PDA

View Full Version : Съвети за подхранване и растеж на косата. Всичко за нея.



Страници : [1] 2 3

varnen4e
09-22-2008, 19:59
Такам.. значи моя проблем е следния..
Косата ми много лесно се изтощава и оредява от всичко- преса, сешоар, дори и от пяна за коса..
А, когато не го ползвам косата ми на нищо не прилича.. в смисъл. много се разрошва и стои някакси.. никак..
Бих си сменила прияческата, но гледам да не я подстригвам, защото тази година имам бал и искам да порастне малко..
Дълга е малко под раменете (за инфо) и не знам какво да правя.. не искам да ходя като луда по улиците, но не искам и да оставам без коса..
Пробвала съм всякакви неща- шампоани, тривитаминол, маски, балсами, ампули за косопад, но нищо не помага... Днес си взех едни кристали за коса, мисля и от тях да пробвам, но не знам какво да правя за да я укротя без да я изтощавам много..
Направо ми се плаче.. не знам какво да правя.. в момента пия едни витамини и + това се пръскам и с хининова вода в корените, но много искам да намеря начин да я сгъстя, а не знам как да стане..
Моля ви, ако някой знае някакъв метод да сподели стъпка по стъпка, защото явно не правя нещо като хората.. не може нищо да не ми действа..

Препоръчайте ми някакви шампоани, ако може, хапчета, ампули.. всичко което се сетите.. и някой ако знае някакъв метод.. кога и как се използват нещата за наи- добър ефект.. Аз иначе си мия косата през ден... не знам дали има значение, но да споделя..

Мерси предварително..
:)

b3b3_j0
09-22-2008, 20:13
ami nz s kakvo moje da ti se sgysti kosata..obache tova che q miesh prez den ne e xybavo...shtoto oshte poveche ti se iztoshtava kosata taka....inachee i pri men beshe taka po edno vreme ii nz kak se opravi...

varnen4e
09-22-2008, 20:54
Преди малко ми препоръчаха да си взена:
1. Бадемово масло.. (нямам идея как се използва).
2. Себорал форте... ( и с това не умея да боравя).
3. Шампоан с хинин.
4. Мерц
5. Шампоан Прегайн или нещо такова..

Малко инфо за тези продукти може ли, че още не съм го ползвала..
А иначе днес си мих косата, но мисля след малко да я намажа с тривитаминол и малко хума и да преспя с тях и утре сутринта пак да си я измия.

:)

b3b3_j0
09-22-2008, 21:05
amii potursi v google...

varnen4e
09-22-2008, 21:19
amii potursi v google...

Мислиш ли, че след това, което написах не съм търсила в google?

pasii_sladuranata
09-22-2008, 21:43
вразвай я пробвай със топиране да я оправиш така ще добиеш и обем ;)

varnen4e
09-22-2008, 21:55
вразвай я пробвай със топиране да я оправиш така ще добиеш и обем ;)

Аз не искам да и придам обем, а да я сгъстя с нещо...

mishmula
09-23-2008, 05:47
Ами най- добре спри да я третираш с каквото да е било, няма значение, че няма да прилича на нищо. След това почни с подхранването има най-различни маски и масла (потърси във форума е пълно с такива) . Аз лично бих ти препоръчала тривитаминол (мисля, че така се пишеше :-D за него също има много написано) . Подстригвай крайщата на 40дена, за да изглежда по- жизнена.

varnen4e
09-24-2008, 21:14
Ами най- добре спри да я третираш с каквото да е било, няма значение, че няма да прилича на нищо. След това почни с подхранването има най-различни маски и масла (потърси във форума е пълно с такива) . Аз лично бих ти препоръчала тривитаминол (мисля, че така се пишеше :-D за него също има много написано) . Подстригвай крайщата на 40дена, за да изглежда по- жизнена.

До сега ми писна да не я третирам с нищо и да ходя като луда по улиците..
Писнало ми е косата ми да не прилича на нищо.. искам да си я оформям, но и да е хубавка и не знам как да го постигна..
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :smt102

mishmula
09-25-2008, 04:13
Ами най- добре спри да я третираш с каквото да е било, няма значение, че няма да прилича на нищо. След това почни с подхранването има най-различни маски и масла (потърси във форума е пълно с такива) . Аз лично бих ти препоръчала тривитаминол (мисля, че така се пишеше :-D за него също има много написано) . Подстригвай крайщата на 40дена, за да изглежда по- жизнена.

До сега ми писна да не я третирам с нищо и да ходя като луда по улиците..
Писнало ми е косата ми да не прилича на нищо.. искам да си я оформям, но и да е хубавка и не знам как да го постигна..
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :smt102

Ами тя от нищо не е може да се съсипе, ти такава си я направила. Сама избираш дали да си "fashon" , или да имаш здрава и хибава коса.

п.п. Здраавата коса винаги е на мода.

Pooky
09-25-2008, 19:40
Имам същия проблем и съм пробвалал какво ли не но уви нищо не помага..но все пак аз съм на 13 год и мисля че с времето ще се пооправи малко..ти казваш че имаш бал тази година ..мисля че трябва да използваш по щадящ за косата шампоан такъв с билки,коприва и т.н.и не те съветвам да използваш маски или балсами защото те ще навредят още повече.

varnen4e
09-26-2008, 07:04
Ох.. не знам какво да правя и аз.. ще видим.. честно казано сега мислех тия дни докато вали да започна малко да я чупя с бира, защото разбрах, че вреди по- малко отколкото с пяна и дори подхранва... но не знам дали е добра идея.
Ще пробвам, пък каквото стане.
Днес за 2-ри път ще ползвам кристалите и се надявам все нещо да има ефект.
Ще си купя и бирена мая да пия.. някой ми каза, че помагала.. Вярно ли е?

mishmula
09-26-2008, 10:16
Препоръчах ти тривитаминол. Какво мислиш

varnen4e
09-28-2008, 10:39
Ами да.. правя си маски с тривитаминов 1 път в месеца, а когато нямам време за маска се мажа само с него.. не съм много сигурна дали действа.. поне за момента няма видим ефект. :)

varnen4e
10-01-2008, 06:38
Растежът май се ускорява от тривитаминол и хининова вода, нали така?

TheOtherME
10-01-2008, 11:22
Такам от изброените неща, които написа, че са ти препоръчали, шампоанът с хинин ми се струва нелоша идея. :) Но не съм ползвала, де, чела съм из форума, че подпомага растежа и подхранва.За бадемовто масло-ползвала съм и да ти кажа помага най-вече за блясъка на косата(моята коса е кестенява) и наистина беше хубаво. :) Казват, че заглажда и косъма, но на моята гъста къдрава коса нищо не и личи.И все пак мисля, че едно леко обиране на връхчетата ще ти е само от полза-не е необходимо да си скъсяваш драстично косата, още повече, че тя бързо ще израсне до старата дължина, все пак говорим за махане на сантиметър-два.Мисля и че веднага след посещението ще усетиш разликата-косата ти ще живне! И някъде на 2-3 месеца до бала ходи на фризьот за същото такова обиране и ще тстане номерът. :)

BurningDesire
10-01-2008, 18:52
Слушай сега. Почваш да я мажеш с бадемово масло около 2 часа преди всяко миене, стоиш намазана с торбичка и кърпа на главата и после я миеш като изтече времето. Спираш АБСОЛЮТНО всякакви стилизиращи продукти, даже и сешоар. За около седмица няма да можеш да се гледаш с такава коса, но после ще свикнеш. Освен това е препоръчително да й вземеш сега малко връхчетата, до бала има време, ще порасне даже повече, не се притеснявай. Можеш да почнеш да пиеш Ревалид, малко скъпичко излиза, но има голям ефект. Дано съм помогнала.

kat4enceto
10-01-2008, 18:58
а бихте ли ми казали каква е маската с травитаминол? защото така и не мога да я намеря :(

bibi90
10-02-2008, 08:48
Преди малко ми препоръчаха да си взена:
1. Бадемово масло.. (нямам идея как се използва).
2. Себорал форте... ( и с това не умея да боравя).
3. Шампоан с хинин.
4. Мерц
5. Шампоан Прегайн или нещо такова..

Малко инфо за тези продукти може ли, че още не съм го ползвала..
А иначе днес си мих косата, но мисля след малко да я намажа с тривитаминол и малко хума и да преспя с тях и утре сутринта пак да си я измия.

:)

1.Бадемовото масло се взима от аптеката,на Икаров има такова,струва към 2 лв.Мажеш си косата преди къпане,стоиш 2 часа с кърпа на главата и измиваш с малко повечко шампоан :) Доказано действа.
2.Себорал форте мисля,че е нещо като лосион против пърхот,но съм чувала,че и ратсе по-бързо косата от него.Пак в аптеките можеш да го намериш.За цена не мога да кажа,но не е скъп...мисля,че се слага след измиване на косата в корените.
3.Шампоан с хинин по принцип също би трябвало да е за растеж на косата,лично аз съм ползвала и не останах доволна,много ми се омазняваше косата и стоеше на клечки,все едно беше мита със сапун :o но може да пробваш,все пак различните продукти на всяка коса действат различно.
4.мерц,това са дражета за пиене,предполага се че подхранват косата,кожата и ноктите.На мен много ми ги хвалят в аптеките и ми ги препоръчват,но още не съм ги пробвала...
5.тоя шампоан не съм го и чувала,някой който го е ползвал може да сподели нещо :)

Иначе аз бих ти препоръчала да спреш всякакво третиране на косата.И да си вземеш корени от коприва,с които да си вариш отвара и да се мажеш преди къпане,много помага и расте по-бързо косата.

varnen4e
10-03-2008, 21:22
Мерси много за съветите.
Аз по принцип мисля да започна да си я мачкам малко с бира, разбрах, че не изтощава, дори подхранва малко косата. :) Поне няма да съм в много окаяно състояние.

Иначе сега си купих шампоана Прегайн и го ползвам.
Пръскам си косата с хининова коса в корените и си слагам малко кристали като я суша със сешоар, иначе пия и витамини за коса на GNC... друго.. май трябва наистина да спра за известно време ползването на преса.
Днес си купих и бадемово масло и мисля да си намажа сега корените малко и да я измия чак утре... няма да се клепам де.. съвсем малко мисля да сложа.. не знам дали е добра идея, но ще пробвам. :)

Мерси много за съветите. :)

varnen4e
10-04-2008, 09:44
Намазах я снощи с бадемово маслко уж само в корените, но днес е доста мазна навсякъде... след малко мисля да я измия.. и съмнявам се да има видим ефект още от първия път, но.. знае ли човек. :)

ValzZi
10-04-2008, 09:47
да да себорала е много добър
значи след като се изкъеш и косата ти е леко влажна
взимаш едно памуче и натриваш в корените себорала
не се мие не се плакне не си сиши косата за 1месец резултата е УОУ! косата ми порасна със 7-8 сантиметра за 1 месец което си е доста..!!

varnen4e
10-04-2008, 09:50
В смисъл да не я суша със сешоар ли?

Liar
10-04-2008, 10:32
То по принцип не е хубаво косата да се суши.Спри да използваш преси сешоари и тн и почвай с домашните маски ампулите и тн.Ако ползваш пяна или лак не ги слагай в корените.А хининовата по-добре не я използвай другото е ок.И не разбра ли че няма как косата ти да стане по-гъста с каквото и да я мажеш????

varnen4e
10-04-2008, 10:44
Защо пък да не мога да я сгъстя.. след като толкова години имах гъста и хубава коса би трябвало отново да успея да постигна същия ефект. В крайна сметка има сума ти подхранващи шампоани, дори и такива за сгъстяване, така че би трябвало все нещо да и повлияе положително. Сигурна съм.

Liar
10-04-2008, 11:01
Шампоани за сгъстяване няма...
Обаче щом преди си илмала гъста коса тогава нещата стоят по друг начин.Тогава можеш да си я възвърнеш.Аз мислех че генетично ти е заложен тънък косъм...А какво стана с косата ти?Какво си я правила?

silver_moon
10-04-2008, 16:01
аз преди година имах този проблем, доста ми падаше косата, а не я третирах с каквото и да било от типа на лак или пяна или пък сешоар...имах и много пърхут, бях пробвала какви ли не шампоани от най-рекламираните марки и тн...и един ден влизам в парфюмерията на пазара и ей така за поредния опит си взех шампоан и лосион против пърхут на "Ефтерпа", доста са евтини, едното е 2лв, другото е 2 и нещо и невярвах, че на тази ниска цена ще са кой знае какво, защото бях дала сумати пари за всякакви известни продукти, но се мих един месец с тях и имаше огромен резултат, продължих да се мия и все още се мия с тях и почри нямам проблем с косопада, допреди около месец пак ми падаше косата малко, но беше точно след морето и тя беше мнооого изтощена, подстригах и крайчетата и пак си стана здрава, а незнам защо, но от пяната ми за коса косопада намаля още повече, а я мия, слагам пяна и суша горе-долу всеки ден, някой да има обяснение, защо от това тя се заздрави повече?

та ако искаш пробвай тези продукти, които аз ти казах, обедила съм се, че тази марка е наистина добра и парфюмите им са супер, евтини са и нищо не губиш

пп. малко реклама се получи, за което се извинявам

pasii_sladuranata
10-04-2008, 17:00
az polzvam vitamini AD3E (trivitaminol) ti kaza che si polzvala no ne razbiram zaashto kostata ti ne se e sgastila na men mi stana mn gasta i mn hubava ,a edin vapros ti 3vitaminola kak go pozlvash smisal pravish li si maska ot mengo ili napravo nego slagash i kolko minuti sedish sas nego?

masal
10-04-2008, 18:07
да да себорала е много добър
значи след като се изкъеш и косата ти е леко влажна
взимаш едно памуче и натриваш в корените себорала
не се мие не се плакне не си сиши косата за 1месец резултата е УОУ! косата ми порасна със 7-8 сантиметра за 1 месец което си е доста..!!
Айде по-леко с цифрите,а? :?

varnen4e
10-04-2008, 20:10
Шампоани за сгъстяване няма...
Обаче щом преди си илмала гъста коса тогава нещата стоят по друг начин.Тогава можеш да си я възвърнеш.Аз мислех че генетично ти е заложен тънък косъм...А какво стана с косата ти?Какво си я правила?

Ами преди около 3-4 години започнах да я боядисвам и я боядисвах много.. поне 1 път в месеца, суших я постоянно със сешоар, миналото лято я миех всеки ден и нещата явно се натрупват. А през цялото това време не съм полагала никакви грижи за нея, нито съм и правила маски, нито нищо. По един път си слагах шампоан и това е. От около годна се опитвам да си я подхраня, но май нищо не правя, защото постоянно я суша със сешоар и от време на време я изправям с ютия, защото нямам преса.
А иначе не мога да се гледам като не ми е оправена косата, защото много щръква. Искам малко да се подхрани и да мога спокойно да си я изправям с преса (ще си купя някаква) и да не пада толковса. Мисля постоянно да започна да си я подхранвам и да се грижа за нея и да мога да си я оформям на спокойствие, но не знам как да го постигна.

varnen4e
10-04-2008, 20:12
Мисля да пробвам шампоана на Евтерпа, но преди това ми препоръчаха много шампоани и ще пробвам и тях.. Ще опитам всичко, ако трябва, но си искам косата.

varnen4e
10-04-2008, 20:14
az polzvam vitamini AD3E (trivitaminol) ti kaza che si polzvala no ne razbiram zaashto kostata ti ne se e sgastila na men mi stana mn gasta i mn hubava ,a edin vapros ti 3vitaminola kak go pozlvash smisal pravish li si maska ot mengo ili napravo nego slagash i kolko minuti sedish sas nego?

