PDA

View Full Version : Съвети за подхранване и растеж на косата. Всичко за нея.



Страници : 1 [2] 3

varnen4e
11-25-2008, 07:34
Оф тея коси...И моята ме нерви напоследък.Освен че капе,изтощена е ами и трябва да я мия през ден,защото след това почва да ме сърби и боли скалпа и получавам ужасни главоболия...Смятам да си купя мас и да си правя маската с яйце,мас и газ...Знам че адски много помага,но какво да правя със миенето?Пробвала съм да издържам повече,нооо става мазало...Някакви идеи :?

И моята е така като не ѝ правя нищо. Макс. 2 дни и става на г*з. Аз лично си я чупя с бира, хем подхранва, хем става яко. Ако искаш пробвай. Поне няма да ти се омазнява (а и да ти се омазни на вид няма да си личи), хем ще е хубаво, хем ще можеш да си я миеш когато поискаш.

ligaf_pingvin_f
11-25-2008, 13:47
Daa tezi kosi :X
I az s moqta imam adski mnogo problemi
No koito i vsi4ki moi poznati mi zavijdat za neq ,ama tq ne e hi4 za zavijdane
I az imam problem s neobemnata kosa,spleskana i gadna ne stoq6ta na nikade :D i omaznqva6ta se barzo.I tova mi be6e nai -golemiq problem omaznqvaneto i se kapah pres 1 i saotvetno prez den se izpravqh.No az malko se su6a samo sas su6oar ,po princip mi e prava ksoata samo po krai6tata se naviva.I omaznqvaneto go premahnah taka:(sled kato izpolzvah kakvo li ne)
Kupih si huma maja si q v korenite na mrasna kosa predi da se kapa.Seda taka 10 min.Posle se miq sas 6ampuan na ''Kolarene'' za mazna kosa piq q s nego 2 pati.Btw 6ampuana e mnogo dobar i efikasen toi e s estrakt ot kopriva.I posle i slagam blaskam po krai6tata na Elseve (rozoviq) Izmivam q obilno.Posle q 4akam da izsahne malko sama.Posle da q duham leko sas su6oara ako ne mi e izsahnala i i slagam kristali i q izpravq s kragla 4etka(1-2 pati si q darpat s 4etkata , moga sama da si q izpravqm , za6toto mi e dalga kosata :D ) I tova e vsi4koto ,koeto i prava
Mislq si za travitaminol da po4na da polzvam , no vse o6te se kolebaq :s
Taka 4e uspeh i ne smesvai mnog opreparatiet ,izpozvai edni ili sa6ti ili gi reduvai na nqlko meseca

bibi90
11-25-2008, 14:04
Оф тея коси...И моята ме нерви напоследък.Освен че капе,изтощена е ами и трябва да я мия през ден,защото след това почва да ме сърби и боли скалпа и получавам ужасни главоболия...Смятам да си купя мас и да си правя маската с яйце,мас и газ...Знам че адски много помага,но какво да правя със миенето?Пробвала съм да издържам повече,нооо става мазало...Някакви идеи :?


Не е проблем да си миеш косата през ден.Стига с тези глупости,че не било полезно.Няма нищо вредно стига да използваш подходящи продукти т.е по-леки шампоани,подходящи за честа употреба,защото щадят по-вече косата.

Rebellion_Angel
11-25-2008, 16:27
Аз преди малко си направих маска с кисело мляко, жълтък, Витаминол, стимулант "Икаров", бадемово масло (отново "Икаров"), малко хининова вода и след 1-2 часа ще се изкъпя с Глис Кюр шампоан и балсам. По-принцип се къпя с този дето е 1/3 маска, ама свърши. :)

BePoHuKa
11-26-2008, 00:57
къната много подхранва ако ти е изтощена косата

Не мисля, че ако се каносам косата ми ще се оправи.Оооо..повярвай ми не искаш да я каносваш :? А иначе..нямах търпенето да прочета сички 17 страници и не съм много сигурна дали някой го е казал,но ако толкова много искаш да имаш хубава коса за бала и все пак не си успяла да постигнеш кой знае какъв резултат с всичките маски и т.н. защо не си присадиш коса??Ако го направиш после няма да искаш никога да си сваляш изкуствената :D Изглежда напълно естествено,косата ти изведнъж става дълга и обемна =>всичко ,което искаш. И бeз това вече толкова пари си изхарчила по маски,фризьори и всичко останало.. и не казвайте,че истинската ти коса ще стане на нищо,защото не е вярно ;)
Това е само предложение..пробвай първо по по-полезният начин ,но имай на предвид ,че не винаги става номера :(

varnen4e
11-26-2008, 07:20
Със сигурност моята коса ще стане на нищо. Познавам си косата. Изтощава се от най- малкото нещо.

varnen4e
11-28-2008, 06:42
Не съм я изправяла от 1 месец и ефектът е никакъв. Бече не знам какво да правя.

Reed
11-28-2008, 08:47
Можеш да идеш да питаш до аптеката.
Аз имам проблем с косата и ходих на лекар и ми изписа едно за пръскане,но не знам дали да ти го кажа,щото проблема ми не е същия
Но на листовката пише:
Използва се за ускоряване на растежа на косъма и за увеличаване плътността на косата при леки възпалителни заболявания на окосмената част на главата.
Абе,в аптеката се ще намериш нещо :)

Кажи ми как се казва и каква му е цената долу- горе, моля те.
Казва се Алпикорт F.
Обаче аз го мажа на точно определно място,защото ми падна коса там...та питай в аптеката как да го мажеш...може би по цялата коса..не знам.(Ама то е някакво мазно.)Аз го взех за 20,50.
Иначе сега пия още едно,което е на хапчета и е 40 лева.Казва се Pantogar и ето какво г/д пише на листовката:
Продукта действа благоприятно върху структурата на косата и ноктите.Пантогар снабдява косата и ноктите с укрепващи вещества като калций -Д-пантотенат и аминокиселината Л-цистеин

.Той съдържа и протеин кератин,който е основен компонент в структурата на косъма.
....
Пантогар спомага за подобряване структурата на косъма,увеличава устойчивостта му към механични и химични въздействия и увреждания,причинени от продължително излагане на слънце.

ПОКАЗАНИЯ:Дифузен косопад,дегенеративни промени в структурата на косъма(тънка,нееластична,ч плива,без блясък и побеляваща коса)
и т.н.
преписах само това,което ти трябва на теб

помага и на ноктите да не се чупят толкова лесно.

Пантогара се пие 3 пъти на ден(то пише по време на хранене,но аз го пия след),а с другото се мажа само вечер

miminkaa
11-28-2008, 11:08
Слагай Кристали или хининова вода :) :) :)

mumiikataa
11-28-2008, 11:18
Слагай Кристали или хининова вода :) :) :)
Да,ама нито от хининовата, нито от кристалите,косата не се сгъстява....От хининовата расте,от кристалите лесно се разресва и намалява до известна степен цъфтежа...

adrenalinkataaa
11-28-2008, 11:59
znaesh li moita kosa stava mnogo hybava kato se miq s bebeshki shampoani kato na Jonsav baby :)

Celence
11-28-2008, 13:16
mumiikataa, искаш да си сгъстиш косата? Ти проста ли си?! Косата не става по-гъста като я мажеш с що да е, това се определя от гена, както структурата и т.н. Тоест каквато ти е косата-това ще е - не можеш да направиш косъма си по-дебел или да я сгъстиш. Но можеш да я поддържаш - единствено, ако си имала есенен/пролетен косопад или поради някаква друга причина(болест етц.) са ти паднали известен брой повече косми и можеш да използваш например стимулант за коса на Икаров, от който косата расте по-бързо....

mumiikataa
11-28-2008, 17:59
mumiikataa, искаш да си сгъстиш косата? Ти проста ли си?! Косата не става по-гъста като я мажеш с що да е, това се определя от гена, както структурата и т.н. Тоест каквато ти е косата-това ще е - не можеш да направиш косъма си по-дебел или да я сгъстиш. Но можеш да я поддържаш - единствено, ако си имала есенен/пролетен косопад или поради някаква друга причина(болест етц.) са ти паднали известен брой повече косми и можеш да използваш например стимулант за коса на Икаров, от който косата расте по-бързо....
Не не съм проста,бъди спокойна!И не не искам да си сгъстя косата.Така ми е добре.При мен проблема е друг!

therichbitch
11-29-2008, 23:38
къната много подхранва ако ти е изтощена косата

Не мисля, че ако се каносам косата ми ще се оправи.
ami da nqma da se opravi, naposleduk i kunata mn q otri4at kato produkt "na prirodata"dnes vsi4ko e himiq

Hack4fuN
11-29-2008, 23:40
къната много подхранва ако ти е изтощена косата

Не мисля, че ако се каносам косата ми ще се оправи.
ami da nqma da se opravi, naposleduk i kunata mn q otri4at kato produkt "na prirodata"dnes vsi4ko e himiq

varnen4e
11-30-2008, 07:34
znaesh li moita kosa stava mnogo hybava kato se miq s bebeshki shampoani kato na Jonsav baby :)

За това не съм се замислла, може и да има ефект.

mumiikataa
11-30-2008, 08:36
znaesh li moita kosa stava mnogo hybava kato se miq s bebeshki shampoani kato na Jonsav baby :)

За това не съм се замислла, може и да има ефект.
Зависи от косата ти.Може и да не ти действа...Аз преди 2-3 год реших да пробвам пак с бебешки и тогава косата ми ставаше на гъз веднага след като излезех от банята...

Xrisenceto
11-30-2008, 09:53
За да не пускам нова тема ще попитам тук :) Ако 2 пъти в седмицата си мажа косата с тривитаминол и слагам наилонова шапка и стоя 2 часа така след това се измивам ще им ли някакав ефект ?

bibi90
11-30-2008, 09:54
Бебешките шампоани са си за бебета... кожата на бебетата е различна от нашата ,та затова се предполага,че бебешките шампоани не са подходящи за върастни.Тези,които наистина са качествени обаче.Защото има много шампоани,които просто са по-леки и разликата между тях и обикновените,е че не лютят на очите и са им сложили едно име "бебешки",те няма какво да ти навредят,ама няма и да ти помогнат,просто са по-меки и не измиват толкова добре...
аз не виждам смисъл да се миеш с бебешки шампоан.

bibi90
11-30-2008, 09:56
За да не пускам нова тема ще попитам тук :) Ако 2 пъти в седмицата си мажа косата с тривитаминол и слагам наилонова шапка и стоя 2 часа така след това се измивам ще им ли някакав ефект ?

Зависи какъв ефект търсиш...?

Xrisenceto
11-30-2008, 11:18
За да не пускам нова тема ще попитам тук :) Ако 2 пъти в седмицата си мажа косата с тривитаминол и слагам наилонова шапка и стоя 2 часа така след това се измивам ще им ли някакав ефект ?

Зависи какъв ефект търсиш...?

по бърз растеж на косата

varnen4e
11-30-2008, 11:29
Понеже 1/2 та ми продукти свършиха и туко- що си направих някаква маска, от която дори не знам дали ще има ефект.

3 жълтъка
1 ч.л. Стимулант за коса на "Икаров"
3 ампули витамин Е
1 с.л. водка
1 с.л. хининова вода
1 с.л. Себорал Форте
2 табл. бирена мая
2 с.л. мед
1 с.л. зехтин

Общо взето е това, но сега ми е много неприятно, защото маската се разтича по врата ми и не знам как ще го изтърпя това нещо 2 часа. А дори не знам дали ще има някакъв ефект...
:(

varnen4e
11-30-2008, 11:30
За да не пускам нова тема ще попитам тук :) Ако 2 пъти в седмицата си мажа косата с тривитаминол и слагам наилонова шапка и стоя 2 часа така след това се измивам ще им ли някакав ефект ?

Зависи какъв ефект търсиш...?

по бърз растеж на косата

По- добре си го прави на маска.

insomnia__
11-30-2008, 11:37
Вземи си хининова вода от аптеката.Сега ще ти кажа някои начини от доброто старо време,колкото и откачени да звучат:Разбий 1-2 жълтъка с малко вода в една купичка.Като се къпеш го нанеси върху косата вместо шампоан.Използвай само това,никакви шампоани!Те са основното нещо,което оврежда косата.След като го направиш това с жълтъка няколко пъти подред ще видиш колко по-гъста ще ти стане.Даже знам и че като я изсушиш с кърпата с кора от лимон се търка кожата на главата.Гарантирам,че действа,косата ми в момента направо е огромна и гъста :)) Успех

bibi90
11-30-2008, 11:40
За да не пускам нова тема ще попитам тук :) Ако 2 пъти в седмицата си мажа косата с тривитаминол и слагам наилонова шапка и стоя 2 часа така след това се измивам ще им ли някакав ефект ?

Зависи какъв ефект търсиш...?

по бърз растеж на косата


Да,наистина е по-добре в маска да го слагаш.Може и само Тривитаминол,но ефекта е по-добър ако е на маска. :)
И един път седмично е достатъчно,и задължително прави почивки,защото при много момичета има обратен ефект при предозиране,започва да пада косата...

varnen4e
11-30-2008, 11:41
Вземи си хининова вода от аптеката.Сега ще ти кажа някои начини от доброто старо време,колкото и откачени да звучат:Разбий 1-2 жълтъка с малко вода в една купичка.Като се къпеш го нанеси върху косата вместо шампоан.Използвай само това,никакви шампоани!Те са основното нещо,което оврежда косата.След като го направиш това с жълтъка няколко пъти подред ще видиш колко по-гъста ще ти стане.Даже знам и че като я изсушиш с кърпата с кора от лимон се търка кожата на главата.Гарантирам,че действа,косата ми в момента направо е огромна и гъста :)) Успех

Жълтък вместо шапоан?
Дали наистина може да подейства?
Мисля да пробвам.. наистина ли след няколко пъти има ефект? Не трябва ли повече постоянство?

varnen4e
11-30-2008, 11:42
За да не пускам нова тема ще попитам тук :) Ако 2 пъти в седмицата си мажа косата с тривитаминол и слагам наилонова шапка и стоя 2 часа така след това се измивам ще им ли някакав ефект ?

Зависи какъв ефект търсиш...?

по бърз растеж на косата


Да,наистина е по-добре в маска да го слагаш.Може и само Тривитаминол,но ефекта е по-добър ако е на маска. :)
И един път седмично е достатъчно,и задължително прави почивки,защото при много момичета има обратен ефект при предозиране,започва да пада косата...

А в крайна сметка 1 месец почивка достатъчно ли е?

bibi90
11-30-2008, 11:46
Понеже 1/2 та ми продукти свършиха и туко- що си направих някаква маска, от която дори не знам дали ще има ефект.

3 жълтъка
1 ч.л. Стимулант за коса на "Икаров"
3 ампули витамин Е
1 с.л. водка
1 с.л. хининова вода
1 с.л. Себорал Форте
2 табл. бирена мая
2 с.л. мед
1 с.л. зехтин

Общо взето е това, но сега ми е много неприятно, защото маската се разтича по врата ми и не знам как ще го изтърпя това нещо 2 часа. А дори не знам дали ще има някакъв ефект...
:(

Уоу много неща си сложила и много изсушаващи съставки.3 жълтъка в една маска са много,1 е достатъчен.Водка,хининова вода,мед всичко това изсушава косъма.По-добре да слагаш по-вече масла и ампули и 1 суп.л алкохол,за после отмиване. :wink:

bibi90
11-30-2008, 11:50
За да не пускам нова тема ще попитам тук :) Ако 2 пъти в седмицата си мажа косата с тривитаминол и слагам наилонова шапка и стоя 2 часа така след това се измивам ще им ли някакав ефект ?

Зависи какъв ефект търсиш...?

по бърз растеж на косата


Да,наистина е по-добре в маска да го слагаш.Може и само Тривитаминол,но ефекта е по-добър ако е на маска. :)
И един път седмично е достатъчно,и задължително прави почивки,защото при много момичета има обратен ефект при предозиране,започва да пада косата...

А в крайна сметка 1 месец почивка достатъчно ли е?


Ами то косата ще си покаже.По принцип би трябвало да е достатъчно.Аз като го ползвах си правех маската 1 път в седмицата в продължение на 2 месеца и после 1 месеца почивах и беше добре първоначално.Но след 3-тото шишенце започна много да ми пада косата и го спрях и не се усмелих да го сложа по-вече.Имам обаче приятелки,които го ползват от година и са доволни,така че то си е до коса.Но не го използвай по-вече от 2 месеца без прекъсване

Xrisenceto
11-30-2008, 12:00
За да не пускам нова тема ще попитам тук :) Ако 2 пъти в седмицата си мажа косата с тривитаминол и слагам наилонова шапка и стоя 2 часа така след това се измивам ще им ли някакав ефект ?

Зависи какъв ефект търсиш...?

по бърз растеж на косата


Да,наистина е по-добре в маска да го слагаш.Може и само Тривитаминол,но ефекта е по-добър ако е на маска. :)
И един път седмично е достатъчно,и задължително прави почивки,защото при много момичета има обратен ефект при предозиране,започва да пада косата...

А в крайна сметка 1 месец почивка достатъчно ли е?


Ами то косата ще си покаже.По принцип би трябвало да е достатъчно.Аз като го ползвах си правех маската 1 път в седмицата в продължение на 2 месеца и после 1 месеца почивах и беше добре първоначално.Но след 3-тото шишенце започна много да ми пада косата и го спрях и не се усмелих да го сложа по-вече.Имам обаче приятелки,които го ползват от година и са доволни,така че то си е до коса.Но не го използвай по-вече от 2 месеца без прекъсване



колко тривитаминол с колко маска да смесвам горе долу ?

varnen4e
11-30-2008, 12:03
колко тривитаминол с колко маска да смесвам горе долу ?

Еми аз лично слагам 1, максимум 2 с.л. тривитаминол в една маска.

varnen4e
11-30-2008, 12:04
Понеже 1/2 та ми продукти свършиха и туко- що си направих някаква маска, от която дори не знам дали ще има ефект.

3 жълтъка
1 ч.л. Стимулант за коса на "Икаров"
3 ампули витамин Е
1 с.л. водка
1 с.л. хининова вода
1 с.л. Себорал Форте
2 табл. бирена мая
2 с.л. мед
1 с.л. зехтин

Общо взето е това, но сега ми е много неприятно, защото маската се разтича по врата ми и не знам как ще го изтърпя това нещо 2 часа. А дори не знам дали ще има някакъв ефект...
:(

Уоу много неща си сложила и много изсушаващи съставки.3 жълтъка в една маска са много,1 е достатъчен.Водка,хининова вода,мед всичко това изсушава косъма.По-добре да слагаш по-вече масла и ампули и 1 суп.л алкохол,за после отмиване. :wink:

Е, сложих и малко стимулант, зехтин, кайсиево масло.. не са само изсушаващи.

bibi90
11-30-2008, 12:05
За да не пускам нова тема ще попитам тук :) Ако 2 пъти в седмицата си мажа косата с тривитаминол и слагам наилонова шапка и стоя 2 часа така след това се измивам ще им ли някакав ефект ?

Зависи какъв ефект търсиш...?

по бърз растеж на косата


Да,наистина е по-добре в маска да го слагаш.Може и само Тривитаминол,но ефекта е по-добър ако е на маска. :)
И един път седмично е достатъчно,и задължително прави почивки,защото при много момичета има обратен ефект при предозиране,започва да пада косата...

А в крайна сметка 1 месец почивка достатъчно ли е?


Ами то косата ще си покаже.По принцип би трябвало да е достатъчно.Аз като го ползвах си правех маската 1 път в седмицата в продължение на 2 месеца и после 1 месеца почивах и беше добре първоначално.Но след 3-тото шишенце започна много да ми пада косата и го спрях и не се усмелих да го сложа по-вече.Имам обаче приятелки,които го ползват от година и са доволни,така че то си е до коса.Но не го използвай по-вече от 2 месеца без прекъсване



колко тривитаминол с колко маска да смесвам горе долу ?


Незнам дали знаеш оригиналната маска по принцип е тривитаминол,газ,мас и оцет.Като газта не се слага на изрусена коса.Но ти може да прибавяш съставки,от които имаш нужда.Лично на мен най-добре ми действа като смеся Тривитаминола с масла(бадемово,жожоба,коко ово,зехтин) и алкохол.от всичко по 1 суп.л.То пак зависи и от дължината и гъстотата на косата...иначе може да прибавяш жълтък,кисело мляко,мед.Пробвай да видиш кое как ще ти се отрази.

bibi90
11-30-2008, 12:07
Понеже 1/2 та ми продукти свършиха и туко- що си направих някаква маска, от която дори не знам дали ще има ефект.

3 жълтъка
1 ч.л. Стимулант за коса на "Икаров"
3 ампули витамин Е
1 с.л. водка
1 с.л. хининова вода
1 с.л. Себорал Форте
2 табл. бирена мая
2 с.л. мед
1 с.л. зехтин

Общо взето е това, но сега ми е много неприятно, защото маската се разтича по врата ми и не знам как ще го изтърпя това нещо 2 часа. А дори не знам дали ще има някакъв ефект...
:(

Уоу много неща си сложила и много изсушаващи съставки.3 жълтъка в една маска са много,1 е достатъчен.Водка,хининова вода,мед всичко това изсушава косъма.По-добре да слагаш по-вече масла и ампули и 1 суп.л алкохол,за после отмиване. :wink:

Е, сложих и малко стимулант, зехтин, кайсиево масло.. не са само изсушаващи.

Не само,но исках да кажа,че изсушаващите са много...
нищо пиши дали има ефект :)
но аз лично си мисля,че после по-бързо ше ти се омазни косата... :-o

varnen4e
11-30-2008, 12:23
Не мисля. Аз я мия 1 път в седмицата и не се опаквам.
Иначе се чудя дали после да не я залея с вода с корени от коприва (това след като я измия) ...

Xrisenceto
11-30-2008, 12:31
За да не пускам нова тема ще попитам тук :) Ако 2 пъти в седмицата си мажа косата с тривитаминол и слагам наилонова шапка и стоя 2 часа така след това се измивам ще им ли някакав ефект ?

Зависи какъв ефект търсиш...?

по бърз растеж на косата


Да,наистина е по-добре в маска да го слагаш.Може и само Тривитаминол,но ефекта е по-добър ако е на маска. :)
И един път седмично е достатъчно,и задължително прави почивки,защото при много момичета има обратен ефект при предозиране,започва да пада косата...

А в крайна сметка 1 месец почивка достатъчно ли е?


Ами то косата ще си покаже.По принцип би трябвало да е достатъчно.Аз като го ползвах си правех маската 1 път в седмицата в продължение на 2 месеца и после 1 месеца почивах и беше добре първоначално.Но след 3-тото шишенце започна много да ми пада косата и го спрях и не се усмелих да го сложа по-вече.Имам обаче приятелки,които го ползват от година и са доволни,така че то си е до коса.Но не го използвай по-вече от 2 месеца без прекъсване



колко тривитаминол с колко маска да смесвам горе долу ?


Незнам дали знаеш оригиналната маска по принцип е тривитаминол,газ,мас и оцет.Като газта не се слага на изрусена коса.Но ти може да прибавяш съставки,от които имаш нужда.Лично на мен най-добре ми действа като смеся Тривитаминола с масла(бадемово,жожоба,коко ово,зехтин) и алкохол.от всичко по 1 суп.л.То пак зависи и от дължината и гъстотата на косата...иначе може да прибавяш жълтък,кисело мляко,мед.Пробвай да видиш кое как ще ти се отрази.


мерси :)

bibi90
11-30-2008, 12:46
Не мисля. Аз я мия 1 път в седмицата и не се опаквам.
Иначе се чудя дали после да не я залея с вода с корени от коприва (това след като я измия) ...

1 път в седмицата? :-o Не ти ли се омазнява?

varnen4e
11-30-2008, 13:00
Еми аз я чупя всеки ден с бира и не забелязвам да се омазнява или да стои гадно.

bibi90
11-30-2008, 13:08
Еми аз я чупя всеки ден с бира и не забелязвам да се омазнява или да стои гадно.

Изненадах се защото съм свикнала през ден и направо ми се вижда невъзможно да издържа 1 път в седмицата да я мия..но щом ти се отразява добре :)
май трябва да го пробвам това с бирата.Ама не става ли много твърда косата и не мирише ли на бира после?

varnen4e
11-30-2008, 13:44
Еми аз я чупя всеки ден с бира и не забелязвам да се омазнява или да стои гадно.

Изненадах се защото съм свикнала през ден и направо ми се вижда невъзможно да издържа 1 път в седмицата да я мия..но щом ти се отразява добре :)
май трябва да го пробвам това с бирата.Ама не става ли много твърда косата и не мирише ли на бира после?

Ако слагаш умерено количество бира не става твърда.
А иначе апоматът изчезва за 20-тина мин. Аз чакам 15- 20 мин, излизам малко на терасата да ме духне вятър и след това пръскам парфюм и така се справям с аромата.

bibi90
11-30-2008, 14:40
Еми аз я чупя всеки ден с бира и не забелязвам да се омазнява или да стои гадно.

Изненадах се защото съм свикнала през ден и направо ми се вижда невъзможно да издържа 1 път в седмицата да я мия..но щом ти се отразява добре :)
май трябва да го пробвам това с бирата.Ама не става ли много твърда косата и не мирише ли на бира после?

Ако слагаш умерено количество бира не става твърда.
А иначе апоматът изчезва за 20-тина мин. Аз чакам 15- 20 мин, излизам малко на терасата да ме духне вятър и след това пръскам парфюм и така се справям с аромата.


Ще го пробвам някой път.Само,че мойта коса е много права и незнам дали ще се получи...

varnen4e
12-01-2008, 06:43
Ще се получи- гаранция.

Rebellion_Angel
12-01-2008, 09:50
Дори мисля, че ефекта ще е по-хубав на права коса. Едно момиче с права коса се беше къдрило с ролки от дунапрен потопени в бира и косата й стана на много красиви вълни и някакси бляскава. Хубаво се беше получило.

bibi90
12-01-2008, 12:43
Да,но с ролки... А само с бира незнам дали ще стане,тя моята коса по принцип не държи на накакви прически,застава си както иска общо-взето 8-)

menta_loverka
12-01-2008, 22:43
съжалявам, но не ми се четеше всичко та ако се повтарям да ме извините...леля ми имаше същия проблем и си го реши като почна да пие ленено масло вярно, че не е много евтоно, но не е и скъпо 35лв. ако не се лъжа....Пожелавам ти успех!

varnen4e
12-02-2008, 07:19
съжалявам, но не ми се четеше всичко та ако се повтарям да ме извините...леля ми имаше същия проблем и си го реши като почна да пие ленено масло вярно, че не е много евтоно, но не е и скъпо 35лв. ако не се лъжа....Пожелавам ти успех!

