PDA

View Full Version : CAE-revised for december 2008



durotar12
07-27-2008, 07:19
Някой ще се явява ли на новия Advanced през декември?Мен лично новия формат ми харесва повече.Аз толкова отлагах да се явявам на тоя изпит и те взеха че го промениха.Вече на Reading-а първият текст е разделен на 3 по-малки,което за мен е по-добре,защото по не ще са на по-интересна тематика.Ще има вече и художествен текст за четене,което е много по-добре,защото като цяло са по-приятни за четене и има някаква случка,а не само ония гадни бизнес проучвания и статии.В Writing-а ще има елемент писане на essay и e-mail,което е супер най-малкото,защото съм в езикова с английски и сме изписали толкова много есета.Освен това са въвели и set text books за writing.Аз се чудя дали да ги чета,защото освен че не си падам по криминалета(John Grisham, The Pelican Brief;Kingsley Amis, Lucky Jim) и четох ,че ще се наказва много ако има дори най-малката неточност по отношение на сюжета.Иначе за Pelican Brief може да си я купите от книжарницата в мола и е 15 лв.Има го и на филм-"Версия пеликан".За Use of English има вече от любимите ми Transformations.Само тия Gapped sentences ме притесняват.

FairyNymph
07-27-2008, 08:53
Ми аз още не се чувствам достатъчно готова да ида, така че някоя друга година ще се пробвам, ама мога да ти дам един сайт да се упражняваш - има и за gapped sentences не ти давам точен линк до упражнението, ама се надявам, че ще си го намериш http://www.flo-joe.co.uk/cae/students/induct.htm

и ей тва не го схванах мн "Освен това са въвели и set text books за writing.Аз се чудя дали да ги чета,защото освен че не си падам по криминалета(John Grisham, The Pelican Brief;Kingsley Amis, Lucky Jim) и четох ,че ще се наказва много ако има дори най-малката неточност по отношение на сюжета"...кое упражнение беше сет текст буукс

durotar12
07-27-2008, 20:16
Мерси много аз тоя сайт го знам.Имах предвид ,че са въвели един елемнт,който го имаше на Proficiency-да пишеш есе,статия и др. върху една от тези две книги.

Kisses_P
07-28-2008, 09:10
Аз сигурно ще се явявам,но март месец

hip
05-29-2009, 17:10
Някой който ще се явява на CAE през юни в София да пише лс плссссссссс

danti
06-17-2009, 21:26
Вече се явихме :Р