PDA

View Full Version : 7клас - мъчение или просто поредната учебна година?!



shonii<3
08-11-2008, 20:44
Здравейте, тази година ще бъда 7 клас и искам да попитам как е бил вашия...много учене, мъчения или пък не - просто поредната година с малко повече четене и изпити. Очаквам да видя отговорите ви! 8)

webmast3rche
08-11-2008, 20:53
Еми при мен беше с доста мъчения , понеже ми трябваше добра диплома за немската ... Повечето учители те заплашват , че ще ти оставят по ниски оценки и няма да може да кандидастваш . Абе общо взето те имат един огромен + защото могат да ти направят много гадно.. естествено не всички даскали са такива де.. :) И един съвет от мене :) Ако не разбираш математика / български вместо да ходиш на частни уроци запиши се на някаква школа която те подготвя за изпитите след 7 клас.. ако имаш някакви високи цели за кандидастване... то все още има време цяла година , но все пак... :) Айде това от мене... после може да пиша ако има некфи въпросчета... Ама сравнение между 7 и 8 не може да се прави 7 си е доста по Гадно!

А иначе хубаво , че съм момче де... там по нисък бала хах :)

mirelS
08-11-2008, 20:54
Hehehe .. do 8mi klas nqma da imash muki ;)

MartyParty
08-11-2008, 20:54
Мъчение е силно казано.Но пък зависи до къде си решила да стигнеш.Ако си си поставила висока цел, ще трябва да се потрудиш.Все пак оттук започват изпитите,после ще видиш ,че всеки ден сам по себе си е един изпит и така....докато умреш. 8-) (Този мой черен хумор)Не е страшно,само трябва да се научиш да си разпределяш времето.Като учиш-учиш,като спиш-спиш,а като ядеш- гледаш да не го смесиш с някое от другите 2.

LiLGrizzly
08-11-2008, 20:54
ae da ti kaja... az ni6to ne u4eh... izkarvah si 2-kite.. na probnite tyko vi6 i 3-ki beh spr spe4en na istinskite izpiti.. i ko stana :D az det sam prost.. mojeh da flqza f si4ki o4ili6ta.. osven 2 koito sa nai elitnite f celiq grad.. i samo mega zubari flizat.. ! pak ima i drugi elitni f koito mojeh da flqza ! no edin savet ot men:flez vav nqkoe tapo u4ili6te f koeto ne se u4i mnogo i kato izleze6 ot nego da si s profesiq ! demek napravi kato men badi gazAR/ka :lol:

webmast3rche
08-11-2008, 20:57
ae da ti kaja... az ni6to ne u4eh... izkarvah si 2-kite.. na probnite tyko vi6 i 3-ki beh spr spe4en na istinskite izpiti.. i ko stana :D az det sam prost.. mojeh da flqza f si4ki o4ili6ta.. osven 2 koito sa nai elitnite f celiq grad.. i samo mega zubari flizat.. ! pak ima i drugi elitni f koito mojeh da flqza ! no edin savet ot men:flez vav nqkoe tapo u4ili6te f koeto ne se u4i mnogo i kato izleze6 ot nego da si s profesiq ! demek napravi kato men badi gazAR/ka :lol:

Аз пък не мисля така :) Не , че съм учил много .. напротив , гонеше ме голям мързел , но все пак винаги съм искал да вляза в училището което ми харесва , а не училище в което няма да се учи... То не се избира по това... ( Аз накрая на годината се стегнах чак... малко късно , но все пак.. успях :D )

shonii<3
08-11-2008, 20:57
Благодаря за съветите! :-) Ами аз съм в частно немско училище в момента и моите учители, ако ги помоля да се пазанимават малко с мен те няма да имат нищо притив. Мисля, че с малко повечко учене и късмет всичко ще се получи, нали?! :)

Du6manskata
08-11-2008, 21:15
zawisi w kakwo u4ili6te izka6 da wleze6 ako we4e si izbral ili ima6 pone nqkakwa predstawa nameri s kolko bal se wlizalo predi6nite godini i 6te ti stane qsno kolko trqbwa da u4i6 za da izkara6 nad 5.00 trqbwea naistina da u4i6

DanceGirl
08-11-2008, 21:19
За мене си беше мъчение...много зор ни даваха тези учители,а и аз ходех на няколко курса. :) Но все пак влязох и вече минах заешката година дори :D Според мен си заслужаваше труда :)

BaBy_bS
08-11-2008, 21:27
не ми е била зор,само ни хващаха да пушим в кенефите :D

DaRk_AnG3L
08-11-2008, 21:34
to 4e 6te e my4enie 6te byde ama ako ne se lyja ti mai si po novata programa ujs tam o6te poe4e tr da zubri6

4eere6ka_kiss
08-11-2008, 21:34
emi dobre e :D ama nakraq maklo zor :D be spoko nai mn da izkyfe666 dr nqqq da stane :D

FiRe_LaDy
08-11-2008, 22:22
Амии ... всичко почна с доста четене ... ходене на курсове ... писане ... и наближиха пробните изпити и бях точно отгава на екскурзия и ги пропуснах .. поради злополука навръщане от екскурзията останах в болница и ми казаха никакво натоварване ... и всичко беше напразно.Ноо не беше много сложно ... четеш.Внимаваш в час ... учиш редовно... и така.Не е страшно споко.

NaNa_SladuRana
08-11-2008, 22:59
ако ще кандидатстваш и влагаш много в това,определено е мъчение.ще ти трябват много сили,нерви и подкрепа :)

shonii<3
08-12-2008, 00:40
Благодаря ви за съветите... :) :-) ... Да, по новата програма съм, но пък за сметка на това, тази година (6 клас) взехме част, ако не се лъжа, може би, доста материал за 7 клас и учителите ни са много търпеливи. Мисля, че просто това е годината, в която трябва да се напъна повечко. Аз попринцип уча и изкарвам отлични оценки, но е така, защото в моето училище от всички се изисква просто да бъдем редовни. Обаче знам една хитрина...Ако искам да вляза в частна гимназия е достъчно да се стегна и първия срок да изкарвам петици и шестици, защото оценките, които гледат са само от първи срок...Но мисля, че има и допълнително интервю, ако не се лъжа.

bobka
08-12-2008, 07:01
За мен 7 клас беше просто поредната година само деето мина много по бързо и накрая трябваше да държим изпит нищо повече :)

Crissy [*]
08-12-2008, 07:08
За мене 7 клас не беше това,което очаквах..Мислех че ще трябва да учиме супер много,ама не .. Не съм се напъвала кой знае колко.Не знам защо,но при мене имаше нещо такова:учителите ме обичаха.Отваряме дневника един път и седиме и гледаме аз какви оценки имам .. все някакви 6ци и от пет 6ци само 2 знаех от къде са,останалите паднали все 1 от небето. :D Но на въпроса ти:не е нищо особено,на тебе може да ти се стори по трудно,ама това зависи от нагласата.Първо ми пукаше и 2 седмици след започването на даскало не ми пукаше и сега съм доволна от новото ми у-ще. :)

