PDA

View Full Version : Лещи?!?



nekaflude
07-19-2008, 11:06
Абе малко съм недоскив , а не ми се слагат очила.. Дали има некфи лещи за момче... ама искам да не си личи че имам 8-)

*Nutty*
07-19-2008, 11:34
Лещите са за момичета и за момчета - еднакви за всички. Не си личи като имаш, защото са прозрачни и меки. Аз съм с лещи вече от близо година и ми е много по-удобно отколкото с очила, слагата се лесно и се махат лесно, а като са в очите ти не ги усещаш изобщо.

FeelMe
07-19-2008, 11:34
est 4e ima.te ne se delqt na jenski i mujiki :-D vs sa ednakvi.6tom ne iska6 da se vijdat si vzemi prozra4ni.hodi na o4en pregled i kaji na lekarq da ti dade recepta za le6ti(tam se obqsnqva kakuv e dioptera,dali ima6 astigmatizum i kakuv procent i t.n.otidi v nqkoq optika i dai receptata i tam 6te ti dadat pravilnite.no s le6ti ne moje da se korigira diopter pove4e ot -3 i +3.

nekaflude
07-19-2008, 12:05
est 4e ima.te ne se delqt na jenski i mujiki :-D vs sa ednakvi.6tom ne iska6 da se vijdat si vzemi prozra4ni.hodi na o4en pregled i kaji na lekarq da ti dade recepta za le6ti(tam se obqsnqva kakuv e dioptera,dali ima6 astigmatizum i kakuv procent i t.n.otidi v nqkoq optika i dai receptata i tam 6te ti dadat pravilnite.no s le6ti ne moje da se korigira diopter pove4e ot -3 i +3.

Ахъм! аз не разбирам и... МЕРСИ :P

Echi
07-19-2008, 13:06
no s le6ti ne moje da se korigira diopter pove4e ot -3 i +3.

Тогава аз как нося лещи с 3+ ;?...

Scouse
07-19-2008, 13:22
и аз нося...ама една от класа ми са и - 5, 25 диоптера и носи...
тайче тфа явно не преци мн :)

love_bites
07-19-2008, 13:34
мм аз носех лещи преди и от около година съм с очила..да удобни са лещите но мн време се занимаваш да ги слагаш в разтвор и тн....а ако забравиш да ги махнеш става лошо...по-яко е с лещи,но мисля че с очила е по-удобно

FeelMe
07-19-2008, 14:00
ok.qvno sum gre6no usvedomena za tova 4e pri pove4e ot +3 i -3 ne mogat da se nosqt le6ti...sry :)

love_bites
07-19-2008, 14:02
попринцип може но повече грижи изискват тези лещи(грижи силно казано де)

Scouse
07-19-2008, 17:04
ако обичаш да спортуваш.. и да дивееш е мн удобно... :P
иначе аз като ги нося по дълго и ми са уморяват уООчите.. :( 8)

Brunoo
07-19-2008, 18:29
Лещи колкото искаш има,но от дебелината на лещата зависи кои диоптер е тя.Колкото по-голям е диоптера,толкова по-дебела е лещата.
П.С Ако са ти открили голям диоптер,по-добре е очила да носиш-с лещи тогава ще се измъчиш с това дебело стъкло в очите ти.

roltirirang
07-20-2008, 00:19
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: Това да не са очила бе
|Има мъжки женски и хемафродитски :razz: :razz: :razz:

Myrth
07-20-2008, 07:44
Това за дебелината не е съвсем вярно...преди може да е било така, сега не е. Лещите нямат нищо общо със стъклото и са съединения на водна основа. Няма да имате стъкла в очите, не се безпокойте.
Иначе има различни видове...луксозни лещи за еднократна употреба, суперфини, за смяна на 1 месец, за смяна на 3 месеца, както и такива, които позволяват да ги носиш без да ги махаш мноооого време (повече от месец).
Недостатъците са, че не се подходящи за морето, изискват 1 минута грижа на ден :D , и не е много приятно ако ти се лепна прашинка на тях или ти влезе нещо в окото.
Аз лично нося лещи от една година, с очила не може да се сравнява изобщо, светът е много по-красив с лещите :)

skatemore
07-20-2008, 10:04
един път пробвах да си сложа и са мъчих 1 час и накрая щех да си извада очите бахти смотаното е

schmetterling
07-20-2008, 10:31
По принип е опасно ако имаш сумати алергии. Аз лично много искам да сложа лещи ( с очила съм), но през пролетта се почва сърбенето на очите и си трака...Но пък е доста удобно, въпреки сутрин и вечер слагане/махане..

biskviTka00
07-20-2008, 11:38
По принип е опасно ако имаш сумати алергии. Аз лично много искам да сложа лещи ( с очила съм), но през пролетта се почва сърбенето на очите и си трака...Но пък е доста удобно, въпреки сутрин и вечер слагане/махане..


