PDA

View Full Version : Попаднах в лоша компания...



algel4eto_1995
07-23-2008, 15:19
Преди няколко години с моята тогава6на най-добра фр. се скарахме.Не знаех как да пост1пя, бях малка - 11 годи6на.Тогава попаднах в една компания-много са забавни и си ги оби4ам вси4ките, но преди около 6 месеца видях как вси4ките зат1ват-и под това имам предвид, 4е запо4наха да пу6ат,да се дрогират, да излизат прекалено до к1сно(имам предвид без да се обадят на рдителите си до 5, 6 4аса сутринта)и 2 от тях правиха секс няколко п1ти..Знам 4е някои хора 6те кажат 4е за 13 год. моми4е енормално, но според мен не е така...Скоро те ме поканиха на някак1ф купон и неосетно и аз запо4нах да пу6а и да се прибирам все по-к1сно и по-к1сно..преди може би седмица ос1знах нак1де с1м тр1гнала.И родителите ми мн се бяха приеснили..Но тези мои приятели прод1лжават да ме канят на к1сни купони с пиене, дрога...Аз смятам 4е с1м о6те малка за това,но оби4ам фрс си.И знам 4е ако не стана като тях, те 6те ме изоставят..Знаете колко е трудно б1рзо да се намери фр, с която да си паснете и да се понасяте...Имам мн фрс, но не искам да ги загубя.От др страна не искам да ставам такава...все пак с1м на 13 год.Моля ви кажете какво да правя...моля 8-[ :cry: :smt100

schmetterling
07-23-2008, 15:24
Напротив, не е нормално. Според мен трябва да ги зарежеш и да си потърсиш някой друг. Обясни им го и на тях, че е чиста доза 'правя - се - на - готин' да пушиш и т.н. на тези години.Приятел ще си намериш, спокойно.
ПП: Браво, че си се усетила навреме.

VerryBerry
07-23-2008, 15:53
Опитай лека-полека да се отделяш и да си търсиш нови.Не бягай изведнъж,защото все пак са ти приятели и колкото и лоши да са-ще се обидят(не че не биха се обидили ако ги зарязваше бавно,но поне няма да е толкова болезнено) :) Успех

cherinka
07-23-2008, 15:59
Опитай лека-полека да се отделяш и да си търсиш нови.Не бягай изведнъж,защото все пак са ти приятели и колкото и лоши да са-ще се обидят(не че не биха се обидили ако ги зарязваше бавно,но поне няма да е толкова болезнено) :) Успех
Да, тази девойка е много права.
Но от друга страна и на мен всичките ми приятели са такива, и просто гледам да гледам на тях като такива.. а не това какви са, с какво се занимават и т.н
И аз не съм много голяма, дори и аз не знам дали няма да кривна скоро от пътя... но за сега се опитвам да игнорирам лошите им черти и така.

А за твоята възраст, според мен, наистина ще е по-добре лека полека да се отделиш от тях.
Дори и да няма с кой да излизаш известно време - не се притеснявай, ще ти дойде времето за излизания и т.н..
а и пред блоковете по махалите винаги има някой, който да седи и да чопли семки и да се намират на лаф.

sexa_na_kompleksa
07-23-2008, 16:00
Опитай се да поговориш с тях, макар че едва ли ще има голям ефект. Малко по малко се отдели от тяхната компания, недей да затъваш заедно с тях. Изобщо не е нормално едно 13 годишно момиче да ходи по купони, да пие, пуши, дрогира и да се прибира на сутринта... Напротив - много грозна гледка е! Жалко, че става все по-срещана...

vio
07-23-2008, 16:18
az bqh su6to v takava kompaniq minalata godina no prosto se otdelih ot tqh namerih drugi priqteli i v momenta pak se zabavlqvam pak si pravq kuponite no ne se hvurlqm na purvata bira ili cigara puk kamoli na drogata 8) 8) 8) :) :) :)

nefchi_bs
07-23-2008, 18:15
и аз бях в такава компания и по-добре че се усетих какво ства,защото като ги гледам сега ми е жал за тях...искам да им помогна защото все още сме в добри взаимоотношения и знам че ако стане нещо те са насреща но просто немога да го направя,знам че ако се опитам ще стана като тях...

