PDA

View Full Version : В 8КЛАС МОЖЕ ЛИ ....



4eere6ka_kiss
08-08-2008, 13:42
Abe iskam da vi pitam v 8klas sled purviq srok moje6 li da se premesti6 v nqkoe y4ili6te s diploma ot ocenkite za 1 srok ? Az iskam da se premestq v 1 ne особено elitno :D suvsem obiknovenno . Prosto imah edni problemi i ne ходих да пиша училищата в които искам да вляза .. I pitam ?

cherinka
08-08-2008, 13:48
Зависи.
Ако в момента си в паралелка с 8ми подготвителен клас и искаш да се преместиш в професионална гимназия или непрофилирана паралелка, ще трябва да държиш приравнителни изпити.

Но иначе винаги когато се местиш след 1ви срокв друго училище и оценките ти от първия срок се прехвърлят в новото училище.

А ти в какво училище си се записала в момента?
Още не е дошъл 15ти септември, следователно какво ти пречи още сега да се запишеш в това училище, в което искаш?

MidnightCreep
08-08-2008, 13:52
Зависи дали има свободни места в паралелките и дали са със същия профил/ако не са ще имаш приравнителни/.След първия срок няма да ти дадат диплома,ще си имаш срочни оценки.

4eere6ka_kiss
08-08-2008, 13:56
Ами аз в момента ще си остана в мойто училище т.е в 8 общообразователен клас . Исках да се преместя след 1срак в профилирана паралелка в обикнавенно училище . Аз съм държала изпити имам оценки и ми стигат да вляза в това училище , но ако отида да се запиша сега дали ще стане. АА и какъв е този приравнителен изпит ??

MidnightCreep
08-08-2008, 14:04
Обикновен-обикновено

Ако има свободни места,предполагам ще може да се запишеш преди началото на учебната година.
Приравнителен изпит се прави,когато идваш от едно даскало в друго и би трябвало да удостовериш знанията си/сега май се правят за идващи от чужбина и в езиковите гимназии/.

4eere6ka_kiss
08-08-2008, 14:05
Обикновен-обикновено

Ако има свободни места,предполагам ще може да се запишеш преди началото на учебната година.
Приравнителен изпит се прави,когато идваш от едно даскало в друго и би трябвало да удостовериш знанията си/сега май се правят за идващи от чужбина и в езиковите гимназии/.
Така е извини ме за грешката. :D Ясно Благодаря :)