PDA

View Full Version : Имали ли гимназия, в която да се изучава право?



BaBsYyY_SeXyYy
07-24-2008, 15:16
Значи, искам да уча за адвокат т.е да уча право. Обаче си нямам ни най-малка представа къде,какво и що. Знаете ли училище в което се учи право в София?С какво се влиза?И на какво трябва да наблегна тази учебна година- ще бъда 7 клас?

Редактирано от Цвети.
7-ма точка. :wink:

Xelliex*
07-24-2008, 15:21
няма как да станеш адвокат от гимназията само :) Иначе може да наблегнеш да БЕЛ и История . А за гимназия за адвокати препоръчвам КЛАСИЧЕСКАТА в София. След малко ще ти пусна линк за повече подвобности ако искаш пиши на ЛС
:) :)

NaNa_SladuRana
07-24-2008, 16:27
http://www.ngdek.com/
В НГДЕК за повече инфо на личен :)

it_ends_tonight_
07-25-2008, 07:35
Хаха, аз не съм чувала да се учи право в гимназиите, но щом си търсиш такава, успех да си намериш ;) Но иначе да, заложи на профил със история и бел :)
А и сигурна ли си , че ще го искаш дори и след 6 години? Човек се променя, вкусовете му също... Още е рано , тепърва ще си седми клас.

Loshotia
07-25-2008, 07:39
Нямаше ли едно училище Света София се казваше май, някакво получастно полуобщинско и се учеха точно римско право, гражданско....

А защо всички за правото се напъват, страната се напълни с юристи

BeBsItO
07-25-2008, 09:01
Нямаше ли едно училище Света София се казваше май, някакво получастно полуобщинско и се учеха точно римско право, гражданско....

А защо всички за правото се напъват, страната се напълни с юристи Здравей :D неискам пак да казваш ,че се заяждам с теб, но много пъти (още преди да се засечем в разговор) съм забелязала по горната ти мисал...че страната се е напълнила с адвокати. Защо мислиш така? 8-) Не всички успяват..... :oops:

Loshotia
07-25-2008, 09:20
Всяка година стотици 12класници кандидатстват право и не само в СУ- такава специалност има и в други университети.
На всяка улица има кантора- една фалира, на нейно място идва друга.
Във всяка фирма и учреждение има юрист- консулти.
За новите няма реализация- страшно трудно е да си създадеш име в бранша и хората да започнат да те търсят. И всеки един човек, когото няма кой да издържа, ще предпочете да се преквалифицира. И това не са празни приказки и теории- имам достатъчно познати, които дори не се познават помежду си и твърдят това.

BeBsItO
07-25-2008, 09:45
Всяка година стотици 12класници кандидатстват право и не само в СУ- такава специалност има и в други университети.
На всяка улица има кантора- една фалира, на нейно място идва друга.
Във всяка фирма и учреждение има юрист- консулти.
За новите няма реализация- страшно трудно е да си създадеш име в бранша и хората да започнат да те търсят. И всеки един човек, когото няма кой да издържа, ще предпочете да се преквалифицира. И това не са празни приказки и теории- имам достатъчно познати, които дори не се познават помежду си и твърдят това. Съгласна съм ,че е така. В момента най-много точки обират тесните спецялисти,точно поради тези причини които ти изреди. Но примерно мен ме влече историята и литературата....... не бих искала да ставам даскал.... мн е сложно. Ти нали също кандидатстваш с история,или се бъркаМ? Какви спецялности си си набележила?

Xelliex*
07-25-2008, 10:03
Няда да споря много много но явно това е добре платена професия за да има толкова много юристи

love_bites
07-25-2008, 10:12
Значи, искам да уча за адвокат т.е да уча право. Обаче си нямам ни най-малка представа къде,какво и що. Знаете ли училище в което се учи право в София?С какво се влиза?И на какво трябва да наблегна тази учебна година- ще бъда 7 клас?

НГДЕК,наистина щом искаш да учиш това,няма по-добро училище..Но първо си изясни длаи наистина ще искаш да учиш това 5 години и после да го работиш..замисли се...

FairyNymph
07-25-2008, 11:43
Начи не знам училище където да се учи право, но знам висши учебни заведения - Русе, София, Пловдив, Велико Търново, Бургас, Шумен , Варна...аз само тези знам сигурно има и още обаче.Следва се с изпит по български език и литература и върху цялата Българска История.Щом още от сега си се ориентирала това, което можеш да правиш от сега е просто да си учиш по история внимателно и да си четеш всички произведения по литература, които ви дадат за лятото, чети развити теми и тн.Можеш да влезеш в някой от сайтовете на университите и по-добре разгледай за какво става въпрос, за да не се окаже после, че "ааама какво е това?не искам да го уча!".Правото не е шега работа и се изисква страшно много четене.Успех!

pifiella
07-26-2008, 07:54
http://www.ngdek.com/
В НГДЕК за повече инфо на личен :) е там ако влезе,не само адвокат и съдия може да стане

pifiella
07-26-2008, 07:57
Няда да споря много много но явно това е добре платена професия за да има толкова много юристи добре платена със сигурност,но я се замислете коя ще е най-добрата професея след 5 до 8 години,ако положението в България не се оправи...............ммм ше ви кажа ПСИХИЛОГ или ПСИХИАТЪР на там вървят нещата :-D

BeBsItO
07-26-2008, 08:05
Няда да споря много много но явно това е добре платена професия за да има толкова много юристи добре платена със сигурност,но я се замислете коя ще е най-добрата професея след 5 до 8 години,ако положението в България не се оправи...............ммм ше ви кажа ПСИХИЛОГ или ПСИХИАТЪР на там вървят нещата :-D :D :D :D :D :D hahah

Seducti0n
07-26-2008, 08:35
Нямаше ли едно училище Света София се казваше май, някакво получастно полуобщинско и се учеха точно римско право, гражданско....

А защо всички за правото се напъват, страната се напълни с юристи

Адвокати бол, качествени такива, които наистина могат да ти свършат работата без да ти съдерат кожата-малко. :wink:

По темата-Не знам дали има подобно учебно заведение, но знам че в 10-ти клас се учи "Етика и право", независимо от това дали си в езикова гимназия, математическа и т.н. :wink: