PDA

View Full Version : Истински приятели?Съществуват ли?



beautiful_drive
07-29-2008, 11:16
Ако мислите че имате истински приятели пишете тук и споделете кое ви кара да мислите че ги имате?Какво прави всъщност истинския приятел?А може би "истинския ви приятел" ви е наранил,може би ви е предал??Споделете.Аз съм се убедила че нямам истински пр а само добри познати,но все пак даите мнение. :?

desityyy
07-29-2008, 11:20
Иаз смятам така ,какво се разбира по думата приятел човек ,които те подкрепя и те уважава, а според мен наистина всички сме познати ,но няма истински прятели

GbSy
07-29-2008, 11:47
Не съм съгласна, има истински приятели.
Приятелството съществува, това, че днес сте си сърдити с приятелките ти, не значи, че след два дена няма да се сдобрите.
Аз също съм била предавана и съм се карала с приятели, но не смятам, че съм останала без.

WondeR TeddY
07-29-2008, 11:48
Aми и аз така смятам,познати колкото искаш ама приятели... :?

vuvs
07-29-2008, 11:56
донякъде и аз си мисля че няма истински приятели защото най-доверените ми са ме предавали .. но все пак се опитвам да мисля че има истинско приятелство :-)

Bubbly
07-29-2008, 12:06
Не разбирам как може да ви е все едно дали ще разговаряте със съседа -тираджия от 4 -тия етаж или с човек, с който се познавате от години, споделяли сте, преживели сте много неща заедно и си допадате като характери( всички са познати). Майка, баща, близки хора, гадже-познати, всички останали- непознати. Животът е гаден, сега е модерно да си песимист и аз съм единственият прецакан/а, защото приятелите ми не не се кефят на дрехите ми и не винаги са в настроение да се лигавят по кафета и прочие. Не на последно място вината е във всеки останал, но не и в мен. Велика логика, да живее егоизмът! :-o :lol:
ПП Според мен има приятели... Когато някой даде поне леко смислени аргументи за обратното, и аз ще дам моите. :D

BlackaTBW
07-29-2008, 12:07
Хора, които съм мислила за приятели са ме предавали. Хора, които съм мислила за приятели са ме оставяли, когато най-много съм се нуждаела от тях.
Други хора все така държат на мен, уважават ме и ме обичат, както и аз тях.
Смятам, че има приятелство, но не всеки може да бъде твоят най-добър приятел.

Seducti0n
07-29-2008, 12:11
Изключително трудно е да намериш истински приятели, а още по-трудно е да изградиш и съхраниш във времето приятелството.

Общо взето всичко е въпрос на интереси, а когато допирните точки се разминат, отношенията се влошават, започва едно прехвърляне на топката, кой прав, кой крив и накрая всичко рухва...

yoanna
07-29-2008, 12:14
Bubbly, съгласна съм с теб, че не трябва да сме егоисти и да не търсим вината само в другите, а да погледнем и своите грешки. Макар в момента да се намирам в някакво такова състояние, че имам чувството, че никой не ме разбира :? .

_moonlighT_
07-29-2008, 12:14
Истински Приятели - Истински Предатели...
До този извод съм стигнала аз...в днешно време просто всеки гледа себе си...и не можеш да разчиташ на никого...освен на семейството :( И все пак продължавам да мисля, че има истински приятели...но не са такива за дълго :) :-P

нес.
07-29-2008, 12:18
наистина е изключително трудно да си намериш истински приятели..Същтност за всеки "истинския приятел" е различен..лично за мен той трябва наистина да ме разбира,защото аз по принцип съм сложен човек..с сложни чувства..трябва да ме изслушва,да ме подкрепя,когато имам нужда и да знае кога да каже нещо и кога да замълчи..

имам такива приятели,дори да не са много..и съм много щастлива,защото такива приятели са едни от най-важните в света,те са голяма част от живота на всеки..и без тях сме буквално..празни..

N0_feAR
07-29-2008, 12:40
"Истински приятели?Съществуват ли?" - не 8-)

beautiful_drive
07-29-2008, 21:56
Разбира се че когато се скарам с приятели първо мисля дали грешката не е в мен,но мн рядко се случва аз да сам сгрешила.просто винаги аз съм добрата приятелка която не обруща гръб на никои,винаги аз сам услужливата,винаги аз сам тази която ги изслушва,и наи важното че никога не сам ги изоставяла,а какво направиха за мен "истинските" ми пр???от както ходя с моя приятел те ми завиждат и се почудиха как да ни скарат,никога не ме изслушват-никога,мн рядко някоя да ми даде савет,а и напоследък се сабраха с едни други момичета и мен буквално ме зарязаха.никои не ме пита ще излизам ли няма ли да излизам,или пак искам ли да отида с тях еди каде си,просто си намериха нова занимавка.не че вече ми пука но защо след като сме пр от 10 год???говорили сме по тоя вапрос а на другия ден те пак са си сащите.така че има пр до едно време и после са само познати.но си е друго до теб да има някои пр на които знаеш че можеш да разчиташ за всичко......

