PDA

View Full Version : Трябва ли винаги той да плаща?!



nadka
07-24-2008, 10:54
Здравейте, не знам темата дали е точно за тук, но на мен ми се стори най-правилия раздел.Въпросът ми е: обичате ли приятеля ви да плаща сметката винаги, да ви купува разни неща и смятате ли, че е нормално? На мен лично не ми е приятно винаги той да плаща, не знам става ми неудобно.....Та кажете мнението си ;)

Xelliex*
07-24-2008, 10:59
Ми донякаде е нормално все пак е мъж , но не мисля че само тои трябва да плаща ..... понякога трябва и ти ( моми4ето) да плаща .

Cherlotte
07-24-2008, 11:01
И аз не мисля, че е нормално. В крайна сметка ако смятате, че момичетата и момчетата, жените и мъжете са равнопоставени, трябва да е така във всяко отношение - включително и плащането на сметките. :)

haterkata
07-24-2008, 11:14
;-)

Xelliex*
07-24-2008, 11:17
Може би е малко позволено на мъжа да плати една две сметки повече но не всичко просто защо да не би ние жените да не можем да си платим обувките или парцалките дето сме си взели :D .

BeBsItO
07-24-2008, 11:22
Еми....моя плаща.....биеме се ,караме се....и не мога да му надвия............. и на мен ми е неудобно...ама ко да правя.По-добре от колкото да се излагаме....в заведенията :D

xXxScreamxXx
07-24-2008, 11:23
абе ..... на мене що никога никои нищо не ми плаща :D ?!?!???!?!????!?!?!

sexa_na_kompleksa
07-24-2008, 11:34
Не обичам да ми плащат сметката. :?

sweet_baby_cool
07-24-2008, 11:44
I az ne obi4am i ako ne moga da nadviq pravq se 4e otivam do toaletna i pla6tam az. I kato re6i da pla6ta oppp iznenada :smt031 smetkata e platena.

a ako ne mi mine nomera sled 1-2 negovi pla6taniq na bazik mu kazvam "aide sega ne s enaduvai 4e ne moje6 da tarpi6 ako momi4e te 4erpi" :-D

BeboP
07-24-2008, 11:45
^ Аз също не обичам, затова често спорим. Но рядко постигам 'успех'... http://www.kolobok.us/smiles/big_standart/pardon.gif

Sunny_stz
07-24-2008, 11:54
И аз не мисля, че е нормално. В крайна сметка ако смятате, че момичетата и момчетата, жените и мъжете са равнопоставени, трябва да е така във всяко отношение - включително и плащането на сметките. :)

absolutno sum suglasna!!Da ne bi mujut da ni upravlqva,ako si nezavisima jena ,trqbva sama da si pla6ta6..V4era priqtelq ne mu dostigaha 60 st. i az doplatih ,posle mu kupih duner hahah.Po4uvstva se mn neudobno 4ee stana taka,no kakvo puk...???

chocoleptic
07-24-2008, 11:56
Научи се да разпознаваш разделите..

по темата - еми не е лошо някой да ти плати сметката.
Поне едно приемущество на жените!!

Cherlotte
07-24-2008, 12:39
И аз не мисля, че е нормално. В крайна сметка ако смятате, че момичетата и момчетата, жените и мъжете са равнопоставени, трябва да е така във всяко отношение - включително и плащането на сметките. :)

absolutno sum suglasna!!Da ne bi mujut da ni upravlqva,ako si nezavisima jena ,trqbva sama da si pla6ta6..V4era priqtelq ne mu dostigaha 60 st. i az doplatih ,posle mu kupih duner hahah.Po4uvstva se mn neudobno 4ee stana taka,no kakvo puk...???

Ами да, и с моят приятел всичко почна, когато казах - "тоз път аз ще черпя" и така сега горе-долу се редуваме - не, че броим кой колко е дал, но е принципен въпросът по-скоро. :)

Jamalska
07-24-2008, 12:46
Който има пари-плаща.Когато единият не е ял от 2 дни щото няма пари,другият го храни,понякога делим сметката в магазина,купуваме си един друг билети за концерт,дрехи,тн.

