PDA

View Full Version : ЕГ "Пловдив" или ЕГ "Иван Вазов" - гр. П



Panic!
08-14-2008, 13:50
Извинете за темата, но понеже сега ще съм 7ми клас и това ще е един важен избор за мен... според вас коя гимназия е по-добра и предлага повече възможности - "Английската" или "Руската"? По принцип искам в Руската, но там руския език е задължителен, а не искам с руски, докато в Английската, следователно, английският е задължителен, но ви предстои да го уча вече 5та година ии... не знам.

yordanka_
08-14-2008, 15:26
аз предпо4итам руската.там има пове4е избор на езици.а ина4е в английската трябва да у4иш само английски и немски а в руската даже ще са 3 от които единия е руски задалжителен.аз тази година ще сам 8 клас там с италиански и мисля 4е ще е супер.твои избор но според мен руската е по-добрия вариант

AFT
08-14-2008, 19:58
В руската се учат три езика, един от които е руският и е задължителен след 8 клас. В английската се учат два езика. Според мен в руската е много по-трудно, аз бих избрала английската. Ама всъщност което и училище да избереш, едва ли ще сбъркаш, защото и двете са много хубави. =)

xXxIndependentxXx
08-17-2008, 10:21
Ако трябва да избирам м/у двете училища бих предпочела Pуската ;) , защото там имаш по-голям избор на езици и ще учиш 3 езика,а в Английската-два. И двете училища са добри..и което и да избереш няма да сбъркаш. ;)

Emery
08-17-2008, 23:23
Руската мн ясно :grin: тфа е the school

PlayeRR
08-18-2008, 14:26
От тази учебна година в Руската ще се учат задължително само два езика(профилиращия и руски) и ще има опция за СИП трети език.Това че ще научиш три езика в Руската е пълен абсурд,защото третия език се учи само 2 часа седмично,което е направо смешно.
Според мен Английската е по-класното училище.Учениците са една идея по-добри,защото бала е по-висок и конкуренцията е по-голяма.В Руската има Френски дето се влиза и с 3-ки.Английската има по-големи традиции и държи ниво(все пак беше 3-та на матурите в страната).Като цяло Английската е по-добра(всички,които отиват в Руската са мечтали за Английската и просто не са успели да влязат)
Единственото предимство на Руската е,че учат само първа смяна и почват в 7.45!!!
ЕГ"Пловдив" is the BEST!!!!

AFT
08-18-2008, 22:08
^ Виждам как с тройки влизаш в Руската. :lol:

windyar
08-19-2008, 10:21
Абе чувате ли се?да в руската учат 3 езика, повече часове и нищо не научават като ги бъхтят хората с такава програма. Имам мн добри приятели в Руската които са си казвали - в английската е по добро образованието. Дано никой не ми се сърди, но в английската не можем да бягаме когато си искаме и да нямаме отсъствия, да даваме фалшиви бележки и да ни пишат оценки ей така...

elz_baby
08-19-2008, 12:42
английската...щото уча там :D :-P

PlayeRR
08-20-2008, 13:04
Дам в Английската много по-трудно се бяга(не,че е невъзможно де) и като цяло оценките се изкарват,а не се пишат ей така.В Руската е по-айляк и не е толкова трудно,но не и толкова ползотворно.
Английската е по-добра,не си кривете душите,винаги е било така,така и ще си остане!!!

Emery
08-20-2008, 16:01
Що си мислите, че в руската се бяга безнаказано и оценките се пишат ей така!?!?!?! Казвам го от опит, тряа да си заслужиш оценката. Пък трите езика кво? Да не мислите че ще научите немския ако ви е втория в английската и там са малко часовете. Поне ще се има няква представа от самия език.

В Руската е по-айляк и не е толкова трудно,но не и толкова ползотворно.

