PDA

View Full Version : За един цитат и още нещо...



Nepovtorima_93
06-19-2009, 11:13
Хей здравейте...! Незнам дали мястото на тази тема е тук..но ако се наложи я преместете!

Значи скоро ще дават дипломите на 12 клас и трябва да измисля някакво поздравление към тях от името на цялата гимназия...та мислех дали следният цитат от филма One Tree Hill е хубаво?

Деня на завършването в гимназия........ Дена, в който напускаме гимназия и започваме истинския живот.Но какъв е животът, когато идем в истинския свят.Какво има най-голямо значение?Дали нещата, които създаваме?Дали са нещата, които постигаме или наградите, които печелим?Дали е това, което сме и след като се провалим?Кое е по-важно? Какво ще стане от нас или как ще станем това, което искаме?
Ученици, гости, родители и випускници.

Най-добрият ми приятел ми напомни цитат от Шекспир, който е подходящ-"Има приливи и отливи в делата на хората ,които,отнети им от потопа, водят до успех.Пропускайки цялото пътешествие на живота е като да живееш в празнина и нещастие. Плуваме в препълнено море. Трябва да поемем по течението,когато е необходимо или ще изпуснем приключението." Мисля, че този цитат означава, че животът е кратък и възможностите са рядкост.Трябва да сме бдителни и да ги пазим.И не само възможностите за успех, а и възможността да се смеем,да видим магията на света.И да живеем.Защото животът не ни дължи нищо.Мисля, че ние дължим нещо на света.И ако само повярваме.
Сега е моментът да блеснем. Време, в което мечтите ни са постижими и възможностите ни необятни. Сега е времето да се превърнем в тези, които винаги сме мечтали да бъдем. Това е вашият свят и вие сте тук. Присъствието ви е от значение. Светът ви очаква.


искам мнение...и ако не ви харесва дайте друго..

plamenka
06-20-2009, 18:09
По принцип обожавам всички цитати на One Tree Hill, но не мисля, че е подходящо да ги използваш за момента. Трябва да е нещо твое си... лично.
За да ти е по-лесно седни и си помисли какво искаш да чуеш ти, когато завършваш. Или може би просто се опитай да почувстваш емоцията и те думите ще си дойдат. :]]

Maй не помогнах много, но все пак. хД

mimsssssss
06-20-2009, 18:35
По принцип обожавам всички цитати на One Tree Hill, но не мисля, че е подходящо да ги използваш за момента. Трябва да е нещо твое си... лично.
За да ти е по-лесно седни и си помисли какво искаш да чуеш ти, когато завършваш. Или може би просто се опитай да почувстваш емоцията и те думите ще си дойдат. :]]

Maй не помогнах много, но все пак. хД

+1 a na one tree hill sa mn qki citatite taka 4e koeto i da izbere6 ne sa burka