PDA

View Full Version : Какво да избера..



ElinoOor
08-12-2008, 03:38
здрасти тази година ще съм седми клас и ми е пределно ясно че здраво ще трябва да уча така или иначе наще ме изнудват да решавам дори сега..
Въпроса ми е какво да си избера и да кандидатствам сле 7-ми на мен на този етап чесно казано не ми пука кфо ще става от мен но все пак трябва да се реализрам 8-) имам огромна слабост към немския и изобщо всичко свързано с Германия ( идея нямам защо :lol: ) може и нещо в туризма не знам казвайте тряа се мисли но на мен ми липсва желание помогнете ми мъничко :-)

SeaEatsShips
08-12-2008, 04:16
значи казваш имаш слабост към немския език за което те поздравявам аз съм в езикова със немски-испански отделно си вземам изпитите по английски доволна съм много :) със немски можеш да влезеш и в математическа (математика с немски забравих) аа от кой град си ?

bobka
08-12-2008, 08:04
Еми щом имаш слабост към немския- учи немски или си намери примерно някое училище в което има туризъм с немски и си готова :)

xXxScreamxXx
08-12-2008, 08:22
о0оо0 ама ти да не си фенка на Токио Хотел ?! :-D

мМмм и аз така с немския .... за тфа се записах англ и немски :grin:

Bubles
08-12-2008, 10:08
и аз съм с немски :grin: мн гаден език ама германците са.... :smt007

BlackaTBW
08-12-2008, 11:58
Щом обичаш езици, влез в езикова гимназия с немски като първи. От кой град си, че не разбрах?

fall_out_girl
08-12-2008, 12:12
Ами единственото което мога да ти кажа е да влезнеш някъде с Немски...Щом казваш,че той ти харесва е нормално да влезнеш с него,а не напримес с Руски или Френски...

shonii<3
08-12-2008, 12:36
Ми...аз ти препоръчвам моята гимназия "Ерих Кестнер" :grin: . Наще са ми казали, че ако не искам да кандидатствам няма проблем да си остана там, защото моето даскало е от ясла до 12 клас и си вземаш всичките дипломи и след това можеш да учиш в Германия. Има две сгради. Едната е за ясла, детска градина, 1, 2....7 клас, а другата сграда е от 8 до 12 клас :-) . Училището е по-добро от всички други немски в София освен това на Посолството, но там влизат вече деца, които имат усъвършенстван немски. :-D
П.П. Училището е частно и се плаща около 4 хиляди на година, ако не се лъжа. В такстата са включени транспорт, храна и всички други "удобства" на даскалото.

SuNsEt
08-12-2008, 13:17
Ами насочи се към предмети,които ти харесва да учиш.Щом искаш немски...
91ГПНЕ
73 СОУ
35 СОУ с немски...
18 СОУ с немски...(аз съм там)
и много други :)
Ако искаш туризъм...Е,там не знам какви са гимназийте,но ти си вземи справочник и виж сама.

И много внимавай в подредбата на училищата...Аз така хем се набутах с математика,която я мразя,но пък влязох и с езика,който исках да уча-немски.

ElinoOor
08-12-2008, 15:55
Ами аз съм от Варна но за езикова шанса ми е минимален тъй като досега винаги съм имала 5 по каквото и да билоследователно балът не е чак толкова ъм голям.

Колкото за Токио Хотел ми по едно време много ги слушах сега не чак толкова на мнение съм че има глас Бил и за това .. но попринцип много ми харсват "немските неща" още от малка чета само немски автори естествено астрид линдгрен е на 1 място 8-) така де любов към културата езика и така нататък.. да не задълбавам

и не мисля че мога да вляза в чак толкова висше училище :-|

SUNSHINEmags
08-13-2008, 19:44
аз ти препорачвам да влезеш в някоя езикова гимназия с първи език немски ...УСПЕХ :)