Кога сте учили в руската и знаете че е по- айляк? Имаме много повече часове от вас и е супер по- натоварено в осми клас ?!?!?!?!? Ааа и да спомена тази година бала в руската е по- висок от английската.

Не искам да се заяждам с никой и нямам нищо против никой!!! Не разбирам само откъде си ги вадите тия изводи...

Glamoroussss
08-21-2008, 16:53
И аз тази година се чудех между двете,но избрах английската

PlayeRR
08-21-2008, 21:56
В интерес на истината 8-ми клас в Руската е много по-натоварен,но след това нещата се обръщат.При това часовете не са най-важното.Зависи как се провеждат и какви са учителите.
А впечатленията ми са доста обстойни,дълги и трайни.
Английската е 1 класа отгоре!!!

zvezdii4kaa
08-21-2008, 22:54
сега ще съм 10 клас в руската и мога да ви кажа че там е мн по-добре от англ...1.организират се езикови практики в чужбина.които ти предоставят възможност да идеш на мн места.да видиш нови неща.да практикуваш езика.който учиш..а англ не прави екскурззи дори в бг...2Руската предоставя мн повече езици за изучаване...3.само 1 смяна сме.което лично за мен е мн добър вариант.като се има предвид че училищата се намират на майната си...4Организират се мн и различни мероприятия като базари и т.н..5При нас не е по-голям айляк-въпросът е при какъв учител ще се паднеш...и нз за тази год.но за мин и по мин къде беше най-висок бала хмм да ви подскажали...в руската с исп..

fall_out_girl
08-22-2008, 14:23
Тази година ще съм в 8 клас и когато кандидатствах исках много в руската....Но така или иначе не се получи и сега ще съм във Френската :)

machineheadfan
08-22-2008, 14:54
Тази година ще съм в 8 клас и когато кандидатствах исках много в руската....Но така или иначе не се получи и сега ще съм във Френската :)
аа яко най-накрая някой от френската :grin: :-D
с какво си английски или френски?

иначе по темата не знам всеки казва,че неговото у-ще е по-хубаво
в английската може да се научи добре английския,а ако втория ти е немски казвали са ми че не се научава
в руската 3 езика не вярвам да се научат абе всъщност зависи какви учители ще ти се паднат
успех с избора! :)

karakondjul
08-23-2008, 13:29
Така ако искаш да научиш английски отивай както трябва отивай в английската.За немския важи същото естествено ако искаш да го научиш както трябва.Ако искаш да учиш френски отивай във френската.А ако ти са учат някои от тея (за мен са безполезни,но това е мое мнение) испански или италиански отивай в руската.А за това 4е можеш да научиш 3 езика не е вярно.
I-Третия език се учи ,колко казахте, 2 часа не възможно да го научиш
II-за да знаете поне 2 езика трябва единия да е италиански или испански втория ако вземате малко повече уроци ще ви е руски
А като мотивация в английската е по-добре защото там отиваят деца с по-висок бал следователно конкуренцията е по добра.
Аз бях изправен пред този избор тази година.
И накрая ЕГ "Пловдив" :grin: :grin: е THE BEST

Emery
08-24-2008, 00:18
Въпрос: Защо обучението на немски, английски, френски и '' безполезните'' езици според някои да е по- ниско ?!?!?! По- некфалифицирани ли са учителите? И това как се казва училището означава ли, че там е по- добро обучението?!? Тфа че се казва училището английска или френска правят ли ги по- добри за изучаване на даден език?НЕ! Не казвам, че и щом се казва руска се научава непременно руския, не се научава ако не си седнеш на задника или не попаднеш на свястен учител. И не знам за кой пореден път ще го кажа: НЕ ОТИВАТ В АНГЛИЙСКАТА ДЕЦА КОИТО СА С ПО- ВИСОК БАЛ!!! КОНКУРЕНЦИЯТА Е ЕДНАКВА!! Поне да пишат хора, който са учили или учат в дадените училища,а не са приети тази година :-x :-x :-x Не за друго просто нямат особено мнение, освен от това което са им говорили!

