PDA

View Full Version : Съобразих се с нейното желание..



sladkata_presi
07-21-2008, 09:08
Здравейте на всички!Проблемът поради който ви пиша е изборът ми за училище.
Както е ясно си взех матурите.До 7 клас включително съм учила в СОУ"Сава Доброплодни".Исках да остана в училището,но и да си пробвам възможностите другаде.
Моята майка е избрала съдбата ми с години напред.Искаше да си остана в същото скапано у-ще и да стана учителка. :-x
Накрая тя ме записа пак в същото училище..Много е късно да се отписвам оттам,но съм страшно ядосана искам сама да определя съдбата си,а не друг да ми я чертае!Имах висок бал и можех да си пробвам възможностите в Езиковата...Какво да правя?как да преодолея и как да и простя че ще съм пак в същото училище?И на всичкото отгоре класът ни засега е само 5 човека :? :shock: :-x какво да правя??

Kisses_P
07-21-2008, 09:15
Еми вече нямаш особен избор.Трябваше като е било време да седнеш с нея и да поговориш.А сега и да и се сърдиш и да не и се сърдиш е все тая.Ясно е че ще я обвиняваш години напред,чеси си пропиляла възможността за нещо повече.Все пак имаш още учене след това и университет,така че гледай за него да се наложиш и ти да избереш какво искаш да учиш

love_bites
07-21-2008, 09:26
поговори с нея (въпреки че е късно) и и обястни че ти не си някакво бебе което не знае какво иска..имаш правото да и се сърдиш и да не и говориш,аз така бих направила,за да види че и на мен ми е гадно и скапано..Успех

EritYy
07-21-2008, 09:57
точно така-поговори с нея...
как ли ще се почуства тя когато след години,ако не си преуспяла ти й кажеш че не си постигнала нищо заради нея и че тя е виновна... незнам ,не ги разбирам тия родители...майка ми и баща ми си казаха мнението относно даскалото в което уча,но ми казаха аз да си избирам..

balbuk
07-21-2008, 09:58
.................Както е ясно си взех матурите..........

кфи матури ве :lol: :lol: :lol: :lol:
по темата вече е късно но наистина поговори с нея и занапред не и позволявай да прави такива глупости :?

ThunderGoddess
07-21-2008, 10:03
Здравейте на всички!Проблемът поради който ви пиша е изборът ми за училище.
Както е ясно си взех матурите.До 7 клас включително съм учила в СОУ"Сава Доброплодни".Исках да остана в училището,но и да си пробвам възможностите другаде.
Моята майка е избрала съдбата ми с години напред.Искаше да си остана в същото скапано у-ще и да стана учителка. :-x
Накрая тя ме записа пак в същото училище..Много е късно да се отписвам оттам,но съм страшно ядосана искам сама да определя съдбата си,а не друг да ми я чертае!Имах висок бал и можех да си пробвам възможностите в Езиковата...Какво да правя?как да преодолея и как да и простя че ще съм пак в същото училище?И на всичкото отгоре класът ни засега е само 5 човека :? :shock: :-x какво да правя??


И как те е записала, след като за да се запишеш в някое даскало, трябва и подпис на ученика. Както вървят нещата според мен, няма да успее да се сформира паралелка и ще бъдеш преместена в друго училище. В момента не можеш да се отишеш и да се запишеш другаде, единствения вариант, който виждам е да си останеш там, където са те записали, а другата година да пробваш където искаш с приравнителен изпит, но той е зверски, доколкото знам. Иначе аз имах подобен проблем - майка ми искаше да ме натика в шибана езикова гимназия (мразя езиковите гимназии, ненажидам ги, супер са пръднали, пълни са със зубъри и наркомани, поне в моя град), обаче аз исках да вляза в хуманитарната гимназия. Писах на първо желание това, което ми беше казала в заявлението, за да не вдигам скандал пред хората. След като ми каза, че иска да остана до трето класиране, за да видим дали ще вляза във въпросната езикова гимназия, вече бяхме у нас и й се развиках по зверски начин, като й заявих, че времето в което е избирала училища за нея е минало преди 30 години и сега аз си избирам. Тя ми обяви стачка и отказа да отиде да ме запише. Отидохме с баща ми и той ме записа. Сега майка ми не съжалява, радва се, че съм там.

Cherlotte
07-21-2008, 12:44
Да, това е много гадно. Затова винаги съм се радвала, че и майка ми, и баща ми са ми давали сама да решавам какво искам. След като вече си се записала наистина няма какво да се направи, но се опитай да си изясните отношенията занапред - че това си е твоят живот и не може единствено тя да решава какво да правиш и къде да учиш. Не е толкова фатално, все пак е гимназия, не е Вуз, но занапред отстоявай мнението си повече и не й позволявай да диктува живота ти (знам, че звучи по-лесно отколкото всъщност е). :)

smal_girl
07-25-2008, 23:43
Да, това е много гадно. Затова винаги съм се радвала, че и майка ми, и баща ми са ми давали сама да решавам какво искам. След като вече си се записала наистина няма какво да се направи, но се опитай да си изясните отношенията занапред - че това си е твоят живот и не може единствено тя да решава какво да правиш и къде да учиш. Не е толкова фатално, все пак е гимназия, не е Вуз, но занапред отстоявай мнението си повече и не й позволявай да диктува живота ти (знам, че звучи по-лесно отколкото всъщност е). :) mda :-o :-o mn gadny naistina no trqbva da pogovorish s neq i da i obqsnish che veche ne si malka i mojesh sama da reshavash koe e dobre za teb jelaqti uspex