PDA

View Full Version : Фимоза, или защо не мога да забеля главичката



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

georgi12
06-17-2009, 15:02
Гогич , как очакваш каквато ида е словестна помощ , като няколко пъти ти се казва да си по-обстоен а ти пак на две на три . Впреден пост пишеш , че нямаш проблем с оголването , сега пък имаш . Абе най-добре иди на лекар , пък каквото сабя покаже.

y4itos
06-17-2009, 16:38
3 седмици и 1 ден от операцията - частично обрязване. Днес ходих да ми махат конците че много се задърваха а нещо. Казаха ми да правя компреси с реванол понеже ми се поду от нещо и ако не спадне до 1 седмица трябва да хода пак.. Стискайте палци да няма нищо сериозно щот не ми се минава през всичко наново. И да питам колко време ще ми се задържи коричката на гемчето? :-o :) :)

georgi12
06-17-2009, 16:55
Хора и аз имам проблем :(
Мисля че е фимоза, според описанията на трите е фимоза.
На 17 съм и досега съм бил с момичета и не е имало проблем, но внимавам всеки път. Не ме боли, не е болезнено и при ерекция, но вече трябва да се оправям с този проблем, защото се лишавам от много удоволствия заради това...
Въпросът ми е, понеже с нашите взаимоотношенията ми са ... зле и не искам да ги занимавам тях, има ли начин да отида сам на 17 години и да поговоря с хирург и по някакъв начин без тяхното знание да се оправя сам? Ако не, Декември ставам на 18 и ще мога може би сам да се оправя ако неможе сега, но тогава пък може да поискат заплащане и ... знам ли...
Щеше ми се да е сега преди пиковия сезон на лятото, за да мога като отида на море... знаете :)

Затова ако може дайте мнение относно това - мога ли сам да се справя да отида в Пирогов или няма как да стане без знанието на родителите?
Не знам да има ограничения при ходене на преглед . От 7-годишна възраст ходя сам на училище , на прегледи и на каквото и да било .

Ако има нужда от операция - тогава с майка или татко .
Извинявай за това , което ще ти кажа , но за 17 годишен словоредът ти е доста объркан.
В началото пишеш , че като си с момиче нямаш проблем , преди това - прочел си и си решил , че имаш фимоза .Уточни с няколко думи какъв е аджеба проблемът и тогава очаквай отговор .

georgi12
06-17-2009, 16:57
3 седмици и 1 ден от операцията - частично обрязване. Днес ходих да ми махат конците че много се задърваха а нещо. Казаха ми да правя компреси с реванол понеже ми се поду от нещо и ако не спадне до 1 седмица трябва да хода пак.. Стискайте палци да няма нищо сериозно щот не ми се минава през всичко наново. И да питам колко време ще ми се задържи коричката на гемчето? :-o :) :)
Стискаме палци !
Ами коричките може да ти паднат още утре , може и след 10 дни - Божа работа .
За сега не еизмислено някакво средство за мигновено оздравяване на рани .
При едни заздравяват за няколко дни , при други - за няколко месеца.

georgi12
06-17-2009, 17:01
тук-там остават хора като haidutin1 който е склонен съвсем добонамерено да се раздава, като georgi12 или Alex_....
Единствената причина , поради която пиша тук и ще продължавам да го правя е , че това е единственото място в българското уеб пространство в което са описани проблеми , тяхните решения и т.н.
Просто някак си се чувствам задължен да отговоря на питане на някой (разбира се , когато имам отговор),който виждайки проблемът си е на друг свят и отчаяно търси помощ , макар и словестна.

Me2
06-17-2009, 20:58
Здравейте 10 ден от разширяването на кожния пръстен няколко конеца паднаха.Та въпроса ми е защо в едната страна на пишока се получи нещо твърдо в самата кожа :? дали нетрябва пак да ходя до болницата :(
спомням си че някой беше питал какво това кафявото или черното незнам какво точно беше това е след топенето в смрадлика и аз го имам същото споко пич :) всичко ще се оправи аз чакам да хване коричка защото ми се е разделила кожата /\/\/\ нещо такова се е получило та ако може някой да каже ще е добре

dakatabg
06-17-2009, 21:16
как изглежда частичното обрязване някои можели да даде снимка оперирах се от кусо гемче но в ерекция немога даго заголя

georgi12
06-18-2009, 17:38
как изглежда частичното обрязване някои можели да даде снимка оперирах се от кусо гемче но в ерекция немога даго заголя
Ако има оток е естествено да не може.
Пуснал 9ъм ти на ЛС линк със снимки.

xavi
06-19-2009, 10:14
16ти ден.Малко почнах да свиквам с ерекциите, но все още усещането не е кой знае колко приятно,свръхчувствително тта си остава.Правя баните 2 пъти дневно,правя сухите превръзки,когато махам не ме боли, а има малко кръв.Засега само 2-3 конеца са ми паднали, при положение, че доктора ми каза че за 14 дни ще паднат.(Това нормално ли е?).Също забелязах, че по главичката на члена има някакви бели пъпчици, допреди операцията такова нещо никога не съм имал, това нормално ли е?Има и малко кафеникаво покритие (Какво е?)но не по цялата глава, а повече по кожата , дето е останало.Искам да попитам(той хайдутин1 ми отговори за това, ма ако има и някой друг нека каже)колко време да продължавам с баните и кога да почвам да се мажа с бебешкото олио-гел?

haidutin1
06-19-2009, 10:57
Нормално е, скоро ще паднат и останалите конци.
Според мен пъпчиците не трябва да те притесняват, ще минат и те. Смятам, че покритието също е нормално, след време то само ще падне. При всеки е различно, аз правих баните 3 седмици и после спрях, те не ти вредят с нищо. А за олиото - не бързай, не го почвай по-рано от 1 месец след операцията, нека всичко е зарастнало, защото олиото държи пениса влажен и така раните ще заздравеят по-бавно.

y4itos
06-19-2009, 22:36
Скоро ще мине месец а коричката на гемчето още си седи и не иска да падне... също така и оттока или каквото е там и то не иска да изчезва направо полудявам... :? :? :? .....

xavi
06-20-2009, 09:51
17ти ден...Снощи реших да си махна превръзката.Махнах я след банята със смрадликата.Обух си боксерките.Стоях, не е най-приятното нещо на света, и по едно време ми се допика, когато почнах да си свалям гащите главичката беше залепнала за боксерките и мн болеше, освен това, както преди писах имам отток все още и в долната част има някакво грапаво покритие мрежесто такова и то беше залепнало и имаше мн кръв там и където преди е било гемчето.И преди като бях с превръзка така ми е залепвала частта, която не е покрита с нея, когато си свалям гащите.и реших да спя гол,обаче пак мн гадно беше, боли и при ерекция, ужас...Искам да попитам:от лявата страна оттока ми е по малък от тази от дясната, но имам чувството, че тази (лявата) част е залепнала за главичката, докато дясната не е.Възможно ли е това? Вчера си купих "Johnson's baby oil", но пише, че е бебешко олио, това същото ли е като бебешкото оли-гел, дето баткодоки го препоръчва?

haidutin1
06-20-2009, 22:21
Учитос, коричката ще падне скоро, имай търпение :)
Отокът също ще ти мине.

Xavi, затова ходи още с превръзка, има още какво да заздравява, а ти не трябва да пипаш нищо и да сваляш марлята възможно най-леко и търпеливо. Има си разлики между олиото и олио-гела, по принцип Баткодоки препоръчва гела, но за всеки е различно - пробвай и двете и прецени кое ти върши по-добра работа, но все още ти е много рано за тях.

dakatabg
06-22-2009, 07:05
3 седмици от операция на гемчрто нямам никаква коричка и конците паднаха защо нямам такава коричка

georgi12
06-22-2009, 10:52
Днес си зададох някои въпроси , на които се надявам БаткоДоки да има възможност да отговори .
Оставам с впечатлението , че в България , а и не само в България при пълно обрязване се премахва максимално вътрешната кожа на пениса . Така нареченото ниско обрязване . Каква е целта ? Вътрешната кожа е много по-чувствителна от външната - защо не се оставая ?
Лягайки на масата изрично поставих условие , ,наред с това обрязването да е пълно и също да бъде оставена около 3 см вътрешна кожа .Операторът ми каза , че не е възможно да бъде оставена . Питам се защо . Както се знае и мястото около гемчето също е доста чувствително . При срез от 5 мм под главичката това място също бива прерязано , като се прекъсват някои връзки (аз нямах френулум преди операцията ) . Трудното заздндравяване около френулумът би могло да се избегне , като срезът е на 2-3 см под главичката . Също така съм убеден , че при диагноза късо гемче и фимоза би могло да се предотврати премахването на гемчето (френулумът).
Ще чакам коментар от БаткоДоки , както и от оперираните - кажете къде ви е среза .

batkodoki
06-22-2009, 18:56
Скоро ще мине месец а коричката на гемчето още си седи и не иска да падне... също така и оттока или каквото е там и то не иска да изчезва направо полудявам... :? :? :? .....

искам по възможност снимки в ПОКОЙ и в ЕРЕКЦИЯ(ако не е проблем) като и маркер на кой точно ден след операцията е.

AlMiNaToRa
06-22-2009, 19:28
Здравейте!
Имам късо гемче,но ме е страх да се подложа на операция.
Искам да попитам,ако случайно се скъса какви са последиците след това(за кръвта и болката знам,ама питам после какво лечение се прилага)?

batkodoki
06-22-2009, 19:47
Здравейте!
Имам късо гемче,но ме е страх да се подложа на операция.
Искам да попитам,ако случайно се скъса какви са последиците след това(за кръвта и болката знам,ама питам после какво лечение се прилага)?

вероятно си наясно, че всички Момчета имащи проблем със заголването - винаги и категорично твърдят, че се касае за "късо гемче" САМО, докато в действителност е налице ТЕСЕН ФИМОЗЕН ПРЪСТЕН в ерекция! т.е Фимоза.....

последиците са описани в основната тема.

"лечението" е симптоматично!
т.е "скъсан гем" не се зашива, а се изсича освен ако няма масивни разскъсвания в съседни тъкани и не се налага високоспециализирана помощ

xavi
06-22-2009, 21:08
Днес си зададох някои въпроси , на които се надявам БаткоДоки да има възможност да отговори .
Оставам с впечатлението , че в България , а и не само в България при пълно обрязване се премахва максимално вътрешната кожа на пениса . Така нареченото ниско обрязване . Каква е целта ? Вътрешната кожа е много по-чувствителна от външната - защо не се оставая ?
Лягайки на масата изрично поставих условие , ,наред с това обрязването да е пълно и също да бъде оставена около 3 см вътрешна кожа .Операторът ми каза , че не е възможно да бъде оставена . Питам се защо . Както се знае и мястото около гемчето също е доста чувствително . При срез от 5 мм под главичката това място също бива прерязано , като се прекъсват някои връзки (аз нямах френулум преди операцията ) . Трудното заздндравяване около френулумът би могло да се избегне , като срезът е на 2-3 см под главичката . Също така съм убеден , че при диагноза късо гемче и фимоза би могло да се предотврати премахването на гемчето (френулумът).
Ще чакам коментар от БаткоДоки , както и от оперираните - кажете къде ви е среза .
Аз бях опериран от фимоза нали (19ти ден) и когато бях на опреционната доктора ми каза, че среза под главичката ще бъде около 2 см, дори ми очерта с маркера как ще стане точно.А за зарастването на френулума, аз преди 7-8 месеца ме оперираха от него и да ти кажа сравнително бързо ми зарастна.Аз както имам тая свръхчувствителност, преставям си как ще е на тази върешна кожа...
Бтв плс кажи ми до кога да продължавам със смрадликата и кога по-точно да почвам да се мажа след всяко измиване с бебешкото олио(хайдутин1 ми каза, че ми е още твърде рано)? А и има ли според теб разлика м/у бебешко олио и бебшко олио-гел,което баткодоки препоръчва?

georgi12
06-23-2009, 16:33
Мисля , че вече ти е време да спираш смрадликата .Ако още имаш отдолу кървене - налагай с Йодасепт , като не го ползваш повече от 3 дни , слагаш на марлята МИНИМАЛНО количество от Йодасепта и не -повече от два пъти на ден . Пробва ли с бебешка пудра .
Олиото - след като ти се затворят раните .

xavi
06-24-2009, 11:57
Мисля , че вече ти е време да спираш смрадликата .Ако още имаш отдолу кървене - налагай с Йодасепт , като не го ползваш повече от 3 дни , слагаш на марлята МИНИМАЛНО количество от Йодасепта и не -повече от два пъти на ден . Пробва ли с бебешка пудра .
Олиото - след като ти се затворят раните .
Нямам кръвотечение, то беше, докато си правех превръзките.Махнах ги на 16тия ден, днес ми е 21ви.Смрадликата я почнах на 4тия(хайдутин1 казаче 3 седмици я е ползвал, ти какво мислиш?)Не съм пробвал с бебешката пудра, защото чесно казано ме е страх, да не стане прекалено безчувствено.Лека-полека почвам да свиквам с търкането в бельото, но при сядане/ставане ми е дискомфортно.А и още: когато ми е в по-сухо състояние нямам чак такава чувствителност, но когато се къпя, тя се засилва, дори е мн неприятно от пръските.Преди операцията при забелване и пръскане от страна на водата, също беше така.Отток още имам, както преди казах има нещо като кожен пръстен, в долната част е най-голям оттока.От страни главичката ми има леко лилав оттенък, там е доста чувствително.Искам да попитам:струва ми се, че когато съм в ерекция, тя не е напълно как да кажа изразена. Дали е възможно да от конците и те да опъват и затова да е така?Преди операцията беше по-голяма, струва ми се, че размeрът май е намалял(по принцип май е невъзможно), но аз все пак да попитам. И най-накрая: има ли разлика м/у бебешко олио и олио-гел?

seductionfreak
06-24-2009, 15:11
Още една история и от моя милост.

Седмица от операцията, обрязване в следствие от фимоза. Имах възпаления преди това (баланит) и след известно ровене в нета установих, че трябва да се подложа на операция. Разказах на родителите ми какво ми има и какво трябва да се направи абсолютно спокойно и научно-популярно, за да не ги шокирам особено. Обикалях по лични лекари и доктори за направления, изследвания и миналата сряда ме обрязаха.

Операция: около 40-45 минути. Местната упойка ме пусна към края и последните шевове бяха по-тежки, но не е болка за умиране. Първият ден карах на аулини и бях превързан изцяло (малка дупка на превръзката, за да мога да уринирам). Петък: смяна на марлята с по-малка, която свалих в неделя вечер. Тогава взех и душ (след 4 дни), преди това бях ползвал пликче и ластик за по-леко премиване.

Първите дни (особено без марлята) - широки боксерки и панталон и внимателно накуцване. С времето главата свиква с търканията и става по-малко чувствителна. Нощните ерекции, особено преди свалянето на марлята, са див ужас :) , но спя внимателно или с присвити колене.

Имам 7-8 шева, които не са паднали, имам и корички на кожичката. Промивки не си правя - не са ми препоръчали, надявам се и да не се налага. Карам си колата, макар и по-внимателно. Взимах антибиотик няколко дни, сега се пръскам с външен дезинфектант "Неомицинум".

Оперираха ме в Александровска - по направление, единствените пари, с които съм се разделил, са за изследвания и за почерпка на доктора накрая :)

Идеята за обработка на мъжкия инструмент не е никак весела, но ако се налага - shoot :) Аз не се колебах и се чувствам далеч по-добре, отколкото преди. На първо място и преди всичко е здравето - останалото са бели кахъри.

georgi12
06-24-2009, 15:18
Мисля , че вече ти е време да спираш смрадликата .Ако още имаш отдолу кървене - налагай с Йодасепт , като не го ползваш повече от 3 дни , слагаш на марлята МИНИМАЛНО количество от Йодасепта и не -повече от два пъти на ден . Пробва ли с бебешка пудра .
Олиото - след като ти се затворят раните .
Нямам кръвотечение, то беше, докато си правех превръзките.Махнах ги на 16тия ден, днес ми е 21ви.Смрадликата я почнах на 4тия(хайдутин1 казаче 3 седмици я е ползвал, ти какво мислиш?)Не съм пробвал с бебешката пудра, защото чесно казано ме е страх, да не стане прекалено безчувствено.Лека-полека почвам да свиквам с търкането в бельото, но при сядане/ставане ми е дискомфортно.А и още: когато ми е в по-сухо състояние нямам чак такава чувствителност, но когато се къпя, тя се засилва, дори е мн неприятно от пръските.Преди операцията при забелване и пръскане от страна на водата, също беше така.Отток още имам, както преди казах има нещо като кожен пръстен, в долната част е най-голям оттока.От страни главичката ми има леко лилав оттенък, там е доста чувствително.Искам да попитам:струва ми се, че когато съм в ерекция, тя не е напълно как да кажа изразена. Дали е възможно да от конците и те да опъват и затова да е така?Преди операцията беше по-голяма, струва ми се, че размeрът май е намалял(по принцип май е невъзможно), но аз все пак да попитам. И най-накрая: има ли разлика м/у бебешко олио и олио-гел?
Прекалено безчувствено няма да стане . Понеже каза ,че имаш свръхчувствителност затова ти го препоръчах това .
След обрязване главичката обикновено става малко по-голяма , защото притокът на кръв се улеснява . Кожата я няма .Все още имаш конци и мястоот е подуто .След месец ,когато всичко вече ще е заздравяло ще видиш , че дори е малко по-голяма.
Не се притеснявай за отока .Може още поне 10 дни да го има .
При къпане - нормално е - все пак главичката е била покрита и там е нежно .След още месец няма да са ти неприятни пръските - няма да ги усещаш като болка а като вода .
Дори и да има разлика мужду олиото и олио-гела то тя е във вискозитета .

xavi
06-24-2009, 16:15
Мисля , че вече ти е време да спираш смрадликата .Ако още имаш отдолу кървене - налагай с Йодасепт , като не го ползваш повече от 3 дни , слагаш на марлята МИНИМАЛНО количество от Йодасепта и не -повече от два пъти на ден . Пробва ли с бебешка пудра .
Олиото - след като ти се затворят раните .
Нямам кръвотечение, то беше, докато си правех превръзките.Махнах ги на 16тия ден, днес ми е 21ви.Смрадликата я почнах на 4тия(хайдутин1 казаче 3 седмици я е ползвал, ти какво мислиш?)Не съм пробвал с бебешката пудра, защото чесно казано ме е страх, да не стане прекалено безчувствено.Лека-полека почвам да свиквам с търкането в бельото, но при сядане/ставане ми е дискомфортно.А и още: когато ми е в по-сухо състояние нямам чак такава чувствителност, но когато се къпя, тя се засилва, дори е мн неприятно от пръските.Преди операцията при забелване и пръскане от страна на водата, също беше така.Отток още имам, както преди казах има нещо като кожен пръстен, в долната част е най-голям оттока.От страни главичката ми има леко лилав оттенък, там е доста чувствително.Искам да попитам:струва ми се, че когато съм в ерекция, тя не е напълно как да кажа изразена. Дали е възможно да от конците и те да опъват и затова да е така?Преди операцията беше по-голяма, струва ми се, че размeрът май е намалял(по принцип май е невъзможно), но аз все пак да попитам. И най-накрая: има ли разлика м/у бебешко олио и олио-гел?
Прекалено безчувствено няма да стане . Понеже каза ,че имаш свръхчувствителност затова ти го препоръчах това .
След обрязване главичката обикновено става малко по-голяма , защото притокът на кръв се улеснява . Кожата я няма .Все още имаш конци и мястоот е подуто .След месец ,когато всичко вече ще е заздравяло ще видиш , че дори е малко по-голяма.
Не се притеснявай за отока .Може още поне 10 дни да го има .
При къпане - нормално е - все пак главичката е била покрита и там е нежно .След още месец няма да са ти неприятни пръските - няма да ги усещаш като болка а като вода .
Дори и да има разлика мужду олиото и олио-гела то тя е във вискозитета .
georgi12, мн ти благодаря за отговора! :) Искам само да кажа, че не ства въпрос за размера на главичката, а на пениса като цяло...просто ми се струва, че не е еректирал докрай и така е по-малък, дано да е от конците това...

xavi
06-24-2009, 16:21
Още една история и от моя милост.

Седмица от операцията, обрязване в следствие от фимоза. Имах възпаления преди това (баланит) и след известно ровене в нета установих, че трябва да се подложа на операция. Разказах на родителите ми какво ми има и какво трябва да се направи абсолютно спокойно и научно-популярно, за да не ги шокирам особено. Обикалях по лични лекари и доктори за направления, изследвания и миналата сряда ме обрязаха.

Операция: около 40-45 минути. Местната упойка ме пусна към края и последните шевове бяха по-тежки, но не е болка за умиране. Първият ден карах на аулини и бях превързан изцяло (малка дупка на превръзката, за да мога да уринирам). Петък: смяна на марлята с по-малка, която свалих в неделя вечер. Тогава взех и душ (след 4 дни), преди това бях ползвал пликче и ластик за по-леко премиване.

Първите дни (особено без марлята) - широки боксерки и панталон и внимателно накуцване. С времето главата свиква с търканията и става по-малко чувствителна. Нощните ерекции, особено преди свалянето на марлята, са див ужас :) , но спя внимателно или с присвити колене.

Имам 7-8 шева, които не са паднали, имам и корички на кожичката. Промивки не си правя - не са ми препоръчали, надявам се и да не се налага. Карам си колата, макар и по-внимателно. Взимах антибиотик няколко дни, сега се пръскам с външен дезинфектант "Неомицинум".