Xelliex*
07-24-2008, 13:06
Да това е добра идея но не само единия да плаща 2 месеца а след това дугия , но това с деленето на сметката е добро или единия черпи после другия :D

dark_shadow_f
07-24-2008, 18:49
Аз никога не съм оби4ала да ми плащат сметките , оба4е с приятеля ми не можеме да се разбереме по тоя въпрос.Много пъти сме се карали и аз съм му казвала 4е ми е неудобно да ми плаща сметките, оба4е той се не разбира.Не мога да го убедя да спре да ми плаща сметките

Xelliex*
07-24-2008, 19:00
Казваш му там "Мило разбери ме чувствам се зле само като ти плащаш сметкака имам чувство че само за пари те използвам което н е така.." подобно нещо :)

dark_shadow_f
07-24-2008, 19:35
Казваш му там "Мило разбери ме чувствам се зле само като ти плащаш сметкака имам чувство че само за пари те използвам което н е така.." подобно нещо :)
Мерси за съвета. :) Ще му го кажа и това , оба4е какво ли не съм му казвала и не можеме да се разбереме

Xelliex*
07-24-2008, 19:43
Е тогава вече нз :D

pOiSoN_kIsS_94
07-24-2008, 20:06
Емии на първа среща-да :) но после мисля,че ще бъде малко нахално от страна на момичето :D :D

Xelliex*
07-24-2008, 20:59
малко ? :D :D

SwEeT_PriNceSsS
07-24-2008, 21:32
С приятелят ми ходим от мн0г0 време... и в продължение на година и няколко месеца... само ТОЙ я плащаше и на мен все ми ставаше неудобно....НО след дълги спорове и т.н. вече и аз плащам :D ..(понякога :-| )

marshlqk
07-24-2008, 23:48
абе толкова ли съм лош че досега не съм плащал сметката на новата ? ( Тя е от 1 седмица само.. )

Xelliex*
07-25-2008, 07:07
дам лош си , следващата требва да я платиш ти :D :D

nefchi_bs
07-25-2008, 10:33
плащат не са ми гаджета ама си плашат :D
само веднъж един не плати всимисъл плати си неговата сметка и аз трябваше да си платя моята...според мен трябва да плаща този които кани на кафе...а ако и двамата се поканят взаимно нз :-D

hiphopDancing
07-25-2008, 11:33
Tva e mn tapo nqkoi da si plati samo negovata 4ast ot smetka...Nqkvo smetkajiisko mi izglejda...

Xelliex*
07-25-2008, 11:37
дам :D :D

love_bites
07-25-2008, 12:02
ам и мен ме е мн срам винаги той да плаща сметката затова от няколко пъти насам казах че или аз ще плащам или няма да излизаме :D и номера става

ElisaDay
07-25-2008, 12:11
Еми гадно е .. и на мен почти винаги моя приятел ми я плаща .. въпреки, че до скоро бяхме на принципа 1 ден той, 1 ден аз и така.Обаче пък на него му е два пъти по неудобно, че аз плащам :D

firegirlll
07-25-2008, 12:56
Според мен това е остаряло схващане, което само кара и момчето и момичето да се чувстват неудобно.. Все пак на първа среща е нормално момчето да плати(донякъде може би иска да изтъкне, че е дженталмен), но чак всеки път.. Случвало ми се е, да. Ако трябва да бъда честна постоянно ми се случва и се чувствам адски неудобно :D .. Е, щом е решил да плаща, няма да му налитам на бой,я! Според мен колкото е глупаво момчето да плаща всички сметки, толкова е глупаво и момичето да се "кара" с него и да настоява, докато не се стигне до скандал.. Не е лошо да поговорите с половинките си по въпроса, така всичко ще е ясно и няма да се стига до тези конфузни моменти :)

Liar
07-25-2008, 13:42
Той плаща винаги...всичко.Просто такава е ситуацията,така се получава.Не искам да е така,ама няма друг начин.

