PDA

View Full Version : Кой как се чуства извън БГ?



Ne_Znaesh
02-12-2008, 04:48
жИвея от 3 години в Америка( Чикаго). Никога не съм живяла дори излизала извън България преди тези две години. И изведнъж родителите ми решават да ме изтръгнат от родината ми, от приятелите ми и от всичко мило, за да отидем в "държавата мечта". Такъв стрес и трудности съм изживяла, които за през целият ми живот не съм ги изпитвала! Толкова унижения и тъпкане ми се струпаха на главата... По едно време нямах никакви мечти, единственото ми в главата беше как да остана жива сред тия олигофрени тук.
И сега дори след 3 години все още ни е трудно, а наще продължават да са инати и да не искат да се преберем в БГ! :? Добре, те след като не искат поне мен да си ме пускат на БГ лятото. Но, не! Докато моите Фр са в БГ аз тука тъпея и броя дните на календара за училище :shock: Докато моите фр в БГ са по дискотеките и кафетата, аз тъпея в нас защото тук законите им не ми го позволяват. :( Добре бе, чесно ли е?! Аз си пропилявам тинейджерските години, какво ще запомня един ден от тях?! Тъпото ми вседневие с олигофрените и popular barbies в high school?! С колкото и БГ да излизам тък не е същото.
От 3 години не съм си ходила в БГ и то само заради наще. Дори и това лято не ме пускат да си отида. :( Не ми дават да говоря за БГ дори, да споменавам името БГ в нас. Писнало ми е. Ако искате ми се смейте но аз живея само с мисълта, че като стана пълнолетна ( 21) си стягам куфарите и си заминавам! Но ме е страХ, че тогава вече ще съм се променила, колкото и да не искам то става аз сама се осещам.
Така ли е и с вас, хората извън БГ? Искате ли да се преберете в БГ и защо? Или само аз така гадно се чуствам и само аз искам да се прибера :(

BAD_KID
02-12-2008, 06:43
Аз живея вече година и половина извън България и също се чувствам гадно че си пропилявам тинейджарските години в тъпотия тук обаче не съжалявам че доидох тук ходя си до България когато мога и макар един ден да искам да се прибера окончателно незнам дали ще стане иначе споко не само ти се чувстваш тъка. Едно съветче от мен недеи чак толкова устремено да броиш дните и да живееш за деня когато ще си на 21 защото така ще пропилееш времето до тогава и после може да те е яд. :) Аиде успехчета и дай го малко по весело!

hahavteen
02-12-2008, 16:59
Kato biah malka mi be6e tupo i samo 4akah da doidat kolednata i liatnata vakancia da si otida v BG no s vremeto ne6tata se promeniha i sega gledam da izbegna hodeneto v Bulgaria....Misli si pozitivni ne6ta,jivei jivota tam kudeto si i s horata s koito si a ne si vikai eh ako biah v Bulgaria s toia i s onia i izvle4i nai-dobroto ot sityaciata v koiato si. 3 godini jivee6 v taia durjava i ti se o4ertavat o6te niakolko koga smiata6 da po4ne6 da jivee6? Ako niama6 priateli pravi razni ne6ta sama.Kato ne moje6 da hodi6 po diskoteki hodi na kafe,na fitnes,na figyrno purzaliane(ako ima purzalka blizo do tebe),zapi6i se na niakakvi yroci..Ne ostaviai tvoito li4no 6tatsie da zavisi ot vun6ni faktori za6toto taka nikoga niama da si napulno ydovletvorena i 6tastliva.A da i poviarvai mi moje6 da pomni6 ot tneidjurskite si godini dosta po-stoinostni ne6ta ot napivania s priateli i svalki v diskotekite.

air_J
02-12-2008, 18:59
Да, съгласен съм, че в чужбина е малко трудно, но в крайна сметка - както си го направиш. Ти седни се самосъжалявай, пък после чакай подобрение. Дадоха ти добри съвети - ходи на фитнес, на някакви уроци, на някакъв спорт, абе, каквото те влече в крайна сметка. Това са ти детските и отчасти младежките години, трябва да направиш всичко възможно да ги запомниш с нещо хубаво. Това са годините, в които човек се наживява, налудява, ако щеш и напростява (в тези години много простотия се прави, бе). И това, че си в чужбина не може да бъде оправдание да не ги изживееш щастливо. Справка - братовчед ми. От 12 годишен е в Америка (Чикаго), размазваше се и там, а когато си дойдеше и тук сцепваше. Не се заричай, че ще се връщаш, щото не се знае как ще те завърти живота, щото братовчед ми и той говореше, че ще се връща, ама сега е вече щастливо женен, че и с дете в... Америка, Чикаго (на 21 години е в момента). 8)

pepita87
02-12-2008, 19:50
От 4 месеца съм извън България...оставих ВСИ4КО...родители,приятели... кариера...с цел-лиубов... :-) трудно ми е,доста,но стискам зъби и крача напред...често пъти се налага да правим жертви за лиубимите хора :)

hooliganka89
02-13-2008, 08:10
pepita87
И аз съм също като теб,оставих и родители и приятели и даскалото даже и професионален спорт тренирах в България и оставих всичко само и само да бъда с любимия човек.И аз не се чуствам кой знае колко добре,отначало беше интересно малко разнообразие ама все повече ми липсва България и аз нямам търпение да се пребера да видя майка си и приятелите си и така на татака.Ама наистина трябва да се правят жертви за любимите хора.

zvQr_nO_s_ChAr
02-13-2008, 10:18
от две години живея в испания.. поне лятото мога да си ходя.. но иначе се чуствам ужасно.. не ми харесва тая глупава испания... и повечето които познавам от тук са забравили от каде са тръгнали и ми се правят на големите граждани и надуФфФкоФфци... ПИСНАЛО МИ Е ВЕЧЕ..но кой ме пита ... :cry:

hahavteen
02-13-2008, 10:50
от две години живея в испания.. поне лятото мога да си ходя.. но иначе се чуствам ужасно.. не ми харесва тая глупава испания... и повечето които познавам от тук са забравили от каде са тръгнали и ми се правят на големите граждани и надуФфФкоФфци... ПИСНАЛО МИ Е ВЕЧЕ..но кой ме пита ... :cry:

V Germania imah edna poznata bulgarka koiato razpravia6e na vsi4ki 4e e ot Ispania za6toto ia be6e sram da kaje 4e e ot Bulgaria i daje govore6e na ispanski pred 4yjdi hora :?

zvQr_nO_s_ChAr
02-13-2008, 11:46
от две години живея в испания.. поне лятото мога да си ходя.. но иначе се чуствам ужасно.. не ми харесва тая глупава испания... и повечето които познавам от тук са забравили от каде са тръгнали и ми се правят на големите граждани и надуФфФкоФфци... ПИСНАЛО МИ Е ВЕЧЕ..но кой ме пита ... :cry:

V Germania imah edna poznata bulgarka koiato razpravia6e na vsi4ki 4e e ot Ispania za6toto ia be6e sram da kaje 4e e ot Bulgaria i daje govore6e na ispanski pred 4yjdi hora :?

всички са такива ... просто нямам думи аз си се гордея че съм българка !!!

hooliganka89
02-13-2008, 13:08
Всеки трябва да се гордее,че е българин.Това,че на запад ни мислят за цигани или за някво жалко подобие на хора не означава,че ние трябва да се срамуваме с народноста ни.Аз съм горда с пройзхода си и гордо го заявявам!Каква история имаме само,много ясно,че ще се гордея с себе си.Издържали сме толкова много от турците и пак сме си останали Християни това си е за гордеене!

hahavteen
02-13-2008, 13:30
E az ne moga da kaja 4e se gordeia vse pak samo sum se rodila tam....Nikoga ne mi e idvalo na ym da se opitvam da skria ot kude sum oba4e i ne moga da razbera kakuv e problema na tezi koito se praviat na ne6to koeto ne sa. :-o

zvQr_nO_s_ChAr
02-13-2008, 14:32
Всеки трябва да се гордее,че е българин.Това,че на запад ни мислят за цигани или за някво жалко подобие на хора не означава,че ние трябва да се срамуваме с народноста ни.Аз съм горда с пройзхода си и гордо го заявявам!Каква история имаме само,много ясно,че ще се гордея с себе си.Издържали сме толкова много от турците и пак сме си останали Християни това си е за гордеене!

това е ! ;-)

hooliganka89
02-13-2008, 15:54
zvQr_nO_s_ChAr
Радвам се,че има хора съгласни с моето мнение.
Имах една приятелка в БГ харесала там някав и той я попитал дал е българка и тя казала,не туркиня съм :shock: :shock: :shock:
Ей тва е малумщина за мен,турците са една долна твар,а тя се нарича туркиня.
Колко са ни измачвали и кво ли не още(сега пак парламента е пален с турци)абе ужас така се нервя за тея неща,а съм безсилна :lol:

zvQr_nO_s_ChAr
02-13-2008, 16:40
zvQr_nO_s_ChAr
Радвам се,че има хора съгласни с моето мнение.
Имах една приятелка в БГ харесала там някав и той я попитал дал е българка и тя казала,не туркиня съм :shock: :shock: :shock:
Ей тва е малумщина за мен,турците са една долна твар,а тя се нарича туркиня.
Колко са ни измачвали и кво ли не още(сега пак парламента е пален с турци)абе ужас така се нервя за тея неща,а съм безсилна :lol:


невиждам нищо срамно в това да си бълагин ние сме преживяли неща и трагедии за които другите само са слушали... така че незнам от какво се срамуват... България на времето е била по голямо и от Испания а те сега ще ми викаТ че идвам от нищожната България :-x

tesco
02-13-2008, 21:13
От 4 месеца съм извън България...оставих ВСИ4КО...родители,приятели... кариера...с цел-лиубов... :-) трудно ми е,доста,но стискам зъби и крача напред...често пъти се налага да правим жертви за лиубимите хора :)
съжаляваш ли поне малко за това че си напуснала страната заради любимия човек?Питам те съвсем сериозно
Иначе аз се чувствам някак си не на мястото си тук,но живота е много по-добър от този в БГ.
След броени дни се завръщам в България при моето коте,оставям работа,пари и роднини,мисля че заради нея си заслужава...

advokata_87
02-14-2008, 11:43
Az sam v Belgiq.4uvstvam se 6ibano dale4E ot vsi4ki i diskriminaciqta tuk e mnogo golqma.Broq dnite kogato 6te se pribera za vakanciite vav rodnata mi Varna.Istinata e 4E navsqkade e trudno,no za razlika ot pove4eto men ne me e sram da kaja 4E sam Balgarin.Da smqtat kvoto si iskat,no az sam gord ot toav 4E sam Balgarin!!!

pepita87
02-14-2008, 11:56
pepita87
И аз съм също като теб,оставих и родители и приятели и даскалото даже и професионален спорт тренирах в България и оставих всичко само и само да бъда с любимия човек.И аз не се чуствам кой знае колко добре,отначало беше интересно малко разнообразие ама все повече ми липсва България и аз нямам търпение да се пребера да видя майка си и приятелите си и така на татака.Ама наистина трябва да се правят жертви за любимите хора.
В кой град си

pepita87
02-14-2008, 12:01
От 4 месеца съм извън България...оставих ВСИ4КО...родители,приятели... кариера...с цел-лиубов... :-) трудно ми е,доста,но стискам зъби и крача напред...често пъти се налага да правим жертви за лиубимите хора :)
съжаляваш ли поне малко за това че си напуснала страната заради любимия човек?Питам те съвсем сериозно
Иначе аз се чувствам някак си не на мястото си тук,но живота е много по-добър от този в БГ.
След броени дни се завръщам в България при моето коте,оставям работа,пари и роднини,мисля че заради нея си заслужава...
честно казано сега не6тата не са толкова розови...в началото беше приказка..после се върнахме в реалността :? НЕ мога да кажа,че "съжалявам"е точната дума..по-скоро съм разочарована,аз дойдох да съм с него...той замина за Билбао...работа..работа...пар и..пари..пак се виждаме,но не е съ6тото,но ако трябва да направя избора си отново,не бих се поколебала....Лиубов...лиубо .... :-) Те са казали хората...лиубовта е сляпа :)

tesco
02-14-2008, 17:35
Лоша работа :? Защо не те е забрал с него?