Оперираха ме в Александровска - по направление, единствените пари, с които съм се разделил, са за изследвания и за почерпка на доктора накрая :)

Идеята за обработка на мъжкия инструмент не е никак весела, но ако се налага - shoot :) Аз не се колебах и се чувствам далеч по-добре, отколкото преди. На първо място и преди всичко е здравето - останалото са бели кахъри.
Здр, похвално е това, че споделят историята си с нас.да ти кажа никак не е зле да правиш баните със смрадликата, така зараства по-бързо.Обаче би било мн полезно за всички да споменеш на колко си години!

georgi12
06-24-2009, 17:46
georgi12, мн ти благодаря за отговора! :) Искам само да кажа, че не ства въпрос за размера на главичката, а на пениса като цяло...просто ми се струва, че не е еректирал докрай и така е по-малък, дано да е от конците това...
Няма защо да ми благодариш .Важното е да пътуваме напред.
Да ,станал е по-малък ,но това е видима измама .Просто в ерекция е възможно кожата да ти се опъва повече , отколкото преди операцията - нали си с пълно .
След още месец-два , когато се отпусне всичко ще видиш , че дори мааалко е станал по-голям . Все още подсъзнателно подтискаш ерекциите си , за да не стане проблем , все още има подуто , стегнато , твърдо .
Застани пред огледало и го погледни - ще се увериш , че на огледалото е по-голям , отколкото го виждаш .Нали знаеш - окото лъже.

georgi12
06-24-2009, 17:50
Ето това е моят разказ преди 4 месеца в един не до там цензурен форум .
....Сега за операцията .
Единствената болка е очакването и страха - малко или много от това какво те очаква .
Полежах си хубаво 3 часа докато ми дойде редът .
Легнах на масата , сложиха ми арарат за кръвно , щипка за измерване на пулса , включиха ми и физиологичен разтвор . Така и не разбрах кога ми мушнаха абоката .
Две сестри започнаха да ме обливат и мажат с йод.През това време си говорех с тях и уролога .
Говорихме си междувпрочем през цялото време на операцията. Урологът е един от водещите специалисти в България , Уролог , Андролог , преподавател в Медицинска академия , спокоен и изключително добър специалист , лекар и човек

Пробождането на иглите за упойка е супер безболезнено . Като ми взеха кръв за изследванията болката беше поне три пъти по-голяма , въпреки , че лично мен не ме заболя особено . През цялото време - докато ме бодеше сестрата и източваше кръв гледах само във вената и атрибутите .
Пред мен една жена -аха да припадне , мъж на средна възраст се изпоти . Всичко е въпрос на нагласа и страх .
Да продължим - попитах по едно време - ще ме убодете ли за да пробвате дали упойката действа ? . Урологът каза - вече го направихме . - Чудесно .
По едно време усетих , че ръката му е върху слабините ми след това усетих нещо от рода на погалване с нокът върху пениса ми .Попитах - режете ли - той отговори положително .
Притеснявах се от кървене , защото имам силно изразени вени , но се оказа , че това не е никакъв проблем.
Целият ми пенис и тестисите бяха изтръпнали -упойката.
Зашиването усетих само като опъване .
След като сестрата ме почисти от йода и ме бинтова станах , уролога ме заведе до стаята ми , каза , че ако искам мога 10-ина минути да поседя , полежа , постоя и мога да си тръгвам .
Планирах да се прибера с градкия транспорт , но сестра ми , която е изключително грижовна ми поръча такси . Разбира се помолих шофьора да спре далеч от блока в който живея и походих около 600 метра .
Два часа след упойката - около 16 ч . ме отпусна окончателно . Имаше съвсем лека , тъпа болка , която наподобава на тази , когато си притиснеш по някакъв начин главичката или си я масажирал по-силно . Лично аз понякога го правя това .
Тъпата болка повлиях благоприятно с хомеопатичното лекарство АРНИКА МОНТАНА . В по-големите аптеки има хомеопатия . Лично аз купувам от специализираната аптека на ул.Чаталджа .
Нощните ерекции - не съм предполагал , че така здраво се удървя нощем човек . Урологът каза , че всеки мъж има средно по 4-5 ерекции на нощ продължаващи от около 30 -50 минути .
Болка при ерекцията нямаше . усещах стягане от самата превръзка , която ден след операцията ще бъде махната и раната ще остане открита за да зараства по-бързо.
Ходенето не ми беше проблем . Взех си боксерки и слипове - в зависимост от случая . Предпочетох слиповете тъй като не обичам да ми се вее. Митовете , че не може да се ходи също бяха разбити .
Сутринта като се събудих ме болеше в основата на пениса и като погледнах видях , че има пъпчица от бръсненето . Преди операцията се депилирах , но понеже остават косъмчета се наложи да повторя с ножче за бръснене.
Отиди си с колата .
Чувствителността на главичката - при мен чувствителността е намалена (виж тема "Как предпочитате пениса си - забелен или не ?").
Естествено има малък оток и уретарният канал е леко изпъкнал навън .
Уринирането не е чак толкова трудно . Сядаш на чинията , все едно ще ходиш по голяма , насочваш го надолу и пишкаш . ОТ 7-8 ходения само три пъти струйката шикалкавеше в различни посоки .

bateda1
06-25-2009, 12:25
Такам, попринцим не следя/пиша в този форум, но тъй като използвах тази тема, когато аз имах проблем а и получих отговори от batkodoki, мисля, че е редно и аз да напиша моята история.
На 21 години се оперирах, имах придобита фимоза или поне всички това ми казаха. Взех си направление и отидох в Александровска (май така се наричаше това с/у 22-ро). Уговорих операцията, лекарят беше Д-р Венков.
Самата операция - болка имаше само при убождането с иглата в началото, като болка разбира се е силно казано. Самото рязане беше чук, само малко потене и притеснение. Болка усетих само при шиенето защото почна да ме пуска опойката но не беше голяма драма. Станах и си отидох.
Среднощните ерекции няма смисъл да обяснявам за тях......шокът при мене дойде от 2 неща - първото - отношението на този "лекар" към мене, който никаква информация не ми даде какво да ползвам или кое как да подържам и 2-ро - след като махнах прежръзката се оказа, че ме е орязал на криво и е оставил доста голямо количество кожа (loose cut), както и едно топченце от кожа, което се намира под гемчето.......Всичките тези неща бяха доста изненадващи, като разбира се, вината си беше и моя защото не го разпитах достатъчно.....
В последствие - секса се оказа не много приятен защото това въпросно топче създава голям дискомфорт, а многото отпусната кожа, коят ми е оставил води до по-слабо усещане при момичето. Сега пак ще хода да се обрежа, този път както трябва!
Изводите от тази история са:
1:не се срамувайте или страхувайте от целия този процес, не е нито толкова болезнен нито толкова страшен, по скоро "дискомфортен"
2:избирайте внимателно човекът, който ще ви среже, разпитайте, прочетете в интернет и тн. Не се доверявайте на сляпо.
3:разпитайте много добре самия уролог, какво точно ще направи, каде ще отреже, кое как ще изглежда и тн.
4:пълното обрязване е по-добрата алтернатива. (според мен)

ПС:забравих да кажа, че въпросният красавец искаше да му дам повечко порички, аз му дадох около 50 лева повече, не си спомням вече.

ППС:Хубаво ще е да пишете и имената на докторите, които са ви оперирали, въпреки, че различни хора-различни идеали, това е един добър начин от първа ръка, други хора с такива проблеми да разбират за качеството на работата. Тъжно е хора, като този, който ме оперира да взимат повече пари от други, които си вършат работата по-добре (това разбира се има доза относителност в него ).

ПППС:Това горното не го пиша с цел да се "топят" рзлични лекари, просто всеки, който разказва своята история, може да напише и някаквi впечатления за лекаря, който го е рязал и така.

ubuntureload
06-25-2009, 12:45
Следя темата от обща култура, хубаво е човек да поназнайва и нещо друго, всяка информация е добре дошла ...
bateda1 - ето нещо което не е само за теб а и за останалите ... усложнение след обрязване ... снимков материал колкото искаш ....

http://chazhome.com/circumcision/

georgi12
06-25-2009, 15:58
Следя темата от обща култура, хубаво е човек да поназнайва и нещо друго, всяка информация е добре дошла ...
bateda1 - ето нещо което не е само за теб а и за останалите ... усложнение след обрязване ... снимков материал колкото искаш ....

http://chazhome.com/circumcision/
Линка от другият форум ли си го взел . Преди няколко месеца бях го пуснал там.
Ипонеже оттаък си ме попитал няколко пъти за белезите - вече почти ги няма . Интересно нещо е организмът .
А за съжаление усложнения почти винаги има . При мен се получи една раничка от превръзката , която доста ме измъчи . Апревръзка носих само един ден .Другият проблем беше , че срезът е много нисък , минава на 1 см от главичката . Поради моя немърливост отдолу конците се разхлабиха и скъсаха и се отвори рана , която трудно зарастна . Сега все още е твърдо , въпреки , че поомеква и стои като дупка , която впрочев се запълва и се надявам да се позапълни . Няма да е идеално , но...
Ето за това е важно тези , които минават под ножа да четат кой какво е написал и от грешките да се учат и да избягват да правят същите грешки .

negative
06-25-2009, 16:43
Значи, и аз да споделя своите неприятни преживявания с операциите: На 9 април си направих френектомия, с диагноза френулум бреве. Всъщност май не е имало особена нужда (беше леко късо и опъваше малко), но все пак съм маниак на тая тема и се резнах малко. Възстановяването не е свършило и досега. Всичко вървеше перфектно, докато не ми се оплетоха 2 от шевовете. Вярно и не искаха да падат сами. На 23ти отидох да ги погледнат и решиха направо да ми ги махат. Това беше един ужасен ден (рожденния ден на майка ми :)), защото ми изтръгнаха без да искат шева, който е най-близо до главата и ми разраниха доволно останалите. Оттук се почна. Седмица и нещо по-късно отивам към Ловеч на мач, като точно преди да изляза от нас се изпиках и като си го тръсках усетих болка. Казах си: моментно ще да е. Да, ама не. Започнаха да ми излизат петна и на 6ти май отидох в хирургиите, където ми казаха, че се е инфектирало. Следваше лечение с някакви брутални антибиотици. От тях дори след седмица ефект нямаше, освен, че се появиха ГЪБИЧКИ. Да, гъбична инфекция, която успяха да ми открият едва седмица след появата й. За това време се сещате как беше положението там долу: "Цвят - ягодка, мирис - риба". Както и да е, прибрах се в Пловдив при наште (студент в София съм по принцип), лекувах гъбите близо 20 дни. И в деня след като се изчистиха, реших да си поиграя малко с ветерана, тъй като не бях го правил от толкова дълго време... В крайна сметка го протрих, а после се оказа и че съм го изгорил с калиев перманганат, с който се изплакнах след чикията. Започна да се подува препуциума, и не можех да се мажа с кремове повече, заради влагата (от нея се подува). Това възпаление излезна от затворената област и чрез допир плъзна по краката и топките. Ужас. Тях обаче ги излекувах горе-долу, а кожата на главата си беше още зле. Отидох на лекар за не-знам-си-кой-път и ми казаха дефламол за протритото и изгорено място. Мажех се с него, обаче оня ден забелязах, че съм имал среднощно изпразване и сега започва да придобива същия вид както, когато го протърках. Просто е по-леко. Явно това е главната причина, не изгарянето. То е било един вид катализатор. Сега вдигнах ръце от всичко и не го мажа с нищо. Само се изплаквам с тетрна по 3-4 пъти на ден. Лошото е, че НЕ ИСКА И НЕ ИСКА да се оправя от тия протривания. Разбрах, че не трябва да лъскам, докато не се оправи. Това добре. Но как да предотвратя среднощните изпразвания... И някак си ме плаши това да се протрива от най-малкото заиграване. Има и подуване, а вече си има един пръстен с бял цвят, който е някак си стегнат и прави събиране на кожата точно зад главата, което много прилича на фимозис. Опасявам се, че заради една недобре преценена операция сега ще ми се наложи и да се обрязвам. Което разбира се, не може да стане, докато не се оправя от протриването. Някакви съвети да ми дадете, тъй като ми се гади вече от цялата помия. Над два месеца вече се влача с тия инфекции, подувания, цветове и мириси :?

georgi12
06-25-2009, 17:03
Съжалявам за тези твои премеждия . лично аз никакъв съвет не мотга да ти дам , освен този - дръж колкото можеш повече главичката открита . Когато главичката е покрита тя самата и кожичката се овлажняват . При влага всякакви процеси започват да се развиват . След малка задължително подсушавай Не го мокри много .Тетрата - два пъти на ден - като вариш според указанията .
Ако по принцип си предразположен към инфекции , гъбки и други такива на това място - ножчето му е майката .

ubuntureload
06-25-2009, 18:20
Следя темата от обща култура, хубаво е човек да поназнайва и нещо друго, всяка информация е добре дошла ...
bateda1 - ето нещо което не е само за теб а и за останалите ... усложнение след обрязване ... снимков материал колкото искаш ....

http://chazhome.com/circumcision/
Линка от другият форум ли си го взел . Преди няколко месеца бях го пуснал там.
Ипонеже оттаък си ме попитал няколко пъти за белезите - вече почти ги няма . Интересно нещо е организмът ..
Да де ама аз не знаех че всъщност ти и той сте един и същ :oops: , а поста с подробното обяснение просто реших че е копиран от другия който всъщност си е твой пост ...

haidutin1
06-26-2009, 19:46
Значи, и аз да споделя своите неприятни преживявания с операциите: На 9 април си направих френектомия, с диагноза френулум бреве. Всъщност май не е имало особена нужда (беше леко късо и опъваше малко), но все пак съм маниак на тая тема и се резнах малко. Възстановяването не е свършило и досега. Всичко вървеше перфектно, докато не ми се оплетоха 2 от шевовете. Вярно и не искаха да падат сами. На 23ти отидох да ги погледнат и решиха направо да ми ги махат. Това беше един ужасен ден (рожденния ден на майка ми :)), защото ми изтръгнаха без да искат шева, който е най-близо до главата и ми разраниха доволно останалите. Оттук се почна. Седмица и нещо по-късно отивам към Ловеч на мач, като точно преди да изляза от нас се изпиках и като си го тръсках усетих болка. Казах си: моментно ще да е. Да, ама не. Започнаха да ми излизат петна и на 6ти май отидох в хирургиите, където ми казаха, че се е инфектирало. Следваше лечение с някакви брутални антибиотици. От тях дори след седмица ефект нямаше, освен, че се появиха ГЪБИЧКИ. Да, гъбична инфекция, която успяха да ми открият едва седмица след появата й. За това време се сещате как беше положението там долу: "Цвят - ягодка, мирис - риба". Както и да е, прибрах се в Пловдив при наште (студент в София съм по принцип), лекувах гъбите близо 20 дни. И в деня след като се изчистиха, реших да си поиграя малко с ветерана, тъй като не бях го правил от толкова дълго време... В крайна сметка го протрих, а после се оказа и че съм го изгорил с калиев перманганат, с който се изплакнах след чикията. Започна да се подува препуциума, и не можех да се мажа с кремове повече, заради влагата (от нея се подува). Това възпаление излезна от затворената област и чрез допир плъзна по краката и топките. Ужас. Тях обаче ги излекувах горе-долу, а кожата на главата си беше още зле. Отидох на лекар за не-знам-си-кой-път и ми казаха дефламол за протритото и изгорено място. Мажех се с него, обаче оня ден забелязах, че съм имал среднощно изпразване и сега започва да придобива същия вид както, когато го протърках. Просто е по-леко. Явно това е главната причина, не изгарянето. То е било един вид катализатор. Сега вдигнах ръце от всичко и не го мажа с нищо. Само се изплаквам с тетрна по 3-4 пъти на ден. Лошото е, че НЕ ИСКА И НЕ ИСКА да се оправя от тия протривания. Разбрах, че не трябва да лъскам, докато не се оправи. Това добре. Но как да предотвратя среднощните изпразвания... И някак си ме плаши това да се протрива от най-малкото заиграване. Има и подуване, а вече си има един пръстен с бял цвят, който е някак си стегнат и прави събиране на кожата точно зад главата, което много прилича на фимозис. Опасявам се, че заради една недобре преценена операция сега ще ми се наложи и да се обрязвам. Което разбира се, не може да стане, докато не се оправя от протриването. Някакви съвети да ми дадете, тъй като ми се гади вече от цялата помия. Над два месеца вече се влача с тия инфекции, подувания, цветове и мириси :?




За пореден път четящият може да се убеди колко кадърни са повечето наши "лекари" :( За жалост все по-често допускат подобни случаи без да им пука особено или пък постъпват некомпетентно. Не мога да си представя в какъв кошмар си бил с тази инфекция и гъбички, дано вече да няма следа от тях и само протриванията и подуването да са проблема. Пази го колкото можеш по-дълго - никаква игра щом от малко се зачервява и подува така и спазвай изключителна хигиена. Според мен дефламолът трябва да ти помогне, просто не става веднага. Ако си слагаш по-продължително мисля, че ще има ефект, все пак ти си решаваш.
Допитай се до още специалисти (явно предните не са ти помогнали особено) за някакъв медикамент за по-бързо оздравяване (освен дефламол) и ти си прецени какво да ползваш, дълго време имаш проблем и е крайно време някой доктор да се стресне малко и да ти даде компетентен съвет. Затова трябва винаги да сме настоятелни - иначе никой не ни обръща внимание.
А след като решиш този проблем ще трябва пак да се допитваш до специалист и да се види какво ще се прави по въпроса с възможната фимоза, която може е възникнала след всички тези премеждия за пениса ти. Е, дано да няма все пак. Стискаме палци :)

georgi12
06-27-2009, 16:46
Да де ама аз не знаех че всъщност ти и той сте един и същ :oops: , а поста с подробното обяснение просто реших че е копиран от другия който всъщност си е твой пост ...


Като съм се родил съм кръстен Божидар , но впоследствие съм прекръстен на Георги (по желание на свекървата) и всъщност съм с две имена , но това е друга тема .

balsamaa
06-27-2009, 17:18
скоро и аз ще си правя тая манипулация и искам да попитам значи попринцип съм малко притеснителен и майка ми ми казва ,че след това понеже задържало някви хормони щяло да се промени ама аз и се смея ест ма права ли е щото уж се била консултирала с лекаря ми

storm123
06-27-2009, 20:49
моето гемче не е чак толкова зле не се навежда надоло главичката но когато го забеля и ме боли :( и не мога го забеля повече след края на главичката моля някакви съвети :(

batkodoki
06-28-2009, 00:19
Днес си зададох някои въпроси , на които се надявам БаткоДоки да има възможност да отговори .
Оставам с впечатлението , че в България , а и не само в България при пълно обрязване се премахва максимално вътрешната кожа на пениса . Така нареченото ниско обрязване . Каква е целта ? Вътрешната кожа е много по-чувствителна от външната - защо не се оставая ?
Лягайки на масата изрично поставих условие , ,наред с това обрязването да е пълно и също да бъде оставена около 3 см вътрешна кожа .Операторът ми каза , че не е възможно да бъде оставена . Питам се защо . Както се знае и мястото около гемчето също е доста чувствително . При срез от 5 мм под главичката това място също бива прерязано , като се прекъсват някои връзки (аз нямах френулум преди операцията ) . Трудното заздндравяване около френулумът би могло да се избегне , като срезът е на 2-3 см под главичката . Също така съм убеден , че при диагноза късо гемче и фимоза би могло да се предотврати премахването на гемчето (френулумът).
Ще чакам коментар от БаткоДоки , както и от оперираните - кажете къде ви е среза .



Теб продължават да те терзаят въпроси на чисто проф ниво, което е хубаво разбира се! 
Преди да ти дам конкретен отговор, много е важно да дефинираш какво точно имаш пред вид под “вътрешната кожа на пениса”?! 

(в нормалният идеален случай – вътрешният лист на препуциума е “вътрешен” само в покой. В копулативно-функционалното състояние “в ерекция” вътрешният лист на препуциума е вече “външен” контактен слой на пениса при коитус.
Казахме че това е нормалният идеален случай!
Когато имаме патология от типа на Фимозата – най-често грубо казано имаме излишък от кожичка съчетан с “тясно място”, “фимозен пръстен”, който не може да премине през гланса свободно и да разгъне вътрешният лист по ствола на пениса.

[тук много важна е уговорката, че това е най-често срещаният тип фимоза, но далеч НЕ е единственият и съвсем не е най-драматичнят! ].

За милиметри като универсални маркери – изобщо и дума не може да става!
Многократно се опитвах да обясня, че нещата са много различни и индивидуални, уникални за всеки и ако тази уникалност не се схване като водещ работен принцип от всички колеги, и преди каквато и да е операция за Фимоза/Късо гемче, ако оператора няма представа за поведението на пениса в ЕРЕКЦИЯ и според него не планира оперативното си поведение – резултата ще е компрометиран най-често!

Нека обясня популярно: в ПОКОЙ всеки пенис изглежда симетричен и прав. Не така стоят нещата обаче в ЕРЕКЦИЯ! Всеки пенис има някаква индивидуална кривина нагоре/надолу, наляво/надясно и различни комбинации от тях. Виждал сум пениси даващи отклонение от 4-5см и повече по ос ляво/дясно, както и такива по ос нагоре/надолу. При стандартно симетрично обрязване мерено и маркирано в покой какво точно ще се получи – сами преценете.
Обикновено стандартния отговор на този казус е “ще компенсира разликата” – а моето мнение е, че да, ще компенсира ако е на 9 години, а ако е на 19..?!

.................................................

Ако не се налага изрично отстраняването му – гемчето винаги може да бъде съхранено!

Не е вярно, че след френулотомия има проблем със заздравяването – проблемите започват при лошо обгрижване и грешки в общата оздравителна стратегия.

batkodoki
06-28-2009, 01:04
Значи, и аз да споделя своите неприятни преживявания с операциите: На 9 април си направих френектомия, с диагноза френулум бреве. Всъщност май не е имало особена нужда (беше леко късо и опъваше малко), но все пак съм маниак на тая тема и се резнах малко. Възстановяването не е свършило и досега. Всичко вървеше перфектно, докато не ми се оплетоха 2 от шевовете. Вярно и не искаха да падат сами. На 23ти отидох да ги погледнат и решиха направо да ми ги махат. Това беше един ужасен ден (рожденния ден на майка ми :)), защото ми изтръгнаха без да искат шева, който е най-близо до главата и ми разраниха доволно останалите. Оттук се почна. Седмица и нещо по-късно отивам към Ловеч на мач, като точно преди да изляза от нас се изпиках и като си го тръсках усетих болка. Казах си: моментно ще да е. Да, ама не. Започнаха да ми излизат петна и на 6ти май отидох в хирургиите, където ми казаха, че се е инфектирало. Следваше лечение с някакви брутални антибиотици. От тях дори след седмица ефект нямаше, освен, че се появиха ГЪБИЧКИ. Да, гъбична инфекция, която успяха да ми открият едва седмица след появата й. За това време се сещате как беше положението там долу: "Цвят - ягодка, мирис - риба". Както и да е, прибрах се в Пловдив при наште (студент в София съм по принцип), лекувах гъбите близо 20 дни. И в деня след като се изчистиха, реших да си поиграя малко с ветерана, тъй като не бях го правил от толкова дълго време... В крайна сметка го протрих, а после се оказа и че съм го изгорил с калиев перманганат, с който се изплакнах след чикията. Започна да се подува препуциума, и не можех да се мажа с кремове повече, заради влагата (от нея се подува). Това възпаление излезна от затворената област и чрез допир плъзна по краката и топките. Ужас. Тях обаче ги излекувах горе-долу, а кожата на главата си беше още зле. Отидох на лекар за не-знам-си-кой-път и ми казаха дефламол за протритото и изгорено място. Мажех се с него, обаче оня ден забелязах, че съм имал среднощно изпразване и сега започва да придобива същия вид както, когато го протърках. Просто е по-леко. Явно това е главната причина, не изгарянето. То е било един вид катализатор. Сега вдигнах ръце от всичко и не го мажа с нищо. Само се изплаквам с тетрна по 3-4 пъти на ден. Лошото е, че НЕ ИСКА И НЕ ИСКА да се оправя от тия протривания. Разбрах, че не трябва да лъскам, докато не се оправи. Това добре. Но как да предотвратя среднощните изпразвания... И някак си ме плаши това да се протрива от най-малкото заиграване. Има и подуване, а вече си има един пръстен с бял цвят, който е някак си стегнат и прави събиране на кожата точно зад главата, което много прилича на фимозис. Опасявам се, че заради една недобре преценена операция сега ще ми се наложи и да се обрязвам. Което разбира се, не може да стане, докато не се оправя от протриването. Някакви съвети да ми дадете, тъй като ми се гади вече от цялата помия. Над два месеца вече се влача с тия инфекции, подувания, цветове и мириси :?

първо: ВЪЗРАСТ?!

второ: ето точно заради подобни (единични) ситуации съм против използването на калиев перманганат!

трето: при така описната симптоматика едва ли проблема се изчерпва с "протривания"......вероятно иде реч за контаминация с "гъбички" при компрометиран имунен отговор.