съветвам те по-бързо да се оттеглиш от тяхната компания излизай по-радко с тях докато си намериш с кои д излизаш и след това започни да ги избяхваш...много гадно ще постъпиш но само това е начина... :( :(

algel4eto_1995
07-23-2008, 18:25
благодаря на вси4ки..6те се опитам да не правя тяхните гре6ки и да ги вразумя...Наистина с1м ви мн благодарна за с1ветите :-) :)

Bubbly
07-24-2008, 15:26
Ъъ ти защо мислиш, че е нормално, на 13 да се дрогираш и да се прибираш сутринта? :-o :lol: Защо не пробваш да не пушиш, само защото те го правят, и да се прибираш, когато решиш? Изобщо вземи най-доброто решение за себе си, кажи им какво мислиш и ако не те послушат (96,75 процента гаранция), ги зарежи.
ПП Това, че се напивате и се правите на интересни и големи заедно, далеч не ви прави приятели :lol: Доста изкривена представа за приятелство имаш ...

karitooy
07-24-2008, 16:23
Предимно преди всичко те съветвам да бъдеш себе си..да се държиш като себе си :) ! Не се влияй по лошите работи от тях,както виждам вече си почнала да го осъзнаваш :) ..Друго което мисля..ако ти се чувстваш по някакъв начин застрашена от това , че ще станеш като тях ..както казаха други съфорумници-полека с времето се отдели от тях,намери хора с които отново ще бъдеш приятелка :) Наистина това което го правят , не е нормално поне за мен... Може като приятели да сте много близки, но помисли за себе си! А ако искаш по някакъв начин да ги накараш да преустановят тия навици,говори с тях,обясни им какво мислиш,какви виждания имаш :) !

Xelliex*
07-24-2008, 16:29
Предимно преди всичко те съветвам да бъдеш себе си..да се държиш като себе си ! Не се влияй по лошите работи от тях,както виждам вече си почнала да го осъзнаваш ..Друго което мисля..ако ти се чувстваш по някакъв начин застрашена от това , че ще станеш като тях ..както казаха други съфорумници-полека с времето се отдели от тях,намери хора с които отново ще бъдеш приятелка Наистина това което го правят , не е нормално поне за мен... Може като приятели да сте много близки, но помисли за себе си! А ако искаш по някакъв начин да ги накараш да преустановят тия навици,говори с тях,обясни им какво мислиш,какви виждания имаш ! +1 :)

BaBsYyY_SeXyYy
07-24-2008, 16:48
И аз съм на 13 ама все пак мисля че това което правят те е НЕНОРМАЛНО!По добре недей да ставаш като тях - сега правят секс и се дрогират - кой знае после кви курвички и престъпници ще станат!

Amateur
07-24-2008, 16:55
Че какво като се друсат?Зависи с кво де ако е трева не е кои знае кво но ако е друго......няма лошо да седят до късно и да си праат купони но по-добре си намери друга компания!

NaNa_SladuRana
07-24-2008, 17:24
зарежи ги кво му мислиш :)

marshlqk
07-24-2008, 23:57
Най-добрата ми фр (сега точно е на 13, а аз съм на 16 и съм момче на всичкото отгоре) се премести в друг град. Събрала се с нек'ви подобни на тия които описваш, и сега пуши, за което доста и се карам ( нищо че самия аз съм на 2 кутии и половина дневно ). Просто съм минал и през наркотици и през пиене и курви и през всичко. Няма смисъл в тия глупости. Казах и да ги заебе ама не ме слуша нещо.. поне ти послушай всички във форума. Зарязвай ги тия или по-лошо ще стане.. ако приятелката ми ( имам предвид интимна ) започне да прави тези глупости които аз правих ( ама тя поне е по-големичка, на 15 е ся девойката ) ще я зарежа на секундата. Няма нищо готино в това да се друсаш или да се напиваш. Айде примерно 100 грама за удоволствие може. Колкото да влезеш в джаза леко. Ама да се напиеш и да се прибереш по светло на дата различна от тази на която си излезнал докато си на 13.. айде моля ви се.. това е просто пропаднало бе.. ( между другото пускаме нова марка дрехи ПРО-ПАДНАЛ малко реклама де.. ) :razz: :razz: :razz:

Seducti0n
07-25-2008, 00:16
И ти не знаеш , по кой свят ходиш.
Това, че се размазвате заедно по купони и тем подобни, не ги прави приятели, а просто яка компания.
За да бъдеш приятел с даден човек, преди всичко трябва да имате допирни точки, общи възгледи, начин на мислене, ценности, стремежи и т.н., а в случая явно не е така.
Щом ти сама си усетила, че не ти влият добре и, че са те променили към лошо се откъсни от тази среда още сега, а не след време да се обърнеш назад и горчивината на реалността да е още по-натрапчива.
Забрави за думи като нормално, прието и т.н. всеки вижда света по различен начин.Щом има разминаване, щом не искаш да бъдеш такава-бягай! :уинк:

sladur4etyYy
07-25-2008, 00:40
тва 4е ходи6 с тях на купони, не зна4и 4е си овца без собствено мнение и трябва да прави6 каквото и те. може6 да ходи6 на купони, но без да пу6и6, без да се дрогира6, без да прави6 секс и да си тръгваш когато пожелаеш...ако смята6 4е няма да се ''вписва6'' ако не прави6 нищо от нещата, които те-може6 да си пийваш по малко, но наистина по малко. пък и ако са ти истински приятели, няма да те карат да прави6 нещо, което не иска6. ако все пак го правят-тогава наистина по4ни лека полека да се отдале4ава6 от тях

KapuHkaTa
07-25-2008, 13:10
Здравей! Аз мисля,че съм преживяла твоя проблем..Преди две години си направих регистрация в разни сайтове за запознанства..Не търсех нещо особено,а просто развлечение.Започнах да се запознавам с различни момчета и момичета от моя квартал.Оказа се,че всички,с които се бях запознала са от една огромна компания.Неусетно започнах да се събирам с тях..Бяха с 2-3-4-5 години по-големи от мен,но това не ми пречеше.Намирах ги за супер големи купонджии..Те бяха както се казва "бандата на квартала".Първите няколко месеца беше супер.Не,че си говорих и намирах общи теми,но с повечето имах обща приказка.Те пушеха цигари,трева,пиеха алкохол и разни други неща,но аз не обръщах внимание на това.Баща ми беше направил луксозна автомивка и почти на всички момчета намерих работа там..Всички ме "уважаваха"! Аз не последвах техния пример..да пуша,да пия и не станах като тях.Нямаше един,който да не е поне пробвал,но имаше едно момиче,което не пушеше,не пиеше,не се дрогирваше,но никой от компанията не му се подигравало.С нея се сприятелихме повече,както и още няколко момчета и момичета.Никой никога не ме е пренебрегвал за това,че не съм като тях и това ми харесваше,но то си зависеше и от мен.Когато бяха напушени или пияни аз се смеех с тях правехме лудории,но един дългоочакван ден всичко свърши!
Баща ми се отказа от автомивката.Всички бяха принудени да напуснат.Това,от което се боях най-много се случи.Нищо не си беше същото!След известно време "приятелите ми" просто изчезнаха!Станаха наркоманите,тревоманите на квартала.Повечето момчета от компанията,на които бях помагала толкова много ме поздравяваха до едно време.А даже,когато са го правили са били лицемерни и подли..След като сме се разминавали са ми са се подигравали,обсъждали,нагр убявали.Когато разбирах това си нямате на представа какво се случваше с мен..с чувствата ми..!Въпреки това аз не ги мразя нито им се сърдя,защото знам,че все някога ще проумеят какво се случва с тях! От тези 20-30 "приятели" разбрах,че само петима-шестима са истински! Вярно много страдах,но по-добре ли беше да остана с тях и да продължават да ме тъпчат зад гърба ми...Мисля,че на доста хора се случва без даже да подозират за това.!
За това бъди силна,защото не знаеш дали и на теб няма да се случи това..Дали и теб не използват..Сега се чувствам много по-добре без пиянски и напушени истории..Вярно понякога ми липсват,но знам,че това е по-добре за мен! А колкото до родителите и близките ти..Не ги разочаровай! Те ще се окажат може би единствените ти приятели в живота!

