниране на кръв, някъде назад бях чел и някакви мании за 7-те седмици или нещо от сорта, че първата седмица дори не можеш да си го познаеш 8-) и т.н. Абе изобщо супер много съм се наплашил и то не от факта, че ще ме режат, а от това, че дребния няма да е същия никога отново 8-) Дано не се наложи пълно обрязване.Офф, че и вдругиден заминавам на почивка за седмица..Пхх, винаги всичко се прецаква.Таа, благодаря, ако някой е решил да прочете и е успял да разбере нещо.

а ЗАЩО си чакал до сега?!?
сега си на 15.
проблема НЕ е е от днес - на 10, 11, 12, 13, 14..... - има огромен шанс да се поправи БЕЗ хирург вероятно!

"мании" за Светите Седмици няма. това е емпиричният опит на прекалено много медици, че да го отречеш ти.

поста ти е дълуг и смислен - пиши на ЛС след почивката

batkodoki
07-18-2010, 14:57
както знаете аз може би изкарах най-тежкото обрязване от всички в този форум :D днес се навършва един месец от операцията. за моя голяма радост чувствителноста изчезна, нося си го в гащите, нямам болка, всичко се оправи и се пооформи, само че конците оше стоят. та според вас възможно ли е 1 месец да не паднат конците, ако са органични ? Разбира се преди повече си личаха, но има още кончета. Лекарят каза да съм го мокрел много и да съм се опитвал да ги дръпвам обаче аз не съм много сигурен дали да го правя, тъй като ме е страх да не се разраня. Смисъл че просто няма как да ги дърпам без да ме боли и да се разраня. иначе всичко е зараснало като цяло, има си нова кожа, всичко дрго е наред. но дайте някой акъл за конците плс.. че вече идва време да влиза в действие, а с тези конци дето още стърчат отстрани на нищо не прилича :)

радващо :)

но прощавай "... най-тежкото обрязване от всички в този форум..." е тъжна титла, която НЯМАМ спомен да съм присъдил никому, още повече че като създател на тази Тема - я надзиравам зорко и иде реч не за ден-два, а за ТРИ години!
постоперационни усложнения Е имало, и то все на базата на бурна ситемна реакция на "нещо си".

останалото: показва само, че не си чел Темата ИЗЦЯЛО или внимателно. със сигурност някъде в нишката на Темата спорадично или съвсем целенасочено съм коментирал и ОБЯСНИЛ въпросът с "кончетата".

batkodoki
07-18-2010, 15:11
На 15 години съм , досега не ми дремеше не сам водел полов живот ама сега като чеета и се стряскам
Като ми е спокоен оголвам ама като е в ерекция с раката едвам стига ръбчетата с 1 дума не може да се оголи , сякаш късо гемче имам или незнам с наще не съм говорил и незнам какво да правя.. Има ли вариант да ми няма нищо и скоро да я оголя или нещо там подобно

зависи от мн неща, но в общият случай на 15 навършени си завършен Мъж по отношение на биологичната ти полова система. ще има добавки и поправки в течение на годините , но по принцип радикални изменения не могат да се очакват. - това е нормата.

и все пак в практиката си съм "излекувал"
мнозина момчета на тази възраст от "фимоза" (не истинска разбира се!) чрез прости упражнения налагани в нормалната за тази възраст игра с пениса.

maimunata9
07-18-2010, 19:12
браво за темата

kr123
07-19-2010, 17:07
Здравейте на всички "колеги". Моят проблем е следния: Aз съм с пълно обрязване извършено преди около 5 седмици. Обаче тая кожа стои доста гадно и се образува вдлъбнатина и примерно като слагам презерватив е доста трудно да не кажа, че си е направо предизвикателство, защото просто засяда там... Някой с подобен проблем? Между другото съм на 20. Имам и снимка, но не ми дава да слагам линкове!

elitfc
07-19-2010, 22:53
Здравейте, момчета.

Пиша Ви 9 месеца след операцията ми от фимоза + късо гемче.
На 1ви ноемрви, направих най-голямата си грешка. Воден от порива на любовта, какъвто съм и до днес отидох да се обрежа напълно във Военна болница. Първият път ме вдигнаха от масата, като умирах от болки, тъй като забравиха да ми сложат упойка. Вторият път след 2 дена се подложих незнайно защо, пак там, само че при друг лекар. Резултатът беше покъртителен. Зашити линфни възли заедно отзад с главичката. Не ме питайте как е станало ... не знам.След 2 седмици чакане и ридаене от болки, тъй като имах изключително чувствителна главичка, отидох да ми махат конците. Махнаха ми 5 и ми казаха ела след Нова година (говорим за средата на ноември). Отчаях се и попаднах в интернет на частна клиника при моите спасители. Попаднах от отчаяние. ЦЕНЗУРА Там се видяха в чудо, никога не бяха виждали толкова осакатено нещо, махнаха ми конците веднага и ме сложиха на операционната след 2 седмици за да спаднат отоците малко. С лазер го "гравираха", но имах друг проблем много дълго време след това - свръхчувствителна главичка. Казваха ми прави секс, спокойно, ще мине .. аз не вярвах. Докато най-накрая февруари се реших да го направя. Момчета ако имате такъв проблем като моя не се страхувайте, НИЩО НЕ СЕ УСЕЩА (имам впредвид като ужасната чувствителност). Лека полека минава чувствителноста, но при някой тя е по-силно изразена, както явно е при мен. Така че един съвет от мен - НЕ СЕ СТРАХУВАЙТЕ ДА НАПРАВИТЕ ОПЕРАЦИЯТА, родителите ми не знаят че съм си я правил, крих го по всевъзможни начини 3 месеца докато ме болеше. НЕ СЕ СПИРАЙТЕ ОТ ТОВА ДА БЪДЕТЕ ПЪЛНОЦЕННИ. Вчера правих най-страхотния секс, с момичето което обичам повече от всичко.Без операцията и смелостта нямаше да имам нищо - нито нея, нито самочувствие за пълниценност, нито смелост. Поздрави!

амк933


нямам нито време нито желание за типично в мой стил "разгромителният" коментар, който този пост заслужава!

и все пак как да оставя младият човек/или госпожица ?! пощадени от гневните ми филипики:
- да "забравят" да ви сложат упойка и заради това да ви вдигнат от "масата" и то във Военна болница - е равнозначно да твърдите, че БГ се намира на Северният полюс в момента!

за сагата " Зашити линфни възли заедно отзад с главичката." - като скромен проф по Медицина и д.м.н ме е срам да коментирам!
в наше време поне анатомията и физиологията на човека са достъпни без ограничения за който търси познания!

дори за идеята "лимфни възли" в пениса(!!??!!) пращам НЕЗАБАВНО и без колебание на ликвидация, (без шансове за прескок) а какво остава и да ги намерим, че и зашием реално към какво всъщност?!?

=> вариантите за решение са два:
1/ или някой ви е въвеждал в заблуждение, целево, с термини и понятия спекулирайки с вашата обща медицинска култура - ви е превърнал в рекламен рупор;
2/ или имаме цинично груб опит за прокарване на поредната рекламна кампания!

А знаеш ли колко ми пука дали имаш време да ми четеш поста, дали ти харесва или какво мислиш? Хората тук споделят проблемите си и в 98% от случаите търсят съвет, а не някъв си да се обади от коневръза и да каже колко е възмутен от поста или че не му се чете. Единственият, който помага тук, това е georgi12, който наистина го е грижа за момчетата. Никой не е длъжен да ти чете простотиите. Или помагай, или нищо. Ние поне се опитваме.

Nikolaicho
07-20-2010, 11:12
Пиша за да споделя моите възгледи след операция от фимоза. Бавих неотложната операция с около 6-8 месеца. Това беше голяма грешка. Като се има предвид, че препоръчителния период без секс е 30-49 дни след операцията. Съветвам мъжете без сериозни връзки да си направят процедурата есента или зимата. Както знаете пролетта и лятото са сезони за "жътва" извинявам се за израза. На мен ми е доста не комфортно като, гледам къси поли и бели потничета, а в същото време имам обинтована мумия в гащите.

BankS
07-20-2010, 11:38
Здравейте.Оперираха ме от фимоза(пълно обрязване) +корекция на гемчето на 12.07.2010г.Операцията мина много добре-бях с местна упойка,след като спря нейното действие започна да ме боли доста,но с 1 инжекция от течен аналгин и нещата се оправиха.Първите 5 дни пих някакъв антибиотик профилактично,уриниранито ми е нормално,(първите няколко пъти урината беше леко червена,но доктора каза,че това е нормално,но вече се оправи)почти няма болка,само отвреме на време едно като пощипване.Нощните ерекции не са приятни,но поне при мен не е голяма болката,даже по-скоро е нещо като опъване.Първия ден целия ми пишок беше увит като мумия и после превръзката падна сама.Абе общо взето съм доволен,че поне за сега няма проблеми.Доктора обаче ми приши по-малката превръзка за раната и утре ще ходя да я маха.До сега не съм правил бани със смрадлика,а много ми се иска да започна,но доктора каза,че докато не падне/махне превръзката не трябва да се мокри пениса и за това искам да попитам дали днес мога да си направя една баня със смрадлика,най-малкото,за да е по-лесно махането на превръзката утре заедно със шевовете.Иначе за тези,които им предстои да знаят,че няма нищо страшно ;)

На 20 години съм

mitkofr
07-20-2010, 20:44
Здравейте.Преди 3 седмици ми премахнаха гемчето чрез операция (не беше късо просто беше тръгнало да се къса и ми казаха че е по добре да се отсрани операционно),та сега всичко минава нормално паднаха ми конците и заздравява добре ,но като го заголя до край в ерекция нещо ме наболява и вчера на 20-тия ден пробвах да правя секс с приятелката ми но имах много силна болка нормално ли е и колко време горе доло е нужно за да заздравее напълно.

п.с. знам че за всеки орагнизъм заздравяването е индивидуално но ориентировачно...

мерси предварително

mitkofr
07-20-2010, 20:54
Здравейте.Преди 3 седмици ми премахнаха гемчето чрез операция (не беше късо просто беше тръгнало да се къса и ми казаха че е по добре да се отсрани операционно),та сега всичко минава нормално паднаха ми конците и заздравява добре ,но като го заголя до край в ерекция нещо ме наболява и вчера на 20-тия ден пробвах да правя секс с приятелката ми но имах много силна болка нормално ли е и колко време горе доло е нужно за да заздравее напълно.

п.с. знам че за всеки орагнизъм заздравяването е индивидуално но ориентировачно...

мерси предварително

ivanov3344
07-21-2010, 02:36
здравейте,мисля че имам ФИМОЗА..ето линкl моля ви помогнете ми ... ако трябва даже и ще го обрязваме,ако се стигне до там дайте малко инфо ако може...каде може да го направя и за какви пари.ПОМОЩ НАИСТИНА!!!

ivanov3344
07-21-2010, 02:36
здравейте,мисля че имам ФИМОЗА..ето линкl моля ви помогнете ми ... ако трябва даже и ще го обрязваме,ако се стигне до там дайте малко инфо ако може...каде може да го направя и за какви пари.ПОМОЩ НАИСТИНА!!! линка е на заглавието ...

ezrc
07-21-2010, 08:50
Здравейте.Преди 3 седмици ми премахнаха гемчето чрез операция (не беше късо просто беше тръгнало да се къса и ми казаха че е по добре да се отсрани операционно),та сега всичко минава нормално паднаха ми конците и заздравява добре ,но като го заголя до край в ерекция нещо ме наболява и вчера на 20-тия ден пробвах да правя секс с приятелката ми но имах много силна болка нормално ли е и колко време горе доло е нужно за да заздравее напълно.

п.с. знам че за всеки орагнизъм заздравяването е индивидуално но ориентировачно...

мерси предварително
Преди 3 седмици и мен ме оперираха от гемче. Всичките ми конци паднаха. Мисля че това с наболяването не е проблем,защото му трябва повечко време за да заздравее напълно. В момента и мен леко ме боли в ерекция, тоест усещането е че някак си се опъва доло.

qweewq
07-21-2010, 15:37
Здравйте.На 21 години съм.От досега изчетеното не съм сигурен дали имам проблем.
Когато бях малък 4-5 годишен, имам спомен, че имах проблем със забелването и са ме водили на лекар, но очевидно не се е
стигнало до обрязване.В по напреднала възраст 10-12 годишен проблема със забелването беше на лице, но го реших с така наречената "игра".Към момента нямам проблем със збелването нито в спокойно, нито в еректирало положение.
Първо имам съмнение за късо гемче.Когато е еректирал и кожата покриваща главичката мине зад коронката на главата се получава едно набиране на кожа зад нея.Ако поъна още назад гемчето се опъва, като между главата и набраната кожаостава някакво разстояние.Тук идва проблема при опит за слагане на презерватив.При началното му развиване върху главата няма проблем, но след това пръстена развиващ се презерватив попада между короната на главата и набраната кожа зад нея и по нататушно развиване на презерватива по нормалния начин е мисля невъзможно.
Ясно ми е, че съм имал някаква форма на фимоза и че може би съм я преодолял, но в еректирало положение и не само, кожата покриваща
главата на пениса(кожата по мое мнение е по дълга от необходимото) заема неправилно положение.Под това имам предвит, че отвора на кожата се измества и вместо да е на върха на пениса, отвора е на задната страна на пениса.В уикипедия в темата зафимоза има точно таква снимка показваща какво имам предви, защото съм сигурен, че съм се изразил не както трябва.
Та налага ли се някаква интервенция при мен?

mitkofr
07-21-2010, 19:19
Здравейте.Преди 3 седмици ми премахнаха гемчето чрез операция (не беше късо просто беше тръгнало да се къса и ми казаха че е по добре да се отсрани операционно),та сега всичко минава нормално паднаха ми конците и заздравява добре ,но като го заголя до край в ерекция нещо ме наболява и вчера на 20-тия ден пробвах да правя секс с приятелката ми но имах много силна болка нормално ли е и колко време горе доло е нужно за да заздравее напълно.

п.с. знам че за всеки орагнизъм заздравяването е индивидуално но ориентировачно...

мерси предварително
Преди 3 седмици и мен ме оперираха от гемче. Всичките ми конци паднаха. Мисля че това с наболяването не е проблем,защото му трябва повечко време за да заздравее напълно. В момента и мен леко ме боли в ерекция, тоест усещането е че някак си се опъва доло.


Мерси много за отговора и аз така мислех че е нормално но исках да чуя и мнение от колега :),даже днес говорих с лекаря които ме оперира и каза че е нормално да ме наболява и да исчакам поне още 4-5дена и да се въздържам от ерекция и ако след това пак продължава да отида на контролен преглед при него

Jones
07-23-2010, 02:59
Здеавейте на всички с проблемни чурки :)
Преди 3 седмици ме оперираха от фимоза. По темата е изписано много и общо взето няма какво повече да добавя. За сега всичко върви на ред и заздравява. Искам само да благодаря на batkodoki, за това което е написал по темата и на всички, които са споделили какво са преживяли, това много ми помогна да събера кураж и да отстраня този проблем, който ми тежеше от доста време. Само ще кажа, че нама смисъл от отлагане колкото по-скоро го направите, толкова-по добре.

Ако някй има нужда от информация по въпроса може спокойно да ми задава въпроси на лично съобщение или направо в темата аз ще я следя.
А ако има хора от Варна със същия или подобен проблем мога конкретно да ги напътствам къде да отидат и какво да правят. Ще се радвам ако мога да бъда полезен с нещо на някой. Относно финансите цялата работа ми излезе по малко от 20 лв, защото всичко мина по клинична пътека при добър специалист.

Не се притеснявайте задавайте всякакви въпроси, защото знам какво е и вече преминах през всичко това, а аз ще съм полезен с каквото мога...

MP
07-23-2010, 20:45
Здравйте.На 21 години съм.От досега изчетеното не съм сигурен дали имам проблем.
Когато бях малък 4-5 годишен, имам спомен, че имах проблем със забелването и са ме водили на лекар, но очевидно не се е
стигнало до обрязване.В по напреднала възраст 10-12 годишен проблема със забелването беше на лице, но го реших с така наречената "игра".Към момента нямам проблем със збелването нито в спокойно, нито в еректирало положение.
Първо имам съмнение за късо гемче.Когато е еректирал и кожата покриваща главичката мине зад коронката на главата се получава едно набиране на кожа зад нея.Ако поъна още назад гемчето се опъва, като между главата и набраната кожаостава някакво разстояние.Тук идва проблема при опит за слагане на презерватив.При началното му развиване върху главата няма проблем, но след това пръстена развиващ се презерватив попада между короната на главата и набраната кожа зад нея и по нататушно развиване на презерватива по нормалния начин е мисля невъзможно.
Ясно ми е, че съм имал някаква форма на фимоза и че може би съм я преодолял, но в еректирало положение и не само, кожата покриваща
главата на пениса(кожата по мое мнение е по дълга от необходимото) заема неправилно положение.Под това имам предвит, че отвора на кожата се измества и вместо да е на върха на пениса, отвора е на задната страна на пениса.В уикипедия в темата зафимоза има точно таква снимка показваща какво имам предви, защото съм сигурен, че съм се изразил не както трябва.
Та налага ли се някаква интервенция при мен?

Мисля,че знам за какво говориш.Аз съм на 18 и нямам никакъв проблем със забелването нито в спокойно,нито в еректирало състояние,но когато мине под главата,кожичката се набръчква и "завива"непосредствено под нея,а по-надолу не се забелва.Не мисля,че ме стяга кой знае колко или нещо такова,но съм почти убеден,че гемчето е по-късо отколкото трябва.Просто няма какво друго да е.В спокойно състояние мога да го забеля докрай,но кожата като че ли се стеснява,има някакъв стесняващ пръстен в горната и част и като я забеля докрай (безпроблемно),гемчето дърпа главичката надолу.Кожата просто изглежда е вповече.Та и аз да питам дали има нужда от интервенция,или не.Не съм имал проблеми като по-малък,а към 3-ти клас са ме преглеждали,като отново не е имало проблем.

qweewq
07-23-2010, 21:10
Забравил съм да спомена за стеснения пръстен, който ти описваш при заголване в не еректирало състояние.Абсолютно същите симптоми и при мен!

archlord
07-23-2010, 23:16
Зачетох се за това късо гемче и се зачудих дали и аз го нямам.В ерекция мога да забеля пениса до край, това означав ли че нямам проблеми?Когато го забеля обаче съвсем леко главата ми се огъва надолу по посока към гемчето, това нормално ли е?И също, като го забеля с ръка докрай и го пусна не остава така, ами се връща малко нагоре..?
BTW. на 16 години съм, Благодаря!

Някой да каже нещо за това???

nOmoretears
07-24-2010, 14:53
Ето и моята история. На 17 години съм момче преди 2 дни ме оперираха от вродена фимоза хоботовидно нещо си частично обрязване 2/3. Великотърновската болница " Стефан Черкезов мисля ,че беше. Обща упойка заспах. пълен екип сестри анестизеолози хирург.2ри ден ми е и нямам никакви болки както в началото след операцията така и сега. Имах няколко ерекции през пъврия и втория ден (нощта) но това се преодолява главичката ми е доста чувствителна но по 2 пъти на ден по 10 минути правя бани със смрадлика и, 2 пъти на ден сменям марлята върху нея нанасям дефламол за да има добра смазка .
Искам да кажа ,че няма от какво да се страхувате няма нищо страшно та това си е една интервенция изчетох всяка една страница за 1 седмица и се обогатих много. И сега се престраших да пиша за първи път. Много поздрави на batkodoki който е създал тази МНОГО ПОЛЕЗНА ТЕМА която ми помогна много с полезна информация.

Само имам един въпрос какво още мога да направя за комфорта на чувствителната ми главичка. Иначе както пак казах и по горе всичко върви по план. Днес даже бягах скачах никакви болки, а още вчера си ходих както трябва. Голямо облегчение е :) поздрав на целият форум и най-вече на хората тук в тази тема без които нея нямаше да я има и разбира се едно голямо благодаря на batkodoki :) Живи и здрави ! Ще пиша отново близките дни да споделя :) Приятен ден.

georgi12
07-24-2010, 18:17
Въпросът ти е доста неподреден и лично аз не разбирам за какво точно става дума - ""И също, като го забеля с ръка докрай и го пусна не остава така, ами се връща малко нагоре..? ""Кое се връща и къде е нова нагоре?

archlord
07-25-2010, 20:14
Ами просто като го забеля докрай не си остава забелен докрай, ами се вдига самата кожа.Мога да го забеля до край, но като го пусна се вдига на горе кожата - не си остава така.

georgi12
07-25-2010, 21:01
продължавай с тренировките и този проблем ще изчезне . Той не е всъщнтост проблем . Като мастурбираш опъвай назад кожата , но внимателно все пак . Така хем гемчето ще с еотпусне , хем кожата няма да се връща толкова.

batkodoki
07-25-2010, 21:54
Пиша за да споделя моите възгледи след операция от фимоза. Бавих неотложната операция с около 6-8 месеца. Това беше голяма грешка. Като се има предвид, че препоръчителния период без секс е 30-49 дни след операцията. Съветвам мъжете без сериозни връзки да си направят процедурата есента или зимата. Както знаете пролетта и лятото са сезони за "жътва" извинявам се за израза. На мен ми е доста не комфортно като, гледам къси поли и бели потничета, а в същото време имам обинтована мумия в гащите.

