PDA

View Full Version : Съвети за подхранване и растеж на косата. Всичко за нея.



Страници : 1 2 [3]

kat4enceto
02-17-2009, 17:50
А аз сигурно съм порадната коята иска да изкаже супер много благодарности на жси;ки хора които ме открахнаха за маската за коса травитаминола !!Косата ми толкожа порасна че и аз не мога да повярвам!!! Препоръчвам го горещо!!!!

Bonnni
02-17-2009, 18:00
А аз сигурно съм порадната коята иска да изкаже супер много благодарности на жси;ки хора които ме открахнаха за маската за коса травитаминола !!Косата ми толкожа порасна че и аз не мога да повярвам!!! Препоръчвам го горещо!!!!

За тази маска чувам вече няколко пъти.От аптеката ли се купува и наистина ли е толкова хубава? :)

kat4enceto
02-17-2009, 19:58
Еми маската се прави ,не се копува равитаминола се копува от ветренирен магазин, а бадеможота масло или стимуланта за коса от всяка аптека :-)

varnen4e
02-18-2009, 13:55
Вече 2 седмици ползвам Низорал и ми намаля пърхота обаче идеята е да ми изчезне на пълно идеята е кога ще стане че ми писна всяка седмица да давам по 13 лв за него :(

Защо всяка седмица по 13 лева? Ти колко пъти в седмицата си миеш косата?

Wrathchild
02-18-2009, 15:10
Абе, ако щете вярвайте, от както я мия всеки ден, нито пърхот имам, нито ми е толкова изтощена косата, само дето наред със всяко миене използвам 330 масла и маски. А с пърхота имах доста голям проблем и НИЩО не ми помогна. Да, да, знам, че сега някой ще вземе да ме поучава как не било хубаво. Преди да го е казал, ще отговоря, че все пак виждам резултата върху косата ми от няколко години, така че да не се хаби...
Впрочем, шампоан с хвойнов катран било хубаво...

varnen4e
02-18-2009, 15:36
От толкова масла и маски и най- вече от прекомерната им употреба рано или късно косата ти ще се "измори" и ще започне видимо да се влошава нейното състояние.

Wrathchild
02-18-2009, 15:41
Е ти нали не мислиш, че съвсем пък без почивка я оставям? Около 1 път месечно...
Пък и както вече казах, виждам резултатите, не го правя от вчера или оня ден.

varnen4e
02-19-2009, 04:05
Може, може.. аз нищо не казвам. Просто имах в предвид, че не е хубаво прекомерното използваме на масла, маски и балсами..

bibi90
02-19-2009, 11:31
За маслата и маските е вярно,наистина помагат,но трябва да се прави почивка от тях,ама то това е ясно,че нищо в прекомерни количества не е полезно.
Ама това,че честото миене уврежда косата са градски легенди,писна ми да го повтарям вече.Който го е изпробвал,знае,че косата не само не се уврежда,а дори става по-хубава.
Аз моята я мия през ден,просто така съм я свикнала и не мога да си представя да я мия примерно 2 пъти седмично,направо ми звучи абсурдно :? въпрос на навик

Liar
02-19-2009, 12:22
За маслата и маските е вярно,наистина помагат,но трябва да се прави почивка от тях,ама то това е ясно,че нищо в прекомерни количества не е полезно.
Ама това,че честото миене уврежда косата са градски легенди,писна ми да го повтарям вече.Който го е изпробвал,знае,че косата не само не се уврежда,а дори става по-хубава.
Аз моята я мия през ден,просто така съм я свикнала и не мога да си представя да я мия примерно 2 пъти седмично,направо ми звучи абсурдно :? въпрос на навик
Така е!Ако се полагат подходящите грижи и се мие с мек шампоан няма проблем.А от маслата не може да се получи пренасищане,не са нужни почивки!

Jesus
02-19-2009, 13:24
Значи тва шампоанчето дето е там пише че се ползва по 2 пъти седмично, аз 1 тубичка е ползвам 2 пъти :) иначе всеки ден се къпя, само когато ме мързи прескачам :(

bibi90
02-19-2009, 13:31
При постоянното използване на маски(преди измиване на косата) и масла,е възможно косата да започне да пада.На мен ми се е случвало...
Бях чела,че причината е,че скалпа се задушавал и това предизвиквало по-бързото падане на косъма.Ама от друга страна си мисля,че това са косми,които така или иначе скоро са щели да паднат.
Абе незнам,ама не е хубаво да се прекалява с тях,аз лично си правя маски с масла около 3 месеца,един път седмично,после правя един месец почивка и пак така.

varnen4e
02-19-2009, 15:59
Аз пък си правя маски почти всяка седмица.. сега от 10-тина дена насам не съм си правила, но в края на седмицата мисля пак да си направя.
Не мисля, че трябва кой знае каква почивка, ако правя маска 3-4 пъти в месеца.
А и аз правя маски с домашни продукти, които не увреждат косата.
:)

bibi90
02-19-2009, 16:48
Да,един пъ седмично е добре,но все пак не е зле да си оставяш косата да си почива,като един месец примерно не й слагаш нищо,т.е само я миеш.
Абе вие си знаете,аз за себе си съм открила,че този е начина косата ми да изглежда добре,и като прекаля с маските им се губи ефекта,а понякога даже става по-зле

varnen4e
02-20-2009, 13:50
E, аз без да си я чупя с бира поне не мога. Иначе маскителесно мога да ги спра за известно време.