Ами правя си го или на маска, или си мажа корените вечерта и сутринта си мия косата. Но мисля вече само на маска да си го правя, а да се мажа с бадемово масло.

Liar
10-05-2008, 05:49
Е значи проблемът ти е че ти липсват грижи и затова косата ти се е влошила...Виждам че си решила сериозно да започваш с домашни маски и това е много добре.С търпение ще си оправиш косата :) Но това с ютията изобщо не е добре.Защо не се изправяш със сешоар?Може и преди това да си слагаш термозащитен крем.И гледай де не си сушиш корените със сешоар защото никак не е хубаво...Може и с ролки и пяна да си оформяш косата.Ако ги държиш 10 мин се получават леки вълни които са мн хубави.

varnen4e
10-05-2008, 06:07
Със сешоар не мога сама, а ми писна да давам по 20 лв. за фризиор. Дали става хубаво с има едни четки за изправяне.. под формата на преса, през които да влиза въздух и със сешоар.. дали става добре, защото ако става мога да си купя такава четка и да пробвам. :)

varnen4e
10-05-2008, 19:56
Днес пак си сложих пяна.. не мога да се стърпя.. изглеждам ужасно като не си правя нищо на косата, защото прическата ми е такава, а не мога да я подстрижа, защото наскоро я подстригвах, а я пускам.. Не знам вече какво да правя.. Плаче ми се.
Мисля сега пак малко да я напръскам с хининова вода.

bibi90
10-06-2008, 13:28
Днес пак си сложих пяна.. не мога да се стърпя.. изглеждам ужасно като не си правя нищо на косата, защото прическата ми е такава, а не мога да я подстрижа, защото наскоро я подстригвах, а я пускам.. Не знам вече какво да правя.. Плаче ми се.
Мисля сега пак малко да я напръскам с хининова вода.


Дишай :D
Виж сега много е хубаво,че си решила да започнеш да се грижиш за косата си,за което те поздравявам,но не се вманиачавай така! Прекалено много грижи и мазила също не е хубаво и дори може още повече да влоши положението :?
И не подценявай корените от коприва за които писах,ако си решила да имаш дълга и здрава коса 8)

varnen4e
10-06-2008, 19:52
Не се вманиячавам, просто искам да мога да си я изправям и суша без да мисля постоянно за това колко е изтощена. Не знам обаче как ще стане. Как другите момичета се изправят всеки ден, а нямат чак такива проблеми не знам..

bibi90
10-07-2008, 14:52
Не се вманиячавам, просто искам да мога да си я изправям и суша без да мисля постоянно за това колко е изтощена. Не знам обаче как ще стане. Как другите момичета се изправят всеки ден, а нямат чак такива проблеми не знам..


Аз не я изправям и пак ми е изтощена :o
всъщност нищо не я правя вече,но беше зле от кичури,сега пак не е перфектна все още,но е що-годе по-доре,Вече писах кое ми помогна на мен.
А иначе да определено и аз познавам много момичета,които много си третират косите,и не се грижат кое знае колко за тях,но пак са им хубави. Ген... :wink:

varnen4e
10-07-2008, 19:14
Е, да.. и това го има.. Не знам. Може и от нерви да е, защото в последните 1-2 години почти в нищо не ми върви и само се измъчвам за разни неща. Те нещата се натрупват, но силно се надявам да се пооправи.

bibi90
10-08-2008, 17:48
Е, да.. и това го има.. Не знам. Може и от нерви да е, защото в последните 1-2 години почти в нищо не ми върви и само се измъчвам за разни неща. Те нещата се натрупват, но силно се надявам да се пооправи.


Ще се оправи :wink:
Просто започни да се грижиш за нея и не я следи постоянно,защото аз когато не се махах от огледалото и мерех с линийка колко е порастнала,беше по-зле и не приличаше на нищо,с кво ли не я мазах...
сега когато започнах да си я харесвам и да не се вглеждам постоянно в нея,грижите си казаха думата и определено е много по-добре 8)
Успех ти желая с твоята :P

varnen4e
10-08-2008, 18:53
Мерси много. Май си права. Трябва да започна да си я харесвам и обичам.. :) :-)

vikitu
10-08-2008, 19:25
Изброи толкова много неща,които използваш за косата си и всичко това също вреди колкото и да е странно..Чесно казано не мисля че от кристали ще ти се оправи косата..не си прави купени маски ами домашни, много по-добре е :) И сега просто си прави някакви прически като си с вързана коса някак си едва ли е толкова зле..просто си свикнала да се гледаш по един и същи начин и за това ти се струва толкова ужасно ;) успех :-)

varnen4e
10-09-2008, 19:33
Не съм казала, че от кристалите ще се оправя и си правя домашни маски.
Купих си днес една преса на Braun- Satin Hair, която уж не вреди толкова. Ще видим какъв ще е ефекта. Надявам се да е по- добър, защото пресата е с йонизатор и казват, че наистина е добра. :)

BubbleSS
10-09-2008, 20:57
Здравейте , аз да не отварям нова тема ще питам тук . Косата ми е много накъсна и като я измия и изсуша изглежда ужасно, стърчи навсякъде. И даже без сешора пак така стърчи. Слагам и балсам, маска и балсам бз отмиване ама пак си е така. Ако може да ми помогнете ...какво да слагам ?

BubbleSS
10-10-2008, 11:41
Мерси, ама проблема не е в крайчетата. Тя нагоре стърчи, не в долната част. Кристали и слагам , не помагат. Някой ако е пробвал нещо друго ?

stefity
10-10-2008, 13:17
Абе, я пусни една снимка да видим за какво иде реч! :)

ValzZi
10-10-2008, 14:20
да да себорала е много добър
значи след като се изкъеш и косата ти е леко влажна
взимаш едно памуче и натриваш в корените себорала
не се мие не се плакне не си сиши косата за 1месец резултата е УОУ! косата ми порасна със 7-8 сантиметра за 1 месец което си е доста..!!
Айде по-леко с цифрите,а? :?

съжелявам ако не ти звучи реално но аз казах истината :)

nixx
10-10-2008, 18:18
да да себорала е много добър
значи след като се изкъеш и косата ти е леко влажна
взимаш едно памуче и натриваш в корените себорала
не се мие не се плакне не си сиши косата за 1месец резултата е УОУ! косата ми порасна със 7-8 сантиметра за 1 месец което си е доста..!!
Айде по-леко с цифрите,а? :?

съжелявам ако не ти звучи реално но аз казах истината :)


Ами възможно е да е дръпнала със 7 сантиметра... Моята порасна с 3 сантиметра за 2 седмици от комбинацията серум + тривитаминол... И косата ми е изсветелявана, корените личат и всичко е прекрасно :)

Liar
10-10-2008, 19:19
да да себорала е много добър
значи след като се изкъеш и косата ти е леко влажна
взимаш едно памуче и натриваш в корените себорала
не се мие не се плакне не си сиши косата за 1месец резултата е УОУ! косата ми порасна със 7-8 сантиметра за 1 месец което си е доста..!!
Айде по-леко с цифрите,а? :?

съжелявам ако не ти звучи реално но аз казах истината :)


Ами възможно е да е дръпнала със 7 сантиметра... Моята порасна с 3 сантиметра за 2 седмици от комбинацията серум + тривитаминол... И косата ми е изсветелявана, корените личат и всичко е прекрасно :)
И аз викам по-леко,ама с въображението :lol:

N0_feAR
10-10-2008, 19:21
моята коса преди време също беше рядка и се омазняваше адски бързо...при мен нещата се оправиха по следния начин: започнах да използвам шампоан Тео бутаникъл с коприва, маска за коса от Ейвън, балсам с или без отмиване (зависи какъв ще си купя) и никаква преса. Ако искам да й предам малко форма карам със сещоар и кръгла четка, а ако я искаш начупена или къдрава след като си измиеш косата сплиташ я на плитки и на сутринта си имаш супер къдрици, които можеш да доуформиш с вакса или малко пяна за коса. Това е което мога да ти препоръчам

varnen4e
10-10-2008, 21:30
Проблемът е, че аз се харесвам само с изправена коса. Мисля да я изправям по веднъж на къпане, но понеже само 1-вия ден ми стои като хората мисля след това да я нося на опашка.. Не е зле. Така поне няма да я гледам постоянно и няма да усещам как расте и да я мисля постоянно.

nixx
10-11-2008, 08:52
да да себорала е много добър
значи след като се изкъеш и косата ти е леко влажна
взимаш едно памуче и натриваш в корените себорала
не се мие не се плакне не си сиши косата за 1месец резултата е УОУ! косата ми порасна със 7-8 сантиметра за 1 месец което си е доста..!!
Айде по-леко с цифрите,а? :?

съжелявам ако не ти звучи реално но аз казах истината :)


Ами възможно е да е дръпнала със 7 сантиметра... Моята порасна с 3 сантиметра за 2 седмици от комбинацията серум + тривитаминол... И косата ми е изсветелявана, корените личат и всичко е прекрасно :)
И аз викам по-леко,ама с въображението :lol:

Ако става дума за мен и моето въображение...ами наистина е доста добре развито, но тук говорим за факти :) Полагам твърде много грижи за косата ми от достатъчно време и резултата е виден. И така.

varnen4e
10-11-2008, 20:25
Възможно е, косите растат различно. Моята например расте много бавно. по- тази логика има и коси, които растат много бързо.
:)

varnen4e
10-12-2008, 07:19
Ходих миналата година на дерматолог и ми изписаха някакви неща. Косата ми се пооправи съвсем малко.. Чудя се, ако пак отида на друг дали ще има полза?

varnen4e
10-12-2008, 10:58
Направих си сега една маска:
1 с.л. - Стимулант за коса на "Икаров"
1 с.л. - Тривитаминол
1 с.л. - Бадемово масло
1 с.л. - хума
1 жълтък
1 с.л. - ром
2 с.л.- Кисело мляко
1 с.л. - мед
1 с.л.- оцет

Мисля да постоя около час и половина- два и не знам след това дали да я изправям с пресата или малко да я пооставя да се пооправи и утре да я изправям... ох с това изправяне ще се побъркам... какво да правя вече не знам. Искам много да не и правя нищо, но след два дни се отчайвам и започвам да я третирам с пресата всеки ден. Не знам наистина.. Не знам и през колко време да си правя маските.. Моля някой който се изправя често да кае как си поддържа косата. Наистина ви моля.
:)

vilinanova
10-12-2008, 11:09
Защо не отидеш при фризиорката си и тя да те посъветва за нещо специализирано, но мисля, че ако я скасиш няма да имаш такъв проблем!Все пак хубава прическа за бала ще стане и с къса коса :wink:

varnen4e
10-12-2008, 11:35
Защо не отидеш при фризиорката си и тя да те посъветва за нещо специализирано, но мисля, че ако я скасиш няма да имаш такъв проблем!Все пак хубава прическа за бала ще стане и с къса коса :wink:

Да, но въпросът е, че аз искам дълга коса и наистина искам да я пусна.. Не съм ходила на фризиор от миналия месец и мисля скоро да отида, но не знам.. ще видим. Въросът е, че не знам какво да правя с изправянето.

n0va_s1m_tYk
10-12-2008, 11:49
вразвай я пробвай със топиране да я оправиш така ще добиеш и обем ;)
Не я връзваи! Аз имам абсолютно същите проблеми.. ;/ + това, че на всичкото отгоре се и омазнява супер бързо! Ходих при дерматолог и тя ми изписа шампоанче ( за мазна коса ), ампули Revalid ( до колкото разбрах са точно за останалите проблеми ). Като отидох бях с вързана коса... Тя тогава ми каза, че точно това било един вид като стрес за косата ;]] Освен това, ще ти кажа да не прекаляваш с всички тези маски и т.н. .. И недеи я ми всеки ден. Можеш да идеш при личния си лекър за направление и да се поинтересуваш за добър дерматолог в твоя град, при когото да отидеш.. Айде, успех! :)

bibi90
10-12-2008, 11:50
Защо не отидеш при фризиорката си и тя да те посъветва за нещо специализирано, но мисля, че ако я скасиш няма да имаш такъв проблем!Все пак хубава прическа за бала ще стане и с къса коса :wink:

Да, но въпросът е, че аз искам дълга коса и наистина искам да я пусна.. Не съм ходила на фризиор от миналия месец и мисля скоро да отида, но не знам.. ще видим. Въросът е, че не знам какво да правя с изправянето.


Аз знам-спри го.

tItEufFf
10-12-2008, 11:53
Ако намериш някъде продуктите за коса на Redken си вземи серията, която да е за твоята коса. Предполагам трябва да се продават и в България. Поне в хуубавите фризьорски магазини. Малко е скъпичко, все пак е професионална козметика. Но са много качествени и помагат на косата. На Керастас също са хубави и със сигурност ги продават и в България.

varnen4e
10-12-2008, 11:55
Защо не отидеш при фризиорката си и тя да те посъветва за нещо специализирано, но мисля, че ако я скасиш няма да имаш такъв проблем!Все пак хубава прическа за бала ще стане и с къса коса :wink:

Да, но въпросът е, че аз искам дълга коса и наистина искам да я пусна.. Не съм ходила на фризиор от миналия месец и мисля скоро да отида, но не знам.. ще видим. Въросът е, че не знам какво да правя с изправянето.


Аз знам-спри го.

Да, но не се харесвам иначе и не знам какво да правя.. аз точно това обчснявах. Бих го спряла, но не си харесвам косата, ако не е изправена.

varnen4e
10-12-2008, 11:56
Ако намериш някъде продуктите за коса на Redken си вземи серията, която да е за твоята коса. Предполагам трябва да се продават и в България. Поне в хуубавите фризьорски магазини. Малко е скъпичко, все пак е професионална козметика. Но са много качествени и помагат на косата. На Керастас също са хубави и със сигурност ги продават и в България.

Какво представляват тези продукти? Шамопани, балсами, витамини, лосиони.. или?

varnen4e
10-12-2008, 12:28
В крайна сметка изтощава ли се, ако стои вързана?

tItEufFf
10-12-2008, 12:35
Да, косата се изтощава ако седи вързана. Но не много. Просто като я миеш и много пада..
А за продуктите на Redken има всичко. Има маски, шампоани, разни спрейове, балсами... Аз съм си взела шампоан за цъфтящи краища и спрей за хидратиране на косата. Спрея е специален за коси, които се горят. И помага много! На мен ми струваше 16 евро, предполагам в България ще е окло 30 лева .. ако изобщо го има. Но ако имаш някой роднина в чужбина, кажи му да ти прати :)

Sw3eTy
10-12-2008, 12:55
ами... виж сега аз всеки ден си мия косата и не мисля, че това има нещо общо с вида и... всички ми казват, че колкото по-често я миеш, толкова по-бързо се омазнява ама аз не забелязвам нищо такова... от нещата които каза че са ти препоръчали съм позлвала само витамините Мерц. Водят се за подхранване на кожата косата и ноктите... наистина имаха ефект. лично на мен ми се отразяват страхотно. а за връзването на косата - преди постоянно ходех вързана и косата ми адски много падаше. не ти препоръчвам да я връзваш или поне не много често. опитай се да ограничиш до минимум използването на всякакви продукти... пяна лак сешоар... не знам какво друго да ти кажа, май ще е най-добре да отидеш на фризьор и да и обясниш какво искаш да постигнеш тя все пак това работи би трябвало да има някаква представа какви продукти биха ти помогнали... не знам... успех :-)

bibi90
10-12-2008, 16:37
Защо не отидеш при фризиорката си и тя да те посъветва за нещо специализирано, но мисля, че ако я скасиш няма да имаш такъв проблем!Все пак хубава прическа за бала ще стане и с къса коса :wink:

Да, но въпросът е, че аз искам дълга коса и наистина искам да я пусна.. Не съм ходила на фризиор от миналия месец и мисля скоро да отида, но не знам.. ще видим. Въросът е, че не знам какво да правя с изправянето.


