PDA

View Full Version : След като завършите ....



webmast3rche
08-13-2008, 19:12
Имате ли някакви планове да ходите в чужбина... било то да учите , да работите или да живеете там :) ... Аз лично ми е мечта след като завърша немската да ходя да уча в германия :)... Само малко ме съмнява ако стане тази работа дали няма след 5 години учене в немско училище да искам да се прибера в бг ... :(

Nen0RmalniK
08-13-2008, 19:18
ne se nau4ihte vie 4e ot tova vishe nqma nikakva faida.... kolko vis6isti metat ulicite a kolko hora zavar6ili 8 klas si imat sobstven biznes za milioni... edni ot nai uspeqlite hora v balgariq imat samo sredno ili dori osnovno!! za tezi 5 godini u4ene moje da iskara6 mnogo pari ako ima6 malko akal i ne te e strah da riskuva6 !!

webmast3rche
08-13-2008, 19:21
Ами аз след като отида там , имам право и да работя , през тези 5 години. :) Незнам дали го знаеш това , но .... :) не се зимат лоши пари.. И все пак образованието не пречи ... Това , че едни от най-успелите хора имат средно образование не ме интересува... Всмисъл такъв нямам намерение да им подръжавам!

Zebraa
08-13-2008, 19:41
Da i za tova pove4eto ot tezi koito imat biznes za milioni ne znaqt koga e sazdadena balgariq ili moje bi ne im trqbva nali imat pari.I to4no tezi rakovodqt darjavata ni i pravqt taka 4e horata koito imat ak1l v glavata si da metat ulici.V dr darjavi tezi koito sa zav1r6ili vis6e i sa y4ili zdravo izkarvat pari tezi do 8mi klas si 4istat kenefite.I posle za6to mladite napyskat lubimata balgariq. :?
PS mnogo sry za latinicata :(

Jumbie483
08-13-2008, 19:42
Браво :grin: И аз като завърша немската заминавам за Германия. Там ще продължа с ученето и може би и там ще работя :)

TheGirlNextDoor
08-13-2008, 19:57
..то не е мн хубаво човек да си пр сметки предварително....квот стане тва е :)

webmast3rche
08-13-2008, 20:01
..то не е мн хубаво човек да си пр сметки предварително....квот стане тва е :)

Така е :)

llw
08-13-2008, 20:19
а какви изпити се държът,за да влезеш в някое училище в чужбина?

amfetamink1a
08-13-2008, 20:27
mi az mislq 4e B1lgariq e na6ata strana i rodina trqbva da y4im za da proc1ftqva tq vse pak vseki si ima mnenie i tova e 4ast ot moeto :P

webmast3rche
08-13-2008, 20:29
Така както е тръгнало България ще стане Турция... :o :o :o

sladkish_14
08-13-2008, 20:37
Оффф като поченете да се изнасяте от България :? :x :? .. Нямам намерение да работя за друга държава , там си има достатъчно много хора ,които да работят за нея .. Пък тези които напускат са предатели 8-) ... Ще си остана тук , ще завърша след сигурно 8 - 9 години висше , до тогава България ще е .... БЪЛГАРИЯ , каквато и да е ,няма да си излезна оттук за пари .. Пари по целия свят ги има включително и тук ! :?

webmast3rche
08-13-2008, 20:45
Очаквай неочакваното :)

asasfdf
08-13-2008, 21:38
ne se nau4ihte vie 4e ot tova vishe nqma nikakva faida.... kolko vis6isti metat ulicite a kolko hora zavar6ili 8 klas si imat sobstven biznes za milioni... edni ot nai uspeqlite hora v balgariq imat samo sredno ili dori osnovno!! za tezi 5 godini u4ene moje da iskara6 mnogo pari ako ima6 malko akal i ne te e strah da riskuva6 !!

