PDA

View Full Version : Какво искате да кажете на..?



DJEB
08-12-2008, 13:14
KAKVO ISKATE DA KAJETE NA SVETA?Temata moje da vi se stori typichka,no ima tolkova mnogo nechuti glasove,tolkova mnogo neuvajeni mneniq,zatova e hubavo da ima chovek kyde da si izlee dushata.Ami tuk mojete da probvate . :) ;)Pyk i moje nqkoi da vi chue

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

SuNsEt
08-12-2008, 13:31
Хм...тук ще постна едно мое есе от 7 клас,беше точно на тази тема :-D

Моля,не се смейте! :o

Всеки човек би искал да има хубав живот.Много хора си мечтаят за това,но не всички имат такава възможност.Под думите хубав живот разбираме радости,здраве,късмет и пари.Но за съжаление доста хора искат само парите.Често това са тези, на които вечно не достигат или си имат достатъчно,но продължават да искат още.Тези хора са алчни и неблагодарни.Глупаво е да искаш много пари и живот,какъвто не можеш да имаш,защото най-важното е здравето и щастието.
В повечето случаи,алчността заслепява хората и те започват да извършват убийства,грабежи или нещо,от което страдат много хора,с една единствена цел-да са богати и безгрижни,като известните личности,на които искат да приличат.За съжаление"тревата на съседа винаги е по-зелена" и за това много рядко се споменава,че парите не правят човека.Когато си богат,много често си нещастен,защото си заобиколен от фълшиви и неверни приятели,които искат само материалното.За това е по-добре да си почтен човек,от колкото алчен и без приятели.Да нямаш много пари,но да си щастлив от това,което ти дава живота.
Много често са ми казвали,че ако имаш много пари,ще си добре и нищо няма да ти липсва.Разбира се,както се уверихте,това не е вярно.
Не бъдете алчни за пари или не вярвайте,че те ще ви дадат ласки,любов и здраве.Само могат да объркат живота ви.По-добре да сте скромни и здрави,да се радвате дори и на малките удоволствия,споделяни с приятели.
Най-важното е:"Ако искате да се почувствате богати,просто пребройте всички важни неща,които не се купуват с пари. :)

:oops: Еми това е,което искам да кажа.

DJEB
08-12-2008, 13:57
mn hubavo ese ,nqma nishto smeshno.A poslednoto izr mnogo mi haresa

SuNsEt
08-12-2008, 14:13
А,мерси. :)

TheGirlNextDoor
08-12-2008, 14:20
SuNsEt евала за написаното...особенно последното изречение =D> =D> =D> =D> =D> ...


Най-важното е:"Ако искате да се почувствате богати,просто пребройте всички важни неща,които не се купуват с пари.


това е което и аз искам да кажа :) :) :) :) :)

`SunFlower`
08-12-2008, 20:20
Свят,майната ти! колкото и да си гаден аз съм по-силна от теб и ще постигна това което искам:)

Silvi21
08-13-2008, 11:07
:grin: :grin: :grin: :grin: poslednoto izr kartii :-P :-P :-P

pifiella
08-13-2008, 11:27
Аз съм новата мис свят 2014 :grin:

DaRk_AnG3L
08-13-2008, 11:48
eee br mn radva tva ese osobeno poslednoto izre4enie evala br =D> \:D/ =D>

nefchi_bs
08-13-2008, 14:26
Свят,духай!Само за тва ставаш... :-x :-x

it_ends_tonight_
08-15-2008, 14:10
В моемнта съм в такова настроение (в което искам да подчертая, че изпадам рядко, поне ведмъж на 3 месеца) и бих казала на света да си гоначука много здраво! Мразя целия свят!
Но попринцип съм позитивна и бих гушнала целия свят и ще се спправя и без думи!

ImmortalForever
08-15-2008, 18:07
Свят,майната ти! колкото и да си гаден аз съм по-силна от теб и ще постигна това което искам:)


+1111111111111111111111111111

fenkatakrisi952
08-15-2008, 18:31
Ще кажа на тъпия свят,че живота си е такъв какъвто си го направиш сам и никой не е виновен. :D

Isabelle
08-15-2008, 18:35
Свят,майната ти! колкото и да си гаден аз съм по-силна от теб и ще постигна това което искам:)
Точно казано!