bibi90
02-20-2009, 19:43
Ако не си забелязала някакъв отрицателен ефект няма нужда да ги спираш.Аз съм ги спирала,защото започва да ми пада косата или да се омазнява много бързо.За мен това е знак,че съм прекалила и съм я "преуморила" един вид и тогава спирам.След 1-2 месеца започвам да си правя пак и всичко е ок,много добре ми се отразяват. :)

varnen4e
02-20-2009, 20:29
Е, да.. това ясно.. но при мен не знам... Отразяват ми се наистина добре. А и може да е от хапчетата, които пия, а не само от маските.. Не знам.. най- вероятно е комплексно, но определено започна да се подобрява.
Особено откакто спрях пресата, сешоара, лаковете, пяните и т.н.... Надявам се да не лудна отново за преса, че аз съм на моменти.
Но за сега си харесвам много косата. И започнвам много да си я харесвам начупена, което е добре, защотото не се налага да я горя или да я фиксирам с някаква химия. Ползвам само натурални продукти, един лосион и шампоан... никакво горене.. Направо е чудесно. И мисля, че откакто спрях с пресата расте по- бързо.. не знам.. може и да си внушавам или да е някакво съвпадение, но така мисля.

bibi90
02-20-2009, 20:56
Е, да.. това ясно.. но при мен не знам... Отразяват ми се наистина добре. А и може да е от хапчетата, които пия, а не само от маските.. Не знам.. най- вероятно е комплексно, но определено започна да се подобрява.
Особено откакто спрях пресата, сешоара, лаковете, пяните и т.н.... Надявам се да не лудна отново за преса, че аз съм на моменти.
Но за сега си харесвам много косата. И започнвам много да си я харесвам начупена, което е добре, защотото не се налага да я горя или да я фиксирам с някаква химия. Ползвам само натурални продукти, един лосион и шампоан... никакво горене.. Направо е чудесно. И мисля, че откакто спрях с пресата расте по- бързо.. не знам.. може и да си внушавам или да е някакво съвпадение, но така мисля.

А супер. :)
Еее определено е комплексно,а и това,че си спряла да я третираш с каквото и да било е много е хубаво.Браво!
А пък ако някой път толкова ти се прииска да я изправиш,направи го,като не е редовно няма да пречи толкова,пък и нали знаеш,че забраненото е най-сладко :D

foreverr
02-20-2009, 21:03
вразвай я пробвай със топиране да я оправиш така ще добиеш и обем ;) :D Ха ха с тва топиране много яко се съсипва косата, а нейната идея е да си оправи косата беее!!Иначе по темата-ми миичка толкова много работи си пробвала, че аз не се сеща за нещо което би могло да ти помогне освен наистина да спреш преси сешоари и т.н. и да започнеш да я миеш с шампоан който укротява косата и след това с някъква укротяваща маска и няма да ти е толкова зле косата на вид.Мойта така по едно време много бях започнала да я изправям икато видях как я съсишах си купих укротяваш шампоан от ейван и някъква маска каквато и да е може да ис вземеш.И ми изглежда косат много по добре като съм сложила и шампоан и маска.

varnen4e
02-21-2009, 07:33
Е, да.. това ясно.. но при мен не знам... Отразяват ми се наистина добре. А и може да е от хапчетата, които пия, а не само от маските.. Не знам.. най- вероятно е комплексно, но определено започна да се подобрява.
Особено откакто спрях пресата, сешоара, лаковете, пяните и т.н.... Надявам се да не лудна отново за преса, че аз съм на моменти.
Но за сега си харесвам много косата. И започнвам много да си я харесвам начупена, което е добре, защотото не се налага да я горя или да я фиксирам с някаква химия. Ползвам само натурални продукти, един лосион и шампоан... никакво горене.. Направо е чудесно. И мисля, че откакто спрях с пресата расте по- бързо.. не знам.. може и да си внушавам или да е някакво съвпадение, но така мисля.

А супер. :)
Еее определено е комплексно,а и това,че си спряла да я третираш с каквото и да било е много е хубаво.Браво!
А пък ако някой път толкова ти се прииска да я изправиш,направи го,като не е редовно няма да пречи толкова,пък и нали знаеш,че забраненото е най-сладко :D

Ами, честно казано не ми е много мерак да се изправям. Много странно, защото преди направо умирах за това.
Сега се харесвам много с начупена коса и много се радвам, че наистина нямам нужда от тези неща. Може би след 2-3 месеца ще я боядисам, но се чудя дали да я боядисвам или къносвам.. не знам.. трябва да го измисля.

silver_moon
02-21-2009, 08:12
за да не отварям нова тема ще пиша тук:
някой може ли да ми препоръча някакъв термозащитен спрей, но НЕ ми трябва с изправящ ефект, защото аз ползвам пресата за къдрене и вафлички , не за изправяне....споделете от кои марки сте доволни плс :)

varnen4e
02-21-2009, 08:27
Защо не използваш кристали?

silver_moon
02-21-2009, 08:40
Защо не използваш кристали?
ползвам, но доколко знам и доколкото пише в опътването те са само за предпазване на краищата от цъвтеж(то мойта коса попринцип рядко цъвти, а и я подстригвам всеки месец)...на много места съм чувала/виждала да се говори за такъв термозащитен спрей за преса, но просто си нямам и на идея каква марка е добра, а не искам д а се набутвам с боклуци :)

varnen4e
02-21-2009, 08:41
Мисля, че на Лореал има, но ще те излъжа не съм много сигурна.

varnen4e
02-21-2009, 10:50
Бирената мая през колко време долу- горе е добре да се спира, за да се прави почивка?

colymoly
02-21-2009, 12:16
Рецепта от Индия
В Индия трика за постигане на обемна, гъста, блестяща коса е кокосовото масло. То също е чудесно и за подсилване на изтъняла коса. Жените в Индия си правят масаж на скалпа със затоплено кокосово масло веднъж седмично. Загрявайте малко масло в купа и си правете масаж на скалпа веднъж седмично. Преспивайте с маслото в косата и го измивайте чак на сутринта! То ще помогне да се запечата епидермиса и да изчезнат цъфтежите на косата, да не споменаваме, че ще направи косата ви гъста и здрава :-o

varnen4e
02-21-2009, 13:15
Бадемовото масло е с по- добър ефект.