- описаното от теб състояние е нетипично и крайно ОПАСНО - много моля, пиши на ЛС какво точно си ползвал като предписано лечение, а също и дали и кога последно си тестван за полово предавани болести от типа на СПИН/ХИВ, хепатитите

balsamaa
06-28-2009, 11:55
скоро и аз ще си правя тая манипулация и искам да попитам значи попринцип съм малко притеснителен и майка ми ми казва ,че след това понеже задържало някви хормони щяло да се промени ама аз и се смея ест ма права ли е щото уж се била консултирала с лекаря ми

haidutin1
06-28-2009, 15:08
Не съм лекар, но мисля, че няма за какво да се притесняваш - препуциума не трябва да има нищо общо с хормоните (ако става въпрос за фимоза, разбира се). Но и с гемчето е същото. Дай повече инфо за себе си - какво ти има, години? Всички ще бъдат много благодарни ако описваш процеса по възстановяването си.

ubuntureload
06-28-2009, 15:56
Ок всички говорите разни шевове кървиша и т.н.
http://vbox7.com/play:72a1576e - тук не видях да зашият нито една пишка нито пък имаше кръв .... И като цяло тук всичко това ми се вижда малко доста варварска процедура ..... :-x

georgi12
06-28-2009, 17:12
скоро и аз ще си правя тая манипулация и искам да попитам значи попринцип съм малко притеснителен и майка ми ми казва ,че след това понеже задържало някви хормони щяло да се промени ама аз и се смея ест ма права ли е щото уж се била консултирала с лекаря ми
Тук въобще не разбирам за какво става въпрос.Явно този пост е за съвсем друга тема.

seductionfreak
06-28-2009, 20:25
Ок всички говорите разни шевове кървиша и т.н.
http://vbox7.com/play:72a1576e - тук не видях да зашият нито една пишка нито пък имаше кръв .... И като цяло тук всичко това ми се вижда малко доста варварска процедура ..... :-x

@ubuntureload, не съм на 'ти' с медицината, но не можеш да сравняваш дете на месеци с развил се организъм на 15-20 години. Самата физиология е малко по-различна, както и напливът на кръв в члена и тем подобни неща. Мога да ти гарантирам, че след моята операция и след промивката на лекарите все още ми трябваше доста време, за да се премия от останалата кръв около члена, тестисите и бедрата :)

MyFamguy
06-29-2009, 22:30
здравейте искам да попитам нещо, та аз съм на 13 и когато органът ми е в покой, го забелвам почти до половината, но когато е в ерекция едвам малко зад главата, допитвал съм се с съученици, та що годе и те са така (малко гейско прозвуча) та искам да ви попитам какво да направя, трябва ли да ходя на доктор, а и да ви кажа, че когато съм в ерекция не ми се оголва, както е на много хора, а си стои с кожата.

georgi12
06-30-2009, 19:48
Това твойто , както и на съучениците ти се казва фимоза .
Ипонеже нашето общество си е просто като цяло още стотици ще има с този проблем , които ще се чудят аджеба - като е в покой дали трябва цялия да се покаже и като е в ерекция нормално ли е да си стои с качулка .
Жалкото е , че за простотии всички са много отворени и светнати а, а за здравето си - пълна мъгла.

MyFamguy
06-30-2009, 19:55
добре де, защо имам чувството, че ми се караш? :(

да питам, освен веднага на специалист, какво друго мога да направя? Все пак имам още месец до 13..

georgi12
06-30-2009, 20:26
Не пич , не ти се карам , просто се чудя кака може - не само ти а болшинството от тийнейджърите да си нямате и хал хабер кое е нормално и кое не .
Ходи на лекар и не отлагай.

MyFamguy
06-30-2009, 20:36
някакъв начин да се оправи без лекарска намеса?
ще мога ли да правя секс? и да мастурбирам?

batkodoki
06-30-2009, 20:39
Ок всички говорите разни шевове кървиша и т.н.
http://vbox7.com/play:72a1576e - тук не видях да зашият нито една пишка нито пък имаше кръв .... И като цяло тук всичко това ми се вижда малко доста варварска процедура ..... :-x

@ubuntureload, не съм на 'ти' с медицината, но не можеш да сравняваш дете на месеци с развил се организъм на 15-20 години. Самата физиология е малко по-различна, както и напливът на кръв в члена и тем подобни неща. Мога да ти гарантирам, че след моята операция и след промивката на лекарите все още ми трябваше доста време, за да се премия от останалата кръв около члена, тестисите и бедрата :)

по темата кометираща твоят въпрос и касаеща различните "апаратни" средства - бях написал дълъг и подробен пост още в отговор на georgi12 при въпроса за "стиловете", но с някакво неудачно тракване на клавиш казаният дълъг пасаж изчена безвъвратно дори от кеша, а нямах нито време нито желания да го репродуцирам изцяло отначало.

обещавам, че по-нататък при възможност ще се върна подробно на този въпрос, само ме подсещай от време на време за това :)

MyFamguy
06-30-2009, 21:38
някакъв начин да се оправи без лекарска намеса?
ще мога ли да правя секс? и да мастурбирам?

batkodoki
06-30-2009, 22:08
здравейте искам да попитам нещо, та аз съм на 13 и когато органът ми е в покой, го забелвам почти до половината, но когато е в ерекция едвам малко зад главата, допитвал съм се с съученици, та що годе и те са така (малко гейско прозвуча) та искам да ви попитам какво да направя, трябва ли да ходя на доктор, а и да ви кажа, че когато съм в ерекция не ми се оголва, както е на много хора, а си стои с кожата.


Това твойто , както и на съучениците ти се казва фимоза .
Ипонеже нашето общество си е просто като цяло още стотици ще има с този проблем , които ще се чудят аджеба - като е в покой дали трябва цялия да се покаже и като е в ерекция нормално ли е да си стои с качулка .
Жалкото е , че за простотии всички са много отворени и светнати а, а за здравето си - пълна мъгла.

Здр MyFamguy :)
Ти не се сърди плс на батко си georgi12, явно и на него безкрайно повтарящите се въпроси без да е прочетена цялата нишка на Темата му действуват изнервящо :)

А ти georgi12 не им се дразни толкова и приеми, че са това което всъщност са повечето питащи тук – деца! Често уплашени, понякога агресивни, винаги несигурни и терзани от съмнения, но детски хора…
(Btw, ако ми беше студент, още след първата ликвидация щеше да се научиш да “чуваш” какво казват пациентите :-P )

нека сега да направим бегъл разбор каква инфо ни дава пациента и на базата на нея да се опитаме да определим за какво всъщност иде реч.

- момчето коректно споделя ВЪЗРАСТ (което е много важно!) почти 13, разбирай 12 навършени!
- Ключовото твърдение, което подвежда се съдържа във фразата : “когато органът ми е в покой, го забелвам почти до половината, но когато е в ерекция едвам малко зад главата”.
Това твърдение е много важно и съдържа един неясен и един категоричен елемент: неясният за който следва да попитаме респондента е : “..в покой, го забелвам почти до половината” – какво означава - 1/до половината на главичката в покой или 2/ до половината на пишока в покой?!
Тъй като обаче следва фразата “но когато е в ерекция едвам малко зад главата” по подразбиране би следвало че е в сила вариант 2 описващ действителното състояние в покой.

Ако горният анализ е верен и отговаря на действителното състояние, то тогава точно би кореспондирал със следващото твърдение: “допитвал съм се с съученици, та що годе и те са така (малко гейско прозвуча)” т.е. би следвало да се очаква, че мнозинството от пенисите на 12годишните биха имали сходно поведение. И тук нищо “гейско” няма! Напротив, обмена на инфо и сравняването са повече от желателни, доколкото частично изпълняват ролята, която Семейството би трябвало да има, но по важното е че така се рушат закостенелите ужасни модели на сбъркано пуританство и псевдоморал, на конвенционалното лицемерие внушаващо, че всичко Там е срамно, грешно, лошо и порочно!
НИЩО нито срамно нито лошо нито грешно има в Човешкото тяло! И точно сравняването в свобода от скрупули на това “Там” и при момчетата и при момичетата им дава увереност, че всичко при тях е наред, а ако има драстични разлики ги стимулират да търсят родителска и квалифицирана медицинска помощ.
Обратното на това – внушавано мноооого дълги години под формата на “срам”, “свян”, “благоприличие”, зле разбирани религиозно норми води до това днес на ЛПоща и на ЛС да ми пишат хора на 30+ и на 40+ години хора с лайтмотив “сега разбрах, че имам проблем” …..

И за да приключим с анализа:
- ако в ПОКОЙ пишока се оголва “до половината”,
- ако в ЕРЕКЦИЯ пишока се оголва “..малко ЗАД главата”
- ако си на 12 (почти 13)
- и ако в ерекция не се оголва сам, но няма голям проблем при принудително такова

=> ти класическа фимоза, която да налага незабавна хирургична интервенция нямаш! :)

В момента си в период в който пишока тепърва и бързо ще нараства интензивно, от теб зависи дали от мързел ще се оставиш да се образува по тясно, нетренирано, неразтеглено пръстенче в кожичката, което когато главичката нарастне значително вече ще бъде фимоза и рано или късно ще се наложи да се реже, или по съвсем нормалният и естествен начин при всяка игра ще калиброваш кожичката по нарастващият обем на главичката в ерекция!
Хубаво е при всяка “игра” да ползваш някакъв лубрикант за смазка, а най-вече да не те домързява да разгъваш цялата кожичка в/у пениса колкото той ти позволява, ДО границата на болката, без никакво насилие!
Прочети прочие цялата нишка на Темата, в развитие там
тези неща са описани.

Всичко това е само синтез от анализа на две написани от теб изречения!

То НЕ ОТМЕНЯ ПРЕГЛЕДА “на живо” при спец!

Толкова за сега!

p.s. пиши pls какво все пак значи “..в покой, го забелвам почти до половината” – какво означава - 1/до половината на главичката в покой или 2/ до половината на пишока в покой?!

MyFamguy
06-30-2009, 22:14
почти до половината на целия орган!

batkodoki
06-30-2009, 23:00
почти до половината на целия орган!

ergo сyм прав,

=> към момента ти фимоза нямаш! :)

но дългата кожичка и естествената сконност към мързел те правят предразположен към подобен проблем в бъдеще.

само от теб и твоите "сръчни ръце" зависи да не се налага да попадаш в ръцете на "чичко-хирург" за ремонт в бъдеще ;)

georgi12
07-01-2009, 07:15
Мда , извинявам се на момчето .Прочетох отново неговият пост и се уверих , че няма абсолютно никакъв проблем.Уловката е , че споменава орган .
Не се изнервям от това , че някой пак е попитал , изнервям се от това , че в това отношение неграмотността е огромна . Само за пример - откакто се помня съм научен да си го мия ,забелен , при уриниране също забелен и задължително подсушен .
У мног осемейства това е табу , както вече си споменал.
Надявам се тези , които са имали проблем , които имат и които ще имат да не постъпват така с децата си , както техните родители с тях.Разбира се не бива и да се обвиняват родителите . По-скоро за обвинение е обществото.
Ето - момчето споменава , че е приказвало със съучениците си и разбира се инстинктивно казва - малко гейско се получи. Да , въобще не е гейско а нормално да се водят такива разговори и колкото по-рано , толкова по-добре..

xaxawe
07-01-2009, 08:24
Добре ами ако имаш това късо гемче, когато члена започне да нараства може ли да се махне ?

goingunder
07-01-2009, 15:12
На 18 съм и имам фимоза. Ходих при двама лекари и двамата ми казаха различно - единия, че трябва да се прави операция, а другия, че фимозата не била толкова изразена и можело да пробвам първо две седмици бани с лайка и тогава да отида... По принцип се бях подготвил да си я правя тия дни операцията, ма гледам, че на някои им трябва доста време да се възстановят, а аз през август съм на море с приятелката ми и искам всичко да е наред. Ясно е, че ако си я направя след две седмици като направя баните и при положние, че те нямат ефект то няма да мога да се възстановя за морето, а и доколкото разбрах то цялото възстановяване не са само да минат шевовете и да паднат конците, а и след това има период на свръхчувствителност, а искам на морето всичко да е наред за да си правим секс с приятелката ми. В началото имах проблеми със секса, но според мен те бяха чисто психологически, защото вече го направихме и нямах никакви проблеми. Има ли някаква причина, поради която пак могат да се появят проблеми със секса ако не си направя операция преди морето? Посъветвайте ме какво да правя, защото трябва да решавам, а нямам много време да го мисля и не знам какво да правя сега. Мерси предварително :)

haidutin1
07-01-2009, 16:59
По принцип щом си на 18 години лечението е само оперативно, но все пак е строго индивидуално. Но не знам как ще ти помогнат баните с лайка, не виждам просто смисъл - все пак само за бани ли става въпрос или те кара и интензивно да забелваш главичката при тях? Така може, но все пак мисля, че си голям за такива методи и най-вероятно няма да се получи. Не знам.
Какъв е точно проблемът, щом казваш, че при секс няма проблеми? Забелва се със съвсем малко напрежение, така ли?

goingunder
07-01-2009, 18:05
Ми и аз не виждам смисъл в тея бани, ама човекът е професор няма да му споря :/ Eми то точно това е - няма проблем, просто не се забелва. Когато не е еректирал мога да го забеля като има малко напрежение и се усеща стягане и напрежение, което обаче не бих казал, че е болка. Когато е еректирал не мога да го забеля, пробвал съм един два пъти и съм го правил, но си е болезнено и ако го оставя за малко започва леко да посинява, което доколкото четох тука е много лошо затова не съм го пробвал пак. Иначе при секс това не беше проблем, но доколкото знам е нормално сексът да е със забелена главичка? А и ме притеснява, че може да се появят проблеми при секса.

MyFamguy
07-01-2009, 22:33
а кое трябва да използвам за смазка, откъде да го намеря и как да мажа? :oops:

haidutin1
07-02-2009, 18:45
Aми точно това, че не се забелва при секс и че е много трудно и посинява си е наистина проблем. Мисля, че ще ти се наложи операция, като по-скоро е по-добре. Просто не се знае кога може да се получи парафимоза, което не е никак приятно :( Самото забелване трябва да става без никакво напрежение, да не говорим за болка. Според мен този, който ти е казал да правиш само бани, не си разбира от работата (като много лекари в България, всички сме попадали на такива некомпетентни личности).
Решавай си кога ще е операцията, като за препоръчване е пълното обрязване. Частичното също може да свърши работа, но ако е в чужбина (това последното си го заключих сам, тъй като в България май никой не си дава много зор при изчисляването на самото рязане и може да се наложи пак да ти правят обрязване, този път пълно).
Успех!

Kocha
07-02-2009, 18:57
е какво е пълно обрязване и частично някой да обесни че не ми става ясно махат изцяло кожата ли????

ZuNinjah
07-02-2009, 21:17
goingunder, според мен най-добре да се обрежеш. И аз имах същия проблем и бях скептично настроен към обрязването, но сега се чувствам много добре и нямам никакви проблеми. Професор или не, това с лайката ми звучи супер глупаво и безмислено.Точно заради такива "народни лечения" и приказки от типа "проблема ще се оправи до пубертета" се наложи вече в доста напреднала възраст да се занимавам с глупости. Ако си преодолял всички предразсъдаци от типа "обрязват се само амуджите", "не ще да съм папурджия" и прочее, най-добре си я направи. Аз си спомням, че също бях на 18 като ми предложиха операция, беше понеделник, наследващия ден влязах в болницата, в четвъртак ме изписаха. Някъде след около 2 седмици вече се чувствах нормално, като през това време правих някакви промивки с някакъв разтвор и мазах шевовете с дефламол. След като минаха двете седмици, направих консултация, лекаря ми каза,че вече мога да си боцкам без проблем. Има известна чувствителност в началото при допир с дрехи, но не нищо тревожно или болезнено, а по-скоро странно като усещане. Най-добре говори с вашите, направи си операцийката и си изкарай едно нормално лято, без да се притесняваш за глупости.

goingunder
07-02-2009, 21:42
Ами то аз честно казано си знам, че трябва да я правя операцията и нямам никакви проблеми с това, просто не знам дали сега или по-нататък. Просто доколкото забелязвам някои хора дълго време имат проблеми, а ще ми е наистина гадно ако си имам проблеми през лятото и нямам нормално море с приятелката ми, затова си мисля, че ако вече мога да правя секс няма нужда да я правя преди морето, като съм склонен да бъда внимателен и то много. А инцидент не мисля, че ще стане защото той пенисът когато вече е в презерватива как може да тръгне да се оголва и да се получи парафимоза? Или може?

xavi
07-03-2009, 08:13
Утре правя 1 месец от операцията от фимоза(пълно обрязване).26 дни правих баните със смрадликата.Почнах ги на 4тия ден.С бельото вече почти см свикнал, само малко е гадно при сядане/ставане и лягане/ставане.Свърхчувствително тта не е изчезнала все още.Доктора ми беше казал, че някъде за 2 седмици ще ми паднат конците.Обаче и досега не са ми паднали,повечето си стоят.(Това нормално ли е!?!?)Преди 7-8 месеца ми правиха и операция за премахване на късото гемче.Сега там където е било то, имам чувството, че още си стои...Има някакво бяло покритие, нз как точно да се изразя.При допир имам неприятно усешане, дори болка.И при ерекция, когато забеля останалата кожа, главичкатами се накланя.Възможно ли е след 2 операции това гемче да си е останало!?!?!?!?!?

conko
07-03-2009, 23:08
значи 7 клас ми правиха операция от фимоза и нали всичко мина добре ,но с годините забелязах ,че след операцията спря да ми расте ... смисъл на дебелина порасна ,но на дължина си остана същия :( а вече съм на 18 и тази година завърших .. та въпроса ми е от какво може да се е породил този проблем дали е генетично или в следвствие на операцията .. ходих при лекър преди година и той каза ,че неможе да е от нея и размера ми е нормален ,но за мен 13 сантиметра са си малко ;с смисъл кофти си е някво :-o

seductionfreak
07-04-2009, 00:08
Имам няколко кратки въпроса към тези, които са минали целия етап на обрязването и са се възстановили напълно. В момента съм на 17-ти ден от операцията. Чувствителността си отиде, излизам спокойно дори и с по-неудобно бельо. Интересуват ме следните неща, породени от дискусии в предните коментари:

1. Наложително ли е да ползвам интимен сапун или друга козметика за къпане? И изобщо каква следва да е хигиената на члена след обрязване?
2. Нужна ли е употребата на 'смазки' при мастурбация? Технически не е проблем и без, но може ли да доведе проблеми и, ако да, какви 'смазки' да се ползват?
3. Конците не са паднали - показали са се до някаква степен и са в това състояние от 3-5 дни насам. Докторът спомена, че до 15 дни трябва да са паднали, в темата попаднах на информация за 3 седмици. Да изчакам ли още някой ден?

П.С. Не правя бани или някакви други манипулации със смрадлики или нещо друго.

haidutin1
07-04-2009, 18:45
Имам няколко кратки въпроса към тези, които са минали целия етап на обрязването и са се възстановили напълно. В момента съм на 17-ти ден от операцията. Чувствителността си отиде, излизам спокойно дори и с по-неудобно бельо. Интересуват ме следните неща, породени от дискусии в предните коментари:

1. Наложително ли е да ползвам интимен сапун или друга козметика за къпане? И изобщо каква следва да е хигиената на члена след обрязване?
2. Нужна ли е употребата на 'смазки' при мастурбация? Технически не е проблем и без, но може ли да доведе проблеми и, ако да, какви 'смазки' да се ползват?
3. Конците не са паднали - показали са се до някаква степен и са в това състояние от 3-5 дни насам. Докторът спомена, че до 15 дни трябва да са паднали, в темата попаднах на информация за 3 седмици. Да изчакам ли още някой ден?

П.С. Не правя бани или някакви други манипулации със смрадлики или нещо друго.


Мисля, че интимният сапун не е толкова наложителен. Аз лично не ползвам - ползвам шампоан, с него ми е най-удобно, освен това бебешкият такъв се понася изключително добре от организма дори и по такива чувствителни места. Все пак не го мий със сапун или шампоан по-често от 1 път на ден, а ако ползваш и антибарктериален - от него не ползвай повече от веднъж седмично, защото последиците може да не са приятни.
Да, нужно е да ползваш смазки - бебешко олио или олио-гел, но не и ако ползваш презерватив, защото казват, че един вид го "разяжда" . Тогава ползвай лубрикант на водна основа.
За конците изчакай още, ако до 20тия ден не паднат отиди при лекар.

seductionfreak
07-04-2009, 18:52
Благодаря, ще се огледам за разни лубриканти и ще почакам още няколко дни за конците.

ZuNinjah
07-04-2009, 20:55
Ползвай някакъв хидратиращ сапун или душ гел поне в първите 2-3 месеца. И не се притеснявайте за конците- лекарите казват 3 седмици, но това е условно, при някой падат и по-рано при други по-късно. При мен паднаха сравнително скоро. Рано или късно тялото само ще ги изхвърли, няма повод за притеснение. И носете слипове или тесни боксерки в първите месеци, така по-лесно ще свикнете с допира. Ако се вее свободно из крачола, няма да ви е никак комфортно :)

conko
07-04-2009, 21:53
значи 7 клас ми правиха операция от фимоза и нали всичко мина добре ,но с годините забелязах ,че след операцията спря да ми расте ... смисъл на дебелина порасна ,но на дължина си остана същия :( а вече съм на 18 и тази година завърших .. та въпроса ми е от какво може да се е породил този проблем дали е генетично или в следвствие на операцията .. ходих при лекър преди година и той каза ,че неможе да е от нея и размера ми е нормален ,но за мен 13 сантиметра са си малко ;с смисъл кофти си е някво :-o

:?

seductionfreak
07-04-2009, 22:33
ZuNinjah, тесните боксерки ми убиват на тестисите и затова избягвам да ги ползвам. Иначе чувствителността си замина още след 10-тия ден, вече обиколих 2 пъти страната и шофирам редовно, нямам проблем долу. Единствено чакам падането на конците и се интересувам при секс и самозадоволяване какви материали ми трябват.

conko, тея 13 санта са предостатъчни, ако знаеш как да ги оползотвориш :)

conko
07-05-2009, 12:22
е да ама не е нормално точно в най - активните години да не порасне нито см.. :С цели 5 години нищо :(

Slipknoter4eto
07-05-2009, 20:58
Здравейте всички,не искам да разтягам локуми направо си казвам проблема:на 15 години съм(обрязан),понякога усещам болки точно в отвора на половия ми член,остри болки,не мога да ви обясня точно,но горе-долу е като че ли ми вкарват игла вътре в половия ми член.Не продължава повече от 10 сек но....Може ли да ми кажете какво може да е проблема (извинявам се от сега за смешното обяснение..Благодаря на всичко от сега) :)

batkodoki
07-05-2009, 21:32
Здравейте всички,не искам да разтягам локуми направо си казвам проблема:на 15 години съм(обрязан),понякога усещам болки точно в отвора на половия ми член,остри болки,не мога да ви обясня точно,но горе-долу е като че ли ми вкарват игла вътре в половия ми член.Не продължава повече от 10 сек но....Може ли да ми кажете какво може да е проблема (извинявам се от сега за смешното обяснение..Благодаря на всичко от сега) :)

не даваш достатъчно инфо: в покой, в ерекция или и при двете се явявят, при уриниране или секс.....