ImmortalForever
07-25-2008, 14:49
Ами според мен ако сте на първа среща нормално е като момче, той да плати първи... След това вече мисля , че всеки сам за себе си да плаща..Въпреки че какъв е смисъла той все да плаща? Все едно аз не мога едно кафе да си платя..ХУбаво е д аима разбиране...Ама биих се изнервила адски много ако всеки път той плаща.... :x

hottie_girl
07-25-2008, 15:46
Ами аз преди като бях с моя той много рядко да плащаше нещо.. В смисъл излизаме на кафе да речем и като стане време да се плаща той вади пари за неговата сметка и хвърля парите на масата,като ми дава да разбера,че аз трябва да си платя моята част... Малко тъпо се получаваше така,защото поне можеше да ми каже предварително,а не точно пред сервитъорката....

Xelliex*
07-25-2008, 16:38
абе по 50% всеки в живота

sasha_90
07-25-2008, 16:45
И на мен не ми е приятно само той да плаща сметките.Затова се редуваме.

MUFC
07-25-2008, 18:03
Личното ми менени е :) Аз плащам винаги и навсякаде..... но ако има желание съм съгласен да се делне сметката..... но момиче примерно да плати цялата сметка от излизането ви просто НЕДОПУСТИМО !!! :-o

ThunderGoddess
07-25-2008, 18:25
Ми неуодобно ми е честно казано. Вярно, че е супер кавалерско такова, но бих предпочела всеки да си поеме сам разходите или ако веднъж той черпи, после аз и така ...

SeXyL[!]Nk@
07-25-2008, 20:44
Като съм с гадже винаги той плаща,се пак той е кавалерът. :)

smal_girl
07-25-2008, 23:26
Nk@]Като съм с гадже винаги той плаща,се пак той е кавалерът. :) em da to taka trqa da si e poprincip pone spored men

sweeetmaniche
07-26-2008, 20:06
И според теб ти ли трябва да плащаш винаги ... На ли той е кавалера. Но все пак то е неодобно само той да плаща така , че и ти ще си плащаш :-P Ама да плащаш цялата сметка ти :shock: Това вече нетрябва да го допускаш :wink:

Xelliex*
07-26-2008, 20:13
Нахално е само тои да плаща..дори и да сте гаджета (мъж,жена),съпрузи и т.н . Трябва и жените да плащат защото иначе е мноо тъпо ... наи добре е да се редуват . :)

KrisLovePuti
07-26-2008, 23:45
не съм чел всички мнения но според мен не трябва момичетата да се замислят че когато ходят с момчета който са ученици и не печелят пари ги черпят с пари изработени от родителите им и ми се струва много глупаво момичета да викат "нали имаш гадже защо са ти пари" ако си печели парите и иска да се прави на газар да плаща ама да се прави на газар с парите на мама и тати според мен не е газар. Аз разсъждавам така може да е защото родителите ми не ми дават пари за да черпя и момичетата всеки път но моето мнение е такова

stealthyGirl
07-27-2008, 22:47
Еее, ако бяхме в по-богата държава друго щеше да е - просто кавалерство. А сега е неудобно направо... особено в тийнейджърската възраст, в която не си изкарваме сами парите.

Аз мисля, че е хубаво г/д да се редуват, но не да си казват "тая сметка съм аз, утре си ти", ами някак си по-естествено да е - който се сети, той я плаща. Изключение са вечерите - мисля, че е редно силния пол да черпи. :P

hot_chocolate_f
07-27-2008, 23:54
Ami, ako iska da plashta neka plashta.. Moje da go 4erpish ti nqki drug pyt...
Malyk jest, koito momchetata se seshtat da pravqt otvreme na vreme. Nqma losho. Ako ti e neudobno mu kaji i tolkova. :) :) :)

sexy_sladuranka___
07-28-2008, 06:39
Ами ние се черпим взаимно . Не само в заведенията , но като ме покани на кафе в тях аз купувам кафето и сладко и обратното . :) Никога не сме се карали кой да плати сметката :-D

