PDA

View Full Version : SOS проблем с приятелка SOS



Niq
07-22-2008, 16:50
извинявам се предварително,ако ве4е има такава тема, признавам си ,не съм търсила.зна4и вси4ко запо4на така : бяхме края на у4ебната година,моята приятелка се запозна с хора,които се друсат,отна4ало запо4на да пуши само трева и хашиш, нямах ни6то против,тя сама го ре6ава за нея си.после мина на амфети и кока.. сега е на хероин. направи аборт в 4тия месец, пак бях до нея.по време на цялото ни познанство досега винаги съм я подкрепяла.винаги съм отстъпвала и съм правила компромиси.тя все ме критикуваше и аз си мъл4ах,преглъщах.имам много проблеми с нашите,но не можех да споделя с нея,те щеше веднага да обърне разговора и да запо4не да говори за себе си.преместих се да у4а в друг град .отна4алото се обаждах всеки ден,мн ми липсва6е..тя идва6е, аз ходех при нея.тя се променяше постепенно..аз се обаждах,тя ме избягваше..после спрях,отказах се. заради нея имах мн проблеми с едно мом4е от нейната компания.твърде6е 4е съм му с4упила телефона.тормозеше ме, заплашваше ме. на нея и бе все едно.казах на баща ми,той е в америка,но за 2 4аса реши проблема с мом4ето.после ми каза 4е разбрал с какви хора се движи, 4е моята приятелка е сред тях..и т.н каза ми 4е е по-добре да се махна от там.нещата ве4е се бяха полу4или от само себе си..аз спрях да се обаждам.от тогава са минали близо 4-5 месеца.и изведнъж тя днес ми се обажда и запо4ва да ме упреква 4е не съм се обаждала,нищо 4е имам 500 безплатни минути..иии не знам какво да правя.. оби4ах я много..но мисля 4е прекалено много съм търпяла досега.
за информация : и двете сме на 15. ако някой ми даде съвет..или просто искаже мнение, ще съм му много благодарна :

mArMaLaDkA
07-22-2008, 17:09
Тц,не става въпрос за подкрепа.Ако една от приятелките ми пушеше трева,не бих я подкрепила изобщо.Само да си съсипва живота.Да не говорим,че на 15 години да забременееш и да направиш аборт,защото си наркоманка е абсурдно.Факта,че не е оценявала подкрепата и привързаността ти,говори че е пълна егоистка и неблагодарница.Ти сигурно си страдала повече от нея,само като си я подкрепяла(когато е била наркоманка,когато е пометнала),защото си я обичала много и си приемала проблемите й като свои.Не се надявай-тя няма да се промени.Сама е избрала да затъва.По-добре,че си прекратила контактите си с нея.Сега може да ти липсва,но после ще разбереш на какъв мазохизъм си се била подложила.Успехи и гледай само напред.

MostHated
07-22-2008, 18:02
единственото разумно решение за мен е да изядеш котка!

