PDA

View Full Version : Бални Рокли - Свежи предложения!



Страници : 1 2 3 4 5 [6] 7

Schatzi
01-17-2014, 15:06
Определено първите :) Моя приятелка беше на изпращането с модел като вторите, и въпреки че е достатъчно висока, тия каишки определено и скъсяваха крака и не стоеше добре.

fUcKsMiLe
01-17-2014, 15:10
Мерси, мацки! :)

Може ли само да попитам колко е висока приятелката ти? ^_^

YSMF
01-17-2014, 16:32
Може ли линк към първите от алито? На този (http://www.craftmasterpaints.co.uk/colours/decorative-flat-colour/Dark%20Blue.jpg) цвят какво подхожда? Черно, сребристо, т.н.? :/

Schatzi
01-17-2014, 18:24
Може ли само да попитам колко е висока приятелката ти? ^_^


Ох.. ами към 1.70, определено, няма как да съм 100% сигурна :Д Според мен това е нормална височина.


YSMF, черно, сребристо/златисто (като ги съчетаеш с бижутата естетсвено), нюд подхожда на всичко.. А дори и с червено може, но зависи много от модела на роклята вече.

JoLLiE92
01-17-2014, 19:43
Бежово. :) Златисто също - да.
САМО НЕ ЧЕРНО!!!!!! :Д

JustaLittleKid
01-17-2014, 20:02
Хора, къде ги гледате тези рокли.
Аз ще имам огромен проблем. Имам някаква бегла представа какво искам... и до там.
Не знам къде да ги търся. А и определено ще трябва да се шие, но това също не знам къде ще стане.
Ужааааас.

YSMF
01-17-2014, 20:11
Аз си имах разни идеи в главата, но се случи така, че както си вървях по улицата Я ВИДЯХ. Веднага влязох и взех визитка на магазина. Всеки път щом мина от там забавям крачка, за да я гледам, но от една страна ме спира цената, която е 450лв. :/

JoLLiE92
01-17-2014, 20:14
Откъде е? И аз бях така с моята. :Д

fUcKsMiLe
01-17-2014, 20:16
Може ли линк към първите от алито? На този (http://www.craftmasterpaints.co.uk/colours/decorative-flat-colour/Dark%20Blue.jpg) цвят какво подхожда? Черно, сребристо, т.н.? :/

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Ladies-Fashion-Sexy-High-Heels-ShoesHigh-Heels-Pumps-Wedding-Shoes-Blue-Black-Red-Rose/1503640317.html Ето ^^

JoLLiE92
01-17-2014, 20:17
Не ми изглежда добре формата на петата. :)
+ на модела са и големи :Д

YSMF
01-17-2014, 21:11
Мерси ^^ Тук са малко по - евтини http://www.aliexpress.com/store/product/Party-Stiletto-Heel-Shoes-Beautiful-High-Stiletto-Heel-Shoes-for-Women-Wedding-Party-Stiletto-Heel-Shoes/425531_897364368.html
Още си спомням колко разкървавени ми бяха краката от едни обувки и тичах да си вземам по - хуманни обувки. Тези (http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/859598323/Free-Shipping-2013-gladiator-platform-genium-leather-high-hees-sandals-sexy-women-shoes.jpg_350x350.jpg) ми харесаха, но изглеждат опасни 8-)
Джоли, Ego boutique :)

fUcKsMiLe
01-18-2014, 14:14
Малко по-евтини, но на мен няма да ми станат :D Аз нося голям номер обувки и по принцип ми е трудно да си намирам такива, които наистина харесвам и ми стават, но мерси за линка, все пак. :д Още се мотая между тъмно сини и червени обувки, но ще видим. :д

anonymous708973
01-19-2014, 20:33
Четох по диагонал, но искам да вметна нещо - за разлика от роклята (в повечето случаи), обувките ще ги носите и след това. Спрете се на качествен, изчистен модел, който ви се връзва на стила. Няма смисъл от златисти и сребристи 13-см токченца с чудни каишки, които след това ще прашасват в гардероба, ако по принцип си носите кецове. В този случай една черна средновисока обувка има далеееч по-голям шанс да влезе в употреба.

Аз на бала бях с висока бежова обувка, отворена на пръстите, тоест - най-най-класическия възможен модел. В момента знам, че имам официална обувка, която става за всеки повод - и на бар мога да я сложа с безбожно къса рокля, мога и в по-делова среда с изчистен прав панталон.
Освен да е функционална е добре и да е удобна - моята е естествена кожа, респективно - малко по-скъпа от разните изгъзици по евтините сайтчета, но все пак идеята беше да нямам огромни мехури и да си скапя вечерта, а след това да захвърля обувките в някой шкаф и да не ги видя повече.

Само съвет от моя гледна точка, дано няма обидени.

Schatzi
01-19-2014, 20:53
+1
Аз умрях с моите обувки.. взех ги с много очаквания точно защото бяха такъв тип, телесен цвят с отворени пръсти, които ще стават за всичко.. Е да ама не :Д Сега не искам да ги видя повече, много бяха неудобни.

Infinity
01-19-2014, 21:43
Тази година ще съм абитуриентка и това е роклята ми :
http://woman.hotnews.bg/static/uploads/tinymce/1259303806-691b8b274505cee685d9759f7d758579.jpg
Черната, просто я видях и реших,че ще е тази :Д
Сега обаче съм в процес на търсене на подходящите обувки и се затруднявам,защото не искам да са черни, а някакви подходящо златисти , метални в най-добрия вариант, но уви не намирам това,което търся.

anonymous708973
01-20-2014, 06:47
Стига бе, девойче! По принцип като съм те виждала да харесваш някакви неща, са били адски стилни и оригинални. Товае рокля за бар по мое мнение (моля, никой да не вади великия аргумент с дизайнера).
Едно време говореше за нещо дълго и ефирно, поправи ме, ако лъжа...

Colouring
01-20-2014, 08:17
Пф, аз никаква идея какво искам. Май искам да е къса, защото дългата не знам как ще ми седи, въпреки че съм висока. Може би нещо такова:
http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg&size=l&tid=78987466
Само че не в тия цветове определено. Като модел говоря.

Мислех си също и за бяла къса рокля(пак модел като тази) с червени/винени!!!! обувки и чанта. Мисля, че като цветове ще ми седят добре. Ама дали ще мога да си намеря нещо подобно не знам.

JoLLiE92
01-20-2014, 09:21
Рокля за Plazza. :) Infinity, you can do better. :cool:
Colouring, защо червени? :) Харесва ми роклята да е бяла, няма да прилича на сватбена, но ненавиждам комбинацията от бяло и червено. Трябва да е някакъв открояващ се цвят и то нежен. Трудна задача.

Schatzi
01-20-2014, 15:52
Ох, чак на мен ми стана едно такова напрегнато, четейки темата :Д Сетих се колко ми беше стресирано.. Сега като се замисля и ми идват толкова много идеи, но човек като е притиснат от времето и обстоятелствата, накрая му се струва, че не е дал всичко от себе си.. Поне аз така се чувствах.. И все пак, нямам търпение да гледам снимките ви в края на май :)

Colouring
01-20-2014, 17:55
Рокля за Plazza. :) Infinity, you can do better. :cool:
Colouring, защо червени? :) Харесва ми роклята да е бяла, няма да прилича на сватбена, но ненавиждам комбинацията от бяло и червено. Трябва да е някакъв открояващ се цвят и то нежен. Трудна задача.
Ох, вярно, че казах червени, ама със сигурност няма да са такива. :Д Винени по-скоро. Цвят maroon, burgundy. Аз си мисля, че ще седи добре.

Infinity
01-20-2014, 21:16
Дълго и ефирно исках едно време , вярно е Пантерке, нооо .. едно време :Д
Висока и слаба съм и искам да съм с нещо късо , което да мога да си нося след това.
Просто от едната крайност - ефирност , нежност и женственост минах на другата - клубна визия с метал :Д
И да обобщим - роклята :
http://1.bp.blogspot.com/_v4_O2rpRtp8/TLZvCGhqUlI/AAAAAAAAARk/drlWNxWpzl0/s1600/Beyonce-MTV-Europe-Music-Awards-2009-Exclusive-Studio-01.jpg
Чантата, която си взех :
http://www.hm.com/us/product/18514?article=18514-A
И обувките, които си търся :
http://pinks.bg/wp-content/uploads/2012/07/Giuseppe-Zanotti-Fall-2012-2.jpg
Прическата :
http://опашки.com/wp-content/uploads/2011/09/Untitled1.png
Грим :
http://static.framar.bg/snimki/lstyle/opushen-grim-framar.jpg
Това е момичета :)
С ръка на сърцето си казвам,че съм много доволна от избора си , което смятам е най-важно.
Ще се чувствам много удобно и комфортна в кожата си , изглеждайки така.
Всичко ще мога да си нося и след това , роклята ми не е никак скъпа, а и съм от малко провинциално градче , в което абитуриентките всяка година са като под калъп , благодаря ! :Д

anonymous708973
01-21-2014, 06:52
Опашка? :S
Има безброй по-подходящи къси варианти, но да... твоят бал и твоята визия си е, ние просто ще чакаме снимките май-юни :)

Рано си изчистила всичко, което е готино, няма да ти е притеснено до последния момент.

DisappointedDreamer
01-21-2014, 08:59
Infinity, радвам ти се! :) Браво.

При мен пък по шведска традиция всички трябва да са с бели рокли. Аз напук на всичко и всички си взех къса в светло прасковено(?). Връзва се прекрасно с цвета на кожата ми и косата. Грим ще ми прави най-добрата приятелка, защото с това се занимава. Обувки си търся във винено червено или какъвто и да е по-наситен и силен цвят. Изключвам светлите и чисто черните.
Чанта - няма да мъкна, защото цялата работа се разиграва за по-малко от час и е напълно безмислено. Ако си купя винено червени обувки ще мога да си домъкна винено червения портфейл, който ми е достатъчен.
Като цяло в Швеция балът изобщо не е бал, а "качвайте се на камионите, поливайте се с бира и изживейте момента, сякаш ще живеете вечно". И ми харесва.

anonymous708973
01-21-2014, 10:28
бира?
камиони???

Ох!

JoLLiE92
01-21-2014, 10:31
бира?
камиони???

Ох!
:-D

DisappointedDreamer
01-21-2014, 15:16
бира?
камиони???

Ох!

ДААААААА!
http://www.studentevent.se/upload/_design/studentflak.png
http://www.dn.se/Images/2012/03/21/studentflak683.jpg
http://cdn01.nyheter24.se/e0349ea30702021d010c00f20094101e0a/old/2011/4/23/sx66c2ec.jpg

По-яко няма накъде!
Иии разбира се, после цял клуб за нас :Д

JoLLiE92
01-21-2014, 15:23
Миризма на бира върху рокля, струваща цяла заплата. Прекрасно.

DisappointedDreamer
01-21-2014, 15:30
Миризма на бира върху рокля, струваща цяла заплата. Прекрасно.

Неее!
Не разбрахте.
Преобличаме се, разбира се, преди да се качим. :) Къси панталонки + тениска.

JoLLiE92
01-21-2014, 15:33
Би било готино ако беше вода и беше на плажа. :Д Не понасям миризма на бира. Предполагам традицията е по-нормална от нашите с чалготеките, но и двете не са ми по вкуса.
Там не е ли прекалено студено да сте по къси панталонки и тениска и да ви поливат с бира? Btw имаше едно клипче за едно момиче, което я поливат с алкохол в една дискотека тук...... :ДДД

YSMF
01-21-2014, 15:38
Btw имаше едно клипче за едно момиче, което я поливат с алкохол в една дискотека тук...... :ДДД

И се оказа, че един от наше село я е снимал :/
В петък вероятно ще обикаляме по бутиците с приятелки, но ме е страх да не се загубим 8-) Чух колко са дали някои от нашия клас за рокли и 450 лева ми се вижда нормална сума вече.

