PDA

View Full Version : Малко ме е страх от самотата в чубжина



psihqsala
08-13-2008, 16:55
Значи смятам да замина догодина да уча в чужбина,но още не съм си избрала какво точно и къде,както и да е,все ще го направя...и малко ме е страх да не изпадна в някаква депресия,носталгично състояние или да не си намеря приятели,да бъда самотна и отчаяна там,защото ще съм далеч от родното си място,всички близки,приятели...и не знам дали ще издържа. Верно,там ще се запозная с нови хора,но...в кои държави знаете,че има повече общества от българи,знаете ли някои университети? Защото и това е от значение,дали ще водиш социален живот в чужбина.... страх ме е да не остана абсолютно сама,искам там да си имам приятели...можете ли да ми препоръчате места,където със сигурност ще има повече българи и ще става купона...? Мерси ви предварително. :)

bobka
08-13-2008, 18:01
Ами аз не знам държави, в които има повече българи, но братовчет ми замина за Франция и там си намери много приятели. Освен това според мен не трябва да се притесняваш чак толкова а просто да го приемеш като факт. Все пак ако учиш в чужбина дипломата ти ще се приема на много повече места отколкото ако учиш в България. Така че най-добре проучи нещата за държавите които те интересуват и можеш да се разбереш с някой фр да кандидатствате на едно място. Така хем ще ви е по-лесно, хем ще ви е и по-забавно. :) КЪСМЕТ!!!

Sharpay
08-13-2008, 18:10
и мен ме е страх от самотата обаче бих заминала за някаде

Water_lili
08-14-2008, 16:03
ми аз мога само да ти кажа, че ако отиваш в чужбина с мисълта да се запознаваш само с българи по добре си остани в бг, а иначе в Германия и по точно около Киолн и Дюселдорф има доста българи...

Jus7m3
08-15-2008, 00:03
Значи смятам да замина догодина да уча в чужбина,но още не съм си избрала какво точно и къде,както и да е,все ще го направя...и малко ме е страх да не изпадна в някаква депресия,носталгично състояние или да не си намеря приятели,да бъда самотна и отчаяна там,защото ще съм далеч от родното си място,всички близки,приятели...и не знам дали ще издържа. Верно,там ще се запозная с нови хора,но...в кои държави знаете,че има повече общества от българи,знаете ли някои университети? Защото и това е от значение,дали ще водиш социален живот в чужбина.... страх ме е да не остана абсолютно сама,искам там да си имам приятели...можете ли да ми препоръчате места,където със сигурност ще има повече българи и ще става купона...? Мерси ви предварително. :)

Няма от какво да те е страх! Помисли малко по-трезво. Може да ти е гадно само отначалото. Заеби ги тези носталгии и нам си к'во. Помисли от оптимистичната страна! Отиваш на няколкогодишно приключение! Сигурен съм,че където и да отиваш,ако си себе си ще си намериш много приятели,защото който търси купона го намира! Пък и българите са много харесвани за приятели където и да е по чужбина,особено момичетата. Пък нали няма да си там вечно! И повярвай ми на приятелите ти почти изобщо няма да им пука,че те няма,защо и на тебе трябва да ти пука? Те ще си живеят съвсем нормално! //станах свидетел скоро на една жалка история : Бях в Созопол за месец и нещо и работих там. Имах съквартирантка,чиято майка почина в автомобилна катастрофа,докато бяхме там. Нейния живот беше променен точно за 4 дена,след което продължи да си се смее да си ходи по плажове да излиза с приятели и кво ли не... изобщо не я споменаваше и винаги беше весела./Предсвави си,щом толкова лесно се забравя родител, как се забравя приятел//

BrokenInnocence
08-15-2008, 08:21
Няма смисъл да те е страх, свиква се. Лично аз ти препоръчвам по- скоро да избягваш българите в чужбина отколкото да ги търсиш. Иначе приятели човек може да си намери навсякъде.

psihqsala
08-15-2008, 09:40
Няма смисъл да те е страх, свиква се. Лично аз ти препоръчвам по- скоро да избягваш българите в чужбина отколкото да ги търсиш. Иначе приятели човек може да си намери навсякъде.
1во благодаря, че ме окуражавате, след това да добявя,че не отивам да уча в чужбина с идеята да се запознавам с българи... и освен това, защо ме съветваш да ги отбягвам? Обикновено българите,които отиват да учат в чужбина са по-свестни...не знам защо го казваш. Но както и да е,емоциите ще ги преживея,в това съм убедена.