на ЕСЕН или на ПРОЛЕТ е най-подходящото време.
и това няма общо с гледката на "къси поли и бели потничета..", :)
а с чисто физиологичното състояние на тялото съотнесено спрямо метеорологичните условия в които живеем.

- през горещото лято, потенето е нормално мн обилно, създава добра хранителна среда за патогени и условия за вторични инфекции.

- през студената зима кръвоносните съдове в "членовете на човешкото тяло" рефлекторно се свиват, кръвният ток намалява като дебит, това дава поле за изява на патогени и затруднява възстановителният процес.

batkodoki
07-25-2010, 22:22
Здравейте.Оперираха ме от фимоза(частично обрязване) +корекция на гемчето на 12.07.2010г.Операцията мина много добре-бях с местна упойка,след като спря нейното действие започна да ме боли доста,но с 1 инжекция от течен аналгин и нещата се оправиха.Първите 5 дни пих някакъв антибиотик профилактично,уриниранито ми е нормално,(първите няколко пъти урината беше леко червена,но доктора каза,че това е нормално,но вече се оправи)почти няма болка,само отвреме на време едно като пощипване.Нощните ерекции не са приятни,но поне при мен не е голяма болката,даже по-скоро е нещо като опъване.Първия ден целия ми пишок беше увит като мумия и после превръзката падна сама.Абе общо взето съм доволен,че поне за сега няма проблеми.Доктора обаче ми приши по-малката превръзка за раната и утре ще ходя да я маха.До сега не съм правил бани със смрадлика,а много ми се иска да започна,но доктора каза,че докато не падне/махне превръзката не трябва да се мокри пениса и за това искам да попитам дали днес мога да си направя една баня със смрадлика,най-малкото,за да е по-лесно махането на превръзката утре заедно със шевовете.Иначе за тези,които им предстои да знаят,че няма нищо страшно ;)

На 20 години съм

на 12.07. операция, питане на 20.07. - тъкмо време за смрадликовата или ако тя изглежда страшна - с отвара от лайка баня ако няма усложнения.

категорично съм против "пришиването за раната" на каквато и да било превръзка! това са отживелици и при положение, че си бил под антибиотичен чадър е меко казано странно. от 40 години не се прави защото:
- има антибиотици (под които си бил) осигуряващи на ента степен антибактериална защита по централен механизъм;
- пречи на спонтанните ерекции, които пък "калиброват" новият формат на пишока докато още не е напълно зарастнал по срезовете.

[понеже който е чел цялата Тема би трябвало и да знае, че в БГ практиката е да се преглеждат фимозните пишоци в покой. а дали 5 см в покой пишок ще се развие до 12 до 14, 16 или до 18 см в ерекция е въпрос на късмет. дали ще има силен ъглов дорзален или вентрален или латерален момент пак е "късмет". а ако огъването надолу, нагоре или странично е значимо точно тези ерекции донапасват неглижирането]

има цял куп медикаментозни средства, които спестяват този кошмар на Момчетата. защо не се предписват?! - вижте по-горе.

ако съм видял, мерил, МАРКИРАЛ пениса в ерекция и съм го оперирал - след това съм сигурен в резултата.
и няма нужда да го мъча със спонтанните ерекции и да се надявам чрез тях да "уравни" принудително несвършеното на операционната маса...

...ех...
поне за вашите деца ще бъде така..

archlord
07-25-2010, 22:57
продължавай с тренировките и този проблем ще изчезне . Той не е всъщнтост проблем . Като мастурбираш опъвай назад кожата , но внимателно все пак . Така хем гемчето ще с еотпусне , хем кожата няма да се връща толкова.
ок, благодаря :)

batkodoki
07-25-2010, 23:05
Здравейте.Преди 3 седмици ми премахнаха гемчето чрез операция (не беше късо просто беше тръгнало да се къса и ми казаха че е по добре да се отсрани операционно),та сега всичко минава нормално паднаха ми конците и заздравява добре ,но като го заголя до край в ерекция нещо ме наболява и вчера на 20-тия ден пробвах да правя секс с приятелката ми но имах много силна болка нормално ли е и колко време горе доло е нужно за да заздравее напълно.

п.с. знам че за всеки орагнизъм заздравяването е индивидуално но ориентировачно...

мерси предварително

:) е ако "не беше късо" а..."беше тръгнало да се къса " алтернативата е или остри зъбки или екстремни усещания - лошо няма. важно е проблема да е решен вярно.

а случайно през цялото време на възстановяване да си ползвал някакви мазила, бани или изобщо какво?

И

ВЪЗРАСТ?!?

batkodoki
07-25-2010, 23:42
Здравейте.Преди 3 седмици ми премахнаха гемчето чрез операция (не беше късо просто беше тръгнало да се къса и ми казаха че е по добре да се отсрани операционно),та сега всичко минава нормално паднаха ми конците и заздравява добре ,но като го заголя до край в ерекция нещо ме наболява и вчера на 20-тия ден пробвах да правя секс с приятелката ми но имах много силна болка нормално ли е и колко време горе доло е нужно за да заздравее напълно.

п.с. знам че за всеки орагнизъм заздравяването е индивидуално но ориентировачно...

мерси предварително

ВЪЗРАСТ?!?

и какво ползваш като мазила и бани?

batkodoki
07-26-2010, 00:23
Здравйте.На 21 години съм.От досега изчетеното не съм сигурен дали имам проблем.
Когато бях малък 4-5 годишен, имам спомен, че имах проблем със забелването и са ме водили на лекар, но очевидно не се е
стигнало до обрязване.В по напреднала възраст 10-12 годишен проблема със забелването беше на лице, но го реших с така наречената "игра".Към момента нямам проблем със збелването нито в спокойно, нито в еректирало положение.
Първо имам съмнение за късо гемче.Когато е еректирал и кожата покриваща главичката мине зад коронката на главата се получава едно набиране на кожа зад нея.Ако поъна още назад гемчето се опъва, като между главата и набраната кожаостава някакво разстояние.Тук идва проблема при опит за слагане на презерватив.При началното му развиване върху главата няма проблем, но след това пръстена развиващ се презерватив попада между короната на главата и набраната кожа зад нея и по нататушно развиване на презерватива по нормалния начин е мисля невъзможно.
Ясно ми е, че съм имал някаква форма на фимоза и че може би съм я преодолял, но в еректирало положение и не само, кожата покриваща
главата на пениса(кожата по мое мнение е по дълга от необходимото) заема неправилно положение.Под това имам предвит, че отвора на кожата се измества и вместо да е на върха на пениса, отвора е на задната страна на пениса.В уикипедия в темата зафимоза има точно таква снимка показваща какво имам предви, защото съм сигурен, че съм се изразил не както трябва.
Та налага ли се някаква интервенция при мен?

хммм...:)

и ти не си чел цялата Тема.....

АКО е налице ТЕСЕН, ясно видим ФИМОЗЕН пръстен, дори главичката да се оголва принудително - говорим и коментираме някоя от многото форми на РЕЛАТИВНА ФИМОЗА.
най-често, ЗАД главичката се образува "вал" от кожичка, който ФИМОЗНИЯТ ЯСНО ВИДИМ ПРЪСТЕН ПОД НЕЯ препятства да се разгърне по пениса.
може да е съчетано с "КЪСО ГЕМЧЕ", може не.


до около 14 год възраст условно с мазила и упражнения може да се разшири този пръстен. после става проблематично. рано или късно се стига до хирург!

nOmoretears
07-26-2010, 12:44
ДЕН 4 . СЛЕД ОПЕРАЦИЯТА

Всичко се развива чудесно. СМРАДЛИКА му е майката без нея ще зарастне по бавно.Поне по 3 пъти на ден, по 10 минути така правя аз, и е избила нова тъкан.Чувствителноста значително се нормализира не ме дразни толкова .Вече няколко конеца мисля, че са на път да паднат :). Болки няма никога не е имало :) . Започва да придобива нормалният си вид :) моят приятел. Това е от мен за сега по нататък ще пиша за развитие

Поздрави :)

kalinin
07-26-2010, 15:29
Здарвейте!Не знам от каде да започна..Офф.Първо аз съм на 26 :oops: Значи преди 1 седмица(19.07) ми првиха операция за фимоза-пълно обрязване.Самата интервенция беше с местна опойка и не знам защо ме болеше ,че се налагаше 4 пъти да спират и да ми слагат опойка.Операцията подължи малко повече от 1 час.Как да е изтърпях.Сложиха ми превръзка,казаха ми да го поливам с калиев перманганат след уриниране и ми изписаха едни обезболитени да пия първите 5 дни,ако се налага.Да обаче аз болки нямам(с изкл на нощните ерекции),пробела е друг-гавичката ми е свръхчувствителна и до сега!На 4тия ден махнах превръзката и започнах баните с калиевия.Не го мажа с нищо-не са ми казвали.Освен нечовешката чувствителност на главата кочто не спада нещото ,което много ме притеснява е ,че след като махнах превръзката продължава да тече няква мизерия-кръв няма.Супер малко но продължава.Нормално ли е?

georgi12
07-27-2010, 09:06
Прочети горният пост. Нещото ,което се слага се казва Упойка. Думата Опойка не съществува в българският език.
Нещото , което изтича може да бъде и нафта и мляко и боза и безалкохолно.

kalinin
07-27-2010, 10:00
Упойка- да , sorry.Човече, не се бъзикай,че аз супер съм се спекал и не знам ко да си мисля .Звънях на хирурга ,който ме оперира обаче "няма връзка с този номер"

kalinin
07-27-2010, 10:03
Упойка- да , sorry.Човече, не се бъзикай,че аз супер съм се спекал и не знам ко да си мисля .Звънях на хирурга ,който ме оперира обаче "няма връзка с този номер"

georgi12
07-27-2010, 10:07
Ами кажи откъде и какво изтича . Ако изтича безцветна течност от раната - това е лимфна течност , ако изтича бяла течност може и гнойчица да е . Уточни.

kalinin
07-27-2010, 10:12
Еми то не тече толкова,че да мога видя от каде точно излиза.Не знам

kalinin
07-27-2010, 10:32
Просто се чудя дали някой друг е имал такъв проблем или е само при мен ](*,)

georgi12
07-27-2010, 11:06
В смисъл виждаш , че по превръзката има остатъци от някаква течност - така ли ? Ако е така - това е лимфна течност , която заедно със съсирената кръв образуват коричка .
Ако са минали 5 дни от операцията - започвай с бани със Смрадлика .Калиевият перманганат го забрави .

LonsdaleEngland
07-28-2010, 20:44
Здравейте,

Имам молба към всеки от вас, който е останал доволен от операцията (пълно обрязване, в следствие на фимоза) да ми пише на ЛичноСъобщение (за да не правим реклама) името на болницата и хирургът, защото все още не съм решил къде да отида.

Поздрави!
:)

Ramdx
07-28-2010, 21:28
Здравейте !
Искам да попитам мога ли,да си направа операция,без направление ? Каква е цената ? Къде мога да отида в София ?
Благодаря !

georgi12
07-29-2010, 11:27
Има много места .Едното от тях е Милен Кацаров. Потърси инфо за него в Гугъл .Там има и адрес с телефон . Сестрата ще ти каже колко струва.

Alexsandro
07-29-2010, 15:10
здравейте,днес правя една година от както ме рязнаха.Бях с придобита фимоза,незнайно как се появила.махнаха ми и гемчето.много сьм доволен,всичко е както трябва вече,Искам да благодяря на няколкото момчета който дават добри сьвети и окуражават тези който малко се притесняват.няма нищо страшно,само мисьлта за това е подтискаща.Успех на всички.

batkodoki
07-29-2010, 22:23
Здеавейте на всички с проблемни чурки :)
Преди 3 седмици ме оперираха от фимоза. По темата е изписано много и общо взето няма какво повече да добавя. За сега всичко върви на ред и заздравява. Искам само да благодаря на batkodoki, за това което е написал по темата и на всички, които са споделили какво са преживяли, това много ми помогна да събера кураж и да отстраня този проблем, който ми тежеше от доста време. Само ще кажа, че нама смисъл от отлагане колкото по-скоро го направите, толкова-по добре.

Ако някй има нужда от информация по въпроса може спокойно да ми задава въпроси на лично съобщение или направо в темата аз ще я следя.
А ако има хора от Варна със същия или подобен проблем мога конкретно да ги напътствам къде да отидат и какво да правят. Ще се радвам ако мога да бъда полезен с нещо на някой. Относно финансите цялата работа ми излезе по малко от 20 лв, защото всичко мина по клинична пътека при добър специалист.

Не се притеснявайте задавайте всякакви въпроси, защото знам какво е и вече преминах през всичко това, а аз ще съм полезен с каквото мога...

Благодаря, за добрите думи! :)

Винаги е добре дошъл всеки, който има желание и възможност да помага! :)

batkodoki
07-29-2010, 22:56
Здравйте.На 21 години съм.От досега изчетеното не съм сигурен дали имам проблем.
Когато бях малък 4-5 годишен, имам спомен, че имах проблем със забелването и са ме водили на лекар, но очевидно не се е
стигнало до обрязване.В по напреднала възраст 10-12 годишен проблема със забелването беше на лице, но го реших с така наречената "игра".Към момента нямам проблем със збелването нито в спокойно, нито в еректирало положение.
Първо имам съмнение за късо гемче.Когато е еректирал и кожата покриваща главичката мине зад коронката на главата се получава едно набиране на кожа зад нея.Ако поъна още назад гемчето се опъва, като между главата и набраната кожаостава някакво разстояние.Тук идва проблема при опит за слагане на презерватив.При началното му развиване върху главата няма проблем, но след това пръстена развиващ се презерватив попада между короната на главата и набраната кожа зад нея и по нататушно развиване на презерватива по нормалния начин е мисля невъзможно.
Ясно ми е, че съм имал някаква форма на фимоза и че може би съм я преодолял, но в еректирало положение и не само, кожата покриваща
главата на пениса(кожата по мое мнение е по дълга от необходимото) заема неправилно положение.Под това имам предвит, че отвора на кожата се измества и вместо да е на върха на пениса, отвора е на задната страна на пениса.В уикипедия в темата зафимоза има точно таква снимка показваща какво имам предви, защото съм сигурен, че съм се изразил не както трябва.
Та налага ли се някаква интервенция при мен?

Мисля,че знам за какво говориш.Аз съм на 18 и нямам никакъв проблем със забелването нито в спокойно,нито в еректирало състояние,но когато мине под главата,кожичката се набръчква и "завива"непосредствено под нея,а по-надолу не се забелва.Не мисля,че ме стяга кой знае колко или нещо такова,но съм почти убеден,че гемчето е по-късо отколкото трябва.Просто няма какво друго да е.В спокойно състояние мога да го забеля докрай,но кожата като че ли се стеснява,има някакъв стесняващ пръстен в горната и част и като я забеля докрай (безпроблемно),гемчето дърпа главичката надолу.Кожата просто изглежда е вповече.Та и аз да питам дали има нужда от интервенция,или не.Не съм имал проблеми като по-малък,а към 3-ти клас са ме преглеждали,като отново не е имало проблем.

е хубава работа :)

навремето Левски казвал: "някой ходят да питат попа дали им е дошло времето да се оженят, други сами знаят де ги тегли."
та и ти така.

ТИ си този, който ще реши ИМА ли нужда от интервенция или НЕ!

това не могат, а не бива да вършат нито Форума, нито попа, нито Доктора.

ако описаното от теб състояние не ти причинява никакъв физически§психически дискомфорт, ако ти дава желаното самочувствие и ако ти носи полово удовлетворение в пълнота - тоест ако ти дава Качеството на Живот, който смяташ за удовлетворяващ - ти нямаш никакъв проблем!!!

p.s.
когато е налице "тесен пръстен" практиката показва, че в мнозинството от случаите рано или късно се стига до търсене на квалифицирана помощ, но тя може да бъде многообразна - от чисто психологическа подкрепа до хирургични интервенции като всичко зависи пак от ТВОЕТО възприятие на Качеството ти на Живот.

иначе желаещи още утре да те обрежат за срещу пари - без усилие ще намериш повече отколкото можеш да си представиш. а на мен ми омръзна да обяснявам, че обрязването е крайната фаза в един по-дълъг терапевтичен процес, в който нищо друго не е дало задоволителен повлияващ Качеството на Живот резултат в нужната степен.

kalinin
07-29-2010, 23:05
10ти ден след операцията!
На 8мия ден получих някво възпаление :cry: Отидох при най-близкия уролог и говедото ми каза ,че имам инфекция и да не го знимавам ами да отида при който ме е оперирал(такъв е реда наистина)и само ме разпитваше колко пари даде?Що не се оперира при нас?Успч да ме панира!Отидох при хирурга,който ме оперира, тои ме прегледа и ми каза ,че е възпаление .Каза ми да си правя превръзки с няква сребърна паста върху мястото и да правя бани в риванол. Надявам се всичко да е ОК скоро :)

mgmg9966
07-30-2010, 08:43
месец и половина мина от моята операция. най-после съм в състояние да мастурбирам и да правя секс, макар че все още не е най-приятното усещане на света. има лека болка по ръба на главата при самото триене, надявам се да изчезне с повече практика :D не е никак зле, само че нещо явно накриво са ме кърпили и не ми е симетричен, от едната страна (дясната) има повече новообразувала се светла тъкан около мястото, където са били шевовете. Така че определено не става за корица на списание, но в крайна сметка не му е и това целта :) Та общо взето мога да кажа вече , че съм преминал през процеса на обрязването и възстановяването. Ако някой има въпроси и се притеснява за нещо, може да ме попита на лично съобщение. Имаше един човек преди време, който искаше снимки преди и след операцията. И такива имам и мога да пратя на който иска. Лошото е, че при мен имаше усложнения и явно не са го резнали като хората и заради външния вид е възможно да откажа някои хора от обрязването..:) както и да е ,успех на всички !

mitkofr
07-30-2010, 11:25
Здравейте.Преди 3 седмици ми премахнаха гемчето чрез операция (не беше късо просто беше тръгнало да се къса и ми казаха че е по добре да се отсрани операционно),та сега всичко минава нормално паднаха ми конците и заздравява добре ,но като го заголя до край в ерекция нещо ме наболява и вчера на 20-тия ден пробвах да правя секс с приятелката ми но имах много силна болка нормално ли е и колко време горе доло е нужно за да заздравее напълно.

п.с. знам че за всеки орагнизъм заздравяването е индивидуално но ориентировачно...

мерси предварително

ВЪЗРАСТ?!?


Съжелявам за закаснението но не си бях в къщи, до 3-тия ден мазах с йодасепт след това топях в смрадлика.На 23 години съм.Вече от три дена правя секс 'нормално' в началото доста ме наболява след това болката отминава но след секс ме боли даже повече.Докторът каза че се получил някакъв белег цикатрикс и затова пак ме боляло това как минава някои знае ли нещо по въпроса а и също ми би една инжекция орбазон локално о.1мг и каза след 10 дена оше една ,но аз се чудя дали да ходя за втората че орбазона не е хич безобиден до колкото знам.
и какво ползваш като мазила и бани?

georgi12
07-30-2010, 12:00
Няма значение дали Орбазона е вреден или не , дали помага или не - важното е да върви фармацевтичната индустрия.
Орбазон се прилага само , когато има силна алергична реакция( алергичен шок) и по някакъв начин е застрашен живота .