Не се повтаряш. Мерси за съвета.

sladkata_meri
12-02-2008, 11:11
Zdraveite, ot 2 meseca se borq s kosopad i se opitvam da sgystq kosata si ,nz ot kakvo stana taka no mi se struva 4e sa mi izleznali malko kosym4eta kato brada sa qvno novaizniknali :grin:
Ne moga da vi kaja ot kakvo sa za6toto maja kosata si s vsi4ko za koeto sm 4ula i vidqla.Ta iskah da vi kaja az kakvo pravq
1.Kypq se s shampoan s huma ili hinin (naistina pomagat)
2.napryskvam korenite s hininova voda ,no tyi kato tq izsu6ava slagam i balsam bez otmivana v krai6tata moje i kristali
3.na vtoriq ili tretiq den slagam seboral v korenite gledam da sedq pone 12 4asa s nego (ne go slagam sled kato se izmiq tyi kato mislq 4e omaznqva kosata)
A eto i nqkoi ne6ta koito neznaeh
1.Nedeite da re6ite kosata dokato e mokra
2.Ne qq vryzvaite za po dylgo ot 2 4asa
3.Ne topiraite kosata
4.Pravete maski i slagaite ampuli nai mnogo na 3 dni
Za sega za tova se se6tam ako imate nqkakvi vyprosi nadqvam se da moga da vi pomogna
uspeh na vsi4ki

kalpazanka
12-05-2008, 17:13
Косопад и такива косъмчета- марш на гинеколог и виж тестостерона!

masal
12-05-2008, 17:16
Косопад и такива косъмчета- марш на гинеколог и виж тестостерона! ](*,) Абе тея косъмчета са и по главата.Дали щеше така да се радва ако бяха там където по принцип е брадата. :lol:

kalpazanka
12-05-2008, 17:21
Разбрах, че косъмчетата са й като брада /т. е. по лицето/. На нейно място с косопад отдаааааааааавна да съм се изследвала!

bibi90
12-05-2008, 18:11
varnen4e,темата е пусната преди 2 месеца и половина и горе-долу.Айде кажи сега за това време има ли подобрение в косата ти?Какъв е ефекта от маските? :)

varnen4e
12-09-2008, 07:49
varnen4e,темата е пусната преди 2 месеца и половина и горе-долу.Айде кажи сега за това време има ли подобрение в косата ти?Какъв е ефекта от маските? :)

Ами честно казано не особено и не знам какво да правя... Вече се отчайвам...
:(

nesuni
12-09-2008, 17:48
zna4i.tezi te4ni kristali koito si zela sa efikasni,no.....ne vqrvai na tezi koito ti kazvat da ne si mie6 kosata mn 4esto.....pitala sam frizior i toi mi kaza 4e kogato useti6 kosata si mrasna q mii.....e ne prez den ili seki den....ne vqrvam tolkova da ti e mrasna de......ta
hininova voda:pri tvoq slu4ai ne q praskai ot neq kosata raste no korena otslabva i kosata zapo4va da kape,eto ti edni babini divetini koito naistina pone pri men pomagat
ma6terka se vari vav voda(okolo edin golqm burkan) s edna laji4ka ocet dokato zavri,sled tova se precejda i sled kapane se izprlakva sas 4aq.....dano da sam ti pomognala

varnen4e
12-10-2008, 06:40
Това с мащерката не съм го чувала.. дали наистина има ефект?

bibi90
12-10-2008, 14:01
varnen4e,темата е пусната преди 2 месеца и половина и горе-долу.Айде кажи сега за това време има ли подобрение в косата ти?Какъв е ефекта от маските? :)

Ами честно казано не особено и не знам какво да правя... Вече се отчайвам...
:(

Е как така :(
Не може да няма никакъв резултат.Аз не говоря за някакви драстични промени за толкова кратко време,но все пак поне малко подобрение трябва да има.Ти може би мислиш само за това и не го забелязваш :)
А някакви витамини пиеш ли?

varnen4e
12-10-2008, 20:58
Да... ама има много малък ефект....

varnen4e
12-13-2008, 07:40
Пак се отпуснах малко и си изправях косата 3 сни подред, но мисля пак да се взема в ръзе, поне до Коледа да не я изправям, а след това до Нова година... защото... нещо не вървят нещата по план. Нито расте както ми се иска, нито се оправя както ми се иска.

Днес пак ще си направя маска, че миналата седмица пропуснах... пък ще видим.. поне още малко да порасне, за да мога на плитки да я правя...

varnen4e
12-13-2008, 12:54
Направих си отново оичайната маска с тривитаминол, алкохол, хума, жълтък, стимулант за коса на "Икаров", себорал, хининова вода, розова вода, мед, ампули витамин Е... и май е това.. надявам се вече да започне да расте по- бързо.. вече мина месец и половина.. почти два.. поне малък ефект в растежа да има..
Чудя се дали ще е добре, ако стоя 1 час с маската, а не 2, както правя по принцип.. защото нямам много време...
И накрая мисля пак... да си залея косата с вода, в която съм варила корени от коприва.. само че да не я отмивам (аз всъщност никога не я отмивам, не знам дали е вредно)...
Дайте още някой съвет, който да мога да изпълнявам успоредно с тези неща.
Шампоана ми е Себорал, но скоро свършва и мисля да си взема такъв с хинин...

bibi90
12-13-2008, 14:50
Какви витамини пиеш и от колко време?

varnen4e
12-14-2008, 12:04
GNC Ultra Nourish- hair, всеки ден по една таблетка.. и ирена мая също пия.

bibi90
12-15-2008, 13:16
GNC Ultra Nourish- hair, всеки ден по една таблетка.. и ирена мая също пия.

Бирената мая помага много.Но всички витамини действат на още непоникналата коса,така че трябва да ги пиеш поне 2-3 месеца,за да видиш ефекта.

varnen4e
12-16-2008, 06:50
GNC Ultra Nourish- hair, всеки ден по една таблетка.. и ирена мая също пия.

Бирената мая помага много.Но всички витамини действат на още непоникналата коса,така че трябва да ги пиеш поне 2-3 месеца,за да видиш ефекта.

Еми аз от толкова долу- горе ги пия.. Не знам.. вече тотално съм се отчаяла.

sladkotykate
12-16-2008, 15:33
zdrasti milichka.tyko shto se posavetvah s mama mi i tq kaza che ako iskash kosata ti da raste i da stava po dalga trqbva da hodish na frizior kogato e narastvashta lunata togava shte ima naistina efekt(izpitano sredstvo pri mamcheto) sushto taka za da ne ti pada kosata i da ti bade gusta trqbva da majesh kosata si s chesun kogato se kupesh a sled tova si izplakvash kosata s jultuk ot qice vmesto maska.mnogo e efikasno vapreki che zvuchi malko gadno :-) uspeh i mi pishi ako postignesh efekt :-) :-)

Liar
12-16-2008, 20:32
Ако се намаже с чесън после като и се изпоти главата ще мирише месеци наред.Това с копривата е добро,аз също не я отмивам.Правя си маски с Тривитаминол,стимуланти и други,пия витамини непрестанно от една година.Ти какво искаш за два месеца?За този период от време косата ти е пораснала с два санта.По дължината си е същата,няма как как да видиш промяна.И все пак какво точно очакваш?

neva
12-17-2008, 01:48
moje li nqkoi da mi kaje za seboral forte az sum izvun bg i dali go ima izvun bg blagodarq predvaritelno

Dark_Angel_F
12-17-2008, 13:23
Майка ми имаше такъв проблем с косата... Оправи се с стимулант за коса на Икаров ( продава се в аптеките ) но според мен няма д ати нашреди и заедно с него да взимаш нещо от сорта на Мерц.

varnen4e
12-17-2008, 21:55
Ако се намаже с чесън после като и се изпоти главата ще мирише месеци наред.Това с копривата е добро,аз също не я отмивам.Правя си маски с Тривитаминол,стимуланти и други,пия витамини непрестанно от една година.Ти какво искаш за два месеца?За този период от време косата ти е пораснала с два санта.По дължината си е същата,няма как как да видиш промяна.И все пак какво точно очакваш?

Очаквам и се надявам косата ми да си възвърне стария вид...

varnen4e
12-17-2008, 21:57
Майка ми имаше такъв проблем с косата... Оправи се с стимулант за коса на Икаров ( продава се в аптеките ) но според мен няма д ати нашреди и заедно с него да взимаш нещо от сорта на Мерц.

Да, аз както съм написала го ползвам в масите за коса.. аааа Мерц- не.. но пия други витамини.. специални за коса...


Ииии днес си взех направление за дерматолог, мисля другата седмица най- късно да отида да видим какво ще ми изпише.

varnen4e
12-21-2008, 08:38
Намазах си косата със Стимулант за коса на "Икаров". Мисля да постоя нпколко часа с него, след това ще си направя и маска и мисля в понеделник да отида до дерматолога да видим той какво ще ми каже. Преди време ми бяха изписали един лосион, от който ми се пооправи косата, но аз искам по- добър ефект и сега ще видим какво ще може да се направи.

varnen4e
12-21-2008, 20:37
Пак си правих маска без хума, защото беше свършила. И сега... маската ми беше с тривитаминол, водка, жълтък, стимулант за коса, съвсем малко хума.. 1 ч.л., мед, хининова вода и Себорал форте. Надявам се да е имало ефект, защото освен, че не беше пълна не успях и да издържа 2 часа, а стоях около час и половина най- много.. и на всичкото отгоре прекалих с кристалите..
:(
Оффф.. не знам вече какво да правя...

varnen4e
12-24-2008, 10:42
Маслото от хвойна какъв ефект казахте, че оказва на косата, че не разбрах точно...

billytalent
12-24-2008, 13:13
Аз си правя ето тази маска с хвойна и съм много доволна
Маска: за премахване на пърхот се препоръчва маска за коса – 50 мл бадемово масло с 40 к. хвойна. Вода за изплакване против мазна коса – 0,5 л вода с 10 к. хвойна.

raduna
12-24-2008, 14:30
Дерматолога ти какво каза?

varnen4e
12-26-2008, 10:12
Дерматолога ти какво каза?

Ами аз още не съм ходила, че нали сега са празници и чакам да минат, за да отида на спокойствие..

raduna
12-26-2008, 22:02
Добре :) ама плс, плс, плс после да кажеш, да знам има ли смисъл да ходя и аз или ще ти каже обичайните бабини рецепти :-D
въпреки, че една приятелка имаше мн сериозни проблеми е един особен пърхот и какво ли не опитва и като отиде на дерматолог и правиха изследвания някакви и се оказа, че било на нервна почва и и изписаха успокоителни... :-o

billytalent
12-26-2008, 23:54
Аз използвам триветаминола от миналата зима някъде и съм доволна,от начало самостоятелно след това към маска го добавях

varnen4e
12-27-2008, 09:47
Добре :) ама плс, плс, плс после да кажеш, да знам има ли смисъл да ходя и аз или ще ти каже обичайните бабини рецепти :-D
въпреки, че една приятелка имаше мн сериозни проблеми е един особен пърхот и какво ли не опитва и като отиде на дерматолог и правиха изследвания някакви и се оказа, че било на нервна почва и и изписаха успокоителни... :-o

Ще кажа разбира се. Само чакам да минат празниците, за да отида, че сега не ми се занимава.. Щ ви разкажа задължително.

varnen4e
12-27-2008, 09:47
Ей това тривитаминол го пишеше в една тема и казваха че било много хубаво-косата растяла изкл. бързо, блястяла, сгъстявала се и т.н., обаче мен ме притиснява че се използва най вече за овци...и ако го използвам ...примерно Аз... (моята коса е нормално гъста и е дълга до средата на гърба)..таа ако аз го използвам дали няма да ми стане някоя мн "рунтава" 8-) 8-) 8-) или пък да ми опада..знам ли. Малко се отклоних от темата, но кажете какви са ви отзивите от тривитаминол-а за да не правя нова тема ;) ...А по темата-ами не знам, но защо не пробваш със някое от тези на SUNSILK :) YsPeXx!!!

Дам, знам.. ползвам го. Мерси.

varnen4e
12-27-2008, 09:48
Аз използвам триветаминола от миналата зима някъде и съм доволна,от начало самостоятелно след това към маска го добавях

Аз го ползвам от 3-4 месеца, но да ти кажа няма кой знае какъв ефект. Да се надчвам, че е от сезона, защото и преди години го ползвах едно лято и имаше като че ли по- голям ефект.

djudjulinkaa
12-27-2008, 13:25
Аз отидох на дерматолог по принцип за акне, но споделих проблемите и с косата си и ми изписаха шампоан за косопад и омазняване..мисля че и от двата ще имаш нужда тъй като се къпиш пред 1 ден :) успех

leidymimi
12-27-2008, 14:27
Аз отидох на дерматолог по принцип за акне, но споделих проблемите и с косата си и ми изписаха шампоан за косопад и омазняване..мисля че и от двата ще имаш нужда тъй като се къпиш пред 1 ден :) успех

какъв е този шампоан.напиши нещо за него

billytalent
12-27-2008, 15:18
Аз използвам триветаминола от миналата зима някъде и съм доволна,от начало самостоятелно след това към маска го добавях

Аз го ползвам от 3-4 месеца, но да ти кажа няма кой знае какъв ефект. Да се надчвам, че е от сезона, защото и преди години го ползвах едно лято и имаше като че ли по- голям ефект.