_InSaNe_
08-12-2008, 07:26
миии по-натоварено е :) ходиш по-уроци (поне аз ходех де) отделно в училище те товарат с фи ли не излишни лайна...ама аз си мислех че изпитите ще са мн мн по-трудни а всъщност се оказаха някфи лесни :)

muhumorko
08-12-2008, 08:45
Зависи къде си на подготовка, ако въобще ще ходиш на такава.
Ако си от София, ако искаш наистина да се мъчиш - школа "Иванови"
Ако искаш да ти е по-спокойно намери си частни учители и пак ще ти стигне балът, защото за 1 НЕГ най-ниският е 32, което е повече от смешно. А уж е най-елитната в София.
Но лично моят беше някакъв пълен ад. Бях в школа "Иванови", тези които са били/са там знаят много добре за какво говоря - главата ми пушеше, нямах време да се видя на огледалото, не знам как съм издържал, но ето ме, жив съм. А иначе това един вид научаване на дисциплина, защото забелязвам сега как ще се подготвям за новата учебна година - опредлено много по-различно от това, което съм правил до сега.
Но честно казано не ти препоръчвам Иванови, защото ще ме проклинаш цяла година :lol:
Частни учители и си влязла, където искаш. Ама и ти трябва да положиш някакви усилия, де :lol:

SaMiChKy
08-12-2008, 09:26
[quote=LiLGrizzly]ae da ti kaja... az ni6to ne u4eh... izkarvah si 2-kite.. na probnite tyko vi6 i 3-ki beh spr spe4en na istinskite izpiti.. i ko stana :D az det sam prost.. mojeh da flqza f si4ki o4ili6ta.. osven 2 koito sa nai elitnite f celiq grad.. i samo mega zubari flizat.. ! pak ima i drugi elitni f koito mojeh da flqza ! no edin savet ot men:flez vav nqkoe tapo u4ili6te f koeto ne se u4i mnogo i kato izleze6 ot nego da si s profesiq ! demek napravi kato men badi gazAR/ka :lol:



az ne mislq taka,spored men trqbva da vnimava6 nai-mnogo v 6-7 klas za6toto togava vzema6 mnogo vajni i novi ne6ta po daden predmet,i cqlata tazi informaciq ako ne si q razbrala sega ili ne si sednala pone malko da u4i6 6te ti e malko trydni4ko v gornite klasove.A i trqbva ve4e da si se orientirala kakvo 6te kandidatstva6.V 7 klas neznam vav vsqko u4ili6te e razli4no,no kogato bqx az 7 klas,ne mi be6e trydno no ne mi be6e i lesno :) nedei da se pritesnqva6 sled kato si i v 4astno u4ili6te vseki edin u4itel bi ti pomognal ako se zatrydni6 s ne6to :) v 6 klas e po trydno :razz: togava ima geometriq,ximiq, politika i tem podobni spokoino :)

Inalcanzable
08-12-2008, 09:31
С много мъчение

Bubles
08-12-2008, 09:37
аз не си давах никакъв зор :) имах си там 6-ците ама щот пред мен, зад мен и до мен седяха зубъри :) на всяко контролно copy->paste и нямах проблеми след тва юни не ходих на даскало и седях у нас да уча и на изпитите не ми пукаше изобщо кво ши става :) а като си видях оценките се чувствах като гений имах най-висок бал от целия ми клас а повечето цяла година не мръднаха от учебниците докато аз си гледах живота :grin: и то без частни уроци щот съществените ми планове бяха да вляза в ВМГ в варна :) ама накрая реших че бал 33.5 от искан 24.5 не си заслужава да ходя там и се записах в немската в варна като ми стигаше за всякъде тоя бал :grin: и после заешката година беше отврат няма къде да избягаш :o

Qnchety
08-12-2008, 10:47
Има голяма разлика между 6ти и 7ми клас. Аз в 6ти клас си купонясвах, но 7ми ми беше мн гаден. Особено ако ше кандидатстваш.... :?

BlackaTBW
08-12-2008, 10:48
Ами за мен беше трудна година, не толкова до самото учене, а защото имах доста сериозни проблеми с приятелите и семейството ми.
Относно ученето, имах големи неприятности по математика (аз никога не съм била математически гений), но учителката ни реши, че трябва да ни забива, защото сме били, цитирам 'тъпи нищожества, които не стават за нищо' и по някакъв начин искаше да ни го докаже. Доста ми беше трудно да изкарам 5ца по геометрия на края, за да имам 6 в дипломата и да не ми падне бала като цяло.
Има добри и лоши страни, добрата е че се научаваш да си организиран (поне в повечето случаи)
В крайна сметка онази идиотка по математика ме гледаше като паднала от луната, когато отидох след изпитите в училище и и казах, че имам 5тица на изпита, навсичкото отгоре съм влезнала където искам. Sweet revenge >:]
Най-важното е да не си втълпяваш 'аз не мога', защото всеки може. Като цяло ти пожелавам успех :]

Izzy_
08-12-2008, 11:14
Мъчение,поне за мен...

shonii<3
08-12-2008, 11:25
Най-важното е да не си втълпяваш 'аз не мога', защото всеки може. Като цяло ти пожелавам успех :]
Ей това беше хубаво пожелание :-) !
П.П. Аз като цяло си изкарвам 6-иците и нямам проблем с организацията. Попринцип 6 клас се прибирах вкъщи, сядах си на гъза да си науча до към 5 (ако има нещо от сорта на преразказ) и после излизах. (Свършвам в 14 даскало, но училищния автобус стига до нас към 15 часа.)

fenkatakrisi952
08-12-2008, 11:30
И аз сега ще съм 7 клас.Направо ми става лошо като си помисля какво ме чака :(

BlackaTBW
08-12-2008, 11:34
Най-важното е да не си втълпяваш 'аз не мога', защото всеки може. Като цяло ти пожелавам успех :]
Ей това беше хубаво пожелание :-) !
П.П. Аз като цяло си изкарвам 6-иците и нямам проблем с организацията. Попринцип 6 клас се прибирах вкъщи, сядах си на гъза да си науча до към 5 (ако има нещо от сорта на преразказ) и после излизах. (Свършвам в 14 даскало, но училищния автобус стига до нас към 15 часа.)

Разбрах, че ти и сега си в елитно училище. При мен не беше така. Бях си в кварталното училище (въпреки, че там си имах 8-9 часа на ден, заради двата ми езика, които учех) Мисля че при теб подготовката в самото училище ще бъде по-добре. Затова не се притеснявай. Все пак трябва да ходиш на уроци/курсове. ;)

SuNsEt
08-12-2008, 12:07
Мухахаха...Колко се радвам,че вече съм 8 клас..http://th116.photobucket.com/albums/o23/bananrullekake/Emoticon/th_devil.gif

Абе...няма кво да ти казвам,че не е страшно...Всъщност единственото нещо,което може да те притесни е многото учене,но то си зависи от теб и от желанията ти за реализация.Гледай да не се претоварваш по време на учебната година и помни,че 7 клас не е решаваща година!Като станеш 12 клас...тогава ше си говорим за истински притеснение... :-D Съветвам те да внимаваш много в уроците и да наблегнеш на математиката и българския.Годината МОЖЕ да ти се стори тежка,но ако си учиш ще мине по-бързо...И не се притеснявай за тестовете!Няма да усетиш колко бързо ще минат тези 3 часа(май толкова бяха,вече не помня :-D ).Накрая ще осъзнаеш,че цяла година си учил/а заради няколко си часа и 2 теста...Но до края на 1ви срок се постарай това как ще си направиш тестовете да не ти повлияе...Просто не мисли за това!Мисли как ще си изкараш срочните оценки и годишните.А като почне 2рия срок,тогава ако в 1вия не си се засилил/а достатъчно,постарай се и...Гледай да не излизаш много често.Учи,яж и спи...Да,гадно е,но това е цената на успеха.Само не се плаши предварително.