Witherspoon
08-15-2008, 09:41
Който го е страх от мечки не ходи в гората .. Като те е страх седи си в България !

psihqsala
08-15-2008, 10:21
Който го е страх от мечки не ходи в гората .. Като те е страх седи си в България !
Ами, МАЛКО ме е страх... това не означава,че заради някакви минимални опасения,няма да отида.. ;) Нормално е и е в границите на допустимото човек да се чувства несигурно,като става върпос за нещо непознато... ;)

Witherspoon
08-15-2008, 10:24
След като сама знаеш и смяташ,че е нормално,за какво и цяла тема си пуснала? Да ти съчувстваме ли искаш ;)

hottie_girl
08-15-2008, 11:03
Така,искам първо да ти кажа,че тези твои си опасения хич не са глупави или безсмислени и напълно те разбирам. Нормално е да те е страх-все пак в началото ше си сама там. Но в последствие ше свикнеш-убедена съм в това. Колкото до университети в чужбина-знам,че в ''Труман"' , САЩ, ходят адски много българи и ако отидеш там определено няма да си сама от към сънародници. :) Каквото и да избереш(България или чужбина) ти пожелавам късмет и повече позитивно отношение :-)

hahavteen
08-15-2008, 13:02
Идвай в Дрезден и няма да останеш сама :grin:
http://debelacite.com/ Виж на снимките какъв купон става. Аз вече се запознах снякои хора и са супер готини. Гадното е че сега всички си заминаха за БГ или работят и не се събират мн ама като дойде октомври.. :grin:
Гадно е да си сам и да не познаваш никой но се преживява. Ако си в общежитие 100% ще си намериш компания. Най-добрата ми приятелка ще дойде другия месец да следва тука в Германия само ще в Магдебург и ще е напълно сама без да знае една дума на немски.. Ще и е кофти в началото ама все ще се оправи.
Успех :-)

opasnosladka
08-15-2008, 19:01
и мен ме е страх от самотата обаче бих заминала за някаде
+1

Isabelle
08-15-2008, 19:05
повечето са като теб които заминат така че spx :)

Timbaland
08-15-2008, 19:07
Ами виж сега,имам една позната в Гeрмания,Магдебург.Миналат година беше доволна имаше нейни познати там,имаше компания българи,германци,италианец съквартерант и германка,пращаше снимки.Ама и писна и започна да се оплаква,че момчетата не отивали при българките,а при някви дърти германки.От учене не и оставало време за купони.И не остана доволна.Каза също,че
била като изолирана там изпитите и били доста напрегнати,абе изтормозена беше,но остана доволна,взе си магистратурата и сга отива в Дания и сега незнае къде да отседне и пак на ново.Абе пожалавам ти УСПЕХ и на теб. :)

Water_lili
08-16-2008, 09:15
Ами виж сега,имам една позната в Гeрмания,Магдебург.Миналат година беше доволна имаше нейни познати там,имаше компания българи,германци,италианец съквартерант и германка,пращаше снимки.Ама и писна и започна да се оплаква,че момчетата не отивали при българките,а при някви дърти германки.От учене не и оставало време за купони.И не остана доволна.Каза също,че
била като изолирана там изпитите и били доста напрегнати,абе изтормозена беше,но остана доволна,взе си магистратурата и сга отива в Дания и сега незнае къде да отседне и пак на ново.Абе пожалавам ти УСПЕХ и на теб. :)

сори за приятелката ти ,но по принцип тук като влезнеш в някой университет е за да учиш, а не за да купонясваш, така че бих казала на авторката,че ако искаш купони и да си живеш живота по добре си стой в бг...тук започват всички да следват и завършват само една много малака групичка... освен това храната като цяло е доста по различна и хората също...

П.П: много ми се иска да разберя колко от всички даващи съвети са били найстина в чужбина за повече от 1 седмица?

hahavteen
08-17-2008, 08:34
сори за приятелката ти ,но по принцип тук като влезнеш в някой университет е за да учиш, а не за да купонясваш, така че бих казала на авторката,че ако искаш купони и да си живеш живота по добре си стой в бг..

O да и на мен ми казаха тука студентите че няма нищо общо с БГ и мното от тея дето идват се отказват още първата година и си заминават. Даже се запознах с един дето е почнал да следва в България и после е дошъл тука и мн зор е видял докато свикне защото системата е доста по-различна. Трябва да си мн упорит :)

Bubles
08-17-2008, 20:24
в страсбург има много българи, около 4 000 ... аз лично когато бях там срещнах много приятни сънародници които без да ме познават много ми се радваха защото съм от бг :) (не у4а и не живея там)

Karin_Vall_Gabbriel
08-17-2008, 23:58
ami az jiveq v 4ehiq i tuk ima naistina mnogo balgari.e,vse pak v na4aloto moje da ti e tersene,no se svikva postepenno :)

psihqsala
08-21-2008, 05:39
Мерси на всички за отговорите, ще видим какво ще реша в крайна сметка,но категорично ще се пробвам в чужбина,,,

След като сама знаеш и смяташ,че е нормално,за какво и цяла тема си пуснала? Да ти съчувстваме ли искаш ;) - колкото до това,даже не намирам смисъл да отговарям...в темата ми ясно са зададени конкретни въпроси относно самото пребиваване там,условията и т.н.,а ти за съжаление ми говориш...тцтц,нямам думи, но както и да е. Мерси отново на отговорилите ми и няма да имам нищо против още мнения от хора с известен опит. :)

xxxSnowflakexxx
08-21-2008, 12:43
Няма от какво да те е страх!