PDA

View Full Version : FCE RESULTATI



Martin_Vassilev
08-02-2008, 16:23
Zdr. Predi vreme se qvih na izpit za FCE. Polu4ih na 3 Komponenta A no na drugitte dva imam B i C . Kato cqlo pi6e 4e zavur6vam s B. Tova dobre li e ili zle ? :-o

didivid
08-02-2008, 16:31
Ами това се равнява на 5тица. Не е зле. Даже е много добре.

amazonkata90
08-02-2008, 16:39
Виж сега. Зависи от много неща. Ако не си в езикова, не си повече от 10-ти клас и не възнамеряваш да кандидатстваш с английски, В е страхотен резултат.

Kisses_P
08-02-2008, 16:56
FCE и се чудиш за резултата.И C да е все тая.Виж ако беше CAE тогава има значение ;)
Мисля,че не е нужно да обяснявам колко малко е границата между C,B i A та да казваме дали е добре или зле.Въпрос на късмет е за мен.

Martin_Vassilev
08-02-2008, 16:56
AMI AZ SEGA 6TE BUDA 10 KLAS NO LI4NO NE SI HARESVAM REZULTATA ! AZ SUM V PRIRODO MATEMATI4ESKA GIMNAZIQ

Kisses_P
08-02-2008, 17:06
Ако ще караш CAE,изобщо не трябва да ти пука ;)

Martin_Vassilev
08-02-2008, 17:10
az mislq da karam CAE TOEFL i kandidat studentski ! no nqmam vreme moje li da mi kajete koi da propusna?

Kisses_P
08-02-2008, 17:12
Зависи.Можеш да изкараш и всичките,щом сега ще си 10ти клас.И с Toefl и с CAE можеш да кандидатстваш,но пък toefl се защитава през опредлеено време,а САЕ е доживот.Ако си решил,че ще кандидатстваш тук изкарай САЕ,а като му дойде време и кандидатстудентски.

Martin_Vassilev
08-02-2008, 17:15
Nqma da kandidatstvam v BG! Pone v tova sum siguren 6te otida v 4ujbina 6te zavur6a i togava pak v Bulgaria! zatova si mislq 4e nqma nujda da vzimam kandidat studentski . NO ot druga strana moje da ne me priemat v 4ujbina i ovisvam :( NE ZNAM KAKVO DA PRAVQ !

Kisses_P
08-02-2008, 17:17
Карай си сертификатите и спри да мислиш какво ще правиш след 3 години.Вземи САЕ,после помисли за toefl.

Martin_Vassilev
08-02-2008, 17:19
MERCY MAI TVURDE MNOGO SE PRITESNQVAM !

Kisses_P
08-02-2008, 17:32
Да.Писах на лично ;)

durotar12
08-03-2008, 13:52
Аз пък се се чудя между CAE и CPE.Но все не се решавам са Пофишънсито-По принцип нивото ми е по-високо от CAE ,но пък Профишънсито е много трудно.А трябва да реша,защото сега ще съм 12 клас и ако пропусна и декемврийската сесия тая година после незнам кога ще се явя.Иначе мислех да се запиша в AVO-3 на курс за CPE-практикум,но си мисля ,че ще е малко рисковано да си платя таксата са Профишънси пък после да се окаже ,че не съв готов.A Advanaced пак е високо ниво,но пък едва ли не всеки го има.

amazonkata90
08-03-2008, 14:45
Абе по принцип много хора имат САЕ, но тук въпросът е, че едва са хванали едно мижаво С и вече се мислят за най-големите. Затова ти си изкарай САЕ-то с А и не се притеснявай повече - този резултат не е чак толкова често срещан.

Martin_Vassilev
08-03-2008, 16:29
Az Vob6te ne smeq da si pomislq za Proficiancy. Tova e sertificat samo za onezi koito mislqt da stavat u4iteli po Angliiski! Kakto drugite it predlagat po dobre vzemi CAE s A a posle mu misli ! :smt041 pozdaravleniq za nivoto na koeto kazva6 4e si !

durotar12
08-03-2008, 17:09
Еми ти по начало казват,че нивото на CAE било много близко до това на Advanced.Даже една от библиотекарките в British Council казваше,че CAE си е направо Proficiency.А иначе такова ниво съм постигнал основно чрез четене на книги-препоръчвам го,защото така се научаваш да се изразяваш по-добре и свикваш със самия език.Не се замисляш за правила и такива неща.Освен това ви препоръчвам книжките с тестове за приемния на Софийския."Five real tests with key and explanatory answers for SUATEFL"1-5 vol.Изпита на Софийския бих казал,че по труден от Advanced и не е само мое мнение.Дават много трудни Reading-и ,има Multiple choice cloze и имат много шибани collocations и всякви такива.Error Identification-и тук дават доста изключения.Paraphrase.Writing-350 думи.Най-полезното е,че има много подробни отговори и с правенето на един тест научаваш много.Така се тренираш за CAE и няма нужда да се ровиш в някви граматики,защото всичко е дадено повече от ясно.На издателство Просвета са и една е 7 лв.