...*little_black_star*...
07-22-2008, 19:03
мацка,напълно ти влизам във полоението,защото аз имах същата приятелка...преди година или повече започна да пуши трева,да пие страшно много,започна да шмърка и да взима хапчета,опитвах по много начини да и кажа да спре...1-2 пъти успях,но тя почна пак...при нас до аборт не се е стигало,но мисля,че тя започна да прави секс (казвам мисля,защото тя ми каза,че го прави...но не бях сигурна и въреки това и повтарях нейните думи,че да го направиш на 14 или по-рано е тъпо...) преминахме през много лоши моменти...и при нас се случи така,че аз не и звънях мн дълго време...по 2-3 месеца,през това време тя ми звънеше,но аз не исках да дигам телефона,защото наще ми бяха забранили,а и с тях имах проблеми...на няколко пъти тя идваше до нас и след това съответно майка ми ме биеше и питаше какво още правя с тая...през цялото това време аз и помагах както можех,за да прилича поне малко на човек,защото на няколко пъти,когато трябваше да се виждаме,тя изглеждаше ужасно,идваше с някакво палто и раздран чорпогащник или по-някакъв друг начин,но не така,както се обличаше преди...сега вече приличаше на ...абе думи нямам...налагало ми се е да я водя във тях и да и помагам да се преоблича или да си оправя стаята,че майка и като видеше неоправена стая побесняваше...имало е случаи,в които съм се прибирала по нощите,не зашото съм била някъде на диско или на купон,а защото ми се е налагало да и помагам да се прибере...но както и да е,стана малко дълго,та на края,декември месец,миналата година един ден ми звънна и почна да ме пита защо съм държала студено и съм я лъгала или някакви такива и аз и обясних,че ако се държах студено и бях я лъгала,нямаше да и помагам,когато имаше нужда и т.н.,но тя не искаше да ме послуша...в края на месеца,когато излязох с една моя позната,и тя се появи от някъде и вика "ооо накъде си тръгнала?" и по погледа и познах,че пак беше пушила трева,а когато тя пуши трева се държи адски надменно и гадно...и аз викам "никъде" и тя вика "айде ела с мене малко на кафенце" (с нея беше и едно друго момичето,което обаче беше с нея само,защото си мислеше,че са много добри приятелки,а и за да има с кой да ходи на дискотека)...аз и казах,че не мога сега,а и не исках...но тя почна да овърта и т.н. и на края вика "добре,айде малко да се поразходиме,имаме да си говориме за нещо" и аз отидох,защото просто в случая нямах друг избор,ако не бях отишла,щяхме да си овъртаме цял ден...и отидохме на едно място,където нямаше много хора и съответно дойде мойта позната и на момичето "друшката"и аз викам "ама добре,тя защо идва? нали това е м/у нас?",но тя не отговори...после спря и започна там пак да ме разпитва защо съм се дърлъжа студено и т.н. и аз пак и обясних,но кой да слуша...удари ми 1 шамар,но си замълчах,след това 2-ри,но аз пак си казах,че няма да реагирам,на 3-тия вече се сбихме...и тя пак ме питаше едно и също...мина една жена и каза да спреме да се биеме,продължихме още малко и спряхме,защото аз я ударих в корема май и тя се отказа да от боя...и после може от страх или нз какво,но каза "само ако кажеш на ваште или някъде в полицията,ще те размажа",на което аз не обърнах голямо внимание,зашото нямаше смисъл...от тогава не сме приятелки,и съм я виждала точно 3 пъти,като 1-вите 2 иглеждаше добре, (може би,защото беше с майка и)и си помислих,че е спряла със дрогата и вс,но тази събота я видях и приличаше на старото си,но да го кажеме с по-нови дрехи...приличаше на някаква,която си заработва парите на улицата (да го кажа по така)...та като изключиме романа,искам да ти кажа най-скоро време тотално да прекратиш по 1 или друг начин вашето "приятелство"...дори и да е като при мене с бои...след това вече ще си оправиш отношенията с родителите ти и животът ти ще се промени доста.Искрено ти пожелавам УСПЕХ! :-) :-) :-) \:D/



П.П. извинявам се,че се получи толкова дълго и ако има някакви грешки :oops: :oops: :oops:

PeopleAlwaysLeave
07-22-2008, 19:13
Ти защо не й каза като ти е звъннала, че няма никакво право да ти държи сметка, че не й си се обаждала ? Защо не й каза всичко, което мислиш? Уредете си среща и като се видите й поговори за това, което прави. Обесни й как си съсипва живота и че ти много я обичаш, много държиш на нея и те боли от действията й, боли те да я гледаш как пропада и точно това ти пречи да бъдеш приятелка с нея. Макар че на зависим от дрогата човек каквото и да говориш надали ще го разбере, защото негов приоритет в живота са наркотиците. Мисле че след всичко, което е станало с нея вече е твърде късно да се промени дори и да го иска. Все пак опитай като последен шанс да поговориш с нея на тази тема. Кажи й че ако държи на теб трябва да се промени и да започне да въври по стълбичката на живота нагоре. Но не ми се вярва дори и да опита, защото както казах - малко са тези, които се оправят и успяват да забравят завинаги наркотиците. Трябва много силна воля и постоянство, а когато си зависим от нещо много е трудно да се откажеш от него. :? Все пак опитай да й поговориш, но не храни напразни надежди - приеми, че с приятелството ви е свършено колкото и да те боли и да ти е гадно :(

Niq
07-22-2008, 19:46
ve4e ..moje bi sym priela 4e s priqtelstvoto ni e svyr6eno.ve4e nqmam sili da govorq..pisna mi .ne moga pove4e.zabravqm q. uspqh 5 meseca da ne se setq za neq.. moga i da q zabravq [-X ..

Niq
07-22-2008, 19:48
mersi vse pak za komentarite dosega.. i se izvinqvam za latinicata..ne6to se bygna kompa