PDA

View Full Version : Фимоза, или защо не мога да забеля главичката



Страници : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

obnoxious
08-15-2008, 07:27
а тая отварата от смардлика , доктора ми каза че трябва да е бледо кафява , като бирата да е на цвят.. майка ми я правече някво лайняно зелено и дирекно от хладилника , щото нали трябва да е изстудена ме боли като го топна...От студенината ли е или не е варена както тряба... сега направи една дето е като бира цвета обаче не е изстудена в хладилник а е със стайна температура..има ли някакъв шанс да си изгоря пишока ... в смисъл може ли да е стайна темп или трябва да е студена

batkodoki
08-16-2008, 18:34
а тая отварата от смардлика , доктора ми каза че трябва да е бледо кафява , като бирата да е на цвят.. майка ми я правече някво лайняно зелено и дирекно от хладилника , щото нали трябва да е изстудена ме боли като го топна...От студенината ли е или не е варена както тряба... сега направи една дето е като бира цвета обаче не е изстудена в хладилник а е със стайна температура..има ли някакъв шанс да си изгоря пишока ... в смисъл може ли да е стайна темп или трябва да е студена

хубава работа!
разбира се, че трябва да е нито гореща нито студена, а ПРИЯТНО ТОПЛА, с температурата на тялото!

и защо Мама трябва да се занимава с това?!
ти си голямо момче, а и на кутията трябва да има упътване.
ако пък сам си брал билката или няма упътване - питай :)

batkodoki
08-16-2008, 19:36
yee az bqh pisal 4e imam tam sinehii li kakvo tam deto ti zalepva koji4kata i misleh da hodq na doktor 6ot polovinata mi pi6ok ne se zagolva6e no sq kat po4nah po 4esto da biq 4ikii i ve4e e na 100% zagolen daje i nadolu ot glavi4kata :grin: :grin:

точно така, поздравления! =D>
това е пътят при синехии - сами, бавно и внимателно, без бързане по малко да разлепвате!

но за да има смисъл от поста е важно да посочиш ВЪЗРАСТ?!

batkodoki
08-16-2008, 19:41
Хахаха и аз се оправих :grin: Преди не можех да забеля главичката в никакво състояние,а сега я забелвам 100% в нееректирало и 90% в ерекция(малко остава)И как успях?:
1Бия чикии по 2 пъти на ден(сутрин,вечер)
2Хващам всеки път кожичката от двата края(където е стгната) и леко я разтягам
И все пак може да не се оправи при всеки,но можете да пробвате :-D

много добро начало =D>

това си е нормалният, физиологичен начин и само когато и след него остава "тясно място" идва мястото на хирурга.
дано при теб вс се развие добре и да не се стига до там!

но за да си полезен на четящите в темата е редно да посочваш ВЪЗРАСТ?!

marty13
08-17-2008, 12:05
Аз съм се насочил към обрязване...просто се притеснявам нещата да не са по-различни или особенни отколкото при останалите. :)
А това за парите го написах,предполагайки,че в частните болници искат заплащане.Пък и друго си е като имаш някакъв стимул за работа. :)

Абсолютно същото е и при мен а да ви попитам лсед като съм на 18 здравната каса дали ще ми помогне ?

odiseio
08-17-2008, 13:09
Мен преди по-малко от месец ме оперираха от късо гемче в Александровска. Всичко си мина наред, бързо зарастна, даже единият конец падна, но другите два седят. Утре ще ходя при докторчето, но се чудя да го карам ли той да ми ги махне. Още си правя бани със смрадлика, че ме е страх да го сапунисвам целия.

obnoxious
08-18-2008, 11:01
Ясно.
Имам още един проблем...когато пикая понякога ми е запушен пишока или и аз незнам точно...Винаги не тръгвам да пикая веднага защото ме е страх да не стане нещо , а пускам 5-6 капки само да видя дали ще излязат... в смисъл тръгвам да пикая и като усетя че урината слиза надолу по пениса и веднага се стискам за да видя дали всичко е ок (дали потича)...
Проблема е че понякога пускам и то не излиза ами отгоре на цепчицата ми става едно черно и усещам как урината все едно ми стои там точно в главичката и няма откъде да излезе...като пусна още малко почва една малка струичка..(точно както ако направите дупчица с игла на капачката на някое пълно шише и почнете да го стискате - ето такава струя точно...) след това малко по малко се разширява и се доизпикавам нормално.Уролога каза че имам стеснени пътища , което не го разбрах .. ще се оправи ли , кога и какво точно представляват.

---

Може би тези стеснени пътища са заради марлята която този уролог от русе я махна преди около 4 дена.Ето я и историята :

Оперирах се успешно в Авис Медика - Плевен ... казват че била много добра и хубава болница , нова - на 1 година.Всичко мина и доиде време да се прибираме към Русе ( там живея ) ... Отново всичко бе добре докато не пробвах да пикая...Там прилагах същия метод като днес но просто такава болка тогава просто не стига че не излезе пикнята че и крещях 1 минута от болка...Майка ми и баща ми ми казваха че хирурга от клиниката казал че може да боли малко от оттока , но аз им казвах не може да боли толкова...такава болка не е възможно да е приемлива...има нещо нередно , те казаха че понякога трябвада стиснеш зъби и да го направиш обаче не можах ... часа бе вече 22:00 на първия ден от операцията , която бе в 13:30 а аз не се бях изпикал още - дяволски болки. На следващия ден отидох на уролог в 13:00 (вечерта не пожелавам на никого да я изпитва , нестига заради нощните ерекции , дори че пих бром - не помогна , а просто под пъпа , в пикучния ми мехур имах сигурно 1 литър пикня и едвам издържах...) отидох на уролог , едвам се движех , той ме прегледаи каза че съм си препрепълнил мехура... вика имам поне литър и половина пикня...тогава изпитах най-гадната болка през живота си...Уролога ми махна превръзката без дори да го натопя в нещо , а тя беше залепена и по половината ми главичка...Незнам как претърпях ... крещях толкова че ми преграхна гласа - оказа се че още от плевен някой изрод ми затегнал зверскки превръзката и ми затиснал почти всички пътчета вътре и просто е нямало начин...сложи ми упойка и отидх да се изпикая в съседния кабинет..не уцелих чинията щото бях на 3 струи и наводних тоалетната тъй като пиках на земята - около 1 минута изпиках сигурно 2л и половина ... и така...

а сега @batkodoki може ли да дадеш някакво мнение по тревогата ми , която остана още в началото на поста...благодаря

thefear
08-18-2008, 17:30
Здравейте на всички.Имам странен проблем и малко ме е срам да го споделям , но няма начин.Значи на 15 години съм и проблемът ми е следния-немога да го оголвам до край , защото кожичката ми се е слепила за главичката.Кажете ми дали ще ми трябва операция или нещо такова(дано НЕ)..Другия проблем ми е защо като като докосвам главичката ми през кожата не усещам болка , а когато я докосвам направо така усещам гадна болка , нещо като паренеее...Дайте съвети , моля!Срам ме е да говора с наще и ...Мерси предварително! ! ! :( :( :(

6ibanqka
08-18-2008, 21:31
Мен преди по-малко от месец ме оперираха от късо гемче в Александровска. Всичко си мина наред, бързо зарастна, даже единият конец падна, но другите два седят. Утре ще ходя при докторчето, но се чудя да го карам ли той да ми ги махне. Още си правя бани със смрадлика, че ме е страх да го сапунисвам целия.
А след операцията имаше ли проблеми с оринирането и изобщо някакви затруднения.. ? И аз май го имам тоя проблем и мисляда хода ама ме е бъзе малко :?

batkodoki
08-20-2008, 23:35
Ясно.
Имам още един проблем...когато пикая понякога ми е запушен пишока или и аз незнам точно...Винаги не тръгвам да пикая веднага защото ме е страх да не стане нещо , а пускам 5-6 капки само да видя дали ще излязат... в смисъл тръгвам да пикая и като усетя че урината слиза надолу по пениса и веднага се стискам за да видя дали всичко е ок (дали потича)...
Проблема е че понякога пускам и то не излиза ами отгоре на цепчицата ми става едно черно и усещам как урината все едно ми стои там точно в главичката и няма откъде да излезе...като пусна още малко почва една малка струичка..(точно както ако направите дупчица с игла на капачката на някое пълно шише и почнете да го стискате - ето такава струя точно...) след това малко по малко се разширява и се доизпикавам нормално.Уролога каза че имам стеснени пътища , което не го разбрах .. ще се оправи ли , кога и какво точно представляват.

---

Може би тези стеснени пътища са заради марлята която този уролог от русе я махна преди около 4 дена.Ето я и историята :

Оперирах се успешно в Авис Медика - Плевен ... казват че била много добра и хубава болница , нова - на 1 година.Всичко мина и доиде време да се прибираме към Русе ( там живея ) ... Отново всичко бе добре докато не пробвах да пикая...Там прилагах същия метод като днес но просто такава болка тогава просто не стига че не излезе пикнята че и крещях 1 минута от болка...Майка ми и баща ми ми казваха че хирурга от клиниката казал че може да боли малко от оттока , но аз им казвах не може да боли толкова...такава болка не е възможно да е приемлива...има нещо нередно , те казаха че понякога трябвада стиснеш зъби и да го направиш обаче не можах ... часа бе вече 22:00 на първия ден от операцията , която бе в 13:30 а аз не се бях изпикал още - дяволски болки. На следващия ден отидох на уролог в 13:00 (вечерта не пожелавам на никого да я изпитва , нестига заради нощните ерекции , дори че пих бром - не помогна , а просто под пъпа , в пикучния ми мехур имах сигурно 1 литър пикня и едвам издържах...) отидох на уролог , едвам се движех , той ме прегледаи каза че съм си препрепълнил мехура... вика имам поне литър и половина пикня...тогава изпитах най-гадната болка през живота си...Уролога ми махна превръзката без дори да го натопя в нещо , а тя беше залепена и по половината ми главичка...Незнам как претърпях ... крещях толкова че ми преграхна гласа - оказа се че още от плевен някой изрод ми затегнал зверскки превръзката и ми затиснал почти всички пътчета вътре и просто е нямало начин...сложи ми упойка и отидх да се изпикая в съседния кабинет..не уцелих чинията щото бях на 3 струи и наводних тоалетната тъй като пиках на земята - около 1 минута изпиках сигурно 2л и половина ... и така...

а сега @batkodoki може ли да дадеш някакво мнение по тревогата ми , която остана още в началото на поста...благодаря


какво "мнение" очакваш да ти дам?
естествено, че навсякъде има некадърници жадуващи лесна печалба!

но със сигурност не си прочел цялата тема иначе би разпознал тези именуващи се "хирурзи" на които би трябвало да им счупят палците заради качеството на работата им....

.....и понеже в цяло Русе не намери грамотен хирург - отиде на 200 км подведен от авторекламата.

резултата си изпитал на гърба си.

много пъти в тази тема съм казвал, че трябва да се направи ЧЕРЕН СПИСЪК - т.е къде да НЕ се ходи като лечебни заведения, отколкото да допусна да се превърне в автореклама под измислени никове на медицински центрове със съмнително качество на услугите

obnoxious
08-21-2008, 14:23
еми незнам за русе ... то хирурга не е слагал превръзката а сестра май... иначе да те питам : май нито 1 конец не е паднал... точно там където са конците има засъхнала кръв и по главичката имам някакви жълти сухи корички ... възможно ли е от засъхналата кръв да не падат конците ако не са паднали някой де , защото немога да я махна ..

borislav3012
08-22-2008, 13:50
Здрасти.На 19 съм.Направих си операция от фимоза преди 15 дена и все още имам доста конци.Правя баня със смрадлика но имам една рана в която се намират няколко конеца и не може да зарастне.Също така на едно място ми се струва че така е зашито, че кожичката се е срастнала с главичката.Искам да попитам дали е нормално все още да имам конци и и срастване а също така дали е лошо ако мастурбирам при положение, че имам незарастнала рана?

batkodoki
08-28-2008, 18:31
Здрасти.На 19 съм.Направих си операция от фимоза преди 15 дена и все още имам доста конци.Правя баня със смрадлика но имам една рана в която се намират няколко конеца и не може да зарастне.Също така на едно място ми се струва че така е зашито, че кожичката се е срастнала с главичката.Искам да попитам дали е нормално все още да имам конци и и срастване а също така дали е лошо ако мастурбирам при положение, че имам незарастнала рана?

продължавай със смрадликата - ще зарастне!

щом не ти е проблем - мастурбирай, това ще свали напрежението и ще разреди спонтанните ерекции

ntsk
08-29-2008, 11:17
Здравейте.Тъй, аз съм на 17 год и от бая време се притеснявах, че имам фимоза..Защото доколкото знам или поне доколкото помня, като малък нямх проблем с оголването на главичката, а сега го имам този проблем.Нито при ерекция, нито в покой мога да оголя главичката докрай и се вижда тази да я наречем ципа, която всякаш е свързана с главичката.Допреди време мислех, че с течение на времето това ще се премахне от само себе си, като мастурбирам и т.н., амаа вече станах на 17 и проблема все още си го има, което ме навежда на мисълта, че трябва да потърся специалист и намесата му.И основния ми въпрос е, това че съм на 17 не е късна възраст и нали не е опасно..В смисъл не съм закъснял с решението си да попитам специалист и да се оперирам.Виждам, че пича над мене е писал, че на 19 си е направил операцията, така че явно няма проблем с възраста но все пак въпроса си е въпрос?

И съм твърдо решен да потърся специалист, защото пак не съм напълно убеден дали имам или нямам фимоза и дали още утре проблема няма да отшуми след поредната мастурбация!!! Така че мисля, че е по-добре да се допитам и човек , който разбира да ми каже, а не да си правя самостоятелни изводи с четене на един куп материали и само да се филмирам напразно!!!

И само да спомена, че поне не се страхувам от този тип операция.Ще си легна пдо ножа дори с желание, защото все пак искам нормален полов живот,а годините ми са такива, че вече започвам да навлизам с пълна сила в него.Ако ставаше дума за друг тип операция, щях да умря от притеснение, но за тази дори съм доброволец и ще се моля този , който ще оперира да е поне малко кадърен!!!

Надявам се, че ще срещна разбиране и малко помощ при вас, защото виждам, че много хора се обръщаъ към вас!!!Благодаря ви предварително!!! :)

p_doichinov
09-01-2008, 15:43
Значи: 1:Хубаво е да четете темата от начало,а не да отивате на последната страница и просто да пишете.В противен случай тая тема ще стане и 1000 страници.2:По проблема:Няма операция,за която да е късно.Аз съм на 21-ако си чел,ще видиш,че моята операция мина без проблем даже я забравих.И 3-то-Ако не те беше страх до сега да си забравил :).
П.С. Сексът е уникален така...свършва се по-бавно и по-качествено. :)

batkodoki
09-01-2008, 21:43
Здравейте.Тъй, аз съм на 17 год и от бая време се притеснявах, че имам фимоза..Защото доколкото знам или поне доколкото помня, като малък нямх проблем с оголването на главичката, а сега го имам този проблем.Нито при ерекция, нито в покой мога да оголя главичката докрай и се вижда тази да я наречем ципа, която всякаш е свързана с главичката.Допреди време мислех, че с течение на времето това ще се премахне от само себе си, като мастурбирам и т.н., амаа вече станах на 17 и проблема все още си го има, което ме навежда на мисълта, че трябва да потърся специалист и намесата му.И основния ми въпрос е, това че съм на 17 не е късна възраст и нали не е опасно..В смисъл не съм закъснял с решението си да попитам специалист и да се оперирам.Виждам, че пича над мене е писал, че на 19 си е направил операцията, така че явно няма проблем с възраста но все пак въпроса си е въпрос?

И съм твърдо решен да потърся специалист, защото пак не съм напълно убеден дали имам или нямам фимоза и дали още утре проблема няма да отшуми след поредната мастурбация!!! Така че мисля, че е по-добре да се допитам и човек , който разбира да ми каже, а не да си правя самостоятелни изводи с четене на един куп материали и само да се филмирам напразно!!!

И само да спомена, че поне не се страхувам от този тип операция.Ще си легна пдо ножа дори с желание, защото все пак искам нормален полов живот,а годините ми са такива, че вече започвам да навлизам с пълна сила в него.Ако ставаше дума за друг тип операция, щях да умря от притеснение, но за тази дори съм доброволец и ще се моля този , който ще оперира да е поне малко кадърен!!!

Надявам се, че ще срещна разбиране и малко помощ при вас, защото виждам, че много хора се обръщаъ към вас!!!Благодаря ви предварително!!! :)

здр:)

щом в покой не успяваш да оголиш главиката - това е симптом на фимоза, но при теб има една страна фраза: " и се вижда тази да я наречем ципа, която всякаш е свързана с главичката". ако иде реч за препуциумът е нормално, но ако иде реч за нещо от типа на слепване е съвсем друго нещо.

имам навика да казвам, че: след като си на 17 - "ръчната работа" си е свършила своето и повече от нея не можеш да очакваш. и ако има проблем той няма да изчезне от само себе си...

колкото и да не ви се вярва на 14 години и 7 месеца средностатистически за белия европейски мъж пениса добива онзи вид, който с малки вариации ше запази до края на живота си.
това разбира се са статистически данни, а всичко по отношение на конкретната личност е строго индивидуално.
зависи от половата конституция на индивида, генетични предиспозиции, аберации...etc..

мисълта ми е, че на 17 с нищо не си закъснял ,освен ако нямаш класическа фимоза.
а такава се оказаха че имат много пишещти тук Момчета и всеки път се удивлявам как са търпели да се мъчат така....

вижте: операцията, колкото и елементарна да е - е крайна мярка! след нея няма връщане назад! затова преди това когато е възможно се пробват всякакви методи но в много малък % се избягва оперативната интервенция.


btw p_doichinov е прав само че трябва да се чете.
иначе Павка - не се карай на децата, та нали темата е отворена точно за това: да споделят страховете и съмненията си, да търсят съпричастие и споделеност. Опора и подкрепа в онова анонимно но топло Ние, което замества отчуждението в родното Семейство....

KrIsI_AxA
09-03-2008, 00:44
Добра тема (повтарям другите :( ) !

ecio
09-06-2008, 20:37
Здравейте! Преди няколко дена бях на уролог- имам проблем с ерекцията (не мога да я задържам много дълго) и се оказа, че това е в следствие на лека фимоза- докторът е написал в амбулаторния лист: "При издърпване на препуциума се образува фимозна бразда, която в спокойно състояние не е голям проблем." :( Тази фимоза си я направих сам от незнание и глупст- ще ви споделя как се случи: преди повече от година и половина реших да мия главичката и кожичката на пениса си със сапун и правех това по няколко пъти на ден- уж за по-голяма хигиена. В следствие на това получих дребни рагади(раничка). След като отидох на кожен лекар и разбрах от къде е дошъл проблема го отстраних, но след оздравяването кожичката на пениса ми се сви- достатъчно, за да ми пречи и създава проблеми.Та преди няколко дена лекарят ми даде направление за хоспитализация и след около 20-ина дена ще ми правят операция, за да се отстрани проблема. Според уролога трябва да се направи пластика на пениса, която представлявала 3 среза и зашиване след това на кожата на пениса. Хирурга, който ще ме оперира вече ме е оперирал веднъж- преди една година ми се наложи операция на Варикоцеле и този същият хирург ме оперира и останах много доволен. И тогава имах този проблем с пениса, но той отказа да го оперира и да ми направи пластика - каза, че според него ако ще се прави нещо, то трябва да е пълно обрязване, защото след пластиката след време кожичката можела отново да се свие. А иначе след като ме погледна реши, че фимозата ми е по- лека и ми изписа един мехлем с който да мажа кожичката с идеята, че това мазило ще я разшири- за съжаление нямаше никакъв резултат! Какво да правя- дайте ми съвет моля ви! Някой от вас попадал ли е в същата ситуация? А може ли някой да ми даде повече информация за тази пластика(има ли някъде снимки на такава операция?)- как би изглеждал пениса ми след нея с тези срезове? Честно казано идеята за обрязване никак не ми допада, но ако това е решението на проблема ми в крайна сметка имам ли избор? Аз съм на 28 години -знам, че това е форум за тинейджъри, но никаде другаде не намерих информация и се надявам тук да науча повече и получа съвет за проблема, който имам и за най-подходящото лечение! Благодаря ви предварително!

half_life_ep_2
09-08-2008, 09:58
Айде и аз сам в списака с чакащите отговор (нищо ти няма) :D Моя член в спокойно састояние се забелва без проблем, а ерекция кожичката сезабелва свободно до 0,5 -1 см след края на главичката след което като продължа още да опъвам гемчето се обтяга, когато опъна до краен предел гема леко навежда главичката ако продължа да дърпам още усещам лека болка. При мастурбация и нормално а не силово забелване не испитван болка нито дискомфорт само дето гема се обтяга леко. Това до сега не ми е създавало проблеми но като прочетох тая тема почнах да се притеснявам. На 17 сам и искам някой да ми отговори компетентно до колкото това е възмоно от тези описания дали е нужна операция или само се притеснявам много. Един приятел ми каза че ако го забеван до край и напъвам леко всеки ден кожата щяла да се разтегли за няколко месеца но се чудя дали това е истина и дали въобще е нужно, или се притеснявам излищно. :-o
Надявам се че като нямам проблем с мастурбацията да няма и със секса щото още не сам пробвал :-D

TheIceDesert
09-10-2008, 19:40
Айде и аз минах под ножа :D .Мойто беше вродена фимоза. Вчера ми беше операцията в Каспела в Пловдив.Сичко мина ок, хирургът каза че дори съм закъснял малко и бая изрязъл и бая кръв текло..целия бях блед после :D ама здраве да е.С пълна упойка бях и след кат се събудих бяха адските болки ама след час някъде понамаляха.Нищо не ми изписаха за нощните ерекции и снощи бая се будих и не беше много приятно.Кървя малко но мина.Бая отток имам,надявам се скоро да спадне.И та въпроса ми е откога трябва да почна с баните с калиев перманганат?И как точно се правят?Топиш си пишока за 5-10 мин ли?Че при тоя хирург мн мн не разбрах и се надявам вие да ми помогнете...О и той ми каза да съм си го мажел със дефламол :shock: :shock: че да бил винаги мазен и влажен :lol: малко странно ми се струва ама от утре почвам :) btw na 15 съм :)

kung_fu_panda
09-10-2008, 21:17
Такааа по симптомите описани на 1вата страница наи-сетне разбрах какво ми има на пениса и това е вродена фимоза. Аз съм на 14 години тоест след 1 месец права 15 и искам да попитам нормално ли е при вродената фимоза да не ти расте пениса и също ако може кажете ми херурзи които да ми направят операциата за която става вапрос при фимозата и също след тази операция след колко време всичко ще се нормализира и ще имам нормален член бес проблеми.Моля ви помогнете ми шот напрао се чувствам като изрод пред приятелите и саочениците ми :-# :-# .И също да питам дали не съм закаснял.Мерси предварително

kung_fu_panda
09-10-2008, 21:27
ААА И също да кажа че пенисът ми не е пораснал откакто се помна и тва на фимозата ли се дължи или ако не на какво се далжи?Мерси предварително

iwhswgrs
09-11-2008, 09:30
а при късото гемче после кожата която покрива главичката си остава нали..смисл пак може да се забелва и покрива с кожичката главичката????И ако са ти цепнали гемчето това може ли да ти е проблем с жените?

kung_fu_panda
09-11-2008, 12:44
Ми начи като е надървен не мога да го забеля и не се показва главичката,но като не е в надървено састояни мога да го забеля и също не виждам прилики с късото гемче но маи наистина кожичката ми не може да се дръпне исцяло. И също каква е причината да не расте? И ако можете да ми кажете някакви херурзи които да ми помогнат? :)

p_doichinov
09-11-2008, 12:46
Всеки от нас се ражда с различен пенис както сигурно ви е известно.Фимозата,обаче пречи,тъй като тя ограничава пениса когато еректира.Като влезе много кръв ни боли и съответно отговора на организма е да ограничи притока,за да спре болката.Та,че не е пораснал-той не може да расте със сантиметри,защото няма на къде.Ще има промяна след операцията,но тя е лека.Имайте го предвид и не очаквайте чудеса.

kung_fu_panda
09-11-2008, 14:20
Много мерси за помоща,но искам да питам и каде мога да намеря херурзи на които да мога да се доверя и да ми направят вапросната операция? :)

iwhswgrs
09-11-2008, 14:38
а при късото гемче после кожата която покрива главичката си остава нали..смисл пак може да се забелва и покрива с кожичката главичката????И ако са ти цепнали гемчето това може ли да ти е проблем с жените?

tututu
09-11-2008, 22:36
значи... преди 3 години не можех да си го заголя в нормално положение,но почнах да го мия мног много много и с упражнения ми се оправи.От скоро започнах редовно да се опитвам да го заголвам (много често под душа) и 1 ден се заголи целия.сега като го пусна пак си остава леко но има ОГРОМНо подобрение.Въпроса ми е :трябва ли да посетя лекар и ще ми порасте ли,защото се чувствам комплексирам.Аз съм на 14 :oops:

slabichkiq
09-12-2008, 15:48
Здравейте.
Искам да успокоя хората с проблем като моя.
Днес се положих на операция - премахване на гемче, което се скъса при полов акт. Беше останала една малка част от гемчето на главичката на пениса, която хирурга отстрани. Общо взето операцията премина успешно за около 10-15 мин. Без кръв, без болки. Изписаха ми гел за мазане, витамин А + Е и прахчета за пиене. След една седмица съм на консултация, при която хирурга ще прецени дали съм готов или не за водене на нормален полов живот.

ivanakis
09-17-2008, 11:33
Problema mi se sastoi ot slednoto v erektiiralo sastoqnie glavi4kata ne mi se zabelva ot samo sebe si ,no sled tova lesno uspqvam da q zabelq dotuk gore dolu dobre no kojichkata lesno uspqva da se varne obratno .Nqkoi moje li da mi kaje kakav e problema s tochnost.

dexter_d6OSU12
09-17-2008, 13:05
Здравейте на всички. Искам да кажа на всеки който му се налага такава операция, че няма от какво да го е срам. Аз от малък имам фимоза и от срам до сега не съм ходил. А вече не съм тинейджър, а на 24. Най-накрая реших да се оперирам и това ще стане довечера. Ще пиша след това как е минало. Надявам се да няма проблеми. А за тези които казват, че това било безсмислено ... нека да кажа че като се има предвид болката по време на секс, операцията си е напълно наложаща.

