PDA

View Full Version : FCE изпит



sweety_but_lonely
07-26-2008, 22:35
Искам да попитам има ли някой, който да е имал FCE изпит това лято? Ако да, нека сподели впечатленията си-как се е представил, дали е бил лесен изпитът, за каква оценка се бори...И кога и как ще бъдат обявени резултатите :)
Аз тази година за 1 път имах изпит....затва да не коментираме колко бях притеснена..и изобщо си нямам идея как съм се справила :?

Sarabi
07-27-2008, 03:14
Ох, горкичките, ФЦЕ :Д . Миналото лято го държах, не мога да ти дам мнение за таз годишния изпит.
Но не се притеснявай за ФЦЕ-то, а за ЦАЕ-то, по - неприятно е.

hottie_girl
07-27-2008, 19:56
Значи,аз се явих на този изпит преди 3 години някъде и да ти кажа се готвих много малко време за него-може би една учебна година( казвам малко,защото имахора,които ходят чак след 2години примерно). Но както и да е,в началото бях супер притеснена.....То нали е два дни самият изпит и първият е speaking.Не знаех как точно да реагирам,но наистина ми беше адски нервно преди изпита в британското посолство,а и с всички тези чакащи своя ред... ужас направо... едни казват лесно беше,други съвсем различно. Но като се качих и всичко започна се успокоих и дадох всичко от себе си :-D На следващия ден беше останалата част от изпита и макар да беше малко изморяващо,се абстрахирах от всичко и се съсредоточих единствено върху задачата си и това наистина помогна.Съветвам те и ти да не се притесняваш толкова-убедена съм,че ще се справиш добре. 8)

П.С Изкарах ''B'' тогава :grin:

balbuk
07-27-2008, 20:01
сри за тъпия въпрос но ФЦЕто е сертификат ли ? :oops: и сиг благодарение на него може да се влезе в някой добър университет

durotar12
07-27-2008, 21:22
E с First Certificate не можеш да влезнеш в университет.Трябва ти по-високо ниво на владеене.Стават изпити като CAE(Advanced),CPE(Proficiency),Ielts,SAT,Toefl.

balbuk
07-27-2008, 21:27
E с First Certificate не можеш да влезнеш в университет.Трябва ти по-високо ниво на владеене.Стават изпити като CAE(Advanced),CPE(Proficiency),Ielts,SAT,Toefl.
тези ги знам и помислих че това е нещо подобно

lazaroni94
07-28-2008, 18:19
тайа година има промени така че нз.....
по-добре чети някъде :)

ПС и аз тая година ще ходя :)

durotar12
07-28-2008, 18:46
But the changes are slight...you can check them at the Cambridge esol official site.Similar changes ,regarding the content and the time needed for fulfillment, have been introduced to CAE as well.

Kisses_P
07-28-2008, 19:00
Аз държах.Средна работа беше.Бях най=притеснена на спийкинга.На изпита вече познавах 3ма от стаята ми и ми беше по-добре.Даже весело.Като в училище - 4ас и половина правиш нещо,хоп междучасие.Ддз гледам от веселата страна на нещата.трябва д аго взема.Не се бнора за определена оценка,само да го мина.Ако стане така CAE да ме чака.Ще видиме на 1ви август кво съм направила.