PDA

View Full Version : какво точно е да си частен ученик в някое у-ще



Dundy
07-19-2008, 19:13
ima li 4astni u4enici na ezikova gimnaziq.Dokolkoto znam ot u-6teto moje6 da vzeme6 diploma sled kato pravi6 izpiti,no ne sym mnogo naqsno

MidnightCreep
07-19-2008, 19:36
Има.
Да си частен ученик значи да не се явяваш на редовните занятия с класа,а да се подготвяш сам вкъщи.
Накрая на годината ти се дават конспекти за изпит по всички предмети и с колкото вземеш изпитите,толкова имаш за годината.

DaRk_AnG3L
07-20-2008, 11:39
Има.
Да си частен ученик значи да не се явяваш на редовните занятия с класа,а да се подготвяш сам вкъщи.
Накрая на годината ти се дават конспекти за изпит по всички предмети и с колкото вземеш изпитите,толкова имаш за годината.

+1

Dorky
07-20-2008, 14:15
Може да вземеш диплома от езикова и без да си частен ученик в нея ,обаче повечето ги скъсват ,защото си мислят ,че така ще ги вземат даром изпитите 8)

BeBsItO
07-20-2008, 16:43
Според мен това е глупаво.Няма смисъл някой да си пропилява най-хубавите години по този начин. Оправдавам го само ако е наложително.....или се е получило така по стечение на обстоятелствата.Иначе си е от чист мързел...ако питате мен

Dundy
07-20-2008, 17:32
ami az se 4udeh dali da stana 4astna u4eni4ka na staroto(133)ama se otkazah,za6toto si e zanimavka

nailana
07-30-2008, 10:53
Здравейте!И аз искам да попитам дали във всяка езикова гимназия ти разрешават да се подготвяш самостоятелно и после да ходиш на изпити?Понеже в момента сме в много голямо парично затруднение и ми се налага да работя...от скоро оправям документите за разрешително и медицинско(доста е трудно) :( и ще отсъствам доста често а може да ме изключат така...ще питам и в ръководството ама те нз дали са ваканция сега,но си помислих,че може да имате някаква информация.
Предварително благодаря!

nailana
07-30-2008, 12:06
За малко да забравя,ако някой знае нещо и за изпитите,дали ти казват(предполагам :-o ) върху кой материал ще е точно,дали ще питат за неща които в учебника ги няма(но пък са ги преподавали все пак)колко се плаща,в една седмица ли са изпитите по всички предмети и т.н.Но най ми е важна информацията,която по - горе описах....

BeBsItO
07-30-2008, 15:01
За малко да забравя,ако някой знае нещо и за изпитите,дали ти казват(предполагам :-o ) върху кой материал ще е точно,дали ще питат за неща които в учебника ги няма(но пък са ги преподавали все пак)колко се плаща,в една седмица ли са изпитите по всички предмети и т.н.Но най ми е важна информацията,която по - горе описах.... Естествено. Дава ти се план конспект,върху матеряла в/у които ще е изпита. Внимавай обаче,защото при такава форма на обучение се изкарват много по -ниски оценки на изпитите.И от това следва, че ако решиш да продължиш след 12 ти клас в накой хубав университет....ще ти е много трудно да влезеш. Успех :-) Твоят случай е оправдан.Евала ,че искаш да помогнеш на семейството си.

Seducti0n
07-30-2008, 15:45
Да вмъкна само, че за да си частен ученик, трябва да имаш навършени 16 години. :wink:

nailana
07-30-2008, 16:14
Да вмъкна само, че за да си частен ученик, трябва да имаш навършени 16 години. :wink:

Имам ги!
BeBsIto да въпросът е че ми се налага,за жалост...Благодаря за отговорите!

BeBsItO
07-30-2008, 16:32
Да вмъкна само, че за да си частен ученик, трябва да имаш навършени 16 години. :wink:

Имам ги!
BeBsIto да въпросът е че ми се налага,за жалост...Благодаря за отговорите! Това е само достойно за възхищение :)

nailana
07-30-2008, 16:51
Да вмъкна само, че за да си частен ученик, трябва да имаш навършени 16 години. :wink:

Имам ги!
BeBsIto да въпросът е че ми се налага,за жалост...Благодаря за отговорите! Това е само достойно за възхищение :)


Благодаря :-) но въпросът е дали като уча в езикова гимназия ще ми позволят(ще отида с родител до ръководството за всеки случай),в смисъл във всяко едно училище е разрешена тази самостоятелна форма на обучение,нали?

BeBsItO
07-30-2008, 17:19
Мисля ,че е разрешено. В нашето училище има езикови паралелки и до колкото знам има 1 частен ученик. Но неискам да те обърквам....за това иди и попитай. Все пак гимназията се води ПГ.....

MidnightCreep
07-30-2008, 17:19
Би трябвало във всички.Най-добре да попиташ.