Ne_Znaesh
02-14-2008, 21:11
ОоОо И тука са така наще българчета. ЧЕ карат БМВ-тата и носят дрехите на Армани Ексчендж се имат за голяма работа. Срам ги е да се нарекът Българи и дори в Българска компания някой от тях говорят на Английски въпреки, че говорят перфектен Български !!!
Но пък като им видите простотиите и боищата им по Българските дискотеки, става ясно кои сме.
Но това е едно на ръка. На мен проблема ми е , че това лято пак не ме пускат на БГ, а братовчед ми ще идва наса :-x Е за т'ва ме е най много яд!Ще кажете той ти е братовчед ала бала, да ама на мен ми омръзна вече в тая шибана държава!!! И аз искам да се видя с приятели, с роднини. Ама не, няма такива екстри при мен :o

pepita87
02-15-2008, 09:54
Лоша работа :? Защо не те е забрал с него?
Тук много трудно се намира работа...чаках 2 месеца,за да започна и сега някак си не върви...да зарежа всичко и да започна отначало,тия хора разчитат на мен...а и мисля,че направих достатъчно компромиси за него...сега му е кофти,плаче по тела,липсвам му...ма той да си реши,не искам да си налагам мнението,че после да не ме обвинява,че съм му съсипала живота...а работата наистина си заслужава,ако използва заработеното разумно,ще построи основата на собствен бизнес...охх къде навлезнах....в дълбоки води..та тва е,искам той сам да си реши,а знам че в голяма степен прави всичко и заради мен :)

tesco
02-16-2008, 08:50
Парите наистина не са най-важното нещо,и го казвам не защото е казал така народа,ами защото съм достигнал до този извод,просто финикийски знаци на хартия.Твоя приятел малко да се позамисли над това,защото разстоянието не влияе добре на една връзка,хората в нея започват да се намразват,без дори да се усетят :(

_BoSSy_
02-16-2008, 09:54
Летата на 2001 и 2003 ги прекарах в Англия.Първите 2 седмици ми беше интересно,но след това само броех дните в които ще си се прибера у дома.Всичко ми липсваше..и приятелите и роднините ми..къщата,двора..
Спомням си,че едно англичанче ме попита от къде съм,аз и казах,че съм от България,а тя ми се изхили и ми каза: "Къде пък е това??"..
Идеше ми да и избия зъбите,казах и че е мн проста.Там всички те гледат все едно не си човек...егати..
А момента в които слезнах на Sofia Airport ще го помня мн дълго време...щях да умра от кеф,че съм си в нас!!:):)
Ако ще турско да е аз няма да се преместа да живея някъде извън България и почти мога да си представя как се чувстват хората които дори за седмица не могат да се приберат да си видят близките в родината си.Но както авторката казва, идва момент в които човек става самостоятелен и сам си избира пътя.
А като се сетя,че има хора които не искат и за ден да се приберат и дори вече са позабравили езика,мога да си представя какви българи са те или по-точно какви българи са били ..:)
Кофти работа ко да се прави..

pepita87
02-16-2008, 14:32
Парите наистина не са най-важното нещо,и го казвам не защото е казал така народа,ами защото съм достигнал до този извод,просто финикийски знаци на хартия.Твоя приятел малко да се позамисли над това,защото разстоянието не влияе добре на една връзка,хората в нея започват да се намразват,без дори да се усетят :(
Мислиш ли,че неШтата могат да стигнат до там...ние 1 год.бяхме разделени,и двамата си нанесохме някои удари под кръста(аз малко в повече)но сега съм мирна,имам чуството че разтоянието усилва чуствата ми...но незнам как стоят не6тата при мъжкия пол :(

denitsapetkanska
02-25-2008, 17:05
ami vij az dadidoh v usa na 28 avgsut mnogo tujno mi be6e da zareja vsi4ko v bg vij az jivqh 4 meseca v ohio be6e mi super gadno ne mi haresva 4uvstvah mnogo gadno i samotna da napravih si priqteli po4nah daskalo ama be6e mn skapano tam ni6to kato bulgariq bqh podtisnata postoqnno sled tova se premestih v kalifornia 4uvstvam se po dobre priqteli sre6tnah zanimavam se mnogo a roditelite mi sa po entusiezirani za da ni e hubavo tuka hodim na bouling, tenis,voleibol, fitnes, shopping i mn dr ne6ta ako e trudno za tebe da si nameri6 priqteli zanimavai se s ne6to po usileno sportuvai,karai kolelo,ako ima6 vuzmojnost zapo4ni rabota 6te ti minva vremeto super burzo i nqma tolkova da se trvoji6 za bg na mene tova lqto 6te mi e purvoto pribirane v bg i nqmam turpenie a puk za tebe kakvo da ti kaja poospokoi se malko s cqlata taq rabota za bg 6te doide denqt v koito ti 6te re6ava6 kakvo da pravi6 i kude da hodi6 sega se opitai da se vuspolzva6 ot vuzmojnostta kude si , jivei kolkoto moje6 po-dobre pravi pari4ki i sled tova ako o6te iska6 da se vurne6 v bg stqgai kufarite i...uspeh :-)

Nik4o_Spain
02-26-2008, 15:51
na seki mu e mnogo trudno da zareje si4ko v balgariq i da zamine na nqkade no kakto si4ki znaem v bg za sega ne e za jiveene az li4no sam v ispaniq i ne mislq da si hodq tam dokato ne se opravqt ne6tata v smisal da jiveq ili ne6to takova tuka pove4e mi haresva vapreki 4e mi lipsvat nqkoi ne6ta tam no ... prosto ospqh da ostavq stariq jivot zad garba si i da zapo4na nov napravete go i vie i 6te vidite 4e ne e tolkova tajno i gadno v 4ujbina stiga da namerite i da pravite tova koeto nai mnogo obi4ate :-D

FreAK_
02-27-2008, 08:43
Абсолютно съм съгласна с предишния пост Бг въобще не е за живеете в момента. Ако в чужбина те тъчат околните в БГ те тъпче държавата. В чужбина може би трудно ще намериш хора с еднакви разбирания и темперамент, но поне ще се възползваш от важни за съществуването дадености- пари, инфраструктура, удобство, закони. На никое място по света няма да те вземат и да ти дадат перфектен живот. Сам трябва да си го направиш. ще видиш след време ще завъдиш много приятели, ще свикнеш до болка с удобствата и вече няма да искаш да се връщаш. Въпреки че ти си от цели 3 години там и сигурно просто не осъзнаваш този факт!
ЗАа съжаление в момента ситуацията в БГ не е разцвет. Много е труден живота, затова се радвайте и благодарете на родителите си че са ви дали възможността да живеете и учите в чужбина.
Приемете го като помощ, която ще ви потрябва ако се върнете в БГ и да промените нещо.

Аз лично не мога да се оплача от мястото и средата, в която вирея. Наистина щеше да ми е поч приятно ако приятелите ми, близките, заведенията са тук. Но не може всичко да има човек. Така че се опитвам да изкарам най- доброто от ситуацията, и да се опитам да вляза в добър университет някзде по света.

Schnitzer
02-28-2008, 23:45
Аз съм втора година в гърция с цел учение ужким ама тука учебната система е пълен кенеф.Умирам от скука но поне тренирам волей.Не съм загубил и грам от българското си и няма и да го направя.Почти всяка ваканция се пребирам и едно запомнете ВИВА БЪЛГАРИЯ!!!

Erica
02-29-2008, 09:10
na seki mu e mnogo trudno da zareje si4ko v balgariq i da zamine na nqkade no kakto si4ki znaem v bg za sega ne e za jiveene az li4no sam v ispaniq i ne mislq da si hodq tam dokato ne se opravqt ne6tata v smisal da jiveq ili ne6to takova tuka pove4e mi haresva vapreki 4e mi lipsvat nqkoi ne6ta tam no ... prosto ospqh da ostavq stariq jivot zad garba si i da zapo4na nov napravete go i vie i 6te vidite 4e ne e tolkova tajno i gadno v 4ujbina stiga da namerite i da pravite tova koeto nai mnogo obi4ate :-D

=; :smt041 :smt039 напълно подкрепям

zelen
03-01-2008, 20:06
Докато моите Фр са в БГ аз тука тъпея и броя дните на календара за училище :shock: Докато моите фр в БГ са по дискотеките и кафетата, аз тъпея в нас защото тук законите им не ми го позволяват. :( :(

Докато твоите приятели са по дискотеките и кафетата и се чудят кво да правят по цял ден щото не им се работи или не могат да си намерят работа, ти имаш възможност да направиш нещо смислено с живота си!

И за бях така...2 години в НБУ...само купони и дискотеки нон-стоп. После заминах за Лос Анжелис (вече 7 години съм тук). Първите 2 години беше шибано, но после си намерих много готини приятели (и българи и американци и от други нации). Това, че законите нищо не ти позволяват са пълни глупости. Тука такива купони стават дето и в БГ не съм виждал. Особенно в университетите. Всичко зависи как ще си го напрвиш. Иди във Вегас...купон нон-стоп, пиеш на улицата, клубове на всеки ъгъл. В същото време България ми липсва, връщам се всяко лято. Имам още доста приятели с които подържаме връзка. И винаги ми е кеф да се върна за 2-3 седмици. Тук вече 7 години работя (графичен дизайн) и взимам много повече от това, което дават в БГ. Не защитвам САЩ - и тука има много неща, които не ме кефят, но в БГ те са в пъти повече. Ако искате да си правите кефа и купони цял ден - БГ е мястото. Ако искате да направите нещо смислено с живота си - БГ не е мястото.

mi6lence
03-11-2008, 15:42
pf ot 4 godini sam v Ispania (madrid) ujasno mnogo mi e tupo tuka .. 2 god ne si bqh hodila v bg i 6tqh da izdiveq v taq tupa ispania. Vqrno imam priateli bg i hodq po bg diskoteki i mehani no ne e su6toto kakto vuv BG. Na6ite tuka sa se zaeli s nqkvi kafeta gluposti i izob6to neiskat da se vra6tat v bg v blizkite 8 godini naprao :-x :-x :-x :( :booooomb:

mariela_es
03-14-2008, 19:32
Аз съм от почти две години в Испания и се чувствам ужасно.Нямам приятели,нямам гадже,няма с кой да излизам.Познавам някои българи тука,ама....Не знам,само чакам да завърша 12 клас и да си ходя на България.

advokata_87
03-14-2008, 20:40
Marila_es tova e sadbata na mnogo balagri zad granica.I znam kakvo e.Imam sa6tite problemi:nikvi priqteli gadje nqmam i az se 4uvstvam ujasno no vse nqkak si 6te se spravim.Uspeh zanapred ot men

House_bitch
03-16-2008, 01:56
И аз живея в Чикаго (от 2 год.). Кофтито е че хората които обичаш (за мен лично са приятелите ми) са далеч от теб и можеш да ги видиш само 2 пъти на година най-много (лятната и зимната,аз така си хода). Тук в Чикаго има много българи наистина обаче повечето са или пълни идиоти на които не им пука за нищо или някви пълни зубъри,а и ако си намериш някой точен пак не е същото както със старите ти приятели от БГ...

П.С. Ти в кой квартал живееш?

Ne_Znaesh
03-16-2008, 03:43
Az sum v Norridge. E az si imam mnogo BG priqteli tuk , izlizame si ala bala..Problema mi e samo, che ne moga da si ida na BG t'va lqto =[

House_bitch
03-16-2008, 05:29
Em kofti e naistina.... Az si hodih zimata i sq lqtoto pak 6si hoda :grin: ina4e sigurno nqma da izdurja tuka :?

