PDA

View Full Version : има ли сакратен вариант на "Граф Монте Кристо"???



foreverr
08-01-2008, 21:48
А искам да попитам за книгата за 10 клас-"Граф Монте Кристо".Има ли я в съкратен вариант, защото тзи която аз имам е том 1 и том 2, и двата тома са 5 пръста дебелина :o .А не, че нямам желние да я прочета, но няма да ми стигне времето :o .Та ако знаете кажете има ли я в сакратен вариант???

LipSoFAnAnGel
08-01-2008, 22:24
да има аз миналата година я четох в такъв вариант 400 страници е

foreverr
08-01-2008, 22:30
]да има аз миналата година я четох в такъв вариант 400 страници е
ОО мерси.В библиотеката ще я потърся и дано да намеря, че тва 5 пръста няма да ми стигне времето да я прочета. :o

Glamoroussss
08-02-2008, 08:32
ima mn po kratuk variant ot 400 str :D okolo 200 e daje po malko

Pliok0019
08-02-2008, 14:45
Сядай и чети. Уникална книга е. Аз съм я чела преди години, иначе сега ще съм 10ти клас.

dmgto
08-02-2008, 14:59
ima mn po kratuk variant ot 400 str :D okolo 200 e daje po malko

Да бе то имаше един вариант 4 страници

Glamoroussss
08-02-2008, 15:09
tvoi problem 4e ne vqrvash ... idi v bibliotekata ako q imat shte ti q pokajat ...

foreverr
08-02-2008, 18:38
Сядай и чети. Уникална книга е. Аз съм я чела преди години, иначе сега ще съм 10ти клас.
Да бе как да я прочета като нямам време-или трябва да прочета само нея, а другите не!!Което няма да направя!По-добре да прочета съкратения вариант!!!

Duvessa
08-02-2008, 20:49
Сядай и чети. Уникална книга е. Аз съм я чела преди години, иначе сега ще съм 10ти клас.
Да бе как да я прочета като нямам време-или трябва да прочета само нея, а другите не!!Което няма да направя!По-добре да прочета съкратения вариант!!!

Ако не са ти дали много книги я прочети в целия вариянт- наистина е невероятна, много увлекателна и си заслужава. Аз я прочетох за 2 седмици, а на теб ти остава месец и половина. Ако не- ти изпускаш. :)

foreverr
08-03-2008, 19:09
Сядай и чети. Уникална книга е. Аз съм я чела преди години, иначе сега ще съм 10ти клас.
Да бе как да я прочета като нямам време-или трябва да прочета само нея, а другите не!!Което няма да направя!По-добре да прочета съкратения вариант!!!

Ако не са ти дали много книги я прочети в целия вариянт- наистина е невероятна, много увлекателна и си заслужава. Аз я прочетох за 2 седмици, а на теб ти остава месец и половина. Ако не- ти изпускаш. :)Ами имам 10 книги, като от 3 дни чета!Така, че няма да ми стигне времето да прочета цялата "Граф Монте Кристо" и за това ще прочета съкратения вариант!

soul1199
08-03-2008, 20:35
gledai filma :D :D

foreverr
08-03-2008, 20:48
gledai filma :D :D
А, не госпожата каза, че едно нещо е филма, а съвсем друго си е да прочетеш книгата!Мама ми го каза същото!!!Е ако не ми остане никакво време да прочета книгата може и да го гледам.Но по-добре е да прочета книгата!

Glamoroussss
08-03-2008, 20:51
abe kazah ti ima mn kratuk variant..est ne moje da se sravni s cqlata kniga no...shtom nqmash vreme...i do sega ako si q beshe vzela 6te6e dosta da si pro4ela vmesto da se 4udish kakvo da zapo4vash ;]

soul1199
08-03-2008, 21:00
gledai filma :D :D
А, не госпожата каза, че едно нещо е филма, а съвсем друго си е да прочетеш книгата!Мама ми го каза същото!!!Е ако не ми остане никакво време да прочета книгата може и да го гледам.Но по-добре е да прочета книгата!stranno za6o i na men se mi kazvat sa6oto :D ama nqma mn razlika,filma e po-qk :grin:

foreverr
08-03-2008, 21:10
abe kazah ti ima mn kratuk variant..est ne moje da se sravni s cqlata kniga no...shtom nqmash vreme...i do sega ako si q beshe vzela 6te6e dosta da si pro4ela vmesto da se 4udish kakvo da zapo4vash ;]
Аз я имам в големия вариянт, но в момента гледам да прочета другите.Защото ако трябваше да чета тази на"Граф Монте Кристо" , няма да ми остане време да прочета другите.Аз вече реших-ще прочета тези кратичките книги и накрая ако ми остане време ще прочета НЕсъкратения вариант на "Граф Монте Кристо".А ако имам малко време ще прочета съкратения и вариант.Иначе аз сега чета "Дон Кихот" и съм я прочела половината/ а я чета от 3 дни/

Axel_f
08-03-2008, 21:27
^ Зарежи я "Дон Кихот", "Монте Кристо" ще ти е 10 пъти по-интересна! Аз миналата година не я прочетох лятото, чак септември месец 1седмица преди у-ще я почнах и прочетох и 2та тома за 1 месец някъде, през учебно време при това :) Даже ме беше яд, че по литература чак 2рия срок я взехме :D Това е най-хубавото произведение от изучаваните 10 клас, да знаеш :) И "Дядо Горио" е хубава, но мнозина не я харесват :o

И филмът е як, гледай го, нищо, че не е баш по книгата :P

foreverr
08-03-2008, 21:42
^ Зарежи я "Дон Кихот", "Монте Кристо" ще ти е 10 пъти по-интересна! Аз миналата година не я прочетох лятото, чак септември месец 1седмица преди у-ще я почнах и прочетох и 2та тома за 1 месец някъде, през учебно време при това :) Даже ме беше яд, че по литература чак 2рия срок я взехме :D Това е най-хубавото произведение от изучаваните 10 клас, да знаеш :) И "Дядо Горио" е хубава, но мнозина не я харесват :o

И филмът е як, гледай го, нищо, че не е баш по книгата :P
Не искам да зарязвам книгата "Дон Киохот", защото съм я прочела до половината, а и не ми е безинтересна!!!