PDA

View Full Version : 4та ЕГ Варна



TomorrowCanWait
07-29-2008, 23:52
Моля ви тези които учат там да ми кажат дали си заслужава...аз страшно много искам да вляза с испански 2009...обачееее :-o ... имам една приятелка там която казва че нивото на обучение не било многооо добро...ииии имало много момичета.. и по-малко момчета..
Който учи там може ли да ми каже нещоооо :) :) :) :) :)

ger4o88
07-30-2008, 01:37
Здравей,tomoRRow! Аз съм от Варна и завърших 4-та миналата година. Това,което мога да ти кажа е,4е у4илището е хубаво и пове4ето от даскалите са готини. Що се отнася до нивото на обу4ение бих казала,4е то е както навсякъде- винаги може да се желае пове4е.Разбира се много по-добро отколкото в техникумите и горе -долу на едно ниво с останалите гимназии. Имам приятели от 1-ва и 5-та и те уверявам,4е и там нивото не е по-разли4но.В интерес на истината в последните години испанският отдел леко се е "поотпуснал",поради липсата на достатъ4но кадри,но най-важното е ти да си достатъ4но мотивирана да изу4иш испански език-аз самата го у4их 5 години и мога да кажа,4е е един прекрасен и много богат език.В крайна сметка ако ти имаш желание и си старателна няма как да не успееш и да не го нау4иш;смятам 4е успехът зависи пове4е от теб,но все пак бих могла да те посъветвам(за твое успокоение) ако отидеш да се записваш да помолиш да те сложат в класа на Г-жа Мандева-тя е един от най-добрите преподаватели по испански език в страната и ти гарантирам,4е просто няма как да не нау4иш испански. Мога да говоря много за нея,но най-важното е,4е тя е 4овек,който много държи на у4ениците си и на техните знания;4овек,които от първия ден страшно много ни респектира,и кото знае как да мотивира у4ениците си да у4ат и да заоби4ат испанския език.Освен това,хубавото на даскалото е,4е преподават испански у4ители и по този на4ин се нау4аваш на произношение, а и практикуваш говоренето на испански-нещо наистина много важно. Относно другият ти въпрос-за съотношението моми4ета-мом4ета наистина в последните години броят на моми4етата е по-голям,но това се дължи на премахването на квотите-т.е. влиза се по успех(бал),но това не е само в 4-та,това важи за вси4ки у4илища,така 4е в другите гимназии положението не е по-разли4но.
Бих искала да допълня,4е освен вси4ко друго,4-та е едно прекрасно място за създаване на трайни приятелства и развитие на ли4ността.Сигурно си 4ула от твоята приятелка за разли4ните фестивали,които се провеждат(на хората,на песните),в които всеки може да вземе у4астие,а също така специално за "испанците",както се нари4ат у4ениците с испански език(съответно другите са французите :)), е суздаден испански театър, в който също могат да се вклю4ат,и който не веднъж пе4елейки първо място е гастролирал в 4ужбина. Също така има отбори по разли4ни спортове и дори фотоклуб. С две думи за всекиго по нещо. Еми,мисля,4е това е за сега.Дано да съм ти била полезна и да съм помогнала с вземането на това важно за по-нататъшното ти развитие решение.Ако има нещо-питай пак. :) :)

HePpitO
07-30-2008, 09:26
Аз тази година ще съм 8-ми клас с френски и съм супер радостна, че там ме приеха :grin: Едно ще ти кажа ако наистина си убедена че там искаш да влезеш(както аз) няма да имаш никакви пречки.

lubencet0o
07-30-2008, 10:21
HePpitO, какъв втори език писа? Защото аз сега съм там с френски и английски, ще бъда 9 клас тази година и ми стана интересно. :)

HePpitO
07-30-2008, 10:50
HePpitO, какъв втори език писа? Защото аз сега съм там с френски и английски, ще бъда 9 клас тази година и ми стана интересно. :)
Английски.

mimchooooooo
08-08-2008, 12:51
ami az vlqzoh minalat godina v 4-ta i se 4udih dosta dali da e tam no istinata e 4e e mn priqtno ako iskash da u4i6 frenski ili ispanski tam 6te gi nau4i6 a za nivoto na ispanskiq ne znam ... no i az sam 4uvala 4e ne e mn dobro...frenskiq po hubaviq ezik spored men pone nqma da sgre6ite ako vlezite tam a ako iskate angliiski 1-va e nai podhodq6tata a nemskiq v 5-ta..

kamsity
09-11-2008, 22:53
I mene tazi godina me priexa v 4-ta s ispanski i mn se kefq :grin: mn otdavna iskam da go y4a ii tova be6e edna moq mn golqma me4ta da vlqza dano naistina mi xaresa :)

Tutmanik
06-19-2009, 15:16
Искам да попитам какъв е балът горе-долу за испански език?