Hayd
08-12-2008, 14:56
7 клас не е толкова трудно. Трябва просто да внимаваш в часовете / главно по предметите от изпита /и да помолиш някой учител да ти препоръша няколко хубави сборника. За подготовката по БЕЛ, можеш да си вземеш и тестове да 12 клас. Граматиката е една и съща, а и можеш да го използваш и по-нагоре. За преразка - има мн сборници с примерни текестове. Като преразкажеш някой от тях, го занеси на учителят ти да го провери и съм сигурна, че няма да ти откаже. Ако има СИП или нещо подобно, водено от същите учители е хубаво да се запишеш, но аз лично съм против курсовете. Ако имаш нужда от помощ е по-добре да се обърнеш към частен учител. Най-важното е да се явяваш на всеки пробен изпит. А, и последно, когато пишеш училищата в които искаш да кандидатстваш ги подреди по начина по който искаш да влезеш, а не по начина по който мислиш, че ще ти стигне бала. И айде успех :)

eni03
08-12-2008, 17:03
на мен 7ми клас ми беше голям айляк,почти нищо не барвах и пак влезнах в едно от най-елитните училища в плд...никъв зор не е :-D :grin:

Detestation
08-12-2008, 17:42
Е,имаше малко повече учене от останалите години-решавах допълнително тестове,ходех на уроци,курсове...налагаше ми се дори да слушам в час :D . За преразказа има едно чудесно помагало- на корицата му е написано Сбит Подробен Трансформиращ. А лично аз изкарах 5,625 по БЕЛ и 4,143 по мат. и влязох от първо желание.Хубаво би било да знаеш къде искаш да учиш,ама да си 100% сигурна,защото от това зависи колко ще учиш.Ако искаш в 1-ва английска е доста по-различно от някое СОУ (макар и да има и добри).Прецени си сама,прецени и конкуренцията,но разчитай ЕДИНСТВЕНО на себе си.Не си прави сметки-колко хора кандитатстват за едно място или нещо подобно. :-)

us5_fenche
08-12-2008, 18:31
ami az imah nqkoi mn trudni momenti prez 7 klas trqbva6e mn da u4a i na momebnti be6e golqmo my4enie no ima6e i nqkoi qki momenti.i akjo iska6 da vleze6 v nqkoq po elitna gimnaziq trqq da poy4i6 zdravata!!!! :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

stealthyGirl
08-12-2008, 18:43
Ами не беше поредната година... Всички ти втълпят, че това е невъзможна мисия, че трябва да залягаш по цял ден и изобщо да не си вдигаш главата от бюрото. Изказвания от рода на "Залягаш над учебниците и спираш да се размотаваш!", "За нищо не ставаш бе!", "И ти ся к'во пра'иш - само с глупости се занимаваш.", "Предстоят ти сериозни изпити!" те изкарват от релсите и хората(тия работи предимно мойта баба ми ги дрънкаше), който ги повтарят постоянно обикновено не са прави. Защо? Защото 1-во се стресираш (аз лично се размотавах като си почивах, а без почивка... има стрес), после като учиш нон-стоп мозъка си изработва някаква защита и идва едно време, когато повече нищо не можеш да запаметиш (само за период от време де, не цял живот :shock: ), а освен това забравяш и старото... И това го знам от училищната психоложка. Естествено са и прави, защото трябва да се учи, но ако запаметяваш бързо или ако си имаш система за по-бързо или трайно усвояване на материала няма защо да четеш уроците по хиляда пъти и да ги учиш на изуст. :) Освен това наблягай повече на Математиката и Българския, защото по това са изпитите. Което не означава, че трябва да забравиш и за другите предмети - просто малко се напъваш и там... те повечето учители дават по някоя единичка отгоре в 7-ми, ако ще кандидатстваш за средно образование.

Ааа, друго... Ами аз ходих на уроци по математика в седмицата по два пъти, обаче си бях добра и нямах нужда да ходя всеки ден, за да вдена... Но ако не разбираш може да ходиш по 3-4 пъти седмично и да караш учителката да ти обяснява всичко подробно. Все пак не и давате пари, за да си те учи на материала, който все още не сте взели в училище, ами за да упражниш, утвърдиш и разбереш това, което не си. Учителката ти едва ли ще пропусне да ви предаде нещо, защото знае, че имате изпит! :)

Прави упражнения - те не изморяват толкова и понякога помагат повече от четенето. Друг въпрос е, че са скучни... :-D

П.П. Аз имам бал 30,322 и съм приета в едно от училищата, което исках. 8-)

sladkish_14
08-12-2008, 18:53
И едното и другото .. Когато се бориш за нещо (за оценки,за дипломи,кандидатстване) винаги е трудно ! И в 8 клас ще е така -нататък е по-лесно вече ..

buttertoast
08-12-2008, 19:26
Хмм,при мен 7 клас беше шапка на тояга цялата година.Единственото по-различно беше тва,че ходих на уроци по математика.Иначе като се замисля предните години учих повече отколкото сега..и пак си влязох в едно от най-елитните училища във Варна,без много напъни :}

porky
08-12-2008, 20:41
И аз ще съм 7 клас тази година :-) Благодаря ви! :grin: :grin: :grin:

BlueGirl
08-12-2008, 20:54
За мен 7 клас си беше като всички други.Не съм вземала никакви частни уроци,нито пък съм се подготвяла кой знае колко сериозно.Просто си внимавах в часовете и си изкарах необходимите оценки на изпитите :).

shonii<3
08-12-2008, 22:27
Ей, хора, страхотни сте! :-) Много ви благодаря за всичките съвети и мнения. Радвам се, че не приехте нищо от тази тема на шега и не казвахте неща от сорта: "Абе к'ви тъпи теми пра'ите вече...Била не знаела как ще е...не знам си к'во!" 8)

middle_of_noWhere
08-12-2008, 22:53
много много мъки те очакват .

lisi4ety
08-13-2008, 06:41
Здравейте, тази година ще бъда 7 клас и искам да попитам как е бил вашия...много учене, мъчения или пък не - просто поредната година с малко повече четене и изпити. Очаквам да видя отговорите ви! 8)

Пфф да ти кажа темата е маааааалко тъпа..
Кажи къде искаш да влезеш поне, за да ти кажеме дали ще ти е мъчение.
Ако искаш да си в 1 АЕГ или немската, или испанската - ще ти е мноооого трудно.
НО ако просто искаш да се преместиш от твойто си даскало - и с 4 на изпитите пак ще успееш..

Успех!