JoLLiE92
01-21-2014, 16:06
Моята беше 590 и всички искаха да ме линчуват. :D По принцип бих могла да си намеря свястна от Асеновград с много обикаляне за половината пари, но просто се влюбих в нея. Ако я бяхме купили когато я харесах, щеше да е 500 - майка ми сама си е виновна :Д в началото моята рокля беше планирана като най-скъпа, а другите по-умерени, в крайна сметка на другите им взеха пари за каквато се сетиш простотия и излязоха доста по-скъпи .... :) в големия град е трудно да си намериш изгодно свястна рокля - има твърде много самозвани шивачки, повечето от които ужасно некадърни, на всички им е ясно, че роклята не струва толкова пари и им е ясно, че като не можеш да намериш за по-малко щеш не щеш ще си купиш - почти няма хора, които да не ходят на бал. :)
Преди 2 години най-ниската цена на рокля от Варна, която чух, беше 450лв и то от 450 започваха най-селските кичозни от най-евтин плат. На какво ли не се нагледах. На едно момиче и взеха почти 100лв, за да и теглят два прави шева на парче нейн собствен плат, за да се получи болеро. На друго момиче налепените камъни и паднаха в първия ден, в който взе роклята. Друга занесе няколко различни снимки при шивачката, която я излъга, че ще може да я направи, а накрая нямаше нищо общо и се наложи да режат ужасния шлейф в последния момент и така тя имаше малка черна рокля за 400лв - разбира се не и смъкнаха цената заради тяхната грешка. Друга пак така занесе нейн модел и с ужас установи по-късно, че са предлагали нейния модел, и то как разбра - нейна приятелка се появи със същата. Друга я успокоиха, че да не се притеснявала, роклята щяла със сигурност да е готова ден преди бала .... а обувки кой ще си избира и чанта преди да е видял роклята?! На друга роклята и била 450лв, но за да я направят по нейните размери и добавиха още 200 - и това и го казаха разбира се след като роклята беше готова. На друга и взеха 250 лв само за камъните.

YSMF
01-21-2014, 16:36
В бутика където отидох ми казаха, че роклите започват от 200 /късите/ и стигат до 800 /с камъни Сваровски/.
И сериозно ли вземат допълнително за рокля по наши мерки? о_О При положение, че съм ХS, а тези, които ми дадоха за пробва бяха поне M-L значи задължително ще ми вземат 200 лева. Аз съм казала, че рокля с камъни и разни надипляния няма да взема.
Днес си говорехме с момичетата от класа и като казах, че искам дълга рокля веднага ме контрираха с това, че съм ниска и на ниските момичета трябвало къси рокли задължително :lol:

JoLLiE92
01-21-2014, 16:50
Ами някъде вземат. Само за един такъв случай съм чула, но... съм чувала :Д
Аз исках къса и ми казаха, че високите момичета задължително трябвало да са с дълги рокли, а ниските с къси. :Д Точно мога да ти кажа, че ако е дълга и права с изчистен дизайн, ще те удължава. На мен пък една приятелка ми каза, че с моите крака било грехота да съм с дълга рокля :ДДД Не можеш да кажеш всички дълги това, а всички къси другото - трябва да се прецени как ти стои конкретната рокля.
Майка ми си ме представяше явно в типичната рокля с корсет и пола с цепка. Разбих и фантазиите на пух и прах. :lol:
Обувките ми обаче излязоха супер изгодно. И тея от бала не мога да си ги нося сега, не защото са толкова ненормални че не стават за носене, просто си ги обичам и ме е жал. :Д Държа си ги в кутията в гардероба. Може и да изляза лятото някъде с тях, те са страшно нежнички. Много им се радвам. В началото си бях харесала два чифта реплики на Кристиан Лубутен по 300 кинта единия чифт :Д Баща ми каза "ти луд ли?!" :D И то точно преди 2-3 години нямаше как да си намериш из магазините сандали за бал различни от типичните гнусни сребристи и златисти сандали с камъни, които ненавиждам. Майка ми накрая видя, че ще си остана без обувки и ме завлече в Шумен против волята ми и от там си ги харесах съкровищата. :---) Имат много нежен плат, както и роклята ми е ефирна и си подхождаха, въпреки че въобще не са в мой стил. Моят стил за обувки е по-скоро кожа и шипове. :D
Аз пък си нося доста често тоалета от изпращането. Бях с един хубав панталон и наметка в бежово + прост черен потник и много много високи обувки, които си имах от преди това.

DisappointedDreamer
01-21-2014, 18:52
Би било готино ако беше вода и беше на плажа. :Д Не понасям миризма на бира. Предполагам традицията е по-нормална от нашите с чалготеките, но и двете не са ми по вкуса.
Там не е ли прекалено студено да сте по къси панталонки и тениска и да ви поливат с бира? Btw имаше едно клипче за едно момиче, което я поливат с алкохол в една дискотека тук...... :ДДД

Не, лятото има някакъв период от Х седмици, в който е адски горещо.

590 лева посмъртно не бих дала за рокля. Ужас. Моята струваше 100 лв и нещо, и дори се чувствам гузно, че е толкова скъпа. :Д

JoLLiE92
01-21-2014, 19:57
Ужас ужас ама наистина нямаше за по-малко от 450 , и то най-покъртителните. :)
Чантичката ми беше подарък към нея! :D

pandabear
01-21-2014, 22:12
сериозно ли 590 лева е много за рокля? почвам да се плаша към какво съм се насочила аз.. =/

102
01-21-2014, 22:13
сериозно ли 590 лева е много за рокля? почвам да се плаша към какво съм се насочила аз.. =/

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!! !.

JoLLiE92
01-21-2014, 22:18
Въпрос на пазар. По моя бал излезе някаква псевдоманекенка по ТВ и каза "аз рокля под три хиляди лева не мога да си харесам" с физиономия вие, село, далеч от мен моля, а парцалът, с който беше облечена, нямаше и 50лв себестойност. Беше ужасна безформена синкава рокля с дупки по кръста като най-евтините чалга парцали. Според търсенето и предлагането. :) Във Варна преди 3 вече години нормалните рокли започваха от 500лв, нормалните в София може да са били от 3000 нагоре, а в Асеновград от 100 нагоре. Моя позната си уреди роклята при позната шивачка, като плати само плата и нормална цена за труда на жената и даде по-малко от 100лв. Роклята беше отвратителна, но тя сама си я избра такава. :D

pandabear
01-21-2014, 22:27
http://prikachi.com/images/141/6979141f.jpg

спряла съм се на нещо подобно аз. вярно, че не е особено евтина, но поне смятам, че си заслужават парите.

JoLLiE92
01-21-2014, 22:32
Харесва ми. :)
На кого е ? :Д Къде я намери?
Има си всичко ..... елегантна е, класическа, но не типична, забелязва се без да е кичозна, платът изглежда хубав, обичам едното голо рамо- тези с двете чисто голи рамене ми простеят, цветът е едновременно забележим и ненатрапчив, можеш да съчетаеш с почти всеки цвят обувки и чанта без да станеш модна катастрофа. Те обувките няма да се виждат много де, но това е единственият минус. :Д

Dagichka
01-22-2014, 06:44
малее, аз никога не бих дала повече от 100лв за рокля :cool: ама хора всякакви де
не съм обикаляла още, мооже би си харесах тази http://www.zara.com/bg/en/woman/dresses/dress-with-embroidered-detailing-c439505p1296131.html но първо, че не съм сигурна дали ще я има в магазина, второ не знам дали кройката е ок за мен, като се има предвид, че съм закръгленка и с гоолям бюст :д
накрая ще облека роклята на сестра ми (която тя никога не облече вече) и с парите за рокля ще си купя кецове! :Д

DisappointedDreamer
01-22-2014, 07:56
Страшно много пари са 600 лв. И го казва човек, който може да си позволи такава цена. Просто ... намирам го за адски безполезно. За тия пари ще отида на море, или пък ще си купя е-четец, или пък ще карам шофьорски курсове, ще си купя билет за България. Апф! 8-)

POLLINA
01-22-2014, 09:21
и с парите за рокля ще си купя кецове! :Д
:cool: грях!:Д

Безкрайно глупаво е да се дават безбожни суми за рокля, която ще се облече един път, но.. въпреки всичко преди 3 години аз ги дадох:Д Просто държа на качествените платове, материи и т.н. Един модел колкото и да е красив и оригинален, направен от неподходящия плат,може да изглежда доста ужасяващо. Това си е лично мое мнение. Разбира се, има и хубави рокли на много по-разумни цени.

JoLLiE92
01-22-2014, 10:21
малее, аз никога не бих дала повече от 100лв за рокля :cool: ама хора всякакви де
не съм обикаляла още, мооже би си харесах тази http://www.zara.com/bg/en/woman/dresses/dress-with-embroidered-detailing-c439505p1296131.html но първо, че не съм сигурна дали ще я има в магазина, второ не знам дали кройката е ок за мен, като се има предвид, че съм закръгленка и с гоолям бюст :д
накрая ще облека роклята на сестра ми (която тя никога не облече вече) и с парите за рокля ще си купя кецове! :Д
Като си закръгленка, ръцете ти какви са? Тази рокля показва всяко несъвършенство в ръцете. Моделът е кльощава и роклята и стои като навлечена на пръчка, така че трудно можеш да прецениш :D

POLLINA аз държах пък да не е типичният модел - корсетче и пола с цепка или останалите типични бални рокли.

Ewok
01-22-2014, 13:48
Апък аз имам въпрос

Никога не съм ходила на високи токове и си купих едни учебни с височината, която искам да са балните и ги разхождах веднъж-два пъти навън, повечето време вкъщи, но нещо не ми се отдава, а не искам да ходя постоянно на токове, за да свикна
И въпросът ми е много ли ще е грозно, ако съм с нещо такова http://www.pret-a-beaute.com/TIMELESS-TILDA-Red-Suede-Wedges_p-431578.aspx

Роклята ми е дълга и едва ли ще се виждат, но все пак може да се покажат в определен момент. Гледах и такива с по-дебела платформа, но изобщо не мисля, че ще стои добре. Но все пак и те са вариант, ако не намеря като горните из Софията

Соу? :Д

//добавка

ниските обувки засега не са вариант (макар че много ми се ще), понеже съм ниска, а искам роклята да е в пълната си красота и да ми седи добре
Като ходя на проба ще помоля да ми я подгъне все едно съм с равни обувки, за да видя дали ще е ок, но не ми се вярва

JoLLiE92
01-22-2014, 14:11
Мисля, че ако не можеш да ходиш с токчета и не ти е комфортно много по-добре този вариант, отколкото да преплиташ крака като дрогирано пиле. Тези специално са елегантни. Лошото на обувките с платформи или нисък ток, като цяло на удобните обувки, е че повечето са правени по модел от гардероба на баба ми. Само гледай да не са грубовати. :)

Colouring
01-23-2014, 17:57
Бях в Асеновград и не знам с какви думи да опиша това, което видях - шок, потрес, ужас... и дотам ми стига речника. Не мисля, че има толкова силна дума, за да си изразя емоциите. Остави, че 95% от роклите са отвратителен кич, ами като им видиш цената ти се подкосяват краката. Обиколих почти всеки магазин и не видях рокля по-евтина от 200 лева никъде. Говоря за къса(които се оказа, че трудно се намират.. в повечето магазини има горе-долу само дълги). А дълга за по-малко от 300 лева не можеш да си намериш. Даже и да се абстрахираме от цената, която никога не бих дала, не успях да си харесам поне една къса, нормална и семпла рокля. Не знам, не знам, не знам...

anonymous708973
01-23-2014, 18:02
Аз затова казвам, че няма смисъл да се ходи там. Миналата година прекарах три часа там, в които включвам и пиенето на кафе :д
Беше ли в магазина на Стоян Радичев?

Colouring
01-23-2014, 18:09
Аз пък бях цял ден и обикалях като гламава, за да се убедя накрая, че тоя Асеновград просто няма да го бъде. Иначе да, бях. Там имаше само дълги, казаха, че къси не предлагат. Доста.. хм.. екстравагантни модели бяха изложени. В интерес на истината там май имаше една хубавка дълга рокля в кралско синьо, но не се спрях да я огледам добре просто защото не искам дълга. Но цената видях :Д - нещо от порядъка на 400 и нещо беше. Както и повечето рокли там.

marilyn
01-23-2014, 18:17
^^Роклите в Асеновград са си направо евтини, в София ги продават по 1000лв, а са шити именно там. Преди 2 години, когато бях абитуриентка си купих рокля именно от Асеновград и съм много доволна. Не всичко е кич и грозотия, има и стилни рокли. Моята беше 300лв и си струваше парите.

Зависи все пак и какво търсиш, но не знам където и да търсиш да има рокли под 200лв.

JoLLiE92
01-23-2014, 19:12
Зависи все пак и какво търсиш, но не знам където и да търсиш да има рокли под 200лв.
Съгласна съм с това. :)
Вероятно с няколко дни ровене из целия Асеновград и всяко едно възможно магазинче в него можеш да си намериш изгодно нещо хубаво. Не съм ходила там за рокли, но в интернет сайтовете са наистина ужасни. Но съм твърдо убедена, че с много ровене и малко оригинална идея винаги ще се намери нещо хубаво. Наистина повечето рокли са шити там. Няма как всички шивачки там да черпят идеи от цигански сватби и концертите на планета - все ще има някоя различна.

marilyn
01-23-2014, 19:18
Съгласна съм с това. :)
Вероятно с няколко дни ровене из целия Асеновград и всяко едно възможно магазинче в него можеш да си намериш изгодно нещо хубаво. Не съм ходила там за рокли, но в интернет сайтовете са наистина ужасни. Но съм твърдо убедена, че с много ровене и малко оригинална идея винаги ще се намери нещо хубаво. Наистина повечето рокли са шити там. Няма как всички шивачки там да черпят идеи от цигански сватби и концертите на планета - все ще има някоя различна.