love_bites
07-25-2008, 13:30
Здрасти!Разбирам те,за всичко..Виж има една поговорка-''с каквито се събереш такъв ставаш''.Сигурно ти е мн яко да си купонясваш с тях и да се забавлявате,но..наистина реши кое е по-добре за теб,да станеш като тях(едно НИЩО всъщност,защото наркотиците ще те убият) или да бъдеш нещо повече...(или просто едно нормално момиче).Може би,ще ти е трудно да ги зарежеш изведнъж(защото все пак си прекарала една част от времето си с тях и сте се привързали),затова малко по малко почни да се отдалечаваш от тях,ако те питат защо го правиш или просто ти искат обястнение...Обястни им всичко и какви са приоритетите и какво е нормално за теб.Почти съм убедена че няма да те разберат,но..все пак...
Съгласна съм,че можеш да се движиш с тях и да не си като тях,да..но това е до едно известно време,после бавно малко по малко ставаш като тях!Затова остави ги и постепенно ще си намериш нови приятели,които да са като теб! Успех!

sweeetmaniche
07-26-2008, 20:12
Малко по малко се отдрапни от тях и си намери други приятели ,защото ще станеш и по-зле от тях .... :?

sunset_light
07-26-2008, 22:05
Даже има такъв филм ,казва се Thirteen,става въпрос за 13 годишните момичета,до каква степен могат да пропаднат ,изгледай го,добре,че си се усетила,не се поддавай ,намери си истински ,нормални приятели..
Успех. ;)

algel4eto_1995
07-27-2008, 05:59
Наистина 4удесни с1вети :) :) Много ви благодаря на вси4ки..Аз ве4е гледам да не излизам с1с тях, но все пак е трудно.С1с тях сме преживяли много не6та..Особено преди да станат такива.Тогава бяхме близки,но сега не 4ак толкова .. :-# гадно ми е , но няма как!Скоро 6те им кажа какво мисля за тях и се надявам да ме разберат..10x на вс

Seducti0n
07-27-2008, 10:53
Наистина 4удесни с1вети :) :) Много ви благодаря на вси4ки..Аз ве4е гледам да не излизам с1с тях, но все пак е трудно.С1с тях сме преживяли много не6та..Особено преди да станат такива.Тогава бяхме близки,но сега не 4ак толкова .. :-# гадно ми е , но няма как!Скоро 6те им кажа какво мисля за тях и се надявам да ме разберат..10x на вс

В миналото е било едно, сега е друго.Подреждай приоритети си, вземайки предвид настоящето.Успех! :уинк:

WhIsPeR iN THe dArK
07-27-2008, 11:03
Не е нормално.. въпреки че и аз съм минала по тоя път.. махни се от тях-това е съвета ми.. няма да сгрешиш ако ме послушаш.. някъде там ще намериш хора които наистина да са ти приятели и без да те тъпчат с дрога и цигари,нито пък с алкохол.. да те карат да правиш неща които не желаеш!!!!!!!!!!!!

Wind_of_change
07-27-2008, 12:58
ЪъъЪЪЪъъ здрасти.Аз съм момче една година по голямо от теб.По цял ден съм свидетел на пияни и напушени "пичове (чалгари)".Аз ти предлагам веднага да бягаш от тая компания.Освен да ти навредят друго няма да стане.Гледам да държа кръг с приятели и приятелки на които имам доверия и знам че може да разчитам на тях и те на мен.Веднага си намери някои свестен фр на когото да имаш доверие.Не е толкова трудно.Удръпни се поне от купоните.Това обаче не значи задължително да те мислят за задръстена.Извърти го така,че да останеш на ниво ако искаш (то тва ако е ниво де).