SK0RP10N
07-30-2010, 12:55
След една седмица стават 5 месеца от операцията ми.
Ами какво да ви кажа, откакто се оперирах, сякаш се преродих.
2те гадни неща около операцията бяха:
- да говоря с нашите за проблема (по-точно говорих с баба ми, която е детска лекарка (вече пенсионирана, но се ползва с огромен авторитет из цял Плевен)) и изобщо не бе толкова трудно.Просто казах: "Абе, имам проблем с инструмента.Ще трябва да минавам под ножа" и им обясних, за какво става на въпрос (на 17 години съм)
- След операцията нямах проблеми с нощните ерекции, а с нещо - друго - Главичката залепваше към боксерките.Заедно с отлепването, от главичката се откъсваше мъничко парченце от повърхността и, което бе адски болезнено (абе все едно ти забиват игла в главичката) + кървене.Ама това бе само в рамките на месеца след операцията.
Няколко съвета от мен:
- Говоерете с вашите, решете си проблема, бъдете щастливи и ебливи
- Операцията е безболезнена (аз лично минах с пълна упойка, по преценка на опериращия екип (поне ме надрусаха безплатно, вместо пак да давам пари за трева)), както и ако работата е свършена, както трябва, дори и след пълно излизане от упойка няма да имате боли.Аз си тръгнах 2-3 часа след операцията и можех да си продължа деня, както всеки един нормален ден.
- Колкото повече мъкнете разни превръзки, толкова по-дълго ще имате и т.нар. "свръхчувствителност" (бях чел в тази тема, назад, как някакъв бе мъкнал превръзки 1 месец, че го е страх от свръхчувствителността)
- Не се плашете от вида на торпедото - първите дни наистина не е красива гледка - при мен бе подут колкото китката ми (а аз съм здраво момче - 1.65 висок, 70 кила) + едно тъмно петно по кожата на тялото му.Ще има конци, при някои по-бавно зараства махнатото гемче (ако има такова, както при мен), но не боли.
- Нощните ерекции ?Ами какво да ви кажа - слаба работа бяха, поне при мен - изразяваха се в това, че все едно някой ме пощипваше на мястото на гемчето и отшумяха за 3-4 дена.
- За тези, които се страхуват от пълната упойка: сложиха ми абокат с пропофол, дадоха ми маска с райски газ + кислород и започнах да дишам.След 5тото вдишване, усетих как всичкото ми напрежение олекна изведнъж и всичко се размажа, без да усещам, че ми се доспива.После не помня.При събуждането е малко странно, защото в началото няма да виждате на повече от метър-два от вас (всичко останало ще е супер-размазаното, ще го разпознавате само като цветове, даже и форми няма да схващате в началото).Аз лично като излязох от упойка, умът ми бе адски бистър, осъзнавах, какво става около мен, само дето едва виждах и малко замотано говорех + затруднена координация.Всичко това отшумя за по-малко от 3 часа (да знаете, че първоначално като станете, ще ходите като пияни и ще ви се вие свят, де).
Ако имате въпроси -> ЛС

babajabaaa
07-30-2010, 15:20
Според четенията ми, аз имам фимоза :shock: :-o

Имам няколко въпроса:

1.На колко години трябва да съм за да взема направления от личния си лекар?

2.И като отида при личния, какво трябва да му кажа? "Искам направления за хирург? или там няква друга специалност" и по точно за каква?

3.Ако някой са го рязвали/цепвали и етц. да ми каже долу горе цената която е платил?

Благодаря предварително! :)

SK0RP10N
07-30-2010, 17:41
Ако си по здравна каса, нищо няма да платиш.
Отиваш при личния и искаш направление за уролог, който пък от своя страна ще прецени, как да процедира в твоя случай.
А за годините не мога да ти кажа, ама иди все пак с мама или тате там.

Що се отнася до самата операция, вече се иска или ти да си пълнолетен, или родителите ти да дадът съгласие за операция.

ProFoot
07-30-2010, 19:18
аз съм момче на 14 години искам да попитам когато пениса ми е в еректирало състояние кожичката ми не се дърпа и пениса ми не се заголва опитам ли да я дръпна назад почти стига до края на главичката но чувствам опъване и ме е страх да дърпам повече въпроса ми е дали имам някое от тези заболявания ?
мерси предварително

SK0RP10N
07-30-2010, 21:41
Или е фимоза, или е късо гемче, или и двете.Ние няма как да преценим, кое е.Отиди при уролог, той не яде хора.

MP
07-31-2010, 00:08
е хубава работа :)

навремето Левски казвал: "някой ходят да питат попа дали им е дошло времето да се оженят, други сами знаят де ги тегли."
та и ти така.

ТИ си този, който ще реши ИМА ли нужда от интервенция или НЕ!

това не могат, а не бива да вършат нито Форума, нито попа, нито Доктора.

ако описаното от теб състояние не ти причинява никакъв физически§психически дискомфорт, ако ти дава желаното самочувствие и ако ти носи полово удовлетворение в пълнота - тоест ако ти дава Качеството на Живот, който смяташ за удовлетворяващ - ти нямаш никакъв проблем!!!

p.s.
когато е налице "тесен пръстен" практиката показва, че в мнозинството от случаите рано или късно се стига до търсене на квалифицирана помощ, но тя може да бъде многообразна - от чисто психологическа подкрепа до хирургични интервенции като всичко зависи пак от ТВОЕТО възприятие на Качеството ти на Живот.

иначе желаещи още утре да те обрежат за срещу пари - без усилие ще намериш повече отколкото можеш да си представиш. а на мен ми омръзна да обяснявам, че обрязването е крайната фаза в един по-дълъг терапевтичен процес, в който нищо друго не е дало задоволителен повлияващ Качеството на Живот резултат в нужната степен.

Благодаря за отговора. Аз не съм се замислял за това преди,но просто започна да ми се струва,че не е нормално,вероятно съм си внушавал,че е по-зле ,отколкото е всъщност.Нито се страхувам от операция,нито да го споделя на когото и да било,просто от много четене взех,че се обърках.

Между другото е доста вероятно рано или късно да посетя и аз "касапина",че ми харесаха отзивите.Всички се чувстват толкова прекрасно след това. 8-)

ProFoot
07-31-2010, 07:35
ок ще отида ама септември че сега ще ходя на море насам натам. Мерси :)

JohnQ
07-31-2010, 16:13
При всички случай избягваите клиника Нефертити и доктор Георгиев. Аз отидох там след прочетени неща за него онлайн, но сега дълбоко съжалявам. Оказва се, че не е изрязан добре вътрешният лист, както ми обясни друг лекар, та сега ще трябва да си направя повторна коригираща операция! Като имам повече време ще разкажа подробно.

п.п. Някой от вас караха ли го да си държи пениса докато го оперират (с местна упойка?). Щото мен ме караха. Безумие, само гледат да ти вземат парите:-(

jivkopp
07-31-2010, 21:01
Здравейте казвам се Живко на 15год. съм имам проблем с половия орган от доста време съм забелязъл че не мога да си забеля кожата до края на главичката изтегля се до някаква малка степен но все едно е залепнала и чуствам лек дискомфорт родителите ми мислят че е фимоза или нещо по сложно и затова реших да питам има ли място за тревоги и от операция не живея в Бг. затова не съм се консултирал досега с някои доктор.Благодаря предварително

SK0RP10N
07-31-2010, 22:26
Докато не се консултираш със специалист, няма как да разбереш, какво точно ти има.
Дори и специалист, без да те прегледа, не би могъл (или трудно би могъл) да прецени, какво точно и има.

roccobaroco
08-01-2010, 10:43
някой правил ли е манипулацията фимоза в хил клиник ?Някакви отзиви за д-р Александър Боцевски?

elitfc
08-01-2010, 11:32
някой правил ли е манипулацията фимоза в хил клиник ?Някакви отзиви за д-р Александър Боцевски?

Върнаха ме към живота. Уникален лекар. Това ти стига.

punk14
08-04-2010, 13:14
Операция на гемче се прави ако ти пречи . Няма ограничение във възрастта. не пречи на растежа , но в ерекция изкривява главичката надолу.мен не ми го изкривява в ерекция,а когато опъна докрай кожичката.

xxxxxxxxxxxxx
08-04-2010, 23:00
Здравейте,тези дни трябва да си направя операция (обрязване) и искам да ви попитам някои ако знае дали е по добре тази операция да бъде направена с лазер и ако това е така да ми препоръча къде да стане това..
На 17 години от София съм.
Благодаря предварително

georgi12
08-06-2010, 09:03
Казват , че е по-добре - няма кръв , няма болка , няма шевове , няма белези. Потърси инфо в гугъл за Хил клиник.

veketi
08-06-2010, 19:53
Днес ме оперираха. В следствие получих хеметом отстрани на пениса ( лилаво е и надуто ). Нормално ли е и опасно ли е ?

mikity_sladky
08-06-2010, 23:44
Казват , че е по-добре - няма кръв , няма болка , няма шевове , няма белези. Потърси инфо в гугъл за Хил клиник.

Говорих с дерматолог/кожен лекар,относно лазерното обрязване и той(тя-лекарка) ми каза,че няма как да няма белези било то и с лазер.
А,аз ходих при нея за да ми махне някои малки белезчета от пълното обрязване.И така стана вече много по добре,макар че болката беше голяма.Махна ми белезите с ток,нещо като лазер е каза тя.Но адски болеше,без упойка беше,незнам може би така трябва.Тя ми каза,че ще усетя малко парване,ама бая парване си беше.Поне си струва... 8-)

batkodoki
08-06-2010, 23:59
Здравейте.Преди 3 седмици ми премахнаха гемчето чрез операция (не беше късо просто беше тръгнало да се къса и ми казаха че е по добре да се отсрани операционно),та сега всичко минава нормално паднаха ми конците и заздравява добре ,но като го заголя до край в ерекция нещо ме наболява и вчера на 20-тия ден пробвах да правя секс с приятелката ми но имах много силна болка нормално ли е и колко време горе доло е нужно за да заздравее напълно.

п.с. знам че за всеки орагнизъм заздравяването е индивидуално но ориентировачно...

мерси предварително

ВЪЗРАСТ?!?


Съжелявам за закаснението но не си бях в къщи, до 3-тия ден мазах с йодасепт след това топях в смрадлика.На 23 години съм.Вече от три дена правя секс 'нормално' в началото доста ме наболява след това болката отминава но след секс ме боли даже повече.Докторът каза че се получил някакъв белег цикатрикс и затова пак ме боляло това как минава някои знае ли нещо по въпроса а и също ми би една инжекция орбазон локално о.1мг и каза след 10 дена оше една ,но аз се чудя дали да ходя за втората че орбазона не е хич безобиден до колкото знам.
и какво ползваш като мазила и бани?

Е хубава работа!
на 23 можеш Сам да вземаш вече отговорните решения, които те касаят и юридически и чисто житейски!

Моят НАСТОЯТЕЛЕН съвет: разбира се, ЧЕ ЩЕ ОТИДЕШ (!) за повторна апликация на метилпреднизилона!!!
0.1мг приложен локално едно/двукратно на 23 са нещо, вписващо се много добре в преценката "Полза–Риск".

съвсем друг разговор е въпроса защо и как се е получил ръбеца "скъсяващ" функционалната годност, и този разговор сега не е важен.

сега смисъл има само да се коментира КАКВО би възстановило тази годност, и урбазонът е част от този инструментариум, и той е в рецептурата като "тежка артилерия" при решението на този проблем!

има и ред други чисто медикаментозни средства прилагани при цикатрична тъкан, тези даващи реален ефект са нови и струват от порядъка на няколко стотици евро за курс, а популярните у нас - по правило не дават очакваният ефект.

дръж ме в течение!

veketi
08-07-2010, 16:48
Добре де, някой ще ми каже ли нормално ли е след операция да се надуе и кожата да е лилава ( т.е оток)

georgi12
08-07-2010, 16:56
Нормално е .

kalinin
08-07-2010, 22:42
Пак проблем!Значи днес е 17ти ден след операцията .Около 10тия ден нещо се възпали и до днес правих превръзки с една сребърна паста(1%).Доктора ми каза,че вече е ОК-да спирам превръзките и че вече мога да се къпя нормално.Днес това и направих и сега гледам ,че кадето беше възпаленото има съсирек.Нормално ли е?

kalinin
08-08-2010, 16:14
Оказа се ,че не е съсирек, а пак се е възпалило и пак почвам превръзките с тая паста .Доктора ми каза да продължавам да мажа и да не се притеснявам. Обаче тея възпалявания и рецедиви ме притесняват мен! Batkodoki ,помагай или ако някой е имал подобни проблеми след операцията ,ще съм много благодрен за всякаква информация!

batkodoki
08-10-2010, 22:21
Оказа се ,че не е съсирек, а пак се е възпалило и пак почвам превръзките с тая паста .Доктора ми каза да продължавам да мажа и да не се притеснявам. Обаче тея възпалявания и рецедиви ме притесняват мен! Batkodoki ,помагай или ако някой е имал подобни проблеми след операцията ,ще съм много благодрен за всякаква информация!

привет!

при теб от самото начало нещата не вървят както трябва!
обрязването е съвсем елементарна операция, която извършена по правилата на Мед Изк рядко дава усложнения от този тип, АКО няма предиспозиран терен!

съобщаваш, че си бил резистентен на локалната анестезия - като начало...

ако ми докладват твоя случай или искат мнение по писмени док - първото, което бих казал е: търсете СТЕРОИДИ и/или амфетамини!

ендогенни или екзогенни!!!

и в двата случая класическият сценарий е изпълнен: резистентност на локална анестезия; последващо изразено локално възпалително огнище; безкрайни рецидиви....

(тук бях написал огромна статия касаеща биохимични зависимости, но като безпредметна за точи тип Форум я изтрих и преходих към:)

в тази простичка Тема има над 230 страници с над 3500 мнения от живи хора, четена от скромните над 315 000 човека.

и всеки имал Желанието да прочете Темата би разбрал защо НЕ бих препоръчал разтвор на Калиев перманганат никому! и обратно: ЗАЩО ПРЕПОРЪЧВАМ нещо просто и не скъпо като отварата от Смрадлика, каква е то и за що служи....

...досади ми да пиша и да трия прекалено обзорните си проф коментари касаещи твоят случай....

в резюме:

- имало е предпоставка компрометираща анестезията.
- в този случай предписаното пост оперативно лечение е погрешно!

- при рецидив едва ли въпросната "сребърна паста" - би била ефективна.......а някой да те тествал за чувствителност към йони на среброто, които са много агресивни ............ чак ме е гнус......

------ АКО СЕ НАЛАГА - мощен антибиотичен чадър локално И/ИЛИ системно + Тетра!!!

я пиши на ЛС

georgi12
08-11-2010, 10:00
Подобно на БаткоДоки и аз многократно съм изразявал отвращението си към калиевият перманганат , както и към всякакви химикали , кортикостероидни и кортизонни помии , но за съжаление така сме научени - при най-малкото - да се нагълтаме с хапове .
В предишен пост бях написал , че не е важно пациентът да бъде излекуван , а е важно да изпие Н броя лекарства . Важното е фармацевтичната индустрия да върви.
След моята операция използвах Йодасепт само 2-3 дни , като срагах навърха на кречка за уши . През останалото време -Смрадлика , Невен,Арника - все билки , които по никакъв начин не вредят.
Но все пак всеки има избор .

kakkkkkk
08-11-2010, 10:44
някои може ли да ми препоръча добър уролог или херург по скоро за Пловдив става въпрос...от темата разбрах че имам късо гемче, но не знам след като взема направлението от личната къде да отидя.Претеснявам се от операцията,разбрах че не е кой знае какво ,но все пак не искам усложнения. на 17 съм и вярно ли е че след тва възстановителния период е поне 1 месец и има ли начин да се намали по някакъв начин.

pe6666kata
08-12-2010, 14:43
Здравейте.
Първо поздравления за много полезната тема.
По въпроса: Днес бях на преглед във военна и другата седмица ми е насрочена операцията. Странно ми се видя обаче едно нещо: като попитах доктора след операцията дали ще пия нещо, някакви лекарства - той каза "Нищо, единствено може аналгин за болката". Та, така ли се процедира по принцип, при вас как е било?

elitfc
08-12-2010, 17:17
В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ОТИВАЙ ВЪВ ВОЕННА БОЛНИЦА ПРИ ТЕЗИ КАСАПИ!!!!!!!!! Не искам и да се сещам през какво преминах там.......

pe6666kata
08-13-2010, 13:38
Еми късно, вече имам час за операцията...
В Уроелит на първия етаж ли си ходил?

dakata95
08-14-2010, 09:38
късно след операцията споделям, но се надявам че ще е от полза :) преди 2 дена навърших 1 месец от операцията и досега всичко върви нормално. имах 9 конеца, от които останаха 5, които, все още чакам да паднат и съвсем малко отток.
1-вата седмица може да се каже че беше отчайваща - превръзки, оттоци, кървене и тем подобни. При първите няколко уринирания след операцията щипеше доста но и това отмина. Справих се и с нощните ерекции с цената на съня :D Така че прясно оперираните младежи да не се притесняват за тези няколко ужасни дни - ще отминат.
2-рата ми седмица беше далеч по - положителна :D оттока спадна малко, раничките почнаха да заздравяват и така. Сърдечно съветвам всички да си правят бани със смрадлика, не знам как но помага, изсушава кожата. На мен интересното ми беше, че като се ''топна'' в чая коричките ми ставаха на бяла течност и падаха, колкото и идиотски да звучи :D
3-тата седмица - прекрасна :D , но за съжеление хормоните не ме сдържаха и се позаиграх ... :D Почти всички корички и люспички ми бяха паднали и почти му се наслаждавах :D
4-тата седмица беше окуражаващата седмица, чак тогава си върнах всички вярвания, че ''малкия приятел'' ще се върне във форма отново :D Както казах работата при мен е беше малко по-сложна - имах 9 конеца и след 3-тата седмица започнах леко да ги подръпвам след душ или след баня със смрадлика (защото тъкънта тогава е омекнала) та така си извадих 3 конеца :D В смисъл да не звучи като мазохизъм, още веднъж казвам НИКАКВО ДЪРПАНЕ И БЕЛЕНЕ НА КОРИЧКИ САМО ПОДПОМАГАНЕ ! :D Самите ми конци си направиха дупчици и станаха като обици :D после конецът се развръзва и пада сам или ти си го изкарваш :D Това е засега ако имате въпроси пишете на ЛС :) :)

rador
08-14-2010, 10:15
Здравейте момчета,

На първо място бих искал да поздравя администратора и всички участници в темата. Наистина има много информация. Аз съм на 25 г. от София и бих искал да попитам някой, който е извършвал процедурата фимоза с лазер моля нека да сподели някакво мнение и доволен ли е от лекаря, при който е ходил?

Благодаря предварително.

nOmoretears
08-14-2010, 13:02
Привет отново от мен :)

22 Дена след операцията чувствам се прекрасно нямам никакъв проблем имах 8,9 конеца от които остана само 1. започнах мастурбация още на 12 13 ден. От Велико Търново съм оперираха ме в нова болница " Д-р Стефан Черкезов " Доктор Иван Манчев завеждащ втора хирургия ме оперира човек с дългогодишен стаж препоръчвам ви го :) аз бях опериран от фимоза и късо гемче ( ХОБОТОВИДНА)
А относно калиева перманганат пълна простотия дори там ме съветваха да не слагам и найстина не се тровете с химия смрадликата е достатъчна от природата лично на мен много ми помогна да се справя с чувствителноста и спомогна за падането на конците както и БатДоки е казвал тя прави една покривка под коята се забързва оздравителния процес.

А за тези които имат колебания или се притесняват може да ме намерят на Лично съобщение отговарям на всякакви въпроси.

Също така и тези които се страхуват наистина няма от какво никаква болка просто една манупулация викам аз защото това е нещо просто.
Няма срам та от това нещо зависи поколението ни напред :)

Всичко хубаво ще пиша скоро за нови впечатления и относно химиите наистина недейте!!!! да се тровите природата си знае работата

ПОЗДРАВ!

kolpu
08-14-2010, 22:40
Имам 1 въпрос.Мисля,че имам фимоза.Четох,че понякога това се оправя в пубертета и може да се забелва.Признак за това е и надуването на част от онази работа при главичката като балон при уриниране.Вярно ли е това?На 13 години съм.

batkodoki
08-14-2010, 23:36
някои може ли да ми препоръча добър уролог или херург по скоро за Пловдив става въпрос...от темата разбрах че имам късо гемче, но не знам след като взема направлението от личната къде да отидя.Претеснявам се от операцията,разбрах че не е кой знае какво ,но все пак не искам усложнения. на 17 съм и вярно ли е че след тва възстановителния период е поне 1 месец и има ли начин да се намали по някакъв начин.

от Пловдив в Темата са писали мнозина, включително и момче - работещ наследник на просперираща и добра фармацевтична компания, който редовно сътрудничеше с преживяният си не малък личен опит, но както повечето беше до време и това е нормално!

а дори и днес на ЛС имам съобщение от момче, рапортувало за успешен изход от възстановителният период, точно от Пловдив и готов да оказва помощ :)
т.е. на ЛС вече би трябвало да си затрупан с "истории" на вече минали през това.

един съвет към ВСИЧКИ!

много внимавайте да не се окажете жертва на рекламата!
тъй като се стремя да не допускам такава в груба форма в нишката на Темата - предполагам, че на ЛС атаките за обработка на всеки "клиент" са достатъчно агресивни.

винаги проверявайте инфото!!!

никога не съм отказал и аз лично да драсна два реда дали "познавам" пациента и неговата история.
нароиха се твърде много "специалисти" резултата от скъпо платената им "работа" има място и във воплите на пострадалите пишещи в Темата.

batkodoki
08-14-2010, 23:49
Здравейте.
Първо поздравления за много полезната тема.
По въпроса: Днес бях на преглед във военна и другата седмица ми е насрочена операцията. Странно ми се видя обаче едно нещо: като попитах доктора след операцията дали ще пия нещо, някакви лекарства - той каза "Нищо, единствено може аналгин за болката". Та, така ли се процедира по принцип, при вас как е било?

е със сигурност съвсем без "нищо" - няма да се мине!

както и всеки възстановителен период И при тази хирургична интервенция има комплексен подход способстващ оздравяването, още повече, че се касае за толкова специфично във всеки смисъл място.

