PDA

View Full Version : ПАК НОВА ПРОГРАМА ЗА 7 КЛАС!!!ПОДИГРАВКА!



AnIcHkAtA
07-28-2008, 14:03
Направо съм бясна!!Как не ги е срам проклетийте!!Защо всяка година има нещо недоуредено при кандидатстването-независимо дали за студенти или за гимназисти!!Сега четох във вестника, че отпадат от учебниците произведенията на Никола Вапцаров, Любен Каравелов, Йордан Радичков, Робърт Бърнс и Айзък Азимов.Аз ги имам в списъка за лятото и вече съм прочела повечето произведения!!Не, че ме е яд, но щом от сега започват "слепите" промени, то какво остава за по-натам?!Ние сигурно ше кандидатстваме по някакъв принцип, който няма да е ясен на поне 75% от родителите и учениците!!!Аман от неуреденост!!Аз си търсих школа за доп.уроци по български и математика, но сега като виждам какво става, то ме е страх да се запиша!Кой знае какво още ще измислят и само ше съм си дала парите на вятъра!!Защо се подиграват така с нас?!Нови програми, щуротий...ми добре де, ама да го бяха обявили по-рано как точно ще се учи и кои произведения да се четат!Сега не знам да чета ли, да уча ли, какво да правя.Та аз дори не знам как точно ще кандидатствам!!Имам чуството, че тия сичките баламурници от МОН се чудят как да убият всяка една амбиция за образование на малкото останали свястни деца!Сега се носят слухове и за някакви матури!!Ако ме прецакат, ще си търся правата чрез телевизий, вестници и тн, въпреки, че вече се съмнявам, че някой ще ми обърне внимание :-x !!То до гуша да ти дойде от промени!!Пък и като гледам как сме се устремили нагоре, направо нямам думи... :-x

preichetoy
07-28-2008, 14:08
Какви права по-точно ще търсиш?! Ще въставаш срещу утвърдените правила? Нещо дори не разбрах какво недоволстваш?

amazonkata90
07-28-2008, 14:08
И тепърва ще става все по-лошо... Ти за един 7-ми клас си се завайкала, където положението що-годе не е толкова плачевно, но по нататък ще става още по-зле, така че свиквай.

Малко офтопик: думи в множествено число, завършващи на -ий в българския език няма.

AnIcHkAtA
07-28-2008, 14:13
preichetoy, лощото е, че правилата ги измислят в процеса на обучението.

preichetoy
07-28-2008, 14:17
Ами, мила, така е, ама скоро няма дасе оправи тъпата държава, ако следваме американсия пример. Уж искаме нещо по-добро, но взаимствахме най-лошите неща - здравната и образователната система. Обаче ние-учениците нищичко не можем да направим. Но аз наистинане можах да разбера какво точно те тревожи и засягаперсонално.

ell_ownz
07-28-2008, 14:36
ti purvo se nay4i da pishesh, togava kandidatstvai :lol: "щуротиЙ", "телевизиЙ" :D:D:D

vanPersieFan11
07-28-2008, 14:47
tova taq sutrin i az go 4etoh vav vestnika i ne me e qd za drygo a za tova 4e tova sa nai-hubavite b1lgarski avtori-karavelov,radi4kov,vapcarov,smirnenski,valeri petrov,vejinov vse pak tova sa avtori ostavili otpe4t1k v b1lgarskata literatura....

durotar12
07-28-2008, 15:05
ti purvo se nay4i da pishesh, togava kandidatstvai :lol: "щуротиЙ", "телевизиЙ" :D:D:D
това е щото в процеса на обучение са променили писането на множествено число на думите завършващи на "И" :D :D :D :D :D :D :D :D

AnIcHkAtA
07-28-2008, 15:20
ti purvo se nay4i da pishesh, togava kandidatstvai :lol: "щуротиЙ", "телевизиЙ" :D:D:D
това е щото в процеса на обучение са променили писането на множествено число на думите завършващи на "И" :D :D :D :D :D :D :D :D


Това е защото учителите са много качествени и в час по български вместо да преподават урок, те разказват колко е била красива гледката на разцъфнали пролетни дръвчета със сняг по тях!Също така обясняват колко е ПРИЯТНО слънцето да ти БЛЕСТИ в очите и не бива да дърпаш пердето!И защото по знания съм за не повече от 3 по български език за годината, но имам 6 и ако на това му се казва КАЧЕСТВЕН учител, значи аз съм трамвай!!И защото в училището, което се води най-елитно за района има даскали с полу-висше образование!Всичко е пропаднало до такава степен, че няма на къде повече!Докато се нападаме взаимно и мълчим за грешките в образованието и в много други сфери, тая държава няма да се оправи.

П.П:"Аз ще си подпаля къщата, за да му изгори на Вуте плевнята"

Едит: preichetoy, чети внимателно, за да разбереш какво ме притеснява:
За момента, баловете за прием в училищата, в които съм си наумила да вляза се образуват с утроената оценка по математика от изпита, прибавя се оценката по БЕЛ от изпита + оценката по математика от удостоверението за завършен седми клас + оценката по география от удостоверението за завършен седми клас.Аз съм си сметнала горе-долу какви оценки ми трябват, за да достигна бала, с който ще съм сигурна, че ще вляза.Съответно те са доста високи и ще ми трябва много учене.Вземам учебниците и книгите от библиотеката и започвам да кълва.И сега изведнъж разбирам, че примерно разказът "Ангелинка" на Елин Пелин, който аз съм чела, чела съм анализи към него, правила съм анализи към него и съм го преразказвала по няколко пъти, няма да го има в програмата.Тоест, че моя труд е отишъл на вятъра и може би още много труд ще отиде на вятъра.Ей затова казвам подигравка, защото си правят подигравка с усилията на учениците.Също има и още нещо-бабата на една приятелка преподава по математика точно на наш набор деца и е казала на момичето, че ще се въведат матури (външно оценяване) по всички предмети и не се знае дали няма да се включат и те по някакъв начин в бала.И аз не знам на какво да наблягам, защото не знам как ще кандидатствам!!Учителката ми по Човекът и природата (за тези които не знаят какво е това-химия, физика и биология, в 3 раздела, в 1 учебник) каза, че никой няма да кандидатства след седми клас, защото навсякъде ще се изучава само 2ри чужд език и Информатика в 8ми клас.Това е поредния вариант.Кой знае колко още неща ще се измислят.Айде някой да ни каже на нас на какви уроци да ходим и на кои предмети да наблягаме!!

Извод:Страх ме е от неяснотата по кандидатстването и, че трябва да превъртя от учене, и пак да не съм сигурна дали ще вляза където искам!

ThunderGoddess
07-28-2008, 15:27
Ташак е но нищо не можеш да промениш. Приеми, че си от прецаканите жертви. Другата година това правителство няма да го бъде, в България ще има много простотия, но не чак толкова, колкото може да измисли Тройната коалиция, те са неотразими. Образователната система е шибана, особено по БЕЛ и плаче да се промени - ако беше със старата, всичко което учиш в седми клас щеше да го повториш в 11. Каквото ще правя аз всъщност :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x . Учи си там Вазов, той посмъртно няма да отпадне, спокс :D . Дишай. И да се ядосваш, нищо не можеш да промениш.

sladur4etyYy
07-28-2008, 16:08
AnIcHkAtA, прекалено се впрягаш :shock: 4ела си ''ангелинка'' и нз си кви анализи, нз си кво си из4ела...ае по-спокойно :D пък и както е за тебе неясно, така е и за останалите. сега си ваканция, ти вместо да се кефиш, си тръгнала от сега да се нерви6 за глупости...няма да ви оставят неуредени, спокойно. леле дне6ните деца... :D аз като щях да съм 7-ми клас, и дори през цялата у4ебна година в 7-ми клас, изобщо не се притеснявах за кандидатстването, бях си спокойна, въпреки 4е и при нас имаше някви неясноти и т.н. и все пак си влязох където исках и то без да по4вам да у4а още от лятото :D така 4е споко 8)

mel4ety
07-28-2008, 17:17
спокойно за къде си се разбързала,чакай да дойде учебната година и тогава учи,сега почивай-излизай навън с фр...аз цяла година не бях пипала учебник,ама си влязах където искам :) просто изчакай не прави планове,защото каквото и да планираш,все нещо се обърква :)

preichetoy
07-28-2008, 23:05
Ооо, сега учителите са ти виновни, че си неграмотна?! Айде стига, бе, моите учители да не са по-добри?! Защо тогава пиша грамотно?! И защо, за Бога, сложи тази тема тук?! Защото смяташ, че ние можем нещо да промени?! Ами, не, не можем! Колкото и да се ядосваш и по стара българска традиция да се оплакваш от всичко и да обвиняваш някой друг, няма да се промени нищо на този етап!

