PDA

View Full Version : Матурки.



cherinka
07-28-2008, 15:07
Здравейте на всички.
Една приятелка преди 2-3 месеца ми спомена, че до 3 години МИСЛИЛИ да вкарват още една матура, по математика. Демек две задължителни по БЕЛ и математика и една свободно избираема задължителна. Но не било сигурно :shock:
А и не знам къде да се разровя за повече информация.
Някой нещо знае ли ?!
Точно математика е най-зле на всички ученици.. от всички поправителни изпити през юли и септември, най-много ученици има точно по математика.....

Clara_
07-28-2008, 15:21
м да и аз знам затфа че има такова предложение за математиката като задължителен още за тая година..ама дано не го приемат щото мисля да държа по математика, пак така тря да избирам още един предмет ужас :( пак информация мое да има в сайта на МОН или имаше един сайт матури.бг или нещо такова нз :?

vanPersieFan11
07-28-2008, 15:30
i az bqh 4ula za takova ne6to,oba4e nz dali e sig,i sq kato pusnahte tema tyka i proverih i se okaza 4e mai naistina e prieta >>>

http://www.diploma.bg/index.php?p=view&aid=1808

:shock:

sexa_na_kompleksa
07-28-2008, 15:36
Само това остана! :-x

ThunderGoddess
07-28-2008, 15:44
математиката ми е много слаб предмет. Чудя се дали ш мина, ако има такава матура :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: . Надявам се никой да не му слуша лайната след неговия мандат, искрено се надявам. Или поне да не стане, докато аз не мина 12 клас, хахаха

amazonkata90
07-28-2008, 15:49
Надали ще я въведат тази година. А ако го направят, задачите би трябвало да са елементарни, тъй като някои училища учат по учебника за първо равнище - т.е. никаква стереометрия... Въпреки всичко, НЕ ИСКАМ задължителна матура по математика!!! От какъв пък зор онези в министерството измъдриха да е точно по този предмет? Историята и географията лично за мен са много по-важни, тъй като са пряко свързани с общата култура на всеки българин. А не на всеки му се отдава да решава логаритмични уравнения и да пресмята обема на неправилна призма примерно...

sladur4etyYy
07-28-2008, 15:56
офф само тва остава мамка им!!! и ако ми обяснят с ква цел и по математика ше слагат задължителна...??!!!!! :-x :-x :-x май си нямат друга работа. тия дето сега 6е са 12-ти клас може и да се измъкнат, оба4е аз докато стана 12-ти клас, сиг ве4е 6е са я въвели :-x :-x :-x тва ми е най гадния предмет егати :booooomb: който иска математика, да си ходи на избираемата по математика, на мен като не ми върви и като не искам да се занимавам с нея, що трябва да съм задължена да я държа :-x аз предлагам , ако решат да я въвеждат, си4ки родители и ученици да се дигнем на протест :D

SuperSizee
07-28-2008, 16:24
Прекалено много слушате ... Няма да има такова нещо никога ... Просто наще работят по немска система,която в нас е доста зле ... В Германия са тестове...Задължителна матура + още една която ти избираш и това е минимума...Както беше тая година ... Само че тук се мъчеха с есета ... :)

Loshotia
07-28-2008, 19:25
Доколкото знам матура по математика ще бъде въведена най- рано след 3 години.

ThunderGoddess
07-29-2008, 13:12
Сантра, дано да си права. Ако е така, аз дишам спокойно :grin:

Madness
07-29-2008, 13:16
и аз съм го чувала тва
и честно казано не ми пука 8)
математиката е яка кво се палите 8-)

sexa_na_kompleksa
07-29-2008, 15:03
и аз съм го чувала тва
и честно казано не ми пука 8)
математиката е яка кво се палите 8-)

Защото не на всеки му се отдава. Аз по Литература не знам как ще избутам, а сега трябва да мисля и за Математика...

Blab
07-29-2008, 15:05
И литература не на всеки се отдава.
Стига се кОсихте!
Математиката ще е на едно елементарно ниво.

amazonkata90
07-29-2008, 16:16
Виж сега. Прав/а си, че литературата не на всеки се отдава. Само че в матурата има е включен и български език, който всеки от нас трябва да знае ПЕРФЕКТНО, а тестовата част на литературата не изисква особени умения - просто да си прочел произведенията и да знаеш какво е метонимия ( примерно). Единственото, което е евентуална спънка е писането на текста. Но и без него 4.50 ти е в кърпа вързано. Само че, когато човек не схваща и грам по математика, това 4.50 е далечен мираж за него...

Blab
07-29-2008, 16:42
Голяма част от математиката е проста аритметика.
А, специално, тазгодишната матура - заместване по дадени формули.
Спокойно.

cherinka
07-29-2008, 16:50
Доколкото знам матура по математика ще бъде въведена най- рано след 3 години.
Аз дочух, че до 3 години, а не след 3........ :-o :shock:

Madness
07-30-2008, 07:40
и аз съм го чувала тва
и честно казано не ми пука 8)
математиката е яка кво се палите 8-)

Защото не на всеки му се отдава. Аз по Литература не знам как ще избутам, а сега трябва да мисля и за Математика...
литературата ми е по-шибана...
be_true е права (:

ама мен ми е адски рано да го мисля тва изобщо де...и все пак :)

Loshotia
07-30-2008, 11:42
Доколкото знам матура по математика ще бъде въведена най- рано след 3 години.
Аз дочух, че до 3 години, а не след 3........ :-o :shock:

E да се надяваме, че аз съм права 8-)

BeBsItO
07-30-2008, 15:54
Доколкото знам матура по математика ще бъде въведена най- рано след 3 години.
Аз дочух, че до 3 години, а не след 3........ :-o :shock:

E да се надяваме, че аз съм права 8-) Наистина дано да си права :shock: Егати...аз след точно 3 години завършвам.....кво значи това....че може би моят випуск ще е един от първите.... пууу колко им беше леко преди...нито матури,нито нищо...

А иначе,математиката не е мноого трудна стига да имаш основите. Аз по принцип съм паралелка с ист. и бел, но по математика като стой та гледай си изкарвам шестиците. Дано матерялат в 10,11 и 12 ти клас не е много труден .

Nail
07-30-2008, 17:35
[/quote] А иначе,математиката не е мноого трудна стига да имаш основите. Аз по принцип съм паралелка с ист. и бел, но по математика като стой та гледай си изкарвам шестиците. Дано матерялат в 10,11 и 12 ти клас не е много труден .[/quote]

И аз съм така, но все пак се надявам да не я въведат като задължителна. Може би ,няма да е кой знае колко трудна, но за мен ще си е излишно натоватрване.