Наистина не мога да отрека, че видях там много кич. Отначало се ужасих, но моята рокля нямаше нито камъни, нито лъскави бродерии, беше супер изчистена. Все пак там ще ти направят каквото искаш за да ти вземат парите. Аз смених горния плат на роклята със сатен и се получи много по-хубаво, отколкото оригиналът.
А преди 2 г. роклите в Сф бяха по 1000лв и бяха шити а Асеновград.

JoLLiE92
01-23-2014, 19:52
А там шият ли ти ги по твоите размери, или веднага я купуваш?

kaRamella
01-23-2014, 20:18
Обувките ми обаче излязоха супер изгодно. И тея от бала не мога да си ги нося сега, не защото са толкова ненормални че не стават за носене, просто си ги обичам и ме е жал. :Д Държа си ги в кутията в гардероба. Може и да изляза лятото някъде с тях, те са страшно нежнички. Много им се радвам. В началото си бях харесала два чифта реплики на Кристиан Лубутен по 300 кинта единия чифт :Д Баща ми каза "ти луд ли?!" :D И то точно преди 2-3 години нямаше как да си намериш из магазините сандали за бал различни от типичните гнусни сребристи и златисти сандали с камъни, които ненавиждам. Майка ми накрая видя, че ще си остана без обувки и ме завлече в Шумен против волята ми и от там си ги харесах съкровищата. :---) Имат много нежен плат, както и роклята ми е ефирна и си подхождаха, въпреки че въобще не са в мой стил. Моят стил за обувки е по-скоро кожа и шипове. :D

И аз много харесвам на Лубутен моделите с шипове? ти от Шумен от къде си ги взе? какви са? за колко пари? имаш ли снимка? постни моля те <3

JoLLiE92
01-23-2014, 20:38
Аз исках това чудовище за бала
http://1.bp.blogspot.com/-sd8e3Q1Rfhc/ToUevtU-CkI/AAAAAAAAAGI/z0m7yj1HaU4/s1600/4.jpg
и това за изпращането
http://www.highsnobette.com/news/wp-content/uploads/2009/12/ulona2.jpg
От Шумен си ги взеех от гарата като тръгнеш нагоре по уличката с магазинчета и кафета - единствената улица в Шумен, която знам :Д по посока хотел Мадара мисля .. има в дясната страна доста магазинчета с обувки и дрешки, това моето е или най-първото възможно за обувки, или второто максимум. Но беше преди 3 години почти :Д не си намирам снимка само на тях.. съвсем прост модел са, нямат платформи (съвсем не в мой стил) и представляват две прехлупващи се ленти ефирен плат захванати с метално кубче с камъчки по него на мястото на прехлупването. После видях доста хора с такива, включително едно момиче с розови :Д 50 лв ми струваха :)

granger
01-23-2014, 20:47
Моята пък беше от Асеновград, 230 лв беше. Честно казано, не съм си правила невероятните планове, харесах я , стоеше и добре, купихме я и - твай. Винаги има рокли там,стига да знаеш какво да търсиш. За останалите има шивач.

JoLLiE92
01-23-2014, 21:02
При мен не става. Пробвах модела на роклята ми, а тя е къса, аз съм издължена и ми беше твърде къса - изглеждаше гротескно. Останалите части също не ми бяха добре беше правена за по-ниско момиче от мен и по-набито, с по-големи гърди. На мен ми стоеше като подарена. Да не споменавам и че е от различен плат и изглеждаше по коренно различен начин в крайна сметка. Винаги е по-добрият избор да я ушият специално за теб.
В този моя магазин имат по една от модел ей така налична и ти шият по твои размери почти винаги, но се случва да продадат и готовата.

marilyn
01-23-2014, 21:27
А там шият ли ти ги по твоите размери, или веднага я купуваш?

Не знам за всички магазини, защото там, където нищо не ми харесваше, дори не съм питала. Магазинът, от където си купих моята имаше мостри на манекените. После ти взимат мярка и ти я шият в цвят и размер, които искаш. Моята рокля беше булчинска. Не си представяйте онези големи рокли като торти, супер изчистена рокля си беше и много ми хареса. Беше бяла, сатен и отгоре шифон. Показаха ми мостри, харесах си цвят, но вместо шифон ми сложиха още един сатен. Воал не поръчах и ми го приспаднаха от цената на роклята. След около месец имах дата за корекции и получаване. Пробвах я, подкъсиха ми я според обувките, защото е дълга до долу и ми я коригираха на места. В същия ден си я взех.

Обслужването беше качествено, дизайнерката беше в магазина и обръщаше внимание на всички момичета като ги съветваше и им обясняваше кое как може да се направи по техен вкус. Излезе ми много по-евтино, отколкото ако си я бях купила от София, където дори не си харесах нищо.
Не исакх да ходя при шивач, защото исках да видя все пак отначало каква е самата рокля, а не да си представям нещо и накрая шивача ако не го направи както съм искала, да ме е яд.

Hayashi
01-23-2014, 21:34
^ И аз така. Само, че аз се оказах късметлийка и имаха в склада точно моят цвят. Коригираха ми само дължината и след няколко часа си я взех. Мисля, че беше около 300 лева.

JoLLiE92
01-23-2014, 21:37
Да, значи на принципа на моя магазин. Прекрасно е че и дизайнерката е била там. При мен имаше само една доста надута продавачка. :Д Но наистина е голям бонус да виждаш как ще изглежда и да знаеш, че реално МОГАТ да го направят това. Аз имах големи терзания преди да видя моята, защото съученичките ми всички бяха разочаровани и плакали на първа проба, а аз не знаех дали цветът ще ми хареса. Имаха 5-6 различни цвята лилаво и като ми покажат едно малко прозрачно лилаво платче, аз трябва да си представя как би стоял този цвят на рокля от 4 различни вида плат, всеки по няколко слоя, а и дали няма да е прекалено, цялата рокля в ярко лилаво.. мислех даже да я правя черна с лек лилав акцент, а всъщност е точно обратното - лилава с лек черен акцент :Д... и всъщност се влюбих като я видях. :)

DeHu
01-24-2014, 10:39
Джоли,това пък чак да плаче някоя на първа проба ми се вижда прекалено.Големи драми са покрай тоя бал,сякаш това е най-значимото събитие в човешкия живот,а пък то като дойде осъзнаваш,че си можела да минеш без половината от нещата,за които иначе си изхабила толкова нерви.За себе си да кажа,че не си харесах нищо по магазините,но пък и не съм обикаляла много,а до Асеновград да се разкарвам за една рокля ми се видя прекалено.Отидох при една шивачка,позната на чичо ми и имах страхотен късмет,защото жената работи уникално и не ми взе луди пари,а роклята изглеждаше точно както беше запланувана.Аз лично изобщо не съм се притеснявала за каквото и да било около бала,даже за моя изненада майка ми,която иначе не се интересува особено много от типично женските неща,ме пришпорваше непрекъснато да проверявам какво става с роклята, чудеше се къде ще ходя да ми правят косата,ще се гримирам ли някъде и т.н.С две думи-по-кротко я карайте,момичета,защото както и да сте облечени по-важно е да си изкарате добре.

marilyn
01-25-2014, 22:54
Да, значи на принципа на моя магазин. Прекрасно е че и дизайнерката е била там. При мен имаше само една доста надута продавачка. :Д Но наистина е голям бонус да виждаш как ще изглежда и да знаеш, че реално МОГАТ да го направят това. Аз имах големи терзания преди да видя моята, защото съученичките ми всички бяха разочаровани и плакали на първа проба, а аз не знаех дали цветът ще ми хареса. Имаха 5-6 различни цвята лилаво и като ми покажат едно малко прозрачно лилаво платче, аз трябва да си представя как би стоял този цвят на рокля от 4 различни вида плат, всеки по няколко слоя, а и дали няма да е прекалено, цялата рокля в ярко лилаво.. мислех даже да я правя черна с лек лилав акцент, а всъщност е точно обратното - лилава с лек черен акцент :Д... и всъщност се влюбих като я видях. :)

Мои приятелки също имаха проблеми с някои шивачки, продавачки... Или закъсняваха със сроковете, или не им правеха нещата както искат. Аз съм доволна от моята, защото обръщаше внимание на всяко момиче и наистина даваше съвети. То и при мен го имаше това, че роклята, която пробвах беше бяла. Облякох я и много ми хареса, после ми дадоха мострите плат и те едни мънички бяха. Харесах цвета, бяха малко в червената гама. После като видях резултата много се зарадвах, беше това, което исках.

Доволна съм от обслужването и от цената. В София такава рокля щеше да е 1000лв.

bleky
02-03-2014, 16:02
Моята рокля си я ших за 80 лева, а платовете ми струваха около 150 лева.
Вече не я харесвам. :D :D :D Естествено...
Общо взето няма смисъл да харчите луди пари.
А щях да съм с една за 30 лева между другото, не ми пукаше особено.

Jollie, яки обувки. :)

knights
02-04-2014, 11:36
Kомбинира се с всички цветове чанти, обувки, шалове...

Размерите по каталог са 97/79/105/152, подхожда за Размер М-L, при 97см за бюст.

http://obiavi.data.bg/single/480389
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=470760252995586&set=pb.100001848472625.-2207520000.1391513694.&type=3&theater

Ivaaaaa
02-04-2014, 18:36
хелоу, пак съм аз

мисля да не изпускам възможността да имам Moschino, но се колебая кои да избера: лачените или велурените. кое би било по-подходящо и има ли значение за материята на роклята? ддз, малко тъпи въпроси, но се чудя :Д

http://www.fashiondays.bg/product/love-moschino-black-golden-wedge-shoes-6643249-1/?p=5

http://www.fashiondays.bg/product/love-moschino-black-wedge-shoes-6643241-1/?p=53

JustaLittleKid
02-04-2014, 18:48
Роклята е поръчана. Ще се шие.
Надявам се да стане хубава.

bleky
02-05-2014, 11:57
Ето някои идеи за обувки: http://damskitaini.blogspot.com/2014/02/2014.html

JustaLittleKid
02-05-2014, 13:35
^Никога не бих обула подобно нещо :Д

JoLLiE92
02-05-2014, 14:49
Кое по-точно? Те са различни. На мен някои от сайта ми харесват - типично дамски и типично пролетни са.

Ivaaaaa
02-05-2014, 18:58
никога не съм харесвала Джими Чу, Маноло, Лубутен и Казадей. някави ненормални цени, а не са особено стилни (може би освен някои модели на Лубутен, но те много се чалгализираха)

JoLLiE92
02-05-2014, 19:07
Маноло Бланик са адски стилни, но са друг тип - те са повече за жена, отколкото за момиченце.

Hayashi
02-05-2014, 19:12
"И така – дали ще предпочете да бъдете семпли, но много стилни като французойките (дори за вечерна визия)"

Как да не се посмее човек. Всичките модели предложени в тоя блог изглеждат ужасно неудобни.

bleky
02-06-2014, 10:50
Давам ги като примерни модели, естествено, че не всички от тях стават за бал и естествено, че е трудно да си купиш Маноло Бланик. И естествено, че повечето красиви обувки не са особено удобни.

На мен например много ми харесаха червените и си намерих подобен модел. Според мен ще стоят яко с черна дантелена рокля за дискотека.

JoLLiE92
02-06-2014, 11:12
Мразя дантелени рокли. Не слагай хубави обувки с дантелена рокля. :D
Аз имам такива черни и бежови и ги слагам с нещо изчистено, за да изпъкнат. Сега съм решила, че ще ги нося пролетта с 7/8 панталон и си търся такъв. Само да не ми замръзнат глезените, но трай бабо. :cool:
И да, ужасно неудобни са. Обичам ги. :D

bleky
02-06-2014, 13:58
Еее сега всеки с вкуса си, то ако харесваме едни и същи неща, няма да е интересно. :)

DarknessAngel
02-07-2014, 15:16
Някакви идеи какви аксесоари ще стоят добре на тъмносиня рокля, приблизително цвят navy? Мислех си за сребристо.

kitty02
02-07-2014, 15:26
Сребро много ще подхожда!

JoLLiE92
02-07-2014, 15:33
Аз съм за бежово/перли нещо по-класическо. Зависи от роклята.

