PDA

View Full Version : класическа музика



anonimen89
04-17-2008, 21:09
Здравейте всички!!!
може да ми се посмеете но по принцип слушам класическа музика от стила
на ако се сещате преди време се рекламираха дискове FOREVER CLASSICS и ми е мн интересно да слушам такава музика и бих искал да ида на такъв концерт.
Та въпросът ми е каде мога да ида на такъв концерт някой знае ли кога ще се проведе и от каде мога да видя програма за концерт и тн който има някаква информация може пише тук :)
СОРКА ЗА ПРАВОПИСНИТЕ ГРЕШКИ

m1t3t0
04-17-2008, 21:54
http://www.programata.bg/index.php?page=classic_music&city=1&ln=1

http://www.bnr.bg/HristoBotev/Edition_MusicClassical/show_MuzikalniVecheri/Material/1019sv_sv_kiril_metodii.htm

http://avtora.com/news/nowini/naidzhul_kenedi__-_greatest_hits_w_bulgariya

Това са първите линкове,които ми излязоха в google,виж дали ще ти свършат работа

lsd43
04-18-2008, 07:08
Щеше да е яко ако можех да отида на концерт на Виенската филхармония.

Entombed
04-18-2008, 09:53
Toва е стила от който е тръгнал метала....Нека му се преклоним....на великите композитори от онова време

anonimen89
04-18-2008, 16:26
ами да ти кажа аз лично не слушам метъл но и не съм против хората които слушат все пак всички сме хора ;) незнам каква музика е излезнала от класиката но на мен лично мн ми харесва и искам да отида на концерт но нз точно дали ще попадна на това което слушам аз щото не си заслужада да трагна от Сандански до София и накрая да не ми хареса концерта иначе ако знам че ще е това което слушам ще отида

oTPoBHa
04-19-2008, 16:31
Toва е стила от който е тръгнал метала....Нека му се преклоним....на великите композитори от онова време

пич, българската музикална култура се заражда около края на 19ти век, това се учи в часовете по музика
говоря общо.. към двайсетте години на запад се заражда блуса и джаза.. стават суперпопулярни, докато обаче не излизат Битълс и слагат край на ерата на джаза и поставят основите на рок музиката
оттам вече се формира и метъла, характерен с по-тежко звучене
...

най-обичам хора, дето ама си нямат и на идея закво става въпрос, да се цепят по бруталния начин и да дрънкат простотии..

класическата музика се развива от 15 век нататък в по-развитите държави. грубо казано. преди това значение е имала църковната музика - главно хоровете по църквите. тогава всичко е зависило от църквата и тя е ръководела всякакви дейности
в България джаза идва на едно време със рока (края на 70те, началото на 80те) просто заради социалното положение на страната по това време..

надявам се си разбрал закво иде реч.. и да не говориш глупости другия път

lsd43
04-19-2008, 20:46
Toва е стила от който е тръгнал метала....Нека му се преклоним....на великите композитори от онова време

пич, българската музикална култура се заражда около края на 19ти век, това се учи в часовете по музика
говоря общо.. към двайсетте години на запад се заражда блуса и джаза.. стават суперпопулярни, докато обаче не излизат Битълс и слагат край на ерата на джаза и поставят основите на рок музиката
оттам вече се формира и метъла, характерен с по-тежко звучене
...

най-обичам хора, дето ама си нямат и на идея закво става въпрос, да се цепят по бруталния начин и да дрънкат простотии..

класическата музика се развива от 15 век нататък в по-развитите държави. грубо казано. преди това значение е имала църковната музика - главно хоровете по църквите. тогава всичко е зависило от църквата и тя е ръководела всякакви дейности
в България джаза идва на едно време със рока (края на 70те, началото на 80те) просто заради социалното положение на страната по това време..

надявам се си разбрал закво иде реч.. и да не говориш глупости другия път

Права си ,но е факт че има доста метъл групи,които са взаимствали в песните си мотиви от произведения на Бах,Моцарт и други композитори,може би за това някои хора си мислят че метъла и класическата музика имат общо.

TheBeastInBlack
04-19-2008, 21:35
Барок > алл. 8-)

oTPoBHa
04-20-2008, 16:18
Toва е стила от който е тръгнал метала....Нека му се преклоним....на великите композитори от онова време

пич, българската музикална култура се заражда около края на 19ти век, това се учи в часовете по музика
говоря общо.. към двайсетте години на запад се заражда блуса и джаза.. стават суперпопулярни, докато обаче не излизат Битълс и слагат край на ерата на джаза и поставят основите на рок музиката
оттам вече се формира и метъла, характерен с по-тежко звучене
...

най-обичам хора, дето ама си нямат и на идея закво става въпрос, да се цепят по бруталния начин и да дрънкат простотии..

класическата музика се развива от 15 век нататък в по-развитите държави. грубо казано. преди това значение е имала църковната музика - главно хоровете по църквите. тогава всичко е зависило от църквата и тя е ръководела всякакви дейности
в България джаза идва на едно време със рока (края на 70те, началото на 80те) просто заради социалното положение на страната по това време..

надявам се си разбрал закво иде реч.. и да не говориш глупости другия път

Права си ,но е факт че има доста метъл групи,които са взаимствали в песните си мотиви от произведения на Бах,Моцарт и други композитори,може би за това някои хора си мислят че метъла и класическата музика имат общо.

хах.. класика вече вмъкват навсякъде
в симфоник метъла има групи по 50 човека хор и още толкова оркестър, а отделно са китара, бас и барабани
знам ги .. тия са луди
мотиви на класиката има също в блуса и джаза.. там пък кво правят тия леле мале
за електронната музика няма да говоря.. там сичко е машинки и си правиш квото искаш
но в метъла класиката последно време взе да се използва, да
или примерно Ингви Малмстийн свири свири класика със набичен дисторшън, ама по едно време си зажули рока и гледай кво става
;)

Facelessman
04-20-2008, 16:42
Е я кажете един симфоничен метъл с хор, че ми стана интересно.

skatemore
04-20-2008, 19:44
и аз слушам


хиподил - мозарт

anonimen89
04-20-2008, 21:08
ей хора аз питах дали знаете каде се испълняват класически концерти от рода на forever classics (май така се пишеше :P) та ако някой знае нека да каже :)

machoka
04-21-2008, 05:53
http://programata.bg/index.php?page=details&ln=1&city=1&eid=46245

Препоръчвам ти горещо този концерт. Тримата колеги, които ще свирят са от музикалното училище - 2 момичета и едно момче. Ще свирят с Класик ФМ и, тъй като ги познавам и тримата, както и оркестъра, ти гарантирам че определено има какво да чуеш от тези млади виртуози на по 16-17 години ;)

anonimen89
04-21-2008, 17:38
мерси много. А иначе има ли в интернет тяхни песни? Ако може да ми кажеш как се казва групата няма да е лошо :)
иначе кога ще свирят в класик фм ?

machoka
04-22-2008, 21:49
Те не са 'група', това е класическа музика :) Нямат и 'песни' в интернет, можеш да се насладиш на таланта на тези млади изпълнители само на живо.
Класик ФМ е оркестър, и то на най-високото ниво в момента в България.

Концертът е утре - сряда. Аз също ще съм там.