Nik4o_Spain
03-16-2008, 14:20
Tajno e v na4aloto a za napred ... zavisi ot 4oveka koito kakto si go napravi az li4no sam 9 meseca v ispaniq i ne mislq da se vra6tam v bg prosto si kazah tova mi e noviq jivot taka 4e nqma kakvo da mislq samo za bg za priqteli tam i si4ki tezi ne6ta prosto nqma ni6to ve4no i zapo4nah leka poleka da pravq tova koeto obi4am i se 4ustvam mnogo po 6tasliv ot kolkoto v bg prosto obarnah jivota si i kazah zapo4vam si4ko ot na4alo edin nov jivot :) prosto pravete tova koeto vi pravi 6taslivi i nqma da e tolkova tajno za vsi4ki no pak kazvam .. zavisi ot 4oveka nov jivot novi priqteli novi hora nova strana si4ko e novo prosto vniknete tam :razz:

LoLi_PoP
03-16-2008, 22:00
i az se chuvstvam po sushtiq nachin kato teb..godinkite si vurvqt..a az sedq f nas na kompa i na uchilishte..skoro shte napravq edna godina tuk...no se radvam che pone shte si otida v bg lqtoto..i az nqmam nikakvi priqteli..prosto si mislq che veche e trudno da se pravqt kontakti na nashata vuzrast zashtoto vse pak .. imame si harakteri ne sme kato decata da igraem samo... poznavam mn bg tuk..no prosto ne mi dopadat..mislq si veche che problemut e v men za da si nqmam priqteli..i dori..ponqkoga kato pogledna realno..az jiveq samo za bg...postoqnno sum v skype za da si pisha s fr ot bg i mislq postoqnno za bg.. kolkoto i da ne e hubavo tova...ne moga da se promenq :smt022 iskam bulgariqqqqqq :smt089

Water_lili
03-17-2008, 06:45
искам само да кажа на всички ви които така тъжите за бг , за приятелите ,купоните...които така силно сте се вкопчили в стария си начин на живот ,че и злато да тече по улиците там където сте пак няма да ви хареса...но за съжаление суровата действителност е съвсем друга :? СЕга тъжите и нямате търпение да се преберете, а като се преберете...ще сте разочаровани -100%. Колкото и да обичаме родината и приятелите си, като се върнеш изведнъж всичко е съвсем различно от както си го спомняме,защотото хората се променят с времето и се отдалечават от нас- различни интереси, проблеми, начин на живот, дори завист :shock: , а само на спомени трудно се гради приятелство. Дори няма и да споменавам колко сиво и мръсно изглежа изведнаж всичко :? :? Аз обичам родината си и никога не съм се срамувала да кажа от къде съм (въпреки че обикновената реакция е "аааа това е в турция/гърция нали" :smt021 :smt021 ), тук живота ми не е блестящ и особено щастлив, но колкото по дълго живея тук и като се прибера в бг някак си не се чувствам на мястото си :? не знам как точно "функтионира" обществото (срам ме е да говоря с всеки на ТИ или да си изфарлм боклука просто ей така на улицата :smt102 и ръгането с лакти нещо не ми се получава вече). Това което исках да кажа не пропилявайте живота си в мечтите за една утопия, единственото което найстина си струва да тъжите това са роднините (при мен и родителите) останали в бг. Аз сега почвам ново начало в нов град (в Германия съм) и се надявам тук поне малко да бъда приета в "немското общество", защото вече 3 години живея тук и имам само 1 познат немец всички други са чувденци :? Скапан живот , но аз не смятам да се предам така лесно ,не го правете и вие

hahavteen
03-17-2008, 11:08
искам само да кажа на всички ви които така тъжите за бг , за приятелите ,купоните...които така силно сте се вкопчили в стария си начин на живот ,че и злато да тече по улиците там където сте пак няма да ви хареса...но за съжаление суровата действителност е съвсем друга :? СЕга тъжите и нямате търпение да се преберете, а като се преберете...ще сте разочаровани -100%. Колкото и да обичаме родината и приятелите си, като се върнеш изведнъж всичко е съвсем различно от както си го спомняме,защотото хората се променят с времето и се отдалечават от нас- различни интереси, проблеми, начин на живот, дори завист :shock: , а само на спомени трудно се гради приятелство. Дори няма и да споменавам колко сиво и мръсно изглежа изведнаж всичко :? :? Аз обичам родината си и никога не съм се срамувала да кажа от къде съм (въпреки че обикновената реакция е "аааа това е в турция/гърция нали" :smt021 :smt021 ), тук живота ми не е блестящ и особено щастлив, но колкото по дълго живея тук и като се прибера в бг някак си не се чувствам на мястото си :? не знам как точно "функтионира" обществото (срам ме е да говоря с всеки на ТИ или да си изфарлм боклука просто ей така на улицата :smt102 и ръгането с лакти нещо не ми се получава вече). Това което исках да кажа не пропилявайте живота си в мечтите за една утопия, единственото което найстина си струва да тъжите това са роднините (при мен и родителите) останали в бг. Аз сега почвам ново начало в нов град (в Германия съм) и се надявам тук поне малко да бъда приета в "немското общество", защото вече 3 години живея тук и имам само 1 познат немец всички други са чувденци :? Скапан живот , но аз не смятам да се предам така лесно ,не го правете и вие

=D> =D> =D> \:D/
Bravo mila! Sledia taia tema ot dosta vreme i sytrinta sled kato vidiah porednia ne6tasten 4e e v 4yjbina misleh kato se vurna ot y4ili6te da napi6a ne6to no gledam si me izprevarila.Napulno sum suglasna s tebe i osobeno s frazite v 4erveno.
Az skoro 6te stana na 19 i ot po4ti 10 godini jiveia v 4yjbina(Kipur,Gurcia,Germania) i v na4aloto samo 4akah da doide vakanciata da se pribera no poslednite 3 godini tova se promeni.Ve4e gledam da si jiveia jivota tam kudeto sum i se opitvam da napravia nai-dobroto ot sityaciata za6toto ne si zaslyjava da jiveia samo za vakanciite.V BG priatelite vi ne vi 4akat i ne im lipsvate tolkova kolkoto te na vas.Te produljavat jivota si bez vas.
Water_lili ti v koi grad 6te se mesti6? :)

Water_lili
03-17-2008, 14:16
местя се от есен в констанц на швейцарската граница

nguyen
03-17-2008, 19:07
Jiweq ot 2 godini w Dallas, Texas. Primestih se tuk, kogato biah na 14..I imah chuwstwoto, che sweta mi se e stroshil.. kakwo prawo imaxa nashte da ne uproot-nat ot moq swqt.. super bqh qdosana..
Doidoxme tuk s 4 kufara..5 choweka..bez rabota..bashtata samo go bqha prieli w kolej..i nachaloto e nai-trudno..vqrwaite mi, taka e.
Sega gledam postoqnno po novinite..i priqteli mi goworqt kolko po-zle e stanalo w Bulgaria, i ne se oprawq.. Da, lipswat mi wsichki strashno mnogo, i az ne moga da se wurna oshte, zashtoto sum sus STUDENT F2 VISA, i ako se wyrna [ili izlqza ot USA], moje da ne me pusnat obratno, no se nadqwam do 3-4 meseca da imam grajdanstwo.
Strashno e trudno..no stawa po-lesno i opredeleno si struwa..jivota tyk e neweroqten.. glawnata prichina da se primestim tyk e, che brat mi ima Down Syndrome. Kogato maika go rodi prez 2001, wyw Dobrich medecinskata sestra wika "deteto wi ima mejdukamerna defekciq i dolen sindrom..iskate li da go dadete za usinowqwane?" WTF? shto za xora ima takiwa.. ne se dyrjaxa s nego kato s normalen chowek..no kakwo da se uchakwa..takawa e Bulgaria.. mnogo se nadqwam da se wyrna da widq moite priqteli..no ne znam koga shte stane tova.

advokata_87
03-17-2008, 20:48
nguyen,

Ne otri4am 4e v USA si ima mnogo polojitelni ne6Ta,no iskam da ti zadam nqkolko vaprosa i se nadqvam da mi otgovori6 za6toto ti si v USA,a az ne sam ne smqtam i da bada:

Normalno li e da hodi6 na u4ili6te v USA i da znae6 4E nqkoi umopobarkan moje da strelq vseki moment i sled tui da se samoubie.

Normalno li e da ubiqt balgarski grajdanin v USA i da usadqt ubieca za 569 dolara(ne sam siguren za to4nata suma no ne be6e pove4E ot 1000)

Normalno li e nai-demokrati4nata strana v sveta da pravi voina navsqkade po sveta za miliardi dolari i da umirat hilqdi nevinni hora 6toto vaprosnite amerikanci da si dvijaT ikonomikata.

I ne zabravqi,4E vsqka imperiq si ima krai.Vidqhme krahat na Frenskata imperiq,na angliiskata korona i na savetskiq saiuz.Sledva6tata velka darjava na koqto idva e kraq USA.

nguyen
03-17-2008, 23:20
nguyen,

Ne otri4am 4e v USA si ima mnogo polojitelni ne6Ta,no iskam da ti zadam nqkolko vaprosa i se nadqvam da mi otgovori6 za6toto ti si v USA,a az ne sam ne smqtam i da bada:

Normalno li e da hodi6 na u4ili6te v USA i da znae6 4E nqkoi umopobarkan moje da strelq vseki moment i sled tui da se samoubie.

Normalno li e da ubiqt balgarski grajdanin v USA i da usadqt ubieca za 569 dolara(ne sam siguren za to4nata suma no ne be6e pove4E ot 1000)

Normalno li e nai-demokrati4nata strana v sveta da pravi voina navsqkade po sveta za miliardi dolari i da umirat hilqdi nevinni hora 6toto vaprosnite amerikanci da si dvijaT ikonomikata.

I ne zabravqi,4E vsqka imperiq si ima krai.Vidqhme krahat na Frenskata imperiq,na angliiskata korona i na savetskiq saiuz.Sledva6tata velka darjava na koqto idva e kraq USA.



Tochno tova obsujdahme w chas po US History [ Az sym 11 klas wyw High School ] kak wsichki ne mogat da se dowerqt na uchenicite..trqbwa da se minawat prez metal detectors postoqnno..ima proverki..za trewa..alkohol etc. da, trydno e..no wse pak ima zashtita..ima ohrana w uchilishtata..pone w moeto nqma nikakwi takiwa problemi.
Shto se otnasq do shibaniqt ni president, wsichki znaqt, che nqma osobena logika, pod koqto toi tupchi voiski w Iraq, qsno e, che prichinata my ne e Iraq da stane demokratichna dyrjawa, a da im wzemem Nefta. No USA e edna ot nai-welikite durjawi.. suzdali za kapitalismyt i ikonomikata..Wallstreet ako ne beshe syzdaden celiqt swqt nqmashe da ima free trade..i da ne goworim za lazzais faire.
Ti bi li predpochel da jiveesh w edna korumpirana durjawa..kydet0 da si syderesh zadnika ot rabota..nqma da pechelish tolkowa, kolkoto mojesh wyw chyjbina..

advokata_87
03-18-2008, 01:12
nguyen,
Kakto kazah ne otri4am,4e USA e velika darjava.No za sajelenie tova veli4ie se krepi na ne6tastieto na hilqdi
1953-voinata v korea
1968-1974-Voinata vav Vietnam
1990-pustinna burq
1999-Voinata v biv6a Yugoslaviq
2001-voinata v Afganistan
2003-voinata v Iraq

Ako zabeleji6 vsi4ki tiq voini sa se vodili na hilqdi kilometri ot USA.V momenta ne jiveq v Bulgaria taka se stekoha obstoqtelstavata i nai-dobriqt mi priqtel e ot Afganistan.Otna4alo sled nahluvaneto na amerikancite vsi4ki sa gi misleli za osvoboditeli,no s te4enieto na vremeto vsi4ki sa razbrali 4e te sa novite gospodari.I amerikancite ne sa zainteresovani otnovo kato vsi4ki voini ot demokraciqta v tolkova dale4na strana a edinstveno ot makovite nasajdeniq v Afganistan.I ako tova mi nari4a6 veli4ie na edna strana sajalqvam.Nikoi ne otri4a za Wall street i taka natatak.I kapitalizma e sazdaden v Evropa prez 18-ti vek o6te vav Franciq.I ako ne be6e industrialnata revoluciq v Evropa vav velikata Amerika nqma6e da ima i edna kru6ka.Taka 4e vsqka naciq kadeto i da e bilo po sveta si ima svoi prinos za razvitieto na 4ove4Estvoto.Kakto vika6 USA e dala kapitalizma.Dori i malki darjavi kato BG sa dali dosta na sveta,i trqbva da sme gordi ot tova:
Rozovoto maslo
John Atanasov(parvoto pc)
nai staroto zlato v sveta
Facti i sabitiq koito ne ni pravqt po malko dostoini ot amerikancite.

Kolkoto do korupciqta tq sa6testvuva navsqkade.Vaprosat e 4e pone v Evropa predpolagam i v amerika e dosta po skrita i po trudno dokazuema.
Kolkoto do zapla6taneto ne smqtam 4e v amerikata ve4e se pla6ta koi znae kolko.Imam priqteli tam koito zavar6iha v amerikanski universiteti i to edni ot nai-elitnite im se predlaga6 rabota s raboten den ot 12 4asa za 9 dolara na 4as.6 dena v sedmicata s pravo za 2 sedmi4na otpuska za cqla godina.Sajalqvam no tova ne e normalno za nikoq evropeiska darjava .Rabotniqt den v Evropa ti e ot 8 4asa i ima6 pravoto da polzva6 1 mese4na otpuska .

