PDA

View Full Version : университет



lady di
08-11-2008, 21:56
Здравейте.Искам да ви помоля за един съвет.Тази година завърших и кандидатствах в университета с английски и български.Английски уча вече 12 години и смея да кажа,че го владея на едно добро ниво.ТОЙ винаги ми е бил страст и винаги ми е доставяло удоволствие да го уча.Да,обаче съм малко скиптицно настроена относно реализацията и затова се надявах да ме приемат някаква икономика.Знам,икономиката като цяло е доста скуцна материя,защото в даскало завърших ик.профил.Смея да кажа,че английската филология наистина ще ми достави удоволствие да я уча за разлика от икономиката,която намирам за скуцна и безинтересна.И какво стана?Приеха ме тоцно това,което ми харесва.английска филология.Е,кажете ми своето мнение,според вас да отида ли на второ класиране да се пробвам за ик.специалност или да си се запиша англ.филология?СПОРЕД вас имам ли бъдеще с тази специалност и дали бихмогла да се реализлрам и да работя нещо разлицно от даскал?
моля ви,дайте съвет.благодаря предварително и съжалявам за неграмотното писане,но ми е доста трудно да пиша на кирилица.

PsihoPatka
08-11-2008, 22:20
английския и на мен ми е любим език и аз исках да го уча,но в последния момент се отказах и ме приеха за журналистика в унсс.иначе с английски може да станеш не само учител,а и преводач и да работиш различни неща.ако ти се отдава математиката все пак може да учиш и икономика и е хубаво освен английски,който вече го знаеш добре,да завършиш нещо друго,а английски пак ще си учиш.обикновено интересните специалности изглеждат по-безперспективни,но не винаги е така и ако наистина искаш да се занимаваш само с тоя език те съветвам да го запишеш,а ако искаш скучна,но доходна работа запиши икономика,но пак не е гаранция,че всичко ще стане по план,защото повечето хора не работят това,което са завършили.просто всичко си е късмет. :)

Cherlotte
08-11-2008, 22:34
Да, хич не е гранция че с икономика ще си намериш хубава работа (поне според мен) - толкова университети всяка година бълват специалисти. Аз бих избрала английска филология на твое място. Освен учител може да станеш преводач, което също може да е доста доходно. Сигурно и други неща може. А и да си учител не е лошо - но не в училище, а в някой езиков център - взимат според мен хубави пари, работят в спокойна среда. Аз ходя на един курс по испански, на който учителката е завършила Английска филология с втори чужд език (испански) във Велико Търново и преподава и двата в този център. А е само на 24 при това. В такива центрове винаги се търсят комуникативни хора, с приятно излъчване, сравнително млади. Честно казано на мен би ми било приятно да работя в такъв. Няма нищо общо с изтормозените учители в у-ще. Така че не винаги учител трябва да се възприема като нещо лошо. Според мен филологията е по-приятно, лично аз никога не съм искала да си клатя краката зад някое бюро. Но ти трябва да си прецениш естествено. :)

lady di
08-11-2008, 23:33
да,найстина.може и да сте прави.ще послушам вътрешния си глас и ще запиша англииска филология.няма да му мисля повеце.пак може и да излезе нещо ,знае ли човек.