DarknessAngel
02-07-2014, 18:15
Семпла, изчистена.

anonymous708973
02-07-2014, 18:25
Мразя дантелени рокли. Не слагай хубави обувки с дантелена рокля. :D
Аз имам такива черни и бежови и ги слагам с нещо изчистено, за да изпъкнат. Сега съм решила, че ще ги нося пролетта с 7/8 панталон и си търся такъв. Само да не ми замръзнат глезените, но трай бабо. :cool:
И да, ужасно неудобни са. Обичам ги. :D

Ох, Джоли, пак започваш с глупости.
Има дантелени роклички, купени за 15 лв от кварталния магазин. Има роли с дантела за 35 лв метъра.
Не ги обобщавай.

YSMF
02-07-2014, 19:06
Някакви идеи какви аксесоари ще стоят добре на тъмносиня рокля, приблизително цвят navy? Мислех си за сребристо.
И ти си от моята мафия 8-) Ще я съчетая със сребристо.
Взех си обувки от Кокетна. Харесват ми, удобни са и мога да ходя с тях.

bleky
02-08-2014, 11:40
Според мен среброто ще стои много красиво.

А иначе за дантелите - моята беше много скъпа, от един магазин за платове на Витошка, не помня точно колко беше, но тя, заедно със сатенен плат, струваха над 100 лева.

JoLLiE92
02-08-2014, 12:11
Ох, Джоли, пак започваш с глупости.
Има дантелени роклички, купени за 15 лв от кварталния магазин. Има роли с дантела за 35 лв метъра.
Не ги обобщавай.
Не ми е по вкуса. :) Обичам дантелите само по бельото си и никъде другаде - може би евентуално малко по сватбената рокля. Още по-малко с коктейлни обувки - те са за гладък плат според мен. Лично мнение ;)
И повечето дантелени роклета по магазините са толкова грозни, че ми отключват рефлекса за повръщане. Освен това ги свързвам с Нова година, тоест за мен това е зимна рокля за излизане - не за бал. Абе мразя ги. :Д
YSMF как са? Замисляла съм се да поръчам от там няколко пъти и все се чудя, чудя и не го правя накрая.

YSMF
02-08-2014, 12:25
Коректни са, обаче гледай таблицата с номерата, а не карай наизуст.

joannalof
02-08-2014, 17:56
Ох,купих си рокля и съм толкова щастлива ии влюбена в нея :D Днес за първи път търсих по магазините,не знаех какво искам - нито като дължина,цвят,плат,деколте ... мерих към 10 и като се видях с едната знаех,че това е моята.Страхотно чувство!

blondeVIP
02-09-2014, 20:14
Прекрасно е като чета, че сте си купили рокли и едновременно с това адски плашещо. :D
Аз също съм абитуриентка тази година, но освен някакви мои идеи в главата ми, и приблизителна представа за цвят нямам нищо повече. Нито веднъж дори не съм пробвала нещо.
Четох доста мнения назад и май искам просто вид съвет от вас ( като безпристрастни ) .
Доста висока съм (178см) и приблизително във форма - не точно в момента, но вече съм започнала да се връщам към нормалните си форми и килограми. Всички, които ме познават ми казват колко много би ми отивала къса рокля, защото имам дълги крака, но още от малка и до ден днешен искам дълга рокля.
Като цяло това беше роклята, която ми хареса преди 1-2 години и продължавам да искам нещо такова като модел.
http://prikachi.com/images/644/7049644X.jpg - без колана и може би малко по-различна, но като цяла особено надолу искам нещо такова.
http://prikachi.com/images/650/7049650k.jpg
http://prikachi.com/images/652/7049652h.jpg
Това са горе долу роклите, които харесвам като модел.
За цвят съм се спряла на тъмно син (navy) , зелен или прасковен, като ако избера navy-то мисля за бежави обувки и чанта.
И тъй като най-добрите ми приятелки, са в моя клас и общо взето не могат да ми обърнат особено внимание, когато им искам съвет, защото и те самите още нямат представа за вида си искам от вас съвет и може би предложения.

JoLLiE92
02-09-2014, 20:45
Третият модел е прекрасен, но нямам такива гърди. :( :D

JustaLittleKid
02-09-2014, 21:12
Дааа, прекрасна е! Аз преди време я бях мернала в една страница, влюбих се... ама наистина трябва да имаш изключително хубав бюст за това деколте. Нещо, с което, уви, не мога да се похваля. :Д :Д

JustaLittleKid
02-10-2014, 21:25
Ох, не мога, трябва да си покажа бъдещата рокля!!! :Д
Макар че ще ми я шият, защото никъде не мога да намеря толкова малък модел, ще бъде по подобие на този:
http://www.pronovias.com/cocktail-dresses-2014/cocktail-collection-riva (Страшно благодаря на момичето, което беше пуснало в тази група сайта на тази марка! Прекрасни рокли имат.)
Няма да бъде в този цвят, защото преценихме, че не е подходящ за мен. Избрахме един много интересен цвят, синьо-зелен, много е красив, надявам се да се получи добре. Тази седмица трябва да ми бъде първата проба, нямам търпение!!!
Чудя се какви обувки ще избера, ще бъдат платформи 100%. Но има време...

Ewok
02-11-2014, 22:36
Оф, ходих на първа проба, платът е прекрасен, личи си, че е качествен. Роклята беше в доста неугледно състояние, но г/д успях да си представя какво ще представлява и също ще бъде прекрасна. Само с обувките имам проблем - не мога да си намеря, а тези, които съм харесала в сайта ги няма в моя номер, но дано се появят. И сега само се чудя дали да имам нещо за отгоре. Вие ще имате ли? Някъв шал или сако или нещо такова?

Sirona
02-11-2014, 23:42
^няма ли да е по-добре с болеро вместо сако (поне аз бях с такова и седя по-добре, но си зависи и от роклята де :D)

Ewok
02-11-2014, 23:43
да бе, дадох ги само за пример тези, за да ми се отговори

anonymous708973
02-11-2014, 23:49
Ох, не мога, трябва да си покажа бъдещата рокля!!! :Д
Макар че ще ми я шият, защото никъде не мога да намеря толкова малък модел, ще бъде по подобие на този:
http://www.pronovias.com/cocktail-dresses-2014/cocktail-collection-riva (Страшно благодаря на момичето, което беше пуснало в тази група сайта на тази марка! Прекрасни рокли имат.)
Няма да бъде в този цвят, защото преценихме, че не е подходящ за мен. Избрахме един много интересен цвят, синьо-зелен, много е красив, надявам се да се получи добре. Тази седмица трябва да ми бъде първата проба, нямам търпение!!!
Чудя се какви обувки ще избера, ще бъдат платформи 100%. Но има време...

На всяка цена искам да я видя готова!!

БлондиВип, бъди си с дълга рокля. За цвят не мога да помогна, докато не видя твоя снимка. Допада ми стилът на роклите обаче - страшно са стилни и изчистени.

paradosou
02-15-2014, 12:49
http://tonybowls.com/evenings/evening-dresses/tbe11452/?fc=32
примерно xD
Едит - втората снимка, на която се вижда и гърбът, е по-добра

babity
02-15-2014, 12:52
Ох, Джоли, пак започваш с глупости.
Има дантелени роклички, купени за 15 лв от кварталния магазин. Има роли с дантела за 35 лв метъра.
Не ги обобщавай.

Дантелата за 35лв/метъра е фуш. Виж, от 100 нагоре е друго.

YSMF
02-15-2014, 16:38
Поръчах си роклята. От две седмици до след месец ще е готова.

JoLLiE92
02-15-2014, 16:42
Честитооо! :) Онази, в която беше влюбена?

YSMF
02-15-2014, 20:34
Същата. Любов от първо обличане 8-)

PullMeCloser
02-15-2014, 21:18
Честито :D Аз си купих рокля също, това не мога да го повярвам още, предвид факта, че съм суперкапризна, а роклята ми е нещо тотално различно от обичайния ми стил и от това, което исках, но е прекрасна <3 тотално бездействах и ми е странно още колко бързо ми се получиха нещата :D

JustaLittleKid, много е красива, дано ти е окей всичко, че не е прост модел сякаш. Какъв плат ще е?

Hayashi
02-15-2014, 21:38
^ Аз си мислех, че си мой набор. xD

PullMeCloser
02-15-2014, 22:01
правилно мислиш :))

Colouring
02-16-2014, 09:35
И аз си купих вчера рокля. Дълга е. Изненадаааа! :Д Докато пътувах натам изобщо нямах намерение даже да меря дълги, ама.. Доволна съм от избора си, много ми харесва. :)

weheartiit
02-16-2014, 09:42
еее защо не пуснете снимкии :)

Colouring
02-16-2014, 09:47
Ами магазинът, от който си я взех, май няма сайт, така че нямам снимка. Преди време бях мернала една доста подобна в нета от някакъв чужд сайт. Обаче снимки мисля да пускам след бала. :Д
Както казах, изоообщо не исках дълга, но реших да меря една колкото да знам от какво се отказвам, но се влюбих. :Д Семпла е, дълга е, тъмно лилава (винаги съм имала афинитет към този цвят, а и според другите от всички цветове този ми отива най-много :Д), без презрамки, нещо като сърцевидно деколте. Пада много ефирно и нежно. Имаше вариант да има отгоре на едно-две места нещо като малки алпикации от дантела, които, в интерес на истината, не бяха лоши, но реших да не ги слагат. Напълно изчистеният вариант според мен ми седеше по-добре и беше по-стилен.

Dagichka
02-16-2014, 13:18
леле, почти всички мацки, които познавам вече си купиха рокли/в процес на шиене са. а аз дори не съм пробвала и една :Д
не че ми е приоритет де, ама без това съм се хванала на хорото с тоя бал, искам поне един ден да изглеждам момичешки с рокля и ала бала ;д обаче не съм от най-слабите, имам голям бюст и направо не знам.. къса или дълга рокля е по-добрият избор според вас?

joannalof
02-16-2014, 13:31
Пробваш и от двете и сама ще видиш.За меренето никой не ми направи проблем,бяха много любезни.Като отидох не знаех дали дълга или къса,ниска/висока талия,но пробвах от всичко :D Ниска съм и винаги съм си мислила,че дълга рокля няма да ми стои добре,но напротив-много се харесах.

Въпрос : Ако роклята ми е с такова деколте,ще ми отива ли вдигната коса на бала?
http://d5yjppyekae0b.cloudfront.net/regular/Prom-Dress-Sherri-Hill-Sherri_Hill_3874_green_3874-1.jpg

Ivaaaaa
02-16-2014, 14:37
оф, аз не мога да си харесвам нищо. накрая ще остана без рокля 8-)

напоследък взех все повече да се заглеждам по червените рокли. нямам опит. на какъв тен отиват? издължават или скъсяват фигурата? правят ли те те дебела? оф :Д
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/1013489_10151901586746611_1260797806_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1/1654257_10151901546221611_113509532_n.jpg

много ми допада съчетанието на ботушите с роклята. бих се спряла и на тва :Д
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1897654_10151899788151611_399102194_n.jpg

и те3 странни неща ме привличат 8-)
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1779090_10151876318626611_510795676_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/1554359_10151865721271611_1552634835_n.jpg

оф, да се минава по-бързо

anonymous708973
02-16-2014, 14:40
Не зависи от цвета на роклята дали ще изглеждаш дебела или не, а от кройката. Моята рокля си я виждала, няма пак да я вра в очите на хората, че им писна сигурно. Лично аз обаче съм върла почитателна на баш червеното или отиващо към малинено. Никакви оранжевеещи нюанси, че те правят жълтава. Аз съм светла, с неутрален тен, по-скоро жълт отколкото розов.

blondeVIP
02-16-2014, 18:53
PinkPan7her към теб се обръщам най-вече тъй като само ти откликна на въпросите ми :D
http://prikachi.com/images/17/7073017m.jpg - може да се каже, че само тази намерих в цял ръст :D
В ужасна дилема съм какво да избера, а ми се иска вече да го направя, за да ми е спокойно вече за бала и да мисля само за матури и изпити. :)

П.С. Бялата рокля е уникална, но и аз нямам бюста за нея. :D

bebeemalko
02-16-2014, 20:54
Аз също винаги си мислех че ще съм с къса рокля, но вече си купих, и то дълга! Влюбена съм в нея.
http://prikachi.com/images.php?images/538/7073538n.jpg
Oбувките: http://prikachi.com/images.php?images/530/7073530E.jpg
Чантата не знам защо я нямам на компютъра.. иначе е черна с дълга дръжка и кабзи, но не от заострените.
За грима не съм сигурна опушен дали ще ми отива( http://prikachi.com/images.php?images/549/7073549E.jpg) , а прическата имам идея, но не знам дали ще се получи хубаво на мен.. http://prikachi.com/images.php?images/555/7073555j.jpg

anonymous708973
02-16-2014, 21:10
PinkPan7her към теб се обръщам най-вече тъй като само ти откликна на въпросите ми :D
http://prikachi.com/images/17/7073017m.jpg - може да се каже, че само тази намерих в цял ръст :D
В ужасна дилема съм какво да избера, а ми се иска вече да го направя, за да ми е спокойно вече за бала и да мисля само за матури и изпити. :)

П.С. Бялата рокля е уникална, но и аз нямам бюста за нея. :D

Светличка си ти, така че може би е добра идея да стоиш далеч от телесните тонове. В бяло можеш да си, разбира се, но лично аз веднага бих те пъхнала в една разкошна тъмносиня рокля или тъмнолилава. Много ще си царствена! Ако търсиш не толкова тежка визия, една нежна рокля в светлотюркоазено, светлолилаво, прасковено (с подходящи тъмни акценти) би се получило много нежно. Това е лично мнение, разбира се. За деколтето - могат да ти я направят с бюстие - повечето рокли ги правят с дълго, което ти стига чак до линията на бикините и е с банели, обаче е кошмаааааарно неудобно! Не можеш да седнеш с него. Моето беше само късо бюстие, създадено с цел да изкара на показ малко бюст като единствена заигравка. Е, успя, пък аз хич не мога да се похваля със солидна гръдна обиколка! Това може и да е решението за теб. Слабичка си, като гледам, така че няма да имаш нужда от гадните дълги бюстиета.
Колко си висока?