тази комплексна терапия включва: промивки/бани, мазила локално и/или при нужда и таблетки и/или инжекции за системно повлияване.
и това е коментирано и обяснявано многократно в развитието на Темата.

отварите и/или мазилата имат за цел да създадат от една страна противовъзпалителен чадър около срязаната тъкан, а от друга - да създадат условията за една бърза регенерация на увредените тъкани.

системните средства имат същите цели най-общо казано но ги постигат по различен механизъм.

batkodoki
08-14-2010, 23:56
късно след операцията споделям, но се надявам че ще е от полза :) преди 2 дена навърших 1 месец от операцията и досега всичко върви нормално. имах 9 конеца, от които останаха 5, които, все още чакам да паднат и съвсем малко отток.
1-вата седмица може да се каже че беше отчайваща - превръзки, оттоци, кървене и тем подобни. При първите няколко уринирания след операцията щипеше доста но и това отмина. Справих се и с нощните ерекции с цената на съня :D Така че прясно оперираните младежи да не се притесняват за тези няколко ужасни дни - ще отминат.
2-рата ми седмица беше далеч по - положителна :D оттока спадна малко, раничките почнаха да заздравяват и така. Сърдечно съветвам всички да си правят бани със смрадлика, не знам как но помага, изсушава кожата. На мен интересното ми беше, че като се ''топна'' в чая коричките ми ставаха на бяла течност и падаха, колкото и идиотски да звучи :D
3-тата седмица - прекрасна :D , но за съжеление хормоните не ме сдържаха и се позаиграх ... :D Почти всички корички и люспички ми бяха паднали и почти му се наслаждавах :D
4-тата седмица беше окуражаващата седмица, чак тогава си върнах всички вярвания, че ''малкия приятел'' ще се върне във форма отново :D Както казах работата при мен е беше малко по-сложна - имах 9 конеца и след 3-тата седмица започнах леко да ги подръпвам след душ или след баня със смрадлика (защото тъкънта тогава е омекнала) та така си извадих 3 конеца :D В смисъл да не звучи като мазохизъм, още веднъж казвам НИКАКВО ДЪРПАНЕ И БЕЛЕНЕ НА КОРИЧКИ САМО ПОДПОМАГАНЕ ! :D Самите ми конци си направиха дупчици и станаха като обици :D после конецът се развръзва и пада сам или ти си го изкарваш :D Това е засега ако имате въпроси пишете на ЛС :) :)

хубав пост - поздравления! :)

ето че, описното правило някуде в Темата за "Светите Седмици" има съвсем реално потвърждение отново :)

радвам се, че при теб нещата вървят на ОКОНЧАТЕЛНО забравяне на наличието на този Форум поради ненужност :)

batkodoki
08-15-2010, 00:36
Привет отново от мен :)

22 Дена след операцията чувствам се прекрасно нямам никакъв проблем имах 8,9 конеца от които остана само 1. започнах мастурбация още на 12 13 ден. От Велико Търново съм оперираха ме в нова болница " Д-р Стефан Черкезов " Доктор Иван Манчев завеждащ втора хирургия ме оперира човек с дългогодишен стаж препоръчвам ви го :) аз бях опериран от фимоза и късо гемче ( ХОБОТОВИДНА)
А относно калиева перманганат пълна простотия дори там ме съветваха да не слагам и найстина не се тровете с химия смрадликата е достатъчна от природата лично на мен много ми помогна да се справя с чувствителноста и спомогна за падането на конците както и БатДоки е казвал тя прави една покривка под коята се забързва оздравителния процес.

А за тези които имат колебания или се притесняват може да ме намерят на Лично съобщение отговарям на всякакви въпроси.

Също така и тези които се страхуват наистина няма от какво никаква болка просто една манупулация викам аз защото това е нещо просто.
Няма срам та от това нещо зависи поколението ни напред :)

Всичко хубаво ще пиша скоро за нови впечатления и относно химиите наистина недейте!!!! да се тровите природата си знае работата

ПОЗДРАВ!

това Момче е написало най-смислената поредица от ДВА поста, който съвсем целево избягвах да коментирам до сега.

МОЛЯ Ви - прочетете двата му последни поста!!!

и не му завиждайте! - той просто е следвал един прост алгоритъм: ПРОЧИТАМ ЦЯЛАТА ТЕМА, ИЗГРАЖДАМ СИ НАГЛАСИ„ ОЧАКВАНИЯ„ НАРЕЖДАМ НА ТЯЛОТО СИ КАКВО ЩЕ БЪДЕ„ но и си съставям ЛИЧЕН рецептурник КАКВО ДА ПРАВЯ СЛЕД ОПЕРАЦИЯТА ТАКА ЩОТО ВСИЧКО ДА БЪДЕ НАРЕД в кратко време!

от 500 или 1000 последни поста това е май единственият отделил нужното време и внимание да прочете ЦЯЛАТА Тема, и да си направи нужните важни изводи касаещи конкретният му проблем!

разберете: от една страна тялото следва мисълта - навивката, психичната нагласа, очакването, са ключово важни и те имат смисъл когато има информирано очакване.
да, в нишката на Темата ще прочетете и за не много ужасии - но нали това казвам - от собствената ви нагласа и очаквания зависи и перфектният изход, точно както при това Момче.

вероятно вече е проблем да се чете систематично и да се правят избирателно анализиращи и синтезиращи изводи прилагани към вашият конкретен случай?!

но тогава не питайте моля:

- защо пошока ми е ужасно подут
- защо е свръхчувствителен
- защо кърви и отделя "течност" от шевовете
- защо .................................................. ............................

- КАКВО ДА НАПРАВЯ ЗА НОЩНИТЕ ЕРЕКЦИИ
– КАКВО да правя с шевовете
- КАКВО да правя с възпаленията
- КАКВО да правя с .................................................. .................

– КАКВО ДА ПРАВЯ С БОЛКАТА?!

- ““““““““““““““““ ““““““““““““““““ ““““““““““““““““ ““““““““““““““““ ““““““““““““““


писането, четенето и осъзнаването на ОТГОВОРИТЕ на всички тези въпроси е свързано с ЧЕТЕНЕ в крайна сметка. няма начин да го избегнете.
идеята е - поставете въпроса си така, както го усещате, но поровете и в Темата вижте дали няма да намерите аналози, и тогава ПАК ЕЛАТЕ И ПАК ПИТАЙТЕ! защото и Медицината се развива към все по нетравматична методология. НО когато сте "чели" и знаете какво искате и какво очаквате!

batkodoki
08-15-2010, 00:58
Имам 1 въпрос.Мисля,че имам фимоза.Четох,че понякога това се оправя в пубертета и може да се забелва.Признак за това е и надуването на част от онази работа при главичката като балон при уриниране.Вярно ли е това?На 13 години съм.

мисля дори знам къде си чел лош, неадаптиран превод, но това в случая е без значение....

...на нашата географска ширина ако си на 13 БЕЗ пет месеца примерно....

по същество: това е МНОГО идивидуално, зависи от генетичната предиспозиция, от качеството на живот и др фактори.

на 13 АКО пишока не е започнал да нараства драстично - Ти истинска фимоза НЯМАШ!!! трудното или невъзможно забелване в тази възраст е съвсем нормално явление,

ДО МОМЕНТА в който успокоението стане лоша практика реализирана чрез "мързеливите ръце"!

истината е, че на 13 си играеш с пишока - и още как - е, при ВСЯКА игра ползвайки смазка се стреми максимално да оголваш главичката, но БЕЗ НАСИЛИЕ НАПЪВАНЕ И БОЛКА!

ДО границата на болката! ако не забравяш тези прости упражнения - след година/две всичко ще е наред :)

kolpu
08-15-2010, 16:40
Имам 1 въпрос.Мисля,че имам фимоза.Четох,че понякога това се оправя в пубертета и може да се забелва.Признак за това е и надуването на част от онази работа при главичката като балон при уриниране.Вярно ли е това?На 13 години съм.

мисля дори знам къде си чел лош, неадаптиран превод, но това в случая е без значение....

...на нашата географска ширина ако си на 13 БЕЗ пет месеца примерно....

по същество: това е МНОГО идивидуално, зависи от генетичната предиспозиция, от качеството на живот и др фактори.

на 13 АКО пишока не е започнал да нараства драстично - Ти истинска фимоза НЯМАШ!!! трудното или невъзможно забелване в тази възраст е съвсем нормално явление,

ДО МОМЕНТА в който успокоението стане лоша практика реализирана чрез "мързеливите ръце"!

истината е, че на 13 си играеш с пишока - и още как - е, при ВСЯКА игра ползвайки смазка се стреми максимално да оголваш главичката, но БЕЗ НАСИЛИЕ НАПЪВАНЕ И БОЛКА!

ДО границата на болката! ако не забравяш тези прости упражнения - след година/две всичко ще е наред :)
Благодаря много! :)

georgi12
08-17-2010, 07:44
Само не разбирам защо трабва да се цитира собственият пост , заедно с отговора , за да се напише едно Благодаря много!
ТЕМАТА Е ДОСТА ДЪЛГА И ПОНЕ 50 СТРАНИЦИ СА ОТ НЕНУЖНИ ЦИТАТИ!

memmo
08-17-2010, 14:50
Здравейте,преди бях писал че имам проблем.Оказа се късо гемче.Доктора ме видя,каза да изчакаме малко и наскоро направихме и сега го няма проблема.Но сега имам друг проблем.Главичката все още ми е чуствителна на пипане.Говорих с лекаря ми и той каза че е нормално и че трябва да се изчака защото не е хубаво да се маже и т.н. Е да ама аз немога да го трая,ужасно ме дразни,имам приятелка и го правим и с презерватив се трае но без немога...Моля ви кажете ми с какво да го мажа или да пия защото ще откача :x

На 17 съм ако има значение де

SK0RP10N
08-17-2010, 22:09
Аз съм с пълно обрязване + премахнато гемче, тръгнах с нагласата, че не отивам на нещо страшно, а на едно хубаво място, където ще си реша проблема.
В операционната не се чувствах като в болница, а като в уютното легло, с напълно спокойна и позитивна нагласа.
Може би това отдаде ОГРОМНО значение на всичко около операцията.
Първоначално и аз имах свръхчувствителност, но редовно се мажех с един кортикостероиден мехлем "Дипрогента" и нещата бързо отшумяха.Първите 2-3 дена бе неприятно, докато го държах в гащите (свалил съм марлите още първата нощ, след операцията, както съм спал) - неприятно до толкова, че усещах като парване при всяко по-силно докосване до бельото, но всичко отшумя.
През цялото време гледах с позитивна нагласа на нещата.
Още на 3тия ден след операцията бях забравил, че съм бил опериран (бях с пълна упойка - окръжна болница, гр. Плевен) и си ударих първата злобарка (леко и внимантелно разбира се, но си бе чикия, защото бях в постоянна ерекция, а това бе леко болезнено, особено отдолу, където ми е махнато гемчето).
Болка след операцията нямаше, както и когато упойката ме пусна напълно.Само първите 1-2-3 нощи ерекциите бяха неприятни (болката е слаба, все едно някой те пощипва), но толкова.Чувствах си се пълноценен човек още след операцията, ходех си нормално, без каквито и да било затруднения (само като се събудих бях като предрусал - нищо (или почти нищо) не виждах и сбърках баба ми със Св. Петър - мислех, че съм леко поумрял, ама де тоз късмет :lol: ).
На 5 март ми бе операцията, на 8 си ударих първата следоперативна и после излязох на кафе с приятели.
Болка при уринирането също няма - бъдете спокойни, защото мен само това ме бе леко притеснило в началото :D
Успех на всички, които ще преминат през това "изпитание" и една прегръдка от мен на всички, които вече са ми "братя по оръжие" :)

Ако имате нужда от съвет, подкрепа или имате какъвто и да било въпрос, свързан с тази манипулациия, не се колебайте и ми пишете на ЛС.Отговарям на 100%

negativ
08-18-2010, 09:51
Когато късото гемче бъде скъсано принудително - на мястото на разкъсването се образува фиброзна тъкан.Тъканта ръбцува и в този ръбец се въвличат нервните кожни окончания, които формират един нов, патологичен център на дразнене при полов акт, чийто краен резултат е преждевремената еякулация (често след 3-4 фрикционни движения).

А при това положение възможно ли е лечение и водене на нормален полов живот.

SK0RP10N
08-18-2010, 13:17
Значи тъй като има твърде много мнения, не успях да ги прочета всичките. На 13 съм. Когато съм в ерекция главичката не ми се забелва сама /само до някъде/. Трябва аз да я забеля. Забелвам я до края, но по ръба на главичката се събира всичката кожичка и е малко странно, а и грозно. Това проблем ли е? От друга страна е и крив /което знам че не е проблем/. Дължината му е 14 см. Съвсем сериозен съм затова моля само за смислени отговори.

Може да е начален стадий на фимоза.Лъскай по-често и нещата ще се оправят

pe6666kata
08-18-2010, 20:36
Брат, браво за тоя коментар. Дава ми сили. Утре и аз ще мина под ножа. Дано всичко е ок.

SK0RP10N
08-18-2010, 23:58
Ок, бъди спокоен и всичко ще мине тип-топ.Имаш моята дума.
Запомни - ти отиваш, за да си направиш живота по-лек и приятен от много на брой и много значими аспекти.
Стискам палци ;)

TykaSePisheNick
08-19-2010, 11:17
След 15 минути заминавам.Операцията ми е насрочена за днес - късо гемче и начална фимоза.Надявам се доктора да се съгласи на пълна упойка, тъй като не бих издържал на частична.И сега ми е достатъчно нервно.Опитвам се да не го мисля, ама уви..Айде с малко късмет довечера ще пиша как съм, що съм..

SK0RP10N
08-19-2010, 15:49
Ок.Стискаме и за теб тогава :)
Пиши, как е минало.
Желателно е в детайли, за да мога да сравня с моята, а и тези, на които им предстои, да са по-добре запознати с процедурата.

nocomentii
08-19-2010, 16:42
И аз да изразя мнение относно фимозата.Трябва да си разпъвате пишките редовно.Това е начина да се предотврати.
Сега искам да попитам нещо пък не ми се отваря нова тема.Значи на края на пикочопровода (от където излиза урината безповратно :] ) ми е червено и малко подуто...така от доста години.Какво е тва по дяволите.

TykaSePisheNick
08-19-2010, 18:45
Отбой.Променяме датата за Понеделник сутринта. :/ Исках да се свършва вече..

drakona73
08-20-2010, 10:24
Здравейте мисля че и аз имам фимоза . Почти на 15год. съм и искам да отида на лекар да видя дали със сигорност имам и да ми даде направление за нужната операция . Но проблема е там че незнам как да кажа на наще че маи имам фимоза ... Разбирам се с тях споделям им но как да им кажа ... ооо тате ко пр амм междудругото маи имам фимоза .. :D дайте съвет моля ви :)

nOmoretears
08-20-2010, 16:04
Здравейте мисля че и аз имам фимоза . Почти на 15год. съм и искам да отида на лекар да видя дали със сигорност имам и да ми даде направление за нужната операция . Но проблема е там че незнам как да кажа на наще че маи имам фимоза ... Разбирам се с тях споделям им но как да им кажа ... ооо тате ко пр амм междудругото маи имам фимоза .. :D дайте съвет моля ви :)


Еееее глупости няма да кажеш така. Когато си на саме с баща ти казваш ,че трябва да поговорите за нещо важно което за теб е проблем след като той те изслуша като всеки възрастен ще вземе нужните мерки. Няма от какво да се притесняваш този проблем трябва да бъде решен.Процедурата е следната първо се отива на уролог с направление от личния ( личния може да те прати директно при хирург ако прецени) след това след виждането с уролога той разпорежда нещата как ще са и кое как ще става няма нищо страшно нищо срамно хора сме на много от нас това нещо се е случило и трябва да се премине през това. УСПЕХ ! :)

pe6666kata
08-21-2010, 09:12
Такааааа. Минах и аз през операционната, вече съм 2-ри ден. Оперирах се във военна. Веднага след операцията пареше стабилно, но с 1 аналгин нещата се позакрепиха и оттогава положението е добре - няма болки, просто дискомфорт. През нощта беше доста тегаво с тия ерекции, но полу заспал полу буден някак си избутах. На сутринта на втория ден (т.е. днес) преди да ме изпишат сестрата ми смени превръзката, та ГО видях в целия му блясък :) грозна гледка, но нещата ще влязат в ред вярвам (може да прозвучи тъпо, но не знаех, че обязват само главичката :D). При уриниране има съвсем леко парене, нищо особено.
Преди изписването доктора ми каза единствено да си правя бани със смрадлика и нищо друго. Питах го за ерекциите - каза че няма страшно за конците, а пък болката да я търпя :D. Та, това е. Сега ще поразгледам темата за полезни неща.
Като цяло - няма нищо страшно.

SK0RP10N, как беше чувствителността на главичката, като си махна марлите първия ден?

SK0RP10N
08-22-2010, 00:50
Не беше нещо страшно.Леко парване се усещаше, щом го докосна, но махна ли ръката от главичката болката веднага спираше.
С каква упойка беше ?
Помолих да разказвате за операциите си.
Правете го, така помагате на следващите

pe6666kata
08-22-2010, 03:08
Ами, операцията ми протече нормално. Преди нея ми се наложи да поседя 1 ден в болницата (отидох четвъртък сутрин, оперирах се петък сутрин), тъй като лекаря ми трябваше да прави спешна операция, и те направо ме настаниха. През това време ми направиха изследвания на кръв, урина, ЕКГ, като вече бях ходил и на алерголог.
В петък сутринта, преди операцията, ми биха някакви противоалергични неща (имам сенна хрема) и ме свалиха в операционната. Там първо ме намазаха с дизинфектант, който щипеше здравата, и веднага след това ми биха упойка само в главичката (усетих едно боцване, но може и повечко да са били). От тук нататък не усетих нищо повече, само малко ми прилоша, сигурно заради упойката. Доктора си говореше със сестрите някакви простотии (всъщност не бяха простотии - обясняваше им колко е важно да се зашие правилно и т.н., даже като свърши викаше всички да видат колко добре го е направил :)). За 20-на минути бях готов. След операцията вече съм го описал. :)
Между другото, да чукна на дърво, 2-ри ден съм, а нямам оток или странен цвят на главичката и даже дори в този начален етап ми харесва как изглежда. Нагласата наистина е важна.:)

imjsfd
08-22-2010, 04:04
Хора имам проблем, но не знам дали е точно фимоза. Значи забелвам без проблем когато не е еректирал пениса. В ерекция след 2/3 от главата започва малко да стяга.

pe6666kata
08-22-2010, 07:55
Имам проблем. Като станах тази сутрин и махнах марлята, видях че главичката ми вече не е на цяло заголена, т.е. кожичката покрива ръба отгоре, за разлика от първите два дена. Ако се опитам мисля, че мога пак да я издърпам за ръбчето, но не ми се рискува.
Това нормално ли е? Помагайте моля :(

Edit: С леко дръпване се върна в начална позиция :) Кожичката изглежда малко набръчкана зад главичката.

SK0RP10N
08-22-2010, 15:09
imjsfd, по думите ти най-вероятно имаш фимоза, но още могат да се коригират нещата.Играй си повече с инструмента, забелвай го често, дърпай кожичката настрани и вероятно няма да се налага да минаваш през уролог, но следи ежедневно ситуацията, за да няма неприятни изненади.

Пешката, ти с какво си ?
Пълно, частично ?
Цепване ?

pe6666kata
08-22-2010, 18:05
Пълно. По принцип, доктора ми каза че съм за пълно обрязване.
Преди да ме изпишат, сестрата ми сменя марлята и аз го поглеждам и викам: "Значи, това било пълно обрязване", а тя вика "Да...... почти пълно"... Странно :D И всъщност при пълно обрязване трябва ли кожичката да ти стои постоянно зад главичката и да не може да покрива ръбчето... което ако е така, значи май че моя хирург не си е свършил напълно работата. ??

TykaSePisheNick
08-22-2010, 19:59
Утре сутринта отивам на операция..Проблема е обаче, че според доктора имам лека фимоза и по-развито късо гемче..Въпреки това обаче, той е решил, че ще правим пълно обрязване..Не е ли по-добре частично при лека фимоза?Смисъл в покой забелвам спокойно, но в ерекция стига до някъде 1/3 и просто усещам напрежение и не смея повече..Усеща се, че се заформя пръстенче, което не пропуска главата..

pe6666kata
08-23-2010, 16:54
Утре сутринта отивам на операция..Проблема е обаче, че според доктора имам лека фимоза и по-развито късо гемче..Въпреки това обаче, той е решил, че ще правим пълно обрязване..Не е ли по-добре частично при лека фимоза?Смисъл в покой забелвам спокойно, но в ерекция стига до някъде 1/3 и просто усещам напрежение и не смея повече..Усеща се, че се заформя пръстенче, което не пропуска главата..