Аз знам-спри го.

Да, но не се харесвам иначе и не знам какво да правя.. аз точно това обчснявах. Бих го спряла, но не си харесвам косата, ако не е изправена.


А като е изтощена харесваш ли я?
Трябва да си помислиш кое е по-важно за теб,здрава и красива коса,макар и чуплива(предполагам,че ти е такава),или изгоряла и нацъфтяла права коса :?
Пресата вреди адски много на косата,особено ако се използва ежедневно.Поне се опитай да се изправяш по-рядко,например веднъй в седмицата,после още по-рядко и така ще свикнеш.Въпрос на навик :wink: и на желание.

varnen4e
10-12-2008, 21:09
Дам.. като се замисля си права.. Ще си измисля няколко начина по които да си нося косата и ще ги редувам... Може би ще е по- добре и наистина ще успея да намаля използването на пресата.

summer__love
10-13-2008, 21:11
а някой може ли да ми каже по колко пари са себорала и тривитаминола..?!аз също си изправям косата всеки ден и за сега слагам шампоан балсам кристали и един спрей за блясък..но ми се иска да я направя маалко по-жизнена и да порасне по бързичко.. :P

varnen4e
10-14-2008, 05:47
Днес мисля да я изправя. Просто онзи ден си купих преса и още не съм я използвала. На следващия ден просто ще я измия и започвам да я чупя с бира и ще си ходя с начупена коса. И без това предполагам, че сега като започне да вали и зимата дори и да си изправя косата ще се къдри от влагата. Вече ще си я изправям само с повод и ще се опитам да разредя миенето на косата на поне през 2 дни.
А и някой каза, че розовата вода можела да се използва и за коса, но не разбрах как.. с какво може да помогне на косата...?

varnen4e
10-14-2008, 06:05
Аз май се отказах да се изправям. Реших всеки път, в който не държа толкова да съм с права коса да не се изправям, така поне ще мога да разредя използването на пресата.
:)

varnen4e
10-14-2008, 06:08
А и само да попитам.. от някъде не могат ли да се поръчат продуктите на Redken, защото няма кой да ми ги купи от чужбина.
Или някой ако знае от къде от София мога да си ги купя, ако може да сподели..

varnen4e
10-14-2008, 22:06
Аз в крайна сметка си измислих една прическа, с която мога да се прежаля да си я правя. Връзвам си косата горе, така че да се мачка и и слагам малко бира и стоя така докато изсъхне. Стои сладко, а и от бирата ще се подхрани. Дано да се отуча от изправянето така.
И ми е интересно дали расте по- бързо от бирата или само се подхранва?
И дали няма да и навреди, ако всеки ден и слагам бира?

pinky_shine
10-15-2008, 17:48
Аз имам адски силен косопад в момента, даже и фризьорката ми го потвърди.Днес отидох в няква аптека, питах кви шампоани за проблема ми има и в крайна сметка си взех на Виши.Иначе до скоро използвах Елсев (все още не е свършил), а спрях по простата причина, че г-жата ми по АЕ каза, че от него косопада допълнително се засилва :(

varnen4e
10-15-2008, 19:39
Какъв шампоан на Виши си си взела?
И става ли да споделиш след време дали има ефект?
:)

pinky_shine
10-15-2008, 19:42
Да ест :) Ами против пърхут и косопад е :)

varnen4e
10-15-2008, 20:29
А на каква цена го взе?
И по принцип какви грижи полагаш за косата си?

Аз лично реших поне един месец да я чупя само с бира и да не я третирам по друг начин. Без сешоари, без преси и такам. Знам, че бирата е полезна за косата, така че всеки ден по малко може би ще и се отрази добре. Използвам и шампоан Прегайн, хининова вода, правя си домашни маски веднъж в седмицата, пия витамини за коса и бирена мая и се надявам да се пооправи.

bibi90
10-16-2008, 14:16
С какво точно бирата е полезна за косата?
По принцип претендирам,че съм много компетентна на тема коса,ама това за бирата не го знам... :oops:
Чувала съм го много пъти,ама нещо ми се вижда странно,бира и коса :-o

varnen4e
10-16-2008, 18:03
Еми полезна е. Все пак като се замислиш има и бирена мая, която се пие. ;)

pinky_shine
10-16-2008, 20:32
Ами 17 и нещо беше.Иначе редувам новата маска на Гарниер с балсама на Глис Кюр за цъфтящи връхчета и си слагам кристали, понеже си изправям косата с преса :oops: А и ходя на фризьор всеки месец :)

bibi90
10-17-2008, 11:42
Еми полезна е. Все пак като се замислиш има и бирена мая, която се пие. ;)


Е то хубаво,ама аз имам предвид как точно е полезна,какво прави с косата.Смисъл какъв е ефекта?

Sigrina
10-17-2008, 13:22
Мий косата си през поне 2 дни. Шампоаните на Keranove са много хубави.
Купи си натурална хума.
Разтварят се няколко супени лъжици във топла вода. Твоята коса е дълга - значи около 10 супени лъжици и хубаво се бърка да стане с консистенция на боза.
Изкъпваш си косата със шампоан, след това нанасяш хумата (най вече в корените) по цялата дължина на косата. Прибираш цялата коса в шапка за баня, стоиш така 20 минути и после изплакваш САМО с вода. БЕЗ ШАМПОАН.
п.с. ако имаш време свари коприва и след като изплакнеш косата си от хумата я изплакни с отварата от коприва (като преди това си я прецедила и охладила разбира се)
процедурата се прави 1 или 2 пъти седмично и има голям ефект.
подстригвай по 1 см на всеки 2 месеца и не използвай никакви стилизиращи продукти.
п.с.с. не суши косата си като я търкаш с хавлиена кърпа, не използвай сешуар, не я реши, докато е мокра.
Изчакай я сама да изсъхне и я оформи.
Успех!

varnen4e
10-18-2008, 18:53
Еми полезна е. Все пак като се замислиш има и бирена мая, която се пие. ;)


Е то хубаво,ама аз имам предвид как точно е полезна,какво прави с косата.Смисъл какъв е ефекта?
Еми, и аз не знам как точно действа на косата, но принципно я подхранва...

varnen4e
10-18-2008, 19:02
Мий косата си през поне 2 дни. Шампоаните на Keranove са много хубави.
Купи си натурална хума.
Разтварят се няколко супени лъжици във топла вода. Твоята коса е дълга - значи около 10 супени лъжици и хубаво се бърка да стане с консистенция на боза.
Изкъпваш си косата със шампоан, след това нанасяш хумата (най вече в корените) по цялата дължина на косата. Прибираш цялата коса в шапка за баня, стоиш така 20 минути и после изплакваш САМО с вода. БЕЗ ШАМПОАН.
п.с. ако имаш време свари коприва и след като изплакнеш косата си от хумата я изплакни с отварата от коприва (като преди това си я прецедила и охладила разбира се)
процедурата се прави 1 или 2 пъти седмично и има голям ефект.
подстригвай по 1 см на всеки 2 месеца и не използвай никакви стилизиращи продукти.
п.с.с. не суши косата си като я търкаш с хавлиена кърпа, не използвай сешуар, не я реши, докато е мокра.
Изчакай я сама да изсъхне и я оформи.
Успех!

Процедурата с хумата ли има голлям ефект или тази с копривата, защото, ако е с копривата нямам време да си я правя. И ако от хумата има голям ефект, какъв е той?
А и моята коса расте много бавно и ако я подстригвам всеки месец няма да мога изобщо да я пусна, а аз точно това целя.

varnen4e
10-18-2008, 21:49
Всеки ден си я чупя с бира; не я суша със сешоар; не я изправям; правя ѝ домашни маски през около седмица; пия бирена мая и витамини за коса и пак продължава да капе и не иска грам да се пооправи и вече не знам какво да правя...?!
:(

PETET92
10-18-2008, 22:46
of na i moitakosa e mn izto6tena i vze da apda nz kvo da q prav aprobvala sma mn maski sq maminka mi vze maska sas kosten mozak zn. 4e pomaga 8 lv e dala dano da ima efekt; ]

varnen4e
10-19-2008, 07:16
Аз доколкото разбрах не помага...

varnen4e
10-19-2008, 08:51
През колко време се правят домашните маски? Веднъж в седмицата добре ли е? И колко време трябва да се правят? На колко време е хубаво да се правят почивки и какви почивки?

bibi90
10-19-2008, 09:45
През колко време се правят домашните маски? Веднъж в седмицата добре ли е? И колко време трябва да се правят? На колко време е хубаво да се правят почивки и какви почивки?
\

Веднъж в седмицата е идеално,аз даже си правя веднъж на две седмици. :wink: А за тея почивки няма точно определено време,примерно можеш да си правиш 2-3 месеца,после един месец да почиваш,или пък да смениш съставките в маската,за да не привиква косата.

varnen4e
10-19-2008, 10:44
А от колко време си правите домашни маски? И може ли косата да се сгъсти от тях?

InLoVeBaby
10-19-2008, 11:56
Мии си я със жълтък (за подхранване и усилване растежа на косата),Хининова вода, Хума,Мед да не забравяме за Тривитаминола може и кисело мляко(за блясък и мекота) има и една маска с бира, но трябва да се прави поне 5 последователни дни... ами това е успех

varnen4e
10-19-2008, 12:45
Аз и без това всяка сутрин си я мачкам с бира косата, така че нчма нувда от маската с бира според мен. Иначе другите продукти, които изброи са задължителни за маската, която си правя.

varnen4e
10-19-2008, 12:48
А аз да попитам. До скоро се къпах с един шампоан- Прегайн, който май си беше някакъв лечебен, но мисля да го сменям и да попитам дали е по- добре яампоан с хиних или яампоан с катран? По принцип ползвам хининова вода.

bibi90
10-19-2008, 13:45
А от колко време си правите домашни маски? И може ли косата да се сгъсти от тях?


По принцип косата не може да се сгъсти...
Не ме бива в обясненията ама ще се опитам.Това колко да ти е гъста косата си е ген,още когато се раждаме,скалпа има определен брой луковици,които реално погледнато няма как да станат повече. :?
Ако обаче косата ти е оредяла от преса,боядисване или други продукти,може да се върне предишната гъстота(ако я е имала).
Иначе от домашните маски,косъма става по-здрав,по-дебел,самата коса по-плътна,и така визуално изглежда по-гъста и има обем.
Освен това спомагат за растежа,против цъфтеж и придават блясък. :)

varnen4e
10-19-2008, 19:53
Ами аз преди имах много хубава коса, но това беяе преди време.. преди нчколко години.. беше много гъста и хубава, но се прееба, защото не се грижех за нея. Не ѝ правех маски, а само я боядисвах и третирах. Много искам да се оправи, но не знам дали е възможно, защото това беше преди повече от 7 години...

varnen4e
10-19-2008, 20:21
Мисля днес да си напръскам косата хубашо с хининова вода, като попие да я намажа с бадемово масло и така да спя, а утре преди да я измия да си напрашч маска с Тривитаминол, дали ще има ефект според вас?

kat4enceto
10-19-2008, 20:37
хора моля ви се кажете къде има ветеринарна аптека в сф за този травитаминол..... никъде не мога да намеря ако може да е някъде към по-централните части.....:cry::cry::cry::cry::cry::cry:

varnen4e
10-19-2008, 20:44
Срещу семинаричта май имаяе една ветеринарна аптека. На мен майка ми ми го взима и не знам от къде е.

Presley
10-19-2008, 21:41
И на мен в последно време косата ми е станала някаква гадна и иэтощена.Освен това май вече е эа фриэьор.Доста маски съм иэполэвала,но эа момента само от една съм доволна.3а иэтощена коса на Parisienne -италианска фирма.С ленено семе е,което уж въстановява третираната коса.Моята коса се реши ужасно трудно,ама с тая маска става доста по-лесно.Добра е.И на Natur Vital маските са хубави.С къна са и правят косата страшно мека.Това са двата продукта,които препоръчвам.Другото всичко-под ножа :Д KEUNE,Nivea,Dove-боклуци.

varnen4e
10-20-2008, 06:01
Аз не ползвам такива маски- само домашни.
Преди малко си направих една с тривитаминол, стимулант за коса, оцед, мед, ром, жълтък, хининова вода, бадемово масло и кисело мляко. Сега ще поседя с нея и след това ще я напръскам пак с хининова вода след като я измия.

SpAcE_LaDy
10-20-2008, 08:19
хора моля ви се кажете къде има ветеринарна аптека в сф за този травитаминол..... никъде не мога да намеря ако може да е някъде към по-централните части.....:cry::cry::cry::cry::cry::cry:

ВЪВ ВСЯКА ветеринарна аптека има тривитаминол - има в центъра, има в моя квартал /Изток/, не си търсила както трябва..

varnen4e
10-20-2008, 08:41
Къде в Изток има ветеринарна аптека? Защото моят е на привършване и мисля да си взимам а твоят квартал ми е близо.

kat4enceto
10-20-2008, 15:55
то е ясно че има някъде из центъра ама по точен адрес нямали някой да ми каже..

Liar
10-20-2008, 17:17
София"Ветеринарна клиника и зоомагазин - Зоопланет".
Адрес: гр. София, Зона Б18, бл.11
тел: 02/8220326

Ветеринарна аптека в автогарата на Овча Купел

В Студентски град- ветеринарен лекар и аптека в кооперацията след 7-мо районнно ,гледа към Икономическия

бул. Витоша №125 Цената - 9,00 лв.

varnen4e
10-21-2008, 06:00
А, не знаех, че има в Студентски град. Вече от там ще си взимам.

varnen4e
10-21-2008, 07:54
Днес отново си я начупих с бира, започвам всеки ден да го правя и му хващам малко по малко цаката и се радвам ,че става все по- добре без да я третирам. Надявам се за около 2-3 месеца да се пооправи доста, защото от всичките тези грижи, (които все пак не са прекалени) ще е добре малко да живне. Много се надявам... и да се усили малко растежът, ще е много добре.. .Много искам да я пусна, а расте толкова бавно, че вече не знам какво да правя. Пръскам я през ден с хининова вода, но не мисля, че помага кой знае колко (въпреки, че я пръскам от по- малко от месец). Не знам.. вече съвсем се отчайвам и ми се плаче и не знам какво да правя...
;( ;( ;(

varnen4e
10-21-2008, 08:12
Има едни шампоани... Български, от лев и нещо, но не знам дали няма да са хубави. Не знам как да ви обясня, не знам как се казва фирмата, но шампоаните са 5-6 вида и са с различни съставки. В бели флакончета са и има бирен, с хинин, с катран, с мед и т.н... някой сеща ли се?

Liar
10-21-2008, 19:37
Има едни шампоани... Български, от лев и нещо, но не знам дали няма да са хубави. Не знам как да ви обясня, не знам как се казва фирмата, но шампоаните са 5-6 вида и са с различни съставки. В бели флакончета са и има бирен, с хинин, с катран, с мед и т.н... някой сеща ли се?
Милва?

kat4enceto
10-21-2008, 20:04
Мерси много за адресите на аптеките :-) :-) сега и аз започчвам да правя маската с травитаминола защот косъма ми е тънък и адски бързо се изтощава :(:(

bibi90
10-22-2008, 04:12
Има едни шампоани... Български, от лев и нещо, но не знам дали няма да са хубави. Не знам как да ви обясня, не знам как се казва фирмата, но шампоаните са 5-6 вида и са с различни съставки. В бели флакончета са и има бирен, с хинин, с катран, с мед и т.н... някой сеща ли се?
Милва?