тфа с махането сутрин и вечер не е при всички лещи!!!!!!!!!........от година и половина нося контактни лещи с диоптри...от 1 година съм със специални лещи,скоито може да се прави всичко...къпя се с тях спа с тях-махат се най-много 1-2 пъти в месеца! Трайни са най-много 1 година ..аз лично мисля само такива да ползвам-поръчвам си ги от Варна :) :) :) но са и по-скъпи. :-D

schmetterling
07-20-2008, 11:43
Ухаааа 21 век си казва думата xD. Еми супер практични са твоите за хора, които примерно не им се занимава/ нямат възможност да ги махат/слагат постоянно.

biskviTka00
07-20-2008, 11:47
love_bites- за6то говориш глупости??? запозната ли си изобщо с тези работи? защото аз съм и тфа че зависи от диоптера е пълна простотия! :shock: :shock: :shock: .....аз имам на едното око -2,25 на другото -2,50 ....тфа значи че трябва да нося чарпаци такали?? това с големия диоптер и дебелината е точно при очелата не при лещите!!! :o :o

Jack_Sparrow
07-20-2008, 11:58
Аз препоръчвам очила, защото няма никаква болка или грижи, никакви тревоги да не ти влезе прашинка в оченцето и т.н. Даже понякога си спя с тях. :grin: А и можеш да си избереш хубава рамка. :)
" :-o " 8-) :D

DaRk_AnG3L
07-20-2008, 12:35
лещите за момиче и за момче са еднакви :)

slivaka
07-20-2008, 12:40
Абе малко съм недоскив , а не ми се слагат очила.. Дали има некфи лещи за момче... ама искам да не си личи че имам 8-)

Еми пич виж сега 1во отиди увталумолог (очен лекар) и той ще ти разясни повече от нас .Обаче ако си още ученик и имаш нали много да четеш ,ше тряаа да си извадиш и цайси ,щот не е препорачително да се чете с лещи (поне така съм чувал ) .

Escarina
07-20-2008, 14:07
Абе малко съм недоскив , а не ми се слагат очила.. Дали има некфи лещи за момче... ама искам да не си личи че имам 8-)

Еми пич виж сега 1во отиди увталумолог (очен лекар) и той ще ти разясни повече от нас .Обаче ако си още ученик и имаш нали много да четеш ,ше тряаа да си извадиш и цайси ,щот не е препорачително да се чете с лещи (поне така съм чувал ) .

Първо се пише офталмолог. Второ ако ти е малък диоптъра силно се съмнявам да намериш лещи, но може и да греша. И трето момчетата с очила са невероятно секси :D

BlueCat
07-20-2008, 14:39
един път пробвах да си сложа и са мъчих 1 час и накрая щех да си извада очите бахти смотаното е
И на мен ми отне 1 час да си ги сложа първия път :D . Не се разделят на мъжки и женски. Задължително отиди на лекар, за да знаеш какъв диоптър си. Няма нищо страшно да носиш лещи, лесно се поддържат.

WhIsPeR iN THe dArK
07-27-2008, 11:46
слагай лещите :-P

ThunderGoddess
07-27-2008, 12:20
Аз лично, за мое щастие нямам проблеми с очите, но бих предпочела очилата. Една съученичка с тия лещи си беше прецакала още повече окото, с което и без това едвам виждаше - надраска си ретината без да иска. Не знаех - да се смея ли, да плача ли. Освен това лещите не са за всяко око. Понякога правят алергични реакции, очите ти почват да сълзят, докато най-накрая лещите ти не паднат. Нищо не ти пречи да опиташ, де и да си прецениш сам.

hot_chocolate_f
07-28-2008, 00:14
Temata ne e za tuk...
Bez zna4enie e dali si momche ili momiche.
Prosto otidi pri o4en lekar i govori s nego :) :)

BlueCat
07-28-2008, 07:52
Аз лично, за мое щастие нямам проблеми с очите, но бих предпочела очилата. Една съученичка с тия лещи си беше прецакала още повече окото, с което и без това едвам виждаше - надраска си ретината без да иска. Не знаех - да се смея ли, да плача ли. Освен това лещите не са за всяко око. Понякога правят алергични реакции, очите ти почват да сълзят, докато най-накрая лещите ти не паднат. Нищо не ти пречи да опиташ, де и да си прецениш сам.