Ветрецът на промяната......

Seducti0n
07-27-2008, 13:08
ЪъъЪЪЪъъ здрасти.Аз съм момче една година по голямо от теб.По цял ден съм свидетел на пияни и напушени "пичове (чалгари)".Аз ти предлагам веднага да бягаш от тая компания.Освен да ти навредят друго няма да стане.Гледам да държа кръг с приятели и приятелки на които имам доверия и знам че може да разчитам на тях и те на мен.Веднага си намери някои свестен фр на когото да имаш доверие.Не е толкова трудно.Удръпни се поне от купоните.Това обаче не значи задължително да те мислят за задръстена.Извърти го така,че да останеш на ниво ако искаш (то тва ако е ниво де).


Ветрецът на промяната......

Много добра песничка.
Сорри за оффтопика, но наистина не се стърпях да го отбележа. :oops:

soul1199
07-27-2008, 13:53
И ти не знаеш , по кой свят ходиш.
Това, че се размазвате заедно по купони и тем подобни, не ги прави приятели, а просто яка компания.
За да бъдеш приятел с даден човек, преди всичко трябва да имате допирни точки, общи възгледи, начин на мислене, ценности, стремежи и т.н., а в случая явно не е така.
Щом ти сама си усетила, че не ти влият добре и, че са те променили към лошо се откъсни от тази среда още сега, а не след време да се обърнеш назад и горчивината на реалността да е още по-натрапчива.
Забрави за думи като нормално, прието и т.н. всеки вижда света по различен начин.Щом има разминаване, щом не искаш да бъдеш такава-бягай! :уинк:+++++++1

stealthyGirl
07-27-2008, 22:40
Никога няма да порастнеш достатъчно за цигарите и дрогата, защото просто годините тук нямат толкова значение - когато и където и да е, не е полезно или не вредно :? (само 'дето като почнеш от 13 от по-рано ще се съсипеш). За късни купони обаче може да почакаш.

Обаче аз найстина не разбирам за какво пускаш тема..... Сама си разбрала, че тия лапета-купонджий не стават!!! Не са за теб - ето, казваме ти го!

ThunderGoddess
07-28-2008, 09:42
И знам 4е ако не стана като тях, те 6те ме изоставят..Знаете колко е трудно б1рзо да се намери фр, с която да си паснете и да се понасяте...Имам мн фрс, но не искам да ги загубя.От др страна не искам да ставам такава...все пак с1м на 13 год.Моля ви кажете какво да правя...моля 8-[ :cry: :smt100

Значи не са ти истински приятели. Истинските приятели зачитат правото на избор на приятелите си. Те са ти просто познати, с които си говорите - бла-бла-бла, пръц, колкото да отбивате времето. Не си проваляй живота заради тях, заебавай ги, намери си друга по-добра компания.

Brunoo
07-28-2008, 15:18
На каквато и възраст да си не мисля,че е добре да се ходи по купони с дрога...Иначе алкохол и цигари събере ли се компания няма лошо,но с мярка,въпреки че аз съм заклет враг на цигарите и алкохола. :)

TomorrowCanWait
07-30-2008, 00:00
щом са ти истински приятели...според мен е най-добре да им кажеш какво чустваш..какво е да си приятел когато се отделяш от друг такъв..това не е приятелство..просто им кажи че не искаш да пушиш и да вършиш други такива неща защото имаш съображения относно това..продължавай да са срещаш с тях но бъди силна и не се поддавай...просто ще си се прибираш рано.....и ще се забавляваш..според мен това е най-правилно неее да ги мамиш като уж си им приятелка а в същото време..лека полека..."аз ви изоставям"...не е приятелска постъпка :) :) :) :) малко по различно мнение...нооо според мен е това

TomorrowCanWait
07-30-2008, 00:05
Виж мила...не искам да следваш мнението което ти дадох след катоооо прочетох случката на KapuHkaTa ..осъзнах че трябва наистина...да я послушааш...не разочаровай родителите си ..защото ти си техният успех тяхната гордост..не ги разочаровай просто за да си правиш кефа... :) :)

