PDA

View Full Version : Книги на английски



durotar12
07-31-2008, 21:25
Кажете сега четете ли книги на аглийски и кои са ви любимите?От кой клас започнахте и на какво ниво ви е английският?Аз още в осми клас започнах с адаптирани(бях ниво Intermediate) и в девети клас четох някои и една в оригинал,но откровено казано много мразех,защото само някви думи не знаех и се дразнех.В десети клас прочетох шестия Хари Потър и от тогава не съм спрял да си чета нещо на АЕ.Чел съм много от тогава-може би над 50 и са най-различни-класически произведения на Wordsworth и Penguin и много фентазита.Любима ми е The Hobbit(много смешна и увлекателна книжка).Харесвам и Прачет-Night Watch.Също много ми хареса Wuthering Heights-по принцип не си падам по любовните истории,но тая книга ме грабна.

hiphopDancing
07-31-2008, 21:38
Ami 4eta knijki na ang ot taq godina 6toto nq ma na4in, v angliiska gimnaziq sam i trqbva da ne go zabravq vse pak...SEga 4eta edna neadaptirana knijka na Agata Kristi i e mnogo iznervq6to 6toto naistina postoqnno sre6tam nqkvi trudni dumi...

durotar12
08-01-2008, 09:52
дам така е,но ако си ги вадиш от няколко книги и след тва вече няма да имаш толкова.Аз така си бях вадил от Harry Potter and the Half-Blood Prince и после като четох седмата почти нямах.Вече даже чета без речник,защото ако имам непознати,те са много малко.Ние тая година нали учихме английска литература и имаше толко думи колкото в осми клас.

hiphopDancing
08-01-2008, 18:54
Аха...амиии надявам се и аз скоро да свикна ;)

ThePowerOfLove
08-01-2008, 20:02
Само една книга съм прочела на английски досега и то защото беше задължително :-D Не съм много добре по английски ама в 8ми клас понаучих някои неща и ся може пак да са пробвам с някоя по-дълга книга,че оная беше 90 страници :-D

sexa_na_kompleksa
08-02-2008, 10:34
Започнах да чета книги на английки по средата на 8-ми клас. Започнах с по-лесни детски книжки, а после приминах на по-сложни. Гадното е, че аз си взимам книжки от училищната библиотека, а те са стари и има много думи, които са излезнали от употреба и ги няма в речника.

durotar12
08-02-2008, 13:20
Дам а и не са много интересни са от някви непознати автори.И в нашта училищна библиотека е така.Има в Хеликон много на английски и не са скъпи 10-15 лв,но поне ще ти е приятно да си четеш.

ElisaDay
08-02-2008, 18:07
От както се помня, чета книги на английски :) Любимата ми е Selections from Oscar Wilde :-o

NuggeT
08-02-2008, 19:29
Преди 1 месец си взех първата книжка на английски.. то си е цял роман де :-D на Thomas Gifford - "The Assassini" ("Братството")

Roguemood
08-22-2008, 18:50
Кажете накой друга книжка фентъзи или криминале....аз много ги обичам ама само на български ги чета :D ама сега и на английски ще почна :)

Roguemood
08-22-2008, 18:51
Освен заглавията и авторите ако може :oops:

BrokenInnocence
08-22-2008, 21:29
Книгите са най- добри в оригинал. Тоест, винаги когато мога да намеря дадена книга в оригинал си я вземам така вместо да се нервя с некадърните български преводи.

durotar12
08-24-2008, 09:23
Е не винаги са некадърни.Даже напротив.Големите български издателства залагат на добри преводачи.Пример "Властелина на пръстените".ПРосто ,за да е добър превода трябва и преводача да има художествена дарба.Не случайно големи български писатели са били и преводачи.Иначе относно по-горния пост-The Children of Hurin-фентъзи е.Това е публикуван ръкопис на Толкин и разказва история,която е много преди Хобит или Властелина-от първата епоха на Средната земя.

MusicIsTheKey
08-24-2008, 10:52
Чета, но доста рядко. /На английски./

Сега съм започнала "Perfume: The story of a murderer".

kalpazanka
08-24-2008, 13:15
Сбогом на оръжията /Хемингуей
Джейн Еър и Брулени хълмове /сестрите Брьонте
Хъкълбери Фин

Започни с тези, няма да съжаляваш

durotar12
08-24-2008, 22:07
Брулени хълмове е наистина хубава книга,но на английски за човек,който не е чел много книги в оригинал може да има обратния ефект.Писана е на труден езк и Йоркширски акцент и по добре като свикнеш да не се откажеш от четенето на АЕ.Най-добре като стигнеш Advanced Ниво пробвай с нея.