bibi90
02-21-2009, 14:18
Рецепта от Индия
В Индия трика за постигане на обемна, гъста, блестяща коса е кокосовото масло. То също е чудесно и за подсилване на изтъняла коса. Жените в Индия си правят масаж на скалпа със затоплено кокосово масло веднъж седмично. Загрявайте малко масло в купа и си правете масаж на скалпа веднъж седмично. Преспивайте с маслото в косата и го измивайте чак на сутринта! То ще помогне да се запечата епидермиса и да изчезнат цъфтежите на косата, да не споменаваме, че ще направи косата ви гъста и здрава :-o


И аз съм го чувала това за кокосовото масло,но не съм го пробвала.Никаде не мога да го намеря.

bibi90
02-21-2009, 14:19
Бирената мая през колко време долу- горе е добре да се спира, за да се прави почивка?


Аз лично бирената мая я пия пролет и есен по месец и половина-два. :-o

kalpazanka
02-21-2009, 14:53
Относно въпросите ви за Биоксил- мия си косата с него не повече от три последователни пъти за месец.

varnen4e
02-21-2009, 14:59
Бирената мая през колко време долу- горе е добре да се спира, за да се прави почивка?


Аз лично бирената мая я пия пролет и есен по месец и половина-два. :-o

Аз сега започнах да я пия на 07.02 и не знам до кога да я пия.. нещо не мога да преценя. Пия по 4-6 на ден.

bibi90
02-21-2009, 16:19
Ами ти си прицени,но не повече от три месеца.

varnen4e
02-21-2009, 17:01
Е, да.. със сигурност няма да е 3 месеца, защото пия и други неща в момента и не искам да прекалявам...
Чудех се как естествено мога да си набавя витамин Д...

tonii
02-21-2009, 21:27
Не искам да с меся много, но майка ми е фризьорка и брат ми имаше такъв проблем до скоро. Той ползваше ампули за възстановяване на коса на Jalit. Поинтересувай се за тях в интернет ако желаеш. Надявам се да съм помогнала. :)

kalpazanka
02-22-2009, 08:03
Е, да.. със сигурност няма да е 3 месеца, защото пия и други неща в момента и не искам да прекалявам...
Чудех се как естествено мога да си набавя витамин Д...
Ами след като е мастноразтворим, може да пробваш с ядки. ;)
Или си грабваш сака и отиваш в Палма де Майорка да правиш слънчеви бани :)

varnen4e
02-22-2009, 09:03
Не искам да с меся много, но майка ми е фризьорка и брат ми имаше такъв проблем до скоро. Той ползваше ампули за възстановяване на коса на Jalit. Поинтересувай се за тях в интернет ако желаеш. Надявам се да съм помогнала. :)

Мерси за съвета.. ще проуча. :)

varnen4e
02-22-2009, 09:06
Е, да.. със сигурност няма да е 3 месеца, защото пия и други неща в момента и не искам да прекалявам...
Чудех се как естествено мога да си набавя витамин Д...
Ами след като е мастноразтворим, може да пробваш с ядки. ;)
Или си грабваш сака и отиваш в Палма де Майорка да правиш слънчеви бани :)

По- вероятно е да опитам с ядките.. :D

raia338
02-22-2009, 09:20
кажи каква точно ти е прическата,или ако може даи снимка, защото и аз имам като твоите проблеми :razz: .Моята прическа е на етажи с горен по къс етаж и бритон..Кажи как изглежда косата ти и ще се опитам и аз да дам някой съвет,но какъв съвет да дам при положение че и моя проблем е подобен,все едно аз съм писала тази тема..не мога да се понасям без изправяне пак като теб :(

varnen4e
02-22-2009, 09:29
Почти същата прическа, само дето е съм с къс бретон.

MaLty
02-22-2009, 09:53
Спри хининовата вода! Аз я ползвах около 2-3 месеца и косата ми толкова оредя чее едва се оправи..

П.С: нз дали някой го е писал мързеше ме да чета всичко :)

bibi90
02-22-2009, 10:02
Аз имам въпрос за хумата,защото не съм пробвала (то май само това не съм си слагала на главата :D ) четох,че много трудно се отмивала и като започнеш да си миеш косата направо ставала на кал!
Искам да попитам някой който я е ползвал,лесно ли се отмива и какъв е ефекта от нея?Знам,че изсушава малко,ама друго?

varnen4e
02-22-2009, 10:08
Аз я правя на маска и смея да твърдя, че си се отмива нормално.
Никога не ми е създавало проблеми.

varnen4e
02-22-2009, 10:08
Спри хининовата вода! Аз я ползвах около 2-3 месеца и косата ми толкова оредя чее едва се оправи..

П.С: нз дали някой го е писал мързеше ме да чета всичко :)

Е, то си зависи от косата. Аз ползвам хининов шампоан в момента и рядко хининова вода и но мога да кажа, че виждам отрицателен ефект...

MaLty
02-22-2009, 10:17
Спри хининовата вода! Аз я ползвах около 2-3 месеца и косата ми толкова оредя чее едва се оправи..

П.С: нз дали някой го е писал мързеше ме да чета всичко :)

Е, то си зависи от косата. Аз ползвам хининов шампоан в момента и рядко хининова вода и но мога да кажа, че виждам отрицателен ефект...

