PDA

View Full Version : В 10 клас на кои книги се набляга най-много???



foreverr
07-31-2008, 10:40
Значи искам да попитам в 10 клас над кои книги най-много се набляга за да знам кои да прочета-/ето и книгите/
1-Сервантес-Дон Кихот
2-Шекспир-Хамлет
3-Молиер-Тартюф
4-Даниел Дефо-Робинзон Крузо
5-Дюма-Граф Монте Кристо или Тримата мускитари/мога да си избера между двете/
6-Н.В.Гогол-Мъртви души или Шинел/мога да си избера една от двете/
7-Каравелов-Българи от старо време
8-Толстои-Ана Каренина
9-Достоевски-Престъпления и наказания или Братя Карамазови/мога да си избера едно от двете/
10-Гьоте-Фауст
ТВА СА ВСИЧКИ КНИГИ И ЩЕ ВИ БЪДА БЛАГОДАРНА АКО МИ ПОМОГНЕТЕ. :-)

dar4enceto92
07-31-2008, 11:27
Дали са ви само 10 книги :shock: В нашия списък са 21 :( Поне госпожата ни каза кои трябва да прочетем, и пак остават 10. Ето тези, които ни препоръча и ги има и в твоя списък: "Дон Кихот", "Хамлет", "Тартюф", "Робинзон Крузо", "Шинел".

WondeR TeddY
07-31-2008, 11:33
Ами ние миналата година наблегнахме най - много на Дон Кихот,Хамлет,Граф Монте Кристо,Шинел и Българи от старо време :) .Като за начало прочети тях,пък и те не са никак малко де :D 8-)

BeBsItO
07-31-2008, 11:36
лелеее пепи не се оплаквай ! Моите са 37 за редовен и 11 за зип :D да, да.....10 ти клас съм :D И смятам всичко да прочета. Според мен на вас са ви дали най-важните. Тази литература е интересна. Според мен, всеки себеуважаващ се човек трябва да ги прочете. Та това е световна класика....... :D

YourFavoriteMistake
07-31-2008, 11:36
10 книги... :-o Нашата госпожа ни даде 40... #-o като при това не е казвала кои са най-важните. Но част от тези, които си написала (Дон Кихот, Тартюф, Хамлет, Робинзон Крузо, Граф Монте Кристо и Ана Каренина) са тези, на които се набляга повече. Както и "Ромео и Жулиета", "Дон Жуан", "История Славянобългарска". Така че първо тях прочети, като почнеш от пиесите. :)

BeBsItO
07-31-2008, 11:38
10 книги... :-o Нашата госпожа ни даде 40... #-o като при това не е казвала кои са най-важните. Но част от тези, които си написала (Дон Кихот, Тартюф, Хамлет, Робинзон Крузо, Граф Монте Кристо и Ана Каренина) са тези, на които се набляга повече. Както и "Ромео и Жулиета", "Дон Жуан", "История Славянобългарска". Така че първо тях прочети, като почнеш от пиесите. :) МАЙкооо къде учиш :D И аз съм загазила...

foreverr
07-31-2008, 12:04
Благодаря на всички-аз тези книги които са най-важни ги имам де :grin:
От едно момче си ги зех и имам:
"Дон Кихот"
"Българи от старо време"
"хамлет"
"Престъпления и наказания"
"Граф Монте Кристо"
Иначе трябва да си взема "Робинзон Крузо" и "Тартюф" и "Шинел"

SeXyL[!]Nk@
07-31-2008, 12:20
Оххххх,как ни мъчиха на хамлет нас... :D
иначе не че съм ги чела,лятото , но после се мъчих още повече...щот'o незнаех нищо...ама се изкарвах 4-5 ,то щот'o мен си ме бива в литература.

ThunderGoddess
07-31-2008, 12:46
Плямпа цял месец за тоа Дон Кихот тъпия, на гъза ми излезе! Прочети го него! И Хамлет. После и за българското плямпа много ... А Монте Кристо ... само дето четох роман 1 500 страници, взехме го за два часа :-x :-x. Верно са световна класика, ама аз исках да чета нещо друго, не тях :D :D :D . Прецаках се.

Stefityyy
07-31-2008, 12:47
пфхаха мале мале , а на нас само 4 и не всички са книги
1- Христо Ботев - стих и филетони
2- Иван Вазов - "Под игото" , "Епопея на забравените" и разкази
3- А. Константинов - "Бай Ганьо" и филетони
4- Елин Пелин - "Гераците" и разкази
:lol: :-P :razz:

ThunderGoddess
07-31-2008, 12:52
Спокойно, те са достатъчно преебани, неразбираеми и дъвкани, за да ти излязат обриви от тях, докато ги четеш. И аз ги имам. +/- още десетина автора, ей тъй, щото съм хуманитарен профил :D :D

BeBsItO
07-31-2008, 13:19
пфхаха мале мале , а на нас само 4 и не всички са книги
1- Христо Ботев - стих и филетони
2- Иван Вазов - "Под игото" , "Епопея на забравените" и разкази
3- А. Константинов - "Бай Ганьо" и филетони
4- Елин Пелин - "Гераците" и разкази
:lol: :-P :razz:само не забравяй, че се държи матура....и пак треа се научат мн добре. 11 и 12 ти клас...е мн важна литературата