DarknessAngel
02-19-2014, 19:18
Момичета, поръчах си сребриста чанта в комплект с обувки, които са 37 номер, но не съм сигурна дали ще са ми удобни, какво да правя?

autumn_eyes
02-19-2014, 19:56
Аз отидох убедена, че ще си купя червена къса рокля или поне къса рокля. Бях носила дълги на ревюта и бях решила, че с такова чудо няма а изкарам цялата нощ.

И се върнах с дълга и черна. Просто мерих всичко късо в магазина, почти се бях решила и само за разнообразие мерих една дълга и..направо се влюбих. Обожавам си роклята, честно :)))

Само се чудя какви обувки и чанта да й взема. Тя е черна със сребристи елементи...исках да са червени аксесоарите поне, но нещо на това сребристо. Ще заприличам на мартеница май. Но пък не искам и черни аксесоари.

autumn_eyes
02-19-2014, 19:59
Пробваш и от двете и сама ще видиш.За меренето никой не ми направи проблем,бяха много любезни.Като отидох не знаех дали дълга или къса,ниска/висока талия,но пробвах от всичко :D Ниска съм и винаги съм си мислила,че дълга рокля няма да ми стои добре,но напротив-много се харесах.

Въпрос : Ако роклята ми е с такова деколте,ще ми отива ли вдигната коса на бала?
http://d5yjppyekae0b.cloudfront.net/regular/Prom-Dress-Sherri-Hill-Sherri_Hill_3874_green_3874-1.jpg

Ако имаш хубава шия- да. Но много ще издължи врата, така че ако по-принцип е дълъг, по-добре заложи на спусната коса. :) Поне според мен.

YSMF
02-21-2014, 07:59
А аз се чудя какво да правя. Ще имам една проба на която ще ми скъсяват роклята, НО не знам с колко точно искам. Обувките ми ще са 14 см. платформи /мога да ходя с тях, о, чудо!/, но смятам за танците да съм с балеринки. Кой ще е най - добрия вариант за скъсяване, за да не се влачи много роклята. Мислех да кажа да се вижда само платформата, което означа да е 5 см над обувката.

PullMeCloser
02-21-2014, 10:56
Грозно е с дълга рокля да ти се вижда обувката според мен.

POLLINA
02-21-2014, 11:28
И на мен не ми харесва, преппочитам да се влачи.

YSMF
02-21-2014, 13:12
Според мен е грозно да се влачи и се чудя как да го избегна. Ужасно е да ми се влапи роклята из локвите.

autumn_eyes
02-21-2014, 13:53
Грозно е с дълга рокля да ти се вижда обувката според мен.
+1

insane7
02-21-2014, 17:18
Някой може ли да ме посъветва на рокля цвят бордо какви обувки мога да сложа? Много се чудя за цвета..

Infinity
02-21-2014, 22:41
Бежови.

YSMF
02-22-2014, 19:54
А сребърна рокля с какво може да се съчетае?

Infinity
02-22-2014, 22:20
Мм, какво сребърно точно ?
http://photos.posh24.com/p/1293875/z/style_tips/charlize_theron_silver_dress_b.jpg
Нещо такова ?
Ако е така , то би било добре с нещо подобно на чантичката от снимката.
http://photos.posh24.com/p/1659679/z/fashion_trends/kim_kardashian_strapless_silve.jpg
това е адски свежо

YSMF
02-22-2014, 22:30
Като цвят е такова http://www.colourbox.com/preview/1608156-391438-silver-color-leatherette-texture.jpg

PullMeCloser
02-23-2014, 10:54
Ярко розово, ярко лилаво, червено.

YSMF
02-23-2014, 11:41
Мерси, ще предам.

anonymous708973
02-23-2014, 11:49
Мм, какво сребърно точно ?
http://photos.posh24.com/p/1293875/z/style_tips/charlize_theron_silver_dress_b.jpg
Нещо такова ?
Ако е така , то би било добре с нещо подобно на чантичката от снимката.
http://photos.posh24.com/p/1659679/z/fashion_trends/kim_kardashian_strapless_silve.jpg
това е адски свежо

Честно, понякога не знам тия хора кой ги облича. Чарлийз Терон е с нощничка, а пък Ким още повече си е подчертала ужасния задник.

На сребристо аз друго сребристо не бих сложила. Освет трите цвята, които мацката над мен предложи, тъмносиньото винаги е вариант.

Hayashi
02-23-2014, 12:18
Тъмносиньо или тъмночервено според мен.

blondeVIP
02-24-2014, 19:32
Светличка си ти, така че може би е добра идея да стоиш далеч от телесните тонове. В бяло можеш да си, разбира се, но лично аз веднага бих те пъхнала в една разкошна тъмносиня рокля или тъмнолилава. Много ще си царствена! Ако търсиш не толкова тежка визия, една нежна рокля в светлотюркоазено, светлолилаво, прасковено (с подходящи тъмни акценти) би се получило много нежно. Това е лично мнение, разбира се. За деколтето - могат да ти я направят с бюстие - повечето рокли ги правят с дълго, което ти стига чак до линията на бикините и е с банели, обаче е кошмаааааарно неудобно! Не можеш да седнеш с него. Моето беше само късо бюстие, създадено с цел да изкара на показ малко бюст като единствена заигравка. Е, успя, пък аз хич не мога да се похваля със солидна гръдна обиколка! Това може и да е решението за теб. Слабичка си, като гледам, така че няма да имаш нужда от гадните дълги бюстиета.
Колко си висока?


Чувствам се леко виновна, че чак сега отговарям, но специално тези дни времето ми е дефицит...
176-178 см съм, зависи кой и къде ме мери, но съм си висока.
Аз също се виждам в нещо тъмносиньо, дори нещо такова търсех, но все още без успех. Пробвах и една красива, бяла (булчинска) рокля, но наистина специално и с модела който пробвах.. изглеждах като булка. :D
А по темата за бюстието - страшно много искам нещо удобно. Аз съм от хората, които са в центъра на купона и въпреки, че имам намерение да се преоблека по някое време например в дискотеката, през другото време, за да изглеждам добре трябва да се чувствам добре. (обичам да ми е добре с две думи ;D )
И също така... търся тежка визия. :D

Colouring
02-26-2014, 16:09
Имам си вече и обувки, йееей! Остава да си взема чанта. Имам записан час за прическа и грим, но обмислям да си направя прическата сама. Окей, нямам хубав грим, няма да мога да се направя сама, но прическата... абе, аз за тия пари ще си купя маша и ще се накъдря на големи вълни както искам. Зак'во да пропилявам излишно пари.
За изпращането нямам нищо все още. Искам да си намеря някаква семпла къса рокличка, която да мога да слагам през лятото от време на време след това.
И така. Дотук съм стигнала аз.

JoLLiE92
02-26-2014, 18:00
Прическата ми за бала струваше 10 лв. :Д Грима, от друга страна, въобще не си заслужава да даваш пари, ако можеш наистина сам да си го направиш, само ако те бива! :)

anonymous708973
02-26-2014, 18:07
И също така... търся тежка визия. :D

Ахах, мой тип си значи :д Моето бюстие беше безкрайно удобно, не го усещах никак, нямаше банели и гадости. Без сутиен бях, което по принцип ми е ужас, но ме държа стегнато, но в никакъв случай болезнено - като във втора кожа се чувствах.

Вариантът със шиенето как стои? Препоръчвам ти да не гледаш снимки на минали абитуриентки, защото 10/100 мязат на човек, ама на 9 от тия 10 роклите им са супернеподходящи като модел за теб или нещо такова. Отваряй снимки на холивудски церемонии, подбирай предна част, гръб, разкрояване, линия на деколтето, хващаш 5 снимки и обясняваш на шивачката :)

Dagichka
02-26-2014, 19:10
хм, мисля петък да отида да метна едно око на роклите в музея земята и хората, ама съм скептична. все си мисля, че от някой мол ще си намеря на сносна цена рокля, ама времето напредва, а на мен нищо не ми хваща окото уф уф..
за грим и прическа наще сигурно ще искат да ме записват при Мърфи, ама за мен са много пари тва.. никога не съм се гримирала основно, само очна линия и спирала си слагам и ще ми е яко странно да се видя с два санта грим по лицето :Д

JoLLiE92
02-27-2014, 08:14
Защо пък в моловете? Моловете за мен са място с надценени парцалки по принцип. :Д

DisappointedDreamer
02-27-2014, 08:23
^Така е, ама сред тия надценени парцалки се намира нещо хубаво. Аз моята бална рокля я взех от Сердиката в кв. Хаджи Димитър и нито е парцал, нито цената беше космическа/надценена.

JoLLiE92
02-27-2014, 09:51
Специално тук по малките магазинчета из града има къде-къде по-добри попадения, отколкото в мола. :) В София може и да има находки. То и тук има шукаритетни парцалчета, но 30лв за тениска аз не давам вече. :Д
Не я разбрах мацката дали искаше обикновена рокличка, която да носи на бала, или там из моловете има разни бутици за официални рокли :Д

YSMF
02-27-2014, 10:20
В моловете съм засичала само бутици за мъжки костюми. Моята за изпращането на бившия ми беше от Бершка за 45лв.

В Шумен правят големи поразии за роклите. Нито записват, нито разрешават да си съчетаваш рокли. Едната ми приятелка пък ще я разкарват втори път, защото е голямата мъка още първия път да ѝ скъсят роклята.

MsBonbon
02-27-2014, 14:40
Ох и аз страшно искам къса рокля и другата седмица тръгвам по магазините,но като гледам как масово от къса сте отишли на дълга почвам да се плаша е и аз ще избера дълга.. :D

blondeVIP
02-28-2014, 14:20
Вариантът със шиенето как стои?...

Много ме притеснява това шиене. :ss
В сряда ходих до бутика на Жана Жекова и си харесах две рокли. Едната беше много сладка и младежка, седеше ми добре, страшно много ми хареса, но нищо общо почти с това, което търся. :D Другата беше прекрасна, перфектния модел.. направо в първия момент изпаднах в екстаз когато я видях върху мен, НОО беше червена. И колкото и все пак да се убеждавах, че и червено ми отива, точно това червено беше адски далеч от цвета, който ми би ми седял добре. :D Сега съм доста раздвоена. Мисля утре например още да разгледам и в крайна сметка, може би ще се спра на първата рокля, която въпреки, че няма нищо общо с визията, която търся беше толкова прекрасничка. :D Изненада ме, че дори цвета (пудра) ми седеше добре, а бях решила, че с нещо такова изобщо няма да изглеждам нормално. :D
Проблем ми е, че идея си нямам какъв цвят обувки и чанта и т.н. биха подхождали на този цвят. :D

YSMF
02-28-2014, 17:03
А защо просто не кажеш да ти ушият втората с желан цвят?
------
Видях един клъч от Алиекспрес на витрина в центъра на Варна - 75 лева. Излагат се.

anonymous708973
02-28-2014, 17:06
А защо просто не кажеш да ти ушият втората с желан цвят?

Именно. :)

Infinity
02-28-2014, 21:43
^ Присъединявам се и аз,защото би трябвало да може ?

Под цвят пудра трябва да разбираме нещо такова , нали ?
http://www.emodno.com/thumb.php?src=/2012/06/Jessica-Biel-Hedi-Klum-Katharine-McPheeKate-Beckinsale-Diaz.jpg&x=368&y=259&f=0
Ако е така то си представям цвета в съчетание с нещо бежово/телесно и също коралово.
http://img.shopzone.bg/data/2013/05/1368703293_928009.jpg

anonymous708973
03-01-2014, 11:46
О, не, аз пък съм за отличаващи се аксесоари - тъмнолилаво, тъмносиньо, неоново, ако ще.

insane7
03-01-2014, 14:41
Има ли някой, който си шие роклята и вече има резултат или е бил на първа проба? Нещо взех да се стресирам от това, което виждам..

JoLLiE92
03-01-2014, 17:35
О, не, аз пък съм за отличаващи се аксесоари - тъмнолилаво, тъмносиньо, неоново, ако ще.
Йес. Още повече, че с този цвят, колкото и да го харесвам, много трябва да внимаваш за рокля, защото съм виждала не една или две, които се сливат с цвета на роклята си. Аз бих го избрала за обувки и чанта, а роклята в друг цвят.
И откога му се вика цвят пудра на факин' бежовото?! :lol: Пудрата на Фатмагюл и моята пудра са в различен цвят, нали се сещате :cool:

JustaLittleKid
03-01-2014, 17:45
Има ли някой, който си шие роклята и вече има резултат или е бил на първа проба? Нещо взех да се стресирам от това, което виждам..

Аз си я шия, на 04.03. съм на първа проба. Честно казано, нямам търпение да видя какво се получава и ми е суууупер притеснено дали и как ще стане. Роклята ми не е никак лесна... и направо... хайде да идва вторник! :D

Infinity
03-01-2014, 22:20
Страшен фен съм на неоновите аксесоари и на такъв цвят рокля ще е чудесно !

babity
03-02-2014, 11:19
Има ли някой, който си шие роклята и вече има резултат или е бил на първа проба? Нещо взех да се стресирам от това, което виждам..

Дишай! Първата проба е за шивачката. Не те викат там за да оглеждаш или харесваш нещо, а просто за да проверят дали кройката има нужда от корекции. Ако след втората проба няма подобрение, това е моментът, в който трябва да започнеш да се притесняваш.
На моята първа проба дизайнерката ме пита: "Харесва ли ти?" и аз "Дааа!" и тя се разцепи от смях. "Кое му харесваш на т'ва, то е само арматура". И така са в общи линии нещата.

JoLLiE92
03-02-2014, 11:52
Аз ходих само на първа проба май и после вече си я взех. :) И то първата проба не беше проба на моята рокля, пробвах модела, взеха ми мерки и я поръчахме, след това ми звъннаха че е готова, отидох, пробвах я и я взех веднага. :Д

anonymous708973
03-02-2014, 12:02
Ама какво очаквате от първата проба? То не прилича на рокля, а на парцали - къде скроени, къде не. Споко!

blondeVIP
03-02-2014, 12:09
Представиха ми я като цвят пудра и затова така ви я обясних и на вас. :D
За шиенето, много бих искала, но мисля, че не може. Имам намерение да се обадя утре и да питам отново, но когато попитах в магазина, дали имат друг цвят от нея и дали има как да ми я направят в друг цвят тя ми предложи нещо ( не помня точно какво ), което беше 4 размера, по-голямо и също далече от това, което ще ми отива.
Аз също съм за някакви по-ярки обувки и чанта, но ме е страх малко да експериментирам. :D

granger
03-02-2014, 13:02
Не се страхувай да експериментираш. В крайна сметка това е само една вечер, важното е ти да се харесваш, да се чувстваш уверена в тоалета си ;)

babity
03-02-2014, 14:46
Шиенето е нож с две остриета. От една страна, можеш да отидеш с модел, измислен от теб самата, но от друга има такива хора с бедно въображение (като мен 8-) ), на които им е трудно да си представят как самият модел ще стои спрямо тяхната конструкция. Аз лично трудно бих си поръчала (при непозната шивачка) нещо, което съм харесала просто на снимка. 'Щото ми се е случвало и е крайно неприятно да харесаш модела, да ти се изкусурява сума ти и време дадена дреха и после като стане готова да се окаже, че просто не е за фигурата ти. В тоя ред на мисли и цвета е важен, поне да го наложиш на твоята кожа, да видиш как ще да е, 'щото аз така много лошо се преебах с една официална рокля. Учудващо ('щото на мен черно по принцип не ми стои добре) в черно ми заспа, но в тъмно лилаво изглеждах покъртително болна. И ако беше шита някъде си добре, ама като я шила мамам, няма да казвам к'во криене падна докато я забрави, че я имам тая рокля, та да не се сърди, че не я нося. :D

JoLLiE92
03-02-2014, 15:42
Бонус - шивачките винаги казват даааа, мога да го направя, даааа, разбира се. После се чудиш ти ли си я поръчвала тая рокля, или Ромската Перла.

babity
03-02-2014, 16:52
Зависи от шивачката. Има разни 'дето не са квалифицирани за повече от това да подгъват дънки, те обикновено си шият всички или почти всички дрехи с една и съща кройка с няк'ви дребни промени. Обаче има и такива, които си правят всяка кройка според клиента, както е редно, и нещата са по-иначе. Разбира се, не всеки може и да обясни какво точно иска и зат'ва е най-добре със снимка, примерно.

insane7
03-02-2014, 22:46
Аз съм спокойна за първата проба. Знам как стоят нещата и няма да съм очарована като я видя за 1ви път. Питам, защото съученичките, които вече си получиха готови роклите бяха адски разочаровани. Двете пуснаха поръчка при различни шивачки, но и на двете роклите нямат нищо общо с това на снимките. Шивачките са си позволявали доста неща да добавят от себе си (като допълнителен тюл върху самия плат или пък напълно различно бюстие, различен цвят от уговорения). Чудя как може да има такива несериозни шивачки и се надявам с моята да не се случи същото.
За това ставаше въпрос, а не за първата проба. Исках малко да се успокоя, защото не са малко пари, а не искам да си представям едно и да бъде нещо коренно различно, гадно.

JustaLittleKid
03-03-2014, 18:51
На мен утре ми е първата проба. На нокти съм. Наистина ме е страх, грр.
Ако не се получи така, както трябва (защото според мен роклята е доста сложничка, препоръчаха ни шивачката, ама...), не знам какво ще се случи. Трябва да е перфектна.

YSMF
03-03-2014, 19:46
Успех :)
Аз си чакам моята, дано се обадят скоро :/

joannalof
03-04-2014, 16:02
Питам от чисто любопитство колко струва да ти шият рокля?Моята си я взех готова и корекциите по стесняване/скъсяване бяха без пари.

Colouring
03-04-2014, 16:05
^На приятелка в Асеновград й я шият за 420. Дълга е. Моделът не е много лесен и има доста дантела.
Ти за твоята колко даде?

ЕДИТ: Аз се отказах да ходя на прическа. Не ми се дават 50 лева, а тука навсякъде цените са толкова, че и по-нагоре. И така. И без това не искам НИЩО сложно. Надявам се да се справя добре и сама. ^^

JoLLiE92
03-04-2014, 16:53
Питам от чисто любопитство колко струва да ти шият рокля?Моята си я взех готова и корекциите по стесняване/скъсяване бяха без пари.
Точно толкова, колкото и готова. Няма никакво значение дали ти я шият, или ще вземеш готовата. Затова е много по-добра идея да ти шият по твоите размери.

joannalof
03-04-2014, 17:35
^На приятелка в Асеновград й я шият за 420. Дълга е. Моделът не е много лесен и има доста дантела.
Ти за твоята колко даде?


За 370 я взех и я харесах още в третия магазин.Като цяло не разбирам хората,които отделят толкова внимание на бала,не ги и упреквам де.Не бих се занимавала да ми шият рокля.

JoLLiE92
03-04-2014, 17:40
Добре, като даваш 370 или повече лева за нещо, не би ли искала да ти стои наистина перфектно? Ако наистина не разбираш хората, които влагат толкова старание в един бал, да си беше купила проста трикотажна рокля или да беше отказала въобще да ходиш на бал. След като за същите пари могат да ти я ушият точно по твоите размери, не виждам защо не.

joannalof
03-04-2014, 19:55
Тя и сега ми стои така както искам.Разликата е,че спестих нерви и време.Не ми се спори по темата.На бала мога да си изкарам добре и с "проста трикотажна рокля",защото важното за мен е последната вечер с любимите ми учители и съученици.

JustaLittleKid
03-04-2014, 20:02
И така... нека споделя моя experience днес.
Ами, не мога да кажа, че съм съвсем очарована. Ще се получи хубава рокля (надявам се), но няма да има нищо общо с модела, който си харесах. Не знам... чувствам се малко разочарована, ама... :/

insane7
03-04-2014, 20:07
Според мен шиенето излиза по-скъпо. Зависи от плата, който искаш, от дантелата и т.н. Ходих да питам на 2 различни места да ми ушият роклята.. и двете ми искаха долу-горе 350лв само за шев.

JoLLiE92
03-04-2014, 20:11
Качествените бутици по принцип не работят на покупко-продажби. ;)

DarknessAngel
03-07-2014, 12:58
Днес бях на първа проба, не съм особено очарована също. Надявам се втората да е по-добре.

anonymous708973
03-07-2014, 16:48
Тя и сега ми стои така както искам.Разликата е,че спестих нерви и време.

Именно. Доста момичета, които си взеха готови рокли, са с този аргумент.
Икономически се обосновава с opportunity cost.

JustaLittleKid
03-07-2014, 18:48
Оф, не знам.
Просто не знам. Пак се сетих за роклята. Цветът е хубав, ама... не знам, просто моделът е съвсем различен от това, което исках, което си представях, което й пратих. Вярно, че това беше първа проба, на 17-ти ще я видя във що-годе финален вариант (уж), ама...
Имам чувството, че ще бъде... обикновена. Хубава рокля, страхотна даже, но обикновена. Много от детайлите, които правят онзи желан модел така прекрасен, нежен и уникален, липсват. Не знам. Оф. Офофофофофоф.

Мразя да се разочаровам от нещо, защото ми разваля цялото настроение и ми убива вълнението. Вярно, че роклята не е най-важна, ама... За мен си е важнааа. А пък не знам дали ще мога да кажа: Да, това е РОКЛЯТА, беше уникална, беше специална, всички й се възхищаваха и прочие. Пфпфпфпф.

JoLLiE92
03-07-2014, 19:04
Те ти вземат над 10 мерки, няма как да ти стои толкова добре, колкото ще ти стои шита по теб рокля, особено ако имаш по-нестандартно тяло като мен. :) Навсякъде, където съм питала аз, шиенето по твоите размери е безплатно, защото това е нормалната практика.

YSMF
03-07-2014, 22:08
В мен се загнезди съмнението, че не трябваше да избирам синьо, а лимонено-зелено. Късно е вече, дори не знам дали имаше такова в предлагания каталог, ама защо да ми е спокойно след като трябва винаги да се притеснявам за нещо?

Infinity
03-07-2014, 23:21
Винаги ще има поне два добри варианта, няма как :Д
Успокой се с това, че и прекалено светла / ? по мои спомени ? / за този цвят, който споменаваш.

JustaLittleKid
03-19-2014, 20:34
Онзи ден бях на втора проба. Роклята започва да добива привлекателен вид :Д
Много по-различна от желаното, ама... :D

peteto95
03-19-2014, 20:35
Здравейте нова съм тук :) Да попитам поръчвали ли сте от Америка и можете ли да ми кажете каква е цената на доставката и има ли мито защото ме наплашиха че щяло да ми излезе доста скъпо , а аз си харесах рокля и обувки от там за бала :)

teenems
03-23-2014, 11:16
Аз имам рокля от февруари някъде.Реших да шия и изобщо не съм ходила по магазини.Роклята ми е дълга и излезе 600лв.Семпла е ,нищо кичозно,класическа рокля.Имам обувки и чантичка..с една дума съм готова за бал :D

Colouring
03-23-2014, 18:27
Аз съм почти готова. Рокля, обувки и чанта за бала имам вече. Взех си рокля за изпращането, чанта си имам от преди това, само обувки ми трябват.

YSMF
03-23-2014, 19:57
Моята рокля още я няма, въпреки че ми казаха срок от 2 седмици до месец. То си е ясно, че за две седмици нямаше шанс да я получа, но и месецът мина. Преди две седмици ми казаха максимум до сряда, после петък, после в събота ми казаха следващата сряда МАКСИМУМ, завчера се обадих и ми казаха събота, в събота ми се обаждат, че във вторник щели да ми се обадят пак.

JoLLiE92
03-23-2014, 20:01
Винаги е така, спокойно. :) Имаш време, ще си я получиш, не се нерви допълнително. :D

blondeVIP
03-23-2014, 20:10
Ох аз след толкова чудене, навиване, пак чудене и мисли с какво да съчетая тая рокля с цвят "пудра" :D претърпях най-голямото разочарование. Точно бях измислила всичко и след като поне 5 пъти ходих все пак да пробвам дали се харесвам с роклята в момента, в който отидох да я купувам се оказа, че момиче от моето училище вече си е купило абсолютно същата. Реакцията ми беше нещо от сорта на : OOOOOOOOO . И след като за 15 минути ми мина и бях готова да избирам нова рокля, майка ми беше стигнала почти до рев. :D Хубавото е, че по стечение на обстоятелствата реших да минем през така наречения Outlet на Жана Жекова и си купих рокля все пак. Дълга, с красив гол гръб, морско синьо - общо взето представата ми за бална рокля още от детските ми години. Тези дни трябва да обиколя за обувки, тъй като продавачката беше доста разбрана и ми обясни, че ще ми излезе дори по-евтино, а и доста по-удобно ако избера обувки и след това ми пратят роклята да я стеснят и т.н. Тъжното е, че изобщо не искам сребърни обувки, а всички неистово ми обясняват как са най-подходящи. :(
П.П. - Не знам колко върви приблизително шиенето, но най-добрата ми приятелка ще си шие роклята (нищо прекалено особено и сложно - корсет и пола ) и и взеха сумата от 1120лв., което ми се стори малко повече от това, което очаквах. :)

anonymous708973
03-23-2014, 20:18
1120 е пъъълна подигравка! Каква материя е и сама ли е платила плата?

Винаги можеш да си купиш телесен цвят обувки, не е задължително да са сребристи. Ако желаеш, можеш да ми пратиш снимки на роклята на лично:)

JoLLiE92
03-23-2014, 20:38
И аз съм за изчистени бежови обувки. Ненавиждам сребърните и златните сандали с камъни, които се купуват с чувалите по баловете.

KGVlove
03-23-2014, 20:42
Моята рокля още я няма, въпреки че ми казаха срок от 2 седмици до месец. То си е ясно, че за две седмици нямаше шанс да я получа, но и месецът мина. Преди две седмици ми казаха максимум до сряда, после петък, после в събота ми казаха следващата сряда МАКСИМУМ, завчера се обадих и ми казаха събота, в събота ми се обаждат, че във вторник щели да ми се обадят пак.
Много често съм чувала момичета да се оплакват от подобно нещо. За мен е пълна гавра и не знам на какво щях да ги направя. Що за несериозност и некоректност? И на всичкото отгоре става въпрос за много пари, които ще трябва да им се платят. За какво, за да разиграват хората и да се мотаят докато не стане май месец...

blondeVIP
03-23-2014, 20:54
Ами мисля, че е сатен и в цената влиза и плата... и все пак ми се струват доста.

JustaLittleKid
03-23-2014, 21:09
Благородно завиждам на момичетата, които вече са (почти) готови за бала :Д Аз на 01.04. съм на трета проба на роклята, има още малко работа и ще бъде готова, надявам се ^_^. Обаче трябва да си поръчам и обувки, трябва да са ръчна изработка (или не знам как се казва :Д), защото точно такива, каквито на мен ми трябват, едва ли ще открия някъде. Някакви предложения къде мога да си направя обувки по поръчка? :Д

JoLLiE92
03-23-2014, 22:50
Самия модел, силует ли ти трябва по-специфичен, или козметични неща като цвят и декорации?

JustaLittleKid
03-24-2014, 07:25
Самият модел. То не е нещо фрапантно, ще бъдат платформи, просто самата платформа трябва да бъде по-специфична: не трябва да е много висока, трябва да е равна и отзад да не се стеснява :Д

JoLLiE92
03-24-2014, 08:46
За Дарис знаех, че правят по поръчка, но нещо са си запуснали сайта.

anonymous708973
03-24-2014, 10:19
Самият модел. То не е нещо фрапантно, ще бъдат платформи, просто самата платформа трябва да бъде по-специфична: не трябва да е много висока, трябва да е равна и отзад да не се стеснява :Д

Равна платформа? Тоест flatform? http://shoes.allwomenstalk.com/flatform-shoes
Дано не съм те разбрала, щото това е трагедия.

JustaLittleKid
03-24-2014, 10:24
Равна платформа? Тоест flatform? http://shoes.allwomenstalk.com/flatform-shoes
Дано не съм те разбрала, щото това е трагедия.

Нещо такова, да. Нямам избор. :)

*Говорим за самата платформа, не за модела :Д

JoLLiE92
03-24-2014, 10:49
Равна платформа? Тоест flatform? http://shoes.allwomenstalk.com/flatform-shoes
Дано не съм те разбрала, щото това е трагедия.
Мацката вероятно не си търси да и произведат специално тоя модел обувки, защото ги намира за много секси. :) Това е все едно да се подиграваш на някого, ако недовижда.

anonymous708973
03-24-2014, 16:25
Няма как да знам, Джоли, и съм последният човек, който ще се подиграва на някого заради нещо, което не зависи от него.

Ако случаят е такъв, искрено се извинявам!

JustaLittleKid
03-24-2014, 18:34
Хахах, спокойно, хора всякакви с всякакви откачени вкусове. Нормално е първоначално да се шокираш, защото наистина обувки с такава платформа могат да бъдат доста грозни. Нооо по начина, по който аз си ги представям, ще бъдат доста нежнички ^_^

JoLLiE92
03-24-2014, 21:25
Една група във фейсбук пък вземат бели обувки в различни силуети и ги правят каквито ти искаш, но не знам дали ще имат такова точно. :)

Dagichka
03-25-2014, 13:52
рокля още нямам, повръща ми се като слушам съученичките ми как се прехласват по техните и как си гризат ноктите от притеснение дали няма да им съвпаднат цветовете на роклите като на еди-си-коя-кучка от съседния клас и бла бла.. ама аз никога не съм си падала по момичешките работи де ;д
та искам мнение, като за животно като мен, което никога не е ходило на повече от 5см ток и то за 2-3часа макс след които се чувствам като убита, кой е най-удачният вариант за бални обувки? мислех си за платформи или равни обувки, ама знам ли и аз се пак да спазя някви вечерни изисквания ;д

YSMF
03-25-2014, 14:05
Аз ще съм с платформи. :)
Вече имам рокля.

JoLLiE92
03-25-2014, 16:35
Честито! :)
Аз съм се качвала на 5см два пъти през живота си и краката ме боляха ужасяващо през цялото време. Хиляди пъти повече, отколкото на 12см. :D Въпрос на навик. Сега пък не мога да ходя с никакви. :lol:

Infinity
03-26-2014, 08:49
Момичета, отново се включвам аз - разочарована или очарована , вече не знам и аз!

kaRamella
03-26-2014, 12:02
Търся си рокля с камъчета/кристали тип Джовани... знаете ли магазини в Асеновград където има подобни :) ? Магазините са много и затова предпочитам да знам горе-долу къде да търся това което харесвам.
http://www.unique-vintage.com/images/ivory-mesh-crystal-empire-short-prom-dress-38996larger.jpg
http://www.missesdressy.com/images/items/21156-by-sherri-hill.jpg
http://data3.whicdn.com/images/105357820/large.jpg
http://data3.whicdn.com/images/103755970/large.png
http://data3.whicdn.com/images/98944089/large.jpg



Намерила съм почти същата в нета, ако не открия по магазините , сигурно ще си я поръчам : http://data3.whicdn.com/images/103714607/large.png

kaRamella
03-26-2014, 12:50
Дълго и ефирно исках едно време , вярно е Пантерке, нооо .. едно време :Д
Висока и слаба съм и искам да съм с нещо късо , което да мога да си нося след това.
Просто от едната крайност - ефирност , нежност и женственост минах на другата - клубна визия с метал :Д
И да обобщим - роклята :
http://1.bp.blogspot.com/_v4_O2rpRtp8/TLZvCGhqUlI/AAAAAAAAARk/drlWNxWpzl0/s1600/Beyonce-MTV-Europe-Music-Awards-2009-Exclusive-Studio-01.jpg
Чантата, която си взех :
http://www.hm.com/us/product/18514?article=18514-A
И обувките, които си търся :
http://pinks.bg/wp-content/uploads/2012/07/Giuseppe-Zanotti-Fall-2012-2.jpg
Прическата :
http://опашки.com/wp-content/uploads/2011/09/Untitled1.png
Грим :
http://static.framar.bg/snimki/lstyle/opushen-grim-framar.jpg
Това е момичета :)
С ръка на сърцето си казвам,че съм много доволна от избора си , което смятам е най-важно.
Ще се чувствам много удобно и комфортна в кожата си , изглеждайки така.
Всичко ще мога да си нося и след това , роклята ми не е никак скъпа, а и съм от малко провинциално градче , в което абитуриентките всяка година са като под калъп , благодаря ! :Д

Еййй тази рокля я видях за 60 лв в един сайт, ти от къде я взе? Няма да си взимам същата, да не се се разсърдиш нещо. :) Дълги ракави за май месец на мен не ми вървят.
А клъча има ли го още в H&M?

SIIMONNA
03-26-2014, 13:11
Може ли да ми препоръчате бутици във Варна?

mim4ety_sara
03-28-2014, 22:34
Ходих в Асеновград само в един единствен магазин и си купих таpи рокля. Утре ще си купувам чанта и обувки от София, много исках сини,но никъде не намирам и май ще се задоволя със сребристи..
http://prikachi.com/images.php?images/452/7204452R.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/453/7204453R.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/458/7204458n.jpg

pandabear
03-29-2014, 09:29
Още нямам нищо за бала аз. До преди известно време бях 100% сигурна, че искам дълга рокля, но сега започнах нещо да си променям решението. Това ми хвана окото и то доста: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/1459709_10152031239311624_1930345935_n.jpg Предполагам, че не съм закъсняла много и веднага щом взема заплата отивам до бутика.

JoLLiE92
03-29-2014, 11:55
Може ли да ми препоръчате бутици във Варна?
Julia Kontogruni, La Sposa на чаталджа, уличката над ритуална зала с подобни на асеновградските рокли :Д - последните не ги препоръчвам аз лично, но за всеки влак си има пътници :cool:
mim4ety_sara аз другия цвят на роклята ти го виждам бежов, ти ако го виждаш сребрист..... :Д

kaRamella
03-29-2014, 15:00
И аз го виждам бежов...

kaRamella
03-31-2014, 16:07
Публикувайте какви рокли сте си взели, бижута, обувки от къде , за какви парички :) И аз скоро ще пусна снимчици <3

cookie dough
03-31-2014, 22:17
Още нямам нищо за бала аз. До преди известно време бях 100% сигурна, че искам дълга рокля, но сега започнах нещо да си променям решението. Това ми хвана окото и то доста: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/1459709_10152031239311624_1930345935_n.jpg Предполагам, че не съм закъсняла много и веднага щом взема заплата отивам до бутика.

Уникално сладка рокля! Много е захарна, бонбонена и изобщо страхотна. Изглежда много скъпа обаче.. Би ли споделила на каква цена е? Аз не съм абитуриентка, вече бях преди няколко години, ама ми е много приятно да разглеждам такива неща. :)

Dagichka
04-01-2014, 13:37
мамка му, една рокля да си харесам, на що-годе сносна цена, да отида и няква фльорца да ми каже "мии то беше от конфекция, бяха само 3 бройки и са свършили... ние принципно всеки ден обновяваме сайта, не знам как колегите са пропуснали да я махнат".. и после да ми пробутат опция да ми ушият, ама видиш ли изведнъж цената стана 550лв, а от сайта беше 180... много съм недоволна от Сватбен център София
сега сигурно ще си я шия, ще питам една шивачка да видим ква цена ще ми каже тя, защото 550лв за къс модел сатен и шифон, без едно мънисто и тн.. е много поне за мен.

JustaLittleKid
04-01-2014, 18:42
Днес бях на поредната проба :Д Роклята добива все по-красив вид, харесвам цвета, харесвам модела, харесваммм! ^_^

yakuza_
04-01-2014, 18:48
като гледам доста хора в темата, знаят как да са несекс

cookie dough
04-01-2014, 21:19
Ами това е бал, не конкурс на плеймейт, ти какво очакваш?