Doubt
06-19-2009, 15:21
Нямам амбиции за 4-та, но имам доста познати, които искат да влязат там, така че вероятно е добро нивото :)

miminky
06-19-2009, 18:56
Искам да попитам какъв е балът горе-долу за испански език?

няма да е особено висок :)

Tutmanik
06-19-2009, 19:03
Искам да попитам какъв е балът горе-долу за испански език?

няма да е особено висок :)

Около колко... :-o

dezito1
06-19-2009, 21:51
Ами,не съм от 4та,от 1ва съм,но училището си държи нивото за френски и испански,пък и самата гимназия има доста добра организация,ако става въпрос за фестивали и т.н. Ако искаш да учиш испански или френски - там е мястото,ако искаш английски - 1ва :)

Margoto0
06-20-2009, 21:42
Еми миналата година е бил 30.678 не кой знае колко висок,ама тая година нали добавиха нови места,може и да падне,ама не вярвам много хора искат там .Аз лично искам там с испански :D

kiss_98
06-04-2012, 17:41
искам да ви попитам нивото на френския там високо ли е и добре ли преподават учителите ? :) :)

krasiveli
06-04-2012, 18:07
искам да ви попитам нивото на френския там високо ли е и добре ли преподават учителите ? :) :)

Да, френският е на много високо ниво :)

kiss_98
06-13-2012, 20:41
кое е по-добре испански и английски или испански и френски ? :) :)

kiss_98
06-26-2012, 22:15
men me prieha v 4ta ispanski kajete zaslujava li si az lichno sum mnogo shtastliva ? :) :)

theblaCkon3
06-27-2012, 09:26
и мен ме приеха с испански по първо желание :) супер щастлива съм !! днес се записах училището е супер яко имам и познати от горните класове ... утре се ходи за мерки за униформите ( само информирам :) ) ако има някой приет с испански и е писал/а 3-ти профилиращ математика да ми пише, моля

bgSimmer
07-10-2014, 00:24
Знам, че не е писано от доста време в тази тема, но мен ме приеха на първо желание ФЕ/АЕ с бал 33,450 за ЕГ. Попринцип се навих по настояване (не точно) на майка ми. Тя е учила в 1 ЕГ с АЕ, където и аз исках, но честно казано си помислих, че с единия английски нищо толкова не мога да направя, а на второ желание щях да пиша френска, защото ми харесва много този език. И така реших да я пиша на 1-во място и не съжелявам! Интересно ми е да знам дали всъщност наистина си заслужава толкова, колкото аз си мисля, защото всичките ми приятели са приети в 1-ва/5-та/МГ и ми викат, че съм отишъл в много тъпо училище, което не е вярно, и така леко ми потъпкаха самочувствието, че съм приет в ПЪРВАТА ФРЕНСКА ЕЗИКОВА ГИМНАЗИЯ В БЪЛГАРИЯ! Благодаря предварително!!!

black pearl
07-10-2014, 07:23
Аз уча в 4та. С испански и сега ще съм 9ти клас. Ако искаш да питаш нещо пиши на лс :)

takecare
07-11-2014, 20:50
Френската си поддържа достатъчно добро ниво за езикова във Варна. Не знам какво слушаш другите. Съжалявам, че така ще прозвучи, ама сега повечето сте толкова неосъзнати и неориентирани, че си мислите, че като влезете в МГ и сте супер елитни. Във френската от тази година най - добрата паралелка беше ФЕ/ИЕ. Добре е, че си с френски, защото съм чувала, че повече се научава и хората наистина излизат със знания по езика, докато испанската се води малко по неглиже. Успех и не съжалявай!

Margoto0
07-13-2014, 14:52
Френската си поддържа достатъчно добро ниво за езикова във Варна. Не знам какво слушаш другите. Съжалявам, че така ще прозвучи, ама сега повечето сте толкова неосъзнати и неориентирани, че си мислите, че като влезете в МГ и сте супер елитни. Във френската от тази година най - добрата паралелка беше ФЕ/ИЕ. Добре е, че си с френски, защото съм чувала, че повече се научава и хората наистина излизат със знания по езика, докато испанската се води малко по неглиже. Успех и не съжалявай!