Isabelle
07-29-2008, 22:47
Според мен няма истински приятели. :?

xpucuto
07-29-2008, 22:52
"Истински приятели?Съществуват ли?" - не 8-)
подкрепям

ViNyArD
07-29-2008, 23:20
За да говорим за истински приятели първо трябва да се поясни какъв трябва да е човек за да е истински приятел. Истинския приятел трябва да разбира какво чувстваш и какво те притеснява. В една от философските книги, която прочетох наскоро се казваше, че за да разбереш дали имаш истински приятели трябва да легнеш болен и да видиш какво ще направят за теб, образно казано естествено.
Истинския приятел ще е човек, който не си виждал от 2 години например продължаваш да го чувстваш близък и на който може отново да споделиш всичко.
Истински приятели всеки може да има, но трябва да си ги заслужи преди това.

KrisLovePuti
07-30-2008, 00:13
А някой може ли да ми каже за какво са му пък истински приятели

Hrupanka
07-30-2008, 11:56
Vypros , na koito moje da se pospori dosta... Spored men ima istinski priqteli, no e izkliu4itelno trudno da gi otkrie6. Za da si siguren 100%, 4e naistina sa takiva trqbva da mine mnogo vrmeme i zaedno da preodoleete mnogo trudnosti i togava da kajete spokoino , 4e ste nai-dobri priqteli!Ponqkoga moje tozi 4ovek da te ubidi ili narani s ne6to, vse pak nqma bezgre6ni hora. Priqtelq se razpoznava v tova , 4e kogato sbyrka si vzima pouka , priznava gre6kata si i ne q povtarq, a 4oveka , kogoto e naranil mu dava nov 6ans i taka se pomirqvat. :) :) ne pri vsi4ki , oba4e se polu4ava taka :(

Forester
07-30-2008, 12:13
Може и да има,но се намират изключително трудно...А друг е въпроса дали ще си допаднеш с човека.
До преди 1 година си мислех,че имам най-добра приятелка ,но.. УВИ! Случи ми се нещо гадно,и вместо тя да ми помогне ми помогна най-големия ми враг,който цял живот се е опитвал да ми направи живота черен.Тогава останах потресена...
Може би има истински приятели пък..има хора,които ми помагат,и които никога не са ме предавали...и дано така да си остане.

4eere6ka_kiss
07-30-2008, 12:21
Абе има ама са голяма рядкас сичка друго си е ебало майката :D

Blab
07-30-2008, 12:31
Без да чета:

Приятелството, любовта... там се дава, душе!
Без да искаш и да чакаш.(точка - б.а.)

Blab
07-30-2008, 12:33
А някой може ли да ми каже за какво са му пък истински приятели

Човекът е социално същество, емоционално такова... това го различава от животните.

ludo_momiche
07-30-2008, 13:04
А бе виж сега...може би съществуват истински приятели. Аз си имам една,която много ценя,от доста време си се знаем,въпросът е друг...да,засега е,но аз винаги съм готова някой да ме предаде,защото всичко в днешно време е толква фалшиво...но сега нека не говоря пак затова,че като почна и се ядосвам. Има ги,но не се намират често,често само се заблуждаваме,че са ни такива!!!! :-) :)

Bubbly
07-30-2008, 13:47
Първо би било да обясним какво разбираме под приятелство...
За някои това е приятелката им никога да не завижда, да е винаги на разположение, никога да не се карат, да си пасват идеално, но въпреки това да се разбират само с поглед, (когато едното момиче иска да излезе с гаджето си примерно)
Тези хора никога няма да намерят такъв човек по простата причина, че хората, особено днес, сме толкова далеч от съвършенството, колкото е възможно изобщо.
Едно от многото неща, които са нужни за приятелството, са сходният начин на мислене и сходно интелектуално и емоционално ниво. За нещастие много хора, особено тийнейджъри на нашата възраст, удрят на камък там... :D

ludo_momiche
07-30-2008, 14:04
Първо би било да обясним какво разбираме под приятелство...
За някои това е приятелката им никога да не завижда, да е винаги на разположение, никога да не се карат, да си пасват идеално, но въпреки това да се разбират само с поглед, (когато едното момиче иска да излезе с гаджето си примерно)
Тези хора никога няма да намерят такъв човек по простата причина, че хората, особено днес, сме толкова далеч от съвършенството, колкото е възможно изобщо.
Едно от многото неща, които са нужни за приятелството, са сходният начин на мислене и сходно интелектуално и емоционално ниво. За нещастие много хора, особено тийнейджъри на нашата възраст, удрят на камък там... :D

+1 :smt023

shadow_
07-30-2008, 20:02
има истнски приятели естествено

slunchiceto0
07-30-2008, 20:07
хмм....интересна тема,защото и двете неща са вярни....с най добрата ми приятелка сме заедно вече цели 8 години,значи представиси колко години го градим това доверие,разбирателство и любов:) винаги сме били една до друга,заедно сме се подкрепялив трудни и лоши моменти..естествено постоянно се караме за глупости:момчета,някое др момиче или какво ли не...но винаги си продължаваме заедно и се обичаме още повече:) таака че мисля че съществува истинското приятелстwo :D

maigeri08
07-30-2008, 20:56
"Истински приятели?Съществуват ли?" - не 8-)
подкрепям
и аз