zvezdii4kaa
08-24-2008, 17:31
Въпрос: Защо обучението на немски, английски, френски и '' безполезните'' езици според някои да е по- ниско ?!?!?! По- некфалифицирани ли са учителите? И това как се казва училището означава ли, че там е по- добро обучението?!? Тфа че се казва училището английска или френска правят ли ги по- добри за изучаване на даден език?НЕ! Не казвам, че и щом се казва руска се научава непременно руския, не се научава ако не си седнеш на задника или не попаднеш на свястен учител. И не знам за кой пореден път ще го кажа: НЕ ОТИВАТ В АНГЛИЙСКАТА ДЕЦА КОИТО СА С ПО- ВИСОК БАЛ!!! КОНКУРЕНЦИЯТА Е ЕДНАКВА!! Поне да пишат хора, който са учили или учат в дадените училища,а не са приети тази година :-x :-x :-x Не за друго просто нямат особено мнение, освен от това което са им говорили!

+1

да айде да не се обаждат хора които не знаят за какво става въпрос :-x :-x :-x :-x

karakondjul
08-27-2008, 19:22
Щом сте такива "специалисти", бъдете така любезни да влезнете в сайта на РИО-Пловдив и да си сравните максимален и минимален бал при момчета и момичета в ЕГ "Пловдив" и ЕГ "Иван Вазов".Също така ще ти отговоря на ,зададения риторично от теб, въпрос. Защото онези стари учителки които са от по 20-40 години там си имат традиции в преподаването.И наистина трябва да се вгледате в миналото докато тези учителки са живи, за да разберете, че наистиная името значи много, но естествено не е единственото нещо, което трябва да се гледа. Искам да запитам защо чакате да случите на учители и чакате всичко на готово. Естествено, че в гимназията ще си седиш на гъза ище учиш иначе за какво им запълваш бройката?!?! И само ще спомена че английската беше в топ 10 на резултатите от матурите....
Сега бъдете така добри да замълчите понеже имам и собствени наблюдения от двете гимназии :) :) :)

Emery
08-27-2008, 22:35
Няма да мълчим, ве бах маааму! Много добре съм погледнала бала в РИО и да този с английски за момичетата е по- висок в Руската!!!! И '' онези '' учителки хич ги няма в руската.. мне... и традиции нямат... сичко е ей така разпуснато... секи си праи квото си иска... Кой каза, че чакаме всичко на готово ?!!?!? Според теб тфа да попаднеш на свястен учител не е важно така ли? По- хубаво да ти се падне някой, който говори за себе си и не ти преподава нищо. Ми естествено, че няма да научиш нищо. И ти бъди така добър да не даваш нареждания кой да мълчи и кой да говори!!!!

zvezdii4kaa
08-27-2008, 22:44
Щом сте такива "специалисти", бъдете така любезни да влезнете в сайта на РИО-Пловдив и да си сравните максимален и минимален бал при момчета и момичета в ЕГ "Пловдив" и ЕГ "Иван Вазов".Също така ще ти отговоря на ,зададения риторично от теб, въпрос. Защото онези стари учителки които са от по 20-40 години там си имат традиции в преподаването.И наистина трябва да се вгледате в миналото докато тези учителки са живи, за да разберете, че наистиная името значи много, но естествено не е единственото нещо, което трябва да се гледа. Искам да запитам защо чакате да случите на учители и чакате всичко на готово. Естествено, че в гимназията ще си седиш на гъза ище учиш иначе за какво им запълваш бройката?!?! И само ще спомена че английската беше в топ 10 на резултатите от матурите....
Сега бъдете така добри да замълчите понеже имам и собствени наблюдения от двете гимназии :) :) :)

о а ние щото нямяме наблюдения... и честно казано това с учителките нямаше никакъв смисъл... по-глупав довод не можа ли да измислиш...