Da i az za tqh si pomislih

varnen4e
10-22-2008, 04:51
Може и Молва да са... кажете ми имат ли ефект?

bibi90
10-22-2008, 10:59
Може и Молва да са... кажете ми имат ли ефект?


Az po princip sum predubedena kum bulgarskite shampoani,ne 4e nqma i nqkoi hubavi,no kolkoto puti sum probvala vse sum imala problemi posle,pove4eto mi draznqt kojata na glavata.Ot ediniq polu4ih purhot,a sega ot edin pak bg mi izlqzoha pupki po glavata :x
a i se zamisli kakvo moje da se sloji v shampoan za lev i neshto...
4e to edno vero struva pove4e...mai :-o

Junona
10-22-2008, 14:05
20мин прочетох всичко хахха ... Доста писано и изписано ... Това което мога да добавя аС -
Докато я третираш - Косата ти НЯМА да се оправи ( така че е добре че си спряла ... ) НО ! многото маски, грижи, кристали, продукти.. също ИЗТОЩАВАТ косата много ! Шампоана с Катран действа против пърход на 1 място Винаги..( от лекар ми беше изписан преди много време) и на 2ро място се грижи за подхранване, което на теб не ти е нужно след като използваш 4782353 неща... Шампоаните на Shauma са тези които аС редувам от доста време и нямам никакви оплаквания,а има много разновидности за различен тип коса..
Колкото до подстригването - колкото по-често се подстригваш - толкова повече ти расте косата това е доказано даже мога да ти дам пример с една моя приятелка която в месеца се подстригва 2 пъти най-малко за да си запази формата на прическата..и още една (колежка на майка ми), която ходи всяка седмица по 1 или 2 пъти на фризьор защото й пораства много косата и не се харесва...

Според мен ще е добре да редуваш продуктите както и примерно маските ... http://forum.fema-bg.com/viewtopic.php?t=60 Ето тук има над 50 сигурно.... ааа и за бирата ... все ми се струва,че не е добре всеки ден да я начупваш така ... примерно 3-4 пъти най-мн ми звучат по приемливо...примерно може да го прави6 така а през 1седмица с топла бира да си я понамацваш и после в затоплена кърпа малко да ти постои и да измиеш (това 5 поредни пъти точно) и такам да ги редуваш

А и нз как преценяваш промяната в косата си толкова бързо... Нз - ако искаш сложи все пак една снимка от преди да кажем 1 месец и си направи сега да видим все пак най-накрая за каква коса става на въпрос толкова време.. :)
Желания ефект все ще го получиш до половин година..когато ти е и бала... Желая ти успех от все сърце..Ако има нещо да питаш драсни едно лично съобщение :)

varnen4e
10-22-2008, 19:44
Сайт-а беше много полезен, много мерси за инфото.
Повечето неща ги знам, но мерси за отделеното внимание.
:)

varnen4e
10-22-2008, 19:49
Днес си купих шампоан Себорал и лосион Себорал форте.
Някой мове ли да сподели впечатление от тях?
Мисля малко да заменя хининовата вода с лосиона и след 1-2 седмици да започна да използвам и шампоана.
А лосиона мисля още днес да си втрич малко в корените, въпреки, че си мих косата преди 2 дни.. Не разбрах само след къпане ли се слага или не, защото не пише.

И относно домашните маски. Много ли е често правенето им 1 път ш седмицата?

varnen4e
10-23-2008, 09:04
Аз едвам се сдържам да не си изправя косата, но не искам да я горя известно време?
Какво да правч.. само за тази коса мисля.. много съм се депресирала.. искам да я пусна до кръста и да е здрава и хубава... и не знам как да го постигна.

varnen4e
10-23-2008, 19:15
А защо да е вредно всекидневното чупене с бира? Бирата по принцип подхранва косата...?

masal
10-23-2008, 20:13
Всичко прекалено е вредно.

varnen4e
10-24-2008, 05:43
Да, това ми е ясно. Затова постоянно задавам въпроси, защото никога не съм се гривила за косата си, защото винаги съм имала хубава коса и искам сега да правя нещата както трябва.
Затова постоянно търся съвети и задавам въпроси, за да се справя добре, но почти никой не ми отговаря...
:(

bibi90
10-24-2008, 11:09
Да, това ми е ясно. Затова постоянно задавам въпроси, защото никога не съм се гривила за косата си, защото винаги съм имала хубава коса и искам сега да правя нещата както трябва.
Затова постоянно търся съвети и задавам въпроси, за да се справя добре, но почти никой не ми отговаря...
:(


Ами аз смятам,че изписах доста по темата...
А ти чесно казано страшно много си се вманиачила в тая коса

Liar
10-24-2008, 13:10
Да, това ми е ясно. Затова постоянно задавам въпроси, защото никога не съм се гривила за косата си, защото винаги съм имала хубава коса и искам сега да правя нещата както трябва.
Затова постоянно търся съвети и задавам въпроси, за да се справя добре, но почти никой не ми отговаря...
:(
То и аз те питах какъв е ефектът от химичния пилинг,но ти не ми отговори :?

bibi90
10-24-2008, 17:06
Да, това ми е ясно. Затова постоянно задавам въпроси, защото никога не съм се гривила за косата си, защото винаги съм имала хубава коса и искам сега да правя нещата както трябва.
Затова постоянно търся съвети и задавам въпроси, за да се справя добре, но почти никой не ми отговаря...
:(
То и аз те питах какъв е ефектът от химичния пилинг,но ти не ми отговори :?

Абе то много хора си правиха труда да пишат,аз сигурно 10 продукта ти изброих и не че нещо ама е малко грубо,когато хората се хабят да ти пишат да кажеш че никой не ти отговаря... :?
Това е към авторката на темата,да не стават недоразумения :wink:

devastatorr
10-24-2008, 20:05
ам за да не пускам нова тема .. искам да попитам ако ползвам 2 пати дневно хинонова вода ... дали пречи и може ли да стане нещо

varnen4e
10-24-2008, 21:31
Да, това ми е ясно. Затова постоянно задавам въпроси, защото никога не съм се гривила за косата си, защото винаги съм имала хубава коса и искам сега да правя нещата както трябва.
Затова постоянно търся съвети и задавам въпроси, за да се справя добре, но почти никой не ми отговаря...
:(


Ами аз смятам,че изписах доста по темата...
А ти чесно казано страшно много си се вманиачила в тая коса
Да.. верно си е. Не крия, наистина съм се вманиячила.

varnen4e
10-24-2008, 21:33
Да, това ми е ясно. Затова постоянно задавам въпроси, защото никога не съм се гривила за косата си, защото винаги съм имала хубава коса и искам сега да правя нещата както трябва.
Затова постоянно търся съвети и задавам въпроси, за да се справя добре, но почти никой не ми отговаря...
:(
То и аз те питах какъв е ефектът от химичния пилинг,но ти не ми отговори :?

Абе то много хора си правиха труда да пишат,аз сигурно 10 продукта ти изброих и не че нещо ама е малко грубо,когато хората се хабят да ти пишат да кажеш че никой не ти отговаря... :?
Това е към авторката на темата,да не стават недоразумения :wink:

Имам в предвид друго. Както и да е. Аз съм ви наистина много благодарна и много ми помагате. Съжалявам, че не съм го показала и изглеждам неблагодарна. Радвам се много на вашето внимание.

varnen4e
10-24-2008, 21:34
ам за да не пускам нова тема .. искам да попитам ако ползвам 2 пати дневно хинонова вода ... дали пречи и може ли да стане нещо
Аз лично всеки ден почти си пръскам и нищо не ми става. Не знам за всеки ден, но предполагам, че няма да има лоши последици.

Sigrina
10-25-2008, 11:31
Мий косата си през поне 2 дни. Шампоаните на Keranove са много хубави.
Купи си натурална хума.
Разтварят се няколко супени лъжици във топла вода. Твоята коса е дълга - значи около 10 супени лъжици и хубаво се бърка да стане с консистенция на боза.
Изкъпваш си косата със шампоан, след това нанасяш хумата (най вече в корените) по цялата дължина на косата. Прибираш цялата коса в шапка за баня, стоиш така 20 минути и после изплакваш САМО с вода. БЕЗ ШАМПОАН.
п.с. ако имаш време свари коприва и след като изплакнеш косата си от хумата я изплакни с отварата от коприва (като преди това си я прецедила и охладила разбира се)
процедурата се прави 1 или 2 пъти седмично и има голям ефект.
подстригвай по 1 см на всеки 2 месеца и не използвай никакви стилизиращи продукти.
п.с.с. не суши косата си като я търкаш с хавлиена кърпа, не използвай сешуар, не я реши, докато е мокра.
Изчакай я сама да изсъхне и я оформи.
Успех!

Процедурата с хумата ли има голлям ефект или тази с копривата, защото, ако е с копривата нямам време да си я правя. И ако от хумата има голям ефект, какъв е той?
А и моята коса расте много бавно и ако я подстригвам всеки месец няма да мога изобщо да я пусна, а аз точно това целя.

Процедурата с хумата има по-силен ефект.
Също аз вчера си направих една маска, реших да експериментирам, от която косата ми се почуства много добре, стана много мека и блестяща.
съдържа:масло то мащерка, бадемово масло, студено пресовано масло от кайсиеви ядки, масло от хвойна, витамин Е и розова вода.
Хубаво ги радрусах в едно шише, омацах се и стоях таак един час. После се къпах с шампоан 3 пъти, защото е доста мазничко, а после като ми изсъхна косата миришеше много хубаво и имаше страхотен блясък :grin:
http://img386.imageshack.us/img386/6782/dsc06652zn4.th.jpg (http://img386.imageshack.us/my.php?image=dsc06652zn4.jpg)http://img386.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

bibi90
10-25-2008, 13:46
Мий косата си през поне 2 дни. Шампоаните на Keranove са много хубави.
Купи си натурална хума.
Разтварят се няколко супени лъжици във топла вода. Твоята коса е дълга - значи около 10 супени лъжици и хубаво се бърка да стане с консистенция на боза.
Изкъпваш си косата със шампоан, след това нанасяш хумата (най вече в корените) по цялата дължина на косата. Прибираш цялата коса в шапка за баня, стоиш така 20 минути и после изплакваш САМО с вода. БЕЗ ШАМПОАН.
п.с. ако имаш време свари коприва и след като изплакнеш косата си от хумата я изплакни с отварата от коприва (като преди това си я прецедила и охладила разбира се)
процедурата се прави 1 или 2 пъти седмично и има голям ефект.
подстригвай по 1 см на всеки 2 месеца и не използвай никакви стилизиращи продукти.
п.с.с. не суши косата си като я търкаш с хавлиена кърпа, не използвай сешуар, не я реши, докато е мокра.
Изчакай я сама да изсъхне и я оформи.
Успех!

Процедурата с хумата ли има голлям ефект или тази с копривата, защото, ако е с копривата нямам време да си я правя. И ако от хумата има голям ефект, какъв е той?
А и моята коса расте много бавно и ако я подстригвам всеки месец няма да мога изобщо да я пусна, а аз точно това целя.

Процедурата с хумата има по-силен ефект.
Също аз вчера си направих една маска, реших да експериментирам, от която косата ми се почуства много добре, стана много мека и блестяща.
съдържа:масло то мащерка, бадемово масло, студено пресовано масло от кайсиеви ядки, масло от хвойна, витамин Е и розова вода.
Хубаво ги радрусах в едно шише, омацах се и стоях таак един час. После се къпах с шампоан 3 пъти, защото е доста мазничко, а после като ми изсъхна косата миришеше много хубаво и имаше страхотен блясък :grin:
http://img386.imageshack.us/img386/6782/dsc06652zn4.th.jpg (http://img386.imageshack.us/my.php?image=dsc06652zn4.jpg)http://img386.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)


Много ти е хубава косата :)

varnen4e
10-25-2008, 18:10
Мий косата си през поне 2 дни. Шампоаните на Keranove са много хубави.
Купи си натурална хума.
Разтварят се няколко супени лъжици във топла вода. Твоята коса е дълга - значи около 10 супени лъжици и хубаво се бърка да стане с консистенция на боза.
Изкъпваш си косата със шампоан, след това нанасяш хумата (най вече в корените) по цялата дължина на косата. Прибираш цялата коса в шапка за баня, стоиш така 20 минути и после изплакваш САМО с вода. БЕЗ ШАМПОАН.
п.с. ако имаш време свари коприва и след като изплакнеш косата си от хумата я изплакни с отварата от коприва (като преди това си я прецедила и охладила разбира се)
процедурата се прави 1 или 2 пъти седмично и има голям ефект.
подстригвай по 1 см на всеки 2 месеца и не използвай никакви стилизиращи продукти.
п.с.с. не суши косата си като я търкаш с хавлиена кърпа, не използвай сешуар, не я реши, докато е мокра.
Изчакай я сама да изсъхне и я оформи.
Успех!

Процедурата с хумата ли има голлям ефект или тази с копривата, защото, ако е с копривата нямам време да си я правя. И ако от хумата има голям ефект, какъв е той?
А и моята коса расте много бавно и ако я подстригвам всеки месец няма да мога изобщо да я пусна, а аз точно това целя.

Процедурата с хумата има по-силен ефект.
Също аз вчера си направих една маска, реших да експериментирам, от която косата ми се почуства много добре, стана много мека и блестяща.
съдържа:масло то мащерка, бадемово масло, студено пресовано масло от кайсиеви ядки, масло от хвойна, витамин Е и розова вода.
Хубаво ги радрусах в едно шише, омацах се и стоях таак един час. После се къпах с шампоан 3 пъти, защото е доста мазничко, а после като ми изсъхна косата миришеше много хубаво и имаше страхотен блясък :grin:
http://img386.imageshack.us/img386/6782/dsc06652zn4.th.jpg (http://img386.imageshack.us/my.php?image=dsc06652zn4.jpg)http://img386.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

Добре звучи, ще пробвам и това. Най- малкото, че твоята коса изглевда страхотно.

varnen4e
10-25-2008, 18:12
А тези масла дали ще ги има по аптеките или се намират трудно, защото честно да си кажа не съм ги и чувала дори.

BubbleSS
10-25-2008, 20:26
Tези масла сигурно са Икаров. Има ги в повечето аптеки и наистина действат много добре.

varnen4e
10-25-2008, 20:41
Може.. ще ги потърся тия дни...

varnen4e
10-26-2008, 06:51
Снощи се намазах пак с бадемово масло и спах с него. Днес мисля да си направя маската с хума... Ще видим.. чудя се какво да слагам. Дали става по- добре като слагам повече неща или...?

Sigrina
10-26-2008, 07:06
А тези масла дали ще ги има по аптеките или се намират трудно, защото честно да си кажа не съм ги и чувала дори.

Бадемовото масло е на Икаров, а другите на Етерика. Аз си ги купувам от козметичен магазин, но може и в аптеките да ги има.
П.С. bibi_bibi, varnen4e мерси за комплиментите :oops:

varnen4e
10-26-2008, 07:09
А тези масла дали ще ги има по аптеките или се намират трудно, защото честно да си кажа не съм ги и чувала дори.

Бадемовото масло е на Икаров, а другите на Етерика. Аз си ги купувам от козметичен магазин, но може и в аптеките да ги има.
П.С. bibi_bibi, varnen4e мерси за комплиментите :oops:

Моля... бяха си заслужени...