Доколкото научих от темата, желателно е да се обрежеш напълно, тъй като при частичното може след това пак да се наложи да минаваш под ножа. Все пак не съм експерт, но това е което научих.

Иначе, Ден 4 след операцията - тегаво спане през нощта иначе нещата са горе долу добре. Нямам оток (или по-скоро имам съвсем леко забележим), раните изглеждат стегнати и позаздравяли. Главичката обаче често ми пари леко и допускам, че това е от баните със смардлика - правих я по-силна от колкото трябва да е (от форума научих, че трябва да са 2 с.л. на 1 л., а мойта беше доста по силна - дано не доведе до някакви проблеми). По главичката има също на места бяло, прилищато на ципа или тънка кожичка. Пак от тук научих, че това също е нормално, просто главичката сменя кожа :D. Отдолу на пишока е леко грозна гледка (резнато ми е и гемчето), но и това е в рамките на нещата. Преди баните марлята я свалям като я топвам и нея във смрадликата... става лесно и не се разранява пишока. Мисля утре да пробвам малко да поседя без марля, да видя как ще е положението.
Та така... до тук всичко мисля е по график, като изключим това парене на главичката от време на време.

xxxxxxxxxxxxx
08-23-2010, 22:08
Здравейте,на 17 години съм и съм от София... в 9ч.сутринта отивам на операция от фимоза(обрязване) само че с лазер в Хил клиник..когато приключи всичко ще напиша как е минало и ако някои има въпроси ще се радвам да помогна ;)

aha1aha
08-24-2010, 12:18
Здравейте, през Януари писах в тази тема, защото мислех, че имам фимоза. Показах снимки и явно наистина имам фимоза, отидох на личен и той каза, че имам само някакво възпаление на отворчето и ми предписа някаква паста, която помогна до някъде. Но от няколко дни, като забеля и кожата някак си се забавя и трудно се забелва, а като тръгна да връщам кожичката обратно, в половината от случаите кожичката спира на половината "път" и трябва по-силно да бутна, за да се скрие главичката. А ако го оставя забелен за по-дълго, по цялата главичка се получават някакви бели петна, но само отвора е червен. Между другото, когато е забелен, кожичката(на главичката, която остава зад нея/главичката)се събира, а кожата на пениса(частта към космите) се сбръчква. Ето така изглежда моя пенис(това не е моя на снимката), когато не е забелен:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/cc/Foreskin2.jpg
Иначе, ето ви снимки от МОЯ, за да видите какво е положението при мен:
http://i.imagehost.org/download/0751/Desktop
(цъкате на Desktop.rar, това е най-отгоре дето пише Download Desktop.rar)


П.С: Ако е възможно и баткодоки да погледне, защото той коментира и през Януари, но нямаше възможност да види снимки. :)

pe6666kata
08-24-2010, 12:22
Здравейте,на 17 години съм и съм от София... в 9ч.сутринта отивам на операция от фимоза(обрязване) само че с лазер в Хил клиник..когато приключи всичко ще напиша как е минало и ако някои има въпроси ще се радвам да помогна ;)

Успех дано всичко мине както трябва :)

Ден 5 - нощтта беше сравнително по-лека, не знам защо. Пак се будих на два пъти и станах към 5.30, но беше по-добре. Паренето от предните дни като че ли е изчезнало и това мисля, че се дължи на вече правилно приготвената смрадлика.... и на подходящата й температура :D :D.
Марлите на обяд ги махнах супер трудно, бяха потопени в смрадликата почти колкото оная ми работа, но все пак успях въпреки че на едно място леко се разрани. След банята, бесен на марлите (а и не знам как щях да ги махам вечерта, ако пак ги бях сложил) :), реших че е време да пробвам чувствителността - без бельо, само по долнище на пижама, което е сравнително мекичко. Очаквах да е по-зле... дразнещо е като се търка, но се търпи... може да се каже, че съм доволен. Надявам се малката раничка да не доведе доведе до инфекция, все пак тя не се търка в гащите.
Това е засега, ще пиша пак :)
Надявам се да помагам на някой с моите писания :)

rumpel
08-24-2010, 12:29
Здравейте! Прочетох доста от написаното в темата, но не открих нищо свързано с моя проблем. От няколко седмици имам нещо като лека цепнатина, която се пада напреки на гемчето. При мастурбация започва да тече кръв, явно заради силно изпъване. Болка има, но не е чак толкова силна. Когато го мия и достигне вода до въпросната цепнатина, се усеща прорязваща болка, целият ми пенис изтръпва за момент. Да спомена, че нямам проблеми със забелване и.т.н. Въпроса ми е дали е възможно да зарастне това нещо, защото като го оставя известно време, вместо коричка на мястото на цепнатината се образува нещо бяло.. Нека ако някой е имал същия проблем да сподели какво да се прави и има ли смисъл от притеснение. На 20 години съм. Благодаря предварително за отговорите!

pe6666kata
08-24-2010, 13:14
Принципно не съм запознат твоя проблем, но знам че това бялото се образува с цел да излекува и заздравее раната, така че не го махай. Все пак изчакай някой по-компетентен да ти отговори :)

Пичове имам важен въпрос.. тези от вас, които са се обрязали, епилирани ли са отдолу, защото сериозно се замислям да го направя, че нещо много нехигиенично с тия косми. И ако да, кой е най-добрия начин ?

georgi12
08-24-2010, 14:42
Здравейте, през Януари писах в тази тема, защото мислех, че имам фимоза.
И правилно си мислел. Имаш и фимоза и късо гемче вероятно , защото в покой не може ад се определи така от снимката.

xxxxxxxxxxxxx
08-24-2010, 17:52
Здравеите момци.. сутринта ми правиха операция(обрязване) в Хил клиник.В 9 часа ме приеха и 12 вече бях вкъщи.Операцията ббеше с лазер под местна упойка и всичко мина идеално... няма нищо страшно само гледката не е мн приятна но ще се оправи :) ако някои има въпроси да пита,ще се радвам да помогна ;)

mikity_sladky
08-24-2010, 22:09
Имам проблем. Като станах тази сутрин и махнах марлята, видях че главичката ми вече не е на цяло заголена, т.е. кожичката покрива ръба отгоре, за разлика от първите два дена. Ако се опитам мисля, че мога пак да я издърпам за ръбчето, но не ми се рискува.
Това нормално ли е? Помагайте моля :(

Edit: С леко дръпване се върна в начална позиция :) Кожичката изглежда малко набръчкана зад главичката.

Пешка,ако е пълно обрязване в никакъв случай нещо не трябва да покрива главичката.Тя си е винаги навън и около нея няма нещо което да я покрива.Аз съм с пълно обрязване и знам :grin:

SK0RP10N
08-25-2010, 00:36
Здравеите момци.. сутринта ми правиха операция(обрязване) в Хил клиник.В 9 часа ме приеха и 12 вече бях вкъщи.Операцията ббеше с лазер под местна упойка и всичко мина идеално... няма нищо страшно само гледката не е мн приятна но ще се оправи :) ако някои има въпроси да пита,ще се радвам да помогна ;)

Хора, колко пъти да повтарям - разказвайте по-подробно, как са ви минали операциите, за да може всеки, който иска да прочете и сравни или да види, какво го очаква.Още повече, че твоята е лазерна и няма такава описана операция тук.Ще бъде добре да разкажеш всичко от-до, без да претупваш нещата.Благодаря.

pe6666kata
08-25-2010, 05:01
Пешка,ако е пълно обрязване в никакъв случай нещо не трябва да покрива главичката.Тя си е винаги навън и около нея няма нещо което да я покрива.Аз съм с пълно обрязване и знам :grin:

Всъщност още същия ден съвсем леко я дръпнах назад и тя се върна в изходно положение и до момента си е така. Дано няма проблеми.
Аз четох по-назад в темата, че имало лекари, които и при пълно оставяли малко кожа, която да покрива ръбчето, за да се запази чувствителността. Не знам дали е вярно.

xxxxxxxxxxxxx
08-25-2010, 06:42
Така сега ще разкажа съвсем подробно как мина операцията.. Значи отидох сутринта в клиниката и там ме посрещна сестрата и ми каза да се съблека и да облека някаква престилка след което ме заведе в операционната легнах и ми сложи система защото не съм бил ял и пил нищо цяла сутрин.След това ми направи тест за упойката и ми каза че всичко е нормално и трябва само да изчакам доктора и да започват.Почаках 5-10 мин и тои доиде каза ми че вси4ко ще мине нормално и ми сложи нещо като малка завеса пред очите за да не гледам,би ми упоиката (малко болеше но не беше болка за умиране) и след това започнаха да работят с лазера.За 7-8мин ме обрязаха и още 10мин докато сложат шевовете.
Зашиха ме и доктора каза че е станало супер пишок :D ,превързаха ме и ми казаха да полежа още 5 мин след което съм свободен да си ходя.
Днес е 2ри ден след операцията и гледката не е мн приятна малко е подуто и посиняло но се надявам скоро да си върне нормалния цвят.Нощните ерекции малко ме поизмъчиха но няма как .. И утре съм на превръзка и се надявам доктора да каже че всичко е нормално :)

pe6666kata
08-25-2010, 07:38
Пожелавам ти бързо възстановяване :)

При мен - Ден 6. Плюсове и минуси:

+ подобряваща се чувствителност - днес е 2-ри ден от както го пускам за известно време да се мандахерца без марли и нещата видимо вървят към подобрение. Има само леко дразнение, това е всичко :) Дано отшуми за няколко дни.
+ вече не усещам никакво парене, болки или дори дискомфорт в нормално състояние с марли (единствено леко опъване на конците от време на време)
+ намалява паренето при пикане, като вече едвам се усеща (също така пикая в една права, здрава, силна струя още от първото ми уриниране след операцията)
+ нямам големи отоци, единствено малки синини отгоре и отдоло на пениса

- нощните ерекции остават без промяна - след като се събудя в ерекция, освен стягането на конците, изпитвам и пареща болка (не твърде силна де) за 15-20 мин след ерекцията. Това нормални ли е? При вас как е било?
- все още има не напълно заздравяли рани, макар че нощната марля я махнах сравнително по-лесно отколкото вчерашната (просто топите по-дълго марлята в смрадликата и дърпате съвсеем леко)
- от долната част не е приказна картинка, като от там продължава редовно да си пуска кръв и разни други мазни субстанции (особено през нощта). Това нормално ли е?
- не съм епилиран отдолу и се притеснявам да не си докарам някакви инфекции :( Затова и не седя постоянно без марля.

TykaSePisheNick
08-25-2010, 09:20
При мен предприеха по-различен подход за фимозата..Не е обрязване, направиха нещо друго, тъй като лекаря каза, че фимозата ми е лека и може да се размине без пълно обрязване..И тъй като нито аз, нито баща ми бяхме за обрязването решихме да пробваме така - в крайна сметка нищо не губя, ако няма ефект ще ме обрежат и съм готов.Таа, сега ми махнаха късото гемче и мога да кажа, че всичко се случва прекалено добре, за да е истина.Имах голяяям проблем с упойката - с голям зор ме хвана, тъй като през цялото време "сънувах" някакви тунели, странни преминавания и прочие..Бе направо си беше кошмар.Като се събудих още по-зле всичко в устата ми бе залепнало, тъй като не бях пил и ял нищо..Чак към 1 ми дадоха да пия..Та както и да е - това беше най-лошата част.Сега - 1-ви ден след операцията нямам никакви проблеми.Нито съм имал болка, само лек дискомфорт, но не е нищо особено.При уриниране също проблем нямам - освен, че първия път ме беше страх да се изпикая.. xD само леко щипе 5-10 минути след това..Бе като цяло се бях приготвил за нещо много много по-тежко..Сега съм само с марля, макар че след като се изкъпах преди малко и нея свалих..Абе как се справяте да не го мокрите като се къпите?Аз сложих найлонова торбичка, стегнах с ластик, че и с конец вързах и гледах да не мокря мн-мн там и все пак като излязох от душа марлята беше мокра..Бе като цяло всичко се развива много, ама много по-добре отколкото съм очаквал.

SK0RP10N
08-25-2010, 11:00
Колкото повече си пазите златоценните пишки, толкова по-дълго ще имате свръхчувствителност.Праве е като мен - оперираха ме на 5 март, на следващия ден вече ходех без марлите, директно в гащите.За 2-3 дена всичко си дойде на мястото, без да хленча.
Щом имате пишки, значи сте мъже.
А щом сте мъже трябва да се държите като такива.

Това си го повтарях нон-стоп около операцията и определено ми подейства

pe6666kata
08-25-2010, 12:05
Напълно съм съгласен - и на мен ми се щеше да ги махна на 2-рия ден но се притеснявах заради раните. Вече от 2 дена се мандрахерцам без марли у нас и нещата се подобряват - неприятно е, но наистина трябва да се стиснат зъби и да се действа. Няма смисъл да се отлага... ще го чакам да заздравее 1 месец и после ще почвам да свиквам с чувствителността.

Въпреки, че наистина има хора, които ги боли адски, повече от нормалното... при тях е по-трудна ситуацията.

xxxxxxxxxxxxx
08-26-2010, 06:34
Здравейте, днес е 3ти ден от лазерната операция и нещата са почти нормални..има малко отток но ще се оправи.Няма болка освен при нощните ерекции но там няма как .. след малко отивам на превръзка и ще видим какво ще каже лекаря :)

pe6666kata
08-26-2010, 07:26
Абе пичове, тази сутрин като се събудих видях, че кожата между шефовете и главичката (тази, която принципно е от вътрешната страна) се е подула. Нормално ли е там да се образува оток? Как мислите?

xxxxxxxxxxxxx
08-26-2010, 10:43
Преди малко се върнах от превръзка.. лекаря каза че всичко върви нормално и след 5-6 дена отивам да махат конците :grin: :)

negativ
08-26-2010, 11:44
Здравейте!Малка раничка на пениса може ли да доведе до преждевременна еякулация.Защото от 4 години водя полов живот и не съм имал проблеми с преждевременната еякулация ( винаги съм карал минимум по 5 минути), но от както ми се появи една мъничка цепка, която е много чувствителна свърших за около 20-30 секунди :( Какво мога да направя за по-бързото и заздравяване?Някой имал ли е подобен проблем?

xxxxxxxxxxxxx
08-27-2010, 06:06
Добро утро на всички! Днес е 4тия ден от операцията ми.Положението е по-добре .. оттока почти е изчезнал само отпред има нещо като някаква коричка и е на път да падне докато пикам,но не мисля че е повод за притеснение.И нощните ерекции вече почти не са проблем,няма болка няма нищо :grin:

theprodigy
08-27-2010, 10:36
най-накрая,след 3 месеца страх и отлагане се оперирах вчера сутринта.Докторите и сестрите бяха много стабилни,постоянно се бъзикаха нещо да ми отвличат вниманнието.Беше с местна упойка,ама от време на време се усещаше бодване,ама кво да се прави,търпи се.До днеска носех някакви превръзки,който нз с какво бяха,от днес съм на превръзки с реванол,сестрата ми показа как се правят и ме изписаха(забравиха да ми свалят абоката или там кво се казва,ама кво да се прави,слетобед сигурно ще трябва да се връщам).Гледката след операцията не е особено приятна,но си бях приготвен за шокираща гледка,така че не се уплаших особено :) Интерсува ме другите след колко време можехте да ходите нормално,без превръзки,доктора ми каза следващия четвъртък да ида да видиме кво става с конците,а дотогава реванол и да избягвам движението.Между другото,не ми взеха пари за нищо,нито за операцията,нито за престоя в болницата :) Нощта беше гадна,събуждах се през 1,2 часа от болки заради ерекция,това след колко време минава? Та,ако има някой който още се чуди,няма за къде да отлага,тъи като от това полза няма

pe6666kata
08-27-2010, 19:09
Пичове, имам спешен ПРОБЛЕМ. Утре сигурно ще отида на лекар (въпреки че е събота), но моля който може да помогне. От дясната страна, зад главичката, където са шефовете, кожата е подута доста повече и има някакво образувание, където се събира жълт секрет (най-вероятно гной). Не става въпрос за мястото на гема, а за това при шевовете от дясната страна на пениса. Помощ. На няйкой случвало ли му се е? Нормално ли е?

Edit: Сега се връщам от ВМА и понеже е събота и нямаше дежурни уролози ме прегледаха двама хирурзи в спешното, разчоплиха корите, промиха раната и казаха, че нямало нищо страшно. Нещо много почнах да се филмирам последните дни.

TykaSePisheNick
08-29-2010, 10:11
Пичове, имам спешен ПРОБЛЕМ. Утре сигурно ще отида на лекар (въпреки че е събота), но моля който може да помогне. От дясната страна, зад главичката, където са шефовете, кожата е подута доста повече и има някакво образувание, където се събира жълт секрет (най-вероятно гной). Не става въпрос за мястото на гема, а за това при шевовете от дясната страна на пениса. Помощ. На няйкой случвало ли му се е? Нормално ли е?

Edit: Сега се връщам от ВМА и понеже е събота и нямаше дежурни уролози ме прегледаха двама хирурзи в спешното, разчоплиха корите, промиха раната и казаха, че нямало нищо страшно. Нещо много почнах да се филмирам последните дни.
Още от вторият ден съм същия..Поне при ерекциите нямам болки, ама зат'ва пък до вчера се събуждах с доста голям оток, който до вечерта постепенно спадаше..Сега, гледам - тоя оток е намалял значително, но пък ерекциите се върнаха доста по-често /първата вечер нямах ерекция, да не повярва човек/, абе като не го тормозя му е добре.
При мен отляво ми се струва, че е набрало има някакво беличко покрай раната, ама засега не ме притеснява и не съм ходил на доктор за него..Кой го знае кво е.Аа, от вчера съм без превръзка /беше просто превръзка, колкото да не се търка в гащите/.По-яко е 8-)

theprodigy
08-29-2010, 15:33
абе,някой свалял ли е превръзките преди да спадне отока?Че аз заради него не смея да ги свалям,нали има риванол в тях.А,и се усеща доста гадна миризма вече,като не е мит от няколко дена,някакви идеи?

xxxxxxxxxxxxx
08-29-2010, 17:27
Преди малко ми падна превръзката и се наложи сам да си я сменя но не се справих мн добре и сега разбирам какво ще ми е като я махна напълно..дразненето е ужасно :D Утре съм последно на превръзка и във вторник ще ми махат конците :grin: Положението е добре,няма отток само има отгоре на главичката малко лилав цвят но и тои ще изчезне скоро :)

smurfa12
08-29-2010, 17:36
Здравейте : ) На 17 год. съм и като бях по-малък имах слепване на кожичката със пениса, от което ме оперираха, но въпреки това дори и до сега мога да забелвам главичката само в нормално положение (тоест когато съм в ерекция стигам до половината). Това би ли ми попречило да правя секс и дали евентуални "упражнения" биха ми помогнали да избегна нова операция ?

SpoxI
08-30-2010, 10:03
Здравейте, на мен пък ми се появиха едни червени петна по главичката и някой са мн ярки направо като кръв червени и сега много сам се притеснил. Четох за Баланит и Еритроплазия на пениса . Ето и нещо повече за тях:

Еритроплазия на пениса
Заболяването се характеризира с яркочервени кадифеhttp://www.teenproblem.net/forumни плаки. леко изпъкнали, с рязко очертани контури. Засяга предимно главата и е безболезнено. Еритроплазията може да вещае злокачествено заболяване и ако не се излекува, съществува риск от рак на пениса. Когато е поразен само препуциумът, лечението е обрязване. По отношение на глаhttp://www.teenproblem.net/forumвата се прилага локална радиотерапия или силни цитоток-сични кремове.

Баланит
Възпалението на главата се нарича баланит. а на препуциума - постит. Ако и двете настъпят едновременно, става дума за баланопостит. Баланитът предизвиква зачервяване, възпаление и сърhttp://www.teenproblem.net/forumбеж на главата на пениса. Страданието засяга около 4% от момчетата в предучилищна възраст, но и по-възрастни мъже. Причинява го най-често гъбичката Candida albicans, от която се получава млечницата. По главата на пениса се появяват малки червени точици, а под препуциума се събира смегма. Препоръчва се незабавно изследване на урината, за да се изключи вероятността от диабет, чийто първи симптом е твърде често баланитът. Други причини за заболяването са инфекция с най-обикновени кожни бактерии, венерически заболявания и химическо дразнене. Профилактиката на баланита се изчерпва главно с под-държане на хигиена и често измиване под препуциума. В по-леките случаи промивките със соден разтвор два пъти дневно бързо ликвидират симптомите. Едно проучване е доказало, че сапунът е противопоказен и честото измиване само с вода е за предпочитане. Сапунът има свойството да повишава рН на кожата, което изостря възпалението, причинено от лека инфекция. В някои случаи баланитът може да се дължи на алергия към перилни препарати или просто на протриване. Когато е в по-силна форма и се дължи на гъбична инфекция, баланитът трябва да се лекува с антигъбични кремове като Клотримазол. Ако инфекцията е бактериална, трябва да се прибегне към антибиотичен крем или таблетки. Появи ли се в тежка форма, със силно подуване на препуциума, или с чести рецидиви, налага се обрязване.