Amerikancite kazvat:nie jiveem za da rabotim
evropeicite:nie rabotim za da jiveem.
I ne zabravqi 4e ti jivee6 v 4ujda darjava sas svoite roditeli,a primerno az jiveq savsem sam v 4ujbinata.Ti si se otdelila ot rodnoto mqsto na 14 a az na 20.Pri teb adaptaciqta e dosta po lesno ot kolkoto pri men.No edin den kogato porasne6 i trqbva da si savsem sama 6Te razbere6 4e jivotat ne e tolkova rozov kakto na men mi se struva6e kogato jiveeh s na6te .

Ot vse sarce jelaq mnogo zdrave na brat ti na teb i na tvoeto semeistvo i pozdravi na Dallas :) ot centara na evropa Brussels

nguyen
03-18-2008, 14:45
nguyen,
Kakto kazah ne otri4am,4e USA e velika darjava.No za sajelenie tova veli4ie se krepi na ne6tastieto na hilqdi
1953-voinata v korea
1968-1974-Voinata vav Vietnam
1990-pustinna burq
1999-Voinata v biv6a Yugoslaviq
2001-voinata v Afganistan
2003-voinata v Iraq

Ako zabeleji6 vsi4ki tiq voini sa se vodili na hilqdi kilometri ot USA.V momenta ne jiveq v Bulgaria taka se stekoha obstoqtelstavata i nai-dobriqt mi priqtel e ot Afganistan.Otna4alo sled nahluvaneto na amerikancite vsi4ki sa gi misleli za osvoboditeli,no s te4enieto na vremeto vsi4ki sa razbrali 4e te sa novite gospodari.I amerikancite ne sa zainteresovani otnovo kato vsi4ki voini ot demokraciqta v tolkova dale4na strana a edinstveno ot makovite nasajdeniq v Afganistan.I ako tova mi nari4a6 veli4ie na edna strana sajalqvam.Nikoi ne otri4a za Wall street i taka natatak.I kapitalizma e sazdaden v Evropa prez 18-ti vek o6te vav Franciq.I ako ne be6e industrialnata revoluciq v Evropa vav velikata Amerika nqma6e da ima i edna kru6ka.Taka 4e vsqka naciq kadeto i da e bilo po sveta si ima svoi prinos za razvitieto na 4ove4Estvoto.Kakto vika6 USA e dala kapitalizma.Dori i malki darjavi kato BG sa dali dosta na sveta,i trqbva da sme gordi ot tova:
Rozovoto maslo
John Atanasov(parvoto pc)
nai staroto zlato v sveta
Facti i sabitiq koito ne ni pravqt po malko dostoini ot amerikancite.

Kolkoto do korupciqta tq sa6testvuva navsqkade.Vaprosat e 4e pone v Evropa predpolagam i v amerika e dosta po skrita i po trudno dokazuema.
Kolkoto do zapla6taneto ne smqtam 4e v amerikata ve4e se pla6ta koi znae kolko.Imam priqteli tam koito zavar6iha v amerikanski universiteti i to edni ot nai-elitnite im se predlaga6 rabota s raboten den ot 12 4asa za 9 dolara na 4as.6 dena v sedmicata s pravo za 2 sedmi4na otpuska za cqla godina.Sajalqvam no tova ne e normalno za nikoq evropeiska darjava .Rabotniqt den v Evropa ti e ot 8 4asa i ima6 pravoto da polzva6 1 mese4na otpuska .

Amerikancite kazvat:nie jiveem za da rabotim
evropeicite:nie rabotim za da jiveem.
I ne zabravqi 4e ti jivee6 v 4ujda darjava sas svoite roditeli,a primerno az jiveq savsem sam v 4ujbinata.Ti si se otdelila ot rodnoto mqsto na 14 a az na 20.Pri teb adaptaciqta e dosta po lesno ot kolkoto pri men.No edin den kogato porasne6 i trqbva da si savsem sama 6Te razbere6 4e jivotat ne e tolkova rozov kakto na men mi se struva6e kogato jiveeh s na6te .

Ot vse sarce jelaq mnogo zdrave na brat ti na teb i na tvoeto semeistvo i pozdravi na Dallas :) ot centara na evropa Brussels

absolutno te razbiram. Da, America e durjava, koqto se bazira na zaemi ot Kitai..i Evropa, i naistina edinstwenata prichina da 'pomognat' na Iraq e zaradi nefta. Mnogo Americanci narichat Irakchanite terroristi, koito ubixa 4,000 choweka za 5 chasa, no wsichki znaem, che Shtatite bukwalno prekratixa WWII sus atomnata bomba, ubiwaiiki +200,000 choweka za 5 minuti. America opredeleno ne e nai-straxotnata durjawa na sweta..obache ima neweroqtni wyzmojnosti tuk. I ne znam kakwo e towa za rabotata, deto wikash..no ako si izlqzal ot high school, wednaga mojesh da namerish rabota, koqto da ti plashta pone $8/chas..a da ne goworim ako imash dori bakalawarska mojesh spokoino da si namerish rabota za $15-$20.
No, do izwestna stepen sym suglasna s teb. . :]

House_bitch
03-18-2008, 16:21
Tva 4e Amerika 6sa sruti nqkoi den e taka... na men 4esno ne mi dreme na onaq rabota :D 6toto s zelena karta ili amerikansko grajdanstvo moje da ide6 nasqkude, po4va6 da u4i6 i si ureden... Az li4no mn iskam da zavur6a amerikanski universitet i da ida da ba4kam v Evropa,a za vuprosa s priqtelite, verno 4e ne e su6toto kato predi no ve4e i zavisi ot horata s koito si priqtel dali 6te zabravqt ili ne...za men vinagi 6te ima pri4ina da se vru6tam v bg ako 6te i bomba da e padnala :P

advokata_87
03-18-2008, 21:16
Sled vlizaneto v EU 4ovek nqma nujda ot zelena karta 4E da raboti v Evropa.Kolkoto do u4eneto v USA,4Ovek moje da go naprai i bez zelena karta.Priemat go v amerikanski universitet i si izkarva studentska viza i taka ti se dava dostap do USA.I ne razbiram kakvo e tova veliko amerikansko obrozovanie kadeto taxite v elitnite unita sa nad 24 000 6tatski dolara.6to v evropa taxata ti e maximum 1000 evro a v 6tatite 24 000 dolara.Qsno e 4e obrozovanieto v 6tatite e za bogatite

House_bitch
03-19-2008, 20:54
Ne to4no za bogatite a za umnite, ako imash pari nqma6 nikuv problem da ti dadat stipendiq. I v Evropa ne mi se vqrva v Oxford da e 1000 evro... :? a v USA za 24 000 dolara 6a zeme6 obrazovanie na tva nivo, i kakto kazah ako si dostatu4no umen moje da ne dade6 i cent.

advokata_87
03-19-2008, 22:54
Po-skoro za umnite i bogatite.V oxford taxta ti e 9000 lv.V angliq si e skapi4Ko za u4ene...

mizantrope
03-20-2008, 16:32
Az v momenta sam v Holandiq, ve4e 7 meseca, studenstvo, ne se oplakvam, no drugo si e maichinata strana,kadeto sam prekaral 19 godini ot jivota si. Hubavoto e,4e ima balgari tuka, sakvartirantat mi e pich balgarin, ta nostalgiqta rqdko me trese. Ala kakto kazah, rodinata si e EDNA!

cutie_37
03-22-2008, 01:35
az sa6to sam v 4ikago samo 4e ot po4ti 5 godini. i az se 4uvstvam mn po dobre v bulgariq. vapreki 4e tuk imam priqteli i vsi4ko na u4ili6te e ok, ne moga da spra da iskam da se varna v bg. kolkoto i da mi povtarqt na6te 4e tam nqma bade6te za men, ne moga da se saglasq. znam kolko bedno jiveqt pove4eto hora tam, no vse pak...obi4am si rodinata i tova e. napravo ne znam kak izdarja6 pri polojenie 4e ne si bila v bg ot 3 godini. az si hodq vsqko lqto i nikoga ne iskam da se pribiram obratno v 4ikago v kraq na lqtoto. pogovori s va6te za6to ne te puskat lqtoto...ako e zaradi parite probvai da si nameri6 rabota i da spesti6 za bilet...nz pitai gi za pri4inata i kaji :)

mariela_es
03-29-2008, 21:14
Marila_es tova e sadbata na mnogo balagri zad granica.I znam kakvo e.Imam sa6tite problemi:nikvi priqteli gadje nqmam i az se 4uvstvam ujasno no vse nqkak si 6te se spravim.Uspeh zanapred ot men
Мерси и аз ти пожелавам успех!

_DaYa_
04-02-2008, 13:09
явно всеки се чувства еднакво...с една дума САМОТЕН без никой.Спи, яде, работи, яде, спи и т.н. краговрат всеки ден - губи се смисъла на живота...без приятели, без гадже до теб...самота, празнота, сълзи, душевна болка и за какво...за пари който за жалост неможем да изкараме в нашата държавица!!!!!

hahavteen
04-02-2008, 13:26
явно всеки се чувства еднакво...с една дума САМОТЕН без никой.Спи, яде, работи, яде, спи и т.н. краговрат всеки ден - губи се смисъла на живота...без приятели, без гадже до теб...самота, празнота, сълзи, душевна болка и за какво...за пари който за жалост неможем да изкараме в нашата държавица!!!!!

Според мен всичко е въпрос на нагласа,самочуствие и желание и съм се убедила в това.След 3 години в Германия в които изпадах в невероятни депресии,стоях си само в нас и даже направих опит за самоубийство се преместихме в Кипър и реших че искам живота ми да се промени.Още първия ден в даскало си намерих компания и след месец си хванах и гадже с което сме заедно вече 2 години и половина. И не можете да ми кажете че е само защото в Кипър са по-дружелюбни хората тъй като бяхме със сестра ми на гости на наще в Германия за 2 седмици и само след няколко дена си намерихме компания и веднага ни приеха и ни харесаха. Въпроса е че повечето хора отиват в чужбина със страхотни комплекси и просто очакват другите да им се подиграват и да не ги приемат и е естествено да получават такова отношение. Не ги казвам тея неща за да обидя някой но просто ги знам от личен опит. Почти на 19 съм и от 10 години съм в чужбина (Германия,Кипър,Гърция). :)

Vikitooo
04-03-2008, 01:00
Ami kakvo mi ostava da kaja...To opredeleno v Bulgaria ne e jivot i nqma budeshte za mladite hora.. Az opredeleno NE iskam da se vrushtam v BG da jiveq! Za vacation OK, ama da jiveq tam absurd. Kogato si hodq na vakanciiki tam mi e super, zashtoto nashte mi sa napulnili djoba ot tuka i az trqbva samo da harcha. A tam koi shte mi go napulni??? Pri zaplata ot 200-400 leva? Obicham si rodinata i to mnogo, no ne e moq vinata che pove4e ot 3 000 000 Bulgari jiveqt izvun granica( ne e li mnogo ot 8 mil?).
I az jiveq v Chicago gore dolu kolkoto tebe. Est che vsqko nachalo e trudno i iziskva vreme i turpenie, no sled tova neshtata sa poopravqt. Ti sama shte vidish...Samo si nameri nek'vi priqteli BG (shot gi ima mn) i vednaga shte se zapoznaesh i s drugi pokrai tqh..Ako problema ti e priqtelitelite i si samotna.