Inncho
07-31-2008, 02:08
ДРОГА ? Хмм по-добре бягай докато можеш ,защото няма оправия ....

insanity_666
08-03-2008, 21:16
знам я тази ситуация - бягай докато не е късно! сама разбираш че ако не си като тях ще те зарежат - с мен така стана. беше грубо и унизително ... но ми помогна да се откъсна. гадно е, но по-добре да изстрадаш малко без тях, вместо да се съсипеш - себе си и цялото си бъдеще. да, аз станах абсолютния аутсайдер за месец-два, но после се намериха сегашните ми best fr които ми подадоха ръка и, знаеш ли, не съжалявам. сега, 3 години след като се разделих с тая компания, вече ги виждам в какво се превърнаха отстрани. виждам и колко е измислен света, в който живеехме тогава - "готините", бла :-& #-o - не само че всички ги мразят, а и презират и съжаляват. не си струва да държиш на измисленото "приятелство" с тези. успех!

4eere6ka_kiss
08-03-2008, 21:21
Бъди фр. с тях ама в нормите Не е нужно да ги заебаваш ами ходи с тях ама не пуши , прибирай се на време . Ако искаш първо им поговори , но ако не зацепват ги тледай от високо и им се смей :) Ако те заебът щото не си ``гъзарка`` значи са тъпанари и им тегли една майна

algel4eto_1995
08-03-2008, 21:55
Страхотни съвети...Просто не знам какво да кажа! Наистина сте страхотни.Послушах ви и им казах какво мисля.Въпреки това те не ми обърнаха внимание, щото сигурно са били надусани... :( Не знам, но вече си се прибирам по-рано и не пия, нe пуша и определено не вземам дрога..

hiphopDancing
08-04-2008, 12:59
Браво, постъпила си правилно... А и тази година ще си 7ми клас и ще кандидатстваш, нали? Ако да, тва е страхотна възможност да си намериш нови приятели в новото училище ;)

BlOnDe
08-04-2008, 15:27
Започни лека полека да се отделяш от тях м№ все пак си само на 13 иии до 16 ти година... не ми се мисли както ще те накарат да правиш. Не е нужно да пушиш и да пиеш само за да се впишеш в тяхната компания.. ако ли не-по-добре не си проваляй живота заради тях от такава ранна възраст :? :? :? ;)

kloshar
08-08-2008, 09:48
az su6to sam taka s edna fr kolkoto po-qrki sa i hubavite ka4estva ,tolkova po-qrki sa i lo6ite..men ne me durpa nadolu oba4e az ni6to ne moga da napravq za neq..daje kato se opitvam i stava po-lo6o.gadno mi e za6toto nqmam mn fr,a i za malkoto koito imam ni6to ne moga da napravq.imam nqkolko koito se broqt i na ednata mi ruka no sa vse takiva,za koito si gotov da dade6 vsi4ko.. Ti 6tom use6ta6 4e te durpat nadolu,izka4i se nagore dokato o6te moje6,i ako si po-ob6titelna lesno 6si nameri6 novi fr :] daje moje da e o6te po-zabavno s novite ;]

[RoXy]*
08-08-2008, 10:11
Az su6to popadnax v mnogo lo6a kompaniq v koqto se pravqt takiva ne6ta koito i tfoite priqteli pravqt i az osuznax na kdue sum trugnaa i mislq tazi godina da ne se dvija s tqx vuob6te ot raz..prosto da se xodq s tqx na nikude na kratko da ne se dvija s tqx kato se viidme zdrasti kfo tsaa i taka no da izlziam s tqx ne taka 4e suvetut mi e prosto da spre6 da se dviji6 s tezi tfoi priqteli kolkoto i da si gi obi4a6 :)