Въпросът ми е на някой друг случвало ли му се е това ?

xxxxxxxxxxxxx
08-30-2010, 20:44
В сряда отивам да ми свалят конците :grin: и искам да попитам боли ли и какво е усещането за да знам с каква нагласа да отида и какво да очаквам :)

Accelerator
08-30-2010, 20:56
В дискотека ако го напраиш ще е много глупаво от твоя страна :lol: Просто се съберете у вас яжте , пийте и се веселете пък и може някъде по улиците да скиторите :)

xxxxxxxxxxxxx
08-31-2010, 19:38
Аиде де някои няма ли да ми каже как е с конците боли ли не боли ли ... ? :-o

theprodigy
08-31-2010, 19:47
и аз това се чудя,на мен в четвъртък май трябва да ми ги свалят,ама гледам навсякъде по ръба на кожата има нещо черно,там дето са конците,някой да има представа какво е това :o

xxxxxxxxxxxxx
08-31-2010, 20:37
ми може да е нещо от самата рана по добре попитаи лекаря си..аз нямам такива защото моита операция беше с лазер и няма никакви рани,но сега ме притеснява конците как ше ги свалят но утре ще разбера :P

theprodigy
09-01-2010, 09:34
xxxxxxxxxxxxxxxxxxx,разкажи как мина,свалиха ли ти конците и как точно става

xxxxxxxxxxxxx
09-01-2010, 09:43
За сваляне на конците лекаря ми каза да отида днес след 3 часа и когато се прибера ще разкажа как е минало а ако питаш за операцията как е минала 1-2 сртаници по назад съм описал всичко ;) :)

theprodigy
09-01-2010, 10:39
за конците ме интерсува :)

xxxxxxxxxxxxx
09-01-2010, 15:13
Преди малко се прибрах от лекаря,свалиха ми конците.Всичко мина добре няма болки няма нищо,усеща се само нещо като поддръпване.Цялата работа траеше около 5-6мин. след което ми сложи превръзка и каза че утре мога да я сваля и да се изкъпа без притеснение че ще се намокри :) И каза че след 15-20 дена вече мога да го ползвам по предназначение :grin:

FernandoTorres
09-01-2010, 20:25
Здравейте, днес в 5 часа се прибрах от болницата, и за всички, които се притесняват, сега най-подробно ще обясня как протече всичко.

На 16 години съм и ме оперираха в Пирогов, и отначало, както всеки друг, имах известни притеснения.Само да отбележа, че аз имах лека форма на фимоза и се нуждаех само от "цепване" на пръстена, т.е. малка интервенция.

Вчера отидохме с нашите в болницата за изследвания.Първо ме пратиха за кръв и урина.Взеха ми кръв от пръста, няма нужда да обяснявам как се дава урина, и оставих пробата на гишето.След 15 минути резултатите бяха готови.После отидох на ЕКГ(електрокардиограма), което беше възможно най-простото нещо.Лягаш, слагат ти разни щипки по краката, ръцете и гърдите и за 30 секунди резултатите са готови.Най-накрая трябваше да се срещна с анастезиолога(човекът, който отговаря за упойките) и да ми направят тестове за алергии.Сестрата прави леки драскотини с едно "ножче", ако мога така да го нарека(излгежда като одраскване от котка), на ръката ви, след което от различни шишенца с някакви течности в тях слагат на всяка драскотина различна течност.Така се проверява дали ще се прояви алергична реакция, каквато аз нямах, за щастие.Този тест за алергии е важен за упоиката.Също така, ако преди това сте боледували или нещо такова, трябва да го споменете на анастезиолога.

И така, разбрахме се да дойда днес сутринта в 7, гладен и жаден.Казаха ми и да си нося пижама.Така и стана, настаниха ме, и чаках до 9 часа.След това ме извикаха в манипулационната.Там сестрата ми даде някакви хапчета, след което ми сложи абокат във вената(това е една игла, върху която има една пласмасова част с дупка, в която се вкарват лекарства и преминават право във вената).После се върнах в стаята, чаках до 9 и 30, когато сестрата влезна в стаята ми и ме сложи на инвалидна количка, отведе ме до операционната и там свалих пижамата.Анастезиологът беше печен, разпитваше ме за бившата ми приятелка, бъзикаха ме, и това някакси сваляше напрежението.Сложиха ми апарат за кръвното, разни неща да ми следят жизнените показатели, и ми вързаха ръцете и краката.Упойката беше венозна, и ми я инжектираха чрез този абокат.Почувствах се и странно, и яко, сякаш бях на 5-6 водки :D , и след 2-3 минути тотално се замаях и неусетно заспах.Когато ме събудиха всичко беше минало и бях в някакъв полусън и помня, че докато ме караха в стаята, в която ме настаниха, сестрите непрекъснато се оплакваха колко много тежа :D Това е ставало към 10 часа.След това спах 2-3 часа, хапнах на обяд, пак поспах малко, и към 5 вече можех да си ходя.През цялото време, докато спах, си бях с пижамата, не усещах болка, щипене или нещо друго.. и тука съвет от мен - носете си по-широка пижама, за да ви е по-свободно за раната.Дори нямах марля, казаха ми, че не е сериозна раната и няма смисъл, но като я видях не беше токова хубава гледката..има малко засъхнала черна кръв, малък оток и 2-3 шева, но се надявам скоро да спаднат.За огромно щастие нямам боли докато уринирам.Не ми предписаха обезболяващи, само ми казаха да му слагам реванол и да правя бани в смрадлика.Ходя си нормално, за нощните ерекции не знам, сигурно тази нощ ще разбера :( Иначе знам какво ви е, но просто разберете, че няма нищо страшно, ако сте попаднали на правилните хора.Бях много нервен, особено към 9, но сега разбирам, че няма нищо страшно, но все пак всеки се страхува от неизвестното.Успех на всички, които ще се оперират, не се притеснявайте, а на възстановяващите се - приятно възстановяване :) Дано да съм бил полезен !

theprodigy
09-01-2010, 21:27
xxxxxxxx,за свалянето на конците къде ходи,в болницата или в кабинета на уролога,че се чудя утре къде да ходя че не се уточнихме с него,а му нямам номера

xxxxxxxxxxxxx
09-02-2010, 07:33
Ми мен ме оперираха в клиника защото по повечето болници не правят операция с лазер.И отидох направо в кабинета на лекаря ... по болниците нз как стоят нещата

theprodigy
09-03-2010, 10:30
свалиха ми днес конците,ама се оказа че е станало инфекция или нещо такова и трябва 3 пъти на ден да правя бани с калиев перманганат.Леко ме е страх,като четох че може да стане гаф,ама сестрата ми показа как да го правя,мисля да слагам изключително малко,по една чайна лъжица и се надявам да няма проблеми
xxxxxxxxxxxxxxxxxx,колко пари ти излезе операцията с лазар,че сега леко съжалявам че и аз не потърсих такъв вариант

georgi12
09-03-2010, 18:01
Ако беше прочел поне 3 страници назад , щеше да видиш , че се препоръчват бани със Смрадлика а не с химикалът Калиев перманганат.
Естетсвено , че ще ти се каже да го киснеш в перманганат, после ще се мажеш с кортикостероиди и тем подобни помади в които се съдържа половината Менделеева таблица , но в крайна сметка е важно химическата индустрия да върви и да печели.Здравето не е важно.

georgi12
09-03-2010, 18:05
Фернандо торес също е жертва на фармацевтичната индустрия - За едно цепване - пълна упойка .Човешкото здраве не е важно - важна е фармацвтичната индустрия.

RoXeL
09-03-2010, 20:04
Освен и аз да разкажа моя случей как премина всичко и какво остава.
Понеделник си взех от личната лекарка направление за урулог , много ме подразни факта че ме попита малумния въпрос "че ти си на 18 ... неможеш ли сам да го забелиш?!?" Обясних и със спокоен тон че ако съм могъл нямало е да се срамя по лекари, не че има за какво де но...

Във вторник посетих урулога във кабинета му ии ми даде лист за хоспитализация и ми каза сряда на гладно и жадно да се хоспитализирам.

Сряда отидох в болницата с този лист и седнах да чакам да ме приемат в болницата .. 40 мин чаках ... и още 20 мин докато ми земат кръв и ми направят ЕКГ и да попълнят документите. В крайна сметка имах солидно тесте документи ... казаха ми да ходя за консултация в кабинет по вътрешни болести !??! 1 час седях и чаках да ме приемат, е приеха ме и казаха че без резултати от кръвни тестове не преглеждат ... и ми казаха да ходя в хирургията да си потърся резултатите. Отидох там дадоха ми чашка да дам урина докато пристигнат резултатите от кръвта, като пристигнаха ми върнаха листята и ме пратиха пак доло за консултация. още 1 час и 10-20 мин чаках отвън ... приеха ме и ми зададоха същите въпроси които ми зададе сестрата която ме прие в болницата... алергии , болести, на 18 навършени години ли си , и тнт. Както и да е .. рутинни процедури :) след това пак ме пратиха в хирургията и там сестрите ми казаха да чакам в 5-та стая ... чаках чаках станах и отидох да ги питам колко време трябва да чакам.. нахокаха ме че така бил казал лекаря ... веднага излязох от положението като попитах че искам да знам, защото не нося нищо освен дрехите на гърба си и те ми дадоха една пижамка там и пак ме пратиха в стаята.. докато си лежах задремах ии дойде урулога каза че трябва да почакам още малко да мине анастезиолог да ме прегледа и пак 2 часа лежах стана 2:30 и тогава дойде един чичка и пак ми зададе въпросите които ми задаваха цяла сутрин.. алергии , години (дже по 3 пъти ме питаха), болести , операции и тнт. "прегледа" отне 1 минута .. и ме освободиха да си ходя , и ми казаха четвъртък сутринта 7:30 в болницата на гладно и жадно..

Дойде си четвъртък 7:29 бях на леглото си и се оправях. Облякох си пижамата , и легнах да дремя .. стана 9:20 , приходи ми се на тоалетна отидох през тва време нахлу сестра и ме извика да съм бил побързал че ме чакат в операционната , излизам никой няма. Видях един хирург и ми каза да чакам в стаята те ще ме извикат , дойде пак сестрата и ме отведе до операционната. Казаха ми да сваля гащите и пижамата до колената и да легна. След това дойде някъв каза ми да се свия коленете към корема , бръдата към гърдите и да не мърдам. Каза че ще усетя леко убождане в гърба и така и стана, инжектира упойката и ми каза да легна пак както преди, настаних се и усещах как краката ми изтръпват, и след 10 мин абсолютно нищо не усещах от средата на корема, оперираха ме , нищо не усетих, след което ме откараха в стаята и ме сложиха да легна на леглото си, краката все едно бяха от гума .. доста добре се чувствах .. от любопитство погледнах да видя кво са направили ии гледката не беше много приятна , но очаквах да е по зле :). Казаха ми да лежа цял ден и да не ставам и да пия течности , щели да ми донесат нещо в което да пикая ... е хубаво мина се 1 час .. 2 .. никой нищо имаше някъв бутон с който ми казаха че се викат сестрите ако нещо има .. 10 мин звънях ... никой .. накрая човека от съседното легло стана и извика една сестра и какво ми донесе .. 1,5л шише със срязано гърло .. хич не ме бъркаше каккво е напълних го и ми олекна :d , да обаче сега нямаше кой да го изхвърли .. и както и да е де няя да изпадам в подробности , ставаше въпрос че си ставах след 3-тия час на операцията, и прекарах 1 нощ в болницата.

Днес (петък). Мина уролога метна един бърз поглед каза ми че мога да си ходя и да мина утре да махнат марличките който са на шевовете и да ги моркя с реванол. Като си тръгвах малко кофти усещането като се търкаше главичката в гащите , ноо търпимо :D щом слязох от 4-ти етаж по стълбите .. докато стигна изхода на болницата главата ме цепеше страшно много ... там баща ми ме взе и ме откара в нас. Утре ще разказвам как е минал прегледа. :)

theprodigy
09-03-2010, 22:03
след 1 неуспешен опит за приготвяне на калиев перманганат,при който първо не успях да отворя пакетчето като хората и си намазах леко ръцете с него,та се наложи половин час миене с топла вода,сапун,шампоан и тест за съдове докато се махне,а след това не успях да преценя дозата и стана тъмночервена течността(а трябва да е бледорозова :razz: ), пакетчето перманганат заедно с чашката в която се опитвах да направя разтвора заминаха в кофата,овити в няколко салфетки :D .Дано няма вредни последствия.А иначе,минах на смрадлика,и силно се надявам че няма да сгреша :)

basscho
09-04-2010, 00:26
Момчета, на мен във вторник /07.09/ ми предстои операция от късо гемче, стискайте палци всичко да мине леко :)

xxxxxxxxxxxxx
09-04-2010, 08:12
Моята операция струваше 1500...на истина не са малко пари но като се замислиш си заслужава

georgi12
09-04-2010, 15:39
Роксел , гадене , световъртеж и темподобни са от упойката , която са ти били .Ме нме оперираха от херния преди 11 години , две седмици вратът ме боля все едно някой ме е ударил с лопата ,място не можах да си намеря .
Пий наистина повече течности , за да може страничният ефект от упойката да премине по-бързо..
С локална упойка , поставена в пениса нямаше да имаш подобни проблеми.
Колкото до престоят ти в болницата - нормално е да са те мотали толкова , ако си минал само по здравна каса.

TykaSePisheNick
09-05-2010, 00:03
Мина седмица и половина.Вече нямаме никви проблеми с ерекциите, преди 3-4 дена се престраших да мастурбирам - и там проблем няма 8-)
Остана да ми падне едно конче - бяха две, аз само леко дръпнах едното и то падна..Казаха ми, че сами трябвало да паднат, е последния сам ще го оставя да падне.Забелязах обаче, че преди 2-3 дена имах засъхнала кръв по боксерките..Още първите дни като го държах с марля имаше такава но от тогава до онзи ден нямаше никви такива работи..

pe6666kata
09-05-2010, 10:38
И при мен - ден 17 - нещата вървят на добре. Няма болки при ерекции, няма рани, даже вече си набих една (колко време ми отне, няма да ви разправям :D ). Притесняват ме обаче конците, които си седат - само 1-2 максимум да са паднали. Личи си че са изгнили, обаче не помръдват. Чудя се дали да ходя да ме види доктора или да ги изчакам още :?

imedjineishan
09-05-2010, 12:36
Здравейте! :)

Имам един въпрос.. По точно няколко въпроса

1. На 14 години съм и немога да си забеля пениса и ми казаха да отида при личния си лекар и да ми даде направление. Но направление за какво - хирург, гинеколог или там каквито са специалностите не ги знам особено..

2. Възможно ли е да се прави секс без забелване на пениса? И ако неможе, то тогава може ли да се компексира с по мазен кондом?

3. Иска ли се възрастен за да си взема направление за хирург или гинеколог или каквото е?

pe6666kata
09-05-2010, 13:08
Здравей.

1. Най-вероятно имаш фимоза и като отидеш при личния му казваш, че не можеш да забелиш и искаш да те види уролог (той това и сам го знае, но все пак :)). Взимаш направлението и отиваш.

2. Не е естествено и е съпроводено с болки и неприятни усложнения. Ако имаш този проблем се оперирай, няма от какво да се притесняваш. Всъщност лекаря ще ти каже дали е необходима операция. Ти си на 14 и може да не е късно с някакви други мерки да се оправиш. При всички случай не чакай да станеш като мене на 20 и да се занимаваш с тия неща. Колкто по-рано, толкова по-добре.

3. Не си пълнолетен и трябва на прегледа при самия уролог да си някой от ваще. Кажи им, няма нищо срамно, повярвай ми.

Успех ;)

devilmaycry444
09-06-2010, 08:27
Здравейте!Преди 5 дена имах операция, която се състоеше в удължаване на гемчето и правене на два симетрични разреза от по половин сантиметър от лявата и дясната страна на пениса ми.Имам този проблем.Всичко с лечението протича както трябва.Всеки ден по 3 пъти си правя бани със смрадлика и се мажа с крем йодасепт и контратубекс за белези.Но през ноща,както е нормално получавам ерекции..Вече на два пъти ми се случи сутрин да има кръв по превръзката(междудругото доктора ми каза че е по-добре без превръзка затова нямам,ами всеки ден аз си правя).Интересното е че през деня когато получа ерекции,по мога да ги контролирам и нямам кръв.Не знам какво става обаче през ноща....Много съм притеснен.Това много ме смущава и не знам какво да правя.Не знам дали ще зарасне така раната въобще.КАКВО ДА НАПРАВЯ???МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!

SK0RP10N
09-06-2010, 09:07
Ще зарастне, спокойно :)

devilmaycry444
09-06-2010, 18:22
Мина седмица и половина.Вече нямаме никви проблеми с ерекциите, преди 3-4 дена се престраших да мастурбирам - и там проблем няма 8-)
Остана да ми падне едно конче - бяха две, аз само леко дръпнах едното и то падна..Казаха ми, че сами трябвало да паднат, е последния сам ще го оставя да падне.Забелязах обаче, че преди 2-3 дена имах засъхнала кръв по боксерките..Още първите дни като го държах с марля имаше такава но от тогава до онзи ден нямаше никви такива работи..

Може ли да попитам каква ти беше операцията и как и къде точно на члена са те рязали?

georgi12
09-07-2010, 09:17
Нали знаеш , че Йодасепт се ползва максимум три дена .Мисля , че и контратубекс на открити рани не е препоръчително.

devilmaycry444
09-07-2010, 17:23
Нали знаеш , че Йодасепт се ползва максимум три дена .Мисля , че и контратубекс на открити рани не е препоръчително.

Защо максимум 3 дена и с какво друго да се лекувам тогава???

Vetrogon
09-07-2010, 21:36
Първо искам да благодаря на батко Доки, който е създал темата, а също и на вс. др. които са споделили мнението и опита си. Изчел съм над 50 стр. и бях горе долу подготвен за днес.

Ето и моя разказ: На 17 съм и още от преди знаех, че ми има нещо на пишока, щото не се обелваше като го надървях както по филмите 18+.
Та случайно попаднах на форума, говорих с баща ми и готово... Майка ми е мед сестра, та ми уреди операция без всякакви пътеки, изследвания и щуротии. Към 11 ч. се озовах в болницата, където работи и след 10 мин вече бях в операционната. Неизвестно ми беше, да, но по-скоро готино неизвестно отколкото страшно. Като знаеш, че си в ръцете на професионалисти няма страшно. Влизам аз сам, а една едричка мед сестра ми надяна едни сини пликчета на краката, да не цапам. Както бях чел по-напред, на някои доктора им казал да идват гладни и жадни за операцията и да се обръснат добре отдолу. Е... аз вечерта бях завъртял насам натам ножицата колкото да не е гористо, а сутринта добре си хапнах.

Та влизам в операционната, а там някъв мъж - мед сестра оправи леглото за операцията и вика -тебе кво ше ти прават?! Операция на късо гемче казвам му, а той -тва нещо на гъза ли е :lol: Не,не, на пениса. и така.. съблякох се гол от кръста нагоре "да не ми се цапат дрехите" а панталонките и гащите смъквам под коленете. лягам на масата чистак гол, а той ми завръзва краката и едната ръка, излиза си от стаята, а оная ми работа се мандахерца, а през стаята си минават сестри и си пожелават приятна работа... мале мале... срам брах ама какво да се прави... влиза доктора, който ще ме оперира, а след него тази дебеличката сестра, а след нея един друг лекар, а след него още една сестра... цяла тайфа :-o Сложиха някъв наелон с дупка отгоре ми и почнаха. Първо докторчето ми прочисти пишока. Нямах параван пред лицето си, но не посмях да погледна кво прави там долу :? . След малко нещо много ме зоболя и му викам -чакай боли боли, а той стой сега бе, слагам опойката, после нищо няма да усетиш 8-) Прави там квото прави и сложи шевовете. По едно време се скара на пишока ми, щот мн мърдаше и аз се разсмях истерично, та трябваше да ме чакат минута да се успокоя. Ако ви боли в началото не се правете на мъже, а си кажете, за да изчакат и да подейства упойката, а не после да ви боли. По време на операцията не чувствах чучурката си, а все едно не беше част от мен. Мазаха ме с нещо и аре.. готов си. Прибра ми главичката и каза, че мога да го обеля след 2 дена. та най голямата болка, която не беше кой знае кво, усетих докато ми слагаше упойката. усещането е все едно... ти забиват игла в патлака :D . Другият доктор ми вдигна гащите и се изправих на масата. Не почувствах гадене, световъртеж, главоболие, абе нищо. само лек дискомфорт в гащите. всичко продължи 15 мин.

Най- мн ме учудва, че доктора не спомена нищо за превръзки, марли, бинтове, мазила, мехлеми и тем подобни. Та въпроса ми е при някой друг ставало ли е така. Моля ви да споделите ако можете.. Каза в петък на преглед и да видим..

