PDA

View Full Version : Менструални болки



fenkatakrisi952
08-15-2008, 08:28
Здравейте.Аз съм на 13г.Всеки мецец като ми дойде първия ден се чувствам наистина ужасно-чувствам се подута,отпаднала и дного ме моли.За болките бзимам бусколизин,но мисля,че не помага.
И вие ли се чувствате така като сте в цикал,и какво да направя за да не ме боли толкова.
Благодаря предварително :-)

xXxScreamxXx
08-15-2008, 09:06
Мммда първия ден и аз съм така .. и си4ки са ми криви и виновни за вси4ко :D


В про4ем щом мислиш 4е бусколизина не помага пробвай аулин , те4ен аналгин или спазмалгон ....
ако и тфа не помофне една бутилка я пълниш с гореща вода и я слагаш на корема ;) тфа помага наистина оба4е до известна степен засилва кръвотеченнието :?

:)

pandelka
08-15-2008, 09:08
Ми на мен лично нищо ми няма...чуствам се прерасно... :D (колкото и зле да звучи)..Е разбирасе,случва се да ме боли понякога но това става веднъж на 6 месеца ;) И ако наистина не мога да издържа на болката взимам нюрофен..ии наистина помага опитай :)

Moni :-)
08-15-2008, 09:17
Ami i za men Nurofen e re6enieto. Poprincip predi i men super mnogo me bole6e korem i znam kolko e gadno...... :( Edistvenoto ne6to,koeto vinagi mi e pomagalo e bilo Nurofen. Taka 4e sum po4ti sigurna 4e i pri teb 6te e taka. Opitai!!! :)

ElinoOor
08-15-2008, 09:35
легни си и се завий през кръста да ти е топличко ако не се махне поне ще намалее болката
иначе ношпа ми помага на мен :)

lost_in_candyland
08-15-2008, 09:41
Мен корема не ме боли изобщо, само кръста от време на време ама не много силно. Можеш да взимаш ментови капки ако не искаш хапчета, а и мисля че са природен продукт. Разтварят се 3-4 капки в малко вода.

ani_crazy
08-16-2008, 14:06
на мен 2 дни преди да ми дойде и 3 дена докато съм в цикъл ми е крив целия свят и вс ме дразни и мн ме боли.За да се почувствам по добре си пускам някаква музика където много обичам и си говоря с момче което мн обичам.Така забравям за болките и се чувствам по добре.има ефект.

ghostwisper
08-16-2008, 14:28
ах като бях млада всичко беше супер ... нямах предменструални болки .. нямах болки и докато бях в цикъл .. но от има няма вече 2 години редовно преди цикъл си ме болят гърдите,стават 2но по-големи и твърди (идеален момент за секс :-D ),а когато ми дойде 1я ден и корема ме боли .. За болката ми помага единствено Нош-па (дано не го спрат от употреба това лекарство!!) .. но в сравнение с приятелки имам направо страхотен цикъл от 4 до 6 дена максимум .. но обикновенно трае 5 :)

kalpazanka
08-16-2008, 14:49
Мммда първия ден и аз съм така .. и си4ки са ми криви и виновни за вси4ко :D


В про4ем щом мислиш 4е бусколизина не помага пробвай аулин , те4ен аналгин или спазмалгон ....
ако и тфа не помофне една бутилка я пълниш с гореща вода и я слагаш на корема ;) тфа помага наистина оба4е до известна степен засилва кръвотеченнието :?

:)
Течният аналгин засилва кървенето!

anna_georgieva
08-17-2008, 18:25
Нурофена е истината. На мен 1 и 2 ден са ми пълен ад и само нурофена ме успокява . :smt023

blue_ice
08-20-2008, 12:56
Bqh 4ela 4e e normalno 1-viq den da ima bolki v korema i krusta ama posledniq put kat mi doide i be6e napravo neponosimo. Ot aptekata mi dadoha nqkuv no6-pa ama toi ne mi pomogna. Nakraq maika mi mi dade ne6to kat vuzglavnica, pulna s topla voda, slojih q na korema si i do polovin-edin 4as bolkata sprq. :grin:

batkodoki
08-20-2008, 20:05
Здравейте.Аз съм на 13г.Всеки мецец като ми дойде първия ден се чувствам наистина ужасно-чувствам се подута,отпаднала и дного ме моли.За болките бзимам бусколизин,но мисля,че не помага.
И вие ли се чувствате така като сте в цикал,и какво да направя за да не ме боли толкова.
Благодаря предварително :-)

истината е в спазмолитиците и никога в аналгетиците при този проблем!