И още нещо. Поздрави на тези, които са направили тази тема. Само тук намерих информацията, от която се нуждаех.

p_doichinov
09-19-2008, 20:40
Наистина си е друго да има къде да прочетеш.Но и да няма в крайна сметка нали всеки от вас е наясно,че когато има проблем той няма сам да се реши,а трябва ние да си го решим.Така че действайте момчета,всичко ще е наред.

dexter_d6OSU12
09-23-2008, 12:26
Здравейте момчета, пак съм аз. Вече минаха няколко дни от операцията и единственият ми проблем е сутришната ерекция. Докато бях с превръзката не болеше много, но сега я махнаха и предполагам, че ще боли повече.
Помагайте.
И друго .... изписаха ми само някакъв крем за мазане, а не казаха нищо за промивки и други такива неща. Това достатъчно ли е?

p_doichinov
09-23-2008, 14:07
Не може да те резнат и да не боли бе човече :)..Потрай малко,ще свикнеш и ще си ходиш нормално,не е кой знае какво...

assd22
09-24-2008, 15:53
аз имам късо гемче.пише, че при много мастурбиране се къса.e деба, от една година, почти секи ден маам чикии и нищо ми няма.секс не съм правил още.Много се чудя, дали трябва да отида на лекар?И ако да...срам ме е да споделя с наще.Кво да отида при наще и да им Кажа: абе кат ми се надърви и не ми се оголва главатЪ. :D :D :D

Sladur_
09-24-2008, 16:57
Оф че си :) отиваш казваш му че искаш направление за уролог :) той те пита за какво ти ще кажиш за пишката ала бала той ще ти даде пък уролога е виждал хиляди като теб :)

formula 1
09-26-2008, 13:33
Здравейте! Аз съм на 26 години и имам лека фимоза, която получих преди година и половина след травма на препуциума. Проблема ми е наи-вече когато съм в ерекция- трудно ми е да я поддържам заради кожичката, която е леко свита и това ми пречи при секс. Освен това често ми се възпалява и зачервява това място. Вчера бях на преглед при един специалист уролог-хирург. Човекът видя за какво става въпрос и предложи да направи частично обрязване при което нямало да се изреже цялата кожа, а само две трети от нея и по този начин щяло да остане малко кожа, която да покрива част от главичката. Аз незнам обаче кое е по-удачно- пълното обрязване или частичното- хирурга каза, че това аз сам трябва да си го реша! Какво да правя? Какви са плюсовете и минусите и на едното и другото? На някой от вас правили ли са частично обрязване и доволен ли е от резултата? Дайте ми съвет моля ви? Благодаря!

MeProblem
09-29-2008, 15:35
ХеиИи :-P КаК Сте прочетох 40% от вачите мнения/ оговори и разбрах какъв ми е проблема :grin: Имам гемче :razz: а за мои късмет си бела апсолютно целия но само така нареченето гемче ми пречи аз съм на 14 години и ми е 10 см В ерекция немога да се изпразня да (ослобода спермата) макар и да я усештам според мен ако си махна гемчето ще мога без проблем да се изпразня дори ще ми стане 14 см :) а по нататък дори и повече заголвам го около 3см без проблем не ме и боли даже малко ме е срам ама чтом става дума за малчо начи не ме е :-o се пак после ше му викам голямчо :D и сега малко сериозно мисля днес да кажа на баща ми и утре да отида на лекар и така нататък после ще ви пиша ... а сега имам въпроси малчо(патката ми) ще порасне ли ??? ще мога ли да се изпразня ??? и ще ми бъде ли вече нормален (а не като мойте приятели ходат да бият чикии некаде или по курви аз се да им казвам са имам работа жалко че немога да дойда с вас) иначе е дебел и т.н абе зн как е само тоя гем ми пречи желая успех на сички и ще искъм пълна упоика и ще внимавам за напред оппппп са се сетих начи като бях малък (около 4 годишен) майма ми ми беше казала да си беля пишката аз я бях обелил много ама не иска да се върне са се сештам че не болеше толкова много и че после си я белех на всяко къпане и моля ви кажете нормално ли е на тази визраст 14 години и 2 месеца да ми е 10-12 см пишката 4 см обиколка (дебела) и да я забелвам 3 см ??? и за спермата кажете плсс ;) чао успехи и ще следа хубавата тема която промени живота ми :)

redbul2
09-30-2008, 16:57
Не е нормално,естествено.На 14г трябва да ти е 16-17 см и нагоре.В общи линии ти е много къс.Помисли още от сега за операция по удължаването на "малчо".Че както вървят нещата май никога няма стане "големчо".

MeProblem
10-01-2008, 11:59
Не е нормално,естествено.На 14г трябва да ти е 16-17 см и нагоре.В общи линии ти е много къс.Помисли още от сега за операция по удължаването на "малчо".Че както вървят нещата май никога няма стане "големчо". извинявам се ама вчера го мерих 15см е ;)

sheeedy
10-01-2008, 23:05
Аз имам проблем, но не съм сигурен точно какъв е. Мога да си оголвам главичката, но малко по-трудно или по-лесно след няколко опита. Това може ли да се дължи на това, че е малко кривнал наляво?
Благодаря предварително:)
Иначе нямам проблем с дължината за 14 години 22 см си е нормално.
И друг въпрос: има ли някакви по - специални неща първият път, ако ти е крив или не ти се оголва главичката много лесно?

HardlyAwakened
10-02-2008, 10:27
14 години - 22 сантиментра ? ............................... Тая тема е за да си помагаме, а не да се хвалиш колко ти е дълъг пениса.. глупчо

batkodoki
10-02-2008, 18:03
Здравейте! Преди няколко дена бях на уролог- имам проблем с ерекцията (не мога да я задържам много дълго) и се оказа, че това е в следствие на лека фимоза- докторът е написал в амбулаторния лист: "При издърпване на препуциума се образува фимозна бразда, която в спокойно състояние не е голям проблем." :( Тази фимоза си я направих сам от незнание и глупст- ще ви споделя как се случи: преди повече от година и половина реших да мия главичката и кожичката на пениса си със сапун и правех това по няколко пъти на ден- уж за по-голяма хигиена. В следствие на това получих дребни рагади(раничка). След като отидох на кожен лекар и разбрах от къде е дошъл проблема го отстраних, но след оздравяването кожичката на пениса ми се сви- достатъчно, за да ми пречи и създава проблеми.Та преди няколко дена лекарят ми даде направление за хоспитализация и след около 20-ина дена ще ми правят операция, за да се отстрани проблема. Според уролога трябва да се направи пластика на пениса, която представлявала 3 среза и зашиване след това на кожата на пениса. Хирурга, който ще ме оперира вече ме е оперирал веднъж- преди една година ми се наложи операция на Варикоцеле и този същият хирург ме оперира и останах много доволен. И тогава имах този проблем с пениса, но той отказа да го оперира и да ми направи пластика - каза, че според него ако ще се прави нещо, то трябва да е пълно обрязване, защото след пластиката след време кожичката можела отново да се свие. А иначе след като ме погледна реши, че фимозата ми е по- лека и ми изписа един мехлем с който да мажа кожичката с идеята, че това мазило ще я разшири- за съжаление нямаше никакъв резултат! Какво да правя- дайте ми съвет моля ви! Някой от вас попадал ли е в същата ситуация? А може ли някой да ми даде повече информация за тази пластика(има ли някъде снимки на такава операция?)- как би изглеждал пениса ми след нея с тези срезове? Честно казано идеята за обрязване никак не ми допада, но ако това е решението на проблема ми в крайна сметка имам ли избор? Аз съм на 28 години -знам, че това е форум за тинейджъри, но никаде другаде не намерих информация и се надявам тук да науча повече и получа съвет за проблема, който имам и за най-подходящото лечение! Благодаря ви предварително!


да, и това се случва за съжаление.
непрекъснато ми пишат момчета, които в стремежа си за хигиена ползват по пет пъти на ден антибактериални сапуни/гелове/шампоани и каквото още ви дойде на ум от тази шарлатания наречена козметика.

хигиената е нещо основополагащо, но когато стремежът към хигиена се превърне в маниащина нарушаваща физиологични дадености - резултатът обикновено е нов проблем, но това е тема за отделен разговор.

в твоя случай, след като вече си пробвал локалните кортикостероиди и при отчитане, че вече си имал изразен съединителнотъканен проблем манифестирал като варикоцеле (а днес вече е известно, че тази "слабост" на венозните стени е генетично предпоставена) и на възраст 28 год - вероятността след частично обязване/пластика да се наложи и пълно такова клони към максимума. някъде над 95% е.

а е хубаво да се помни, че все пак пенисът НЕ е нокът, който безпроблемно можете да режете два пъти в седмица - а орган със сложна инервация и всяка интервенция в/у него води до лишаване от определени нервни окончания, до "пренастройка" на ЦНСистема с оглед интегралното "разчитане" на постъпващите от пениса импулси... etc....

спец във вашия случай е добре да се вслушате в мнението на хирурга-оператор. той /вероятно/ има достатъчно чисто емпиричен опит!

уролога е специалист по отделителна система. мъжка&женска. и по "съвместителство" минава и за спец по пенис, докато специалист по мъжка полова система е Андролога :)

за т.н. "пластика" - има много и различни методики за извършване на "щадящо" частично обязване.

всичко разбирара се е МНОГО ИНДИВИДУАЛНО, ЗАВИСИ ОТ КОНКРЕТНО ИЗРАЗЕНИЯ ПРИ КОНКРЕТНИЯ ИНДИВИД ПРОБЛЕМ, но статистически огромното мнозинство предпочели този метод стигат впоследствие до нова операция.

дали имате избор?
- да разбира се, човек винаги има избор :)

при вас изборът е достатъчно богат:
1/ не предприемате нищо. оставяте нещата както са. е, ще загубите от качеството на живот и ще ви бъде сериозен психологически проблем - но от това със сигурност нес е умира :)
2/ продължавате с кортикостероидните мазила. след година може и да имат ефект. лошото е, че дълготрайната им употрба да ва задължително тежки странични ефекти..
3/ правите пластика и вс е наред.
4/ правите пластика и има проблеми. налага се нова операция за обрязване.
5/ поверявате пишока си на хирург с достатъчно опит за да ви обреже грамотно.
6/ 7/ 8/....etc...намирате в интернет някой "доктор", "лечител", "екстрасенс", "биоенерготерапевт", "коректор на карма", "маг", "изцелител" и прочиее шарлатани "лекуващи" от хрема до СПИН, та една проста фимоза ли да ги затрудни........

относно инфото за т.н пластика - просто напиши в някоя търсачка Preputioplasty и чети, като не забравяш за т.6/7/8....от горните.

batkodoki
10-02-2008, 18:15
Айде и аз сам в списака с чакащите отговор (нищо ти няма) :D Моя член в спокойно састояние се забелва без проблем, а ерекция кожичката сезабелва свободно до 0,5 -1 см след края на главичката след което като продължа още да опъвам гемчето се обтяга, когато опъна до краен предел гема леко навежда главичката ако продължа да дърпам още усещам лека болка. При мастурбация и нормално а не силово забелване не испитван болка нито дискомфорт само дето гема се обтяга леко. Това до сега не ми е създавало проблеми но като прочетох тая тема почнах да се притеснявам. На 17 сам и искам някой да ми отговори компетентно до колкото това е възмоно от тези описания дали е нужна операция или само се притеснявам много. Един приятел ми каза че ако го забеван до край и напъвам леко всеки ден кожата щяла да се разтегли за няколко месеца но се чудя дали това е истина и дали въобще е нужно, или се притеснявам излищно. :-o
Надявам се че като нямам проблем с мастурбацията да няма и със секса щото още не сам пробвал :-D

най-вероятно наистина ти няма нищо за което си струва да се тревожиш! :)

редовно ползвай смазка /бебешко олио-гел, слюнка.../ при игра/секс и не би трябвало да имаш никакви проблеми :)

sheeedy
10-02-2008, 18:16
14 години - 22 сантиментра ? ............................... Тая тема е за да си помагаме, а не да се хвалиш колко ти е дълъг пениса.. глупчо
Сори, но не се хваля, просто един по-горе беше написал, че заради това има проблем с ръста, но аз нямам такъв... и наистина е толкова +-2 сантиметра максимум и това не е кой знае колко много...

p_doichinov
10-03-2008, 13:34
Ако някоя жена я види тая последна страницата на темата ще припадне :)..Моя съвет към вас е ако мислите,че имате проблем да бързате да го решите.Някои от нас вече са забравили какво е било.Знам,трудно е,но веднъж мине ли всичко си идва на мястото.

П.С. Браво момко за твоите сантиметри.Пожелавам ти да го ползваш често ,,Малкия",защото само практиката ще те направи добър,а не сантиметрите :)

sacrilegio
10-03-2008, 14:39
zdravejte. iskam da wi popitam dali e normalno na 20 godini w normalno systoqnie da ne moje6 da si zabelwa6 penisa i da ti se pokaje glawi4kata? w erekciq stawa, no otnowo cqlata glawi4ka ne moje da se ogoli, a samo do nqkakwa stepen se pokazwa. sled towa cqlata glawi4ka ne moje da se otkrie. moje li da me posywetwate kakwo da prawq i dali izob6to moje da mine bez doktor? blagodarq wi.

batkodoki
10-03-2008, 22:22
Айде и аз минах под ножа :D .Мойто беше вродена фимоза. Вчера ми беше операцията в Каспела в Пловдив.Сичко мина ок, хирургът каза че дори съм закъснял малко и бая изрязъл и бая кръв текло..целия бях блед после :D ама здраве да е.С пълна упойка бях и след кат се събудих бяха адските болки ама след час някъде понамаляха.Нищо не ми изписаха за нощните ерекции и снощи бая се будих и не беше много приятно.Кървя малко но мина.Бая отток имам,надявам се скоро да спадне.И та въпроса ми е откога трябва да почна с баните с калиев перманганат?И как точно се правят?Топиш си пишока за 5-10 мин ли?Че при тоя хирург мн мн не разбрах и се надявам вие да ми помогнете...О и той ми каза да съм си го мажел със дефламол :shock: :shock: че да бил винаги мазен и влажен :lol: малко странно ми се струва ама от утре почвам :) btw na 15 съм :)

е, честито Освобождение :)

тия приказки на хирурга с чиста съвест ги отнеси в графа "заработва си рушвета" пича като плаши в минало време...

ако беше прочел цялата тема щеше да си вече наясно, че поне аз лично съм против ползването на р/р на калиев перманганат при млади момчета. СМЕРАДЛИКАТА върши чудесата!!!

дефламол - да, след третия ден и аз го предписвам.
не е скъп / е,може да се предпише и мазило със същия ефект и цена х70 пъти тази на дефламола....../, ефикасен е и помага за регенерацията на нарушената цялост.

btw, колегата, който е казал че обрязания пенис в началото трябва да буде "винаги мазен и влажен" е бил категорично прав.
неспазването точно на това капитално условие води до последващите неблагополучия така широко рекламирани от противниЧКИТЕ на обрязването.

batkodoki
10-03-2008, 22:39
Такааа по симптомите описани на 1вата страница наи-сетне разбрах какво ми има на пениса и това е вродена фимоза. Аз съм на 14 години тоест след 1 месец права 15 и искам да попитам нормално ли е при вродената фимоза да не ти расте пениса и също ако може кажете ми херурзи които да ми направят операциата за която става вапрос при фимозата и също след тази операция след колко време всичко ще се нормализира и ще имам нормален член бес проблеми.Моля ви помогнете ми шот напрао се чувствам като изрод пред приятелите и саочениците ми :-# :-# .И също да питам дали не съм закаснял.Мерси предварително

едва ли имаш "вродена фимоза" шом в следващ пост твърдиш, че в ПОКОЙ свободно оголваш гланса на пениса.

на 14 при част от момчетата "Детето се бори с проявяващият се Мъж" т.е. съзряването се извършва в психологическите области рязко, бързо, скокообразно - но в чисто физиологичен аспект има несъответствие на биологичния апарат

batkodoki
10-03-2008, 22:47
а при късото гемче после кожата която покрива главичката си остава нали..смисл пак може да се забелва и покрива с кожичката главичката????И ако са ти цепнали гемчето това може ли да ти е проблем с жените?

когато проблема е само в "късо гемче" и то се отсранява - както съм писал: пишокът няма да промени вида си.

да, кожичката покриваща главичката си остава там където е била винаги (в покой) :)

ако са ти махнали гемчето, което е пречело - проблема ти с жените е решен.
по скоро жените ще имат проблем с твоето желание (и възможност) за копулация. :)

batkodoki
10-03-2008, 23:07
значи... преди 3 години не можех да си го заголя в нормално положение,но почнах да го мия мног много много и с упражнения ми се оправи.От скоро започнах редовно да се опитвам да го заголвам (много често под душа) и 1 ден се заголи целия.сега като го пусна пак си остава леко но има ОГРОМНо подобрение.Въпроса ми е :трябва ли да посетя лекар и ще ми порасте ли,защото се чувствам комплексирам.Аз съм на 14 :oops:


чакай моето момче.

я да се разберем: сега си на 14 - 3 = 11 годишно момче, твърдящо "не можех да си го заголя в нормално положение".
някъде в темата е описано. на тази възраст момчето играейки си с пишока го разлепва ако това вече не е направено...

това, което описваш е съвсем нормално за твоята възраст :)

към момента ти е необходимо повече бебешко олио-гел, отколкото лекар :)

batkodoki
10-03-2008, 23:13
Problema mi se sastoi ot slednoto v erektiiralo sastoqnie glavi4kata ne mi se zabelva ot samo sebe si ,no sled tova lesno uspqvam da q zabelq dotuk gore dolu dobre no kojichkata lesno uspqva da se varne obratno .Nqkoi moje li da mi kaje kakav e problema s tochnost.


обикновено този проблем се нарича "фимоза", но про вас вероятно е следствие на дълъг препуциум

batkodoki
10-03-2008, 23:17
Здравейте.
Искам да успокоя хората с проблем като моя.
Днес се положих на операция - премахване на гемче, което се скъса при полов акт. Беше останала една малка част от гемчето на главичката на пениса, която хирурга отстрани. Общо взето операцията премина успешно за около 10-15 мин. Без кръв, без болки. Изписаха ми гел за мазане, витамин А + Е и прахчета за пиене. След една седмица съм на консултация, при която хирурга ще прецени дали съм готов или не за водене на нормален полов живот.


похвално!

би било неоценим принос да споделиш събитийността точно от гледна точка на преживяващият

batkodoki
10-03-2008, 23:28
Здравейте момчета, пак съм аз. Вече минаха няколко дни от операцията и единственият ми проблем е сутришната ерекция. Докато бях с превръзката не болеше много, но сега я махнаха и предполагам, че ще боли повече.
Помагайте.
И друго .... изписаха ми само някакъв крем за мазане, а не казаха нищо за промивки и други такива неща. Това достатъчно ли е?


съвсем напразно са те мъчили от самото начало поради некомпетентност или глупост!!!

"смрадликата" решава седем осми от проблемите при този тип операции.
последната осмина е майсторлъка да погасиш нощните ерекции на момчето без да ангажираш грубо емоционалната сфера на личността.....

batkodoki
10-03-2008, 23:46
14 години - 22 сантиментра ? ............................... Тая тема е за да си помагаме, а не да се хвалиш колко ти е дълъг пениса.. глупчо


sic!

съгласен!!!

точно така! - това е тема колективно и солидарно обсъждаща определена проблематика.

за тъпанарите си има раздел "секс" - много моля пъпчивите си фантазии да артикулират там! поне ще срещнат равен на манталитета и интересите им отклик!

благодаря!

muratti
10-06-2008, 08:35
Здравейте! Имам въпрос към BatkoDoki: Преди 5 дни оперираха сина ми (8 г.) - късо гемче и фимоза. Сега мажем с Йодасепт, бани не правим, къпе се и ходи без превръзка - кожичката му в спокойно състояние покрива главичката. Вчера, обаче, 4-ти ден, му падна единия конец и прокърви. Нормално ли е? Не е ли много скоро? Да не сме го разкъсали нещо? Благодаря предварително!

batkodoki
10-07-2008, 19:04
Здравейте! Имам въпрос към BatkoDoki: Преди 5 дни оперираха сина ми (8 г.) - късо гемче и фимоза. Сега мажем с Йодасепт, бани не правим, къпе се и ходи без превръзка - кожичката му в спокойно състояние покрива главичката. Вчера, обаче, 4-ти ден, му падна единия конец и прокърви. Нормално ли е? Не е ли много скоро? Да не сме го разкъсали нещо? Благодаря предварително!

здр :)

зависи какво&как е било правено на детето за да се реши проблема.

в общия случай не е необичайно. при добро изпълнение възстановяването при децата става значително по-бързо отколкото при възрастните и това е нормално.

със сигурност ако бяхте "разкъсали" тъкан - детето щеше да ви алармира.
а ако иде реч само за кончето - случва се да е зле завързано или "пипнато" с неподходящ инструмент кум финала на операцията и от това да се отдели по-рано.
ако тъканите, които конеца придържа са си здраво прилепнали едва ли има за какво да се тревожите, но за собственото си спокойствие винаги може да поискате консулт от хирурга, който е оперирал.

лично аз предпочитам йодасепт само в началния период след операцията когато е важно да не се допусне инфекция. по-късно когато собствените защитни сили са мобилизирани и на преден план излиза задачата за възстановяване и нормализиране предпочитам смрадликата а после и дефламола.
но вие ЗАДЪЛЖИТЕЛНО следвайте предписаното от лекуващият лекар на детето!

още от сега обяснете на детето, че няма нищо срамно или страшно в това, което преживява и в следващите 8-9 години се постарайте да имате обективен поглед на състоянието на пениса му с оглед да не пропуснете проявата на евентуален рецидив.

batkodoki
10-07-2008, 19:14
аз имам късо гемче.пише, че при много мастурбиране се къса.e деба, от една година, почти секи ден маам чикии и нищо ми няма.секс не съм правил още.Много се чудя, дали трябва да отида на лекар?И ако да...срам ме е да споделя с наще.Кво да отида при наще и да им Кажа: абе кат ми се надърви и не ми се оголва главатЪ. :D :D :D

вече нямам надежда, че изобщо някога ще се научите, но аз пак да си кажа:

без указани ПОЛ(който по изключение се подразбира в случая)&ВЪЗРАСТ е безпредметно да задавате каквито и да е въпроси!

batkodoki
10-07-2008, 20:06
Здравейте! Аз съм на 26 години и имам лека фимоза, която получих преди година и половина след травма на препуциума. Проблема ми е наи-вече когато съм в ерекция- трудно ми е да я поддържам заради кожичката, която е леко свита и това ми пречи при секс. Освен това често ми се възпалява и зачервява това място. Вчера бях на преглед при един специалист уролог-хирург. Човекът видя за какво става въпрос и предложи да направи частично обрязване при което нямало да се изреже цялата кожа, а само две трети от нея и по този начин щяло да остане малко кожа, която да покрива част от главичката. Аз незнам обаче кое е по-удачно- пълното обрязване или частичното- хирурга каза, че това аз сам трябва да си го реша! Какво да правя? Какви са плюсовете и минусите и на едното и другото? На някой от вас правили ли са частично обрязване и доволен ли е от резултата? Дайте ми съвет моля ви? Благодаря!


ако фимозата е със сигурност трвматична, лека и скоро появила се. ако категорично са изключени системни заболявания като диабет /дори латентен/, колагенозите , etc... ако нямате разширени вени, хемороиди, варикоцеле и прочие съединително тъканни проблеми - можете да мислите за евентуално частично обрязване, като винаги имате едно на ум: процентно повечето от частично обрязаните стигат рано или късно до втора операция.
това зависи от много неща: от самата оперативна техника, от последващият период на възстановяване, от генетично предиспозирани свойства на тъканите, от късмета дори...

разбира се, че винаги КОГАТО ИМА ВЪЗМОЖНОСТ стремежа е да се съхрани максимума от "природната цялост" (иде реч за обрязване по Медицински причини разбира се, а не по религиозни, етнически, конформистки или от мода). за жалост опита показва, че в по-големия процент истинска възможност няма и опита тя да бъде наложена изкуствено влече нова интервенция за тотално обрязване. за това има проф обяснение, но е много дълго и не подходящо да бъде излагано тук.

в резюме: ако сте под 25, ако имате много грамотен хирург под ръка и отговаряте на горните условия - можете да пробвате частичното. ако не се получи ще имате още една възможност. вс това разбира се носи страдания и загуби. btw във вашия случай се започва с кортикоствроидно мазило и при неповлияване се обсъжда частично или пълно обрязване, като комерсията е наложила принципа: правим частично, а след година и половина И пълно. все за сметка на пациента, който всъщност е "клиент".

и частичното и пълното обрязване имат своите предимстава и недостатъци. всичко е много индивидуално. зависи от строго индивидуално специфични анатомични особености, генетични дадености функционални зависимости, както и в огромна степен от опита и "майсторлъка" на хирурга-оператор!

batkodoki
10-07-2008, 20:19
zdravejte. iskam da wi popitam dali e normalno na 20 godini w normalno systoqnie da ne moje6 da si zabelwa6 penisa i da ti se pokaje glawi4kata? w erekciq stawa, no otnowo cqlata glawi4ka ne moje da se ogoli, a samo do nqkakwa stepen se pokazwa. sled towa cqlata glawi4ka ne moje da se otkrie. moje li da me posywetwate kakwo da prawq i dali izob6to moje da mine bez doktor? blagodarq wi.

какво всъщност е "normalno systoqnie" в твоите представи?
- в покой?
- в ерекция?

не, не е нормално на 20 г глансът в покой/ерекция да не може свободно да се оголва.