след правилно медицинско обрязване само по крайно рядко изключение са описани стриктури на уретрата.
във всички случаи трябва да те види хирурга-оператора + ЗАДЪЛЖИТЕЛНО второ мнение на хирург несвързан с първият.

но при дори ЕДНОКРАТНА полова активност с партньор следва да започне изследване за контаминация с полово предаваните болестотворни агенти, на първо място - хламидия (chlamydia trachomatis) това е рядко уникална гад, лесна за сдобиване но крайно трудна за диагностициране и лечение.

batkodoki
07-05-2009, 22:34
значи 7 клас ми правиха операция от фимоза и нали всичко мина добре ,но с годините забелязах ,че след операцията спря да ми расте ... смисъл на дебелина порасна ,но на дължина си остана същия :( а вече съм на 18 и тази година завърших .. та въпроса ми е от какво може да се е породил този проблем дали е генетично или в следвствие на операцията .. ходих при лекър преди година и той каза ,че неможе да е от нея и размера ми е нормален ,но за мен 13 сантиметра са си малко ;с смисъл кофти си е някво :-o

Обрязването (частично или пълно) няма връзка с “размера”. Т.е има но само в позитивна посока: след него става видима най-широката му оптично част – венеца, ръбчето, короната на главичката. По-важното е, че след като се освободи от “тясната дрешка” – пишока заема нормално зададената си големина по дължина, обем и твърдост, които ВИНАГИ са различни от тези на фимозният пенис. Обяснението е просто: пишока може и да е “програмиран” за някаква дължина и обем, но облечен в тесният препуциум рефлекторно се нагажда по него за да избегне болката (приблизително същият механизъм работи при Момчетата при които пениса “спада” докато си поставят презерватив който всъщност е вариант на “тясна дрешка”. Това е нормална рефлекторна защитна реакция и няма защо да ни учудва.)

Написал си една много важна фраза, на която вероятно не отдаваш значение: “смисъл на дебелина порасна” – е това е повече от достатъчно! 

Виж, има един основен фолклорен (немедицински) принцип: “по добре Дебел, отколкото Дълъг” – и той е верен. В чисто социално отношение изглежда е по-добре да имаш “дебел” а не “дълъг” пенис, показват изследванията, но най-важното е да се разбере, че ВСЕКИ пенис може да бъде извор на полово удоволствие и ВСЕКИ пенис може да доставя такова на половият партньор най-вече когато има емоционална връзка.

Slipknoter4eto
07-05-2009, 23:09
Здравейте всички,не искам да разтягам локуми направо си казвам проблема:на 15 години съм(обрязан),понякога усещам болки точно в отвора на половия ми член,остри болки,не мога да ви обясня точно,но горе-долу е като че ли ми вкарват игла вътре в половия ми член.Не продължава повече от 10 сек но....Може ли да ми кажете какво може да е проблема (извинявам се от сега за смешното обяснение..Благодаря на всичко от сега) :)

не даваш достатъчно инфо: в покой, в ерекция или и при двете се явявят, при уриниране или секс.....

след правилно медицинско обрязване само по крайно рядко изключение са описани стриктури на уретрата.
във всички случаи трябва да те види хирурга-оператора + ЗАДЪЛЖИТЕЛНО второ мнение на хирург несвързан с първият.
секс не съм правил,аа относно кога в покой при уриниране-не
но при дори ЕДНОКРАТНА полова активност с партньор следва да започне изследване за контаминация с полово предаваните болестотворни агенти, на първо място - хламидия (chlamydia trachomatis) това е рядко уникална гад, лесна за сдобиване но крайно трудна за диагностициране и лечение.
секс не съм правил,аа относно кога в покой,при уриниране-не,а за обрязването-нямам никакви проблеми свързано с тая тема

georgi12
07-06-2009, 14:59
секс не съм правил,аа относно кога в покой,при уриниране-не,а за обрязването-нямам никакви проблеми свързано с тая тема
Значи само в ерекция,така ли ?Ак о да кажи по време или след или преди еякулация. Зависи и при мастурбиране какъв лубрикант използваш . Възможно е по някакъв начин да нараняваш отвора на уретата.
Точно за да може да ти се отговори трябва да си по-коккретен ане само с отговор -"А относно кога - в покой , при уриниране -не".Кажи и веднага след обрязването ли е започнало това . Възможно е отвора да ти е по-чувствителен .
Не очаквай обаче адекватен отговор от БаткоДоки преди да си дал повече инфо.

georgi12
07-06-2009, 15:22
http://www.adultcirc.co.uk/#/welcome/4533296000
Ето един блог на опериран от фимоза .Сайтът е на английски .
Внимание !!!
В сайта има снимки !

topni_4y6kata
07-07-2009, 23:45
искам само да попитам,значи от всичко изчетено мисля че имам късо гемче,въпросът ми е дали за да се оправи трябва да ме обрежат,смисъл ще махнат ли от кожата или просто ще го срежат тфа гемче?

topni_4y6kata
07-07-2009, 23:45
искам само да попитам,значи от всичко изчетено мисля че имам късо гемче,въпросът ми е дали за да се оправи трябва да ме обрежат,смисъл ще махнат ли от кожата или просто ще го срежат тфа гемче?

topni_4y6kata
07-07-2009, 23:51
и ако можете да ми кажете колко струва :( при положение че си зема направление

topni_4y6kata
07-08-2009, 00:43
само още един въпрос,ако веднъж се направи такава операция възможно ли е след време пак да стане така.на 16 съм от сф

antubis
07-09-2009, 07:07
Най-сетне и аз се реших на операция! Вече съм втори след оперативен ден и болки няма - само при ерекция, която се появява докато спя - не мога да я контролирам.

На 22 съм и знам за проблема си от близо две години, но все си намирах извинение да не отида при уролог за преглед. Имах проблеми докато правя секс, но не винаги. Голяма грешка! Ако бях събрал смелост преди време сега даже нямаше и да се сещам, че са ми правили операция.

Отидох при хирург-уролог, който ме прегледа и ми постави диагнозата "частична фимоза". Съветът му беше или да среже гемчето, за да ми пада кожата нормално, или да се обрежа. Каза ми предимствата и недостатъците на двата метода и след няколко дена му се обадих с решението си - пълно обрязване. Насрочихме операцията за следващата седмица ( миналият вторник ).

Операцията трае около 20 минути, а с приготовелнията преди това се събира 1 час. На мен ми правиха упойка - лидокаин в гръбначният стълб. След 2 минути от кръста на долу не се чувства абсолютно нищо - крайниците не могат да се мърдат. След операцията ме сложиха на системи, предполагам че беше физиологичен разтвор. Щом системата изтече вече можех да се мърдам.

Първите няколко часа след операцията са доста неприятни. Не можеш да се движиш, гърба изтръпва от такова стояне, пишката боли понеже е подута, а ако отидеш и до тоалетна и се олееш ( няма как да не го направите първият път ) почва едно щипене. Но това е само за няколко часа.

Оставиха ме една нощ да преспя в болницата ( заради лидокаина в гърба - ако не лежа легнал, ще ме боли глава - аз разбира се, не стоях легнал и сега ме боли глава :) ), на сутринта ми смениха превръзката и ме изписаха. Днес си смених превръзката сам - оттока е спаднал и пишока изглежда така както трябва да бъде. Само конците са останали, които трябва да паднат от 10 до 15 дена след операцията. Довечера съм на последен преглед и след това ме оставят на самотек :)

Доволен съм от резултата до сега. Надявам се да не се инфектира или да ми се скъсат конците.

Ако някои има въпроси относно коя е болницата, лекуващият лекар, заплащането, предоперативните процедури, следоперативните и каквито и да било други с радост ще отговоря.

P.S. Питайте докато пишока ми стане готов за действие. След това и аз се присъединявам към компанията, която ще се отдаде на насладите му :)

topni_4y6kata
07-09-2009, 09:24
колко пари излезе всичко?

topni_4y6kata
07-09-2009, 09:25
колко ти излезе всичко ? къдее ? ии с направление от личен лекар ли ?

antubis
07-09-2009, 09:28
Пирогов, клиника по Урология
300лв. заради избор на хирургичен екип.
С направление, да.

georgi12
07-09-2009, 19:27
Интересно - защо е използвана епидурална упойка . Тя има толкова много странични ефекти. Да не говорим за дискомфорта при поставянето и .
Преди 10 години ме оперираха от херния , с епидурална упойка .Вратът ми беше сванат две седмици и имах чувство , че нямам глава а гюле .
Сега по темата - ЧЕСТИТО!
Предполагам не са ти казали за баните със Смрадлика ,но не е зле да ги правиш за да избегнеш именно инфектиране.
Конците , заедно с отока не очаквай да изчезнат поне 20 дена.Разбира се зависи от организъма , но за сега няма случай толкова бързо да са паднали от самосебе си .

des7royer
07-09-2009, 23:01
Не е ли по-добре операцията да се направи с пълна упойка :?

antubis
07-10-2009, 07:14
Ходих вчера на преглед и според хирурга съм "перфектен", каквото и да означава това :) Предписа ми бани със смрадлика сутрин и вечер, след това да се пръскам със спрей оксикорт и след това да правя превръзка с дефламол ( което и правех последните два дена ).

Относно дните за възстановяване - това бяха думите на хирурга. Дали ще стане за 10, 15 или 20 само времето ще покаже :)

georgi12
07-10-2009, 07:20
Не е ли по-добре операцията да се направи с пълна упойка :?
Пълната упойка е с още повече странични ефекти .
Не знам какво се плашите от локалната . При нея няма абсолютно никаква болка .

antubis
07-10-2009, 08:59
На мен не ми даваха възможност да избирам.

Последиците от епидуралната упойка са силно главоболие и от време на време някой крайник ми изтръпва :) Но те ме предупредиха да не ставам от леглото един ден, но аз ходих няколко пъти до тоалетна и да се разходя малко, че ме заболя гърба от лежане.

des7royer
07-10-2009, 14:15
Е аз бях с пълна упойка и странични ефекти нямаше :o

georgi12
07-10-2009, 16:13
Е аз бях с пълна упойка и странични ефекти нямаше :o
Предполагам , че след като си се събудил не ти е било никак комфортно.

georgi12
07-10-2009, 16:24
Нали съм си любопитен и ровя тук-там ,ето какво открих относно фимозата при малките момченца :

"Напоследък все повече се препоръчва втриване на кортизонов крем (bethamethasone 0,05 %) 2 - 3 пъти дневно в течение на 4 -5 седмици.
(това за лекуване на фимозата)
При вродената фимоза, съществува фимозен кожен пръстен. Честа практика е този пръстен да се надсича и да се зашива напречно, с което се освобождава стегнатата кожа (т.н. частична пластика). Това обаче трябва задължително да става в болнична обстановка под обща упойка, за да се избегне психическата травма.
В случай, че поради насилствена аблация възникне вторична инфекция и възникне патологична фимоза, тогава трябва първоначално да се опитат консервативни методи (антибиотични, противогъбични или кортикостероидни кремове)."
Кортизони , кортикостероиди ,антибиотици и т.н. и накрая пак ножа .
Скалпелът е малкия проблем .Задавам си въпроса трябва ли детето да преживее всичко това и накрая да си реши проблема когато е на 16 или по-нагоре или трябва родителят да се погрижи в най-малката възраст на детето за този проблем ,независимо дали по оперативен път или със мануална терапия (естествено не насилствено ).
Като 5 годишен имах синехии , заведоха ме в Пирогов , хирургът с рязко движение ги разлепи .Болеше ме , поплаках си . След това промивки с розова вода , превръзки и т.н.
Като влязох в пубертета също имах проблем с кожичката -забелвах я докрай , беше леко болезнено , но при ерекция не се връщаше . С упражнения реших този проблем .Имах сравнително не много дълъг препуциум, но от него чувствах дискомфорт.
Определено бих се чувствал по-добре ако бях обрязан още като бебе .
Разбира се за тези които имат леки проблеми ще препоръчам алтернативни мануални терапии , но тези , които си имат проблем - няма защо да се заблуждават - операция ги спасява.

antubis
07-11-2009, 08:50
В подкрепа на georgi12 си мисля, че проблемите при повечето, които трябва да се обрежат в пубертета или по-късна възраст идват от ниската сексуална култура и притеснението с което се говори на тема полови органи, която има обществото ни като цяло ( поне за едно поколение назад ).

Това се дължи на факта, че никой в училищата не говори за секс официално, никой не говори за хигиената, която трябва да се поддържа, а и профилактичните прегледи при момчетата се свеждат до "браво, юнак - нищо ти няма", при което докторът те е претеглил и видял сливиците.

Иначе вече е ден 4 след операцията и всичко изглежда ОК. Оттокът намалява, а болки има само при ерекция, която няма как да избегна. Станах майстор на превръзките :)

des7royer
07-11-2009, 12:30
georgi12 , след като се сабудих ми беше замаяно за около 1 час и това беше...лежах 1 час в болницата и така..... :)

batkodoki
07-11-2009, 20:06
......
Кортизони , кортикостероиди ,антибиотици и т.н. и накрая пак ножа .
Скалпелът е малкия проблем .Задавам си въпроса трябва ли детето да преживее всичко това и накрая да си реши проблема когато е на 16 или по-нагоре или трябва родителят да се погрижи в най-малката възраст на детето за този проблем ,независимо дали по оперативен път или със мануална терапия (естествено не насилствено ).
Като 5 годишен имах синехии , заведоха ме в Пирогов , хирургът с рязко движение ги разлепи .Болеше ме , поплаках си . След това промивки с розова вода , превръзки и т.н.
Като влязох в пубертета също имах проблем с кожичката -забелвах я докрай , беше леко болезнено , но при ерекция не се връщаше . С упражнения реших този проблем .Имах сравнително не много дълъг препуциум, но от него чувствах дискомфорт.
Определено бих се чувствал по-добре ако бях обрязан още като бебе .
Разбира се за тези които имат леки проблеми ще препоръчам алтернативни мануални терапии , но тези , които си имат проблем - няма защо да се заблуждават - операция ги спасява.


В подкрепа на georgi12 си мисля, че проблемите при повечето, които трябва да се обрежат в пубертета или по-късна възраст идват от ниската сексуална култура и притеснението с което се говори на тема полови органи, която има обществото ни като цяло ( поне за едно поколение назад ).

Това се дължи на факта, че никой в училищата не говори за секс официално, никой не говори за хигиената, която трябва да се поддържа, а и профилактичните прегледи при момчетата се свеждат до "браво, юнак - нищо ти няма", при което докторът те е претеглил и видял сливиците.

Иначе вече е ден 4 след операцията и всичко изглежда ОК. Оттокът намалява, а болки има само при ерекция, която няма как да избегна. Станах майстор на превръзките :)

Няма какво да мислиш, това е категоричен факт! :)

От всички пишещи/четящи Темата Момчета и от кореспонденцията си на ЛС и мейл мога да потвърдя, че случаите на истинска класическа фимоза при която дефинитивно обрязването няма алтернатива са 5 до 10%.

Във всички останали случаи стигащи до обрязване е ИМАЛО в минало време възможност за избягването му, чрез правилна полова култура и нормални отношения на откритост, споделеност и любов в Семейството на първо място.

Точно в семейството малкото момче трябва да научи, че пенисът е просто орган в който няма нищо нито срамно, нито лошо, нито гнусно, нито грешно. Че както всеки орган и той си има специфични функции и предназначение, че може да бъде източник на удоволствени усещания и всичко това налага специфични усилия за неговото обгрижване.

Това “култура на пола” звучи много надуто и стряскащо, но същността му се изчерпва с няколко простички неща:
- някой трябва да обясни на още малкото момче анатомията и физиологията на пениса в достъпна за него форма;
- някой трябва да създаде в малкото момче хигиенни навици касаещи пениса;
- някой трябва да обясни достъпно на малкото още момче ПРАВИЛНИТЕ начини, техники, практики, “чалъми” на игра с пениса (уверявам ви, че момчетата много, но наистина много рано се научават – още като пеленачета докато изследват тялото си - че играта “там” носи удоволствие) които ще развиват функционалната годност на пениса като копулативен орган, а няма да я затрудняват в бъдеще.

И този “някой” трябва да е разбира се Семейството, но не е!
Ако Семейството би създавало една добра основа, надградена след това от училищното образование – едва ли днес тази Тема би се радвала на настоящата си популярност.

Да отворя една скоба за тъжна реминисценция: в “социалистическото минало” при същото неглижиране на този проблем от Семейството, Държавата беше създала строен механизъм за компенсиране. Във вс училище имаше на постоянна работа лекар или поне фелдшер който курираше здравето на детските хора. По коментираната тема, при момчетата това се изразяваше в планови масови скрининги. Лекарят влизаше в някой клас и час по график, момичетата се изпращаха да играят на двора – а момчетата строени в редичка минаваха с разкопчани панталонки един по един лекарят да палпира тестисите и пениса за видима груба патология.
Това веднъж в началният курс 1-3клас т.е 7-10годишни. Още веднъж това се повтаряше в по-високата възрастова група 6-7клас т.е 13-14годишни, а в старшата възрастова група 9-12клас т.е 16-19 същата работа извършваха вече лекари-хирурзи от лекарските Донаборни Военни Комисии.

Доколко ефикасен е бил този подход може да се съди по простичкият факт че статистически клинично отчетените операции за обрязване през 2008г на мъже във възрастовият диапазон 8-28години спрямо тези през 1985г е скочил с ~1005 % и то при драстично намаляващо население!
Това е една крайно тревожна тенденция на фона на демографският срив касаещ народа на България!

georgi12
07-11-2009, 20:11
Е , на мен въобще не ми е било замаяно .

storm123
07-11-2009, 20:12
георги12 бях с пълна упойка странични ефекти НЯМА оперирах се преди 2 дена Ако някои иска информация за всичко свързано със операцията да ме намери в скипе Speedy15931 ще се помъча да отговоря на всичко (фимоза късо гемче) Отговярам ви на всичко :)

georgi12
07-11-2009, 20:21
Ще чакам БаткоДоки да ми разясни за пълната упойка и нейните вреди.

des7royer
07-11-2009, 21:29
Незнам и не искам да споря, защото нишо не разбирам от медицина просто исках да си разясня :)

antubis
07-11-2009, 23:31
От натрупаният тестостерон явно почнах много да мисля и достигнах до извода, че на уролога си на Вие не може да му се говори - по интимни от това накъде? :)

SyLarr
07-12-2009, 22:27
Абе от това късо гемче, или фимоза, не мога да го определя при мен, може ли да се получи скъсяване на дължината на пениса :(

georgi12
07-13-2009, 09:20
Няма какво да мислиш, това е категоричен факт! :)

От всички пишещи/четящи Темата Момчета и от кореспонденцията си на ЛС и мейл мога да потвърдя, че случаите на истинска класическа фимоза при която дефинитивно обрязването няма алтернатива са 5 до 10%.

Във всички останали случаи стигащи до обрязване е ИМАЛО в минало време възможност за избягването му, чрез правилна полова култура и нормални отношения на откритост, споделеност и любов в Семейството на първо място.

Точно в семейството малкото момче трябва да научи, че пенисът е просто орган в който няма нищо нито срамно, нито лошо, нито гнусно, нито грешно. Че както всеки орган и той си има специфични функции и предназначение, че може да бъде източник на удоволствени усещания и всичко това налага специфични усилия за неговото обгрижване.

Това “култура на пола” звучи много надуто и стряскащо, но същността му се изчерпва с няколко простички неща:
- някой трябва да обясни на още малкото момче анатомията и физиологията на пениса в достъпна за него форма;
- някой трябва да създаде в малкото момче хигиенни навици касаещи пениса;
- някой трябва да обясни достъпно на малкото още момче ПРАВИЛНИТЕ начини, техники, практики, “чалъми” на игра с пениса (уверявам ви, че момчетата много, но наистина много рано се научават – още като пеленачета докато изследват тялото си - че играта “там” носи удоволствие) които ще развиват функционалната годност на пениса като копулативен орган, а няма да я затрудняват в бъдеще.

И този “някой” трябва да е разбира се Семейството, но не е!
Ако Семейството би създавало една добра основа, надградена след това от училищното образование – едва ли днес тази Тема би се радвала на настоящата си популярност.

Да отворя една скоба за тъжна реминисценция: в “социалистическото минало” при същото неглижиране на този проблем от Семейството, Държавата беше създала строен механизъм за компенсиране. Във вс училище имаше на постоянна работа лекар или поне фелдшер който курираше здравето на детските хора. По коментираната тема, при момчетата това се изразяваше в планови масови скрининги. Лекарят влизаше в някой клас и час по график, момичетата се изпращаха да играят на двора – а момчетата строени в редичка минаваха с разкопчани панталонки един по един лекарят да палпира тестисите и пениса за видима груба патология.
Това веднъж в началният курс 1-3клас т.е 7-10годишни. Още веднъж това се повтаряше в по-високата възрастова група 6-7клас т.е 13-14годишни, а в старшата възрастова група 9-12клас т.е 16-19 същата работа извършваха вече лекари-хирурзи от лекарските Донаборни Военни Комисии.

Доколко ефикасен е бил този подход може да се съди по простичкият факт че статистически клинично отчетените операции за обрязване през 2008г на мъже във възрастовият диапазон 8-28години спрямо тези през 1985г е скочил с ~1005 % и то при драстично намаляващо население!
Това е една крайно тревожна тенденция на фона на демографският срив касаещ народа на България!
Да , за съжаление това е самата истина . Разговори на тази тема са табу все още . За това аз приканвам четящите тази тема внимателно да четат и да не се срамуват да говорят с родителите си , защото колкото повече се отлага , толкова повече проблемът се задълбочава.
И това не е само с този проблем - със всяко едно нещо е така.
Относно медицинските прегледи - те също бяха поднасяни като нещо срамно , шушукаше се какво се прави , мнотг и не отиваха . В донаборните комисии просто нямаше как да се кръшне , но за съжаление всичко си остава само статистика .

haidutin1
07-14-2009, 12:40
Това за темата табу е просто жалко и много неудобно за подрастващите пряко и за родителите косвено. Това е един от многото проблеми на обществото днес, може би наистина трябва да се въведат часове по полова култура и точно там подробно да се обяснява, че няма нищо срамно да говориш с родителите си на тази тема. Аз за съжаление никога не съм имал успехи в това начинание и не съм срещал разбиране от тяхна страна, да не говорим за ниското им ниво на култура точно в тази насока. Дали са виновни те, дали е виновен режимът, в който са живели - един бог знае. Факт е, че от това страдам аз - операцията си я направих преди 4 месеца на възраст 19 години. Когато казах на родителите си, че имам фимоза, и двамата попитаха: "Какво е това?". След като им обясних за какво става въпрос майка ми каза "ааа да, чувала съм за нещо такова при момченцата, но операцията не им ли я правят като по-малки?" . Може и като по-малки, но нали за тази цел някой трябва да си свърши работата и да открие проблема, бил той родител или лекар?!? Егати държавата, да живее невежеството...