но преди да стигнете до тях: под лекарски контрол пробвайте с витамин А по схема. в 65% от случаите ретинолът предотвратява манифестацията на ПМС

sykrovishteto
08-21-2008, 14:18
Вие сте късметлийки,щом от тези хапчета ви минава.Аз пия един спазмалгон и 2 бусколизина,успиват ме за 2-3 часа и като се събудя поне мога да ходя :( Иначе не мога да мръдна от леглото,единствено Аолина ме успокоява,но той не е много полезен за съжаление :(

alwaysultra
03-08-2009, 17:21
Нурофен и нО-шПА са най-добрите за менструални болки

is0n4ety
09-04-2009, 08:37
Аз първия ден не съм толкова зле, обаче всички останали съм труп! Обикновено си взимам бусколизин или ношпа, но бусколизина повече ми помага. Нурофен взимам, когато вече тръгвам да умирам :D защото той е най-ефикасен, обаче е много силен и не е хубаво много да се ползва(така аз поне знам) :)

Biskfitka
09-04-2009, 16:16
Недей да пиеш аналгин!
На мен ми минава от Но-шпа.

GotTheLife
09-07-2009, 22:57
аз съм като труп..само парацетамола и аналгина ме съживяват г/д

jujit0
09-07-2009, 23:47
попринцип никфи болки не ме мъчат мене (да чукна на дръфффце), но само всички са ми криви и виновни ии само се карам ииии се дразна на всичко и тн...и тва е няколко дни преди да ми дойде а може и по време...само тва са симптомите при мене :D

Neopitom3na
09-12-2009, 21:42
ношпа :)

MimmZzZchYyY
09-13-2009, 09:45
легни си и се завий през кръста да ти е топличко ако не се махне поне ще намалее болката
иначе ношпа ми помага на мен :)
+1

adskoty
09-15-2009, 17:04
Но-шпа прави чудеса :) И аз съм така споко секи ми е виновен за сичко. :D

shell
09-15-2009, 22:08
и при мен е така :( нито ми се седи,нито ми се стои,нищо просто си чувствам като парцал :( :( :( взимам Аулин или Нимезил и ми помагат-другите не ми действат...

plamenka88r
09-17-2009, 12:43
na mene mi pomaga aulin nooshpa spazmalgon nurofen vinagi e taka a i 6te tarpi6 to taka se stava jena

bobito_th
04-08-2010, 10:52
И при мен е някакъв ужас. Първия ден ми няма нищо, но втория не издържам. Ако не съм на дск си седя у нас и по цял ден се размотавам с шишенце гореща вода. Когато го махна едва стоя на краката си и никакви хапчета не ми помагат.

rrrawrrr
04-08-2010, 15:49
Болката е често срещана по време на цикъла. Можеш да пиеш ношпа - на мен ми помага. От витамин ц попринцип ти идва по- малко, но не съм сигурна дали ще има ефект при теб. Ако са много остри кажи на родителите си или отиди на лекар.

SmilezZz
04-08-2010, 16:35
Аз нямам никакви болки или други симптоми ((освен,че преди менстуацията - появява ми се бяло течение,което е доста обилна)) иначе други симптоми нямам..

Е,случва се на 6 месеца веднъж да ме боли - но тогава вземам Но-шпа -- помага

bebity92
04-08-2010, 17:13
Аз също съм така първите дни,ако те боли много можеш да вземеш Спазмалгон,на мен ми действа веднага,но ако можеш да търпиш,няма смисъл да се тъпчеш с лекарства,просто легни,почини си.

djuki
04-08-2010, 23:24
аз съм си така винаги силни болки в кръста първите 2-3 дни и после нищо , само топла баня шал около кръста ми помагат

isinkaa
06-30-2010, 07:49
Вчера ми дойде за първи път и вечерта изпих един солпадеийн и невероятно бързо ми мина :grin:

step_up_right
06-30-2010, 15:58
Ми при мен болките са рядкост,един път помня да ме е боляло ужасно много,поече от друг път ама дори и тогава не съм пила никакви лекарства.Просто с тия химии не си говорим на ти...Препоръчвам ти да не ги използваш твърде често защото повече вредят от колкото оправят...на скоро чух (май беше за аналгина) че може да предизвика ракови заболявания...иначе преди да ми дойде светът ми е крив,криворазбран и много се карам вкъщи с майка ми...после ми идва минава и заминава...но както казах когато и да ме е боляло не взимам лекарства,лягам си или сядам,отпускам се и гледам телевизия или седя на компа и ми минава сравнително бързо...