karakondjul
08-28-2008, 20:07
da we da 6te ti trysnat nqkoq neopitna i nova i da vidim kak 6a go nau4i6 ako nqma izgraden,qsen i rabote6t plan i ti e za pyrva godina. aide molq molq
am kvo sporq s teb estestveno 4e za seki negovoto daskalo si e nai hubavo oba4e ti ne kazva6 za6to e po hubava ruskata
btw proveri li balovete na u4enicite ot taq i minalata godina
:razz:

Emery
08-28-2008, 20:39
Пич, каам ти тфа колко е нова госпожата не е от чак такова значение, А например ако госпожата ти е била 10 години в друго даскало и ся идва и кво по- зле ли е от другите- ми не. Същия е примера с мойта класна ние сме втория й клас, който обучава в Руската, ама мога да ти кажа, че доста добре преподава и немския го научих на едно наистина доста задоволяващо ниво за 8 клас. И тва за училищата е върно на всеки му е по хубавото. Затва пийс, dude \/

antifreeze
08-29-2008, 00:06
В английската 8-) в руската може да учат 3 езика ама никой не научават а ние в английската сме си скромни и 2 са ни напълно достатъчни 8-)

karakondjul
08-31-2008, 06:50
da piis 8-) 8-)

SeXy_LiGlA3
08-31-2008, 22:14
Само така леко да ви питам, като не сте от едно училище как можете да сте сигурни какво става в него? От къде сте сигурни че приятелите ви просто не са от тези ,които се правят на много големи и багат от час и не учат?

Ся по същество само леко да ви открехна, че училището и паралелката с най висок бал се гледа по хората с най нисък бал, които са влезнали, а не с най-висок,
щото евана на една Соня има бал 34 и нещо а тва е най-високия бал в пловдив и в момента е в английската с немски е да ви открехна тва не е най-добрата паралелка...

От няколко години следя баловете и така като гледам в руската с испански е най висок и честно казано се гордея, че уча там и в тази паралелка...

А и за коментара на едно момче 'безмислените испански и италиански' в момента в софия се избиваха да влезнат в паралелките с 1 език испански 2 англииски ;)

А и испанския се учи само на 5 места в българия, а английския на всякъде. Сами можете да си направите изводите

По въпроса на това кой колко научава това ,не зависи от училището, а от ученика. Ако човек реши, че като е положил толкова усилия да влезне ще учи тогава ще успее, ако реши че няма да си дава ама никакъв зор никой неможе да му помогне...

tonie__
09-01-2008, 12:34
брао силве , съгласна съм с теб ! :razz: ся кфото и да си говорим вс ще казва,че неговото е по-добро .. няма смисъл от подобни спорове ..ест аз ще си подкрепа руската 8) 8)
само първа смяна сме което значи повече свободно време :)
учим 3 езика и бтв и трите МОГАТ да се научат ако имаш желание и учиш
учителите са по-яки (тфа го казвам след като съм получила инфо от фрс в английската)
и най-вече -в руската са най-яките хора :-P

AFT
09-01-2008, 13:02
Ало, детска градина Малина, стегнете се, бе! Кво се карате като малките деца. И Руската, и Английската са много хубави училища, а ако някой иска да научи още езици и в някво забутано СОУ да е - пак ще ги научи.

zvezdii4kaa
09-01-2008, 20:02
da we da 6te ti trysnat nqkoq neopitna i nova i da vidim kak 6a go nau4i6 ako nqma izgraden,qsen i rabote6t plan i ti e za pyrva godina. aide molq molq
am kvo sporq s teb estestveno 4e za seki negovoto daskalo si e nai hubavo oba4e ti ne kazva6 za6to e po hubava ruskata
btw proveri li balovete na u4enicite ot taq i minalata godina
:razz:

ако беше прочел всички коментари щеше да видиш че съм се обосновала.но....