ем да зависи от косата но имам и познати дето са я ползвали и същата работа..по добре тривитаминол
:)

varnen4e
02-22-2009, 10:17
Аз даве отново си напръсках косата с хининова вода и мисля сега да си направя маска, че не съм си правила от 08.02... стига толкова почивка с маската.
:)

varnen4e
02-22-2009, 10:18
Спри хининовата вода! Аз я ползвах около 2-3 месеца и косата ми толкова оредя чее едва се оправи..

П.С: нз дали някой го е писал мързеше ме да чета всичко :)

Е, то си зависи от косата. Аз ползвам хининов шампоан в момента и рядко хининова вода и но мога да кажа, че виждам отрицателен ефект...

ем да зависи от косата но имам и познати дето са я ползвали и същата работа..по добре тривитаминол
:)

Е, по- добре е- да.
Аз позлвам и двете.
Но все пак има хора, на които хининовата вода им се отразява много добре.

pyh4yy
02-22-2009, 10:26
аз искам да попитам ако някои знае възможно ли е да проявявам алергична реакция към стимуланта за рацтеж на коса на икаров защото от около положин година ползвам хининова вода и не съм имамла оплавания но на скоро си взех и стимуланта и вече 3-4 пъти си слагам и след като се изкъпя слагам хининова вода но главата започна да ме сърби и да ми се появява мн пърхот дали е от смехването и на давата продукта или просто стимуланта не ми понася ?

varnen4e
02-22-2009, 10:57
Възможно е стимулантът да не ти понася. Но може и да е от нещо друго... не знам.. защо не посетиш депматолог?


Аз сега си направих маска за коса в крайна сметка с 1 жълтък, 2 с.л. тривитаминол, 1 с.л. уиски, 3 с.л. хума, 4 с.л. стимулант за коса, 5 ампули витамин Е, 1 с.л. хининова вода и 1 с.л. себорал форте...
:P

YourFavouriteDrug
02-22-2009, 12:31
Ами да ти дам малко от мойта? :D
Не знам, то всичко си има значение, с какво се храниш, под какъв стрес си и кой знае още какво. Витамин B може да помогне. Като за начало, спри пресата. Тя изтощава косата много.

varnen4e
02-23-2009, 13:53
Обясних вече няколко пъти, че от повече от месец съм спряла с пресата.
Витамин Б пия.. няма кой знае какъв ефект.
:)

bibi90
02-23-2009, 15:50
При мен има ефект,обаче снощи по новините казаха,че тия витамини били много вредни за организма.Не само витамин Б,ами и А,Е и Ц даже :shock:
т.е трябвало по естествен начин да си ги набавяме с храната,а не да ги пием като добавки,било много опасно :-o
Не вярвам много много на това,тъкмо се бях навила пак да почвам с бирената мая,защото много ми помогна и на косата и на кожата,ама сега незнам. :(

varnen4e
02-23-2009, 15:54
Не вярвам да са вредни. Наистина е по- добре да си ги набавяме естествено, но след като имат положителен ефект бърху организма, не мисля, че може да са толкова вредни.

varnen4e
02-27-2009, 20:43
И аз все пак не разбрах освен с ядки как мога да набавя витамин Д...

bibi90
02-28-2009, 13:26
От слънцето :) също така знам,че в прясното мляко се съдържа и в някой видове ядки.


А аз днес си купих хума и мисля утре да си направя маска на косата с нея и с бадемово,кокосово масло,кисело мляко и мед.
Ама се чудя дали не стават много изсушаващи съставки. :-o

varnen4e
02-28-2009, 13:35
Моят съвет е да е без мед и кисело мляко..

bibi90
03-01-2009, 08:40
Ама на мен меда много добре ми се отразява на косата,по скоро ме притеснява хумата дали не изсушава много?
Както и да е,аз се намазах вече :D

bibi90
03-01-2009, 12:04
Ами какъв продукт,шампоан,маска някаква,нещо което се използва след измиване?
Иначе в домашните маски-хума,кисело мляко,мед,жълтък,всякакъв алкохол са изсушаващи съставки.Ама за обем незнам,освен някакъв спрей за обем..

varnen4e
03-01-2009, 12:31
Ама на мен меда много добре ми се отразява на косата,по скоро ме притеснява хумата дали не изсушава много?
Както и да е,аз се намазах вече :D

Сподели как ти се е отразило? Не вярвам толково да я изсуши. Аз ползвам повече изсушаващи съставки...

varnen4e
03-01-2009, 15:25
pfff .. abe ti ne se li use6ta6?maje6 ia sas 1000 ne6ta i se 4udi6 za kvo e izto6tena ... dori i s prirodnite produkti ne triabva da se prekaliava .. mii ia vednuj na sedmica po edin put ,sled vsi4kite masla ne vqrvam mnogo da se omazni , no ne znam ,ne burzaite da mi vikate, prosto spri za mesec - dva ,ti si q izto6tila ..

Като не си компетентна по темата не изказвай мнение. Няма мисъл.

masal
03-01-2009, 15:36
pfff .. abe ti ne se li use6ta6?maje6 ia sas 1000 ne6ta i se 4udi6 za kvo e izto6tena ... dori i s prirodnite produkti ne triabva da se prekaliava .. mii ia vednuj na sedmica po edin put ,sled vsi4kite masla ne vqrvam mnogo da se omazni , no ne znam ,ne burzaite da mi vikate, prosto spri za mesec - dva ,ti si q izto6tila ..