Sigrina
10-26-2008, 07:47
Ихх :oops: :oops: :oops: :-)

du
10-26-2008, 08:05
ot birenata maq se pulnee

varnen4e
10-26-2008, 09:21
Да, но не се пълнее толкова много. Повече е полезна, отколкото се пълнее...

varnen4e
10-26-2008, 09:40
Сега си правя маска:

2 с.л. стимулант за коса на "Икаров"
1 с.л. тривитаминол
1 жълтък
1 с.л. мед
1 с.л. бадемово масло
2 с.л. розова вода
2 с.л. хининова вода
1 с.л. Себорал форте
1 с.л. водка
1 пакетче хума


Дано да има добър ефект.

varnen4e
10-26-2008, 10:38
А между другото не мога повече да си я търпч така. Вече минаха две седмици откакто не съм я изправяла и днес мисля точно това да направя.
Когато мога ще си я щадя, но днес много ми се иска да я изправя.

masal
10-26-2008, 16:10
^ Наистина трябва да се вземеш в ръце-хем иска да стане хубава,хем много й се иска да я изправи-и хоп изправя я!Е,така няма да ти се оправи косата скоро,камо ли до бала!

Sigrina
10-26-2008, 20:05
ot birenata maq se pulnee
От бирената мая НЕ СЕ ПЪЛНЕЕ!
Омръзна ми да го повтарям. Бирената мая леко засилва апетита, защото освен всичко останало е имуностимулатор и по този начин стимулира тялото да си набавя необходимите хранителни вещества.
Аз пия бирена мая от 3 месеца вече и съм отслабнала с 1кг. Просто трябва да внимаваш с апетита, като ти се яде нещо примерно - яж плод, а не вафла, пък да видим дали ще напълнееш тогава?!

varnen4e
10-26-2008, 20:34
^ Наистина трябва да се вземеш в ръце-хем иска да стане хубава,хем много й се иска да я изправи-и хоп изправя я!Е,така няма да ти се оправи косата скоро,камо ли до бала!

Да... така е.. но днес я изправих за първи път от почти един месец.. Тъпото е, че не знам как да си носч косата.. в смисъл.. какво да й правя, което да ч изтощава възможно най- малко.. чупя я с бира, но ми омръзна.. вече не знам какво да правя и само се ядосвам..

varnen4e
10-27-2008, 06:51
Днес пак мисля да я изправя, че се е поначупила по крайщата.. ии вече не знам.. Надявам се да успея да измисля нещо, с което да се харесвам.. примерно май е по- добре да ползвам лак, да се топитам.. по- добре, отколкото да се изправям.

bibi90
10-27-2008, 16:36
Днес пак мисля да я изправя, че се е поначупила по крайщата.. ии вече не знам.. Надявам се да успея да измисля нещо, с което да се харесвам.. примерно май е по- добре да ползвам лак, да се топитам.. по- добре, отколкото да се изправям.


Топирането също уврежда косата,започва да цъфти много от него,абе направо се съсипва косъма.Трябва ли задължително да си си направила нещо на косата за да изглежда добре? :-o

bibi90
10-27-2008, 16:38
Аз за да не пускам нова тема,ще питам тук.
Някой ползвал ли е шампоаните на Ив Роше и ако е,доволни ли сте?
Надявам се авторката да не се сърди,че й използвам темата :) :oops: :)

varnen4e
10-27-2008, 20:00
Днес пак мисля да я изправя, че се е поначупила по крайщата.. ии вече не знам.. Надявам се да успея да измисля нещо, с което да се харесвам.. примерно май е по- добре да ползвам лак, да се топитам.. по- добре, отколкото да се изправям.


Топирането също уврежда косата,започва да цъфти много от него,абе направо се съсипва косъма.Трябва ли задължително да си си направила нещо на косата за да изглежда добре? :-o

Ами да, защото бях с много странна прическа.. отгоре косата ми беше много къса.. горния пласт беше около 2 см. и сега като израства, понеже я пускам, и стои много гано. стърчи навсчкъде и е без обем, а не искам изобщо да я подстригвам, защото искам да стане много дълга за колкото се може по- малко време.
И честно да си кажа не съм много сигурна, че от честото подстригване расте по- бързо, защото в моя клас специално тези, които се подстригват по- често са с доста по- къси коси, от тези, които си пускат косите и се подстригват по- рядко, а и аз се подстригах преди около 1 месец и не знам как да го измисля, за да ми е в добър вид косата.

varnen4e
10-27-2008, 20:01
Аз за да не пускам нова тема,ще питам тук.
Някой ползвал ли е шампоаните на Ив Роше и ако е,доволни ли сте?
Надявам се авторката да не се сърди,че й използвам темата :) :oops: :)

Няма проблем. Използвай я колкото искаш. Все пак и вие ми помагате много, а и може и аз да науча нещо от въпроса ти.

bibi90
10-28-2008, 11:29
Днес пак мисля да я изправя, че се е поначупила по крайщата.. ии вече не знам.. Надявам се да успея да измисля нещо, с което да се харесвам.. примерно май е по- добре да ползвам лак, да се топитам.. по- добре, отколкото да се изправям.


Топирането също уврежда косата,започва да цъфти много от него,абе направо се съсипва косъма.Трябва ли задължително да си си направила нещо на косата за да изглежда добре? :-o

Ами да, защото бях с много странна прическа.. отгоре косата ми беше много къса.. горния пласт беше около 2 см. и сега като израства, понеже я пускам, и стои много гано. стърчи навсчкъде и е без обем, а не искам изобщо да я подстригвам, защото искам да стане много дълга за колкото се може по- малко време.
И честно да си кажа не съм много сигурна, че от честото подстригване расте по- бързо, защото в моя клас специално тези, които се подстригват по- често са с доста по- къси коси, от тези, които си пускат косите и се подстригват по- рядко, а и аз се подстригах преди около 1 месец и не знам как да го измисля, за да ми е в добър вид косата.


Това е вярно,че подстригването няма нищо общо с растежа на косата.Тя си расте от корена,а той и идея си няма,че края му е подстриган. :D
Когато обаче не се подстригва косата и крайщата като нацъфтят стават сухи и започват да се чупят или накъсват един вид и затова се създава впечатление,че косата не расте...И после като се подстрижеш и след известно време забелязваш,че сякаш изведнъж е пораснала много,но това не е така тя си расте със 1 до 1,5 см. на месец.
Трябва обаче да се подстригва,за да е здрава и да изглежда добре.Според мен 1 път на 3 месеца е нормално да се подстригва косата,ако я подстригваш всеки месец няма как да стане дълга... :?

jab4i7y
10-28-2008, 12:47
ot birenata maq mn se debelee ... ako si lsba nqma da imash problem ako q pie6 ... no ako si zakruglena ... za bala 6te stane6 o6te po zle ... :(

jab4i7y
10-28-2008, 12:48
iskah da kaja slaba :grin: :P

bibi90
10-28-2008, 13:50
ot birenata maq mn se debelee ... ako si lsba nqma da imash problem ako q pie6 ... no ako si zakruglena ... za bala 6te stane6 o6te po zle ... :(

Засилва се леко апетита.От самата бирена мая не се пълнее...камо ли пък за бала да е зле.Хаха..първо тя няма да я пие 7 месеца и второ дори да качи килограм-два,те се свалят за дни. :) 8)

mistres
10-28-2008, 20:04
zna4i da vi spodelq kakvo napravih s kosata si.........bqh q boqdisvala mnogo i izglejda6e kato slama....i 4etoh iz forumite za stimulant z akosa na ikarov ..... re6ih da si go vzema ...kupi si sa6to 6ampoan sas hinin na milva..... izpolzvah stimulanta i 6ampoana postoqnno na vsqko izmivane na kosata ....zapo4nah ot 3 avgust...........
i kakvo stana nestiga 4e kosata mi stana mnogo laskava meka izob6to ne prili4a na slama stoi estestvena ami na vsi4koto otgore vze da razste mnogo barzo ......na 3 avgust imah breton koito stiga6e do skulata mi a sega e 1 santimetar pod bradata mi..........naistina ima efekt i e evtino ....stimulanta e 5 lv a 6ampoana 2lv

varnen4e
10-28-2008, 20:16
Дам.. аз ползвам стимуланта, ползвала съм и шампоана.. но не е този ефект, който аз искам..

varnen4e
10-29-2008, 19:25
Някаква маска с кайсиево масло някой знае ли? Че искам да го пробвам и него, за да видя дали ще има ефект.

Sigrina
10-30-2008, 11:33
Масло от гроздови семена, кайсиево масло и масло от житни зародиши, също можеш да добавиш и жълтък и бадемово масло :Ь
П.С. Маслото е кайсиево, или от кайсиеви ядки?

BrokenInnocence
10-30-2008, 16:33
Уф, авторката, я се поспри малко... колкото и буламачи да си слагаш на косата, няма нещо, което да я направи дълга здрава и блестяща за толкова кратко време. Аз имам чувството, че ти през 15 минути поглеждаш в огледалото дали аджеба не е взела да порастне. Луда ли си? Да не говорим, че, както вече ти казаха, нищо прекалено не е хубаво... още повече, че ако съдя по това,което си написала ти постоянно се мацаш с различни неща и изпробваш каквото ти хрумне, а обикновено за добри резултати се иска постоянство... тоест... ако си правиш маска с хума примерно, трябва да я правиш поне няколко седмици подред, за да има действителен ефект и т.н., а не да сменяш продукти и съставки през ден.

Да не говорим, че след като знаеш в какво състояние ти е косата и знаеш колко й вредиш с пресата, направо си граничи с пълен идиотизъм да продължаваш да я изправяш. А... и начупване на косата (независимо с какво) също не е полезно, понеже така самият косъм се пречупва и вече не е толкова здрав.

Liar
10-30-2008, 16:36
Уф, авторката, я се поспри малко... колкото и буламачи да си слагаш на косата, няма нещо, което да я направи дълга здрава и блестяща за толкова кратко време. Аз имам чувството, че ти през 15 минути поглеждаш в огледалото дали аджеба не е взела да порастне. Луда ли си? Да не говорим, че, както вече ти казаха, нищо прекалено не е хубаво... още повече, че ако съдя по това,което си написала ти постоянно се мацаш с различни неща и изпробваш каквото ти хрумне, а обикновено за добри резултати се иска постоянство... тоест... ако си правиш маска с хума примерно, трябва да я правиш поне няколко седмици подред, за да има действителен ефект и т.н., а не да сменяш продукти и съставки през ден.

Да не говорим, че след като знаеш в какво състояние ти е косата и знаеш колко й вредиш с пресата, направо си граничи с пълен идиотизъм да продължаваш да я изправяш. А... и начупване на косата (независимо с какво) също не е полезно, понеже така самият косъм се пречупва и вече не е толкова здрав.
Хахах,точно!Изпробва нещо и щом на втория ден косата не и е станала до гъза-няма ефект :lol:

bibi90
10-30-2008, 17:11
Уф, авторката, я се поспри малко... колкото и буламачи да си слагаш на косата, няма нещо, което да я направи дълга здрава и блестяща за толкова кратко време. Аз имам чувството, че ти през 15 минути поглеждаш в огледалото дали аджеба не е взела да порастне. Луда ли си? Да не говорим, че, както вече ти казаха, нищо прекалено не е хубаво... още повече, че ако съдя по това,което си написала ти постоянно се мацаш с различни неща и изпробваш каквото ти хрумне, а обикновено за добри резултати се иска постоянство... тоест... ако си правиш маска с хума примерно, трябва да я правиш поне няколко седмици подред, за да има действителен ефект и т.н., а не да сменяш продукти и съставки през ден.

Да не говорим, че след като знаеш в какво състояние ти е косата и знаеш колко й вредиш с пресата, направо си граничи с пълен идиотизъм да продължаваш да я изправяш. А... и начупване на косата (независимо с какво) също не е полезно, понеже така самият косъм се пречупва и вече не е толкова здрав.
Хахах,точно!Изпробва нещо и щом на втория ден косата не и е станала до гъза-няма ефект :lol:


До голяма степен сте прави,че толкова много неща да мацаш по главата си въобще не е полезно,по-скоро още повече й вредиш. :?
А и авторката меко казано се е вманиачила АДСКИ много в косата си.
Обаче е не съм съгласна последния пост.Все пак това дали нещо ти помага,не се разбира по това косата ти да стане до гъза,а по цялостното й състояние.Тоест как се чувства и как изглежда след конкретното нещо.А и честно казано по принцип бързо се разбира дали нещо е подходящо за твоята коса или не.ЕФЕКТ се чувства от първия път,било то положителен или отрицателен.А вече траен РЕЗУЛТАТ може да има след продължително ползване.
Аз какво ли не съм си мазала по косата и мога да кажа,че колкото повече неща мажеш,по-зле става.
А косата се чувства и диша най-добре,когато е измита само с шампоан.

varnen4e
10-30-2008, 19:18
Уф, авторката, я се поспри малко... колкото и буламачи да си слагаш на косата, няма нещо, което да я направи дълга здрава и блестяща за толкова кратко време. Аз имам чувството, че ти през 15 минути поглеждаш в огледалото дали аджеба не е взела да порастне. Луда ли си? Да не говорим, че, както вече ти казаха, нищо прекалено не е хубаво... още повече, че ако съдя по това,което си написала ти постоянно се мацаш с различни неща и изпробваш каквото ти хрумне, а обикновено за добри резултати се иска постоянство... тоест... ако си правиш маска с хума примерно, трябва да я правиш поне няколко седмици подред, за да има действителен ефект и т.н., а не да сменяш продукти и съставки през ден.

Да не говорим, че след като знаеш в какво състояние ти е косата и знаеш колко й вредиш с пресата, направо си граничи с пълен идиотизъм да продължаваш да я изправяш. А... и начупване на косата (независимо с какво) също не е полезно, понеже така самият косъм се пречупва и вече не е толкова здрав.
Хахах,точно!Изпробва нещо и щом на втория ден косата не и е станала до гъза-няма ефект :lol:

Всъщност далеч не е така, но както и да е.
Ясно ми е какво трябва да правя.. просто обсъждам различни неща... Това не означава, че ги прилагам всичките.
;)

varnen4e
11-01-2008, 20:15
Кое масло е по- добро за косата кайсиевото или бадемовото?

Sigrina
11-01-2008, 20:52
Кое масло е по- добро за косата кайсиевото или бадемовото?
Защо не ги смесиш? :)
Ето им характеристиките :)
БАДЕМОВО МАСЛО
Бадемовото е класическо кожно масло - то прониква много добре и е подходящо за всеки тип кожа и всяка възраст.
Неговият мастен състав е най-близък до човешкия и поради доброто му въздействие е наричано още "кожно" масло. То е най-често използваното в козметиката, а също и като базово масло в аромотерпията. Бързо попива, успокоява, омекотява и заглажда кожата. Не случайно от древността се използва като масажно масло за бебета и деца. Има много добро въздействие върху суха, чувствителна, застаряваща и изпръхнала кожа. Описано е във всички фармакопеи и намира широко приложение в медицината. Не дразни и не предизвиква алергични реакции. Бадемовото масло се нарежда сред най-мощните природни стимулатори за поникване и заздравяване на косата. Подхранва нейните корени, стимулира растежа, засилва блясъка, гъвкавостта и еластичността. Подходящо е за масаж на тялото.

КАЙСИЕВО МАСЛО
Близко до състав и действие с бадемовото масло. Съдържа малко повече вит.F и действа овлажняващо и регенериращо на кожата. Подходящо е за суха и застаряваща кожа - има подчертано добър ефект против бръчки! Използва се в качествената противобръчкова козметика. Макар че не е стандартизирано във фармакопеите, използва се в някои лекарствени форми, дори за инжектиране. Може да се използва като масажно масло за бебета и малки деца.
П.С. Някой от София да каже от къде да си купя тривитаминол от центъра, красна поляна, или слатина, защото никъде не го намирам :(

varnen4e
11-01-2008, 20:57
Дали ще е добър ефекта?
А и за кайсиевото.. никъде не пише, че действа добре на косата... нещо съм се заблудила май..

