PDA

View Full Version : Зелен китайски чай за отслабване ?



kamelchety
07-19-2009, 13:51
Здравейте искам да попитам дали някои го е използвал и дали има ефект ? Видях миналата година лятото една съседка тя си го беше взела и беше отславнала бая ,но сега като чета из нета никой не е доволен от него :( Та ако някои го е използвал да каже има ли поне някакъф ефект имам 3 седмици и искам да отслабна още малко че ще ходя на море

lipstik
07-19-2009, 14:24
Аз съм чувала,че се отслабва,но има отвратителен вкус.

MrUndaztood
07-19-2009, 14:26
Сумати жени е вкарал в болници...

mArMaLaDkA
07-19-2009, 14:30
Зеления чай не беше ли бая силно разхлабително?

MrUndaztood
07-19-2009, 14:33
Зеления чай не беше ли бая силно разхлабително?

Да,точно! Очиства водата,което мож да ти докара до обезводнено състояние

Snickers
07-19-2009, 14:39
оО Аз всеки ден пия зелен чай. И баща ми всеки ден пие зелен чай... Не ми действа разхлабващо... Не знам ;/
Ама съм чувала, че е полезен. Много го обичам. 8-)

mArMaLaDkA
07-19-2009, 14:41
Така, изяснихме нещата, сега да си дадем и мнението(компетентно, както винаги 8-) ).
kamelchety, колко е това "малко"? Ако са 2-3 килца, кардио, мнооого разходки, коремни, за да не ти се отпусне коремчето и така. Ако е нещо по-фрапантно, няма за кога. То не става с магическа пръчица.
Не вярвам метаболизма да ти е забавен. Ако е - след като хапнеш по-обилно, върви да хвърлиш боклука или пък да обиколиш блока, за да се раздвижиш и да ти се забърза метаболизма. Няма смисъл да се блъскаш с боклуци, след като си млада и метаболизма ти е бърз.
Смятай и че тея чайченца могат да ти докарат такива "кафяви фантазии", че да ги помниш с години.
И не на последно място - на морето се отслабва малко или много. Колкото и да е, постоянно се горят калории, защото човек не се спира на едно място. Или се плацика във водата, или цъка волейбол, или обикаля плажната ивица и куп други неща.

Madness
07-19-2009, 14:44
Разхлабително?Болници?

Зелен чай и аз пия почти всеки ден,с мед е пер-фек-тен.
Сутрин ме събужда,по-хубаво е от кафе,ободрява.Иначе и аз съм чувала,че помага при отслабване.

Доколкото знам ако се запарва до 3 минути се извлича кофеина и ободряващите съставки,ако го оставиш повече става горчиво(заради танина нали така?) и се проявява и ефекта му за отлабване.

Този който аз го пия е насипен,на листенца,натурален.Иначе има 10000 вида,ароматизирани различно.

Snickers
07-19-2009, 14:51
Аз пия
Lipton-Green tea-Orient

Запарвам го 5-6 мин (1 литър), не слагам мед или захар, просто ми е вкусен и без тях и си го пия... Баща ми ме научи да пия зелен чай...
8-) Няма странични ефекти до сега. Баща ми е отслабнал, въпреки, че нямаше нужда. Аз не съм, защото ям куп глупости, до като той не си позволява да изяде 1 кутия бонбони. 8-)

MrUndaztood
07-19-2009, 14:59
Обикновеният не е слабителен,но китайският (Леда се казваше,100% не съм сигурен) е.

Иначе и аз пия зелен чай всяка сутрин и не ми се е случвало нищо обезпокоително.

mArMaLaDkA
07-19-2009, 15:01
Как пиете чай в тея горещини?
Оная крилата фраза "пий през лятото топло, за да ти стане хладно" не действа при мен. :D

Snickers
07-19-2009, 15:03
Как пиете чай в тея горещини?
Оная крилата фраза "пий през лятото топло, за да ти стане хладно" не действа при мен. :DКато се събудя сутрин към 4-6часа (ако съм спала, де) го пия. Ако е по - късно-пропускам. :Д
Аз и зелен чай и кафе... мазало.