А за пълната упойка Баткодоки вече беше писал многократно - това е ненужно убиване на мозъчни клетки, вярно е, че човек използва изключително малка част от мозъка си, но това не прави тези клетки излишни. Твърдо ЗА локалната упойка :)

casio
07-16-2009, 22:45
Здравейте!
Ходих на уролог тъй като не можех да си забелвам главичката в еректирало състояние. Получаваше се един пръстен и лекаря каза, че ще трябва да се оперирам и така се стигна до частично обрязване. По време на операцията нищо не почувствах и вече мина една седмица от както ме оперираха. Всеки ден правя баните със смрадликата по 2 пъти на ден и си увивам марля само когато си лягам, а през деня я свалям.
Така вече след 1 седмица ясно, че чувствителността си я има, но освен коричките които са се образували около конците имам и коричка точно на процепа откъдето уринирам. Това нормално ли е? Когато почна да пикая в началото усещам болка и струята тръгва с леко закъснение, но след като тръгне болката изчезва, но пък пръска навсякъде
На 18 години съм!

xavi
07-17-2009, 09:19
Здравейте!
Ходих на уролог тъй като не можех да си забелвам главичката в еректирало състояние. Получаваше се един пръстен и лекаря каза, че ще трябва да се оперирам и така се стигна до частично обрязване. По време на операцията нищо не почувствах и вече мина една седмица от както ме оперираха. Всеки ден правя баните със смрадликата по 2 пъти на ден и си увивам марля само когато си лягам, а през деня я свалям.
Така вече след 1 седмица ясно, че чувствителността си я има, но освен коричките които са се образували около конците имам и коричка точно на процепа откъдето уринирам. Това нормално ли е? Когато почна да пикая в началото усещам болка и струята тръгва с леко закъснение, но след като тръгне болката изчезва, но пък пръска навсякъде
На 18 години съм!
Здравей!Мисля, че всички тези корички са напълно нормални.За чувствителността....аз бях мн зле, имах свръхчувствителност,при лек допир усещах ужасна болка, но с времето това се оправя.Нормално е също така при уриниране отначало да боли , пари и т. н., всичко ще отшуми, просто изисква известно време...Относно пръскането като пожарникарски шланг:няма да съм първия,който ще ти каже: отначало пикай седнал,моеже да звучи идиотски, но е ефективно, след време ще си пикаеш както си искаш!А за това, че си с частично обрязване заради фимоза, не ми се струва мн добър избора ти, все пак си на 18 год., ако беше до 14 да...мисля че е трябвало пълно, но както и да е личен избор, дано да нямаш проблеми, защото над 14-15 год. не се препоръчва частичното...Продължавай баните със смрадликата 2 пъти дневно(аз ги п равих 26 дни!)Успех за въстановяването ти!!!

antubis
07-17-2009, 11:48
Здравейте!
Ходих на уролог тъй като не можех да си забелвам главичката в еректирало състояние. Получаваше се един пръстен и лекаря каза, че ще трябва да се оперирам и така се стигна до частично обрязване. По време на операцията нищо не почувствах и вече мина една седмица от както ме оперираха. Всеки ден правя баните със смрадликата по 2 пъти на ден и си увивам марля само когато си лягам, а през деня я свалям.
Така вече след 1 седмица ясно, че чувствителността си я има, но освен коричките които са се образували около конците имам и коричка точно на процепа откъдето уринирам. Това нормално ли е? Когато почна да пикая в началото усещам болка и струята тръгва с леко закъснение, но след като тръгне болката изчезва, но пък пръска навсякъде
На 18 години съм!

Аз си направих пълно обрязване - има възможност при частичното по-късно да се върнеш пак в старото състояние и мен тази идея хич не ми хареса. Днес е 10 ден след операцията и всичко е ОК. Не чувствам никакъв дискомфорт, няколко от шевовете вече паднаха, а подутината от долната част на пениса се е прибрала почти изцяло, ерекциите не ми причиняват болка - никаква. Предполагам, че остава само да паднат всичките шевове.

Сменям си превръзката три пъти на ден - сутрин, обед и вечер, като сутрин и вечер правя баня със смрадлика преди това. Минимум още 5 дена ще го правя това упражнение.

Мисля си, че възстановителният процес зависи от хирурга. Мен ме оперира детски хирург и беше изключително внимателен през цялото време.

xavi
07-17-2009, 12:20
Здравейте!
Ходих на уролог тъй като не можех да си забелвам главичката в еректирало състояние. Получаваше се един пръстен и лекаря каза, че ще трябва да се оперирам и така се стигна до частично обрязване. По време на операцията нищо не почувствах и вече мина една седмица от както ме оперираха. Всеки ден правя баните със смрадликата по 2 пъти на ден и си увивам марля само когато си лягам, а през деня я свалям.
Така вече след 1 седмица ясно, че чувствителността си я има, но освен коричките които са се образували около конците имам и коричка точно на процепа откъдето уринирам. Това нормално ли е? Когато почна да пикая в началото усещам болка и струята тръгва с леко закъснение, но след като тръгне болката изчезва, но пък пръска навсякъде
На 18 години съм!

Аз си направих пълно обрязване - има възможност при частичното по-късно да се върнеш пак в старото състояние и мен тази идея хич не ми хареса. Днес е 10 ден след операцията и всичко е ОК. Не чувствам никакъв дискомфорт, няколко от шевовете вече паднаха, а подутината от долната част на пениса се е прибрала почти изцяло, ерекциите не ми причиняват болка - никаква. Предполагам, че остава само да паднат всичките шевове.

Сменям си превръзката три пъти на ден - сутрин, обед и вечер, като сутрин и вечер правя баня със смрадлика преди това. Минимум още 5 дена ще го правя това упражнение.

Мисля си, че възстановителният процес зависи от хирурга. Мен ме оперира детски хирург и беше изключително внимателен през цялото време.Няма смисъл 3 пъти дневно да си правиш превръзки, 2 са напълно достатъчни.И продължавай със смрадликата поне още 20-тина дни, няма да ти навреди, дори напротив! Само плавно почваш да намаляш времето на топене.

seductionfreak
07-17-2009, 18:38
Става месец, но конците още не са паднали. Само този на уретрата, но още преди 2 седмици. Инак шевовете са се показали отдавна, но упорито не желаят да падат.

Някакви промивки или манипулации да приложа? Надявам се няма да се налага отново да се срещам с доктора...

casio
07-17-2009, 19:06
След колко време ще може вече да го мокря, защото сега като се къпя си го покривам да не се мокри?

xavi
07-17-2009, 21:00
Става месец, но конците още не са паднали. Само този на уретрата, но още преди 2 седмици. Инак шевовете са се показали отдавна, но упорито не желаят да падат.

Някакви промивки или манипулации да приложа? Надявам се няма да се налага отново да се срещам с доктора...
Абе при всеки е индивудуално за конците, зависи от конкретния организъм, и при мен по-късно паднаха(сами), ама в това няма нищо ненормално, някъде след месец и 3-4 дни ми паднаха и последните 3 конеца.Споко, ще паднат и при теб!

xavi
07-17-2009, 21:01
След колко време ще може вече да го мокря, защото сега като се къпя си го покривам да не се мокри?
Абе поизчакай с мокренето, когато ивдиш, че започва да няма отоци нали подувания и т. н. почвай постепенно!

casio
07-18-2009, 14:21
Колко да изчакам, че вече усещам една неприятна миризма и по главичката ми се появяват някакви кафеникави петънца, а и особено отдолу от време на време ми се забиват и боли ужасно.

negative
07-19-2009, 11:30
В понеделник си позволих отново да пробвам да онанирам, този път намазан с бебешко олио. Е, мамка му, пак имам обрив вече седмица по-късно и кожата ми е някак си като целофан - ситно набръчкана и адски блестяща. Майка ми вика, че това било "суха кожа", затова и днес се намазах с бебешкото олио но засега май-май няма ефект. Това е ужас бе!

emilian
07-19-2009, 16:55
на 12 съм и нямам късо гем4е тва важно ли е??? молявисе някои дами каже :( :shock:

negative
07-22-2009, 12:24
Да, много е важно да нямаш късо гемче, кухар!

emilian
07-22-2009, 14:34
nesum kuhar we

tedbaker
07-22-2009, 18:52
Zdravite,
Prochetoh povecheto komentari i mi napravi vpechatlenie che na nikoi ne mu mahat koncite a na men 6te mi gi mahnat utre(1 sedmica sled operaciqta) , a urologat kaza 4e 6te moga da spra i banite sled kato mi mahne koncite a sa6to 4e do 2 sedmici si4ko 6te e zarastnalo.Na men, pone ot tova koeto se e pisalo mi izglejda dosta barzo lechenie ?!Na 19 godini sam.

P.S. nqmam flex type sry

batkodoki
07-23-2009, 02:08
Zdravite,
Prochetoh povecheto komentari i mi napravi vpechatlenie che na nikoi ne mu mahat koncite a na men 6te mi gi mahnat utre(1 sedmica sled operaciqta) , a urologat kaza 4e 6te moga da spra i banite sled kato mi mahne koncite a sa6to 4e do 2 sedmici si4ko 6te e zarastnalo.Na men, pone ot tova koeto se e pisalo mi izglejda dosta barzo lechenie ?!Na 19 godini sam.

P.S. nqmam flex type sry

зависи от конкретиката при теб!

antubis
07-23-2009, 09:49
При мен първият конец падна на 6-тият ден, а почти всичките до 10-ият. След 14 дена вече нямах нито един. Когато си правех баните със смрадлика масажирах леко шевовете - тези, които щяха да паднат си паднаха така.

И така ... преди 16 дена ми беше операция и към момента вече водя нормален живот както преди. Единственно има една кожичка, която стърчи, но като отида след няколко дена на преглед при хирурга той ще каже какво да я направим.

Успех на всички, които започват тази процедура. Само първите три дни са неприятни - след това свиквате.

tedbaker
07-23-2009, 10:18
Zdravite,
Prochetoh povecheto komentari i mi napravi vpechatlenie che na nikoi ne mu mahat koncite a na men 6te mi gi mahnat utre(1 sedmica sled operaciqta) , a urologat kaza 4e 6te moga da spra i banite sled kato mi mahne koncite a sa6to 4e do 2 sedmici si4ko 6te e zarastnalo.Na men, pone ot tova koeto se e pisalo mi izglejda dosta barzo lechenie ?!Na 19 godini sam.

P.S. nqmam flex type sry

зависи от конкретиката при теб!

Zdraveite,
Dnes mi mahnaha koncite (male kakva bolka :(,operaciqta e nishto sravnenie s tova ) i doktora kaza 4e do 4-5 dni si4ko 6te e ok.A ina4e napraivha mi operaciq na gem4eto i sa6to mi cepnaha koji4kata otgore (za seki slu4ai) ,pri men operaciqta ne se izvarshi s lazer(ako tova ima zna4enie).Drugo ne mislq 4e izpuskam da konkretiziram.

negative
07-23-2009, 11:16
Нали... и на мен ми ги махаха, а за нещастие дори ми скъсаха тоя, дето е точно на главата. Ей, зави ми се свят направо тогава.

georgi12
07-23-2009, 17:15
Мисля , че на днешно време е супер непрофесионално да се използват конци , които не се разграждат .Явно здравната каса не ги поема .
За това по-добре дайте някой лев , за да си спестите мъките .
Естествено , че ви е боляло . Свалянето на конци се прави без упойка .
Неприятно е - това е факт.

Nitroglycerin
07-26-2009, 10:55
С един приятел преди няколко дена поспорихме за не лекуваната фимоза в пубертета дали възпира растежа на пениса. Аз съм на мнение ,че не пречи ,но е опасно ,а той е на мнение ,че хем си оставаш с малък пенис ,а и може да ти го отрежат от възникнала инфекция от бактерийте.

punk14
07-27-2009, 13:44
значи на мен в пирогов ми правиха нещо когато бях на 6 някъде не помня много добре(не съм обрязън)помня обаче че болеше доста :D
някъде за около 3 минути.само помня че когато бях на 4 ина 5 неможех да си забеля она работа нито мойте родители.след като ми го направиха това когато бях на 7 вече можех да си забелвам иная работа.а забравих да кажа след операцията много болеше като уринирам или си забелвам оная работа,та оная от пирогов ми каза на наще родители да ми мият оная работа с ревванол а след 1 година с вода.та някой има ли идея да кажа какво са ми правели ония там.100% е било за добро ама какво?
а и др проблем мисля че имам късо гемче,значи когато го забеля докато е в ерекция,гемчето не ми увисва,ама когато опъна до край кожичката,гемчето увисва,та сега се колебая дали имам тоя проблем или ми няма нищо?
ако се наложи ще дам снимка.
надявам се да ми помогнете :)

haidutin1
07-27-2009, 13:54
Мисля, че си имал синехии като малък и са ти разлепвали кожата от главичката. А за късото гемче - как така "увисва" ? В началото на темата има снимки на късото гемче, така ли изглежда? А боли ли те при мастурбация или секс? Пречи ли ти по някакъв начин? В крайна сметка това е проблемът - пречи ли ти и има ли болка, в противен случай предполагам всичко е наред :)

punk14
07-27-2009, 14:00
Мисля, че си имал синехии като малък и са ти разлепвали кожата от главичката. А за късото гемче - как така "увисва" ? В началото на темата има снимки на късото гемче, така ли изглежда? А боли ли те при мастурбация или секс? Пречи ли ти по някакъв начин? В крайна сметка това е проблемът - пречи ли ти и има ли болка, в противен случай предполагам всичко е наред :)
е аз съм на 14 какъв секс :razz:
ама не ме боли при мастурбация.
все пак много мерси че се заинтерасува да ми помогнеш :) :grin:
а за синехиите и аз мисля че е това :grin:
малко не разбрах какво е фимоза,ако може да ми кажеш с две думи.аз четох четох ама... 8-)

haidutin1
07-27-2009, 18:56
Фимозата е състояние, при което главичката ти или не може да се оголи съвсем или само донякъде, или може, но с много трудно, с болка и напрежение. Пенисът трябва да може да се заголва без никакъв проблем както в нормално, така и в еректирало състояние. Ако имаш проблем със забелването най-вероятно имаш стеснен кожен пръстен и главичката ти трудно преминава през него - това е фимозата :)

negative
07-27-2009, 21:02
А тази бяла тъкан, която се е появила на места след заздравяването, каква е всъщност? Само по местата, където е имало френулум, има от нея.

Xitap
07-27-2009, 22:19
Много народ с тоя проблем бре... аз като бях на 12 се наложи да ме оперират, като лекаря даде вариант за обрязване. В смисъл не е било да не мога да го забелвам, ами нещо друго беше. И сега съм обрязан християнин... не усещам разлика... но поне нямам този проблем!

haidutin1
07-28-2009, 09:39
А тази бяла тъкан, която се е появила на места след заздравяването, каква е всъщност? Само по местата, където е имало френулум, има от нея.

Това си е някакъв секрет, който се получава при травмиране на тъканта - всички с такава операция са го описали. Не трябва да се пипа и да се маха. Той помага за заздравяването.

negative
07-28-2009, 10:47
Изобщо не е секрет, а си е някаква кожа. При тръкване не се маха.

punk14
07-28-2009, 19:39
Фимозата е състояние, при което главичката ти или не може да се оголи съвсем или само донякъде, или може, но с много трудно, с болка и напрежение. Пенисът трябва да може да се заголва без никакъв проблем както в нормално, така и в еректирало състояние. Ако имаш проблем със забелването най-вероятно имаш стеснен кожен пръстен и главичката ти трудно преминава през него - това е фимозата :)мерси много сега разбрах,за щастие това го нямам :) :) :)

haidutin1
07-29-2009, 12:05
Изобщо не е секрет, а си е някаква кожа. При тръкване не се маха.

Не мога да ти помогна тогава, отиди на лекар да каже какво е, но си мисля, че всичко е в реда на нещата и след време ще мине. Ти все пак не го махай.

Alexsandro
07-30-2009, 13:21
Дийде и моят ред.вчера си направих операция на фимозата.Аз сьм на 40 години,моята фимоза е придобита.Отидох на уролог,на дригия ден в болницата,иследвания снимки.На втория ден ме рязнаха,беше ме страх.Упойката ме рязна изведньж,и не помня нищо.От подготовката до като ме вьрнаха на леглото мина около час.Днес ми е пьрви ден,не ме боли,много леко прокьрвява.Казаха ми да се мажа с Йодасепт,и бани сьс Смрадлика.От Габрово сьм,ако нямой иска нещо да пита,няма проблем.

negative
07-30-2009, 14:43
Ъм, да, ако може. Аз сега заради множество инфекции след операция от къс гем, придобих нещо като фимоза. Това няма да се махне, така ли?

dakatabg
07-30-2009, 23:00
здр преди 3 месеца ме оперираха късо гем4е преди операцият беше невазможно да го заголя когато е в ерекция а сега мога когато е в ерекция пак нестава лесно но няма никаква болка и кожи4ката ми се обръща когато правя секс се заголва сам но не целия а понякога и целия но несе връщаобрато налага се аз даго оправям но няма никаква болка нищто фимоза ????

Alexsandro
07-31-2009, 08:43
Може ли някой да ми каже след колко време ще ми спадне отока.

deardevil
07-31-2009, 11:14
Здравейте приятели!Значи аз също страдам от фимоза и днес отидох на уролог който ми каза да си купя 2 крема за мазане.Каза че ако няма ефект ще се наложи операция(премахване на кожичката)Малко съм скиптично настроен към тях.Вече се реших за операция(пълно обрязване) която ми е нарочена за около 11 август при доктор Райков.От Варна съм 20 годишен.Ако има хора които познават д-р Райков нека споделят мнението си за него.Благодаря !

deardevil
07-31-2009, 16:09
Здравейте приятели!Значи аз също страдам от фимоза и днес отидох на уролог който ми каза да си купя 2 крема за мазане.Каза че ако няма ефект ще се наложи операция(премахване на кожичката)Малко съм скиптично настроен към тях.Вече се реших за операция(пълно обрязване) която ми е нарочена за около 11 август при доктор Райков.От Варна съм 20 годишен.

haidutin1
07-31-2009, 19:21
Ъм, да, ако може. Аз сега заради множество инфекции след операция от къс гем, придобих нещо като фимоза. Това няма да се махне, така ли?

За съжаление на твоята възраст няма да стане по друг начин освен с операция.

haidutin1
07-31-2009, 19:29
здр преди 3 месеца ме оперираха късо гем4е преди операцият беше невазможно да го заголя когато е в ерекция а сега мога когато е в ерекция пак нестава лесно но няма никаква болка и кожи4ката ми се обръща когато правя секс се заголва сам но не целия а понякога и целия но несе връщаобрато налага се аз даго оправям но няма никаква болка нищто фимоза ????


Щом не става лесно - възможно е да имаш фимоза. Освен това казваш, че не се връща самa, трябва да се консултираш с лекар, макар да има голяма вероятност да ти каже, че ти няма нищо, а да не е така. Все пак трябва.

haidutin1
07-31-2009, 19:37
За отока - различно е при всеки, но най-вероятно ще спадне след месец.

Dеаrdevil, и аз мисля така за кремовете - на 20 години едва ли ще имат ефект, решението е обрязване. Успех!

Alexsandro, би ли обяснил как придоби фимозата си? Ще бъде полезно за форума :)

Alexsandro
08-01-2009, 08:11
фимозата не я придобих изведньж.До преди около две години нямах никакьв проблем,всичко си беше наред. Постепенно отдолу до гемчето кожата ми започна да става една по бяла и гладка,отначало не ми пречеше,но с времето се стесни и гемчето.Започна да се появява един прьстен който ми ограничаваше забелването.По време на секс няколко пьти ми се е сцепвала кожичката,тази бялата,и след всяко зарастване се стесняваше още повече.Докато накрая в ерекция не можех да го забелвам,иначе в спаднало положение може,но си личеше прьстена как стеснява кожата.нямам обяснение как се появи,спазвам хигиена,не сьм се контузвал там.

Alexsandro
08-01-2009, 08:37
Преди някоко месеца не сьм мислел за обрязване,даже може да се каже че сьм бил против това.Работя с много мьже,и в банята виждам всеки ден много пищови.Мога да ви кажа че много хора са така,а от малцинствата който са обрязани като малки всички са ОК.Вече сьм на мнение че като мальк е по добре да си обрязан,защото много е вьзможно с годините да си имаш проблем с кожичката.Така че по добре да прежалиш един месец,но в бьдеще ще си по добре.Тенейджьрите който имат проблем да не се колебаят.Само трябва да преодолееш страха.

BeatIt
08-01-2009, 22:54
Добър вечер!
Постоянно следя тази тема, макар и да не пиша в нея. :) До скоро и аз имах проблем с забелването на главичката, поради което неможех да поддържам добра лична хигиена. На 16 съм и проблема ми е от доста време, та на скоро реших по-сериозно да се обърна с този проблем, за да не съжелявам след време...Та започнах постепенно, постепенно и ето сега успявам без проблеми да забелвам главичката. Но другия ми проблем е, че тя е свръхчувствителна и при най-лекото докосване ме боли. Въпросът ми е следния:
Има ли възможност да намаля чувствителноста?

Благодаря предварително за отговорите!

Поздрави!

haidutin1
08-01-2009, 22:55
Напълно си прав - ако няма друг начин трябва момчето да се реши на обрязване, това е решението на проблема. За придобиването - възможно ли е в даден период да си попрекалявал с хигиената, примерно да си го измивал няколко пъти на ден със сапун (особено с антибактериален) ? Такава рязка промяна на бактериалната среда също може да доведе до стесняване на пръстена. Иначе не знам защо ще се е получило така, лекарите не ти ли казаха нещо?

haidutin1
08-01-2009, 23:04
Добър вечер!
Постоянно следя тази тема, макар и да не пиша в нея. :) До скоро и аз имах проблем с забелването на главичката, поради което неможех да поддържам добра лична хигиена. На 16 съм и проблема ми е от доста време, та на скоро реших по-сериозно да се обърна с този проблем, за да не съжелявам след време...Та започнах постепенно, постепенно и ето сега успявам без проблеми да забелвам главичката. Но другия ми проблем е, че тя е свръхчувствителна и при най-лекото докосване ме боли. Въпросът ми е следния:
Има ли възможност да намаля чувствителноста?

Благодаря предварително за отговорите!

Поздрави!


Сега след като можеш да го забелваш без проблем и да спазваш добра хигиена при самото миене ще е добре да търкаш добре главичката със сапуна, за да свиква с допир. В началото може да не ти е приятно, но постепенно трябва да свикнеш. Освен това при мастурбация и секс ползвай много смазка за да няма такова триене и да не те боли. Georgi12 беше писал как преди обрязването си е ходил с открита главичка за да свиква с чувствителността, може и ти да пробваш ако прецениш за добре, но ползвай и бебешко олио за да не те боли при търкането в бельото. В началото ще ти е много гадно, но трябва да помогне. Все пак на теб обаче няма да ти правят операция и няма за къде да бързаш със свикването, и без да ходиш с оголена главичка бавно ще се приспособи и след време няма да е болезнено :)

Alexsandro
08-02-2009, 07:28
Сьс сапун не го мия всеки ден,използвал сьм обикновенни сапуни.Не ми казаха от какво се е получило.сега половината ми глава е открита и шевовете са под кожата,не се виждат,Кога да я забеля за да се покажат.Лекаря ми каза след десетна дни да го заголя,когато почнат да падат конците.Когато имам ерекция,леко ме понаболява от едната страна,това нормално ли е.И кога да го забеля,вече сьм на четири дни.Да исчакам ли още.