Sigrina
11-01-2008, 21:06
Ми не знам...
Аз лично си слагам масло от кайсиеви ядки. Не е като да ми е опадала косата :) Ама го смесвам с други работи де

varnen4e
11-01-2008, 21:09
Е, да де.. това ясно.. (за другите работи).
Ами не знам.. освен след време да пробвам и аз, за да не прекалявам.

gabito_kn
11-01-2008, 21:22
moqta kosa do predi nqkolko godini be6e ujasna mn redka i mnogo byrzo se omaznqva6e :( no edin den re6ih da smenq pri4eskata ... podstrignah se dosta kysi4ko koeto ne mi haresva6e no pyk za smetka na tova kosata mi se sgysti i moga da kaja 4e be6e 4udesna no eto 4e otnovo vyznikna problem minalata godina mi podariha presa za rojdeniq den i sega vseki den q izpravqm ... v momenta e v okaqno systoqnie, samo si izgorqh kosata ne mi haresva no az q napravih takava ... bih ti prepory4ala 6ampoan panten toi e dosta dobyr ima i edin drug na loreal --> elseve mai be6e ili ne6to takova (siv) toi sy6to mi pomaga :) kosata e jiznena a mislq 4e tova e nai vajno za edno momi4e :) :) :) jelaq ti uspeh i se nadqvam kosata ti da se opravi no ti prepory4vam za izvestno vreme za ostavi6 presata po dobre q oformqi sys se6oar no ne i s presa :) :)

varnen4e
11-02-2008, 05:55
Мерси за съвета.
Аз обаче не я изправям всеки ден, а и ѝ правя маски и се грижа много за нея. То се е видяло, че ще се продължава с бирата. Дано поне да започне да расте по- бързо...

bibi90
11-02-2008, 06:41
Дали ще е добър ефекта?
А и за кайсиевото.. никъде не пише, че действа добре на косата... нещо съм се заблудила май..


По принцип бадемовото масло е най-доброто за косата...
А за това че не пише,то на много от маслата не пише,но могат да се използват за и косата

varnen4e
11-02-2008, 06:53
Ясно.. аз питах, защото на мен скоро бадемовото ми свършва, а имам едно кайсиево, което почти не го използвам и се чудех дали не мога да му намерч приложение.
Явно мога.
:)

NoShTnO_iZkUsHeNiE
11-02-2008, 07:25
Ами аз бих ти препоръчала една професионална маска за третирана и изтощена коса аз съм доволна от "Options by Framesi" не ухаят особено добре в смисал нямат някакъв специфичен аромат но помагат.Струва около 20-25 лв.

varnen4e
11-02-2008, 12:55
Домашните не са ли по- добри?

therichbitch
11-02-2008, 16:45
porovi se nqkude v neta da vidi6 nqkvi maski ama ot estestveni produkti,6toto vsi4kata taq himiq, s koqto si maltretira6 kosata nqma da ti pomogne ako 6te da si kupi6 100 6ampoana za izto6tena kosa

varnen4e
11-02-2008, 20:33
porovi se nqkude v neta da vidi6 nqkvi maski ama ot estestveni produkti,6toto vsi4kata taq himiq, s koqto si maltretira6 kosata nqma da ti pomogne ako 6te da si kupi6 100 6ampoana za izto6tena kosa

Къде пък има химия, освен в шампоана и кристалите (които ползвам рядко)...?

varnen4e
11-03-2008, 05:01
На колко време трябва да се прави почивка от маските и хиниховата вода?

varnen4e
11-05-2008, 05:57
Днес пак се намазаг за бадемово маслко. Напоседък използвам главно него и бира.
Не знам доколко е възмовно да ми помогнат.

cherry_lady
11-05-2008, 17:50
значи ще говоря с майка ми .. имаше нещо да се мие с коприва и яйца не знам .. ще питам майка ми и пак ще ти пиша .. мама имаше проблеми с косата и ползваше такива натурални неща .. по добре да не използваш толкова прудукти защото мисля че става по зле. . аз мисля че е подобре да използваш НАТУРАЛНИ прудукти ... ....


Сори за правописните грешки

varnen4e
11-05-2008, 18:04
Знам го метода с копривата, но не съм привърженичка.

pinky_shine
11-05-2008, 20:41
От 20дни използвам Виши и за сега няма резултат :-D Тея витамини GNC г/д колко струват и мислиш ли, че помагат :(

varnen4e
11-06-2008, 04:50
От 20дни използвам Виши и за сега няма резултат :-D Тея витамини GNC г/д колко струват и мислиш ли, че помагат :(

Около 20-тина лева са и определено помагат.

milen4o
11-06-2008, 07:57
земи си фитовал за заздравяване на косата а за згастяване имше един продукт само 4е му забравих името то беше някаква смес която са приготвя маика ми от стрес и опада коса на едно място имаше едно малко кръг4е и си зема тая смес иии след 1 седмица по4на да и излиза коса и сега косата и е супер гъста ама забравих името как са казваше това :( :( :(

bibi90
11-06-2008, 09:33
Знам го метода с копривата, но не съм привърженичка.


Какво не му харесваш?

Liar
11-06-2008, 14:46
земи си фитовал за заздравяване на косата а за згастяване имше един продукт само 4е му забравих името то беше някаква смес която са приготвя маика ми от стрес и опада коса на едно място имаше едно малко кръг4е и си зема тая смес иии след 1 седмица по4на да и излиза коса и сега косата и е супер гъста ама забравих името как са казваше това :( :( :(
Айде да я питаш?

varnen4e
11-06-2008, 19:13
земи си фитовал за заздравяване на косата а за згастяване имше един продукт само 4е му забравих името то беше някаква смес която са приготвя маика ми от стрес и опада коса на едно място имаше едно малко кръг4е и си зема тая смес иии след 1 седмица по4на да и излиза коса и сега косата и е супер гъста ама забравих името как са казваше това :( :( :(

Fitoval- a не ми помага.
Иначе, за това другото, ако се сетиш- сподели.

varnen4e
11-06-2008, 19:14
Знам го метода с копривата, но не съм привърженичка.


Какво не му харесваш?

Еми не мисля, че може да помогне много.
А и е трудно и трудоемко.

MmimsS
11-07-2008, 07:31
Аз лятото правих това с копривата и ми беше много добре косата, ама сега отдавна не съм. Ще взема пак да го пробвам, защото нещо много взе да ки капе косата, не знам дали е от смяната на сезоните или от стрес, но толкова много маски си правих и пак си пада.

bibi90
11-07-2008, 11:10
Знам го метода с копривата, но не съм привърженичка.


Какво не му харесваш?

Еми не мисля, че може да помогне много.
А и е трудно и трудоемко.


Помага и то МНОГО!! А ти за какъв начин на използване знаеш,че ти се вижда труден?

bibi90
11-07-2008, 11:13
Аз лятото правих това с копривата и ми беше много добре косата, ама сега отдавна не съм. Ще взема пак да го пробвам, защото нещо много взе да ки капе косата, не знам дали е от смяната на сезоните или от стрес, но толкова много маски си правих и пак си пада.

От много маски косата също започва да пада...

Celence
11-07-2008, 11:29
Отвара от коприва кое му е трудното? Отиваш за корени от коприва до аптеката за стотинки, правиш отвара за макс 10 минути, изчакваш да изстине и се заливаш след последното изцеждане на косата.

varnen4e
11-07-2008, 20:55
Отвара от коприва кое му е трудното? Отиваш за корени от коприва до аптеката за стотинки, правиш отвара за макс 10 минути, изчакваш да изстине и се заливаш след последното изцеждане на косата.

Еми не знам.. може и да пробвам.

bibi90
11-08-2008, 05:10
На мен дерматолог ми е казвал да ползвам така копривата...
Значи 1 лъж.корени от корпива се засливат с 300 мл.вряла вода,оставят се няколко минути и се прецеждат.След което се мажат в корените на косата,може и по дължината също де...
Стои се 2 часа ис е отмива.Не е хубаво да се изплаква косата с коприва,защото тя е полезна само няколко часа,след известно време,като престои,копривата започва да отделя някои вещества,които са вредни или нещо такова... :o
Но аз мога да ти кажа,че от всички неща които съм слагала на косата си (а те са много) копривата ми е помогнала най-много. 8)
Но както си решиш :)

varnen4e
11-08-2008, 12:24
На мен дерматолог ми е казвал да ползвам така копривата...
Значи 1 лъж.корени от корпива се засливат с 300 мл.вряла вода,оставят се няколко минути и се прецеждат.След което се мажат в корените на косата,може и по дължината също де...
Стои се 2 часа ис е отмива.Не е хубаво да се изплаква косата с коприва,защото тя е полезна само няколко часа,след известно време,като престои,копривата започва да отделя някои вещества,които са вредни или нещо такова... :o
Но аз мога да ти кажа,че от всички неща които съм слагала на косата си (а те са много) копривата ми е помогнала най-много. 8)
Но както си решиш :)

На всяко къпане ли трябва да се приготвят или може да си приготвя повече и да го държа в нещо...?

bibi90
11-08-2008, 13:12
На мен дерматолог ми е казвал да ползвам така копривата...
Значи 1 лъж.корени от корпива се засливат с 300 мл.вряла вода,оставят се няколко минути и се прецеждат.След което се мажат в корените на косата,може и по дължината също де...
Стои се 2 часа ис е отмива.Не е хубаво да се изплаква косата с коприва,защото тя е полезна само няколко часа,след известно време,като престои,копривата започва да отделя някои вещества,които са вредни или нещо такова... :o
Но аз мога да ти кажа,че от всички неща които съм слагала на косата си (а те са много) копривата ми е помогнала най-много. 8)
Но както си решиш :)

На всяко къпане ли трябва да се приготвят или може да си приготвя повече и да го държа в нещо...?


Преди всяко къпане се прави (въпреки,че аз не бях съвсем редовна и пак имаше ефект) трайността на отварата е около 12 часа,така че трябва да се приготвя всеки път.
Ако решиш да пробваш пиши дали си доволна,все пак трябва да мине време,но при мен още след втория-третия път имаше резултат,макар и минимален :)

varnen4e
11-08-2008, 13:27
Еми след известно време мисля да пробвам. Че сега много неща се събраха и все пак да не прекалявам.
Иначе сега мисля да си направя някаква маска, но още се чудя с какво да е.

varnen4e
11-08-2008, 14:33
В крайна сметка си направих маска с: яйце, ракия, стимулант за коса на "Икаров", тривитаминол, хининова вода, хума, бадемово масло, витамин Е... и май е това. :)

varnen4e
11-09-2008, 20:09
В зоомагазините дали има Тривитаминол или само във ветеринарните аптеки?

varnen4e
11-12-2008, 18:20
Моля ви, кажете, защото не знам наблизо ветеринарна аптека...

Sw3eTy
11-13-2008, 08:14
Виж, не мога да ти кажа за Тривитаминола, но според мен най-голям ефект ще постигнеш, ако спреш да правиш каквото и да е. Ти пробва толкова много шампоани, вече знаеш кой ти се отразява добре. почваш само с него да се миеш, и при всяко миене слагаш и маска за коса (ти си знаеш каква). Не я прави нищо, разбирам, че не можеш да се тъприш, но се свиква. Подстригвай 1 път в месеца само крайчетата, това УСКОРЯВА растежа! И може да си правиш домашни маски от време на време, а не толкова постоянно. Според мен това ще помогне най-много, косата ти прото иска почивка, а ти заменяш натоварването от пресата с това от безбройните маски. За всичко се иска търпение. Успех! :-)

П.П. Може да пробваш да се къносаш, аз се къносвам на 2 месеца някъде, косата ми добива лек оттенък и й се отразява много добре. :)

Sigrina
11-13-2008, 10:43
Моля ви, кажете, защото не знам наблизо ветеринарна аптека...
Аз лично питах в 2 зоомагазина и нямаше :)

masal
11-13-2008, 12:04
Виж, не мога да ти кажа за Тривитаминола, но според мен най-голям ефект ще постигнеш, ако спреш да правиш каквото и да е. Ти пробва толкова много шампоани, вече знаеш кой ти се отразява добре. почваш само с него да се миеш, и при всяко миене слагаш и маска за коса (ти си знаеш каква). Не я прави нищо, разбирам, че не можеш да се тъприш, но се свиква. Подстригвай 1 път в месеца само крайчетата, това УСКОРЯВА растежа! И може да си правиш домашни маски от време на време, а не толкова постоянно. Според мен това ще помогне най-много, косата ти прото иска почивка, а ти заменяш натоварването от пресата с това от безбройните маски. За всичко се иска търпение. Успех! :-)

П.П. Може да пробваш да се къносаш, аз се къносвам на 2 месеца някъде, косата ми добива лек оттенък и й се отразява много добре. :) :smt013 :smt076 Оффффффф аре престанете с тая простотия,че като подстригваш връхчетата,косата растяла!!! :-x Твоята коса отдолу нагоре ли расте,извинявай?И това с къната не ти го препоръчвам,защото 1-ако избереш черно или червено няма оттърване от този цвят и изобщо не е гаранция,че ще се отрази добре-на всяка коса различно.Аз се къносах и то с турска истинска къна и сега си ненавиждам цвета,косата ми е като слама и не прилича на нищо! :smt091

GbSy
11-13-2008, 12:15
Хей, момиче, спокойнооо!
Я пусни една снимка да видим как е положението... Не може да е толкова зле.
Първо просто я остави, мий я когато се омазни, прави си там маски, избери щадящи продукти, но не прекалявай! Спри пяна, лак, преса, сешоар, ролки и т.н., защото дори да не можеш да си понасяш косата неоформена, после не си я понасяш като слама.
Второ, повече чист въздух, дръж я пусната, подрязвай я, защото наистина расте от рязане, все пак цъфналите върхове пречат на косата да расте.
Наистина, намали я, ще порасне. Миналата година през август се бях подстригала с коса малко под раменете, не я подстригвах до юли тази година, беше много пораснала (под гърдите), но накрая приличаше на слама (не я изправях, от само себе си). Отрязах я пак през юли и беше под раменете малко, сега е почти колкото беше преди да я отрежа.

bibi90
11-13-2008, 12:16
Виж, не мога да ти кажа за Тривитаминола, но според мен най-голям ефект ще постигнеш, ако спреш да правиш каквото и да е. Ти пробва толкова много шампоани, вече знаеш кой ти се отразява добре. почваш само с него да се миеш, и при всяко миене слагаш и маска за коса (ти си знаеш каква). Не я прави нищо, разбирам, че не можеш да се тъприш, но се свиква. Подстригвай 1 път в месеца само крайчетата, това УСКОРЯВА растежа! И може да си правиш домашни маски от време на време, а не толкова постоянно. Според мен това ще помогне най-много, косата ти прото иска почивка, а ти заменяш натоварването от пресата с това от безбройните маски. За всичко се иска търпение. Успех! :-)

П.П. Може да пробваш да се къносаш, аз се къносвам на 2 месеца някъде, косата ми добива лек оттенък и й се отразява много добре. :) :smt013 :smt076 Оффффффф аре престанете с тая простотия,че като подстригваш връхчетата,косата растяла!!! :-x Твоята коса отдолу нагоре ли расте,извинявай?И това с къната не ти го препоръчвам,защото 1-ако избереш черно или червено няма оттърване от този цвят и изобщо не е гаранция,че ще се отрази добре-на всяка коса различно.Аз се къносах и то с турска истинска къна и сега си ненавиждам цвета,косата ми е като слама и не прилича на нищо! :smt091



Мда,така е.Нито като си подстригваш косата расте(не знам как все още има хора,които вярват на това :D ),нито пък къната е добро средство за подхранване :? .
Не споря,че на някои коси се отразява много добре(виждала съм),но всяка коса е различна.А и трудно можеш да си намериш истинска къна,а не някое менте,със съставки подобни на боята...

bibi90
11-13-2008, 12:22
Хей, момиче, спокойнооо!
Я пусни една снимка да видим как е положението... Не може да е толкова зле.
Първо просто я остави, мий я когато се омазни, прави си там маски, избери щадящи продукти, но не прекалявай! Спри пяна, лак, преса, сешоар, ролки и т.н., защото дори да не можеш да си понасяш косата неоформена, после не си я понасяш като слама.
Второ, повече чист въздух, дръж я пусната, подрязвай я, защото наистина расте от рязане, все пак цъфналите върхове пречат на косата да расте.
Наистина, намали я, ще порасне. Миналата година през август се бях подстригала с коса малко под раменете, не я подстригвах до юли тази година, беше много пораснала (под гърдите), но накрая приличаше на слама (не я изправях, от само себе си). Отрязах я пак през юли и беше под раменете малко, сега е почти колкото беше преди да я отрежа.


