PDA

View Full Version : матура-история



sladka_izmama
07-23-2008, 08:34
имали ли сте познати който са държали тази година матура по история и каква оценка са изкарали правя едно изчисление ,благодаря предварително :)

BeboP
07-23-2008, 08:45
Имам такива познати, да... А ти какво по-точно правиш - някаква статистика ли?? http://www.kolobok.us/smiles/big_standart/scratch_one-s_head.gif

... http://www.kolobok.us/smiles/artists/just_cuz/JC-hysterical.gif

Jamalska
07-23-2008, 08:51
аз имам 5,98-94 точки.нямам идея как обаче

hottie_girl
07-23-2008, 08:59
Да,имам такава позната и тя изкара 5.88. Да ти кажа честно и тя точно не знае как е станало :D :lol: :D

sexa_na_kompleksa
07-23-2008, 09:10
Приятеля ми е държал по история. 5.18 мисля, че има. Изложил се е човека. 8-)

Sunny_stz
07-23-2008, 10:22
Приятеля ми е държал по история. 5.18 мисля, че има. Изложил се е човека. 8-)

Eheee kak 6te se e izlojil be,5-cata ne e lo6a otsenka!!

sexa_na_kompleksa
07-23-2008, 10:25
Приятеля ми е държал по история. 5.18 мисля, че има. Изложил се е човека. 8-)

Eheee kak 6te se e izlojil be,5-cata ne e lo6a otsenka!!

Е, да, ама той може повече. :)

Loshotia
07-23-2008, 13:07
Eдна от даскало изкара 6.00

qst
07-23-2008, 13:50
az imam 4.95 i tva e nai-visokata ocenka ot staqta.osven men imashe o6te edno momi4e deto znaeshe,a drugite xal xaber si nqmaxa.nie im izkaraxme 4-kite

Jessika_MG
07-23-2008, 14:23
2 момичета от класа се явиха. Едната има 5.75, другата май 5.30 и нещо ..

taamara
07-23-2008, 14:59
На матурата по История имам 6,00 - 95 точки... ами със знания съм си я изкарала, все пак си кандидатствам с История и така .. то не, че беше много трудна де ..

BeBsItO
07-23-2008, 17:36
Искам да питам тези със пълните 6 ци........ какво направиха на въпроса с картата.Това е голяма простотия....... всичките обекти са объркани.....и се появяват през различно време...... В случая колкото повече знаеш....толкова повече се объркваш. EEEE драги ми отличници???

Jamalska
07-23-2008, 21:23
не те разбрах?специално тая на матурата всички,които знам са писали вярно.значи не е било голяма философия

Loshotia
07-24-2008, 07:01
Абсолютно съм съгласна с Джамалска. С четене става номера, а линиите на картата и стрелките оказваха битки доколкото си спомням, а на втората май беше санстефанска България, така че нищо трудно няма по картата

BeBsItO
07-24-2008, 10:47
Такааа в такъв случай искам да прочетете това ! Написано е от човек който е прочел един вагон с книги през живота си...с трудов стаж над 25 години....... вижте неговото мнение и тогава се силете драги мои съфорумници.Не ми се вярва ,че хора който до преди няколко дни ми говореха колко трябва да се зубри,са много компетентни по въпроса ! Прочетете това ! http://znanie.gymnasium-lom.com/spip.php?article44

Хайде след като го прочетете кажете пак какво мислите.

Loshotia
07-24-2008, 12:12
Доколкото усещам, злобната ти забележка е отправена към мен, но щом търсиш под вола теле(в другата тема), ще го откриеш- това е и работата на жълтата преса например.
И нека съм малко по- компетентна от теб- най- малкото повече от теб съм запозната с целия процес, с ученето и с материята. Щом толкова много хора са се справили, значи може би не е чак толкова трудно( същност е направо елементарно, но явно обичаш да драматизираш)
На картите( и двете) са посочени битки и години, които на достатъчно подготвения зрелостник( а и от обща култура) му говорят достатъчно, за да се справи напълно с поставената задача.
И последно: народът е каза: накарай мързеливия на труд, за да те научи на акъл.