MrUndaztood
07-19-2009, 15:03
Аз чая го пия студен или много,много леко затоплен на слънце 8-)

XENON
07-19-2009, 15:08
според мен няма смисал да се пият излишни работи :) :)

Snickers
07-19-2009, 15:13
според мен няма смисал да се пият излишни работи :) :)Аз четох, че е много полезен. Дори и да не отслабне, поне ще е пила нещо полезно. 8-)

XENON
07-19-2009, 15:38
според мен няма смисал да се пият излишни работи :) :)Аз четох, че е много полезен. Дори и да не отслабне, поне ще е пила нещо полезно. 8-)
еми можи ако е наистина доказано :) тва не мога да кажа дали е така :)

MrUndaztood
07-19-2009, 15:40
според мен няма смисал да се пият излишни работи :) :)Аз четох, че е много полезен. Дори и да не отслабне, поне ще е пила нещо полезно. 8-)
еми можи ако е наистина доказано :) тва не мога да кажа дали е така :)

Toгава защо викаш да не се занимаваме с глупости :lol:
Чай (антиоксидантен) си е природна напитка,в която няма нищо лошо да се пие и никога няма да има,за разлика от соковете,газирани и т.н

XENON
07-19-2009, 15:42
защото за мен са глупости 8-)

MrUndaztood
07-19-2009, 15:44
Океееей :D

Snickers
07-19-2009, 15:44
Никога не съм го правила за отслабване. Просто ми харесва. Много е вкусен.

XENON
07-19-2009, 15:46
не просто го казах щото сам си патил от нещо което ми препоръчаха :(

JoLLiE92
07-19-2009, 15:58
eдна зелена опаковка нале .. отслабва се но адски много боли корем :? #-o #-o

kamelchety
07-19-2009, 20:02
хора мерси за отговорите все пак така и така съм си го взела ще пробвам дали ще има някакъв ефект пък ако няма здраве да е ! :) Ще се надявам да сваля некое килце,че като гледах мойта съседка беше станала като момиче на мойте годинки а е на 36г. :grin:

lazzza
07-19-2009, 20:26
Без да съм чела 2те страници коменти ще кажа че си имам мнение и това е че зеленият чай не помага за отслабване аз пиех нито ми действаше разхлабително нито отслабнах така че ефектите които са описани не мисля че ги има 8-)

Nakadah
07-19-2009, 22:01
имам чувството че ако ви направа корейски сандвичи за отслабване ще се скъсате да ги купувате
но това е идея
1 сандвич - $50

lazzza
07-19-2009, 22:12
хитроо ама не ;D аз няма да го ям кой знае с кво ше го наблъскаш :-o 8-)

Nakadah
07-19-2009, 22:20
хитроо ама не ;D аз няма да го ям кой знае с кво ше го наблъскаш :-o 8-)
ти няма
но с тая мания за отслбване
и чая дето е бъчкан с кофеин мога продам 1 тир с сандвичи за близките 10 мин

lazzza
07-19-2009, 22:27
има мисъл в теб .. добър търговец ше излезе от теб :shock: 8-)

XENON
07-20-2009, 06:17
имам чувството че ако ви направа корейски сандвичи за отслабване ще се скъсате да ги купувате
но това е идея
1 сандвич - $50
и аз ще почна да продавам и ще ти подбия цената към сандвича ще има и напитка за отслабване 8-)

MrUndaztood
07-20-2009, 06:29
имам чувството че ако ви направа корейски сандвичи за отслабване ще се скъсате да ги купувате
но това е идея
1 сандвич - $50
и аз ще почна да продавам и ще ти подбия цената към сандвича ще има и напитка за отслабване 8-)

E aз пък ще си произвеждам собствено мляко с добавена Бифидус Есенсис вътре!

XENON
07-20-2009, 06:55
имам чувството че ако ви направа корейски сандвичи за отслабване ще се скъсате да ги купувате
но това е идея
1 сандвич - $50
и аз ще почна да продавам и ще ти подбия цената към сандвича ще има и напитка за отслабване 8-)

E aз пък ще си произвеждам собствено мляко с добавена Бифидус Есенсис вътре!
и това е друга интересна идея :) 8-)

djuki
07-20-2009, 07:08
аз от време на време пия китайски зелен чай и мен поне ме разхабва доста , но много боли .

Chuck93
07-29-2009, 09:55
Мама го пие вече от много време мирише отвратително и ОПРЕДЕЛЕНО им аразхлабителен ефект(тя за това го пие)попринцип пише,че е за отслабване,но тя си е слаба и като гледам ефект в отслабването няма абе не ти препоръчвам да го пиеш гаден е :shock:

hackberry
07-29-2009, 10:04
четох някъде,че е мн полезен

cherrypezz
07-29-2009, 10:33
Нищо няма да ти стане, ако пробваш.

