PDA

View Full Version : Матура



ReBeL
07-23-2008, 20:46
сори ако има такава тема.. търсих , но от шока може да не съм я видяла ..

вярно ли е това ????

Втора задължителна матура - по математика, ще има за всички абитуриенти, съобщи вчера в специално интервю за “Труд” министърът на образованието Даниел Вълчев.
“Това може да стане след моя мандат, но такива са перспективите”, заяви той. Не е изключено задължителният изпит с решаване на задачи да влезе в сила и от догодина. Сега гимназистите държаха задължително само матура по български език и литература. Вторият зрелостен изпит бе по предмет по избор на учениците. Разликите в оценките от матурата по математика е много голяма и се налага да преосмислим позицията си, каза министърът. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Blab
07-23-2008, 20:52
Не се кокори!
По математика имаше най-малко двойки и най-много отлични оценки.
Бля-бля... ти на такива далечни новини вярвай и се панирай отсега.

ПП:Д'еба, правя всичко друго, за да стоя далеч от тъпия евро-доклад.

ReBeL
07-23-2008, 20:56
аз няма да съм с математика , исках с чужд език, но щом по математика става задължителна ,ако не я изкарам няма да взема диплома и да кандидатствам .. а на мен никак не ми се отдава математика ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) :-k :-k :-k и кво сега цялото ми бъдеше отиде на майната си :shock: :shock: :shock:

ProstoAz
07-23-2008, 21:02
Не вярвам да го въведат от тази година! Ако пък го направят - лошо! Кроях някакви планове да си завърша средното образование все пак... :-#

SeXyL[!]Nk@
07-23-2008, 21:06
За матурата по - математикa......да мислят да я направят задължителнa,но след 3 години , не по-рано. :grin: :grin:

ReBeL
07-23-2008, 21:10
Nk@]За матурата по - математикa......да мислят да я направят задължителнa,но след 3 години , не по-рано. :grin: :grin:

дано да си права :cry: :-k

miloto_girl_4e
07-23-2008, 21:26
Хах, да имат късмет просто :D Ако го направят, аз направо ще престана да ходя на даскало :D
Не, сериозно не е честно това, не на всеки му се отдава математиката, а и не е нещо, което ни е нужно(като БЕЛ-а например..), но дори това да стане, няма да е на тази матура .. , а мен тя ме интересува :)

hottie_girl
07-24-2008, 06:50
Да,хора не искам да ви обнадеждавам или нещо подобно ,но може и да го направят. Аз съм от завършилите тази година и как според вас ни доиде на нас новината в края на 11 клас,че в 12 ще имаме 2 матури? Така че ако го направят това с математиката хич няма и да се учудя.Но има хоря,които хич не я разбират тая математика,не има трябва и хич не искат да се занимават с нея. Тогава за какво ще я въвеждат???????? :shock: Само да изтормозят още повече учениците и да им съсипят дипломите.А и на матурата има задачи второ равнище-и какво правят хората,които учат само първо? Ако решат да въвеждат математиката сигурно ше е на средно ниво,де да знам.Но догодина има още време все пак,но е хубаво да си имате едно наум. :wink:

Loshotia
07-24-2008, 06:58
Няма, няма- спокойно. Доколкото знам, това е доста старо изявление на министъра( месец, месец и половина). Спомням си, че беше казал, че най- малко след 3 години би било възможно. Засега си остава същото.