Алергични реакции се появяват по-скоро от разгвора, а не от самите лещи. На пазара се предлагат различни видове разтвори, така че ако един не ти понася пробваш друг.

lazaroni94
07-28-2008, 17:58
лещите са 2 основни вида: меки и твърди. едно момче от моя клас е с 9.5 D и беше със твърди (няма как меки), за да му намалее диоптъра.
да ама не! измъчи се няколко месеца и ги изхвърли. постоянно му сълзяха, а и не виждаше на дъската от 1ви чин!!

иначе майка ми беше със меки и диоптъра й намаля с около 0.5, обаче слагането и свалянето я измъчиха.....

по принцип за подрастващи си се препоръчват очила, но най-добре ходи на лекар!!!


ПС ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ходи на лекар!

desityyy
07-29-2008, 11:37
аз съм с очила :-o вече 1 гадина и аз мислих за лещи но маи много занимание си имат да ги почистиваш пък да ги сваляш като заспиваш.. и разни разтвори в които да ги слагаш .. :-o

vuvs
07-29-2008, 17:00
има :)

taamara
07-29-2008, 17:52
Лещи колкото искаш има,но от дебелината на лещата зависи кои диоптер е тя.Колкото по-голям е диоптера,толкова по-дебела е лещата.
П.С Ако са ти открили голям диоптер,по-добре е очила да носиш-с лещи тогава ще се измъчиш с това дебело стъкло в очите ти.

Това не е вярно изобщо ... лещите са си еднакви ..не им се променя дебелината.. Диоптърът е различен, като видиш една леща не можеш да определиш кой диоптър е...
И лещата не е "стъкло" в никакъв случай.. просто има меки и по-твърди лещи ... Аз лично съм с меки и съм доволна.. Една приятелка беше с по-твърди и не се е оплаквала..

slunchiceto0
07-31-2008, 07:51
препоръчвам ти да носиш очила...очитети с лещи няма да се оправят,просот чрез тях ще си виждаш нормално,по добре не прави тази грешка че след време проблема може да се влоши и вече да е неизбежно да носиш очила ;) аз от малка нося :D и са само пред компютъра и почти смъ се оправила :grin: :D

butty
07-31-2008, 08:06
Лещите са много удобни! По принцип аз ти препоръччвам да си поръчаш и лещи, и очилла. Лещите ще ги носиш навън,а пък очилата у вас, защото само с лещи много се уморяват очите. Аз процедирам така. Нося лещи от 5 години май..от 7 клас, сега ще съм 12 и са ми много практични и удобни.. примерно като играеш някакъв спорт или танцуваш .. няма опасност да ти паднат, както е с очилата. Грижите не са много, просто трябва да си купиш разтвор, да го сменяш често, когато си слагаш/махаш лещите да си с чисти ръце и така. Гадно е ако ти попадне нещо в окото наистина, но трябва да запазиш самообладание и да се опиташ да преместиш малко лещата и то ще се махне :-D В началото ще ти е гадно като си слагаш лещите..сигурно ще е поне по 1-2 часа ( аз бях така),но после даже не ти прави впечатление..правиш го по навик за 2 секунди ;)
Така че аз съм с две ръце ЗА лещите. Но наи ти казах - по-добре си вземи и очила ;) Късмет!