AFT
08-13-2008, 08:40
Не е страшно. ;] Аз не помня да съм учила супер много в 7 клас ( но пък точно затова бях много стресирана - майка ми постоянно ми мрънкаше защо не съм учила, щяла съм да остана в някакво забутано СОУ, за нищо не съм ставала.. :Д (така че още от сега предупреди вашите да НЕ правят така, защото само ще те изнервят допълнително)). На мен проблем ми бяха само уроците - ставах рано, пътувах всеки ден доста, защото учителките ми бяха надалеч, нямах много време и помня как съм писала преразкази докато вървях към учителката ми по БЕЛ. :Д Не се тревожи, изпитите не са нещо страшно, даже тази година ще са невероятно елементарни (със всяка стават по-лесни). ;] Също така, важно е да си повтаряш, че можеш, че ще успееш. Представяй си, че вече си в новото училище, запознала си се с много хора и т.н. - знам, че звучи откачено, ама наистина помага. Аз правех така в 7 клас (несъзнателно) и когато влязох в училището, което исках, гледах един филм (The Secret) и разбрах всичко. =)

achi93
08-13-2008, 09:46
Ми в седми клас си беше малко зор,но пък накрая си заслужава.А и btw повярвай ми , 7 клас е нищо сравнение с 8ми. 8-) Аз лично ходех и на курсове и на уроци.И това много ми помогна.Като цяло не е нужно да се шашкаш.Но от тази година наистина ти зависят много неща и глeдай наистина да влезнеш в някое елитно училище.Учи се малко повиче,но хората и учителите са супер яки.Много приятели не от НЕГ са ми казвали че ми завиждат за тва. :D

petinka_666
08-13-2008, 10:55
Ami da ti kaja az ne ucheh koi znae kolko kakto druga godina samo che hodeh na SIP po matematika i v denq predi izpita daskalkata ni zatrupa s testove koito v kraina smetka ne poglednah :D i pak si izkarah nujnite ocenki i me prieha kadeto iskah.Nqma ot kakvo da se plashish izpitite ne sa nishto osobeno ne trqbva da se pritesnqvash zashtoto tva e sam ov tvoq vreda razbira se 4e ima izvestno priqtesnenie no ne trqbva da se prekalqva davai go spokoino i sichko 6te e nared

Bunny rabbit
08-13-2008, 11:00
Мъчение...мъчение...и пак мъчение.Трябва много да се учи,при мен обаче се получи малко по-различно,защото малко се бях разсеяла и учих много по-малко отколкото съм учила през другите години. :D :-D Обаче последните два месеца си дадох много зор и накрая ме приеха там,където исках,тей де в ПМГ :) :) :)

nefchi_bs
08-13-2008, 13:24
Абе...Не беше нещо прекалено,даже мога да кажа,че изобщо не съм се напрегнала миналата година,просто една учебна година с 2 изпита накрая 8-) Не се стягай толкова не е нищо особено...Аз нищо не бях погледнала и пак имах бал 30,така че не си го слагай при сърце...

darking
08-13-2008, 16:42
Въпреки, че бях в елитно училище, 7 клас ми беше по-лесен и от първи. В шести имах 5.20, в седми - 5.92 8-)

SUNSHINEmags
08-13-2008, 18:34
За мен си беше мъчение щот наште само ми повтаряха ''учи,учи,учи от тва ти зависи живот'' и аз уча ,и уча и уча и просто трябваше да уча по всички предмети щот нали бг и мат са най важни а пак по другите те изпиъват кат крава щот си мислят 4е 6от и седми клас и не у4и6 ... даже в седми клас получих първата ми двоика а след нея още 4 ама айде ... (бтв не съм зубар :-D ) а бе седми клас е учене яката ...ама кат се замислиш не ти зависи от тва живота ...всмисъл има хора дет са завътшили неква проста гимназия ама са станали хора ... та да се върнем на темата ...седми клас си е учене яката ама тва не ти пречи да си се забавляваш (лично на мен не ми пречеше :) )

Простака
08-14-2008, 23:49
Отговорът е много прост. Всички от 1ви до 6ти клас се страхуват от 7ми клас защото са чували, че тогава има мъчение и изпити. Но истината е, че 7ми клас е само Началото на мизерията. 7ми клас е първият път, когато децата загубват своята "невинност" като ги карат да зубрят литературните фрази на някой нереализирал се академик дървен философ. Изпитите след 7ми клас са смешни в сравнение с това, което предстои в 10ти, 11ти и най-вече 12ти клас. Но просто фактът, че в 7ми клас са първите изпити от този тип ги прави еднакво гадни като чувство със останалите.

Още нещо - всички родители във 7ми клас полудяват и карат децата си да учат като луди. А в крайна сметка това има малко значение, защото където и да те приемат е все едно. Единствената разлика е в количеството идиоти-алкохолици в бъдещия ти клас, които забременяват на 15 годишна възраст.

pifiella
08-15-2008, 19:14
Много учене ми отне,заради кандидастването,но си заслужавеше усилията. :D УСПЕХ

pifiella
08-15-2008, 19:16
Отговорът е много прост. Всички от 1ви до 6ти клас се страхуват от 7ми клас защото са чували, че тогава има мъчение и изпити. Но истината е, че 7ми клас е само Началото на мизерията. 7ми клас е първият път, когато децата загубват своята "невинност" като ги карат да зубрят литературните фрази на някой нереализирал се академик дървен философ. Изпитите след 7ми клас са смешни в сравнение с това, което предстои в 10ти, 11ти и най-вече 12ти клас. Но просто фактът, че в 7ми клас са първите изпити от този тип ги прави еднакво гадни като чувство със останалите.

Още нещо - всички родители във 7ми клас полудяват и карат децата си да учат като луди. А в крайна сметка това има малко значение, защото където и да те приемат е все едно. Единствената разлика е в количеството идиоти-алкохолици в бъдещия ти клас, които забременяват на 15 годишна възраст.
да така е,тоя изпит ми беше първия от всички други,които ми предстоят

opasnosladka
08-15-2008, 19:21
Hehehe .. do 8mi klas nqma da imash muki ;)
+1

sladko_teenche_v
08-15-2008, 19:26
Ако тогава ще кандидастваш и ти пука къде ще влезнеш.....ще се поизмориш....уроци ала бала,ама ако ти е все едно-обикневенна учебна година,само накрая тряя се понапънеш за оценка поне 1 единица по висока! :P

MissitY
08-15-2008, 20:17
Ей,хора,вашия опит винаги е ценен...Всички сте минали по пътя, който ще извървим тази година.От всичко това разбрах, че трябва да повярваш, че можеш."You Can If You Think You Can!" е казал Nestle Fitness :P .Някои не са си давали много зор,но все пак са влезли в елитни училища...Не мога да повярвам...Просто са внимавали в час усещам :-D .Седмкласници...Купона сега започва.Тази година ще е като другите...Просто ще има повече неща, с които трябва да се занимаваме.Да осъзнаем, че този изпит малко или много ни очертава бъдещето.Също да не се цупим като родителите ни четат конско, че сме навън и че не сме барнали нищо за ученето. "Какво знаят те,нали по цял ден са на работа?!" Не така...Личен опит...Понякога са прави,но ние сме длъжни да ги опроворгаем.Да им покажем, че ни пука.И те ще спрат за мъничко да ни стресират.С няколко думи - каквото направим на изпитите си е за нас.Тяхната работа е просто да ни стимулират във всичко, което правим.А не да ни стресират.Добре е преди започването на годината всеки седмокласник да поговори с родителите си къде иска да кандидатства и как възприема всичката тази олелия.Но сега всеки би си помислил какво ще е отношението на родителите.Ще искат те да контролират всичко...Надявам се при мен да не стане, защото обикновено съм страшно избухлив човек и ще настане ... хаос.
Надявам се да съм се надъхала...Защото с тези думи не мога да надъхам никого за дълго време или въобще никого :D :D :D

desiredflower
08-16-2008, 06:03
абе беше добре първите месеци....ама само първите :neutral: просто накрая трябва да си дадеш малко зор 8-) .... най-много да полудееш...нищо повече :neutral: :wink:

XaMcTePKa
08-16-2008, 07:40
7 и 8 клас (8 ако си вече в гимназия де) са най-яките

alwinka
08-16-2008, 08:05
Много е яко даже ... Само дето ако си в готин клас ти е гадно донякъде защото знайш че тва ще ти е последната година с тях ... Иначе е суперско ... На нас учителите даже бяха по-добри щот бяхме за последно там ... Вярно че родителите малко досаждат с тфа "Учи...Учи!" ама аз постоянно ги лъжех че нямам нищо и така през цялата година ... :oops: И си завърших много добре и си влязох където исках ... И сега ще съм ЗАЙЧЕ ! :grin: Айде успех за 7 клас ... :lol:

pandelka
08-16-2008, 09:47
При мен мина добре...
Учих си здраво и си изкарах висок бал (33) :-D За мен си беше мн добре ...
Просто тази година забрави за момчета,момичеа,гаджета,пр ятели,забавления.Първо сядай да учиш..и ако остане време тогава се виж с вс тях.
Наистина 7 клас е момента в който наистина трябва да залегнеш добре над учебниците :) Ии извънчастни уроци ако си вземеш с подготовка за изпита няма да ти навредят :)

PrIvAtE BoY
08-16-2008, 10:31
ако искаш да влезнеш в елитно(въпреки че в българия няма елитни училища)ще ти бъде най-лошия кошмар,ако искаш да си в някое в което няма дисциплина и т.н. ще си живееш живота :)

Простака
08-16-2008, 13:00
7 и 8 клас (8 ако си вече в гимназия де) са най-яките

Т'ва е абсолютно невярно. В 7ми клас е шокът по изпитите, а в 8ми клас е гадно щото не познаваш никого. Ная якото е като свършиш 12ти клас...

alwinka
08-16-2008, 15:06
Изобщо не е вярно че трябва да се спукваш от учене ... Аз като не съм учила и си влязох в най-елитното с английски за което трябва най-висок бал .. ?! :o И тва че тряа забрайш за сичко и всички е пълна глупост ... Живейш си живота и кат наближат изпитите ... Не се притеснявай! Много са лесни даже .. :-P Както другите години бе .. ЖИВОТ ! 8) btw.. И уроците са напълно безполезни .. :-o

Decu
08-16-2008, 16:03
7 и 8 клас (8 ако си вече в гимназия де) са най-яките

Т'ва е абсолютно невярно. В 7ми клас е шокът по изпитите, а в 8ми клас е гадно щото не познаваш никого. Ная якото е като свършиш 12ти клас...

И "т'ва е абсолютно невярно" ;) .

8 наистина сигурно е най-добре.

lala_g1rl
08-16-2008, 17:58
еми аз си дадох зор тогава, за да имам добра диплома и да влеза в съответната гимназия която си бях избрала и определено беше напрегната година :)

chocoleptic
08-16-2008, 20:16
Нищо особено.
Само уроците са тъпи.

LovelyGirl
08-16-2008, 20:31
Аууу мама ме караше мн да уча,и аз това правих,макарче резутатите които постигнаха мн ме разочароваха,и изобщо не исках да съм в това у-ще,но вече се радвам,че уча там.Доста напрегнат ми беше 7ми клас,мн и ме шашкаха за тея изпити,а и хич не исках да се разделям с класа :?

Спирит =]
08-16-2008, 20:36
ми аз доста учих тая година ама си струваше :)

Простака
08-16-2008, 21:19
8 наистина сигурно е най-добре.

А ти бил ли си в 8ми клас или това е само предположение?

Angel_In_Disguise
08-16-2008, 23:12
В 7ми клас ми беше най-готина.Ходехме само за да ядем и да се заяждаме с другите класове.От време на време заслушвах тоя по математика че мн ми викаше.Ама цяла година не съм си мръдвала пръста.А иначе съм си мн умна :) Таа хич не учех а влезнах в едно от най-елитните учелеща и ми си виде яко трудно.Ама се справих де.Не се плаши от 7ми клас :)

PiruBloodz
08-16-2008, 23:21
цяла година не съм си вдигнал главата от чина :lol:

stiifi
08-17-2008, 10:15
цяла година не съм си вдигнал главата от чина :lol:И аз така!Мъка,мъка,мъка,мъка и пак мъка.Не искам да те плаша,но наистина си е гадно.Помня аз като пусках такива теми,за да знам какво да очаквам,но при всеки е различно.Аз си скъсах задника от учене,зае*ах и приятели и компютър и телевизия.Бях точно като едно зомби.Сутрин ставах в 4(без значение коя смяна съм) и пишех всякакви домашни.Ходех на курсове,където ти дават по 50 задачи на ден,а нашата тъпа класна даваше по още толкова+упражнителна тетрадка(3 пъти пререшаване на урока) :shock: :shock: :shock: Нямах време да се обърна!Учителите бяха много гадни и ме заплашваха,че ще ми оставят 5-ците ако не се напрегна още и аз какво да правя-за да наваксам не спях през повечето време и ходех с кръгове под очите,а като се унеса в час и учителите пак недоволни.ГОЛЯМ зор си беше и много се радвам,че всичко свърши най-после:grin: .Не мога да си представя още една такава адска година.Аз се събуждах и се оплаквах,че съм будна и,че трябва да ходя на това гадно,скапано,шибано,пълно с комплексирани учители училище!!!Ама влязох където исках :lol: Дано при теб да е различно(освен частта с влизането).Пожелавам ти успех :-$

unicorn_f
08-17-2008, 11:30
на пък ми беше трудно 7ми клас нямах търпение да минат изпитите :oops:

PinkFloydSound
08-17-2008, 12:11
цяла година не съм си вдигнал главата от чина :lol:И аз така!Мъка,мъка,мъка,мъка и пак мъка.Не искам да те плаша,но наистина си е гадно.Помня аз като пусках такива теми,за да знам какво да очаквам,но при всеки е различно.Аз си скъсах задника от учене,зае*ах и приятели и компютър и телевизия.Бях точно като едно зомби.Сутрин ставах в 4(без значение коя смяна съм) и пишех всякакви домашни.Ходех на курсове,където ти дават по 50 задачи на ден,а нашата тъпа класна даваше по още толкова+упражнителна тетрадка(3 пъти пререшаване на урока) :shock: :shock: :shock: Нямах време да се обърна!Учителите бяха много гадни и ме заплашваха,че ще ми оставят 5-ците ако не се напрегна още и аз какво да правя-за да наваксам не спях през повечето време и ходех с кръгове под очите,а като се унеса в час и учителите пак недоволни.ГОЛЯМ зор си беше и много се радвам,че всичко свърши най-после:grin: .Не мога да си представя още една такава адска година.Аз се събуждах и се оплаквах,че съм будна и,че трябва да ходя на това гадно,скапано,шибано,пълно с комплексирани учители училище!!!Ама влязох където исках :lol: Дано при теб да е различно(освен частта с влизането).Пожелавам ти успех :-$
Миличка, това, което той написа, беше сарказъм. :)

st1ka
08-17-2008, 13:42
За мен 7 клас ще си остане най-хубавата година, година на много учене, курсове, частни уроци, дълги домашни, но и на много незабравими спомени, свързани с всички хора, които срещнах в онова училище...

