PDA

View Full Version : Тъпо... защо завиждаме на приятелките си?



BeautifulWorld
07-25-2008, 12:26
Аз продължавам да откривам много интересни части от човешката психология. Става въпрос за това как приятелки завиждат една на друга за какво ли не - за това, че едната е по-хубава, по-слаба, има по-скъпи дрехи или по-готино гадже. Приятелството не се ли гради върху това да се радваш за другия, да му помагаш в трудни моменти? Аз имам приятелки, които страшно много обичам, много се радвам за успехите им и ми е кофти, когато имат някакви проблеми, но ВЪПРЕКИ ТОВА понякога им завиждам. Защо е така? Нима не съм истинска приятелка?

Xelliex*
07-25-2008, 12:29
Тъпо е да завиждаш на другия , но пък да му се радваш а през това време да си мислиш че го мразиш също е тъпо .Ако толкова ти харесва нещо питаш я или него откаде си я е взела и така , но да наистина е тъпо да завиждаш :)

PeopleAlwaysLeave
07-25-2008, 12:30
Винаги е било така. Ако някое момиче ти каже, че никога не е завиждала за нищо на своя приятелка ще те излъже. Природа :)

FairyNymph
07-25-2008, 12:37
Аз понякога завиждам благородно на приятелките ми, но се радвам за тях.Просто понякога си казвам "ех, как ми се иска и аз ..блабла.." , но не спирам да се радвам за нея и дори и да съм много зле, а тя да е много добре пак се радвам за нея, че поне тя е добре ;-) ;-) ;-) ;-) :-|

karitooy
07-25-2008, 12:41
Може би ни е заложено на всички,но с течение на времето при всеки,този "начин на мислене" ли е не знам как да го нарека, се развива различно..тоест дали си "адския" завиждач,откъдето си примесва и злобата или пък завиждаш на някого,но благородно :) .
Аз също завиждам по малко,дори и да не искам...просто си го нося 8-)

mel4ety
07-25-2008, 13:01
това е то човешката психика :-|

Hrupanka
07-25-2008, 13:13
Az nikoga ne sym zavijdala na priqtelkite si.. KOgato im se slu4i ne6to mnogo hubavo sym mn 6tasliva i se radvam zaedno s tqh, kogato im se slu4i lo6o ne6to i na men mi e tyjno.Az mn uvajavam priqtelkite si i ne gledma vyn6en vid, struktura na tqloto, drehi, pari ili takiva ne6ta... Vajnoto e kakvi sa otvytre i dali sa gotovi da ti pomognat v truden moment, dali te podkrepqt ! :) :) :)

ExTaSy__BaBy <3
07-25-2008, 13:18
Завистта е съвсем нормално и човешко чувство!Гадно е когато не осъзнаваш че завиждаш на някой и почнеш да му вредиш с твоята завист..Имам 1 приятелка с която цял живот сме били bf и по едно време си вханах яко гадже и момчетата почнаха да ме харесват повече отколкото нея..нз кво и стана но почна да се държи мн гадно..вече не сме приятелки..Нормално е да си завиждаме но да се опитваме да го преодолеем и да не вредим на приятелите си с тва..

sladku_bebzi
07-25-2008, 13:20
Аз досега не съм им
завиждала :-D

mimkata1234
07-25-2008, 13:40
Аз винаги се радвам за приателките си дори понякога да им завиждам тайничко. :)

MakeMeLaugh
07-25-2008, 13:58
Оффф..

Не виждам какъв ти е въпроса.

Хем се питаш защо хората завиждат, хем ти самата завиждаш.

Не мисля, че с нещо може да се помогне или отговоори точно конкретно на въпроса.

Всеки завижда.
Завиждането развива света ;)

Slave4You
07-25-2008, 19:22
Хаха да така е, почти не съм срещала приятелки, при които няма и грам завист. Може да е за всичко- за оценки, дрехи, момчета, приятелки, семейство. Ясно наистина ни е в природата това да завиждаме :-D

sasha_90
07-25-2008, 19:36
Завистта е лошо нещо.Има я,вероятно,защото нямаме каквото искаме,а когато го имаме искаме още.На моите бивши приятелки им "завиждах" защото си копуваха по-често дрехи,иначе за друго не.Нито са имали по-хубаво гадже от моето,нито са по-хубави от мен. :D

hgfh
07-26-2008, 12:58
и аз също както мн хора от тоя форум се радват на щастието на приятелките си примерно че са щасливи в любовта имат някое хубаво гадже или пък имат по голям късмет никога не съм им завиждала за такова нещо НО има едно но че съм завиждатала благородно.. примерно искам да имам като нейните цици нейната коса нейната външност но винаги е било благородно и винаги ще се радвам за тях !!!

WhIsPeR iN THe dArK
07-27-2008, 11:22
Олеее завиждала съм и още как.. даже на моменти ми е идвало да цапардосам някое момиче от завист.. но с времето всичко това отшумя.. ддз сигурно защото открих себе си... научих се да ценя това което притежавам и така да се каже "вече не гледам в чиниите на другите" :) с една дума искам да съм себе си с това което имам.. :) хайде bye :-)

soul1199
07-27-2008, 14:02
moita nai-dobra fr. mn si obi4am :-) ,nie si kazvame vsi4ko i az sum i kazvala,4e i zavijdam,4e e tolkova slabi4ka,tq kazva,4e tva e normalno i tq mi zavijdala za nqkoi ne6a,prosto si go kazvame v o4ite,koeto e hybavo,pone ne si govorim zad gurba :)

N0_feAR
07-27-2008, 21:15
завистта е нормално човешко чувство, стига да си има граници. Аз също завиждам на някои приятелки, но както му викат : благородна завист

Seducti0n
07-27-2008, 22:12
Завистта, според мен, се състои главно в това, да искаш да притежаваш неща, които имат твоите приятелки.
Напълно нормално е, ако имат по-яко гадже от твоето да ти се прииска да бъдеш на нейното място, това не означава, че си злобарка или пък, че ще тръгнеш да и въртиш номера.

Завистта не е чак толкова голям грях, стига да е в умерени количества, то това правило общо взето е универсално. :)