OnLy_YoUrS
08-08-2008, 11:00
Със сигурност най добрият вариянт е наистина постепенно да се отдале4ава6 от тях..Все пак аз вярвам 4е ако се опита6 да намери6 някоя компания,която да е наистина по подходя6та за теб,6те успее6...И недей да си мисли6 4е е нормално да се пу6и и пие на 13 годи6на в1зраст...Има време за вси4ко и определено за 13 годи6ните това време не е до6Ло..Аиде Успех с Компанията даНо не6тата се управяТ!!! :) :) :) :)

camp_rock_94
08-11-2008, 19:54
зарежи ги . щом не искаш да ставаш като тях лека полека се отделяи от тях . и аз съм на 13 и немисля , че да се дрогираш на 13 е нормално :? една моя фр прави секс и сега няма почти никакви приятели , така че по-добре се махни от групага . знам , че ше ти е ноу гадно , защото ги обичаш ама така ше е по-добре за тебе :)

DevlLady666
04-08-2009, 14:04
Абе..не е лошо да си в забавна компания..ноо тфа мисля че е прекалено.. :? :? :? :?

LittlePrincess
04-08-2009, 14:17
Остави ги да си пропадат. Като те зарежат - тяхна си работа, ще си намериш нови. Или ако това ти е толкова непосилно се опитай да им помогнеш да си станат нормални. Аз най-добрата ми приятелка колко пъти съм я предпазвала от такова пропадане... Просто не разбирам как може да виждаш как те затъват, да затъваш с тях и да разбираш прекрасно добре какво става, но да продължаваш :shock:

Wrathchild
04-08-2009, 14:39
Боже, те родители нямат ли? Пушенето и секса биха могли да го скрият, пиенето също. Но какви са тези родители, които пускат 13 годишното си дете навън до сутринта? :shock:

sweetkiss74
04-08-2009, 16:57
Зарежи ги!Ще си намериш други.Знам какво ти е...повярвай. :oops:

DevlLady666
04-08-2009, 17:36
Боже, те родители нямат ли? Пушенето и секса биха могли да го скрият, пиенето също. Но какви са тези родители, които пускат 13 годишното си дете навън до сутринта? :shock:
Ами според мен това са родители на които не им пука за децата си..и аз преди няколко дни станах на 14..знам какво е..Понякога ние всички се ядосваме на родителите си, но трябва да знаем, те го правят за наше добро.. :)

diksi
04-08-2009, 18:24
Махни се от тях..Да не заприличаш на нищо след една-две годинки ?!В КАКЪВ СВЯТ ЖИВЕЕМ!? Не е нормално едни ДЕЦА да пушат и пият, не е нормално един човек да се дрогира, НЕ е нормално да пропадаш, зариди такива ХОРА И ДЕЦА!!!!

gabi_94
04-08-2009, 18:34
ох ами и аз като бях на 11 имах едни приятели, от които добре че се отделих бързо :) А за теб, искам да ти кажа че не е толкова трудно да откриеш приятели. От началото на годината, в новия си клас завързах голямо приятелство с едно момиче и станахме доста близки, а преди да се запонзая с нея се бях отчаяла че никога няма да имам истински приятели. Както казаха другите, отдели се полека лека от тях и живей своя живот не техния.

plmn
04-08-2009, 18:36
опитай се да ги вразумиш след като са ти толкова добри приятели, но не очаквай чудеса. ако не желаят да те послушат, просто си замълчи и започни да ги избягваш. намирай си оправдания като те викат, рано или късно ще спрат.

1994_gabi_94
04-08-2009, 19:20
помисли малко щом ти ги смяташ за толкова добри приятели може и те да те смятат за такава.Според мен трябва да им кажеш как се чувстваш но определина не ставай като тях недей и ти да пробадаш дори в името на приятелството.Ако найстина са ти приятели ще те разберат и ще продължат да излизат с теб.

Bimmer
04-08-2009, 19:39
Еми да ти кажа, както някой по-горе беше написал, правилно е да не се мислиш за по-голяма като паФкаш, нафиркваш се и т.н. Знам, че ще ти прозвуча като някой зубър, ама може да си много по-голяма, като не правиш това, което всички правят, за да се правят на велики... Примерно
вместо всички да пушат, ти недей ( малеее звуча като майка ми :D )...
Само при много специален случай бих се нафиркал... Нямам намерение да пуша никога, обаче ще си попийвам (опа, това е друга тема)

Тааа... Да направя обобщение :D Бъди себе си (както някой беше написал ). Не прави неща, само за да се харесашна групата. Хубаво е, че осъзнаваш в какво е щяла да се превърне тази "дружба". Ти си наред. Отново съм съгласен с едно по-горно мнение, че ти нямаш проблеми да ходиш по купони, но си тръгни когато ти искаш. Когато си там, ако не искаш - не пуши... И т.н. Надявам се, ме разбра.

Късмет :)

И вместо "1" ползвай ъ/а, вместо "4" - ч..

martinelka_kuklata
04-09-2009, 15:07
Здравей! Аз мисля,че съм преживяла твоя проблем..Преди две години си направих регистрация в разни сайтове за запознанства..Не търсех нещо особено,а просто развлечение.Започнах да се запознавам с различни момчета и момичета от моя квартал.Оказа се,че всички,с които се бях запознала са от една огромна компания.Неусетно започнах да се събирам с тях..Бяха с 2-3-4-5 години по-големи от мен,но това не ми пречеше.Намирах ги за супер големи купонджии..Те бяха както се казва "бандата на квартала".Първите няколко месеца беше супер.Не,че си говорих и намирах общи теми,но с повечето имах обща приказка.Те пушеха цигари,трева,пиеха алкохол и разни други неща,но аз не обръщах внимание на това.Баща ми беше направил луксозна автомивка и почти на всички момчета намерих работа там..Всички ме "уважаваха"! Аз не последвах техния пример..да пуша,да пия и не станах като тях.Нямаше един,който да не е поне пробвал,но имаше едно момиче,което не пушеше,не пиеше,не се дрогирваше,но никой от компанията не му се подигравало.С нея се сприятелихме повече,както и още няколко момчета и момичета.Никой никога не ме е пренебрегвал за това,че не съм като тях и това ми харесваше,но то си зависеше и от мен.Когато бяха напушени или пияни аз се смеех с тях правехме лудории,но един дългоочакван ден всичко свърши!
Баща ми се отказа от автомивката.Всички бяха принудени да напуснат.Това,от което се боях най-много се случи.Нищо не си беше същото!След известно време "приятелите ми" просто изчезнаха!Станаха наркоманите,тревоманите на квартала.Повечето момчета от компанията,на които бях помагала толкова много ме поздравяваха до едно време.А даже,когато са го правили са били лицемерни и подли..След като сме се разминавали са ми са се подигравали,обсъждали,нагр убявали.Когато разбирах това си нямате на представа какво се случваше с мен..с чувствата ми..!Въпреки това аз не ги мразя нито им се сърдя,защото знам,че все някога ще проумеят какво се случва с тях! От тези 20-30 "приятели" разбрах,че само петима-шестима са истински! Вярно много страдах,но по-добре ли беше да остана с тях и да продължават да ме тъпчат зад гърба ми...Мисля,че на доста хора се случва без даже да подозират за това.!
За това бъди силна,защото не знаеш дали и на теб няма да се случи това..Дали и теб не използват..Сега се чувствам много по-добре без пиянски и напушени истории..Вярно понякога ми липсват,но знам,че това е по-добре за мен! А колкото до родителите и близките ти..Не ги разочаровай! Те ще се окажат може би единствените ти приятели в живота!


Много си права. И аз имам чувството, че всички са лицемери, но вътрешно страдат или обиждат другите заради собствените си недостатъци. Всеки си мисли, че като потъпче другия е много интересен, но не е така. А иначе по темата - по-добре е да се отделиш от тях, но малко по-малко, защото все пак си близка с тях и да не страдат и споделяй всичко с родителите си, защото те са ти най-близки. Повярвай аз споделям всичко с майка ми и е много по-добре от колкото да страдам сама а и тя ме разбира и никога няма да ме предаде.
Успех :-)