Сега ми е малко неприятно.. все едно някой ми стиска главичката на патлака.. сигурно от шевовете. Пикая някаква смеска м/у урина и кръв, но само това. няма болка. та това е засега в ден 1-ви. няма нищо страшно. давайте. надявам се да съм бил полезен на някого както предишните мнения на потребители са били за мен. успех :-P

miteto
09-08-2010, 00:32
Аз исках да питам 1 въпрос, въпреки че ме съмнява тук да получа компетентен отговор :)

Възможно ли е да се направи операция, обратна на обрязването? Може би с чужда тъкан. ;д
Имам предвид да се възстановят част от изрязаните от пениса по-чувствителни тъкани (френулум).

Защо искам да го направя? Трудно задържам ерекцията си и свършвам твърде, твърде бавно. Френулумът ми е почти напълно изрязан (може би от края на главичката, до белега на обрязването има не-повече от сантиметър, а бих искал да са около 4 сантиметра.
п.с. Нямам проблеми със спонтанни и сутрешни ерекции и тн ;д Най-вероятно проблемът си е чисто психологически, но с годините ВСЕ ОЩЕ СИ СТОИ.

на 25 станах наскоро. бих желал просто да си имам нещата, дето са ми ги изрязали като малък и се чудех, дали е възможно поне отчасти да стане такова нещо :D ако не - не ся, няма да се свърши света с 1 обрязана пишка :-D

SK0RP10N
09-08-2010, 07:43
Има начин за изграждане на нов препуциум, но не и на френулум.

georgi12
09-08-2010, 07:52
Мите , за съжаление няма начин да се върне тази тъкан. Неведнъж съм споменавал , че в България , противно на всякаква логика се практикува т.н. ниско обрязване - оставя се вътрешна кожа около 1 см.
При високото обрязване се оставя кожа 2-3 см , но нашите доктори нещо май не го умеят . Един участник беше споменал , че именно ДОКТОРКАТА му е оставила 2-3 см кожа и гемчето , защото там е по-чувствително .
При теб проблема е по-скоро психологически .
Явно се притесняваш да не би да спадне , че няма да свършиш добре работата и т.н.Просто се отпусни.
Съществува метод за възстановяване на препуциума , но в България едва ли се практикува .
С промощта на приспособление кожата се разтяга и възвръща почти предишната си дължина .
Процесът трае някъде около 2 години . Разбира се външната кожа не може да стане вътрешна.
http://www.foreskinrestore.com/main.html

georgi12
09-08-2010, 07:56
Защо максимум 3 дена и с какво друго да се лекувам тогава???

С каквото искаш го лекувай .Вече ми омръзна да пиша на всяка страница , че има една билка , която се казва СМРАДЛИКА и е сто пъти по-добра и по безвредна от Йодасепти , кортикостероиди , кортизони , спрейове и т.н.
Йодасепт се използва , когато раната е гноясала и инфектирана.

devilmaycry444
09-08-2010, 08:34
Защо максимум 3 дена и с какво друго да се лекувам тогава???

С каквото искаш го лекувай .Вече ми омръзна да пиша на всяка страница , че има една билка , която се казва СМРАДЛИКА и е сто пъти по-добра и по безвредна от Йодасепти , кортикостероиди , кортизони , спрейове и т.н.
Йодасепт се използва , когато раната е гноясала и инфектирана.

Извинявай!Забравих да спомена че и смрадлика използвам.

georgi12
09-08-2010, 08:48
Ами тогава не виждам за какво ти е Йодасепт-а .Виж , ако има гной , мястото се силно зачервено , има парене , сърбене ,локално на това място отока е по-голям , има зловоние - тогава ти е нужен Йодасепт.Йодасепт се използва не повече от три дни , защото изгаря кожата .
Всеки един химикал на това място е вреден .
Всеки един химикал , попаднал в човешкото тяло е вреден.

miteto
09-08-2010, 09:40
Мите , за съжаление няма начин да се върне тази тъкан. Неведнъж съм споменавал , че в България , противно на всякаква логика се практикува т.н. ниско обрязване - оставя се вътрешна кожа около 1 см.
При високото обрязване се оставя кожа 2-3 см , но нашите доктори нещо май не го умеят . Един участник беше споменал , че именно ДОКТОРКАТА му е оставила 2-3 см кожа и гемчето , защото там е по-чувствително .
При теб проблема е по-скоро психологически .
Явно се притесняваш да не би да спадне , че няма да свършиш добре работата и т.н.Просто се отпусни.
Съществува метод за възстановяване на препуциума , но в България едва ли се практикува .
С промощта на приспособление кожата се разтяга и възвръща почти предишната си дължина .
Процесът трае някъде около 2 години . Разбира се външната кожа не може да стане вътрешна.
http://www.foreskinrestore.com/main.html

Мерси мн :) Доста полезна тема, наистина.

Vetrogon
09-09-2010, 13:19
ден 3-ти след операция на късо гемче. не използвам никакви превръзки и мехлеми още от първия. шевовете отдолу изглеждат съвсем наред. след 1-вия ден вече не пикая червена урина заради кръвта, а обикновена. нямам болки, сърбене и тем подобни. все още не съм имал нощни ерекции, но сутрин едвам го удържам и малко боли като се надърви. мисля, че всичко върви наред-дори по-добре от очакваното. :grin: утре съм на преглед и да видим.. :)

skypebgcom
09-09-2010, 18:16
значи трябва да ме обрязват но да питам почнах шофиорски курсове смисал много ли е гадно 1вите няколко дни и ще ми пречи ли след операцията на курсовете казаха ми че би трябвало да не ми пречи кажете и вие

SK0RP10N
09-09-2010, 19:21
Не, не е толкова гадно, колкото го описват.
Или просто повечето, които са преминали през тази интервенция са женчовци, дето само да почне да ги щипе и вече правят драми.

Чувството е като леко опарване, когато оголената главичка се допре до бельото, но абстрахираш ли се веднъж, проблеми няма.

Преди 4 дена стана половин година от операцията - ехеееее, кога мина бе, че то все едно беше вчера :shock:
Сега изобщо не се сещам, че съм с рязана карабина, освен когато го вадя.
Всичките неприятни усещания отшумяват за има-няма седмица, след което просто остава да ти паднат конците и всички рани да се дозатворят ;)

mitkofr
09-09-2010, 20:15
Здравейте.Преди 3 седмици ми премахнаха гемчето чрез операция (не беше късо просто беше тръгнало да се къса и ми казаха че е по добре да се отсрани операционно),та сега всичко минава нормално паднаха ми конците и заздравява добре ,но като го заголя до край в ерекция нещо ме наболява и вчера на 20-тия ден пробвах да правя секс с приятелката ми но имах много силна болка нормално ли е и колко време горе доло е нужно за да заздравее напълно.

п.с. знам че за всеки орагнизъм заздравяването е индивидуално но ориентировачно...

мерси предварително

ВЪЗРАСТ?!?


Съжелявам за закаснението но не си бях в къщи, до 3-тия ден мазах с йодасепт след това топях в смрадлика.На 23 години съм.Вече от три дена правя секс 'нормално' в началото доста ме наболява след това болката отминава но след секс ме боли даже повече.Докторът каза че се получил някакъв белег цикатрикс и затова пак ме боляло това как минава някои знае ли нещо по въпроса а и също ми би една инжекция орбазон локално о.1мг и каза след 10 дена оше една ,но аз се чудя дали да ходя за втората че орбазона не е хич безобиден до колкото знам.
и какво ползваш като мазила и бани?

Е хубава работа!
на 23 можеш Сам да вземаш вече отговорните решения, които те касаят и юридически и чисто житейски!

Моят НАСТОЯТЕЛЕН съвет: разбира се, ЧЕ ЩЕ ОТИДЕШ (!) за повторна апликация на метилпреднизилона!!!
0.1мг приложен локално едно/двукратно на 23 са нещо, вписващо се много добре в преценката "Полза–Риск".

съвсем друг разговор е въпроса защо и как се е получил ръбеца "скъсяващ" функционалната годност, и този разговор сега не е важен.

сега смисъл има само да се коментира КАКВО би възстановило тази годност, и урбазонът е част от този инструментариум, и той е в рецептурата като "тежка артилерия" при решението на този проблем!

има и ред други чисто медикаментозни средства прилагани при цикатрична тъкан, тези даващи реален ефект са нови и струват от порядъка на няколко стотици евро за курс, а популярните у нас - по правило не дават очакваният ефект.

дръж ме в течение!



Мерси много за коментара доста на място бих казал личи си че имаш доста познания в тази област,ами при мен нещата се развиха добре в смисъл не отидох за повторна локална намеса с урбазон но прецених че нямаше нужда защото след първата нещата значително се подобриха,въпреки това цикатрикса си стои но е по мек и не ми създава проблеми при секса за сега поне,усещам малко болка при проникване и до там после всичко отшумява а аз доста се бях стреснал че няма лек от това ;)малко ме е яд че не направих и вторият урбазон ама минало свършено незнам дали би могъл да се оправи напълно имам в предвид въобще да не испитвам болка ама и така ми е много много по добре отколкото преди урбазона!!!За какви препарати говориш цената е без значение само да имат ефект.


П.С. И пак извинявам се за късния отговор но често пътувам извън страната и нямам много време за нета на последък.Благодаря за коректните отговори от страна на batkodoki!

georgi12
09-09-2010, 23:49
Любопитно орбазонът как би помогнал в случая .

kingdd
09-10-2010, 13:40
Аз см на 17 изобщо немог да забелвам кожичката от няколко дни имах 2-3 рани на кожичката . Те зараснаха и кожичката се стесни супер много сега даже като е покой немога да го забеля ... това 100% е фимоза... каде е най-добре да отида на уролог и каде е най-добре да ме оперират ако се наложи... благодаря предварителнп .... за 1 път пиша в форум. :!: :!: :!:

SK0RP10N
09-10-2010, 13:43
Отиваш при личния лекар и искаш направление за уролог

kingdd
09-10-2010, 14:01
ам без родiтел пак става да отiда на лi ?

SK0RP10N
09-10-2010, 15:57
До личния лекар - да, но не можеш да бъдеш опериран без знанието на родител.
Същото се отнася и за посещението при уролога.

kingdd
09-10-2010, 20:03
Ще е , малко неловко защото живея само с майка ми и така ... ама няма друг на4ин :-o :-o :-o :-o

SK0RP10N
09-10-2010, 20:19
И аз живея само с майка ми.
Аз лично говорих с баба ми, която е детски лекар (вече е пенсия, ама все пак) и тя каза на майка ми.

devilmaycry444
09-11-2010, 13:03
Отиваш при личния, дава ти направление за уролог и той ако сметне за нужно ще ти назначи операция,която се извършва в болница и там първият ден само изследвания ще ти правят,на втория ще те оперират.Мен лично ме изписаха 6 часа след операцията на същия ден, но твоето състояние е много по-сериозно от моето,така че може и на другия ден.Сигурно ще трябва пълно обрязване.Но спокойно всичко ще бъде наред. :) Отивай и не се плаши. :D

theprodigy
09-11-2010, 14:30
пичове,на мястото където беше гемчето,почна да се образува коричка,примерно като на рана на коляното,нормално ли е това и да спирам ли баните с смрадлика.Чак в понеделник мога да ида на уролог,че вчера го нямаше.С пълно обрязване съм ако има значение

pe6666kata
09-11-2010, 15:53
Пич, всички неща, които стават са на 99% нормални.... коричката отдолу си е ок, не се притеснявай. Аз за какво ли не се спичах от началото, но всичко минава.

Аз вече съм 24-ти ден и всичко ми е заздравяло, само дето имам конци още, но повечето се държат на магия, тъй че мисля до няколко дена трябва да паднат. Иначе си купих Johnson baby oil-gel, но се чудя дали да не почна да го използвам като напълно ми изчезне чувствителността, че все още имам съвсем лек дискомфорт при търкане.

miteto
09-12-2010, 00:48
Мите , за съжаление няма начин да се върне тази тъкан. Неведнъж съм споменавал , че в България , противно на всякаква логика се практикува т.н. ниско обрязване - оставя се вътрешна кожа около 1 см.
При високото обрязване се оставя кожа 2-3 см , но нашите доктори нещо май не го умеят . Един участник беше споменал , че именно ДОКТОРКАТА му е оставила 2-3 см кожа и гемчето , защото там е по-чувствително .
При теб проблема е по-скоро психологически .
Явно се притесняваш да не би да спадне , че няма да свършиш добре работата и т.н.Просто се отпусни.
Съществува метод за възстановяване на препуциума , но в България едва ли се практикува .
С промощта на приспособление кожата се разтяга и възвръща почти предишната си дължина .
Процесът трае някъде около 2 години . Разбира се външната кожа не може да стане вътрешна.
http://www.foreskinrestore.com/main.html

Мерси мн :) Доста полезна тема, наистина.

Ок, след като 2 дни изчетох доста литература по въпроса за възстановяване на кожата, покриваща гланса, вече все по сериозно се замислям да го направя. Толкова съм отвратен от "работата" на лекарите, които преди 15 години ме обрязаха в Пирогов, че искам да направя всичко възможно, за да си върна това, което си е било мое по даденост на природата. За съжаление наистина доста са се постарали да ме осакатят : ) Почти липсва френулум при мен, премахнали са ми гемчето с всичките нервни окончания, дори в спокойно състояние кожата е опъната, адски неприятно е, че при ерекция кожата се изпъва напълно (да, членът изглежда забележително красиво дори и според мен :D но каква полза, след като не ми носи физическа наслада).

Искам да попитам, ако все пак се намери някой от вас по-запознат с резултатите от възстановяването на тази кожа по неоперативен път, да сподели впечатления за плюсове и евентуални минуси, породени от новата кожа.

В нета разни англоговорящи, минали през това (главичката е напълно покрита с кожа отново) споделят, че протича процес на декератинизация (отпадат епителни клетки от кожата на гланса) и главичката става отново по-чувствителна, както при нормалните пениси. Мисля да го направя, защото по всичко личи, че това е единствената част от пениса, която има възможността все още да ми достави удоволствие при полов контакт. То ми писна братче, като стигнем до там да съм с някоя девойка и все едно чукам празна кутийка от бира. е ебати и секса, то ми заминава всякакво желание, след като не изпитвам никакво удоволствие. Та - има ли шанс да се възстанови чувствителността и интензивността на усещанията от гланса?

Има ли начин да се увеличи площта на малкото останал френулум под короната на главичката (в ерекция около 1 см, не повече).

Просто много съм разочарован от работата на тоя скапан доктор преди време, но бил съм малък и не съм осъзнавал до какво ще доведе тая интервенция.

Иначе четох сега, че съм бил опериран от най-тежката форма на фимоза, дотолкова беше напреднала, че не на тънка струйка, помня 1 ден се събудих и като се опитах да се изпикая, пенисът ми само се поду като мехур, но нито капка не излезе. Та трябваше да ме карат в Пирогов да ме "пукат". Кофти история, но тук все още търся разбиране и начин да се измъкна от тоя затворен кръг, в който съм попаднал от години. А и имам нужда да говоря за това, да търся впечатления от вече минали по тоя път хора, какви са били усещанията им в секса преди и след обрязване, как са били обрязани и имали ли са подобни проблеми и как са ги разрешили...

georgi12
09-12-2010, 10:00
Мите , това , което е от главичката до среза е вътрешна кожа , а гемчето е френулум , юздичка , ципичка и куп още наименования .
Както вече споменах в другите цивилизовани държави , където се практикува обрязване по медицински , религиозни причини и превенция , там се оставя около 3 см вътрешна кожа , за да има чувствителност . Тук в България няма такъв филм .
Аз съм обрязан поради чисто естесически причини (защото така ми харесва ) и срезът , въпреки изричното ми желани е е на 1 см , вместо на 3 см от главичката .При методър foreskin restoration нямам идея вътрешната кожа от 1 см , която ще се разтегне примерно до 3 см , но нямам идея дали ще се върне напълно чувствителността .Определено обаче , ще бъде много по-чувствително .
Пробвай да си мажеш главичката с бебешко олио-гел - при мастурбация , използвай го за лубрикант , преди сън ,след ставане и т.н.
когато глансът е овлажнен , той става чувствителен.
И една молба - като отговаряш недей цитира предишно мнение , защото темата се препълва.

b0b0bg
09-13-2010, 15:41
Абе, споко и мене ме беше срам, ама викам на майка ми "Мамо, утре отиваме на уролог" и тя ми вика "Що бе, какво ти има?". Показах и тая статия и на другия ден отидохме двамата на уролог,ама доктора беше пекан и ми вика "Какво ти има", обаче аз не знам как да му обесня и мълча и той вика "Ааааа, не можеш да го заголиш, ясно, сваляй гащите в другата стая да те видя". Прегледа ме и ми изписа един крем, който разпъва кожата. Мазах се 2 дена с тоя крем, ама не подейства и сега в четвърък съм на операция. Искам да питам след операцията ще мога ли да ходя ? Знам, че ще има дискомфорт , ама поне ще мога ли да ходя ?

Thrasherr
09-13-2010, 21:20
Имам проблем. Като станах тази сутрин и махнах марлята, видях че главичката ми вече не е на цяло заголена, т.е. кожичката покрива ръба отгоре, за разлика от първите два дена. Ако се опитам мисля, че мога пак да я издърпам за ръбчето, но не ми се рискува.
Това нормално ли е? Помагайте моля :(

Edit: С леко дръпване се върна в начална позиция :) Кожичката изглежда малко набръчкана зад главичката.

Пешка,ако е пълно обрязване в никакъв случай нещо не трябва да покрива главичката.Тя си е винаги навън и около нея няма нещо което да я покрива.Аз съм с пълно обрязване и знам :grin:


И аз съм пълно обрязване още като бебе заради фимоза .. сега ми е екстра :)

pe6666kata
09-14-2010, 05:41
Абе, споко и мене ме беше срам, ама викам на майка ми "Мамо, утре отиваме на уролог" и тя ми вика "Що бе, какво ти има?". Показах и тая статия и на другия ден отидохме двамата на уролог,ама доктора беше пекан и ми вика "Какво ти има", обаче аз не знам как да му обесня и мълча и той вика "Ааааа, не можеш да го заголиш, ясно, сваляй гащите в другата стая да те видя". Прегледа ме и ми изписа един крем, който разпъва кожата. Мазах се 2 дена с тоя крем, ама не подейства и сега в четвърък съм на операция. Искам да питам след операцията ще мога ли да ходя ? Знам, че ще има дискомфорт , ама поне ще мога ли да ходя ?

Ако питаш дали ще можеш да се разхождаш навън - забрави първите 5 дена. Поне при мене беше така. Не че е болезнено просто е гадно и некомфортно. Стой си у вас и си почивай най-добре.

SexyChild
09-14-2010, 20:55
Обрязах се частично януари 2009-та и НИКОГА няма да съжелявам за това ! :)

getopa
09-18-2010, 14:57
Обрязах се частично януари 2009-та и НИКОГА няма да съжелявам за това ! :)
Мм да , и аз се присъединявам към това мнение!
А иначе мога да добавя към предишните мнения ,че няма по-глупаво нещо, от това да се срамуваш от собственото си тяло!!!

maksimal
09-20-2010, 11:56
Утре отивам да взема направлени от личния за уролог и ще пиша какво е станало... :)

maksimal
09-20-2010, 11:56
Утре отивам да взема направлени от личния за уролог и ще пиша какво е станало... Пожелайте ми успех.. :)

batkodoki
09-20-2010, 14:19
Утре отивам да взема направлени от личния за уролог и ще пиша какво е станало... Пожелайте ми успех.. :)

е да де - всички ти пожелаваме успех, но нали все пак проблема трябва да има някаква поне груба диференциация - за дерматолог, за уролог или за хирург е.....