обикновено на това състояние му казват "фимоза" и пишещите тук коментират точно "непоказването" :)

дали може да се мине без доктор - не мога да преценя, инфото е недостатъчно за обективен отговор, но като статистически обобщен опит вероятно отговорът е "НЕ".

ttl
10-08-2008, 00:05
Такааа... Не знам откъде да започна, но май най подходящо е да кажа, че и аз имах фимоза...И мислех че имам голям проблем, че съм болен и т.н. Така че искам да го кажа на всички в тази тема - ФИМОЗАТА НЕ Е БОЛЕСТ!!!Даже лекарите си го казват, че обрязването не е операция а интервенция!

Но не вярвайте мн на лекарите - за съжаление колкото и да ги уважавам (майка ми е лекар все пак) мога да кажа, че по отношение на урологията са много по-назад отколкото т.нар. "западни" страни. Но вие ще разберете защо имам такова мнение след като разкажа своята история. Започвам малко тъпо като приказка, но ми писна да чета по форумите колко ужасно нещо е фимозата и колко сериозен проблем е.

И така...Преди няколко години ми направи впечатление това, което и на повечето от вас - главичката ми не се забелва! Дълго не знаех това аджеба проблем ли е или не но не смеех да питам майка ми (по лични причини - малко особена е по отношение на секса) затова реших да проверя в нета - и о ужас има такава болест - фимоза какво ще правя сега. Бях се шашнал защото навсякъде по форумите пишеше колко страшно може да стане това говореха за парафимоза аз се шашках да не би да се събудя някой ден и да се наложи да ми разфасоват саламчето :) Разбрах, че може да се обреже човек и вс да е ок - но оттук идват следващите проблеми - как ще се давам да ме обрежат (не че нещо но смятам че щом природата е направила нещо то трябва да си стои там а не при първото ох да се реже), как ще си го спонсорирам сам(както разбирате наште не трябваше да разбират както си мислят и повечето от вас), какво ще стане с още младата ми тогава връзка с гаджето ми когато се наложи да се доказвам с фимозиралото ми достойнство и т.н. Реших първо да отида при уролог и да видя какво той ще ми каже. Той видя, че имам и късо гемче и тъй като не можех да забелвам само в ерекция той ми предложи първо да ми резнат гемчето и след това ако не се поотпусне фимозния пръстен да ме обрежат. Реших се, отидох, резнаха ме. Но след като вс зарастна и не се оправих се попитах пак - нужно ли е още една операция. Опитах пак да потършувам в интернет но този път в немски страници (оправям се доста добре с тоя език и ако вие сте така ви съветвам и вие да търсите там инфо ;)) и о чудо - попаднах на една чудна статия където пишеше точно какво е фимозата, за видовете лечение и че повече от !70%! процента от случаите в Германия се третират неоперативно,обрязването за тях е твърде консервативен метод, а с помощта на кортикостероиден крем Дермоват (или друг). Така че аз си купих чудния крем и почнах да се мажа - и наистина след ок 3 седмици имаше видимо подобрение.След това се свързах с един аптекар и медик специалист по хомеопатията и той ми каза, че всички лекари ги учат че фимозата се третира само с обрязване и затова няма никой от тях да ми предложи алтернатива. След това ми даде една програмка с кремове за 1 месец после друга за още 1 и накрая за още 1 една последна. И се оправих. С гаджето ми още по средата на лечението вече се наслаждавахме на резултата без проблем останалото беше за да си стане както си е. А какво ми донесе операцията от късо гемче? Само образуване на някаква твърда тъкан която пак опъваше. Аптекарят и с това ми помогна и каза че е нормално, и че при повечето операции се получава така (включително и обрязването).Важното е че сега съм ок радвам се на пишока ми (и не само аз :)) Това което искам да ви кажа е, че не трябва да се стряскате това е малък проблем и можете да не се подлагате на операции, както ви съветват повечето уролози.

Основното което трябва да знаете за фимозата е следното

- ВСЕКИ мъж се ражда с фимоза, после на повечето им се оправя (терминът фимоза по начало е доста широк)
- на тези които не им се оправя не трябва да се реже непременно! Само трябва да и се помогне да се доразвие
- има 4 "вида" фимоза (от най-леката до най-тежката форма): такава при която главичката не може да бъде забелена или частично само в ерекция;при която не може да се забели и в отпуснато състояние, но кожичката отгоре е свободна; когато въобще не може да се забелва кожичката е опъната, прилича на хоботче, но не пречи на уринирането; когато затварянето е толкова голямо, че спира уринирането (това е много рядко срещано, но много опасно!)
- на запад над 70% се лекуват неоперативно от фимоза, най-често просто с постепенно опъване на кожата назад със стремеж да се оголи главичката или чрез кортикостероиден крем
- не бъркайте кортикостероидния крем със стероидите в спорта - подобни са но в кремовете са в малко количество а и се прилагат локално, и практически нищо не влиза в кръвта и т.н. (казвам го защото много тук пишат че било вредно) - целта е да се помогне образуването на нови клетки в тази част на кожата и ктака да се разшири - същото става и без крема но значително по-бавно с години.

За тези които ще почнат да спорят с тази информация мога да кажа че съм се консултирал с лекари, медицински книги и различни сайтове (сега не мога да пост-на всички защото повечето дори и не ги помня), дори за кортикостероида пише и в сайта на детското отделение към Пирогов който иска да търси. А и има живо доказателство (АЗ 8-) ) че действа!

Който иска да му дам рецептите и лекарствата да ми пише ЛС.Не мога да гарантирам че ще се оправите но няма да навреди ако пробвате. Смятам че ще свърши работа особено за 1 и 2 вид фимоза ;) А и аз се оправих няма никаква причина и вие да не се.

Ай, лека от мен!

muratti
10-08-2008, 07:56
ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ, БАТКОДОКИ!

ИСКРЕНО ТИ СЕ ВЪЗХИЩАВАМ НА ТЪРПЕНИЕТО И ОТЗИВЧИВОСТТА - СЛЕДЯ ТОЗИ ФОРУМ ОТ 2-3 МЕСЕЦА И Е ЧУДЕСНО ДА ЗНАЕШ, ЧЕ ВИНАГИ СИ НАСРЕЩА С КОМПЕТЕНТЕН СЪВЕТ.
ОЩЕ ПОВЕЧЕ, ЧЕ СЛЕД ОПРЕДЕЛЕНА ВЪЗРАСТ, ДЕЦАТА ИЗБЯГВАТ ДА СПОДЕЛЯТ ПРОБЛЕМИ С РОДИТЕЛИТЕ СИ.

ЕВАЛАТА ОТ МЕН! :smt006

freefall
10-08-2008, 15:17
iskam savet batkodoki.zna4i imam problem koito neznam kakav e.zna4i predi 3-4 meseca koji4kata na glavi4kata mi se cepe6e kato q otvarqh i 6tipe6e kato uriniram.i sega ve4e vze da en se otvarq.rastoqneieto koeto koji4kata se otvarq e mn malko 4e da go ogolq.kaji kakvo da pravq.mene mn me e sram ot na6te i zatova ne sam im kazal.kakvo e tova i kak da go opravq.na 15 sam ako ima zna4enie.PLS HELP

battlemedic
10-09-2008, 21:08
Моят проблем е, че първоначално в еректирало състояние като забелвам назад става обаче всеки път ми при движението за забелване ми е малко дискомфортно(може и да се каже че леко ме боли). Иначе се забелва без проблем и след 1-2 минути вече преставам да забелязвам това (може би губя чувствителност?:))обаче все пак ме притеснява факта че не минава всичко безпроблемно - все пак в началото ми е някакво неприятно. А, и във възбудено състояние не се показва главичката сама, което ме навежда на мисълта че кожичката ми е малка или нещо такова. Това фимоза ли е? :(
ПС: има ли опастност от парафимоза, че много се наплаших от нея :?

NothingElseMatters
10-10-2008, 00:22
Добре,направиха ми операция за късо гемче преди 10 дни мазах го с иод септ некои конци паднаха,са като си погледна пишока ми е в отвратително састояние,грозна гледка,мисалта ми е какво да правя сега,защото не разбрах хирурга много много.. смисал виждам,че имам раничка,ще съм благодарен ако ми кажете с какво да се мажа.. сл колко време горе доло ще ми зарастне,аз съм си плашлив по принцип а сега направо изперквам,честно.... :(

MC_Kubbe
10-11-2008, 17:34
Имам 3 проблема (не смешно, а леко трагично), но ще запо4на с най-дразнещият -

Винаги съм знаел, че имам проблем (след определена възраст), но не знех че има и официално наименование, докато при подреждане на къщата не намерих една стара книжка "откъде идваме" или нещо подобното за раждането, дето е цветна за деца и не си знае годините.
Там освен всичко дето ми е ясно, е описана лека деформация наречена "фимоза", тогава се сетих, че като малък майка ми казваше (мн. малък), да си придърпвам кожичката назад, пък аз и казвах че всичко е наред..
Само дето сега сам вече голям (е не съм дърт де), а имам проблем с кожата на върха на фалоса ми, и по точно не в самата кожа, която всъщност си е предостатъчно, а в това че "пръстенчето" ми е твъде "стиснато" и ерекцията е вазможна, но това забелване, както го наричате е трудно или болезнено..
Все едно да вкарате яйце в бутилка кока кола. То, по време на пубертета бях слаб и члена ми също, сега не че не мога да правя секс, като е "неоткрит", ама не трябва да е така
Въпросът ми е има ли доктор на който да отида директно, вместо на личния, щото той е бая луд, и за една настинка даже ми вика (куку), пък ме е и срам..

Второто, което се чудя е какво точно ще обрязват, защото на мен ми се струва, че едно "клъцване" тотално ще наруши целоста на кожната обвивка като цяло, освен това там имам и отляво и отдясно добре изразени вени, а пък да не говорим, че било безболезно, щото аз много добре си усещам кожата там, да не кажа супер ...

Пък др. проблеми ми са, че е малко крив вдясно (е тoва вече май не се оправя) и имам отскоро някакви жълто неща, като желе в спермата ми ...

batkodoki
10-11-2008, 18:25
iskam savet batkodoki.zna4i imam problem koito neznam kakav e.zna4i predi 3-4 meseca koji4kata na glavi4kata mi se cepe6e kato q otvarqh i 6tipe6e kato uriniram.i sega ve4e vze da en se otvarq.rastoqneieto koeto koji4kata se otvarq e mn malko 4e da go ogolq.kaji kakvo da pravq.mene mn me e sram ot na6te i zatova ne sam im kazal.kakvo e tova i kak da go opravq.na 15 sam ako ima zna4enie.PLS HELP

но как изобщо е възможно "3-4 meseca" да чакаш нещата да се влошат до "sega ve4e vze da en se otvarq" ?!?!

това е крайно безотговорно поведение!

колко пъти трябва да повтарям, че пишока е нормална част от човешкото тяло и в него няма нищо по-срамно от палеца, носа или коляното например!

ТРЯБВА да споделиш с родител, дядо/баба, батко/кака - с когото си достатъчно близък.
трябва да посетиш ОПЛ /личен лекар/ и да му споделиш проблема. когато погледне той ще прецени дали да даде направление за уролог, хирург или дерматолог. може да се наложи да те видят и двама или трима от тях.

не мога да погледна през монитора и да ти кажа какво ти има - това ще решат колегите "на живо", във всички случай това което описваш е извън компетентността на ОПЛ и трябва да те насочи към специалист!

по оскъдното описание може да се предположи, че или се касае за късно и неподходящо разлепени синехии (малко вероято) или се касае за някакво възпаление от баналните - постит, баланит или баланопостит (най-вероятно) до по-редките и сложни, като нищо не пречи да се комбинират двете основни причини в каузален порядък.

във всички случай, това НЕ е проблем с който можеш сам да се справиш!
трябва да те види спец, който да назначи адекватно лечение! първо трябва да се реши проблема с евентуално възпаление и после вече ще мислим какво и как. ако продължиш да изчакваш нещата ще се влошават прогресивно и дори да си нямал фимоза - ще я получиш и операцията ще стане наложителна.

batkodoki
10-11-2008, 18:29
Моят проблем е, че първоначално в еректирало състояние като забелвам назад става обаче всеки път ми при движението за забелване ми е малко дискомфортно(може и да се каже че леко ме боли). Иначе се забелва без проблем и след 1-2 минути вече преставам да забелязвам това (може би губя чувствителност?:))обаче все пак ме притеснява факта че не минава всичко безпроблемно - все пак в началото ми е някакво неприятно. А, и във възбудено състояние не се показва главичката сама, което ме навежда на мисълта че кожичката ми е малка или нещо такова. Това фимоза ли е? :(
ПС: има ли опастност от парафимоза, че много се наплаших от нея :?


основното условие за адекватен отговор е ВЪЗРАСТ момко, ВЪЗРАСТ?!

batkodoki
10-11-2008, 18:58
Добре,направиха ми операция за късо гемче преди 10 дни мазах го с иод септ некои конци паднаха,са като си погледна пишока ми е в отвратително састояние,грозна гледка,мисалта ми е какво да правя сега,защото не разбрах хирурга много много.. смисал виждам,че имам раничка,ще съм благодарен ако ми кажете с какво да се мажа.. сл колко време горе доло ще ми зарастне,аз съм си плашлив по принцип а сега направо изперквам,честно.... :(

хммм.....едно момче тук се поскарваше на нечелите цялата тема. очевидно ще трябва да му се извиня и да вляза в неговия тон, понеже смятам, че човек имащ истински проблем наистина би намерил малко време да прочете цялата нишка преди или след като отива на толкова отговорно нещо като една хирургична интервенция.
ако би чел - би и знаел, че това, което аз поне препоръчвам е бани с отвара от смрадлика. купува се от аптеката ако не можеш сам да си я набереш, струва стотинки дава невероятно добър резултат и се започва доста преди десетия ден. точно тя затваря "раничките", сваля безпроблемно марли и кончета и има удивителното свойство бързо да премахва точно неестетичния вид на "грозна гледка" понеже способствува за изграждането на една физиологична защитна мембрана под която протичат възстановителните процеси. обикновено се комбинира с едно бг-мазилце за 2-3 лева и изразен ефект за изграждане на епителните клетки.
разбира се - има и всякакви чужди мазила за по двуцифрени суми по аптеките, (да не говорим пък за т.н "медицинска козметика") със съмнителен реален ефект, но точно тях всеки аптекар би ви препоръчал охотно веднага щом се консултирате с него :)

MC_Kubbe
10-11-2008, 21:45
Явно ,ако не кажа 18, няма да ми отговорите.
18
ОК

battlemedic
10-12-2008, 05:42
Моят проблем е, че първоначално в еректирало състояние като забелвам назад става обаче всеки път ми при движението за забелване ми е малко дискомфортно(може и да се каже че леко ме боли). Иначе се забелва без проблем и след 1-2 минути вече преставам да забелязвам това (може би губя чувствителност?:))обаче все пак ме притеснява факта че не минава всичко безпроблемно - все пак в началото ми е някакво неприятно. А, и във възбудено състояние не се показва главичката сама, което ме навежда на мисълта че кожичката ми е малка или нещо такова. Това фимоза ли е? :(
ПС: има ли опастност от парафимоза, че много се наплаших от нея :?


основното условие за адекватен отговор е ВЪЗРАСТ момко, ВЪЗРАСТ?!
Е 15 8-) Бтв сайд ноут към поста ми: болката е само за секундата в която придърпам назад, все едно нещо ми пречи да го направя нормално.

Pfohe
10-12-2008, 09:48
Здрасти batkodoki,имам един проблем и реших да го споделя с тебе,виждам в форума, че си помогнал на много хора със съветите си, включително и на мен, за което ти благодаря!Преди 3 седмици ме обрязаха (следствие от фимоза ). За тези ,които ще се подлагат на такава опреация бих казал ,че не боли и няма нищо страшно.Аз бях с местна упойка и почти нищо не се усещаше ,освем последните няколко шева. Днес за първи път от тогава на сетне получих еякулация и забелязах,че патока ми не е в ерекция?Тия дни така или иначе мисля да мина през болницата,но реших и да питам тебе.Благодаря предварително!На 17 съм.

assd22
10-12-2008, 12:39
късото гемче задължително оли трябва да се оперира? :-o

p_doichinov
10-12-2008, 17:43
Ами наистина е дразнещо,че хората прескачат някоя друга страница,за да питат веднага нещо,което е обяснено.Късото гемче се оперира-дали ще го цепят или ще го режат,то си е операция.
П.С. Към всички бъдещи кандидати за ,,операцията"-момчета,наистина не е кой знае какво,повярвайте ми.Това едвам може да бъде наречено операция.Просто явно други не сте имали и ви е страх.Спокойно.

MC_Kubbe
10-12-2008, 20:02
Знам, че ще прозвучи повече от нахално, но аз все пак искал batkodoki, ако желае разбира се де, да ми отговори на поста ми, ако ли не поне да каже, че не желае или неможе.
На 18 съм, естествено момче !

assd22
10-13-2008, 12:29
късото гемче задължително оли трябва да се оперира? :-o

Drako89
10-13-2008, 13:22
Здравеите, имам един въпрос, не съм чел цялата тема(все пак е 56 страници) съжалявам ако има подобен проблем, но все пак моля за малко разбиране и ще съм много благодарен ако някои помогне и обясни...Тааа проблема е че явно имам фомоза, не мога да го забеля в ерекция или поне много трудно и болезнено и затова и не съм се опитвал, само че имам и неприятно чувство при допир на главичката когатое заголена(даже болка бих казал, има я и при орална любов и при нормлаен секс) просто каквото и да докосне главичката тя ме боли(докъдето е заголена) и искам д апопитам това някаква свръх чувствителност ли е и дали е нормално за фимозата, или е някакво друго заболяване, състояние или нещо подобно, и евентуална операция дали ще помогне и да се оправи, защото да си кажа понякога пречи на нормалния полов живот...!!!

Re5peC7
10-14-2008, 13:02
късото гемче задължително оли трябва да се оперира? :-o

вземи погледни първата страница на темата и ще разбереш или първите няколко страници :x

assd22
10-14-2008, 15:40
късото гемче задължително оли трябва да се оперира? :-o

вземи погледни първата страница на темата и ще разбереш или първите няколко страници :xне ми викай ъе :-x

Re5peC7
10-14-2008, 19:11
късото гемче задължително оли трябва да се оперира? :-o

вземи погледни първата страница на темата и ще разбереш или първите няколко страници :xне ми викай ъе :-x

ти как разбра че ти викам бе грозен? Сега разбирам защо такива като тебе ги пребиват от бой :) и ги разбирам ако са всички като тебе значи боя им е малко. Тук я няма мама да те глези и да ти дава биберон когато пожелаеш :) върви питай нея дали малката ти пишка има къс гем.В тази тема всичко е написано в началото а и има доста опит натрупан с писалите преди теб момчета. Това, че те мързи и я няма мама да ти отвори и прочете кво пише не е наш проблем. Чудя се защо се и занимавам с теб, след като предизвикваш толкова отрицателни чувства у мен. Не съдя само по външния вид макар, че като гледам разбирам защо си си пуснал коса през лицето..засичал съм те и друг път знам те кво си лайно (с извинение към останалите хора които четат това) и как обичаш да се заяждаш с хората на основата на самочувствие което е смешно да притежаваш след като ти се е случила такава ужасна трагедия с главата ти (на снимката се вижда)
не мисля повече да отделям внимание на твоята дразнеща личност и да занимавам хората от тази тема. Съжалявам за отклонението на останалите и на баткоДоки ;-)

NothingElseMatters
10-14-2008, 23:36
Добре,направиха ми операция за късо гемче преди 10 дни мазах го с иод септ некои конци паднаха,са като си погледна пишока ми е в отвратително састояние,грозна гледка,мисалта ми е какво да правя сега,защото не разбрах хирурга много много.. смисал виждам,че имам раничка,ще съм благодарен ако ми кажете с какво да се мажа.. сл колко време горе доло ще ми зарастне,аз съм си плашлив по принцип а сега направо изперквам,честно.... :(

хммм.....едно момче тук се поскарваше на нечелите цялата тема. очевидно ще трябва да му се извиня и да вляза в неговия тон, понеже смятам, че човек имащ истински проблем наистина би намерил малко време да прочете цялата нишка преди или след като отива на толкова отговорно нещо като една хирургична интервенция.
ако би чел - би и знаел, че това, което аз поне препоръчвам е бани с отвара от смрадлика. купува се от аптеката ако не можеш сам да си я набереш, струва стотинки дава невероятно добър резултат и се започва доста преди десетия ден. точно тя затваря "раничките", сваля безпроблемно марли и кончета и има удивителното свойство бързо да премахва точно неестетичния вид на "грозна гледка" понеже способствува за изграждането на една физиологична защитна мембрана под която протичат възстановителните процеси. обикновено се комбинира с едно бг-мазилце за 2-3 лева и изразен ефект за изграждане на епителните клетки.
разбира се - има и всякакви чужди мазила за по двуцифрени суми по аптеките, (да не говорим пък за т.н "медицинска козметика") със съмнителен реален ефект, но точно тях всеки аптекар би ви препоръчал охотно веднага щом се консултирате с него :)
Мерси батдоки, помогна смръдликата. Извинявам се за невежоста ми към темата но просто нямам време да прочета 50 страници.

assd22
10-15-2008, 16:13
късото гемче задължително оли трябва да се оперира? :-o

вземи погледни първата страница на темата и ще разбереш или първите няколко страници :xне ми викай ъе :-x

ти как разбра че ти викам бе грозен? Сега разбирам защо такива като тебе ги пребиват от бой :) и ги разбирам ако са всички като тебе значи боя им е малко. Тук я няма мама да те глези и да ти дава биберон когато пожелаеш :) върви питай нея дали малката ти пишка има къс гем.В тази тема всичко е написано в началото а и има доста опит натрупан с писалите преди теб момчета. Това, че те мързи и я няма мама да ти отвори и прочете кво пише не е наш проблем. Чудя се защо се и занимавам с теб, след като предизвикваш толкова отрицателни чувства у мен. Не съдя само по външния вид макар, че като гледам разбирам защо си си пуснал коса през лицето..засичал съм те и друг път знам те кво си лайно (с извинение към останалите хора които четат това) и как обичаш да се заяждаш с хората на основата на самочувствие което е смешно да притежаваш след като ти се е случила такава ужасна трагедия с главата ти (на снимката се вижда)
не мисля повече да отделям внимание на твоята дразнеща личност и да занимавам хората от тази тема. Съжалявам за отклонението на останалите и на баткоДоки ;-)кой ме бие ье, кат те фана ше те откина
я бегау ье :-x :-x

TheRealisT
10-17-2008, 14:53
Ето я и моята история! :) Значи един ден докато се ровичках в този форум открих тази тема като търсех съвсем друго.Търсех да видя от какво са тези бели пъпчици по главичката на члена ми и как се лекуват, но докато четях темата с търсене на този проблем всъщност разбрах, че имам и други два. Въобще даже не подозирах, че това е проблем и си мислех че с времето всичко ще се нареди, но явно е нямало да стане така..та открих че имам както късо гемче, така и фимоза макар и не толкова сериозна, понеже мога да заголвам главичката както в покой така и в ерекция, но в ерекция е малко по-трудно и се образува нещо като пръстен. Преди да видя темата бях правил секс вече и изпитвах наистина некомфорт. Даже след половия акт за малко да направя парафимоза, но успях да я избегна :) след това намерих темата и разбрах "що е тва животно" :D бях прочел повечето мнения и се реших да отида на уролог. Взех си направление от личния лекар и зачаках пред кабинета на въпросния уролог който след известно време ме прие и ме прегледа. Той потвърди че имам фимоза и къс гем, като фимозата е лека и ми предложи за да не ме обрязва да премахне гемчето, а в следствие този пръстен който ми създавал тези леки неудобства щял да се отпусне :) и така направих си изследванията които трябваше. Дойде време на операцията сложи ми местната опойка, но не ме хвана май, защото осещах болка и след това осещах като ме шие :-o но за моя радост болката свърши до там..повече до сега не съм и осетил болка от което съм много доволен :) 1 ден след операцията започнах баните с тетра, 6 дена по-късно отидох на преглед и ме напръска с един спрей от който умрях от болка :lol: и след 2 дена ми паднаха конците :grin: . Седмица по-късно отидох за преглет отново както беше ми казал и ми предписа "Baneocin" да се мажа 7 дена, баните с тетра ги правих още 2 дена, след което спрях както ми беше казал :) каза още че се възстановявам много бързо и много добре, видимо беше доволен, както и аз :) Обаче аз се притеснявам от тази фимоза :( не съм сигурен дали се е оправила, а не смея да опитам по-сериозно, защото още май не съм готов, все пак са минали 2 седмици само...дали ще трябва да се подлагам пак на корекции?! Имам още един въпрос само. Тея бели точици по коронката на члена ми така и нищо не ми каза за тях, защото май не ги забеляза или.. не знам. Как се лекуват? Много ще съм Благодарен ако БаткоДоки ми помогне. От много време следя тази тема и забелязах че е помогнал на сумати и момчета. Аз съм на 17 :) да не забравя да спомена. Моля помогнете ми! :-k

EarthShaker
10-17-2008, 21:09
Е ВА ЛА !!!

а иначе белите 'точици' или пъпчици са напълно нормални, щом уролога не ти е казал нищо нямаш проблем :) офф кога ше се реша и аз.. ще видим :D

GaTio
10-18-2008, 14:53
абе хора имам късо гемче така си мисля де не съм пак 100% сигурен и искам да питам на 15 съм и ддз немога кажа на наще не знам просто така и може ли да изчакам още ? не съм имал полов акт и скоро няма имам па и в моя град питах майка ми дали знае дали има уролог в града ама като чух че няма и се притесних сигурно има ама тя незнае та може ли да се изчака още примерно 1-2 години ? и ако седи дали може ми стане нещо ? без секс ? а при секс знам че може се скъса и да има мн болка и кръв секс за ся не съм тръгнал да правя а ако правя 100% ще е нежно ^^ че ме е страх мерси предварително :) :-o

delete
10-18-2008, 23:47
Здравейте на всички.
Имам късо гемче, което не е чак толкова късо, колкото на снимките на 1 страница на темата, но все пак допринася за дискомфорт при полов акт, което е доста дразнещо и немога да се наслаждавам напълно на секса. На 24 години съм. Водя полов живот от 18 годишен. Наскоро се надъхах да си правя операция за премахване или рязане на гемчето, незнам дали е едно и също. От град Пловдив съм. Въпроса ми е към коя болница, или клиника да се обърна. Не ми се иска да попадна на някой некадърник. Виждам, че batkodoki, отдавна призовава за черен списък, но тук такъв не виждам. Така, че моля някой, който се е подлагал на такава процедура за късо гемче в Пловдив да сподели къде си е направил операцията и дали е доволен от резултата. Също така ако batkodoki знае къде е най-добре да се направи такава операция в Пловдив, ще съм му много благодарен да сподели.

batkodoki
10-19-2008, 18:53
Моят проблем е, че първоначално в еректирало състояние като забелвам назад става обаче всеки път ми при движението за забелване ми е малко дискомфортно(може и да се каже че леко ме боли). Иначе се забелва без проблем и след 1-2 минути вече преставам да забелязвам това (може би губя чувствителност?:))обаче все пак ме притеснява факта че не минава всичко безпроблемно - все пак в началото ми е някакво неприятно. А, и във възбудено състояние не се показва главичката сама, което ме навежда на мисълта че кожичката ми е малка или нещо такова. Това фимоза ли е? :(
ПС: има ли опастност от парафимоза, че много се наплаших от нея :?


основното условие за адекватен отговор е ВЪЗРАСТ момко, ВЪЗРАСТ?!
Е 15 8-) Бтв сайд ноут към поста ми: болката е само за секундата в която придърпам назад, все едно нещо ми пречи да го направя нормално.

най-вероятно ти фимоза нямаш.

просто наблегни повече на "ръчната работа", като използваш обилно смазка (бебшко олио-гел, бебешко олио или каквото там ти харесва).
не претупвай работата за две минути под душа. и не бива да те домързява при всяка игра да се опитваш да оголваш главичката.

така докато стане време за истински секс - нещата трябва да си дойдат по местата :)

щом "се забелва без проблем" значи трябва и без проблем да може да се връща кожичката в/у главичката => едва ли те заплашва парафимоза.

TheRealisT
10-19-2008, 19:08
Ето я и моята история! :) Значи един ден докато се ровичках в този форум открих тази тема като търсех съвсем друго.Търсех да видя от какво са тези бели пъпчици по главичката на члена ми и как се лекуват, но докато четях темата с търсене на този проблем всъщност разбрах, че имам и други два. Въобще даже не подозирах, че това е проблем и си мислех че с времето всичко ще се нареди, но явно е нямало да стане така..та открих че имам както късо гемче, така и фимоза макар и не толкова сериозна, понеже мога да заголвам главичката както в покой така и в ерекция, но в ерекция е малко по-трудно и се образува нещо като пръстен. Преди да видя темата бях правил секс вече и изпитвах наистина некомфорт. Даже след половия акт за малко да направя парафимоза, но успях да я избегна :) след това намерих темата и разбрах "що е тва животно" :D бях прочел повечето мнения и се реших да отида на уролог. Взех си направление от личния лекар и зачаках пред кабинета на въпросния уролог който след известно време ме прие и ме прегледа. Той потвърди че имам фимоза и къс гем, като фимозата е лека и ми предложи за да не ме обрязва да премахне гемчето, а в следствие този пръстен който ми създавал тези леки неудобства щял да се отпусне :) и така направих си изследванията които трябваше. Дойде време на операцията сложи ми местната опойка, но не ме хвана май, защото осещах болка и след това осещах като ме шие :-o но за моя радост болката свърши до там..повече до сега не съм и осетил болка от което съм много доволен :) 1 ден след операцията започнах баните с тетра, 6 дена по-късно отидох на преглед и ме напръска с един спрей от който умрях от болка :lol: и след 2 дена ми паднаха конците :grin: . Седмица по-късно отидох за преглет отново както беше ми казал и ми предписа "Baneocin" да се мажа 7 дена, баните с тетра ги правих още 2 дена, след което спрях както ми беше казал :) каза още че се възстановявам много бързо и много добре, видимо беше доволен, както и аз :) Обаче аз се притеснявам от тази фимоза :( не съм сигурен дали се е оправила, а не смея да опитам по-сериозно, защото още май не съм готов, все пак са минали 2 седмици само...дали ще трябва да се подлагам пак на корекции?! Имам още един въпрос само. Тея бели точици по коронката на члена ми така и нищо не ми каза за тях, защото май не ги забеляза или.. не знам. Как се лекуват? Много ще съм Благодарен ако БаткоДоки ми помогне. От много време следя тази тема и забелязах че е помогнал на сумати и момчета. Аз съм на 17 :) да не забравя да спомена. Моля помогнете ми! :-k

то се е видяло, че и тук няма да получа помощ :cry:

batkodoki
10-19-2008, 22:36
Имам 3 проблема (не смешно, а леко трагично), но ще запо4на с най-дразнещият -

Винаги съм знаел, че имам проблем (след определена възраст), но не знех че има и официално наименование, докато при подреждане на къщата не намерих една стара книжка "откъде идваме" или нещо подобното за раждането, дето е цветна за деца и не си знае годините.
Там освен всичко дето ми е ясно, е описана лека деформация наречена "фимоза", тогава се сетих, че като малък майка ми казваше (мн. малък), да си придърпвам кожичката назад, пък аз и казвах че всичко е наред..
Само дето сега сам вече голям (е не съм дърт де), а имам проблем с кожата на върха на фалоса ми, и по точно не в самата кожа, която всъщност си е предостатъчно, а в това че "пръстенчето" ми е твъде "стиснато" и ерекцията е вазможна, но това забелване, както го наричате е трудно или болезнено..
Все едно да вкарате яйце в бутилка кока кола. То, по време на пубертета бях слаб и члена ми също, сега не че не мога да правя секс, като е "неоткрит", ама не трябва да е така
Въпросът ми е има ли доктор на който да отида директно, вместо на личния, щото той е бая луд, и за една настинка даже ми вика (куку), пък ме е и срам..

Второто, което се чудя е какво точно ще обрязват, защото на мен ми се струва, че едно "клъцване" тотално ще наруши целоста на кожната обвивка като цяло, освен това там имам и отляво и отдясно добре изразени вени, а пък да не говорим, че било безболезно, щото аз много добре си усещам кожата там, да не кажа супер ...

Пък др. проблеми ми са, че е малко крив вдясно (е тoва вече май не се оправя) и имам отскоро някакви жълто неща, като желе в спермата ми ...



Явно ,ако не кажа 18, няма да ми отговорите.
18
ОК




не ми е известно Собствениците на този сайт да са поставили изрично условие за декларирана пълнолетност за достъп до ресурсите на сайта!

изобщо не е важно на колко ще кажеш, че си!
важно е на колко ДЕЙСТВИТЕЛНО си!
(стилистиката ти е на човек доста над 18, но емоционалните изблици на непровокирана агресия са на 12 годишен хлапак. средното аритметично да го сметне който иска...)

защо ви е толкова трудно да разберете, че когато се касае за "фимоза" декларирана от пациент/родител има принципно различен подход при оценката на етиологията, патогенезата, клиниката, прогнозата и евентуалното лечение според възрастовата група на пациента.

конкретно: вероятно имате дълъг препуциум (което изобщо не е лошо нещо) и от момента в който сте се научили да си доставяте удоволствие сам, чрез игра с пишока ви е домързявало да разгъвате цялата кожичка до зад главичката. така де - защо да го правя като удоволствие може да се постигне и без това усилие.......резултата е това, което описвате.
формално погледнато това не е истинска класическа фимоза, понеже в покой пенисът свободно позволява оголване на гланса. реално обаче е релативна такава смущаваща сексуалната активност и нарушаваща качеството на живот.
какво да се прави за поправка зависи от реалната ви възраст.
-ако сте на 8 най-вероятно ще се реже след като се пробват едно-две консервативни неща за консервативно лечение;
-ако сте на 12-13 - най-вероятно няма да се реже. просто трябва да ви се обясни как да си играете с пишока и за 8-10 месеца проблема ще изчезне.
-ако сте на 18 - зависи от степента на изразеност на фимозния пръстен, от тургура на тъканите, от общото състояние, от волята и желанието....
-ако сте на 28 - ще се реже.

винаги можете да се обърнете за консулт извън пътя на НЗОК (без друго всеки пациент всичко си плаща за съжаление!) към някой грамотен хирург адролог-уролог. или уролог. или хирург.
всеки от тях (прдполагам) с удоволствие би ви взел парите за да ви ремонтира.
но аз смятам, че според изразеността на патологията съобразно възрастта не би било лош избор преди обрязването да се пробват и консервативни методики. това при положение че сте на под 22 години разбира се.

какво ще се реже: зависи каква технология сте избрали и договорили с оператора. зависи и от това къде точно е фимозният пръстен. във вашият случай(вероятно!) на дълъг препуциум често има възможност за пластика или частично обрязване (с всички рискове от това).
погледни в основната тема на стр 1 снимките за парафимоза. след нея е направено пълно обрязване, това се реже.
съдовете са проблем на хирурга, ако трябва ще те консултира със съдов такъв. обикновено е рядкост голям съд да е локализиран в операционното поле, но в човешката анатомия всичко се случва :)
относително малките съдове се лигират, впоследствие латералното кръвообращение поема кръвния ток.

омръзнало ми е да повтарям: в човешкото тяло НЯМА абсолютна симетрия! точно за това няма две еднакви човешки лица. и както няма две еднакви лица - така няма и два еднакви пениса. всеки е съвсем индивидуален и различен. по отношение на ляво/дясно по статистика 70% от пишоците имат уклон на ляво. 30% на дясно. и двете са нормални, но ти попадаш в по-рядката група, ergo, ще си по-интересен за противния пол ;)

прочети цялата тема "всичко за спермата". пробвай с описаният там елементарен тест.

поздрав!

batkodoki
10-19-2008, 22:48
Здрасти batkodoki,имам един проблем и реших да го споделя с тебе,виждам в форума, че си помогнал на много хора със съветите си, включително и на мен, за което ти благодаря!Преди 3 седмици ме обрязаха (следствие от фимоза ). За тези ,които ще се подлагат на такава опреация бих казал ,че не боли и няма нищо страшно.Аз бях с местна упойка и почти нищо не се усещаше ,освем последните няколко шева. Днес за първи път от тогава на сетне получих еякулация и забелязах,че патока ми не е в ерекция?Тия дни така или иначе мисля да мина през болницата,но реших и да питам тебе.Благодаря предварително!На 17 съм.


трябва да е времено и да отшуми!
най-често се получава такъв ефект при впечатлителни, свръхчувствителни, изтънчени като манталитет и светоусещане момчета.т.е. при най-добрите представители на мъжкия пол.

няма биологичен субстрат, който да бъде засегнат при елементарно обрязване. центърът на ерекцията "живее" в определено ниво на Гръбначният мозък и в 95% зависи от психиката т.е от нагласата и очакванията генерирани в Съзнанието.

спри да се тревожиш и всичко ще е наред :)

batkodoki
10-19-2008, 22:53
късото гемче задължително оли трябва да се оперира? :-o

задължитлно е само, че всички някога ще умрем.

всичко друго в въпрос на съзнателен избор!
решаваш сам.

batkodoki
10-19-2008, 23:03
Здравеите, имам един въпрос, не съм чел цялата тема(все пак е 56 страници) съжалявам ако има подобен проблем, но все пак моля за малко разбиране и ще съм много благодарен ако някои помогне и обясни...Тааа проблема е че явно имам фомоза, не мога да го забеля в ерекция или поне много трудно и болезнено и затова и не съм се опитвал, само че имам и неприятно чувство при допир на главичката когатое заголена(даже болка бих казал, има я и при орална любов и при нормлаен секс) просто каквото и да докосне главичката тя ме боли(докъдето е заголена) и искам д апопитам това някаква свръх чувствителност ли е и дали е нормално за фимозата, или е някакво друго заболяване, състояние или нещо подобно, и евентуална операция дали ще помогне и да се оправи, защото да си кажа понякога пречи на нормалния полов живот...!!!


аз също моля за малко разбиране и ще съм много благодарен на всички които не са ИЗРИЧНО посочили ВЪЗРАСТ, че не очакват отговор поне не и от мен.
благодаря!

MC_Kubbe
10-21-2008, 01:15
batkodoki,
благодаря ти за изчерпателния отговор

Незнам как направи анализа, че не съм точно на 18, но за 12-годишната агресия, какво да ти кажа - виждаш каква е България днес, има чувството че трябва да "бутам хората по нагорнището" за всичко, което едно време е ставало просто с обяснение, пък и понякога ме е мързел (какъв хубав характер съм само), пазя и нещо детско в мен (не детинско)

Незнам как но с доста голяма точност описа проблема и как е възникнал, което ме кара да си мисля, че най-вероятно си мед. лице, и че ще добре в края на началното даскало наистина да има предмет по "полова култура" или някакви листовки с информация, пък дори и да им разгласяват този сайт, защото той може да е по-полезен от книга, каквата е видимата опция за децата от селата, на които не им се казва един ден "мамо, има ми нещо на пишока", или пък няма как да пишат в местния претъпкан интернет клуб за толкова лични работи

Пък иначе за твоите съвети :

1-во, сайта с картинките не бачка, пробвах с 2-3 браузъра, същото..
2-ро, всички разправят, че няма страшно, не боли, а ти сега малко ме стресна с тия пластики, лигиране и др.
3-то, значи отивам на уролог, и той трябва да знае решение на проблема, щото не мисля че всеки хирург "става" за всичко, плюс това не мисля, че ми се разпитва кой в местноста е най-добър в това

TheRealisT , имай търпение ..
BTW - намерих ти два сайта, ако искаш допълнителна информация
http://www.puls.bg/forum/viewforum.php?f=18
е форум на тематика "мъжката полова система"
http://free.hit.bg/doctorgeo/Penzab.html
е страница, където ще намериш всичко, което го има и тук, но все пак винаги имали неразбрали и недочели, а тук всичко е на един екран и половина

И сега една страница, която искам да бъде обявена за "ВАЖНА" в секция секс на форума
http://www.galanto.com/content/view/345/32/lang,bg/
Защото непрекъснато влизат 12годишни лапета и задават безумно прости въпроси, ако може направо я "копирайте" с картинките

TheRealisT
10-21-2008, 12:30
Благодаря ще ги погледна :) а за търпението..опитвам се да го имам..макар че вече ми писна от тая проблемна пишка :(

Pfohe
10-23-2008, 13:33
Здрасти batkodoki,имам един проблем и реших да го споделя с тебе,виждам в форума, че си помогнал на много хора със съветите си, включително и на мен, за което ти благодаря!Преди 3 седмици ме обрязаха (следствие от фимоза ). За тези ,които ще се подлагат на такава опреация бих казал ,че не боли и няма нищо страшно.Аз бях с местна упойка и почти нищо не се усещаше ,освем последните няколко шева. Днес за първи път от тогава на сетне получих еякулация и забелязах,че патока ми не е в ерекция?Тия дни така или иначе мисля да мина през болницата,но реших и да питам тебе.Благодаря предварително!На 17 съм.


трябва да е времено и да отшуми!
най-често се получава такъв ефект при впечатлителни, свръхчувствителни, изтънчени като манталитет и светоусещане момчета.т.е. при най-добрите представители на мъжкия пол.

няма биологичен субстрат, който да бъде засегнат при елементарно обрязване. центърът на ерекцията "живее" в определено ниво на Гръбначният мозък и в 95% зависи от психиката т.е от нагласата и очакванията генерирани в Съзнанието.

спри да се тревожиш и всичко ще е наред :)
Благодаря!

TheRealisT
10-24-2008, 18:30
офф хора не знам кво да правя другата събота и неделя ми се очертава яко секс, а моя инстерумент още не е както трябва...проблема продължава да си го има :( в четвъртък направих 3 седмици от интервенцията..и сега като го забеля отначало се чувства леко скубене, иначе раната си е зараснала всичко 6 просо вътре нещо май ... ддз и кво да правя сега...дано се оправи всичко до събота (другата) дайте нещо съвет :( моля ви в адската ситуация съм :-k баткодоки помагай моля тее!

gia_sena_mono
10-26-2008, 00:45
...

HardlyAwakened
10-26-2008, 08:42
Правите ли секс, боли ли го ? Ако има болка и се подува - да има проблем, ако ли не, няма за какво да се тревожиш

gia_sena_mono
10-26-2008, 11:34
...

EarthShaker
10-26-2008, 11:58
значи все пак се открива ръба на главата, но се посъбира кожа примерно на полвин сантиметър вече след нея, така ли? щото тва ми мирише на късо гемче, но щом няма проблем при секс...не знам. Чакай баткодоки :)

gia_sena_mono
10-26-2008, 12:05
значи все пак се открива ръба на главата, но се посъбира кожа примерно на полвин сантиметър вече след нея, така ли?
...

batkodoki
10-26-2008, 17:00
Здравеите, имам един въпрос, не съм чел цялата тема(все пак е 56 страници) съжалявам ако има подобен проблем, но все пак моля за малко разбиране и ще съм много благодарен ако някои помогне и обясни...Тааа проблема е че явно имам фомоза, не мога да го забеля в ерекция или поне много трудно и болезнено и затова и не съм се опитвал, само че имам и неприятно чувство при допир на главичката когатое заголена(даже болка бих казал, има я и при орална любов и при нормлаен секс) просто каквото и да докосне главичката тя ме боли(докъдето е заголена) и искам д апопитам това някаква свръх чувствителност ли е и дали е нормално за фимозата, или е някакво друго заболяване, състояние или нещо подобно, и евентуална операция дали ще помогне и да се оправи, защото да си кажа понякога пречи на нормалния полов живот...!!!

не си посочил ВЪЗРАСТ момко, а това е най-важното!

иначе проблемите, които излагаш са често разпространени и важни.

HardlyAwakened
10-26-2008, 17:28
Би трябвало да е на 18-19, щом е 89` набор :)

batkodoki
10-26-2008, 18:28
Ето я и моята история! :) Значи един ден докато се ровичках в този форум открих тази тема като търсех съвсем друго.Търсех да видя от какво са тези бели пъпчици по главичката на члена ми и как се лекуват, но докато четях темата с търсене на този проблем всъщност разбрах, че имам и други два. Въобще даже не подозирах, че това е проблем и си мислех че с времето всичко ще се нареди, но явно е нямало да стане така..та открих че имам както късо гемче, така и фимоза макар и не толкова сериозна, понеже мога да заголвам главичката както в покой така и в ерекция, но в ерекция е малко по-трудно и се образува нещо като пръстен. Преди да видя темата бях правил секс вече и изпитвах наистина некомфорт. Даже след половия акт за малко да направя парафимоза, но успях да я избегна :) след това намерих темата и разбрах "що е тва животно" :D бях прочел повечето мнения и се реших да отида на уролог. Взех си направление от личния лекар и зачаках пред кабинета на въпросния уролог който след известно време ме прие и ме прегледа. Той потвърди че имам фимоза и къс гем, като фимозата е лека и ми предложи за да не ме обрязва да премахне гемчето, а в следствие този пръстен който ми създавал тези леки неудобства щял да се отпусне :) и така направих си изследванията които трябваше. Дойде време на операцията сложи ми местната опойка, но не ме хвана май, защото осещах болка и след това осещах като ме шие :-o но за моя радост болката свърши до там..повече до сега не съм и осетил болка от което съм много доволен :) 1 ден след операцията започнах баните с тетра, 6 дена по-късно отидох на преглед и ме напръска с един спрей от който умрях от болка :lol: и след 2 дена ми паднаха конците :grin: . Седмица по-късно отидох за преглет отново както беше ми казал и ми предписа "Baneocin" да се мажа 7 дена, баните с тетра ги правих още 2 дена, след което спрях както ми беше казал :) каза още че се възстановявам много бързо и много добре, видимо беше доволен, както и аз :) Обаче аз се притеснявам от тази фимоза :( не съм сигурен дали се е оправила, а не смея да опитам по-сериозно, защото още май не съм готов, все пак са минали 2 седмици само...дали ще трябва да се подлагам пак на корекции?! Имам още един въпрос само. Тея бели точици по коронката на члена ми така и нищо не ми каза за тях, защото май не ги забеляза или.. не знам. Как се лекуват? Много ще съм Благодарен ако БаткоДоки ми помогне. От много време следя тази тема и забелязах че е помогнал на сумати и момчета. Аз съм на 17 :) да не забравя да спомена. Моля помогнете ми! :-k


офф хора не знам кво да правя другата събота и неделя ми се очертава яко секс, а моя инстерумент още не е както трябва...проблема продължава да си го има :( в четвъртък направих 3 седмици от интервенцията..и сега като го забеля отначало се чувства леко скубене, иначе раната си е зараснала всичко 6 просо вътре нещо май ... ддз и кво да правя сега...дано се оправи всичко до събота (другата) дайте нещо съвет :( моля ви в адската ситуация съм :-k баткодоки помагай моля тее!

БЛАГОДАРЯ за високоинформативният пост! де да пишеха всички така обстоятелствено и подробно!!!

привет:)
е радващо е, че тази тема ти е помогнала поне като информация, а и като стимул за активност от воя страна.
тъжното е че това не се случва в семейството!

много се надявам, че когато някога всички четящи&пишещи станете Татковци на момчета - ще изградите с тях отношения на истинска откритост, приятелство и доверие!

от написаното става ясно че при теб проблема със късото гемче е отстранен.
най-вероятно той е бил комбиниран с някаква форма на разлята, релативна фимоза за степента на изразеност на която не мога да съдя.
в нишката на тази тема многкратно е описана точно тази хипотеза, когато при преглед в покой на пениса естествено се намира късото гемче, но не и релативната фимоза ако я има.

щом вече си правил секс преди частичният ремонт - наясно си, че преживените усещания+страха+концентаци ята на вниманието в/у състоянието на собственият ти пенис не се вписват точно в понятието "върховно удоволствие".

виждам, че си правил баните със смрадлика/тетра и това обяснява бързият ход на възстановителният процес при теб и липсата на странични ефекти от операцията. това е много похвално :)
колко време ще ти трябва за пълно възстановяване?
не може точно да се каже, различно е, но все пак още миналата година общите принципи съм обобщил е "Теорията за светоте седмици":



"теорията на светите Седмици"". т.е :

- до седмия ден - ще мразиш тоя дето те е навил и себе си, ще се окайваш и ще смяташ, че от "ТОВА" пУшка повече не става!

- на 14-я ден ще си играеш вече сам с "ТОВА",

-на 21-я ще си кажеш, "хммммм...бива, бива...."...........................

-на 49-я вече ще си го показал на половината женскополов свят, не без гордост ;)

това е съвсем схематичен израз на емоционалните състояния през които момчето преминава, но те са подплатени с постоперативните промени в пениса, които момчето отчита. по същество тази схемичка безотказно е сработвала в огромната част момчета минали през "това" :)....

дали ще се налага хирургична интервенция за отстраняване на евентуален фимозен пръстен - не мога да преценя понеже нямам поглед в/у степента на изразеност в конкретния случай!

дали можеш да правиш сек на третата седмица? - виж схемичката по-горе, но всикчо е мн индивидуално, а и при теб е оперирано само гемче - ако си ползвал стриктно смрадликата/тетра, ако всичко е зараснали и не ти създава проблем при ерекция - тогава, да можеш.
като спазваш няколко прости условия:
- огромни дози лубрикант/овлажнители като бебешко олио-ГЕЛ, бебешко-олио, или други апликирани по контактните повърхности на половите органи в рамките на предварителната игра.
- никакви резки и брутални действия. всичко трябва да става плавно, бано, нежно и изтънчено.....
със сигурност нещата няма да са както в идеалният случай, но това изобщо не е повод да се отказваш. само чрез метода на проба/грешка се усъвършенствуваме...

белите пъпчици по короната на гланса най-вероятно са прословутите РРР. разбира се, че спец при който си ходил ги е видял, но е реагирал на тях така както и трябва - никак :) просто са нормовариант и в различна степен ги имаме ВСИЧКИ мъже :)

за предвзетите "специалистКИ" по мъжка полова система с които изобилстава този форум и отвращаващи се от "тези неща", да кажа: и момичетата ги имат, но имат предимството, че не могат да си ги видят без огледало за разлика от нас :D

това е. поздрав :)

p.s. пиши на ЛС да обсъдим хипотезите за неоперативна терапия преди истинското рязане ако се наложи

TheRealisT
10-26-2008, 19:11
Благодаря много баткодоки! \:D/ искрено много съм ти признателен за изчерпателния отговор...за другото съм ти писал в ЛС ;-)

batkodoki
10-31-2008, 18:15
абе хора имам късо гемче така си мисля де не съм пак 100% сигурен и искам да питам на 15 съм и ддз немога кажа на наще не знам просто така и може ли да изчакам още ? не съм имал полов акт и скоро няма имам па и в моя град питах майка ми дали знае дали има уролог в града ама като чух че няма и се притесних сигурно има ама тя незнае та може ли да се изчака още примерно 1-2 години ? и ако седи дали може ми стане нещо ? без секс ? а при секс знам че може се скъса и да има мн болка и кръв секс за ся не съм тръгнал да правя а ако правя 100% ще е нежно ^^ че ме е страх мерси предварително :) :-o


:) разбира се, че можеш да изчакаш още година-две. а щом си на 15 и ако късото гемче не е много силно изразено до степен да пречи на ерекцията - даже е препоръчително да не бързаш.
трябва само да се съобразиш с няколко прости правила:
- лубрикант/овлажнител при всяка игра и/или секс! бебешко олио-ГЕЛ, или бебешко олио, или просто слюнка, но винаги със смазка!
- винаги когато сам си играеш а пишока внимателно изтегляй кожичката, така че да разкрива главичката изцяло, нищо че в началото това може да носи леко особени усещания.
ако ги спазваш и с малко късмет - след година - максимум - две нещата могат да изглеждат по различен начин и изобщо да не се наложи операция :)

на 15 е малко раничко за истински секс, но това е въпрос на личен избор, манталитет и индивидуално физическо развитие.
ако ще го правиш - пак с много лубрикант. и да бъде точно както си писал: "нежно" :)
и не забравяй, че мануалният (с ръка) и оралният (с уста) контакт също е пълноценен секс :)

GaTio
10-31-2008, 19:00
ами секс няма да правя гемчето не е много късо аз си играя с пишльока само в банята при ерекция няма никакъв дискомфорт и ако наистена може без операция направо не знам :grin: :grin: :grin: мерси за отговора БаткоДоки ами може ли да ми кажете само ориентировачно колко пари е операцията на късо гемче ? любопитно ми е :)

batkodoki
10-31-2008, 19:17
Здравейте на всички.
Имам късо гемче, което не е чак толкова късо, колкото на снимките на 1 страница на темата, но все пак допринася за дискомфорт при полов акт, което е доста дразнещо и немога да се наслаждавам напълно на секса. На 24 години съм. Водя полов живот от 18 годишен. Наскоро се надъхах да си правя операция за премахване или рязане на гемчето, незнам дали е едно и също. От град Пловдив съм. Въпроса ми е към коя болница, или клиника да се обърна. Не ми се иска да попадна на някой некадърник. Виждам, че batkodoki, отдавна призовава за черен списък, но тук такъв не виждам. Така, че моля някой, който се е подлагал на такава процедура за късо гемче в Пловдив да сподели къде си е направил операцията и дали е доволен от резултата. Също така ако batkodoki знае къде е най-добре да се направи такава операция в Пловдив, ще съм му много благодарен да сподели.


