PDA

View Full Version : Кларина - Премахва белези ..



MemoRieS
08-23-2009, 09:43
Здравейте на всички!

Предполагам тази тема ще е полезна за много от вас! Питате се как да премахнете белези от пъпки? Аз ще ви препоръчам крем Кларина, който по описание бива препоръчван за премахване на черни точки. Е на мен не ми премахна черните точки, но ми премахна белезите по лицето.. Крема се продава в аптеките и струва около 3 лв. :-)

myHeartIsOnlyForYou
08-23-2009, 09:48
Благодаря за рекламата :D .

mechtaq_za_teb
08-23-2009, 09:49
Пробвах да си слагам Кларина няколко пъти, но минат ли 2-3 дни и лицето ми става мазно. Иначе кремчето не е лошо.
Доста хора са доволни от него, но всичко е индивидуално.

sanna
08-23-2009, 10:15
аууууу аз като бях болна от (ши)шарка... много белези имам от тогава :-x

hint
08-23-2009, 10:26
аууууу аз като бях болна от (ши)шарка... много белези имам от тогава :-x
Не всички белези се махат за съжаление, но споко, с времето някои от тия белези се заличават, особено ако си карал/а шарката преди пубертета ;)

aloveyou
08-23-2009, 10:34
Пробвах да си слагам Кларина няколко пъти, но минат ли 2-3 дни и лицето ми става мазно. Иначе кремчето не е лошо.
Доста хора са доволни от него, но всичко е индивидуално.

+1..

ecstazy
08-23-2009, 10:45
мерси за инфото ся ше си го зема че ... нещо лицето ми ... :-o :( :-x

KimBerLy1912
08-23-2009, 11:56
Добре де,само за лице ли става тва чудо?


Аз имам много белези по краката,щях да си взимам Контратубекс,но чух доста лоши отзиви и се разколебах... Нещо да препоръчате?


Иначе белезите от шарка всъщност не са белези,а дупки-всеки,който я е карал знае....Аз я изкарах миналата година (бях на почти 17) ,мажех се със спирт и така нататъка,но още от самото начало ми беше ясно,че без белези няма да се измъкна... Моите (а и на всички приятели и познати) белези от шарка са вдлъбнати в кожата,не знам как да го обясня,но са по-скоро дупки,отколкото белези... И не мисля,че може да се премахнат...
Или поне така съм чувала...


Поправете ме,ако греша... :?

lovef00l
08-23-2009, 12:06
Добре де,само за лице ли става тва чудо?


Аз имам много белези по краката,щях да си взимам Контратубекс,но чух доста лоши отзиви и се разколебах... Нещо да препоръчате?


Иначе белезите от шарка всъщност не са белези,а дупки-всеки,който я е карал знае....Аз я изкарах миналата година (бях на почти 17) ,мажех се със спирт и така нататъка,но още от самото начало ми беше ясно,че без белези няма да се измъкна... Моите (а и на всички приятели и познати) белези от шарка са вдлъбнати в кожата,не знам как да го обясня,но са по-скоро дупки,отколкото белези... И не мисля,че може да се премахнат...
Или поне така съм чувала...


Поправете ме,ако греша... :?

Е, защо си ги мазала със спирт? Аз знам, че при шарка пъпките се оставят сами да си завехнат, без никакви допълнителни препарати, защото остават доста белези. А и спирта допълнително ги изгаря..

scanadal
08-23-2009, 12:12
А този крем дали премахва белези по краката от подкожни косми?Мисля,че всеки сблъсквал се с такъв проблем ще разбере... :(

KimBerLy1912
08-23-2009, 13:26
lovef00l,именно защото спирта ги изгаря и вехнат по-бързо.... Дори години преди да се разболея от шарка,съм чувала,че болните се мажат със спирт,лекарката също ми го потвърди-с ментолов спирт...


Много странно,че ти не си чувал/а за това ... Чак интересно ми стана....
Може и аз да греша,но от всякъде така съм чувала-приятелки,майка,бабите....

hint
08-23-2009, 13:40
lovef00l,именно защото спирта ги изгаря и вехнат по-бързо.... Дори години преди да се разболея от шарка,съм чувала,че болните се мажат със спирт,лекарката също ми го потвърди-с ментолов спирт...


Мажат се с ментолов, да. Заради охлаждащия ефект, който помага да се устои на желанието да се чешим :) По-бързото завяхване + по-малко чесане = по-бледи белези, ако изобщо се появят.

plamka
08-23-2009, 14:55
Аз пък карах шарка като бях много малка, но нямам белези. Помня, че ме ръсиха с някво прахче.

А иначе за белези ( рани, изгаряния и т.н. ) най - добро е Контрактутбекс-а.

KimBerLy1912
08-23-2009, 14:58
hint,че се мажат-мажат се.... Но не мисля,че е заради причината,която ти посочи...
Нека ти обясня... Тоя ментолов спирт е ужасен-аз като се мажех,бях на крачка от удар... Ти казваш "по-ниска температура" .. При другите не знам как е било,но тъй като на мен ми се случи сравнително скоро,имам пресен спомен-имах чувството,че температурата на тялото ми пада с около 5-6,че и с повече градуси...Опровъргайтеме ме,ако можете или при вас е било друго,но аз се тресях като от треска и 20-30минс след въпросното мазане треперех от студ и със градус дори не ми беше станало по-топло... Естествено,след 20-30 и нагоре минути започваш да се сгряваш,но през това време....

Затова смятам,че се мажат със спирт пъпките,за да изгорят....
А тая по-ниска температура на тялото няма нищо общо със сърбежа и чесането,поне при мен-казвам ти,измръзвах...

plamka
08-23-2009, 15:02
Ааа тва за ментоловия спирт е вярно. Аз преди 2-3 години си бях разляла лепило за нокти по ръцете щото се спука шишенцето.. и брат ми вика търкай със спирт и не намерих друг и с ментолов се търках и после ръцете ми 2 часа имах чувството, че ще посинеят от студ и през 5 мин. ходих да ги топля на чешмата и стоях с ръкавици, ама не помогна. :D

portokalka1994
08-24-2009, 16:42
i az imam dosta belezi i po liceto i po tqloto.S kakvo da se maja?I kolko stryva i ot kade se kypyva/poru4va...4akam burzi otgovori na LS.
aide sus zdrave :)