PDA

View Full Version : За кандидатстващите в чужбина от значение ли са оценките от



mrysnika
07-25-2008, 17:25
матурите след 12 клас или се взема само оценката от сертификата по език (например ТОЕФЛ), как седят нешата,ако искам да кандидатствам в Англия, Австрия или някоя друга чужда страна и освен това оценките от училище имат ли значение за кандидатстващите в чужбина ,балообразуващи оценки има ли,въобще кое се взема предвид във висшите учебни заведения в чужбина?

LadyDy
07-25-2008, 17:28
Попринцип университетите в чужбина си правят тестовете и каквото изкараш на тях - това. Може да не е един изпит. Могат да са 2-3 и по някой език. Според зависи това каква е специалността....

mrysnika
07-25-2008, 17:30
С други думи няма значение дали на матурата по български ще имам 2,3 или 6 и по другата -избираемия предмет-също,така ли да разбирам? Само резултата от теста е важен?

LadyDy
07-25-2008, 18:26
Ми аз знам, че само резултата от теста им се гледа, защото братовчед ми кандидатства в Холандия ии.....

Water_lili
07-25-2008, 21:23
Попринцип университетите в чужбина си правят тестовете и каквото изкараш на тях - това. Може да не е един изпит. Могат да са 2-3 и по някой език. Според зависи това каква е специалността....

пълни глупости говориш, повечето унита правят изпити само ,ако кандидатстваш нещо с музика, изкуство или спорт иначе ти кандидатстваш с оценката от дипломата си ,а сертификатите за език са просто допълнително изискване.. Всяко уни си има собствени изисквания какъв сетификат за език ти трябва, за това най– добре търси в сайтовете на униерситетите които искаш.

mrysnika
07-25-2008, 22:19
Попринцип университетите в чужбина си правят тестовете и каквото изкараш на тях - това. Може да не е един изпит. Могат да са 2-3 и по някой език. Според зависи това каква е специалността....

пълни глупости говориш, повечето унита правят изпити само ,ако кандидатстваш нещо с музика, изкуство или спорт иначе ти кандидатстваш с оценката от дипломата си ,а сертификатите за език са просто допълнително изискване.. Всяко уни си има собствени изисквания какъв сетификат за език ти трябва, за това най– добре търси в сайтовете на униерситетите които искаш.
Това значи ли,че оценките ми от училище са от значение? :shock: А как стояят нещата с матурите?

Water_lili
07-26-2008, 08:02
за матурите не знам ,защото аз като завърших нямаше матури, НО на повечето места кандидатстваш с преведената си диплома за средно образование, т.е с оценката ти от училище . Ако матурата ти е вписана в дипломата значи и тя се включва...

Axel_f
07-26-2008, 21:01
Естествено, че имат значение. В моето у-ще (немската) завършилите кандидатстват с шпрахдиплома и с оценките от дипломата. Предполагам, че ако вземеш шпрах от Гоьоте-институт например, за да кандидатстваш в немскоговорящите страни, пак ще ти искат диплома за завършено средно обарзование => ще ти гледат оценките...Предполагам, че това важи и за другите сертификати по езици.

mrysnika
07-27-2008, 10:46
Ами да, сигурно се гледа, но знаете ли дали 5ца е достатчна...или дори 4.80?