привет :)
поставяш един принципно важен въпрос.
няколко са съображенията в полза на тезата, че винаги е по-добре да има т.н "черен списък" т.е имената и местата където НЕ бива да се търси помощ по коментираната тук проблематика, в който списък с конкретни примери за некадърност и алчност - лично преживелият за сметка на собственият си пишок може да предпази всички други момчета от това.

а защо да не бива да се създаде т.н "бял списък" т.е с имената и местата кудето работят грамотни, кадърни, обичащи хората и медицинското изкуство хора? отговора е еднозначно ясен!

- ПРОСТО НАПИШЕТЕ В ГУГЪЛ "ФИМОЗА"!

вижте на каква позиция на коя страница излиза темата в този сайт и се върнете пак тук като кликнете на нея в Гугъл :)

топ позицията на тази тема в Гугъл е невероятно изкушение, още повече че това е "форум" т.е открита трибуна ня която всеки може да пише.
изкушението е за нароилите се хиляди ДКЦ, Центрове, Клиники, Практики, Кабинети..etc...места където медици решават проблемите коментирани тук.
световната практика показва, че в този случай ако политиката на форума позволява за мн кратко време се регистрират хиляди нови "потребители" и чрез фалшиви/марионетни акаунти започва бясна самореклама и "лов на клиенти", като от името на мними "пациенти" се декларират благодарности+координати... .това е невероятно пошло, гнусно и мерзко особено когато обекта на "зарибяване" са деца, но е практика за жалост!

за година и половина не позволих и тази тема да бъде обзета от бесът на нашето време - комерсиализма, не се колебая да искам помощ от модератор/администратор винаги когато има опит за манипулиране на детските хора в посока "елате да ви вземем парите, защото ние......"!

че си решил да решиш проблема си е много хубаво :)
в Пловдив има и грамотни хирурзи и много добра апаратура за решаване на този проблем - сигурен съм, че ще ги намериш!

в нишката на темата има момчета от пловдив споделили опита си при решаване та този проблем.

къде ТОЧНО да отидеш - естествено не бих посочил.
но мога да ти кажа къде да НЕ ходиш втори път:
- там където от вратата ти говорят за пари;
- там където "хирургът" има множество бижута по пръстите;
- там където не те Чуват( м/у глаголите "чувам" и "слушам" има принципна семантична разлика!) какво казваш, и без да са те "чули" ти казват "имате едикакво си"..;
- там където казват "покажи" и се гнусят да пипат, дърпат, пробват, с ръце състоянието на органа;
- там където ти казват "ще стане, нооо..." .
тоя списък може да продължи безкрай, но това е основното. има ли нещо такова - благодари любезно и повече не се връщай там :)

batkodoki
10-31-2008, 20:28
batkodoki,
благодаря ти за изчерпателния отговор

Незнам как направи анализа, че не съм точно на 18, но за 12-годишната агресия, какво да ти кажа - виждаш каква е България днес, има чувството че трябва да "бутам хората по нагорнището" за всичко, което едно време е ставало просто с обяснение, пък и понякога ме е мързел (какъв хубав характер съм само), пазя и нещо детско в мен (не детинско)

Незнам как но с доста голяма точност описа проблема и как е възникнал, което ме кара да си мисля, че най-вероятно си мед. лице, и че ще добре в края на началното даскало наистина да има предмет по "полова култура" или някакви листовки с информация, пък дори и да им разгласяват този сайт, защото той може да е по-полезен от книга, каквата е видимата опция за децата от селата, на които не им се казва един ден "мамо, има ми нещо на пишока", или пък няма как да пишат в местния претъпкан интернет клуб за толкова лични работи

Пък иначе за твоите съвети :

1-во, сайта с картинките не бачка, пробвах с 2-3 браузъра, същото..
2-ро, всички разправят, че няма страшно, не боли, а ти сега малко ме стресна с тия пластики, лигиране и др.
3-то, значи отивам на уролог, и той трябва да знае решение на проблема, щото не мисля че всеки хирург "става" за всичко, плюс това не мисля, че ми се разпитва кой в местноста е най-добър в това......................


вероятно съм на твоите+тези на баща ти години и като изключим първите 16 - все сум бил "мед.лице" :D стигнало до нивото да поучава лекари в медицинското изкуство :)

за "децата от селата" няма защо да скърбиш и преживяваш. уверявам те, че точно те стоят на здрави основи и имат много по-реален и трезв поглед върху живият Живот, отколкото голямоградските гевезета, които ми лягат на операционната маса с пулс 190 в покой и казват "не казвайте на нашите че вземам амфетамини щото мама ще ми вземе колата....".......

по 1./ - сайта си работи съвсем нормално естествено. но това е полу-проф сайт и му е писнало да има 70000и кусур влизания в строго специфична тема от един и същи изходен адрес. поправих го. изчакай секунди проксито да зареди и си там :)

по 2./ - човек и нокът да си отреже зле - пак е проблем понеже ще боли. какво остава за нежни тъкани.

по 3./ - омръзна ми да повтарям: решението на проблема го знаеш ТИ, понеже само ти знаеш как се държи пишока ти в покой и в ерекция. това са различни неща.
най-досадно ми е вече да обяснявам все едно и също:
-урологът е спец по отделителна система мъжкаИженска.
-андролог в спеца по Мъжка Полова система.

-има хирург
-има коремен хирург
-има хирург-уролог
-има хирург-андролог
-има и хирург уролог-андролог
-има пластичен хирург
.....и т.н......

всеки от тях може да ти свърши работа, но е важно не каква красиво написана хартия има, а какъв опит има, каква техника и технология ползва, какво казват за него пациентите му.


p.s.
в puls.bg не пиша. там добрата иначе идея се изроди в меркантилното - "елате при нас да ви вземем парите защото...". т.е. лов на клиенти.....

gia_sena_mono
11-03-2008, 11:22
....

death_knight
11-03-2008, 17:03
съвсем нормално си е да остава кожа. то не може да е гладко изпъната. а това, че юздичките може би са къси си е друг въпрос. ако наистина юздичките са му къси, това означава, че отдолу под главичката, кожичката дето е слепена с главичката ще му дърпа като се опитва да я забели (или направо ще му накланя оная работа надолу). след като си му приятелка би трябвало да ти е направило впечатление, ако има някакъв проблем. ако е с късо гемче (или както го казваш ти "юздички") би трябвало да му е кофти да прави секс. ще е "муден", ше се пази и т.н.

gia_sena_mono
11-03-2008, 20:19
...

battlemedic
11-04-2008, 15:45
Проблем при секса няма,освен както споменах,че като се опитам да го заголя с ръка (то няма с какво друго,де) и казва,че го боли.Направи ми впечетление,че остава кожа,защото при бившия ми приятел такава не оставаше,изцяло се заголваше.Може би при всеки е различно,но смятам,че има проблем,а той мисли,че е нормално.
Това е и моя проблем - при забелване с ръка ме боли като че ли поради това "струпване на кожа". Иначе след 1-2 минути упражнения (то наистина е все едно правя упражнения) престава да ме боли обаче все пак не е приятно в началото :X

gia_sena_mono
11-04-2008, 21:13
....

batkodoki
11-04-2008, 22:45
Здравейте.
Аз съм момиче и се поинтересувах от тази тема и мисля,че открих проблем :( Значи прителят ми не може докрай да го заголи.А при това положение,до което успява отзад (от страната на тялото му) остава кожа,която сякаш се е насъбрала.Той каза,че юздичките били къси или нещо от сорта => има проблем.Аз му казах,че това не е нормално и може би е проблем,но той смята,че е нормално.Как да го накарм да осъзнае,че е проблем или да иде на лекар и да разбере сам?Според мен родителите му е трябвало да забележат това още като е бил малък.

това е чудесен пример за съпричастие и Обич, които адмирирам, но само чистата емоция не е достатъчна за някаква що-годе обективна прецека когато липсва ключовият елемент в уравнението: ВЪЗРАСТ?!

batkodoki
11-04-2008, 23:40
ами секс няма да правя гемчето не е много късо аз си играя с пишльока само в банята при ерекция няма никакъв дискомфорт и ако наистена може без операция направо не знам :grin: :grin: :grin: мерси за отговора БаткоДоки ами може ли да ми кажете само ориентировачно колко пари е операцията на късо гемче ? любопитно ми е :)

:) при "добре възпитаните градски момчета от добри семейства" (каквото и да значи израза в кавички) проблема е точно в "скопяването" на естествените им инстинкти, във внушението, че пениса е нещо срамно, грозно, лошо, мръсно и "неприлично" (като разбира се да се гледа Азис всяка вечер в захлас - се предполага, че е върха на тъпоумното новоеснафско благополучие...светило и критерий....)
опитите за погасяване на основният инстинкт при момчето - половият - водят точно до това, което описваш: съвсем на бързо, в банята, под душа за минута две, при съдействието на водната среда и различните повърхностноактивни пенещи се субстанции - момчето да "разреди" нормално възникващото сексуално напрежение.
изброените по-горе условия способстват "разряда" да стане бързо.
но те нямат нищо общо с истинските условия в ситуация на реален секс. но се изгражда стереотип и той се вгражда устойчиво във физиологичният механизъм на сексуалното общуване.

най-лошото обаче е, че момчетата, които си играят с пишока само в банята за минутка/две - след време установяват в реалният живот че имат маса проблеми породени от погрешни "отпечатъци", модели на поведение изградени в ЦентралнатаНервнаС-ма и утвърдени "под душа".
проявяват се различно.
от: физиологичният проблем "фимоза", понеже под душа някой не намирал за нужно да оголва до край кожичката като дете;
през - функционални проблеми като много бърза или много бавна еякулация;
до- системни, като липсваща, вяла или колеблива ерекция...


заключение: щом добрият Дядо Господ, или Еволюцията (което ви харесва) са създали ръцете ви в контактна плоскост с гениталиите ви - то възползвайте се от природните дадености.

извод: м/у 11 и 18 годишна възраст момчето чрез самоигра с пишока проиграва или "тренира" най-важното си задуължение в най-общ план: да се възпроизведе. да въпроизведе и продължи вида.

battlemedic
11-05-2008, 14:54
Това е и моя проблем - при забелване с ръка ме боли като че ли поради това "струпване на кожа". Иначе след 1-2 минути упражнения (то наистина е все едно правя упражнения) престава да ме боли обаче все пак не е приятно в началото :X
А ти на колко години си,ако не е тайна?Мислиш ли,че е нужна оперция за това?Упражненията,както ги нарече ти,само могат да намалят болката,но не и да "изпънат" кожата. Това е,което мисля аз,имайки в предвид,че не съм много запозната с тези проблеми
15 8-)

gia_sena_mono
11-05-2008, 14:54
...

death_knight
11-05-2008, 20:38
За юздичките той го каза и аз повтарям думите му.Проблем при секса няма,освен както споменах,че като се опитам да го заголя с ръка (то няма с какво друго,де) и казва,че го боли.Направи ми впечетление,че остава кожа,защото при бившия ми приятел такава не оставаше,изцяло се заголваше.Може би при всеки е различно,но смятам,че има проблем,а той мисли,че е нормално.
Може би греша,а може би не...не знам

може просто да му е по-чувствителна главичката (ако точно тя го боли де)

аам, и що не хвълиш по едно око на снимките на първата страница да видиш дали не е някое от ония? :)

gia_sena_mono
11-06-2008, 09:47
Аз съм ги гледала и пак ги погледнах,но точно такава снимка не видях,където да остава кожа.

titinkaa
11-07-2008, 20:23
по принцип аз знам че главичката се забелва още докато си бебе а не чак сега

RunTheRisk
11-07-2008, 21:56
Здравейте на всички!
Значи аз имах фимоза и вчера ме оперираха. Всичко си се развива нормално и даже се възстановявам много бързо :) Единствената по-голяма болка изпитах веднага след операцията (докато не подейства Аналгина ,който са ми били преди да се събудя), докато ме превързваха и през нощта ест. От написаното именно в тази тема разбрах че има фармацевтични средства против тези "нощни болки". Проблема ми е ,че когато питах хирурга за такива хапчета(с този препоръчителен тон на пациент) ,той се изхили и каза "Другите искат хапчета да им щръква ,а ти искаш хапчета да не ти щръква.". С това ни приключи разговора по тази тема :( На 14 съм и съм момче. МОЛЯ те, batkodoki, ще съм ти много признателен ,ако ми препоръчаш нещо ,защото болката е наистина голяма. Благодаря предварително!

Drako89
11-08-2008, 23:39
Ами на 19 съм, ако някои все още го интересува, вече е говорено с специалист единственото което мога да попитам е какво се препоръчва повече частично обрязване(пластика) или пълно, и каква е разликата тъи като с лекаря нямаше голям обсъждане решихме смао че ще има операция и ще се реши непосредствено преди нея!!!


Мерси! :)

jafar81
11-09-2008, 22:01
Здравейте,

Аз съм на 26 години вече :oops: и до сега винаги, когато съм правил секс е било болезнено и често пъти много съм се сдухвал... Добре, че ги има презервативите, че иначе щеше да е още по-болезнено... Искам да ида на уролог и да ме прегледа и след това да се обрежа (въпреки, че имам проблем само с по-късо гемче). Та въпросът ми е: Къде бихте ми препоръчали да отида и при кого? Знам, че такава операция може да се направи и с лазер. Моля, ако някой знае къде и има подобен опит да сподели :-o Просто искам да ида при човек, който има опит в обрязването а не в най-близката болница и да ме "резнат". Все пак съм дърт вече и очаквам при мен операцията да мине по-сложно :(

Предварително благодаря и най-вече на гуруто batkodoki

п.с. Баткодоки, какво ти е приемното време? :D

bixxxel
11-11-2008, 17:51
Ми здравейте. :oops:

Значи на 13 съм, момче и останових, че имам фимоза... Не мога да забеля главичката нито при ерекция нито в отпуснато състояние. Не винаги е дразнещо, но понякога... Така да от известно време събирам смелост да отида на лекар... още не съм събрал.

Та въпроса ми е как проведохте разговора с родителите. Имам предвид как им поднесохте новината, че трябва да отидете на уролог защото така и така...

И вторият ми въпрос е кво правите преди да отидете на уролог и може ли да се иска пълна упойка щото с местна няма да го преживея...

Благодаря!

dynmax
11-14-2008, 11:14
Ми здравейте. :oops:

Значи на 13 съм, момче и останових, че имам фимоза... Не мога да забеля главичката нито при ерекция нито в отпуснато състояние. Не винаги е дразнещо, но понякога... Така да от известно време събирам смелост да отида на лекар... още не съм събрал.

Та въпроса ми е как проведохте разговора с родителите. Имам предвид как им поднесохте новината, че трябва да отидете на уролог защото така и така...

И вторият ми въпрос е кво правите преди да отидете на уролог и може ли да се иска пълна упойка щото с местна няма да го преживея...

Благодаря!



i az bqh taka kato tebe pi4 napravih si operacqta v voena bolnica samo 4e na 17 godini ne mnogo ot odavna... mi i az bqh s strah ot upoika v... :) ta vdignah bolnicata na kraka da mi biqt venozna i mi napraviha takava slagaha mi nqkuf gaz za da mi se zamagli glavata 6toto upikata neme hvana na pulno use6ah si bolka dori izbih 1 ot jelezata koito me darjaha no sled gaza vsi4ko mina dobre qvno venoznata upoika e po slaba ot mesnata i taka mina da ti kaja nai golqmata mi bolka be6e sled operacqta smenqneto na marlqta na sledva6tq den zna4i trqbva6e da mahne marlqta(koqto be6e zalepnala stra6no vurho 4ustvitelnata mi glavi4ka ) i taka



a moq v1pros e zna4i sled operacqta izleznaha to4no tam deto mi e reznata koji4kata nqkakvi takiva kato poduti v i ve4e polovin godina si gi ima nqkoi ima li predvit za kakvo stava v1pros ?

TheRealisT
11-14-2008, 18:15
БАТКО ДОКИ ХЕЛПППП!!!!!! 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ НАПРАВО СЪМ В ПАНИКА!!!! Имам някви червени пъпчици по главичката от горната страна ХЕЛП ХЕЛП ХЕЛП Не ме сърбят, нито болят нищо не ми праят освен че е все едно съм с шарка на оная работа и е грозно....и се шашнах тотално писна ми не ми се ходи повече при Уролог ;( май..са повече вече...нз ;( плс ХЕЛППП!!!!! Може ли да е от сапуна...? или от тва бебешко олио? ПЛС ХЕЛП БАТКОДОКИ!!!

TheRealisT
11-14-2008, 18:16
БАТКО ДОКИ ХЕЛПППП!!!!!! 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ НАПРАВО СЪМ В ПАНИКА!!!! Имам някви червени пъпчици по главичката от горната страна ХЕЛП ХЕЛП ХЕЛП Не ме сърбят, нито болят нищо не ми праят освен че е все едно съм с шарка на оная работа и е грозно....и се шашнах тотално писна ми не ми се ходи повече при Уролог ;( май..са повече вече...нз ;( плс ХЕЛППП!!!!! Може ли да е от сапуна...? или от тва бебешко олио? ПЛС ХЕЛП БАТКОДОКИ!!!

worms
11-15-2008, 11:37
batkodoki az otidoh na urolog i se razbrahme za operaciqta . do tuk vsi4ko e ok . men samo edno me pritesnqva ot cqlata rabota a to e kude 6te mi q biqt mesnata upoika za6toto ot cqlata rabota samo neq 6te usetq ? :oops:

TheRealisT
11-15-2008, 12:33
местната опойка се бие на мястото което ще режат, затова се нарича и местна(място) опойка не се притеснявай не е толкова гадно :) все пак става много бързо докато осетиш че боде и вече е свършил с вкарването и

UFOs
11-17-2008, 13:12
Аз като малък имах такъв проблем ако мога така да го нарека.Трудно забелвах кожичката,но прочетох в едно списание,че трябва да го масажираш нагоре и надолу,за да се разтегне малко и сега нямам проблеми.А мисля,че обрязването е един вид премахване на почти всичката кожа отгоре на пениса.

p_doichinov
11-17-2008, 19:20
Да бе всичката,до ушите :D ..
П.С.Не мисли-чети :)

UFOs
11-17-2008, 19:54
Имах в предвид,само горната част на пениса!И като казвам разтягане нямам в предвид да разтягаш дъвка!Чел съм го в списание.Явно някои хора не четат както трябва.Трябва да се изказвам по разбираемо за някои хора.. :-o

batkodoki
11-19-2008, 19:38
Здравейте.
Аз съм момиче и се поинтересувах от тази тема и мисля,че открих проблем :( Значи прителят ми не може докрай да го заголи.А при това положение,до което успява отзад (от страната на тялото му) остава кожа,която сякаш се е насъбрала.Той каза,че юздичките били къси или нещо от сорта => има проблем.Аз му казах,че това не е нормално и може би е проблем,но той смята,че е нормално.Как да го накарм да осъзнае,че е проблем или да иде на лекар и да разбере сам?Според мен родителите му е трябвало да забележат това още като е бил малък.

Може ли да получа някакъв коментар по въпроса от batkodoki?


шом е на 19 и изпитва болка дори при "заголване с ръка" вероятно е налице някакъв проблем.
но докато сам не осъзнане и дефинира проблема никой лекар не би му бил полезен

batkodoki
11-19-2008, 19:40
Здравейте на всички!
Значи аз имах фимоза и вчера ме оперираха. Всичко си се развива нормално и даже се възстановявам много бързо :) Единствената по-голяма болка изпитах веднага след операцията (докато не подейства Аналгина ,който са ми били преди да се събудя), докато ме превързваха и през нощта ест. От написаното именно в тази тема разбрах че има фармацевтични средства против тези "нощни болки". Проблема ми е ,че когато питах хирурга за такива хапчета(с този препоръчителен тон на пациент) ,той се изхили и каза "Другите искат хапчета да им щръква ,а ти искаш хапчета да не ти щръква.". С това ни приключи разговора по тази тема :( На 14 съм и съм момче. МОЛЯ те, batkodoki, ще съм ти много признателен ,ако ми препоръчаш нещо ,защото болката е наистина голяма. Благодаря предварително!

хм...минало е достаъчно много време и това, което искаш едва ли още ти е необходимо.
но не би било зле да споделиш как се развиват при теб нещата

batkodoki
11-19-2008, 19:43
Ами на 19 съм, ако някои все още го интересува, вече е говорено с специалист единственото което мога да попитам е какво се препоръчва повече частично обрязване(пластика) или пълно, и каква е разликата тъи като с лекаря нямаше голям обсъждане решихме смао че ще има операция и ще се реши непосредствено преди нея!!!


Мерси! :)

в нишката на темата е коментирано каква е разликата м/у частично и пълно обрязване, предимствата и недостатъците на всяко от тях. писали са хора минали и през двата варианта.

batkodoki
11-19-2008, 20:28
Здравейте,

Аз съм на 26 години вече :oops: и до сега винаги, когато съм правил секс е било болезнено и често пъти много съм се сдухвал... Добре, че ги има презервативите, че иначе щеше да е още по-болезнено... Искам да ида на уролог и да ме прегледа и след това да се обрежа (въпреки, че имам проблем само с по-късо гемче). Та въпросът ми е: Къде бихте ми препоръчали да отида и при кого? Знам, че такава операция може да се направи и с лазер. Моля, ако някой знае къде и има подобен опит да сподели :-o Просто искам да ида при човек, който има опит в обрязването а не в най-близката болница и да ме "резнат". Все пак съм дърт вече и очаквам при мен операцията да мине по-сложно :(

Предварително благодаря и най-вече на гуруто batkodoki



п.с. Баткодоки, какво ти е приемното време? :D

здр :)
щом наличното състояние на пишока ти съдава сериозни проблеми при секс - не виждам смисъл и логика да отлагаш решението на проблема!
още повече, че идва криза, цените растат, започват трудни времена....

че си на 26 означава само, че много си чакал, за радост обаче на НЗОК, която щастливо поема пълното здравно обслужване само на "деца" :)

къде точно да отидеш - не бих могъл аз кажа. мнозина пишещи и четящи тук са минали през "това" и всеки има мнение, което би могъл да сподели без да е непременно реклама.

да, тази операция може да бъде извършена с всякакви технологични средства: от класическото метално скалпелче, през електроскалпела и лазерният такъв до високочестотните скалпели.
но разберете, че най-важното е ръката и опита държаща инструмента, а не самият инструмент.

благодаря за високия статус на "гуру" но със сигурност такъв не съм :)
опитвам се само да убедя Момчетата, че няма нищо срамно в това да споделят с родителите си за наличието на проблем с пишока.

приемно време: 24/7 в тази тема, тук :)
не съм тук да "ловя пациенти" и от повече от 80000 влизания само двама - плюс още един на път - мисля съм ги "резнал" аз и то защото наистина се е налагало, но и те не свързват хирурга си с batkodoki :D

нека пак да напомня: тази тема е създадена с идеята да бъде място за споделяне на проблеми и личен опит между момчетата по коментираната тема! но пък живият живот я превърна в нещо като он-лайн консултация, което разбира се е лошо защото по-важно е едно момче да осъзнае проблема /ако го има/ и да усети, че той е решим чрез подкрепата, споделеността, съпричастието и солидарното отношение на мнозина други момчета, нужни при комуникацията с родители и лекари.

batkodoki
11-19-2008, 20:52
Ми здравейте. :oops:

Значи на 13 съм, момче и останових, че имам фимоза... Не мога да забеля главичката нито при ерекция нито в отпуснато състояние. Не винаги е дразнещо, но понякога... Така да от известно време събирам смелост да отида на лекар... още не съм събрал.

Та въпроса ми е как проведохте разговора с родителите. Имам предвид как им поднесохте новината, че трябва да отидете на уролог защото така и така...

И вторият ми въпрос е кво правите преди да отидете на уролог и може ли да се иска пълна упойка щото с местна няма да го преживея...

Благодаря!

здр :) на 13 си аха-аха на границата. но днес при акцелерацията съзрявате толкова бързо...
това, че пишока в ПОКОЙ не позволява да се заголи главичката е лош признак но дали наистина е такъв зависи от индивидуалното ти развитие.