Като не си компетентна по темата не изказвай мнение. Няма мисъл. Много си е право момичето.

varnen4e
03-01-2009, 15:48
А момичето къде видя да прекалявам с нещо, че да се изкаже? Всичко, което ползвам ми е предписано от дерматолог.

masal
03-01-2009, 16:02
А момичето къде видя да прекалявам с нещо, че да се изкаже? Всичко, което ползвам ми е предписано от дерматолог. Пускаш по 3 поста един след друг,непрекъснато и правиш маски с по 10 съставки(не говоря за почивката,която разумно си решила да направиш).Мисълта ми е,че си толкова вманиачена,че вместо да подобриш косата си,я влошаваш още повече.

varnen4e
03-01-2009, 16:15
А момичето къде видя да прекалявам с нещо, че да се изкаже? Всичко, което ползвам ми е предписано от дерматолог. Пускаш по 3 поста един след друг,непрекъснато и правиш маски с по 10 съставки(не говоря за почивката,която разумно си решила да направиш).Мисълта ми е,че си толкова вманиачена,че вместо да подобриш косата си,я влошаваш още повече.

Напротив, косата ми се подобравя, за което съм много доволна.
И за да не предозирам си водя една тетрадка, в която пиша всичко, каквото правя за косата си.. по дати. Така мога да ѝ следя положението във всеки един момент.
Даже сега мисля да я намажа със стимулант, защото не съм ѝ правила нищо от повече от седмица.
Даже и 2 дни не съм си пила хапчетата.

masal
03-01-2009, 16:17
А момичето къде видя да прекалявам с нещо, че да се изкаже? Всичко, което ползвам ми е предписано от дерматолог. Пускаш по 3 поста един след друг,непрекъснато и правиш маски с по 10 съставки(не говоря за почивката,която разумно си решила да направиш).Мисълта ми е,че си толкова вманиачена,че вместо да подобриш косата си,я влошаваш още повече.

Напротив, косата ми се подобравя, за което съм много доволна.
И за да не предозирам си водя една тетрадка, в която пиша всичко, каквото правя за косата си.. по дати. Така мога да ѝ следя положението във всеки един момент.
Даже сега мисля да я намажа със стимулант, защото не съм ѝ правила нищо от повече от седмица.
Даже и 2 дни не съм си пила хапчетата. Еми,радвам се,че косата ти се подобрява.Не искам да те нападам или нещо такова,само искам да те предупредя(но ти явно си го знеш)че всичко прекалено е вредно. :) :-)

varnen4e
03-01-2009, 16:29
Така е. :) Знам го.

bibi90
03-01-2009, 17:11
Ама на мен меда много добре ми се отразява на косата,по скоро ме притеснява хумата дали не изсушава много?
Както и да е,аз се намазах вече :D

Сподели как ти се е отразило? Не вярвам толково да я изсуши. Аз ползвам повече изсушаващи съставки...


Ами наистина добре ми се отрази,не я изсуши даже напротив,много е мекичка :) и много лесно я разресах,а не съм слагала готова маска или балсам след това(аз всъщоност балсам от години не ползвам)
има и много хубав блясък,абе доволна съм :-)

varnen4e
03-01-2009, 17:23
И аз балсам не обичам да ползвам.
Браво, радвам се, че е станала хубава. Значи хумата ти се отразява добре все пак. :)

bibi90
03-02-2009, 14:13
Писала е,че не й е правила нищо по-вече от седмица,а не два дни,незнам къде го видя.
А и ми се струва,че много хора четат само първия пост и се изказват неподготвени,все пак неслучайно има изписани 39 страници,нормално е да има развитие в темата.
А не всеки втори пост да е:спри пресата и не я мий през ден :lol:

bibi90
03-02-2009, 14:15
И аз балсам не обичам да ползвам.
Браво, радвам се, че е станала хубава. Значи хумата ти се отразява добре все пак. :)

Ами рано е да се каже,но поне първия път съм доволна,ще видим след по-продължително използване.
Аз пък цяла зима не си бях правила никакви маски(домашни) само 1-2 пъти се намазах със зехтин.Но сега идва пролет и трябва по-вече подхранване,затова мисля и някакви витамини да си взема...

varnen4e
03-02-2009, 14:50
Eми надявам се да ти е все така. :P
Иначе, ако косата ти е в добро състояние не ти препоръчвам много наситени витамини, защото след като е в добро състояние значи тя си набавя нужните за нея витамини, а предозировката може да се отрази зле.

Shia
03-02-2009, 16:36
Аз съм с изрусена коса.Нормално е боядисаните коси да нямат същата мекота,като естествената,но има ли начин да се промени това.
Някаква рецепта специално за руси коси.
През лятото се изщощи много-като слама стана,не я боядисах 7 месеца и се пооправи.
По принцип ползвам 1жълтък+1сп.л мед+1сп.л ракия+ампула вит.С+1сп.л олио(зехтин) Живва,но за малко.От това много ми растеше косата.
Ако сложа витамини за животни(мда смешно е,но няма никакви добавки-единствено и само Вит.С,Д,Е)

Хининовата вода ми помага,но не толкова колкото маската.
Ако се натъркам с чесън,как по-бързо може да се махне мириса му.Казват,че попива в кожата и стои няколко месеца :shock: :shock: :shock:

varnen4e
03-02-2009, 21:04
Ползваш много изсушаващи продукти.. наблегнии на маслата.. стимулант, бадемово...

intotheblue
03-04-2009, 17:35
Да от хининовата вода се ускорява растежът на косата,но я и омазнява.От кристалите също се повишава разтежа и подхранва косъма.За изтощена вода съм чувала,че мед и яйце помага,но незнам как се прави тази маска.Най-добре си купи от магазините маска на коса на GARNIER и шампоан за изтощена и суха коса-Elseve.Или по-добре се посаветвай с фризьора си и мислу,че той ще ти е от полза най-много.
УСПЕЙ!
Ако имаш нужда от повечко съвети ми пиши лично! :D :D

bibi90
03-04-2009, 17:40
Eми надявам се да ти е все така. :P
Иначе, ако косата ти е в добро състояние не ти препоръчвам много наситени витамини, защото след като е в добро състояние значи тя си набавя нужните за нея витамини, а предозировката може да се отрази зле.

Ами мога да кажа,че е в добро състояние,само крайщата са малко сухи,но за там витамини няма да помогнат.Косата се храни от корена до 10 см.след това трябва външно да се подхранва с нещо...
но като цяла е хубаво пролет и есен да се взимат някакви витамини за подсилване на целия оргазнизъм,затова мисля да пия Мерц,пък ако има ефект и на косата още по-добре :P

bibi90
03-04-2009, 17:41
Да от хининовата вода се ускорява растежът на косата,но я и омазнява.От кристалите също се повишава разтежа и подхранва косъма.За изтощена вода съм чувала,че мед и яйце помага,но незнам как се прави тази маска.Най-добре си купи от магазините маска на коса на GARNIER и шампоан за изтощена и суха коса-Elseve.Или по-добре се посаветвай с фризьора си и мислу,че той ще ти е от полза най-много.
УСПЕЙ!
Ако имаш нужда от повечко съвети ми пиши лично! :D :D

Да,от кристалите определенео се ПОВИШАВА раЗтежа и ПОДХРАНВА косъма :lol:

Jesus
03-04-2009, 19:10
вече месец ползвам низурал ефекта клони към 0 от ляво :(

WildGirl
03-06-2009, 13:49
вече месец ползвам низурал ефекта клони към 0 от ляво :(
Купи си Елсев мъжкия, който е против пърхот.Още първата седмица и пърхота ми се махна.

silver_moon
03-06-2009, 15:32
вече месец ползвам низурал ефекта клони към 0 от ляво :(
Купи си Елсев мъжкия, който е против пърхот.Още първата седмица и пърхота ми се махна.
за пърхот бих препоръчала "Clear"...аз от него се изчистих и слава Богъ не ми се е появявал почече пърхот

Carmen_Kass
03-06-2009, 19:57
възстановяващо мляко Биопоинт- 17.00 лв (за краищата,вместо кристали/кристалите много омазняват косата)



Какво представлява това мляко?

Консистенция наподобяваща на балсам,но спокойно замества кристалите.Разликата е,че не омазнява косата.Слага се на леко влажна коса.Само на краищата.След това можеш да се сушиш със сешоар или да я изправяш...
Между другото,ако имаш много цъфтящи и сухи краища не пречи първо да си сложиш кристали и след това да сложиш от млякото.

varnen4e
03-06-2009, 22:22
Да от хининовата вода се ускорява растежът на косата,но я и омазнява.От кристалите също се повишава разтежа и подхранва косъма.За изтощена вода съм чувала,че мед и яйце помага,но незнам как се прави тази маска.Най-добре си купи от магазините маска на коса на GARNIER и шампоан за изтощена и суха коса-Elseve.Или по-добре се посаветвай с фризьора си и мислу,че той ще ти е от полза най-много.
УСПЕЙ!
Ако имаш нужда от повечко съвети ми пиши лично! :D :D

Значи.. моето мнение е, че домашните маски са много по- ефикасни от купешките. А и също така фризиорите не винаги са толкова компетентни, така че не трябва да име се доверяваме на 100%..

varnen4e
03-06-2009, 22:25
Аз честно казано за сега съм решила да спра всякакви витамини, маски и така нататък поне за около 2-3 седмици или месец.
Хапчетата и лосиона не съм ги ползвала повече от месец. За момента залагам на чупенето с бира и от време на време хининовата вода.
Вече близо 2 месеца пих витамини и около месец ползвах лосиона, за който споменах.. не я изправям близо 2 месеца, дори и сешоара отписах и мисля, че малко по малко се подобрява, но е време за малко почивка...
;)

evalongoriq
03-07-2009, 15:39
трябва ти подходящ шампоан примерно Шаума е мн хубав :)

Liar
03-07-2009, 16:52

varnen4e
03-07-2009, 18:35
Реших да ги спра, защото не е хубаво да се прекалява с тях. А тези, които пия са напълно необходима дневна доза. При предозиране се наблюдава обратен ефект, затова е хубаво от време на време да се прави почивка.

bibi90
03-07-2009, 18:39
Наистина не е хубаво да се прекалява с добавките,а на мен лекар ми е казвал,че дори витамини не трябва да се пият повече от три месеца без прекъсване.

varnen4e
03-09-2009, 00:31
Наистина не е хубаво да се прекалява с добавките,а на мен лекар ми е казвал,че дори витамини не трябва да се пият повече от три месеца без прекъсване.

Да, така е.

varnen4e
03-09-2009, 00:32
varnen4e, след начупването с бира в какво състояние е косата? Бухва ли, става ли гладка...?

Еми, чак да бухва- не.. става като с пяна.

By_YoUr_SiDe
03-09-2009, 14:24
За да не правя нова тема, тук да попитам.
Мисля да си взимам Loreal Hot Liss, но никъде не мога да го намеря, явно малко го зареждат :? Таа, препоръчайте ми подобно на него, което също да предпазва от температурата на пресата и да е добро, колкото него, защото съм чела много отвизи за Hot Liss.

summer__love
03-11-2009, 16:42
Ама на мен меда много добре ми се отразява на косата,по скоро ме притеснява хумата дали не изсушава много?
Както и да е,аз се намазах вече :D

Сподели как ти се е отразило? Не вярвам толково да я изсуши. Аз ползвам повече изсушаващи съставки...


Ами наистина добре ми се отрази,не я изсуши даже напротив,много е мекичка :) и много лесно я разресах,а не съм слагала готова маска или балсам след това(аз всъщоност балсам от години не ползвам)
има и много хубав блясък,абе доволна съм :-)
хей имам въпрос..онзи ден си сложих хума за първи път..ииии..косата ми беше много трудна за разресване и седи суха..дали е защото не съм я измила достатъчно, въпреки че я измих 4 пъти с шампоан след това?!или съм прекалила с слагането?!до колкото разбрах от опаковката трябваше да използвам цялата хума и да я смеся с вода?!плс отговорете ми :? :oops:

bibi90
03-11-2009, 17:41
Ама на мен меда много добре ми се отразява на косата,по скоро ме притеснява хумата дали не изсушава много?
Както и да е,аз се намазах вече :D

Сподели как ти се е отразило? Не вярвам толково да я изсуши. Аз ползвам повече изсушаващи съставки...


Ами наистина добре ми се отрази,не я изсуши даже напротив,много е мекичка :) и много лесно я разресах,а не съм слагала готова маска или балсам след това(аз всъщоност балсам от години не ползвам)
има и много хубав блясък,абе доволна съм :-)
хей имам въпрос..онзи ден си сложих хума за първи път..ииии..косата ми беше много трудна за разресване и седи суха..дали е защото не съм я измила достатъчно, въпреки че я измих 4 пъти с шампоан след това?!или съм прекалила с слагането?!до колкото разбрах от опаковката трябваше да използвам цялата хума и да я смеся с вода?!плс отговорете ми :? :oops:



Ами на моята опаковка пише,че се смесват 3-4 супени лъжици хума с оцет и/или вода,а не цялото пакетче.Ти цялото ли сложи?Ако е така,да възможно е да си прекалила с хумата,а и бих казала и със шампоана...ти си я премила направо.
Сложи ли маска или балсам след това?

summer__love
03-24-2009, 17:05
Ама на мен меда много добре ми се отразява на косата,по скоро ме притеснява хумата дали не изсушава много?
Както и да е,аз се намазах вече :D

Сподели как ти се е отразило? Не вярвам толково да я изсуши. Аз ползвам повече изсушаващи съставки...


Ами наистина добре ми се отрази,не я изсуши даже напротив,много е мекичка :) и много лесно я разресах,а не съм слагала готова маска или балсам след това(аз всъщоност балсам от години не ползвам)
има и много хубав блясък,абе доволна съм :-)
хей имам въпрос..онзи ден си сложих хума за първи път..ииии..косата ми беше много трудна за разресване и седи суха..дали е защото не съм я измила достатъчно, въпреки че я измих 4 пъти с шампоан след това?!или съм прекалила с слагането?!до колкото разбрах от опаковката трябваше да използвам цялата хума и да я смеся с вода?!плс отговорете ми :? :oops:



Ами на моята опаковка пише,че се смесват 3-4 супени лъжици хума с оцет и/или вода,а не цялото пакетче.Ти цялото ли сложи?Ако е така,да възможно е да си прекалила с хумата,а и бих казала и със шампоана...ти си я премила направо.
Сложи ли маска или балсам след това?
амиии..не :oops: на пакетчето пишеше просто да я смеся с вода..сега си правя маска с кисело мляко и после я мия с коприва..По-добре е от преди..Може пак да пробвам с хумата но този път ще я направя така както ти казваш :D мерси :)

mimsssssss
03-24-2009, 17:17
пробвай маска миозотис с костен мозък и плацента.червена курия 500гр и е 8лв.на мен ми върщи работа за косопад.

pam1
03-24-2009, 17:31
за сгъстяване знам преди дори ползвах смесвах една лъжиа мас с яйце или желтъка или белтъка не се сещам точно мажиш по косата и след 1 час отмиваш правиш го 1-2 пъти в месеца :)

Dark_Angel_F
04-07-2009, 11:13
Трябва ми спешно помощ ;( Косата ми се наелектризира ужасно много псоледните няколко седмици... какво ли не пробвах смених шампоана пробвах друг балсам днес си направих маска на косата със стимуланта на икаров и сложих балсам без отмиване след това ... кристали слагам и до някъде само е ефекта. Ако има значение изправям се , и въпреки че пресата ми има йонизатор пак същата работа...

By_YoUr_SiDe
04-07-2009, 12:49
Трябва ми спешно помощ ;( Косата ми се наелектризира ужасно много псоледните няколко седмици... какво ли не пробвах смених шампоана пробвах друг балсам днес си направих маска на косата със стимуланта на икаров и сложих балсам без отмиване след това ... кристали слагам и до някъде само е ефекта. Ако има значение изправям се , и въпреки че пресата ми има йонизатор пак същата работа...
От пресата е, намали я малко.. а след като се изправяш слагаш ли си достатъчно лак?

Dark_Angel_F
04-07-2009, 15:17
Слагам доста лак , но гледам да не е прекалено много ,защото се спластява косата ми.

By_YoUr_SiDe
04-07-2009, 21:57
И на мене ми се получаваше така преди.. много лак и пак така :? Аз спрях малко пресата и не се получава така, но сега като се изправям я реша и непрекъснато със ситен гребен по време на изправянето.. пробвай, в краен случай има продукти против наелектризирване

bibi90
04-08-2009, 13:46
Ох аз пък все не мога да си намеря подходящ шампоан,или е много лек и имам чувството че не ми измива косата и на следващия ден вече е зле,или е много силен и ми я изсушава и ми излиза пърхот :x
Идва ми да се мия с яйца и хума вече 8-)
Та като изключим тази ми идея,някой има ли отзиви за шампоаните и балсамите на Нивеа (кожата ми е мн чувствителна и това е една от малкото марки,които ми действат добре по принцип)но не съм използвала нищо тяхно за коса.А чета много различни мнения,та затова се чудя :-o

anyfany2
04-08-2009, 13:53
Здравей,миличка!
Купи си хума от аптеката,сложи едно яйчице в нея и си я приготви по указахие.
Косата става силна,блестяща и мекичка.
Успехче! :-) :-) :-)

mimityuy
04-09-2009, 10:29
Ох аз пък все не мога да си намеря подходящ шампоан,или е много лек и имам чувството че не ми измива косата и на следващия ден вече е зле,или е много силен и ми я изсушава и ми излиза пърхот :x
Идва ми да се мия с яйца и хума вече 8-)
Та като изключим тази ми идея,някой има ли отзиви за шампоаните и балсамите на Нивеа (кожата ми е мн чувствителна и това е една от малкото марки,които ми действат добре по принцип)но не съм използвала нищо тяхно за коса.А чета много различни мнения,та затова се чудя :-o Козметиките за коса на Нивеа лично за мен са пълни боклуци . Ползвах шампоан на Нивеа за изтощена коса и я правеше още по зле.. Сега ползвам на Елсев за възтановяване на чуплива коса склонна към цъфтеж (много съм доволна). Една приятелка ползва на Елсев със млечицето и е много доволна ... Опитай :-)

true00000girl
04-09-2009, 19:56
Да бирената мая определено помага Аз имам такова нещо и го пия Ефектът е добър като имаме в предвид че не я пия много често сигурно 3-4 пъти в месеца :grin: Но ти си решаваш аз мисля че ако опиташ с бирена мая няма да загубиш нищо :-) :P

bibi90
04-10-2009, 16:01
Ох аз пък все не мога да си намеря подходящ шампоан,или е много лек и имам чувството че не ми измива косата и на следващия ден вече е зле,или е много силен и ми я изсушава и ми излиза пърхот :x
Идва ми да се мия с яйца и хума вече 8-)
Та като изключим тази ми идея,някой има ли отзиви за шампоаните и балсамите на Нивеа (кожата ми е мн чувствителна и това е една от малкото марки,които ми действат добре по принцип)но не съм използвала нищо тяхно за коса.А чета много различни мнения,та затова се чудя :-o Козметиките за коса на Нивеа лично за мен са пълни боклуци . Ползвах шампоан на Нивеа за изтощена коса и я правеше още по зле.. Сега ползвам на Елсев за възтановяване на чуплива коса склонна към цъфтеж (много съм доволна). Една приятелка ползва на Елсев със млечицето и е много доволна ... Опитай :-)


Ами аз дълго време се чудих и накрая си взех на Нивеа за диамантена коса 8-) тази вечер ще го пробвам.А иначе от Елсев по принцип не съм доволна.
Благодаря ти все пак :-)

Wrathchild
04-10-2009, 17:11
На Нивеа много добре ми действат шампоаните. Но и на Елсев са хубави, така че зависи от човека.

mimunche
10-30-2012, 15:16
Здравейте, и аз сега си пускам моята коса. Пробвах с маската с газ/мас/оцет (против въшки), ама много мирише. Иначе има ефект. Вижте този линк за допълнителни съвети: http://bgstylezone.blogspot.com/2012/10/blog-post_2524.html

YSMF
10-31-2012, 22:02
За да не правя нова тема, тук да попитам.
Мисля да си взимам Loreal Hot Liss, но никъде не мога да го намеря, явно малко го зареждат :? Таа, препоръчайте ми подобно на него, което също да предпазва от температурата на пресата и да е добро, колкото него, защото съм чела много отвизи за Hot Liss.
Използвам chi 44 iron guard и съм доволна, но е скъпичък.
Искам да попитам някоя пила ли е Биотин или таблетки Макси хеър? Също така фолиевата киселина помага ли за растежа?

TheJoApple
11-01-2012, 19:22
Съжалявам ако някой вече го е казал , но моят метод е с хининова вода . След като се изкъпеш си сложи на ръцете малко от хининовата вода и я втрий в корените. УСПЕХ ;)

yoLo0
11-01-2012, 23:13
Съжалявам ако някой вече го е казал , но моят метод е с хининова вода . След като се изкъпеш си сложи на ръцете малко от хининовата вода и я втрий в корените. УСПЕХ ;)
От хининовата вода най-много да се сплеска и омазни косата. Най-добре домашни маски!

Vivid
11-02-2012, 08:04
1-2 пъти в седмицата си слагам бадемово масло, много е хубаво за косата.

simov
03-20-2015, 08:46
Л-цистеин /аминокиселина/ за красива и еластична коса, гладка и здрава кожа и нокти.

Л-цистеин е заменима аминокиселина, която се съдържа в протеина бета-кератин, който е основен структурен елемент за формирането на косата, ноктите и кожата. П одпомага за формирането на колаген, който е ключов за здравето и еластичността на кожата, косата и ноктите. Л-Цистеин е необходим за формирането на аминокиселината Таурин и е важен компонент за формирането на мощния антиоксидант Глутатион . Л-Цистеин подпомага детоксификацията на тялото от вредни токсини и защитава мозъка и черния дроб от разрушителното действие на алкохол, цигари и др.
Изгражда и заздравява структурата на кожата, косата и ноктите;
• Подпомага производството на колаген;
• Подобрява еластичността на косата и кожата;
Л-Цистеин подобрява структурата на лигавицата на стомаха и тънките черва, което подкрепя храносмилателната система срещу вредните въздействия от приема на различни лекарства (аспирин и др.). Особено важен е за метаболизма на различни биохимични съединения като Коензим-А, Биотин, Липоева киселина и Глутатион.
Л-Цистеин е добре да се комбинира със Селен (Selenium), витамин B-6 и витамин Е за максимална ефективност.
Препоръчителен прием 1-2 гр. на ден с обилно вода.
Продуктът не е лекарствено средство.
L-cysteine hcl monohydrate 99 %, usp. bp.
Цена: 500 гр. - 40 лв. и куриерски.
За контакт 0876265091.