BeatIt
08-02-2009, 08:28
Добър вечер!
Постоянно следя тази тема, макар и да не пиша в нея. :) До скоро и аз имах проблем с забелването на главичката, поради което неможех да поддържам добра лична хигиена. На 16 съм и проблема ми е от доста време, та на скоро реших по-сериозно да се обърна с този проблем, за да не съжелявам след време...Та започнах постепенно, постепенно и ето сега успявам без проблеми да забелвам главичката. Но другия ми проблем е, че тя е свръхчувствителна и при най-лекото докосване ме боли. Въпросът ми е следния:
Има ли възможност да намаля чувствителноста?

Благодаря предварително за отговорите!

Поздрави!


Сега след като можеш да го забелваш без проблем и да спазваш добра хигиена при самото миене ще е добре да търкаш добре главичката със сапуна, за да свиква с допир. В началото може да не ти е приятно, но постепенно трябва да свикнеш. Освен това при мастурбация и секс ползвай много смазка за да няма такова триене и да не те боли. Georgi12 беше писал как преди обрязването си е ходил с открита главичка за да свиква с чувствителността, може и ти да пробваш ако прецениш за добре, но ползвай и бебешко олио за да не те боли при търкането в бельото. В началото ще ти е много гадно, но трябва да помогне. Все пак на теб обаче няма да ти правят операция и няма за къде да бързаш със свикването, и без да ходиш с оголена главичка бавно ще се приспособи и след време няма да е болезнено :)

Благодаря за отговора! Много съм радостен, че вече успявам да се справям с забелването, сега ще свикна и с търкането и няма да имам проблем. :)

Поздрави!

haidutin1
08-02-2009, 15:29
Сьс сапун не го мия всеки ден,използвал сьм обикновенни сапуни.Не ми казаха от какво се е получило.сега половината ми глава е открита и шевовете са под кожата,не се виждат,Кога да я забеля за да се покажат.Лекаря ми каза след десетна дни да го заголя,когато почнат да падат конците.Когато имам ерекция,леко ме понаболява от едната страна,това нормално ли е.И кога да го забеля,вече сьм на четири дни.Да исчакам ли още.


Половината ти глава е открита? Това означава ли, че са ти правили частично обрязване?
Ами за сега не го пипай, щом и лекарят ти е казал поне десетина дни да минат, или да паднат конците.
Нормално е да те понаболява, правили са ти операция и не е минало много време, освен това имаш и конци, които сигурно опъват, имаш и оток, но не се притеснявай, всичко ще мине.

BeatIt, стискаме палци :)
Пиши как върви с чувствителността за да знаят и други с подобен проблем. А ти самият си надеждата на много момчета, че на определена възраст решението може и да не е оперативно.

gallardobg
08-02-2009, 20:37
искам да попитам относно цената на операцията от късо гемче и фимоза как вървят цените на 2 та вида операций може ли някой да каже ?
и за частен хирург и за държавна клиника то предполагам на същия ден си исписан и не се налага да лелиж нали ?

xavi
08-02-2009, 21:25
искам да попитам относно цената на операцията от късо гемче и фимоза как вървят цените на 2 та вида операций може ли някой да каже ?
и за частен хирург и за държавна клиника то предполагам на същия ден си исписан и не се налага да лелиж нали ?
Здр! На 19 год. съм.Преди около 8 месеца (декември)ми правиха операция за премахване на късо гемче в държавна болница(нито лев не съм платил в нея)... кожата ми можеше да се забели мн малко(някъде макс на 1/3 в покой и доста по-малко в ерекция).... имах и убийствена свръчувствителност. След операцията се мазах с лидокаин.Можеше да се забелва, но мн трудно и почти не можеше да се върне кожата...Свръхчувствително тта остана, дори мисля, че се увеличи.През май отидох при друг хирург(в частна болница) - от самото начало съм си имал фимоза+късо гемче и фимозният пръстен ясно си личеше.Наложи се пълно обрязване - то беше на 4ти юни.Струваше ми 220 лв. в Авис Медика(страхотна болница и персонал), но по-добре си плати малко повече, за да стане като хората...Отначало е доста гадно с нощни ерекции,кръв,превръзки,мар и,бани със смрадлика и т.н., но се свиква постепенно.Искам да кажа на теб и на всички момчета, които имат проблем със забелването:Ако имате подобен проблем, недейте отлага, ако сте по-малки,кажете на родителите си(те ще виразберат и ще ви подкрепят, няма да ви хулят, споко..) вървете на лекар и да ви се разрешава проблема час по-скоро!Няма нищо срамно, хора сме, всичко се случва, няма идеални същества!И още нещо:ако имате късо гемче и ви се премахне, това не е гаранция, че проблема ви е решен веднъж завинаги!Аз съм на принципа, че американци,араби, евреи, турци и т.н. не са глупави хора да обрязват децата си като по-малки(дори в САЩ го правят на новородените момченца), това е решението на проблема изцяло...Сега, почти 2 месеца след операцията пишката ми се чувства страхотно,след всяко измиване/къпане/мастурбация я мажа с бебешко олио, за да не изсъхва и за да не се обезчувствява напълно!Може би съжалявам само за едно - че не го направих по-рано, но както се казва по-добре късно,от колкото никога!Успех на всички и кураж!

batkodoki
08-02-2009, 22:22
искам да попитам относно цената на операцията от късо гемче и фимоза как вървят цените на 2 та вида операций може ли някой да каже ?
и за частен хирург и за държавна клиника то предполагам на същия ден си исписан и не се налага да лелиж нали ?
Здр! На 19 год. съм.Преди около 8 месеца (декември)ми правиха операция за премахване на късо гемче в държавна болница(нито лев не съм платил в нея)... кожата ми можеше да се забели мн малко(някъде макс на 1/3 в покой и доста по-малко в ерекция).... имах и убийствена свръчувствителност. След операцията се мазах ..........Можеше да се забелва, но мн трудно и почти не можеше да се върне кожата...Свръхчувствително тта остана, дори мисля, че се увеличи.През май отидох при друг хирург(в частна болница) - от самото начало съм си имал фимоза+късо гемче и фимозният пръстен ясно си личеше.Наложи се пълно обрязване - то беше на 4ти юни.Струваше ми 220 лв............, но по-добре си плати малко повече, за да стане като хората...Отначало е доста гадно с нощни ерекции,кръв,превръзки,мар и,бани със смрадлика и т.н., но се свиква постепенно.Искам да кажа на теб и на всички момчета, които имат проблем със забелването:Ако имате подобен проблем, недейте отлага, ако сте по-малки,кажете на родителите си(те ще виразберат и ще ви подкрепят, няма да ви хулят, споко..) вървете на лекар и да ви се разрешава проблема час по-скоро!Няма нищо срамно, хора сме, всичко се случва, няма идеални същества!И още нещо:ако имате късо гемче и ви се премахне, това не е гаранция, че проблема ви е решен веднъж завинаги!Аз съм на принципа, че американци,араби, евреи, турци и т.н. не са глупави хора да обрязват децата си като по-малки(дори в САЩ го правят на новородените момченца), това е решението на проблема изцяло...Сега, почти 2 месеца след операцията пишката ми се чувства страхотно,след всяко измиване/къпане/мастурбация я мажа с бебешко олио, за да не изсъхва и за да не се обезчувствява напълно!Може би съжалявам само за едно - че не го направих по-рано, но както се казва по-добре късно,от колкото никога!Успех на всички и кураж!

привет :)

радвам се, че поглеждаш още тук :)

ти беше комплициран случай, хубаво е, че споделяш перипетиите си с всички Момчета, но още по-добре би било ако ако съвсем подробно би ги описал - ще е много поучително за мнозина, а и ще е и извор на вдухновение и смелост за други за да не решават проблема "на парче" каквато е практиката у нас за жалост!

истински се радвам, че само след 60 дни пишокът е добил проектната си функционална годност :) нещо в което ти проявяваше съмнение :-P

и точно така - овлажнявай пишока всекидневно и той послушно ще ти служи докато изобщо имаш желание за това! :)

Xitap
08-03-2009, 01:01
Аз самия като обрязан (християнин) бих желал да ви кажа, че ми е много по-добре. От 5 години съм обрязан и мога да кажа, че всичко се промени само към по-добро. Аз го направих ей така, заради хрумване. Просто един ден реших, че искам да се обрежа, отидох до една частна клиника, платих 120 лева и се обрязах. И взех едно от най-добрите решения през живота си! Моя съвет - ако можете го направете, няма да съжалявате! 1 седмица е възстановяването и няма нужда от кой знае какво!

xavi
08-03-2009, 09:16
искам да попитам относно цената на операцията от късо гемче и фимоза как вървят цените на 2 та вида операций може ли някой да каже ?
и за частен хирург и за държавна клиника то предполагам на същия ден си исписан и не се налага да лелиж нали ?
Здр! На 19 год. съм.Преди около 8 месеца (декември)ми правиха операция за премахване на късо гемче в държавна болница(нито лев не съм платил в нея)... кожата ми можеше да се забели мн малко(някъде макс на 1/3 в покой и доста по-малко в ерекция).... имах и убийствена свръчувствителност. След операцията се мазах ..........Можеше да се забелва, но мн трудно и почти не можеше да се върне кожата...Свръхчувствително тта остана, дори мисля, че се увеличи.През май отидох при друг хирург(в частна болница) - от самото начало съм си имал фимоза+късо гемче и фимозният пръстен ясно си личеше.Наложи се пълно обрязване - то беше на 4ти юни.Струваше ми 220 лв............, но по-добре си плати малко повече, за да стане като хората...Отначало е доста гадно с нощни ерекции,кръв,превръзки,мар и,бани със смрадлика и т.н., но се свиква постепенно.Искам да кажа на теб и на всички момчета, които имат проблем със забелването:Ако имате подобен проблем, недейте отлага, ако сте по-малки,кажете на родителите си(те ще виразберат и ще ви подкрепят, няма да ви хулят, споко..) вървете на лекар и да ви се разрешава проблема час по-скоро!Няма нищо срамно, хора сме, всичко се случва, няма идеални същества!И още нещо:ако имате късо гемче и ви се премахне, това не е гаранция, че проблема ви е решен веднъж завинаги!Аз съм на принципа, че американци,араби, евреи, турци и т.н. не са глупави хора да обрязват децата си като по-малки(дори в САЩ го правят на новородените момченца), това е решението на проблема изцяло...Сега, почти 2 месеца след операцията пишката ми се чувства страхотно,след всяко измиване/къпане/мастурбация я мажа с бебешко олио, за да не изсъхва и за да не се обезчувствява напълно!Може би съжалявам само за едно - че не го направих по-рано, но както се казва по-добре късно,от колкото никога!Успех на всички и кураж!

привет :)

радвам се, че поглеждаш още тук :)

ти беше комплициран случай, хубаво е, че споделяш перипетиите си с всички Момчета, но още по-добре би било ако ако съвсем подробно би ги описал - ще е много поучително за мнозина, а и ще е и извор на вдухновение и смелост за други за да не решават проблема "на парче" каквато е практиката у нас за жалост!

истински се радвам, че само след 60 дни пишокът е добил проектната си функционална годност :) нещо в което ти проявяваше съмнение :-P

и точно така - овлажнявай пишока всекидневно и той послушно ще ти служи докато изобщо имаш желание за това! :)
Здр, баткодоки!Разбира се, че поглеждам тук, защото именно тук разбрах за проблема си!Не бих искал да съм от многото, които пишат тук, оправят се и забравят на какво дередже са били.Аз съм отворен към всеки, който иска да ме пита за нещо, с радост бих споделил преживяното! Поздрави! :)

xavi
08-03-2009, 09:21
Аз самия като обрязан (християнин) бих желал да ви кажа, че ми е много по-добре. От 5 години съм обрязан и мога да кажа, че всичко се промени само към по-добро. Аз го направих ей така, заради хрумване. Просто един ден реших, че искам да се обрежа, отидох до една частна клиника, платих 120 лева и се обрязах. И взех едно от най-добрите решения през живота си! Моя съвет - ако можете го направете, няма да съжалявате! 1 седмица е възстановяването и няма нужда от кой знае какво!
Поздравления за избора ти!Не вярвам някой, който се е обрязал, после да е съжалявал , че го е сторил!

Alexsandro
08-03-2009, 19:18
За цената,оперираха ме от кьсо гемче и фимоза.Бях с направление.Лежах два дни и платох 9.60лв.Друго не са ми искали.

gallardobg
08-04-2009, 16:01
искаш да кажеш че взимаш направление от личниа лекар :)
и отиваш в държавна болница но немога да разбера защо си лежал от темите който съм прочел всички си лежат у дома ас немога да си представя да лежа в болница дано да има начин да се махна час по скоро от там след операцията но мисля да я направя началото на септември защото сега съм замислил на море да ходя със приятели мерси на всички който ми отговарят и помагат :) :) :) :)

gallardobg
08-04-2009, 16:02
искаш да кажеш че взимаш направление от личниа лекар :)
и отиваш в държавна болница но немога да разбера защо си лежал от темите който съм прочел всички си лежат у дома ас немога да си представя да лежа в болница дано да има начин да се махна час по скоро от там след операцията но мисля да я направя началото на септември защото сега съм замислил на море да ходя със приятели мерси на всички който ми отговарят и помагат :) :) :) :)

Alexsandro
08-04-2009, 16:51
Направление от личния лекар,отиваш на уролог.Той те праща в болницата.Пьрвия ден ми правиха иследвания.втория ме рязнаха.Подписваш и бая документи.Поне при мен беше така.

gallardobg
08-04-2009, 22:42
ами ще помисля но иначе ас съм за операция и после у дома :) невярвам болката да е чак толкова нетърпима след това от много време искам да направя операцията но все не намирам начин защото сигурно съм 1 от хората с най всевъзможни здравословни проблеми.....

ClosedIntoMe
08-05-2009, 02:25
Мнения за доктор Карачоров? Скоро ще ми оправя късото гемче и като чета какви усложнения се получават при много хора от тази, на вид лесна операция, направо започвам да се притеснявам.

haidutin1
08-05-2009, 15:20
Аз също не съм лежал там, стоях час или два и след това си тръгнах към нас и всичко стана на същия ден - и изследванията, и документацията, и самата операция.

А за операцията от късо гемче - усложнения стават заради лекарската практика да не се изследва проблема докрай. Човекът просто не обръща внимание на това, че ти може да имаш и лека форма на фимоза заедно с късото гемче. Затова е добре преди да отидеш на специалист ти самият да си наясно какво ти има и да си отстояваш интересите :)

topni_4y6kata
08-05-2009, 19:48
аз мога да кажа че най-после си направих операцията,днес. но доктора ми каза че ако се среже само гемчето има възможност после да стане същото,за тфа ми направиха пълно обрязване.няма нищо страшно момчета,и мен ме беше доста страх но разбрах че няма нужда да се страхувам.сега малко ме боли но ше търпя къде ше ходя.извинявам се за пропуснатите препинателни знаци

songos4eto
08-05-2009, 21:14
здравейте им един въпрос .. ако кожичката не ми оголва достачно добре ... значи ли че им нещо смисал ако не ми е надрървен кожичката спокоино се се движи нагоре на доло но им съмнение 4е им късо гемче ...
при което под самата главичката ми става синя помощ :) които може да помга че съм се отачал предварително благодаря :) :oops:

haidutin1
08-06-2009, 10:46
Доста хора не четат цялата тема, или поне началото и най-важните моменти. На каква възраст си? Много пъти е повтаряно, че КОЖИЧКАТА ТРЯБВА ДА СЕ ДВИЖИ БЕЗ ПРОБЛЕМ И БЕЗ НИКАКВА ТРУДНОСТ, в противен случай - да, имаш проблем, но той може да се реши ако си още малък (примерно 12-14 год.). А дали е късо гемче, фимоза или двете заедно, трябва да прецениш ти и лекарят ти. За целта първо прочети най-важното по темата :)

xavi
08-06-2009, 11:50
Мнения за доктор Карачоров? Скоро ще ми оправя късото гемче и като чета какви усложнения се получават при много хора от тази, на вид лесна операция, направо започвам да се притеснявам.
Здр, няма от какво да се притесняваш толкова, както съм казвал и в предишни постове, решението е едно - пълно обрязване!

xavi
08-06-2009, 11:51
аз мога да кажа че най-после си направих операцията,днес. но доктора ми каза че ако се среже само гемчето има възможност после да стане същото,за тфа ми направиха пълно обрязване.няма нищо страшно момчета,и мен ме беше доста страх но разбрах че няма нужда да се страхувам.сега малко ме боли но ше търпя къде ше ходя.извинявам се за пропуснатите препинателни знаци
Поздравления за решението на твоя доктор! Пожелавам ти бързо възстановяване,но да те питам само на колко си години?

xavi
08-06-2009, 11:56
здравейте им един въпрос .. ако кожичката не ми оголва достачно добре ... значи ли че им нещо смисал ако не ми е надрървен кожичката спокоино се се движи нагоре на доло но им съмнение 4е им късо гемче ...
при което под самата главичката ми става синя помощ :) които може да помга че съм се отачал предварително благодаря :) :oops:
Както haidutin1 вече каза, първо прочети статията от самото начало и сам направи извод какъв ти е проблема.Ако си малък кажи на родителите си и да те водят на лекар(хирург/уролог/андролог), ако пък си голям отиваш сам!

songos4eto
08-06-2009, 13:44
Доста хора не четат цялата тема, или поне началото и най-важните моменти. На каква възраст си? Много пъти е повтаряно, че КОЖИЧКАТА ТРЯБВА ДА СЕ ДВИЖИ БЕЗ ПРОБЛЕМ И БЕЗ НИКАКВА ТРУДНОСТ, в противен случай - да, имаш проблем, но той може да се реши ако си още малък (примерно 12-14 год.). А дали е късо гемче, фимоза или двете заедно, трябва да прецениш ти и лекарят ти. За целта първо прочети най-важното по темата :)
еми аз съм на 17 години смисал следя цялата тема от началото до ся и ... реших да пиша да зн кфо да прая :) и така начи смисал мога да си го оголвам ама зад главичката кожичката ми пречи при което.... чуствам лека болка и при оголването главичката почва да се изкривява на доло и за тфа .... горе доло питам да зн дали тря сериозно да ходя на доктор или ще се оправи след няколко секса или постояни я масаж ... ай ако знае някой зашто главичката ми по края става синя да пишеее моля защото от началото на темата не е разбрах мнодо добре благодаря се пак :)

songos4eto
08-06-2009, 13:48
също така бих и искал и полезен съвет за това да зн как мога да си го оправя този проблем :) :oops:

xavi
08-06-2009, 13:53
Доста хора не четат цялата тема, или поне началото и най-важните моменти. На каква възраст си? Много пъти е повтаряно, че КОЖИЧКАТА ТРЯБВА ДА СЕ ДВИЖИ БЕЗ ПРОБЛЕМ И БЕЗ НИКАКВА ТРУДНОСТ, в противен случай - да, имаш проблем, но той може да се реши ако си още малък (примерно 12-14 год.). А дали е късо гемче, фимоза или двете заедно, трябва да прецениш ти и лекарят ти. За целта първо прочети най-важното по темата :)
еми аз съм на 17 години смисал следя цялата тема от началото до ся и ... реших да пиша да зн кфо да прая :) и така начи смисал мога да си го оголвам ама зад главичката кожичката ми пречи при което.... чуствам лека болка и при оголването главичката почва да се изкривява на доло и за тфа .... горе доло питам да зн дали тря сериозно да ходя на доктор или ще се оправи след няколко секса или постояни я масаж ... ай ако знае някой зашто главичката ми по края става синя да пишеее моля защото от началото на темата не е разбрах мнодо добре благодаря се пак :)
Значи първо си оправи правописа, ужасен е!Това, че го оголваш, но главичката ти пречи според мен е фимозният пръстен(характерен за фимозата).Щом се накланя главичката надолу - това е късо гемче. От твоето не мн добро обяснение мога да заключа, че най-вероятно имаш някаква форма на фимоза+късо гемче!Отивай на лекар колкото се може по-скоро,за да не съжаляваш после!

songos4eto
08-06-2009, 13:59
окс мс много :grin: супер форум и сору за правописа не съм свикнал да пиша мн на бг :) :(

xavi
08-06-2009, 14:13
окс мс много :grin: супер форум и сору за правописа не съм свикнал да пиша мн на бг :) :(
Ами ще трябва да свикнеш - в България официялният език е БЪЛГАРСКИ!

songos4eto
08-06-2009, 15:47
а да попитам за последно ... смисал зимам си направление от личния доктор и каде е най - добре ме обрежат часна болница или Александровска :) ????

haidutin1
08-07-2009, 10:42
Най добре е да първо да се интересуваш къде как точно ще ти правят операцията - лазер, скалпел, упойка и др. Добре ще е ако чуеш добри отзиви за някой хирург, аз съм от Сливен и не мога да ти помогна. Но най-важното е това, което повечето не са направили - да питат за да разберат всчико покрай операцията. Ти вече сам ще си решиш къде да я направиш :)

songos4eto
08-07-2009, 12:03
Най добре е да първо да се интересуваш къде как точно ще ти правят операцията - лазер, скалпел, упойка и др. Добре ще е ако чуеш добри отзиви за някой хирург, аз съм от Сливен и не мога да ти помогна. Но най-важното е това, което повечето не са направили - да питат за да разберат всчико покрай операцията. Ти вече сам ще си решиш къде да я направиш :)
мерси за информацията ;) много ми помогна зн си че в този форум ще намера много информация за това което ме интересува :)

krucu
08-08-2009, 14:08
моя приятел има някакво срастване долу отдясно на главичката му е много изгърбен
това някакво състояние или болест е
правихме го 2 пъти,и той каза че го дърпа,когато го правим по грубо + това често му и спада, не знам дали съм му първата,
ако примерно е с някакво заболяване, и не му е правена хирургическа намеса, девствен ли ще си остане дори и след секс, при положение че тава срастване на главичката не се е скъсало или разтягнало

negative
08-08-2009, 20:18
Не, не, не, кажи ми, че се шегуваш моля те!!! :razz:

chrz
08-08-2009, 20:44
За жалост не се шегува, постнала е и в секс същата тема. :D

/сорка за оффтопика

krucu
08-08-2009, 21:19
смейте се вие :booooomb: искам да помогна момчето което обичам !

sis1
08-08-2009, 22:17
Има доста написано по темата тук.Ако не намираш отговор накарай го да отиде на уролог.

topni_4y6kata
08-08-2009, 22:41
преди 3 дни ми направиха операцията,сега се мажа с йодасепт.Въпроса ми е после трябва ли да си мажа главичката примерно с нещу,тя няма ли да се овлажнява като я прибера,защото аз сега ходя с оголена главичка постоянно :? и друг въпрос след колко време примерно вече ше мога да гледам порно,защото немога повече така,от най-малкото ми става патката и умирам от болка :?

haidutin1
08-09-2009, 11:25
Много ти е рано още - само 3 дни. Недей да мажеш с нищо, най-добре е да ходиш с превръзка. А за порното - сигурно много ти се мастурбира, но не трябва, потърпи ако можеш до 20тия ден, ако не - може и по-рано, но много внимателно, все пак е оперирано място, може сериозно да му навредиш така.

deardevil
08-09-2009, 14:31
Здравейте отново приятели!Дойде и моето време най-вероятно утре ще ме оперират.Притеснявам се най-много как ще преодолея чувствителността след операцията,защото главичката ми е много чувствителна.Много ми е нервно хора :( (обрязване ще ми правят)

xavi
08-09-2009, 17:32
Здравейте отново приятели!Дойде и моето време най-вероятно утре ще ме оперират.Притеснявам се най-много как ще преодолея чувствителността след операцията,защото главичката ми е много чувствителна.Много ми е нервно хора :( (обрязване ще ми правят)
Здр, и аз имах мн притеснения относно свръхчувствителността.Не можеш да си представиш колко мн голяма беше тя.Обаче с времето се оправя и се свиква.Вече 2 месеца и 5 дни след операцията се чувствам перфектно, ще видиш, че е за добро обрязването!Успех и кураж!

negative
08-09-2009, 20:17
Абе, чудех се, като имаш ерекция след обрязване, не можеш ли да си хванеш кожата на члена и да я избуташ напред просто. Най-вероятно ще издърпаш кожа и от скротума, но какво толкова, поне зашитата кожа няма да е изтегната. И така чакаш да ти спадне... А?