за комуникацията с родителите - нека споделят момчетата с опит в нея, но не виждам проблем да споделеш с по-близкия от родителите си точно това, което си и написал тук. звучи много меко и възпитано. но бъди убеден, че ще ги хвърли в стрес и паника :D

разбира се, че ако се наложи операция винаги можеш да искаш пълна упойка, това не е проблем.

btv пиши на ЛС да обсъдим ситуацията :)

batkodoki
11-19-2008, 20:54
БАТКО ДОКИ ХЕЛПППП!!!!!! 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ НАПРАВО СЪМ В ПАНИКА!!!! Имам някви червени пъпчици по главичката от горната страна ХЕЛП ХЕЛП ХЕЛП Не ме сърбят, нито болят нищо не ми праят освен че е все едно съм с шарка на оная работа и е грозно....и се шашнах тотално писна ми не ми се ходи повече при Уролог ;( май..са повече вече...нз ;( плс ХЕЛППП!!!!! Може ли да е от сапуна...? или от тва бебешко олио? ПЛС ХЕЛП БАТКОДОКИ!!!

предполагам вече е отшумяло.

пиши на ЛС

Sal3n
11-20-2008, 11:04
Колко горе - долу е възстановителния период от операция за фимоза :?

gia_sena_mono
11-20-2008, 13:31
....

gia_sena_mono
11-20-2008, 13:33
...

Karuzo89
11-20-2008, 22:06
Автор Доц.д-р Огнян Бранков, Детски хирург "Н.И.Пирогов"
08. 11. 2005

Проблемът с тъй наречената фимоза (от старогръцки – намордник или захлупник) е обект на хирургични спорове, свързани с масово прилаганата циркумцизия (обрязване) не само в мюсюлманските страни, но и в много развити държави. Всъщност става дума за хипердиагностика на едно нормално състояние или свръхактивност при поставяне показанията за хирургична манипулация. Няма да е грешка, ако се каже, че обрязването в тези страни е рутинна и доходоносна практика.

Физиологична фимоза
Кожичката на главичката на пениса или т.н. препуциум (the foreskin) не е просто кожен израстък – неговата вътрешна повърхност е подобно на лигавица с плосък епител и е населена с нервни клетки, наречени Майснерови. Те играят роля на финни сензорни елементи, важни за чувствителността при половия акт и за сексуалната наслада. Казано иначе, природата се е погрижила за стабилното продължение на човешкия род.

Анатомичните познания по въпроса почти не са се променили след изследванията на Николо Маса през 15 век. Кожата на препуциума не е свързана с подлежащата тъкан, както е при кожата на тялото. Тя е подвижна и изглежда като самостоятелен орган, като продължение на собствената кожа на пениса, която служи не само за защита на главичката.

Това което наричаме фимоза, всъщност е физиологично слепване (синехии) на кожичката към главичката (гланса). Кожичката изглежда като хоботче на слон и има нормален вид и в никакъв случай не пречи на уринирането.

При раждането си около 90 % от децата имат такива синехии. До към 3 - 5 година слепналата кожичка спонтанно се отлепва в голямата част от децата. При останалите това става през пуберитета. За постепенното отлепване допринася и заиграването на момченцата със своя мъжки символ.

По време на естествената сепарация се отделя секрет подобен на белезникави перли, които не са вследствие възпалителен процес. Ако при уриниране препуциумът се издува като балонче, това е нормално и допринася за постепенното разделяне.


Вродена фимоза

При 2 – 4 % от момчетата се наблюдава вродена фимоза. Това е патологично състояние, което се дели на хипертрофична или атрофична. Именно при нея има показания за хирургично лечение.

Патологична фимоза

Освен вродена, различаваме и патологична фимоза. Насилственото забелване в бебешка възраст води до травма на кожата, нарушение на нормалното клетъчно срастване, увреждане на сетивните нерви на гланса, гъбично или бактериално възпаление (баланит) и деформация на кожата (склерозит). При това възниква нарушаване на нормалната лигавица и настъпват склеротични деформации и хронично възпаление, което води до вторични рецидивиращи слепвания. Подобна процеси се наблюдават и при проходили деца, които все още стоят с памперси (амониев дерматит).

Именно това състояние, което води до проблеми с уринирането и локални инфекции, се приписва на всяка физиологична фимоза. Вследствие неумелите и повторни опити за забелване кожичката стои като купол, с характерния релеф на дървесна кора, с нарушен цвят и възпалително променена. В центъра на грубия препуциум има много малък отвор на върха, през който урината минава трудно и болезнено дни наред. Всяка манипулация на мястото е болезнена. Децата се стресират и развиват негативни емоции при всеки опит да се извърши преглед.

В развитите страни вече е възприета позицията, че физиологичната фимоза е нещо нормално и не трябва насилствено да се извършва забелване (аблация).
Всеки опит за амбулаторна или оперативна аблация се счита за грешка в медицинското изкуство.
Напълно е достатъчно да се поддържа хигиена на пениса, така както и на цялото тяло, или според думите на един от световните експерти – както се поддържа хигиената на окото.

Кожичката може да се издърпва леко до степен, до която позволява в момента и да се изплаква нежно с бебешки сапун или шампоан. Към края на първата или средата на втората година препуциумът при повечето момченца след такива процедури прехвърля главичката на пениса. Важно е тя да се върне бързо в изходно положение, тъй като все още не до там разширения препуциум може да доведе до болезнен оток на главичката на пениса. Това се нарича парафимоза и е възможно да се наложи болезнено хирургическо репониране.

При вродената фимоза, съществува фимозен кожен пръстен. Честа практика е този пръстен да се надсича и да се зашива напречно, с което се освобождава стегнатата кожа (т.н. частична пластика). Това обаче трябва задължително да става в болнична обстановка под обща упойка, за да се избегне психическата травма.

Напоследък все повече се препоръчва втриване на кортизонов крем (bethamethasone 0,05 %) 2 - 3 пъти дневно в течение на 4 -5 седмици.

В случай, че поради насилствена аблация възникне вторична инфекция и възникне патологична фимоза, тогава трябва първоначално да се опитат консервативни методи (антибиотични, противогъбични или кортикостероидни кремове). Нуждата от оперативна корекция трябва стриктно да се уточнява, което се прави от детски хирург или детски уролог, а обрязването да се извършва единствено по религиозни показания.

Моят проблем е същият като на приятелят на gia_sena_momo само, че аз си признавам БОЛИ като се опитвам да го заголя.... и незнам какво да правя да ходя ли на уролог или....

Sal3n
11-21-2008, 10:47
Колко горе - долу е възстановителния период от операция за фимоза :? Трае от 7 до 10 дни, днес се консултирах с хирурга

SexyChild
11-21-2008, 11:28
Вие по какъв начин съобщихте на родителите си?
Не се срамувам от тях, просто ми е леко неудобно... :oops:

CS^BoY
11-21-2008, 17:18
ако може докторът така наричам човека който е написал 1вия коментар да ми отговори :) значи на 15 съм и имам следния проблем.. когато пишока ми е в нормално състояние мога да си забелвам кожичката след главичката и дори повече , а когато съм в ерекция само до половината в смисъл едно такова гадно ми става като опитам докрай .. проблем ли е това (в смисъл дали е фимоза) ? :?

TheRealisT
11-21-2008, 23:45
БАТКО ДОКИ ХЕЛПППП!!!!!! 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ НАПРАВО СЪМ В ПАНИКА!!!! Имам някви червени пъпчици по главичката от горната страна ХЕЛП ХЕЛП ХЕЛП Не ме сърбят, нито болят нищо не ми праят освен че е все едно съм с шарка на оная работа и е грозно....и се шашнах тотално писна ми не ми се ходи повече при Уролог ;( май..са повече вече...нз ;( плс ХЕЛППП!!!!! Може ли да е от сапуна...? или от тва бебешко олио? ПЛС ХЕЛП БАТКОДОКИ!!!

предполагам вече е отшумяло.

пиши на ЛС
отшумя да :)

Sal3n
11-23-2008, 14:40
Как да го кажеш на ваще ли.. Отиваш при тях, когато са двамата, сядаш и започваш да говориш. Ако те не те разберат, няма кой друг и най - малко от тях трябва да се притесняваш.

batkodoki
11-23-2008, 21:32
Аз като малък имах такъв проблем ако мога така да го нарека.Трудно забелвах кожичката,но прочетох в едно списание,че трябва да го масажираш нагоре и надолу,за да се разтегне малко и сега нямам проблеми.А мисля,че обрязването е един вид премахване на почти всичката кожа отгоре на пениса.



точно тази "игра" с пишока е много важно нещо за подрастващато момче и затова не бива да се претупва срамежливо за две минути под душа. нищо срамно, лощо , ненормално или вредно няма в това. напротив - точно при тези игри окончателно се разлепват евентуални синехии и се разширява ако е възможно пръстенчето на кожичката за да пропуска главичката.

няъде трябва да е писано, че момчета възпитавани е пуританска атмосфера - "аууу гнусно е да се пипаш ТАМ...." - в съзряваща/зряла възраст имат сериозни проблеми.

batkodoki
11-23-2008, 21:59
шом е на 19 и изпитва болка дори при "заголване с ръка" вероятно е налице някакъв проблем.
но докато сам не осъзнане и дефинира проблема никой лекар не би му бил полезен

Как да го осъзнае като смята,че всичко си е наред,дори и да му кажа, че не е нормално,той пак същото :-x
Казва,че при секс не го боли и твърди,че е било нормално като се изпъне кожичката и да боли.Боже,боже! Как ще е нормално да те боли нещо?И аз го попитах щом като се изпъне кожичката и го боли,значи ли това че и като се възбуди много и пак го боли,а той каза,че не го боли.[/quote]

е има и хора, които се кефят на умерената болка - мазохисти се казват, но съм убеден, че твоето Момче не това го движи в отказа му, а само и единствено срама&страха.
тъпия Момчешки срам да признае, че има проблем.
+
тъпия Момчешки страх да реши този проблем.

не се учудвай - мнозина Мъже са точно така и точно поради този си им "дефект" с който са наясно са или диво ревниви или просто пребиват жените си "доказвайки" своята мъжественост.

batkodoki
11-26-2008, 09:18
ако може докторът така наричам човека който е написал 1вия коментар да ми отговори :) значи на 15 съм и имам следния проблем.. когато пишока ми е в нормално състояние мога да си забелвам кожичката след главичката и дори повече , а когато съм в ерекция само до половината в смисъл едно такова гадно ми става като опитам докрай .. проблем ли е това (в смисъл дали е фимоза) ? :?

здр:)

много добрата новина е че пишока позволява да го оголваш в покой "след главичката и дори повече" :) това значи, че истинска класическа фимоза ти нямаш.
а най-добрата новина е че си на 15 :) няма за къде да бързаш и ако си внимателен, настойчив и не мързеланчо до ръцете на чичко-хирург може би няма да стигнеш понеже със собствените си ръце постепенно би могъл да решиш проблема с малко късмет.

просто когато ти се играе с пишока го прави със смазка - бебешко олио-ГЕЛ, бебешко олио, спец гелчета или поне слюнка/шампоан в краен случай.
важно е да не те домързява да се опитваш всеки път сааааааааамо с една идея да изтегляш кожичката назад, БЕЗ НИКАКВО НАСИЛИЕ, РЕЗКИ ДЕЙСТВИЯ И БРУТАЛНОСТ!!! до границата на болката!

няма да стане за ден-два както ти се иска. а и не бива да се "прежалиш и напъваш" - каквито идиотски съвети има по форумите - рискът е да се заклещи и да направиш парафимоза и тогава набързо ще те обрежат в първата дежурна хирургия по спешност..

на 15 имаш достатъчно време и почти съм убеден, че с подходящите ръчни упражнения като рядко съчетание на приятното с полезното нещата могат да получат един добър финал.

това е индивидуално, но следва да очакваш че в следващата година-две, пишока ще променя макар и бавно обема и формата си, което ще внесе допълнителен елемент на напрежение ако си мързелан :)

искам да бъда добре разбран: можеш веднага да отидеш+родител при хирург, да обясниш ситуацията и в многото частни клиники и центрове с радост ще ти вземат парите за да ти направят частично или пълно обрязване.
алтернативата е да пробваш бавно и полека сам. ако няма истински фимозен пръстен кожичката равномерно би трябвала да се разтегли на твоята възраст. но става бавно. ако до напролет примерно не се получи - ще се мисли за друг опит не непремено оперативен.

ако обаче е налице генетично предиспозиран фимозен пръстен - само скалпела ще го поправи.

каквото и да решиш, важното е да осъзнаеш, че всяко прибързване, НАСИЛИЕ, НАПЪВАНЕ, РЕЗКИ действия с цел незабавен ефект - могат да доведат до парафимоза!

battlemedic
11-26-2008, 14:59
а най-добрата новина е че си на 15 :) няма за къде да бързаш и ако си внимателен, настойчив и не мързеланчо до ръцете на чичко-хирург може би няма да стигнеш понеже със собствените си ръце постепенно би могъл да решиш проблема с малко късмет.
Е моят проблем е подобен, само че аз без проблеми забелвам докрая дори във възбудено състояние, обаче на всяко опъване малко ме боли и се чудя дали може от само себе си (незнам може би с тренировки :D ) да се оправи, че не ми се нрави да ходя на хирург :o Е въпроса ми е (на 15 съм) може ли да се оправи със времето ?

UFOs
11-26-2008, 15:33
Аз като малък имах такъв проблем ако мога така да го нарека.Трудно забелвах кожичката,но прочетох в едно списание,че трябва да го масажираш нагоре и надолу,за да се разтегне малко и сега нямам проблеми.А мисля,че обрязването е един вид премахване на почти всичката кожа отгоре на пениса.



точно тази "игра" с пишока е много важно нещо за подрастващато момче и затова не бива да се претупва срамежливо за две минути под душа. нищо срамно, лощо , ненормално или вредно няма в това. напротив - точно при тези игри окончателно се разлепват евентуални синехии и се разширява ако е възможно пръстенчето на кожичката за да пропуска главичката.

няъде трябва да е писано, че момчета възпитавани е пуританска атмосфера - "аууу гнусно е да се пипаш ТАМ...." - в съзряваща/зряла възраст имат сериозни проблеми.

Добре е,да го напишете в началото на темата,защото това е един вид предотвратяване на тези болести (ако мога така да ги нарека)
П.С.Винаги съм се чудел дали да си обрежа пениса.Незнам защо,но просто за по хигиенично,въпреки че не бих искал да изгубя 70-80% от чувствителноста на пениса.(мисля че така беше)

batkodoki
11-26-2008, 17:15
а най-добрата новина е че си на 15 :) няма за къде да бързаш и ако си внимателен, настойчив и не мързеланчо до ръцете на чичко-хирург може би няма да стигнеш понеже със собствените си ръце постепенно би могъл да решиш проблема с малко късмет.
Е моят проблем е подобен, само че аз без проблеми забелвам докрая дори във възбудено състояние, обаче на всяко опъване малко ме боли и се чудя дали може от само себе си (незнам може би с тренировки :D ) да се оправи, че не ми се нрави да ходя на хирург :o Е въпроса ми е (на 15 съм) може ли да се оправи със времето ?

с гелче и НЕЖНО постоянство може би ще се оправи, ако не стане - хирурзите са живи и здрави.
какво ти пречи да пробваш за половин-една година

batkodoki
11-26-2008, 17:24
Аз като малък имах такъв проблем ако мога така да го нарека.Трудно забелвах кожичката,но прочетох в едно списание,че трябва да го масажираш нагоре и надолу,за да се разтегне малко и сега нямам проблеми.А мисля,че обрязването е един вид премахване на почти всичката кожа отгоре на пениса.



точно тази "игра" с пишока е много важно нещо за подрастващато момче и затова не бива да се претупва срамежливо за две минути под душа. нищо срамно, лощо , ненормално или вредно няма в това. напротив - точно при тези игри окончателно се разлепват евентуални синехии и се разширява ако е възможно пръстенчето на кожичката за да пропуска главичката.

няъде трябва да е писано, че момчета възпитавани е пуританска атмосфера - "аууу гнусно е да се пипаш ТАМ...." - в съзряваща/зряла възраст имат сериозни проблеми.

Добре е,да го напишете в началото на темата,защото това е един вид предотвратяване на тези болести (ако мога така да ги нарека)
П.С.Винаги съм се чудел дали да си обрежа пениса.Незнам защо,но просто за по хигиенично,въпреки че не бих искал да изгубя 70-80% от чувствителноста на пениса.(мисля че така беше)

НЕ, не е точно така!

там където има истинска класическа форма на фимоза - без обрязване няма да мине!

там където има генетично предпоставен тесен фимозен пръстен - пак така!

там където има придобит вторично фимозен пръстен - пак ще трябва хирург да резне!

това "да изгубя 70-80% от чувствителноста на пениса" е част от фолкора. повече от половината мъжкополов свят на Земята в момента е обрязан. и както виждате не е спрял да прави секс и да се плоди. даже напротив.

наистина се случва и това, но вероятността е 100 000 пъти по-малка от това да ви блъсне кола на някоя улица.

UFOs
11-26-2008, 21:16
Не съм казал че примерно ако се обрежа,ще спра да правя секс.Просто удоволствието няма да е такова както при нормалния пенис ;)

CS^BoY
11-29-2008, 15:55
Благодаря,много!

Drako89
12-01-2008, 09:09
Здравеите, операцията от фимоза мина, беше на 28.11.2008 мина горе доло добре с малко усложнения(болеше, защото упоиката не ме хвана, както трябва, бтв имам възпаление)та искам да попитам нормално ли е да има болка постоянно, защото ме боли непрестанно, а през ноща с тези ерекции е ужас...и също имам оток освен на главичката и на кожата под нея, нормално ли е?Правя бани със смрадлика(тетра) и пия едно прахче(уж болкоуспокояващо) от единия конец протече малко кръв и гнои(защото ми се беше залепила марлята)нормално ли е!?Обадих се на уролога ми и тои ми изписа сега някакъв антибиотик(цифран) та ако може някои да помогне да каже някокло думи че бая се притеснявам...Благодаря предварително(19 години)

Sal3n
12-01-2008, 09:59
От мойта операция мина 1 седмица точно. Незнам какви са тези бани със смрадлика, аз такова не правя, правя само компреси с риванол. На 3-4 ден след операцията хирурга газа да правя упражнения, като дърпам кожичката максимално назад, за да не зарасне пак тясно. Първите пъти нямах проблем, но сега стана много болезно по необясними за мен причини. А отсностно проблема ти с нощната ерекция и мен ми се е случвато да се буда от болка, но с малко самоконтрол всичко се оправя и то доста бързо

Edit: Търся хора прекарали операцията, моля ако има да пишат на лично!

RunTheRisk
12-01-2008, 13:49
Здравейте на всички!
Значи аз имах фимоза и вчера ме оперираха. Всичко си се развива нормално и даже се възстановявам много бързо :) Единствената по-голяма болка изпитах веднага след операцията (докато не подейства Аналгина ,който са ми били преди да се събудя), докато ме превързваха и през нощта ест. От написаното именно в тази тема разбрах че има фармацевтични средства против тези "нощни болки". Проблема ми е ,че когато питах хирурга за такива хапчета(с този препоръчителен тон на пациент) ,той се изхили и каза "Другите искат хапчета да им щръква ,а ти искаш хапчета да не ти щръква.". С това ни приключи разговора по тази тема :( На 14 съм и съм момче. МОЛЯ те, batkodoki, ще съм ти много признателен ,ако ми препоръчаш нещо ,защото болката е наистина голяма. Благодаря предварително!

хм...минало е достаъчно много време и това, което искаш едва ли още ти е необходимо.
но не би било зле да споделиш как се развиват при теб нещата
Ами болката още си я има, защото още не са ми паднали всички шевове, но наистина дръстично намаля с времето. Малко ме притеснява това ,че всички конци още не са паднали.
Поне вече не ме боли докато маструбирам! :grin:

bubblegum9210
12-02-2008, 08:29
баткодоки здравей :) искам да ми помогнеш.. значи аз съм на 16 години , скоро ги направих .. ии от това което прочетох мисля че имам фимоза , понеже не мога да си забелвам кожичката до края .. само половината част от главичката на пишоната ми се показва.. не зависимо в какво състояние съм :D така .. днес говорих с майка ми .. мина добре , успокои ме жената че няма нищо страшно и е един вид козметична операция.. нали? много искъм да се оперирам понеже имам сериозна приятелка .. и мисля че е крайно време да направим нещо.. НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ БЕ .. Е*Е МИ СЕ :D та... би ли ме посъветвал къде прават най-безболезнените "операций" или нещо от тоя сорт.. и да ми дадеш някви гелчета ,, а у .. аа и забравих да ти кажа че главичката ми е много чувствителна :? това дали е от фимозата.. защото като я добра до нещо и мн гадно ми става .. дали има някъкав начин да го спра това .. МЕРСИ предварително :-D

Sal3n
12-02-2008, 14:42
Няма малко болезнена и много болезнена операция. Операцията е много болезнена и затова има упойки, в следствие на които не усещаш нищо

battlemedic
12-02-2008, 20:00
аа и забравих да ти кажа че главичката ми е много чувствителна :? това дали е от фимозата.. защото като я добра до нещо и мн гадно ми става ..
Е това според мен е нормално, това е чувствително място и не е добре да се докосва с по-твърди неща 8-)

Teodorbg
12-05-2008, 16:57
моя проблем е следния : на 14 год съм..преди няколко дена опитах да заголя глави4ката за първи път (преди не бях пробвал мислих 4е ще се заголи с времето) и заголих я като за първи път имаше леко натискане то не натискане ами..побутване на кожата .... и глави4ката се показа до мах..но при ерекция не мога да го обеля..Според мен като за първи път е нормално да има малко натиск от моя страна ии се полу4и но при ерекция не става...и въпроса ми е дали ако провеждам тези бани с бебешко олио може да постигна успех..и ако всеки ден я обелвам по малко ще се оправи ?

strong
12-05-2008, 17:25
Здр на всички! :D Значи днес ходих на хирург и той установи, че имам късо гемче(френулум/юздичка). Благодарение на тази прекрасна тема установих, че имам проблем! Години наред това ме е притеснявало и ми е създавало дискомфорт, но накрая просто не издържах и така...отидох.Като съм бил малък нашите помня, че ме водиха на доктор заради невъзможността ми да се забели главичката докрай.Та сиг. е било синехии. Към днешна дата в нормално съст. главичката ми се забелва макс. някаде 1/2 от главата, а във възбудено съст. доста по-малко и ми "пристяга" и дори понякога боли...А също и главата ми е свръхчувствителна.Значи за операцията: може с местна(локална) или анстезия(пълна) упойка.Сиг ще съм с местна. И ще се получи частично(непълно) обрязване. Денят "Х" е 22.12! :grin: Стискайте палци, ще Ви пиша за следоперационното ми възстановяване, което по думите на хирурга беше:"За 10-тина дни, всичко ще се оправи!"Изрично го попитах дали след тази интервенция не може пак да стане така, и той каза че няма никаква опастност това да стане.Искам най-сърдечно да благодаря на баткодоки за НЕВЕРОЯТНАТА ТЕМА и на всички момчета, които са споделили своя опит във форума! Вие ми дадохте куража да се реша на тази стъпка! Благодаря Ви от сърце! И накрая един призив към момчетата, които се съмняват, че имат проблеми в "тази област":Момчета колкото по бързо се отстрани проблема(какъвто и да е той), толкова по-добре за Вас и всички останали!
П.С. Забравих да спомена че съм на 18 год.! Успех на всички! :)

Sal3n
12-05-2008, 17:55
И на мен ми казаха, че ще се оправа за 10на дни, но вече 11 ден и е паднал един шев само

strong
12-05-2008, 19:32
И на мен ми казаха, че ще се оправа за 10на дни, но вече 11 ден и е паднал един шев само
Еми то по принцип си е строго индивидуално, но би трябвало в рамките на 10-12 дни макс. да се оправят нещата...споко :)

Drako89
12-05-2008, 23:47
моя проблем е следния : на 14 год съм..преди няколко дена опитах да заголя глави4ката за първи път (преди не бях пробвал мислих 4е ще се заголи с времето) и заголих я като за първи път имаше леко натискане то не натискане ами..побутване на кожата .... и глави4ката се показа до мах..но при ерекция не мога да го обеля..Според мен като за първи път е нормално да има малко натиск от моя страна ии се полу4и но при ерекция не става...и въпроса ми е дали ако провеждам тези бани с бебешко олио може да постигна успех..и ако всеки ден я обелвам по малко ще се оправи ?