Jamalska
07-24-2008, 12:43
Щом сме се справили значи посочените грешки,които така и не успях да дочета,щото се отегчих,не са ни объркали.Срещала съм и по-големи бърканици на карти.Е да,може би ако бяхме свръхгениални и всичите тия посочени глупости ги знаехме щяхме да се пообъркаме,но основното,което ни трябва,за да посочим каква е картата е ясно.

BeBsItO
07-24-2008, 12:50
Доколкото усещам, злобната ти забележка е отправена към мен, но щом търсиш под вола теле(в другата тема), ще го откриеш- това е и работата на жълтата преса например.
И нека съм малко по- компетентна от теб- най- малкото повече от теб съм запозната с целия процес, с ученето и с материята. Щом толкова много хора са се справили, значи може би не е чак толкова трудно( същност е направо елементарно, но явно обичаш да драматизираш)
На картите( и двете) са посочени битки и години, които на достатъчно подготвения зрелостник( а и от обща култура) му говорят достатъчно, за да се справи напълно с поставената задача.
И последно: народът е каза: накарай мързеливия на труд, за да те научи на акъл.

Виж сега, не мисля че забележката ми е чак толкова злобна :-D Иначе,да-теб визирах. Но не заради друго,а заради това че си противоречиш.В едната тема казваш ,че трябва да се зубри,в другата.....че си компетентна.Извинявай много,но човек който е научил 22 теми за 2 месеца (примерно) ,назубрил ги е.....и след още 2 месеца не помни нищо от тях,не може да е компетентен.Нали така? Не казвам ,че ти си такава,но поне ти защитаваш тази теория.....

А относно матурата ,преглеждала съм я, намерила съм си начин да видя за какво иде реч..... и да...елементарна е много ! Аз нямах предвид ,че тези които са се справили с картата са глупави и т.н.....имах предвид ,че самата карта е глупава. Не ми се обяснява защо.....прочети това което постнах...И моля те ако си на различно мнение-опровъргай написаното в текста ,и се аргументирай ! Много е лесно да се спори без аргументи.

Мога да кажа само едно послено нещо-найстина си по -голяма от мен ===> по запозната,но моля те не се обиждай от написаното по горе.Най-малко съм имала за цел да те обиждам. Приеми този разовор като спор,и недей да подценяваш събеседника си.

BeBsItO
07-24-2008, 12:53
Щом сме се справили значи посочените грешки,които така и не успях да дочета,щото се отегчих,не са ни объркали.Срещала съм и по-големи бърканици на карти.Е да,може би ако бяхме свръхгениални и всичите тия посочени глупости ги знаехме щяхме да се пообъркаме,но основното,което ни трябва,за да посочим каква е картата е ясно. Така е, аз не обвинявам вас. Обвинявам тези които са съставили картата.Предсатвете си ,има ученици които знаят тези неща....и се оказват прецакани с по 3 точки! Още по смешното е ,че на такъв важен изпит всичко трябва да е изпипано,а то се оказва точно обратното....... Всеки си затваря очите.....само защото се е справил.

Jamalska
07-24-2008, 12:57
Щом сме се справили значи посочените грешки,които така и не успях да дочета,щото се отегчих,не са ни объркали.Срещала съм и по-големи бърканици на карти.Е да,може би ако бяхме свръхгениални и всичите тия посочени глупости ги знаехме щяхме да се пообъркаме,но основното,което ни трябва,за да посочим каква е картата е ясно. Така е, аз не обвинявам вас. Обвинявам тези които са съставили картата.Предсатвете си ,има ученици които знаят тези неща....и се оказват прецакани с по 3 точки! Още по смешното е ,че на такъв важен изпит всичко трябва да е изпипано,а то се оказва точно обратното....... Всеки си затваря очите.....само защото се е справил.
ако ги знаят и не е защото са ги назубрили ще съобразят основната идея,смятам аз.въпреки това ми е интересно дали има такива,дет ги знаят и за това са сбъркали.