ClosedIntoMe
08-09-2009, 21:36
Двоен пост, сорри

ClosedIntoMe
08-09-2009, 21:45
Имам едно питане - срязаха ми гемчето (нито обрязване, нито нищо друго), болки от самата операция нямам, но от вчера малко ме боли в долната част на главичката, там къде беше свързано гемчето. Но не ме боли постоянно, а само ако натисна. Доктора ми каза само да правя промивки 3 пъти на ден със смрадлика и нищо друго. Реално погледнато имам два шева и нищо друго, но като че ли ме боли все повече и повече (при настиск само), вместо да отшумява. То може и да е рано де, направиха ми операцията в четвъртък към 5, едва са минали три дни. Ще ходя при него във вторник, ама все пак да питам.

haidutin1
08-09-2009, 22:04
Щом те боли при натиск - не го пипай :)
Според мене нормално, във вторник като отидеш при лекаря той ще ти каже повече.

admin12
08-09-2009, 23:15
Искам да питам няколко въпроса: (имам къса гемче 100% съм сигурен)
1. Трябвали да хода при личния лекар да си зимам направление?
2. Някой знаели дали в болница Доверие си вършар работата добре уролозите ?
3. За пластика на гемчето зимат ли някви пари за операцията , щтото никой не споменава нищо за пари ?!
4. Някой да каже как е протекла операцията стъпка по стъпка ?
благодаря предваритено ! дано някои ми отговори :)

ClosedIntoMe
08-10-2009, 00:15
Щом те боли при натиск - не го пипай :)
Според мене нормално, във вторник като отидеш при лекаря той ще ти каже повече.

И другото което, на двете места, където е шито има някакво бяло образувание, като налеп седи и като се промивам със смрадлика, не пада.

Alexsandro
08-10-2009, 08:25
И аз имах такова бяло образувание,лекаря ми каз че това е някаква секреция.Посьветва ме да го махна,с една клечка за уши,след като го накиснах сьс смрадлика.

xavi
08-10-2009, 16:32
Щом те боли при натиск - не го пипай :)
Според мене нормално, във вторник като отидеш при лекаря той ще ти каже повече.

И другото което, на двете места, където е шито има някакво бяло образувание, като налеп седи и като се промивам със смрадлика, не пада.
Това образувание е напълно нормално след операцията!По никакъв начин не се опитвай да го премахваш, с времето изчезва!Ключовото нещо след операцията е ТЪРПЕНИЕ!!!

xavi
08-10-2009, 16:34
И аз имах такова бяло образувание,лекаря ми каз че това е някаква секреция.Посьветва ме да го махна,с една клечка за уши,след като го накиснах сьс смрадлика.
Боже колко некадърници има само в нашата "държава",имам предвид твоя доктор...Този секрет не трябва да се пипа, с времето си изчезва.Но какво се учудвам - все пак живеем в АБСУРДИСТАН....

xavi
08-10-2009, 16:43
Искам да питам няколко въпроса: (имам къса гемче 100% съм сигурен)
1. Трябвали да хода при личния лекар да си зимам направление?
2. Някой знаели дали в болница Доверие си вършар работата добре уролозите ?
3. За пластика на гемчето зимат ли някви пари за операцията , щтото никой не споменава нищо за пари ?!
4. Някой да каже как е протекла операцията стъпка по стъпка ?
благодаря предваритено ! дано някои ми отговори :)

Значи хубаво е да прочетеш ЦЯЛАТА ТЕМА (от 1вата до сегашната стр.)!Не си описал проблема си, как се държи пениса в ерекция, спокойно състояние и т.н.!Не си посочил на колко си години!Въпреки това ще ти дам няколко съвета...Препоръчвам ти частна болница - може да е по-скъпо, но е по-качествено здрвеопазването там.Ако избереш държавна отиваш при личния си лекар и му искаш направление за уролог/андролог/хирург/! Ти казваш, че имаш 100% късо гемче, но то може да е в комбинация с фимоза - лекарят ще прецени! Дори да се оперираш от късо гемче(пластики, премахванета и други простотии) няма гаранция , че проблема ти ще се оправи!Единственото решение е пълното обрязване! Успех!

admin12
08-10-2009, 23:06
Искам да питам няколко въпроса: (имам къса гемче 100% съм сигурен)
1. Трябвали да хода при личния лекар да си зимам направление?
2. Някой знаели дали в болница Доверие си вършар работата добре уролозите ?
3. За пластика на гемчето зимат ли някви пари за операцията , щтото никой не споменава нищо за пари ?!
4. Някой да каже как е протекла операцията стъпка по стъпка ?
благодаря предваритено ! дано някои ми отговори :)

Значи хубаво е да прочетеш ЦЯЛАТА ТЕМА (от 1вата до сегашната стр.)!Не си описал проблема си, как се държи пениса в ерекция, спокойно състояние и т.н.!Не си посочил на колко си години!Въпреки това ще ти дам няколко съвета...Препоръчвам ти частна болница - може да е по-скъпо, но е по-качествено здрвеопазването там.Ако избереш държавна отиваш при личния си лекар и му искаш направление за уролог/андролог/хирург/! Ти казваш, че имаш 100% късо гемче, но то може да е в комбинация с фимоза - лекарят ще прецени! Дори да се оперираш от късо гемче(пластики, премахванета и други простотии) няма гаранция , че проблема ти ще се оправи!Единственото решение е пълното обрязване! Успех!


Значи като ми е в ерекция и като го оголя докрай ме боли там кадето е гемчето , но ако е мокър(докато се къпя) усещам много по малка или дори незначителна болка , а като него барам вобще си стои винаги затворен . Незнам какво имате предвит като е в спокойно състояние как се държи но изглежда като на снимка 1 . Аз съм на 18 год. и преди няколко седмици ми направи впечетление че не е като на тези от порното :oops: . ЗА ПЪЛНО ОБРЯЗВАНЕ ВЪОБЩЕ НЕСЪМ СЕ ЗАМИСЛЯЛ , НО ТОЗИ ВАРИЯНТ ГО ИЗКЛЮЧВАМЕ 100%
ако има още нещо което несам казал пишете !

xavi
08-11-2009, 08:18
Искам да питам няколко въпроса: (имам къса гемче 100% съм сигурен)
1. Трябвали да хода при личния лекар да си зимам направление?
2. Някой знаели дали в болница Доверие си вършар работата добре уролозите ?
3. За пластика на гемчето зимат ли някви пари за операцията , щтото никой не споменава нищо за пари ?!
4. Някой да каже как е протекла операцията стъпка по стъпка ?
благодаря предваритено ! дано някои ми отговори :)

Значи хубаво е да прочетеш ЦЯЛАТА ТЕМА (от 1вата до сегашната стр.)!Не си описал проблема си, как се държи пениса в ерекция, спокойно състояние и т.н.!Не си посочил на колко си години!Въпреки това ще ти дам няколко съвета...Препоръчвам ти частна болница - може да е по-скъпо, но е по-качествено здрвеопазването там.Ако избереш държавна отиваш при личния си лекар и му искаш направление за уролог/андролог/хирург/! Ти казваш, че имаш 100% късо гемче, но то може да е в комбинация с фимоза - лекарят ще прецени! Дори да се оперираш от късо гемче(пластики, премахванета и други простотии) няма гаранция , че проблема ти ще се оправи!Единственото решение е пълното обрязване! Успех!


Значи като ми е в ерекция и като го оголя докрай ме боли там кадето е гемчето , но ако е мокър(докато се къпя) усещам много по малка или дори незначителна болка , а като него барам вобще си стои винаги затворен . Незнам какво имате предвит като е в спокойно състояние как се държи но изглежда като на снимка 1 . Аз съм на 18 год. и преди няколко седмици ми направи впечетление че не е като на тези от порното :oops: . ЗА ПЪЛНО ОБРЯЗВАНЕ ВЪОБЩЕ НЕСЪМ СЕ ЗАМИСЛЯЛ , НО ТОЗИ ВАРИЯНТ ГО ИЗКЛЮЧВАМЕ 100%
ако има още нещо което несам казал пишете !
Виж сега, нормално не трябва да има никаква болка, напрежение, дискомфорт при никакви обстоятелства!Като те питам в спокойно състояние как е имам предвид забелва ли се докрай?!?И знаеш ли защо пишката ти не е като на тези в порното - ами мн просто: 99,9999% от порноактьорите са ОБРЯЗАНИ!!!Аз пак ти казвам, дори да ти го премахнат гемчето, няма НИКАКВА гаранция, че ще се оправи проблема!И защо изключваш обрязването като вариант?!!? И аз преди време бях доста скептичено настроен, но се убедих, че всички народи, които го практикуват са напълно прави!(дори американците си обрязват момченцата бебета, докато са на няколко седмици още...)Най-добре върви на лекар час по-скоро!

admin12
08-11-2009, 11:44
значи като е в покой си е всичко наред оглолвасе целия , ни ми боли ни нищо. за обрязването несъм съгласен нз защо.
някой да каже в коя болница да хода и при кой лекар ?

а, някой да знае колко време трае операцията ?

xavi
08-11-2009, 12:01
значи като е в покой си е всичко наред оглолвасе целия , ни ми боли ни нищо. за обрязването несъм съгласен нз защо.
някой да каже в коя болница да хода и при кой лекар ?

а, някой да знае колко време трае операцията ?
Абе човек как да ти обясня, че е за добро обрязването...Досега не съм чул някой да се е оплакал, след като се е обрязал!Кожата задържа разни бактерии,микроби и разни такива гадории, които водят до мн болести.Когато си обрязан няма опасност да хванеш там мн видове инфекциии ,една от които е баланопостит(за нея се сещам в момента), четох изследване, че следствие на обрязването се намаля до 66% риска от СПИН!Ставаш мн по-издържлив в секса, всички страни са доволни!Мислиш ли че турци,евреи,араби,американ и и мн други народи са толкова глупави, че да се обрязват!?!?Хората са преценили, че обрязването носи само позитиви и не създава проблеми!!! Не си посочил от къде си, за да искаш препоръка за болница и лекар, аз пак ти казвам, ако имаш възможност върви в частна!

admin12
08-11-2009, 21:43
значи като е в покой си е всичко наред оглолвасе целия , ни ми боли ни нищо. за обрязването несъм съгласен нз защо.
някой да каже в коя болница да хода и при кой лекар ?

а, някой да знае колко време трае операцията ?
Абе човек как да ти обясня, че е за добро обрязването...Досега не съм чул някой да се е оплакал, след като се е обрязал!Кожата задържа разни бактерии,микроби и разни такива гадории, които водят до мн болести.Когато си обрязан няма опасност да хванеш там мн видове инфекциии ,една от които е баланопостит(за нея се сещам в момента), четох изследване, че следствие на обрязването се намаля до 66% риска от СПИН!Ставаш мн по-издържлив в секса, всички страни са доволни!Мислиш ли че турци,евреи,араби,американ и и мн други народи са толкова глупави, че да се обрязват!?!?Хората са преценили, че обрязването носи само позитиви и не създава проблеми!!! Не си посочил от къде си, за да искаш препоръка за болница и лекар, аз пак ти казвам, ако имаш възможност върви в частна!


добреде немисе карай :D :D от Софиа съм

xavi
08-12-2009, 09:08
значи като е в покой си е всичко наред оглолвасе целия , ни ми боли ни нищо. за обрязването несъм съгласен нз защо.
някой да каже в коя болница да хода и при кой лекар ?

а, някой да знае колко време трае операцията ?
Абе човек как да ти обясня, че е за добро обрязването...Досега не съм чул някой да се е оплакал, след като се е обрязал!Кожата задържа разни бактерии,микроби и разни такива гадории, които водят до мн болести.Когато си обрязан няма опасност да хванеш там мн видове инфекциии ,една от които е баланопостит(за нея се сещам в момента), четох изследване, че следствие на обрязването се намаля до 66% риска от СПИН!Ставаш мн по-издържлив в секса, всички страни са доволни!Мислиш ли че турци,евреи,араби,американ и и мн други народи са толкова глупави, че да се обрязват!?!?Хората са преценили, че обрязването носи само позитиви и не създава проблеми!!! Не си посочил от къде си, за да искаш препоръка за болница и лекар, аз пак ти казвам, ако имаш възможност върви в частна!


добреде немисе карай :D :D от Софиа съм
Не ти се карам, само ти обяснявам как стоят нещата, за да не съжаляваш после и да ти се наложи повторна интервенция!Аз съм чувал, че във ВМА са мн добри специалистите, щом си от София иди там, ако искаш!Но колкото се може по-скоро върви на лекар да може до началото на учебната година да си патрон!

admin12
08-12-2009, 14:42
значи като е в покой си е всичко наред оглолвасе целия , ни ми боли ни нищо. за обрязването несъм съгласен нз защо.
някой да каже в коя болница да хода и при кой лекар ?

а, някой да знае колко време трае операцията ?
Абе човек как да ти обясня, че е за добро обрязването...Досега не съм чул някой да се е оплакал, след като се е обрязал!Кожата задържа разни бактерии,микроби и разни такива гадории, които водят до мн болести.Когато си обрязан няма опасност да хванеш там мн видове инфекциии ,една от които е баланопостит(за нея се сещам в момента), четох изследване, че следствие на обрязването се намаля до 66% риска от СПИН!Ставаш мн по-издържлив в секса, всички страни са доволни!Мислиш ли че турци,евреи,араби,американ и и мн други народи са толкова глупави, че да се обрязват!?!?Хората са преценили, че обрязването носи само позитиви и не създава проблеми!!! Не си посочил от къде си, за да искаш препоръка за болница и лекар, аз пак ти казвам, ако имаш възможност върви в частна!


добреде немисе карай :D :D от Софиа съм
Не ти се карам, само ти обяснявам как стоят нещата, за да не съжаляваш после и да ти се наложи повторна интервенция!Аз съм чувал, че във ВМА са мн добри специалистите, щом си от София иди там, ако искаш!Но колкото се може по-скоро върви на лекар да може до началото на учебната година да си патрон!

мерси за помоща , и най скоро време отивам

Bosen
08-12-2009, 16:54
за втори път пиша в тази тема, сега обаче става нещо странно на пишока ми :D . Направих си операция (обрязване) преди 1-2 месеца и забелязвам че се случва нещо странно. Кожата под шииката на главичката и около гемчето и отчасти на самата главичка се бели на парцали, като я махна пуска някакъв прозрачен секрет и до 2-3 дена става коричка. Интересно ми е какво е това и как да го оправя.

xavi
08-13-2009, 11:27
за втори път пиша в тази тема, сега обаче става нещо странно на пишока ми :D . Направих си операция (обрязване) преди 1-2 месеца и забелязвам че се случва нещо странно. Кожата под шииката на главичката и около гемчето и отчасти на самата главичка се бели на парцали, като я махна пуска някакъв прозрачен секрет и до 2-3 дена става коричка. Интересно ми е какво е това и как да го оправя.
Здр, не съм мн сигурен,но мисля, че това би трябвало да е прословутата смяна на кожата на главичката, за която баткодоки беше споменал в предишните си постове.Мисля, че беше казал, че е нормално след операцията главичката да си "обели" предишната кожа.Най-добре отиди и се консултирай с доктора, извършил интервенцията!Това е, което мога да ти кажа!

batkodoki
08-13-2009, 15:25
за втори път пиша в тази тема, сега обаче става нещо странно на пишока ми :D . Направих си операция (обрязване) преди 1-2 месеца и забелязвам че се случва нещо странно. Кожата под шииката на главичката и около гемчето и отчасти на самата главичка се бели на парцали, като я махна пуска някакъв прозрачен секрет и до 2-3 дена става коричка. Интересно ми е какво е това и как да го оправя.
Здр, не съм мн сигурен,но мисля, че това би трябвало да е прословутата смяна на кожата на главичката, за която баткодоки беше споменал в предишните си постове.Мисля, че беше казал, че е нормално след операцията главичката да си "обели" предишната кожа.Най-добре отиди и се консултирай с доктора, извършил интервенцията!Това е, което мога да ти кажа!

xavi, истинският проблем на респондента е, че писал "САМО два пъти" - което очевидно за него е извор на гордост.

за жалост Наше Смирение сум прост Учител по Медицина , а и всички пишешти тук ... нямаме претенцията да бъдем "екстарасенси"&"магове"&и тути кванти дивотии (не е лошо Алекс да обмисли СМС достъп... :D ), че да те консултирам адекватно и вярно по отношение на прогнозата след като не си благоволил да да подадеш коректно изходната база данни!

xavi
08-13-2009, 16:08
за втори път пиша в тази тема, сега обаче става нещо странно на пишока ми :D . Направих си операция (обрязване) преди 1-2 месеца и забелязвам че се случва нещо странно. Кожата под шииката на главичката и около гемчето и отчасти на самата главичка се бели на парцали, като я махна пуска някакъв прозрачен секрет и до 2-3 дена става коричка. Интересно ми е какво е това и как да го оправя.
Здр, не съм мн сигурен,но мисля, че това би трябвало да е прословутата смяна на кожата на главичката, за която баткодоки беше споменал в предишните си постове.Мисля, че беше казал, че е нормално след операцията главичката да си "обели" предишната кожа.Най-добре отиди и се консултирай с доктора, извършил интервенцията!Това е, което мога да ти кажа!

xavi, истинският проблем на респондента е, че писал "САМО два пъти" - което очевидно за него е извор на гордост.

за жалост Наше Смирение сум прост Учител по Медицина , а и всички пишешти тук ... нямаме претенцията да бъдем "екстарасенси"&"магове"&и тути кванти дивотии (не е лошо Алекс да обмисли СМС достъп... :D ), че да те консултирам адекватно и вярно по отношение на прогнозата след като не си благоволил да да подадеш коректно изходната база данни!
Ами така е....Аз се опитвам да помогна на всеки,въпреки оскъдната информация, която дават, дано да съм им полезен все пак! :)

Alexsandro
08-13-2009, 20:16
Това за СМС ми хареса. :D Но все пак и аз сьм описал моя случай с придобитата фимоза.И ако някой има вьпроси кьм мен,с готовност ще му отговоря.Много хора придобиват смелост,да го направят,след като прочетат коментарийте на хората минали по този пьт.

BeAsT
08-14-2009, 23:39
Интересувам се от мненията на тези които са си правили операцийка за късо гемче от София, къде си я направихте, при кого и дали всичко е минало гладко с възстановяването.
Също дали са ви направили френулотомия или френулопластика, защото на теория знам разликата, но ще е хубаво да сподели някой от първа ръка.

Bosen
08-15-2009, 05:55
за втори път пиша в тази тема, сега обаче става нещо странно на пишока ми :D . Направих си операция (обрязване) преди 1-2 месеца и забелязвам че се случва нещо странно. Кожата под шииката на главичката и около гемчето и отчасти на самата главичка се бели на парцали, като я махна пуска някакъв прозрачен секрет и до 2-3 дена става коричка. Интересно ми е какво е това и как да го оправя.
Здр, не съм мн сигурен,но мисля, че това би трябвало да е прословутата смяна на кожата на главичката, за която баткодоки беше споменал в предишните си постове.Мисля, че беше казал, че е нормално след операцията главичката да си "обели" предишната кожа.Най-добре отиди и се консултирай с доктора, извършил интервенцията!Това е, което мога да ти кажа!

xavi, истинският проблем на респондента е, че писал "САМО два пъти" - което очевидно за него е извор на гордост.

за жалост Наше Смирение сум прост Учител по Медицина , а и всички пишешти тук ... нямаме претенцията да бъдем "екстарасенси"&"магове"&и тути кванти дивотии (не е лошо Алекс да обмисли СМС достъп... :D ), че да те консултирам адекватно и вярно по отношение на прогнозата след като не си благоволил да да подадеш коректно изходната база данни!
Ами така е....Аз се опитвам да помогна на всеки,въпреки оскъдната информация, която дават, дано да съм им полезен все пак! :)

Момче съм на 23 год.

radoslav91
08-15-2009, 12:59
Моя съвет е да не се занимавате да пишете стотици постове във форума, а направо отидете на лекар, той ви казва диагнозата и всичко за около 2-3 седмици вече е решено.

xavi
08-17-2009, 11:02
Интересувам се от мненията на тези които са си правили операцийка за късо гемче от София, къде си я направихте, при кого и дали всичко е минало гладко с възстановяването.
Също дали са ви направили френулотомия или френулопластика, защото на теория знам разликата, но ще е хубаво да сподели някой от първа ръка.
Здр, не съм от София,но мога да те посъветвам...Най-напред не си посочил на колко си год...Въобще не се занимавай с тези френулотомии или френулопластики, не дават никакъв ефект, дори след това се получава и рецидив...Ако ти се направи такава операция това въобще не е гаранция, че веднъж за винаги ти се е решил проблема...Мн често късото гемче е в комбинация с фимоза и дори да се премахне гемчето, проблема си остава.Съветвам те да избереш пълното обрязване, гарнтирам ти, че няма да съжаляваш, дори напротив - ще останеш мн доволен, но все пак изборът си е твой!Най-добре върви на лекар и успех!

xavi
08-17-2009, 11:05
Моя съвет е да не се занимавате да пишете стотици постове във форума, а направо отидете на лекар, той ви казва диагнозата и всичко за около 2-3 седмици вече е решено.
Така е, но все пак е хубаво да се обменя натрупан опит, да се дават някои съвети, нали за това е тази тема - да си помагаме, а оттам нататък е ред на докторите!

snyk1i
08-17-2009, 22:42
нз дали е оффтопик ама нормално ли е пениса да е съвсем леко наклонен на една страна в ерекция, по4ти незабележимо ако не се вгледа6 ама може ли да стане по-голям проблем

15 години

xavi
08-17-2009, 23:04
нз дали е оффтопик ама нормално ли е пениса да е съвсем леко наклонен на една страна в ерекция, по4ти незабележимо ако не се вгледа6 ама може ли да стане по-голям проблем

15 години
Прочети цялата тема, виж снимките в началото и сам прецени.Отиди на лекар, но най-вероятно имаш късо гемче!

haidutin1
08-18-2009, 09:43
нз дали е оффтопик ама нормално ли е пениса да е съвсем леко наклонен на една страна в ерекция, по4ти незабележимо ако не се вгледа6 ама може ли да стане по-голям проблем

15 години
Прочети цялата тема, виж снимките в началото и сам прецени.Отиди на лекар, но най-вероятно имаш късо гемче!