ici_pi4a
08-17-2008, 17:23
mi za men samo vtoriq srok be6e mu4enie 6toto togava zapo4nah da y4a usileno i da vnimavam v 4as ina4e vsi4ko tva koeto praveh kato podgotovka za tiq 6ibani izpiti ne mi pomogna i vse pak izkarah 5-ici ot 6ibanite izpiti :-P sme6noto be6e 4e purviq srok bah na kosum da me izklu4at 6toto bqh ydaril edna y4itelka takava drebni4ka i zaqdliva i men mn me drazne6e i bih edin 6amar zad vrata 8-) vsi4ki se skusahme ot smqh no sled tva pri direktorkata mi be6e mnogo tupo :-D :-D :-D :-D nikoi ne vqrva6e 4e 6te uspeq ama napravo im razbih o4akvaniqta



P.P. suvetami kum teb e da ne se pritesnqva6 ot tiq izpiti tva e edna nai obiknovena godina slu6ai v vajnite 4asove i v kursovete ako misli6 da hodi6 na takiva i 6te vidi6 kak vsi4ko 6te se podredi nqkolko sedmici sled ispitite 6te vidi6 4e kolkoto i usiliq da si hvurlil sa bili naprazni

YSPEH

ReBeL
08-17-2008, 17:41
7ми клас си беше най - яката година в живота ми :grin: :grin: :grin: много забавно и яко беше,в същото време си ни подготвиха за изпитите и ние си ги взехме успешно :)

stiifi
08-17-2008, 19:08
Миличка, това, което той написа, беше сарказъм. :) Duh?Просто реших да се оплача!Какво като неговото е било сарказъм?Аз го използвах по различен начин!!!

shonii<3
08-17-2008, 22:50
Аам...май ще си дам малко зор тая година :-D . Благодаря за коментарчетата :-) :oops:

Saymon90
08-18-2008, 02:52
Хах... 7ми клас нищо не е.
Учителите още ви имат за малките, глупави дечица и ви износват до края на годината. Плс ... ако на това му викате страшно, нищо не сте видели още ;)

Bubbly
08-18-2008, 20:12
Чак пък мъчение- не вярвам някой да е умрял от това че е бил седми клас.
Иначе ако ти пука за даскалото и оценките -ще имаш и много по-трудни години, ако ли пък не -не виждам какъв е проблемът.

machineheadfan
08-18-2008, 20:23
ем малко зор е в 7-ми клас
по-зле е от колкото в 12 защото имаш само по 1 изпит а пък 12 ехе колкото си искаш :)

mishenceto92
08-18-2008, 21:24
Ами трудничко ми беше, особено накрая като си дадох малко повече зор, за да вляза там, където исках. И в крайна сметка успях! Но трябва да си мотивиран и да имаш ясна цел, за да знаеш какво да правиш. :)

blood_angel__
08-19-2008, 09:06
7 клас ще започне нормално,както всяка година.До коледната вканция всичко ще е нормално ,но след това ще трябва да се стегнеш ,ако искаш да влезнеш някъде .По време на изпитите е много важно да не изпадаш в истерии ,за да се справиш колкото се може по-добре :)

elz_baby
08-19-2008, 11:59
за мен си беше мъчение ...особено ако ходиш на уроци...не ти остава никакво време за приятели и т.н...но ако полагаш необходимите усилия ще те приемат където поискаш и накрая ще осъзнаеш че тези 9 месеца труд са си стрували и не си се бъхтила напразно както стана при мен...но си е доста трудницко определено...знам го от личен опит защото тази година бях 7 клас и сега след като ме пиеха в английската забравих за ''тези'' времена...не се безпокой..всичко ще мине :? :D

drun-drun!
08-19-2008, 12:16
edna ot nai-spokoinite godini za men..Bez uroci samo v daskalo vnimavah i si u4eh i vlqzoh deto iskah bez nqkvi nenormalni usiliq s mn dobri ocenki ot izpitite be napravo tip-top...Be samo trqbva da vnimavash v uchilishte i vseki den po-malko kato uchish i nqma da imash nikvi problemi po izpitite...Kato mine purviq shte vidish che ne e tolkova strasho :)

ImmortalForever
08-19-2008, 13:31
7 клас вика! :lol: :lol: :lol: Ти стани 10 пак ш си говорим :-D

lsd43
08-19-2008, 14:25
Здравейте, тази година ще бъда 7 клас и искам да попитам как е бил вашия...много учене, мъчения или пък не - просто поредната година с малко повече четене и изпити. Очаквам да видя отговорите ви! 8)

Вече отдавна минах седми клас ,но както и да е .
Приеми го като най-обикновена учебна година,само дето накрая ще имаш две допълнителни контролни,важното е да знаеш добре ученото в седми клас ,защото после наученото ще ти трябва до 12-ти.

blue_ice
08-19-2008, 18:49
За мен 7 клас беше много по-гаден от другите. Нали се кандидатства и бая се трудих, за да влязя там, където исках.(...и успях де :grin: )

pLamii
08-19-2008, 20:50
МЪЧЕНИЕЕЕЕЕ!!! :D много е гадно повярваи ми-задачи,задачи,задачиии и пак задачии..ааа и още мнооооого задачииии...има и мноого тестове по БГ и ЛИТ както и задачиииииииииииии :D :D ако не ходиш на частни уроци и не разбираш нищо от математика-загубен/а си :-o успех на изпититеее! :-)

letilili
08-19-2008, 21:14
ne e nishto osobeno. az hodq na 4astni uroci ot mart i pak izkarah prili4ni ocenki na izpitite (4.500 po mat i 5.696 po bg).purviq srok obrushtai mn vnimanie na priqtelite si zashtoto posle nqma da imash mnogo vreme.kato cqlo tva beshe nai qkata godina dosega :) :) :)

D3m0n
08-20-2008, 08:08
Здравейте, тази година ще бъда 7 клас и искам да попитам как е бил вашия...много учене, мъчения или пък не - просто поредната година с малко повече четене и изпити. Очаквам да видя отговорите ви! 8)

Вече отдавна минах седми клас ,но както и да е .
Приеми го като най-обикновена учебна година,само дето накрая ще имаш две допълнителни контролни,важното е да знаеш добре ученото в седми клас ,защото после наученото ще ти трябва до 12-ти.

Сега...не искам да го приемаш като заяждане,но,както сам/а каза,си завършил/а отдавна =>не си запознат/а с новите тестове и изисквания.Дори и да си запознат/а не знаеш какви усилия се полагат,защото в началото на учебната година реших един тест от 2001 за 4.50 (от онези с по 4 задачки,но не разбирах задачите по алгебра и затова имам такъв резултат),а в края на годината,след 9 месеца БЕСНО учене,изкарах 4.821(математика) и 5.607(БЕЛ) .Отвори списъците от тази година и виж колко двойки има.И хората си казват "Аз съм по-добър по БЕЛ!" -Не бе човек,напротив,по математика си по-добър,просто материала не е на ниво 7 клас.Например една приятелка в Испания тази година взимаше същият материал в девети клас,върху който аз се подготвях за изпита.Само дето техните задачки бяха на ниво "amateur" докато аз бях "pro".По БЕЛ no comment-изпит върху нещо,което в учебната програма го няма :? WTF

sladur4etyYy
08-20-2008, 11:58
7-ми клас си е поредната учебна година. аз лично мн се забавлявах като бях 7-ми, голям купон беше :D

lenito_sf
08-25-2008, 11:40
най яката година разделих се с хората които непонасях но пък и отврат щот те мъчат на мах да зубриш :D