3oPuTy
07-29-2009, 10:56
Ако си купиш обикновен зелен чай от някой хранителен магазин нищо няма да ти стане :? Ако ще и с литрите да го пиеш :?
За сметка на това в специализираните магазини се продава насипен с аромат на ванилия,лимон,портокал,мен а и к'во ли още не и от него се отслабва.Той е доста по-скъп (100гр. са над 5 лв. ако не се лъжа) и когато си правиш чай се слага многоооо малко количество чай (само на върха на чаена лъжичка).От него не бива да се пие по повече от 1,най-много 2 чаши на ден,защото организма ти не е свикнал :? (за сметка на това пък qponcite пият по повече от 10 чаши от този чай на ден :D)

lazzza
07-29-2009, 11:05
тоя боклук го водят разхлабително ама и за тва не става .. няма смисъл да се тровиш само :?

Madness
07-29-2009, 12:28
Ако си купиш обикновен зелен чай от някой хранителен магазин нищо няма да ти стане :? Ако ще и с литрите да го пиеш :?
За сметка на това в специализираните магазини се продава насипен с аромат на ванилия,лимон,портокал,мен а и к'во ли още не и от него се отслабва.Той е доста по-скъп (100гр. са над 5 лв. ако не се лъжа) и когато си правиш чай се слага многоооо малко количество чай (само на върха на чаена лъжичка).От него не бива да се пие по повече от 1,най-много 2 чаши на ден,защото организма ти не е свикнал :? (за сметка на това пък qponcite пият по повече от 10 чаши от този чай на ден :D)
Чуваш ли се,аромата на ванилия ли те кара да отслабваш?
Аромата на ванилия си е аромат,нищо повече.По-скъп е просто защото не е обикновен,а има други глупости в него.

Купувам си от...магазин за чай и кафе,не знам кое е "специализиран" магазин.И там има с вкус на кво ли не,наред с натуралния.И с нищо не са по-различни(освен с вкуса!?).

:)

Irenchety
07-29-2009, 12:31
след като изпия една чаша зелен чай и след 5 минути съм в тоалетната... :lol:

pLqmi92
07-29-2009, 12:56
Не се тъпчете с такива глупости...чайове,хапчета,д вки и какво ли не още за отслабване..имаш цели 3 седмици,бягай,аеробика,кор мни и правилен режим на хранене ще дадат много по-хубав резултат,отколкото този чай.Поне аз мисля така..То си е чисто мъчение за организма.Пък и няма да има траен ефект,ако въобще има,де.;) А откъде си сигурна,че съседката ти е ползвала само чая?Така че,стягай се и започвай,не се занимавай с несигурни неща.

your_secret
07-29-2009, 13:31
Хаххх мама го пи и ми каза, че такова разтройство я е хванало... 8-) 8-) 8-)

lenito_sf
07-29-2009, 14:20
Аз съм чувала,че се отслабва,но има отвратителен вкус.


Не се отслабва ..но да има отвратителен вкус и най-важното ВОНИ !!! :shock:

djuki
07-29-2009, 16:29
целта точна на този чай е да пречисти организма за това има разстройство и за това се отслабва.

3oPuTy
07-30-2009, 10:13
Ако си купиш обикновен зелен чай от някой хранителен магазин нищо няма да ти стане :? Ако ще и с литрите да го пиеш :?
За сметка на това в специализираните магазини се продава насипен с аромат на ванилия,лимон,портокал,мен а и к'во ли още не и от него се отслабва.Той е доста по-скъп (100гр. са над 5 лв. ако не се лъжа) и когато си правиш чай се слага многоооо малко количество чай (само на върха на чаена лъжичка).От него не бива да се пие по повече от 1,най-много 2 чаши на ден,защото организма ти не е свикнал :? (за сметка на това пък qponcite пият по повече от 10 чаши от този чай на ден :D)
Чуваш ли се,аромата на ванилия ли те кара да отслабваш?
Аромата на ванилия си е аромат,нищо повече.По-скъп е просто защото не е обикновен,а има други глупости в него.

Купувам си от...магазин за чай и кафе,не знам кое е "специализиран" магазин.И там има с вкус на кво ли не,наред с натуралния.И с нищо не са по-различни(освен с вкуса!?).

:)
А ти чуваш ли се?!Да съм казала,че от аромата се отслабва?!Просто споменах,че насипния чай е с различни аромати,а не,че се отслабва от тях :-x :x