PDA

View Full Version : kajete



didddi
07-31-2008, 14:17
kajete mi ako znaete kakvi knigi trqbva da se 4etat sled 6 klas

LadyCarameL
07-31-2008, 14:28
Съученици нямаш ли си !?!

BeboP
07-31-2008, 14:32
Навярно изпускам някои произведения...
Иван Вазов - "Немили-недраги", "Опълченците на Шипка", "Една българка", "Българският език"
Любен Каравелов - "Маминото детенце"
Христо Ботев - "На прощаване"
Елин Пелин - "Ангелинка"
Алеко Константинов - "До Чикаго и назад"
Йордан Йовков - "По жицата"

LadyCarameL
07-31-2008, 14:34
Те бъдещите седмокласници не са ли по нова програма?Май произведенията са различни 8-)

BeBsItO
07-31-2008, 14:34
Това е спусака на брат ми.

Каравелов-Мамино детенце
Иван Вазов-Български език -*
Иван Вазов-Немили недраги
Иван Вазов-Опълценците на шипка -*
Иван Вазов-Една Българка -*
А.Константинов-До Чикаго и назад*
Елин Пелин-Ангелинка*
Елин Пелин-Напаст божия *
Йордан Йовков-По жицата*
Йордан Йовков-Шибил

BeboP
07-31-2008, 14:39
LittLe{}BuNnY, едва ли са напълно различни. http://www.kolobok.us/smiles/user/ignat_01.gif

Brunoo
07-31-2008, 14:40
Те бъдещите седмокласници не са ли по нова програма?Май произведенията са различни 8-)
Дам и аз така чух,мисля че вече няма да се учи "На прощаване" и "Ангелинка",но незнам с какво ще бъдат заместени.

amazonkata90
07-31-2008, 15:34
"Ангелинка" я заместват с "По жътва", "Маминото детенце" отпада, включени са и Пенчо Славейков с "Неразделни" и Яворов със "Заточеници", за Ботев не знам дали отпада, от Алеко освен "До Чикаго и назад" трябва да прочетеш и "Бай Ганьо".

didddi
07-31-2008, 15:41
blagodarq na vsichki koito mi otgovoriha

BeBsItO
07-31-2008, 16:16
"Ангелинка" я заместват с "По жътва", "Маминото детенце" отпада, включени са и Пенчо Славейков с "Неразделни" и Яворов със "Заточеници", за Ботев не знам дали отпада, от Алеко освен "До Чикаго и назад" трябва да прочетеш и "Бай Ганьо". Леле...защо Ангелинка да отпада. Това пройзведение е точно за тази възраст. Първа любов..трепети....... интересна е.

gorska
07-31-2008, 16:43
aбе Немили-недраги сега се учи в шести клас.

Izzy_
07-31-2008, 17:02
"Ангелинка" я заместват с "По жътва", "Маминото детенце" отпада, включени са и Пенчо Славейков с "Неразделни" и Яворов със "Заточеници", за Ботев не знам дали отпада, от Алеко освен "До Чикаго и назад" трябва да прочетеш и "Бай Ганьо".
Малее,съвсем ще ги побъркат... :(

soul1199
07-31-2008, 17:49
"Ангелинка" я заместват с "По жътва", "Маминото детенце" отпада, включени са и Пенчо Славейков с "Неразделни" и Яворов със "Заточеници", за Ботев не знам дали отпада, от Алеко освен "До Чикаго и назад" трябва да прочетеш и "Бай Ганьо".
Малее,съвсем ще ги побъркат... :( 8)

Divachence`f
07-31-2008, 19:58
Те бъдещите седмокласници не са ли по нова програма?Май произведенията са различни 8-)
Дам и аз така чух,мисля че вече няма да се учи "На прощаване" и "Ангелинка",но незнам с какво ще бъдат заместени.

защо пък точно "Ангелинка" :shock: та това е мн по-хубав разказ от тъпия пътепис "До Чикаго и назад" :shock: :shock:

ludo_momiche
07-31-2008, 20:54
"Ангелинка" я заместват с "По жътва", "Маминото детенце" отпада, включени са и Пенчо Славейков с "Неразделни" и Яворов със "Заточеници", за Ботев не знам дали отпада, от Алеко освен "До Чикаго и назад" трябва да прочетеш и "Бай Ганьо". Леле...защо Ангелинка да отпада. Това пройзведение е точно за тази възраст. Първа любов..трепети....... интересна е.

Глупости,на мен ми беше много тъпо...уж е за тази възраст,но е написано по такъв начин,че...за едно време може и да си е било супер,но като се има в предвид това,че във въпросното произвдение героя е доста по-различен от 'днешната младеж",то просто е прекалено измислено..Обръщам се към всички бъдещи седмокласници: четете си първо другите задължителни книжлета,а пък това го оставете за края, и без това е лесно и няма да ви навреди ,дори и ако не го прочетете през ваканцията. След това всичко се дъвчи до припадък,докато и най-тъпия не схване целия материал. :D :D Знам,че звуча малко странно,но си е вярно ! :) :)

GbSy
07-31-2008, 21:10
"Ангелинка" я заместват с "По жътва", "Маминото детенце" отпада, включени са и Пенчо Славейков с "Неразделни" и Яворов със "Заточеници", за Ботев не знам дали отпада, от Алеко освен "До Чикаго и назад" трябва да прочетеш и "Бай Ганьо".

Бай Ганьо беше миналата година... Е верно ли са махнали маминото, аз го прочетох, прецаках се...

ThePowerOfLove
07-31-2008, 21:24
"Ангелинка" я заместват с "По жътва", "Маминото детенце" отпада, включени са и Пенчо Славейков с "Неразделни" и Яворов със "Заточеници", за Ботев не знам дали отпада, от Алеко освен "До Чикаго и назад" трябва да прочетеш и "Бай Ганьо".

Бай Ганьо беше миналата година... Е верно ли са махнали маминото, аз го прочетох, прецаках се...

И как си се прецакала? Като си прочела една книга, която засяга сериозен проблем съществуващ и днес? :?