Хах и знаеш ли какво се е получило...косата си расте по един и същ начин,има обаче различни фази на растеж(т.е има периоди,в които косата расте малко по-бързо и обратно.Лятото също по принцип растежа на косата се ускорява)
Просто когато е нацъфтяла,крайщата й се начупват и започват да се късат и ти се струва,че косата не расте.
А когато се подстрижеш и крайщата й са здрави,растежа,започва да си личи и на дължина,затова ти се струва,че изведнъж е пораснала много.
Така,че косата трябва да се подстригва,за да е здрава и да изглежда добре,но това,че по тоя начин расте по бързо са пъъълни глупости :) 8)

Косата си расте с по 1-1,5 см на месец,каквото и да правите.И то расте от КОРЕНА,който и предства си няма,че края му е подстриган :wink:

CraZy_SumMer
11-13-2008, 13:48
Хей, момиче, спокойнооо!
Я пусни една снимка да видим как е положението... Не може да е толкова зле.
Първо просто я остави, мий я когато се омазни, прави си там маски, избери щадящи продукти, но не прекалявай! Спри пяна, лак, преса, сешоар, ролки и т.н., защото дори да не можеш да си понасяш косата неоформена, после не си я понасяш като слама.
Второ, повече чист въздух, дръж я пусната, подрязвай я, защото наистина расте от рязане, все пак цъфналите върхове пречат на косата да расте.
Наистина, намали я, ще порасне. Миналата година през август се бях подстригала с коса малко под раменете, не я подстригвах до юли тази година, беше много пораснала (под гърдите), но накрая приличаше на слама (не я изправях, от само себе си). Отрязах я пак през юли и беше под раменете малко, сега е почти колкото беше преди да я отрежа.


Хах и знаеш ли какво се е получило...косата си расте по един и същ начин,има обаче различни фази на растеж(т.е има периоди,в които косата расте малко по-бързо и обратно.Лятото също по принцип растежа на косата се ускорява)
Просто когато е нацъфтяла,крайщата й се начупват и започват да се късат и ти се струва,че косата не расте.
А когато се подстрижеш и крайщата й са здрави,растежа,започва да си личи и на дължина,затова ти се струва,че изведнъж е пораснала много.
Така,че косата трябва да се подстригва,за да е здрава и да изглежда добре,но това,че по тоя начин расте по бързо са пъъълни глупости :) 8)

Косата си расте с по 1-1,5 см на месец,каквото и да правите.И то расте от КОРЕНА,който и предства си няма,че края му е подстриган :wink:


+101010100100110 :D Напълно съм съгласна,че като се подстригва НЕ расте по-бързо...Но все пак не трябва краищата да се оставят да цъфтят,за да не заприлича косата ти на метла :P

Sw3eTy
11-13-2008, 19:54
Виж, не мога да ти кажа за Тривитаминола, но според мен най-голям ефект ще постигнеш, ако спреш да правиш каквото и да е. Ти пробва толкова много шампоани, вече знаеш кой ти се отразява добре. почваш само с него да се миеш, и при всяко миене слагаш и маска за коса (ти си знаеш каква). Не я прави нищо, разбирам, че не можеш да се тъприш, но се свиква. Подстригвай 1 път в месеца само крайчетата, това УСКОРЯВА растежа! И може да си правиш домашни маски от време на време, а не толкова постоянно. Според мен това ще помогне най-много, косата ти прото иска почивка, а ти заменяш натоварването от пресата с това от безбройните маски. За всичко се иска търпение. Успех! :-)

П.П. Може да пробваш да се къносаш, аз се къносвам на 2 месеца някъде, косата ми добива лек оттенък и й се отразява много добре. :) :smt013 :smt076 Оффффффф аре престанете с тая простотия,че като подстригваш връхчетата,косата растяла!!! :-x Твоята коса отдолу нагоре ли расте,извинявай?И това с къната не ти го препоръчвам,защото 1-ако избереш черно или червено няма оттърване от този цвят и изобщо не е гаранция,че ще се отрази добре-на всяка коса различно.Аз се къносах и то с турска истинска къна и сега си ненавиждам цвета,косата ми е като слама и не прилича на нищо! :smt091

Косата не расте от рязането, ако не я подстригваш изобщо, карищата цъфтят, тогава вече растежа се забавя, защото краищата се чупят, а освен това косата прилича на метла накрая. За къната - не твърдя, че на нейната коса ще се отрази добре, казвам, че на мойта се отразява добре, давам съвет. Има и безцветни къни (или поне някога имаше, не твърдя, защото не съм сигурна), така че може да не добиеш никакъв цвят от къносването. Казах го, защото вътре има билки и ако не помогне поне няма да навреди толкова. Съглсна съм, че повечето къни са ментета, аз си намерих оригинална къна и беше добре. Тя ако иска ще опита. Не знам защо ми се нахвърляте, изпорбвала съм го и за себе си съм доволна, давам го като идея...

Reed
11-13-2008, 20:09
Е,ти,ако си я съсипвала години наред как очакваш да се оправи за няколко месеца?
Не става с вълшебна пръчица.
Щом си ползвала толкова много неща,надали нещо друго ще ти помогне.
Изправяй я до бала,пък като мине подстрижи се късо,да ти порастне на ново здрава и не допускай същата грешка.

NanicA
11-13-2008, 20:47
spored men prekalqva6 s tretiraneto(6ampoani,pqni,kristali i t.n.).ostavi q da po4ine ot vsi4ko,ne zabravqi,4e kakvito i da sa deistviqta na tezi produkti,stava vapros za himiq...kosata i kojata ti se e prenasitila i sega reagira zle na vsi4ko.mii q po na rqdko,polzvai bebe6ki 6ampoan,poneje ima po-malko kiselinno sadarjanie i moje6 da probva6 s bilki.kupi si paket4e kopriva ot aptekata ,svari q i sled kato se izmie6 s 6ampoana q izplakni s izcedenata voda ot koprivata.efekta idva bavno,no sas sigurnost.babinata recepta ''gas,mas i ocet''sa6to deistva,kakto i vs.doma6no napraveni maski za kosa.uspeh!

varnen4e
11-14-2008, 05:42
Хей, момиче, спокойнооо!
Я пусни една снимка да видим как е положението... Не може да е толкова зле.
Първо просто я остави, мий я когато се омазни, прави си там маски, избери щадящи продукти, но не прекалявай! Спри пяна, лак, преса, сешоар, ролки и т.н., защото дори да не можеш да си понасяш косата неоформена, после не си я понасяш като слама.
Второ, повече чист въздух, дръж я пусната, подрязвай я, защото наистина расте от рязане, все пак цъфналите върхове пречат на косата да расте.
Наистина, намали я, ще порасне. Миналата година през август се бях подстригала с коса малко под раменете, не я подстригвах до юли тази година, беше много пораснала (под гърдите), но накрая приличаше на слама (не я изправях, от само себе си). Отрязах я пак през юли и беше под раменете малко, сега е почти колкото беше преди да я отрежа.

Тя моята по принцип не цъфти, така че няма нужда да я подстригвам.

varnen4e
11-14-2008, 05:43
Е,ти,ако си я съсипвала години наред как очакваш да се оправи за няколко месеца?
Не става с вълшебна пръчица.
Щом си ползвала толкова много неща,надали нещо друго ще ти помогне.
Изправяй я до бала,пък като мине подстрижи се късо,да ти порастне на ново здрава и не допускай същата грешка.

Не с години, а в рамките на около година...
А това с късото и аз го обмислях, но не ми се ще, защото винаги съм искала дълга коса.

varnen4e
11-14-2008, 05:52
spored men prekalqva6 s tretiraneto(6ampoani,pqni,kristali i t.n.).ostavi q da po4ine ot vsi4ko,ne zabravqi,4e kakvito i da sa deistviqta na tezi produkti,stava vapros za himiq...kosata i kojata ti se e prenasitila i sega reagira zle na vsi4ko.mii q po na rqdko,polzvai bebe6ki 6ampoan,poneje ima po-malko kiselinno sadarjanie i moje6 da probva6 s bilki.kupi si paket4e kopriva ot aptekata ,svari q i sled kato se izmie6 s 6ampoana q izplakni s izcedenata voda ot koprivata.efekta idva bavno,no sas sigurnost.babinata recepta ''gas,mas i ocet''sa6to deistva,kakto i vs.doma6no napraveni maski za kosa.uspeh!

Ползвам домашно направени маски и почти не ползвам химия.
Пяна не ползвам, а кристали само когато си изправям косата.
А това с копривата... да.. мисля да го пробвам.. нали не мирише гадно?

Sophia
11-14-2008, 06:18
Ако не те е гнус много и имаш 1-2 почивни дни ти препоръчвам газ и маз (може и оцет да сложиш) - знам, че звучи ужасно, но повярвай ми има огромен ефект. Трябва да стоиш 1-2 часа намазана с това и после се изкъпи. Лошото е, че ще миришеш на газ 1-2 дни, но косата става здрава и лъскава. :)

varnen4e
11-14-2008, 06:22
Ако не те е гнус много и имаш 1-2 почивни дни ти препоръчвам газ и маз (може и оцет да сложиш) - знам, че звучи ужасно, но повярвай ми има огромен ефект. Трябва да стоиш 1-2 часа намазана с това и после се изкъпи. Лошото е, че ще миришеш на газ 1-2 дни, но косата става здрава и лъскава. :)

Това с гаста също не съм го пробвала. Не знам дали ще има ефект... по- натам ще го пробвам.

bibi90
11-14-2008, 11:36
Виж, не мога да ти кажа за Тривитаминола, но според мен най-голям ефект ще постигнеш, ако спреш да правиш каквото и да е. Ти пробва толкова много шампоани, вече знаеш кой ти се отразява добре. почваш само с него да се миеш, и при всяко миене слагаш и маска за коса (ти си знаеш каква). Не я прави нищо, разбирам, че не можеш да се тъприш, но се свиква. Подстригвай 1 път в месеца само крайчетата, това УСКОРЯВА растежа! И може да си правиш домашни маски от време на време, а не толкова постоянно. Според мен това ще помогне най-много, косата ти прото иска почивка, а ти заменяш натоварването от пресата с това от безбройните маски. За всичко се иска търпение. Успех! :-)

П.П. Може да пробваш да се къносаш, аз се къносвам на 2 месеца някъде, косата ми добива лек оттенък и й се отразява много добре. :) :smt013 :smt076 Оффффффф аре престанете с тая простотия,че като подстригваш връхчетата,косата растяла!!! :-x Твоята коса отдолу нагоре ли расте,извинявай?И това с къната не ти го препоръчвам,защото 1-ако избереш черно или червено няма оттърване от този цвят и изобщо не е гаранция,че ще се отрази добре-на всяка коса различно.Аз се къносах и то с турска истинска къна и сега си ненавиждам цвета,косата ми е като слама и не прилича на нищо! :smt091

Косата не расте от рязането, ако не я подстригваш изобщо, карищата цъфтят, тогава вече растежа се забавя, защото краищата се чупят, а освен това косата прилича на метла накрая. За къната - не твърдя, че на нейната коса ще се отрази добре, казвам, че на мойта се отразява добре, давам съвет. Има и безцветни къни (или поне някога имаше, не твърдя, защото не съм сигурна), така че може да не добиеш никакъв цвят от къносването. Казах го, защото вътре има билки и ако не помогне поне няма да навреди толкова. Съглсна съм, че повечето къни са ментета, аз си намерих оригинална къна и беше добре. Тя ако иска ще опита. Не знам защо ми се нахвърляте, изпорбвала съм го и за себе си съм доволна, давам го като идея...

Първо си писала,че подстригването на косата УСКОРЯВА растежа.после,че косата не расте от рязането :-o
Е втория път поне си права :)
И не те нападаме(поне аз) просто успорваме това,което каза,защото не сме съгласни. :wink:

varnen4e
11-14-2008, 20:02
И аз не виждам кой знае каква логика в това косата да расте от подстригването. Може съвсем малко повече да дръпне, ако е много изтощена и да се пооправи, но иначе логика- нулева..

NanicA
11-15-2008, 08:02
kosata ne miri6e ot koprivata,no efekta idva bavno.tova e dobre,4e ne q tretira6 4ak tolkova mnogo.prosto se uspokoi i ne se vmania4avai,za6toto v maniqta si,dori i da se poopravi,ti nqma da zabeleji6...i pak 6te ti e krivo.a spored men sega kato q ''iznasilva6'' za daljina i e izto6tena,nito 6te porasne,nito puk 6te izglejda jiznena.podstriji q s nqkolko sm.vse pak bala ti e 4ak mai mesec,a sigurno ti e izvestno,4e kosata raste s okolo 1sm.za mesec.
v kraina smetka svirkai si,da ni si samo kosa,nqaaama da i robuva6 kato na monarh!polagai nujnoto-zadaljitelno,drugite gluposti samo i vredqt! :)

varnen4e
11-15-2008, 12:08
Дам.. аз днес я подстригах и вече наистина твърдо съм решила да не я третирам с нищо. Най- много на Нова Година, на рожденния ми ден и разни такива.
Ще я чупя само с бира и ще и правя маски 1 път в седмицата, и ще я пръскам с хининова вода.
Скъсиха ми я малко повече от това, което исках, но дано сега малко да живне. Аз днес забелязах, че е започнала да цъфти и това е причината, която твърдо ме убеди да я подстрижа... иначе от доста време се колебаех. Преди това я подстригвах преди около 2 месеца... Сега мисля да я подстрижа чак след Нова Година.. даже може и да не я подстригвам до бала... не знам...

varnen4e
11-16-2008, 08:35
Намазах си косата с кайсиево масло и преспах с него. Сега след малко мисля да си направя и някаква маска... домашна..
:)

varnen4e
11-16-2008, 09:15
Направих си, но сега забелязах, че ми е свършил тривитаминола и много ме доядя.
Та си направих маска с: жълтък, стимулант за коса на "Икаров", уиски, мед, витамин Е, кайсиево масло, хининова вода, себорал форте, и хума докато се сгъсти.. ще постоя 2 часа и се надявам ефектът да е много добър, защото все пак вчера я подстригах.

aDoRaBLe
11-16-2008, 13:37
Виж, не мога да ти кажа за Тривитаминола, но според мен най-голям ефект ще постигнеш, ако спреш да правиш каквото и да е. Ти пробва толкова много шампоани, вече знаеш кой ти се отразява добре. почваш само с него да се миеш, и при всяко миене слагаш и маска за коса (ти си знаеш каква). Не я прави нищо, разбирам, че не можеш да се тъприш, но се свиква. Подстригвай 1 път в месеца само крайчетата, това УСКОРЯВА растежа! И може да си правиш домашни маски от време на време, а не толкова постоянно. Според мен това ще помогне най-много, косата ти прото иска почивка, а ти заменяш натоварването от пресата с това от безбройните маски. За всичко се иска търпение. Успех! :-)

П.П. Може да пробваш да се къносаш, аз се къносвам на 2 месеца някъде, косата ми добива лек оттенък и й се отразява много добре. :) :smt013 :smt076 Оффффффф аре престанете с тая простотия,че като подстригваш връхчетата,косата растяла!!! :-x Твоята коса отдолу нагоре ли расте,извинявай?И това с къната не ти го препоръчвам,защото 1-ако избереш черно или червено няма оттърване от този цвят и изобщо не е гаранция,че ще се отрази добре-на всяка коса различно.Аз се къносах и то с турска истинска къна и сега си ненавиждам цвета,косата ми е като слама и не прилича на нищо! :smt091

Косата не расте от рязането, ако не я подстригваш изобщо, карищата цъфтят, тогава вече растежа се забавя, защото краищата се чупят, а освен това косата прилича на метла накрая. За къната - не твърдя, че на нейната коса ще се отрази добре, казвам, че на мойта се отразява добре, давам съвет. Има и безцветни къни (или поне някога имаше, не твърдя, защото не съм сигурна), така че може да не добиеш никакъв цвят от къносването. Казах го, защото вътре има билки и ако не помогне поне няма да навреди толкова. Съглсна съм, че повечето къни са ментета, аз си намерих оригинална къна и беше добре. Тя ако иска ще опита. Не знам защо ми се нахвърляте, изпорбвала съм го и за себе си съм доволна, давам го като идея...

