PDA

View Full Version : Какво да правя с него?



preichetoy
07-22-2008, 19:29
Хора, най-добрият ми приятел е болен от туберкулоза, но продължава да пуши яко. Сега е в занаториум и там им правят изследвания и не пуши, но след като излезе съм сигурна, че ще пуши отново, защото всеки път ставаше така. Влиза в болница, пуши, хванат го, спира, излиза от болницата и започва отново. Аз не мога да го контролирам, майак му не може, баща му не може, никой не може, защото е най-дебелоглавото същество на земята. Не искам да му стане нещо, много го обичам. Какво да направя?

medy
07-22-2008, 20:09
mi nai-dobre pogovori s nego kaji mu kolky darji6 na nego i go pomoli pone zaradi teb da spre..i kato go vidi6 da pu6i mu kusai cigarite :x

HePpitO
07-22-2008, 20:15
Би трябвало поне малко да се притесни за здравето си. Обясни му че с този инат до никъде няма да стигне.

xxxSnowflakexxx
07-22-2008, 20:21
Поговори си сериозно с него не знам какво друго може6 да направи6

fifinkathefreak
07-22-2008, 20:55
Важно е да разбереш каква е истинската причина да продължава да пуши.
Дали е ,защото е пристрастен или иска да си съсипе живота ,а може би и да го прекъсне.
Ако е първото - има разни хапчета против тютюнопушене,щом успяват да го вкарат в санаториум ,трябва да успеят и да го накарат да ги пие - родителите визирам в случая.
Ако е второто - тогава ти си на ход.Ако е така,то за това трябва да има някаква основателна причина,някаква рана,която само приятелите могат да излекуват.Ако не ти,то някой друг.Ти мисля,че можеш да прецениш най-добре.
Пък и мисле,че колкото и да е дебелоглав,в един момент ще види колко ти пука за него и ще осъзнае много неща.
Успех и на двама ви.

preichetoy
07-22-2008, 21:35
Важно е да разбереш каква е истинската причина да продължава да пуши.
Дали е ,защото е пристрастен или иска да си съсипе живота ,а може би и да го прекъсне.
Ако е първото - има разни хапчета против тютюнопушене,щом успяват да го вкарат в санаториум ,трябва да успеят и да го накарат да ги пие - родителите визирам в случая.
Ако е второто - тогава ти си на ход.Ако е така,то за това трябва да има някаква основателна причина,някаква рана,която само приятелите могат да излекуват.Ако не ти, то някой друг.Ти мисля,че можеш да прецениш най-добре.
Пък и мисле,че колкото и да е дебелоглав,в един момент ще види колко ти пука за него и ще осъзнае много неща.
Успех и на двама ви. Благодаря. Само че, тук идва проблемът, че той не ме случа, говорила съм му милиони пъти. Имам чувството, че го прави, само защото всички около него пушат. Той е човекът, който най-много се влияе от мнението на околните, повярвайте ми. Да, пуши му се, не е само за да се прави, но може би така е започнал. Той много добре знае какво може да се случи, умен е и е запознат с болестта, обаче сякаш не му пука. Той прави каквото му щукне, без да се замисля, винаги е било така. Ще дам и пример... покатери се до 11-тия етаж на един блок по външните стени, при условие, че само ако се беше подхлъзнал, щеше да се размаже на козирката като яйце на очи... Вече не знам какво да правя...

nefchi_bs
07-22-2008, 21:46
явно приятелят ти е доста голям инат :( вкарйна сметка живота си е негов и той решава какво да прави...не знма какво да ти кажа,но се опитай да поговориш наистина сериозно с тего за да разбереш защо продължава да пуши,ако ти каже се опитай да му погнеш ако не да ги спре то поне да ги намали не знами аз какво да те посъветвам... :( :(

slivaka
07-22-2008, 22:24
явно приятелят ти е доста голям инат :( вкарйна сметка живота си е негов и той решава какво да прави...не знма какво да ти кажа,но се опитай да поговориш наистина сериозно с тего за да разбереш защо продължава да пуши,ако ти каже се опитай да му погнеш ако не да ги спре то поне да ги намали не знами аз какво да те посъветвам... :( :(

Не е инат просо е тъп .Би тряаало да се спре сам да се спре ако реши да поживее повече от 30 години :)

preichetoy
07-22-2008, 22:28
явно приятелят ти е доста голям инат :( вкарйна сметка живота си е негов и той решава какво да прави...не знма какво да ти кажа,но се опитай да поговориш наистина сериозно с тего за да разбереш защо продължава да пуши,ако ти каже се опитай да му погнеш ако не да ги спре то поне да ги намали не знами аз какво да те посъветвам... :( :(

Не е инат просо е тъп .Би тряаало да се спре сам да се спре ако реши да поживее повече от 30 години :) А де... Токова е дебелоглав... сякаш не му пука за нищо ...