AItOo0
08-25-2008, 12:47
хихи и аз сам за 7ми клас , но мисля ,че няма да срещна големи проблеми с ученето :)

zvezdii4kaa
08-25-2008, 14:16
ооо това беше най-ужасната година която съм имала до сега...уроци.учене.тормоз.... еше ужасно...нямаше 1 ден в който да се наспя...нямаше ваканция,нямаше почивен ден в който да не бях на уроци...по едно време просто изперках...слава богу че мъченията ми дадаха резултат и влязох в едно от най-елитните училища в плд... :) но все пак не се стряскай аз говоря как беше при мен при теб маже да мине мн по-леко :)

Sensuality
08-25-2008, 14:20
За мен седми клас беше като една обикновенна учебна година с много забавления.А бее хуву е да си седмокласник :grin: :-D :-D :-D :-P

FlipY
08-25-2008, 15:26
кат сяка друга година беше :?

love_is_in_the_air
08-25-2008, 16:27
Аз лично не усетих никаква разлика...дори въобще не учех... и в часовете не слушах,просто се просвах на чина и спях и пак изкарах страхотни оценки и на дипломата и на изпита.
Съветвaм те да не се притесняваш. :-D
Късмет =]

pOiSoN_kIsS_94
08-25-2008, 21:27
Хъхххх :D ами 7клас беше една обикновена година за мен,защото аз по принцип си уча :D :D спомням си в пети клас как от 8до12 се подготвях за една контрола по литература :-o 7клас не съм ходила на никакви уроци 8-) ъъ ходих на Сип-математика :D :oops: след 15 юни много се притеснявах за изпитите..но на самите изпити нямаше и капка притеснение и така изкарах много хубави оценки и влязох в много добро училище :D 8) спомням си,че в деня,когато излязоха резултатите мама ми се обади в 12и ми каза"Резултатите са излезли" и докато компютъра се зареждаше се молех да не съм се ****** :-D ...и след това имаше и притеснение после дали ще ме приемат по първо желание 8-) ..с няколко думи ще има притеснение,но гледай да не се паникьосаш на самите изпити :)

Glamoroussss
08-26-2008, 07:49
е по-трудно беше от останалите години ама не е чак толкова зле поне за мен .. ходих си на уроци обаче не съм се пренатоварила толкова само последната седмица ми дойде power- а и почах да си уча повече

enrique
08-28-2008, 17:59
по трудно е ама за сметка на тва кво те чака после направо си е рай :-D

Seducti0n
08-28-2008, 18:19
Първия срок беше истински ад, защото математика и литература ми бяха в един и същи ден и по 8 часа с един час почивка-не си е работа.
Втория срок не съм ходила на курсове, уроци и т.н. и като цяло не съм си давала особено много зор, нито съм позволила предстоящите ми тогава изпити да ме стресират.
И така додйе юни месец, имах 5.00 по Литература и 4.313 по Математика и все пак не уча, вече в училището, в което ме приеха преди 2 години.

_LacrymoSa_
08-28-2008, 18:29

miss_asi
08-28-2008, 18:57
При всеки е различно.Като се замисля последните седмици не ме се стааше изобщо в 6:30-7:00.Просто ми беше писнало от всичко.Имаше седмице в които не съм спала повече от 3-4 часа защото исках да се представя възможно най-добре.Аве ако ходиш на уроци няя да е поредната учебна година ако не ти пука какво ще се случи е друго!

shnolka
08-28-2008, 19:47
ами моя 7 клас беше поредната година защото аз си останах и 8 но ти ако решиш да кандидатстваш ще ти е мъчение ако не обичаш много да залягаш над учебниците хи хи :-D

didi_12345
08-29-2008, 08:10
7ми клас беше едновременно и най-гадната,и най-готината година в живота ми.Много учене,много нерви и стррашно много простотий със съочениците.Много учихме но пък и много се забавлявахме като за последна година с тях.... :-P

krisence
08-29-2008, 09:09
Трябва си учене, ако искаш да влезнеш в някое хубаво училище, но пък ти е мъчно за другите и гледаш да имаш повече време за тях. Аз сега ще съм 8-ми клас и да беше ми гадно заради голямото учене ( дори и в почивните дни), но ако влезнеш където искаш всичко това ще си заслужава. Късмет :)

mal4o0
08-30-2008, 06:07
аз като бях 7 клас не беше никво мъчение :D в часовете само простотии :oops: абе за мен си беше ЕКСТРА :grin: сега ще съм 8 клас в ново даскало и ще ми липсва стария клас :cry:

gab4eto_gr
08-30-2008, 12:15
Не мисля, че беше чак мъчение, ама химията и биологията...мразех ги многоо, накрая даже по химия щях да имам 5, обаче ме изпита и ми писа 6 :) А се сега като чувам, че доста неща от материала ще ви махнат ме хваща яд...

hgfh
08-30-2008, 15:55
просто една от поредната година ако си учиш няма да имаш никакъв проблем

maxq
09-02-2008, 10:06
Ами за мен беше доста мъчително, ако имаш висока цел ( да кажем американски колеж или най-елитните езикови гимназии), трябва да се лишиш от доста забавления и т.н. Бая учене трябва, но си заслужава да се помъчиш една година 8)
Но тази година определено ще ми липсва, защото беше една от най-забавните, запознах се с мн хора и си правехме кефа в часовете. :grin:

plamenka
09-02-2008, 18:05
Спорен въпрос... :? По принцип аз ходех на частни уроци само по математика и те ми идваха малко в повече. Иначе по другите предмети си учех напълно нормално и не представляваше трудност. Беше ми напрегнато заради изпитите и това ми се отрази на самата психика. Наистина имаше дни в които нямах желание за нищо...

Само искам да кажа на бъдещите седмокласници да не се притесняват толкова много, защото няма смисъл. Сега вече след като ме приеха където исках наистина осъзнавам, че всичко си е струвало. :grin: :grin: Ще видите, че и при вас ще е така. ;) Айде успех на всички! :-)

bug1965
09-02-2008, 18:19
Vij sega zavisi ot glednata to4ka kak 6te izkara6 sedmi klas . Ako si ambiciran i iska6 da kadnditatsva6 vav hubavo y4ili6te (stava vapros sa ezikovi gimnazii i ikonomika , vapreki 4e tiova e vapros na izbor spored samiq 4ovek ) trqbva da se ponapane6 malko ili mnoga za da moje da vleze6 tam kadeto iska6 . Az sam golqm marzel v bukvalniq smisal 7 klas moga da kaja 4e vaob6te ne sam u4ila i ne mi puka6e koi znae kolko i vse pak izkarah mnogo hubavi ocemki.Ot sega ti kazvam ako predi ne si y4il 5 6 klas nqma smisal da se ma4i6 za 7 :D karai q nqkak gledai da ne ostane6 dapovtarq6 po nqkoi predmet i si y4i samo za tapite testove ili neznam sega sas kakvo ste. Ako pak si y4il predi tova sega nqma da ti se nalaga da y4i6 mnogo o4itelite sa po blagosklonni kam tezi koito znaqt 4e sa y4ili i 6te im pi6at nakraq visokite ocenki 6te gi izma4at malko, no 6te si ima6 ocenkite. Otdelno se gotvi za samiq izpit za sled 7 klas ako 6te kandidatsva6 . aIde gr4e tE sE malk0 taQ godInA :razz: :razz: :razz:

mon4eto
09-03-2008, 14:58
Zavisi v koe daskalo si i na kvi daskali popadne6 pri 4astnite uroci...Pri men daskaloto be6e razvle4enie vaob6te ne u4ih i po cql den si gledah kefa... sled tva na uroci dvete daskalki super pe4eni i tam kupon... taka 4e za men 7 klas be6e edna ot nai dobre prekarani godini ... :) I za kapak si izkarah dobri ocenki na izpitite :)

chefff :>
09-03-2008, 18:38
Много зависи от класа ти 8) на мене лично тая година ми беше най-яката нищо, че бях 7 клас :? просто какви ли не неща ставаха цяла година.. то не бяха подлудявания на госпожите.. 2 госпожи се пенсионираха заради нас .. миризливки в стаите и още мнооо.....с 1 изречение - К'ъвто ти е класа - такава ще ти е годината 8-)