Vikitooo
04-03-2008, 01:02
Tva 4e Amerika 6sa sruti nqkoi den e taka... na men 4esno ne mi dreme na onaq rabota :D 6toto s zelena karta ili amerikansko grajdanstvo moje da ide6 nasqkude, po4va6 da u4i6 i si ureden... Az li4no mn iskam da zavur6a amerikanski universitet i da ida da ba4kam v Evropa,a za vuprosa s priqtelite, verno 4e ne e su6toto kato predi no ve4e i zavisi ot horata s koito si priqtel dali 6te zabravqt ili ne...za men vinagi 6te ima pri4ina da se vru6tam v bg ako 6te i bomba da e padnala :P

Macka v koi kvartal si ? Da ne bi Schiller Park <333 :D

SwEet TeMpTaTi0n
04-03-2008, 03:00
жИвея от 3 години в Америка( Чикаго). Никога не съм живяла дори излизала извън България преди тези две години. И изведнъж родителите ми решават да ме изтръгнат от родината ми, от приятелите ми и от всичко мило, за да отидем в "държавата мечта". Такъв стрес и трудности съм изживяла, които за през целият ми живот не съм ги изпитвала! Толкова унижения и тъпкане ми се струпаха на главата... По едно време нямах никакви мечти, единственото ми в главата беше как да остана жива сред тия олигофрени тук.
И сега дори след 3 години все още ни е трудно, а наще продължават да са инати и да не искат да се преберем в БГ! :? Добре, те след като не искат поне мен да си ме пускат на БГ лятото. Но, не! Докато моите Фр са в БГ аз тука тъпея и броя дните на календара за училище :shock: Докато моите фр в БГ са по дискотеките и кафетата, аз тъпея в нас защото тук законите им не ми го позволяват. :( Добре бе, чесно ли е?! Аз си пропилявам тинейджерските години, какво ще запомня един ден от тях?! Тъпото ми вседневие с олигофрените и popular barbies в high school?! С колкото и БГ да излизам тък не е същото.
От 3 години не съм си ходила в БГ и то само заради наще. Дори и това лято не ме пускат да си отида. :( Не ми дават да говоря за БГ дори, да споменавам името БГ в нас. Писнало ми е. Ако искате ми се смейте но аз живея само с мисълта, че като стана пълнолетна ( 21) си стягам куфарите и си заминавам! Но ме е страХ, че тогава вече ще съм се променила, колкото и да не искам то става аз сама се осещам.
Така ли е и с вас, хората извън БГ? Искате ли да се преберете в БГ и защо? Или само аз така гадно се чуствам и само аз искам да се прибера :(

Da ti kaja maina napulno te razbiram za tova 4e tuka v 4ikago ne moish da sviknesh i 4e tuka bgtata ne sa sushtite kvito sa tezi s koito sme izrastnali...i nikoga nqma i da budat.Nikoi ot tuka nqma da zamesti horata v bulgaria koito ostavihme. No 4uvai se s tqh podurjaite vruzka tova pak shte te napravi malko ili mnogo shastliva :)!!
A za roditelite ti..ne gi razbiram,moite sa to4no obratnoto na tvoite...no znaesh li moje bi ne iskat da im govorish za bulgaria zashtot ili im e prekaleno mu4no ili prosto neshtat da 4uqt za bulgaria zashtoto ne iskat da imat nishto obshto s neq...neznam!!

I az sum v 4ikago ot ve4e 5 godini i oshte ne sum sviknala,no az si hoda sqko lqto v bg...i tva shte mi e purvoto tuka i naprao nemoga da si presdstavq edno lqto bez moite nai skupi hora...a milata ti celi 3 ;(! NO spoko...edin den shte si otidesh i ti..nali znaesh si4ko hubavo stava bavno!!
..btw ti ot koi kvartal si tuka?

House_bitch
04-07-2008, 17:41
Ne sum macka :D, i da v Schiller Park :P

YouAreAnIdiot
04-13-2008, 01:09
i az sym v chicago .. samotno e no se svikva sled vreme .. sled 45 dni sym si v bg iii jivot :)) no nachaloto e trudno a az sym tochno v nego .. vypreki tova che nqmam fr nqmam priqtelka ( imam v bg .. ) i tn tn a v bg imax i 2-te po mnogoo .. ne iskam da se vryshtam .. sled master degree moje bi angliq no do togava ne ..

Chefinkaaa
04-13-2008, 14:03
bI az jiveq v Angliq ve4e 6 meseca i edinstvenata cel zaredi koqto s1m tuk sa roditelite mi ... mnogo se qdosah poneje .. ne e spravedlivo da te otk1snat ot sredata ti ... i da te zakarat v edna sku4na d1rjava .. moje da e dobre ikonomi4eski i t.n razvita .. no tuk ne e s16toto ... ](*,) :smt119 i hi4 ne e 4estno .. t1kmo bqh zapo4nala u4ili6te.. haresvah si u4ili6teto ... az s1m na 16 podqvolite sega mi e vremeto da si jivurkam ii ... t.n a me zavrqha v g1za na geografiqta... tuka ejednevieto super sku4no ... stava6..daskalo... v daskalo i tam ne e mn zabavno kato v bg ... :-o pribira6 sa izmoren ot cql den v daskalo i ot 1 4as p1t s avtobusa minimum ... i kvo ... sqda6 da vidi6 dali ima nqkoi v skype da si kaje6 edno zdr ... ii otiva6 da spi6.. ili kato si v skype te ve4e spqt 6toto e po k1sno :-x :-x :-x .... mnogo mi e kofti ot 6 meseca nasam , no s vremeto kato 4i li se primirih s mis1lta 4e pone o6te 2-3 godinki dokato nav1r6a p1lnoletie 6a seda tuka :-x :-x i tva nqma6e da e taka ... ako d1rjavata ni be6e dobre platena ... i si4ko be6e kakto v 4ujbina togava nqma6e da se nalaga da se otdelq6 ot vsi4ko tova... Ap1k za tova 4e ima hora koito zaravqt ot kade sa tr1gnali s1m na 1000 % saglasna... kak moje tva e naprao p1len sram ... az poznavam tuk mn b1lgari ... ima 4-ma v moeto u4ili6te .. e to ne e virene na nos, to ne e visokomerie... kato te pitat ot koga si tuka kato kaja ot 5=6 meseca o te .. "olee tctc kak moje .. novak ..xaxa az s1m tua ot 2 godini ... " i tolkova sa podli ... ako go pita6 ot kade si v bg toi ti vika .. " aa nqma zna4enie 6toto az tam poi4e nqma da si hoda tam ! " a na sledva6tiq den zapla6en ot izgonvane i problemi i mi govori " aa nqq pove4e da seda tuka otivam si v balgariq" .. :shock: :shock: Takiva hora im biq 6uta... nqma smis1l da se zanimavam s tqh ... :) Edinstvenata mis1l koqto me d1rji o6te na krak mejdu tiq svirepi s16testva tuk e misl1ta 4e 6te imam po dobro b1de6te iii 4e 6te se v1rna skoro v BG i 6te mi e dobre togava... :-P P1k i b1lgarite v 4ujbina hi4 ne si pomagat i podkrepqt... poneje seki se bori za sebe si da ocelee ( to i koga li sme se podkrepqli ) :x ..... No pone znam 4e imam verni priqteli v Bg koito si ostavat takiva... tva mi e edinstveniq stimul da s1m tuka /.. 6toto predade6 li se st1pkvat te !!! Zatova.. trudno ni e .. nooo 6te se d1rjim nali za tva sme tam :):) :oops: 6a im pokajem koi e nomer 1 !!! :P :lol: :lol: 8) 8)

nikita29
04-25-2008, 01:14
Мъчно ми е много-за роднини,приятели,за самата България! :cry: Но искам да си отида само за малко-да почувствам отново родната атмосфера,да видя кой как се е променил и как живее.И да се върна отново тук.Допада ми живота в Испания и ми е добре. :grin:

str1990
04-29-2008, 08:56
bI az jiveq v Angliq ve4e 6 meseca i edinstvenata cel zaredi koqto s1m tuk sa roditelite mi ... mnogo se qdosah poneje .. ne e spravedlivo da te otk1snat ot sredata ti ... i da te zakarat v edna sku4na d1rjava .. moje da e dobre ikonomi4eski i t.n razvita .. no tuk ne e s16toto ... ](*,) :smt119 i hi4 ne e 4estno .. t1kmo bqh zapo4nala u4ili6te.. haresvah si u4ili6teto ... az s1m na 16 podqvolite sega mi e vremeto da si jivurkam ii ... t.n a me zavrqha v g1za na geografiqta... tuka ejednevieto super sku4no ... stava6..daskalo... v daskalo i tam ne e mn zabavno kato v bg ... :-o pribira6 sa izmoren ot cql den v daskalo i ot 1 4as p1t s avtobusa minimum ... i kvo ... sqda6 da vidi6 dali ima nqkoi v skype da si kaje6 edno zdr ... ii otiva6 da spi6.. ili kato si v skype te ve4e spqt 6toto e po k1sno :-x :-x :-x .... mnogo mi e kofti ot 6 meseca nasam , no s vremeto kato 4i li se primirih s mis1lta 4e pone o6te 2-3 godinki dokato nav1r6a p1lnoletie 6a seda tuka :-x :-x i tva nqma6e da e taka ... ako d1rjavata ni be6e dobre platena ... i si4ko be6e kakto v 4ujbina togava nqma6e da se nalaga da se otdelq6 ot vsi4ko tova... Ap1k za tova 4e ima hora koito zaravqt ot kade sa tr1gnali s1m na 1000 % saglasna... kak moje tva e naprao p1len sram ... az poznavam tuk mn b1lgari ... ima 4-ma v moeto u4ili6te .. e to ne e virene na nos, to ne e visokomerie... kato te pitat ot koga si tuka kato kaja ot 5=6 meseca o te .. "olee tctc kak moje .. novak ..xaxa az s1m tua ot 2 godini ... " i tolkova sa podli ... ako go pita6 ot kade si v bg toi ti vika .. " aa nqma zna4enie 6toto az tam poi4e nqma da si hoda tam ! " a na sledva6tiq den zapla6en ot izgonvane i problemi i mi govori " aa nqq pove4e da seda tuka otivam si v balgariq" .. :shock: :shock: Takiva hora im biq 6uta... nqma smis1l da se zanimavam s tqh ... :) Edinstvenata mis1l koqto me d1rji o6te na krak mejdu tiq svirepi s16testva tuk e misl1ta 4e 6te imam po dobro b1de6te iii 4e 6te se v1rna skoro v BG i 6te mi e dobre togava... :-P P1k i b1lgarite v 4ujbina hi4 ne si pomagat i podkrepqt... poneje seki se bori za sebe si da ocelee ( to i koga li sme se podkrepqli ) :x ..... No pone znam 4e imam verni priqteli v Bg koito si ostavat takiva... tva mi e edinstveniq stimul da s1m tuka /.. 6toto predade6 li se st1pkvat te !!! Zatova.. trudno ni e .. nooo 6te se d1rjim nali za tva sme tam :):) :oops: 6a im pokajem koi e nomer 1 !!! :P :lol: :lol: 8) 8)

а аз съм в англия от 2 години
на 17 години съм. тази година правя 18
ограбвали са ме на улицата пред нас даже.
заплашвали са ме с ножове, кучета и gangs
няма кво да правя по цял ден
англичанките са или дебели и грозни или само грозни. в лице са като риби
чернокожите са по-зле от циганите. голямо самочувствие и малко акъл. като маймуни са. това по филмите дето го дават за тях не е вярно изобщо.
уй уча тука, обаче спя в часовете и се гавря с даскалите. изкарвам B и A на изпитите, въпреки че едвам успях да завърша 8-ми клас в България.
даскалите се оплакват от държанието ми :D все едно съм виновен аз че са тъпи.
няма къде да изляза
нямам приятели
нямам какво да правя навънка
искат да вкарват наще в зяатвора щото не ходя нормално на даскало. всеки ден закъснявам и не ходя много редовно. имам 70% attendance тая година. много е тъпо на даскало
даскалите ми бучат че съм си драскал на тетрадката отзад (все едно те ще учат от нея)


нямам търпение да си ида в България да видя приятелите и семейството. да идем на кафе, на бар, дискотеки и сякакви забавления. честно казано тия дето им харесва в англия са възрастните хора, които живеят за да работят само. лошото е че въвличат и нас в техните начини. не ни дават право на избор и ни изкормват от забавленията. ТИНЕЙДЖЪРИ СМЕ ВСЕ ПАК! В ТАЗИ ЧАСТ НА ЖИВОТА ТРЯБВА ДА НИ Е КЕФ И ДА СЕ ЗАБАВЛЯВАМЕ! А РОДИТЕ КАКВО ПРАВЯТ С НАС? Уж сме в чужбина да вземем образование... аз от тъпи хора не мога да се уча. В България каквото съм учил 5-6 клас, тука го уча в 11 клас... Пропаднала работа. Роботизирана държава.