попринцип съм съгласен, ама има и много висшисти с бизнес и много заършили осми клас с метли по улиците..относително е и наистина си зависи от човека..
аз след 12-ти задължително ще отида в чужбина да си взема някоя хубава диплома, а за след това ще видим дали ще се връщам

mulgore
08-13-2008, 23:44
Мда.
Имам планове да заминавам за Лондон,и там да уча океанология.

Sharpay
08-14-2008, 05:12
и моята мечта е да изляза от БГ и мисля да го направя.. след като завърша езиковата естествено

Outlaw4Life
08-14-2008, 05:27
И аз имам планове за Лондон дано да се сбъднат.Не ми се седи в помията повече!

FelisDirus
08-14-2008, 08:16
ne se nau4ihte vie 4e ot tova vishe nqma nikakva faida.... kolko vis6isti metat ulicite a kolko hora zavar6ili 8 klas si imat sobstven biznes za milioni... edni ot nai uspeqlite hora v balgariq imat samo sredno ili dori osnovno!! za tezi 5 godini u4ene moje da iskara6 mnogo pari ako ima6 malko akal i ne te e strah da riskuva6 !!

С тоя начин на мислене няма да стигнеш далеч. :wink:
Един ден ще миеш тоалетните във фирмата на някой вишист и ще обвиняваш България, че не ти е осигурила това и онова.

Но всъщност, прав си, образованието не е лъжица за всяка уста - не може всички да са учени, щото няма да има кой да мие кенефи. :)

А към автора - научи се първо да пишеш на български, пък тогава се пъни да учиш немски.

webmast3rche
08-14-2008, 08:56
ne se nau4ihte vie 4e ot tova vishe nqma nikakva faida.... kolko vis6isti metat ulicite a kolko hora zavar6ili 8 klas si imat sobstven biznes za milioni... edni ot nai uspeqlite hora v balgariq imat samo sredno ili dori osnovno!! za tezi 5 godini u4ene moje da iskara6 mnogo pari ako ima6 malko akal i ne te e strah da riskuva6 !!

С тоя начин на мислене няма да стигнеш далеч. :wink:
Един ден ще миеш тоалетните във фирмата на някой вишист и ще обвиняваш България, че не ти е осигурила това и онова.

Но всъщност, прав си, образованието не е лъжица за всяка уста - не може всички да са учени, щото няма да има кой да мие кенефи. :)

А към автора - научи се първо да пишеш на български, пък тогава се пъни да учиш немски.

Абе , не ми говори какво да уча и какво не! Не бери грижи... Може да не пиша съвсем правилно , но има време и за това :) Сега ще съм 8 клас така , че ... нормално е да допускам тук-таме грешки...
не вярвам да има такъв , който не го прави :)

Предполагам , че ти си доста по нагоре така , че не се обаждай , където не те натискат!

Bubles
08-14-2008, 14:32
И аз ще уча в Германия :grin: даже тая година си избрах и град- Мюнхен :oops: а ако нещо за вбъдеще се откажа от него заминавам за Австрия или по точно Виена :grin: ама тая Б-я ако ще и тя да ме е родила и отгледала като майка (което не е така) се изнасям от тая скапана държавица :? родина родина ама не си заслужава да си проваляш живота само защото майка ти и баща ти навремето не са имали смелостта или времето да се изнесат от нея! :?

Nen0RmalniK
08-15-2008, 19:27
ne se nau4ihte vie 4e ot tova vishe nqma nikakva faida.... kolko vis6isti metat ulicite a kolko hora zavar6ili 8 klas si imat sobstven biznes za milioni... edni ot nai uspeqlite hora v balgariq imat samo sredno ili dori osnovno!! za tezi 5 godini u4ene moje da iskara6 mnogo pari ako ima6 malko akal i ne te e strah da riskuva6 !!

С тоя начин на мислене няма да стигнеш далеч. :wink:
Един ден ще миеш тоалетните във фирмата на някой вишист и ще обвиняваш България, че не ти е осигурила това и онова.