Thoughtless
09-03-2008, 19:04
Много драматизирате с този 7 клас, ми година като година.
Аз не съм учила толкова много, даскалите си пишеха добри оценки, само защото ще кандидастваме, и си влезнах с доста добри оценки.
Не се притеснявайте толкова, от 7 клас не се умира. Учете си материала и така. :)

Taraaa
09-03-2008, 20:25
Просто една учебна година ..

desityyy
09-04-2008, 13:56
за мен беше страшно мачение никога не искам да се връщав в 7ми клас :(

_FaShIoN_
09-05-2008, 11:13
Всичко си зависи от това,в кое училище искаш да влезнеш....ако искаш да си е някое по-добро,трябва да си стягаш задника,да изкараш хубава диплома и след тфа да си вземеш и изпитите подобаващо и нямаш никфи проблеми...но ако не ти се учи и не искаш нищо по-добро от сегашното...карай както и да преди... :)

unknown_lady93
09-05-2008, 13:08
mu4enie - ne , oba4e ako iska6 da si v hubavo daskalo sled tova trqa malko pove4e 4etene

ValzZi
09-05-2008, 13:15
ако вече си избрал/а даскалото е лесно..просто следвай мечтите си

VikSsit0oy
09-06-2008, 20:33
Ми аз тая година бях 7ми клас...нищо особено,както винаги...е малко повече убене по математика и български.Но пък проблеми може да имаш само с математиката,а бг-лесна работа.Не е казано,че трябва да си скъсаш задника от убене и накрая на 7ми калс да си като зомби ... постоянството в ученето е важно,а не зуберенето.И въпреки че ги казвам тия неща и много добре ги знаех...точно тая година ми се живееше и квото съм учила е било първия срок...послеее не съм погледнала учебниците...и влязох във математическата :P Отначало съжалявах,но сега се не ми пука,радвам се че влязох там щото не се учи много много :grin: Попринцип МРАЗЯ ДАСКАЛОТО ! 8)

ifgennu
09-07-2008, 10:02
7mi klas li.. obiknowena ochebna godina + izpiti :D :) :grin:

mariq_
09-07-2008, 18:37
Mъчение определено! :-s :D

angel4ee
09-07-2008, 19:04
когото бях 7 клас(преди 3 години) много се притеснявах от изпитите и особено втория срок,иначе всичко си беше същото.един съвет:не се стряскай от изпитите- не е нищо страшно,не е нужно да зубриш,а напротив ...на тези изпити се разбира дали има6 интелект или си просто един зубър

desley
09-07-2008, 20:29
никаква мъка не ми бешее ,карах си леко както винаги 8-) взех си сега изпита и отидох където искам :P ,примерно накрая на годината можеш малко на уроци по бг и мат да отидеш да изясниш и упражниш нещата :) аа да учителите могат да заплашват с по-ниската отценка, но накрая слагат по високата :lol: 8-) :P

AnIcHkAtA
09-07-2008, 20:46
Аз съм си определила цел, сега само трябва да уча.9 ФЕГ ..А някой знае ли дали оценките от дипломата (освен бг и математика) се включват по някакъв начин в бала?Изключваме ако някъде се иска Математика+Физика, Математика+География и тн.Казаха ми, че ако двама човека с абс еднакви балове се борят за едно място в една паралелка се гледали и останалите оценки от дипломата.Вярно ли е това?

~Violet~fairy~
09-07-2008, 22:37
При мен мина по-тежко от 6-ти клас, нали знаете-изпити, учоци...общо взето е по-трудничко. Имаше вечери дето не съм спала, за да си напиша за уроците...нооо поне не съм изпускала купони заради тях! :D Донт уори! Няма да ти се стори много трудно, просто няма да имаш време да ги сравняваш! :razz: :-P

SunShinePearl
09-07-2008, 22:45
ам 1-вия срок не беше толкова зле колкото мислех,2-рия ми разказаха играта :shock: едвам едвам изкретах не ти блазя :?но хич не ми пукаше а за изпитите дори листче не съм прочела апък на частни уроци никога не съм ходела няма и да ходя,според мен тва е напълно излишно

Bochko_banana
09-10-2008, 17:39
значи сега ще съм 8ми клас - 7ми клас без нито един частен урок,с 2 влизания в часовете по БЕЛ и математика на седмица на изпита имах бал 33.034 :D :D

fall_out_girl
09-10-2008, 18:13
В началото на годината си мислех,че тази година ще ми е много трудно...Питах се дали ще успея да вляза там където искам и колко ли много ще трябва да уча...Постепенно разбрах,че 7 клас е както всеки друг клас...Учих си колкото всяка година,а накрая влезнах където желаех...Въобще не се притеснявай,но пък не се и отпускай съвсем :)

xXxScreamxXx
09-10-2008, 19:42
Ам.. аз тази година бях 7ми клас .. и да ти кажа нищо особено ... ''у4ех'' (тоест пишех си домашните и внимавах в 4асовете) само по 4 предмета : български, литература, геометрия, алгебра :)

bybit0o0
09-10-2008, 22:53
за мен си беше поредната година...учителката ни по бг ни заплашваше че нищо няма да направим на изпита и че сме имали самочувствие без покритие...аз изобщо ама изобщо не учих...единственото беше че ходих на уроци по математика..веднъж щеше да ме разреве...не ги разбирам бе д*ба... и домашните не си писах..а кво....в 5та влязох на 1во желание..ако си учил/а до 6ти клас стига да слушаш в час и да имаш пекани даскали..ще мине бързо и лесно 7ми клас ;]]

melkor
09-11-2008, 13:04
Ми аз тая година бях 7ми клас...нищо особено,както винаги...е малко повече убене по математика и български.Но пък проблеми може да имаш само с математиката,а бг-лесна работа.Не е казано,че трябва да си скъсаш задника от убене и накрая на 7ми калс да си като зомби ... постоянството в ученето е важно,а не зуберенето.И въпреки че ги казвам тия неща и много добре ги знаех...точно тая година ми се живееше и квото съм учила е било първия срок...послеее не съм погледнала учебниците...и влязох във математическата :P Отначало съжалявах,но сега се не ми пука,радвам се че влязох там щото не се учи много много :grin: Попринцип МРАЗЯ ДАСКАЛОТО ! 8)

Еми аз съм същия така че +1.Абсолютно вярно и за мен