Ами аз го слагам в маска и може би затова има ефект,маската е точно за растеж,блясък и някви такива :grin:

bibi90
12-27-2008, 17:18
Аз отидох на дерматолог по принцип за акне, но споделих проблемите и с косата си и ми изписаха шампоан за косопад и омазняване..мисля че и от двата ще имаш нужда тъй като се къпиш пред 1 ден :) успех

А ще кажеш ли кой е този шампоан?

varnen4e
12-27-2008, 22:32
Аз отидох на дерматолог по принцип за акне, но споделих проблемите и с косата си и ми изписаха шампоан за косопад и омазняване..мисля че и от двата ще имаш нужда тъй като се къпиш пред 1 ден :) успех

Къпя си косата 1 път в седмицата... къде видя, че я мия през ден?

varnen4e
12-27-2008, 22:32
Аз използвам триветаминола от миналата зима някъде и съм доволна,от начало самостоятелно след това към маска го добавях

Аз го ползвам от 3-4 месеца, но да ти кажа няма кой знае какъв ефект. Да се надчвам, че е от сезона, защото и преди години го ползвах едно лято и имаше като че ли по- голям ефект.

Ами аз го слагам в маска и може би затова има ефект,маската е точно за растеж,блясък и някви такива :grin:

И аз го слагам в маска.

sylettka
12-27-2008, 23:41
аз имах същият проблем и си отрязах косата до раменете че и по-къса и от долу си оставих няколко кичура за тънки плитки да не е само неква къса коса 8) ии сега ми е сякаш по-гъста и е по-сладка :oops: :oops:

bibi90
12-28-2008, 09:21
Такам.. значи моя проблем е следния..
Косата ми много лесно се изтощава и оредява от всичко- преса, сешоар, дори и от пяна за коса..
А, когато не го ползвам косата ми на нищо не прилича.. в смисъл. много се разрошва и стои някакси.. никак..
Бих си сменила прияческата, но гледам да не я подстригвам, защото тази година имам бал и искам да порастне малко..
Дълга е малко под раменете (за инфо) и не знам какво да правя.. не искам да ходя като луда по улиците, но не искам и да оставам без коса..
Пробвала съм всякакви неща- шампоани, тривитаминол, маски, балсами, ампули за косопад, но нищо не помага... Днес си взех едни кристали за коса, мисля и от тях да пробвам, но не знам какво да правя за да я укротя без да я изтощавам много..
Направо ми се плаче.. не знам какво да правя.. в момента пия едни витамини и + това се пръскам и с хининова вода в корените, но много искам да намеря начин да я сгъстя, а не знам как да стане..
Моля ви, ако някой знае някакъв метод да сподели стъпка по стъпка, защото явно не правя нещо като хората.. не може нищо да не ми действа..

Препоръчайте ми някакви шампоани, ако може, хапчета, ампули.. всичко което се сетите.. и някой ако знае някакъв метод.. кога и как се използват нещата за наи- добър ефект.. Аз иначе си мия косата през ден... не знам дали има значение, но да споделя..

Мерси предварително..
:)

eskcada
12-28-2008, 11:50
аиде тази тема е ве4е доста стара ,може ли някои да каже дали наистина му е пораснала косата ? :)

varnen4e
12-29-2008, 08:11
Моята порастна, но само на дължина.. На вид няма кой знае каква промяна. Пак изглежда рядка и пак не може да се подхрани като хората.

co0L_gIrL
12-29-2008, 11:22
Ами.. Хах аз ползвам тва чудо от 1 месец и косата ми ако не друго доста живна. Не че някога е била изтощена, щото не ползвам преси и простотии.. Придоби по- голям блясък и така..
Косата няма как да се сгъсти от Тривитаминола. Просто като се родим луковиците на космите по главата са си определен брой и не могат да станат повече. Иначе Тривитаминола укрепва косъма и наистина го заздравява. За дължината- да помага, след месец два ползване :)

Luda_do_poluda
12-29-2008, 13:41
Моята беше така ... Купи си маска за коса с костен мозък ,шампоан Pregaine ( от аптеката ) , хининова вода и лайка . Ползваш шампоана всеки път ,когато я миеш (слагаш по 2 пъти от него и втриваш хубаво в корените ) , маската за коса ползваш не повече от 2 пъти в седмицата , хининовата вода можеш да ползваш не повече от 3 пъти в седмицата ,но не с маската за коса .Лайката я ползвай ,за да отмиваш шампоана (сваряваш я ,прецеждаш я и отмиваш шампоана ,без да отмиваш нея ) ... надявам се да съм помогнала :)

___mimity___
12-29-2008, 17:10
ami dano da ti pomogna: ima edna maska ot oriflame kazva se tratment mask i pri men oshte nqma efekt no tova e zashtoto mi e otskoro. a inache na etiketa pishe: maska za kosa s intenzivno hidratirane i zazdravqvane na kosyma. Tova pishe :) Nadqvam se da sym ti pomognala! UspeH ! :smt001 :---)

varnen4e
12-30-2008, 21:41
Ходих на дерматолог.. общо зето не ми каза нищо, което да не знам.. нищо ново не ми изписа освен някакъв лосион на неизвестна марка. Препоръча ми и Герикапс, Себорал форте, както и фрикции с корени от копива.. това всеки фармацефт и въобще всеки човек можеше да ми го каже.. за жалост си тръгнах разочарована.. Аз все пак си продължавам да си се грижа и се надявам да си върна пак хубавата коса...

Rofl4e
12-30-2008, 22:58
Купи си удължение .. :) и няма да имаш проблем :)

bibi90
12-31-2008, 09:43
Ходих на дерматолог.. общо зето не ми каза нищо, което да не знам.. нищо ново не ми изписа освен някакъв лосион на неизвестна марка. Препоръча ми и Герикапс, Себорал форте, както и фрикции с корени от копива.. това всеки фармацефт и въобще всеки човек можеше да ми го каже.. за жалост си тръгнах разочарована.. Аз все пак си продължавам да си се грижа и се надявам да си върна пак хубавата коса...


Ревалид и Калмацин са по-добри за коса от Герикапс...
а дерматологът можеше да ти изпише куп неща на стойност 100-200 лв.от които пак да няма ефект(в повечето случай) така че не виждам защо си разочарована

kalpazanka
12-31-2008, 11:30
Е точно Калмацин и Ревалид няма да пия никога :lol: Залагам на Герикапс- по-вероятно е да има ефект.;) А Калмацин-ът е с уловка- за видими резултати се пие минимум 3 месеца. ;)

bibi90
12-31-2008, 12:23
Е точно Калмацин и Ревалид няма да пия никога :lol: Залагам на Герикапс- по-вероятно е да има ефект.;) А Калмацин-ът е с уловка- за видими резултати се пие минимум 3 месеца. ;)


И какво като се пие 3 месеца? :-o
А Ревалид за коса НАИСТИНА има ефект,докато за Герикапс немога да кажа същото :wink:
и все пак при всеки е различно.При мен лично бирената мая ми помага за косата най-много от всички добавки...

kalpazanka
12-31-2008, 12:27
При мен точно Герикапс е със светкавичен ефект :)
Нямам търпение да чакам 3 месеца за ефект :-D

bibi90
12-31-2008, 13:01
Възможно е.Аз лично от изброените съм пила само Ревалид и определено имаше видим ефект и то след първия месец още.Имам две приятелки,които са пили Герикапс и при двете нямаше никакъв ефект,а на едната дори кожата й на лицето стана ужасна докато го пиеше.. но все пак както казах един продукт на всеки действа различно :)

peraly
12-31-2008, 14:09
varnen4e, една коса, за да бъде здрава и красива, тя трябва да бъде подхранвана по правилния начин за съответния тип коса. Да, ти наистина полагаш грижи, но дали наистина са правилни за косата ти?
Изтощената и третирана дълго време коса (каквато е твоята) не бива да се изсушава допълнително, а да се хидратира, за да възвърне своята жизненост. Когато правиш маска, защо ползваш толкова много изсушаващи съставки? Алкохолът, хумата, жълтъкът, медът ( и то на едно място :shock: ) допълнително изсушават, само тривитаминол и стимулант са приемливи в случая. Бих те посъветвала най-много да сложиш хума и нищо повече.
Замисляш ли се, че ти вместо да я заздравяваш косата си, ти и вредиш? Дори на поначало мазни коси не се препоръчват толкова много изсушаващи... Накрая на нищо няма да заприличаш
Наистина се грижиш доста, но не го правиш както трябва, защото използваш продукти, които изообщоо не са за теб, половината неща, които си написала, че си опитвала, не са подходящи.
Защо не използваш предимно масла- бадемово, кокосово, пшеничен зародиш. Зехтинът съшо много помага.
И не слагай 10 изсущаващи и само 2 подхранващи, защото те не компенсират останалите. Използвай неща, които са подходящи за теб, а не, каквито на другите са помогнали :)

Liar
01-01-2009, 14:17
Е точно Калмацин и Ревалид няма да пия никога :lol: Залагам на Герикапс- по-вероятно е да има ефект.;) А Калмацин-ът е с уловка- за видими резултати се пие минимум 3 месеца. ;)


И какво като се пие 3 месеца? :-o
А Ревалид за коса НАИСТИНА има ефект,докато за Герикапс немога да кажа същото :wink:
и все пак при всеки е различно.При мен лично бирената мая ми помага за косата най-много от всички добавки...
Калмацинът и Ревалидът са много пъти по-добре от Герикапс!И никаква уловка няма.Просто няма хранителна добавка за коса,за която да не се изизсква време.Все пак тя влияе на израстващата коса!

varnen4e
01-01-2009, 22:01
varnen4e, една коса, за да бъде здрава и красива, тя трябва да бъде подхранвана по правилния начин за съответния тип коса. Да, ти наистина полагаш грижи, но дали наистина са правилни за косата ти?
Изтощената и третирана дълго време коса (каквато е твоята) не бива да се изсушава допълнително, а да се хидратира, за да възвърне своята жизненост. Когато правиш маска, защо ползваш толкова много изсушаващи съставки? Алкохолът, хумата, жълтъкът, медът ( и то на едно място :shock: ) допълнително изсушават, само тривитаминол и стимулант са приемливи в случая. Бих те посъветвала най-много да сложиш хума и нищо повече.
Замисляш ли се, че ти вместо да я заздравяваш косата си, ти и вредиш? Дори на поначало мазни коси не се препоръчват толкова много изсушаващи... Накрая на нищо няма да заприличаш
Наистина се грижиш доста, но не го правиш както трябва, защото използваш продукти, които изообщоо не са за теб, половината неща, които си написала, че си опитвала, не са подходящи.
Защо не използваш предимно масла- бадемово, кокосово, пшеничен зародиш. Зехтинът съшо много помага.
И не слагай 10 изсущаващи и само 2 подхранващи, защото те не компенсират останалите. Използвай неща, които са подходящи за теб, а не, каквито на другите са помогнали :)

Права си.. явно прекалено мого съм се вманиячила и не съм се замисляла.. наистина ще понамаля малко изсушаващите съставки.
Даже още сега ще си намажа косата с бадемово масло и ще я измия утре. :)
Мисля и да си купя шампоан с хинин.. преди съм ползвала.. ставаше ми хубава косата, но не помня дали имаше кой знае какъв ефект...

varnen4e
01-01-2009, 22:07
Нямах в наличност бадемово масло и си намазах косата със стимулант за коса... мисля да преспя с него и утре да я измия. :)

kalpazanka
01-02-2009, 07:18
Liar, не мисля като теб и затова не пия Ревалид и Калмацин, а си предписвам Герикапс. Защото, както казах, уловка има! За видим ефект се пие три месеца минимум! И е 12 лв опаковката!

varnen4e
01-02-2009, 08:47
Liar, не мисля като теб и затова не пия Ревалид и Калмацин, а си предписвам Герикапс. Защото, както казах, уловка има! За видим ефект се пие три месеца минимум! И е 12 лв опаковката!

А има ли ефект от Герикапса? Кое има най- голям ефект? /На мен Ревалид не ми помага/

kalpazanka
01-02-2009, 09:28
Определено има ефект, след като си го предписвам. Косопадът спира, кожата ми става страхотна, а ноктите- още по-твърди. Но трябва да говориш с лекар все пак да ти назначи схема, по която да го пиеш. Не го вземай на своя глава, защото в една друга тема писах за последствията от ретинола.

П. С. Изрових примерна схена на прием от интернет:
НАЧИН НА УПОТРЕБА:
Препоръчителен прием на GERICAPS®:
За възрастни и деца над 6 години по 1 капсула дневно в продължение на 1 месец. За поддържане на доброто здраве подновете приема след същия период на прекъсване. При необходимост и след консултация с вашия лекар дневният прием може да бъде увеличен.
Капсулите се приемат несдъвкани, с достатъчно течност по време или след хранене.

varnen4e
01-02-2009, 10:36
Ясно.. еми не знам.. може и да го пробвам.

mumiikataa
01-02-2009, 13:35
Калмацина наистина действа.Ползвах го преди известно време и имаше ефект.

varnen4e
01-02-2009, 20:22
Купих си Герикапс и започнах да ги пия (днес, де), също така ползвам и допълнително витамини за коса и бирена мая.. Продължавам си и с мачкането на косата с бира.. мисля, че малко по малко има ефект.
Купих си днес също и шампоан с хинин, защото се бях зарекла и него да ползвам, тъй като няма как да си пръскам косата с хининова вода редовно, а и ми свърши себорала (шампоана, от лосиона имам още половината, но и него не мога да ползвам всеки ден, както пише, просто останалите продукти не позволяват). Надявам се този път да има видим ефект, защото шампоана е на друга фирма.. не знам.. ще изчакам да проверя. Все пак си мия косата един път в седмицата и ще трябва да мине време за да подейства, дано наистина да започе косата да ми расте по- бързо. Малко се притеснявам да не нацъфти от него...
Иначе това е общ взето на този етап.