Baby_b
08-15-2008, 18:46
Не искам да казвам нищо на света, а да постигам целите си
с думи нищо не става :?

Iria
08-15-2008, 19:08
Какво искам да кажа на света? Не знам! Може би следните неща:
Правете любов, а не война!
Гледайте по-позитивно на нещата! Хората винаги гледат лошата страна.
Бъдете толерантни!
Това искам да кажа на света. :)

algel4eto_1995
08-15-2008, 19:49
Не знам дали някой ще иска да го чете, но е много смислено.:"Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме на по-малко. Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко време. Имаме повече образувание, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве.Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки. Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата, които правят всичко - възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни...Запомнете, отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са с вас завинаги. Запомнете,кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порастне и няма да е вече до вас. Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка...Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, ас моментите които спират дъха ни." :)

opasnosladka
08-15-2008, 19:57
mn hubavo ese ,nqma nishto smeshno.A poslednoto izr mnogo mi haresa
+1

Timbaland
08-15-2008, 20:18
И сега като го кажа,целия свят ще ме чуе. :grin: :D

SaMiChKy
08-20-2008, 20:06
Незнам от къде да започна...Ако наистина можеше да ни чуе някои щеше да е супер,но достатъчно е ,че сте измислили толкова хубава тема!!Бих желала,света да не е толкова алчен,неблагодарен,неоценя ващ,недрожелубен,двуличен.. .Това е толкова жалко,можем да бъдем по добри един към др.да си помагаме,да не живеем в страх че може да ни се случи нещо лошо,да приберат в специални клиники всички психиатрично болни,да помогнем на алкохолиците,наркоманите... да има фондове за сирачетата,на които да сме сигурни,че паричките ще стигнат до горките дечица,а не че някои ще ги прибере в джоба си...да живеем в по чисти условия,бих желала да кажа още много неща,но за сега това е от мен !!

SaMiChKy
08-20-2008, 20:10
бих допълнила,нещо също много важно,правителството ли незнам вече да засили закона,и тои да се спазва,да не са толкова корумпирани всички,полицаи,лекари,и тем подобни...че до нищо хубаво няма да доведе

Bubbly
08-21-2008, 11:57
Не знам дали би звучало особено смислено, обаче единственото нещо, което бих искала да кажа на света, е просто: "Благодаря!"

DJEB
08-22-2008, 09:46
Не знам дали би звучало особено смислено, обаче единственото нещо, което бих искала да кажа на света, е просто: "Благодаря!"


eeeeeeeeeeeee!Edin pozitivno nastroen chovek! :) Ama inache sveta naistina ne e chak tolkova gaden :) A Akko na nqkoi naistina ne mu har sveta po-dobre da se postarae da si go napravi hubav ,zashtoto kakto beshe pisal nqkoi v taq tema ,,jivota e takyv ,kakyvto si go napravish :)

ludo_momiche
08-22-2008, 15:58
Не знам дали някой ще иска да го чете, но е много смислено.:"Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме на по-малко. Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко време. Имаме повече образувание, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве.Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки. Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата, които правят всичко - възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни...Запомнете, отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са с вас завинаги. Запомнете,кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порастне и няма да е вече до вас. Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка...Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, ас моментите които спират дъха ни." :)

Хубаво казано,само ми се струва леко банално,защото някои неща са заучени фрази. Но все пак,ако някой поразсъждава над написаното,ще разбере,че е много вярно...но за нещастие-светът няма да ни чуе,следователно няма нищо за казване...Прекалено сме ограничени :(

amazonkata90
08-22-2008, 16:11
Авторът се казва Джордж Гарлин и го е написал, след като жена му умира. Или поне такава е версията... Наистина, сигурна съм,че всеки който е прочел статията се е замислил поне малко над своя начин на живот и му е минало през ума,че може би неговото съществуване не е чак толкова пълноценно,колкото си е мислел отначало. Лошото е,че се замисляме твърде рядко над най-важните неща в живота и е хубаво, че се намира все още някой,който ни напомня, че не трябва да се забравяме и губим в целият този хаос, който ни заобикаля.

blackvelvet
08-22-2008, 16:46
Искам да този свят да не бъде така жесток.....писна ми вече да гледам по новините кой -кого пребил,кой-кого убил(и най-смешното е,че когато по новините кажат кой са застреляли този ден,завършват с изречението "Приятна вечер драги зрители" :x )