ImmortalSportFreak
06-30-2010, 17:36
Мен рядко ме боли.Само първия ден усещам малко дискомфорт в корема и то в продължение на 4 часа някъде - не повече.Но когато ме боли е гадничко.. особено нощем като ме заболи корема ии... последният път няколко часа от нощта не можах да спя от болки и се въртях като лудо в леглото.Поне като е през деня се занимавам с нещо и освен малко отпадналост и дискомфорт друго няма... но през нощта е мн зле понякога. Но съм си мазохистче и не взимам болкоуспокояващи. 8-) :lol: :lol: Добре че не съм от хората които не могат да ходят и да мръднат заради МЦ.. аз си спортувам и ходя без да ми пречи. :grin: :D 8)

sapphire5
07-01-2010, 13:04
нo - шпа :razz:

chocolatedidi
07-01-2010, 14:27
Нурофен - Това за мен е най - доброто лекарство,нищо друго не ми помага !!!

sapphire5
07-01-2010, 18:00
Нурофен - Това за мен е най - доброто лекарство,нищо друго не ми помага !!!


на всеки е различно как му действат .. :( на мен ми действа единствено НО - ШПА :?

kissorankata
07-01-2010, 19:54
При мен първия и втория ден са пълен ад. Пия Дексофен по-силно болкоуспокояващо е, но при мен има ефект. Тези нош-па, бусколизин или спазмалгон не ги усещам, иначе Нурофен ми помага, когато е по-слаба болката.

stephanieee
07-01-2010, 21:14
И аз съм така първите 1-2 дни и използвам но - шпа :-) :P

Sunandsea
07-14-2010, 14:56
Ммм..мисля ,че е нормално 8-)

7227
07-16-2010, 07:11
бускулизин

mdworld
07-25-2010, 13:08
Момичета мислите ли че ако пиеш хапчета за усилване на менструацията може да ти свърши по рано.

theexplorer
07-28-2010, 22:25
Аз нямам такива проблеми,но майка ми я боли доста..казва,че спазмалгон за половин час я изправя на крака,не засилвало кръвотечението..най-добрата ми приятелка ношпа пие..не знам пробвай ги и двете и виж кое ти действа най-добре :)

nespasqema
07-29-2010, 18:04
Аз съм чела, че болката се дължи на неправилното разположение на матката..и има няколко пози който успокояват мигновенно... пробвала съм ги и найстина за разлика от лекарствата има мн бърз ефект... (но не грантирам че наитна е така)

sladkotoy
10-02-2011, 16:45
Можеш да направиш малко физически упражнения-но ако болките са твърде силни легни и си почивай на топло. През дните от менструацията ти може да хапваш по-малко шоколад пълнозърнести храни плодове и зеленчуци млечни продукти и трябва да има добавено към менюто ти повечко протеини. От време на време си хапвай и от сладките изделия-но без да прекаляваш!!!!! Надявам се че съм ти помогнала. :-)

eli10
09-11-2012, 17:14
Здравейте !! Аз съм момиче на 14 години. Пиша ви за да споделя , че незнам за вас но аз всеки месец умирам от болки. Винаги когато ми дойде или преди месечния ми цикъл много ме боли долу в дясно на корема. Една пронизваща болка или тъпа или като контракций. Пия бусколизин , но не винаги минава. Понеже аз съм много притиснителна и вече 5 месеца подрет ходя на доктор за да ме прегледат (Защото много ме е страх да не е апандесит.) и те все казват , че нищо не е. Но аз за да съм спокойно ходя , дори миналия месец (юли) ходих и във спешното , но пак нищо. Моля ви отговорете ми .. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО :)

HiEnAtA82
09-12-2012, 05:43
според мен всичко ти е наред щом цели 5 (!) месеца подред са ти казвали, че ти няма нищо - най-вероятно ти няма! не се притеснявай толкова.. и мен 3-4 ден ме боли, но после отминава .. не се тревожи :*

eli10
09-12-2012, 06:09
Благодаря ти :*

Amore-Mio*
09-13-2012, 14:51
Аз принципно рядко имам болки преди и по време на менструацията, но иначе ми помага Но-шпа.