Liar
01-03-2009, 16:24
Liar, не мисля като теб и затова не пия Ревалид и Калмацин, а си предписвам Герикапс. Защото, както казах, уловка има! За видим ефект се пие три месеца минимум! И е 12 лв опаковката!
А като пиеш Герикапс да не би ефектът да идва веднага?Никаква уловка няма,просто хапчетата въздействат на растящата коса и за да видиш разликата от старата трябва да е поне 3см за да сравниш.Нокътната плочка за да се обнови напълно са и нужни 6м!За кожата също е нужно да да се натрупат веществата за да въздействат и клетките да се обновят.А и Герикапс съдържа само два витамина,докато косата се нуждае от много повече.Не че Ревалид ги дава абсолютно всички във високи дози,но предоставя на огранизма основните.
varnen4e,какви допълнителни витамини за коса пиеш?

kalpazanka
01-03-2009, 16:29
^Да не си дистрибутор на хранителни добавки случайно? Я ми удари едни шамар, че не съм на твоето мнение! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Liar
01-03-2009, 16:35
Да,дистрибутор съм.Заинтересована ли си ???

bibi90
01-03-2009, 16:37
Няма нужда да ти удря шамар.Това,което казва си е точно така,но всеки си преценява :wink:

kalpazanka
01-03-2009, 16:41
Да,дистрибутор съм.Заинтересована ли си ???
Не, имам кратуна на раменете и не се доверявам на подобни работи.

Liar
01-03-2009, 16:45
Какви работи???
Това за дистрибуторството беше бъзикче,ако не си разбрала :)

masal
01-03-2009, 16:55
Liar само не разбирам защо се хабиш да й обясняваш?Тя явно иска да оспорва казаното от лекари и изпитано върху хора.Естествено,че трябват минимум 3 месеца за да подействат,които и да билo хранителни добавки и витамини.Но някои хора просто не приемат доказани и потвърдени неща,е нека тя да си пие герикапса от който аз нямах никакъв ефект,за разлика от анакапса на дюкре. :-D

Liar
01-03-2009, 17:12
Така е,права си =)
Иначе Анакапс и аз съм пила,но не съм сигурна как точно ми се отрази.Пих го само един месец,защото на опаковката пише,че е за възрастни,а аз съм такава.

kalpazanka
01-03-2009, 17:36
Liar само не разбирам защо се хабиш да й обясняваш?Тя явно иска да оспорва казаното от лекари и изпитано върху хора.
Именно! Доверявам се на колегите, не на казал някой в тийнпроблъм.
П. С. За заядливката - ако не ти е ясно, Герикапс се пие за регулиране на цикъл и лечение на дисменорея. Нещо, за което Калмацин не помага! Сега светна ли ви защо го пия?! Ако не, пояснявам за бавнозагряващите- вместо да тъпча болкоуспокояващи, пия Герикапс, а едновременно с това кожата и косата ми се влияят благотворно и не е нужно да чакам 3 месеца, за да видя ефекта върху тях.

Liar
01-03-2009, 18:17
А аз защо си мисля,че темата е за коса и се обсъждат хранителни добавки за нея?Темата е за това,не за твоите проблеми с цикъла.Ти си пии каквото за каквото искаш.Става въпрос кое е по-добро за косата.И не съм заядлива.И все пак не разбирам защо е нужно лекар да ти каже,че се иска време,като е очевидно.Това беше от мен.Повече няма да обяснявам,защото виждам,че не ме разбираш.Това беше последен опит :)

Lord
01-03-2009, 18:50
Растежът май се ускорява от тривитаминол и хининова вода, нали така?

Potyrsi si tozi Phyto gel ALZEDA. Te sa cqla seriq konkretno tozi sydyrja ekstrakt ot hininova kora i ekstrakt ot latinka. Az polzvam produktite na tazi firma i sam dovolen

kalpazanka
01-03-2009, 18:50
Такам, прописах в темата, защото съм пила Калмацин за "красива коса, кожа и нокти"- ефект никакъв. Дойдоха проблемите с цикъла, започнах да пия Герикапс, а той се отрази страхотно върху косата ми. Не си решавам здравословните проблеми във форума, бъди спокойна! Дори не исках и да споделям причините да пия Герикапс, но ме подразни, че ми тикаш в носа хранителни добавки :) Споделих опит. Това, че не успя да наложиш мнението си, е твой проблем.

И все пак не разбирам защо е нужно лекар да ти каже,че се иска време,като е очевидно.
БТВ Не си ме разбрала правилно- герикапсът ми е предписан от лекар. Подобни думи не съм чула от него.

Liar
01-03-2009, 18:55
Целта ми не е да се налагам,а да помогна.
Аз казах кое е по-добре в зависимост от съставките.От там нататък вече всеки организъм се нуждае от различни вещества.

varnen4e
01-03-2009, 21:52
varnen4e,какви допълнителни витамини за коса пиеш?

На GNC Ultra nourish-hair... Така пише на опаковката, не знам дали ги знаеш, но е комплекс от витамини и са общо взето най- добрие доколкото знам.

varnen4e
01-04-2009, 09:09
Малко по малко започвам да използвам на ново хининовата вода, не само шампоана... или поне докато имам.. защото не съм много сигурна, че има ефект от нея.

varnen4e
01-04-2009, 09:10
Растежът май се ускорява от тривитаминол и хининова вода, нали така?

Potyrsi si tozi Phyto gel ALZEDA. Te sa cqla seriq konkretno tozi sydyrja ekstrakt ot hininova kora i ekstrakt ot latinka. Az polzvam produktite na tazi firma i sam dovolen

Благодаря, но това шампоан ли е?

kapinka
01-04-2009, 11:17
Значи вчера една приятелка каза, че някаква маска с чесън на ВЕЛА е ползвала и за по-малко 2 седмици бритона и от над веждите и е пораснал до почти края на носа ако искаш я потърси .. :)

densii
01-04-2009, 11:20
Значи вчера една приятелка каза, че някаква маска с чесън на ВЕЛА е ползвала и за по-малко 2 седмици бритона и от над веждите и е пораснал до почти края на носа ако искаш я потърси .. :)

ехеее какво направи ти... :D

Я искай снимки на твойта приятелка бреди да се намаже и след това(като е пораснала)

kapinka
01-04-2009, 11:23
Няма снимки, но няма да ме излъже пък и аз видях колко и беше къс бритона преди да започне да се маже.. а и фризиорка ми го препоръча :))))

densii
01-04-2009, 11:55
Еми кажи нещо повече за тази маска де... Колко струва?Колко пъти се маже? Мирише ли?

Liar
01-04-2009, 13:54
varnen4e,какви допълнителни витамини за коса пиеш?

На GNC Ultra nourish-hair... Така пише на опаковката, не знам дали ги знаеш, но е комплекс от витамини и са общо взето най- добрие доколкото знам.
Само като име съм ги срещала,не съм ги пила,но изглеждат добри като ги вдях в нета.
Искам да те питам и още нещо...От колко време пиеш витамини за коса и виждаш ли разлика в корените на косата си?Например ако пиеш от 4 месеца-първите 4см от косата ти различни ли са от останалата?

colymoly
01-04-2009, 15:51
не използвай Мерц не са подходящи за такива проблеми кой би могъл да си представи, че косата ти ще се сгъсти от хапчета :-D не е възможно човек се ражда така разбери го ако искаш косата ти да изглежда гъста я топирай и после слагай лак, моята коса пък е гъста и никак не я харесвам ужасна е хвърчи навсякъде но хората казват че когато имаш едното страдаш по другото 8)

lisi4ety
01-04-2009, 16:29
Такам.. значи моя проблем е следния..
Косата ми много лесно се изтощава и оредява от всичко- преса, сешоар, дори и от пяна за коса..
А, когато не го ползвам косата ми на нищо не прилича.. в смисъл. много се разрошва и стои някакси.. никак..
Бих си сменила прияческата, но гледам да не я подстригвам, защото тази година имам бал и искам да порастне малко..
Дълга е малко под раменете (за инфо) и не знам какво да правя.. не искам да ходя като луда по улиците, но не искам и да оставам без коса..
Пробвала съм всякакви неща- шампоани, тривитаминол, маски, балсами, ампули за косопад, но нищо не помага... Днес си взех едни кристали за коса, мисля и от тях да пробвам, но не знам какво да правя за да я укротя без да я изтощавам много..
Направо ми се плаче.. не знам какво да правя.. в момента пия едни витамини и + това се пръскам и с хининова вода в корените, но много искам да намеря начин да я сгъстя, а не знам как да стане..
Моля ви, ако някой знае някакъв метод да сподели стъпка по стъпка, защото явно не правя нещо като хората.. не може нищо да не ми действа..

Препоръчайте ми някакви шампоани, ако може, хапчета, ампули.. всичко което се сетите.. и някой ако знае някакъв метод.. кога и как се използват нещата за наи- добър ефект.. Аз иначе си мия косата през ден... не знам дали има значение, но да споделя..

Мерси предварително..
:)

Недей да я тормозиш толкова, защото ще я изтощиш повече. По-добре не експериментирай повече. Ще се наложи на бала да си с по-къса коса..

Minerva
01-07-2009, 21:33
Здравей мацко! Регистрирах се понеже виждам каква обърквация е при теб и искам да те посъветвам. Преди малко повече от година имах подобен проблем с разликата, че ти казваш че преди косата ти била гъста ,а моята си беше перушинеста. Много започна да пада , обаче се оправи.
Първото което ще те посъветвам е да имаш воля да не я третираш с никакви пяни, лакове, преси, сешуари и каквото се сетиш.Свиква се.
След това бъди последователна-не я мажи днес с едно Утре с друго. Избери си хубав продукт и ползвай него.От тривитаминола на мен косата ми пада....не го препоръчвам,а от хининова вода не очаквай чудеса-тя е за коса без особени проблеми. За да имат ефект тези неща,които ползваш трябва да се ползват дълго време-на опаковката на витамините които пиех пишеше че ефект има след месец-два. Това са употити проблеми и се иска постоянство.
Аз пиех три месеца витамини Анаkапс-по един на ден и през ден и слагах по 1 ампула Ревалид. Шампоан си бях взела като витамините Анафаз май се казваше. Говоря ти че се оправи косопад от порядъка на 200-300 косъма на едно ресане. След час ако я срешех пак падаха по толкова-смятай колко са на ден щом се бях толкова шашнала че чак ги броях. Надявам се да съм полезна.

SoFarSoG00d
01-07-2009, 21:42
Като за начало скъси косата повече,доколкото си склонна,не употребявай никаква пяна,лак,гел,вакса,както забрави пресата и сешуара.Има една маска,от баба ми от времето ама помага:яйце с кисело мляко мажи.Относно шампоана,той няма кой знае какво действие.Вземи си някой медицинкси,предназначен за този проблем

varnen4e
01-24-2009, 20:23
Такааам.. аз от известно време използвам един лосион против косопад, който преди време използвах и май имаше някакъв ефект. Иначе съм спряла пресите, сешоарите, лаковете и тн. Само преди няколко дни се намазах с един крем на Ейвън за изсветляване, не вярвам да е кой знае колко вреден, а ефект определено имаше.
Мия я малко по- често от преди, през 2-3 дни. Ще видим какво ще стане.
А иначе не виждам разлика в корените и краищата... но все още съм търпелива...

Liar
01-25-2009, 19:42
Варненче,защо не отидеш при друг дерматолог и не поискаш да ти направят изследвания?Не е нормално гъста коса да се разреди.

varnen4e
01-25-2009, 19:51
Варненче,защо не отидеш при друг дерматолог и не поискаш да ти направят изследвания?Не е нормално гъста коса да се разреди.

Ами може и това да стане, но мисля че и от това лечение може би ще има някакъв ефект, защото лосиона, който ми изписаха преди малко ми помогна, мисля че и сега ми помага, защото днес след като си измих косата тя стана освен много обемна и лъскава изглежда и много жива, което преди липсваше. Може би малко по малко започва да се възтановява, но ако не се оправи със сигурност ще опитам и при друг дерматолог.

Liar
01-25-2009, 19:59
Кой лосион-Себорала ли?Тези физични качества,които е предал на косата ти няма да и върнат предишната дебелина на косъма.
Иначе те питах дали има разлика между израсналата коса в корените и тази по дължината,защото ако проблемът за оредяването е бил липса на витамини,щеше да ти се възстанови косата след маски и добавки(нали и Пантогар беше пила,а не ти е помогнал,а него много го хвалят).Щом не се възстановява,значи проблемът е друг-вътрешен и са нужни изследвания.

varnen4e
01-25-2009, 20:09
Взимаха ми кръв преди няколко месеца и хормоналните ми нива са в нормите на въпросните 8 хормона, които влияят на косата, ходих и на гинекологичен преглед, имах малко проблеми, но сега всичко е наред. Не е от това. А относно лосиона, не е себоал, а е на Hegor- Lotion fortifiante anti-chute...
А и моята коса расте много бавно, така че не е израстнало кой знае колко, за да може да се прецени.
:)

Liar
01-25-2009, 21:07
Добре,щом хормоните са наред,тогава защо косата ти расте бавно?Значи растежа ти е генетично заложен...Самият косъм също.Щом всичко ти е наред,значи това е косата,която ти е определено да имаш.Маските и т.н. само ще спомогнат за добрия и вид.Поне така си мисля.А да те питам-назначиха ти изследване на хормоните,които влияят на косата,така ли?Какво трябва да кажа/направя,за да ми направят и на мен,за да видя дали всичко е наред?

varnen4e
01-25-2009, 21:12
Има една клиника Цебамед, там правят подобни изследвания (не знам от кой град си и дали я има при теб), срещу скромната сума от 180 лв можеш да си изследваш хормоните, които влияят на косата.
А иначе растежа се определя не само от хормоните.
А и при положение, че допреди няколко години имах много гъста и здрава коса, едва ли сегашното ѝ положение е това, което трябва да е.
;)

Liar
01-25-2009, 21:23
Ми аз не съм от Варна...но ще проуча!А кое още влияе на растежа?
Иначе щом си сигурна-надявам се да си върнеш косата.Успех!

varnen4e
01-25-2009, 21:24
И аз не живея вече във Варна. :)
А иначе и аз се надявам вече няколко години, но уви- безрезултатно.. с много малки подобрения..
:)

Liar
01-25-2009, 21:26
Добре,а растежа освен от хормоните от какво друго се определя?

varnen4e
01-25-2009, 21:32
Човекът получава основния „фонд“ космени фоликули при раждането. Растежът на косъма от фоликула е непрекъснат и със скорост 0,3-0,4 мм за ден.
Цикълът на растежа включва три фази. Продължителността на всяка от тях е различна и зависи от възрастта и типа на фоликула:
Анаген – фаза на продуциране на косъма.
Катаген – междинна фаза, при която ядрото на космената луковица вроговява и се превръща в т.нар. „космена колба“, която постепенно изтиква косъма нагоре.
Телоген – това е фаза, при която косъмът или сам опада, или се отделя при най-малко усилие. Именно космите, които са в тази фаза, падат при миене и разчесване. В края на живота си старият косъм съжителства с новия, който започва да се развива от същия фоликул.

Въпросът е коя от тези фази е най- активна или най- задържаща се.
Различни грижи и продукти могат да спомогнат за стимулирането или забавянето на всяка от фазите, но при различните коси, кожи и нужди на организма са различни и необходимите продукти.

Liar
01-25-2009, 21:39
аха
ами според теб на какво се дължи промяната в косата?

varnen4e
01-25-2009, 21:43
Най- често влияние оказва липса на витамин А (бетакаротин) или предозиране с този витамин. Също липса на витамин Е, неправилно хранене, стрес, пубертет, бременност... Може да са венерически проблеми, проблеми с бъбреците, небалансирано хормонално ниво. Истината е, че никога не може да си сигурен, защото косата се влияе от състоянието на цялото тяло. Може много неща да не са наред в организма, за да имаш проблеми с косата...
Затова и аз толкова съм се панирала, защото вече няколко години не мога да разбера на какво се дължи...

tanence7o
01-26-2009, 09:44
Такам.. значи моя проблем е следния..
Косата ми много лесно се изтощава и оредява от всичко- преса, сешоар, дори и от пяна за коса..
А, когато не го ползвам косата ми на нищо не прилича.. в смисъл. много се разрошва и стои някакси.. никак..
Бих си сменила прияческата, но гледам да не я подстригвам, защото тази година имам бал и искам да порастне малко..
Дълга е малко под раменете (за инфо) и не знам какво да правя.. не искам да ходя като луда по улиците, но не искам и да оставам без коса..
Пробвала съм всякакви неща- шампоани, тривитаминол, маски, балсами, ампули за косопад, но нищо не помага... Днес си взех едни кристали за коса, мисля и от тях да пробвам, но не знам какво да правя за да я укротя без да я изтощавам много..
Направо ми се плаче.. не знам какво да правя.. в момента пия едни витамини и + това се пръскам и с хининова вода в корените, но много искам да намеря начин да я сгъстя, а не знам как да стане..
Моля ви, ако някой знае някакъв метод да сподели стъпка по стъпка, защото явно не правя нещо като хората.. не може нищо да не ми действа..

Препоръчайте ми някакви шампоани, ако може, хапчета, ампули.. всичко което се сетите.. и някой ако знае някакъв метод.. кога и как се използват нещата за наи- добър ефект.. Аз иначе си мия косата през ден... не знам дали има значение, но да споделя..

Мерси предварително..
:)




otnosno tova da ti kaja v bg edvali 6te nameri6 ka4estven 6ampoam.Ba6tata na fr-mi e v ispaniq i ot tam donese Хед енд шолдърс t1i kato i fr-mi ima petno padnala kosa ei taka ot gelove i drugi glupostii da ti kaja ima efekt i to glqm prii redovna upotreba. Taka 4e ako ima6 nqkoi poznat ot tam si vzemi ili da ti prati i 6te ostane6 dovolna \:D/

varnen4e
01-26-2009, 09:47
Същите шампоани ги има и тук, но не ми харесват. Иначе мерси.

Jesus
01-26-2009, 10:10
Явно имаш опит с разни шампоани, може ли да ми препоръчаш някакъв против пърхут/от нз кое е правиното :oops: може и да е женски :Д

varnen4e
01-26-2009, 10:16
Низорал е най- добрият. На 80% от косите влияе добре, съмнявам се да имаш проблеми с него. 60 мл са около 12 лв., но ти гарантирам поне 80%, че ще имаш успех.
Само ми кажи дали по принцип имаш пърхот или се е случило инцидентно (от някой шампоан например).
Ето ти и няколко домашни съвета, които имат ефект:
1. Вода и коприва, в количество по желание, се варят, докато водата позеленее. Измива се косата с отварата и се изплаква.
2. Счукани пресни листа от репей - 20 г, се варят в един литър вода 10 минути. Прецежда се и с тази течност се изплаква главата.
3. В 1 литър ракия се поставят 20 г изсушени цветове от лайка, розмарин, лавандула и счукани скилидки чесън. Престоява 48 часа. Ако пърхотът е мазен, се добавя и магданоз. Прецежда се и с този разтвор се мажат корените на косата.
4. В корените на косата се втриват „сълзи” от лоза.
5. Кисело мляко се смесва със сода бикарбонат. Главата се намазва и се увива да престои един час.
6. Вземете 500 мл вода и 500 мл оцет. Добавете 100 г коприва и оставете да ври 30 минути. Като изстине, прецедете отварата и всяка вечер мокрете кожата на главата, като масажирате. Правете процедурата в течение на една седмица.
7. Кората на един лимон се слага в литър вода и се вари 15 минути. Един път в седмицата изплаквайте косата с тази отвара.
8. Супена лъжица вратига залейте с две чаени чаши вряла вода. Прецедете отварата и мийте главата с нея в продължение на един месец.
9. Изплаквайте косата с 1 литър вода, в която сте накиснали 4 чаени лъжички черен чай.
10. Една чаена чаша наситнени цветни обвивки на стар лук се варят в 1 ли,тър вода на тих огън около 1 час. Киснат до изстиване на водата и тя се прецежда. Отварата е за измиване. За мазна коса се прибавя 50 г салицилов спирт.
Зависи от количеството и това дали имаш постоянен пърхот и си избери нещо. Ефективни са.

Jesus
01-26-2009, 10:28
Ми помня че преди 2 години пак имах поеви ми се от 1 гел мисля че беше на TAFT, след това H&G, W&G и още някакви пробвах и низорал ама не беше шампоан, мисля че бяха хапчета :Д, след това Clear за мъже ползвах и тотално забравих че някога съм имал пърхот/ут. От тогава карам само с Clear-a, но септември като се преместих в София ми се поеви и е ужасно (мисля че е от въздуха в София). Преди го ползвах през ден два сега всеки ден но ефекта се изгуби :( Ще го видя тоя шампоан Низорал :) Благодаря че помогна :-)

varnen4e
01-26-2009, 10:36
Моля. А да знаеш, че след като използваш шампоан против пърхот, когато пърхота се махне използвай шампоана за не повече от още 2 измивания, защото не е хубаво да използваш шампоан против пърхот, ако нямаш пърхот.

Jesus
01-26-2009, 10:45
Holy crap. За първи път чувам :( Сега се сетих че от катраненият сапун ми понамаля и пърхото и косата :Д мислех си днеска пак да пробвам с катрана, ама ще ида утре за низорал

varnen4e
01-26-2009, 11:05
Струва ти се странно, може би, но е факт.
В шампоаните против пърхот има съставки, които не са нужни на организма ти, поради простата причина, че вече той си ги е набавил по някакъв начин. При предозирането с тях е възможна появата на странични ефекти, един, от които е именно пърхота, колкото и нелогично да звучи. Но така е с предозировката на всяко нещо.

Infinity
01-26-2009, 11:54
Струва ти се странно, може би, но е факт.
В шампоаните против пърхот има съставки, които не са нужни на организма ти, поради простата причина, че вече той си ги е набавил по някакъв начин. При предозирането с тях е възможна появата на странични ефекти, един, от които е именно пърхота, колкото и нелогично да звучи. Но така е с предозировката на всяко нещо.
Като заговорихте за пърхот и аз се включвам..имам пърхот и вече се къпя около 6 месеца със CLEAR обаче сега пак си имам :( Препоръчайте някакъв шампоан,за който знаете че има ефект..по-добре да е от медицински от аптека :oops:

varnen4e
01-26-2009, 11:58
Прочети това, което написах на него. Той имаше същия проблем май. Върни една страница назад. Ще ти помогне. Просто прочети всичко от миналата страница до тук.
И успех. :)

Jesus
01-26-2009, 12:05
^ да ти си 1 хубаво и отзивчиво момиче :) как е из Варна ? или нешто съм се заблудил по ника :) Интересни неща научих, ще сами от полза :)

slun4ice_90
01-26-2009, 12:15
Надявам се това да ти е от помощ ~~~> http://mimo4eto.cosmopolitan.bg/blogpost_2423_0.html

varnen4e
01-26-2009, 12:16
^ да ти си 1 хубаво и отзивчиво момиче :) как е из Варна ? или нешто съм се заблудил по ника :) Интересни неща научих, ще сами от полза :)

Ами по принцип съм от Варна, но сега живея в София.
Радвам се, че съм ти помогнала. На мен винаги може да се разчита- отзивчив човек съм.

varnen4e
01-26-2009, 12:17
Надявам се това да ти е от помощ ~~~> http://mimo4eto.cosmopolitan.bg/blogpost_2423_0.html

Мерси, може и да пробвам някоя от маските, но на този етап съм заложила на домашна маска с тривитаминол, стимулант, жълтък, хума и т.н.
:)

varnen4e
01-27-2009, 14:19
Еми аз лично съм на мнение, че не е добър избор. Чувала съм повече оплаквания, отколкото похвали от този шампоан.

varnen4e
01-27-2009, 14:29
Аз сега пак си намазах косата с въпросния лосион...

...ии чудех се дали ще се получи добре, ако си изсветля един кичур с кислородна вода.. и дали много ще я увреди. По принцип знам, че уврежда, но искам да чуя мненето на нпкого с опит.

pifiella
01-27-2009, 14:47
Имам една приятелка.Беше като теб и от 4 месеца насам всеки понеделник ходи на фризиор и косата и порасна значително много,сгасти и се и изглежна невероятно.Тя не казва много какво и правят в салона,но разказа,че я мият с някви маски и балсами и че,през 3 седмици я подстригват.Ходела на процедури за заздрававането на косата.Ама най-добре ходи и попитай в някой салон.
А и също така съм чувала за растеш на косата да си я мажеш с урина......Звучи много гадно,нз не съм пробвала,ако искаш разпитай някой(но според мен урината може да ти я изгори) :?

varnen4e
01-27-2009, 15:05
Аз не съм сигурна, че разбирам за какви процедури говориш.. ако искаш и можеш ще съм благодарна да я поразпиташ.

varnen4e
01-27-2009, 16:14
Отново реших д си пооформя косата с бира.. отдавна не го бях правила.. поне малко да се подхрани.

varnen4e
01-27-2009, 16:16
Чух, че са сгъстяване имало маска с кора от ръжен хляб и гореща бира.. някой знае ли дали е вярно?

aleksandurg1
01-27-2009, 16:22
Прочетох малко от началото и малко от края на темата но гледам че в началото беше написала че си си купила кристали (едва сега :shock: )
и забелязах че доста често си използвала преса и сушоар . Ами няма как дане ти пада косата без използването на крситали . Те не че са против косопад , но защитават косата от термична обработка а както знаеш сушоара и пресата са наи големите врагове и на косата и наи големите приятели на прическите :P от там според мен ти идва проблема ,изсушаването на косама довежда до неговото падане, и естествено от непрекъснантото миене , разреди миенетата на косата 2 пъти седмично според мен е достатъчно (ако нети е мазна косата ) защото едно че прекомернота употреба на шампоан я изтущава и отделно след това ползваш сушоар при изсушаване . Бадемовото масло се втрива в корените (няколко капки ) стоиш 30тина минути и след това отмиваш със шампоан .Странно че хининовата вода не ти помага . Аз съм ползвал една със едно таралежче на етикета и съм доволен .
Упсех !

varnen4e
01-27-2009, 16:34
Еми започнах да употребявам кристали откакто започнах да се грижа за косата си, и ги слагам само като я суша със сешоар или я изправям с преса.
Миенетата на косата ми са достатъчно разредени.
Знам как се употребява бадемовото масло.

Liar
01-27-2009, 18:16
Прочетох малко от началото и малко от края на темата но гледам че в началото беше написала че си си купила кристали (едва сега :shock: )
и забелязах че доста често си използвала преса и сушоар . Ами няма как дане ти пада косата без използването на крситали . Те не че са против косопад , но защитават косата от термична обработка а както знаеш сушоара и пресата са наи големите врагове и на косата и наи големите приятели на прическите :P от там според мен ти идва проблема ,изсушаването на косама довежда до неговото падане, и естествено от непрекъснантото миене , разреди миенетата на косата 2 пъти седмично според мен е достатъчно (ако нети е мазна косата ) защото едно че прекомернота употреба на шампоан я изтущава и отделно след това ползваш сушоар при изсушаване . Бадемовото масло се втрива в корените (няколко капки ) стоиш 30тина минути и след това отмиваш със шампоан .Странно че хининовата вода не ти помага . Аз съм ползвал една със едно таралежче на етикета и съм доволен .
Упсех !
Какво ще рече "едва сега"?Тия кристали за някакъв цяр ли ги имаш?Знаеш ли,че общо-взето не правят нищо???А знаеш ли,че много малко от тях предпазват от термична обработка и за това си има други продукти???За хининовата вода пък да не говорим...И тя се подвизава тук като панацея!
А може ли да не си толкова неграмотен?
varnen4e,сега се сетих,че щом с хормоните всичко е наред,може би трябва да отидеш на ендокринолог и проблемът да се крие в тази област.

varnen4e
01-28-2009, 12:57
Да, скоро ще отида.
Аз сега пак си правя маска с 1 жълтък, 2 с.л. мед, 1 с. л. водка, 2 с.л. тривитаминтол, 1 1/2 с. л. стимулант, 6 капсули витамин Е и 2 с.л. хума.
Отивам да си я направя и идвам.

varnen4e
01-28-2009, 15:21
Такам.. престоях 2 часа и си измих косата с шампоана с хинин и си направих една фрикция с корени от коприва. Дано като изсъхне да стане хубава.

Overpowered
01-28-2009, 16:36
Варненче,30 стр. се изписаха по темата-още нещо надали някой знае. ;)

varnen4e
01-28-2009, 20:16
Никога не е късно да излезе нещо ново. ;)

varnen4e
01-29-2009, 11:36
Пак реших да я направя на клечки с бира..
:)
Много е сладко.

diva4e92
01-29-2009, 22:31
аЗ Лично съм на мнение, че хининовата вода не помага по никакъв начин... по-добре не я използвай =]

mumiikataa
01-30-2009, 07:50
аЗ Лично съм на мнение, че хининовата вода не помага по никакъв начин... по-добре не я използвай =]
Ако си я ползвала 2 пъти и не си видяла резултат-окей.
Аз я ползвам вече година и повече и косата ми от рамото е почти до кръста и като добавим още 15-тина см. от постригвания... А дето винаги е растяла с по 5см на година ако не и по-малко...

varnen4e
01-30-2009, 11:00
Толкова много ти расте? Това само от хининовата вода ли е?

varnen4e
01-30-2009, 20:21
Реших да преименувам темата и да променя смисъла ѝ. Нека всеки да пита каквото не му е ясно и аз и другите ще помагаме с каквото можем.

varnen4e
01-31-2009, 12:28
Най- после успях малко да си пооправя косата. Мисля, че уцелих какво ми помага в момента, защото забелязвам, че е започнала да ми расте коса. Над челото се забелязват малки косъмчета, около 1-2 см. Това е добре, явно започва отново да се посгъстява. Дано не греша!

billytalent
01-31-2009, 12:31
Моята коса порастна супер много,когато започнах да пия Геритамин Нео,даже наскоро забелязах някакви нови израстъци по челото :-D

varnen4e
01-31-2009, 12:37
Моята коса порастна супер много,когато започнах да пия Геритамин Нео,даже наскоро забелязах някакви нови израстъци по челото :-D

Да и аз за това говоря. Аз много трудно постигнах това.. пих какво ли не, но не се получаваше.
Има една нова хранителна добавка, която е много хубава. Ако искаш я пробвай. С някакъв екстракт от водорасло е. Казва се Спирулина и цената е около 20 лв., стига за около 2 месеца. Но е много добра... Аз останах очарована. А преди нищо не ми помагаше, нито Герикапс, нито Геритамин, Тривитаминол, стимулант, хининова вода и т.н... нищо!

billytalent
01-31-2009, 12:39
Моята коса порастна супер много,когато започнах да пия Геритамин Нео,даже наскоро забелязах някакви нови израстъци по челото :-D

Да и аз за това говоря. Аз много трудно постигнах това.. пих какво ли не, но не се получаваше.
Има една нова хранителна добавка, която е много хубава. Ако искаш я пробвай. С някакъв екстракт от водорасло е. Казва се Спирулина и цената е около 20 лв., стига за около 2 месеца. Но е много добра... Аз останах очарована. А преди нищо не ми помагаше, нито Герикапс, нито Геритамин, Тривитаминол, стимулант, хининова вода и т.н... нищо!

Определено ще я пробвам,защото трябва малко почивка до си направя от Геритамина,но тези новите израстъци много ме дразнят и са смешни на всеки му прави впечатление :D

varnen4e
01-31-2009, 12:41
Радвай се, защото е хубаво да ти расте нова косичка и ако навреме се заемеш тя ще порастне здрава и хубава.
А за хапчетата- сигурна съм, че ще останеш много доволна. Защото аз нали забеляза.. какво ли не пробвах.. а с тях сякаш стана чудо.

Jesus
01-31-2009, 12:50
Радвам се че най-накрая си почнала да си възвръщаш предишната коса :)

varnen4e
01-31-2009, 12:53
Радвам се че най-накрая си почнала да си възвръщаш предишната коса :)

Мерси много. И за съветите ви също. Вие много ми помогнахте да се успокоя, а това също допсинася много. Ако имате нужда от съвет съм насреща, затова и преименувах темата.
На всеки ще помогна с каквото мога, защото вече натрупах доста опит.

co0L_gIrL
01-31-2009, 15:14
Хм.. Мацка нз. аз изчетох цялата тема, и може би понеже си ползвала толкова много продукти един след друг е нямало ефект.. не знам, наистина не си го обеснявам, защото виждам че всяка от съфорумничките е доволна от нещо.
Лично аз ползвах 2 месеца Тривитаминол, и косата ми стана УОУ.. Порасна доста, и по моето чело също израстна нова косичка.. че и не само.. Като се вържа на опашка отвсякъде стърчат малки косъмчета :D .. гадно е но кво да се прави.. :D спрях го малко, щото нямах проблеми с него но забелязах че след около 7-мата седмица почна да пада по някой друг косъм и сега не съм го ползвала от три.. Малко почивка за косата :)
Мисля че тази тема е много полезна за всички.. Всякакви съвети има тук, благодаря ти че споделяш опита си с нас :-)

varnen4e
01-31-2009, 15:34
Разбира се, че ще го споделям. Както казах вие ми помогнахте много. А относно продуктите.. ами ползвала съм всичко както трябва и съм гледала да не прекалявам.

(S) AINT
01-31-2009, 22:54
0ф моля някой да ми помогне с прическа за черна дълга коса почти до кръста :? Вече 1 година съм с бретон, а пък косата си я изправям от време на време.Яко стои, ама ми писна.
Някой ще помогне ли :-o
п.п- Ако искате може и снимка да ви дам за да прецените по-добре :-P :?

varnen4e
01-31-2009, 23:04
Това не е тема за прически, а за поддръжка на жива и хубава коса.

(S) AINT
01-31-2009, 23:09
Ок.
Значи ще се прави тема

varnen4e
01-31-2009, 23:13
Успех, мацка. :) Съжалявам, че не мога да ти помогна.

varnen4e
02-02-2009, 20:48
Определено усещам напредък в моята коса и съм много доволна.. не мога да спра да я гледам.. :D

varnen4e
02-07-2009, 22:03
:)

roshavka
02-08-2009, 08:51
кажете да на здравата коса :) :-)

bonbon_
02-08-2009, 10:39
Пак реших да я направя на клечки с бира..
:)
Много е сладко.

как става тоя номер :oops:

pinki
02-08-2009, 10:55
Преди малко ми препоръчаха да си взена:
1. Бадемово масло.. (нямам идея как се използва).
2. Себорал форте... ( и с това не умея да боравя).
3. Шампоан с хинин.
4. Мерц
5. Шампоан Прегайн или нещо такова..

Малко инфо за тези продукти може ли, че още не съм го ползвала..
А иначе днес си мих косата, но мисля след малко да я намажа с тривитаминол и малко хума и да преспя с тях и утре сутринта пак да си я измия.

:)
Махай ги тея неща, които си ги написала, вземи си тривитаминол и ако искаш по-бърз разтеж на косата хининова вода (но розовата!)Е да .. и бадемовото масло е хубаво :P А също така Орифлейм предлагат едни горещи масла 1ното беше с масло от дива роза и памук, др. - с кокос и оризово масло :) Не са скъпи сега са намалени даже на по 1,90лв и са мн хубави :) ам успех :smt003

pinki
02-08-2009, 10:57
опа съжалявам не си направих труда да прочета по-горните коментари ](*,) :-k

varnen4e
02-08-2009, 12:17
Няма проблем. Аз от доста време не си бях павила маска на косата и днес реших да си направя: 2 с.л. тривитаминол, 2 жълтъка, 1 с.л. водка, 1 с.л. стимулант за коса, 2 с.л. мед, 5 ампули витамин Е, 1 с.л. лосион Себорал форте, 3 с.л. хума...
:)

pinki
02-08-2009, 12:54
Няма проблем. Аз от доста време не си бях павила маска на косата и днес реших да си направя: 2 с.л. тривитаминол, 2 жълтъка, 1 с.л. водка, 1 с.л. стимулант за коса, 2 с.л. мед, 5 ампули витамин Е, 1 с.л. лосион Себорал форте, 3 с.л. хума...
:)
оха доста сочна рецепта ще я опитам :P

masal
02-08-2009, 13:00
Така,понеже тъпата хоти ми заключи темата,искам да попитам тук,ако може.Някой да е използвал ампули клоран или някакви други за растеж на косата?

Jesus
02-08-2009, 13:04
Така,понеже тъпата хоти ми заключи темата,искам да попитам тук,ако може.Някой да е използвал ампули клоран или някакви други за растеж на косата?
Кака Меган е точна и щом така е преценила значи така е правилно :)
В твоята тема малко хора знаеха какво е това :?
ето какво ми каза гуугъл http://www.framar.bg/prepor_product.php?id=30061968&page_special_title=%CA%CB%CE%D0%C0%CD+%C0%CC%CF%D3 %CB%C8+%CF%2F%C2+%CA%CE%D1%CE%CF%C0%C4+++%C6%C5%CD %C8

varnen4e
02-08-2009, 13:08
Няма проблем. Аз от доста време не си бях павила маска на косата и днес реших да си направя: 2 с.л. тривитаминол, 2 жълтъка, 1 с.л. водка, 1 с.л. стимулант за коса, 2 с.л. мед, 5 ампули витамин Е, 1 с.л. лосион Себорал форте, 3 с.л. хума...
:)
оха доста сочна рецепта ще я опитам :P
Дам.. аз само нея си ползвам. :) Успех.

varnen4e
02-08-2009, 13:08
Така,понеже тъпата хоти ми заключи темата,искам да попитам тук,ако може.Някой да е използвал ампули клоран или някакви други за растеж на косата?

Аз дори не знам какво преставляват.

deepinlove
02-08-2009, 15:33
Значи мойта коса в момента е добре. Преди време капеше страшно много, ползвах една маска, която продължавам да ползвам и едни ампулки и сега е добре.Искам да ми препоръчате нещо за да си я поддържам, така че да не се стига пак до предишното ми дередже, защото наистина беше ужасно.

bibi90
02-08-2009, 17:07
Така,понеже тъпата хоти ми заключи темата,искам да попитам тук,ако може.Някой да е използвал ампули клоран или някакви други за растеж на косата?


И аз искам някакви ампули за подхранване или растеж,но навсякъде ми предлагат без отмиване,а аз искам със...т.е да се ползват преди измиване на косата.Ако някой знае нещо...

safetyMode
02-08-2009, 19:24
такам. май и мойта косица почва да ми прави номерца... напоследък забелязвам докато я мия че по ръцете ми остават косми ... не са много но преди не беше така... и като я реша падат повечко косми... някой съвет? не си падам много по маски и ампули ама ако трябва и до там ще се стигне. суша я със сешоар и я изправям с преса, но не пада заради пресата ... беше започнала преди това

Kris4oy
02-08-2009, 19:46
varnen4e, понеже сега видях темата не разбрах оправи ли ти се косата?
Ако не е преди да я правиш каквото и да е-сешоар, преса и т.н., слагай спрей със защитен филм-Indola от серията innova-на мен много ми помага. Относно щадящ шампоан ползваи такъв за боядисана коса, знам че е малко странно, но той щади косата. Надявам се да съм помогнала. :-D :-D :-) :-) :-)

bonbon_
02-08-2009, 20:20
Пак реших да я направя на клечки с бира..
:)
Много е сладко.

как става тоя номер :oops:


:o

Liar
02-08-2009, 20:44
Така,понеже тъпата хоти ми заключи темата,искам да попитам тук,ако може.Някой да е използвал ампули клоран или някакви други за растеж на косата?


И аз искам някакви ампули за подхранване или растеж,но навсякъде ми предлагат без отмиване,а аз искам със...т.е да се ползват преди измиване на косата.Ако някой знае нещо...
Какво ти пречи да без отмиване?

tobii
02-08-2009, 20:52
Амии пробвай с хининова вода. Аз ползвам от няколко месеца и косата ми е по-здрава и расте по-бързо. Моята е на Milva, но има и много други видове. Успех! :oops: :)

dreamerka
02-09-2009, 09:30
Момичета..пролет идва :D Трябва да си смним козината! :razz: Така де...при смяна на сезони косата капе.Вземете си ампули за косопад от аптеката и няма да се плашите 8)

roshavka
02-09-2009, 09:53
косата на човек има две фази - на растеж и на покой- падане, като продължителността на всеки от периоди зависи от типа и структурата на косата,здравословното състояние на косата и на организма ... много хора не забелязват фазата на растеж и обновяване,но забелязват фазата на падането.

bibi90
02-09-2009, 12:00
Така,понеже тъпата хоти ми заключи темата,искам да попитам тук,ако може.Някой да е използвал ампули клоран или някакви други за растеж на косата?