За себе си обаче мога да кажа,че не съм я изкарала щото цяла година съм висяла над учебниците...така се получава,че често пъти когато съм недоволна от представянето си,всъщност получавам по-висока оценка от очакваното.

BeBsItO
07-24-2008, 12:59
Ако се загледате,както е посочено в условието.....''РАЗГЛЕДАЙТЕ ВНИМАТЕЛНО'' Е ДОПУСНАТА И ПЕЧАТНА ГРЕШКА ! ''ЪЛГАРИЯ'' .....ЗАЩО ЛИ Е НУЖНО ДА СЕ ПИШЕ бЪЛГАРИЯ.....

това са подробности.....разбира се,просто факт :) Има къде къде по-големи грешки....

BeBsItO
07-24-2008, 13:01
Щом сме се справили значи посочените грешки,които така и не успях да дочета,щото се отегчих,не са ни объркали.Срещала съм и по-големи бърканици на карти.Е да,може би ако бяхме свръхгениални и всичите тия посочени глупости ги знаехме щяхме да се пообъркаме,но основното,което ни трябва,за да посочим каква е картата е ясно. Така е, аз не обвинявам вас. Обвинявам тези които са съставили картата.Предсатвете си ,има ученици които знаят тези неща....и се оказват прецакани с по 3 точки! Още по смешното е ,че на такъв важен изпит всичко трябва да е изпипано,а то се оказва точно обратното....... Всеки си затваря очите.....само защото се е справил.
ако ги знаят и не е защото са ги назубрили ще съобразят основната идея,смятам аз.въпреки това ми е интересно дали има такива,дет ги знаят и за това са сбъркали.

За себе си обаче мога да кажа,че не съм я изкарала щото цяла година съм висяла над учебниците...така се получава,че често пъти когато съм недоволна от представянето си,всъщност получавам по-висока оценка от очакваното. Това се получава ,защото интелигентният човек винаги знае ,че може още .......според мен се случва доста често :)

taamara
07-24-2008, 15:04
За картата писах "Териториално разширение на България в началото на 9 век" ..

Loshotia
07-24-2008, 15:27
Не, не си противореча- никога не съм била привърженик на зазубрянето и моля те, намери оная тема, в която написах следното "темите могат да се зазубрят за 2 месеца" и ми кажи в кое точно разбра, че съм привърженик на зазубрянето след като знаеш, че съм 11клас(бях) и започнах с подготовката си една година преди изпитите.

BeBsItO
07-24-2008, 15:36
Не, не си противореча- никога не съм била привърженик на зазубрянето и моля те, намери оная тема, в която написах следното "темите могат да се зазубрят за 2 месеца" и ми кажи в кое точно разбра, че съм привърженик на зазубрянето след като знаеш, че съм 11клас(бях) и започнах с подготовката си една година преди изпитите.Добре,не приемай всичко толкова лично ! Както кажеш, не желая да спорим.......а и е безмислено,следкато дори не се познаваме и нямаме поглед над действителната работа на другата. Не съм искала да те обиждам,ако има нещо извинявай.


Просто усещам в себе си нуждата всичко да е идеално изпипано,и когато виждам ,че дори на изпит който може да предопредели съдбата на даден човек,това не е сторено,се дразня много. Тих протест. Това ,че са се справили,хубаво,радвам се. Но неразбирам кой я изготви тази матура,освен елементарна....а и пълна с грешки.
ЛИЧНО МНЕНИЕ,НЕ ВИ КАРАМ ДА СЕ СЪГЛАСЯВАТЕ С МЕН.

Ако има нещо пак извинявай.