PDA

View Full Version : DELE-май 2008г



durotar12
08-13-2008, 07:41
Аз се явех на Интермедио B2 и днес си видях резултата.Супер доволен съм. Calificaciones obtenidas
El candidato con el n

MidnightCreep
08-13-2008, 08:30
Честито!
Доста силен резултат имаш.

Аз ще се явявам 2009г.Ще мина курс за подготовка преди това,обаче много неща около организацията не са ми ясни.
Устният изпит как точно беше проведен?

durotar12
08-13-2008, 15:51
Ми устния изпит честно казано е най-важната част.Състои се от три части.Отначало те пита някви въпроси от общ характер,за да се отпуснеш като Какво учиш? и такива.Първата част е да опишеш какво се случва в една история от четири картинки.Тук освен да разкажеш какво се случва ,трубва и да дадеш подробно описание на това какво има на картинката.Изпитващия може да ти зададе въпрос,свързан с историята.За тази час трябва да имаш богат речник и да импровизираш.Следващата част е лично изказване по даден въпрос.избираш си една от три теми.Аз избрах El ahorro energetico.Прецених я като най-добра и,че ще мога да кажа най-много неща-за околна среда,начини на спестяване и тн.Тук мислите ти трябва да са подредени и е много важно да използваш conectores discursivos като:En primer lugar,Por un lado,Por otro lado...Para colmo...След това следва кратка дискусия.Иначе на изпита са двама души.Единят те изпитва и си говори с тебе,а другия е зад теб и си води бележки.Мен ме изпитваше една много симпатична испанка на не повече от 30 години и ми беше много приятно.Бях се сдухал много преди изпита,но като влязох не спрях да говоря.Иначе важно е да говориш и да няма паузи.За тях се махат точки.Аз нямах и затова изкарах 27 точки от 30 възможни.А и за задачата с четене с разбиране,за да се подготвиш добре задължително чети съвременна оригинална художествена литература от испански или испаноамерикански автори.Така ще свикнеш и ще ти е по лесно на четвъртия текст.И не подценявай частта с граматиката.Успех ти желая дано и ти го вземеш с 89% та и повече.Ако имаш въпроси питай :)

white_chik
08-13-2008, 16:11
Браво на теб,супер резултат.Макар че септември ще съм 11 клас в испанската не съм готова да се прастраша да отида на изпита,не се чувставм достатъчно подготвена и ще го отложа малко във времето.Мисля си първо да изкарам някакъв курс и след това.

durotar12
08-13-2008, 17:45
Според мен много се притесняваш.Аз съм в езикова гимназия с първи език английски,а испанския ми е втори така че според мен ако отидеш ще го изкараш.Порсто имам много добра учителка по испански и тя ме нави да се явявам и ми помогна супер много.Даже май най-добре ти като си в испанската на Супериор направо,защото съм чувал,че там се преподава най-добре испански в цяла България.То май като е първи език по се притесняваш ,защото и аз се не се решавам да се явя на Advanced или Proficiency на Кеймбридж.А освен това се сетих,че сега от есента ще има курсове в Институт Сервантес и са 140 лв за 20 часа май.

webmast3rche
08-13-2008, 19:10
Аз не уча испански , но все пак да ти чиститя :)
Все такива успехи за напред! :grin: :grin: :grin: :grin:

MidnightCreep
08-13-2008, 19:50
Благодаря много за инфото и най-вече за пожеланието,дано така стане. :oops:

А писмената част на компютър ли се провежда или на листове?
Искам си на хартия,притеснявам се,че няма да се организирам на компютъра...

durotar12
08-14-2008, 12:17
Всичко е на хартия слава богу.То на компютър ще е много по-неудобно.

MidnightCreep
08-14-2008, 20:15
Благодаря,това е идеално.Нали знаеш,че вече САТ и ТОЕФЛ са на компютър и това ме притеснява повече.
Не ми е удобно и край.