Не си казал дали има някаки болки и дискомфорт, дали кривината се дължи точно на гемчето. Много голяма вероятност има това да си е естествената кривина на пениса, която имат почти всички момчета - все пак сте чували, че идеално правите пишки не са много. Почти винаги има някакво дори и минимално и едва забележимо отклонение от правата ос на члена и ако при теб става въпрос за това няма за що да се притесняваш. А иначе имаш ли проблеми със забелването на главичката, някакво опъване и прочие?

BeAsT
08-18-2009, 18:40
Здр, не съм от София,но мога да те посъветвам...Най-напред не си посочил на колко си год...Въобще не се занимавай с тези френулотомии или френулопластики, не дават никакъв ефект, дори след това се получава и рецидив...Ако ти се направи такава операция това въобще не е гаранция, че веднъж за винаги ти се е решил проблема...Мн често късото гемче е в комбинация с фимоза и дори да се премахне гемчето, проблема си остава.Съветвам те да избереш пълното обрязване, гарнтирам ти, че няма да съжаляваш, дори напротив - ще останеш мн доволен, но все пак изборът си е твой!Най-добре върви на лекар и успех!



Не съм посочил години, защото не питам какъв ми е проблема и дали нещо не ми е наред а имам конкретни питания. И все пак на 20 съм, и точно гемчето ми е проблема, в крайна сметка инструмента аз най-добре си го познавам.
От четенето на темата ми направи впечатление, че го раздаваш някакъв проповедник на обрязването. Внимавай, някое лапе може да ти се хване на историите и после да съжалява, че си е осакатил пишока тъй като на наще "лекари" им дай да режат па квото стане

xavi
08-18-2009, 19:22
Здр, не съм от София,но мога да те посъветвам...Най-напред не си посочил на колко си год...Въобще не се занимавай с тези френулотомии или френулопластики, не дават никакъв ефект, дори след това се получава и рецидив...Ако ти се направи такава операция това въобще не е гаранция, че веднъж за винаги ти се е решил проблема...Мн често късото гемче е в комбинация с фимоза и дори да се премахне гемчето, проблема си остава.Съветвам те да избереш пълното обрязване, гарнтирам ти, че няма да съжаляваш, дори напротив - ще останеш мн доволен, но все пак изборът си е твой!Най-добре върви на лекар и успех!



Не съм посочил години, защото не питам какъв ми е проблема и дали нещо не ми е наред а имам конкретни питания. И все пак на 20 съм, и точно гемчето ми е проблема, в крайна сметка инструмента аз най-добре си го познавам.
От четенето на темата ми направи впечатление, че го раздаваш някакъв проповедник на обрязването. Внимавай, някое лапе може да ти се хване на историите и после да съжалява, че си е осакатил пишока тъй като на наще "лекари" им дай да режат па квото стане
Въобще не съм проповедник на обрязването, просто казвам самата истина от личен опит...и намен ми отстраниха гемчето, ама никакъв ефект нямаше.Няма човек, обрязал се да съжалява, че го е направил.И аз бях голям скептик като теб, но истината се оказа друга!

haidutin1
08-18-2009, 22:59
Всеки има право на мнение относно за или против обрязването. Да се има предвид обаче, че повечето пишещи тук са били принудени да се клъцнат като единствена възможна мярка, решаваща проблема. Аз лично не бих се обрязал ако нямах фимоза и ако можеше проблемът да се реши по друг начин.

Вярно е, че голяма част от лекарите в България са некадърници и точно на това се дължи фактът, че при доста хора премахването на гемчето не е решило проблема. За това и Баткодоки съветва да се консултираме с няколко специалисти независимо един от друг, да ровим и търсим и да знаем точно с какво искане да застанем пред хирурга за да няма повторна операция. Знам, че е лесно да се каже, но не всички го правят. Сигурно и аз нямаше да питам много, но поне имах "късмета" да съм с фимоза и да ми направят пълно обрязване с премахване на гемчето. Така нямаше как да остане проблема.

snyk1i
08-19-2009, 14:45
нз дали е оффтопик ама нормално ли е пениса да е съвсем леко наклонен на една страна в ерекция, по4ти незабележимо ако не се вгледа6 ама може ли да стане по-голям проблем

15 години
Прочети цялата тема, виж снимките в началото и сам прецени.Отиди на лекар, но най-вероятно имаш късо гемче!

Не си казал дали има някаки болки и дискомфорт, дали кривината се дължи точно на гемчето. Много голяма вероятност има това да си е естествената кривина на пениса, която имат почти всички момчета - все пак сте чували, че идеално правите пишки не са много. Почти винаги има някакво дори и минимално и едва забележимо отклонение от правата ос на члена и ако при теб става въпрос за това няма за що да се притесняваш. А иначе имаш ли проблеми със забелването на главичката, някакво опъване и прочие?

никога не съм имал болки където и да е по слабините, а за забелването - не разбирам как то4но трябва да е нормалното забелване, примерно на мен като ми е в ерекция пениса ми е съвсем леко забелен на върха и без проблем мога да си го забеля до края, но трябва да използвам ръката си - това нормално ли е, имам вредвид - така или трябва да е?

vasosbg
08-19-2009, 16:19
Нека споделя и моята болка - при мен проблема беше , обратното на фимозата /някаква ре ..фимоза/ незапомних ,обелваше главата , но не искаше да се върна в обратно положение и "засядаше" под главичката . наскоро ходих във болница "Вита" , по препоръки при д-р Ботев - от доста места го похвалиха и той констатира , че трябва да се отреже острани "гемчето - маи му викате". Миналия петък се подложих на процедурата - безплатно с направление във Вита , което малко очуди!Сега през 3 часа го мажа с йодасепт , само първите 3 дни имаше проблеми с нощните ерекции , но вече е ок!чакам да се възстановява и да видя как е с новото оръжие .
Д-р Ботев предложи да ме обреже - понеже имало повече кожичка и това предразполагало от хигиенична гледна точка за повече бактерии и т.н , и се разбрахме , че ако от сегашната операция няма особен ефект , към края на годината ще се подложа на обрязване(не знам и аз може би съм малко тесногръд по отношение на този вид операция). При сегашната интервенция , болката по време на операцията беше единствено като ми биха упойката ама така е - явно се бях надъхал , че ще боли адски , но останах приятно разочарован:)))

haidutin1
08-19-2009, 23:18
Странна работа - казваш, че много го хвалят този доктор, а самият той допуска, че "може да се наложи повторна операция" :-o

Няма такова нещо като "рефимоза", сигурно става въпрос за леки състояния на парафимоза щом не може да се върне обратно кожичката. Тоест, има фимоза и тесният пръстен ти пречи повече при връщането отколкото при забелването. Това не е хубаво, ако си чел темата парафимозата е много опасно състояние и не се е знаело какво ще стане следващия път, когато заседне зад главичката.
Лично аз, макар да не съм лекар, не мога да си обясня това засядане с късо гемче - просто не ми звучи логично. Може и да е било късо гемче, но със сигурност придружено и с лека фимоза.

snyk1i, това е ключовото изречение - "и без проблем мога да си го забеля до края" , от което съдя, че ти нямаш фимоза или късо гемче (предполагам, че не ти опъва и боли гемчето при мастурбация или секс). Все пак ако се притесняваш отиди при личния, но аз просто не виждам смисъл, ти проблем нямаш :)

xavi
08-20-2009, 10:50
Нека споделя и моята болка - при мен проблема беше , обратното на фимозата /някаква ре ..фимоза/ незапомних ,обелваше главата , но не искаше да се върна в обратно положение и "засядаше" под главичката . наскоро ходих във болница "Вита" , по препоръки при д-р Ботев - от доста места го похвалиха и той констатира , че трябва да се отреже острани "гемчето - маи му викате". Миналия петък се подложих на процедурата - безплатно с направление във Вита , което малко очуди!Сега през 3 часа го мажа с йодасепт , само първите 3 дни имаше проблеми с нощните ерекции , но вече е ок!чакам да се възстановява и да видя как е с новото оръжие .
Д-р Ботев предложи да ме обреже - понеже имало повече кожичка и това предразполагало от хигиенична гледна точка за повече бактерии и т.н , и се разбрахме , че ако от сегашната операция няма особен ефект , към края на годината ще се подложа на обрязване(не знам и аз може би съм малко тесногръд по отношение на този вид операция). При сегашната интервенция , болката по време на операцията беше единствено като ми биха упойката ама така е - явно се бях надъхал , че ще боли адски , но останах приятно разочарован:)))
При мен това с обелването на главата и трудността при връщане се получи след като ми премахнаха гемчето.И аз като теб имах повече кожичка(дълъг препуциум).Нямаше особен ефект след премахването на френулума и се наложи пълно обрязване.Сега нямам проблеми, мисля, че ще ти се наложи повторна интервенция...Но най-добре върви се консултирай с този доктор, който те е оперирал!
П.С. На колко си години?

casio
08-20-2009, 13:16
Здравейте момчета мойта операция мина преди месец и половина. Искам да попитам дали някой знае след колко време ще ми се оправи кожата от това набръчкване. Паднаха ми всичките конци, поне тези които стърчаха, в кожата не знам. По ръба точно на кожичката е едно такова набръчкано и изглежда ужасно.

georgi12
08-22-2009, 06:18
Не съм посочил години, защото не питам какъв ми е проблема и дали нещо не ми е наред а имам конкретни питания. И все пак на 20 съм, и точно гемчето ми е проблема, в крайна сметка инструмента аз най-добре си го познавам.
От четенето на темата ми направи впечатление, че го раздаваш някакъв проповедник на обрязването. Внимавай, някое лапе може да ти се хване на историите и после да съжалява, че си е осакатил пишока тъй като на наще "лекари" им дай да режат па квото стане

Пълно е с такива като тебе , където си го познават перфектно и в следващият момент се чудят за какво става дума и как да си решат проблема .
Отиди във първата частна клиника , попитай и си плати и си реши проблема .
Осакатяванията не стават от пълно обрязване .
Разбира се както всяка операция може да възникнат усложнения.
И вземи попрочети кой какво е написал .

georgi12
08-22-2009, 06:20
Здравейте момчета мойта операция мина преди месец и половина. Искам да попитам дали някой знае след колко време ще ми се оправи кожата от това набръчкване. Паднаха ми всичките конци, поне тези които стърчаха, в кожата не знам. По ръба точно на кожичката е едно такова набръчкано и изглежда ужасно.
Не се притеснявай . Ще се оправи .При някои става по-бавно , при някои по-бързо .С течение на времето срезът ще омекне и т.н.
Обрязването пълно или частично е ?

casio
08-22-2009, 11:01
Здравейте момчета мойта операция мина преди месец и половина. Искам да попитам дали някой знае след колко време ще ми се оправи кожата от това набръчкване. Паднаха ми всичките конци, поне тези които стърчаха, в кожата не знам. По ръба точно на кожичката е едно такова набръчкано и изглежда ужасно.
Не се притеснявай . Ще се оправи .При някои става по-бавно , при някои по-бързо .С течение на времето срезът ще омекне и т.н.
Обрязването пълно или частично е ?

Частично.

georgi12
08-22-2009, 15:01
Частично.
При всички случаи срезът остава отдолу и няма никаква причина да се притесняваш .

negative
08-22-2009, 20:37
Няколко фундаментални въпроса:
1) Според вас някой от лекарите ще се навие ли да ми го обреже докато имам гъби по главата и препуциума? Не е много зле кожата, гъбите са в "овладяно" положение, но просто не мога да ги избия докрай.
2) Според вас някой от лекарите ще се навие ли да ми го обреже, при положение, че ми е правена операция от къс гем и там, където е бил един от шевовете има топчесто обазувание? Повърхностно е и има по-червен цвят от останалата кожа. Дерматолозите казват, че това било насъбиране на епителна тъкан и ме карат да го мажа с Бионект и Madecassol, но без ефект. Могат да го отрежат с ножката, нали?
3) Като ме обрежат, дали ще се отърва веднъж завинаги от манатарките, или винаги ще ми е "леко зачервен"?
По принцип обмислям обрязването, заради лека фимоза, а не заради горните въпроси.

xavi
08-22-2009, 21:49
Няколко фундаментални въпроса:
1) Според вас някой от лекарите ще се навие ли да ми го обреже докато имам гъби по главата и препуциума? Не е много зле кожата, гъбите са в "овладяно" положение, но просто не мога да ги избия докрай.
2) Според вас някой от лекарите ще се навие ли да ми го обреже, при положение, че ми е правена операция от къс гем и там, където е бил един от шевовете има топчесто обазувание? Повърхностно е и има по-червен цвят от останалата кожа. Дерматолозите казват, че това било насъбиране на епителна тъкан и ме карат да го мажа с Бионект и Madecassol, но без ефект. Могат да го отрежат с ножката, нали?
3) Като ме обрежат, дали ще се отърва веднъж завинаги от манатарките, или винаги ще ми е "леко зачервен"?
По принцип обмислям обрязването, заради лека фимоза, а не заради горните въпроси.
И ти като мен си станал за съжаление жертва на някои некадърността на бълг.доктори!
1.Как са ти се появили тези гъби и защо не си се консултирал с лекар?
2.След като те прегледат тогава ще стане ясно дали могат да те обрежат.Аз си мисля, че не би трябвало тези гъби и образуванието да са пречка(лично мнение)!
3.По принцип след обрязването няма повече бактерии,гъби,сиренца,кожи ки и всякакви други мизерийки, става мн по-хигиенично и естетично!Най-добре върви веднага на някой лекар да прецени за какво става дума!

georgi12
08-23-2009, 12:50
Потърси в нета д-р Милен Кацаров .Той ще може да ти помогне за гъбичките , както и за обрязването .
След обрязване горните проблеми отпадат - това е само единият плюс.
Ако не го намериш пиши ми на ЛС за да ти дам координатите .

Lyricon
08-23-2009, 14:33
а операцията при "късо гемче" боли ли? и винаги ли остава онова там нещо малкото като топче на пениса?

georgi12
08-23-2009, 18:27
Упойките са направени зада притъпяват чувствителността на мястото. Това , че на някой му е останало някакво топче не значи , че и на теб ще ти остане.

xavi
08-23-2009, 20:44
а операцията при "късо гемче" боли ли? и винаги ли остава онова там нещо малкото като топче на пениса?
Вземи прочети темата от началото до края...

negative
08-24-2009, 13:22
http://img252.imageshack.us/i/chervenatatochka.jpg/

Ето я тази пъпка, 'дето ви говорех, че е на мястото на единия от шевовете. Батко Доки, как мислиш?

deardevil
08-24-2009, 23:06
Здравейте отново.Преди 1 2 седмици писах че ще ми правят операция но тя ще се осъществи в тази сряда(пълно обрязване). .На мен доктора ми каза че съм имал бели петънца(това май са гъбички?) и главичката ми е била зачервена.Поради тази причина ми исписа-Триклобактер(разтворче в което се топи пениса)нямаше голям ефект и ми предложи Ломексин-със него ефекта е поразителен след първото мазане.Струва около 8 лв.Така че дано съм помогнал на тези които имат такива бактериики.На мен доктора също ми каза да измеря дължината на пениса си,а на вас?Иначе относно операцията-най-много за чувствителността се притеснявам след нея защото главичката ми е много чувствителна ... за 2ри път казвам :-o

georgi12
08-25-2009, 07:32
http://img252.imageshack.us/i/chervenatatochka.jpg/

Ето я тази пъпка, 'дето ви говорех, че е на мястото на единия от шевовете. Батко Доки, как мислиш?
Интересно . Червената точка не е свързана с френулума. Боло ло те ? Възможно е точно на това място да има киста - косъмче да се опитва да излезе . Отиди до уролога , който те е оперирал да те посъветва .
Преди 10 години ме оперираха от херния и точно на шева се беше появила такава точка , болеше , сърбеше , събираше и гной .С Йодасепт се повлия . Разбира се не предприемай самолечение .
Иначе - поздравление за обрязването .Оставена ти е и вътрешна кожа , което е добре.

negative
08-25-2009, 10:17
http://img252.imageshack.us/i/chervenatatochka.jpg/

Ето я тази пъпка, 'дето ви говорех, че е на мястото на единия от шевовете. Батко Доки, как мислиш?
Интересно . Червената точка не е свързана с френулума. Боло ло те ? Възможно е точно на това място да има киста - косъмче да се опитва да излезе . Отиди до уролога , който те е оперирал да те посъветва .
Преди 10 години ме оперираха от херния и точно на шева се беше появила такава точка , болеше , сърбеше , събираше и гной .С Йодасепт се повлия . Разбира се не предприемай самолечение .
Иначе - поздравление за обрязването .Оставена ти е и вътрешна кожа , което е добре.
Ми не, нито сърби, нито боли, просто си е няк'ъв белег. Аз затова питах преди няколко поста дали ще се навият да ми го обрежат над тая точка, 'щото ми писна да я гледам. Щяла да се разнесе... да бе, повече от 4 месеца вече не се е разнесла. И това е след операция от къс гем, която за нещастие се оказва недостатъчна.

xavi
08-25-2009, 10:42
http://img252.imageshack.us/i/chervenatatochka.jpg/

Ето я тази пъпка, 'дето ви говорех, че е на мястото на единия от шевовете. Батко Доки, как мислиш?
Интересно . Червената точка не е свързана с френулума. Боло ло те ? Възможно е точно на това място да има киста - косъмче да се опитва да излезе . Отиди до уролога , който те е оперирал да те посъветва .
Преди 10 години ме оперираха от херния и точно на шева се беше появила такава точка , болеше , сърбеше , събираше и гной .С Йодасепт се повлия . Разбира се не предприемай самолечение .
Иначе - поздравление за обрязването .Оставена ти е и вътрешна кожа , което е добре.
Ми не, нито сърби, нито боли, просто си е няк'ъв белег. Аз затова питах преди няколко поста дали ще се навият да ми го обрежат над тая точка, 'щото ми писна да я гледам. Щяла да се разнесе... да бе, повече от 4 месеца вече не се е разнесла. И това е след операция от къс гем, която за нещастие се оказва недостатъчна.
Според мен би трябвало да се навият, но най-добре върви на лекар и те там ще ти кажат със сигурност...А иначе за операциите от късо гемче преди мисля, че баткодоки беше писал, че в 80-90% от случаите се налага повторна интервенция(пълно обрязване), тъй като мн често то е в комбинация с някаква форма на фимоза(аз съм от тези случаи)!

negative
08-25-2009, 11:01
И аз, определено, съм от тези случаи. Ти имаше ли белег като моя, обаче? В смисъл, след 1-вата операция.
Само да можех да си излекувам гъбите и сухата кожа.................

xavi
08-25-2009, 11:17
И аз, определено, съм от тези случаи. Ти имаше ли белег като моя, обаче? В смисъл, след 1-вата операция.
Само да можех да си излекувам гъбите и сухата кожа.................
Нямах такова нещо като при теб.Те тези гъби се появяват,защото кожата е подходяща за образуването на всякави бактерии,микроорганизми и разни такива.След обрязване няма опасност за такива истории.Постоянно си задавам въпроса: защо мъжът е създаден с тази кожа, файда никаква от нея , след като тя създава толкова мн проблеми и неприятности !?!?

georgi12
08-25-2009, 12:30
Хм!Интересно .На снимката изглежда като облязан . Все пак снимката е малкаи не много ясна . Бях решил , че си минал вече под ножа . Явно съм се объркал.
Потърси ли Милен Кацаров ? Ако това образувание е нещо , което не е проблемно , ще си замине след операцията заедно с останалата кожа.

haidutin1
08-25-2009, 17:09
Здравейте отново.Преди 1 2 седмици писах че ще ми правят операция но тя ще се осъществи в тази сряда(пълно обрязване). .На мен доктора ми каза че съм имал бели петънца(това май са гъбички?) и главичката ми е била зачервена.Поради тази причина ми исписа-Триклобактер(разтворче в което се топи пениса)нямаше голям ефект и ми предложи Ломексин-със него ефекта е поразителен след първото мазане.Струва около 8 лв.Така че дано съм помогнал на тези които имат такива бактериики.На мен доктора също ми каза да измеря дължината на пениса си,а на вас?Иначе относно операцията-най-много за чувствителността се притеснявам след нея защото главичката ми е много чувствителна ... за 2ри път казвам :-o


Значи утре е големият ден :) Успех!
Мен докторът не ме е карал да меря пениса си, по принцип е добре да се направи такова нещо, но от него, точно преди операцията.
А за главичката не се притеснявай - в началото ще ти е гадно, но като свикнеш всичко ще е наред.

Blowmyhead
08-25-2009, 21:16
Здравейте първо!

Значи преди около месец ходих на доктор(проблема беше че при ерекция немога да го забеля,а в покой мога...) Та той ми каза,че всичко е наред просто да правя малко упражнения.. :D и след месец да дойда пак... Опериран съм като малък от фимоза сега съм на 14... таа искам да попитам дали трябва да се притиснявам... ,че ме е шубе малко 8-[

xavi
08-25-2009, 21:59
Здравейте първо!

Значи преди около месец ходих на доктор(проблема беше че при ерекция немога да го забеля,а в покой мога...) Та той ми каза,че всичко е наред просто да правя малко упражнения.. :D и след месец да дойда пак... Опериран съм като малък от фимоза сега съм на 14... таа искам да попитам дали трябва да се притиснявам... ,че ме е шубе малко 8-[
След като си опериран от фимоза, какъв вид обрязване имаш частично пълно?Мисля, че би трябвало да си с частично и да е станал рецидив, при пълното това няма как да стане...Съветвам те да отидеш при друг доктор, по възможност родителите да са с теб...

Lyricon
08-26-2009, 09:47
а да попитам,аз в покой и аз мога да го забеля,но в ерекция ми е трудно,но успявам (за главичката става дума),а когато го направя при връщане на кожичката не става лесно и трябва или да натисна малко или с 2 ръце,а се образува пръстен от кожа там дето се е набрала под самата главичка,но не е като тея снимки от парафимозата пък и не ме боли при уриниране,нямам проблеми такива като издуване и не прилича на мехур а е просто тази кожа... някакви идеи :-s аз писах на баткодоки дали мога да пратя снимки да види,понеже сега ще ходя на концерта на Мадона и да знам след като се върна дали да ходя на уролог понеже малко ме е срам :oops: хах,но той нещо не отговаря,сигурно го няма,така че питам вас,според вас има ли проблем и какъв

xavi
08-26-2009, 10:25
а да попитам,аз в покой и аз мога да го забеля,но в ерекция ми е трудно,но успявам (за главичката става дума),а когато го направя при връщане на кожичката не става лесно и трябва или да натисна малко или с 2 ръце,а се образува пръстен от кожа там дето се е набрала под самата главичка,но не е като тея снимки от парафимозата пък и не ме боли при уриниране,нямам проблеми такива като издуване и не прилича на мехур а е просто тази кожа... някакви идеи :-s аз писах на баткодоки дали мога да пратя снимки да види,понеже сега ще ходя на концерта на Мадона и да знам след като се върна дали да ходя на уролог понеже малко ме е срам :oops: хах,но той нещо не отговаря,сигурно го няма,така че питам вас,според вас има ли проблем и какъв
Здр!Образуването на кожен пръстен означава, че имаш вродена фимоза, а най-вероятно и дълъг препуциум(мн кожа).затова ти се набира така кожата и трудно се забелва. Върви на лекар в най-близко време!