nikinkaa
07-28-2008, 23:13
Ташак е но нищо не можеш да промениш. Приеми, че си от прецаканите жертви. Другата година това правителство няма да го бъде, в България ще има много простотия, но не чак толкова, колкото може да измисли Тройната коалиция, те са неотразими. Образователната система е шибана, особено по БЕЛ и плаче да се промени - ако беше със старата, всичко което учиш в седми клас щеше да го повториш в 11. Каквото ще правя аз всъщност :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x . Учи си там Вазов, той посмъртно няма да отпадне, спокс :D . Дишай. И да се ядосваш, нищо не можеш да промениш.
ba6ta mi kazwa taka : "kakwi sa tezi nowite pisateli?! Trqbwa da se chete samo Wazow i Botew " :D :D

SuNsEt
08-05-2008, 09:34
Ъх...Ани мила,спокойно...Всичко ще мине.Найстина е трудно да се ориентираш от толкова много правила и т.н.,но аз бих те посъветвала да си намериш добри частни уроци...При мен беше така,че всеки учител ми казваше различни неща и само ми преподаваха грешно-това в училище.За това си намерих страхотни учители и започнах да ходя на курсове при тях.Е,аз бях и с други деца,но въпреки това много ми помогнаха.Бях напред с материала и всичко ми беше лесно в училище...Говоря за българския и математиката. :D Ииии...Не се влияех от това,което ми казват учителите в даскало,а слушах само тези от курсовете,които мога да твърдя,че са страшно добре квалифицирани!
Другото,което ще ти кажа е...Не се напъвай да учиш,когато вече си капнала от умора,защото няма смисъл.Просто мозъкът ти няма да възприеме това,което се опитваш да му набиеш... :D :-D Когато се нуждаеш от почивка-почивай си!Но гледай да не ти става навик...И знай,че най-лошото нещо е притеснението.Хората,които изпадат в паника правят грешки! ...Успех! :-)

nasi141
08-05-2008, 10:46
Ем то нормално,вече не си и очудвам.Така е като ни управляват такива прости селяни. :( :x Незнам дали сте гледали "Това го знае всяко хлапе",когато министъра на образованието не можа да отговори на въпрос от 3ти клас. :lol: Значи вие си правете изводи какви хора ни управляват и после що сме на тва дередже. :( :-o

Bubbly
08-05-2008, 13:06
Ем то нормално,вече не си и очудвам.Така е като ни управляват такива прости селяни. :( :x Незнам дали сте гледали "Това го знае всяко хлапе",когато министъра на образованието не можа да отговори на въпрос от 3ти клас. :lol: Значи вие си правете изводи какви хора ни управляват и после що сме на тва дередже. :( :-o
Е да, не се съмнявам, че като дойдеш ти или родителите ти да ни управлявате, всичко ще се нареди с магическа пръчка. :D
Сега до авторката- представи си, че нямаше промяна в програмата, тогава може би щеше да има тема- Леле тия тъпанари що не взеха да сменят тая остаряла програма ? Разбирам, че не всичко ти се струва перфектно изпипано, особено когато четеш писанията на закъсали за сензации журналисти и слушаш предположенията на учителката на дъщерята на съседа Пешо. Иначе съчуствам ти, но наистина не си нито първата, нито последната ощетена на тоя свят.
ПП Не виждам как това, че си прочела Aнгелинка и анализите, ти пречи да си вземеш изпитите. :-o Някои хора все още четат не само защото трябва и ще го имат на изпита (съжалявам ако не си от тях)
ПП2 Кефи се на ваканцията, чети си Вазов и помни, че винаги може и по-зле... :D

Loshotia
08-05-2008, 13:18
Винаги някой трябва да ни е виновен, че не сме направили нещо или, че сме се провалили. Материалът в 7 клас не се е променил, евентуално би могъл да се промени форматът на изпита. Но, когато знанията ги има, какъвто и да е форматът на изпита, добре подготвеният ученик няма проблеми. Останалото са оправдания.

nasi141
08-05-2008, 16:07
Bubbly тва с родителите ми и аз беше доста тъпо изказване.Просто исках да кажа,че ако ни управляват по-свестни хора и им пука за това,което правят нещата може би биха били по-добри.