_moonlighT_
07-29-2008, 12:50
:x Е тфа верно си е хипер гадното...тряа си супер нагла и нахална мацка, че да чакаш винаги да ти платят сметката... :x И на мене ми е мега неудобно да ме черпят...ама...с момче можеш ли да излезеш на глава?! (Особено когато самочувствието му е в повече...) =;

slunchiceto0
07-31-2008, 08:04
принципно всеки мъж плаща сметката като кавалер..ноо винаги с което и момче да смъ излизала не позволявам да ми плаща сметката..чувствам се неудобно и някак си...де да знам супер рядко позволявам :D колкото до подаръчета и такива глупости..не бих отказала ма за мен тфа са пълни глезотийки;]

lLady_MooN_RaiN
07-31-2008, 12:19
С приятеля ми сме повече от 2 години заедно. Въпросът кой да плаща сметките при нас не съществува. Когато той има пари - той плаща, когато аз имам-аз. Ако и двамата имаме или си поделяме сметката, или единия от двамата плаща.

sladku_bebzi
07-31-2008, 14:01
Ми ние с един фр като излизаме
в 75% от случеите той плаща,
а дори не сме гаджета :neutral:
Като стане време да плащаме
докато си извадя портмонето
и той вече е платил :-D
Ама гледам да се реванширам ест.
Прим той като плати билетите за кино
аз плащам пуканките и колата и така :)

miss_asi
07-31-2008, 14:21
Да кажем че в 90% от случаите той плаща но понякога се чувствам наистина неудобно.Но и аз гледам да му се реванширам.Подарявал ми е скъп подарък и едвам ме нави да го приема.

KVI_SA_TEQ_TUPOTII_BE
07-31-2008, 21:23
Ако аз бях момче би ми било адски неудобно мацката до мен да плаща... иначе и аз съм за редуването, и все пак моето момче плаща винаги...

ThePowerOfLove
07-31-2008, 21:32
Не мисля,че само момчетата трябва да плащат :? До сега моите не са ме черпили много, но все пак може малко внимание от време на време :-D И все пак никой не е длъжен да плаща за другия

sladkata_bebz
07-31-2008, 22:02
При мен е същото..ходим от 1 година и отгоре,но пак не ми е удобно той да плаща всеки път..напоследък се разбираме ту той плаща,ту аз така ми е по-добре...

girls_aloud_
08-27-2008, 15:37
Нормално е като излизате той да ти плаща :-) дори да не сте гаджета пак.Ама да искаш от гаджето си да те издържа и да ти купува тва и онова е много тъпо се пак за тва са ни родителите 8) Ама доста момичета си хващат гаджета точно с тая цел ](*,)

Tedi4ka
08-27-2008, 16:05
ами аз също не обичам не обичам някои едва ли не да ме издържа напротив аз съм от типа хора които предпочитат да плащат те повечето пъти :0 аз плащам на гажето ми и му кушпувам разни неща но не обичам тои винаги да плаща сметката :wink: така може другите да останат с грешното впечатление че си с него или с нея само заради парите :wink:

MimEnCeTo0o
08-27-2008, 21:35
И на мен ми е неудобно да ми плаштат сметката напоследак много често се случва ама плащам сметката като отиде до тоалетната :grin: и трагне да плаща а сервитьорката каже платено е :razz: много се дразни но....

yozito
08-27-2008, 22:09
И на мен ми става кофти,когато друг ми плаща смека.Нали момчетата и момичетата сме равностойни?Не е нужно винаги те да плащат? :-o

BlueAvalanche
08-27-2008, 22:14
Ако изляза с момиче и то плати ще се чувствам супер тъпо, ама не ми се е случвало, няма и да се случи 8-)

Seducti0n
08-27-2008, 22:19
Не е от най-приятните неща, но понякога отстъпвам.
Делим си сметката, ако седнем нкъде, ако е хапване в движение-се плаща според зависи. (:

SuNsEt
08-28-2008, 14:59
Ми и на мен ми е неудобно,но понякога го оставям...Иначе най-добре според мен е да си разделят сметката.Односно подаръците-няма лошо момчето да прави на момичето и обратно. :)