И аз искам някакви ампули за подхранване или растеж,но навсякъде ми предлагат без отмиване,а аз искам със...т.е да се ползват преди измиване на косата.Ако някой знае нещо...
Какво ти пречи да без отмиване?


Ами веднъж бях пробвала една ампула без отмиване мисля,че на Denise (но може и да бъркам марката) и косата ми после стоеше на клечки и мазна в корените...
може самата ампула да не е била хубава,ама от тогава реших,че няма да ползвам продукти без отмиване :D

bibi90
02-09-2009, 14:14
Моята беше за растеж...

Infinity
02-09-2009, 16:38
Моята беше за растеж...
а имаше ли ефект

bibi90
02-09-2009, 17:14
Аз само една сложих,но както казах косата ми изглеждаше много зле след нея и не повторих.Така,че незнам дали е щяло да има ефект.
Някой ако е ползвал други ампули за растеж или подхранване след които косата не изглежда мазна,ще съм благодарна да ми препоръча :) а ако са със измиване още по-добре.

Carmen_Kass
02-09-2009, 17:21
хининова вода - 1.00 лв

стимулант за коса на Икаров- 5.00 лв

шампоан за растеж "Енергиен комплекс 515" - 8.00 лв

възстановяващо мляко Биопоинт- 17.00 лв (за краищата,вместо кристали/кристалите много омазняват косата)

шампоан Елсев Анти-Кас с цимент серамид - 5.00лв

маска за коса(против косопад,мазни корени и сухи връхчета) Биофарма-5.00 лв (билкова е)

от време на време ампулки с плацента- 1.50 лв

В общи линии аз използвам тези неща и съм доволна...Стимуланта на Икаров наистина сгъстява косата...
И гледам да не я горя с преса.Използвам я само в краен случай.

bibi90
02-09-2009, 17:23
Можеш ли да кажеш нещо по-вече за тея ампули,на коя фирма са?
Също както и за шампоана за растеж.Нищо не ми говори...
Има ли ефект от тея неща?

Carmen_Kass
02-09-2009, 20:22
Можеш ли да кажеш нещо по-вече за тея ампули,на коя фирма са?
Също както и за шампоана за растеж.Нищо не ми говори...
Има ли ефект от тея неща?

Ами отиваш в някоя парфюмерия и искаш ампула с плацента...не гледам марката...между другото са с отмиване,което според мене е по-добре.
Ето снимки на шампоана и млякото за връхчетата

1.Шампоан

http://prikachi.com/users/toni_boiadjieva%20/70o.jpg

2.Млякото

http://prikachi.com/users/toni_boiadjieva%20/71h.jpg

Чесно да ти кажа на мойта коса действат добре...Много неща изпробвах,но най-накрая оцелих точните.

varnen4e
02-09-2009, 21:11
Значи мойта коса в момента е добре. Преди време капеше страшно много, ползвах една маска, която продължавам да ползвам и едни ампулки и сега е добре.Искам да ми препоръчате нещо за да си я поддържам, така че да не се стига пак до предишното ми дередже, защото наистина беше ужасно.

Пробвай с домашни маски. Мисля, че е много добър вариант.

varnen4e
02-09-2009, 21:13
такам. май и мойта косица почва да ми прави номерца... напоследък забелязвам докато я мия че по ръцете ми остават косми ... не са много но преди не беше така... и като я реша падат повечко косми... някой съвет? не си падам много по маски и ампули ама ако трябва и до там ще се стигне. суша я със сешоар и я изправям с преса, но не пада заради пресата ... беше започнала преди това

Това, че е започнала да пада преди пресата нищо не означава... то пак си вреди. Моя съвет е малко да я ограничиш от тези неща, поне докато се пооправи..
:)

varnen4e
02-09-2009, 21:14
varnen4e, понеже сега видях темата не разбрах оправи ли ти се косата?
Ако не е преди да я правиш каквото и да е-сешоар, преса и т.н., слагай спрей със защитен филм-Indola от серията innova-на мен много ми помага. Относно щадящ шампоан ползваи такъв за боядисана коса, знам че е малко странно, но той щади косата. Надявам се да съм помогнала. :-D :-D :-) :-) :-)

Мерси, но спрях окончателно да използвам преса, сешоар, лак, пяна и всякакви такива неща.. иначе малко по малко се оправя.
:) Мерси. :)

varnen4e
02-09-2009, 21:16
Пак реших да я направя на клечки с бира..
:)
Много е сладко.

как става тоя номер :oops:


:o

Еми както е суха косата, сресвам я. Поливам я цялата с бира, след това пак я сресвам и започвам да я мяткам насам- натам докато изсъхне, без да я чупя.
:)

varnen4e
02-09-2009, 21:18
косата на човек има две фази - на растеж и на покой- падане, като продължителността на всеки от периоди зависи от типа и структурата на косата,здравословното състояние на косата и на организма ... много хора не забелязват фазата на растеж и обновяване,но забелязват фазата на падането.

Всъщност косата има 3 фази:
1. Фаза на пастеж. 80-85%
2. Фаза на обратно развитие. 5%
3. Фаза на покой. 10-15%

Liar
02-09-2009, 21:21
Така,понеже тъпата хоти ми заключи темата,искам да попитам тук,ако може.Някой да е използвал ампули клоран или някакви други за растеж на косата?


И аз искам някакви ампули за подхранване или растеж,но навсякъде ми предлагат без отмиване,а аз искам със...т.е да се ползват преди измиване на косата.Ако някой знае нещо...
Какво ти пречи да без отмиване?


Ами веднъж бях пробвала една ампула без отмиване мисля,че на Denise (но може и да бъркам марката) и косата ми после стоеше на клечки и мазна в корените...
може самата ампула да не е била хубава,ама от тогава реших,че няма да ползвам продукти без отмиване :D
От ампулите на Денис и преди съм чувала оплаквания от този тип...Явно не са хубави.Аз ползвам Ревалид,ФлориВитал,Урти комплекс и др и нямам такива проблеми.Пробвай,ако искаш :)

bibi90
02-10-2009, 13:34
Можеш ли да кажеш нещо по-вече за тея ампули,на коя фирма са?
Също както и за шампоана за растеж.Нищо не ми говори...
Има ли ефект от тея неща?

Ами отиваш в някоя парфюмерия и искаш ампула с плацента...не гледам марката...между другото са с отмиване,което според мене е по-добре.
Ето снимки на шампоана и млякото за връхчетата

1.Шампоан

http://prikachi.com/users/toni_boiadjieva%20/70o.jpg

2.Млякото

http://prikachi.com/users/toni_boiadjieva%20/71h.jpg

Чесно да ти кажа на мойта коса действат добре...Много неща изпробвах,но най-накрая оцелих точните.



Ок.Мерси :)
Аз май най-накрая открих шампоан от който да съм доволна,ама като свърши ще потърся този,че винаги може да е и по-добре,а пък ако наистина помогне за по-бърз растеж на косата супер :)

bibi90
02-10-2009, 13:36
Така,понеже тъпата хоти ми заключи темата,искам да попитам тук,ако може.Някой да е използвал ампули клоран или някакви други за растеж на косата?


И аз искам някакви ампули за подхранване или растеж,но навсякъде ми предлагат без отмиване,а аз искам със...т.е да се ползват преди измиване на косата.Ако някой знае нещо...
Какво ти пречи да без отмиване?


Ами веднъж бях пробвала една ампула без отмиване мисля,че на Denise (но може и да бъркам марката) и косата ми после стоеше на клечки и мазна в корените...
може самата ампула да не е била хубава,ама от тогава реших,че няма да ползвам продукти без отмиване :D
От ампулите на Денис и преди съм чувала оплаквания от този тип...Явно не са хубави.Аз ползвам Ревалид,ФлориВитал,Урти комплекс и др и нямам такива проблеми.Пробвай,ако искаш :)


Ами да,може и от ампулата да е било,макар че аз използвам маска на Денис и съм много доволна,затова предполагах,че и ампулите ще са хубави,но явно,че не :?
Иначе аз съм пила от добавките на Ревалид и имаше ефект,така че може и ампулите да пробвам.
Благодаря и на теб :)

varnen4e
02-11-2009, 13:37
В крайна сметка кои ампули са най- добри?

varnen4e
02-15-2009, 07:55
възстановяващо мляко Биопоинт- 17.00 лв (за краищата,вместо кристали/кристалите много омазняват косата)



Какво представлява това мляко?

kalpazanka
02-15-2009, 10:12
До дамите с косопад-вземете си шампоан Биоксил. Около 8 лв. е и се продава в аптеките. Изсушава косата, така че не го ползвайте повече от три пъти в месеца.

varnen4e
02-15-2009, 11:23
До дамите с косопад-вземете си шампоан Биоксил. Около 8 лв. е и се продава в аптеките. Изсушава косата, така че не го ползвайте повече от три пъти в месеца.

Е, то има ли ефект от ползване 3 пъти в месеца?

bibi90
02-15-2009, 11:49
И на мен нещо не ми се вярва от използване на някакъв шампоан 3 пъти в месеца да спре косопада ама...

varnen4e
02-15-2009, 11:57
Еми не знам.. kalpazanka, дай малко повече инфо..

masal
02-15-2009, 11:57
Според мен е искала да каже седмица. :-o

varnen4e
02-15-2009, 11:57
Според мен е искала да каже седмица. :-o

3 пъти в седмица?

colymoly
02-15-2009, 11:57
най-добре с ампули, чувала съм, че постигали чидесни резултати

varnen4e
02-15-2009, 11:58
Кои ампули?

masal
02-15-2009, 11:58
Според мен е искала да каже седмица. :-o

3 пъти в седмица? Ами да,предполагам.Нека тя да разбули тази мистерия. 8-)

varnen4e
02-15-2009, 12:00
Аз мисля, че 3 пъти в седмицата е много за миене на косата..

masal
02-15-2009, 12:01
Аз мисля, че 3 пъти в седмицата е много за миене на косата.. Има хора,които си мият всеки ден,така че всичко зависи от косата. :o

colymoly
02-15-2009, 12:03
Fitoval - струва около 6-7 това е шампоан може да не се сгъсти, но поне ще спре косопада а за ампули попитай в аптеката не забравяй, че има и фризьори които могат да те посъветват

roshavka
02-15-2009, 12:11
Линията ' So pure ' - 100 % натурални съставки на KEUNE има много добри продукти за косопад и подхранване на косата.

http://www.keune.bg/sopurenaturalbalance/ :-P

Има етерично масло ,което се втрива в корените,едновременно натурална грижа и аромотерапия.Серията е на основата на цитрусовите съставки за да активизират косата.

varnen4e
02-15-2009, 12:16
Аз мисля, че 3 пъти в седмицата е много за миене на косата.. Има хора,които си мият всеки ден,така че всичко зависи от косата. :o

Да, но не е полезно да си миеш всеки ден косата и рано или късно това се отразява.

varnen4e
02-15-2009, 12:17
Линията ' So pure ' - 100 % натурални съставки на KEUNE има много добри продукти за косопад и подхранване на косата.

http://www.keune.bg/sopurenaturalbalance/ :-P

Има етерично масло ,което се втрива в корените,едновременно натурална грижа и аромотерапия.Серията е на основата на цитрусовите съставки за да активизират косата.

Добре изглежда. Може и след време да го опитам.

roshavka
02-15-2009, 12:44
пробвай, препоръчах го на няколко мои клиенти и те са много доволни :-)

varnen4e
02-15-2009, 13:15
Може да.. аз си харесах там един шампоан за косопад.. ще видим. :)

vellvet
02-16-2009, 16:30
прочетох доста от темата и мога да кажа, че аз имам подобен, много близък до твоя, проблем :) аз имах страхотна коса докато една фризиорка не я опропасти :o след което така и така се порази аз неможех да я гледам та взех и и направих руси кичури... изглеждаше супер, но наистина перхидрола страшно ммного я изтощи (това беше миналата година края на февруари ) след това лятото я постригах по късичка някаде до раменете... маниак съм на права коса, но тогава нямах преса и я гладех с ютията къде ми е бил ума нз :-o беше ужасно изтощена ;( в началото на декмври 2008 реших, че искам дълга хубава здрава коса ... купих си шампоан за подхранване на елсев и балсам за блясък пак на елсев използвам и още един балсам на гарниер за подхранване и блясък , освен това от време на вр и слагам маска от пчелно млечице или маската на " миозотис" (мисля че така се казваше) със плацента :) къпя я през 2 - 3 дни и задължително и слагам хининова вода в корените, а понякога и по цялата коса :) и аз като теб немога да си гледам косата не направена, но ежедневното изправяне наистина вреди доста за това имам 2 варианта : изправена - за целта съм си купила на елсев специален балсам за изправяне с преса ; и вариант 2 - начупена с бира ( не вреди , просто прави косата по твърда след като се разрешеш, но така е със всеки стилизиращ продукт ;) )- винаги си прибирам бретона с фибички назад, но да не е загладен а леко повдигнат и косата назад със шнола щъркелче мисля че така се казва :) като я захвана в ниската част косата която пада стои мн добре ... стил небрежно начупено... :)

косата ми сега е в доста по добро съсътояние :) не че помогнах с нещо но исках да знаеш че не си сама ;)
е това е от мен успех

:smt023

varnen4e
02-17-2009, 14:02
Az, kakto veche napisah, sprqh da izpolzvam presa...

Jesus
02-17-2009, 17:40
Вече 2 седмици ползвам Низорал и ми намаля пърхота обаче идеята е да ми изчезне на пълно идеята е кога ще стане че ми писна всяка седмица да давам по 13 лв за него :(