Chefinkaaa, ако искаш си дай скайп-а да споделяме мъките :)

Chefinkaaa
05-06-2008, 13:37
bI az jiveq v Angliq ve4e 6 meseca i edinstvenata cel zaredi koqto s1m tuk sa roditelite mi ... mnogo se qdosah poneje .. ne e spravedlivo da te otk1snat ot sredata ti ... i da te zakarat v edna sku4na d1rjava .. moje da e dobre ikonomi4eski i t.n razvita .. no tuk ne e s16toto ... ](*,) :smt119 i hi4 ne e 4estno .. t1kmo bqh zapo4nala u4ili6te.. haresvah si u4ili6teto ... az s1m na 16 podqvolite sega mi e vremeto da si jivurkam ii ... t.n a me zavrqha v g1za na geografiqta... tuka ejednevieto super sku4no ... stava6..daskalo... v daskalo i tam ne e mn zabavno kato v bg ... :-o pribira6 sa izmoren ot cql den v daskalo i ot 1 4as p1t s avtobusa minimum ... i kvo ... sqda6 da vidi6 dali ima nqkoi v skype da si kaje6 edno zdr ... ii otiva6 da spi6.. ili kato si v skype te ve4e spqt 6toto e po k1sno :-x :-x :-x .... mnogo mi e kofti ot 6 meseca nasam , no s vremeto kato 4i li se primirih s mis1lta 4e pone o6te 2-3 godinki dokato nav1r6a p1lnoletie 6a seda tuka :-x :-x i tva nqma6e da e taka ... ako d1rjavata ni be6e dobre platena ... i si4ko be6e kakto v 4ujbina togava nqma6e da se nalaga da se otdelq6 ot vsi4ko tova... Ap1k za tova 4e ima hora koito zaravqt ot kade sa tr1gnali s1m na 1000 % saglasna... kak moje tva e naprao p1len sram ... az poznavam tuk mn b1lgari ... ima 4-ma v moeto u4ili6te .. e to ne e virene na nos, to ne e visokomerie... kato te pitat ot koga si tuka kato kaja ot 5=6 meseca o te .. "olee tctc kak moje .. novak ..xaxa az s1m tua ot 2 godini ... " i tolkova sa podli ... ako go pita6 ot kade si v bg toi ti vika .. " aa nqma zna4enie 6toto az tam poi4e nqma da si hoda tam ! " a na sledva6tiq den zapla6en ot izgonvane i problemi i mi govori " aa nqq pove4e da seda tuka otivam si v balgariq" .. :shock: :shock: Takiva hora im biq 6uta... nqma smis1l da se zanimavam s tqh ... :) Edinstvenata mis1l koqto me d1rji o6te na krak mejdu tiq svirepi s16testva tuk e misl1ta 4e 6te imam po dobro b1de6te iii 4e 6te se v1rna skoro v BG i 6te mi e dobre togava... :-P P1k i b1lgarite v 4ujbina hi4 ne si pomagat i podkrepqt... poneje seki se bori za sebe si da ocelee ( to i koga li sme se podkrepqli ) :x ..... No pone znam 4e imam verni priqteli v Bg koito si ostavat takiva... tva mi e edinstveniq stimul da s1m tuka /.. 6toto predade6 li se st1pkvat te !!! Zatova.. trudno ni e .. nooo 6te se d1rjim nali za tva sme tam :):) :oops: 6a im pokajem koi e nomer 1 !!! :P :lol: :lol: 8) 8)

а аз съм в англия от 2 години
на 17 години съм. тази година правя 18
ограбвали са ме на улицата пред нас даже.
заплашвали са ме с ножове, кучета и gangs
няма кво да правя по цял ден
англичанките са или дебели и грозни или само грозни. в лице са като риби
чернокожите са по-зле от циганите. голямо самочувствие и малко акъл. като маймуни са. това по филмите дето го дават за тях не е вярно изобщо.
уй уча тука, обаче спя в часовете и се гавря с даскалите. изкарвам B и A на изпитите, въпреки че едвам успях да завърша 8-ми клас в България.
даскалите се оплакват от държанието ми :D все едно съм виновен аз че са тъпи.
няма къде да изляза
нямам приятели
нямам какво да правя навънка
искат да вкарват наще в зяатвора щото не ходя нормално на даскало. всеки ден закъснявам и не ходя много редовно. имам 70% attendance тая година. много е тъпо на даскало
даскалите ми бучат че съм си драскал на тетрадката отзад (все едно те ще учат от нея)


нямам търпение да си ида в България да видя приятелите и семейството. да идем на кафе, на бар, дискотеки и сякакви забавления. честно казано тия дето им харесва в англия са възрастните хора, които живеят за да работят само. лошото е че въвличат и нас в техните начини. не ни дават право на избор и ни изкормват от забавленията. ТИНЕЙДЖЪРИ СМЕ ВСЕ ПАК! В ТАЗИ ЧАСТ НА ЖИВОТА ТРЯБВА ДА НИ Е КЕФ И ДА СЕ ЗАБАВЛЯВАМЕ! А РОДИТЕ КАКВО ПРАВЯТ С НАС? Уж сме в чужбина да вземем образование... аз от тъпи хора не мога да се уча. В България каквото съм учил 5-6 клас, тука го уча в 11 клас... Пропаднала работа. Роботизирана държава.

Chefinkaaa, ако искаш си дай скайп-а да споделяме мъките :)


MM da nap1lno s1m s1glasna..
Na4i tva za 4ernite 4e sa t1pi t1pi sa ... ii kato sa t1pi tva se 4uda .. pone v na6to u4ili6te ima takiva koito se vodqt "otli4nici i s dobro povedenie" i sa s razli4ni vratovr1zki est da se razli4avat ot dugite... e tva ne e 4esno 6tot moga da kaja 4e ako si4koto tva be6e na bg az sig 6tqh da s1m bog za tqh tuka.. pff mn sa malumni... nqma poi4e na k1de i te ne znaqt 4e niq kato sme tuka material si4ko se izostava ot bg ... pfff i kvo prai sedi6 i t1p4e6 na edno m1sto .. no pointt... :-x :-x :-x :-x :o :x

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-07-2008, 04:41
та .. живея в канада .. не ми харесва тук и аз така като теб много искам да се върна след като завърша гимназия тук още но ме е страх че до тогава ще съм се променила. . аз знаех че ще заминаваме .. още началото на 2006 маика си поддаде първите документи но я отхвърлиха . тя мина през 1 куп изпити и все пак 2 години по късно когато пак се опита да подаде документи вече я приеха .. и заминахме .. и ми доиде така изведнъж че се видях в чудо.. не познавах никои тук да да... всеки които живее извън Б-я знае как са първите няколко дена .. аз ако имах възможност щях да се върна .. ти се радваи аз съм тук само с маика си и като изключим нея нямам никои друг тук ..да татко звъни почти всеки ден и си говорим по час 2 по телефона но .. не е същото .. както ти казваш пропилявам си тиин годинките.. или поне така се чувствам .. искам да се върна да наистина .. но ме е страх че когато иммам възможността да го направя няма да искам .. :(

tItEufFf
05-07-2008, 07:10
[B]a[N]d[I]t[K]a, искаш да кажеш, че нямаш приятели? Наистина ли е толкова трудно да си намериш приятели във друга държава? Ужас :(

Chefinkaaa
05-07-2008, 08:12
a[N]D[i]T[k]a]та .. живея в канада .. не ми харесва тук и аз така като теб много искам да се върна след като завърша гимназия тук още но ме е страх че до тогава ще съм се променила. . аз знаех че ще заминаваме .. още началото на 2006 маика си поддаде първите документи но я отхвърлиха . тя мина през 1 куп изпити и все пак 2 години по късно когато пак се опита да подаде документи вече я приеха .. и заминахме .. и ми доиде така изведнъж че се видях в чудо.. не познавах никои тук да да... всеки които живее извън Б-я знае как са първите няколко дена .. аз ако имах възможност щях да се върна .. ти се радваи аз съм тук само с маика си и като изключим нея нямам никои друг тук ..да татко звъни почти всеки ден и си говорим по час 2 по телефона но .. не е същото .. както ти казваш пропилявам си тиин годинките.. или поне така се чувствам .. искам да се върна да наистина .. но ме е страх че когато иммам възможността да го направя няма да искам .. :(

Nap1lno te razbiram kak se 4uvstva6...maika mi s16to be6e taka s dokumenti..othv1rlqha e tq pak poddava6e ... i nakraaq predi 2 godini tq zamina.. sama...posle ba6ta mi...i nakraq i az ta kakto vika6 az o6te ot na4aloto kogato mama zamina znaeh 4e i az 6te otida rano ili k1sno.. :cry: m14no mi be6e .. opitvah se da podgotvq psihikata si za tozi den kogato trqbva da se razdelq s1s vsi4ki poznati,rodnini i priqteli... P1rvite dni e golqma depresiq....nostalgiqta te trese na 100% ii daje vse o6te me e qd i mi e m14no za vsi4ki ,... ne e otslabnala nostalgiqta,m1kata i bolkata po rodnoto mqsto i za vs poznati ... i drugoto koeto da podd1rjam i az vr1zka postoqnno s tqh ... i kato kajat izlizame otivame na diskoteka ili nqkade na kafe a ti ne moje6 da ide6 da se poradva6 s tqh i prosto ne moga da si namera mqsto ot qd...iii 4e ne moga da s1m s tqh da si praq kefa.. i si propilqva6 hubavkite godinki v skuka i revane...
Dokolkoto do tvoq strah ... vsi4ko si zavisi ot tebe,... kak si s fr v BG, podd1rja6 li vr1zka s tqh .. si4ko si zavisi ot tebe...dali 6te ima smis1l da se v1rne6 tam ... az mislq 4e opredeleno 6te mi e mn mn mn po hubavo na men tam otkolkoto tuka.. ni6to 4e ima nqkoi deto zaminavat tza 4ujbina samo4uvstvieto vednaga stava na 1000000% iii po4vat da zloradstvat za rodnoto mqsto,..d1rjavata v koqto sa jivqli ot kakto sa izleznali na bql svqt ... prosto mi e jal za takiva hora.,.. kolko sa jalki... tam vidqli malko poi4e pari i ve4e.. ne sa b1lgari..zabravqt ot kade sa tr1gnali... i t.n .... a ne osazvanavat 4e tam za NI6TO i NIKOI prosto edin T1P emigrant .... koito t1rsi pari e tva e cqlata istina ;) ... Ako vqrva6 v sebe si i si uporita nqma da zabravi6 BG i 6te iska6 da se v1rne6 nqma na4in ... Aidi mili4ka uspeh4i ... :-) :-) ii Buglaria ZaViNAgi :-) :cry:

P.S sorry za latineca.. no nqmam kirilizaciq :)

Chefinkaaa
05-07-2008, 08:16
[B]a[N]d[I]t[K]a, искаш да кажеш, че нямаш приятели? Наистина ли е толкова трудно да си намериш приятели във друга държава? Ужас :(

Povqrvai dosta e trudni4ko..osobena kato v 4ujbina vseki se m14i da ocelee... i hi4 ne se interesuva ot drugiq...pone v angliq rqdko se namirat hora, koito da sa iskreni, i da mogat da sa nqkakvi priqteli ;) :neutral: Na men naprimer mi be6e trudno da namerq..namerih nqkvi i te sa samo v u4illi6t dr nikade ... ako iskam da se polafq s fr... :smt024 tam... ina4e... nqma na4in .. tva e :( :cry:

Kavhanatuvigibolg
05-07-2008, 09:45
.....НЯМА НА СВЕТА ПО ДОЛНО СЪЩЕСТВО ОТ ЕМИГРАНТА , ТОВА Е ЧОВЕК, КОЙТО НЕ МОЖЕ ДА ПРЕВЪЗМОГНЕ ЧЕРГАРСТВОТО СИ , ТАКЪВ ИНДИВИД НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЧИСЛИ КЪМ БЪЛГАРСКИЯ НАРОД. ЗАЩОТО ТОЗИ КОЙТО ОСТАВИ РОДИНАТА СИ В ПОЛОЖЕНИЕТО В КОЕТО СЕ НАМИРА ДНЕС, ТО ТОЙ Е НАЙ-ВРЕДНИЯ ЧОВЕК. ЕМИГРАНТА Е КОСМИЧЕСКИ ПРАХ, НЕ САМО, ЧЕ ДЕВЕТДЕСЕТ ПРОЦЕНТА ОТ ТЯХ ВЯМА ДА СЕ ВЪРНАТ ,НО ТЕЗИ КОИТО СЕ ВРЪЩАЩ ПРИВНЯСЯТ НЯКАКВА НЕБЪЛГАРСКА НРАВСТВЕНОСТ ,ТЕ, НАУЧЕНИ ОТ АМЕРИКАНСКИТЕ ЕВРЕИ ИДВАТ ТУК САМО, И САМО ДА МОГАТ ДА ИЗПОЛЗВАТ СВОЯ НАРОД. ЗА ТОВА ТЕ СА ПО-ВРЕДНИ ОТ ВРАГОВЕТЕ НИ.
Мико Вълчев

pepita87
05-07-2008, 10:16
.....НЯМА НА СВЕТА ПО ДОЛНО СЪЩЕСТВО ОТ ЕМИГРАНТА , ТОВА Е ЧОВЕК, КОЙТО НЕ МОЖЕ ДА ПРЕВЪЗМОГНЕ ЧЕРГАРСТВОТО СИ , ТАКЪВ ИНДИВИД НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЧИСЛИ КЪМ БЪЛГАРСКИЯ НАРОД. ЗАЩОТО ТОЗИ КОЙТО ОСТАВИ РОДИНАТА СИ В ПОЛОЖЕНИЕТО В КОЕТО СЕ НАМИРА ДНЕС, ТО ТОЙ Е НАЙ-ВРЕДНИЯ ЧОВЕК. ЕМИГРАНТА Е КОСМИЧЕСКИ ПРАХ, НЕ САМО, ЧЕ ДЕВЕТДЕСЕТ ПРОЦЕНТА ОТ ТЯХ ВЯМА ДА СЕ ВЪРНАТ ,НО ТЕЗИ КОИТО СЕ ВРЪЩАЩ ПРИВНЯСЯТ НЯКАКВА НЕБЪЛГАРСКА НРАВСТВЕНОСТ ,ТЕ, НАУЧЕНИ ОТ АМЕРИКАНСКИТЕ ЕВРЕИ ИДВАТ ТУК САМО, И САМО ДА МОГАТ ДА ИЗПОЛЗВАТ СВОЯ НАРОД. ЗА ТОВА ТЕ СА ПО-ВРЕДНИ ОТ ВРАГОВЕТЕ НИ.
Мико Вълчев