Но всъщност, прав си, образованието не е лъжица за всяка уста - не може всички да са учени, щото няма да има кой да мие кенефи. :)

А към автора - научи се първо да пишеш на български, пък тогава се пъни да учиш немски.


az ve4e imam sobstven biznes i sam 10000 km pred "umnite" vishisti.... ako razbira6....... prosto trqbva da riskuva6 .. ti i 10 vis6eta da ima6 kato nemoje6 da riskuva6 da zapo4ne6 biznes ... kakto pove4eto gi e strah da ne izgubqt pari nqma nikvo zna4enie 4e ima6 vis6e .. ama davaite si parite za vis6e 6tom iskate.... az 4estno kazano ne poznavam nito edin normalen vis6ist nad 40 godini..... vsi4ki se pobarkvat tova e dokazano i e fakt ! 4e ot mnogo informaciq v mozaka stavat gre6ki v nego

Bubles
08-15-2008, 21:37
az 4estno kazano ne poznavam nito edin normalen vis6ist nad 40 godini..... vsi4ki se pobarkvat tova e dokazano i e fakt ! 4e ot mnogo informaciq v mozaka stavat gre6ki v nego

майка ми има 3 висши, на 43 е и още не се е побъркала 8) може тея дет ги познаваш от теб нещо да са прихванали :P

mulgore
08-16-2008, 22:45
HaPKoMaHqk,какъв ти е бизнеса?
Продаваш кока на малките дечица?

Простака
08-17-2008, 01:27
Аз след като завърших си останах в България и съм доволен.

psychopath
08-17-2008, 02:30
не 8-)

nik4ooo
08-17-2008, 18:37
Az 6e hoda v amerika pri 1 fr. kato za na4alo..... a posle 6e si kupq jili6te :D:D:D daje az ne si vqrvam za jili6teto :lol:

Sissy90
08-17-2008, 20:19
ne se nau4ihte vie 4e ot tova vishe nqma nikakva faida.... kolko vis6isti metat ulicite a kolko hora zavar6ili 8 klas si imat sobstven biznes za milioni... edni ot nai uspeqlite hora v balgariq imat samo sredno ili dori osnovno!! za tezi 5 godini u4ene moje da iskara6 mnogo pari ako ima6 malko akal i ne te e strah da riskuva6 !!
Малко вишисти метат улиците. И малко хора със завършен осми клас имат милиони. Интелигентните хора изкарват много пари - дори за да си добър престъпник, ти трябва остър ум. Има файда от висшето образование. Хората с положение и добре платена работа са вишисти, работниците по строежите може и до осми клас да са учили. Ти какъв искаш да ставаш?

Bubbly
08-18-2008, 21:02
az ve4e imam sobstven biznes i sam 10000 km pred "umnite" vishisti.... ako razbira6....... prosto trqbva da riskuva6 .. ti i 10 vis6eta da ima6 kato nemoje6 da riskuva6 da zapo4ne6 biznes ... kakto pove4eto gi e strah da ne izgubqt pari nqma nikvo zna4enie 4e ima6 vis6e .. ama davaite si parite za vis6e 6tom iskate.... az 4estno kazano ne poznavam nito edin normalen vis6ist nad 40 godini..... vsi4ki se pobarkvat tova e dokazano i e fakt ! 4e ot mnogo informaciq v mozaka stavat gre6ki v nego
:-o Сериозно ми е плаче. Имам чуството, че съм извънземно от друга планета... Информацията е най-малкото което ти дава висшето ... Много по-важни са хората, средата, общата култура (поне за мен и с уточнението, че не говорим за висши от типа на туризъм). Реторичен въпрос - На колко си и това да имаш бизнес и да правиш пари по тарикатски начин единствената ти цел в живота ти ли е ? :? Всъщност вече знам, че отговорът е същият като на 80% от хората (а дали не са и повечче) Жалко наистина ...Свършвам понеже нито аз някога ще ви разбера, нито вие ще разберете мен ...
ПП Тези, които по твоите думи имат милиони без завършен осми клас, са или мутри, или дилъри, или сутеньори. Много късмет и приятно харчене на милионите на всички, които желаят да ги последват. Аз по-скоро ще се гръмна отколкото да го направя... :lol:

Roguemood
08-22-2008, 23:56
Аз по-скоро ще се гръмна отколкото да го направя... Laughing

и аз и аз =D>

lenito_sf
08-23-2008, 13:18
след като завърша 12 клас почвам 13 клас :grin: :grin: :grin: не базик ...ми бих искала да продължа да уча или в техническия(софия) или някъде в германия или англия 8)

deni15
08-24-2008, 21:32
Ми завърших с успех горе-долу добър за мене :D поживях си малко... ходих и в чужбина .. на плажчето си бях редовна ..остана време и за гаджета :D и тъй...наближава тая мъчителна смърттттттттт ..даскалоооо :shock: :shock:

neMec`
08-25-2008, 01:09
еми завърших сега ще уча в морското във Варна пък след него ще видим ко ще праим :)
HaPKoMaHqk само като ти чета постовете и ми ставаш ясен къв си безхаберник.... толкова да си нямаш хабер поне не пиши простотии ,че само ще ти се смеят нищо повече ;)

mort
08-25-2008, 07:52
Мда.
Имам планове да заминавам за Лондон,и там да уча океанология.

Дядо ми е създател на инситута по океанлогия във Варна и бивш директор.Евала,че те интересува тази наука.

TheUnforgiven666
08-25-2008, 12:07
Аз искам да уча задължително в чужбина. Просто образованието там е много много по-добро отколкото тук. В момента уча в немска гимназия, но ми е трудно да реша в коя държава да следвам. Колебая се между Финландия, Англия и Германия

yozito
08-25-2008, 12:31
Аз имам желание да замина за Англия,а ако не стане отивам при баща ми в Германия.Абе където и да е не искам да седя в България. :?

mysterious93
08-25-2008, 16:00
аз пък не мисля че ще мога в чужбина.ще ми е мъчно за България и едва ли ще издържа в продължение за няколко години да си идвам само за по месец-два..а образованието..нали сме в Европа :-D и не се ли води че сме с европейско образование?и не е ли + за нас?абе нз засега не мисля да изляза навън (9 клас съм..)

eLecTri4ka
08-25-2008, 19:01
Ами не нямам планове да излизам извън страната, не искам. Имам познати, които учат в Германия и просто нямат търпение да се приберат в БГ.Сега искам само да ме приемат в икономическия във Варна..

nicolepcd
08-27-2008, 05:46
То не е така... искаш и се махаш... Не знаете (и аз не знам, де) какво е в нова държава, нови хора... Всяка държава си има своите минуси... а минуса в Германия са хората... имам познати, които работеха в Германия и германците просто се подиграват над чужденците... а и те са такива хора, че... :? Няма смисъл просто... Днес като се прибрах в България... след 2 месеца в Молдова и 4-5 часа път из Румъния... само като видях надписа България и ми идеше да ревна от кеф...
Извод: България си е България! Втора като нея няма ;)

Mr.VeryFast
08-29-2008, 13:07
Sled kato zavar6a 6te prodalja da rabota v avtoserviza kade i sq rabota... nemoga da u4a vishe 6toto v glavata mi osven koli drugo nqma, a nemoga da u4a ne6to koeto mi e bezinteresno...prost 4ovek :D :D :D

sladku_bebzi
08-29-2008, 14:33
ne se nau4ihte vie 4e ot tova vishe nqma nikakva faida.... kolko vis6isti metat ulicite a kolko hora zavar6ili 8 klas si imat sobstven biznes za milioni... edni ot nai uspeqlite hora v balgariq imat samo sredno ili dori osnovno!! za tezi 5 godini u4ene moje da iskara6 mnogo pari ako ima6 malko akal i ne te e strah da riskuva6 !!

Къф ти е проблема да учиш задочно?

VerryBerry
08-30-2008, 19:49
Мислила съм го,но не знам дали ще имам куража да замина за някъде..просто защото тук съм си у дома.