Тренировките са важни поне можеш да опиташ, ама НИКАКВИ насилствени неща, никакво дърпане или опъване всичко лека полека и с времето, че да не си докараш по-голям проблем!!!Успех стискам палци :)


П.С.
няма как да не се похваля днес свърших за първи път...олеееее такова облекчение няма... :grin: :grin: :D :D 8-) :-P :P :razz:

strong
12-06-2008, 15:59
Тренировките са важни поне можеш да опиташ, ама НИКАКВИ насилствени неща, никакво дърпане или опъване всичко лека полека и с времето, че да не си докараш по-голям проблем!!!Успех стискам палци :)


П.С.
няма как да не се похваля днес свърших за първи път...олеееее такова облекчение няма... :grin: :grin: :D :D 8-) :-P :P :razz:
Да те питам ти от късо гемче ли си опрериран и днес кой ден ти е след опeрaцията? :)

Drako89
12-06-2008, 21:46
Тренировките са важни поне можеш да опиташ, ама НИКАКВИ насилствени неща, никакво дърпане или опъване всичко лека полека и с времето, че да не си докараш по-голям проблем!!!Успех стискам палци :)


П.С.
няма как да не се похваля днес свърших за първи път...олеееее такова облекчение няма... :grin: :grin: :D :D 8-) :-P :P :razz:
Да те питам ти от късо гемче ли си опрериран и днес кой ден ти е след опeрaцията? :)


Ами аз съм опериран от Фимоза със пълно обрязване, днес ми е 8-я ден след операцията, ако има нещо да питаш казвай няма проблем може и на личен :)

MC_Kubbe
12-07-2008, 18:50
Здр на всички! :D Значи днес ходих на хирург и той установи, че имам късо гемче(френулум/юздичка). Благодарение на тази прекрасна тема установих, че имам проблем! Години наред това ме е притеснявало и ми е създавало дискомфорт, но накрая просто не издържах и така...отидох.Като съм бил малък нашите помня, че ме водиха на доктор заради невъзможността ми да се забели главичката докрай.Та сиг. е било синехии. Към днешна дата в нормално съст. главичката ми се забелва макс. някаде 1/2 от главата, а във възбудено съст. доста по-малко и ми "пристяга" и дори понякога боли...А също и главата ми е свръхчувствителна

И аз имам същия проблем, но като теб, скоро вече ще е "мит"
Искам обаче да те питам за "свръхчувствителната" глава, какво ти казаха, и как така сии бил свършил за първи път :(

Drako89
12-07-2008, 21:26
Здр на всички! :D Значи днес ходих на хирург и той установи, че имам късо гемче(френулум/юздичка). Благодарение на тази прекрасна тема установих, че имам проблем! Години наред това ме е притеснявало и ми е създавало дискомфорт, но накрая просто не издържах и така...отидох.Като съм бил малък нашите помня, че ме водиха на доктор заради невъзможността ми да се забели главичката докрай.Та сиг. е било синехии. Към днешна дата в нормално съст. главичката ми се забелва макс. някаде 1/2 от главата, а във възбудено съст. доста по-малко и ми "пристяга" и дори понякога боли...А също и главата ми е свръхчувствителна

И аз имам същия проблем, но като теб, скоро вече ще е "мит"
Искам обаче да те питам за "свръхчувствителната" глава, какво ти казаха, и как така сии бил свършил за първи път :(


Свършването за първи път го написах аз(защото наскоро бях опериран и след операцията за първи път мастурбирах)тои просто ме цитираше, а за чувствителноста е нормално при фимоза и предполагам и при късо гемче, мен ме оперираха и ме обрязаха и сега имам проблем с чувствителноста защото все още не е отминала но все пак намалява, нормално е, след операцията мисля че ще се оправи :)

bubblegum9210
12-08-2008, 10:09
а искъм да попитам .. след операцията след колко време може да правиш секс , ако използваш смрадликата за бързо зарастване ... че с приятелката ми нз.. ахаха мн ми се ..

MC_Kubbe
12-08-2008, 16:33
Свършването за първи път го написах аз(защото наскоро бях опериран и след операцията за първи път мастурбирах)тои просто ме цитираше, а за чувствителноста е нормално при фимоза и предполагам и при късо гемче, мен ме оперираха и ме обрязаха и сега имам проблем с чувствителноста защото все още не е отминала но все пак намалява, нормално е, след операцията мисля че ще се оправи :)

Е, то така го написа, сякаш си чакал операцията, за да почнеш да мастурбираш
btw, задължително ли се маха чувствителноста, мен така не ми е много зле :(

Drako89
12-08-2008, 22:42
а искъм да попитам .. след операцията след колко време може да правиш секс , ако използваш смрадликата за бързо зарастване ... че с приятелката ми нз.. ахаха мн ми се ..


Ами точен отговор няма, когато се оправиш и когато се почувстваш готов, аз лично вече ми е 11 ден и не мисля че скоро ще мога да правя секс, поне още толкова ше ми трябва, но примерно можеш да си наваксаш преди операцията с приятелката ти, аз поне така направих... :D :D :D :razz:

Drako89
12-08-2008, 22:45
Свършването за първи път го написах аз(защото наскоро бях опериран и след операцията за първи път мастурбирах)тои просто ме цитираше, а за чувствителноста е нормално при фимоза и предполагам и при късо гемче, мен ме оперираха и ме обрязаха и сега имам проблем с чувствителноста защото все още не е отминала но все пак намалява, нормално е, след операцията мисля че ще се оправи :)

Е, то така го написа, сякаш си чакал операцията, за да почнеш да мастурбираш
btw, задължително ли се маха чувствителноста, мен така не ми е много зле :(

Ами исках да кажа, че след операцията не можеш да мастурбираш и нали знаеш нещо дето ти е забранено най-много го искаш и като не си мастурбирал повече от седмица издивяваш, поне при мен беше така и затова го написах!А иначе за чувствителноста не знам, при мен беше ужасно голяма че даже преди по време на секс понякога ми пречеше, защото се чувстваше болка, обрязан съм и мисля че чувствителноста много ще ми се намали, а иначе за теб с доктора ще трябва да говориш, знам че след обрязване чувствителноста много намалява...но все пак говори с лекуващия ти лекар! :)

TheRealisT
12-09-2008, 09:19
БАТКО ДОКИ ХЕЛПППП!!!!!! 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ НАПРАВО СЪМ В ПАНИКА!!!! Имам някви червени пъпчици по главичката от горната страна ХЕЛП ХЕЛП ХЕЛП Не ме сърбят, нито болят нищо не ми праят освен че е все едно съм с шарка на оная работа и е грозно....и се шашнах тотално писна ми не ми се ходи повече при Уролог ;( май..са повече вече...нз ;( плс ХЕЛППП!!!!! Може ли да е от сапуна...? или от тва бебешко олио? ПЛС ХЕЛП БАТКОДОКИ!!!

предполагам вече е отшумяло.

пиши на ЛС
отшумя да :)
абе БаткоДоки тва нещо пак се появи :( разбрах, че след като ползвам това бебешко олио се появяват...но скоро не съм, а има доста по главичката ми! какво става?!?! Вече не знам кое е редно и кое не, не знам даже хигиената което поддържам дали е правилна, както и нещата които ползвам...моля те обясни ми какво е това?Какво става?Как да няма повече такива положения..оная ми работа все едно от шарка болна :( обясни ми моля те,защото на ЛС не отговаряш

bubblegum9210
12-10-2008, 13:39
abf do sega bqh na urolog... d*ba neshtastnoto durto kopele kak me fana za pishonata mi. .. :? kakto i da e ... she me operirat v petyk , demek sled 2 dena :S ... malko uchudvashto nz ... preporu4a mi 5ta gradska poneje medesinskata akademiq shtqla da operira 4ak sled 20ti qnuari :o nqkoi da sa go operirali v 5ta gradska (SOFIA) ??

strong
12-10-2008, 19:35
abf do sega bqh na urolog... d*ba neshtastnoto durto kopele kak me fana za pishonata mi. .. :? kakto i da e ... she me operirat v petyk , demek sled 2 dena :S ... malko uchudvashto nz ... preporu4a mi 5ta gradska poneje medesinskata akademiq shtqla da operira 4ak sled 20ti qnuari :o nqkoi da sa go operirali v 5ta gradska (SOFIA) ??
Как те хвана!?!? :D Пиши преди, по време и след операцията. Ще бъдеш полезен на всички с подобен проблем! :grin:

Drako89
12-10-2008, 20:32
abf do sega bqh na urolog... d*ba neshtastnoto durto kopele kak me fana za pishonata mi. .. :? kakto i da e ... she me operirat v petyk , demek sled 2 dena :S ... malko uchudvashto nz ... preporu4a mi 5ta gradska poneje medesinskata akademiq shtqla da operira 4ak sled 20ti qnuari :o nqkoi da sa go operirali v 5ta gradska (SOFIA) ??
Как те хвана!?!? :D Пиши преди, по време и след операцията. Ще бъдеш полезен на всички с подобен проблем! :grin:


А бе да ти кажа повреме на операцията ще му е трудно да пише... :D 8-) 8-)

p_doichinov
12-11-2008, 12:17
Айде айде,аз отидох с колата на тая ,,операция".Даже ми се четеше вестник ама нямаше :).Споко момчета,това е елементарна интервенция :)

SexyChild
12-11-2008, 19:01
А колко пари струва тва чудо?

bubblegum9210
12-11-2008, 19:40
тва чудо се прави безплатно :) но сега да разкажа... отидах на лекар каза ми "свалай гащите" а тоя некав дъртак и неква сестра имаше там .. :-x и майками се довтааса.. но няма зн .. фана ме за пишоната и ми я дръпна аз му викам не може повече уе , боли и тоя продължава.. каза за обрязване си викам хуу ии вика няма нищо страшно , ще ти я направим с местна упойка понеже пълните били рискуви за такивя лесни операци , вика че няма да усета нищо .. работа за 10 минути ... ама преди това тряя ми прават некви изледвания... часа на истината се оказа СРЯДА ! :-P Ако някой знае г/д след колко време след операзията може да се прави секс да пише!!

SexyChild
12-11-2008, 19:56
Абе мен от всичко, най-много ме притеснява това как да го съобщя на наще...

bubblegum9210
12-11-2008, 20:20
ti na kolko si ?

bubblegum9210
12-11-2008, 20:22
аз съм на 16 ама няма значение на колко си... отидах казах на майка ми първо тя го прие много добре и каза че ще ми вземе направление.. няма от какво да се притесняваш пич... по добре сега от колкото като пораснеш , сес ? :) айде успех ... казваш , отиваш , и еб*ш после пичоците :-P

Sal3n
12-12-2008, 10:40
Две седмици и половина след операцията, немога да си и помисла за секс ..

bubblegum9210
12-12-2008, 10:50
Mnogo be? Polzvash li smradlika ?

batkodoki
12-12-2008, 12:25
БАТКО ДОКИ ХЕЛПППП!!!!!! 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ НАПРАВО СЪМ В ПАНИКА!!!! Имам някви червени пъпчици по главичката от горната страна ХЕЛП ХЕЛП ХЕЛП Не ме сърбят, нито болят нищо не ми праят освен че е все едно съм с шарка на оная работа и е грозно....и се шашнах тотално писна ми не ми се ходи повече при Уролог ;( май..са повече вече...нз ;( плс ХЕЛППП!!!!! Може ли да е от сапуна...? или от тва бебешко олио? ПЛС ХЕЛП БАТКОДОКИ!!!

предполагам вече е отшумяло.

пиши на ЛС
отшумя да :)
абе БаткоДоки тва нещо пак се появи :( разбрах, че след като ползвам това бебешко олио се появяват...но скоро не съм, а има доста по главичката ми! какво става?!?! Вече не знам кое е редно и кое не, не знам даже хигиената което поддържам дали е правилна, както и нещата които ползвам...моля те обясни ми какво е това?Какво става?Как да няма повече такива положения..оная ми работа все едно от шарка болна :( обясни ми моля те,защото на ЛС не отговаряш

hmm..здрJ

давай да започнем от начало:

- ВИНАГИ съм настоявал, че в такива случаи компетентен е ДЕРМАТОЛОГ! НЕ боли и НЕ взема милиони да те види!

- ВИНАГИ съм настоявал ПРЕДИ да започнете употребата на някое козметично/хигиенно/лекарствено средство ПЪРВО ДА ГО ТЕСТВАТЕ НА МАЛЪК КОЖЕН УЧАСТЪК ОТ ПРЕДМИШНИЦАТА СИ ЗА ПОНЕ 24 ЧАСА! и САМО ако не даде патологична реакция да приемете, че е УСЛОВНО годно за вас!
- Всеки прочел цялата тема трябва да е наясно с това!

НЕ ЗНАМ какво провокира тази локална реакция, която описваш, защото не живея с теб и не те преглеждам аз!
НЕ аз сум ти правил задължителните тестовете за алергии ПРЕДИ операцията!

Ако смяташ, че точно този гел предизвиква местната реакция (малко вероятно, но Е възможно!) просто не го ползвай! Има стотици бебешки олиа и спец гелчета по магазините.

Защо обикновено се препоръчват “БЕБЕШКИ олио-ГЕЛ, ОЛИО, ОВЛАЖНИТЕЛИ” “сапуни”,” шампоани”– на маркови производители? – точно заради отсъствието на ТОЗИ ефект! Точно защото за разлика от китайските в магазините за левче или в т.н “маркови” най-паче на “мрежовите компании” от типа на AVON&Co - са тествани, клинично изпитани и дават ГАРАНЦИЯ, че са адаптирани по начин такъв, че дори бебешката имун с/ма няма да реагира срещу тях.

Боклуцте на AVON и подобни могат да предизвикват каквото си искат.
Бебешките серии на суперкомпаниите го правят в два случая: или имаш работа с Менте, или си уникат (примерно 1:6200000).
Тези вероятности са толкова невъзможни, че са просто статистически числа.

Да се концентрираме в/у проблема: ВСИЧКО може да предизвиква този еритем (бтв, ще се радвам на снимки, а и ще са полезни!)

По метода на изключването, от двата инцидента кое подхожда на причина за тревогите:

- прах за пране на бельото
- -омекотители
- дългоживеещи апрети в самото бельо
- багрилата в “любимите боксерки”
- сапун/и
- шампоан/и
- душ-гелове
- в моята вана/душ има части от Никел
- парфюми/гелове
- спя с завивка/и от животински пух
- имам животно в къщи
- имам пиарсинг по тялото
- ползвам слюнка след като съм …
- с новата пишка смених и презервативите
- ползвам слюнка ама СЛЕД..........
- etc.............

изброяването може да продължи до безкрай!
ЕДНО обаче е сигурно – това е реакция НА средата в която поставяш пишока и няма връзка с обрязването му!

Препоръка: иди на дерматолог-венеролог да те погледне!
Понеже има и вариант да си “закачил” нещо неволно!
В най-добрия случай, ще се разминеш с едно стероидно мазилце.

batkodoki
12-12-2008, 14:29
тва чудо се прави безплатно :) но сега да разкажа... отидах на лекар каза ми "свалай гащите" а тоя некав дъртак и неква сестра имаше там .. :-x и майками се довтааса.. но няма зн .. фана ме за пишоната и ми я дръпна аз му викам не може повече уе , боли и тоя продължава.. каза за обрязване си викам хуу ии вика няма нищо страшно , ще ти я направим с местна упойка понеже пълните били рискуви за такивя лесни операци , вика че няма да усета нищо .. работа за 10 минути ... ама преди това тряя ми прават некви изледвания... часа на истината се оказа СРЯДА ! :-P Ако някой знае г/д след колко време след операзията може да се прави секс да пише!!

коя сряда ве рапонски шибалник готин

ramoss
12-12-2008, 17:06
Първо трябва да отда при личния лекар да ме прегледа и той да каже какво да правя? Направо да му искам напраление за уролог или? Как стоят нещата до самата операция ?

UFOs
12-12-2008, 18:03
Мисля че личния лекар няма да ти прави преглед на пениса.Просто искаш направление и казваш за какво е ;)
От там нататък след като получиш направление,ти избираш при кой уролог да отидеш.
Поне аз като ходих до личния за направление,за уролог за бъбреците,така стана ;)

bubblegum9210
12-12-2008, 18:15
Ми тази сряда дето идва... 17.12.08 :) тогава ще ме обрязват... и въпроса ми е горе долу след колко време ще мога да правя секс ако използвам смрадлика за възтановяване както и Lidocain Actavis :) че умирам да го направя като хората..

ramoss
12-12-2008, 18:17
Мисля че личния лекар няма да ти прави преглед на пениса.Просто искаш направление и казваш за какво е ;)
От там нататък след като получиш направление,ти избираш при кой уролог да отидеш.
Поне аз като ходих до личния за направление,за уролог за бъбреците,така стана ;)

няма ли да ме насочи при кого да отида, защото не познавам мн уролози

batkodoki
12-12-2008, 18:29
Ми тази сряда дето идва... 17.12.08 :) тогава ще ме обрязват... и въпроса ми е горе долу след колко време ще мога да правя секс ако използвам смрадлика за възтановяване както и Lidocain Actavis :) че умирам да го направя като хората..

а ти собствено защо толкова бързаш?
и за къде?
нали си само на 16?!

сигурно ли е, че е налице истнска фимоза и няма друг начин освен обрязването?

и какъв е този ищах да стане веднага, сега! на 17-ти!
ами ако се получат накакви /малко вероятни, но възможни усложнения/ и хирурга-оператор е на Хаваите за празниците, тогава какво правим?!
кажи де?!

UFOs
12-12-2008, 18:33
Мисля че личния лекар няма да ти прави преглед на пениса.Просто искаш направление и казваш за какво е ;)
От там нататък след като получиш направление,ти избираш при кой уролог да отидеш.
Поне аз като ходих до личния за направление,за уролог за бъбреците,така стана ;)

няма ли да ме насочи при кого да отида, защото не познавам мн уролози
Със сигурност ще ти препоръча някого,но ако си от София или близко до София,ти препоръчвам ВМА.Там уролозите са много добри ;)

strong
12-12-2008, 19:25
Първо трябва да отда при личния лекар да ме прегледа и той да каже какво да правя? Направо да му искам напраление за уролог или? Как стоят нещата до самата операция ?
Аз пък първо отидох при личния лекар, казах му какъв ми е проблема, той ми даде направление за хирург, той пък от своя страна установи, че имам късо гемче, което налага частично(непълно) обрязване, което ще бъде на 22.12(понеделник)! :grin:

bubblegum9210
12-12-2008, 20:24
Фимоза е .. да ... уролога в една поликлиника ме прегледа първо и ми каза " За обрязване е мойто момче" от там ме прати в 5та Градска като ми каза че още този петък (ДНЕС) може да ме оперират.. отидох .. там също ме прегледа уролог и каза че е фимоза , и че ще ме обрежат , и че нямало нищо страшно... даже ми записа час.. за четвъртак а в сряда ще ме приемат в 5та градка , та да ми вземат всички иследвания

bubblegum9210
12-12-2008, 20:27
и да чукна на дърво да не станат усложнения.. макар че не разбирам под какво имаш предвид това .. но както и да е .. а за секса е там че си имам приятелка от почти 2 години и искам да направя секс като нормалните хора ... :( както и тя.. а на мен не ми е приятно така :(

Drako89
12-12-2008, 20:39
и да чукна на дърво да не станат усложнения.. макар че не разбирам под какво имаш предвид това .. но както и да е .. а за секса е там че си имам приятелка от почти 2 години и искам да направя секс като нормалните хора ... :( както и тя.. а на мен не ми е приятно така :(


Хахаха и аз го чакам тоя момент с моята приятелка, макар че не мога да кажа че не ми е било приятно до сега, но определено сега изживяването ще е по различно и по приятно...Успех!!! :)

batkodoki
12-12-2008, 20:46
Първо трябва да отда при личния лекар да ме прегледа и той да каже какво да правя? Направо да му искам напраление за уролог или? Как стоят нещата до самата операция ?
Аз пък първо отидох при личния лекар, казах му какъв ми е проблема, той ми даде направление за хирург, той пък от своя страна установи, че имам късо гемче, което налага частично(непълно) обрязване, което ще бъде на 22.12(понеделник)! :grin:




Фимоза е .. да ... уролога в една поликлиника ме прегледа първо и ми каза " За обрязване е мойто момче" от там ме прати в 5та Градска като ми каза че още този петък (ДНЕС) може да ме оперират.. отидох .. там също ме прегледа уролог и каза че е фимоза , и че ще ме обрежат , и че нямало нищо страшно... даже ми записа час.. за четвъртак а в сряда ще ме приемат в 5та градка , та да ми вземат всички иследвания


и за двама ВИ не съм съгласен!

това НЕ Е спешна операция и не виждам смисъл да напирате да го правите преди Нова Година!

млади момчета сте, изкарайте си Коледа и Нова Година като всички млади момчета, ползвайте за последно фимозните пишоци по предназначение ;) и след Новата -като изтрезнеят хирурзите, моля заповядайте на масата за ремонта :)

има и друго съображение: това е банална и несложна операция, но все пак е пишка, а не нокът!
Дяволът си няма работа и ако нещо се обърка до след Новата няма да имате контакт с оператора.
Това е лошо!

Моят съвет е ако има възможност - отложете за след Нова Год и я посрещнете както си е редно с бурно веселие и възторг, не с хленчене охкане и пристъпване като скопени патоци!

я пишете на ЛС

TheRealisT
12-12-2008, 21:48
БАТКО ДОКИ ХЕЛПППП!!!!!! 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ 8-[ НАПРАВО СЪМ В ПАНИКА!!!! Имам някви червени пъпчици по главичката от горната страна ХЕЛП ХЕЛП ХЕЛП Не ме сърбят, нито болят нищо не ми праят освен че е все едно съм с шарка на оная работа и е грозно....и се шашнах тотално писна ми не ми се ходи повече при Уролог ;( май..са повече вече...нз ;( плс ХЕЛППП!!!!! Може ли да е от сапуна...? или от тва бебешко олио? ПЛС ХЕЛП БАТКОДОКИ!!!

предполагам вече е отшумяло.

пиши на ЛС
отшумя да :)
абе БаткоДоки тва нещо пак се появи :( разбрах, че след като ползвам това бебешко олио се появяват...но скоро не съм, а има доста по главичката ми! какво става?!?! Вече не знам кое е редно и кое не, не знам даже хигиената което поддържам дали е правилна, както и нещата които ползвам...моля те обясни ми какво е това?Какво става?Как да няма повече такива положения..оная ми работа все едно от шарка болна :( обясни ми моля те,защото на ЛС не отговаряш

hmm..здрJ

давай да започнем от начало:

- ВИНАГИ съм настоявал, че в такива случаи компетентен е ДЕРМАТОЛОГ! НЕ боли и НЕ взема милиони да те види!

- ВИНАГИ съм настоявал ПРЕДИ да започнете употребата на някое козметично/хигиенно/лекарствено средство ПЪРВО ДА ГО ТЕСТВАТЕ НА МАЛЪК КОЖЕН УЧАСТЪК ОТ ПРЕДМИШНИЦАТА СИ ЗА ПОНЕ 24 ЧАСА! и САМО ако не даде патологична реакция да приемете, че е УСЛОВНО годно за вас!
- Всеки прочел цялата тема трябва да е наясно с това!

НЕ ЗНАМ какво провокира тази локална реакция, която описваш, защото не живея с теб и не те преглеждам аз!
НЕ аз сум ти правил задължителните тестовете за алергии ПРЕДИ операцията!

Ако смяташ, че точно този гел предизвиква местната реакция (малко вероятно, но Е възможно!) просто не го ползвай! Има стотици бебешки олиа и спец гелчета по магазините.

Защо обикновено се препоръчват “БЕБЕШКИ олио-ГЕЛ, ОЛИО, ОВЛАЖНИТЕЛИ” “сапуни”,” шампоани”– на маркови производители? – точно заради отсъствието на ТОЗИ ефект! Точно защото за разлика от китайските в магазините за левче или в т.н “маркови” най-паче на “мрежовите компании” от типа на AVON&Co - са тествани, клинично изпитани и дават ГАРАНЦИЯ, че са адаптирани по начин такъв, че дори бебешката имун с/ма няма да реагира срещу тях.

Боклуцте на AVON и подобни могат да предизвикват каквото си искат.
Бебешките серии на суперкомпаниите го правят в два случая: или имаш работа с Менте, или си уникат (примерно 1:6200000).
Тези вероятности са толкова невъзможни, че са просто статистически числа.

Да се концентрираме в/у проблема: ВСИЧКО може да предизвиква този еритем (бтв, ще се радвам на снимки, а и ще са полезни!)

По метода на изключването, от двата инцидента кое подхожда на причина за тревогите:

- прах за пране на бельото
- -омекотители
- дългоживеещи апрети в самото бельо
- багрилата в “любимите боксерки”
- сапун/и
- шампоан/и
- душ-гелове
- в моята вана/душ има части от Никел
- парфюми/гелове
- спя с завивка/и от животински пух
- имам животно в къщи
- имам пиарсинг по тялото
- ползвам слюнка след като съм …
- с новата пишка смених и презервативите
- ползвам слюнка ама СЛЕД..........
- etc.............

изброяването може да продължи до безкрай!
ЕДНО обаче е сигурно – това е реакция НА средата в която поставяш пишока и няма връзка с обрязването му!

Препоръка: иди на дерматолог-венеролог да те погледне!
Понеже има и вариант да си “закачил” нещо неволно!
В най-добрия случай, ще се разминеш с едно стероидно мазилце.
ами баткодоки ще ти пратя снимки само да ми кажеш къде понеже на съобщенията ми не отговаряш...бтв не съм обрязан..премахнато ми беше само късото гемче, а за това дали е от бебешкото олио и аз не знам вече...скоро не бях го ползвал но пак се появиха.. :(

ramoss
12-13-2008, 15:01
Фимоза е .. да ... уролога в една поликлиника ме прегледа първо и ми каза " За обрязване е мойто момче" от там ме прати в 5та Градска като ми каза че още този петък (ДНЕС) може да ме оперират.. отидох .. там също ме прегледа уролог и каза че е фимоза , и че ще ме обрежат , и че нямало нищо страшно... даже ми записа час.. за четвъртак а в сряда ще ме приемат в 5та градка , та да ми вземат всички иследвания

ще те приемат в болница ? нали уж беше работа за няколко минусти ?

SexyChild
12-17-2008, 06:46
Пратих снимки на batkodoki .. ще видим... :(

ramoss
12-17-2008, 13:56
еми момчета в понеделник ходих при личния лекар. прегледа ме и ме насочи не към уролог, а към детски хирург. във вторник ходих да говоря с него и той ме прегледа. днес сутринта ходих да ми вземат кръв и урина за изследвания. операцията ще е утре. викат ме в 7:30 сутринта. ще бъде с пълна упойка защото съм малко страхлив и ще трябва да остана в отделението до петък. тогава пак ще ви пиша как е минало.

strong
12-17-2008, 15:01
еми момчета в понеделник ходих при личния лекар. прегледа ме и ме насочи не към уролог, а към детски хирург. във вторник ходих да говоря с него и той ме прегледа. днес сутринта ходих да ми вземат кръв и урина за изследвания. операцията ще е утре. викат ме в 7:30 сутринта. ще бъде с пълна упойка защото съм малко страхлив и ще трябва да остана в отделението до петък. тогава пак ще ви пиша как е минало.
Фимоза ли имаш!?!?

ramoss
12-17-2008, 18:44
да, доктора каза лека форма на фимоза + късо гемче

SexyChild
12-17-2008, 19:48
да, доктора каза лека форма на фимоза + късо гемче
Какъв беше при теб проблема ?