Стига сте й викали френска, казва се езикова гимназия, да не забравяме, че испанските паралелки в момента са само с 1 по-малко.За другото не съм много съгласна, точно френските в момента са неглиже, най-много от тях ги гонят и остават да повтарят, бала за френските е доста по-нисък от този за испански. Да не говорим колко повече академични и извънкласни успехи имаха испанските напоследък.Френските са на ниво, но и испанските не отстъпват, а и за момента превъзхождат, но това няма значение, защото сме една гимназия, а не две отделни, не трябва постоянно да се правят квалификации, което е традиция и сред учителите за жалост...

alisssa
07-13-2014, 22:38
Сравняването на паралелките с различни езици не е само в четвърта. Аз съм в 5та и френските паралелки също са смятани за "по- нисши", което ме кара да стигна до извода, че не е от училището, а от езика. В пета с френски също е най- ниският бал за училището.

bgSimmer
07-14-2014, 10:31
По принцип още от времето на майка ми й викат френска, защото е първата френска езикова гимназия в България! И вече не съжелявам. Не писах ФЕ/ИЕ, защото не мога да се наема да уча 2 нови езика, а не мисля, че в Испания образованието е нещо кой знае какво, затова избрах ФЕ/АЕ! И съм адски много щастлив от това мое решение!!!

takecare
07-14-2014, 15:03
Да, но пък никъде не се предлага паралелка ФЕ/ИЕ, което си е предимство. В 4-та френските и испанските вървят с английски и има само една с ФЕ/ИЕ. За мен това е предимство и конкретизирах за тази паралелка, сравнение с испанските.

Margoto0
07-15-2014, 01:42
По принцип още от времето на майка ми й викат френска, защото е първата френска езикова гимназия в България! И вече не съжелявам. Не писах ФЕ/ИЕ, защото не мога да се наема да уча 2 нови езика, а не мисля, че в Испания образованието е нещо кой знае какво, затова избрах ФЕ/АЕ! И съм адски много щастлив от това мое решение!!!

И по-добре си направил, може да е единствената такава паралелка, но масово се пренебрегва втория език и са малко хората, които могат да проведат елементарен разговор на испански накрая, е има и изключения, които са взели и B2 сертификат, но това е станало с уроци, най-малкото часовете са недостатъчни за постигане на едно сносно ниво-оцеляване. Пак казвам, че си е до човека, но и самата програма не предполага кой знае какви резултати,при положение, че хората влизат там с нулеви знания по испански и имат 3-4 часа на седмица и то от 9 клас нататък, а френският ти в подготве ще е 20-21 часа, а и всички имаме поне минимални знания по английски, това е разликата.

black pearl
07-16-2014, 10:48
Абе всичко си е и до желанието по принцип. А испанския си има голяма реализация .

CrazyD
07-16-2014, 13:29
Тази година и аз съм приет с ФЕ/АЕ.
Училището си е добро,имам преки впечатления,но от края на 20-и век и то от различен профил. :D
Въпросът ми е,дали гимназията си е запазила нивото и добрия имидж,и още ли й подхожда изразът:

"Гимназия с традиции"?

bgSimmer
07-17-2014, 08:42
Тази година и аз съм приет с ФЕ/АЕ.
Училището си е добро,имам преки впечатления,но от края на 20-и век и то от различен профил. :D
Въпросът ми е,дали гимназията си е запазила нивото и добрия имидж,и още ли й подхожда изразът:

"Гимназия с традиции"?
Yeeey!!! Съученик!!! И по-горе всички са отговорили на въпроса ти, който и аз зададох! :D :D :D

CrazyD
07-17-2014, 10:18
Yeeey!!! Съученик!!!

Yeeeey!!!!!! :D

tireheb
07-17-2014, 10:33
къв е тоз добър имидж дето и го слагате на 4та не знам
ма не е някво кофти като цяло (училището)

като се има предвид абсолютно никаквата роля, която гимназията играе за по-нататъшното ви развитие, 4та е as good as any

pettie.russewa
07-22-2014, 13:57
Здравейтеее, и аз съм приета с ФЕ и АЕ и много се радвам. :D :]

CrazyD
07-22-2014, 15:42
Здравейтеее, и аз съм приета с ФЕ и АЕ и много се радвам. :D :]

Още един съученик :D

P.S.:
Май скоро ще обявят и класовете :)

pettie.russewa
07-22-2014, 16:10
А случайно някой да знае защо форума в сайта на 4та не работи?

CrazyD
07-22-2014, 22:49
А случайно някой да знае защо форума в сайта на 4та не работи?

Имат форум?!

Armys95
03-30-2016, 06:15
Някой знае ли какъв е балът за ИЕ/АЕ, защото мисля да пиша Четвърта като първо желание.