Първо си писала,че подстригването на косата УСКОРЯВА растежа.после,че косата не расте от рязането :-o
Е втория път поне си права :)
И не те нападаме(поне аз) просто успорваме това,което каза,защото не сме съгласни. :wink:
Момичето имаше предвид, че косата не расте от САМОТО рязане, а от това, че няма цъфтежи, което е следствие от рязането...!!

masal
11-16-2008, 13:42
Момичето имаше предвид, че косата не расте от САМОТО рязане, а от това, че няма цъфтежи, което е следствие от рязането...!! Не знам какво е имала предвид,но или е много неосведомена или не знае как да се изразява.

Sw3eTy
11-16-2008, 15:01
Момичето имаше предвид, че косата не расте от САМОТО рязане, а от това, че няма цъфтежи, което е следствие от рязането...!! Не знам какво е имала предвид,но или е много неосведомена или не знае как да се изразява.

не е като да съм неосведомена, но си права, че не се изразих като хората. Сега като си чета мнението и сама не мога да се разбера :oops: Иначе знам как да се изразявам! Съжалявам за спама.

bibi90
11-16-2008, 16:59
Виж, не мога да ти кажа за Тривитаминола, но според мен най-голям ефект ще постигнеш, ако спреш да правиш каквото и да е. Ти пробва толкова много шампоани, вече знаеш кой ти се отразява добре. почваш само с него да се миеш, и при всяко миене слагаш и маска за коса (ти си знаеш каква). Не я прави нищо, разбирам, че не можеш да се тъприш, но се свиква. Подстригвай 1 път в месеца само крайчетата, това УСКОРЯВА растежа! И може да си правиш домашни маски от време на време, а не толкова постоянно. Според мен това ще помогне най-много, косата ти прото иска почивка, а ти заменяш натоварването от пресата с това от безбройните маски. За всичко се иска търпение. Успех! :-)

П.П. Може да пробваш да се къносаш, аз се къносвам на 2 месеца някъде, косата ми добива лек оттенък и й се отразява много добре. :) :smt013 :smt076 Оффффффф аре престанете с тая простотия,че като подстригваш връхчетата,косата растяла!!! :-x Твоята коса отдолу нагоре ли расте,извинявай?И това с къната не ти го препоръчвам,защото 1-ако избереш черно или червено няма оттърване от този цвят и изобщо не е гаранция,че ще се отрази добре-на всяка коса различно.Аз се къносах и то с турска истинска къна и сега си ненавиждам цвета,косата ми е като слама и не прилича на нищо! :smt091

Косата не расте от рязането, ако не я подстригваш изобщо, карищата цъфтят, тогава вече растежа се забавя, защото краищата се чупят, а освен това косата прилича на метла накрая. За къната - не твърдя, че на нейната коса ще се отрази добре, казвам, че на мойта се отразява добре, давам съвет. Има и безцветни къни (или поне някога имаше, не твърдя, защото не съм сигурна), така че може да не добиеш никакъв цвят от къносването. Казах го, защото вътре има билки и ако не помогне поне няма да навреди толкова. Съглсна съм, че повечето къни са ментета, аз си намерих оригинална къна и беше добре. Тя ако иска ще опита. Не знам защо ми се нахвърляте, изпорбвала съм го и за себе си съм доволна, давам го като идея...

Първо си писала,че подстригването на косата УСКОРЯВА растежа.после,че косата не расте от рязането :-o
Е втория път поне си права :)
И не те нападаме(поне аз) просто успорваме това,което каза,защото не сме съгласни. :wink:
Момичето имаше предвид, че косата не расте от САМОТО рязане, а от това, че няма цъфтежи, което е следствие от рязането...!!



Специално за такива като теб,в цитата съм удебелила,това което е налисала ама айде понеже съм добричка ще го копирам
Подстригвай 1 път в месеца само крайчетата, това УСКОРЯВА растежа

Айде ти си помисли какво е искала да каже

varnen4e
11-17-2008, 06:10
Аз в крайна сметка така и не разбрах дали косата расте от подстригването...?

bibi90
11-17-2008, 16:58
Аз в крайна сметка така и не разбрах дали косата расте от подстригването...?

НЕ!Не расте по-вече от подстригването.
Косата си расте с 1 до 1,5 см. на месец.И подстригването не оказва НИКАКВО вляние на скоростта на растежа на косата.По тая логика ходи се подстригвай през ден и след няколко месеца ще имаш коса до задника 8-) То ако ставаше така...

fuck_off_bastard
11-17-2008, 19:02
maika ti tapa da eba po-veche napisala ovcata

Sigrina
11-17-2008, 20:28
maika ti tapa da e** po-veche napisala ovcata

:lol: :lol: :lol: :D :D :D :razz: :razz: :razz: :D :D :D :lol: :lol: :lol:
ОМГ

varnen4e
11-18-2008, 07:04
Аз в крайна сметка така и не разбрах дали косата расте от подстригването...?

НЕ!Не расте по-вече от подстригването.
Косата си расте с 1 до 1,5 см. на месец.И подстригването не оказва НИКАКВО вляние на скоростта на растежа на косата.По тая логика ходи се подстригвай през ден и след няколко месеца ще имаш коса до задника 8-) То ако ставаше така...

Ахам.. ясно.. е добре по обратната логика с подстригване косата може малко да живва и да се подсилва и да расте повече... затова не ми е ясно...
:oops:

varnen4e
11-19-2008, 06:17
За колко време долу- горе се възтановява косата, че да знам какво да очаквам. Защото съм спряла всичко, което вреди, но не знам колко време ще отнеме да се сгъсти наново и да спре да пада, и да е в малко по- жив вид..
:)

varnen4e
11-20-2008, 05:21
Успявам да не ѝ правя нищо... много съм доволна..
:)
За сега всичко върви по план...

sisityy
11-21-2008, 17:20
Преди малко ми препоръчаха да си взена:
1. Бадемово масло.. (нямам идея как се използва).
2. Себорал форте... ( и с това не умея да боравя).
3. Шампоан с хинин.
4. Мерц
5. Шампоан Прегайн или нещо такова..

Малко инфо за тези продукти може ли, че още не съм го ползвала..
А иначе днес си мих косата, но мисля след малко да я намажа с тривитаминол и малко хума и да преспя с тях и утре сутринта пак да си я измия.

:) +1

IrRePlAcEaBlE
11-21-2008, 17:26
Ами аз почти всеки ден си изправям косата!
Много е изтощена вече и просто не знам! :(

Една приятелка ми каза някаква маска с рициново масло и жълтък,била за сгъстяване на косата...поне на нея и подейства.Мисля да започна и аз да я правя,та да видим дали ще има ефект! :-o
Използвам също и Икаров,наистина има ефект и мога да го препоръчам! :P

kalpazanka
11-21-2008, 18:01
Взех си днес спрея за коса на Шварцкопф с масло от дива роза, взех си бадемово масло, отделно имам Гарниер фруктис подхранваща маска, балсам-маска на Шварцкопф hair repair и жълтата маска Глис с арган и ший. Иначе съм си безкрайно доволна от кристалите, но фризьорката ми хвали извънредно косите на клиентките, ползвали спрея на Глис.

densii
11-21-2008, 19:05
Аз имам проблем с нацъфтелите краища!Не мога да се справя с тях! :o

kalpazanka
11-21-2008, 19:16
Кристали за коса- cristalli liquidi на Биофарма. Точно те ме отърваха от тоя проблем!

viksun
11-21-2008, 19:23
kato pusna temata 4etoh wsi4ki komentari ama sega sa mnojko i ne mi se 4ete :D ama az w4era si kupih hininowa voda izkypah se vednyj s neq ...chela sm che kosata rastqla po burzo i se sgustqvala pyk i ne e skypa 1-2 lv maksimum probwai :) :-)

Renky
11-21-2008, 19:35
Според мен доста неща си изпробвала...не е много хубаво,защото третираш косата си по този начин...Наскоро много ми се накъса косата и стана рядка,сплитаща се,трудно се разресва...ужас! и си поръчах по интернет продукти на loreal...Значи... шампоан,маска, спрей и крем за оформяне на къдрици.(за инфо моята коса попринцип е много къдрава,дълга,гъста) Малко скъпо ми излезе,но исках а ми се оправи косата,защото тя е много важна за една жена.Само косата ти прави 70% от визията.Това,което ти изброих по-горе ми излезе 120лв.
И резултатът е на лице!Косата ми е страхотна поне за сега на чукна на дърво! :D Прави си изводи вече какви неще ползваш...,защото има такива боклуци на пазара...
П.П Успех!

kalpazanka
11-21-2008, 19:39
Според мен доста неща си изпробвала...не е много хубаво,защото третираш косата си по този начин...Наскоро много ми се накъса косата и стана рядка,сплитаща се,трудно се разресва...ужас! и си поръчах по интернет продукти на loreal...Значи... шампоан,маска, спрей и крем за оформяне на къдрици.(за инфо моята коса попринцип е много къдрава,дълга,гъста) Малко скъпо ми излезе,но исках а ми се оправи косата,защото тя е много важна за една жена.Само косата ти прави 70% от визията.Това,което ти изброих по-горе ми излезе 120лв.
И резултатът е на лице!Косата ми е страхотна поне за сега на чукна на дърво! :D Прави си изводи вече какви неще ползваш...,защото има такива боклуци на пазара...
П.П Успех!
Продуктите ми са разпределени- една част от тях са в квартирата, а другите вкъщи- съвет от фризьорката. И не смесвам продуктите, като изхабя нещо, едва тогава купувам друго.

bibi90
11-21-2008, 20:14
Кристали за коса- cristalli liquidi на Биофарма. Точно те ме отърваха от тоя проблем!


Кристалите не премахват цъфтежите,те само "замаскират" проблема,но не го решават трайно.
Единственото,което оправя нацъфтелите крайща е ножицата за съжаление.

kalpazanka
11-21-2008, 20:17
Кристалите предотвратяват цъфтенето /поне при мен!/.

bibi90
11-21-2008, 20:22
Кристалите предотвратяват цъфтенето /поне при мен!/.


Ако косата не е цъфнала-да,могат да го предотвратят до някаква степен,защото изграждат нещо като защитен филм около косъма,и не мъ позволяват да се разцепва.Но на вече нацъфтяла коса,няма какво да се направи освен да се подстриже.В тоя случай кристалите могат само да "слепят" крайщата,така че да не изглеждат нацъфтели,но не и да премахнат цъфтежа.Имат само козметичен ефект. :wink:

PilaZaNokti
11-22-2008, 08:54
къната много подхранва ако ти е изтощена косата

densii
11-22-2008, 11:15
Чела съм че жълтъка помагал?!Вярно ли е?!

bibi90
11-22-2008, 15:06
Имам чувството,че всеки чул-не дочул,пише без ВЪОБЩЕ да е чел темата.Не случайно има изписани 17 страници,прочетете ги и тогава задавайте въпроси...

varnen4e
11-22-2008, 16:22
къната много подхранва ако ти е изтощена косата

Не мисля, че ако се каносам косата ми ще се оправи.

varnen4e
11-22-2008, 16:23
къната много подхранва ако ти е изтощена косата

Не мисля, че ако се каносам косата ми ще се оправи.

A_Loving_Girl
11-22-2008, 21:40
Едва ли много мога да ти помогна,случайно ако искаш да ползваш пяна и лак за коса мога да ти препоръчам на Schwarzkoft има без алкохол който не вредят,толкова много,а и има и с термо защита ,така като гледам обичаш да си изправяш косата,значи може да има ефект.
Успех все пак ;)

varnen4e
11-23-2008, 11:05
Мерси за съвета с пяната и лака, но едва ли ще прибягна.

Иначе в момента си правя маска с алкохол, яйце, Стимулант закоса на "Икаров", кайсиево масло, розова вода, хининова вода, ампули витамин Е, Себорал форте и хума до сгъстяване.

След това мисля да сваря малко корени от коприва и да си залея косата след къпане.

:)

varnen4e
11-23-2008, 13:21
Готово.. измих си косата и направих процедуратас корените от копривата.. надявам се да не се омазни бързо.

Reed
11-23-2008, 15:49
Можеш да идеш да питаш до аптеката.
Аз имам проблем с косата и ходих на лекар и ми изписа едно за пръскане,но не знам дали да ти го кажа,щото проблема ми не е същия
Но на листовката пише:
Използва се за ускоряване на растежа на косъма и за увеличаване плътността на косата при леки възпалителни заболявания на окосмената част на главата.
Абе,в аптеката се ще намериш нещо :)

varnen4e
11-23-2008, 22:12
Можеш да идеш да питаш до аптеката.
Аз имам проблем с косата и ходих на лекар и ми изписа едно за пръскане,но не знам дали да ти го кажа,щото проблема ми не е същия
Но на листовката пише:
Използва се за ускоряване на растежа на косъма и за увеличаване плътността на косата при леки възпалителни заболявания на окосмената част на главата.
Абе,в аптеката се ще намериш нещо :)

Кажи ми как се казва и каква му е цената долу- горе, моля те.

varnen4e
11-25-2008, 06:03
Ако си мия косата 1 път в седмицата проблем ли ще е?

mumiikataa
11-25-2008, 06:20
Оф тея коси...И моята ме нерви напоследък.Освен че капе,изтощена е ами и трябва да я мия през ден,защото след това почва да ме сърби и боли скалпа и получавам ужасни главоболия...Смятам да си купя мас и да си правя маската с яйце,мас и газ...Знам че адски много помага,но какво да правя със миенето?Пробвала съм да издържам повече,нооо става мазало...Някакви идеи :?