Markosh
12-18-2008, 15:51
Здравейте преди 1 ден ме оперираха във ВМА от фимоза, и вечер при ерекция се събуждам от болка, какво да предприема?? Също така главичкта ми е много чувствителна и ме боли при допир, това ще премине ли? Някакъв опит да споделите ... :(

p_doichinov
12-18-2008, 16:04
Това че те боли е част от купона.Аз също не спах.Какво да преприемеш-моли му се да не става или поне да не се будиш като стане.След няколко дни ще боли по-малко и по-малко ...:).Поне съм честен.Трябва да ви кажа,че ще наваксате пропуснатото после :) :) :).

П.С.Баткодоки-защо им слагат пълни упойки за това подобие на хирургическа интервенция?Мен си ме резнаха с локална,даже бях с колата на операция...

batkodoki
12-18-2008, 20:53
Здравейте преди 1 ден ме оперираха във ВМА от фимоза, и вечер при ерекция се събуждам от болка, какво да предприема?? Също така главичкта ми е много чувствителна и ме боли при допир, това ще премине ли? Някакъв опит да споделите ... :(

здр :)
те много неща са споделили, но първото от което се започва е ВЪЗРАСТ?!

batkodoki
12-18-2008, 21:17
Това че те боли е част от купона.Аз също не спах.Какво да преприемеш-моли му се да не става или поне да не се будиш като стане.След няколко дни ще боли по-малко и по-малко ...:).Поне съм честен.Трябва да ви кажа,че ще наваксате пропуснатото после :) :) :).

П.С.Баткодоки-защо им слагат пълни упойки за това подобие на хирургическа интервенция?Мен си ме резнаха с локална,даже бях с колата на операция...


е аз по въпроса съм се изказал еднозначно в развитието на темата.

"защо им слагат" все пак? - мммм....много са съображенията.

- така искат Момчетата/родителите, ако че аз не бих дал съгласие ако се касае за момче в/около пубертетна възраст. отношението полза/риск недопустимо високо превалира в графата "риск";

-така Касата&Таткото плащат повече - екииииип, анестезиолоооооог..операци он сестриии....абе пълна програма....

-радва ме, че много малко наистина ги подлагат по методологията на "пълна упойка". в 80% е чист пунтаж, и само в трагичните 20% децата наистина са подхвърляни на това.

-- а що се касае за Теб - ми да беше им казал, че си наследник на Фарма. Компания - на мига биха ти осигурили цял екип от хабилитирани колеги-упоители во главе с шеф-ка на Катедра ако щеш :D
ама нали си ми дивак! кола ще ми кара! асоциален тип си ми ти Павка....:D

Markosh
12-18-2008, 22:39
Здравейте преди 1 ден ме оперираха във ВМА от фимоза, и вечер при ерекция се събуждам от болка, какво да предприема?? Също така главичкта ми е много чувствителна и ме боли при допир, това ще премине ли? Някакъв опит да споделите ... :(

здр :)
те много неща са споделили, но първото от което се започва е ВЪЗРАСТ?!

20 години.

bubblegum9210
12-18-2008, 22:47
Момчета утре сутринта ще ме оперират от фимоза! Като се върна ще споделя какво се слъчи , малко ме е страх ,,, но какво да се прави ! :) айде лека до утре ! стискайте палци е 8)

bubblegum9210
12-18-2008, 22:48
Момчета утре сутринта ще ме оперират от фимоза! Като се върна ще споделя какво се слъчи , малко ме е страх ,,, но какво да се прави ! :) айде лека до утре ! стискайте палци е 8)

bubblegum9210
12-18-2008, 22:49
Момчета утре сутринта ще ме оперират от фимоза! Като се върна ще споделя какво се слъчи , малко ме е страх ,,, но какво да се прави ! :) айде лека до утре ! стискайте палци е 8)

p_doichinov
12-19-2008, 06:32
Наследник на Фарма-да,радвам се че си се сетил.Наистина познаваме адски много доктори и т.н и наистина можеше да направим ,,грандиозна" операция,само че трябва да се бачка :).За такава козметика не мисля че е необходимо такова нещо.Всеки,който го мине това ще разбере,че това е трудно да бъде наречено операция.Че има тръпка има-режат все пак,но наистина момчета-тази пълна упойка не ви трябва.По-лесно е на хирурга,взимат повече пари за тази интервенция и я ,,водят".Цялото отделение печели-в единия момент точат здравната каса ако сте с направление,ако сте без-мисля,че сами се сещате кой обират,за да ви клъцнат 1 см кожа!Пълна упойка бих си направил ако си махам сливиците-както май и ще се наложи или за моята операция на корема.Но да не забравяме,че сливиците са на такова място,че наистина е по добре да спиш,а моята операция на корема продължи към 4 часа...

ramoss
12-19-2008, 10:43
вчера към 9 без 15 и аз минах под ножа :) общо взето от операцията последно помня как някой ми сложи кислородната маска :D събудих се като ме преместваха в леглото. не изпитвах болка, просто ме беше малко неприятно. болка изпитах за пръв път кадо ходих да пикая. не беше силна, но е кофти. мда и аз през ноща се събудих. пишока ми беше станал и малко ме заболя. днес съм по добре, изписаха ме преди 1-2 часа. да се надявам на бързо въстановяване. :P

Markosh
12-19-2008, 12:26
днес ми смениха превръзката и доктора каза че раната е перфектна, въпреки че като го видях сега за 1 път след операцията не бях сигурен на какво прилича... :? но мъжа който лежеше на съседното легло ми каза 'споко ще се оправи, и мене ме оперираха като бях на твойта възраст. После си като шевна машина и ад за жените :)

ramoss
12-19-2008, 15:28
а на вас след операцията с какво ви каза да го мажете или промивате ?

4apaai
12-19-2008, 20:51
когато ми е в спаднало състояние мога да го оголвам напълно,когато получа ерекция пак съм го оголвал,но трудно-аз явно имам късо гемче.може ли някой да ми каже дали ще стане само с опаване на кожичката?не ми се ходи на хирург,защото може да ми остане белек на пениса,което не искам да става.

UFOs
12-19-2008, 21:08
Белег на пениса няма да ти остане.Инче има начин.Трябва по-няколко пъти на ден да го правиш.Опъваш леко гемчето,но не го насилвай.Правил съм го като бях на 12-13 години.Ако си по-голям не знам дали ефекта,ще е същия.Ходи и се обрежи ;)

kalmacin2
12-20-2008, 02:08
Здравейте тази вечер прекарах доста време пред компютъра четейки отговорите в тази тема. Таааааа на 21 години съм:) Имам някакви бегли спомени когато съм влизал в тези форуми и бях засичал точно тази тема но така и не влезнах да прочета за какво става на въпрос, мислех че това е нещо което не може да ми се случи - уви :) От лятото насам забелязах това свиване на препуциума... не ме притесняваше особенно. Не водя редовен полов живот , понеже връзката ми с приятелката ми е в по - голямата си част от разстояние понеже и на двама ни ни се налага да пътуваме, както и да е :) Та лятото свърши времето си минаваше, аз се прибрах в България и тепърва зашпочнах да осъзнавам че може би имам проблем. По това време вече изпитвах дискомфорт по време на секс. Месец след това положението вече взе да става наистина неприятно - последният път когато правих секс изпитвах доста неприятна болка и няколко дена след което вече си направих сметка, че по добре няма да стана а може да стане само по-лошо. Последният път когато мастурбирах при заголването на кожичйата над главичката на члена ми се полуцхиха 2-3 ранички от разкъсване по периферията на кожичката. Реших се и отидох на уролог. Той ме стресна с факта, че има едно единствено решение на въппроса... обрязване. Аз бях твърдо против - все пак никой нормален човек не би искал да се раздели с късче от себе си (още по - скоро един мъж с точно това определено късче от себе си). С уролога стигнахме до това, че всичко е въпрос на това аз да се реша - "Без твоето съгласие с пръст не можем да те пипнем, помисли си и когато се решиш се върни". На него му беше ясно, че рано или късно ще се върна:) Не отричам излязох доста потресен от кабинета - изобщо не очаквах, ще решението на проблема ще е толкова краен. Бях ужасен! Обадих се на приятелката си по телефона и тя ме успокои"Хехе хайде бе какво от това - голяма работа. То ако беше лошо нямаше половината мъже в на света да са обрязани. Не се плаши не е голяма работа". След разговора ми с нея и една доста голямо обмисляне от моя страна, стоях пред кабинета на доктора за насрочване на час за операцията ми още на другата сутрин.
Насрочихме операцията за следващата седмица и че ви кажа как протече самата операция -
Отидох сутринта в 9 и 30 хирурга ми каза "имаш ли чехли и пижама" прати ме на изследвания и в 11ч (на 8ми декември, който ще остане паметен за мен - най незабравимото прекарване на студенстския празник)на бях на операционната маса. Всичко мина много бързо - околко 45 минути с подготовката и упойката. Свстрите ме бутнаха с леглото в една стая и кажи речи избягаха :) Искам да ви кажа, че никой изобщо не се ангажира да ми обясни каквото и да било относно операцията :) Дадоха ми сведения само относно основните неща - баните със смрадлика, Банеоцин-а, мисля че някой подхвърли че шевовете ще паднат до 2 седмици(това е главната причина защо съм в този форум - да разбера горе долу кога). Нищо друго не ми дадоха като инфо :) В понеделник по принцип трябва да отида на контролен преглед, но като попитах хирурга дали иска да ме види отново след като ми смени превръзката на 3тия ден тои не беше кой знае колко ентусиазиран да ми каже, че иска да ме види отново:) Уви операцията мина добре - дори след нея не съм къврял. След пъврата седмица започнах даси свалям стерилните марли нощем за да свиквам - ето вече са минали почти 2 седмици - раната ми е почти заздравяла, не изпитвам почти никакъв дискомфорт от бельото си(и аз ходих като пате както беше написал някой във форума), чакам да паднат кончетата и се надявам скоро да мога да правя дори и секс(това е другото нещо което исках да науча в интернет но така и не намерих ясен отговор).
Още нещо интересно нещо което не прочетох никъде във форума е че главичката се обелва скоро след операцията, прочетох в един чужд сайт че това е напълно нормално. Дори след като се случи сега кожата ми изглежда доста приятна. Не я чувствам по груба или изсъхнала.
Друго интересно нещо научих относно "момченцата" - хихи явно е истина че получаваме средно между 3 и 8 ерекции нощем просто ей така (много рядко ми се случва да имам еротичен сън).
Та това се сещам засега... ако се сетя нещо напред ще го добавя по нататък. Не съжалявам за операцията - разбира се по - скоро бих искал да си бъда целичък, но нали хората казват - всяко зло за добро :) И интересното е че наистина вярвам, че това нещо наистина е на добро!
Ако някой може да ми пмогне с двете ми неизяснени въорисчета - конци и секс бих бил много благодарен. Всичко добро на всички, а на тези които имат опасения относно фимоза бих дал съвет- няма смисъл да отлагате , колкото по скоро отмине толкова по скоро ще можете да се наслаждавате на един наистина пълноценен живот :)

4apaai
12-20-2008, 07:38
Белег на пениса няма да ти остане.Инче има начин.Трябва по-няколко пъти на ден да го правиш.Опъваш леко гемчето,но не го насилвай.Правил съм го като бях на 12-13 години.Ако си по-голям не знам дали ефекта,ще е същия.Ходи и се обрежи ;)

Да,и аз така правя,вече от доста време и според мен има въздействие.Първоначално въобще не можех,а сега вече само ми е малко по-трудно когато е в ерекция ;) Така че това с опъването остава като варянт без операция :)

bubblegum9210
12-20-2008, 08:21
вчета ме оперираха :grin: Сложиха ми упойка в гърба , и не усещах от кръста на доло около 6 часа нищо , операцията мина бързо , но ме обрязаха частично :) понеже не съм имал сериозна фимоза ... Та операцията беше 15/20 минути болки усетих чак след като пуснах водата :) но не беше кой знае каква бях с превръзка 6/7 часа и падна , доктора каза да не слагаме нови и утре да отида на преглед , сега ме погледна и каза че е мн добре и съм готов и в момента съм си с боксерки и без никакви марли и тн и нямам болки , каза ми да не използвам смардлика а едно кремче и един антибиотик ... до сега не ми е ставала и аз не искъм понеже ме е страх да не стане нещо фатално , та ако БаткоДоки е тук искам да го попитам , ако ми "стане" пишката има ли нещо което да ме притеснява , тъй като малко ме е страх да не ме заболи и ако може да ти пратя снимки да ми я видиш как излежда в момента :) иначе пичове няма нищо страшно от операцията , вадете смело пишките и ги оставяйте в ръцете на хирурзите :)

ramoss
12-20-2008, 08:43
3 ден след операцията, суртинта се събудих в кръв заради нощната ерекция :shock:

strong
12-20-2008, 09:43
когато ми е в спаднало състояние мога да го оголвам напълно,когато получа ерекция пак съм го оголвал,но трудно-аз явно имам късо гемче.може ли някой да ми каже дали ще стане само с опаване на кожичката?не ми се ходи на хирург,защото може да ми остане белек на пениса,което не искам да става.
Пич, най-вероятно имаш късо гемче! Недей отлага, ами бягай при личния лекар да ти даде направление за хирург,той си знае работата! Колкото повече го отлагаш, толкова по-лошо за тебе! С опъване на кожичката няма да стане, може да се разкъса гемчето, което е придружено с обилно кървене и много силна болка! А след това сиг ще те обрежат напълно ....При по интензивен секс, също може да се скъса! ВЪРВИ СИ РЕШАВАЙ ПРОБЛЕМА, ДОКАТО НЕ Е СТАНАЛО ТВЪДЕ КЪСНО!!!

UFOs
12-20-2008, 12:45
когато ми е в спаднало състояние мога да го оголвам напълно,когато получа ерекция пак съм го оголвал,но трудно-аз явно имам късо гемче.може ли някой да ми каже дали ще стане само с опаване на кожичката?не ми се ходи на хирург,защото може да ми остане белек на пениса,което не искам да става.
Пич, най-вероятно имаш късо гемче! Недей отлага, ами бягай при личния лекар да ти даде направление за хирург,той си знае работата! Колкото повече го отлагаш, толкова по-лошо за тебе! С опъване на кожичката няма да стане, може да се разкъса гемчето, което е придружено с обилно кървене и много силна болка! А след това сиг ще те обрежат напълно ....При по интензивен секс, също може да се скъса! ВЪРВИ СИ РЕШАВАЙ ПРОБЛЕМА, ДОКАТО НЕ Е СТАНАЛО ТВЪДЕ КЪСНО!!!
Като казваме опъване,не значи дърпане.Пак повтарям,правил съм го и то не трябва да го дърпаш,а да плъзгаш пръста отгоре върху него.Много малка е вероятноста да го скъсаш и не е болезнено.По 1-2 пъти на ден и няма да усещаш после никаква болка ;)

4apaai
12-20-2008, 13:32
Благодаря много пичове! :) ще пробвам сам да се оправя,а ако не се получи-ще ходим при чичко доктор с ножиците :)

UFOs
12-20-2008, 13:51
Само да кажа,че не се оправя за 1-2 дни а и не се знае дали ще се оправиш.Аз ти препоръчвам да отидеш на уролог,но това ще стане 2009 година,защото може личния лекар да не ти даде направлене ;)

strong
12-20-2008, 15:07
Само да кажа,че не се оправя за 1-2 дни а и не се знае дали ще се оправиш.Аз ти препоръчвам да отидеш на уролог,но това ще стане 2009 година,защото може личния лекар да не ти даде направлене ;)
И защо на уролог!?!? При хирург би трябвало... :)

strong
12-20-2008, 15:08
Най-добре момчето да си отиде при личния лекар, и да му се оправя проблема възможно най-скоро! :)

UFOs
12-20-2008, 15:09
Ами мисля че знаеш,че един хирург няма всичките специалности.Този хирург който примерно ще те оперира от фимоза е уролог.Това е този чичко,при който си ходил на преглед ;)

strong
12-20-2008, 15:10
Ами мисля че знаеш,че един хирург няма всичките специалности.Този хирург който примерно ще те оперира от фимоза е уролог.Това е този чичко,при който си ходил на преглед ;)
Бе не е точно така, не си прав!

UFOs
12-20-2008, 15:15
Ами не мисля,че има уролози,които не са хирурзи.Рядко се случва да не те оперира уролога при когото си отишъл.Явно не си запознат много с това ;) То не само уролозите де,всички лекари. (не задълбочавай въпроса тъй като не сме по темата) ;)

bubblegum9210
12-20-2008, 16:14
абе пичове .. да ви питам нормално ли е понеже имам отток и пишката ми се е подула малко и като отида да пишкам и в началото не мога и сякаш ми е запушено и след 10 секунди някаде почвам да оринирам.. в началото е доста кофти тръпка.. много съм се наплашил от това доста е неприятно все 1 ще ми се пръсне пишката... хелп...

ramoss
12-20-2008, 17:27
дръпни малко кожата, докато се покаже върха на главичката и няма да имаш проблеми. гадно е ама няма как.

bubblegum9210
12-20-2008, 17:44
da i az tova si mislih da napravq , she go probvam kato mi se dohodi . mersi

mirkisss
12-20-2008, 17:55
абе пичове .. да ви питам нормално ли е понеже имам отток и пишката ми се е подула малко и като отида да пишкам и в началото не мога и сякаш ми е запушено и след 10 секунди някаде почвам да оринирам.. в началото е доста кофти тръпка.. много съм се наплашил от това доста е неприятно все 1 ще ми се пръсне пишката... хелп...

уау.. :shock: ебахти гадното :shock:

bubblegum9210
12-20-2008, 18:03
kakwo gadno be , operiran sym i dokato se vuztanova takava mi e pishkata ... posle she vi e*a celiq forum :D

batkodoki
12-20-2008, 20:05
Здравейте тази вечер прекарах доста време пред компютъра четейки отговорите в тази тема. Таааааа на 21 години съм:) Имам някакви бегли спомени когато съм влизал в тези форуми и бях засичал точно тази тема но така и не влезнах да прочета за какво става на въпрос, мислех че това е нещо което не може да ми се случи - уви :) От лятото насам забелязах това свиване на препуциума... не ме притесняваше особенно. Не водя редовен полов живот , понеже връзката ми с приятелката ми е в по - голямата си част от разстояние понеже и на двама ни ни се налага да пътуваме, както и да е :) Та лятото свърши времето си минаваше, аз се прибрах в България и тепърва зашпочнах да осъзнавам че може би имам проблем. По това време вече изпитвах дискомфорт по време на секс. Месец след това положението вече взе да става наистина неприятно - последният път когато правих секс изпитвах доста неприятна болка и няколко дена след което вече си направих сметка, че по добре няма да стана а може да стане само по-лошо. Последният път когато мастурбирах при заголването на кожичйата над главичката на члена ми се полуцхиха 2-3 ранички от разкъсване по периферията на кожичката. Реших се и отидох на уролог. Той ме стресна с факта, че има едно единствено решение на въппроса... обрязване. Аз бях твърдо против - все пак никой нормален човек не би искал да се раздели с късче от себе си (още по - скоро един мъж с точно това определено късче от себе си). С уролога стигнахме до това, че всичко е въпрос на това аз да се реша - "Без твоето съгласие с пръст не можем да те пипнем, помисли си и когато се решиш се върни". На него му беше ясно, че рано или късно ще се върна:) Не отричам излязох доста потресен от кабинета - изобщо не очаквах, ще решението на проблема ще е толкова краен. Бях ужасен! Обадих се на приятелката си по телефона и тя ме успокои"Хехе хайде бе какво от това - голяма работа. То ако беше лошо нямаше половината мъже в на света да са обрязани. Не се плаши не е голяма работа". След разговора ми с нея и една доста голямо обмисляне от моя страна, стоях пред кабинета на доктора за насрочване на час за операцията ми още на другата сутрин.
Насрочихме операцията за следващата седмица и че ви кажа как протече самата операция -
Отидох сутринта в 9 и 30 хирурга ми каза "имаш ли чехли и пижама" прати ме на изследвания и в 11ч (на 8ми декември, който ще остане паметен за мен - най незабравимото прекарване на студенстския празник)на бях на операционната маса. Всичко мина много бързо - околко 45 минути с подготовката и упойката. Свстрите ме бутнаха с леглото в една стая и кажи речи избягаха :) Искам да ви кажа, че никой изобщо не се ангажира да ми обясни каквото и да било относно операцията :) Дадоха ми сведения само относно основните неща - баните със смрадлика, Банеоцин-а, мисля че някой подхвърли че шевовете ще паднат до 2 седмици(това е главната причина защо съм в този форум - да разбера горе долу кога). Нищо друго не ми дадоха като инфо :) В понеделник по принцип трябва да отида на контролен преглед, но като попитах хирурга дали иска да ме види отново след като ми смени превръзката на 3тия ден тои не беше кой знае колко ентусиазиран да ми каже, че иска да ме види отново:) Уви операцията мина добре - дори след нея не съм къврял. След пъврата седмица започнах даси свалям стерилните марли нощем за да свиквам - ето вече са минали почти 2 седмици - раната ми е почти заздравяла, не изпитвам почти никакъв дискомфорт от бельото си(и аз ходих като пате както беше написал някой във форума), чакам да паднат кончетата и се надявам скоро да мога да правя дори и секс(това е другото нещо което исках да науча в интернет но така и не намерих ясен отговор).
Още нещо интересно нещо което не прочетох никъде във форума е че главичката се обелва скоро след операцията, прочетох в един чужд сайт че това е напълно нормално. Дори след като се случи сега кожата ми изглежда доста приятна. Не я чувствам по груба или изсъхнала.
Друго интересно нещо научих относно "момченцата" - хихи явно е истина че получаваме средно между 3 и 8 ерекции нощем просто ей така (много рядко ми се случва да имам еротичен сън).
Та това се сещам засега... ако се сетя нещо напред ще го добавя по нататък. Не съжалявам за операцията - разбира се по - скоро бих искал да си бъда целичък, но нали хората казват - всяко зло за добро :) И интересното е че наистина вярвам, че това нещо наистина е на добро!
Ако някой може да ми пмогне с двете ми неизяснени въорисчета - конци и секс бих бил много благодарен. Всичко добро на всички, а на тези които имат опасения относно фимоза бих дал съвет- няма смисъл да отлагате , колкото по скоро отмине толкова по скоро ще можете да се наслаждавате на един наистина пълноценен живот :)

много добре, съвсем реалистично и детайлно си описал перипетиите си :)

за жалост все още отношението на мнозина колеги - темерути е точно такова към пациентите - не се обяснява нищо, пациента се сблъсква с хладен професионализъм най-много и почти никога с топлата, загриженост и човешко отношение към проблема му.
все се надявам, че и това ще се промени....някога...


главичката може да си смени повърхностния лигавичен слой /да се обели/ след операцията. това не е проблем.
обяснението е просто: както при вс операция и тук оперативносто поле и зоните около него се третират със съответните дезинфекциращи средства за да се изключи попадането на патогенни микроорганизми в откритата рана. точно под въздействието на тези силни дезинфектанти по-късно нежната повърхностна лигавица на гланса може да се подмени с нова. това е съвсем нормално.

за конците няма защо да се тревожиш - ще паднат когато им дойде времето :)

секс ще можеш да правиш когато се почувстваш съвсем готов за това, сам ще го усетиш :)
овлажняващо кремче (което би трябвало да ти е предписано) или гелче след всеки тоалет на пишока - така ще предпазиш главиката от прекомерното и изсушаване от сапуни/шампоани/гелове.

batkodoki
12-20-2008, 20:17
абе пичове .. да ви питам нормално ли е понеже имам отток и пишката ми се е подула малко и като отида да пишкам и в началото не мога и сякаш ми е запушено и след 10 секунди някаде почвам да оринирам.. в началото е доста кофти тръпка.. много съм се наплашил от това доста е неприятно все 1 ще ми се пръсне пишката... хелп...

щом си с частично - внимавай отворчето да е свободно и открито преди да "пуснеш водата", но разбира се, че и отока ще дава отражение понеже се променя геометрията на каналчето.

последната част от мъжкото каначле има по-особена форма, прилича на нарязяна цев на пушка.
и точно както нарезите в цевта придават на куршума въртеливо движение, стабилност и далекобойност - така и сходния строеж прави същото със струята урина.
който се е вглеждал е забелязал, чес струята има "усукана" форма. тя е която държи течноста в компактна струя и ни позволява да "пускаме водата" далече от себе си.

нормалният постоперативен оток може да наруши тази геометрия, дори е възможно урината да се разпръсква на всички посоки, да не излиза на струя в началото.

ramoss
12-21-2008, 11:58
а знаете ли след колко горе долу дни ще паднат конците? доктора ми каза да отида на 29 на преглед и всичко щяло вече да е зараснало, но не каза след колко време ще паднат конците.

bubblegum9210
12-22-2008, 07:01
nz.. na mene do vchera vsichko mia beshe ok dneska se sabujdam i gashtite mi imashe 2 petna kryv kakto i pod kojichkata mi v momenta ima kryv ... a mi e 3ti den i ne znam kakvo da pravq...

ramoss
12-22-2008, 07:21
точно като мен, на третия ден се събудих в кръв. тва е от нощната ерекция. от тогава вс нощ се моля да не ми става през нощта :D

bubblegum9210
12-22-2008, 07:33
e ti kak se izmi... mene me e strah da go miq sa poneje pod kojichkata imam zasuhnala kruv a me e strah da q drupna i da q izmiq.. dali sys smradlikata shte padne.. ?

ramoss
12-22-2008, 08:25
мда под кожата имаше гаден съсирк кръв. иначе с разтовр от лайка го измих. доктора ми каза с разтовр от лайка да правя промивки през деня.

bubblegum9210
12-22-2008, 08:48
ok mersi mnogo :)

SexyChild
12-22-2008, 17:14
Batkodoki, ако четеш поне тук, виж съобщението, което ти написах сигурно вече от преди 1 седмица. Дори и 1 ред да ми върнеш, бих ти бил благодарен. :(

batkodoki
12-22-2008, 20:40
Batkodoki, ако четеш поне тук, виж съобщението, което ти написах сигурно вече от преди 1 седмица. Дори и 1 ред да ми върнеш, бих ти бил благодарен. :(

писал.

но разберете Момчета ще отговоря на всеки, но няма как това да става веднага