blood-and-ink
07-31-2008, 11:00
един път пробвах да си сложа и са мъчих 1 час и накрая щех да си извада очите бахти смотаното е
В началото е много трудно, но после се свиква ;] Аз ревах по 1 час, защото си бъркам като луда в очите ама не мога да ги сложа тъпите лещи :D После се научих 8-)

agapiseme
07-31-2008, 11:23
Лещите са най-хубавото нещо,което ми се е случвало.Носих очила само година и дипоптрите ми се качиха двойно.От 3 години съм с лещи и не съм мръднала.Сочилата ми беше мн трудно,трябваше непрекъснало да се съобразявам,да не се счупят.а и особено през лятото ,когато от пот ти се навлажни носа и ти падат ,зрението се уврежда ужасно.От 3 години проблеми нямам,грижите са никакви,лещите ми излязоха по-евтини от очилата.
Мога даже да ти препоръчам къде да отидеш в София,ако се интересуваш. ;)

BrookeDavis
07-31-2008, 16:03
Аз съм ЗА меките лещи. Ако имаш астигматизъм обаче трябва да носиш торични, които са скъпички и неудобни. Иначе аз също процедирам както казаха по- горе имам и лещи и очила.

NuggeT
07-31-2008, 22:57
Аз нося лещи от... цяла вечност :-D , 2 години близо. В началото ми беще адски трудно, особено слагането - не ми мърдаха 30 минути потене и треперене :D . Сега вече това не е проблем...
Помня как на 15 септември в 8 клас започна много да ме дразни едната леща, през цялото време окото ми сълзя и станах червена като домат, добре че никой не помни :-D
Но трябва да кажа, че лещите ми са твърди заради астегматизма, но пак се свиква. Найстина светът с лещите е хиляди пъри по-хубав от този с очилата :) . Препоръчвам на всеки с такива проблеми!
Ако някой иска може да ми пише, за да му дам телефона на лекаря ми.. много е внимателен с пациентите и си разбира от работата :)

PlayeRR
08-01-2008, 09:09
Нося очила откакто се помня и имам големичък астигматизъм.Преди малко по-малко от година се сдобих с меки торични лещи(те са 66% вода и са едномесечни).Като цяло съм много доволен.Аз играя волейбол и с лещи се чувствам много по-добре на игрището(това беше основния ми мотив да си купя лещи).Но откакто ги имам почти не излизам навън без тях.В началото слагането беше адски бавно и мъчително,но вече се научих.След като ги сложиш минава около минутка докато застанат в правилното положение(те са с баласт и се завъртат в окото,заемайки точния градус на астигматизма) и вече виждаш света по друг начин(макар че понякога се случва да се завърти сама в окото лещата и да се загуби фокус,но е рядко и се оправя за около 1-2 минути).Лещите са доста удобни и понякога дори забравяш че са в очите ти.Махането е детска игра,дори и 1-вия път.Лещите са едномесечни,но могат да се носят и повече(аз лично съм носил един комплект малко повече от 2 месеца).Цената им е височка(при мен е 240 лева на 6 комплекта),а има и ограничение в астигматизма,които се коригира(максимума май беше 2,25 и моите лещи са точно толкова).Иначе съм много доволен-играта,а и самочувствието ми се подобриха,което е супер.
Като цяло препоръчвам на всеки,които има нужда и възможност да си вземе лещи.Макар,че имам и очила,с които си стоя вкъщи.

Samotno_Angel4e
08-10-2008, 18:00
един път пробвах да си сложа и са мъчих 1 час и накрая щех да си извада очите бахти смотаното е
В началото е много трудно, но после се свиква ;] Аз ревах по 1 час, защото си бъркам като луда в очите ама не мога да ги сложа тъпите лещи :D После се научих 8-)
Бях същата в началото...Даже един път я бях изгубила едната в опит да я сложа...Търсих я 1 час в банята и докат я намеря тя беше изсъхнала... :( Но иначе горещо препоръчвам лещите.Наистина е по добре с лещи... :P

webmast3rche
08-10-2008, 19:10
еми аз ще съм 8ми клас сега и ще ми трябват само за училище защото немога да виждам на бели дъски! какви ще трябва да си взема

Arista
08-10-2008, 21:04
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=188175&highlight=
Това е линка на една тема в която доста писах за диоптри, очила и лещи....ако не се лъжа поста ми за лещите е някъде в края :)

BlueCat
08-11-2008, 07:38
еми аз ще съм 8ми клас сега и ще ми трябват само за училище защото немога да виждам на бели дъски! какви ще трябва да си взема

Отиди на лекар, той ще ти каже кои са най-подходящи и какъв ти е диоптъра. :)