късмет§успех все пак! :)

batkodoki
09-20-2010, 14:34
Обрязах се частично януари 2009-та и НИКОГА няма да съжелявам за това ! :)

за Теб специално знаем и помним - беше един от най-добре подкрепените с 24h он-лайн поддръжка случай. :)
и не защото реалиите на необходимостта са го налагали, а по-скоро както Кучето-Майка се отнася към Кучетата-кутрета от друга Майка - ТРЯБВА да рагира на сигналитре им...:)

Gost321
09-21-2010, 00:41
Обрязах се частично на 16.09.10г.Преди това си направих операция от късо гемче и още тогава предполагах,че имам дълъг препоциум с лека форма на фимоза,но хирурга ми обясни,че не било проблем.Той щял да ми среже гемчето и всичко щяло да се оправи и аз за съжаление го послушах,въпреки всичко изчетено тук,в благодарение на което ми се наложи да се оперирам отново.Този път успешно,надявам се.Относно опрецията ще кажа,че беше извършена с упойка,която се бие в кръста и от кръста на долу не усещаш нищо,за разлика от предишната ми опреция,която беше с местна упойка и усетих абсолютно всичко и болеше зверски.От както ме опреираха не мога да спя нощем заради нощните ерекции.Никога,преди това,не съм предполагал,че съм толкова потентен :].Всеки път като ми стане ме боли зверски.Попитиах доктора за хапчета против ерекция,но ми каза,че нямло такива хапчета.Каза нищо да не пия и дори и в нищо да не го топя щял да зарастне и нямало смисъл да давам още пари за лекарства и мазила,но ако искам да го топя в калиев перманганат или реванол.Нищо повече не ми каза.Това малко ме притесни.От една страна можеби му е било съвестно да не си давам парите,но от друга може просто да не му се е занимавало с мене.А когато става въпрос за нещо толкова важно,все пак,съм готов да се разделя с колкото трябва пари за лекарствени средства[мазила и тн],ако това ще доведе до по-бързо оздравяване.Затова искам да ви попитам какво бихте ме посъветвали да използвам за по-бързо зарастване,защото хирургът нищо не ми каза освен да го топя в калиев перманганат или реванол сутрин и вечер,а от прочетенто тук знам,че смрадликата е много по-добър вариант от калиевия парманганата и затова си го топя сутрин и вечер в смрадлика за по 5-6 минути.Има ли някакви други мазила или други средства,които бихте ме посъветвали да използвам за да зарастне по-бързо,както и специални кремове против белзи за след като паднат конците?Дължа специални благодарности на "batkodoki" за създаването на темата и за цялата инфомрация, предоставена от него.Благодаря и на всички вас,които сте писали по темата.Този път отидох при хирурга информиран за абсолютно всичко и държах лично да се уверя,че операцията ми ще бъде извършена както трябва и му задавах въпроси от всякакво медицинско естество,даже по едно време ми каза:”Tи ако искаш сам се оприрай.” :] Ако някой от вас има някакви въпроси относно опреацията,ще се радвам да помогна.Не се колебайте да ме питате тук или на лични съобщения.

georgi12
09-21-2010, 09:07
Колко любезен хирург.!
Лично аз съм против частичното обрязване , защото едно , че е на вид грозно , второ малко е като клан-недоклан,дран -недодран , но това си е лично мое мнение , което не бива да се взема впредвид.
Иначе - радвам се , че все пак си прочел нещичко по темата и най-важното си разбрал , за разлика от други , че Смрадликата , което е растение , създадено от природата е по-добро и по-безопасно от химическото съединение , създадено от човек , наречено калиев перманганат.
Други мазила и помади , както и химикали , които не знам защо хората наричат лекарства ,не са ти необходими.

maksimal
09-21-2010, 14:08
Отидох при личния исках направление за уролог, даде ми и тез дни ще отида... Следмалко ще му звънна да си оговоря час

getopa
09-22-2010, 13:40
Успех Максимал!

selassie
09-23-2010, 19:01
Здравейте , преди 2 дена се оперирах обаче имам ужасни болки , вечерно време не мога да спя , и забелязвам че отдолу пениса са се появили 3 балончета.Моля съветвайте ме какво да правя , нормално ли е това което ми се е появилo.Моля помогнете , болките са ужасни.Да ходя ли пак при лекаря какво да правя.

xxxxxxxxxxxxx
09-23-2010, 20:02
Според мене отиваи на лекар защото тои наи добре може да ти каже нормално ли е или не е ;)
И един съвет от мене : Хора ако ви се налага да се обрязвате направете го с лазер.. вярно е че се заплаща защото се прави в клиника понеже по болниците нямат лазер и парите не са малко (на мен ми излезна 1500лв) но нито има болка нито някакъв отток и възстановяването трае 1-2 седмици не повече. ;)

b0b0bg
09-23-2010, 22:29
Кожата зад главичката трябва ли да стои набръчкана ? Защото моята си стои нормално и не са оставили никаква излишна кожа, а са отрязали всичко. Някъде по-назад четох, че няма да има чувствителност пениса и няма да изпитвам удоволствие и сега като го погледнах моя са наплаших.

qsen123
09-24-2010, 16:00
еми преди 10 дни ме оперираха от фимоза и се чудя кога ще мога да си забеля по надоло кожичката.Може би е глупав въпрос и ако е така извинете ме,но като я дръпна надолу изпитвам болка и немога да я дръпна надолу та искам да знам нормално ли е и кога ще се оправи

maksimal
09-24-2010, 16:58
Имам час за четвъртък ... Като се върна ще разправям... :)

vesko95
09-24-2010, 18:10
Здравейте! Прочетох доста от написаното в темата, но не открих нищо свързано с моя проблем. От няколко седмици имам нещо като лека цепнатина, която се пада напреки на гемчето. При мастурбация започва да тече кръв, явно заради силно изпъване. Болка има, но не е чак толкова силна. Когато го мия и достигне вода до въпросната цепнатина, се усеща прорязваща болка, целият ми пенис изтръпва за момент. Да спомена, че нямам проблеми със забелване и.т.н. Въпроса ми е дали е възможно да зарастне това нещо, защото като го оставя известно време, вместо коричка на мястото на цепнатината се образува нещо бяло.. Нека ако някой е имал същия проблем да сподели какво да се прави и има ли смисъл от притеснение. На 20 години съм. Благодаря предварително за отговорите!
Значи да ти кажа първо че аз съм на 15 и аз имах същия проблем, но при мен аз си го направих . Опънах по надолу кожичката и се получи така при мен .. в началото е малко кофти щото като пикам щипе нормално раничка е ама с времето ми мина и сега още си седи така бяло и не ме боли и всичко си ми е ок ... а да попитам пречи ли нещо така да седи бяло при положение че е зарастнало ? .. А по темата аз нямам нито фимоза нито нищо в пълно здраве си ми е члена сяка вечер си го мия и така ;) :) .

vesko95
09-24-2010, 19:42
Здравейте! Прочетох доста от написаното в темата, но не открих нищо свързано с моя проблем. От няколко седмици имам нещо като лека цепнатина, която се пада напреки на гемчето. При мастурбация започва да тече кръв, явно заради силно изпъване. Болка има, но не е чак толкова силна. Когато го мия и достигне вода до въпросната цепнатина, се усеща прорязваща болка, целият ми пенис изтръпва за момент. Да спомена, че нямам проблеми със забелване и.т.н. Въпроса ми е дали е възможно да зарастне това нещо, защото като го оставя известно време, вместо коричка на мястото на цепнатината се образува нещо бяло.. Нека ако някой е имал същия проблем да сподели какво да се прави и има ли смисъл от притеснение. На 20 години съм. Благодаря предварително за отговорите!
Значи да ти кажа първо че аз съм на 15 и аз имах същия проблем, но при мен аз си го направих . Опънах по надолу кожичката и се получи така при мен само ,че не течеше кръв ами беше си цепнатина и болеше леко .. в началото е малко кофти щото като пикам щипе нормално раничка е ама с времето ми мина и сега още си седи така бяло и не ме боли и всичко си ми е ок ... а да попитам пречи ли нещо така да седи бяло при положение че е зарастнало ? .. А по темата аз нямам нито фимоза нито нищо в пълно здраве си ми е члена сяка вечер си го мия и така ;) :) .

kakkkkkk
09-25-2010, 15:21
Да споделя и аз как мина моята операция.Опериха ме преди 15 дена от късо гемче ,изобщо не се притеснявах ,защото имах голямо доверие на доктора и искам да ви кажа че няма нищо страшно.Мислех ,че ще съм в съзнание, но маи са ми сложили пълно упоика. Цялата операция ми казаха,че ще трае 3-4 минути ,като доидох в съзнание веднага попитах може ли да го видя :D малкия не изглеждаше много красив но тва е нормално ..сега всичко е наред и си е както преди.Останах вечерта в болница не беше нужно ,нямах никакви болки ,но както и да е.Не знам как но при мен доктора го е направил без да се шие ,после ми каза че така ще изглежда по-добре ,защото от шевоте оставали белези или нещо такова не съм сигурен. Не съм имал никакви болки само понякога като го забеля повече.Доктора ми изписа едно прахче антибактериално но на 7 ден спрях да го слагам мислех че няма вече нужда ,сега го кисна само в смрадлика и вече е почти заздравял.Не съм имал проблеми като кървене и тем подобни или болка при нощни ерекции.Благодаря за хубава тема помогнахте ми много да събера кураж да отида на лекар.

qsen123
09-28-2010, 04:30
Днес е 16 ти ден от както ме оперираха от фимоза.Раните още зарастват,но забелязах,че кожичката каточели е залепнала за ствола на пениса сякаш са се срастнали нормално ли е?Не би ли трябвало кожичката да се забелва докрай (до самия край на пениса) моля за отговор защото ми е много притеснено.

pe6666kata
09-28-2010, 05:29
Днес е 16 ти ден от както ме оперираха от фимоза.Раните още зарастват,но забелязах,че кожичката каточели е залепнала за ствола на пениса сякаш са се срастнали нормално ли е?Не би ли трябвало кожичката да се забелва докрай (до самия край на пениса) моля за отговор защото ми е много притеснено.

Спокойно, всичко е нормално. Нищо не трябва да забелваш щом си опериран от фимоза. Там където са шевовете се сраства и си седи така. Оголена ти е САМО главичката (то и няма какво друго да се оголва :D)

maksimal
09-28-2010, 05:32
До къде се забелва?

georgi12
09-28-2010, 08:02
При така нареченото частично обрязване част от кожата покрива главичката .
Ако си с такова , причината да не можеш да го забелиш е , че отока е голям. По принцип не би трябвало опериращия да ти е върнал останалата кожа обратно .
При пълното обрязване няма такива проблеми , както и след време , докато при частичното има вероятност операцията да се повтори .

qsen123
09-28-2010, 12:44
Днес е 16 ти ден от както ме оперираха от фимоза.Раните още зарастват,но забелязах,че кожичката каточели е залепнала за ствола на пениса сякаш са се срастнали нормално ли е?Не би ли трябвало кожичката да се забелва докрай (до самия край на пениса) моля за отговор защото ми е много притеснено.

Спокойно, всичко е нормално. Нищо не трябва да забелваш щом си опериран от фимоза. Там където са шевовете се сраства и си седи така. Оголена ти е САМО главичката (то и няма какво друго да се оголва :D)
При мен е пълно обрязване кожичката е зад главичката и не я покрива.Благодаря за бързия отговор:).Много се бях притеснил.но вече знам че е нормално.

b0b0bg
09-29-2010, 11:05
Белезите от шевовее могат ли да се заличат с някакво кремче или нещо такова, защото кожата ми изглежда като нарязана с трион.

maksimal
09-30-2010, 13:28
Тaка ето я и моята истроия с подробно описание....
Отидох в болницата влязох при уролога, викам му еди си кво с направление съм да ми прегледа пишока.Та както и да е. Събух гащите, легнах на едно легло, доктора гледа гледа и вика ще е нужна операция(по късно като погледнах диагнозата която беше написана на един лист и тя беше - късо гемче, препуциум, фимоза и парафимоза :shock: та забога аз бях сигурен че имам само фимоза.. . Отидох в една стая за да видят дали имам алергия към хапчета и подобни медикаменти. Там нещо ме одраскаха (2 чертички) и пуснаха некфа течност в ръката ми .. няма значение.. минаха около 15 мин и доктора ме извика в една оперативна зала. Отидох. Там бяха доктора и 2 сестри. Събух гащите и легнах. Сложиха ми нещо като покривка но с дупка (на дупката беше пениса ми), и се почнаха болките. Забравих да спомена, че преди операцията ме попита с каква опойка искам да е и аз казах с месна упойка. Таа би ми упойката в пениса (мисля че беше там или в областта защото нищо не виждах, само усещах :D ) Така .. би упойката и след около 1 мин почти нищо не усещах от кръста надолу. Взе медицинска ножица ряза каквото ряза ( е усещаше се болката от време на време, но не е болка за умиране ) взе некви конци (котешки мисля че са) и с тях заши пишката. докато правеше всичко това започна да ме разпитва разни въпроси като имам ли си приятелка и т.н. :D сиг за да не мисля толкова за болката 8-) ... доктора ми каза че операцията траела не повече от 2 мин, но всъщност отне около 10мин. все тая. оправи ме. сложи марля и в понеделник съм на преглед :)

пп; и мен ме беше малко шубе да отида, но няма нищо страшно или срамно...

maksimal
10-01-2010, 11:36
Искам да попитам нормално ли е при уриниране отначало да има малко кръв в урината (съвсем малко отначало)? Защото вече на 3 4 пъти кат пикам проблесва леко кръв. Да не би да е в резултат на теклата кръв по време или след операцията?

qsen123
10-01-2010, 12:42
Нормално ли е вече 18 ти ден раната под юздичката да не е зарастнала още.Има някакъв примес между кръв и каточели гной и е леко наподобяващо плазма леко лепкаво не е толкова воднисто.Сутрин си имам леки болки...

ro6lio
10-01-2010, 17:17
аз когато съм в ерекция немога да оголя главичката или поне го правя до половината...значи личе имам фимоза? бях се притеснил по едно време и поговорих с бащата той каза "нормално е , след като правиш секс за първи път ще се оправиш....има отзад на главичката ципа която трябва дасе скъса след като правиш секс (аз съм дествен)
и аз бях като теб първите 1-2 пъти като правех секс много ме болеше но след това се оправих напълно"
та реших да му повярвам все пак невярвам да ме лъже...
виие какво мислите ?
ето снимки :

http://img215.imageshack.us/img215/519/dsc01974b.jpg
http://img715.imageshack.us/img715/9024/dsc01976r.jpg

pe6666kata
10-01-2010, 18:07
Нормално ли е вече 18 ти ден раната под юздичката да не е зарастнала още.Има някакъв примес между кръв и каточели гной и е леко наподобяващо плазма леко лепкаво не е толкова воднисто.Сутрин си имам леки болки...

Спокойно. Всичко ще заздравее. При някой става по-бързо, при-други по-бавно. При мен също отдолу имаше рана доста време.


аз когато съм в ерекция немога да оголя главичката или поне го правя до половината...значи личе имам фимоза? бях се притеснил по едно време и поговорих с бащата той каза "нормално е , след като правиш секс за първи път ще се оправиш....има отзад на главичката ципа която трябва дасе скъса след като правиш секс (аз съм дествен)
и аз бях като теб първите 1-2 пъти като правех секс много ме болеше но след това се оправих напълно"
та реших да му повярвам все пак невярвам да ме лъже...
виие какво мислите ?
ето снимки :

http://img215.imageshack.us/img215/519/dsc01974b.jpg
http://img715.imageshack.us/img715/9024/dsc01976r.jpg"

Първо: Възраст
Второ: Това за късането на "ципата" (или по-точно - гема) е лудост. Ако ти е къс гема, трябва да се махне оперативно. Освен това, според мен, имаш фимоза. Не съм експерт, така че не-взимай мнението ми за 100% истина. Просто говори с баща си да отидете на уролог. Един преглед на никого няма да навреди. А и така ще си сигурен.

RoXeL
10-01-2010, 19:50
ro6lio, и баща ти толкова разбира колкото един 1-во класник... Отивай при личния лекар без да се притесняваш поискай си направление за уролог,и ходи на преглед. Ако нямаш 18 години трябва майка ти и бащати да се подпишат на документите по операцията. Но за прегледа не мисля че трябва и тех да водиш.

ro6lio
10-02-2010, 07:31
на 17 съм и досега не съм смятал това за проблем..
а как да си обесня това че при нормално състояне мога да го оголя а иначе не ?смисъл до преди време даже и в нормално ми беше трудно да го правя , но сега не ми е проблем
какво е късо гемче? или фимоза? (така като го гледате от снимката)

maksimal
10-02-2010, 07:41
така като го гледаме на пиковете неможем да ти кажем на 100%. все пак не сме доктори. взимай едно направление от личния и газ до най близкия уролог :) той ще ти каже всичко с 100% точност ..

ro6lio
10-02-2010, 09:52
ще отида да съм сигорен
максимал ти минал ли си през операция ?някви белези тва онова остава ли

maksimal
10-02-2010, 12:12
преди 2 дни ми направиха операция от късо гемче :)

maksimal
10-02-2010, 17:45
имам въпрос. преди 2 дни ми направиха френулотомия(операция на късо гемче) и нормално ли е все още да кърви леко пишока?

skypebgcom
10-02-2010, 22:40
да ви питам обрязаха ме преди седмица и 2 дни и все още има оток и конците не са паднали всички при забелване не мога да го забеля до край щото ме боли а и отока явно нещо все още пречи това ще се оправи нали като паднат конците и отока спадне ще мога да си го забелвам до край без ядове благодаря много предварително

georgi12
10-03-2010, 14:25
преди 2 дни ми направиха операция от късо гемче :)
В крайна сметка не разбрах имаш ли фимоза или нямаш!

maksimal
10-03-2010, 17:18
ами уролога ми каза че имам лека форма на фимоза и вика да отида след 2 години някъде за да ме оперира тогава от фимоза... нз що.. сиг все още там кожичката е прекалено малка ли ддз..

maksimal
10-04-2010, 14:23
на 17 съм и досега не съм смятал това за проблем..
а как да си обесня това че при нормално състояне мога да го оголя а иначе не ?смисъл до преди време даже и в нормално ми беше трудно да го правя , но сега не ми е проблем
какво е късо гемче? или фимоза? (така като го гледате от снимката)

междодругото и при мен е така.. когато ми е малък пишока го оголвам, но в еректирано състояние ми е по трудно(или не дърпам кожичката достатъчно)... днес бях на преглед при уролог за да види конците, но още не са паднали. и вика с марля и реванол да правя компреси за да спре кървенето... ти отиде ли на уролог? при теб мисля че трябва да се напънеш малко повече за да се оголи (при мен така ми го оголи за пръв път уролога), но може и да не е така. не ме слушай мн мн че да не земе да се получи парафимоза...

RoXeL
10-04-2010, 19:17
Моята операция мина много гладко, в сравнение с вашите. поне така като чета. Нямше кръв , марли , проблем с ерекциите, единственото което е остава напъло да оздравее.

HeartTouching
10-06-2010, 11:45
Здравейте , на мен ми правиха операция от фимоза на 24-и септември и нещото , което ме притеснява е че сега около конците са се образували рани и чесно казано съм доста притеснен .Един от конците ми падна преди около 2а дена и около него имаше съвсем малка точка ,а около тези са доста по големи . Та ако някой ми каже че това е нормално много ще ме успокои . :D

pe6666kata
10-06-2010, 18:26
Нормално е. Споко.

TykaSePisheNick
10-06-2010, 22:29
днес бях на преглед при уролог за да види конците, но още не са паднали. и вика с марля и реванол да правя компреси за да спре кървенето...

Какви конци при късо гемче?При мен кървеше 2-3 дена и си спря..С марлята движех 4-5 дни, след което и нея махах..После до около седмица, седмица и нещо оставах много малко кръв, примесена с урина по боксерките, щото не можех да изтръсвам като хората от болка..Абсолютно нищо не съм правил..2-3 пъти правих бани с лайка и това беше.Просто ходех с марля, за да не се търка из гащите..

skypebgcom
10-08-2010, 09:53
На 17 години съм.Обрязан съм преди 12 дни и ми махнаха конците в този понеделник.В ерекция все още не мога да го забеля до край , мога само до края на главичката.И имам вече по лек оток и рани от конците които са доста големи... интересува ме ще се отпусне ли повече за да нямам проблем със забелването в ерекция ? благодаря много предварително.

EMBAZA
10-08-2010, 12:01
Правиха ми операция преди 8 дни от късо гемче - конците паднаха (днес бях на уролог) и раните са заздравяли(или поне не виждам ранички) та въпроса ми е дали мога вече да мастурбирам кат хората че вече не издържам :lol:

b0b0bg
10-09-2010, 22:35
Нормално ли е 25 дена след операцията и след като са ми паднали всички конци и всичко е заздравяло да имам оток ?

draid
10-10-2010, 10:58
Консултирай се с лекаря който е направил операцията. По-принцип си е до организъм, но все пак нищо не пречи да те погледне.

getopa
10-10-2010, 13:01
Още няколко дни и се навършва 1 година от както съм се обрязал.. Е след като го направих се чувствам чудесно...
Не е за темата ,но от около 1 месец чувствам лека болка при натиск в десния тестис, идеи от какво може да е !?

EMBAZA
10-10-2010, 16:33
Днес е 10ти ден след операция от късо гемче. Въпроса ми е вече мога ли да продължа с фитнеса?

programings
10-11-2010, 06:03
Неее, изчакай поне 15 дни да станат, да си напълно сигурен, че всичко е заздравяло!

georgi12
10-12-2010, 10:05
Още няколко дни и се навършва 1 година от както съм се обрязал.. Е след като го направих се чувствам чудесно...
Не е за темата ,но от около 1 месец чувствам лека болка при натиск в десния тестис, идеи от какво може да е !?
Варикоцеле ?
Потърси повече инфо по въпроса .

batkodoki
10-12-2010, 23:51
idiotiiiiiiiiiiiiiiiii..................

georgi12
10-13-2010, 09:24
И аз те обичам!

ro6lio
10-13-2010, 15:53
а по принцип коя перация е по добре : пълно или частично обрязване?
Има ли някой който се е оправил напълно след обрязване и желае да постне снимка ?