Zavisi ot motiva na emigrirane,moq e da sum s liubimiq chovek,bez koito minutite sa chasove,a chasovete bqh dni,kato bqh v bg dale4 ot nego!maika mu stara da ne ti se nalaga da napuska6 Bg,misli6 4e ei taka sme si vdignali kru6ite ot kef?!Pri uslovie,che v Bg nqma perspektiva(v momenta..pf kuv ti moment,be..ot kak svqt svetuva Bg e v kalta)Kak da su6testvuva6?vseki se bori da ocelqva i da e finansovo stabilen!Misli6 ,4e e mnogo lesno da si dale4 ot vsi4ko rodno i ot vsi4ko svoe???NE!vseki den az,a i ne samo,predpolagam vsi4ki,se nadqvame Bg da se stabilizira i tursim i nai-malkata pri4ina,koqto da iztuknem,za da napusnem vuprosnata chujbina :-x Kakvo mojem da pomognem nie na stranata ni?da oble4em kostiumite i da se nasadim v parlamenta i da prevedem po smetkite na vseki bulgarski grajdanin po edna sedem cifrena suma i da namalim nadutite do prusvane hranitelni pridukti na polovina?BEZSILNI SME NIE PROSTOSMURTNITE!

Chefinkaaa
05-07-2008, 14:01
.....НЯМА НА СВЕТА ПО ДОЛНО СЪЩЕСТВО ОТ ЕМИГРАНТА , ТОВА Е ЧОВЕК, КОЙТО НЕ МОЖЕ ДА ПРЕВЪЗМОГНЕ ЧЕРГАРСТВОТО СИ , ТАКЪВ ИНДИВИД НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЧИСЛИ КЪМ БЪЛГАРСКИЯ НАРОД. ЗАЩОТО ТОЗИ КОЙТО ОСТАВИ РОДИНАТА СИ В ПОЛОЖЕНИЕТО В КОЕТО СЕ НАМИРА ДНЕС, ТО ТОЙ Е НАЙ-ВРЕДНИЯ ЧОВЕК. ЕМИГРАНТА Е КОСМИЧЕСКИ ПРАХ, НЕ САМО, ЧЕ ДЕВЕТДЕСЕТ ПРОЦЕНТА ОТ ТЯХ ВЯМА ДА СЕ ВЪРНАТ ,НО ТЕЗИ КОИТО СЕ ВРЪЩАЩ ПРИВНЯСЯТ НЯКАКВА НЕБЪЛГАРСКА НРАВСТВЕНОСТ ,ТЕ, НАУЧЕНИ ОТ АМЕРИКАНСКИТЕ ЕВРЕИ ИДВАТ ТУК САМО, И САМО ДА МОГАТ ДА ИЗПОЛЗВАТ СВОЯ НАРОД. ЗА ТОВА ТЕ СА ПО-ВРЕДНИ ОТ ВРАГОВЕТЕ НИ.
Мико Вълчев

Zavisi ot motiva na emigrirane,moq e da sum s liubimiq chovek,bez koito minutite sa chasove,a chasovete bqh dni,kato bqh v bg dale4 ot nego!maika mu stara da ne ti se nalaga da napuska6 Bg,misli6 4e ei taka sme si vdignali kru6ite ot kef?!Pri uslovie,che v Bg nqma perspektiva(v momenta..pf kuv ti moment,be..ot kak svqt svetuva Bg e v kalta)Kak da su6testvuva6?vseki se bori da ocelqva i da e finansovo stabilen!Misli6 ,4e e mnogo lesno da si dale4 ot vsi4ko rodno i ot vsi4ko svoe???NE!vseki den az,a i ne samo,predpolagam vsi4ki,se nadqvame Bg da se stabilizira i tursim i nai-malkata pri4ina,koqto da iztuknem,za da napusnem vuprosnata chujbina :-x Kakvo mojem da pomognem nie na stranata ni?da oble4em kostiumite i da se nasadim v parlamenta i da prevedem po smetkite na vseki bulgarski grajdanin po edna sedem cifrena suma i da namalim nadutite do prusvane hranitelni pridukti na polovina?BEZSILNI SME NIE PROSTOSMURTNITE!


...НЯМА НА СВЕТА ПО ДОЛНО СЪЩЕСТВО ОТ ЕМИГРАНТА , ТОВА Е ЧОВЕК, КОЙТО НЕ МОЖЕ ДА ПРЕВЪЗМОГНЕ ЧЕРГАРСТВОТО СИ , ТАКЪВ ИНДИВИД НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЧИСЛИ КЪМ БЪЛГАРСКИЯ НАРОД.

...1m ti zemi malko pomisli predi da pi6e6... 6toto tva 4e sme izv1n stranatane zna4i 4e ne se 4uvstvame b1lgari ... ne zna4i 4e ne ni lipsvat korenite i rodnata zemq.. kvo si mislite 4e kato ne sme v BG i ni e mn le6no 4e sme 6ra6kani s pari... daa.. sigurno .. v 4ujbina standarta na jivot e mn po - sk1p i az naprimer pri p1rva v1zmojnost si se vr16tam tam ot kadeto s1m do6la...

Pepita87 mn si prava... +25422727 :-)


P.S SOrry za latineca, no nqmam kirilizaciq

FreAK_
05-08-2008, 17:43
НИЕ, КОИТО СТЕ В ЧУЖБИНА НЕ БЯГАМЕ ОТ БЪЛГАРИЯ-
САМАТА БЪЛГАРИЯ НИ ГОНИ!!!!!!

И на мен ще ми е кеф да си живея в БГ с приятелите и роднините, но какво да направя, че България, не ми дава възможността да се развивам, да се ползвам от благата на други развити държави????

Момичета - да приятели се намират трудно, но не се притеснявайте, с времето всичко си идва на мястото.
Живяла съм и преди в чужбина и там съм оставяла много приятели, всичко доиде с времето.
В момента и аз не мога да се похваля със супер много приятели, но все пак си имам компания, ако пожелая :)
Моят съвет за приятелите и познатите е - излизайте, запишете се в някакви клубове и прочие - гаранция, че ще намерите правилните хора

[B]a[N]D[i]T[k]a
наистина ти завиждам, че живееш в Торонто. Имам няколко приятели от там и те са големи купонджии, и каквито снимки са ми показвали- много се забавляват :) Убедена съм че след някоя и друга година, няма да искаш да си тръгнеш от там, успех ти пожелавам от сърце :)

advokata_87
05-08-2008, 18:51
Freak_ ti kade v 4ujbina jivee6 v momenta?

BulgariaZaBulgarite
05-09-2008, 09:39
.....НЯМА НА СВЕТА ПО ДОЛНО СЪЩЕСТВО ОТ ЕМИГРАНТА , ТОВА Е ЧОВЕК, КОЙТО НЕ МОЖЕ ДА ПРЕВЪЗМОГНЕ ЧЕРГАРСТВОТО СИ , ТАКЪВ ИНДИВИД НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЧИСЛИ КЪМ БЪЛГАРСКИЯ НАРОД. ЗАЩОТО ТОЗИ КОЙТО ОСТАВИ РОДИНАТА СИ В ПОЛОЖЕНИЕТО В КОЕТО СЕ НАМИРА ДНЕС, ТО ТОЙ Е НАЙ-ВРЕДНИЯ ЧОВЕК. ЕМИГРАНТА Е КОСМИЧЕСКИ ПРАХ, НЕ САМО, ЧЕ ДЕВЕТДЕСЕТ ПРОЦЕНТА ОТ ТЯХ ВЯМА ДА СЕ ВЪРНАТ ,НО ТЕЗИ КОИТО СЕ ВРЪЩАЩ ПРИВНЯСЯТ НЯКАКВА НЕБЪЛГАРСКА НРАВСТВЕНОСТ ,ТЕ, НАУЧЕНИ ОТ АМЕРИКАНСКИТЕ ЕВРЕИ ИДВАТ ТУК САМО, И САМО ДА МОГАТ ДА ИЗПОЛЗВАТ СВОЯ НАРОД. ЗА ТОВА ТЕ СА ПО-ВРЕДНИ ОТ ВРАГОВЕТЕ НИ.
Мико Вълчев

Zavisi ot motiva na emigrirane,moq e da sum s liubimiq chovek,bez koito minutite sa chasove,a chasovete bqh dni,kato bqh v bg dale4 ot nego!maika mu stara da ne ti se nalaga da napuska6 Bg,misli6 4e ei taka sme si vdignali kru6ite ot kef?!Pri uslovie,che v Bg nqma perspektiva(v momenta..pf kuv ti moment,be..ot kak svqt svetuva Bg e v kalta)Kak da su6testvuva6?vseki se bori da ocelqva i da e finansovo stabilen!Misli6 ,4e e mnogo lesno da si dale4 ot vsi4ko rodno i ot vsi4ko svoe???NE!vseki den az,a i ne samo,predpolagam vsi4ki,se nadqvame Bg da se stabilizira i tursim i nai-malkata pri4ina,koqto da iztuknem,za da napusnem vuprosnata chujbina :-x Kakvo mojem da pomognem nie na stranata ni?da oble4em kostiumite i da se nasadim v parlamenta i da prevedem po smetkite na vseki bulgarski grajdanin po edna sedem cifrena suma i da namalim nadutite do prusvane hranitelni pridukti na polovina?BEZSILNI SME NIE PROSTOSMURTNITE!
Не си права. Когато ние в България сме имали държава, Вие в Испания сте били племена.

05-10-2008, 18:59
BulgariaZaBulgarite забелязваш ли, че в изречението, с което похвали България използваш минало време...Какво ме бърка мене дали сме имали държава преди Испания или не...какво е значението на историята изобщо? Защо използваш минало време? Важно е сега!...но в сегашно време просто не виждам какво можеш да кажеш...
А ти не си ли горда с тоя мангал,дето си си го сложила за аватар? :-x :-x :-x :-x

pepita87
05-11-2008, 09:37
.....НЯМА НА СВЕТА ПО ДОЛНО СЪЩЕСТВО ОТ ЕМИГРАНТА , ТОВА Е ЧОВЕК, КОЙТО НЕ МОЖЕ ДА ПРЕВЪЗМОГНЕ ЧЕРГАРСТВОТО СИ , ТАКЪВ ИНДИВИД НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЧИСЛИ КЪМ БЪЛГАРСКИЯ НАРОД. ЗАЩОТО ТОЗИ КОЙТО ОСТАВИ РОДИНАТА СИ В ПОЛОЖЕНИЕТО В КОЕТО СЕ НАМИРА ДНЕС, ТО ТОЙ Е НАЙ-ВРЕДНИЯ ЧОВЕК. ЕМИГРАНТА Е КОСМИЧЕСКИ ПРАХ, НЕ САМО, ЧЕ ДЕВЕТДЕСЕТ ПРОЦЕНТА ОТ ТЯХ ВЯМА ДА СЕ ВЪРНАТ ,НО ТЕЗИ КОИТО СЕ ВРЪЩАЩ ПРИВНЯСЯТ НЯКАКВА НЕБЪЛГАРСКА НРАВСТВЕНОСТ ,ТЕ, НАУЧЕНИ ОТ АМЕРИКАНСКИТЕ ЕВРЕИ ИДВАТ ТУК САМО, И САМО ДА МОГАТ ДА ИЗПОЛЗВАТ СВОЯ НАРОД. ЗА ТОВА ТЕ СА ПО-ВРЕДНИ ОТ ВРАГОВЕТЕ НИ.
Мико Вълчев

Zavisi ot motiva na emigrirane,moq e da sum s liubimiq chovek,bez koito minutite sa chasove,a chasovete bqh dni,kato bqh v bg dale4 ot nego!maika mu stara da ne ti se nalaga da napuska6 Bg,misli6 4e ei taka sme si vdignali kru6ite ot kef?!Pri uslovie,che v Bg nqma perspektiva(v momenta..pf kuv ti moment,be..ot kak svqt svetuva Bg e v kalta)Kak da su6testvuva6?vseki se bori da ocelqva i da e finansovo stabilen!Misli6 ,4e e mnogo lesno da si dale4 ot vsi4ko rodno i ot vsi4ko svoe???NE!vseki den az,a i ne samo,predpolagam vsi4ki,se nadqvame Bg da se stabilizira i tursim i nai-malkata pri4ina,koqto da iztuknem,za da napusnem vuprosnata chujbina :-x Kakvo mojem da pomognem nie na stranata ni?da oble4em kostiumite i da se nasadim v parlamenta i da prevedem po smetkite na vseki bulgarski grajdanin po edna sedem cifrena suma i da namalim nadutite do prusvane hranitelni pridukti na polovina?BEZSILNI SME NIE PROSTOSMURTNITE!
Не си права. Когато ние в България сме имали държава, Вие в Испания сте били племена.


Alouuu hilipoqs takuv!!!Koi ti kaza,4e pritejavam ispansko grajdanstvoooo!!??"Vie v Ispaniq"Az sum predi VSI4KO bulgarka i ne se pri4islqvam kum ispanskite narodi,qsno!?Tova,4e sum ot 7 meseca tyk,kvo 6te trqbva da ozna4ava,4e sum ispanka i sum sukala tqhnoto mlqko li?4etete predi da iztursite nqkoq bezsmislena i neandertalska prostotiq,be!!!! :-x :-x

BulgariaZaBulgarite
05-13-2008, 12:39
ot kak svqt svetuva Bg e v kalta)





Вникни внимателно в думите ми.
А по темата: Еми търпим си престъпниците(Господата Управляващи.) и докато ги търпим, те ще ни ебът.

impossible9
05-14-2008, 12:34
В Париж съм вече 2 години, дойдох с родителите ми когато бях на 16 (професията им го изисква). Първата година беше уникално шибано, депресии, унижение в даскало итн... сменях 2 училища (едното бях пред изгонване, понеже вече психически не издържах) и на всичкото отгоре ме върнаха с една година назад.. никакви приятели естествено, тука или се педераст или си негър. И да сега ще кажете то си е до човека, до нагласата - да ама не е така. Нямам проблем с общуването, лафя си с всички, че дори и от другите класове... и до тук; оставяш си с лафенето, за нещо по-сериозно като приятелство абсурд.
Върнах се лятото в БГ и о! радост, рай, супер кеф, приятели, море, купони, тъпеене :D абе знаем как е :)
Дойде време да се връщам, обаче не исках и бях готов сам да живея в Сф, дори и непълнолетен.. но в крайна сметка след няколко драми ме върнаха (пак насила естествено).
Втората година айде пак сменям даскало, вече трети път и... еми пак същите педерасти и негри. А образователната им система е толкова малоумна колкото и самите учители, уча неща дето съм ги учил в 6 клас; дори ни учат как правилно да се учат уроците, обясняват как за да успееш трябва да преговаряш уроците по няколко колко часа на ден (!!) :-o. А да тука се учи от 8:30 до 17:30 (направо си живеем в тва даскало). кеф..
Сега втората година тръгнах на фитнес (те тука тия дори не знаят какво представлява, педерасти нормално и ме гледат е така :shock: ) и некви само ме пипат по тялото. Фитнесът е единствено ми развлечение и разнообразие в ежедневието, даже имам повече познати там отколкото в даскало. Абе мъка просто...

Нито съм свикнал, нито съм се адаптирал, отвратително се чувствам, подтиснат, без приятели (освен един бг пич) и е така имам чувството, че дните си летяят и се пилеят.. вече 2ра година нищо не се е променило. Броя дните, когато ще го завърша тва шибано училище, ще си взема парижката дипломка и айдееее фащам си самолета и право в София.

pepita87
05-14-2008, 14:36
ot kak svqt svetuva Bg e v kalta)





Вникни внимателно в думите ми.
А по темата: Еми търпим си престъпниците(Господата Управляващи.) и докато ги търпим, те ще ни ебът.

Vniknala sum! I sum oprovergala mnenieto si!razbiram napulno,che obichash stranata si,i az q obi4am,mnogo pove4e otkolkoto si predstavq6,no molq te nedei me zapisvai kum"ispanskite narodi"Znam su6to i 4e s ni6to ne moga da i pomogna,kakto spomenah"Bezsilni sme nie prostosmurtnite"!Az ne se stremq da opliuvam stranata si,no istinata e tazi,4e bg naistina e zatunala do gusha,i ne samo tq,kakto spomenah sum v Ispaniq

Barbie
05-23-2008, 00:09
Не мога да кажа, че баш "живея" в чужбина, понеже се прибирам толкова често, че реално...не съм сигурна къде точно живея. Преди година и половина съвсем самостоятелно си дойдох да уча в Италия (в смисъл никой не ме е карал) и определено не се чувствам особено добре тук. Основният проблем е, че приятелят ми си е в София и просто няма как да се чувствам пълноценна - когато съм в Милано уча това, което искам, интересно е...но той толкова зверски ми липсва, че реално не бих могла да оценя нищо около себе си. Като съм в България съм ужасно щастлива, че съм при момчето си, семейството си, приятелите - но пък се чувствам адски безполезна за самата себе си и за бъдещето си. Та от време на време изпадам в разни нервни кризи, защото с цялото това летене през 3-4 седмици се побърквам и изобщо не успявам да постигна някакъв баланс. Но пък не е като да ми липсват емоции. Иначе хората тук са готини (в интернационална група съм). Трудно е наистина да се сприятелиш, но пък е интересно да се запознаеш с хора от толкова разнообразни култури.

Иначе лятото съм си в България, а догодина завършвам. Смятам да си се прибера при момчето и живот и здраве някой ден да заминем заедно с него някъде за магистратура.

plmn
05-23-2008, 10:26
На мен пък не ми се живее тук.
Искам да видя свят.

[B]a[N]D[i]T[k]a
05-23-2008, 23:00
Chefinkaa не можеш да си представиш колко ми олекна като виждам че не съм сама :D не че е хубаво да се радвам .. напротив не е .. та .. след още няколко седмици живеене тук пускам още един пост.... приятели?? хмм на училище има едно момиче Карла.. с нея имам англииски география и драма и там сме заедно говорим си много излизаме обикновено съботата но няма нищо общо с ежедневието ми в България .. там беше нещо като всеки ден можеш да се наконтиши да идеш до мястото на срещата за час и половина макс .. да реечем тука само час и половина ми е отиването до мястото и затова не се излиза през седмицата много много .. та заебаавам това.. има и едно др момиче с което доста си говорим - ирида тя е албанка и отначало си викам "леле супер един от европа .. с г/д еднакфи разбирания ще се сработим ала бала.." даа ама не .. тя таз е ебати пачата с извинение... харесваше гаджето ми (вече бившо..) кфо ли не напраи за да се опита да ни раздели .. въпреки това с нея също си говоря доста но .. само говорене :? бахти понякога седим и няма кфо да си кажем.. напоследък единствения човек с които мога да си говоря е едно момче от Русе с което не се познаваме лично .. (по принцип съм против чатене без познаване де..) но кат почнем да си чатим не млъкваме .. тук е трудно канадците не знаят как да са приятели с някои не знаят как да се държат .. доста от тях и не излизат.. доидох тук с надеждата че ще е подобре .. че нещата ще са по добри от България .. да ама не са .. доидох и едно от нещата които ми казаха е че на тиинчетата тука им е скучно и то много... и на мен ми е скучно имам прекалено еднообразно ежедневие.. през седмицата ставам отивам на даскало (винаги закъснявам..) връщам се ям сядам на компа и седя до към 10 11 после лягам и на следващия ден това се повтаря.. съботата понякога излизаме с карла но това е рядко а и когато излизаме мале отиват 20 долара.. нз на мен ми звучи супер много защото в България като излизах ми даваха по 3 лв (маика) а като молех тати тои 5 лв и това ми беше напълно достатъчно да пия нещо в някое кафе и ми оставаха даже.. което ми напомня.. тук няма кафета.. не и такива на които ходят тиинчетата.. няма .. има си макдоналдс и кентакифраичикън но. . . не е същото.. в Торонто живеят много имигранти и говоря с доста хора и на всички мнението е едно и също .. тук не става.. изключително много съжелявам защото тук нямам 1 човек с които мога да си поговоря на спокоиствие.. хората с които сега общувам другата година си местят даскалото или се връщат в държавите си .. само аз оставам и все едно другата година ще съм нова ученичка в дасаклото ми .. съжелявам че си прекарвам наи готините годиинки от живота ми седеики вкъщи на компа от нямане каккво друго да се прави.. съжелявам адски много за това.. сега можеше да съм в Бг и да си ходя по кафета и купони с приятелите ми .. но не .. аз съм тук .. в гъза на географията.. където разликата с Бг е 7 часа и мн рядко се засичам с приятелите ми .. Chefinkaa да знаеш нещо от мен .. докато общуваш с приятелите ти от Бг винаги ще ти е мъчно за тях.. да знам че са ти приятели и аз съм в същата ситуация но .. преудолеи го помъчи се по рядко да се чуваш с тях за да мине по бързо мъката по дома ..
божеее .. съжелявам се...... в момента даже мисля че хората които съм си мислила че имат наи безинтересен живот в бг им е доста по инт от моя.. аиде спирам се че се съмнявам че някои ще го прочете цялото хах :)

yarrr
05-31-2008, 21:40
Roditelite ti sa gadni kak moje da ne ti davat da govori6 za bg?! Te teq trq da sa nekvi amerikanofili ili ddz. Az ako sum na teb 6te se vurna v bg samo za da im napraq gadno :o :x

str1990
06-01-2008, 23:32
Jiveq v angliq
i tuka ima pari i rabota, oba4e realnosta e slednata: http://www.mirror.co.uk/news/topstories/2008/05/30/schoolboy-killed-over-a-dirty-look-89520-20588458/

pozdravi ot angliq :)

pinkbecksbabe
06-09-2008, 14:56
az sam na 14 i sam ot 1 godina v Germaniq.V na4aloto mi be6e mn gadno 6toto priqtelite mi sa si v Bg i ezika makar 4e bqx u4ila 3 godini nemski, i rodnini vsi4ki mn mi lipsvaha, ama sega ve4e sviknah i vze da mi haresva tyk! E vqrno tyka samo nad 16 moje da se hodi po diskotekite, ne kato v Bg i za tva vinagi kato si idvam v Bg padat golemi kuponi :D

leo_233
06-24-2008, 18:31
аз пак бях за около една година в италия.и на мен ми беше хубаво отначало,че сам в друга даржава,нови неща обаче последните три дена преди да трагна за балгария.....умирах да си вида моита куца но красива страна :D

kristo
06-25-2008, 08:47
аз пак бях за около една година в италия.и на мен ми беше хубаво отначало,че сам в друга даржава,нови неща обаче последните три дена преди да трагна за балгария.....умирах да си вида моита куца но красива страна :D
Страната ни изобщо не е "куца". Куци са ни политиците. Затова правете разлика между държавници(държавност) и Родина(страна). Защото България сме ние, българският народ, а не онези комунистически-депесарски отрепки, които я разграбват и унижават. Те са доказали хиляди пъти категорично, че не са никакви българи, а душмани на българският народ...

MissBitch
06-25-2008, 11:36
Ми Аз се чувставм добре...Въпреки че ми е АДСКИ мъчно за българия.....Живея в Холандия,Лелистад....живота е доста подереден,но е адски скучен....ЛИпсВа Българския АдренелИн в ежедневието ми ....липсват ми даже Дупките по шосето :D.. Добре е Поне че на всеки 2-2 1/2 месеца си Ходя до Бг ...Мн съм Happy :) даже сега на 28(събота) ще се прибера в бг
:grin: 8)