JustaLittleKid
04-01-2014, 21:22
Хъх,хъх.
Една жена може да е много "секс", ако трябва да използвам твоя израз, без да е облечена като магистрална фея.

pandabear
04-01-2014, 21:29
да си много секс дори в пижама на панда– това е дарба ^.-

JoLLiE92
04-02-2014, 03:28
като гледам доста хора в темата, знаят как да са несекс
Стил и класа са думи, които предпочитам пред "секс", що се касае до вечерна рокля. :)

ross
04-02-2014, 08:58
От миналогодишните тоалети, които видях ме впечатли този. Просто стои уникално на момичета, все едно отива на ''Оскарите'' - прекрасна. Може би това е ''нейната'' рокля и на друг би стояла по друг начин. Пожелавам ви да намерите и вие своите рокли и да бъдете неотразими!
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/941703_10200564909879579_420288122_n.jpg

Dagichka
04-02-2014, 13:22
ще си шия роклята, мухахаха :cool:
тия фръцли от моя клас, дето ми викаха, че след февруари нямало шанс да си намеря шивачка, могат да си го.. мда :Д
мацката изглежда супер яка, ще ми вземе към 120лева, дано всичко се получи добре :33

Ivaaaaa
04-03-2014, 11:08
най-после! намерих нещо, което да ми е по вкуса. подобна е на тази, която предварително си харесах. чудя се обаче да сложа ли чорапогащник и ако да - в какъв цвят? мене ми харесва идеята да е такъв като на снимката.

http://images.bergdorfgoodman.com/ca/1/product_assets/T/6/T/W/H/BGT6TWH_mx.jpg

game
04-03-2014, 22:59
Бихте ли ми предложили добра шивачка във Варна или Шумен ? :)

ross
04-08-2014, 13:27
Още няколко хубави предложения, тук: http://www.avinonline.com/categories.php?CategoryID=1

dulcinea17
04-08-2014, 14:06
Много ми харесаха тези последните :))) И цените са много прилични.

pandabear
04-08-2014, 21:06
Харесах си и обувки: http://prikachi.com/images/911/7241911D.jpg
Доволна съм. Остават ми само бижута, но тях ще си ги оставя за накрая (:

Dagichka
04-09-2014, 14:09
ох ох, как се ходи на такова чудо?
аз днес си избрах цвета на плата, шивачката ми е толкова пич и е толкова нежна и хубавка, грр :3 сега си издирвам обувки на приемливо висок ток, с платформа отпред за да намали малко височината телесен/бежов/леко розовеещ цвят, ама нъцки.. :Д

pandabear
04-10-2014, 10:15
ох ох, как се ходи на такова чудо?

И аз до преди месец, не знаех, че е възможно :Д Ходех си само с кецове. Иначе...свиква се, въпреки че в началото болките не са никак малки, хаха.

alexandra_96
04-10-2014, 15:36
Пф, аз никаква идея какво искам. Май искам да е къса, защото дългата не знам как ще ми седи, въпреки че съм висока. Може би нещо такова:
http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg&size=l&tid=78987466
Само че не в тия цветове определено. Като модел говоря.

Мислех си също и за бяла къса рокля(пак модел като тази) с червени/винени!!!! обувки и чанта. Мисля, че като цветове ще ми седят добре. Ама дали ще мога да си намеря нещо подобно не знам.

Colouring, и аз съм за нещо такова.

JoLLiE92
04-11-2014, 09:38
И аз до преди месец, не знаех, че е възможно :Д Ходех си само с кецове. Иначе...свиква се, въпреки че в началото болките не са никак малки, хаха.
Болките не са от височината на тока, а от некачествен твърд материал на обувката. :)

myugi
04-12-2014, 17:49
Някой може ли да препоръча сайт за рокля или костюми (сако) за изпращането? :)

kaRamella
04-13-2014, 11:39
Всъщност ... лесно се ходи на този ток, защото платформата не е грамаданска и се усеща къде стъпваш , освен ако не си обувала токове до сега.
От авина и аз мисля да си поръчам илиии... направо ще ида края на седмицата до Стара Загора.

kaRamella
04-13-2014, 18:43
Споделяйте от къде са ви роклите :)

dqvolcheto9
04-14-2014, 10:15
София-Пиротска.Момичетата бяха много приятни и съм много доволна,а още повече съм доволна и от цвета,защото е много нестандартен и неопределен и до сега никой не е бил с такъв цвят.Но имам проблем с обувките и чантата...

Francheska01
04-16-2014, 10:34
Здравейте, само искам един съвет да дам. Избирайте си рокля, така че да можете евентуално и след това да си я носите , а не да събира прах. нека е по-скъпа дори ама поне и за после да върши работа. Роклите на Виргиния ЗДравкова са наистина уникални!!

Ewok
04-16-2014, 11:20
Апък да си кажа, че вече си имам и обувки и чанта (еднакви цвят и материя, направо не мога да повярвам, при положение, че са от различни магазини) и бижута и роклята е на финала. Само че ме притеснява, че деколтето ще трябва да се преправя, защото си взех сутиен ужким за такова деколте, но пак се вижда малко, а не мога да си купя още един сутиен. Малко ми е тъпо, при положение, че тя вече ми завърши горната част, даже и подплатата ми приши, но нали ми каза в началото, че няма проблем... :Д

Както и да е, доволна съм.

А за изпращането мислех да не си купувам специални дрехи, но ми подариха за рождения ден една разкошна пола, но няма да мога си я нося тогава, защото ще сме с тениски, но нищо.


А за момичето, което писа над мен - с такава идея си избирах модела. Моята е много изчистена и като се скъси до под коляното си остава една чудесна официална рокля

fUcKsMiLe
04-24-2014, 13:52
И аз да си се похваля, че си купих 3 рокли.
Първата за изпращането е бежова. Втората (за морето) е коралова с малко златисто и последната(балната) е черна.
Тя ми е по тялото, с къси (почти до лактите) дантелени ръкави, има дантелена лента точно над пъпа. <3 Малко над коляното е. Обувките ми са черни, велурени, с червена подметка и наподобяващо дантела отстрани. Чантичката е червена.
Другите ми са бежови сандали(ток с платформа) с панделка отпред. Чантичка за тях нямам още, но ще си взема.
Аксесоари още не съм си взела, но смятам да си взема някакви малки обеци и по-къса верижка за колието ми, което не смятам да свалям.
Бельо няма да си вземам, защото имам подходящо и за трите рокли.
Много съм доволна.
Само обувките ми бяха проблем, но всичко е окей щом си намерих моя размер и желан модел.

Предложете нещо за грим? Много се колебая за червено червило. Очите мисля да ги направя в стил cat eye или просто с малко очна линия. И да, сама ще си правя грим и прическа, и всичко.

Изкуствени мигли добра идея ли са според вас? Аз си имам едни хубави и мисля да ги сложа, но още не съм решила на 100%.

Dagichka
04-25-2014, 18:09
и аз да се похваля, макар иначе да не си падам по тия типичните момичешки неща :Д
за изпращането в даскало и после в ресторант с класния си взех една прекрасна рокля, черна, релефна с нещо като цветя, доста изчистена, купих си и мастилено сини велурени обувки на висок ток :3 мисля за 'церемонията' в даскало да съм с роклята и някви пантофки, а после за вечерта да сложа обувките, само се чудя дали да съм с бежов или черен чорапогащник :д взех си и чантичка, черна, като на ивици сгънат сатен е, прекрасна е :3
за бала роклята ми още се шие, не ме радва толкова, но наистина се видях в чудо и само тази изнамерена от нета беше приемлива.. прасковено розова е, до коленете, нагоре е затворена (мряза си пъпчасалия гръб и шия и не исках да ги показвам, макар да имам големи цици и с някяо рокля с бюстие щях да съм жестока :с) и отзад на шията има панделка от плат :д утре ще си взема обувките за нея, дано са удобни и тъй :3 снимки след точно месец.. аах :д

Moda_
05-04-2014, 16:17
Здравейте! Имам страхотни чисто нови сандали, реплика на Занотти. Купих ги за 38номер, но според мен са 39Н. Някой ако проявява интерес да ми пише във Фб.!
https://www.facebook.com/Rina.Georgieva/media_set?set=a.742103145823394.1073741827.1000007 11472668&type=3

technom
05-09-2014, 10:50
Момичета, кажете някой хубав магазин за рокли в Пловдив, че дъщеря ми още не си е избрала!

fUcKsMiLe
05-13-2014, 18:58
Купих си и бижута. Всичко вече е на 6.
Смених реда на роклите, ама няма проблеми :Д

Dagichka
05-22-2014, 17:15
имаш си грим и прическа демек правила си пробни и си решила, че ще са те или? :Д
аз си взех роклята миналия петък, поръчах си 2 различни по цвят орхидеи за китката, на място ще прецения коя да сложа :3 събота съм на маникюр, неделя на грим и прическа, имам си обувки и чантичка.. бам бам, готова съм :д

saruhi
05-22-2014, 17:27
Интересно ми е колко от вас всъщност са "изцедили" мама и тате, за да си позволят да отидат на така очаквания бал, който като се размислиш не е като да си завършил Харвард,примерно...

DisappointedDreamer
05-22-2014, 19:11
Хах. Аз си платих 150 лв общо за рокля, обувки и портмоне, и съм супер доволничка. Моят бал е чак на 5-ти юни, но с нетърпение очаквам да видя колко хубаво вие сте се издокарали :)

Dagichka
05-22-2014, 19:22
Интересно ми е колко от вас всъщност са "изцедили" мама и тате, за да си позволят да отидат на така очаквания бал, който като се размислиш не е като да си завършил Харвард,примерно...
не си оцелила хората, на които да го казваш тва. иначе и аз съм против селенията и прекалената помпозност, но всеки си има глава на раменете (дали е пълна или празна.. няма как да го променим). моята рокля излезе 150лева, търсих по магазините първо по-евтина, но моделите бяха покъртителни и се принудих да шия в последния момент. за обувките се изръсъх 70лева, но по-важно ми е да са ми удобни и да не си счупя някой крак по време на вечерта.
чакам снимкии :3

saruhi
05-22-2014, 19:27
Да, хаха.

saruhi, не разбирам аз пък защо хората, които не се вълнуват за бала и завършването си, са решили, че трябва да убиват настроението на тези, за които този ден е важен? Всеки родител е преценил какви пари може да отдели за това, тъй че... аз лично не виждам смисъл да се коментира. (:

Всеки има право да коментира това, което сметне за добре. Това, че думите ми може би са те "жегнали" не означава, че съм целяла да съсипя нечие настроение. Грях е да тормози човек родителите си, които цял живот бачкат, за да ти осигурят интернет, лаптопче и парички за кафе. Това е тяхно задължение в известна смисъл, но то приключва там, където сам осъзнаеш, че започваш да прекаляваш с разходите и да ставаш в тежест :) Друг е въпросът, че аз също се вълнувах изключително много за бала си, но не съм се изхвърляла с някакви космически суми, макар да знаех, че все отнякъде могат да дойдат парите за това, което желая. :)

fUcKsMiLe
05-22-2014, 20:41
Коя е твоята "земна" сума, с която мина бала си? Поне да си дам мнението на основата на нещо.

Всичко, което написа, всеки вече го знае - не знам дали си наясно с това.И аз не дадох космически суми за бала си, да не си помислиш, че се засягам от поста ти.

Вярно, не всички родители могат да си позволят да купят на детето си рокля/костюм за 500+лв(и не не включвам нищо друго в тая сума освен рокля или костюм, аксесоари отделно), но и ти не си права, като казваш, че не трябвало да товарим родителите. То си е техен избор. Някои го приемат като последен подарък преди да станеш "възрастен" и да "напуснеш гнездото". В крайна сметка така или иначе, след това ще трябва да си помагаш и сам, освен ако не си милионер или с родители със голеееми заплати. Коментара относно парите е абсолютно излишен. Дори не знам защо изобщо беше повдигнат този въпрос. Всеки си преценява сам за себе си - дали ще разчита на средства, които е изкарал сам или помощ от мама и татко.

JoLLiE92
05-23-2014, 16:53
На различните места е различно, децата понякога могат да са ужасно зли, ако съучениците ти непрестанно се хвалят какви рокли ще имат и т.н., а твоята е асеновградски 'от котюр, могат да те скъсат от подигравки. В някои градове нямаш шанс да намериш нещо на по-сносна цена - при нас преди 3г рокля под 500лв буквално НЯМАШЕ. Стига сте се изказвали неподготвени! ;)

JoLLiE92
05-23-2014, 17:58
Кога ти е балът, че в неделя ще я вземаш?

JoLLiE92
05-23-2014, 18:38
А как си намери обувки без роклята? Или не дай си Боже нещо ако не ти хареса, ко правим? :D

JoLLiE92
05-23-2014, 18:50
Дано всичко е наред! Желая ви едно прекрасно изживяване на всички!

bubaduc
10-18-2014, 15:07
момичета, трябва ли да се притеснявам, че вече имам и рокля и обувки и чанта.. още е октомври

Dessy_0807
10-23-2014, 17:22
Аз също вече имам рокля мислех че съм единствена :D

tori
10-23-2014, 17:58
Аз пък имам само идея какво искам и като рокля, и обувки, и клъч, и грим, и бижута. Ама още нищо не съм купувала.

Dessy_0807
10-25-2014, 19:08
И аз отидох да търся рокля която си бях харесала от снимка но накрая избрах нещо съвсем различно